PDA

Versiunea completa : Rochia de mireasa

pusicu
17.02.2010, 15:35:48
Buna fetelor.

Am vazut ca pe forumul din BN nu aveti acest subiect atat de important asa ca m-am gandit sa va dau o mana de ajutor.;))

Tzitzi_mic
03.03.2010, 09:48:31
Oricum nu e nimeni pe aici...Fata de alte orase, Bistrita pare nelocuita:O
Sunt foste miresici din Bistr..oricum rochii de mireasa klumea nu prea sunt in oraselul nostru.Eu,cel putin,mi-am luat-o din Cluj si inca o pastrez.;;)

adriana_maria
03.03.2010, 20:28:12
Salut, chiar ca e pustiu pe aici;-) Eu nu am gasit in magazine mare lucru... La Lama sunt mai dragute, dar nu cum mi-ar placea mie. O sa merg in cj peste 2 sapt si poate ma ajutati voi cu un sfat. Am o problema la dinti care ma costa cam cat as fi putut eu sa dat pe rochita de mireasa, asa ca bugetul meu e mic de tot... Stiti cumva daca sunt in cj magazine cu preturi de 1000-1500 ron? =(( Ms, va pup.

Tzitzi_mic
04.03.2010, 14:04:31
Salut, chiar ca e pustiu pe aici;-) Eu nu am gasit in magazine mare lucru... La Lama sunt mai dragute, dar nu cum mi-ar placea mie. O sa merg in cj peste 2 sapt si poate ma ajutati voi cu un sfat. Am o problema la dinti care ma costa cam cat as fi putut eu sa dat pe rochita de mireasa, asa ca bugetul meu e mic de tot... Stiti cumva daca sunt in cj magazine cu preturi de 1000-1500 ron? =(( Ms, va pup.
Da,sunt.Poti si sa inchiriezi,dar si sa cumperi la pretul ala.Eu de ex,vreau s-o vand pe a mea cu 800ron pt ca sta prin dulap si nu mai am spatiu.

26oana26
07.03.2010, 11:21:25
Buna fetelor! o:-)...mi-am luat rochita....ghiciti de unde?...din Suceava, din Bazar...la inceput, dupa ce am citit mai multe msg scrise de viitoare miresici in care spuneau ca in Bazar nu sunt rochii frumoase,s.a.m.d, m-am cam descurajat...insa, intr-un final mi-am zis ca nu am nimic de pierdut, si am mers...In oras (In Bistrita) rochii de vanzare sunt cam de la 800 ron in sus...si inchiriate cam tot pe acolo....eu mi-am luat-o cu 350 ... RON \:D/...bine, cu voal, saculet si cercuri a fost 430 ron...va recomand sa mergeti acolo...sunt o gramada de rohii , de modele, de marimi...de materiale....si sa stiti ca doamnele de acolo ne-au zis ca , comerciantii din Bistrita si nu numai le iau din Bazar si le vand in oras la pret triplu(cel putin)....o sa atasez si poze cu rochita ;;)
http://img189.imageshack.us/img189/6976/p1040308w.th.jpg (http://img189.imageshack.us/i/p1040308w.jpg/)
http://img3.imageshack.us/img3/6612/p1040310k.th.jpg (http://img3.imageshack.us/i/p1040310k.jpg/)
http://img15.imageshack.us/img15/9783/p1040312v.th.jpg (http://img15.imageshack.us/i/p1040312v.jpg/)

Tzitzi_mic
07.03.2010, 14:03:15
Buna fetelor! o:-)...mi-am luat rochita....ghiciti de unde?...din Suceava, din Bazar...la inceput, dupa ce am citit mai multe msg scrise de viitoare miresici in care spuneau ca in Bazar nu sunt rochii frumoase,s.a.m.d, m-am cam descurajat...insa, intr-un final mi-am zis ca nu am nimic de pierdut, si am mers...In oras (In Bistrita) rochii de vanzare sunt cam de la 800 ron in sus...si inchiriate cam tot pe acolo....eu mi-am luat-o cu 350 ... RON \:D/...bine, cu voal, saculet si cercuri a fost 430 ron...va recomand sa mergeti acolo...sunt o gramada de rohii , de modele, de marimi...de materiale....si sa stiti ca doamnele de acolo ne-au zis ca , comerciantii din Bistrita si nu numai le iau din Bazar si le vand in oras la pret triplu(cel putin)....o sa atasez si poze cu rochita ;;)
http://img189.imageshack.us/img189/6976/p1040308w.th.jpg (http://img189.imageshack.us/i/p1040308w.jpg/)
http://img3.imageshack.us/img3/6612/p1040310k.th.jpg (http://img3.imageshack.us/i/p1040310k.jpg/)
http://img15.imageshack.us/img15/9783/p1040312v.th.jpg (http://img15.imageshack.us/i/p1040312v.jpg/)

Superrrr..bine ca ti-ai gasit rochitza preferata!!:*

AlexandraC
07.03.2010, 22:23:13
Cand ai fost in Suceava? Costume pt miri se gasesc in Suceava? Cu un drum sa le rezolvam pe toate;)) ;)) Eu am nunta la anul in mai, o sa fac o tura prin oras daca nu dupa Paste tragem o fuga pana acolo.Multumim pentru pot!

26oana26
08.03.2010, 13:03:17
o:-)Am fost in Suceava in 13 februarie...si da, a luat si costumul de mire de acolo...a fost 250 ron, e cu vesta si lavaliera...merita sa mergeti...eu asa zic <:-P

adriana_maria
11.03.2010, 09:39:03
Oau ce bine suna!!!! Si e superba rochita! Eu nu am mai fost in Suceava, imi poti spune te rog unde anume este bazarul si ce orar are? Mersi mult!!!

26oana26
11.03.2010, 11:22:22
Bazarul e undeva pe Calea Unirii, daca retin bine, peste drum de el fiind si Iulius Mall....luni din cate am inteles e inchis....noi am fost de dimineata intr-o sambata, si cred ca, cam pana pe la ora 1 e deschis in fiecare zi...noi asa am auzit...spor la cautari...rochitele le gasesti undeva in partea din spate a Bazarului...sunt toate la un loc, iar costumele sunt undeva in partea dreapta la intrare, la magazinele de pe langa, tot in interiorul Bazarului ;-)

adriana_maria
11.03.2010, 18:55:55
^:)^ Mersi mult de tot Oana. Ma tenteaza foarte tare ideea... Am citit azi ce scriu miresicile din Suceava despre bazar si se plang de calitatea proasta a materialelor. Tu banuiesc ca ai fost si prin Bistrita pe la magazine, sunt materiale mult mai slabe acolo decat aici? Mie nu mi se pare ca aici sunt rochii de calitate extraordinara. Astea le gasesti la firmele de renume, cu preturi pe masura. Nu?

26oana26
12.03.2010, 18:28:55
Eu in Bistrita n-am vazut rochite de o calitate superioara ca si material vorbind, numai undeva peste 15 milioane~1.500ron...Rochiile pana in 10 milioane sunt ca si cele din bazar...acum na, depinde de persoana...sunt fete care dau pe putin chiar si 5000 euro pe o rochie...eu sincer, n-as da atat....inteleg ca o data o sa fiu mireasa, dar na...fiecare cu conceptia proprie...la casele de moda probabil ca sunt materiale de o calitate mai buna...dar la magazine normale, ma indoiesc...sper ca ti-am putut fii de folos ;;)

adriana_maria
19.03.2010, 00:03:00
Mi-am gasit rochita e perfecta, asa cum mi-am dorit. Am gasit-o in Cluj, in spate la Central...

gianinacracana
30.03.2010, 16:15:52
Buna fetelor. Am o intrebare poate ma puteti lamuri. Eu sunt din Constanta si am gasit pe internet o poza cu o rochie de care m-am indragostit. E pe site-ul rochii si mirese parca, o reproducere dupa un model maggie sottero. Din cate am inteles sunt din Bistrita Nasaud. Stiti ceva despre ei? Sper sa aveti un raspuns! Trimiteti-mi un PM pentru ca nu pot intra zilnic pe miresici sau macar aici si vad eu raspunsul cand intru.
Multumesc si spor la pregatiri!

Tzitzi_mic
31.03.2010, 08:15:32
Buna fetelor. Am o intrebare poate ma puteti lamuri. Eu sunt din Constanta si am gasit pe internet o poza cu o rochie de care m-am indragostit. E pe site-ul rochii si mirese parca, o reproducere dupa un model maggie sottero. Din cate am inteles sunt din Bistrita Nasaud. Stiti ceva despre ei? Sper sa aveti un raspuns! Trimiteti-mi un PM pentru ca nu pot intra zilnic pe miresici sau macar aici si vad eu raspunsul cand intru.
Nu cred ca o sa te poata ajuta cineva de pe aici pt ca nu ai dat nici un detaliu.Deci,ce model de rochie cauti? Banuiesc ca sunt multe de MS..apoi,ce firma sau cine sunt "ei" de care mentionezi? Au sediu undeva in BN? Au sediul in orasul Bistrita? sau in judetul BN? daca exista. Vrei sa-ti faca firma asta rochia la comanda?sau exista in BN vreun magazin ce o comercializeaza? Nu s-a prea inteles mare lucru din mesajul tau.Daca explici mai bine ce cauti,s-ar putea sa gasesti pe undeva.:)>-

gianinacracana
31.03.2010, 09:31:24
Nu cred ca o sa te poata ajuta cineva de pe aici pt ca nu ai dat nici un detaliu.Deci,ce model de rochie cauti? Banuiesc ca sunt multe de MS..apoi,ce firma sau cine sunt "ei" de care mentionezi? Au sediu undeva in BN? Au sediul in orasul Bistrita? sau in judetul BN? daca exista. Vrei sa-ti faca firma asta rochia la comanda?sau exista in BN vreun magazin ce o comercializeaza? Nu s-a prea inteles mare lucru din mesajul tau.Daca explici mai bine ce cauti,s-ar putea sa gasesti pe undeva.:)>-

Am scris in mesajul meu ca am gasit-o pe un site si ca "din cate am inteles, sunt din Bistrita Nasaud". Nu stiu daca in judetul Bistrita Nasaud sau in orasul Bistrita. M-am gandit ca voi, fiind acolo, poate ati auzit ceva de atelierul sau magazinul asta, ce o fi el, care face reproduceri dupa rochii de firma ( nu numai MS).
O zi placuta

mony_vasinca
19.04.2010, 15:40:19
Am scris in mesajul meu ca am gasit-o pe un site si ca "din cate am inteles, sunt din Bistrita Nasaud". Nu stiu daca in judetul Bistrita Nasaud sau in orasul Bistrita. M-am gandit ca voi, fiind acolo, poate ati auzit ceva de atelierul sau magazinul asta, ce o fi el, care face reproduceri dupa rochii de firma ( nu numai MS).
O zi placuta

la bn nu cred, sincer...dar incearca pe site-ul www.special-bride.com (http://www.special-bride.com) acolo ai sanse sa gasesti multe reproduceri sau rokitze originale de firma, din colectiile mai veki, la preturi accesibile...asta dc nu ai gasit intre timp

ada_iulian
20.04.2010, 12:11:22
cand ai fost in suceava? Costume pt miri se gasesc in suceava? Cu un drum sa le rezolvam pe toate;)) ;)) eu am nunta la anul in mai, o sa fac o tura prin oras daca nu dupa paste tragem o fuga pana acolo.multumim pentru pot!

sunt si costume alexandra pret aprox 4-5 mil

AlexandraC
21.04.2010, 10:53:18
Multumesc !!! Eu sunt stresata de pe acum si mai am un an pana la nunta, ma intre atunci cu cateva zile inainte cum o sa fiu?Relaxata? inca nu am curajul sa ma duc prin magazine sa probez rochii pentru ca sigur nu ma pot abtine sa nu imi cumpar si pana la anul in mai o fac galbena.

dienutza_mica
03.05.2010, 10:08:49

ai dreptate exista in bistrita o tipa care face reproduceri la rochiile de mireasa originale si aduce si rochii de firma din Anglia. Timea Gagea o cheama si are firma undeva in cartier Unirea. Rochii si mirese ii zice la site,nu?

dendely
13.05.2010, 21:26:38
Eu , pe a mea am găsit-o în Cluj, la târgu de nunți din martie, cred. Mi-a plăcut și deși ziceam k nu 0 să dau mai mult de 1500 lei pe rochia de mireasa, iată k m-a ...prostit, în sensul bun!!E faină, imi șade bine...și am scăpat de o grijă! Cam asta e ...:

26oana26
14.05.2010, 13:29:31
E super frumoasa rochita ta!!! Iti vine fff bine si te avantajeaza...sa o porti cu placere >:D<

dendely
21.05.2010, 15:03:51
[QUOTE=26oana26;3286939]
E super frumoasa rochita ta!!! Iti vine fff bine si te avantajeaza...sa o porti cu placere >:D<

MULTUMESC OANA! SPOR LA PREGATIRI...NU MAI AI MULT.MAI AI CEVA DE GASIT, POATE POT S ITI DAU VREUN SFAT... BYE!!

gianinacracana
22.05.2010, 13:21:49
ai dreptate exista in bistrita o tipa care face reproduceri la rochiile de mireasa originale si aduce si rochii de firma din Anglia. Timea Gagea o cheama si are firma undeva in cartier Unirea. Rochii si mirese ii zice la site,nu?

Multumesc mult de tot pentru raspuns. Ma bucur ca stie cineva de existenta lor. Deci exista o sansa! Ma bucur ca le-a si vazut cineva. Zici ca arata bine? Poti sa imi trimiti te rog un pm cu cateva pareri despre rochitele lor? As vrea sa stiu dc merita drumul de la Constanta.

dienutza_mica
25.05.2010, 17:53:47
Daca nu-ti gasesti rochita, la tine in Constanta, atunci probabil ca merita. Eu am probat rochii de la ea,dar pana la urma am gasit ce mi-am dorit, in CJ la salon Gabriela.Intra pe situl ei si o sa gasesti si toate datele necesare,sa si puteti vorbi. Bafta!!!!!

Multumesc mult de tot pentru raspuns. Ma bucur ca stie cineva de existenta lor. Deci exista o sansa! Ma bucur ca le-a si vazut cineva. Zici ca arata bine? Poti sa imi trimiti te rog un pm cu cateva pareri despre rochitele lor? As vrea sa stiu dc merita drumul de la Constanta.

mony_vasinca
01.06.2010, 21:45:19
Eu , pe a mea am găsit-o în Cluj, la târgu de nunți din martie, cred. Mi-a plăcut și deși ziceam k nu 0 să dau mai mult de 1500 lei pe rochia de mireasa, iată k m-a ...prostit, în sensul bun!!E faină, imi șade bine...și am scăpat de o grijă! Cam asta e ...:

super faina rochitza...sa o porti fericita si mai ales sa fie intr-un ceas bun!!!

26oana26
24.06.2010, 12:59:37
Buna fetelor .... mai e o luna pana la nunta mea;-)...asa ca am luat rochia la ''o proba''...o sa atasez poze de la 'proba'de azi...aveam niste emotii ca nu o sa arate bine din cauza faptului ca acum mi-e cam larga, insa dupa ce am aranjat-o putin la spate la corset ~ acum nici ca se vede >:D< ... aici sunt pozele :

dendely
24.06.2010, 23:12:09
Buna fetelor .... mai e o luna pana la nunta mea;-)...asa ca am luat rochia la ''o proba''...o sa atasez poze de la 'proba'de azi...aveam niste emotii ca nu o sa arate bine din cauza faptului ca acum mi-e cam larga, insa dupa ce am aranjat-o putin la spate la corset ~ acum nici ca se vede >:D< ... aici sunt pozele :
E SUPER!!! iTI VINE BINE... O SĂ AI VOAL SAU NU? SPOR LA PREGĂTIRI!!!

26oana26
25.06.2010, 10:54:19
DA, ms...o sa am voal...insa, cum am pus pb asta si in alt topic : nu stiu ce fel de voal (ca lungime ma refer) mi s-ar potrivi la tipul meu de rochie :(....m-ati putea sfatuii voi? :-\

mariaioana25
19.07.2010, 12:43:45
saluatre miresici.vad ca aveti niste rochife ff frumoase toate.va vine sa credeti ca am mai putin de 2 luni pana la nunta si nu am rochita:((.aici sunt fff scumpe de la 1000€ in sus si eu nu am de gand sa dau asa mult pe ea.o sa ajung la b-ta cam cu 2-3 sapt inainte de nunta,am sanse sa gasesc ceva in oras????sau din start ar trebuii sa merg la suceava?sau la cj?

mariaioana25
19.07.2010, 12:51:11
DA, ms...o sa am voal...insa, cum am pus pb asta si in alt topic : nu stiu ce fel de voal (ca lungime ma refer) mi s-ar potrivi la tipul meu de rochie :(....m-ati putea sfatuii voi? :-\
oana eu zic...deci e doar parerea mea...ca ai putea pune un voal din acelasi material cum il ai peste rochie,si ca lungime, eu zic 80cm sau poate un pic mai scurt

mariaurell
07.08.2010, 15:10:03
saluatre miresici.vad ca aveti niste rochife ff frumoase toate.va vine sa credeti ca am mai putin de 2 luni pana la nunta si nu am rochita:((.aici sunt fff scumpe de la 1000€ in sus si eu nu am de gand sa dau asa mult pe ea.o sa ajung la b-ta cam cu 2-3 sapt inainte de nunta,am sanse sa gasesc ceva in oras????sau din start ar trebuii sa merg la suceava?sau la cj?

:(( la fel si eu :(( nunta mea e in 2 octombrie si eu nu am rochita. offfffff si incep sa ma panichez. am tot amanat cumparatul rochiei. pe urma au aprut nijte probleme si nu am mai avut timp. va rog miresicilor din bistrita daca nu e prea mare deranjul sa imi spuneti pe unde as putea sa merg in bistrita sa vad rochii de mireasa. eu nu prea cunosc bistrita..si habar nu am unde sa caut.[-o< multa bafta tuturor.

mariaurell
07.08.2010, 15:12:37
sau cele din bistrita care au fost prin alte orase, mures, cluj. sa ma indrume, unde sa caut. unde se merita sa intru sau nu.... maxim 3000, 3500 lei as fii dispusa sa dau. multumesc.

dienutza_mica
07.08.2010, 17:48:02
fetelor,labistrita sunt cateva magazine cu rochii de mireasa,dar sunt de groaza,foarte sclipicioase si din anii trecuti.Dar s-a deschis de aproximativ un an,un salon care aduce rochiile din Anglia si sunt superbe. Are si sit pe care puteti sa le vedeti www.rochisimirese.ro. eu nu mi-am luat de la ea rochita,dar va recomand cu caldura. spor la pregatiri

mariaioana25
08.08.2010, 11:06:06
fetelor,labistrita sunt cateva magazine cu rochii de mireasa,dar sunt de groaza,foarte sclipicioase si din anii trecuti.Dar s-a deschis de aproximativ un an,un salon care aduce rochiile din Anglia si sunt superbe. Are si sit pe care puteti sa le vedeti ********. eu nu mi-am luat de la ea rochita,dar va recomand cu caldura. spor la pregatiri
si cam ce preturi au??sunt si care nu tre facute la comanda??ca am inteles de pe site ca tre comanda la ele si dureaza catre o luna

dienutza_mica
09.08.2010, 11:26:42
si cam ce preturi au??sunt si care nu tre facute la comanda??ca am inteles de pe site ca tre comanda la ele si dureaza catre o luna

de la 10 mil. in sus. Daca iti gasesti masura ta,poti sa o iei pe loc. Am o prietena care si-a luat de acolo. A probat rochita,i-a placut si a luat-o acasa.

katinutza
26.02.2011, 10:24:00
buna,de aici vreau sa imi iau si eu rochia,poti pune niste poze cu rochita ta?ai fost multumita,sunt de calitate?pup

dienutza_mica
26.02.2011, 14:16:42
buna,de aici vreau sa imi iau si eu rochia,poti pune niste poze cu rochita ta?ai fost multumita,sunt de calitate?pup
a mea e de la Rosemarie,de la Salon Gabriela.O prietena a luat rochia de la tipa asta,nu eu.

abyra
12.04.2011, 21:57:55
fetelor aveti in bistrita un salon cu rochii foarte frumoase,la timea gagea are site ******************.Eu am fost in cluj ca are si acolo salon,si mi-am gasit acolo rochita,puteti sa o si inchiriati la jumate pretul,si va da toate accesoriile,preturile la vanzare sunt cam intre 1600- 2300lei ...merita sa vedeti ce modele are,mi-ar placea sa fi avut un asa salon la noi in oras,ca nu trebuia sa fac atatea drumuri de cluj....in sfarsit...bafta la cautat!

mony_vasinca
14.04.2011, 12:18:18
sau cele din bistrita care au fost prin alte orase, mures, cluj. sa ma indrume, unde sa caut. unde se merita sa intru sau nu.... maxim 3000, 3500 lei as fii dispusa sa dau. multumesc.

incearca la cluj la salon astoria, langa piata mihai viteazu...au multe rokii si doamnele sunt super amabile si colaboreaza cu o croitoreasa extraordinara...eu imi facusem initial rokia la comanda, a fost mai mult decat un dezastru, dar la astoria m-am dus vineri si sambata rokitza mi-a fost stramtata 2 marimi, scurtata si curatata impecabil

ancab1988
29.06.2011, 21:59:07
buna fetelor!eu m-am gandit sa inchiriez rochia de mireasa de la tina.am vazut modelul care il vreau dar nu stiu care e tariful.stie cineva de tarifele si preturile de la tina?:)