PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de MAI 2011

Pagini : [1] 2 3 4 5 6

poopsie
17.02.2010, 15:03:44
ce onoare sa va adun pe toate curajoasele miresici de luna mai! ;;)
astept sa discutam despre nunta noastra....sa ne ajutam in cele mai mici detalii!
si va felicit ca ati ales luna florilor indiferent de multitudinile de superstitii legate de ea!va poopacesc pe toate...:*>:D<
p.s.eu voi avea nunta de ziua mea!:love:

ankgeorgia2584
18.02.2010, 14:47:11
astept sa discutam despre nunta noastra....sa ne ajutam in cele mai mici detalii!
si va felicit ca ati ales luna florilor indiferent de multitudinile de superstitii legate de ea!va poopacesc pe toate...:*>:D<

Buna...ma bucur sa vad ca ati facut topicul miresicilor de mai 2011....Nu vei fi singura.....asa am crezut si noi cele din 2010 ca vom fi putine...si suntem multe.Spor la pregatiri.:*

poopsie
18.02.2010, 21:29:54
Buna...ma bucur sa vad ca ati facut topicul miresicilor de mai 2011....Nu vei fi singura.....asa am crezut si noi cele din 2010 ca vom fi putine...si suntem multe.Spor la pregatiri.:*

ce binee!!doamne cat ma bucur ca vorbeste cineva cu mine aici!!:))nu imi vine sa cred!sper sa apara si fetele mele....multumesc de incurajari ank!:*>:D<

adina_mari
19.02.2010, 12:09:32
wow!!!avem miresici de mai 2011!
va doresc spor la pregatiri si o nunta ca-n povesti!ati ales o luna foarte frumoasa care sunt sigura ca o sa va aduca multa fericire!

va pupa o miresica de mai 2009;))

poopsie
19.02.2010, 12:18:37
wow!!!avem miresici de mai 2011!
va doresc spor la pregatiri si o nunta ca-n povesti!ati ales o luna foarte frumoasa care sunt sigura ca o sa va aduca multa fericire!

va pupa o miresica de mai 2009;))

miresici avem doar in titlu...sunt cam singurica pe aici!!:( multumim din suflet pentru urari!Doamne ajuta!;;)casnicie fericita,miresica de mai 2009!!:*>:D<

mady_kara
19.02.2010, 12:27:01
stati linistite fetelor ca venim si noi peste voi si uite asa o sa fim mai multe.....cand va plictisiti veniti si pe la noi.....si o tinem asa pana la nunta...:))

adina_mari
19.02.2010, 15:02:47
miresici avem doar in titlu...sunt cam singurica pe aici!!:( multumim din suflet pentru urari!Doamne ajuta!;;)casnicie fericita,miresica de mai 2009!!:*>:D<
multumesc!

sunt sigura ca o sa ti se alature si alte miresici in curand:*

Dana_B
19.02.2010, 21:06:35
ai ramas tot singurica? nu it face probleme, noi suntem aici >:D<

Reni0921
22.02.2010, 03:38:15
Poopsie, nu esti singura >:D< !
Chiar acum am vrut sa deschid si eu un topic pt miresicile de mai 2011, dar vad ca mi-ai luat-o inainte.
frumos ca o sa fie de ziua ta. si noi initial am vrut sa facem pe 12.06.2011 de ziua iubitelului, dar pe urma el s-a razgandit si a zis ca vrea O ZI care sa fie DOAR a noastra, fara alte evenimente:love: . desi avem deja o zi a noastra, 21.09. (aniversarea) dar una oficiala ;)) .
si zimi, cum stati cu pregatirile?
>:D<

poopsie
22.02.2010, 14:58:26
Poopsie, nu esti singura >:D< !
Chiar acum am vrut sa deschid si eu un topic pt miresicile de mai 2011, dar vad ca mi-ai luat-o inainte.
frumos ca o sa fie de ziua ta. si noi initial am vrut sa facem pe 12.06.2011 de ziua iubitelului, dar pe urma el s-a razgandit si a zis ca vrea O ZI care sa fie DOAR a noastra, fara alte evenimente:love: . desi avem deja o zi a noastra, 21.09. (aniversarea) dar una oficiala ;)) .
si zimi, cum stati cu pregatirile?

bine ai venit reniii!!:*in sfarsit!!acum chiar nu mai sunt singura!!;;)
foarte frumos din partea iubitului tau,eu insa sunt atat de incantata de ideea de a avea nunta de ziua mea,incat mi s-a parut cel mai frumos cadou pe care mi l-a facut.in plus...e aceeasi data in care am fost ceruta in casatorie...are multe semnificatii.si sincer...mi se pare o onoare sa imi impart ziua de nastere cu viitorul meu sot!oricum eu voi fi privilegiata!;))
noi cautam muzica si echipa de filmare.am gasit restaurantul pana acum si ne-am hotarat in privinta temei nuntii.:)

Reni0921
22.02.2010, 16:17:50
bine ai venit reniii!!:*in sfarsit!!acum chiar nu mai sunt singura!!;;)
foarte frumos din partea iubitului tau,eu insa sunt atat de incantata de ideea de a avea nunta de ziua mea,incat mi s-a parut cel mai frumos cadou pe care mi l-a facut.in plus...e aceeasi data in care am fost ceruta in casatorie...are multe semnificatii.si sincer...mi se pare o onoare sa imi impart ziua de nastere cu viitorul meu sot!oricum eu voi fi privilegiata!;))
noi cautam muzica si echipa de filmare.am gasit restaurantul pana acum si ne-am hotarat in privinta temei nuntii.:)
si mie mi-ar fi placut mult sa fie de ziua lui, dar el asa a vrut...
si noi avem restaurant, pt decor/video/dj o sa colaboram cu agentia ce ne-a recomandat restaurantul, si avem doua variante pt foto, trebuie doar sa ne hotaram. noi nu ne-am ales nici o tema deocamdata, si nici nu cred ca o sa alegem....aaa, si mi-am cumparat o diadema:-p
rochii ai probat deja??

madalinapol
22.02.2010, 17:42:15
si eu sunt miresica de mai 2011!!!Dar se pare k eu sunt mai lenesa...nu am decat restaurantul!!!Oare e prea tarziu pt celelalte///:-SS

Reni0921
22.02.2010, 17:46:48
si eu sunt miresica de mai 2011!!!Dar se pare k eu sunt mai lenesa...nu am decat restaurantul!!!Oare e prea tarziu pt celelalte///:-SS
stai linistita ca nu este tarziu. conteaza ca ce era cel mai important ati hotarat deja, adica resaturantul :). insa, te poti apuca sa cauti pe net cu ce se gaseste la tine in oras ca si oferta pt. foto, video, decor etc. in rest acest forum este mai util decat orice altceva, eu muuuulte am invatat de aici >:D<

ana_elena
22.02.2010, 20:32:15
sry fetelor...ma bag si eu un pic in seama, intrebarea mea este cat ati dat pe foto/video si ce va ofera? ms frumos.

Reni0921
22.02.2010, 21:54:21
sry fetelor...ma bag si eu un pic in seama, intrebarea mea este cat ati dat pe foto/video si ce va ofera? ms frumos.
pai eu inca nu am dat ca nu m-am hotarat (avem 2 finalisti ;))), dar oricare am alege o sa ne incadram in 1500 de lei in care intra vreo 100 de poze in album sau photobook (asta o sa alegem probabil ca ii place mai mult la miresoi) si avem si o sedinta foto inainte sau dupa nunta, care depinde cand vom alege sa fie in functie ca facem civila in alta zi sau nu. asta pt. foto.
iar pentru video, inca nu am semnat dar sigur asta alegem, o sa fie 215 euro, filmeaza de dim pana seara, face un montaj de 4 ore si primim 5seturi de dvd-uri personalizate.

poopsie
23.02.2010, 14:12:20
si mie mi-ar fi placut mult sa fie de ziua lui, dar el asa a vrut...
si noi avem restaurant, pt decor/video/dj o sa colaboram cu agentia ce ne-a recomandat restaurantul, si avem doua variante pt foto, trebuie doar sa ne hotaram. noi nu ne-am ales nici o tema deocamdata, si nici nu cred ca o sa alegem....aaa, si mi-am cumparat o diadema:-p
rochii ai probat deja??
da...am inceput sa probez.daca tot am atata timp la dispozitie macar sa profit de el nu?:)
noi am gasit restaurantul...saptamana aceasta avem programate intalniri pentru muzica si echipa foto/video.astept sa vad ofertele si sa le compar.preturi pentru asta inca nu stiu,dar va zic dupa ce aflu.:)
ce dragut!!:love:inseamna ca vei fi printesa daca ti-ai luat diadema(indiferent de rochie).;;)

nu esti lenesa...eu mi-am luat restaurantul in urma cu 2 zile.oare sunt si eu??:))avem timp,mai bine le facem toate cu calm decat sa ne grabim inutil.eu una imi bat capul cu detalii,chestiute mici...dar nu pentru ca ar fi strict necesar sa incep de pe acum,ci pentru ca imi place!:):*

pai eu inca nu am dat ca nu m-am hotarat (avem 2 finalisti ;))), dar oricare am alege o sa ne incadram in 1500 de lei in care intra vreo 100 de poze in album sau photobook (asta o sa alegem probabil ca ii place mai mult la miresoi) si avem si o sedinta foto inainte sau dupa nunta, care depinde cand vom alege sa fie in functie ca facem civila in alta zi sau nu. asta pt. foto.
iar pentru video, inca nu am semnat dar sigur asta alegem, o sa fie 215 euro, filmeaza de dim pana seara, face un montaj de 4 ore si primim 5seturi de dvd-uri personalizate.

sa inteleg ca ar fi undeva la 2500 de ron cu totul(foto/video)??macar sa stiu,sa nu par paralela cand imi prezinta ofertele.:D

Dana_B
23.02.2010, 15:28:33
sa inteleg ca ar fi undeva la 2500 de ron cu totul(foto/video)??macar sa stiu,sa nu par paralela cand imi prezinta ofertele.:D

buna fetelor! am venit si eu in vizita ;;)
eu am vorbit cu cineva pentru poze si video, oameni profesionisti, si mi-au zis ca pachetul de baza e 3000 lei (va spun saptamana viitoare ce contine, pentru ca atunci ma intalnesc cu ei). asta in galati, nu stiu la voi cat e ;;)

madalinapol
23.02.2010, 22:46:57
Si in Slatina tot cam asa sunt preturile,intre 25 si 30~

Reni0921
24.02.2010, 22:42:41
in cazul nostru cam da..... mai bine zis 2000, ca pana la urma am ales fotograful carfe cere 850 de lei, inclus 100 de poze listate si un trash the dress. si pe langa asta ne va costa vreo 200 de lei un album photobook. deci foto video pana in 2000 ron in cazul nostru. in cluj aceste sume se incadreaza la cele mai ieftine oferte........ /:)

poopsie
25.02.2010, 11:47:41
hummm...hai sa va spun ce am rezolvat eu.:) ieri am avut putintica treaba,desi a fost dragobete am "muncit"pe branci.:))asaaa...ne-am intalnit cu o echipa foto/video profesionista(alta decat cea pe care ne-o doream initial).tin sa va zic ca noi locuim in iasi,facem nunta la botosani si echipa cu care ne-am intalnit e din harlau.:D am ajuns la ei printr-o cunostinta.ce pot sa zic este ca am ramas profund impresionata de calitatea serviciilor oferite,si comparativ cu preturile practicate de altii care sunt la acelasi nivel sau chiar mai jos sunt net mai bune.pentru filmat si poze(montaje+materilalul brut) si album foto cartonat iau 1700 ron.:D asa ca s-ar putea sa ii vrem.:-p asaa...ne-am intalnit si cu 2 formatii de muzica,aceleasi preturi ambele,1300 euro si cel putin una din ele canta super.ce poate fi mai bine de atat?de acum avem 2/3 zile la dispozitie sa alegem.voi ati mai aflat ceva nou?ati mai facut ceva?:*>:D<

catalinsicatalina
25.02.2010, 12:53:06
Ma bag si eu in seama.Eu am nunta pe 14 mai si deocamdata nu am decat tema nuntii si idei.Restaurantul o sa il rezerv putin mai incolo.Noi suntem din constanta.Sper sa fie avem parte de o nunta frumoasa si o zi calduroasa.

poopsie
25.02.2010, 13:00:20
Ma bag si eu in seama.Eu am nunta pe 14 mai si deocamdata nu am decat tema nuntii si idei.Restaurantul o sa il rezerv putin mai incolo.Noi suntem din constanta.Sper sa fie avem parte de o nunta frumoasa si o zi calduroasa.

bun venit catalina!:*nici noi nu prea am vrea sa ne grabim cine stie ce ins atinem foarte mult la data si de aceea incercam sa ne luam de o grija in privinta lucrurilor importante:restaurant,muzica,foto/video,aranjamente.:)spor si tie la pregatiri!>:D<

madalinapol
25.02.2010, 22:30:46
E bine k nu vbiti...la noi parca au innebunit,deja restaurantele sunt ocupate pt aproape tot anul 2011.

Reni0921
25.02.2010, 22:35:23
E bine k nu vbiti...la noi parca au innebunit,deja restaurantele sunt ocupate pt aproape tot anul 2011.
La fel si in cluj...

poopsie
26.02.2010, 19:10:49
La fel si in cluj...

credeti ca in botosani e altfel??spre surprinderea mea insa,luna mai e cea mai libera la toate restaurantele!:)) oare o fi din cauza superstitiei??;))

Anca1711
26.02.2010, 20:05:47
ma bag si eu in seama. la unele localuri din sv, zic ca e prea devreme pt inchiriat. ce se intampla, la naiba? :)))

poopsie
27.02.2010, 12:24:47
ma bag si eu in seama. la unele localuri din sv, zic ca e prea devreme pt inchiriat. ce se intampla, la naiba? :)))

seriosss???mi se pare absurd!!si daca te duci cu cateva luni inainte iti zic ca e luat tot,nu??/:) [-(

madalinapol
27.02.2010, 23:17:57
La noi nu se mai tine cont k e devreme,ke mai,k e sarbatoare...totul se ia!!!!:D

poopsie
28.02.2010, 18:31:53
La noi nu se mai tine cont k e devreme,ke mai,k e sarbatoare...totul se ia!!!!:D

perfect normal....asa e firesc!:)

madalinapol
28.02.2010, 22:15:25
perfect normal....asa e firesc!:)
Mai,nu prea mi se pare normal...pe criza asta...trebuie sa fii tare iute de mana k altfel pierzi!!^:)^

linda_1984
04.03.2010, 16:54:08
nici eu nu discut intimitati cu dansa, pt asta am o sora, o mama, o cumnata si o prietena.........asta imi place la dansa, nu e iscoditoare, nu ne intreaba de c aia si nu aia, sau daca iesim, daca ne cumparam ceva......daca nu ii pov tu dansa nu intreaba decat daca ma vede trista, bolnavioara............al meu nu e mamos, facem ce vrem, cum vrem, unde vrem si cu cine vrem.........cam asat e filozofia......
e bine ca ai casa ta si nu depinzi de nimeni, eu nu am deocamdata, el are un apartament.vedem dupa nunta unde o sa stam, deocamdata nu imi fac griji...
Pai daca are el...nu la el? Pt noi asta a avut intaietate, sa avem un loc al nostru. Si cum abia anul asta ne apucam de renovat si bagat bani in el, facem nunta la anu'.

poopsie
06.03.2010, 12:35:13
Mi-a facut soacra capul mare ca vreau nunta in mai.A zis ca o sa regret si ca mai bine imi iau gandul.Cred ca mai bine ii iau ei capul:-" .Desi pana la urma cred ca o sa schimb data pentru ca vreau sa am o casnicie linistita.Nu intentionez sa fac prea multe compromisuri in fata ei...

dar ce soacra impunatoare ai!!;))chiar ai de gand sa schimbi data??:)

Buna dragi miresici de mai...dupa cum stiti mai avem destul pana la nunta si deja au inceput "binevoitorii" saritori sa comenteze:[email protected] ......mai?!...nu mai!....vai maaaiii?......doamne....parca zici ca in mai vine sfarsitul =)) ....ce inseamna si societatea asta?!....oare ce ne-am face daca n-ar mai exista babe pe lumea asta......;)) ?....Nu e cazul sa ne agitam.....e o luna ca oricare alta...pana si pentru nuntile in post se da dezlegare ce ar mai fi acum sa nu mai facem nici in mai .....ca daca stam sa rascolim folclorul in fiecare an, luna, zi, ora cred ca e cate o superstitie.....:)...pupicei la voi

sunt foarteeee de acord cu tine!!ma termina superstitiile legate de luna mai!!mi se par absolut absurde superstitiile in general si nu inteleg cum unii oameni isi planifica viata dupa astfel de idei.:-?

Fetelor,daca ati vedea ce soacra am....stiti vorba "soacra soacra poama acra"....asta e mai rau de atat.Nu a fost de acord cu relatia noastra de la bun inceput si dupa 4 ani si 2 luni de relatie am crezut ca si-a dat seama ca ceva merge intre noi.Acum daca a vazut ca nu merge sa ma dea la o parte,incearca sa-mi bage in cap ca fiusu nu e bun pentru mine si ca nu ma iubeste.Si pe langa toate astea...daca mai fac si nunta in mai....o sa fiu nefericita toata viata....Imi pare rau de barbatelul meu ca are o mama ca asta...sincer.Impreuna ne-am cumparat apartament,masina,suntem fericiti...nu inteleg ce ar mai vrea...

mda...daca tu crezi ca schimbarea datei nuntii va avea un final fericit poti incerca.insa eu cred ca o casnicie fericita vei putea avea indiferent de data aleasa.:)

a mea e la fel. si de 6 ani se chinuie sa ne strice apele ;)) data trecuta am anulat planurile de nunta din cauza ei :|

eu cu soacra mea m-am inteles perfect inca din prima clipa.sa nu credeti ca suntem mute una in fata celeilalte atunci cand ne intalnim,din contra,palavragim ore intregi.e o femeie super din punctul meu de vedere,chiar o admir.insa tin sa va zic ca,desi in 6 ani nu am avut nici o discutie in contradictoriu,cand a venit vorba de nunta s-a intamplat.;)) ne-am intepat asa putin...insa nu am tinut manie si dupa ce am incheiat discutiile totul a revenit la normal.:)) si chiar ii spuneam si boobsului meu ca nu imi vine sa cred ca ne-am ciondanit.dar uite ca se poate intampla.acum rad si spun ca "in sfarsit si-a aratat fata de soacra,ca doar asta e in fond!!":))dar daca stau sa ma gandesc bine si cu mama ma cert cateodata,deci e perfect normal sa mai fie si din astea.:)

madalinapol
07.03.2010, 12:40:27
Am mai facut un pas catre the biggest...ne-am gasit cantaretii!Si imi plac asa mult...;))

poopsie
08.03.2010, 09:52:47
Am mai facut un pas catre the biggest...ne-am gasit cantaretii!Si imi plac asa mult...;))

arata-ne si noua!!;))cat cer? si eu ii am...chiar sunt multumita!;;)

madalinapol
08.03.2010, 11:34:10
arata-ne si noua!!;))cat cer? si eu ii am...chiar sunt multumita!;;)
Pai dai pe google si cauti formatia monden din pitesti.Mi-au cerut 2000 de E,dar nu mi se pare mult pt cat de bine canta si tinand cont k am fost la nunti unde au dat la cantareti si cate 2500 anul trecut,iar acum cereau 3000...si nu erau as buni ca ai mei...;))

poopsie
08.03.2010, 11:48:06
Pai dai pe google si cauti formatia monden din pitesti.Mi-au cerut 2000 de E,dar nu mi se pare mult pt cat de bine canta si tinand cont k am fost la nunti unde au dat la cantareti si cate 2500 anul trecut,iar acum cereau 3000...si nu erau as buni ca ai mei...;))

chiar canta bine...si intr-adevar e bun pretul!felicitari pentru alegere!:*
uite un link si cu formatia noastra.... http://www.youtube.com/watch?v=gW4Te5qz0Yg&feature=related :)

madalinapol
10.03.2010, 21:12:42
chiar canta bine...si intr-adevar e bun pretul!felicitari pentru alegere!:*
uite un link si cu formatia noastra.... http://www.youtube.com/watch?v=gW4Te5qz0Yg&feature=related :)
Si ai tai canta bine,dar am vazut ca nu au si femeie,iar miresoiul meu vrea neaparat o voce feminina...:> Cat te-au costat pe tine??

poopsie
11.03.2010, 14:55:52
Si ai tai canta bine,dar am vazut ca nu au si femeie,iar miresoiul meu vrea neaparat o voce feminina...:> Cat te-au costat pe tine??

mda...insa are solistul o voce mult prea ok ca sa il inlocuim cu cineva.:))glumesc...insa eu sper sa reusesc sa o aduc pe sofia vicoveanca sau pe irina loghin la nunta.^:)^

cat despre pret...mai mult decat ok,dat fiind faptul ca formatia canta la restaurantul unui prieten de-al nostru ne iau mai putin.:D 1500 de euro.;))

linda_1984
11.03.2010, 15:10:16
cat despre pret...mai mult decat ok,dat fiind faptul ca formatia canta la restaurantul unui prieten de-al nostru ne iau mai putin.:D 1500 de euro.;))
Si eu cam tot atat cred ca o sa ma coste formatia, poate 1700 euro. In schimb Sofia Vicoveanca sau Irina Loghin=D>...

poopsie
11.03.2010, 23:13:36
E asa mai da...dar la pret,nu stiu ce sa zic...

mdaaa...stiu.dar parerea mea este ca merita toti banii.$-) de irina loghin nu stiu mai nimic,dar din cate am inteles sofia vicoveanca ia 1500 pe program(o ora si ceva).sunt ceva banuti...sper sa reusesc.:)

madalinapol
13.03.2010, 23:39:38
mdaaa...stiu.dar parerea mea este ca merita toti banii.$-) de irina loghin nu stiu mai nimic,dar din cate am inteles sofia vicoveanca ia 1500 pe program(o ora si ceva).sunt ceva banuti...sper sa reusesc.:)
da,de ce sa zic,chiar isi merita banii.Eu de ex,nu imi place Emilia ghinescu,si desi tatal meu e prieten bun cu familia ei,si as fi reusit un pret f bun,nu inteleg de ce ia o mie de euro pe ora????Nu exista comparatie intre ele...

helena84
16.03.2010, 20:11:15

si eu am vrut sa avem nunta de ziua noastra (si ma refer la Sf Constantin si Elena) dar nu a fost sa fie ...nu am reusit sa rezervam restaurantul pe 21 mai asa ca am rezervat pe 28 mai 2011

credeti ca in botosani e altfel??spre surprinderea mea insa,luna mai e cea mai libera la toate restaurantele!:)) oare o fi din cauza superstitiei??;))

Nush daca e din cauza supertitiei sau nu...sincer e ca eu voi avea nunta in mai 2011 in Bt si pe 21 era ocupat inca din ian 2010

hummm...hai sa va spun ce am rezolvat eu.:) ieri am avut putintica treaba,desi a fost dragobete am "muncit"pe branci.:))asaaa...ne-am intalnit cu o echipa foto/video profesionista(alta decat cea pe care ne-o doream initial).tin sa va zic ca noi locuim in iasi,facem nunta la botosani si echipa cu care ne-am intalnit e din harlau.:D am ajuns la ei printr-o cunostinta.ce pot sa zic este ca am ramas profund impresionata de calitatea serviciilor oferite,si comparativ cu preturile practicate de altii care sunt la acelasi nivel sau chiar mai jos sunt net mai bune.pentru filmat si poze(montaje+materilalul brut) si album foto cartonat iau 1700 ron.:D asa ca s-ar putea sa ii vrem.:-p asaa...ne-am intalnit si cu 2 formatii de muzica,aceleasi preturi ambele,1300 euro si cel putin una din ele canta super.ce poate fi mai bine de atat?de acum avem 2/3 zile la dispozitie sa alegem.voi ati mai aflat ceva nou?ati mai facut ceva?:*>:D<

buna poopsie
poti sa imi spui si mie numele formatiilor cu care te-ai intalnit? sunt din botosani?eu deocamdata am rezervat doar restaurantul si in perioada asta suntem in cautari pt formatie si foto video.
am ales cateva formatii cu care ureaza sa ne intalnim..dar nu mi-ar strica sa aflu cu cine ai discutat si tu, poate cine stie?...schimbam opinii ;-)

madalinapol
20.03.2010, 15:03:28
In sfarsit am rezolvat si cu foto...mai am biserica...#:-S

anuska_dea
20.03.2010, 15:51:30
Buna fetelor! tot o miresica de mai 2011 sunt si eu.

miyria
20.03.2010, 15:54:27
Bravo, Madalina! Spor la gasit si biserica si scapi un pic de stres, macar ai rezolvat cu astea. Pe urma te muti la topicul despre rochii. Eu cu rochia am inceput. :))

madalinapol
20.03.2010, 22:15:58
Bravo, Madalina! Spor la gasit si biserica si scapi un pic de stres, macar ai rezolvat cu astea. Pe urma te muti la topicul despre rochii. Eu cu rochia am inceput. :))
mda...eu ma gandeam sa iau o pauza ...am obosit cu atata alergatura prin toata oltenia(rest in slatina,foto in craiova si lautari in pitesti....mai treb sa iau biserica in valcea si cand ma fura sa merg in drobeta...)=))

miyria
21.03.2010, 17:26:31
mda...eu ma gandeam sa iau o pauza ...am obosit cu atata alergatura prin toata oltenia(rest in slatina,foto in craiova si lautari in pitesti....mai treb sa iau biserica in valcea si cand ma fura sa merg in drobeta...)=))

Buna idee cu Severinul, poate prinzi un meci cand esti furata. Asta daca esti microbista. (azi a avut Craiova meci la Severin si a castigat, dar nu cred ca au nocturna :p).

poopsie
21.03.2010, 22:35:53
buna poopsie
poti sa imi spui si mie numele formatiilor cu care te-ai intalnit? sunt din botosani?eu deocamdata am rezervat doar restaurantul si in perioada asta suntem in cautari pt formatie si foto video.
am ales cateva formatii cu care ureaza sa ne intalnim..dar nu mi-ar strica sa aflu cu cine ai discutat si tu, poate cine stie?...schimbam opinii ;-)
buna helena si bun venit printre noi!:*eu nu prea am mai intrat zilele astea,ma scuzi.insa sa stii ca formatia am gasit-o in iasi,midi grup se numesc si canta la restaurant el remo.:)daca vrei alte informatii...cu mare drag!>:D<

Buna fetelor! tot o miresica de mai 2011 sunt si eu.

buna...si bun venit!!:*nu numai ca se inmultesc miresicile de mai,dar vad ca sunt si de botosani!!:))>:D<

:)) lasa ca eu sunt stresata cu rochia inca de cand am inceput pregatirile...si chiar mi se pare mai importanta decat restaurantul.:))

wow...dar tu chiar ca te-ai plimbat putin!!:))

anuska_dea
22.03.2010, 20:58:58
Poopsie, cum merg pregatirile? Eu deocamdata nu am decat sala.

ramona_greavu
28.03.2010, 18:09:35
Buna tuturor de pe forum.
Am nevoie de ajutor in ceea ce priveste alegerea nasilor.Noi ne am ales nasi-rude, respectiv matusa, unchi. Acum de Paste vrem sa mergem sa le spunem, sa ii intrebam daca ne cununa, insa nu stiu cum sa o fac si ce sa le cumparam.Am incercat sa imi fac un mic discurs ajutator.(nu sunt persoane tinere, sunt putin mai in varsta deca noi si sunt medici). Am postat pe forum in speranta ca ma puteti ajuta cu un mic spici, discurs.
Va multumesc.

madalinapol
28.03.2010, 18:43:27
Am nevoie de ajutor in ceea ce priveste alegerea nasilor.Noi ne am ales nasi-rude, respectiv matusa, unchi. Acum de Paste vrem sa mergem sa le spunem, sa ii intrebam daca ne cununa, insa nu stiu cum sa o fac si ce sa le cumparam.Am incercat sa imi fac un mic discurs ajutator.(nu sunt persoane tinere, sunt putin mai in varsta deca noi si sunt medici). Am postat pe forum in speranta ca ma puteti ajuta cu un mic spici, discurs.
Va multumesc.
Pai,iti spun cum am facut noi cu nasii nostri:am luat o sticla de suc,pt nasa care are un bebe in burtica :D si nu bea,o sticla de bautura pt nasu,si niste prajiturele...cand am ajuns la discutia nunta le-am spus cam asa:' stiti,noi nu avem nasi si ne-am gandit ca voi ati fi cei mai potriviti pt a ne cununa!"Nu stiu daca e cea mai buna idee,dar noi avem o relatie speciala cu ei,sunt tinri si,in plus nasa e verisoara cu care am copilarit si am facut o groaza de prostioare...:-p

atheaa_me
28.03.2010, 19:10:53
Va multumesc.

uite poate gasetsi ceva idei aici:) http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=8&order=desc

Catalinaaaa
28.03.2010, 20:01:19
Poopsie, cum merg pregatirile? Eu deocamdata nu am decat sala.
Buna,
Si eu am nunta la anul la un restaurant din Iasi. Momentan am rezervat doar sala si am vorbit cu un cameraman si un fotograf. Speram cat de curand sa rezolvam si cu formatzia. Daca stie cineva o formatie ok prin Iasi, astept sugestii.
:*

ramona_greavu
29.03.2010, 09:36:10
Multumesc pentru raspunsuri.
Vreau o idee de spici, de discurs. Cum as putea sa ii abordez sa fie mai formal, dupa cum am spus sunt doctori si sunt mai in varsta.

ramona_greavu
01.04.2010, 21:13:40
Va rog mult ajutati ma cu un spici mai simpatic decat cel clasic cu intrebarea "vreti sa ne cununati".
[-o<

Anca1711
01.04.2010, 21:39:14
fa`i un tort simpatic pe care scrii: am dori sa ne fiti nasi. iar ca speach... zi ca ii considerati un cuplu model, ca nasii trebuie sa fie parinti spirituali si nu doar oamenii care vin si dau cel mai mult la nunta. ca nu ii alegeti pt bani ci pur si simplu ca ii considerati un model si credeti ca ar fi potriviti pentru rolul de parinti spirituali. ca vreti o relatie mai speciala si dupa aceea, sa aveti de la cine cere un sfat.
ideea e sa fiti sinceri! ;))si nu iti trebuie nici un speach, trebuie sa fiti voi insiva... crede`ma ca ar aprecia mult mai mult decat un speach invatat pe de rost, rostit printre emotii.

ramona_greavu
01.04.2010, 21:55:17
iTI MULTUMESC FRUMOS PENTRU SFATURI.
NU AVEAM NICI O IDEE DE CUM SA II ABORDEZ.
VOI CUM ATI FACUT O, CUM LE ATI SPUS?:zz:

Anca1711
01.04.2010, 22:48:59
ai mei sunt mai tineri si prieteni cu parintii mei. eu personal nu le`am zis decat: am vrea sa ne fiti nasi, daca doriti! ca de restul s`au ocupat parintii mei ca sunt eu ei in afara romaniei si le`a fost mai usor. eu de la mii de km departare nu prea am putut. dar a fost totul ok si sunt de acord. la mine nu a fost asa formal. ei de dinainte de a planui sa ma casatoresc, ziceau ca o sa ma cunune. :D

anuska_dea
03.04.2010, 17:12:34
Sarbatori fericite tuturor persoanelor de pe miresici si tuturor miresicilor de mai 2011. Paste fericit alaturi de cei dragi!

Hristos a inviat, fetelor!

anuska_dea
11.04.2010, 13:51:44
Ce ati mai facut fetelor? Eu saptamana asta care vine vreau sa dau avans la o formatie de muzica. Voi la ce va mai ganditi sa mai faceti?

alaynah
14.04.2010, 14:22:59

buna!si eu sunt o miresica de mai 2011.nu prea stiu sa folosesc forumul dar sper ca dupa vreo cateva mesaje o sa ajung sa schimb pareri cu voi.abia astept.pupici:*

eu deocamdata am dat doar accont la restaurant 2500 ron.de abia acum ma gandesc la muzica foto si video...<:-P

mady_kara
14.04.2010, 15:12:30
eu deocamdata am dat doar accont la restaurant 2500 ron.de abia acum ma gandesc la muzica foto si video...<:-P

buna si bine ai venit...intra si pe off topic miresici de 2011 pt ca acolo ne adunam toate fetele
la ce restaurant faci nunta?

simy20
14.04.2010, 17:22:50
buna...eu as fi o miresica de august\:D/...deci inca nu stiu data nunti pentru ca suntem plecati afara...si la vara cand venim in ro trebuie sa inchiriem...ce spuneti am posibilitate sa gasesc vreun loc pe undeva...vam pooopat

mady_kara
14.04.2010, 18:46:44
buna...eu as fi o miresica de august\:D/...deci inca nu stiu data nunti pentru ca suntem plecati afara...si la vara cand venim in ro trebuie sa inchiriem...ce spuneti am posibilitate sa gasesc vreun loc pe undeva...vam pooopat

depinde ce vrei.....nu ai pe nimeni in ro care sa se ocupe de inchirierea restaurantului?

sim_sim3
15.04.2010, 17:11:38
Buna dragi miresici de mai 2011!
Din cate vad aici unele dintre noi sunt deja avansate in organizarea nuntii pt anul viitor...noi abia am inceput sa cautam locatie, si multe restaurante ne spun ca nu au inceput sa faca contracte pentru anul viitor ;)). Ne-am hotarat la mai 2011 si sincer, eu imi cam doresc ca persoane care doresc sa faca nunta la restaurantul pe care il avem noi in vizor sa fie superstitioase ;)), pt ca sunt doua sali si poate in seara noastra va fi doar o nunta la acel restaurant ( a noastra [-o< )...am si eu piticii mei :D

mady_kara
16.04.2010, 11:56:47
Buna dragi miresici de mai 2011!
Din cate vad aici unele dintre noi sunt deja avansate in organizarea nuntii pt anul viitor...noi abia am inceput sa cautam locatie, si multe restaurante ne spun ca nu au inceput sa faca contracte pentru anul viitor ;)). Ne-am hotarat la mai 2011 si sincer, eu imi cam doresc ca persoane care doresc sa faca nunta la restaurantul pe care il avem noi in vizor sa fie superstitioase ;)), pt ca sunt doua sali si poate in seara noastra va fi doar o nunta la acel restaurant ( a noastra [-o< )...am si eu piticii mei :D

pe ce restaurant ai pus ochii? e in bucuresti?

anuska_dea
19.04.2010, 20:53:20
pe aici...liniste!!:-? fetelor...noi nu ne pregatim sau tacem si facem??:))

Buna fetelor! Eu am cam incercat sa dialoghez dar cam putin mi s-a raspuns pe aici. Eu una am inceput sa ma cam pregatesc. Am sala rezervata, am incheiat contractul cu muzica si acum caut cameraman si fotograf. Poopsie, tu in ce stadiu te afli cu pregatirile? (te intreb pe tine ca suntem din acelasi oras).

poopsie
20.04.2010, 10:18:19
Buna fetelor! Eu am cam incercat sa dialoghez dar cam putin mi s-a raspuns pe aici. Eu una am inceput sa ma cam pregatesc. Am sala rezervata, am incheiat contractul cu muzica si acum caut cameraman si fotograf. Poopsie, tu in ce stadiu te afli cu pregatirile? (te intreb pe tine ca suntem din acelasi oras).

neata dea!!:* pai...destul de bine.in afara de faptul ca bantui pe net pentru tot felul de idei,sunt destul de relaxata.am sala adjudecata...lebada.am contractat formatia...care este din iasi,midi grup.si inca ma interesez de aranjamente si foto/video....dar nu vreau sa ma pripesc.daca gasesti ceva la capitolul asta sa ma anunti si pe mine,pentru ca ma intereseaza.mai ales ca tu esti acolo pe loc si poti culege mai usor informatiile.;))daca nu ma multumeste nimic din zona,cred ca pana la urma tot din iasi le iau.#-o

uitasemmm...te urasc pentru ca faci nunta la rapsodia!!>:P mi-am dorit de cand eram mica sala de la rapsodia pentru nunta mea,insaaa...acum am realizat ca e prea mica si oricat m-as chinui nu am cum sa reduc numarul de persoane.:((
glumesc...sper sa ai o nunta ca in povesti,si stiu ca asa va fi in sala aceea.:)

chiarrr...ce teme v-ati ales pentru nunta?:D

anuska_dea
20.04.2010, 16:56:22
uitasemmm...te urasc pentru ca faci nunta la rapsodia!!>:P mi-am dorit de cand eram mica sala de la rapsodia pentru nunta mea,insaaa...acum am realizat ca e prea mica si oricat m-as chinui nu am cum sa reduc numarul de persoane.:((
glumesc...sper sa ai o nunta ca in povesti,si stiu ca asa va fi in sala aceea.:)

Sala nu e chiar asa de mica. 250 de persoane incap lejer. Poate tu te referi la sala veche, dar anul trecut s-a terminat de facut sala de sus de la etaj.

...acum am realizat ca e prea mica si oricat m-as chinui nu am cum sa reduc numarul de persoane.:((

Cate persoane ai? Daca nu iti incap, sa vina la mine ca si asa e peste o saptamana dupa a ta.

[QUOTE=poopsie;3211954]chiarrr...ce teme v-ati ales pentru nunta?:D

La ce te referi cu teme?

madalinapol
20.04.2010, 17:38:35
chiarrr...ce teme v-ati ales pentru nunta?:D
Eu vreau fluturasi......dar nu la cap:D

poopsie
20.04.2010, 17:39:18
Sala nu e chiar asa de mica. 250 de persoane incap lejer. Poate tu te referi la sala veche, dar anul trecut s-a terminat de facut sala de sus de la etaj.

crede-ma ca stiu...am fost,am vazut...mi-a placut.#-ola nebunieee chiar!!![-( "maxim 300,maxim!"a fost replica doamnei administrator!:(( iar noi cu greu am scos o lista de 350....=((

[QUOTE=poopsie;3211945]...acum am realizat ca e prea mica si oricat m-as chinui nu am cum sa reduc numarul de persoane.:((

Cate persoane ai? Daca nu iti incap, sa vina la mine ca si asa e peste o saptamana dupa a ta.

vaiii...ti le trimit mamica,cu mareee drag!!>:D< si asa sunt atatia pe care nu prea ii inghit...:-$:))

La ce te referi cu teme?

culori,ambient,decoratii specifice....trebuie sa te bazezi pe ceva cand organizezi!la asta ma refer.:)de exemplu eu merg pe ideea de nunta alb/negru!;;)si am innebunit pe toata lumea cu chestia asta.:-p

anuska_dea
20.04.2010, 17:50:55
si inca ma interesez de aranjamente si foto/video....dar nu vreau sa ma pripesc.daca gasesti ceva la capitolul asta sa ma anunti si pe mine,pentru ca ma intereseaza.mai ales ca tu esti acolo pe loc si poti culege mai usor informatiile.;))daca nu ma multumeste nimic din zona,cred ca pana la urma tot din iasi le iau.#-o[/QUOTE]

Eu aranjamentele o sa le iau ori de la depozitul din Catamarasti (inca nu am fost acolo sa le vad) ori de la fetele de la floraria Ioli (imi plac mult cum lucreaza ). Cameramani si fotografi sunt si eu acum in cautare.

anuska_dea
20.04.2010, 18:21:03
culori,ambient,decoratii specifice....trebuie sa te bazezi pe ceva cand organizezi!la asta ma refer.:)de exemplu eu merg pe ideea de nunta alb/negru!;;)si am innebunit pe toata lumea cu chestia asta.:-p

OUPS!! La asta nu prea m-am gandit! Nu prea sunt pretentioasa in domeniul asta! M-as lasa oricand pe mana unui specialist! Si cred ca asta am sa si fac, le las pe fetele de la florarie sa se ocupe de asta, sincer iti zic ca eu m-am cam saturat cand am vazut cat este de umblat si de cautat fiecare amanunt, fiecare detaliu si eu in privinta decoratiunilor nu sunt creativa si nici nu ma pricep. Mie imi place tot ce e frumos.:-s

poopsie
20.04.2010, 18:42:38
OUPS!! La asta nu prea m-am gandit! Nu prea sunt pretentioasa in domeniul asta! M-as lasa oricand pe mana unui specialist! Si cred ca asta am sa si fac, le las pe fetele de la florarie sa se ocupe de asta, sincer iti zic ca eu m-am cam saturat cand am vazut cat este de umblat si de cautat fiecare amanunt, fiecare detaliu si eu in privinta decoratiunilor nu sunt creativa si nici nu ma pricep. Mie imi place tot ce e frumos.:-s

:)) oricum ai noroc...la rapsodia nu cred ca arata rau nici un aranjament!:))eu nu pot sa nu ma implic...am pasarelele mele!!!:">ce florarie??ai ceva sigur??

anuska_dea
20.04.2010, 18:48:14
:)) oricum ai noroc...la rapsodia nu cred ca arata rau nici un aranjament!:))eu nu pot sa nu ma implic...am pasarelele mele!!!:">ce florarie??ai ceva sigur??

Asta vroiam sa-ti spun si eu. La rapsodia arata bine sala, mai trebuie husele, aranjamentele florale si aranjat la intrare si balustrada. Ca florarie m-am oprit la fetele de la ioli. Mi-au placut aranjamentele de la ele, le-am vazut la o nunta, plus ca am referinte bune de la fetele care au avut nunta deja.

AlexandraC
27.04.2010, 10:48:46
buna!si eu sunt o miresica de mai 2011.nu prea stiu sa folosesc forumul dar sper ca dupa vreo cateva mesaje o sa ajung sa schimb pareri cu voi.abia astept.pupici:*

si eu sunt miresica de sfarsit de mai 2011, noi am reusit sa convingem o pereche sa ne vina de nasi si asteptam raspuns de la a doua pereche. Am dat si noi avansul la restaurant, si au cumparat ai mei tuica pentru masa pentru ca la noi in zona ardealului nu se concepe nunta fara tuica de prune.

cristina_kristyne
28.04.2010, 22:52:38
Si eu sunt miresica de mai(21 mai exact). Abia astept. Noi am dat avansul la sala si am rezolvat cu muzica(cele mai importante lucruri). Restul mai incolo..

madalinapol
29.04.2010, 17:04:15
Si eu sunt miresica de mai(21 mai exact). Abia astept. Noi am dat avansul la sala si am rezolvat cu muzica(cele mai importante lucruri). Restul mai incolo..
Avem nunta in aceeasi zi...8-}>:D<>:D<

cristina_kristyne
29.04.2010, 18:45:02

sa ne fie intr-un ceas bun. Dupa ce am stabilit data si luna am auzit ca se spune ca cei care fac nunta in luna mai inseamna "mai" una. Sper sa nu fie si cazul nostru^:)^

anuska_dea
29.04.2010, 22:51:34
sa ne fie intr-un ceas bun. Dupa ce am stabilit data si luna am auzit ca se spune ca cei care fac nunta in luna mai inseamna "mai" una. Sper sa nu fie si cazul nostru^:)^

Cred ca se refera la viitorul vostru bebe, o fetita!;-)

madalinapol
30.04.2010, 15:45:17
Iti dai seama k nu e adevarat tot ce se spune....
Eu am rezolvat si cu biserica si ma bucur k nu au fost probleme cu data!!

anuska_dea
01.05.2010, 11:03:33
Iti dai seama k nu e adevarat tot ce se spune....
Eu am rezolvat si cu biserica si ma bucur k nu au fost probleme cu data!!

Nu e cam devreme cu biserica?

madalinapol
01.05.2010, 11:34:14
Nu e cam devreme cu biserica?
devreme sau tarziu,nu ma intereaza...important e k mi-am luat o piatra de pe inima!!!Si,in plus,la cat de cautata e biserica asta am vrut sa fiu sigura k imi aleg si ora la care imi doresc si k nu o sa ma trezesc k nu mai au liber in ziua nuntii mele decat la cine stie ce ore!!>:D<

Fluturash08
02.05.2010, 10:24:04
tot miresica de mai sunt si eu, si tot pe 21, pana acum suntem 3 pe 21 mai.>:D<

anuska_dea
02.05.2010, 23:04:12
tot miresica de mai sunt si eu, si tot pe 21, pana acum suntem 3 pe 21 mai.>:D<

Bine ai venit! >:D<

mihaeladraga
03.05.2010, 11:05:17
Hello, miresici de mai !

Ma alatur si eu grupului de mirese din 2011. Va urmaresc de ceva vreme si azi m-am hotarat sa ma prezint.

Va urez succes la pregatiri!

PS: in legatura cu superstiile legate de luna mai - putem sa ne "mai" casatorim o data cu acelasi barbat, e la moda acum reinnoirea juramintelor.

anuska_dea
03.05.2010, 21:56:32
Hello, miresici de mai !

Ma alatur si eu grupului de mirese din 2011. Va urmaresc de ceva vreme si azi m-am hotarat sa ma prezint.

Va urez succes la pregatiri!

PS: in legatura cu superstiile legate de luna mai - putem sa ne "mai" casatorim o data cu acelasi barbat, e la moda acum reinnoirea juramintelor.

wow... avem nunta in aceeasi zi!<:-P

buturuga_sorina
04.05.2010, 19:32:23
fetelor mai aveti un ana pana la nunta!!!!
felicitari!!!!\:D/<:-P

anuska_dea
04.05.2010, 19:58:44
fetelor mai aveti un ana pana la nunta!!!!
felicitari!!!!\:D/<:-P

Multumim! Dar repede mai trece timpul asta! Parca mai ieri scria aici ca mai am un an, o luna...:O

ella_hadasa
04.05.2010, 23:22:11
Hello fetelor! Si eu sunt o miresica de mai 2011..mai exact 7 mai 2011...:*

madalinapol
05.05.2010, 15:36:54
Bine ai venit!!!E super k ne strangem cat mai multe!!!

camysrose
05.05.2010, 16:54:30

Buna miresica de mai ...se pare ca avem nunta in aceeasi zi.:">

miyria
05.05.2010, 17:00:05
Buna miresica de mai ...se pare ca avem nunta in aceeasi zi.:">

e posibil sa fixam si noi tot 7 mai, asteptam confirmarea. >:D<. am mari emotii la gandul ca de vineri intr-un an................:x. desi locuim impreuna de aproape 2 ani, deci nu se schimba nimic, abia astept momentul!!!

Faurica
07.05.2010, 16:58:28

...da, avem nunta in aceeasi zi :P
Buna fetelor, sunt si eu miresica de 21 si 28 mai 2011.:)

lorena18
09.05.2010, 18:46:06
Buna MIRESICI de Mai 2011!!!
Sunt fericita ca ma regasesc printre voi! Pe 28 mai 2011 o sa fie nunta mea.
Cum merg pregatirile??
;-)

anuska_dea
09.05.2010, 21:42:06
Cum merg pregatirile??
;-)

Pai eu am sala, muzica si acum caut foto si video. La tine? Bine ai venit printre noi!>:D<

madalinapol
09.05.2010, 21:52:06
Cum merg pregatirile??
;-)
Bine ai venit si aici!!Eu o sa am nunta inaintea ta cu o sapt...am rest,foto+video,muzica si biserica...

mihaeladraga
11.05.2010, 11:27:35
Dragele mele,

mai avem un an pana la ziua ce mare, dar sunt sigura ca timpul va zbura.

noi am dat avans pt restaurant si acum incercam sa gasim formatie, apoi trebuie sa gasim foto-video si dupa facem o pauza de la pregatiri. orice idee e binevenita.;-)
Multumesc!

Spor la pregatiri!

Am uitat ce era mai important: BISERICA

apoi luam pauza:))

anca1102
16.05.2010, 15:53:28
7 mai va fi o zi suuper frumoasa!!

bine v-am gasit.....se pare ca suntem vreo 4-5 miresici cu nunta pe 7mai :A
noi deocamdata am rezervat doar restaurantul, in rest suntem in cautari......

lorena18
18.05.2010, 22:55:53
Bine ai venit si aici!!Eu o sa am nunta inaintea ta cu o sapt...am rest,foto+video,muzica si biserica...
deja ai biserica si foto video?????
ai fost harnicuta, bvo!

madalinapol
19.05.2010, 16:30:47
deja ai biserica si foto video?????
ai fost harnicuta, bvo!
Ms,am vrut sa fiu sigura k nu imi mai scapa....:D

cristina_kristyne
20.05.2010, 16:06:23
Si noi am rezolvat-o in sfarsit cu muzica. Vorbisem de vre-o luna cu ea dar nu am apucat sa dam banii pana astazi(in sfarsit). Acuma ma pot pune sa caut foto si video si sa vorbesc la biserica.Restul cu timpu...

anuska_dea
20.05.2010, 21:27:51
Si noi am rezolvat-o in sfarsit cu muzica. Vorbisem de vre-o luna cu ea dar nu am apucat sa dam banii pana astazi(in sfarsit). Acuma ma pot pune sa caut foto si video si sa vorbesc la biserica.Restul cu timpu...
Unde ai nunta?

cristina_kristyne
20.05.2010, 22:59:32
Unde ai nunta?

In Lugoj, timis

anca1102
20.05.2010, 23:22:45
cum stati cu pregatirile fetelor? e cam liniste aici :D

cristina_kristyne
21.05.2010, 12:57:57
Cred ca suntem cam putine miresici de mai, dupa cate vad eu;))

madalinapol
24.05.2010, 00:49:21
Fetelor,o sa ramanem de caruta.....Nu se mai pregateste nimeni aici??

anca1102
24.05.2010, 11:35:44
noi ne pregatim incet....dar sigur :D suntem inca la capitolul muzica.....

ella_hadasa
24.05.2010, 12:05:34
Noi am rezervat deja sala....si ramane ca zilele astea sa vb cu foto+video....Intre timp...ma uit dupa papucei si rochita.. pupici...si bineinteles...pun si eu deoparte niste melodii ce vreau sa le aud neaparat la nunta...

Fetelor...stie careva un vals fain?....sau o lista de valsuri:-p Mersi...pupici

madalinapol
24.05.2010, 20:57:54
Noi am rezervat deja sala....si ramane ca zilele astea sa vb cu foto+video....Intre timp...ma uit dupa papucei si rochita.. pupici...si bineinteles...pun si eu deoparte niste melodii ce vreau sa le aud neaparat la nunta...

Vreau si eu liste cu muzica....

Faurica
25.05.2010, 16:40:07
Hello fetelor. Cum mai stati voi? Noi inca nu am stabilit mai nimic, decat data si locatia. Am dat avansul pentru restaurant si in rest, nimic, doar planuri :).
Cred ca saptamana asta, sau saptamana viitoare sa mergem sa vedem si noi de muzica, foto - video... si cam atat.
Aaaaa, uitasem, am rezovata si chestia cu decoratiunile.

madalinapol
25.05.2010, 19:27:14
Hello fetelor. Cum mai stati voi? Noi inca nu am stabilit mai nimic, decat data si locatia. Am dat avansul pentru restaurant si in rest, nimic, doar planuri :).
Cred ca saptamana asta, sau saptamana viitoare sa mergem sa vedem si noi de muzica, foto - video... si cam atat.
Aaaaa, uitasem, am rezovata si chestia cu decoratiunile.
Inca o miresica cu nunta pe 21 mai????Suntem deja 4...:D

madalinapol
25.05.2010, 19:28:03
Fetelor...stie careva un vals fain?....sau o lista de valsuri:-p Mersi...pupici
Noi o sa avem Once upon a december

Faurica
25.05.2010, 20:17:54
Da, eu am pe 21 si pe 28 :)

lorena18
25.05.2010, 21:24:25
Noi o sa avem Once upon a december
si eu vreau aceeasi melodie.:)>-

mihaeladraga
26.05.2010, 09:28:16
Buna!

Nici noi nu am mai avansat, vrem sa ne vedem maine cu formatia sa discutam si sa dam avans. Ne-am hotarat la formatia VIS, sper sa fie ok , chiar imi doresc sa se distreze invitatii si asta depinde 90 % de muzica.

In rest, ma gandeam sa mai asteptam putin cu foto+video, voi cu cat timp inainte i-ati contractat?

Urmatorul pas, cred ca sambata asta ar fi sa ma duc la biserica sa asist la o cununie religioasa sa vad cam cum se desfasoara si cam cum sunt preotii.

Pupici!

Spor la pregatiri!

ella_hadasa
26.05.2010, 10:00:16
Fetelor....mi-am dedicat o zi cautarii de pantofi...asa...ca sa-mi fac o idee...si spre surprinderea mea...nu am gasit nimic ce sa imi placa...mi-ar trebui ceva cu toc mic...sau fara toc...rotunzi..dragalasi..sa ma indragostesc de ei cand ii vad...poate pana la urma imi fac la comanda...daca exista asa ceva....pupici:*:*:*

Faurica
26.05.2010, 17:01:37
Buna!

Nici noi nu am mai avansat, vrem sa ne vedem maine cu formatia sa discutam si sa dam avans. Ne-am hotarat la formatia VIS, sper sa fie ok , chiar imi doresc sa se distreze invitatii si asta depinde 90 % de muzica.

In rest, ma gandeam sa mai asteptam putin cu foto+video, voi cu cat timp inainte i-ati contractat?

Urmatorul pas, cred ca sambata asta ar fi sa ma duc la biserica sa asist la o cununie religioasa sa vad cam cum se desfasoara si cam cum sunt preotii.

Pupici!

Spor la pregatiri!

Salutare!
Noi inca nici nu am rezolvat cu muzica... cu toate ca discutam si noi ca zilele astea sa mergem sa vedem care sunt oferele. Foto - video, ma gandesc ca tot atunci sa rezolvam, odata cu muzica, pentru ca nu vrem formatie, vrem muzica mecanica.
Cu biserica nici nu-mi fac griji... atunci cu vreo luna jumate inainte merg sa vorbesc cu preotul, pentru ca, din cate stiu eu, trebuie sa ne strige in biserica, trei duminici inainte de nunta.
In rest... toate sunt la stadiul de propunere:))
Pupix!:*

Fetelor....mi-am dedicat o zi cautarii de pantofi...asa...ca sa-mi fac o idee...si spre surprinderea mea...nu am gasit nimic ce sa imi placa...mi-ar trebui ceva cu toc mic...sau fara toc...rotunzi..dragalasi..sa ma indragostesc de ei cand ii vad...poate pana la urma imi fac la comanda...daca exista asa ceva....pupici:*:*:*

La fel vreau si eu, tocul sa fie cat de mic, avand in vedere faptul ca... eu nu ma prea impac cu incaltamintea eleganta :">, da` deocamdata nu-mi fac griji, cred ca mai e destul timp...

cristina_kristyne
26.05.2010, 20:44:27
Buna!

Pupici!

Spor la pregatiri!

Noi vroiam foarte mult pe cineva pt foto-video si cand l-am sunat ieri ne-a spus ca deja a vorbit cu cineva pt anul viitor in 21 mai, dar a zis ca il suna sa vada daca ramane valabil sau nu si ne suna duminica sa ne dea un raspuns sigur. Pe altcineva in afara de el nu stiu.Sper sa zica persoana respectiva ca nu mai vrea si sa ne aleaga pe :Dnoi

Si la biserica am zis ca mergem cat de curand sa ne programam ca sa ne putem alege si ora pe care o vrem noi.
Dupa ce rezolv astea stau un timp linistita. Muzica am , restaurant la fel...Restu am zis ca incep din toamna incolo sa le rezolv

madalinapol
27.05.2010, 18:08:09
Noi vroiam foarte mult pe cineva pt foto-video si cand l-am sunat ieri ne-a spus ca deja a vorbit cu cineva pt anul viitor in 21 mai, dar a zis ca il suna sa vada daca ramane valabil sau nu si ne suna duminica sa ne dea un raspuns sigur. Pe altcineva in afara de el nu stiu.Sper sa zica persoana respectiva ca nu mai vrea si sa ne aleaga pe :Dnoi

Si la biserica am zis ca mergem cat de curand sa ne programam ca sa ne putem alege si ora pe care o vrem noi.
Dupa ce rezolv astea stau un timp linistita. Muzica am , restaurant la fel...Restu am zis ca incep din toamna incolo sa le rezolv
Sper k nu e vb de foto meu!!!!Eu am nunta pe 21 mai si nici nu am degand sa ma razgendesc!!!!!!!!![-X[-X=))

madalinapol
27.05.2010, 18:10:59
[QUOTE=Faurica;3317226]Salutare!
Noi inca nici nu am rezolvat cu muzica... cu toate ca discutam si noi ca zilele astea sa mergem sa vedem care sunt oferele. Foto - video, ma gandesc ca tot atunci sa rezolvam, odata cu muzica, pentru ca nu vrem formatie, vrem muzica mecanica.
Cu biserica nici nu-mi fac griji... atunci cu vreo luna jumate inainte merg sa vorbesc cu preotul, pentru ca, din cate stiu eu, trebuie sa ne strige in biserica, trei duminici inainte de nunta.
In rest... toate sunt la stadiul de propunere:))
Pupix!:*

In primul rand,cum e muzica mecanica????#-o#-o
In al doilea rand,nu stiu cum e la tine,eu deja am rezolvat si cu biserica,pt k dak amanam riscam sa nu mai gasesc liber decat ori ff devreme(11-12 ziua) sau poate seara ff tarziu!

anuska_dea
27.05.2010, 23:29:13
Asa caut si eu!!!

Fetelor,o sa ramanem de caruta.....Nu se mai pregateste nimeni aici??
Pai eu deocamdata ma interesez, mai am timp pentru restul daca am sala si muzica... AAA... caut nasi...si foto+video.

Faurica
28.05.2010, 06:48:37
In primul rand,cum e muzica mecanica????#-o#-o
In al doilea rand,nu stiu cum e la tine,eu deja am rezolvat si cu biserica,pt k dak amanam riscam sa nu mai gasesc liber decat ori ff devreme(11-12 ziua) sau poate seara ff tarziu!

Salutare!
La noi nu se prea practica sa ai formatie la nunta, muzica din calculator :) si ies niste nunti/petreceri foarte reusite.
Cat despre biserica, nu-mi fac griji, pentru ca, lege interna, la noi in oras nuntile se fac doar pe zi, asa ca, e perfect la 12 - 12 jumate la biserica.

cristina_kristyne
28.05.2010, 14:31:42
Sper k nu e vb de foto meu!!!!Eu am nunta pe 21 mai si nici nu am degand sa ma razgendesc!!!!!!!!![-X[-X=))

Nu stai linistita. SUNT DIN LUGOJ

madalinapol
28.05.2010, 16:51:35
Salutare!
La noi nu se prea practica sa ai formatie la nunta, muzica din calculator :) si ies niste nunti/petreceri foarte reusite.
Cat despre biserica, nu-mi fac griji, pentru ca, lege interna, la noi in oras nuntile se fac doar pe zi, asa ca, e perfect la 12 - 12 jumate la biserica.
Interesant...nu stiam asta....

Nu stai linistita. SUNT DIN LUGOJ
:-pMi-ai luat o piatra de pe inima!!!

mihaeladraga
28.05.2010, 19:27:48
Gata, am dat avansul la formatie, sper sa fie totul in regula.
Acum mai avem biserica.

M-am mai uitat si eu de rochii si pantofi prin oras si nu am vazut ceva deosebit de frumos. Rochii da, insa scumpe si nu as vrea sa dau mai mult de 4000 lei pe ea, de fapt nici atat.

La pantofi va fi o fff mare problema pt ca am niste picioruse fff sensibile, si orice fel de inca;taminte imi face rani.
'

Pupici, week end placut!:D

cristina_kristyne
29.05.2010, 12:50:02
Acum mai avem biserica.

M-am mai uitat si eu de rochii si pantofi prin oras si nu am vazut ceva deosebit de frumos. Rochii da, insa scumpe si nu as vrea sa dau mai mult de 4000 lei pe ea, de fapt nici atat.

La pantofi va fi o fff mare problema pt ca am niste picioruse fff sensibile, si orice fel de inca;taminte imi face rani.
'

si eu am probleme cu picioarele. Sunt f sensibile. Am sa imi gasesc pantofi f f f greu mai ales ca am si marimea 35

lorena18
30.05.2010, 01:07:47
si eu de cand zic ca ma duc sa ma uit de rochite si nu am ajuns.stiu ca in craiova sunt multee si frumoase, am de unde alege, insa nu vreau sa dau multi bani ca nu are rost..parerea mea.trebuie sa fiu foarte furmoasa dar nu cu bani foarte multi.o port o data si gata...se supara mirele apoi :))
cu pantofii mai greu..ca nu vreau toc mare, ca sa rezist incaltata si imi mai trebuie si o pereche fara toc deloc...papucei sau opincute

madalinapol
30.05.2010, 13:09:20
si eu de cand zic ca ma duc sa ma uit de rochite si nu am ajuns.stiu ca in craiova sunt multee si frumoase, am de unde alege, insa nu vreau sa dau multi bani ca nu are rost..parerea mea.trebuie sa fiu foarte furmoasa dar nu cu bani foarte multi.o port o data si gata...se supara mirele apoi :))
cu pantofii mai greu..ca nu vreau toc mare, ca sa rezist incaltata si imi mai trebuie si o pereche fara toc deloc...papucei sau opincute
Lasa,k si eu zic la fel....merg sapt asta,apoi cealalta si tot asa!!!!Dar pana la urma ajung eu !!!:>Pantofii eu ii vreau cu toc mai mare si cu platforma(sa il ajung pe miresoi,desi nu am sanse :D)si apoi,de schimb,o sa imi iau ceva cu platforma,k sa nu calc pe rochitza :*

mihaeladraga
31.05.2010, 10:44:17
Si eu m-am gandit sa imi iau niste pantofi cu toc mic si mai tarziu sa ma schimb in niste balerini, sa ma simt bine la nunta mea! eu am 1.70 si ginerica 1.77 si oricum nu prea sunt obisnuita pe tocuri :)

mandolina84
31.05.2010, 13:05:50
Inteleapta alegere :)>-.

Si eu m-am gandit sa imi iau niste pantofi cu toc mic si mai tarziu sa ma schimb in niste balerini, sa ma simt bine la nunta mea! eu am 1.70 si ginerica 1.77 si oricum nu prea sunt obisnuita pe tocuri :)

ella_hadasa
31.05.2010, 17:09:01

Am gasit un site cu papucei....sunt dragute unele modele..poate il stiti poate nu...:*

cautati pe google pantofi de mireasa....si e al 5lea site....nu stiam ca nu se pot atasa site-uri..scuze

anca1102
31.05.2010, 18:33:43
Am gasit un site cu papucei....sunt dragute unele modele..poate il stiti poate nu...:*

cautati pe google pantofi de mireasa....si e al 5lea site....nu stiam ca nu se pot atasa site-uri..scuze

m-am uitat si eu acum....imi place ca se pot personaliza....in cazul in care ii vrei pe alta culoare.
mie mi-ar placea sa-i fac lila ca asta va fi si culoarea nuntii si cred ca ar da bine. voi ce spuneti?

mmtzk13
31.05.2010, 21:47:08
buna ,
ma alatur si eu:)
miresica de mai 2011
ma primiti?:D
pupici

Faurica
31.05.2010, 22:52:34
m-am uitat si eu acum....imi place ca se pot personaliza....in cazul in care ii vrei pe alta culoare.
mie mi-ar placea sa-i fac lila ca asta va fi si culoarea nuntii si cred ca ar da bine. voi ce spuneti?

Cred ca ar fi ceva iesit din comun si ar da o nota de bun gust nuntii tale. Mie, cel putin, mi s-ar parea super!:*

mihaeladraga
02.06.2010, 10:13:07

Sunt f frumosi, dar eu trebuie neaparat sa ii probez. Sunt sigura ca voi gasi ceva dragut si prin oras si oricum nu prea se vad , ca va fi rochia lunga :)).

Pentru noua miresica, Felicitari si Bine ai venit alatuir de noi!

anuska_dea
02.06.2010, 18:39:51
ce liniste e aici la noi fetelor....unde sunteti? :D
La furat de idei!:)) E sesiune! Mai invatam, mai tragem cu ochiul pe aici! :*

Foarte frumosi papuceii, dar nu am idee cum as putea da de ei!

Faurica
02.06.2010, 19:12:49
La furat de idei!:)) E sesiune! Mai invatam, mai tragem cu ochiul pe aici! :*

Spor la sesiune!
Hello girls! Eu voiam sa va spun ca sambata am fost la o nunta... am vrut sa vedem cum e cu sonorizare, video & co si sa vorbim cu oamenii respectivi si pentru nunta noastra... insa, am fost profund dezamagiti, tipua care a fost dj, a lucrat la radio si era obisnuit cu muzica de radio, ceea ce nu se prea preteaza la o nunta, asa ca, suntem in continuare in cautare :)

Mi-au placut si mie tare papuceii, insa, daca nu ii probam riscam sa nu ni se potriveasca, parerea mea. Ce mi-a mai placut la ei a fost faptul ca existau si pantofiori cu toc si balerini, exact acelasi model, super faina ideea.

superdanutza
05.06.2010, 12:49:34
si eu sunt miresica de mai 2011 ...........

Dana_B
05.06.2010, 21:21:28
fetelor, despre poopsie stie cineva ceva?nu prea am mai vazut-o in ultimul timp

shehe
07.06.2010, 16:05:05
Si eu sunt miresica de 7 mai 2011 :). Bine v-am gasit fetelor!
Am vazut ca discutati la inceput despre insemnatatea lunii mai, superstitii etc. Sincer, nu stiu care sunt superstitiile si nici nu vreau sa le aflu. Pentru mine luna mai e plina de veselie, culori si miresme. Ascult melodia Vama Veche - Primavara si instant am un zambet larg pe buze.
Va doresc spor la pregatiri!! >:D<

madalinapol
07.06.2010, 19:04:26
Am vazut ca discutati la inceput despre insemnatatea lunii mai, superstitii etc. Sincer, nu stiu care sunt superstitiile si nici nu vreau sa le aflu. Pentru mine luna mai e plina de veselie, culori si miresme. Ascult melodia Vama Veche - Primavara si instant am un zambet larg pe buze.
Va doresc spor la pregatiri!!
Bine ai venit si ramai asa vesela mereu!!!>:D<

Faurica
07.06.2010, 21:38:55
Va doresc spor la pregatiri!! >:D<

Bine ai venit! :*

lucia_bk
08.06.2010, 13:15:11
si eu sunt miresica de mai 2011 ...........

super...avem aceasi data...eu ieri am aflat ca e in 28 mai....:x

Dorina_08
08.06.2010, 18:49:03
super...avem aceasi data...eu ieri am aflat ca e in 28 mai....:x
si eu tot sunt pe 28 mai si m-am gandit ca si "tematica" (oarecum, pentru ca nu vreau sa fac o obsesie din asta...) flori de cires. Mi se pare romantica, delicata si proaspata tema...voi ce parere aveti?

anca1102
08.06.2010, 20:16:18
super...am vazut marturii cu tema flori de cires si servetele......

madalinapol
08.06.2010, 21:16:11
si eu tot sunt pe 28 mai si m-am gandit ca si "tematica" (oarecum, pentru ca nu vreau sa fac o obsesie din asta...) flori de cires. Mi se pare romantica, delicata si proaspata tema...voi ce parere aveti?
Eu am inaintea voastra cu o sapt si imi doresc fluturashi...

ella_hadasa
08.06.2010, 21:54:48
Salutare fetelor...vroiam sa stiu care e si parerea voastra....Cu cat timp inainte e cel mai indicat sa ne luam rochia?.....Eu ma gandesc sa incep sa iau magazinele la rand...Sau s-o las pe la anul prin februarie:D..parca nu mai am rabdare...:D PUPICI

lorena18
08.06.2010, 22:49:24
si eu tot 28 mai! ce atatea superstitii?cand o sa fie cea mai frumoasa zi din viata nostra?cand o sa fim niste printese si toata lumea vrea poze cu noi....;)
o sa fie cea mai frumoasa zi indiferent ca e mai, iunie, iulie.....:)>-

Salutare fetelor...vroiam sa stiu care e si parerea voastra....Cu cat timp inainte e cel mai indicat sa ne luam rochia?.....Eu ma gandesc sa incep sa iau magazinele la rand...Sau s-o las pe la anul prin februarie:D..parca nu mai am rabdare...:D PUPICI
eu chiar de spatamana asta am de gand sa ma duc sa ma uit...nu sa mi-o si iau ca ink nu am fonduri...dar d uitat incep d acum.si cum fac rost de bani...gata o iau.nu am probleme de genu ingrasat sau slabit prea mult...am greutatea asta d cativa ani buni..hai sa zic +/- 2-3 kg..dar nu e cv care sa influnetze rochita..mai ales ca majoritatea s pot adapta p corp.stiu ca se zice sa ti-o iei mai aproape de nunta tocmai din cauza asta..ca pot interveni schimbari drastice in greutate..:-p

anuska_dea
08.06.2010, 23:19:20

Eu zic ca poti sa mergi sa probezi mai ales ca a venit vara si e mai usor de probat. Oricum eu de exemplu nu o voi lasa sa o iau in februarie ca ma tem sa nu ma aglomerez cu treaba.

ella_hadasa
08.06.2010, 23:26:35
Eu zic ca poti sa mergi sa probezi mai ales ca a venit vara si e mai usor de probat. Oricum eu de exemplu nu o voi lasa sa o iau in februarie ca ma tem sa nu ma aglomerez cu treaba.
Bine ziceti fetelor....mai bine din timp...decat pe ultima suta...
Am sa merg...doar n-am nimic de pierdut...:-p

lucia_bk
09.06.2010, 06:44:54

super....suna bine:)>-

si eu tot la anul in februarie m-am gandit sa mi-o cumpar ...ca atunci sunt la reducere cele de anul asta/...buna idee totusi de incercat de anul asta si la anul sa ni-o luam...:D

Dorina_08
09.06.2010, 10:04:22
da?unde?eu am gasit pahare, pernuta pt verighete, cosulet si alte d'astea...dar martrurii si servetele nu am gasit.poti sa-mi spui unde gasesc?

cristina_kristyne
09.06.2010, 12:08:14
Am rezolvat si eu cu foto. Mai am sa mrg la biserica sa vorbesc. Acum m-am pus pe cautat invitatii si texte pt invitatii. Eu de rochie am zis ca incep sa ma uit pe la sf anului cand o sa fie ceva targuri de nunti sau la anu...

Va atasez cateva modele de invitatii pe care le-am gasit sa imi spuneti ce parere aveti

lucia_bk
09.06.2010, 12:15:32
Am rezolvat si eu cu foto. Mai am sa mrg la biserica sa vorbesc. Acum m-am pus pe cautat invitatii si texte pt invitatii. Eu de rochie am zis ca incep sa ma uit pe la sf anului cand o sa fie ceva targuri de nunti sau la anu...

Va atasez cateva modele de invitatii pe care le-am gasit sa imi spuneti ce parere aveti

toate sunt superbe:x..e si adevarat ca atatea modele se perinda prin fata nasului ca la unmoment datnici nu mai stii ce sa alegi.....

ella_hadasa
09.06.2010, 13:20:59

Mie imi place ultima f mult....oricum...foarte multe sunt frumoase...Abia ca mai stii ce sa alegi...:P

ArcoIris
09.06.2010, 14:04:07
Miresica de 21 mai 2011, prezent :)
Am citit mesajele voastre si ma srprinde ca deja s-au strans asa multe persoane.
Sper ca asa o sa reusim sa fim mai organizate :)
Spor la pregatiri si ramanem in contact.
Noi inca nu am facut mare lucru....am depus cererea la restaurant, dar in rest mai nimic.
La biserica presupun ca trebuie vb tot asa din timp, nu?

Va pup!

madalinapol
09.06.2010, 17:36:41
Am citit mesajele voastre si ma srprinde ca deja s-au strans asa multe persoane.
Noi inca nu am facut mare lucru....am depus cererea la restaurant, dar in rest mai nimic.

Va pup!
Bine ai venit!!Avem nunta in aceeasi zi :D(si mai sunt miresici de 21.o5.2011)

lucia_bk
10.06.2010, 06:46:15

Va pup!

si eu sunt in acelasi stadiu, dar dupa ce rezolvi restaurantul ai timp berechet...a da si daca rezervi restaurantu du-te cat mai repede sa vb la biserice sa pici in aceeasi zi^:)^

miyria
10.06.2010, 18:03:23

Va pup!

bine ai venit! suntem in aceeasi situatie, cerere la restaurant si asteptam. la biserica vorbim dupa ce avem data oficiala. insa avem de gand sa discutam in prealabil cu preotul. diferenta e ca vad ca tu ai trecuta Biserica Elefterie care din cate stiu e super cautata. deci e indicat sa discutati din timp, chiar daca nu aveti confirmarea de la restaurant. unde vreti sa faceti? :)

adelapreda
10.06.2010, 21:31:25
Bine v-am gasit, miresici de mai 2011!

Noi semnam marti pentru data de 28 mai 2011. Initial vroiam in iunie (pentru ca eu si viitorul meu sot suntem nascuti pe 25 mai, respectiv 22 mai si ne gandeam sa nu avem prea multe sarbatoriri in aceeasi saptamana), dar pana la urma asa s-a potrivit si acum ne bucuram foarte mult! Mie una imi place foarte mult luna mai! :D

De mai bine de o luna tot cautam restaurant si intr-un final ne-am oprit la Aristocrat, salonul Milano. Sa dea Domnul sa fie intr-un ceas bun! Sampania marti, cand semnam contractul! :)

Am auzit de o stire cum ca nu se mai fac cununii civile in weekend. Nu stiu daca e doar in Bucuresti sau pe toata tara, voi ce stiti de asta? Ati auzit ceva? Ca sa stim cum ne planificam! :) Mai e cineva din Bucuresti la aceeasi data? :D

bine ai venit! suntem in aceeasi situatie, cerere la restaurant si asteptam. la biserica vorbim dupa ce avem data oficiala. insa avem de gand sa discutam in prealabil cu preotul. diferenta e ca vad ca tu ai trecuta Biserica Elefterie care din cate stiu e super cautata. deci e indicat sa discutati din timp, chiar daca nu aveti confirmarea de la restaurant. unde vreti sa faceti? :)

Am vazut ca ai aceeasi data si tot in Bucuresti. Unde faci nunta? La ce restaurant? :)

ella_hadasa
11.06.2010, 09:33:42
E prea devreme sa ne gandim la cum ne facem parul?;-) Inca nu am gasit o coafura care sa-mi placa pe deplin....ceva asemanator cu ce e in poza atasata...

Faurica
11.06.2010, 10:22:40
E prea devreme sa ne gandim la cum ne facem parul?;-) Inca nu am gasit o coafura care sa-mi placa pe deplin....ceva asemanator cu ce e in poza atasata...
Eu am scos de pe net cate ceva...si pentru ca nu suport sa am parul desfacut, ca ma mananca pielea capului cand e cald, o sa fiu nevoita sa imi fac un coc ceva.
Atasez niste poze cu ce mi-ar placea... :*

ella_hadasa
11.06.2010, 10:43:11
Eu am scos de pe net cate ceva...si pentru ca nu suport sa am parul desfacut, ca ma mananca pielea capului cand e cald, o sa fiu nevoita sa imi fac un coc ceva.
Atasez niste poze cu ce mi-ar placea... :*
Sunt foarte frumoase cocurile......Eu nu as vrea sa il prind tot....Parul meu e cret...:P si as vrea sa se vada asta...si in coafura aleasa..:)

miyria
11.06.2010, 11:02:27
Am vazut ca ai aceeasi data si tot in Bucuresti. Unde faci nunta? La ce restaurant? :)

Am depus cerere la Cercul Militar. Dar pentru 7 mai, nu pentru 28, nu am mai modificat, am uitat. :).

Bine ai venit pe miresici. Ai grija ca provoaca dependenta! :P

adelapreda
11.06.2010, 11:38:16
Am depus cerere la Cercul Militar. Dar pentru 7 mai, nu pentru 28, nu am mai modificat, am uitat. :).

Bine ai venit pe miresici. Ai grija ca provoaca dependenta! :P

:)) Stiu. Sunt din aprilie pe aici, dar credeam ca o sa fac in iunie, asa ca sunt si la topicul de iunie :D
Pup you all!

Faurica
11.06.2010, 18:40:23
Sunt foarte frumoase cocurile......Eu nu as vrea sa il prind tot....Parul meu e cret...:P si as vrea sa se vada asta...si in coafura aleasa..:)

Esti avantajata. Al meu nu e nici ondulat, nici drept, e....
Asa ca, daca tot nu il suport sa imi "atarne" pe mine. o sa-l prind. Si daca tot o sa-l prind, macar sa fieceva frumos.:*

ella_hadasa
11.06.2010, 21:41:24
Am probat o rochita draguta...;-) Dar mi-ar placea mai umflata partea de jos....

madalinapol
12.06.2010, 16:27:58
Am probat o rochita draguta...;-) Dar mi-ar placea mai umflata partea de jos....
E dragutza rochitza si,intr-adevar parca si mie mi-ar placea ceva mai umflat in partea de jos!!

angi300
12.06.2010, 20:56:50
observ ca sunteti harnice rau...;-)
in primul rand sa va distrati pe masura ce avansati cu pregatirile...timpul trece repede...si macar sa treaca in timp ce aveti zambetul pe buze.
il al doilea rand...rabdare.....in final totul o sa fie asa cum va doriti!:gen_17:

adelapreda
12.06.2010, 21:36:59

Uau!! Mie imi place foarte mult rochita! E foarte, foarte eleganta! Ce marca e! Si cam ce pret? Eu inca nu m-am apucat de cautat rochita, asa ca habar nu am cam care sunt preturile.. :(

anuska_dea
12.06.2010, 21:48:17

Foarte draguta! In sfarsit si-a luat cineva inima in dinti si a probat o rochie si ne-a aratat si poza! Felicitari! Eu sincer nu am apucat sa probez deoarece imi tot zic ca mai este timp. Cred ca si celelalte fete la fel.

ella_hadasa
12.06.2010, 22:20:24
Uau!! Mie imi place foarte mult rochita! E foarte, foarte eleganta! Ce marca e! Si cam ce pret? Eu inca nu m-am apucat de cautat rochita, asa ca habar nu am cam care sunt preturile.. :(
E de la casa tania...Nu stiu exact ce model e...Pretul e de 1200....Timp mai este...asa zic si eu...dar trece repede:D....Si daca facem totul din timp....nu vom fi epuizati in perioada cu nunta..si ne bucuram de fiecare moment...

Foarte draguta! In sfarsit si-a luat cineva inima in dinti si a probat o rochie si ne-a aratat si poza! Felicitari! Eu sincer nu am apucat sa probez deoarece imi tot zic ca mai este timp. Cred ca si celelalte fete la fel.
Si as mai proba...numai sa ma lase :))

madalinapol
12.06.2010, 23:03:22
Si as mai proba...numai sa ma lase :))
Pai ce,u treb sa le spui cand ai nunta???Luna viitoare,nu??:))

ella_hadasa
12.06.2010, 23:15:03
Pai ce,u treb sa le spui cand ai nunta???Luna viitoare,nu??:))
:))poi da...de acum incolo asa fac....;-)

Faurica
13.06.2010, 13:07:23
Hello fetelor. Am si eu o intrebare... voi va visati mirese? Eu m-am visat azi noapte in muuulte rochii de mireasa... oare sunt singura?:)))

anca1102
13.06.2010, 13:20:09
Hello fetelor. Am si eu o intrebare... voi va visati mirese? Eu m-am visat azi noapte in muuulte rochii de mireasa... oare sunt singura?:)))

eu inca nu :D

miyria
13.06.2010, 13:23:43

:))
Buna! La inceput ma visam si eu in rochie,dupa care am inceput sa am cosmaruri =)). Ca nu e rochia comandata, ca m-am ingrasat, ca am slabit, ca am alt voal, ca nu mai stiam unde am pus-o etc etc. De ceva vreme sunt mai linistita, asta se intampla cand eram disperata ca am gasit, ba nu am gasit, am mai gasit una si tot asa.
Ieri am fost la proba, dar nu am facut poze, am probat 2 modele doar. Saptamana viitoare merg din nou. cu ocazia asta am descoperit ca un model dupa care plangeam eu prin iarna nu isi merita lacrimile. :)). Din poza de pe net arata bine, nu am gasit rochia nicaieri si ieri am vazut pozele din album, mai mari ca alea de pe site si mi-am dat seama ca e oribila rochia aia. Nici macar urata, ci oribila direct!

Faurica
13.06.2010, 13:48:02
:))
Buna! La inceput ma visam si eu in rochie,dupa care am inceput sa am cosmaruri =)). Ca nu e rochia comandata, ca m-am ingrasat, ca am slabit, ca am alt voal, ca nu mai stiam unde am pus-o etc etc. De ceva vreme sunt mai linistita, asta se intampla cand eram disperata ca am gasit, ba nu am gasit, am mai gasit una si tot asa.
Ieri am fost la proba, dar nu am facut poze, am probat 2 modele doar. Saptamana viitoare merg din nou. cu ocazia asta am descoperit ca un model dupa care plangeam eu prin iarna nu isi merita lacrimile. :)). Din poza de pe net arata bine, nu am gasit rochia nicaieri si ieri am vazut pozele din album, mai mari ca alea de pe site si mi-am dat seama ca e oribila rochia aia. Nici macar urata, ci oribila direct!

Bine macar ca nu sunt singura cu astfel de visuri... Fain ca te-ai apucat deja de probat rochii. Eu o mai las pana prin ianuarie, februarie, tocmai sunt sub tratament si implicit regim alimentar, deci, sper din suflet sa ajung la greutatea si conformatia ideala pentru o mireasa :).

miyria
13.06.2010, 14:52:48
Bine macar ca nu sunt singura cu astfel de visuri... Fain ca te-ai apucat deja de probat rochii. Eu o mai las pana prin ianuarie, februarie, tocmai sunt sub tratament si implicit regim alimentar, deci, sper din suflet sa ajung la greutatea si conformatia ideala pentru o mireasa :).

Nu te impiedica nimic sa probezi de acum, sa-ti faci macar o idee.dupa 2 probe maxim iti dai seama ce iti vine bine din ce iti place.si cand consideri tu ca a dat roadele dorite tratamentul stii exact unde sa mergi. Dar, desigur, decizia e a ta! >:D<

Chiar,targuri de nunti anul asta nu mai sunt? E o buna ocazie sa probezi cate ceva si nu se stramba nimeni legat de data nuntii. :p

ella_hadasa
13.06.2010, 16:20:52
Nici eu nu am visat pana acum...

Faurica
13.06.2010, 18:40:06
Nu te impiedica nimic sa probezi de acum, sa-ti faci macar o idee.dupa 2 probe maxim iti dai seama ce iti vine bine din ce iti place.si cand consideri tu ca a dat roadele dorite tratamentul stii exact unde sa mergi. Dar, desigur, decizia e a ta! >:D<

Chiar,targuri de nunti anul asta nu mai sunt? E o buna ocazie sa probezi cate ceva si nu se stramba nimeni legat de data nuntii. :p
Nu stiu cand mai sunt targuri de nunti, insa in iulie si august o sa fiu prin brasov, si oricum aveam de gand sa merg sa imi fac o idee.

lorena18
13.06.2010, 22:59:42
miresici de mai 2011, v-ati facut rezervarea la biserica?eu ma gandesc ca e inca prea din timp...:-?
cat despre rochite...am fost si eu sapt asta in 2 magazine, am vazut modele f frumaose si deloc scumpe.inca nu am probat...parca nu am avut curaj:D

madalinapol
14.06.2010, 19:35:12
miresici de mai 2011, v-ati facut rezervarea la biserica?eu ma gandesc ca e inca prea din timp...:-?
cat despre rochite...am fost si eu sapt asta in 2 magazine, am vazut modele f frumaose si deloc scumpe.inca nu am probat...parca nu am avut curaj:D
Eu mi-am facut....sa fiu sigura8-}

Faurica
14.06.2010, 19:50:02

Eu zic ca e prea devreme... cel putin la noi, ca e oras mic si sunt mai multe biserici...

ella_hadasa
15.06.2010, 10:11:06
Nu stiu cand mai sunt targuri de nunti, insa in iulie si august o sa fiu prin brasov, si oricum aveam de gand sa merg sa imi fac o idee.
Targurile de nunti deobicei incep cu luna ianuarie si februarie a fiecarui an...Sunt la inceputul anului pentru ca se lanseaza colectii noi...iar cele de anul trecut sunt reduse pana la 50 %...Asa mi-au spus majoritatea doamnelor de la magazine de rochii...Eu astept ianuarie....:-p

Faurica
15.06.2010, 12:30:03
Targurile de nunti deobicei incep cu luna ianuarie si februarie a fiecarui an...Sunt la inceputul anului pentru ca se lanseaza colectii noi...iar cele de anul trecut sunt reduse pana la 50 %...Asa mi-au spus majoritatea doamnelor de la magazine de rochii...Eu astept ianuarie....:-p

Inseamna ca am gandit-o bine pentru cumparatul rochiei abia prin ianuarie, februarie...:)

lorena18
15.06.2010, 15:39:20
Inseamna ca am gandit-o bine pentru cumparatul rochiei abia prin ianuarie, februarie...:)
eu am de gand sa-mi iau rochita de pe acum..adik cum strang banutii...gata...sunt nerabdatoare:D

Eu mi-am facut....sa fiu sigura8-}
la ce biserica v-ati hotarat madalina?

Faurica
15.06.2010, 16:02:48
eu am de gand sa-mi iau rochita de pe acum..adik cum strang banutii...gata...sunt nerabdatoare:D

Pai bafta multa , sa iti gasesti rochita mult visata!

miyria
15.06.2010, 17:32:10

:D si eu la fel. o sa fiu mai linistita dupa ce o iau. :))

madalinapol
15.06.2010, 18:48:35
la ce biserica v-ati hotarat madalina?
Adormirea Maicii Domnului...cum cobori pe partea dreapta.Noi de asta ne-am si grabit pt k am auzit k e cautata si am vrut sa mai gasim liber la ora pe care o vroiam noi(oricum nu pierd nimik,am dat avans 100 lei si mi-am luat o grija!)

Faurica
15.06.2010, 19:55:51
Adormirea Maicii Domnului...cum cobori pe partea dreapta.Noi de asta ne-am si grabit pt k am auzit k e cautata si am vrut sa mai gasim liber la ora pe care o vroiam noi(oricum nu pierd nimik,am dat avans 100 lei si mi-am luat o grija!)

100 lei la biserica? Mama da` ce taxe mari se practica la voi...

adelapreda
15.06.2010, 22:45:44
100 lei la biserica? Mama da` ce taxe mari se practica la voi...
Glumesti? Aici e si mai scump :(( 100 e cea mai ieftina la avans. Iar dupa ceremonie se da intre 7 si 16.. :([-(

Faurica
15.06.2010, 22:58:39
Glumesti? Aici e si mai scump :(( 100 e cea mai ieftina la avans. Iar dupa ceremonie se da intre 7 si 16.. :([-(
WHAT????:O:O:O La noi e 20 de lei taxa de cununie si apoi, dua slujba, mai da nasu` cate 50 - 100 de lei la preot si la cantaret, si de cele mai multe ori si pentru aia se taie chitanta de donatie.

adelapreda
15.06.2010, 23:03:14
WHAT????:O:O:O La noi e 20 de lei taxa de cununie si apoi, dua slujba, mai da nasu` cate 50 - 100 de lei la preot si la cantaret, si de cele mai multe ori si pentru aia se taie chitanta de donatie.

poate nu am fost destul de clara :)) intre 7 si 16 milioane !!!

Faurica
15.06.2010, 23:05:00
Da-o-n mama ei de treaba!!! NU-MI VINE SA CRED!!!!! Astia fac afaceri nu gluma....
Ramai trasnit de ce auzi....

adelapreda
15.06.2010, 23:07:13
Da-o-n mama ei de treaba!!! NU-MI VINE SA CRED!!!!! Astia fac afaceri nu gluma....
Ramai trasnit de ce auzi....

Stiu!! Si pe mine m-a socat! Ca nu vreau sa le pun in cap nasilor cheltuieli sa nu se vada!! :(

Faurica
15.06.2010, 23:11:28
Stiu!! Si pe mine m-a socat! Ca nu vreau sa le pun in cap nasilor cheltuieli sa nu se vada!! :(
Da cred... oricum, banuiesc ca ei dej astiu cum sta treaba la voi.

adelapreda
15.06.2010, 23:15:36
Da cred... oricum, banuiesc ca ei dej astiu cum sta treaba la voi.
da, sunt din bucuresti :) Bine.. inca nu le-am zis :))) ii mai lasam putin sa mearga in vacanta, ca sa nu se sperie :)))

ella_hadasa
15.06.2010, 23:41:31
Nu vreau sa fiu rea...dar preotii au cam uitat de principiul biblic :„Gratis ati primit, gratis dati”...:)

lorena18
17.06.2010, 21:44:48
stiu biserica.e frumusik dar mi se pare micuta rau...si caldura mare.dar oricum..imi place vocea preotului:D am un fix p chestia asta...

:D si eu la fel. o sa fiu mai linistita dupa ce o iau. :))
asa zic si eu...:p
sa avem spor la cautat!

in mod cert nu-ti dau si chitanta....incearca si ei..si cum vad ca le merge..mi-a mai povestit cineva ca tot la fel cereau cateva milioane pt cununie la biserik..si pt ca li s-a parut mult, au trimis o cunostinta d la financiar:-?? sau numai stiu de unde si le-a zis ca pretul este de 70 lei....apoi la nunta cand au intrebat iar pretul le-a zis 70 lei..cu chitanta...

madalinapol
20.06.2010, 15:34:01
stiu biserica.e frumusik dar mi se pare micuta rau...si caldura mare.dar oricum..imi place vocea preotului:D am un fix p chestia asta...
Mie nu mi se pare micutza fata de bisericile de la noi din oras...singura care e mai mare este catedrala,si mie nu imi place!!!Am ales biserica asta pt k are ff multa verdeata si flori!:)>-

lorena18
20.06.2010, 18:40:53
Mie nu mi se pare micutza fata de bisericile de la noi din oras...singura care e mai mare este catedrala,si mie nu imi place!!!Am ales biserica asta pt k are ff multa verdeata si flori!:)>-
catedrala nici mie nu-mi place:D.
da, biserica de care zici u are multa verdeata;)si din cate am auzit fac cununii si in foisorul acela..acunu stiu cat e de adevarat...:-??
la biserica de la gara ai fost? mie mi se pare foarte mare..cred ca mai amre ca si catedrala:-\

madalinapol
21.06.2010, 17:01:21
catedrala nici mie nu-mi place:D.
da, biserica de care zici u are multa verdeata;)si din cate am auzit fac cununii si in foisorul acela..acunu stiu cat e de adevarat...:-??
la biserica de la gara ai fost? mie mi se pare foarte mare..cred ca mai amre ca si catedrala:-\
Am fost at cand s-a sfintit...nu imi mai aduc aminte,sincer...dar se poate :)

Inca un pas...am cumaprat bautura pt domni :)

Faurica
21.06.2010, 18:00:55

Oooooooo, tare harnicuta esti.
Eu ma las pe mana tatalui meu pentru bautura ;;)

lorena18
21.06.2010, 19:37:14
ziceam si eu ca iau dar ink nu am ajuns..c ai luat?si c cantitate?

anca1102
21.06.2010, 20:24:25
eu n-am luat nimic inca...ne gandim si ne rasgandim :D mai tatonam terenul....

ella_hadasa
21.06.2010, 20:43:51
Nici noi nu am luat inca nimic...:D Eu sunt in cautare de marturii...si ma gandesc cum sa arate tortul....am gasit niste modele faine... Care va place?:*:*:*

anca1102
21.06.2010, 21:24:35
mie imi plac modelele desucheate deci il prefer pe ala stramb cu mirele care incearca sa fuga :))

lorena18
22.06.2010, 12:19:33
Nici noi nu am luat inca nimic...:D Eu sunt in cautare de marturii...si ma gandesc cum sa arate tortul....am gasit niste modele faine... Care va place?:*:*:*
toate sunt foarte frumoase! dar sigur in slatina, la mn nu se face asa ceva:D

ella_hadasa
22.06.2010, 12:21:24
toate sunt foarte frumoase! dar sigur in slatina, la mn nu se face asa ceva:D
Cu siguranta daca cauti vei gasi vreo cofetarie care sa faca si astfel de torturi...Nici eu nu am vazut pana acum la vreo nunta in cluj...dar sper sa gasesc...:P

DianaIon
22.06.2010, 14:52:07
Si noi ne casatorim in mai si am inceput (adica eu) sa cautam (sa caut) furnizori.
Ne-ar placea un tort frumos si deosebit. De exemplu mai uit la emisiunea Cake Boss de pe T&L. Sunt tari tipii. Mai dureaza pana or sa apara si la noi.

lorena18
22.06.2010, 15:34:44
Si noi ne casatorim in mai si am inceput (adica eu) sa cautam (sa caut) furnizori.
Ne-ar placea un tort frumos si deosebit. De exemplu mai uit la emisiunea Cake Boss de pe T&L. Sunt tari tipii. Mai dureaza pana or sa apara si la noi.
Ce torturi frumoase s fac la emisiunea respectiva..ma uit mereu cu scopul de a-mi face o idee pt tortul de nunta.

Dorina_08
22.06.2010, 15:47:33
Mie imi place tortul 8, dar nici celelalte nu arata rau.parca vad ca voi avea o problema la alegere lucrurilor pt ca imi plac toate rochiile, toate torturile, toate buchetele etc etc=)) bine...85% din ele...voi nu aveti problema asta?

madalinapol
22.06.2010, 17:20:10
ziceam si eu ca iau dar ink nu am ajuns..c ai luat?si c cantitate?
am luat J&B la 1 litru...31 de sticle!

adelapreda
22.06.2010, 17:47:13
Buna dragele mele,

Nu ne-am mai auzit de ceva vreme! :)
Noi avem o problemuta: nu gasim DJ/ formatie. Voi ati rezervat pe cineva? (ma intereseaza in special in Bucuresti). Recomandari?

Si inca ceva, nu mai gasesc linkul la topicul unde se vorbeste despre acest subiect aici pe forum. are cineva vreo idee pe unde e ascuns??

Va pup!

Faurica
22.06.2010, 20:01:12
Buna dragele mele,

Nu ne-am mai auzit de ceva vreme! :)
Noi avem o problemuta: nu gasim DJ/ formatie. Voi ati rezervat pe cineva? (ma intereseaza in special in Bucuresti). Recomandari?

Si inca ceva, nu mai gasesc linkul la topicul unde se vorbeste despre acest subiect aici pe forum. are cineva vreo idee pe unde e ascuns??

Va pup!
http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=11 incearca aici, poate ai noroc si gasesti ce cauti :*

adelapreda
22.06.2010, 22:29:06
http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=11 incearca aici, poate ai noroc si gasesti ce cauti :*

Multam mult! Genul asta de topic cautam! PUP!!

mihaeladraga
23.06.2010, 10:42:00
Buna fetelor!

Nici eu nu am mai intrat de mult...

in legatura cu toate rochiile , florile care ne plac voiam sa va spun cum mi se intampla mie la invitatii si marturii: cand ma uit imi plac toate, dar cand tb sa ma hotarasc la una nu reusesc, parca nu mai imi place nimic. :-s

Bine, pe marturii nu as vrea sa dau f multi bani, nu cred ca le apreciaza cineva in mod deosebit, unii le arunca dupa nunta.

Dintre torturi, imi place acela alb cu negru cu fluturasi, dar l-as face alb cu alta culoare.

adelapreda
23.06.2010, 10:58:36

Daaa, zi-ne si noua de unde!! Ai niste poze cu marturiile? Sau un site?? :D

Va pup!

Buna si bine ai venit! spor si tie in toate pregatirile!
Am vazut ca ai rezervat la Elefterie. Imi spui si mie cat va costa? Pentru ca eu am auzit ca undeva in jurul a 1600-1700 RON!!

La ce restaurant vei face? :D

lorena18
23.06.2010, 14:36:13
am luat J&B la 1 litru...31 de sticle!
cam pt cate persoane?

madalinapol
24.06.2010, 18:53:47
cam pt cate persoane?
Aprox 150-160 de pers...asta dak vin si atatea =))

DianaIon
25.06.2010, 14:22:21

Noi de abia am rezervat fotograf. Mai e timp pentru DJ. ;))

ella_hadasa
25.06.2010, 14:38:56
Noi de abia am rezervat fotograf. Mai e timp pentru DJ. ;))
Si noi am vb cu foto-video...insa inca nu e stabilit...doar povesti :D

Fetelor, ce bauturi ar fi bine sa luam deja?....Ce prindem la oferta?...Nu aveti careva o lista...cu sugestii :D..Ms

DianaIon
25.06.2010, 14:53:06
Noi o sa luam doar foto pentru nunta. Ne plac filmele, dar nu cele horror cu soacre transpirate. >:)
De fapt decat sa impartim bugetul de amintiri in doua directii am preferat sa luam foto de calitate

anca1102
26.06.2010, 00:04:35

si la noi e la fel :D

adelapreda
28.06.2010, 21:42:51
si la noi e la fel :D

Si noi am rezolvat cu fotograful. Am gasit un studio super!!! Se cheama Pictorial Mariage (cu punct ro pentru cine cauta site-ul). Calitate extraordinara (ca la cei care iau 1000 E) dar la pret la jumatate (cu 2 fotografi!!!). E posibil sa fie si video de la ei, deocamdata am batut palma doar pentru foto. Ma bucur foarte mult ca i-am gasit!!

DJ insa... ioc. Tot nimic.. :(

madalinapol
28.06.2010, 23:40:21
Si noi am rezolvat cu fotograful. Am gasit un studio super!!! Se cheama Pictorial Mariage (cu punct ro pentru cine cauta site-ul). Calitate extraordinara (ca la cei care iau 1000 E) dar la pret la jumatate (cu 2 fotografi!!!). E posibil sa fie si video de la ei, deocamdata am batut palma doar pentru foto. Ma bucur foarte mult ca i-am gasit!!

DJ insa... ioc. Tot nimic.. :(
2 fotografi in afara de video??

AlinaTrusca
29.06.2010, 10:53:55
Buna tuturor miresicilor de luna Mai,

stie cineva de existenta unei biserici catolice in Bucuresti care sa tina slujbe in limba italiana sau germana???

Va multumesc si va pupacesc :-p

Faurica
29.06.2010, 11:06:43
Hello fetelor. Am probat si eu ieri, prima rochie de mireasa din viata mea (rochia cumnatei mele :))).
Nu sunt foarte incantata, mai ales ca mi s-a parut super ciudat. Parca esti stransa intr-un fier, si fusta mi s-a parut atat de grea... Atasez si poze, da` sa nu radeti de mine :)) ca am ras eu singura destul :))
P.S. Scuzati calitatea pozelor, sunt facute cu telefonul.

anca1102
29.06.2010, 13:29:09
Hello fetelor. Am probat si eu ieri, prima rochie de mireasa din viata mea (rochia cumnatei mele :))).
Nu sunt foarte incantata, mai ales ca mi s-a parut super ciudat. Parca esti stransa intr-un fier, si fusta mi s-a parut atat de grea... Atasez si poze, da` sa nu radeti de mine :)) ca am ras eu singura destul :))

nu vad nimic de ras ;) chiar iti sta bine :suuuper:

Dorina_08
29.06.2010, 14:05:10
si mie imi place, adica iti sta bine si e si draguta

adelapreda
29.06.2010, 17:52:31
2 fotografi in afara de video??

Da, unul face poze clasice, celalalt artistice (cu un obiectiv special :D) Sa te uiti pe site sa vezi ce faine sunt. Si in plus, nu ma deranjeaza sa fie 2. :)>-

mmtzk13
29.06.2010, 20:44:50
Acum mai avem biserica.

'

buna,
ce formatie ti-ai gasit?
cam cat te costa?

multumesc :)

madalinapol
30.06.2010, 00:24:49
Da, unul face poze clasice, celalalt artistice (cu un obiectiv special :D) Sa te uiti pe site sa vezi ce faine sunt. Si in plus, nu ma deranjeaza sa fie 2. :)>-
Da,dar mi se par de ajuns 1 cu foto si celalat pt video....oricum nu o sa filmeze si sa poze in acelasi timp!!!:)>- Am fost la o nunta unde amandoi faceau poze cand trebuia si apoi unul dintre ei filma unde trebuia sa filmeze!

Nici eu nu vad nimik de ras...e chiar dragutza...sau mai bine sunt:D(si rochitza si fata :D))

Faurica
30.06.2010, 10:57:19
Multumesc mult pentru aprecieri fetelor. Eu m-am simtit super ciudat in ea. E o senzatie.... nu stiu cum sa zic, plus ca... e cea mai grea rochie pe care am probat-o vreodata :)). (nu am mai probat niciodata o rochie de mireasa ca sa stiu cum e :) )

anca1102
30.06.2010, 20:40:35
Multumesc mult pentru aprecieri fetelor. Eu m-am simtit super ciudat in ea. E o senzatie.... nu stiu cum sa zic, plus ca... e cea mai grea rochie pe care am probat-o vreodata :)). (nu am mai probat niciodata o rochie de mireasa ca sa stiu cum e :) )

e abia inceputul :))

Faurica
30.06.2010, 21:33:35
e abia inceputul :))

asa e.. inca e timp berechet.

flori_s03
04.07.2010, 16:24:57
Buna tuturor miresicilor...si eu ma alatur voua....sunt miresica pe 14 mai 2011...voi cum stati cu pregatirile?Noi am fixat doar localul....deocamdata doar atat:D...va pup.....si spoooor la miresit!

madalinapol
04.07.2010, 16:36:18
Buna tuturor miresicilor...si eu ma alatur voua....sunt miresica pe 14 mai 2011...voi cum stati cu pregatirile?Noi am fixat doar localul....deocamdata doar atat:D...va pup.....si spoooor la miresit!
Bine ai venit,Flori!Eu am si foto+video,lautarii,biserica,nasii si am inceput sa iau si din bautura !

anuska_dea
04.07.2010, 19:23:48

Bine ai venit! Eu tot pe 14 mai am nunta. Am luat sala, muzica, vinul, ne gandim la nasi inca, am vorbit de verighete.

Faurica
06.07.2010, 18:43:56
Hello fetelor! Ce ati mai rezolvat? Noi am vb la telefon cu firma care se ocupa de muzica, foto si video si acum, daca nu apucam saptamana asta, peste vreo doua saptamani sa mergem sa si stabilim cu ei pe viu ce si cum si sa ne lamurim de calitate.

anca1102
06.07.2010, 22:13:15
noi suntem la tot la stadiul de "avem sala" :D ne-am hotarat asupra muzicii si probabil sapt viitoare vom face contractul ;)) asta-i tot deocamdata....

adelapreda
07.07.2010, 10:23:53
noi suntem la tot la stadiul de "avem sala" :D ne-am hotarat asupra muzicii si probabil sapt viitoare vom face contractul ;)) asta-i tot deocamdata....

Bravo!! La ce anume v-ati hotarat asupra muzicii? DJ sau Formatie? PLS DM cu niste contacte, sfaturi, ca stau foarte rau la capitolul asta.. :(

TKSSS!! PUP

anca1102
07.07.2010, 10:54:40
Bravo!! La ce anume v-ati hotarat asupra muzicii? DJ sau Formatie? PLS DM cu niste contacte, sfaturi, ca stau foarte rau la capitolul asta.. :(

TKSSS!! PUP

noi am mers pe mana unui prieten de familie care canta la filarmonica. el ne-a gasit muzica (f ieftin :D ). l-am ascultat, ne-a placut si ne-am hotarat ;))

FLORIY
08.07.2010, 11:55:09
Buna miresicilor:*:*!Eu sunt Florina,astazi am m-am alaturat voua...\:D/Si eu sunt o viitoare miresica:x.Am mari emotii desi nunta va fii la anul...vroiam la inceput sa o tinem in 28 mai dar din pacate nu s-a putut:( asadar si eu eram pe punctul de o a fi o miresica de mai...luna mea de nastere:Dasadar s-a amanat cu o saptamana mai exact in 04 iunie;;)sper din suflet sa imi fac prietene aici cu care sa pot povesti:*si cu care sa pot impartasi sfaturi!noi am rezolvat cu muzica,cu localul si cu bucatarul,mai avem sa ne interesam de decoratiuni si bineinteles eu mai trebuie sa imi caut rochita de mireasa:x:-SS:-SS:x.Inca nu sunt hotarata:sa o cumpar sau sa mi-o inchiriez...:-?voi ce spuneti?va puuup si va urez spor la pregatiri:x:*:*:*:*

Faurica
08.07.2010, 12:12:11
Buna miresicilor:*:*!Eu sunt Florina,astazi am m-am alaturat voua...\:D/Si eu sunt o viitoare miresica:x.Am mari emotii desi nunta va fii la anul...vroiam la inceput sa o tinem in 28 mai dar din pacate nu s-a putut:( asadar si eu eram pe punctul de o a fi o miresica de mai...luna mea de nastere:Dasadar s-a amanat cu o saptamana mai exact in 04 iunie;;)sper din suflet sa imi fac prietene aici cu care sa pot povesti:*si cu care sa pot impartasi sfaturi!noi am rezolvat cu muzica,cu localul si cu bucatarul,mai avem sa ne interesam de decoratiuni si bineinteles eu mai trebuie sa imi caut rochita de mireasa:x:-SS:-SS:x.Inca nu sunt hotarata:sa o cumpar sau sa mi-o inchiriez...:-?voi ce spuneti?va puuup si va urez spor la pregatiri:x:*:*:*:*

Salutare! Si bine ai venit in cercul nostru. Sunt sigura ca vei gasi aici cu cine sa impartasesti impresii, si bineinteles, vei gasi ajutor. Sunteti harnici.
In legatura cu rochia... Eu o sa mi-o cumpar, pentru ca voi avea doua nunti, una pe 21 mai, la mine acasa, si una pe 28 mai, la viitorul meu sot acasa. Si, pana dau banii pe inchiriat, mai bine o cumpar, pentru ca o data-n viata ma casatoresc (sper :)) ).
Spor la "miresit".

madalinapol
08.07.2010, 17:02:13
Bine ai venit si te asteptam cu idei noi!Referitor la rochie,eu o sa mi-o cumpar pt k vreau sa stiu k e doar a mea si k sunt prima care o imbraca!Insa nu stiu ce o sa fac dupa cu ea :(...nici nu as vrea sa o las aruncata pe un umeras intr-un dulap sa se ingalbeneasca,dar nici sa vand rochia care m-a facut cea mai fericita si care reprezinta povestea noastra de iubire!:(

ella_hadasa
08.07.2010, 23:13:41
Bine ai venit!...Referitor la rochie....si eu vreau sa o cumpar...sau o fac la comanda...macar asa stiu ca va arata exact cum visez...Azi am gasit o tipa ce lucreaza superrrr:D hoinarind prin cluj am dat de un salon...si mi-a aratat ce a facut pana acum si am ramas :O...Spor la miresit!

andreea_v86
08.07.2010, 23:18:25
Buna fetelor,

sunt noua pe aici si ma bucur sa vad ca mai sunt miresici de mai.