PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Barlad

Pagini : 1 [2] 3 4 5

lylyana
23.05.2009, 13:50:35
Aa.scuze..am trimis-o pe mama..eu am fost in Romania dar nu am mai reusit sa ajung..a fost mama si m-a programat si nu i-a cerut nimic. I-a spus doar sa ne ducem macar cu o duminica inainte sa ne spovedim amundoi si apoi direct la nunta. Si a mai pus-o sa citeasca ceva acatiste ca sa mearga nunta bine. Cam atat...foarte repede si fara nici o complicatie.

saru"mana pt raspuns; m-am mai linistit,credeam ca trebuia sa mergem personal noi acolo. oricum cand o sa ajungem in tara o sa trecem si pe la manastire sa vorbim cu preotul. speram sa reusim sa facem cununia religioasa la acea manastire. spor la pregatiri in continuare. o zi buna tuturor.

troppotzika
26.05.2009, 20:28:00
fetelor...tot rasfoind forumul..am citit diverse pareri ale miresicilor care au fost furate si schimbate cu alta mireasa...si am inteles ca a fost foarte amuzant atat pentru mire cat si pentru invitati..tenteaza pe cineva care are nunta pe 5 septembrie?:D

lylyana
27.05.2009, 19:44:25
fetelor...tot rasfoind forumul..am citit diverse pareri ale miresicilor care au fost furate si schimbate cu alta mireasa...si am inteles ca a fost foarte amuzant atat pentru mire cat si pentru invitati..tenteaza pe cineva care are nunta pe 5 septembrie?:D

pe mine m-ar incanta ideea dar eu am nunta pe 23 august...dar poate se gaseste cineva care se casatoreste in aceeasi zi. chiar as fi curioasa de reactia mirelui si a nuntasilor;))

troppotzika
27.05.2009, 20:35:03
pe mine m-ar incanta ideea dar eu am nunta pe 23 august...dar poate se gaseste cineva care se casatoreste in aceeasi zi. chiar as fi curioasa de reactia mirelui si a nuntasilor;))
Eu am intrat pe topicul cu furatul miresei si povesteau miresicile care au facut chestia asta ca s-au distrat foarte frumos..in unele cazuri il legau pe mire la ochi sa vada daca isi recunoaste mireasa...in alte cazuri invitatii chiar nu se prindeau..cred ca ar fi foarte amuzant..si pe urma au facut schimb cameramanii intre ei si astfel au aparut pe film amundoua momentele...

troppotzika
27.05.2009, 20:37:10
aaaa..sau mi-a mai venit o idee..hai sa punem anunt pe barlad online...poate macar acolo gasim o miresica....sau doua..una pt 23 si una pt 5....si daca nu..poate cand ne fura si ne duce intr-o disco gasim acolo o alta miresica si facem schimb pe loc...ar mai fi varianta imbracarii unui baiat in mireasa..da mai trebuie inca o rochie de mireasa...si de unde atata...

lylyana
27.05.2009, 23:26:33
imi plac ideile tale,nu mi-ar fi trecut prin minte asa ceva dar acum,daca stau si ma gandesc mai bine, chiar ar fi o "surpriza" destul de placuta si amuzanta si parca imi si imaginez momentul. m-ar interesa reactia tuturor,in special a mirelui care,saracul,cine stie ce va gandi in acele clipe=)) (unde i s-o fi ratacit miresica lui si de ce a venit alta?) suuuuper taree. sper sa gasim o miresica "de schimb". tie o sa-ti fie mai usor poate ca ai nunta intr-o sambata si cu siguranta vor avea loc ma multe nunti dar eu oare o sa gasesc pe cineva? eu am nunta duminik. oicum o sa ma mai interesz poate o sa gasesc eu pe cineva; daca nu,o sa apelez la cealalta idee,si anume sa imbrac un barbat intr-o rochie de mireasa (cu siguranta voi gasi eu pe cineva sa-mi imprumute pt cateva minute o rochie se mireasa). aceasta idee mi se pare si mai amuzanta decat prima. ;)) :))
noapte buna tuturor>:D<

lylyana
28.05.2009, 08:44:10
Hristos a inaltat!
fetelor,voi care v-ati facut in barlad invitatii cu poza mirilor va rog mult de tot sa ma ajutati si pe mine cu mai multe detalii. la cine le-ati facut si cat v-a costat? sau le-ati comandat direct de pe net? problema e ca nu mai am prea mult timp a dispoz&igrave;tie ( nunta are loc in august si as vrea ca pana la mijlocul lunii iunie (cel tarziu) sa le si trimit. am cumparat deja o serie de invitatii normale,clasice (pt prieteni si rude mai indepartate) dar pt nasi,parinti,frati as vrea ceva mai deosebit si nu stiu cum sa fac,la cine sa apelez. daca cunoasteti pe cineva care se ocupa cu asa ceva sau care sa stie sa faca astfel de invitatii,va rog din suflet sa-mi trimiteti mai multe informatii,un nr de telefon sau adresa de email pe privat. va rog,cat mai repede posibil daca se poate. multumesc anticipat>:D< . o zi splendida in continuare si spor la pregatiri.

carmems78
28.05.2009, 12:16:22
imi plac ideile tale,nu mi-ar fi trecut prin minte asa ceva dar acum,daca stau si ma gandesc mai bine, chiar ar fi o "surpriza" destul de placuta si amuzanta si parca imi si imaginez momentul. m-ar interesa reactia tuturor,in special a mirelui care,saracul,cine stie ce va gandi in acele clipe=)) (unde i s-o fi ratacit miresica lui si de ce a venit alta?) suuuuper taree. sper sa gasim o miresica "de schimb". tie o sa-ti fie mai usor poate ca ai nunta intr-o sambata si cu siguranta vor avea loc ma multe nunti dar eu oare o sa gasesc pe cineva? eu am nunta duminik. oicum o sa ma mai interesz poate o sa gasesc eu pe cineva; daca nu,o sa apelez la cealalta idee,si anume sa imbrac un barbat intr-o rochie de mireasa (cu siguranta voi gasi eu pe cineva sa-mi imprumute pt cateva minute o rochie se mireasa). aceasta idee mi se pare si mai amuzanta decat prima. ;)) :))
noapte buna tuturor>:D<

noi am stat acasa anul trecut 3 saptamani,iar sambata si duminica erau miresici furate cam prin toate localurile..cand m-au furat pe mine nu stiau unde sa ma duca ca in fiecare local era cel putin una,pana la urma s-au decis sa ma duca la iguana si inauntru mai erau inca 3 miresici,alta miresica pleca cand eu urcam scarile...
se fac multe nunti si duminica,nu mai este ca inainte...

troppotzika
28.05.2009, 17:01:58
noi am stat acasa anul trecut 3 saptamani,iar sambata si duminica erau miresici furate cam prin toate localurile..cand m-au furat pe mine nu stiau unde sa ma duca ca in fiecare local era cel putin una,pana la urma s-au decis sa ma duca la iguana si inauntru mai erau inca 3 miresici,alta miresica pleca cand eu urcam scarile...
se fac multe nunti si duminica,nu mai este ca inainte...
asta ma bucura...ca poate imi pun planul in aplicare.....acum am vazut ca astepti un bebel..sa fie sanatos si frumos!

carmems78
29.05.2009, 12:26:41
asta ma bucura...ca poate imi pun planul in aplicare.....acum am vazut ca astepti un bebel..sa fie sanatos si frumos!

Multumim frumos!:"> ce repede trece timpul,mai avem un pic si cand o sa avem aniversarea de 1 an o sa fie si puiul nostru cu noi:x!!!
pupici la miresicile din bd si spor la preagatiri!:*>:D<:*

troppotzika
29.05.2009, 18:28:28
Multumim frumos!:"> ce repede trece timpul,mai avem un pic si cand o sa avem aniversarea de 1 an o sa fie si puiul nostru cu noi:x!!!
pupici la miresicile din bd si spor la preagatiri!:*>:D<:*
Mai da ce l-ati calculat voi...sa fie bb la un an de la nunta...sa fiti sanatosi..si pupici

coryynna
02.06.2009, 22:04:01
va rog,spuneti-mi si mie,daca stiti cum canta formatia compact-armonic,daca sunt seriosi?e cea de la rest. centaur.am nunta p 18 iulie,si deja am inceput sa am cosmaruri in privinta formatiei,rochiei de mireasa,etc.of,numai rochii visez noaptea.:(( :-SS .ah,ati facut cumva nunta la rest petrica dunca,stadion?eu acolo trebuie sa o fac,si sper sa iasa bine.offfffffffff,prea multe griji.chiar si in privinta coafuii.va rog recomandati-mi un salon foarte bun,din barlad.stres,stres,stres:((

troppotzika
02.06.2009, 22:43:51
va rog,spuneti-mi si mie,daca stiti cum canta formatia compact-armonic,daca sunt seriosi?e cea de la rest. centaur.am nunta p 18 iulie,si deja am inceput sa am cosmaruri in privinta formatiei,rochiei de mireasa,etc.of,numai rochii visez noaptea.:(( :-SS .ah,ati facut cumva nunta la rest petrica dunca,stadion?eu acolo trebuie sa o fac,si sper sa iasa bine.offfffffffff,prea multe griji.chiar si in privinta coafuii.va rog recomandati-mi un salon foarte bun,din barlad.stres,stres,stres:((
draga mea..in primul rand..calmeaza-te...si eu am ceva cosmaruri...da se rezolva ele...
1.nu stiu nimic de formatie...dar am auzit ca toate formatiile ba fac pauze lungi si dese ba nu stiu ce..dar iti pui mirele sa intre putin in ei si sa vezi cum fac treaba buna
2.la petrica dunca am auzit ca au fost nunti frumoase si sunt sigura ca si a ta va fi la fel
3.ca salon bun iti recomand one de la piata mare deasupra farmaciei barladul sau carmen's style de la stadion..acolo m-am facut eu la cununie si am fost foarte multumita...e chiar peste strada de petrica dunca...daca vrei ma interesez exact cum o chema pe fata aia si iti spun...si daca vrei iti arat si o poza cum m-a facut..

coryynna
03.06.2009, 10:05:53
draga mea..in primul rand..calmeaza-te...si eu am ceva cosmaruri...da se rezolva ele...
1.nu stiu nimic de formatie...dar am auzit ca toate formatiile ba fac pauze lungi si dese ba nu stiu ce..dar iti pui mirele sa intre putin in ei si sa vezi cum fac treaba buna
2.la petrica dunca am auzit ca au fost nunti frumoase si sunt sigura ca si a ta va fi la fel
3.ca salon bun iti recomand one de la piata mare deasupra farmaciei barladul sau carmen's style de la stadion..acolo m-am facut eu la cununie si am fost foarte multumita...e chiar peste strada de petrica dunca...daca vrei ma interesez exact cum o chema pe fata aia si iti spun...si daca vrei iti arat si o poza cum m-a facut..

multumesc mult.chiar as vrea sa vad pozele cu tine,si daca imi poti da detalii si despre fata de la carmen's ar fi perfect.multumesc mult inca o data

troppotzika
03.06.2009, 10:39:33
multumesc mult.chiar as vrea sa vad pozele cu tine,si daca imi poti da detalii si despre fata de la carmen's ar fi perfect.multumesc mult inca o data
am atasat o poza...fata de la carmen's atunci era chiar la primul scaun...nu imi aduc aminte exact numele ei...daca cineva stie cum le cheama pe fetele de la carmen:d...

coryynna
03.06.2009, 13:15:13
am atasat o poza...fata de la carmen's atunci era chiar la primul scaun...nu imi aduc aminte exact numele ei...daca cineva stie cum le cheama pe fetele de la carmen:d...
imi place.iti sta foarte bine asa.o sa trec si eu p la carmen's style,atunci.^:)^ tu ai gasit un fotograf bun?pozele sa iasa cat mai bine cu putinta?ca am vazut poze de la nunti,in care iesisem toti invitatii,inclusiv mirii,extrem de urat,cu ochii inchisi,unele poze erau chiar neclare,etc.daca ma poti ajuta si in privinta asta,ti-as fi foarte recunoscatoare

troppotzika
03.06.2009, 14:05:50
imi place.iti sta foarte bine asa.o sa trec si eu p la carmen's style,atunci.^:)^ tu ai gasit un fotograf bun?pozele sa iasa cat mai bine cu putinta?ca am vazut poze de la nunti,in care iesisem toti invitatii,inclusiv mirii,extrem de urat,cu ochii inchisi,unele poze erau chiar neclare,etc.daca ma poti ajuta si in privinta asta,ti-as fi foarte recunoscatoare
da..aceasta observatie am avut-o si eu....si am gasit apoi unul de care sunt foarte incantata numai ca e din iasi...la fel si cameramanul..amundoi m-au costat 21 mil(10 mil foto si 10 mil video)..in barlad am inteles ca sunt cam pe la 15 mil..de multe ori o singura pers care le face pe amundoua...iti trimit pe prv site-urile celor pe care i-am contractat eu..

coryynna
03.06.2009, 16:12:30
da..aceasta observatie am avut-o si eu....si am gasit apoi unul de care sunt foarte incantata numai ca e din iasi...la fel si cameramanul..amundoi m-au costat 21 mil(10 mil foto si 10 mil video)..in barlad am inteles ca sunt cam pe la 15 mil..de multe ori o singura pers care le face pe amundoua...iti trimit pe prv site-urile celor pe care i-am contractat eu..
multumesc mult.chiar imi plac.doamne,chiar imi esti de un real ajutor.o sa ii contactez si eu.multumesc mult.>:D<

troppotzika
03.06.2009, 18:03:52
multumesc mult.chiar imi plac.doamne,chiar imi esti de un real ajutor.o sa ii contactez si eu.multumesc mult.>:D<
ma bucur ca pot fi de ajutor zilele mele de cautari disperate pe net:))...acum principalul meu stres este rochia...pe care nu o prea gasesc:D

coryynna
03.06.2009, 20:05:03
ma bucur ca pot fi de ajutor zilele mele de cautari disperate pe net:))...acum principalul meu stres este rochia...pe care nu o prea gasesc:D
am avut noroc.am intrat la mireasa,si am gasit din prima rochita mult visata.acum trebuie sa o mai modifice.nici nu credeam k o sa o gasesc asa de usor,avand in vedere k am cautat pe net 2 luni,incontinuu,modele de rochii de mireasa.iti doresc mult succes si tie.sper sa gasesti exact ceea ce ai visat.=D>

troppotzika
03.06.2009, 20:24:57
am avut noroc.am intrat la mireasa,si am gasit din prima rochita mult visata.acum trebuie sa o mai modifice.nici nu credeam k o sa o gasesc asa de usor,avand in vedere k am cautat pe net 2 luni,incontinuu,modele de rochii de mireasa.iti doresc mult succes si tie.sper sa gasesti exact ceea ce ai visat.=D>
si nu ai nici o poza cu ea..sunt foarte curioasa...si cat te-a ajuns?

coryynna
04.06.2009, 06:25:30
si nu ai nici o poza cu ea..sunt foarte curioasa...si cat te-a ajuns?
nu am inca o poza cu ea,pt. ca e inca la modificat,dar indata ce o aduc acasa,o sa postez una.rochia pe care am pus prima oara mana,aia a ramas.nici nu am mai probat si altceva,cu toate ca sunt destul de pretentioasa.bineinteles ca, atunci cand m-am dus la proba,pana sa mi se aduca rochita,deja vazusem alte modele,si vroiam sa o schimb:-w .mi se parea ca erau mult mai frumoase decat a mea,dar imediat dupa ce am probat-o pe cea initiala,mi-am dat seama ca nu imi trebuie altceva.in sf am terminat cu,cosmarurile in privinta rochiei de mireasa.=D>sa stii ca m-a ajuns convenabil,1570 lei.nu credeam ca o sa gasesc rochia visata la pretul asta,avand in vedere ca la mireasa sunt rochite si la 23,27 mil.pt barlad,e cam scump,parerea mea...m-am dus cu o suma de cheltuit, bine stabilita, 2000lei(si putin trista,crezand ca nu pot gasi nimic pe placul meu la acesti bani,vazand preturile de p net),si am iesit extrem de bucuroasa,si cu bani in buzunar.;)) ;)) cam asta e povestea rochiei mele.cam lunga,ce-i drept.

troppotzika
04.06.2009, 16:45:56
nu am inca o poza cu ea,pt. ca e inca la modificat,dar indata ce o aduc acasa,o sa postez una.rochia pe care am pus prima oara mana,aia a ramas.nici nu am mai probat si altceva,cu toate ca sunt destul de pretentioasa.bineinteles ca, atunci cand m-am dus la proba,pana sa mi se aduca rochita,deja vazusem alte modele,si vroiam sa o schimb:-w .mi se parea ca erau mult mai frumoase decat a mea,dar imediat dupa ce am probat-o pe cea initiala,mi-am dat seama ca nu imi trebuie altceva.in sf am terminat cu,cosmarurile in privinta rochiei de mireasa.=D>sa stii ca m-a ajuns convenabil,1570 lei.nu credeam ca o sa gasesc rochia visata la pretul asta,avand in vedere ca la mireasa sunt rochite si la 23,27 mil.pt barlad,e cam scump,parerea mea...m-am dus cu o suma de cheltuit, bine stabilita, 2000lei(si putin trista,crezand ca nu pot gasi nimic pe placul meu la acesti bani,vazand preturile de p net),si am iesit extrem de bucuroasa,si cu bani in buzunar.;)) ;)) cam asta e povestea rochiei mele.cam lunga,ce-i drept.
uite..atasez o poza cu o rochita care mi-ar place...ai vazut ceva de genul acolo?...intr-adevar peste 20 mil e cam mult pt barlad....

coryynna
04.06.2009, 22:24:08
uite..atasez o poza cu o rochita care mi-ar place...ai vazut ceva de genul acolo?...intr-adevar peste 20 mil e cam mult pt barlad....
ce frumoasa e! sincer,nu am vazut nimic de genul,nici macar ceva pe aproape.nu am vazut in bd,nici la mireasa,nici la larisa,o rochita care sa aiba partea de sus asa.dar poate daca o faci la comanda???:-? iti urez mult succes.sper sa iti gasesti modelul.

troppotzika
05.06.2009, 15:14:26
ce frumoasa e! sincer,nu am vazut nimic de genul,nici macar ceva pe aproape.nu am vazut in bd,nici la mireasa,nici la larisa,o rochita care sa aiba partea de sus asa.dar poate daca o faci la comanda???:-? iti urez mult succes.sper sa iti gasesti modelul.
mai mult m-ar interesa partea de jos..sa fie asa umflata dar materialul sa fie de calitate...nu plasa de tantari...la comanda parca nu as risca...nu stiu...mai vad...da mai am doar 3 luni...:((

drele
05.06.2009, 15:28:10

am vazut un model asemanator in husi. ma duc maine sa o rog pe d-na de acolo sa-mi dea voie sa-i fac o poza...

troppotzika
05.06.2009, 16:19:34
am vazut un model asemanator in husi. ma duc maine sa o rog pe d-na de acolo sa-mi dea voie sa-i fac o poza...
heyy..ce bine ar fi..si daca ai putea sa intrebi si cat dureaza comanda..ca eu sunt mai plinutza si imi trebuie putin mai maricica si imi imaginez ca nu au in stoc toate marimile....si husiul nu e departe de noi..yupyy...vai ce ma bucur..multumesc din suflet...si chiar daca nu te lasa sa faci poza sa imi spui apoi pe prv cum se cheama magazinul ca poate ii fac o vizita da in iulie cand vin acasa

helwa
05.06.2009, 16:59:31
Miresici...voi ce alegeti ca marturii?adik ii lasati pe cei de la restaurant sa se ocupe de asta...sau le cumparati voi?si dak da...de unde?(Barlad, Buc., strainatate..?)..pupici

Buna. Din cate stiu eu marturiile , cum le numesc la noi , din punctul meu de vedere sunt o prostie , pt ca lumea nu a inteles ca noi avem deja ''marturii''. Ce sunt marturiile? Sunt de fapt o amintire fizica ce ramane dupa o nunta. Ce ramane dupa o nunta nuntasilor ca amintire????
Raman florile pe care noi le punem in piept... In strainatate nu exista asa ceva ( florile noastre) si atunci la sf nuntii se impart marturiile.
Nu cheltuiti banii de 2 ori , e inutil... parerea mea..... inutil doar pt a ne da dupa ''moda din occident'' cand o avem pe a noastra.

:) Mi se pare corect asa! daca nu sunteti de'accord spuneti'mi... V'am pupat

helwa
05.06.2009, 17:01:54
Buna tututor.... Imi pare rau ca nu pot participa la discutii despre restaurante ,biserici si tot ce tine de orasul nostru natal.... Sunt o mireasa de 2010.... dar logodnicul fiind din Slobozia nunta se va face acolo... Oricum daca aveti informatii despre formatii ce se muta dintr'un capat al tarii in altul , scrieti'mi.. chiar sunt curioasa de preturi...

troppotzika
05.06.2009, 17:33:24
Buna. Din cate stiu eu marturiile , cum le numesc la noi , din punctul meu de vedere sunt o prostie , pt ca lumea nu a inteles ca noi avem deja ''marturii''. Ce sunt marturiile? Sunt de fapt o amintire fizica ce ramane dupa o nunta. Ce ramane dupa o nunta nuntasilor ca amintire????
Raman florile pe care noi le punem in piept... In strainatate nu exista asa ceva ( florile noastre) si atunci la sf nuntii se impart marturiile.
Nu cheltuiti banii de 2 ori , e inutil... parerea mea..... inutil doar pt a ne da dupa ''moda din occident'' cand o avem pe a noastra.

ai dreptate oarecum...eu de exemplu dau marturii dar cred ca renunt la cocarde....

sabina_g
07.06.2009, 14:13:20

ai dreptate...eu renunt la flori si dau marturii...de asta intrebam miresicile ele cum procedeaza...pupici

sabina_g
07.06.2009, 14:17:15

Buna...Am vzt ceva rochite asemanatoare cu a ta in Bucuresti...poate dak ai timp liber ai putea sa vezi cateva magazine...pupici si succes!!!

troppotzika
07.06.2009, 15:19:40
Buna...Am vzt ceva rochite asemanatoare cu a ta in Bucuresti...poate dak ai timp liber ai putea sa vezi cateva magazine...pupici si succes!!!
In Bucuresti am fost pe Lipscani si nu prea am gasit mai nimic..poate mai sunt si alte magazine decat cele de pe strada principala...as fi vrut sa ajung si la rafael colection dar nu am mai apucat..cred ca voi mai veni in iulie..tu la ce magazine te-ai referit?

poupee
10.06.2009, 19:41:19
dragelor,ce faceti??miresiti??:D ...pai cred si eu ,ca se apropie cu repeziciune ziua Z:-SS .....AM GASIT NASI!!!!!.....niste scumpi sunt:x .....doooaamneee ,am scapat de inca un stres:)>- ....plec acasa pe 5 iulie si mai pun la punct atunci ce mai am,adica invitatiile.
pupici si spor la miresit!

troppotzika
10.06.2009, 20:25:09
dragelor,ce faceti??miresiti??:D ...pai cred si eu ,ca se apropie cu repeziciune ziua Z:-SS .....AM GASIT NASI!!!!!.....niste scumpi sunt:x .....doooaamneee ,am scapat de inca un stres:)>- ....plec acasa pe 5 iulie si mai pun la punct atunci ce mai am,adica invitatiile.
pupici si spor la miresit!
eu invitatiile le-am comandat de pe net...in barlad m-am uitat pe niste cataloage dar nu am fost incantata nici de modele si nici de preturi..le-am luat de pe net si sunt f incantata..eu nu astept asa repede ziua Z.:d..pt ca nu sunt ready..http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000203DD.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)

poupee
11.06.2009, 08:38:11
eu invitatiile le-am comandat de pe net...in barlad m-am uitat pe niste cataloage dar nu am fost incantata nici de modele si nici de preturi..le-am luat de pe net si sunt f incantata..eu nu astept asa repede ziua Z.:d..pt ca nu sunt ready..http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000203DD.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)
buna!trimite-mi si mie un PM cu adresa sitului si poate atasezi si o poza cu invitatia:D . tot rasfoiesc si eu siturile cu invitatii dar daca zici ca esti incantata si ai avut incredere in ei atunci merg si eu pe mana ta;-)
merci en avance:*

troppotzika
11.06.2009, 10:15:08
buna!trimite-mi si mie un PM cu adresa sitului si poate atasezi si o poza cu invitatia:D . tot rasfoiesc si eu siturile cu invitatii dar daca zici ca esti incantata si ai avut incredere in ei atunci merg si eu pe mana ta;-)
merci en avance:*
asa arata invitatia mea..o poza cu ea de pe site si o poza cu invitatia mea...dupa cum observi mirele se ridica la balconul miresei cand ridici de ea ca sa citesti textul invitatiei..ti-am trimis pe pm site-ul..eu am dat comanda in jurul perioadei de 1 mai si cum pe la posta nu prea s-a lucrat..au cam intarziat 2 zile invitatiile mele si ma suna incontinuu doamna de acolo sa vada daca au venit sau nu...era f ingrijorata..de aia spun ca au fost de treaba..plus ca au si id de mess si m-au ajutat sa imi aleg culoarea textului..mi-au atras atentia ca uitasem data..iar invitatiile au fost mai dragute in realitate decat pe net..succes si sa ne arati si noua care iti plac si pe care o iei..

ayala
11.06.2009, 10:29:16
exact invitatii de astea am luat si noi.cat v-au ajuns?

ayala
11.06.2009, 10:31:01
singura problema e ca la unii trebuie sa dau si instructiuni de utilizare:)

troppotzika
11.06.2009, 11:58:55
exact invitatii de astea am luat si noi.cat v-au ajuns?
pai m-au ajuns cam 25-27 mii bucata...
si noi la fel am dat instructiuni de folosire..ca nimeni nu a stiut sa o deschida

poupee
11.06.2009, 12:38:21
merci troppotzika! foarte frumoase invitatiile,deosebite. pe acel sit nu ma uitasem,recunosc:"> ,scotocesc acum si pe acolo;-) ,cand ma hotarasc la ceva va anunt

carmems78
11.06.2009, 15:06:45
asa arata invitatia mea..o poza cu ea de pe site si o poza cu invitatia mea...dupa cum observi mirele se ridica la balconul miresei cand ridici de ea ca sa citesti textul invitatiei..ti-am trimis pe pm site-ul..eu am dat comanda in jurul perioadei de 1 mai si cum pe la posta nu prea s-a lucrat..au cam intarziat 2 zile invitatiile mele si ma suna incontinuu doamna de acolo sa vada daca au venit sau nu...era f ingrijorata..de aia spun ca au fost de treaba..plus ca au si id de mess si m-au ajutat sa imi aleg culoarea textului..mi-au atras atentia ca uitasem data..iar invitatiile au fost mai dragute in realitate decat pe net..succes si sa ne arati si noua care iti plac si pe care o iei..

super simpatice invitatiile,Troppotzika!:)>-si eu vroiam sa le comand de pe net,dar nu eram sigura si pana la urma am ales un model care ii placea sotului si se gasea si in barlad,dar la botez o sa imi fac de cap...:D
si modelul de rochita e superb:x!sper sa gasesti rochia pana la urma..:)
pupici miresicilor din bd si spor la pregatiri in continuare!:*>:D<:*

coryynna
11.06.2009, 19:51:35
stie cineva un salon unde se pun gene false,in afara de sun studio?si-a pus cineva asa cv?daca da,se vad frumos,deranjeaza,cat costa?:-L

carmems78
12.06.2009, 11:33:11
dragelor,voi ati cand v-ati machiat (la salon sau acasa) pt nunta v-ati pus si gene false? daca da va rog sa-mi dati si mie niste raspunsuri la urmatoarele intrebari: cum e,nu te incomodeaza? cand se lipesc nu ustura lipiciul respectiv? si unde se pun,deasupra sau dedesubtul genelor naturale (pleoapei)? sper sa nu radeti de mine dar eu nu am avut niciodata,nici macar nu stiu cum se aplica (bine ca oricum nu-mi fac machiajul singura pt nunta,merg la salon si acolo sigur stiu cum se face). m-ar tenta si pe mine macar sa incerc sa vad cum e. dar oare cat costa si care-s mai bune? mamaa,am atatea nelamuriri. daca stie vreuna din voi,va rog sa ma ajutati si pe mine cu mai multe detalii. eu as incerca dar mi-e frica sa nu afecteze ploapa sau genele mele naturale. va multumesc. asept parerile voastre.

pt Coryynna:uite aici inca o miresica care cauta raspunsuri despre genele false.poti sa ii trimiti un pm ca sa iti spuna ce a rezolvat!;-)
cred ca mai este o miresica,Simsim cred,care si-a pus gene false si a avut o parere f buna,doar ca si le-a pus la sun studio!:)

poupee
12.06.2009, 18:48:01
pt Coryynna:uite aici inca o miresica care cauta raspunsuri despre genele false.poti sa ii trimiti un pm ca sa iti spuna ce a rezolvat!;-)
cred ca mai este o miresica,Simsim cred,care si-a pus gene false si a avut o parere f buna,doar ca si le-a pus la sun studio!:)
poate detalia cineva,cu impresii personale sau nu,despre sun studio? ce preturi practica,sunt ok,fetele pricepute...detalii din astea. machiajul pt nunta unde il faceti? puteti sa-mi recomandati pe cineva? merci

troppotzika
12.06.2009, 18:50:19
poate detalia cineva,cu impresii personale sau nu,despre sun studio? ce preturi practica,sunt ok,fetele pricepute...detalii din astea. machiajul pt nunta unde il faceti? puteti sa-mi recomandati pe cineva? merci
eu ti=as recomanda one studio..deasupra farmaciei barladul la piata mare...

poupee
12.06.2009, 20:04:10
eu ti=as recomanda one studio..deasupra farmaciei barladul la piata mare...
deci nu am gresit la scris,sun studio e una si one studio e alta!!??

troppotzika
12.06.2009, 22:14:29
deci nu am gresit la scris,sun studio e una si one studio e alta!!??
da...sunt doua saloane diferite

poupee
13.06.2009, 08:05:14
da...sunt doua saloane diferite
draga mea, am retinut,deci one studio;-) merci!

coryynna
15.06.2009, 22:47:03
va rog,daca stie cineva cum canta formatia compact armonic,la nunti,sa imi spuna si mie.e formatia de la rest centaur.va rog,sunt disperata.ca nu i-am auzit cantand,si ii am la nunta.nu sunt momentan in tara sa merg la rest sa ii ascult.please........:(( :(( :(( socrii si parintii i-au ''angajat''.

LoredanaM79
17.06.2009, 11:03:44
Buna,
am si eu o rugaminte la voi: anul viitor cununam in Barlad si finii se bazeaza foarte mult pe noi (sunt plecati din tara). A avut cineva nunta la Occident? Stiti cum e?

Multumesc mult!

poupee
18.06.2009, 09:16:34
Buna,
am si eu o rugaminte la voi: anul viitor cununam in Barlad si finii se bazeaza foarte mult pe noi (sunt plecati din tara). A avut cineva nunta la Occident? Stiti cum e?

Multumesc mult!
buna!nu am avut inca nunta,deci nu pot sa ma pronunt dar o sa o avem pe 29 august....sper sa fie toate bune........revenim cu impresii dupa:D

poupee
24.06.2009, 20:35:13
nici o activitate pe aici!!!?? fetelooor!!!! unde ati disparut???

troppotzika
24.06.2009, 22:24:21
nici o activitate pe aici!!!?? fetelooor!!!! unde ati disparut???
poate au plecat la mare..:d...hhhm...ce as fugi si eu acum,......

Pupapopipa
02.07.2009, 09:29:55
Casa de piatra si vreme frumoasa tuturor miresicilor din Barlad care au nunta in acest week-end!>:D< >:D< >:D<
Sa va bucurati de fiecare moment al petrecerii si sa dantuiti pina la ziua!:) Si nu uitati ca va asteptam cu fotografii dupa marele eveniment!
Celorlalte miresici si viitoare miresici, spor la pregatiri si concediu placut oriunde il petreceti! :)

corinuta
02.07.2009, 10:01:50
Casa de piatra si vreme frumoasa tuturor miresicilor din Barlad care au nunta in acest week-end!>:D< >:D< >:D<
Sa va bucurati de fiecare moment al petrecerii si sa dantuiti pina la ziua!:) Si nu uitati ca va asteptam cu fotografii dupa marele eveniment!
Celorlalte miresici si viitoare miresici, spor la pregatiri si concediu placut oriunde il petreceti! :)

Eu mai am 2 sapt:-wsi am un car de emotii si doua vagoane de stres...multe infirmari, de la pers de la care nu ma asteptam dar..asta e=P~

Poopici miresici din Barlad>:D<

troppotzika
02.07.2009, 17:44:56
Eu mai am 2 sapt:-wsi am un car de emotii si doua vagoane de stres...multe infirmari, de la pers de la care nu ma asteptam dar..asta e=P~Poopici miresici din Barlad>:D<
Corrriiiii http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201C1.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10) sunt sigura ca va fi bine si tu vei fi ohttp://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201EF.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)oricum totul va trece foarte repede si apoi te vei duce la casuta voastrahttp://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000202B9.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)apare si un http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020396.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10) [/URL] si nu ai sa mai stii ce e aia [URL="http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10"]http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201E7.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)

corinuta
02.07.2009, 19:37:59
Corrriiiii http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201C1.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10) sunt sigura ca va fi bine si tu vei fi ohttp://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201EF.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)oricum totul va trece foarte repede si apoi te vei duce la casuta voastrahttp://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000202B9.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)apare si un http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020396.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10) si nu ai sa mai stii ce e aia http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201E7.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)

Hai k m-ai facut sa zambesc:) Mersi mult! Poopici si sa dea Domnu sa fie bine[-o< >:D< >:D< >:D<

Midnight_Lady
02.07.2009, 20:58:15
Buna fetelor:* Imi cer scuze ca ma bag la topicul vostru, dar am si eu o rugaminte la voi: cunoasteti vreo fata pe numele de familie Iovu sau e pe aici pe la voi? E o veche prietena si am pierdut legatura cu ea:-SS si mi-ar face mare placere sa o reiau.

Va pup si multumesc

troppotzika
03.07.2009, 15:49:48
Buna fetelor:* Imi cer scuze ca ma bag la topicul vostru, dar am si eu o rugaminte la voi: cunoasteti vreo fata pe numele de familie Iovu sau e pe aici pe la voi? E o veche prietena si am pierdut legatura cu ea:-SS si mi-ar face mare placere sa o reiau.Va pup si multumesc
Cred ca ar trebui sa dai mai multe detalii pt ca sunt multe familii Iovu..ca de exemplu numele ei mic si categoria de varsta..

troppotzika
03.07.2009, 15:52:26
Hai k m-ai facut sa zambesc:) Mersi mult! Poopici si sa dea Domnu sa fie bine[-o< >:D< >:D< >:D<
Cori..sigur va fi bine...acum ma uitam la profilul tau si ai deja o infractiune..:p,,.ce ai facut??

corinuta
03.07.2009, 16:09:12
Cori..sigur va fi bine...acum ma uitam la profilul tau si ai deja o infractiune..:p,,.ce ai facut??

Am dat un nume de magazin sau site, nu mai retin:D , in orice caz-reclama:-$

Poopici

troppotzika
03.07.2009, 16:16:54
Am dat un nume de magazin sau site, nu mai retin:D , in orice caz-reclama:-$

Poopici
hhm..nasol...oricum eu stiam ca daca spui numai o data nu se intampla nimic..daca repeti atunci ai puncte de infractiune..who knows...asta sa fie singura ta grija=))

poupee
04.07.2009, 07:32:31
buna dimineata!mai bine ne-ati zice si noua cum mai stati cu pregatirile???
troppotzica,ai mai ajuns la barlad???duminica plec si eu in ro,cate mai am de rezolvaaat:((

troppotzika
04.07.2009, 08:06:23
buna dimineata!mai bine ne-ati zice si noua cum mai stati cu pregatirile???
troppotzica,ai mai ajuns la barlad???duminica plec si eu in ro,cate mai am de rezolvaaat:((
nu am ajuns..cred ca cel mai tarziu cam pe 15 august...si va trebui sa imi cumpar tot in doar 2 saptamani....sper sa reusesc..:((

corinuta
04.07.2009, 08:46:35
nu am ajuns..cred ca cel mai tarziu cam pe 15 august...si va trebui sa imi cumpar tot in doar 2 saptamani....sper sa reusesc..:((

O sa reusesti...stii cum e, bani sa ai ca sunt de toate!:)

Cat priveste infractiunea, vsd ca oricum am 0 pct si nu stiam de ce, probabil cum ai zis tu ca e prima data:D :D

Poopici

corinuta
06.07.2009, 14:05:45
Fetelor...cine stie de unde sa fac rost de un acordeonist care sa-mi cante la gatit??? pls dati idei:)

ayala
15.07.2009, 16:03:34
2.7 lei bucata?pe mine m-au ajuns 1.5 buc si de scris le-am scris eu ca am imprimanta color.

carmems78
16.07.2009, 12:59:28
CORINUTA,iti urez casa de piatra,sa ai parte de nunta mult visata si multa distractie!:gen_17::gen_17::gen_17:

lylyana
19.07.2009, 10:47:51
Corinuta draga,iti urez si eu casa de piatra si o viata plina numai de bucurii. te asteptam cu detalii si pozici de la marele eveniment.>:D< :*

lylyana
19.07.2009, 11:17:29
fetelor,de unde ati cumparat voi marturiile pt invitati? eu sunt plecata din barlad de ceva timp si chiar nu am habar unde as putea gasi. problema e ca nu am prea mult timp la dispozitie sa pot cauta tot orasul si de asta am apelat la ajutorul vostru. va rog mult sa ma ajutati si pe mine cu cateva detalii daca puteti. aaa,sa nu uit: si plicurile pt bani stiti voi de unde le-as putea achizitiona? ma gandeam ca invitatii sa poata pune banii in plic ca am inteles ca nu se mai poarta cu stigare. voi ce parere aveti?
si inca ceva: as vrea ca pt la iesirea din biserica sa facem o inima mare din baloane cu heliu inscriptionate cu numele mirilor si data nuntii si prinse cu o funda. cand o sa iesim din biserica dezlegam funda si ele zboara (asta in loc de porumbei albi). inainte vroiam ca in masina mirilor sa punem baloanele,fara sa le legam intre ele si atunci cand mireasa deschidea usa de la masina ele zburau,dar acum m-am razgandit deoarce din cauza caldurii din masina se pot inmuia si nu mai zloara. de unde pot cumpara astfel de baloane? sau le pot cumpara simple si apoi sa le scriu,dar unde le-as putea scrie? daca stie vreouna dintre voi,please help me. astept raspunsurile voastre; v-am pupat,o zi buna tuturor!

29dany
22.07.2009, 12:08:05
buna. poate cineva sa imi recomande si mie o cofetarie buna din barlad, unde sa imi fac comanda pt prajituri si tort la nunta? multumesc

carmems78
23.07.2009, 12:51:27
buna. poate cineva sa imi recomande si mie o cofetarie buna din barlad, unde sa imi fac comanda pt prajituri si tort la nunta? multumesc

buna!mie toti mi/au zis sa comand tortul la cofetaria Cleopatra de la gradina,ca ar fi cea mai buna,doar ca eu nu l/am comandat din timp si cand am fost mi/au zis ca nu mai au suporturi pt tort:-s...asa ca mi/au comandat tortul cei de la restaurant la cofetaria cu care lucrau ei..si a fost f bun!#:-S

carmems78
23.07.2009, 13:00:21
fetelor,de unde ati cumparat voi marturiile pt invitati? eu sunt plecata din barlad de ceva timp si chiar nu am habar unde as putea gasi. problema e ca nu am prea mult timp la dispozitie sa pot cauta tot orasul si de asta am apelat la ajutorul vostru. va rog mult sa ma ajutati si pe mine cu cateva detalii daca puteti. aaa,sa nu uit: si plicurile pt bani stiti voi de unde le-as putea achizitiona? ma gandeam ca invitatii sa poata pune banii in plic ca am inteles ca nu se mai poarta cu stigare. voi ce parere aveti?
si inca ceva: as vrea ca pt la iesirea din biserica sa facem o inima mare din baloane cu heliu inscriptionate cu numele mirilor si data nuntii si prinse cu o funda. cand o sa iesim din biserica dezlegam funda si ele zboara (asta in loc de porumbei albi). inainte vroiam ca in masina mirilor sa punem baloanele,fara sa le legam intre ele si atunci cand mireasa deschidea usa de la masina ele zburau,dar acum m-am razgandit deoarce din cauza caldurii din masina se pot inmuia si nu mai zloara. de unde pot cumpara astfel de baloane? sau le pot cumpara simple si apoi sa le scriu,dar unde le-as putea scrie? daca stie vreouna dintre voi,please help me. astept raspunsurile voastre; v-am pupat,o zi buna tuturor!

buna!despre marturii nu stiu ce sa/ti spun pt ca eu am avut bomboniere din argint cumparate aici in italia,dar despre plicuri,eu am vazut la mireasa niste plicuri super dragute care ti le si tipareau cu numele voastre si datele nuntii,multumiri...eu le/am cumparat de la o tipografie undeva in spatele bibliotecii,le/am platit putin,dar nu erau f spectaculoase!
despre baloane poti incerca tot la mireasa!nu/mi aduc aminte,dar parca era o firma organizatoare de nunti,care avea in dotare baloane si chestii de astea,o gasisem pe net...mai cauta pe net!parca si mireasa are site pe net!?
:* si spor la pregatiri!>:D<

29dany
24.07.2009, 10:29:02
buna!mie toti mi/au zis sa comand tortul la cofetaria Cleopatra de la gradina,ca ar fi cea mai buna,doar ca eu nu l/am comandat din timp si cand am fost mi/au zis ca nu mai au suporturi pt tort:-s...asa ca mi/au comandat tortul cei de la restaurant la cofetaria cu care lucrau ei..si a fost f bun!#:-S
multumesc frumos

troppotzika
24.07.2009, 12:09:14

eu am mers cu fam toporas..am mai papat de la ei si e f bun...daca vrei detalii da-mi un pm

troppotzika
24.07.2009, 12:09:50
cori cand revii din luna de miere sa ne spui cum a fost...

lylyana
24.07.2009, 15:09:05
buna!despre marturii nu stiu ce sa/ti spun pt ca eu am avut bomboniere din argint cumparate aici in italia,dar despre plicuri,eu am vazut la mireasa niste plicuri super dragute care ti le si tipareau cu numele voastre si datele nuntii,multumiri...eu le/am cumparat de la o tipografie undeva in spatele bibliotecii,le/am platit putin,dar nu erau f spectaculoase!
despre baloane poti incerca tot la mireasa!nu/mi aduc aminte,dar parca era o firma organizatoare de nunti,care avea in dotare baloane si chestii de astea,o gasisem pe net...mai cauta pe net!parca si mireasa are site pe net!?
:* si spor la pregatiri!>:D<

multumesc mult de tot pt ajutor. cand ajung in tara pt ultimele pregatiri cu siguranta o sa trec pe la mireasa sa ma infomez. o zi superba.mamaaaa,cand ma gandesc ca de azi intr-o luna am nunta ma trec toate caldurile (am super emotii si sunt super stresata deoarece o sa fiu eu singura sa pregaesc toate si mi-e frica de mor ca nu o sa reusesc sa rezolv toate intr-un timp atat de scurt)spor la pregatiri tuturor miresicilor

29dany
24.07.2009, 18:30:33
eu am mers cu fam toporas..am mai papat de la ei si e f bun...daca vrei detalii da-mi un pm
da, daca vrei sa ma ajuti, te rog sa imi spui si mie unde ii pot gasi.

29dany
24.07.2009, 18:34:02
buna. imi poti spune si mie unde ii pot gasi. iti multumesc frumos

carmems78
24.07.2009, 19:26:59
multumesc mult de tot pt ajutor. cand ajung in tara pt ultimele pregatiri cu siguranta o sa trec pe la mireasa sa ma infomez. o zi superba.mamaaaa,cand ma gandesc ca de azi intr-o luna am nunta ma trec toate caldurile (am super emotii si sunt super stresata deoarece o sa fiu eu singura sa pregaesc toate si mi-e frica de mor ca nu o sa reusesc sa rezolv toate intr-un timp atat de scurt)spor la pregatiri tuturor miresicilor

nu intra in panica![-X gandeste ca e mai bine asa,singura!poti sa organizezi totul cum iti place tie fara sa tii seama de parinti,socrii...important e sa iasa cum vrei tu si sa va simtiti voi doi bine la nunta voastra..:*
spor la miresit!>:D<

29dany
25.07.2009, 10:45:58
buna. pt 100 de invitati cam cate kg ar trebui sa aiba tortul si cate kg de prajituri?

PinkFlamingo
26.07.2009, 18:44:09
Buna miresici de Barlad!!!;;)
Sunt si eu o viitoare miresica de 2009 si voi avea nunta la Alona la sf lunii August. Sunt plecata din tara de 2 ani si as dori sa stiu pe unde se mai pot face poze frumoase pt sedinta foto in Barlad? Am auzit ca in Gradina Publica ar fi tare frumos acuma...ma mai gandeam in parc la teatru poate?nu stiu cum mai arata. As mai avea nevoie de o locatie gen cladire veche/galerie arta... Voi avea un fotograf f priceput din Bucuresti;))
Casa de piatra tuturor miresicilor si spor la pregatiri!!!:*

troppotzika
26.07.2009, 19:31:34
buna. pt 100 de invitati cam cate kg ar trebui sa aiba tortul si cate kg de prajituri?

se ia cam 100 gr de pers...oricum stie si doamna si te va sfatui si ea..maine iti trimit un privat cu nr de yelefon.

coryynna
27.07.2009, 13:10:49
CORINUTA,iti urez casa de piatra,sa ai parte de nunta mult visata si multa distractie!:gen_17::gen_17::gen_17:

fetelor,am avut nunta acum o saptamana,si totul a fost minunat.<:-P :"> cate emotii am avut in ziua respectiva,numai eu stiu.:"> nu-mi vine sa cred ca a trecut totul asa de repede.

coryynna
27.07.2009, 13:37:30
fetelor,am avut nunta acum o saptamana,si totul a fost minunat.<:-P :"> cate emotii am avut in ziua respectiva,numai eu stiu.:"> nu-mi vine sa cred ca a trecut totul asa de repede.
pls,spuneti-mi si mie cum sa pun poze de la nunta.sunt noua,si nu ma pricep

corinuta
27.07.2009, 18:07:23
cori cand revii din luna de miere sa ne spui cum a fost...

Buna miresici din Barlad:)..luna de miere...nu gasesc cuvinte potrivite..extraordinara, super..mi se par prea simple pentru a descrie tot ce-am trait...Parisul este un oras minunat, f. multe obiective turistice, iti trebuie o luna sa le vezi, nu doar 5 zile cat am stat noi:D Insa am trait momente magice alaturi de iubitul meu sot, si imi permit sa dau un sfat tuturor viitoarelor miresici: nu renuntati la luna / saptamana de miere..spun asta pentru ca aud multe cupluri care spun : "nu plecam in luna de miere ca vrem sa ne luam casa" sau aia, sau cealalta...pentru lucrurile astea materiale aveti timp fetelor, insa pentru acele momente traite alaturi de persoana iubita, in care se sudeaza relatia, se simte altfel parca decat inainte de nunta...nu mai aveti timp...

Va pup, sa aveti o nunta magica, si o luna de miere la fel:):*

carmems78
27.07.2009, 18:20:22
Buna miresici din Barlad:)..luna de miere...nu gasesc cuvinte potrivite..extraordinara, super..mi se par prea simple pentru a descrie tot ce-am trait...Parisul este un oras minunat, f. multe obiective turistice, iti trebuie o luna sa le vezi, nu doar 5 zile cat am stat noi:D Insa am trait momente magice alaturi de iubitul meu sot, si imi permit sa dau un sfat tuturor viitoarelor miresici: nu renuntati la luna / saptamana de miere..spun asta pentru ca aud multe cupluri care spun : "nu plecam in luna de miere ca vrem sa ne luam casa" sau aia, sau cealalta...pentru lucrurile astea materiale aveti timp fetelor, insa pentru acele momente traite alaturi de persoana iubita, in care se sudeaza relatia, se simte altfel parca decat inainte de nunta...nu mai aveti timp...

Va pup, sa aveti o nunta magica, si o luna de miere la fel:):*

la Paris ati fost?acolo mi-am dorit si eu sa mergem$-) si mi-am dorit f mult,dar nu am mai putut ajunge=(( si am ales sa mergem in tara la munte,a fost ff frumos si acolo,dar mi-a ramas inima la Paris si sper pe viitor sa ajungem si noi acolo...[-o<

FELICITARI inca odata!>:D<

corinuta
27.07.2009, 18:27:07
Multumesc pentru urari!, Felicitari si tie:) si iti doresc sa ajungi si la Paris...nu o sa regreti nimic...

Pupici

carmems78
27.07.2009, 18:39:26

daca ai multe poze iti convine sa intri pe picassa sa iti faci account acolo si pui pozele,Troppotzika are account acolo si iti poate explica mai detaliat..
daca ai cateva poze poti sa intri direct pe miresici,la raspunde la subiect si mai jos gasesti ataseaza fisiere/poze,intri acolo pe browse/upload fisiere de pe calculatorul tau si pui pozele,trimiti mesajul,iar noi ar tb sa vedem pozele tale..
daca pozele sunt prea mari tb sa le micsorezi,intri aici:http://www.shrinkpictures.com/ si dai pe resize!nu stiu daca m-am facut inteleasa,daca nu poate intra fetele cu mai multa experienta iti explica mai bine!:*
FELICITARI SI CASA DE PIATRA!:gen_17:

troppotzika
27.07.2009, 19:48:11

corynna cred ca te-am vazut pe trotuar cand mergeai spre biserica..cred....si mi-a placut mult rochita....poti pune poze cu ea? le poti micsora si in paint ...la image ..resize...cred..

coryynna
27.07.2009, 23:02:10
corynna cred ca te-am vazut pe trotuar cand mergeai spre biserica..cred....si mi-a placut mult rochita....poti pune poze cu ea? le poti micsora si in paint ...la image ..resize...cred..

ajuta-ma te rog....[-o< mi-am facut si eu un cont pe picasa...adevarat,asa cum m-am priceput si eu:-B si nu stiu cum sa inserez in e-mail link-ul la fotografii.imi spune ca trebuie sa il inserez,dar habar nu am.:-< :-<

coryynna
27.07.2009, 23:03:51
ajuta-ma te rog....[-o< mi-am facut si eu un cont pe picasa...adevarat,asa cum m-am priceput si eu:-B si nu stiu cum sa inserez in e-mail link-ul la fotografii.imi spune ca trebuie sa il inserez,dar habar nu am.:-< :-<
vreau sa imi pun si eu poze mai multe,si cred ca tu ma poti ajuta,ca ai cont pe picasa.te rog,te rog...[-o< [-o< [-o<

troppotzika
28.07.2009, 09:52:26
vreau sa imi pun si eu poze mai multe,si cred ca tu ma poti ajuta,ca ai cont pe picasa.te rog,te rog...[-o< [-o< [-o<

pai deschizi picasaweb.google.com si ai acolo optiune :'Download picasa 3'
descarci programelul ala....il instalezi...si apoi il deschizi...si acolo ai optiune de deschiderea fisierelor din calcutor...selectezi ce poze vrei sa trimiti pe picassa..si cam gata.. cand intampini o nelamurire poti sa ma intrebi..

coryynna
30.07.2009, 15:13:02
pai deschizi picasaweb.google.com si ai acolo optiune :'Download picasa 3'
descarci programelul ala....il instalezi...si apoi il deschizi...si acolo ai optiune de deschiderea fisierelor din calcutor...selectezi ce poze vrei sa trimiti pe picassa..si cam gata.. cand intampini o nelamurire poti sa ma intrebi..
sa stii k am facut toate astea,dar degeaba.:(( nu stiu de ce nu imi apare link-ul cu pozele pt nunta
:-\ :-\

troppotzika
30.07.2009, 17:08:02
sa stii k am facut toate astea,dar degeaba.:(( nu stiu de ce nu imi apare link-ul cu pozele pt nunta
:-\ :-\

deci sa inteleg ca ai facut contul pe picassa? si ai pus pozele acolo?acum trebuie doar sa pui link-ul pe miresici?>

coryynna
31.07.2009, 09:35:45
deci sa inteleg ca ai facut contul pe picassa? si ai pus pozele acolo?acum trebuie doar sa pui link-ul pe miresici?>
da?>:D< >:D< pai,sa imi spui si mie,te rog,cum sa fac asta.[-o< [-o< nu ma pricep deloc la chestii de astea.offffffffffffff.........:(( oricum,ma bucur mult ca ma ajuti.multumesc

ayala
31.07.2009, 14:35:37
cine ma poate ajuta cu numarul de telefon al celor care inchiriaza caleasca in Barlad?Stiu ca e a unui medic stomatolog dar nu stiu unde mai are cabinetul.

PinkFlamingo
31.07.2009, 21:02:17
cine ma poate ajuta cu numarul de telefon al celor care inchiriaza caleasca in Barlad?Stiu ca e a unui medic stomatolog dar nu stiu unde mai are cabinetul.

Buna ayala,
Si eu am apelat la ei dar au vorbit ai mei in Barlad. Caleasca am auzit ca e f frumoasa ..o sa fac rost de nr de telefon sa ti-l dau- sunt cei care locuiesc langa cinema victoria - au casa "pe faleza" :)

troppotzika
01.08.2009, 13:59:13
da?>:D< >:D< pai,sa imi spui si mie,te rog,cum sa fac asta.[-o< [-o< nu ma pricep deloc la chestii de astea.offffffffffffff.........:(( oricum,ma bucur mult ca ma ajuti.multumesc

pai..copii adresa ta de pe picassa....si vii aici pe miresici...intri la control panel ..modifica semnatura..si ii dai paste acolo in dreptunghi.

coryynna
01.08.2009, 15:19:41
pai..copii adresa ta de pe picassa....si vii aici pe miresici...intri la control panel ..modifica semnatura..si ii dai paste acolo in dreptunghi.
sper sa mearga.oricum,multumesc pt ajutor,inca o data.

coryynna
01.08.2009, 16:01:17
multumesc,multumesc,multumesc,troppotzika....>:D< >:D< >:D< a mers!!!!!!!!!#:-S #:-S

troppotzika
02.08.2009, 15:05:14
multumesc,multumesc,multumesc,troppotzika....>:D< >:D< >:D< a mers!!!!!!!!!#:-S #:-S

foarte frumoasa nunta ai avut...o groaza de oameni fericiti si cu chef de viata

oana_myo
12.08.2009, 21:09:43
fetelor,voi unde faceti (sau unde ati facut) sedinta foto in barlad? eu in afara de gradina publica nu mai stiu nici un loc interesant. voi la ce v-ati gandit?ce locuri mai cunoasteti in barlad sau in apropierea orasului? ar mai fi si muzeul dar nu stiu daca s-ar putea face poze acolo. in parc nici vorba de fotografiat ca nu-mi place#-o . astept sugestii din partea voastra.

Am observat ca faci cununia religioasa in Barlad. Noi o sa facem la Manastire si o sa facem si sedinta foto tot acolo. Mai este o posibilitate la Prodana...nu e superb, dar un fotograf stie sa mai camufleze :P...e si lacul, salcii...ar iesi dragut..poate o sa mergem si noi acolo

k3ntutza
23.08.2009, 00:21:49

uitate la bazar...cineva vinde o rochie identica cu cea din poza atasata...o vindea in 17 mil....anuntul e ceva de genu " vand rochie de mireasa cu cristale"....:-p

troppotzika
25.08.2009, 15:43:39
uitate la bazar...cineva vinde o rochie identica cu cea din poza atasata...o vindea in 17 mil....anuntul e ceva de genu " vand rochie de mireasa cu cristale"....:-p

mersi ..il stiu pe ala si nu mai raspunde parca nimeni..opricum e deja tarziu...vad ca ai nunta o data cu mine..si mai e f putin/...spor la pregatiri

k3ntutza
25.08.2009, 22:04:56
mersi ..il stiu pe ala si nu mai raspunde parca nimeni..opricum e deja tarziu...vad ca ai nunta o data cu mine..si mai e f putin/...spor la pregatiri

unde faci nunta? eu la hotel moldova...:-p ...de unde ti-ai cumparat rochia??

troppotzika
26.08.2009, 07:51:24
unde faci nunta? eu la hotel moldova...:-p ...de unde ti-ai cumparat rochia??

eu la casa armatei...iar rochita e de la alb&negru ...sunt asa stresata ca mai am o groaza de treaba...de ex azi croiesc benzile de saten pt mese si funditele de scaun..innebunesc=))

k3ntutza
26.08.2009, 20:46:49
eu la casa armatei...iar rochita e de la alb&negru ...sunt asa stresata ca mai am o groaza de treaba...de ex azi croiesc benzile de saten pt mese si funditele de scaun..innebunesc=))

poate ne gasim cand ne fura si facem schimb:D ...eu am pierdut limuzina...nu mai gasesc niciuna...asta e...unde te coafezi..la ce salon...lasa-mi si mie id tau pe privat..poate ne mai sfatuim...:*

troppotzika
28.08.2009, 11:51:43
poate ne gasim cand ne fura si facem schimb:D ...eu am pierdut limuzina...nu mai gasesc niciuna...asta e...unde te coafezi..la ce salon...lasa-mi si mie id tau pe privat..poate ne mai sfatuim...:*
si eu ma gandeam la un schimb ceva...id-ul meu e acelasi de pe miresici...

k3ntutza
29.08.2009, 00:23:30
si eu ma gandeam la un schimb ceva...id-ul meu e acelasi de pe miresici...

ti-am dat add pe mess..tinem legatura..spor la pregatiri:-p

mikdulcik
29.08.2009, 13:18:17
buna,buna!!!!eu sunt din barlad...:))

mikdulcik
29.08.2009, 13:20:46
chiar si eu imi puneam intrebarea daca sunt singura din barlad.poate imi dati si mie niste idei ,eu deabia m am apucat de pregatiri ,dar nu prea stiu ce trebuie si de unde sa incep.:-SS

carmems78
04.09.2009, 18:16:36
Troppotzika si k3ntutza va doresc sa aveti o nunta frumoasa ca-n povesti,multa distractie si bucurie!casa de piatra!>:D<

troppotzika
08.09.2009, 14:55:31
Troppotzika si k3ntutza va doresc sa aveti o nunta frumoasa ca-n povesti,multa distractie si bucurie!casa de piatra!>:D<

multumim... a trecut si am scapat...am facut insa schimb cu o miresica si de uituca ce am fost nu am facut macar schimb de numere de telefon ... :((

corinuta
08.09.2009, 15:35:35
multumim... a trecut si am scapat...am facut insa schimb cu o miresica si de uituca ce am fost nu am facut macar schimb de numere de telefon ... :((

Hey...Casa de piatra! sa fiti fericiti<:-P<:-P Ai vazut ca a trecut repede???

P.S. Astept sa-mi pov cum a fost:*

troppotzika
10.09.2009, 09:23:39
gata..am pus cateva pozici in semnatura.....pentru cine vrea sa vada

ciocolatika
10.09.2009, 17:29:10
Casa de piatra tropozziko...superbe poze.....\:D/ \:D/

crystyna_sirbu
11.09.2009, 22:05:01
Buna miresicilor:D Sunt noua pe aici.sunt si eu tot din Birlad si viitoare miresica pe 24 iulie anul viitor8-} Ce parere aveti de Alona? Eu acolo am nunta , cam scump dar asta e..odata in viata facem si asta...acu e beleaua! formatia!!!!! dati-mi niste sfaturi ca innebunesc ...ma gandeam la silvia ene dar...numai populara e cam aiurea..ce formatii ati ales voi? ce tarife mai au? ca noi innebunim..nu stam in Birlad si e cam greu cu serviciul sa ne foim pe drumuri sa cautam.Acu macar sa stiu ce caut si unde ii gasesc:((Pls mult ajutati-ma ca deja ma apuca durerile de cap si nici nu am caut rochia de mireasa:))

carmems78
14.09.2009, 15:12:42
gata..am pus cateva pozici in semnatura.....pentru cine vrea sa vada

Felicitari inca odata,Troppotzika!superbe poze si tu ai fost o miresica superba!
>:D<vad ca va doriti un bebe...sa dea Domnul sa vina barza cat mai repede..:*

Ann04
16.09.2009, 07:13:49
neatza miresici
rog si eu un vot pt animalutu meu sa nu moara
http://www.animalut.net/user/Cristit2u.html
merci frumos si o zi superba :*

adina87
16.09.2009, 11:55:55
buna eu sunt noua pa aici si vrem sa facem nunta la anul dar asi dori sa stiu si eu cam cat cost sa inchiriez restaurantul lebada pt ca noi suntem plecati si daca se ocupa si de aranjat sala ca cat ajunge va multumesc astept raspunsurile voastre ms

adina87
16.09.2009, 12:56:06
pt milkdulcik am vazut ca voi faceti nunta la lebada cat vo ajuns sa inchiriati sala si ce preturi sunt la meniuri daca poti sami spui mercic

adina87
17.09.2009, 08:56:59
buna miresicilor cele care ati facut nunta anul acesta ma puteti ajuta si pe mine cu niste raspunsuri va multumesc

carmems78
22.09.2009, 13:20:42
fetelor,care ati avut nunta anul asta,imi spuneti si mie cat v-a ajuns meniul si la ce restaurant.eu caut un restaurant cu separeu pt botez.vrem o petrecere mica si dragutza,dar si accesibila la pret,cu criza asta..#-o

adina87
02.10.2009, 09:58:07
buna miresici din barlad cele care ati fost miresici sau veti fi puteti sa-mi raspundeti si mie la nste intrebari va rogcam cat mai ajunge sa inchiriez un local in barlad?si cam cu cat timp inainte ar trebui sa-l inchiriez? Va multumesc celor care au placerea sa ma ajute cu un raspuns si sper ca si fetele care au avut nunta pana acum sa mai intre pe forum sa ne raspunda la intrebari ca tare greu mai este cand nu esti in tara sa mai stii cum stau treburile mercic:*

carmems78
02.10.2009, 12:27:15
Meyy fetelor,nu mai dati si voi pe aici?va asteptam sa ne raspundeti si noua!>:D<

troppotzika
02.10.2009, 14:03:17
Meyy fetelor,nu mai dati si voi pe aici?va asteptam sa ne raspundeti si noua!>:D<
eeeiii.uite cine e printre noi...un prichindel..carmen cum a fost nasterea?ai nascut in Barlad?sa-ti traiasca puiul!

troppotzika
02.10.2009, 14:05:55
buna miresici din barlad cele care ati fost miresici sau veti fi puteti sa-mi raspundeti si mie la nste intrebari va rogcam cat mai ajunge sa inchiriez un local in barlad?si cam cu cat timp inainte ar trebui sa-l inchiriez? Va multumesc celor care au placerea sa ma ajute cu un raspuns si sper ca si fetele care au avut nunta pana acum sa mai intre pe forum sa ne raspunda la intrebari ca tare greu mai este cand nu esti in tara sa mai stii cum stau treburile mercic:*
eu cand m-am interesat anul trecut meniurile erau cam de la 160ron in sus...acum cred ca au mai scazut cu 20...deci cam de la 130-140 in sus..cred..

coryynna
02.10.2009, 19:20:41
eu cand m-am interesat anul trecut meniurile erau cam de la 160ron in sus...acum cred ca au mai scazut cu 20...deci cam de la 130-140 in sus..cred..
din pacate,meniurile nu au crescut.anul trecut meniul meu era 1800,anul asta crescuse deja cu 150 mii.deci,cu criza sau fara,meniurile cresc de la an la an.

carmems78
03.10.2009, 14:55:18
eeeiii.uite cine e printre noi...un prichindel..carmen cum a fost nasterea?ai nascut in Barlad?sa-ti traiasca puiul!

Buna!noi stam in italia,asa ca eu am nascut aici.nasterea a fost grea,ne-a lasat amintiri neplacute,dar acum suntem bine si ne-am revenit!te-ai inscris la aspirante la bebe?
pupici si sper sa apara cat mai curand cele II liniutze!>:D<

carmems78
03.10.2009, 15:01:03
din pacate,meniurile nu au crescut.anul trecut meniul meu era 1800,anul asta crescuse deja cu 150 mii.deci,cu criza sau fara,meniurile cresc de la an la an.

asa mi-a spus si sora mea,ca au mai crescut...:-<oare ei nu stiu ca e criza?#-osa vad ce o sa-mi zica si parintii mei,le-am spus sa se intereseze pt botezul puiutului...din cate am vazut eu meniul de botez e cam la fel cu unul pt nunta...

troppotzika
03.10.2009, 18:15:38
Buna!noi stam in italia,asa ca eu am nascut aici.nasterea a fost grea,ne-a lasat amintiri neplacute,dar acum suntem bine si ne-am revenit!te-ai inscris la aspirante la bebe?
pupici si sper sa apara cat mai curand cele II liniutze!>:D<
Hey..imi pare rau sa aud ca nasterea nu a decurs tocmai bine...important e ca puiul tau e bine si sanatos..da..m-am inscris la aspirante la bebe cu toate ca poate nu e cel mai propice moment(noi suntem in Londra) dar am zis ca atunci cand vrea Domnul atunci sa fie..nu vreau sa planific si alte chestii ca atunci nu mai iese nimic...salutari,pupici si multa sanatate

carmems78
04.10.2009, 11:52:09
Hey..imi pare rau sa aud ca nasterea nu a decurs tocmai bine...important e ca puiul tau e bine si sanatos..da..m-am inscris la aspirante la bebe cu toate ca poate nu e cel mai propice moment(noi suntem in Londra) dar am zis ca atunci cand vrea Domnul atunci sa fie..nu vreau sa planific si alte chestii ca atunci nu mai iese nimic...salutari,pupici si multa sanatate

Ai dreptate cand spui asta,pt ca asa se intampla de obicei,asa a fost si la mine,cand am vrut eu,nu s-a intamplat si am ramas f dezamagita,dar Doamne-Doamne a avut grija sa vina sa ni-l trimit cand a vrut El!
nu stam ca pe roze si avem si noi niste planuri,dar ma bucur foarte mult ca il avem in viata noastra pe piuitul asta!
pupam o miresica din barlad!!!:*>:D<:*

dana27uk
04.10.2009, 11:54:02
BUNA.Sunt Dana, si voi fi o miresica anul viitor. Am hotarat nunta la restaurantul Arcadia din barlad. Poti sa imi trimiti cateva poze de la nunta ta?Vreau sa vad si eu aranjamentul salii. Multumesc anticipat.:)

troppotzika
04.10.2009, 12:43:46
Ai dreptate cand spui asta,pt ca asa se intampla de obicei,asa a fost si la mine,cand am vrut eu,nu s-a intamplat si am ramas f dezamagita,dar Doamne-Doamne a avut grija sa vina sa ni-l trimit cand a vrut El!
nu stam ca pe roze si avem si noi niste planuri,dar ma bucur foarte mult ca il avem in viata noastra pe piuitul asta!
pupam o miresica din barlad!!!:*>:D<:*
Stii..multe femei nu vor copii acum ca nu au cu ce sa ii creasca..sincer cred ca e putin exagerat..poate nu ai cu ce sa il cresti in lux..dar de mancare si hainute si alte cate ceva nu cred eu ca nu se gasesc cativa banuti..si apoi cand se aseaza si au bani atunci nu mai pot face... o zi minunata sa aveti ..pupici de la o sotie din Londra pentru o familie fericita din Italia..aa.ps:portie dubla de pupici pt ala micu

troppotzika
04.10.2009, 12:45:04
BUNA.Sunt Dana, si voi fi o miresica anul viitor. Am hotarat nunta la restaurantul Arcadia din barlad. Poti sa imi trimiti cateva poze de la nunta ta?Vreau sa vad si eu aranjamentul salii. Multumesc anticipat.:)
Buna Dana..bine ai venit printre noi..in primul rand pe cine rogi sa iti trimita poze..specifica un nume. In al doilea rand unde stai in Uk?

adina87
05.10.2009, 10:38:08
Va multumesc pt raspunsuri miresicilor. Cam ,cu cat timp inainte trebuie inchiriat localul? Mai am vreo sansa daca vreau sa-l inchiriez in ianuarie pt august credeti ca o sa reusesc? va multumesc inca odata la toate :*

troppotzika
05.10.2009, 13:41:33
Va multumesc pt raspunsuri miresicilor. Cam ,cu cat timp inainte trebuie inchiriat localul? Mai am vreo sansa daca vreau sa-l inchiriez in ianuarie pt august credeti ca o sa reusesc? va multumesc inca odata la toate :*
posibil sa cam fie ocupat pe atunci..dar nu ai pe nimeni in oras care sa se duca in locul tau sa semneze contractul ..asa ai fi mai sigura..

adina87
06.10.2009, 12:56:03
posibil sa cam fie ocupat pe atunci..dar nu ai pe nimeni in oras care sa se duca in locul tau sa semneze contractul ..asa ai fi mai sigura..
Sincera sa fiu as vrea sa ma ocup personal de chestia cu restaurantul ca sa fiu eu mai multumita asa as avea parintii care sunt in tara dar o sa ne mai gandim unpicut si o sa vedem ceo sa facem.Am vazut pozele de la nunta voastra sunt superbe si CASA DE PIATRA sa va bucurati unul de altul

troppotzika
06.10.2009, 13:49:22
Sincera sa fiu as vrea sa ma ocup personal de chestia cu restaurantul ca sa fiu eu mai multumita asa as avea parintii care sunt in tara dar o sa ne mai gandim unpicut si o sa vedem ceo sa facem.Am vazut pozele de la nunta voastra sunt superbe si CASA DE PIATRA sa va bucurati unul de altul
multumim mult...la fel si voua...deocamdata mult succes in organizarea evenimentului...ca mare bataie de cap mai e:P

helwa
06.10.2009, 18:14:37
multumim mult...la fel si voua...deocamdata mult succes in organizarea evenimentului...ca mare bataie de cap mai e:P

Superba poza de la avatar !
Bun fotograf , buna modela!
Kisses

troppotzika
06.10.2009, 18:30:35
Superba poza de la avatar !
Bun fotograf , buna modela!
Kisses
multumesc..si voi sunteti draguti acolo...sa inteleg ca vei fi o miresica din barlad?

adina87
06.10.2009, 20:36:27
Pt TROPPOTZIKA as dori sami spui si mie daca poti unde ai facut nunta si cam cat tea costat asa in medie? cam cat mai costa de inchiriat un resto ? mercic^:)^

troppotzika
06.10.2009, 21:09:38
Pt TROPPOTZIKA as dori sami spui si mie daca poti unde ai facut nunta si cam cat tea costat asa in medie? cam cat mai costa de inchiriat un resto ? mercic^:)^
eu am facut la casa armatei..ti-am trimis pm..

helwa
07.10.2009, 08:06:21
multumesc..si voi sunteti draguti acolo...sa inteleg ca vei fi o miresica din barlad?

Buna.... Deci noi stam in Italia, eu sunt din Barlad , iar el din Tandarei... jud Slobozia , asa ca nunta o sa o facem la el.Ne ajuta mult socrii cu pregatirile , noua de aici ne'ar fi imposibil sa ne ocupam....
Noroc de nasi ca i'am gasit aici , atat am facut si noi bun , ca in rest habar nu avem de ce se intampla acasa :)))

Nu stiu daca te confund .... stateai la gradina? Ai un frate si erai prietena cu Popa Monica .... :D Parca imi esti cunoscuta

Kiss

troppotzika
07.10.2009, 10:12:53
Buna.... Deci noi stam in Italia, eu sunt din Barlad , iar el din Tandarei... jud Slobozia , asa ca nunta o sa o facem la el.Ne ajuta mult socrii cu pregatirile , noua de aici ne'ar fi imposibil sa ne ocupam....Noroc de nasi ca i'am gasit aici , atat am facut si noi bun , ca in rest habar nu avem de ce se intampla acasa :)))Nu stiu daca te confund .... stateai la gradina? Ai un frate si erai prietena cu Popa Monica .... :D Parca imi esti cunoscutaKiss
Nope..nu ma confunzi deloc...stau l gradina..am un frate..chiar stau in bloc cu Monica..

adina87
07.10.2009, 10:35:02
[quote=troppotzika;2456642]eu am facut la casa armatei..ti-am trimis pm..[/qu ote]
Merci pentru raspuns esti o scumpica si faza cu ideia de asi face singurica multe lucruri la nunta este super
:*

carmems78
07.10.2009, 11:07:51
Au gasit si parintii mei restaurantul,desi nu ma convinge mult..la DanDORU,meniul e 1700000 de persoana,bineinteles fara bauturile alcoolice,doar mancarea,apa si cafea...mi se par niste hoti acasa,practic iti baga mana in buzunar si-ti iau banii..cica imi orneaza sala!:-<
L-as face aici in Italia,dar nu prea am avea cu cine,toti prietenii,rudele,nasii de botez sunt acasa si ne distram mai bine acasa...

troppotzika
07.10.2009, 11:11:37
Au gasit si parintii mei restaurantul,desi nu ma convinge mult..la DanDORU,meniul e 1700000 de persoana,bineinteles fara bauturile alcoolice,doar mancarea,apa si cafea...mi se par niste hoti acasa,practic iti baga mana in buzunar si-ti iau banii..cica imi orneaza sala!:-<L-as face aici in Italia,dar nu prea am avea cu cine,toti prietenii,rudele,nasii de botez sunt acasa si ne distram mai bine acasa...
da..si mie mi se pare exagerat..sa fim seriosi acum..cata mancare poate sa iti dea de 170 ron???dar asta e..din lipsa de concurenta serioasa isi permit orice...si pe ce data va avea loc?

helwa
07.10.2009, 17:31:28
Nope..nu ma confunzi deloc...stau l gradina..am un frate..chiar stau in bloc cu Monica..

Hehe . stiam eu ceva!
Imi amintesc de tine pt ca Monica venea la tine la Iasi la facultate... eu am fost in aceasi clasa cu ea la liceu :)
Ce mica este lumea asta :))

helwa
07.10.2009, 17:33:36
A avut vreo cineva aranjamentele (sala , masini , biserica) de la mireasa?
Chiar daca nu facem nunta la Barlad , am inteles ca au deschis un birou si la Slobozia...
Din ce am vazut pe site imi plac... voi ce parere aveti? Vi se par scumpi?

troppotzika
07.10.2009, 17:37:20
Hehe . stiam eu ceva!
Imi amintesc de tine pt ca Monica venea la tine la Iasi la facultate... eu am fost in aceasi clasa cu ea la liceu :)
Ce mica este lumea asta :))
da..chiar ca e mica..moni lucreaza acum in barlad la banca transilvania..chiar imi spui si mie numele tau ca sa ii transmit salutari de la tine..vreau sa ii povestesc intamplarea si sigur ma va intreba numele tau:p

troppotzika
07.10.2009, 17:38:05
A avut vreo cineva aranjamentele (sala , masini , biserica) de la mireasa?Chiar daca nu facem nunta la Barlad , am inteles ca au deschis un birou si la Slobozia...Din ce am vazut pe site imi plac... voi ce parere aveti? Vi se par scumpi?
pai depinde ....mie una mi s-au parut putin cam scumpe....oricum cred ca la slobozia e concurenta mai mare si preturi mai mici

helwa
07.10.2009, 17:46:34
da..chiar ca e mica..moni lucreaza acum in barlad la banca transilvania..chiar imi spui si mie numele tau ca sa ii transmit salutari de la tine..vreau sa ii povestesc intamplarea si sigur ma va intreba numele tau:p

Sunt Diana .. atat trebuie sa ii zici in rest stie ea :))
Si stie deja ca la anul are amenda la mine :)) la nunta

troppotzika
07.10.2009, 17:48:57
Sunt Diana .. atat trebuie sa ii zici in rest stie ea :))
Si stie deja ca la anul are amenda la mine :)) la nuntaokie..eu nu te vad prea bine in avatar ca sigur te-as recunoaste si eu ..macar din vedere ca e mic barladul..

helwa
07.10.2009, 17:55:53
okie..eu nu te vad prea bine in avatar ca sigur te-as recunoaste si eu ..macar din vedere ca e mic barladul..

:D
Am vazut pozele de la nunta ta , sunt superbe . Se vede ca te'ai simtit bine!

Si palaria este faina , mi'e nasul mi'a spus ca imi pune batic :))) ce palirii , ce esarfe :))) Sa vedem ce va fi !
Casa de piatra!!!!!!!>:D<

troppotzika
07.10.2009, 18:03:39
:D
Am vazut pozele de la nunta ta , sunt superbe . Se vede ca te'ai simtit bine!Si palaria este faina , mi'e nasul mi'a spus ca imi pune batic :))) ce palirii , ce esarfe :))) Sa vedem ce va fi !
Casa de piatra!!!!!!!>:D<
da...asa mi-au zis si mie..dar eu mi-am cumparat palariuta si doar le-am aratat-o..:p ..asa ca spor la cumparaturi...aa..si mi-am mai luat o floare de pus in cap la dezgatit..da am renuntat si am ramas tot la palarie.,,ceva in genul astora..

helwa
07.10.2009, 18:35:37
da...asa mi-au zis si mie..dar eu mi-am cumparat palariuta si doar le-am aratat-o..:p ..asa ca spor la cumparaturi...aa..si mi-am mai luat o floare de pus in cap la dezgatit..da am renuntat si am ramas tot la palarie.,,ceva in genul astora..

Parera mea , mai frumoasa e palaria... acum nu stiu.. gusturi! :)

corinuta
08.10.2009, 09:47:58

Am uitat sa-ti zic...palaria ta de la dezgatit seamana f bine cu a mea..doar ca a mea e un roz pal:)

troppotzika
08.10.2009, 17:35:44
Am uitat sa-ti zic...palaria ta de la dezgatit seamana f bine cu a mea..doar ca a mea e un roz pal:)
inseamna ca avemn aceleasi gusturi...ti-ai luat-o tu sau nasa?

corinuta
09.10.2009, 11:22:09
inseamna ca avemn aceleasi gusturi...ti-ai luat-o tu sau nasa?

Eu eu:P nasa mi-a zis sa-mi iau ce-mi place mie si asa am si facut:)

adina87
12.10.2009, 09:40:55
Buna fetelor ce liniste este pe aici nu mai spune nimeni nimic ca multe ar mai fi de discutat voi pe la ce saloane va-ti coafat pt nunta? :*

troppotzika
12.10.2009, 12:34:03
Buna fetelor ce liniste este pe aici nu mai spune nimeni nimic ca multe ar mai fi de discutat voi pe la ce saloane va-ti coafat pt nunta? :*
pai ti-as recomanda one salon si carmen's ....cel putin pe astea doua le frecventez eu si am fost multumita

adina87
12.10.2009, 20:16:09
pai ti-as recomanda one salon si carmen's ....cel putin pe astea doua le frecventez eu si am fost multumita
Merci la one ma gadeam si eu sa ma duc ca de vreo doi ani numai pe acolo ma tund si vopsesc si ma gandeam sa vb ca vreu sa ma fac si mai inainte ca sa vad ce fel imi sta;;) si ca de obicei tu esti o scumpica si raspunzi imediat la intrebari:D

coryynna
12.10.2009, 20:36:07
singura pers la care nu trebuie sa mergi,la ''the one'',este gina.tunde foarte bine,dar de coafat...[-X am fost pt nunta la ea,si mi-a facut coafura de proba.cv ce putea, cred , ca si sotul meu sa imi faca.nu accepta sa ii spui nimic din ce ti-ai dori pt coafura,iar daca ii spui cv din ideile tale,nici nu le baga in seama.nici nu te intreaba macar daca iti place ceea ce ti-a facut.sincer,fereste-te de ea,daca nu vrei sa te trezesti in ziua nuntii dezamagita de ceea ce vezi.in schimb,simona e ffffffffff buna.ti-o recomand cu toata caldura.

troppotzika
12.10.2009, 21:16:10
singura pers la care nu trebuie sa mergi,la ''the one'',este gina.tunde foarte bine,dar de coafat...[-X am fost pt nunta la ea,si mi-a facut coafura de proba.cv ce putea, cred , ca si sotul meu sa imi faca.nu accepta sa ii spui nimic din ce ti-ai dori pt coafura,iar daca ii spui cv din ideile tale,nici nu le baga in seama.nici nu te intreaba macar daca iti place ceea ce ti-a facut.sincer,fereste-te de ea,daca nu vrei sa te trezesti in ziua nuntii dezamagita de ceea ce vezi.in schimb,simona e ffffffffff buna.ti-o recomand cu toata caldura.
care e gina?nu imi vine acum in minte...simona e buna dar e mereu f ocupata... in principiu toate fetele eu spun ca sunt ok..

adina87
13.10.2009, 10:58:28
Buna merci pt raspuns eu ma tot fac pe la irina am vazut pozele tale sunt superbe CASA DE PIATRA si daca poti sami spui cam cat tea ajuns meniul si cam ceai avut in meniu daca poti sami raspunzi te rog si merci mult:*

corinuta
13.10.2009, 11:34:43
Merci la one ma gadeam si eu sa ma duc ca de vreo doi ani numai pe acolo ma tund si vopsesc si ma gandeam sa vb ca vreu sa ma fac si mai inainte ca sa vad ce fel imi sta;;) si ca de obicei tu esti o scumpica si raspunzi imediat la intrebari:D

Si eu tot One recomand..de obicei ma fac la Simona:) dar acum vreo doua saptamani am fost la o nunta si m-am coafat la Irina, a fost ok si la ea:)

adina87
14.10.2009, 11:05:22
Va multumesc la toate pt raspunsuri sunteti niste scumpe:*

coryynna
14.10.2009, 22:18:11
am avut meniul de 1700;1700 cand am inchiriat rest,dar cand am fost cu 2 sapt inainte de nunta sa dam nr de pers,pretul a urcat la 1850.bine,fata de alte rest,nu a fost foarte scump,avand in vedere ca sunt meniuri si la 2200,2400.eu am avut nunta la petrica dunca, la stadion.am avut 1 fel,aperitivul,extrem,extrem de bogat;felul 2, peste pane plus garnitura de cartofi natur,plus inca o salata pe langa;felul 3 a fost compus din 2 frigarui de pui,ceafa de porc(foarte mare portia),garnitura de ciuperci(erau multe lucruri de undealege,dar ciuperci au vrut nasii),plus salata de varza.in pretul meniului am avut inclusa decorarea salii,plus bauturile,in cantitate nelimitata.tot ce trebuie:sucuri,lichior,coniac,vin,apa minerala,bere. sincer,nu ma asteptam ca lumea sa fie asa multumita de meniu,dar uite ca am avut noroc.#-o =D>
sper ca ti-am fost de folos!!!!!!

coryynna
14.10.2009, 22:21:28
gina e putin mai in varsta fata de celelalte,e inalta,facuta,blonda cu 2,3 suvite viu colorate.am spus,tunde foarte bine,dar la coafat nu accepta nicio sugestie,nimic,nimic.si nu mi se pare normal,avand in vedere ca esti mireasa in ziua resp,si vrei sa iasa totul asa cum vrei.restul fetelor sunt diferite.poti vb cu ele.si irina e buna. apropo,pozele tale sunt superbe.sunteti 2 frumosi.:*

adina87
15.10.2009, 09:04:43
am avut meniul de 1700;1700 cand am inchiriat rest,dar cand am fost cu 2 sapt inainte de nunta sa dam nr de pers,pretul a urcat la 1850.bine,fata de alte rest,nu a fost foarte scump,avand in vedere ca sunt meniuri si la 2200,2400.eu am avut nunta la petrica dunca, la stadion.am avut 1 fel,aperitivul,extrem,extrem de bogat;felul 2, peste pane plus garnitura de cartofi natur,plus inca o salata pe langa;felul 3 a fost compus din 2 frigarui de pui,ceafa de porc(foarte mare portia),garnitura de ciuperci(erau multe lucruri de undealege,dar ciuperci au vrut nasii),plus salata de varza.in pretul meniului am avut inclusa decorarea salii,plus bauturile,in cantitate nelimitata.tot ce trebuie:sucuri,lichior,coniac,vin,apa minerala,bere. sincer,nu ma asteptam ca lumea sa fie asa multumita de meniu,dar uite ca am avut noroc.#-o =D>
merci corina pt raspuns esti o scumpica si mi-ai fost de mare ajutor si e fain ca este si decorarea salii inclusa :*

carmems78
15.10.2009, 14:11:58

buna!pai si voi ce ati cumparat in rest:fructe,prajituri si tort?parintii mei inca mai cauta..astazi trebuie sa mearga la occident...

coryynna
16.10.2009, 18:40:48
buna!pai si voi ce ati cumparat in rest:fructe,prajituri si tort?parintii mei inca mai cauta..astazi trebuie sa mearga la occident...
ma scuzi,am uitat sa iti spun.am avut si fructele si prajiturile de la ei,si nuste prajituri foarte gustoase,nu de cele pe care le iei din supermaketuri,noi am luat tortul
atat

coryynna
16.10.2009, 18:42:53
mi s-a parut foarte convenabil.noi am luat meniul cu de toate incluse.deci si fructe si prajituri.

adina87
16.11.2009, 09:25:35
care e gina?nu imi vine acum in minte...simona e buna dar e mereu f ocupata... in principiu toate fetele eu spun ca sunt ok..
Buna am si eu o rugaminte la tine daca mai intri pe forum daca vrei sa-mi lasi pe PRIVAT numarul preotului de la manastirea bujoreni ca am vazut ca tu ai avut cununia religioasa acolo si noi am vrea so facem tot acolo si avem la anul nunta in august si as vrea sa sun sa vb cu preotul de acolo:* merci.Daca mai sunt alte miresici care au numarul de la vreun preot de la manastirea bujoreni si vrea sa mil dea si mie le multumesc:*

troppotzika
16.11.2009, 10:43:06
Buna am si eu o rugaminte la tine daca mai intri pe forum daca vrei sa-mi lasi pe PRIVAT numarul preotului de la manastirea bujoreni ca am vazut ca tu ai avut cununia religioasa acolo si noi am vrea so facem tot acolo si avem la anul nunta in august si as vrea sa sun sa vb cu preotul de acolo:* merci.Daca mai sunt alte miresici care au numarul de la vreun preot de la manastirea bujoreni si vrea sa mil dea si mie le multumesc:*
Ti-am trimis Pm. ..spor la pregatiri..pana la urma unde faci nunta?

adina87
16.11.2009, 13:26:37
Ti-am trimis Pm. ..spor la pregatiri..pana la urma unde faci nunta?
MS MULT INCA NU STIU SAPTAMANA ASTA SPER SA VAD CE INCHIRIEZ SPER CA O SA MAI GASESC CEVA PT LUNA AUGUST<:-P

adina87
21.11.2009, 19:16:17
Buna ce mai faceti miresicilor?E cam liniste pe aici am si o intrebare la voi care a fost sau o avut nunta pe la lebada sa-mi spuna si mie cum o fost daca erau bine organizati sau nu si mai sunt multe intrebari sper sa-mi raspunda careva:*

troppotzika
21.11.2009, 19:23:13
Buna ce mai faceti miresicilor?E cam liniste pe aici am si o intrebare la voi care a fost sau o avut nunta pe la lebada sa-mi spuna si mie cum o fost daca erau bine organizati sau nu si mai sunt multe intrebari sper sa-mi raspunda careva:*
eu nu am facut acolo..insa am fost acolo la o nunta ..ce a tinut de local a fost ok..stiu ca mirii au avut mai multgi oameni decat au anuntat..cu mult mai multi si totusi a rezolvat repede..cu mese cu scaune..mancarea buna.. insa mirii au fost putin dezorganizati.apa putina.etc..in rest localul si ce a tinut de ei a fost ok

adina87
22.11.2009, 18:59:09
eu nu am facut acolo..insa am fost acolo la o nunta ..ce a tinut de local a fost ok..stiu ca mirii au avut mai multgi oameni decat au anuntat..cu mult mai multi si totusi a rezolvat repede..cu mese cu scaune..mancarea buna.. insa mirii au fost putin dezorganizati.apa putina.etc..in rest localul si ce a tinut de ei a fost ok
Ms mult pt raspuns eu o sa fac nunta la lebada pe 22 august cade intro duminik dar este singurul loc unde am gasit liber pt ca este totul inchiriat ms mult de raspuns<:-P :*

troppotzika
22.11.2009, 22:21:34
Ms mult pt raspuns eu o sa fac nunta la lebada pe 22 august cade intro duminik dar este singurul loc unde am gasit liber pt ca este totul inchiriat ms mult de raspuns<:-P :*
pentru nimic..felicitari..si duminica este populara acum,.,cine iti decoreaza?

adina87
23.11.2009, 08:31:44
pentru nimic..felicitari..si duminica este populara acum,.,cine iti decoreaza?
Cei de acolo am inteles ca o sa-mi decoreze meniul este 200 de persoana si avem aproape totul inclus in afara de vin pe care trebuie sal cumparam noi si tortul in fac tot ei \:D/

adina87
27.11.2009, 20:07:21
Buna seara miresici.Dar chiar nu este nici o miresica pe forumul asta care va face nunta in 2010?Sau nu vreti sa discutam si noi deale miresicilor va astept sa vb daca vreti:*

crystyna_sirbu
27.11.2009, 22:32:19
Buna seara miresici.Dar chiar nu este nici o miresica pe forumul asta care va face nunta in 2010?Sau nu vreti sa discutam si noi deale miresicilor va astept sa vb daca vreti:*

Io , Io :D:D , buna adina...pai ma chinui si eu sa gasesc fete care fac la anul nunta sa ne ajutam intre noi cu sfaturi ca unde-s multi puterea creste:D
Eu facusi o traznaie..am renuntat la fotograful care-l aveam inchiriat si acu ma apuc sa caut ca nebuna unul bun..:-SS
Troppotzyka, sorry daca am scris gresit, pace mult pozicele tale , nu ne spui si noua cine ti le-a facut si cat ti-a luat? chiar mi-au placut , foarte artistice...

crystyna_sirbu
27.11.2009, 22:38:18
Cei de acolo am inteles ca o sa-mi decoreze meniul este 200 de persoana si avem aproape totul inclus in afara de vin pe care trebuie sal cumparam noi si tortul in fac tot ei \:D/

:-SS:-SSNush de ce aveam impresia ca la Lebada e mai ieftin....pai la mine mi-a cerut 230 pe meniu de persoana, si am inclus totul in afara de sampania de la intrare...si tortul e inclus, aici am eu o big problem., dar o sa vad eu cum o rezolv cu managera. Bine ca ai gasit totusi liber, pai pe criza asta se mai inghesuie lumea la facut nunti? Nu m-as fi asteptat...\:D/
Rochita ai gasit? De unde ti-o cumperi, ca eu am o mare dilema cu asta..nu gasesc nik sa-mi placa, si ce-mi place mie e exagerat de scump peste 100 mil:-$ Am zis ca vad in dungi cand am aflat cat costa:(( Eu una nu dau mai mult de 35 mil pe o rochie pe care o port o singura noapte....

troppotzika
28.11.2009, 17:51:22
Io , Io :D:D , buna adina...pai ma chinui si eu sa gasesc fete care fac la anul nunta sa ne ajutam intre noi cu sfaturi ca unde-s multi puterea creste:D
Eu facusi o traznaie..am renuntat la fotograful care-l aveam inchiriat si acu ma apuc sa caut ca nebuna unul bun..:-SS
Troppotzyka, sorry daca am scris gresit, pace mult pozicele tale , nu ne spui si noua cine ti le-a facut si cat ti-a luat? chiar mi-au placut , foarte artistice...
am trimis pm..daca te hotarasti sa il alegi de fapt..indiferent pe cine alegeti cand o sa am ceva timp liber am sa va scriu catev sfaturi..legat de foto... adica lucruri pe care eu le-am obs abia dupa nunta

troppotzika
28.11.2009, 17:52:43
:-SS:-SSNush de ce aveam impresia ca la Lebada e mai ieftin....pai la mine mi-a cerut 230 pe meniu de persoana, si am inclus totul in afara de sampania de la intrare...si tortul e inclus, aici am eu o big problem., dar o sa vad eu cum o rezolv cu managera. Bine ca ai gasit totusi liber, pai pe criza asta se mai inghesuie lumea la facut nunti? Nu m-as fi asteptat...\:D/
Rochita ai gasit? De unde ti-o cumperi, ca eu am o mare dilema cu asta..nu gasesc nik sa-mi placa, si ce-mi place mie e exagerat de scump peste 100 mil:-$ Am zis ca vad in dungi cand am aflat cat costa:(( Eu una nu dau mai mult de 35 mil pe o rochie pe care o port o singura noapte....
pe unde cauti tu rochii??:P de curiozitate

ciocolatika
28.11.2009, 19:54:54
am trimis pm..daca te hotarasti sa il alegi de fapt..indiferent pe cine alegeti cand o sa am ceva timp liber am sa va scriu catev sfaturi..legat de foto... adica lucruri pe care eu le-am obs abia dupa nunta

sa ne scrii.....[-o< [-o< [-o<

Ela10
28.11.2009, 20:20:40
Buna seara! Sunt si eu o viitoare miresica, nunta o am la anul in septembrie la Bon Mariage. Aveti ceva informatii despre acest restaurant?

adina87
29.11.2009, 11:17:12
Buna poi si eu cam totul inclus mai putin vinul in rest este totul niclus lichior sampanie decorarea salii arcada la iesire stalpisorii cu tul aproape tot si 4 feluri de mancare sincer mie nu mi se pare mult pt ca este tot su nu trebuie sa mai cauti prin o mie de parti.De ce ai renuntat la fotogtaf? Eu abia acum caut si sa vedem ce o sa gasim mai ramane cu muzik sa vedem ce o sa alegem ca ,chiar nu stim sigur daca o sa vrem formatie sau dj in functie de cat o sa ceara dj daca e prea mult crec o sa luam formatie:D iar cu rochita de miresica este cam multisor 1000de ron eu mai mult de o mie de euro nu vreau sa dau pe ea dar deocamdata ce modele am gasit si-mi plac cel mai acump este 750 de euro dar o sa mai vedem pana o sa o cumpar mai astept rreducerile:-$

adina87
29.11.2009, 11:19:05
Buna si pe mine m-ar interesa pe cine ai avut fotograf la nunta si daca poti sami lasi un numar de telefon:* multumesc

adina87
29.11.2009, 11:21:01
Buna seara! Sunt si eu o viitoare miresica, nunta o am la anul in septembrie la Bon Mariage. Aveti ceva informatii despre acest restaurant?
Buna bine ai venit unde este restaurantul bon mariage?ca eu una nu stiu nimic despre el si cam cat te costa pe tine meniul?daca poti sa ne spui:D

troppotzika
29.11.2009, 12:04:30
sa ne scrii.....[-o< [-o< [-o<
Hai ca m-am apucat acum ..sper sa cuprind cat mai multe..daca nu mai adaug cand imi mai aduc aminte
1. Sa aveti neaparat poze numai voi cu nasii..numai voi 4..ai mei nasi nu au stat la sedinta foto si din aceasta cauza nu avem poze numai noi cu ei
2. Sa faceti o poza mireasa cu nasa,mirele cu nasu.. din aceste poze ies niste colaje f frumoase..
3.Daca aveti fetite mici si le imbracati in rochite..puneti-le sa se imbrace la voi acasa sa le poata fotografia inainte si cand se imbraca si pe ele..ex. poza 1+2+3. E bine sa il surprindem si pe mire mai sensibil..daca are ceva nepotei/nepotele poza4
4.Poze foarte reusite ies si cele cu mirele si barbatii separat si mireasa cu fetele separat.sau alte combinatii.ex pozele 5-15

troppotzika
29.11.2009, 12:27:53
5. Verighetele sunt iar o sursa de fotografii f reusite. ex poza1+2+3
6. Copii nu sunt deloc de neglijat..mai ales in timpul slujbei religioase cand sigur se vor plictisi si vor da ocazia unor instantanee f haioase poza4+5
7. Sa nu uitam de poze cu sala.cu mesele;ies iar cateva colaje dragute6+7
8.Programul zilei se poate implica si el in una din foto ex poza 8
9.Momentul imbracatului nu e deloc de neglijat de altfel.foto 9-12
10. Emotiile zilei se pot surprinde in cateva foto frumoase.foto13+14

ciocolatika
29.11.2009, 12:30:07
multumim tropotzzika..... fff frumoase pozele...si foarte bune sfaturile...
ce bine k noi avem fiekre fotograful lui:)>- .... unul aksa la mine si unul aksa la iubi..k na..plekm fiekre de la ksa lui=)) =))

troppotzika
29.11.2009, 12:43:22
11.Si un aspect pe care eu regret ca l-am omis sunt invitatii..cat mai multe poze cu fiecare in parte pe cat posibil..si cu toti invitatii ..foto1-6.
12.Incercati si o poza cu toti invitatii sau marea majoritate.
13.Si sa ne si amuzam putin..sunt sigura ca aceste foto vor fi deliciul pozelor si mai ales al copiilor nostri:)) foto 7-10

troppotzika
29.11.2009, 12:57:25
Si acum sedinta foto care mi se pare cea mai imp dintre toate foto. Daca nu aveti timp in ziua nuntii puteti s-o faceti si dupa o zi,o sapt,o luna..un an(daca va mai incape rochia:P)
1. Daca cumva zona in care stati sau in aproprierea orasului aveti ceva camp/padure..riscati 30 min pt cateva poze..(foto1-9). Mie mi-ar fi placut la nebunie sa fi avut nunta in perioada cand pe campuri inca mai erau baloti de paie(foto10-11)
2. Nici santierele nu sunt mai putin atragatoare.foto12
3. Un stadion de fotbal sau un simplu teren de fotbal foto12
4.Si daca aveti copii mici ii bagam iar putin in seama;e deajuns un copacel si niste copii special fetite si uitati ce poza frumoasa iese:foto13-14
5. Nici o vie/livada nu da rau in poze ex foto15
6. Calea ferata : foto 16-17
si eu am fost incantata de calea ferata dupa cum ati vazut probabil in pozele mele
7.ceva popusoi?:P foto 18-19

troppotzika
29.11.2009, 12:59:07
Buna bine ai venit unde este restaurantul bon mariage?ca eu una nu stiu nimic despre el si cam cat te costa pe tine meniul?daca poti sa ne spui:D
bon mariage este o sala de nunti situata la iesirea din barlad spre tecuci..mai exact la depozite

ciocolatika
29.11.2009, 13:01:47
wow... fara cuvinteeeeeeeeeeeeeeeeee.... am salvat tot=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Multumim^:)^ ^:)^

troppotzika
29.11.2009, 13:05:00
wow... fara cuvinteeeeeeeeeeeeeeeeee.... am salvat tot=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
da..cand ma gandesc ca am petrecut luni intregi documentandu-ma pe site-uri din tara si straine..si nu am avut timp sa ii predau lista asta fotografului meu sa o aiba in vedere..dar a iesit bine oricum nu?>:p
cand imi mai aduc aminte ceva va mai scriu

ciocolatika
29.11.2009, 13:06:13
da..cand ma gandesc ca am petrecut luni intregi documentandu-ma pe site-uri din tara si straine..si nu am avut timp sa ii predau lista asta fotografului meu sa o aiba in vedere..dar a iesit bine oricum nu?>:p
cand imi mai aduc aminte ceva va mai scriu

DA......chiar i le'am atasat la mail.... acum astept sa intre pe mess..sa'l mai plictisesc:)>- :)>-

adina87
29.11.2009, 15:30:59
bon mariage este o sala de nunti situata la iesirea din barlad spre tecuci..mai exact la depozite
Ms pt sfaturi si pt tot ce neai scris:*

troppotzika
29.11.2009, 15:48:19
Ms pt sfaturi si pt tot ce neai scris:*
pentru nimic dragele mele...va sunt la dispozitie pt orice fel de sfaturi legate de nunta...ca am petrecut luni de documentare..cred ca am sa intru si eu in domeniu pana la urma=))

Ela10
29.11.2009, 16:52:22
Buna, vad ca troppotzika a reusit deja sa raspunda la intrebarea legata de Bon Mariage. Noi am fost pe la toate restaurantele din Barlad sa vedem ce preturi au pentru anul 2010 si de cand am vazut catalogul am stiut ca aici vreau sa am nunta.
Pretul initial ni s-a spus ca ar fi intre 200-250 Ron. Datorita lui iubi care e un negociator foarte bun am ramas la 200 Ron cu toate incluse, exceptie vinul, sampania si piscoturile de la intrare. Mi se pare un pret super ok, avand in vedere ce am gasit si la celelalte restaurante. Oricum pt data pe care o voiam nu mai erau foarte multe restaurante disponibile.

adina87
29.11.2009, 18:17:17
Buna, vad ca troppotzika a reusit deja sa raspunda la intrebarea legata de Bon Mariage. Noi am fost pe la toate restaurantele din Barlad sa vedem ce preturi au pentru anul 2010 si de cand am vazut catalogul am stiut ca aici vreau sa am nunta.
Pretul initial ni s-a spus ca ar fi intre 200-250 Ron. Datorita lui iubi care e un negociator foarte bun am ramas la 200 Ron cu toate incluse, exceptie vinul, sampania si piscoturile de la intrare. Mi se pare un pret super ok, avand in vedere ce am gasit si la celelalte restaurante. Oricum pt data pe care o voiam nu mai erau foarte multe restaurante disponibile.
Este bine ca pret cred ca cam toate resto practica preturile aste eu o sa am duminik nunta dar asta este atuci am mai gasit liber dar cine o vrea sa vina crec ca vine oricand:-\ cel putin asa sper:*

Ela10
29.11.2009, 21:55:01
Este adevarat, cam peste tot este in jur de 180-200 Ron. La Dan Doru stiu ca era 230 Ron, ne-ar fi placut si acolo dar nu aveau data disponibila.
Nu conteaza ca la tine e nunta duminica, cine vrea sa vina vine oricand.;)

adina87
30.11.2009, 09:16:31
Neata miresicilor la multi ani tuturor andreelor si andreilor multa sanatate ,bucurie ,implinire,si tot ce va doriti voi:D

helwa
30.11.2009, 11:40:58

Buna , Te'am vazut si pe miresici de Italia... vad ca esti si din Barlad... Pacat ca nu stam mai aproape in it , eu sunt la padova.... totusi ne leaga Barladul...

adina87
30.11.2009, 12:23:41
Buna , Te'am vazut si pe miresici de Italia... vad ca esti si din Barlad... Pacat ca nu stam mai aproape in it , eu sunt la padova.... totusi ne leaga Barladul...
Buna vad ca si tu ai duminik nunta voi unde faceti ?Eu o sa fac la lebada ati inchiriat deaja localul?:D ma bucur ca nu sunt singura din bd care fac duminik:D

ciocolatika
30.11.2009, 14:16:12

Buna scumpa...eu sunt la Roma...nu ne leaga cu nimic Barladul...eu sunt din Vaslui:)>-

helwa
30.11.2009, 14:19:32
Buna vad ca si tu ai duminik nunta voi unde faceti ?Eu o sa fac la lebada ati inchiriat deaja localul?:D ma bucur ca nu sunt singura din bd care fac duminik:D

Buna. Nu iti face probleme in privinta nuntii de duminica.... e super ok.. si eu consider lucrul asta si un avantaj... pentru ca am gasit mai repede formatia si restaurantul.... si la un pret mai rezonabil...
Nu am nunta in Barlad. eU sunt din Barlad , dar viitorul sot este din Tandarei (jud. Ialomita) si o sa avem nunta acolo , dar totusi miresicile de Barlad mi se par mai comunicative... Poate ca or fi de ale mele! :)))

helwa
30.11.2009, 14:20:55
Buna scumpa...eu sunt la Roma...nu ne leaga cu nimic Barladul...eu sunt din Vaslui:)>-

:) Ok , oricum suntem din acelasi judet...
Ti'ai luat rochia de mireasa de aici sau o sa o iei din tara?^

ciocolatika
30.11.2009, 14:34:54
:) Ok , oricum suntem din acelasi judet...
Ti'ai luat rochia de mireasa de aici sau o sa o iei din tara?^

nop....nu mi'am luat....mai sunt 9 luni ...oricum imi iau de aksa k nu'mi permit de aici:)>-

helwa
30.11.2009, 14:53:45
nop....nu mi'am luat....mai sunt 9 luni ...oricum imi iau de aksa k nu'mi permit de aici:)>-

Ai dreptate---- sunt preturi destul de piperate...

adina87
30.11.2009, 19:05:45
Nici eu nu miam lut rochita am spus ca mai asttept unpicut pana prin februarie si tocmai atuci sa vad ce o sa gasesc sa-mi placa pt ca si peaici sunt scumpisoare dar daca nu gaszesc aici o sa caut in tara:D

helwa
30.11.2009, 19:13:40
Nici eu nu miam lut rochita am spus ca mai asttept unpicut pana prin februarie si tocmai atuci sa vad ce o sa gasesc sa-mi placa pt ca si peaici sunt scumpisoare dar daca nu gaszesc aici o sa caut in tara:D

Tu unde anume locuiesti de zici ca rochitele sunt scumpicele?

adina87
30.11.2009, 20:42:12
Tu unde anume locuiesti de zici ca rochitele sunt scumpicele?
Eu sunt in franta acum pe langa lyon
si ce am vazut la lyon sunt mai piperate
dar poate odata cu reducerile din ianuarie gasesc ceva mai acceptabil:)>-

troppotzika
30.11.2009, 21:01:39
sa va spun ca eu gasisem un magazin aici cu rochii incepand de la 50 lire in sus?=))

adina87
30.11.2009, 21:25:24
sa va spun ca eu gasisem un magazin aici cu rochii incepand de la 50 lire in sus?=))
E bun asa numai ca aici nu sunt poate vin la tine ca sa cumpar\:D/ ;))

crystyna_sirbu
30.11.2009, 22:33:53
pe unde cauti tu rochii??:P de curiozitate
Eu am cautat la Bucuresti dar acum sunt in "razboi "=D> cu sora mea care vrea sa-mi iau rochia din milano, ca deee..a vazut ea acolo ceva super tare si vrea sa mi-o faca cadou de nunta, ce-i drept , rochia e ceva incredibil, ramai cu gura cascata cand o vezi dar...si banii..prefer sa mi-i dea pe masa decat sa dau un amar de bani pe rochie, 100 de mil ceva de genul, sper ca nu era mai mult:O....
Pana la urma cred ca am sa dau o fuga pe la Nanette sau Luxury sa vad ce au ei, daca nu, am sa incerc si la milano dar cand sunt reduceri=P~, poate imi gasesc rochita visurilor mele\:D/. Deocmadata raman la Ophelia Bride, sunt singurii care mi-au placut pana acum;))

poupee
01.12.2009, 17:15:48
Eu sunt in franta acum pe langa lyon
si ce am vazut la lyon sunt mai piperate
dar poate odata cu reducerile din ianuarie gasesc ceva mai acceptabil:)>-
hihihihi....si eu ce am mai cautat rochie de mireasa in nice si pe sit-urile din franta de era sa dau in damblageala 8-} 8-} 8-} rochite se gasesc,pentru toate gusturile si pt toate buzunarele,insa am preferat sa o cumpar din tara.....si am cumparat-o cu 4 zile inainte de nunta,de la unu din magazinele din barlad ....am vazut-o,am probat-o,am cumparat-o..pe mine ma astepta fetelor :D :)>-

ciocolatika
01.12.2009, 18:06:55
hihihihi....si eu ce am mai cautat rochie de mireasa in nice si pe sit-urile din franta de era sa dau in damblageala 8-} 8-} 8-} rochite se gasesc,pentru toate gusturile si pt toate buzunarele,insa am preferat sa o cumpar din tara.....si am cumparat-o cu 4 zile inainte de nunta,de la unu din magazinele din barlad ....am vazut-o,am probat-o,am cumparat-o..pe mine ma astepta fetelor :D :)>-

supeeeeeeeeer:)>- :)>-

adina87
01.12.2009, 18:34:02
In primul rand CASA DE PIATRA si de la ce magazin din barlad tiai luat rochita?
;;)

adina87
02.12.2009, 13:19:36
Buna miresicilor cam putina activitate pe aici am si o intrebare voi ati incheiat deaja contractele cu muzica ,cameraman si fotaograful si ce muzik ati ales si daca ati luat muzik din barlad care?multumesc:*

poupee
02.12.2009, 15:32:26
In primul rand CASA DE PIATRA si de la ce magazin din barlad tiai luat rochita?
;;)
multumesc frumos adina pt urare:* :* :* ...........de la magazinul de la gara,ala mai putin de fitze cica...nush de am voie sa-i spun numele,dar incepe cu L

adina87
02.12.2009, 16:35:44
multumesc frumos adina pt urare:* :* :* ...........de la magazinul de la gara,ala mai putin de fitze cica...nush de am voie sa-i spun numele,dar incepe cu L
OK stiu de care este vb :*

adina87
07.12.2009, 11:39:46
Miresici ce faceti ? pe unde umblati? chiar sunteti asa de ocupate? nu aveti nimik de discutat ce ati mai facut sau ati lasat totul pe dupa sarbatori?>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< va astept la taclale de ale miresicilor:[email protected]

helwa
07.12.2009, 14:17:54
BUna miresici de Barlad... Ma scuza'ti dar am fost ocupata cu un curs...... si cu munca.... Am Vazut ca am de raspuns pe ici pe colo .... In fine ultima noutate am gasit o rochie superba... dar online... nu stiu ce sa fac.. iubi zice sa o iau ... daca am noroc o sa fie ok , daca nu imi iau alta cand ajung in tara... Helppp voi ati avea curaj sa va luati rochita de pe net?

troppotzika
07.12.2009, 16:51:11
BUna miresici de Barlad... Ma scuza'ti dar am fost ocupata cu un curs...... si cu munca.... Am Vazut ca am de raspuns pe ici pe colo .... In fine ultima noutate am gasit o rochie superba... dar online... nu stiu ce sa fac.. iubi zice sa o iau ... daca am noroc o sa fie ok , daca nu imi iau alta cand ajung in tara... Helppp voi ati avea curaj sa va luati rochita de pe net?
eu nu as fi avut curajul asta..pt ca nu intotdeauna o rochie care iti place in poza vine bine pe tine si invers... dar nu poti sa o returnezi in caz ca nu iti place?

helwa
07.12.2009, 17:05:56
eu nu as fi avut curajul asta..pt ca nu intotdeauna o rochie care iti place in poza vine bine pe tine si invers... dar nu poti sa o returnezi in caz ca nu iti place?

Nop nu se poate returna!
Acum sa vedem... dar imi place extrem de mult si am vazut'o si pe o miresica de pe forum , micutza de inaltime ( ca mine) Hmm nici nu stiu , dar voi decide ! :D Promit

Axum fug la bucatarie sa pregatesc de papa.... Ca de miercuri iar la munca :((

adina87
07.12.2009, 17:44:07
Nop nu se poate returna!
Acum sa vedem... dar imi place extrem de mult si am vazut'o si pe o miresica de pe forum , micutza de inaltime ( ca mine) Hmm nici nu stiu , dar voi decide ! :D Promit

Axum fug la bucatarie sa pregatesc de papa.... Ca de miercuri iar la munca :((
buna nui nici o problema ca nu ai mai intrat dar este cam multa liniste pe aici cu treaba cu site si eu am gasit unul dar nu prea stiu ce sa cred daca o fi bine sau nu cu toate ca sunt rochite ff frumoase si costa numai 199 de euro lam gasit din intamplare dar am spus ca daca gasesc modelul in magazin sal probez sa vad ce fel imi vine apoi ma uit pe net sil comand dar ma mai gandesc bine inainte uite intra aici daca vrei sa te mai uiti http://www.lerevedenina.com/epages/62106647.sf>:D< >:D< >:D< >:D<

adina87
07.12.2009, 18:11:14
uite care imi place mie

adina87
07.12.2009, 18:12:03
mie imi place cea pe care o am la avatar mai mult>:D< >:D< >:D< >:D<

troppotzika
07.12.2009, 18:37:39
este superba...dar cred ca tre sa ai ceva inaltime..ori naturala ori cativa cm la pantofi:p

helwa
07.12.2009, 18:54:23
Este foarte frumoasa.
Eu insa nu vreau o rochie care sa aiba mult voal... vreau material.
Vad si pe site0ul asta rochita pe care am vazut'o pe altul ''Gladie (http://www.lerevedenina.com/epages/62106647.sf/fr_FR/?ObjectPath=/Shops/62106647/Products/g83128623)'' se numeste modelul.

Eu am vazut pe landy brida l , unde am vazut'o eu e mai ieftina decat 199..euro.

In fine nu sunt rochii originale , sunt copii ale celor originale , cea originala costa 1350euro. .. pana la urma m'as risca pentru aproape 200euro.... daca nu radeam cu iubi , ma pedepseste de 200 euro =)))

helwa
07.12.2009, 19:05:48

Iubita mea , daca tie iti place , mergi cu incredere la o croitoreasa buna (in caz ca nu ai 100% incredere in site'ul ala ). Sau incearca sa vb cu fetele de pe forum sa vezi daca vreo una a comandat de acolo si ce feedback iti da.

E frumoasa si sa des Dumnezeu sa fie a ta!>:D<

adina87
07.12.2009, 19:26:59
Iubita mea , daca tie iti place , mergi cu incredere la o croitoreasa buna (in caz ca nu ai 100% incredere in site'ul ala ). Sau incearca sa vb cu fetele de pe forum sa vezi daca vreo una a comandat de acolo si ce feedback iti da.

E frumoasa si sa des Dumnezeu sa fie a ta!>:D<
ms am inteles ca se gaseste si in rmania dar ca nu au modelul se face pe comanda ca le aduce din anglia si costa 1800 ron si se face dupa masuri mele:))

adina87
07.12.2009, 19:28:36
este superba...dar cred ca tre sa ai ceva inaltime..ori naturala ori cativa cm la pantofi:p
inaltime am 163 da o sa pun ceva toc de vreo 8 10 cm:)) :)) :)) ca sa fiu mai mare si ma fac de 170=)) =)) =)) =)) si ms

helwa
07.12.2009, 19:31:35
ms am inteles ca se gaseste si in rmania dar ca nu au modelul se face pe comanda ca le aduce din anglia si costa 1800 ron si se face dupa masuri mele:))

Of of.. stai linistita , vorba unei miresici de pe Barlad.... rochia ce va fi a ta , te asteapta! :)>:D<

adina87
08.12.2009, 10:05:00
Of of.. stai linistita , vorba unei miresici de pe Barlad.... rochia ce va fi a ta , te asteapta! :)>:D<
trebuie sa stau linistita ce sa fac asta este cei al meu ii pus deoparte :)) :)) :)) si are dd grija de fiecare ca el stie ce vreau eu si ma ajuta8-| >:D< >:D< >:D< >:D<

helwa
08.12.2009, 11:23:53
trebuie sa stau linistita ce sa fac asta este cei al meu ii pus deoparte :)) :)) :)) si are dd grija de fiecare ca el stie ce vreau eu si ma ajuta8-| >:D< >:D< >:D< >:D<

Buna dimineata fetelor!
Cam tarziu .... dar aici azi e sarbatoare si am putut dormi mai mult... langa iubi :))
Cum ne'am trezit primul subiect ''si? ce ai de gand? iti iei rochia de pe net? vedem ce vine? ''
Acum chiar ca nu stiu ce s afac... astept raspunsul alora de pe site si sa vedem... Adinutza cand o sa fac pasul o sa iti spun poate prinzi si tu curaj :))
:)>-

adina87
08.12.2009, 13:14:08
Buna dimineata fetelor!
Cam tarziu .... dar aici azi e sarbatoare si am putut dormi mai mult... langa iubi :))
Cum ne'am trezit primul subiect ''si? ce ai de gand? iti iei rochia de pe net? vedem ce vine? ''
Acum chiar ca nu stiu ce s afac... astept raspunsul alora de pe site si sa vedem... Adinutza cand o sa fac pasul o sa iti spun poate prinzi si tu curaj :))
:)>-
la mine nui sarbatoare si am facut si eu unpic de curatenie si da da iti ei rochita vreau sami spui si mie :)>-

adina87
08.12.2009, 20:59:41
ceai facut cu rochita?>:D< >:D< >:D< noapte buna

adina87
11.12.2009, 08:43:30
hello miresicilor nimik peaici offfffffffffff>:D< >:D< >:D< >:D<

helwa
11.12.2009, 19:53:26
hello miresicilor nimik peaici offfffffffffff>:D< >:D< >:D< >:D<

Buna Adina...
Uite tocmai am incheiat sapt muncitoare :)Maine si poimaine stau acasa deci o sa fiu mai activa.. pt ca ajungand seara la 7 .. reusesc sa citesc doar mejsale , dar sunt obosita... si nu mai raspund :)

Ce ai mai facut frumos? Toate bune si frumoasE? :)>-

adina87
11.12.2009, 20:36:31
Buna Adina...
Uite tocmai am incheiat sapt muncitoare :)Maine si poimaine stau acasa deci o sa fiu mai activa.. pt ca ajungand seara la 7 .. reusesc sa citesc doar mejsale , dar sunt obosita... si nu mai raspund :)

Ce ai mai facut frumos? Toate bune si frumoasE? :)>-
deocamdata nimik astept sa vad cred ca maine o sa merg la probat rochite prin oras sa vad ce gasesc >:D< >:D< >:D< >:D<

helwa
12.12.2009, 11:06:44
deocamdata nimik astept sa vad cred ca maine o sa merg la probat rochite prin oras sa vad ce gasesc >:D< >:D< >:D< >:D<

Heyla!
Buna dimineata! Cam tarziu... dar abia am terminat curatenia prin casa...
Adina daca te duci la probat fa si pozici si arata'ne si noua... Murim de curiozitate ca pisicile :D hehehe

adina87
12.12.2009, 11:39:39
netza dar nu vreau sa ma vada miresica imbracat si daca fac pozici vede:((