PDA

Versiunea completa : Evenimente, spectacole in Bucuresti

ALEX21A
19.01.2007, 15:13:36
fetelor,m am gandit ca aici sa postam evenimentele,spectacolele care vor avea loc in bucuresti........ce ati vazut prin afisele din oras,in reviste,7 seri sau eu mai stiu ce........la ce evenimente intentionati sa mergeti?........unde,cand vor avea loc??........

incep eu prin a va spune ca au inceput galele circului globus.......au loc odata pe an........noi mergem in fiecare an la gale......e un spectacol mare,care mie imi place ,ma incanta.........pe mine ma fascineaza lumea circului de mica,iar acum mare merg la spectacolele mari ...merg cam la 3-4 spectacole pe an........galele nu le pot rata sub nici o forma......

noi duminica de la 15-18.30 suntem la circ.......merge iuby azi sa ia bilete.....mai merge cineva???

ALEX21A
19.01.2007, 15:34:53
fetelor,dc iesiti undeva si mie nu mi spuneti ma supi rauL-) .........sau dc stiti de ceva...cumva;-)

syyylviuta
19.01.2007, 16:17:04
Ceva detalii despre gala? Cat e biletul, de luat presupun ca se iau de la circul Globus... Mai sunt bilete!?

ALEX21A
19.01.2007, 18:04:24
Ceva detalii despre gala? Cat e biletul, de luat presupun ca se iau de la circul Globus... Mai sunt bilete!?
mai sunt....galele tin pana la inceputul lui feb parca...2-3 feb....sunt zilnic ,dar de dim,iar dupa amiaza doar sambata si duminica...intra pe site ul circului globus si afli mai multe...pretul e dif in fctie de loc....mai in fata ,mai in spate...noi ne luam de obicei ori in fata ori in primele randuri de pe mijloc...acum noi am optat pt mijloc.....iuby a dat 250.000 pe bilet pt var aleasa......

ALEX21A
19.01.2007, 18:05:10
sunt mai putin pt copii...sunt mai pt oameni mari,sa zic asa....
ps>se cumpara de la casa de bilete de la circul globus

syyylviuta
19.01.2007, 18:43:30
Mersi pentru detalii. O sa intru pe site. Distractie placuta!

ALEX21A
21.01.2007, 18:37:01
a fost superrrrrrrr spectacolul!!!.....<:-P <:-P

ps>a mai fost cineva dintre miresici??........mai aveti timp inca o sapt,dc nu l ati vazut.....

ALEX21A
26.02.2007, 01:09:41
fetelor,dar voi chiar nu iesiti din casa??.......pe bune.........nici un spectacol,nimic???:O :O

esperance
26.02.2007, 16:43:22
fetelor,dar voi chiar nu iesiti din casa??.......pe bune.........nici un spectacol,nimic???:O :O

Ba da, dar mai rarut ca stam pe miresici si asta ne ocupa tot timpul (liber).:D

BDiana
26.02.2007, 18:48:21
O chestie FOARTE TARE, la care am fost ultima oara cand am venit in Romania, este o serie de conferinte care are loc in fiecare duminica la ora 11 in sala Atelier a Teatrului National Bucuresti... Se discuta teme diverse, oratorul este de obicei celebru, si cel mai misto mi s-a parut ca la sfarsit se poarta o discutie libera cu publicul... Oricine poate pune intrebari si i se raspunde :)
Eu am fost sa-l vad pe Ion Vianu (fiul lui Tudor Vianu, psihiatru celebru) care a discutat despre Antigona o disidenta. A fost extrem de interesant, a tratat tema suferintei in tragedia antica cumva si prin prisma sa de psihiatru... Altceva decat obisnuitele comentarii literare. :)
Credeti-ma ca merita mers (chiar si cu chinuitoarea trezire de duminica mai devreme), si imi pare foarte rau ca lumea nu stie despre ele, pt. ca nu sunt bine mediatizate...

Programul pe 2007:

14 ianuarie ALEXANDRU ZUB : Discurs istoric și identitate națională

21 ianuarie CRISTIAN TUDOR POPESCU : Omul abțibild

28 ianuarie ION CARAMITRU : Limitele așteptării

4 februarie TICU DUMITRESCU : Deconspirarea Securității, imperativ al democrației

11 februarie RADU BELIGAN : Profesorii mei

18 februarie ILIE ȘERBĂNESCU : Se mai poate vorbi despre o economie românească?

25 februarie GABRIELA ADAMEȘTEANU : Literatură și memorie

4 martie SORIN ALEXANDRESCU : Cultura vizuală, pro și contra

11 martie DAN VOINEA : Victimologia și terorismul de stat

18 martie MIHAI RĂZVAN UNGUREANU : Morala și simțul public la români acum 200 de ani

25 martie EMIL HUREZEANU : România în Europa și Europa în România

Va rooog mergeti, meritaaa!

ALEX21A
26.02.2007, 19:02:37
O chestie FOARTE TARE, la care am fost ultima oara cand am venit in Romania, este o serie de conferinte care are loc in fiecare duminica la ora 11 in sala Atelier a Teatrului National Bucuresti... Se discuta teme diverse, oratorul este de obicei celebru, si cel mai misto mi s-a parut ca la sfarsit se poarta o discutie libera cu publicul... Oricine poate pune intrebari si i se raspunde :)
Eu am fost sa-l vad pe Ion Vianu (fiul lui Tudor Vianu, psihiatru celebru) care a discutat despre Antigona o disidenta. A fost extrem de interesant, a tratat tema suferintei in tragedia antica cumva si prin prisma sa de psihiatru... Altceva decat obisnuitele comentarii literare. :)
Credeti-ma ca merita mers (chiar si cu chinuitoarea trezire de duminica mai devreme), si imi pare foarte rau ca lumea nu stie despre ele, pt. ca nu sunt bine mediatizate...

Programul pe 2007:

14 ianuarie ALEXANDRU ZUB : Discurs istoric și identitate națională

21 ianuarie CRISTIAN TUDOR POPESCU : Omul abțibild

28 ianuarie ION CARAMITRU : Limitele așteptării

4 februarie TICU DUMITRESCU : Deconspirarea Securității, imperativ al democrației

11 februarie RADU BELIGAN : Profesorii mei

18 februarie ILIE ȘERBĂNESCU : Se mai poate vorbi despre o economie românească?

25 februarie GABRIELA ADAMEȘTEANU : Literatură și memorie

4 martie SORIN ALEXANDRESCU : Cultura vizuală, pro și contra

11 martie DAN VOINEA : Victimologia și terorismul de stat

18 martie MIHAI RĂZVAN UNGUREANU : Morala și simțul public la români acum 200 de ani

25 martie EMIL HUREZEANU : România în Europa și Europa în România

Va rooog mergeti, meritaaa!

chiar acu m am intors de la pizza.....si la masa era rev "sapte seri""......mi am zis ca eu in casa nu stau ....am rasfoit o la izza si am luat o acasa:D s o studiez in detaliu.......asa ca m am uitat si tocmai citeam despre ce ai scris tu.........

ps>miresicile astea nu mi vand nici un pont .........:( .......sau nu sunt asa plimbaretze(:|

nico74
06.03.2007, 14:34:20
mai sunt....galele tin pana la inceputul lui feb parca...2-3 feb....sunt zilnic ,dar de dim,iar dupa amiaza doar sambata si duminica...intra pe site ul circului globus si afli mai multe...pretul e dif in fctie de loc....mai in fata ,mai in spate...noi ne luam de obicei ori in fata ori in primele randuri de pe mijloc...acum noi am optat pt mijloc.....iuby a dat 250.000 pe bilet pt var aleasa......

Buna Mitutza,
La circ ai fost si la spectacolul "Micul Paris" ??
Si vreau sa te mai intreb ceva, ca vad ca tu ai mai fost pe acolo: biletele se iau de la casa lor de bilete sau sunt puse in vanzare si in alta parte??
Pupici

ALEX21A
06.03.2007, 14:40:39
Buna Mitutza,
La circ ai fost si la spectacolul "Micul Paris" ??
Si vreau sa te mai intreb ceva, ca vad ca tu ai mai fost pe acolo: biletele se iau de la casa lor de bilete sau sunt puse in vanzare si in alta parte??
Pupici

nu am vazut spect asta.........stiam de el,insa nu ma atrage acest gen de spectacol..........biletele pt circ se iau de la casa lor de bilete,de la globus.........din stga;;)

nico74
06.03.2007, 14:45:46
nu am vazut spect asta.........stiam de el,insa nu ma atrage acest gen de spectacol..........biletele pt circ se iau de la casa lor de bilete,de la globus.........din stga;;)

Mercic.:*
Deci trebuie sa merg pana acolo :(

nico74
13.03.2007, 16:10:36
Fetelor, ati vazut cate concerte o sa fie anul asta???
Eu din pacate la concertul Rolling Stones nu o sa fiu in tara(suntem in saptamana de miere :D ), nu sunt fanul lor dar mi-ar fi placut sa-i vad mai ales pt spectacol.
Sper sa merg la Julio Iglesias( o veche iubire de-a mea) si la George Michael.
Pe voi va tenteaza vreunul din acestea???

chichi
13.03.2007, 16:40:11
Eu din pacate la concertul Rolling Stones nu o sa fiu in tara(suntem in saptamana de miere :D ), nu sunt fanul lor dar mi-ar fi placut sa-i vad mai ales pt spectacol.

Am inteles ca Julio Iglesias va concerta in octombrie in Romania in 4 orase: Bucuresti, Iasi, Timisoara si Cluj.

Ai idee cand va fi concertul cu Rolling Stones ?

nico74
13.03.2007, 16:54:29
Am inteles ca Julio Iglesias va concerta in octombrie in Romania in 4 orase: Bucuresti, Iasi, Timisoara si Cluj.

Ai idee cand va fi concertul cu Rolling Stones ?

Am gasit pe net ca ar concerta pe 14 iulie, Rolling Stones.
Iar despre Julio, uite aici datele: la 16 iulie – Timisoara, 19 iulie – Sibiu, 22 iulie – Brasov, 25 iulie – Bucuresti si 28 iulie – Constanta. deci nu in octombrie

chichi
13.03.2007, 16:55:39
Ati fost la Cafe Deko de la etajul doi al Tetrului National?

Se joaca scurte piese de teatru sub forma unor improvizatii pe diverse teme date de public. Publicul spune cuvinte sau fraze la intamplare, iar cei cinci artisti (tineri) de pe scena trebuie sa se gandeasca rapid si sa improvizeze pe teme date dupa cuvintele alese de catre public.
De obicei toate sunt haioase.
Sunt foarte draguti, cu toate ca unele dintre "improvizatii" mi s-au parut totusi teme facute de-acasa. Dar merita oricum.

ALEX21A
13.03.2007, 16:57:21

detalii despre concertul julio iglesias:madlaugh: :madlaugh:

nico74
13.03.2007, 17:00:10
detalii despre concertul julio iglesias:madlaugh: :madlaugh:

Doar datele le stiu deocamdata, inca nu s-au pus in vanzare biletele si nici pretul nu se stie inca. Daca aflu ceva intre timp spun :)

chichi
13.03.2007, 17:03:03
Am gasit pe net ca ar concerta pe 14 iulie, Rolling Stones.
Iar despre Julio, uite aici datele: la 16 iulie – Timisoara, 19 iulie – Sibiu, 22 iulie – Brasov, 25 iulie – Bucuresti si 28 iulie – Constanta. deci nu in octombrie

Multumesc pentru informatii! Citisem pe net ca ar veni in octombrie :-? .

map
21.08.2007, 21:41:13
Paco de Lucia in Romania in concert!

http://www.pacodelucia.org/flash_ingles.htm

Nu e chiar in Bucuresti ci in Timisoara:D Am vazut pe site-ul oficial ca in 15 Septembrie Paco de Lucia are concert in Timisoara. Le invidiez sincer pe fetele din Timisoara, si le doresc sa aiba parte de un spectacol super, asa cum a fost cel din februarie pe care l-am vazut eu. Se merita sa mergeti la concert, oricat ar costa biletul!

cinezee
10.09.2007, 01:38:13
eu ma duc pe la opera .....dar din pacate nu mai sunt cantaretii de alta data....iar punerile in scena ...parca nu mai sunt asa de interesante :|

cinezee
14.10.2007, 02:35:52
intrebare :

merge cineva sa vada : Carmen ? ?

Luni, 29 Octombrie 2007, ora 20:00 Teatrul National Bucuresti

Trupa de Balet de la Kiev Modern

cinezee
05.12.2007, 10:53:57
se pare ca nu prea merge lumea la spectacole

in fine , eu merg sa vad spectacol de flamenco si cu celebrul dansator Joaquin Cortes , pe 19 dec ora 19 la sala palatului ..mi-am cumparat astazi biletul <:-P <:-P

ALEX21A
16.01.2008, 11:47:24
sunt happy<:-P <:-P ...sambata,19 ian incep galele circului globus<:-P <:-P ......sunt mare fun........si mi am luat bilete pt duminica<:-P <:-P <:-P <:-P .mergem la ciiiirrrrc,mergem la circ\:D/ \:D/ \:D/ \:D/

ps>> biletele costa intre 25-60 ron...parca asha......depinde unde vrei.......sunt 6-7 preturi la bilete......

redhot
16.01.2008, 11:50:53
eu imi doresc din suflet sa vad spargatorul de nuci cu baletul balsoi... o sa fie la sala palatului, dra eu sunt racita rau si nu pot merge sa imi iau bilete... pana ma inzdravenesc cred ca se vor da cele mai bune locuri

iadina_master
16.01.2008, 14:08:25
eu imi doresc din suflet sa vad spargatorul de nuci cu baletul balsoi... o sa fie la sala palatului, dra eu sunt racita rau si nu pot merge sa imi iau bilete... pana ma inzdravenesc cred ca se vor da cele mai bune locuri

cand are loc spectacolul ca si eu vreau sa ii vad pe ei 8-|

la circ mergem si noi , cu tot familionul :>

Habib
16.01.2008, 14:49:11
sunt happy<:-P <:-P ...sambata,19 ian incep galele circului globus<:-P <:-P ......sunt mare fun........si mi am luat bilete pt duminica<:-P <:-P <:-P <:-P .mergem la ciiiirrrrc,mergem la circ\:D/ \:D/ \:D/ \:D/

ps>> biletele costa intre 25-60 ron...parca asha......depinde unde vrei.......sunt 6-7 preturi la bilete......

eu mi-am luat bilete pentru sambata la ora 15................

\:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

filipcarol
16.01.2008, 16:04:13
eu ma duc pe la opera .....dar din pacate nu mai sunt cantaretii de alta data....iar punerile in scena ...parca nu mai sunt asa de interesante :|

tin sa te contrazic...chiar mai exista si artisti buni la opera nationala. nu ajunge acolo oricine....

cinezee
16.01.2008, 22:10:11
tin sa te contrazic...chiar mai exista si artisti buni la opera nationala. nu ajunge acolo oricine....
eu vorbesc de vocile de aur de alta data ,pe care le ascultam cand eram mica , acum parca nu mai sunt chiar asa

DanuZZa
27.01.2008, 23:41:33
KIAR DAK A TRECUT UN AN DE LA ULTIMUL POSTAT:) VROIAM SA DAU DE VESTE CA LA SALA PALATULUI VA AVEA LOC UN EVENIMENT DEMN DE TOATA ADMIRATZIA.. SPARGATORUL DE NUCI PE 12 FEBR. ... KIAR MERITA VAZUT.. PooP SHI SUCCES.. EU SUNT NOU VENITA AICI! SHI DEJA MA SIMT CA ACASA:-d<:-P

cinezee
27.01.2008, 23:49:43
este interesant acel spectacol , mai ales ca rusii sunt renumiti ptr trupe lor de balet

unicka
12.02.2008, 09:04:51
KIAR DAK A TRECUT UN AN DE LA ULTIMUL POSTAT:) VROIAM SA DAU DE VESTE CA LA SALA PALATULUI VA AVEA LOC UN EVENIMENT DEMN DE TOATA ADMIRATZIA.. SPARGATORUL DE NUCI PE 12 FEBR. ... KIAR MERITA VAZUT.. PooP SHI SUCCES.. EU SUNT NOU VENITA AICI! SHI DEJA MA SIMT CA ACASA:-d<:-P
Azi e spargatorul de nuci si iubi lucreaza:(...cand eram si eu libera!

unicka
12.02.2008, 09:05:36
Mi-am propus sa ma duc sa cumpar bilete la teatru azi ca sa ii fac o surpriza pt weekend, sper sa nu intervina ceva si sa raman cu biletele.Imi recomanda cineva o piesa buna?

georgy
12.02.2008, 10:10:04
Mi-am propus sa ma duc sa cumpar bilete la teatru azi ca sa ii fac o surpriza pt weekend, sper sa nu intervina ceva si sa raman cu biletele.Imi recomanda cineva o piesa buna?

e o piesa foarte buna la Bulandra, dar nu cred ca mai gasesti ceva liber pentru weekend
am fost la Teatrul de comedie si nici acolo nu am gasit bilete cu 1 sapt inainte
mai bine intra pe site si suna inainte ca sa nu te duci degeaba

cinezee
12.02.2008, 16:32:32
In luna martie in bucuresti au loc catva spectacole interesante :

7 martie : Joaquin Cortes la Sala Palatului
9 Martie : Harem (http://www.vreaubilet.ro/product.php?productid=16167) Rhythm Forever [ Combinatia muzicii electronice cu darbouka, percutii si dansuri orientale. Harem , una dintre cele mai valoroase trupe de percutie din Turcia. Formata din 4 percutionisti, un DJ si dansatori profesionisti , trupa a sustinut turnee in peste 60 de tari precum - India, Germania, Franta, Grecia, Emiratele Unite Arabe, Russia ] - la Sala Palatului
23 martie : Lacul Lebedelor de Ceaikovski , cu o trupa de balet ruseasca,de la balsoi - Sala Palatului
31 martie : din nou Lacul lebedelor , de data asta alta trupa de balet a rusilor , cea de la Kiev la Teatru National Merita vazute , mai ales ca rusii sunt recunoscuti ptr scolile lor de balet

BDiana
12.02.2008, 18:00:52
[...]alta trupa de balet a rusilor , cea de la Kiev [...]
Kiev nu e in Ucraina? :-B

tasha
12.02.2008, 18:12:23

Este in Ucraina, asa e, dar cred ca Cinezee se referea (pe buna dreptate zic eu) la scoala de balet, care e cea ruseasca. ;))

cinezee
12.02.2008, 23:29:32

pai si ucraina nu a fost sub scoala ruseasca de balet ..eu vb de scolile lor de balet

BDiana
13.02.2008, 10:59:32
pai si ucraina nu a fost sub scoala ruseasca de balet ..eu vb de scolile lor de balet
Ok, am inteles. Atunci ai dreptate... :)

cinezee
13.02.2008, 13:12:43
ideea e ca sunt am2 trupele in bucuresti la un interval cam scurt si as cam vrea macar la una din ele sa ajung sa vad cum fac :>

ryanaro
04.03.2008, 16:41:17
vad ca vin kaiser chiefs la bucuresti in iulie ;))

VeraQ
04.03.2008, 19:30:34
Sunt asa suparata :(( N-au ajuns nici acum biletele pt yamato de maine seara :(( Si-s platite, si e platit si curierul :gen_07: INCREDIBIL!!!!!!!!!!!!!!

calina
04.03.2008, 19:33:18
Aveti idee unde mai gasesc bilete pentru Singuri in noapte?

cinezee
04.03.2008, 19:41:09
ai incercat vreaubilet.ro sau bilete.ro

cinezee
08.03.2008, 00:00:29
asadar ,a trecut si aceasta zi ....recunosc m-am dus cu emotie la spectacol si asteptam sa apara , dar din nu stiu ce motive artisul nu a intrat pe scena la ora programata a intarziat cu aprox 40 min in loc de ora 20 ...trecem peste acest incident ca de altfel si peste cel ca deobicei cu sonorizarea pe scena nu e primul spectacol la care merg la Sala Palatului si sonorizarea sa nu dea mici probleme

spectacolul artistului a fost FANTASTIC putin spus [ uneori cuvintele cand vrem sa descrie meva frumos sau vreo fapta odioasa sunt SARACE ] a avut 3 femeii care au cantat voce live , aveau niste vociiii puternice ,profunde ca le as fi ascultat ore intregi , apoi barbati 3 la voce si altii la instrumete .

la final Artistul a recuperat intarzierea prin spectacol , calitatea pozelor e destul de slaba ptr ca pe scena era multa lumina cu rosu nimic alb ca sa pot face ceva calitativ , iar eu am facut poze pana s-a consumat baterie :)) 8-} =))

bine inteles ca mi-a tremurat mana de emotii, apoi erau si bodyguarzi acolo si tot cauta unghiuri sa fac poze , ptr a face poze nu am stat la locul care il aveam si ptr ca am vazut cateva locuri libere la primul rand din fata am stat acolo 8-} 8-} , am si un clip dar este fara sunet camera nu are microfon daca il vrei sa imi spuneti il voi urca si pe acela

http://picasaweb.google.co.uk/Cinezee/JOAQUINCORTES

vizionare placuta !

issa
09.03.2008, 12:19:26
Pe 23 martie la sala palatului va fi Lacul Lebedelor. Sper sa mai gasim maine bilete, nu vrem sa-l pierdem;-)

calina
09.03.2008, 12:21:56
ai incercat vreaubilet.ro sau bilete.ro

Da, am incrcat, sunt toate sold out. Probabil o sa ma duc la Opera la bilete, poate mai gasesc vreunul ratacit!

issa
09.03.2008, 12:29:08
Da, am incrcat, sunt toate sold out. Probabil o sa ma duc la Opera la bilete, poate mai gasesc vreunul ratacit!

Cel mai bine cumperi bilete de la fata locului ca sa zic asa, mie mi s-a intamplat la un anumit spectacol sa intru pe diferite site-uri si sa-mi zica ca nu mai sunt bilete, si am dat telefoane pana am obtinut invitatie si la fata locului ce sa vezi? pe ici pe colo scaune goale:> , nu se vandusera toate biletele

cinezee
09.03.2008, 13:00:33
Pe 23 martie la sala palatului va fi Lacul Lebedelor. Sper sa mai gasim maine bilete, nu vrem sa-l pierdem;-)

si eu as vrea sa merg , daca te duci imi cumperi si mie bilet >:D<

ce mai merita vazut :

Baletul Imperial Rus - Romeo si Julieta

Vineri, 9 Mai 2008, ora 20:00 tot la Sala Palatului

Alisori
19.03.2008, 14:25:15
am auzit ca pe 22 iulie vine Bon Jovi sa concerteze la Buc
abia astept <:-P <:-P <:-P

iony
27.03.2008, 18:17:27
buna fetelor. la muzeul national de arta are loc expozitia de bijuterii numita TRIBUT MAGNIFICENTEI. este deschisa intre 21 martie si 5 iulie. si sunt niste super bijuteriihttp://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002006C.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10). si niste fluturasiiiiiii http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002024A.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

cinezee
29.03.2008, 18:04:32
bine ca ai scris , ma voi duce sa o vizitez si eu

zilele aceastea am fost la muzeul gelologic si intentionez sa vad si muzeul tehnic de langa parcul carol ;))

danni
07.04.2008, 17:35:00
Sambata am fost la Opera, piesa "Nabucco" de Verdi. In fiecare an in aprilie vine aici Opera Nationala din Bucuresti. A fost prima data cand i-am vazut intr-o piesa si am fost foarte impresionata. Costumele, decorul, orchestra, sopranele, totul. La sfarsit aproape ca mi-au dat lacrimile, habar nu am de ce. Acum ca voi sunteti in Bucuresti aveti ocazia sa ii vedeti mai des.
Vor mai veni la anul in aprilie cu piesa "Barbierul din Sevilia", iar in decembrie am vazut ca vine Opera de balet din Ucraina cu "Spargatorul de nuci". Mi-ar place sa merg la ambele spectacole dar cu bebe nu stiu daca va fi posibil (poate gasim pe cineva dispus sa fac babysitting timp de 3-4 ore). Acum bebe a stat cuminte in burtica si a ascultat si el. ;;)

cinezee
10.04.2008, 18:59:56
am apucat si eu pe ultima suta de metri bilete la spectacolul KING ON ICE ce are loc la sala polivalenta in data 24 si 25 apr 2008

issa
24.04.2008, 01:12:03
am apucat si eu pe ultima suta de metri bilete la spectacolul KING ON ICE ce are loc la sala polivalenta in data 24 si 25 apr 2008

Spectacolul se transmite si la Prima pe 27 aprilie....banuiesc ca este acesta de la Bucuresti;-)

cinezee
24.04.2008, 01:20:28
ISSA ....sper sa fie asta de anu asta

in alta ordine de idei , baletul imprerial rus cu spectacolul "romeo si julieta pe 9 mai

iar pe 5 iunie ....am vazut afise prin bucuresti cu michael flatley , dfaca vine cu adevarat vreau sa ma duc sa imi cumpar biletele

pana una alta ,vineri ma duc la KINGS ON ICE " saptamana asta ma duc sa cumpar bilet la baletul imperial rus

cinezee
25.04.2008, 23:27:57
o parte din pozele de la spectacol.....

http://picasaweb.google.co.uk/Cinezee/KingsOnIce

spectacolul a fost superbbbbbbbbb , cuvintele sunt sarace de data asta 8-} 8-} 8-} 8-} :x

a fost orchesta compusa din corzi ...alamuri nu toate si orga electronica 2

apoi , spectacol de lumini pe durata evolutiei pe ghiata a dansatorilor

personajul principal a fost EDVIN MARTON si a sa vioara de stradivarius....4 aparatii pe ghiata Plusenco , Surya Bonaly a avut cam 6 aparitii pe ghiata , iar intre au fost numere cu dansatori pe ghiata , aceeia au schimbat cateva costume

pauza 20 min ..ptr refacerea ghetii artificiale ....

intr-un cuvant totul a fost belissimaaa ....merita vazut

P.S: > > PTR DORITOARE ....spectacolul a fost inregistrat de canalul Prima si am inteles ca va fi difuzat in seara de paste sau a 2-a seara

cinezee
28.04.2008, 12:01:20
ptr cele interesate ,eu una cel putin de abia astept sa il vad live pe Michael Flatley

"Lord of the Dance" al lui Michael Flatley - la București, pe 5 iunie , sala palatului ora 20.00

costul biletelor : 100, 150, 250 și 350 de lei, la casa de bilete de la sala palatului se vor pune in vanzare dupa data de 29 apr 2008

mai este un spectacol ptr doritoare , eu nu ma dau in vant

Demis Russos in concert la bucureti celebreaza 40 ani de cariera

10 mai ora 19 : sala palatului

costul bieltelor si detaliile aici

http://bilete.ro/comanda.asp?eveniment=Demis+Roussos (http://bilete.ro/comanda.asp?eveniment=Demis+Roussos)

ASADAR ....o sa continui sa scriu si sa anunt poate vreuna din voi vrea si nu stie .. eu am abonamente sa fiu anuntata de pe 2 situri cu bilete

astea sunt siturile ptr doritoare :

http://myticket.ro

http://bilete.ro/ (http://bilete.ro/) si desigur http://www.vreaubilet.ro/ (http://www.vreaubilet.ro/)

pe astea le accesez eu ....plus ca sa spunem eu fiind pe "drumuri" vad cam toate afisele din Bucuresti cu viitoarele spectacole /concerte

Alisori
29.04.2008, 19:13:21
fetelor pe mine ma intereseaza concertul Bon Jovi
am inteles ca vin in Buc in iulie...dar nu gasesc pe nici un site bilete pt ei...nici pe bilete.ro...nici pe my ticket...nici pe vreau bilet.ro...
cine are vesti sa-mi spuna si mie
multam

cinezee
29.04.2008, 19:17:31
cand o sa vad ceva , ptr ca pe ala si eu doresc sa il vad , am sa anunt aici ;))

cinezee
17.05.2008, 15:04:42
fetelor astazi este ziua mondiala a muzeelor , intra libera si mai presus de tot au deschis de la ora 16 la ora 4 dim , ptr toti "insomniacii" avizi de cultura cel mai frumos e la muzeul controceni expozitie costume de epoca , dans de societate , pana la ora 24 , iar la MNAR ( Muzeul Natioanl de Arta al Romaniei ) au deschis pana la ora 4 dimineatza

eu am sa ma duc ....abia astep intrarea este GRATIS

ryanaro
17.05.2008, 18:29:30
fetelor astazi este ziua mondiala a muzeelor , intra libera si mai presus de tot au deschis de la ora 16 la ora 4 dim , ptr toti "insomniacii" avizi de cultura cel mai frumos e la muzeul controceni expozitie costume de epoca , dans de societate , pana la ora 24 , iar la MNAR ( Muzeul Natioanl de Arta al Romaniei ) au deschis pana la ora 4 dimineatza

eu am sa ma duc ....abia astep intrarea este GRATIS

mi se pare mie, sau a fost si anul trecut asa ceva?! parca am citit pe blogul cuiva. :)

maxine
18.05.2008, 18:19:15
Daca auziti ceva de Bon Jovi, please scrieti!!!!

Pana atunci poate va intereseaza:

EvenimentLENNY KRAVITZ - THE LOVE REVOLUTION TOUR
LocatieSTADIONUL COTROCENI, BUCURESTI
Data26 IULIE 2008
Ora19:00

cinezee
18.05.2008, 18:27:49
pe bon jovi , il pandesc si eu Maxim

pana atunci vreau sa ajung la Michael Flatley , care are spectacol pe 5 iunie sala palatului

Rya a fost si anu trecut , da ai citi bine , fratele meu a fost anul trecut si spunea ca nu a fost balamucul asta de acum , dar cred de acum incolo o sa fie in fiecare an , ceea ce e de apreciat , mai ales ptr pensionari saracii

maxine
18.05.2008, 18:37:51
]pe bon jovi , il pandesc si eu Maxim [/B]

pana atunci vreau sa ajung la Michael Flatley , care are spectacol pe 5 iunie sala palatului

Rya a fost si anu trecut , da ai citi bine , fratele meu a fost anul trecut si spunea ca nu a fost balamucul asta de acum , dar cred de acum incolo o sa fie in fiecare an , ceea ce e de apreciat , mai ales ptr pensionari saracii

Am dat acum un search si incep sa ma indoiesc ca informatia e reala :( Nu se specifica nimic despre organizare, pana acum ar fi trebuit sa inceapa sa puna biletele in vanzare, la lenny kravitz deja se pot cumpara si concertul este pe 26 iulie

A aparut stirea asta in martie, data concertului ar fi 22 iulie, dar de atunci nu a mai aparut nimic, iar pe site-ul bon jovi, apare ca pe 15 iulie ar fi in new york

cinezee
18.05.2008, 18:47:47
kravitz nu ma prea dau in vant dupa el, ceea ce imi pare rau ca trebuie sa aleg intre kalye si flatley , imi place si ea dar ,prefer un dansator :-"

in schimb vreau sa vad def lepard super trupa 8-} si inca 2 trupe ce vin anul asta in concert

recunosc si ma incanta "invazia " de nume ce vin sa concerteze la Bucuresti , ma face sa ma simt bine ca si tara noastra este acum inclusa in turneele unor mari trupe /voci 8-}

maxine
18.05.2008, 18:57:21
kravitz nu ma prea dau in vant dupa el, ceea ce imi pare rau ca trebuie sa aleg intre kalye si flatley , imi place si ea dar ,prefer un dansator :-"

Mie imi place, de abia astept sa merg, sper insa sa nu promoveze doar ultimul album si sa cante si piesele vechi f cunoscute

cinezee
18.05.2008, 19:00:07
deobicei stiu asa , ca se promoveaza ultimu album plus parte din piesele cunoscute ,cred ca mult depinde si de contract plus de ceea ce vrea cantaretul/ managerul :)>-

cel putin anu` trecut la DEPECHE MODE asa au facut :-p

mayday
12.08.2008, 13:46:48
M-am uitat daca exista tarife avatajoase la muzeele din Bucuresti... Pentru ca e vacanta si pentru ca o vizita la muzeu poate fi interesanta si racoroasa!;-)

Citeva exemple...
http://www.mnir.ro/ro/program.html
http://www.mnar.arts.ro/ro/info.php
http://www.muzeul-satului.ro/

cinezee
12.08.2008, 14:15:37
Muzeul National de Arta = MNAR-ul are un program foarte interesat , in fiecare prima miercuri din luna , intrarea este gratis la toate expozitiile ce sunt acolo

1-galeria de arta europeana si 2- galeria de arta romana = sunt permanente

plus mici expozitii ce se afla la acel moment in alte sali

cinezee
05.10.2008, 19:32:21
in bucuresti timp de cateva luni are loc

EXPOZITIA CU OBIECTELE INVENTATE DE DA VINCI

detalii aici in acet link
http://www.hotnews.ro/stiri-cultura-4609600-fotogalerie-inventiile-lui-leonardo-vinci-functionale-intr-expozitie-bucuresti.htm

filipcarol
05.10.2008, 19:40:10
pe 15 oct e Traviata la ONB....eu ma duc..

Ritzi
20.10.2008, 11:39:11
sambata am vazut la Nottara piesa Ulciorul sfaramat, dupa H.v. Kleist...desi actorii sunt tineri si (cred) necunoscuti, au jucat super, m-am distrat copios...asa ca va recomand din inima piesa, nu stiu insa cat se mai joaca, cred ca e in cadrul unui festival or somethingo:-)

piersicuta
05.11.2008, 17:36:30
Fetelor, am fost la Moartea unui comis voiajor, la Bulandra. Cu Victor Rebengiuc. Chiar merita. Nu mai fusesem de mult timp la teatru si aveam si o stare tampita. Dar a fost superb..

cinezee
05.11.2008, 19:20:45
pe 10 noiembrie , la sala palatului in bucuresti , concerteaza
JEAN MICHAEL JARRE

maxima
10.11.2008, 10:45:11
Fetelor, am fost la Moartea unui comis voiajor, la Bulandra. Cu Victor Rebengiuc. Chiar merita. Nu mai fusesem de mult timp la teatru si aveam si o stare tampita. Dar a fost superb..

Am vazut si noi "Moartea unui comis voiajor" de la Bulandra. Un spectacol intradevar bun. Si eu eram intr-o perioada proasta cand l-am vazut si chiar m-a atins la inima.
Merita vazut>:/

cinezee
18.11.2008, 16:16:24
Ptr cunoscatoare si doritoare , in noiembrie pe 27 la sala palatului in concert Gotan Project

http://www.bilete.ro/comanda.asp?eveniment=FIASM+Viata+e+Frumoasa+Conce rt+Gotan+Project

acestia sunt

http://uk.youtube.com/watch?v=-TU7ruN3XUU&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=3zD9W9SZj9w

higgs
18.11.2008, 21:21:55
Ptr cunoscatoare si doritoare , in noiembrie pe 27 la sala palatului in concert Gotan Project

http://www.bilete.ro/comanda.asp?eveniment=FIASM+Viata+e+Frumoasa+Conce rt+Gotan+Project

acestia sunt

http://uk.youtube.com/watch?v=-TU7ruN3XUU&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=3zD9W9SZj9w

Gotan Project :x:x:x:x Ascult La Revancha del Tango (http://en.wikipedia.org/wiki/La_Revancha_del_Tango) des. Sa mergeti fetelor si sa imi ziceti cum a fost :);-)

cinezee
18.11.2008, 21:30:30
eu i-am descoperit abia acum 2 ani , intamplator cautam pe tube niste tango, sunt mare iubitoare de tango daca nu stiu sa dansez macar sa ascult , stiu ca sunt mai multe stiluri dar toate imi plac , asa ca de acum 2 ani tot ascult si sau caut pe tube piese de ale lor

cel mai ieftin bilet este 42 , dar cred ca deja s-a vandut si apoi mai e unu parca la 65 lei noi

cred ca live sunt fantastici 8-} :x

wanna
24.11.2008, 23:36:39
hei!! Va duceti la teatru, la Alba ca Zapada? Asa ciuda imi e ca nu sunt in Bucuresti weekendul asta!!!! Sa va duceti ca am auzit ca e superb!!! Cel mai frumos balet cu cele mai frumoase costume...ah...plang..:((

Alisori
27.11.2008, 13:42:36
sunt happy..ne-am luat bilete la concert iris si banica :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :suuuper:

cinezee
17.01.2009, 21:57:49
depeche mode revine in romania
concert 16 mai 2009 zona izvor , ptr interesate http://www.myticket.ro/ro/bilete/112/detaliilocatie/depeche-mode-tour-of-the-universe.html#biletemyticket

Ritzi
18.01.2009, 22:54:46
pe 18 februarie e concert Vonda Shepard...pt cele care isi amintesc cu drag de Ally McBeal (eu sunt fan);-)

simik
19.02.2009, 17:28:43
Draga Miresici,

Ne-a venit si noua randul.....pe 26 august (daca tin bine minte) va fi concertul Madonnei in Bucuresti (Parc Izvor). Din cate am inteles biletele se vor pune in vanzare incepand cu saptamana viitoare....asa ca mare atentie miresici amatoare!*:-)

Pupici:*

compact
19.02.2009, 17:37:10
depeche mode revine in romania
concert 16 mai 2009 zona izvor , ptr interesate http://www.myticket.ro/ro/bilete/112/detaliilocatie/depeche-mode-tour-of-the-universe.html#biletemyticket

ai luat bilete? eu am cumparat la inceputul anului....spre fericirea colegilor (ii innebunisem de cand am facut comanda si pana au venit) :-"

cinezee
19.02.2009, 17:40:59
DAAAAAAAAAAAAA am luat bilete sunt pe birou ma uiti zi de zi la ele si astept concertul si acum ma agit sa iau si ptr madonna :-SS

Sa nu uiti sa ne intalnim sa stam cu totii la un loc ;))

compact
19.02.2009, 17:42:27
DAAAAAAAAAAAAA am luat bilete sunt pe birou ma uiti zi de zi la ele si astept concertul si acum ma agit sa iau si ptr madonna :-SS

Sa nu uiti sa ne intalnim sa stam cu totii la un loc ;))

eiii.....se mai pune problema? ;))

corinutza79
09.03.2009, 13:36:23
Pentru perioada urmatoare am luat bilete la Depeche Mode si Madonna + bilete la teatru la "O noapte furtunoasa", "Podu`" si "Doctor fara voie" - toate se joaca in sala de la Palatul Copiilor.
As cam vrea sa ne luam bilete si la concertul Nazareth din aprilie!:-?

cinezee
09.03.2009, 18:44:39
hopaaaa inca una bravosss Corinutaaa >:D< >:D<

asadar eu sunt in asteptarea biletelor comandate prin sms de la vodafone ptr Madonna si am deja biletele la Depeche Mode :x 8-}

compact
10.03.2009, 08:49:13
hopaaaa inca una bravosss Corinutaaa >:D< >:D<

asadar eu sunt in asteptarea biletelor comandate prin sms de la vodafone ptr Madonna si am deja biletele la Depeche Mode :x 8-}

azi dimineata ascultam DM in masina si l-am batut la cap pe sot cu: "16 maiiii 16 maiiii" :))

de abia astept concertul :x

steff_steff
14.03.2009, 20:28:30
Eu am fost la concertul depeche Mode din 2006. Fantastic. Chiar sunt curioasa cine va canta anul acesta in deschidere.
Mi-am luat bilete la Modonna, seful meu cunostea pe cineva la Diverta si ia oprit mai multe bilete. Acum merg cu ele in geanta, dar le voi lasa acasa. Cum sunt eu imprastiata uit geanta pe undeva si le pierd :)) . Am patit acest lucru, si am vazut ca deja s-au epuizat biletele la 160 ron.

higgs
17.03.2009, 12:10:33
Fetelor tocmai am citit ca Gogol Bordello revine la Bucuresti :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Gogol_Bordello
E una din formatiile mele preferate :)
http://www.youtube.com/watch?v=zOWx5G76pkU&feature=related (e o melodie mai de tocilari, dar mie imi place, poate pentru ca sunt unul :)) ) >:D<

Si inca o melodie :)
http://www.youtube.com/watch?v=kymtsMQur1A&NR=1

Ritzi
12.04.2009, 20:28:00
:madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: tocmai am comandat bilete la Tarja Turunnen<:-P sunt super happy<:-P <:-P

a, si a mai luat sotul bilete la Podu' la Palatul Copiilor, in regia lui Malaele...parca auzisem ca e faina piesa<:-P

cinezee
13.04.2009, 00:29:26
tulaiii si eu tot la aia vreau sa comand biletele :madlaugh: :madlaugh: astept sa imi vina salariu si comand :-p <:-P

annie_val23
13.04.2009, 00:36:23
:madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: tocmai am comandat bilete la Tarja Turunnen<:-P sunt super happy<:-P <:-P
<:-P

off topic, tarja locuieste la 5 km de soacra-mea ;))

cinezee
28.04.2009, 11:23:46
in noiembrie vine in romania una dintre cele mai bune voci ale jazz-lui Diana Krall , mi-as dori sa merg si eu , deocamdata e la capitolul imi doresc :> sper sa si il vad

http://www.myticket.ro/ro/bilete/154/detaliilocatie/diana-krall.html#biletemyticket

dannas
02.05.2009, 00:37:25
16 mai.....abia astept .....depeche.....mode..........

cinezee
02.05.2009, 00:46:37
FAC O LISTA CU CINE STIU CA MERGE LA DM ;))

1 - Alla79
2 - Cinezee
3 - Compact
4 - Corinutza79
5 - Danas
mai este cineva ?:-"

Ritzi
02.05.2009, 07:55:09
off topic, tarja locuieste la 5 km de soacra-mea ;))

aham....cum ziceai ca se numeste localitatea?:-" :-" :-"

>:D<

Ritzi
02.05.2009, 08:01:23
btw, am uitat sa va zic ca intre timp ne-am luat bilete si la Compay Segundo:love:

edit: Piesa Podu' a fost bestiala!!!

alla76
02.05.2009, 13:34:08

1 - Alla79
2 - Cinezee
3 - Compact
4 - Corinutza79
5 - Danas
alla e 76 ...sot de alla e 79 si vine si el la concert.

mayday
02.05.2009, 15:33:24
btw, am uitat sa va zic ca intre timp ne-am luat bilete si la Compay Segundo:love:

edit: Piesa Podu' a fost bestiala!!!

Cine o sa cinte? Cei doi fii?:-\

Ritzi
02.05.2009, 16:48:18
Cine o sa cinte? Cei doi fii?:-\

nu stiu sigur...ei au anuntat ca vine Grupo Compay Segundo, posibil sa fie si fiii lui printre ei

http://www.dob.ro/Recomandari/Smart%20night%20out/4242/Grupo-Compay-Segundo

mayday
02.05.2009, 18:27:57
nu stiu sigur...ei au anuntat ca vine Grupo Compay Segundo, posibil sa fie si fiii lui printre ei

http://www.dob.ro/Recomandari/Smart%20night%20out/4242/Grupo-Compay-Segundo

Multam, m-am prins!>:D<

O sa fie interesant, sint multi muzicieni in grup!

I-am vazut in martie, dar din pacate intr-un cadru nu tocmai propice... ;))

Ritzi
02.05.2009, 18:40:15
Multam, m-am prins!>:D<

O sa fie interesant, sint multi muzicieni in grup!

I-am vazut in martie, dar din pacate intr-un cadru nu tocmai propice... ;))

si...pana la urma sunt si fiii lui acolo?:)) ca tu te-ai prins, dar nu mi-ai zis si mie [-( [-( [-(

unde i-ai vazut si de ce zici ca nu era un cadru propice?:-?

mayday
02.05.2009, 19:09:13
si...pana la urma sunt si fiii lui acolo?:)) ca tu te-ai prins, dar nu mi-ai zis si mie [-( [-( [-(

unde i-ai vazut si de ce zici ca nu era un cadru propice?:-?

Da, doi dintre fiii lui fac parte din grup (nu stiu citi copii are, dar avind in vedere moravurile cubaneze, s-ar putea sa aiba mai multi!;)))... unul dintre ei ii seamana foarte bine!;-) Nu mai stiu exact la ce instrumente cinta fiecare... parca fiul care ii seamana cinta la o chitara micuta, yukulele sau cum i-o zice!8-}

De vazut, i-am vazut intr-un spectacol care semana cu o scena faimoasa din Dirty Dancing!:D Intr-un hotel de lux, pentru turistii europeni de virsta a treia, cu animatii in pauze de genul "si, dumneavoastra, de unde veniti? Aplauze pentru Germania!":)):)):)) No, ei cintau bine, dar noi nu prea ne simteam la locul nostru!8-} Noroc ca faceau daiquiri bun, altfel imi parea rau ca am dat 50 de euro pe bilet si gaseam muzica cel putin la fel de buna pe strada!;-)

Ritzi
02.05.2009, 23:59:06
Da, doi dintre fiii lui fac parte din grup (nu stiu citi copii are, dar avind in vedere moravurile cubaneze, s-ar putea sa aiba mai multi!;)))... unul dintre ei ii seamana foarte bine!;-) Nu mai stiu exact la ce instrumente cinta fiecare... parca fiul care ii seamana cinta la o chitara micuta, yukulele sau cum i-o zice!8-}

De vazut, i-am vazut intr-un spectacol care semana cu o scena faimoasa din Dirty Dancing!:D Intr-un hotel de lux, pentru turistii europeni de virsta a treia, cu animatii in pauze de genul "si, dumneavoastra, de unde veniti? Aplauze pentru Germania!":)):)):)) No, ei cintau bine, dar noi nu prea ne simteam la locul nostru!8-} Noroc ca faceau daiquiri bun, altfel imi parea rau ca am dat 50 de euro pe bilet si gaseam muzica cel putin la fel de buna pe strada!;-)

:)):)):)) tare, now I get it:-p

CONT-INCHIS-026
08.05.2009, 09:59:57
Aseara am bifat Fire on Anatolia.
Turcii au fost dementiali. :love: :love: :love: Mi-au placut asa mult incat am promis sa merg in fiecare an cand vin la noi si regret enorm ca n-am fost pana acum. Am aplaudat minute in sir :A :A :A :A :A :A :A

P.S. In schimb, prezentarea lui Ursulescu a fost infecta, vreo 10 minute (parca o eternitate) de reclama facuta diversilor sponsori fatis, cersea aplauze pentru diverse persoane si firme. :-&

Un clip mititel cu cei mai spectaculosi dansatori ai lor (parerea mea :love:) http://www.youtube.com/watch?v=n41Ow00wM3M

higgs
08.05.2009, 12:00:59
Fetelor tocmai am citit ca Gogol Bordello revine la Bucuresti :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Gogol_Bordello
E una din formatiile mele preferate :)
http://www.youtube.com/watch?v=zOWx5G76pkU&feature=related (e o melodie mai de tocilari, dar mie imi place, poate pentru ca sunt unul :)) ) >:D<

Si inca o melodie :)
http://www.youtube.com/watch?v=kymtsMQur1A&NR=1

Gogol Bordello canta si in Olanda in iulie, ne-am luat bilete :) Muzica lor e gypsy punk :) Daca va place genul va recomand concertul lor :)

evenstar
08.05.2009, 12:03:17
Gogol Bordello canta si in Olanda in iulie, ne-am luat bilete :) Muzica lor e gypsy punk :) Daca va place genul va recomand concertul lor :)

Mie imi plac... ;-) Multumesc ca mi-ai amintit, nu stiam ce sa mai ascult...

compact
09.05.2009, 17:56:57

1 - Alla79
2 - Cinezee
3 - Compact
4 - Corinutza79
5 - Danas
eu vin cu A si vine si o sa vina si o colega a lui A. :)

cinezee
11.05.2009, 23:24:50
16 mai - noaptea portilor deschise la muzee , din cate tin eu minte al 3-lea an , in noaptea de sambata spre duminica, se pot vizita gratuit toate muzeele din Bucuresti. Cateva dintre ele sunt:

Muzeul National de Arta al Romaniei
Muzeul National de Istorie
Muzeul National de Arta Contemporana
Muzeul Militar
Muzeul Colectiilor de Arta
Muzeul Satului

In data de 23 mai, se pot vizita in acelasi fel galeriile de arta bucurestene.

Ballet
13.05.2009, 13:34:23
eu vin cu A si vine si o sa vina si o colega a lui A. :)
Fetelor, si noi avem bilete la Depeche. Dar am inteles ca are careva probleme de sanatate si au amanat concertul ce trebuia sa se tina azi .Nu-i stiu pe nume, ca eu nu sunt fan deloc :-$. Sper sa nu venim de la Cj degeaba pana acolo...:(
Voi ati aflat ceva?

compact
13.05.2009, 13:57:07
Fetelor, si noi avem bilete la Depeche. Dar am inteles ca are careva probleme de sanatate si au amanat concertul ce trebuia sa se tina azi .Nu-i stiu pe nume, ca eu nu sunt fan deloc :-$. Sper sa nu venim de la Cj degeaba pana acolo...:(
Voi ati aflat ceva?

mai daca veniti din cj facem noi ceva, mergem la padure, mergem la muzee ;))

eu m-as enerva f tare asa ca azi nu o sa caut info noi

dannas
13.05.2009, 23:26:24
maine au spus ca vor anunta oficial daca se amana....in turcia l-au anulat.....#-onu pot sa cred....data trecuta i-am ratat..si acum...[-(

Ballet
14.05.2009, 09:04:29
De dimineata , la o emisiune, prezentatorii se plangeau ca si ei aveau bilete la Depeche si ce rau le pare ca nu se mai tine...Nu cred c-ar vorbi numai de dragul artei. Sigur au aflat ei ceva...
Asa ca am schimbat rapid programul. Mergem la Szolnok, in Ungaria, sa ma bronzez ce naiba, nu pot sa merg de nasa alba ca branza... :">
Deja chiar sper sa nu se tina concertul, mie nici macar nu-mi plac :-"

anaderol10
14.05.2009, 13:51:57
La Teatrul National piesa "Cu usile inchise"

Ballet
14.05.2009, 22:49:23
Depeche Mode s-a amanat, pt cine inca are dubii...
http://www.depechemode.com/news.html

Distractie placuta in week-end, se pare ca m-am rugat cu folos..:">

cinezee
14.05.2009, 23:23:05
Din pacate da :| :| :|

Mai ramane portile deschise , noapte alba vizite muzee , ptr doritoare :-<

compact
15.05.2009, 09:40:10
Depeche Mode s-a amanat, pt cine inca are dubii...
http://www.depechemode.com/news.html

Distractie placuta in week-end, se pare ca m-am rugat cu folos..:">
i hate you

cine stie cand se reprogrameaza, daca o sa se reprogrameze :((

e al doilea concert la care imi cumpar bilete si e al doilea care se amana...fetelor, mai am la Tarja (poate eu sunt "ghionul" :-")

cinezee
15.05.2009, 11:57:53
te ''bat'' b-( nu mai vb prostii >:P

compact
16.05.2009, 10:51:37
e al doilea concert la care imi cumpar bilete si e al doilea care se amana...fetelor, mai am la Tarja (poate eu sunt "ghionul" :-")
mi-a sugerat sotul sa incep sa-mi cumpar bilete la Gutza & minune si altii ;))

alla76
16.05.2009, 10:57:19
i hate you

cine stie cand se reprogrameaza, daca o sa se reprogrameze :((

eu mai sper...pt tarja :-<

Ritzi
17.05.2009, 23:32:21
cum am avut bafta de o prietena care ne-a donat biletele ei puse la dispozitie de serviciu, azi am fost la....teatru;;) piesa a fost la Nottara, se cheama "Scandal la opera", e cu Mircea Diaconu, Al. Jitea, Cerasela Iosifescu etc.

a, si ne-a placut foarte mult, merita vazuta<:-P

p.s. maine mergem la "Mincinosul", tot la Nottara;))

compact
12.06.2009, 10:00:09
pe 25 si 26 iunie are loc un targ in parcul plumbuita - Art'abilitate.

compact
22.06.2009, 09:04:21
eu mai sper...pt tarja :-<
azi e tarja :D :D :D

cinezee
27.08.2009, 01:49:58
dezamagireeee totallllaaaa ...cat si proasta organizare ptr aia de pe gazon

Cel care a ''cantat'' in deschidere a pornit mixaju la boxe , nici macar nu era persoana ,pana la 8 :45 timp de 30 min scena goalla nici macar o muzica ambientala, apoi pe la 9 si 15 s-au pus niste melodii de ale ei mixate in boxe , ea a venit pe scena pe la 9 : 45 sau 9 :50

Spectacolul destul de bun , Madonna in mare forma, totul impecabil pe scena. A stiut ca e in Bucuresti, a fost friendly, publicul OK.

Scena prost amplasata de aia din spate nu vedeau nimic [ singurii care ar fi fost avantajati erau cei din tribune ] ecranele nu erau foarte mari si erau 2 langa scena si unu mai in departare mizerieee , multtt praff enrom de mult ca de asa e locu ala nu puteam respira ma sufocam efectiv ...la un moment dat am vrut sa plec ...dupa ce a intrat ea pe scena ...eu am mai stat pana pe la 11 30 nu mai puteam de spate si coloana

per total din punctul meu de vedere nota 5 organizarii

Fluturas
27.08.2009, 09:09:47
Neata!!!
Cum a fost concertul "babei :'()%$)&^$# " ? Ti-a placut ? Imi pare rau ca nu am reusit sa mergem :(
Am vazut la stiri si tare mult mi-a placut ce-am vazut >:D<

Cami_
27.08.2009, 10:18:25
Neata!!!
Cum a fost concertul "babei :'()%$)&^$# " ? Ti-a placut ? Imi pare rau ca nu am reusit sa mergem :(
Am vazut la stiri si tare mult mi-a placut ce-am vazut >:D<
Neata tuturor!

Cu concertul lucrurile au stat cam asa:
Eu nu sunt fan Madonna, am mers la concert pt ca se anunta un spectacol grandios si mi-ar fi parut rau altfel. Deci voi privi din perspectiva cuiva care nu e fan inrait nici al personajului Madonna, nici al muzicii ei.
Am ajuns in parc pe la ora 19.45, cu metroul. Masina a lasat-o Cip pe la Unirea cand a venit de la serviciu. Ne era teama ca la ora 19-20 nu vom mai gasi locuri de parcare nici macar la Unirea si nu aveam chef sa venim pe jos, sau in cel mai bun caz pe jos de la metroul cel mai apropiat de noi. Cred ca s-au gasit locuri de parcare si mai aproape chiar la ore mai inaintate.
La intrare coada a fost rezonabila. In parc a fost un praf groaznic. Si cand zic groaznic, chiar asa a fost, nu e o fita de domnisoara delicata. Am cumparat jetoane cu care sa luam suc si bere. Cip s-a asezat la coada ca sa imi ia suc, imi era groaznic de sete. A stat jumatate de ora dupa ceas (dupa ce a inceput concertul cozile au devenit absolut rezonabile, numai ca s-a terminat berea inainte sa inceapa concertul; am inteles ca au adus ulterior). Apoi...unde sa ne asezam ca sa vedem ceva?! Am avut bilete din cele mai ieftine, deci am stat cel mai departe de scena. Nu m-am imbulzit sa ajung cat de in fata se putea, am ramas in spate si am vazut, in mare, concertul pe ecrane, nu pe scena. De la distanta aceea oamenii de pe scena aveau cam...10 cm (;)) vorba bancului, o stiu pe Madonna de cand era atatica). Prin preajma locului unde am stat erau niste tomberoane in care se colectau deseuri (separate pe categorii :D) pazite de un domn de la Rosal. Domnul facea si el un ban cinstit lasand contra cost persoane doritoare sa se cocoate pe tomberoane (de fapt pe niste bari metalice care asigurau suportul tomberoanelor) ca sa vada mai bine. Si daca voiai privilegiul trebuia sa cotizezi si sa i te adresezi cu "sefu'"=)) Aproape de final m-am cocotat si eu pe o bara de-aia de la tomberoane; eram curioasa sa vad scena, cat de mare e. I-am zis domnului paznic de tomberoane ca stau doar un minut si a fost amabil, m-a lasat fara bani si fara sa ii zic sefu'; am stat 20 de secunde.
Deci vizibilitate foarte proasta din sectorul B, foarte departe de scena si nu s-a vazut nimic. Ma gandesc ca pt cei 120 lei dati pe bilet puteau sa imi dea un pietroi, ceva, pe care sa ma cocot ca sa vad un colt de scena :)) sau sa faca cumva spatiul ala in panta ca sa se poata zari ceva...
Colegii mei de serviciu au stat pe la sectoare diferite: de la A (160 lei biletul), din fata, s-a vazut bine. De la V.I.P. (800 lei biletul) s-a vazut excelent.
Concertul nu a fost grandios, nici ca aparitie, nici ca efecte, nici ca muzica. Ma asteptam la mult mai mult. Intr-adevar a dansat Madonna impreuna cu aliota de dansatori de la egal la egal, sta bine la conditia fizica. La TV au zis ca a schimbat 15 tinute. Nu a schimbat mai multe de 5 si nici alea asa...stralucitoare cum m-am asteptat. A cantat vreo 13 piese, plus au mai rulat cateva inregistrari cat s-a mai odihnit ea sau s-a schimbat. Lumea, cel putin cea din sectorul B, nu s-a distrat nevoie mare, nu s-a dansat prea mult, toti vecinii mei de vizionare stateau cu mainile in san...
Cel mai aplaudat moment a fost acela in care i-a adus un omagiu lui Michael Jackson. A venit un dansator imbracat ca M.J. si a facut cativa pasi de dans... Cel mai huiduit moment a fost acela in care a vrut ea sa ne consoleze pe noi, cei din Europa de Est, respectiv Romania, cum ca e nedrept sa existe discriminare toti suntem egali, tigani, homosexuali... (adica, ok suntem toti niste tigani, dar clar discriminarea e nedreapta, ar trebui, si noi tiganii sa avem aceleasi drepturi cu restul =)))
Concertul nu a avut bis-uri, stiam asta, citisem pe undeva ca nu va face bis-uri, asa ca atunci cand am mirosit ca e rost sa se termine, ne-am indreptata spre iesire. In jumatate de ora am mers pana la Unirea, la masina si am ajuns si acasa. A fost ok din punctul asta de vedere, cel putin pt noi.
Asta a fost povestea! Na, ati vrut poveste, acum luati si cititi! ca doar nu m-am chinuit degeaba sa scriu atata! Sper ca am fost cat de cat coerenta...

crisu_b
18.09.2009, 17:09:50
Cand e Noaptea Alba a Bucurestilor?

Liv
05.10.2009, 12:11:57
Buna!!!!!!!De ceva timp incerc sa-mi iau bilete la spectacole de la TNB, neavand cand sa ma duc direct la iei le trimit mail pentru a face rezervare si de fiecare data imi trimite ca bilete sunt deja vandute. Aveti idee cum pot intra in posesia unor bilete? Trebuie sa ma duc sa le cumpar fara o rezervare? Raman datoare>:D< >:D< >:D< >:D<

Cami_
05.10.2009, 13:23:13
Buna!!!!!!!De ceva timp incerc sa-mi iau bilete la spectacole de la TNB, neavand cand sa ma duc direct la iei le trimit mail pentru a face rezervare si de fiecare data imi trimite ca bilete sunt deja vandute. Aveti idee cum pot intra in posesia unor bilete? Trebuie sa ma duc sa le cumpar fara o rezervare? Raman datoare>:D< >:D< >:D< >:D<
Si eu stau prost cu timpul. De aceea comand bilete de aici (http://www.blt.ro/) si de aici (http://www.myticket.ro/ro/evenimente/#bilete) pt teatru, concerte si alte evenimente. Le comand pe adresa de la serviciu si le platesc la livrare. Imi este foarte comod asa. Poti incerca si tu...

Liv
05.10.2009, 14:56:26
Si eu stau prost cu timpul. De aceea comand bilete de aici (http://www.blt.ro/) si de aici (http://www.myticket.ro/ro/evenimente/#bilete) pt teatru, concerte si alte evenimente. Le comand pe adresa de la serviciu si le platesc la livrare. Imi este foarte comod asa. Poti incerca si tu...
Stii care-i problema la cele 2 site-uri ca nu dau toate piesele de teatru/:) /:) /:) . Si eu mai comandam pe bilete.ro, doar ca de obicei le comand de pe site Ex. Teatrul act , Teatrul de comedie, nottara, etc. numai la TNB nu pot sa prind nici unul si vroiam sa vad o piesa cu Dan Puric:-s :-s :-s . Asta este poate sa ma duc la ei, dar nu stiu cand ca ei afiseaza spectacolele dupa ce termina biletele (cred):-? :-? . Multumesc!!!

Liv
08.10.2009, 09:57:41
Am luat bilete la: INTERPRETUL de Tristan Bernard traducerea Radu Beligan, adaptarea, muzica și versurile Radu Gheorghe
Regia și decorul: Radu Gheorghe
Costumele: Georgeta Ciocârlan
Distribuția: Radu Gheorghe, Răzvan Popa, Mihai Bisericanu, Anca Sigartău, Georgeta Ciocârlan
de la teatrul foarte mic.
A vazut cineva piesa?

alinagr
08.10.2009, 14:37:50
Am luat bilete la: INTERPRETUL de Tristan Bernard traducerea Radu Beligan, adaptarea, muzica și versurile Radu Gheorghe
Regia și decorul: Radu Gheorghe
Costumele: Georgeta Ciocârlan
Distribuția: Radu Gheorghe, Răzvan Popa, Mihai Bisericanu, Anca Sigartău, Georgeta Ciocârlan
de la teatrul foarte mic.
A vazut cineva piesa?

uite ce am gasit despre piesa http://www.adevarul.ro/articole/interpretul-o-comedie-cu-afoni.html

Liv
14.10.2009, 11:21:24
uite ce am gasit despre piesa http://www.adevarul.ro/articole/interpretul-o-comedie-cu-afoni.html
Am vazut tarziu raspunsul tau...Concluzie: o piesa care-ti descreteste fruntea (razi foarte mult), uneori fiind interactiv(Radu Gheorghe). Mi-au placut toti cum au jucat. Oricum merita vazut si chiar placut neasteptat Radu Gheorghe...

laura_22
28.10.2009, 11:45:10
28 octombrie cu incepere de la orele 22.00.

Intrarea este libera.

Organizatori: Primaria Municipiului Bucuresti, ArCub si Liga Studentilor Independenti

Concept eveniment: Paul Tanicui

Curator: Denise Radulescu

De ce un Teatru de Noapte

cand teatrul noptii e atat de consistent? Cand traim intr-un oras in care spre deosebire de altele despre care se spune ca nu dorm niciodata, el sta de veghe, intr-o dulce-amara stare de somnolenta.. . Tocmai d-aia. Pentru ca pe (artistul) roman il poti trezi si-n toiul noptii si el va fi gata sa joace. Si nu e gluma, asta-i diferenta. De asta ii iubim. Evenimentul de fata e dovada.

laura_22
22.02.2010, 12:21:43
aseara am fost la Romeo si Julieta la Teatru National de Opereta Ion Dacian... a fost extraordinar! va recomand din toata inima sa va duceti!

esperance
16.05.2010, 13:24:10
aseara am fost la Romeo si Julieta la Teatru National de Opereta Ion Dacian... a fost extraordinar! va recomand din toata inima sa va duceti!

L-am vazut si eu aseara, in sfarsit! Imi propusesem de anul trecut sa il vad. Superb! =D>=D>=D>

Ritzi
13.06.2010, 17:17:42
ati fost careva la "Cafeneaua" la TNB? e ceva de capul piesei? :-?

dannemaria
13.06.2010, 17:41:00
ati fost careva la "Cafeneaua" la TNB? e ceva de capul piesei? :-?

La TNB? Eu am vazut anul trecut "Cafeneaua" la teatrul Bulandra, cu Horatiu Malaele, Emilia Popescu si inca o tanti (8-} nu-i mai stiu numele); daca e vorba de aceeasi piesa, e SUPER, se stie deja ca H.M e un actor de nota 20!

Ritzi
13.06.2010, 17:43:14
La TNB? Eu am vazut anul trecut "Cafeneaua" la teatrul Bulandra, cu Horatiu Malaele, Emilia Popescu si inca o tanti (8-} nu-i mai stiu numele); daca e vorba de aceeasi piesa, e SUPER, se stie deja ca H.M e un actor de nota 20!

da, e aceeasi piesa, acum l-am mai intrebat o data pe sot (el a luat biletele) si se pare ca am retinut eu gresit, nu e la TNB DAR nu e nici la Bulandra :)) ci la Palatul Copiilor8-} ce bine ca zici ca e faina, merci mult de raspuns >:D<

cinezee
14.06.2010, 19:55:35
Horatiu Malaiele , actor si regizor , din scoala veche cum putini mai sunt ca el , din pacate uneii din scoala de aur se sting :(

dannemaria
17.06.2010, 10:30:45
Horatiu Malaiele , actor si regizor , din scoala veche cum putini mai sunt ca el , din pacate uneii din scoala de aur se sting :(

O asteptam pe Ritzi cu impresii... parca azi se joaca piesa, deci cel mai devreme maine ne povesteste.
Sambata o sa merg si eu in sfarsit la "egoistul" (ca tot veni vorba de maestri)... simt ca pe o minune faptul ca am bilete... abia astept!

dannemaria
18.06.2010, 13:28:07
Aseara am fost aici: http://www.iconcert.ro/bucharest-music-film-festival-2010-in-piata-george-enescu-din-bucuresti.html; a fost sublim, relaxant si, la un moment dat, foarte amuzant; dureaza pana duminica, daca nu aveti alte planuri si va place muzica clasica... recomand :)>-!
>:D<

Ritzi
04.07.2010, 12:18:46
O asteptam pe Ritzi cu impresii... parca azi se joaca piesa, deci cel mai devreme maine ne povesteste.
Sambata o sa merg si eu in sfarsit la "egoistul" (ca tot veni vorba de maestri)... simt ca pe o minune faptul ca am bilete... abia astept!

sincer? mi s-a parut o porcarie 8-| infiorator de usurica ca si substrat si bazata pe un comic extrem de facil (maimutareli, vulgaritati etc.) :-L

introducerea interactiva a lui Malaele a fost originala si a meritat, in rest abia am asteptat sa se termine...evident ca Malaele si Dana Dogaru au jucat f bine, saracii, dar cu asa subiect slabut...8-|

ah, iar Emilia Popescu a jucat prost tare /:)

Ritzi
04.07.2010, 12:20:35

a reusit si sotul in sfarsit sa prinda bilete la "Egoistul" la Palatul Copiilor...sper sa nu ma duc iar ca la pomul laudat/:)

dannemaria
12.07.2010, 15:23:54
a reusit si sotul in sfarsit sa prinda bilete la "Egoistul" la Palatul Copiilor...sper sa nu ma duc iar ca la pomul laudat/:)

La asta pot sa spun eu ca m-am dus ca la pomul laudat; bine, nu spun ca a fost o porcarie, doar ca aveam asteptari mai mari; subiectul e comun, insa dialogurile - si mai ales monologurile lui Beligan - sunt pline de ironii fine...

Ritzi
17.07.2010, 06:40:46
La asta pot sa spun eu ca m-am dus ca la pomul laudat; bine, nu spun ca a fost o porcarie, doar ca aveam asteptari mai mari; subiectul e comun, insa dialogurile - si mai ales monologurile lui Beligan - sunt pline de ironii fine...

eu am bilete peste vreo 2 saptamani, sa vedem, chiar sunt curioasa ce e cu piesa asta de nici acum, dupa atata timp de cand se joaca, nu se gasesc bilete/:)

cryssalida
17.11.2010, 14:34:52
Am ajuns si eu de curand la Egoistul.
Ce pot sa spun....am asteptat mult sa vad piesa asta si a meritat.Poate piesa in sine nu este extraordinara,depinde de gustul fiecaruia si cat de mult considera umorul acela fin si negru in acelasi timp.
In schimb...Radu Beligan m-a impresionat sincer...am avut sentimentul ca acest om nu mai traieste decat pt teatru si prin teatru... atata emotie si incarcare nu am trait niciodata la un spectacol si la final aveam ochii in lacrimi.Banuiesc ca nu am fost singura

luiza
30.11.2010, 10:25:20
Am ajuns si eu de curand la Egoistul.
Ce pot sa spun....am asteptat mult sa vad piesa asta si a meritat.Poate piesa in sine nu este extraordinara,depinde de gustul fiecaruia si cat de mult considera umorul acela fin si negru in acelasi timp.
In schimb...Radu Beligan m-a impresionat sincer...am avut sentimentul ca acest om nu mai traieste decat pt teatru si prin teatru... atata emotie si incarcare nu am trait niciodata la un spectacol si la final aveam ochii in lacrimi.Banuiesc ca nu am fost singura

Da, extraordinara piesa. As mai merge sa o vad, mi-a placut foarte mult.

luiza
15.12.2010, 12:24:25
Va recomand "Romania. Inchis pentru inventar (http://www.passe-partoutdp.ro/shows/romania_inchis.html)", piesa a Asociatiei de Teatru Passe-Partout Dan Puric. Despre comunism cu tristete si umor.