PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Barlad

Pagini : 1 2 [3] 4 5

helwa
12.12.2009, 11:58:50
netza dar nu vreau sa ma vada miresica imbracat si daca fac pozici vede:((

Ce ciudata e viata asta!
Eu vreau sa'l iau cu mine la cumparat rochia.. si el nu vrea... Cica iti iei masina si o tai.... daca vrei o iei iti iei soacra , daca nu mama , daca nu domnisoara de onoare... dar eu nu vreau sa te vad pana in ziua nuntii!
[-o<

adina87
12.12.2009, 17:53:11
Ce ciudata e viata asta!
Eu vreau sa'l iau cu mine la cumparat rochia.. si el nu vrea... Cica iti iei masina si o tai.... daca vrei o iei iti iei soacra , daca nu mama , daca nu domnisoara de onoare... dar eu nu vreau sa te vad pana in ziua nuntii!
[-o<
mai ce sa zic eu stiu ca nui bine ca aduce ghinion cica si prefer sa nu ma vada lasa sa fie surpriza sa ramana:O cand o sa ne vada sa stii ca ma fost azi dar nu am probat nici o rochita ca o sa ma duc cu o prietena si inca nu au colectiile de vara 2010 or sa apra in februarie asa ca mai astept unpicut>:D< >:D< >:D< >:D<

helwa
12.12.2009, 17:57:56
mai ce sa zic eu stiu ca nui bine ca aduce ghinion cica si prefer sa nu ma vada lasa sa fie surpriza sa ramana:O cand o sa ne vada sa stii ca ma fost azi dar nu am probat nici o rochita ca o sa ma duc cu o prietena si inca nu au colectiile de vara 2010 or sa apra in februarie asa ca mai astept unpicut>:D< >:D< >:D< >:D<

Din ce ai vazut prin magazine pana acum , acasa, sunt rochii frumoase?
Eu am zis sa incerc intai acasa , la Barlad.. si apoi sa ma invart pe la Constanta si Braila.. ca e aproape de casa lui iubi... hmm adik viitoarea mea casa.... doar pe buletin :D

Inca nu mi'au raspuns cei de pe site'ul cu rochii... iubi a zis sa merg mai bine direct in magazine... daca vei imi lasi id'ul de mess pe privat si iti arat... ca nu fac niste copii extraordinar de reusite....ca am facut rost de niste poze de la miresici ce au cumparat online.

adina87
13.12.2009, 09:17:10
Din ce ai vazut prin magazine pana acum , acasa, sunt rochii frumoase?
Eu am zis sa incerc intai acasa , la Barlad.. si apoi sa ma invart pe la Constanta si Braila.. ca e aproape de casa lui iubi... hmm adik viitoarea mea casa.... doar pe buletin :D

Inca nu mi'au raspuns cei de pe site'ul cu rochii... iubi a zis sa merg mai bine direct in magazine... daca vei imi lasi id'ul de mess pe privat si iti arat... ca nu fac niste copii extraordinar de reusite....ca am facut rost de niste poze de la miresici ce au cumparat online.
netza tiam trimis pm>:D< >:D< >:D<

LoredanaM79
15.12.2009, 12:06:10
buna nui nici o problema ca nu ai mai intrat dar este cam multa liniste pe aici cu treaba cu site si eu am gasit unul dar nu prea stiu ce sa cred daca o fi bine sau nu cu toate ca sunt rochite ff frumoase si costa numai 199 de euro lam gasit din intamplare dar am spus ca daca gasesc modelul in magazin sal probez sa vad ce fel imi vine apoi ma uit pe net sil comand dar ma mai gandesc bine inainte uite intra aici daca vrei sa te mai uiti http://www.lerevedenina.com/epages/62106647.sf>:D< >:D< >:D< >:D<

Buna, am vazut si eu inainte de a-mi cumpara rochia pe acest site si pe altele asemanatoare, dar nu am avut curaj sa comand online.
Rochita care am avut-o eu este model Alfred Angelo. Am vazut-o pe net si am fost la unicul importator din Bucuresti si am probat (modelul este acesta, doar ca pe verde[] - cum a aratat rochia puteti vedea in fotografiile din semnatura). Este modelul acesta http://www.lerevedenina.com/epages/62106647.sf/fr_FR/?ObjectPath=/Shops/62106647/Products/g107502056 din pagina propusa de voi.
Ce-i drept m-am gandit mult daca sa dau comanda la importator (3500 ron) sau sa dau comanda pe net cu 200 euro. Diferenta era mare.
Dar tocmai diferenta asta asa de mare m-a pus pe ganduri. Rochita mea a avut broderii manuale pe piept si pe fusta. Materialul era foarte bun... Nu cred ca se poate la 200 euro...
Si am ales sa dau comanda chiar cu mult mai multi bani pentru linistea mea sufleteasca. Eu mi-am ales aceasta rochita deoarece mi-a placut foarte mult. Si dezamagirea daca as fi primit-o altfel comandata pe net, ar fi fost enorma.
Si ca o intarire ca decizia mea a fost buna, cand a venit rochita au fost necesare modificari la talie, si la lungime. Mi le-au facut pe loc fara nici un cost.

Spor la miresit si la alegeri inspirate.

helwa
25.12.2009, 22:36:02
Craciun fericit miresiciiiiiiiiiiiiiii de 2010... e ultimul craciun de domnisoare!!!! Olee!!! :))

adina87
27.12.2009, 16:04:35
Craciun fericit miresiciiiiiiiiiiiiiii de 2010... e ultimul craciun de domnisoare!!!! Olee!!! :))
Da asa este inca unpic si gata vine anul nostru si tie craciun fericit multa sanatate bucurie si implinire sa va aduca dumnezeu>:D< >:D<

adina87
31.12.2009, 14:39:12
La multi ani 2010 tuturor miresicilor multa sanatate,bucurie,intelegere,si tot ce va doriti voi sa vi se implineasca:* :* :* :* :* <:-P <:-P <:-P <:-P petrecerea frumoasa

helwa
31.12.2009, 16:49:55
La multi ani 2010 tuturor miresicilor multa sanatate,bucurie,intelegere,si tot ce va doriti voi sa vi se implineasca:* :* :* :* :* <:-P <:-P <:-P <:-P petrecerea frumoasa

La multi ani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

adina87
02.01.2010, 17:10:01
La multi ani pt 2010 pt toate miresicile din barlad sper sa ne adunam cat mai multe ca sa discutam despre organizare nuntii noastre va :* si va astept<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

adina87
13.01.2010, 11:51:28
Dar oare chiar nu sunt miresici din barlad?:-\ :-\ ca tare as vrea sa mai discutam sa vad ce au mai facut si in ce stadiu sunt cu pregatirile va astept la vb<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

crystyna_sirbu
16.01.2010, 19:29:03
Dar oare chiar nu sunt miresici din barlad?:-\ :-\ ca tare as vrea sa mai discutam sa vad ce au mai facut si in ce stadiu sunt cu pregatirile va astept la vb<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P
Buna Adina! Mama da ce nerabdatoare esti u:-SS:-SS

Eu am zis ca pana in martie nici nu ma mai gandesc la nunta:love:Ca ma streseaza prea mult:"> Am restaurantul , muzica, fotograful si cameramanul ....ce rost are sa ma stresez aiurea de celelate atat de devreme..pai incaruntesc pana la nunta:-SS
Oricum mult succes si bafta la pregatiri incontinuare:*:*:*

adina87
17.01.2010, 19:56:57
Buna Adina! Mama da ce nerabdatoare esti u:-SS:-SS

Eu am zis ca pana in martie nici nu ma mai gandesc la nunta:love:Ca ma streseaza prea mult:"> Am restaurantul , muzica, fotograful si cameramanul ....ce rost are sa ma stresez aiurea de celelate atat de devreme..pai incaruntesc pana la nunta:-SS
Oricum mult succes si bafta la pregatiri incontinuare:*:*:*

nu e vb ca sunt nerabdatoare dar sunt curioasa sa vad ce ati mai facut voi eu nu am decat resto deocamdata acum urmeaza sa vedem de fotograf ,dj ,cameraman si dupa restul ce va mai fi>:D< >:D<

crystyna_sirbu
19.01.2010, 20:26:04
nu e vb ca sunt nerabdatoare dar sunt curioasa sa vad ce ati mai facut voi eu nu am decat resto deocamdata acum urmeaza sa vedem de fotograf ,dj ,cameraman si dupa restul ce va mai fi>:D< >:D<
Aham...;-) Pai nu stiu ce sa zic.....stii cum e la inceput , nerabdatoare, dar pe parcurs devine ceva firesc=P~ nu zic ca nu sunt fff entuziasmata..oho, si inca ce>:D<doar e nunta mea....dar am obosit sa ma stresez de pe acum degeaba , cand stiu foarte bine ce am de facut.In schimb parintii sunt cei care se streseaza, si de o parte si de alta:-SSsi mai aiurea ca ma streseaza pe mine, toata ziua ma bat la cap=)):madlaugh:
Ar fi in stare sa dea invitatiile de pe acum=P~
Hm, nu stiu ce sa zic....noi saptamana trecuta am inchiriat cameramanul si fotograful si crede-ma ca avea agenda plina deja...asa ca.....sfatul meu e sa te grabesti cu muzica si fotograful..sa le stii rezolvate pe astea si stai si tu mai linistita dupa aia....
noi muzica din septembrie am impacat-o , bine, noi am vrut formatie ca e mare nunta , vad ca u vrei dj, dar e bine sa cauti din timp..stii doar ca cei mai buni sunt primii luati.
Multa bafta, si cat mai putin stres sa fie pentru toate:))

mamony
20.01.2010, 10:21:52
Buna miresici, am citit aproape toate conversatiile din 2008-2009 cu miresici din Barlad si vreau sa va multumesc. Cu ocazia asta am aflat si eu cateva saloane, numele unor coafeze, unde va-ti facut tortul, locatii dragute din Barlad, chiar si o firma pt aranjamente.
Am uitat sa specific k nu sunt din Barlad si nici nu-l cunosc, am nunta anul asta intr-o comuna de langa Barlad:-SS :-SS iar pt aranjamentele de nunta am ales Barladul:-SS

MULTUMESC INK O DATA

helwa
20.01.2010, 12:02:21
Buna miresici, am citit aproape toate conversatiile din 2008-2009 cu miresici din Barlad si vreau sa va multumesc. Cu ocazia asta am aflat si eu cateva saloane, numele unor coafeze, unde va-ti facut tortul, locatii dragute din Barlad, chiar si o firma pt aranjamente.
Am uitat sa specific k nu sunt din Barlad si nici nu-l cunosc, am nunta anul asta intr-o comuna de langa Barlad:-SS :-SS iar pt aranjamentele de nunta am ales Barladul:-SS

MULTUMESC INK O DATA

Buna.
Bine ai venit printre miresicile de Barlad...
Eu nu te pot ajuta prea mult... :) pentru ca desi sunt din Barlad o sa am nunta in Judetul Ialomita.
>:D< Spor la pregatiri !

mamony
20.01.2010, 13:29:25
Buna.
Bine ai venit printre miresicile de Barlad...
Eu nu te pot ajuta prea mult... :) pentru ca desi sunt din Barlad o sa am nunta in Judetul Ialomita.
>:D< Spor la pregatiri !

Multumesc, multa bafta la pregatiri

adina87
20.01.2010, 13:58:50

MULTUMESC INK O DATA
buna bine ai venit .Unde ai sa ai nunta?si in ce stadiu esti cu pregatirile?>:D< >:D< >:D< te asteptam la discutii:D

adina87
20.01.2010, 14:03:11
Aham...;-) Pai nu stiu ce sa zic.....stii cum e la inceput , nerabdatoare, dar pe parcurs devine ceva firesc=P~ nu zic ca nu sunt fff entuziasmata..oho, si inca ce>:D<doar e nunta mea....dar am obosit sa ma stresez de pe acum degeaba , cand stiu foarte bine ce am de facut.In schimb parintii sunt cei care se streseaza, si de o parte si de alta:-SSsi mai aiurea ca ma streseaza pe mine, toata ziua ma bat la cap=)):madlaugh:
Ar fi in stare sa dea invitatiile de pe acum=P~
Hm, nu stiu ce sa zic....noi saptamana trecuta am inchiriat cameramanul si fotograful si crede-ma ca avea agenda plina deja...asa ca.....sfatul meu e sa te grabesti cu muzica si fotograful..sa le stii rezolvate pe astea si stai si tu mai linistita dupa aia....
noi muzica din septembrie am impacat-o , bine, noi am vrut formatie ca e mare nunta , vad ca u vrei dj, dar e bine sa cauti din timp..stii doar ca cei mai buni sunt primii luati.
Multa bafta, si cat mai putin stres sa fie pentru toate:))
hm ce ma bucur ca apar miresici si din barlad eu astept saptamana asta sa vad cu cameramanul fotograful si dj ca sunt din bucuresti tu de unde ai fotograf cameraman sunt din barlad? si cam cat te ajunge?stres incepe sa fie din ce in ce mai mult nu o sa scapam de asta cu siguranta dar trecem noi si peste astea;-) >:D< >:D< >:D<

mamony
21.01.2010, 09:58:31
buna bine ai venit .Unde ai sa ai nunta?si in ce stadiu esti cu pregatirile?>:D< >:D< >:D< te asteptam la discutii:D

Buna, nunta o avem la Voinesti, noi ne ocupam de tot inclusiv mancare....am ft mari emotii:-SS :-SS mai ales cu mancarea dar am incredere in soacra mea k va iesi totul bine:D
Ce tine de Barlad imi mai trebuie o firma pt aranjarea salii si o coafeza ft buna, in rest muzica, cameraman, fotogram avem.
Iar de restul ma ocup in Brasov unde imi este mult mai usor.:D

adina87
21.01.2010, 12:21:37
pt coafat sunt f f bune fetele de la one este un salon in centrul barladului in peste strada de unde se plateste lumina este o cladire portocalie si la etaj este salon fetele sunt f bune eu una sunt multumita iar pt aranjarea salii ar fi mireasa care stiu ca se ocupa si de aranjarea salii sper ca ti-am fost de ajutor multa bafta in continuare la pregatiri>:D< >:D< >:D<

mamony
21.01.2010, 12:40:50
pt coafat sunt f f bune fetele de la one este un salon in centrul barladului in peste strada de unde se plateste lumina este o cladire portocalie si la etaj este salon fetele sunt f bune eu una sunt multumita iar pt aranjarea salii ar fi mireasa care stiu ca se ocupa si de aranjarea salii sper ca ti-am fost de ajutor multa bafta in continuare la pregatiri>:D< >:D< >:D<

multumsc mult, esti o draguta
bafta si u la pregatiri

adina87
21.01.2010, 14:55:05
multumsc mult, esti o draguta
bafta si u la pregatiri
ms >:D< >:D< >:D<

ela08
21.01.2010, 15:59:05
buna fetelor! si eu sunt din barlad...m-am mutat in octombrie, doar ca nunta am avut-o vara trecuta.
stiu ca e devreme pt unele pregatiri, dar vreau sa va dau un sfat cu privire la buchetul de mireasa. in caz ca nu vreti un buchet ca cele din catalogul de la florarii, asigurati-va din timp ca iese cum vreti voi pt ca eu am avut surpriza ca in dimineata nuntii sa ma trezesc cu un buchet amarat:D
a trebuit sa ma stresez si sa ma duc sa refac buchetul cu 2 ore inainte de nunta.
si daca mai vreti sa stiti alte lucruri legate de nunta, rochie etc, va stau la dispozitie.

adina87
21.01.2010, 16:58:51
buna fetelor! si eu sunt din barlad...m-am mutat in octombrie, doar ca nunta am avut-o vara trecuta.
stiu ca e devreme pt unele pregatiri, dar vreau sa va dau un sfat cu privire la buchetul de mireasa. in caz ca nu vreti un buchet ca cele din catalogul de la florarii, asigurati-va din timp ca iese cum vreti voi pt ca eu am avut surpriza ca in dimineata nuntii sa ma trezesc cu un buchet amarat:D
a trebuit sa ma stresez si sa ma duc sa refac buchetul cu 2 ore inainte de nunta.
si daca mai vreti sa stiti alte lucruri legate de nunta, rochie etc, va stau la dispozitie.
unde ti-ai facut buchetul de nu a iesit cum trebuie ?si unde ai avut nunta ?de unde ti-ai cumparat rochita?cat te-o costat?ai avut dj sau formatie? casa de piatra sa fiti fericiti si sa va bucurati unul de altul>:D< >:D< >:D<

helwa
21.01.2010, 18:03:09

Casa de piatra!:)>-:)>-:)>-:)>-

ela08
21.01.2010, 18:07:23
din cate am observat, in barlad este o singura florarie...trandafirul, care are 2 magazine...de la unul am luat buchetul de cununie...am dat 60lei pe te miri ce, iar de la celalalt am luat buchetul de mireasa.
rochia am cumparat-o din iasi, de la diva. vanzatoarea de acolo(cea care detine si salonul) este si croitoreasa, ea face rochiile si are multe modele unicat. rochia a costat 2100lei, dar cu tot cu voal, bolerou, manusi si pieptene de par cu pietricele a ajuns la 2600lei. un alt salon cu multe rochii de mireasa frumoase din iasi este nanette, numai ca acolo preturile sunt mai mari. la diva avea rochii si mai ieftine, si pot sa spun sincer, la fel de frumoase:)
eu sunt de alta confesiune, asa ca nu am avut nevoie de dj sau formatie...a avut totusi cine sa imi cante la nunta, nu ma plang, ba chiar a fost mai frumos decat m-am asteptat;-)
aa...si multumesc de urari!

helwa
21.01.2010, 18:09:21

Si nasa mea a patit'o cu buchetul... imi spunea ca era mai frumos buchetul nasei decat al ei (mireasa) :) Grija mare![-X

helwa
21.01.2010, 18:10:07

Adina cumva la salonul acela sunt fetele ce munceau candva la Majestic?
Eu am incredere in Denisa de la Carmen's!

adina87
22.01.2010, 11:01:32
Adina cumva la salonul acela sunt fetele ce munceau candva la Majestic?
Eu am incredere in Denisa de la Carmen's!
netza da acolo sunt fetele de la mejestic eu una ma fac la irina si mio placut ce mio facut de fiecare data>:D< >:D< >:D<

adina87
22.01.2010, 11:03:12
din cate am observat, in barlad este o singura florarie...trandafirul, care are 2 magazine...de la unul am luat buchetul de cununie...am dat 60lei pe te miri ce, iar de la celalalt am luat buchetul de mireasa.
rochia am cumparat-o din iasi, de la diva. vanzatoarea de acolo(cea care detine si salonul) este si croitoreasa, ea face rochiile si are multe modele unicat. rochia a costat 2100lei, dar cu tot cu voal, bolerou, manusi si pieptene de par cu pietricele a ajuns la 2600lei. un alt salon cu multe rochii de mireasa frumoase din iasi este nanette, numai ca acolo preturile sunt mai mari. la diva avea rochii si mai ieftine, si pot sa spun sincer, la fel de frumoase:)
eu sunt de alta confesiune, asa ca nu am avut nevoie de dj sau formatie...a avut totusi cine sa imi cante la nunta, nu ma plang, ba chiar a fost mai frumos decat m-am asteptat;-)
aa...si multumesc de urari!
stiu ca sunt doar ei sper sa nu am probleme cu buchetul cai bat:D rau oricum ma duc cu modelul sa lil arat ca sa nu spuna ca nu au stiut:D si de rochii sunt ok ca pret ms pt detalii>:D< >:D<

crystyna_sirbu
22.01.2010, 19:46:27

MULTUMESC INK O DATA
:madlaugh::madlaugh::madlaugh:Ehe...Si eu sunt tot din Voinesti, bine, bunicii:)):)):))....Unde anume faci nunta? si cand?
Bine ai venit !

ela08
24.01.2010, 13:54:08
adina, daca ai modelul tau de buchet, te sfatuiesc sa mergi din timp la florarie ca in cazul in care nu au florile sau ornamentele pe stoc, sa poata face comanda.

adina87
24.01.2010, 18:41:08
adina, daca ai modelul tau de buchet, te sfatuiesc sa mergi din timp la florarie ca in cazul in care nu au florile sau ornamentele pe stoc, sa poata face comanda.
asa o sa fac ca sa nu am surprize>:D< >:D< >:D< >:D<

helwa
26.01.2010, 15:10:58
Heyla!!!
Miresici de Barlad uniti'va!!!
Se vede ca nu prea se misca lumea... adik se misca dar nu prea are timp de forum.
Adina brava , esti cea care ridica miresicile pe aici...
Dar dintre miresicile ce au avut nunta vad ca nu mai scrie nimeni... hmm oare asa o sa facem si noi?

Oricum spor la miresit!!! Si va astept cu noutati :)>-

adina87
27.01.2010, 10:39:20
Heyla!!!
Miresici de Barlad uniti'va!!!
Se vede ca nu prea se misca lumea... adik se misca dar nu prea are timp de forum.
Adina brava , esti cea care ridica miresicile pe aici...
Dar dintre miresicile ce au avut nunta vad ca nu mai scrie nimeni... hmm oare asa o sa facem si noi?

Oricum spor la miresit!!! Si va astept cu noutati :)>-
buna miresicilor va asteptam la discutii eu am cumparat pernuta pt verighete si cosulete pt petale de trandafiri, flori pt masini,si baloane nuj daca am mai scris asta va atasez poze<:-P <:-P <:-P <:-P

helwa
27.01.2010, 12:02:25
buna miresicilor va asteptam la discutii eu am cumparat pernuta pt verighete si cosulete pt petale de trandafiri, flori pt masini,si baloane nuj daca am mai scris asta va atasez poze<:-P <:-P <:-P <:-P

Superrrr!!!

Eu azi incerc sa merg si dupa pranz pe la magazine (ca am fost si de dimineaa) sa caut tulle... confetti , si tot ce imitrebuie sa ma apuc de bomboniere si de decorarea paharilor pt miri si nasi.
Am vazut deja niste lucruri interesante pe net .... si daca nu gasesc ceva ieftin in magazin fac comanda de tot pe net... si apoi ma apuc de treaba.
Pernutza de verighete mi'o da nasa , pt ca ea nu a folosit'o pe a ei :) o cheltuiala in minus :)

adina87
27.01.2010, 14:25:47
Superrrr!!!

Eu azi incerc sa merg si dupa pranz pe la magazine (ca am fost si de dimineaa) sa caut tulle... confetti , si tot ce imitrebuie sa ma apuc de bomboniere si de decorarea paharilor pt miri si nasi.
Am vazut deja niste lucruri interesante pe net .... si daca nu gasesc ceva ieftin in magazin fac comanda de tot pe net... si apoi ma apuc de treaba.
Pernutza de verighete mi'o da nasa , pt ca ea nu a folosit'o pe a ei :) o cheltuiala in minus :)
spor la cautari si eu vreu sa fac paharele pt noi si pt nasi le-am luat deaja dar inca nu le-am facut mai tarziu ca este timp astept sa le faci tu sa le vad;;) eu le fac prin aprilie si prin februarie incep sa probez rochite sa vad ce gasesc pana la urma si eu vreau sa-mi fac si cutiuta pt bani o sa-i pun tapet al pe ea sper sa iasa bine dar inca nu am chef:-$ :* :* :* eu confeti nu iau o sa iau doar petale de trandafiri pt la biserica mai vedem ce mai trebuie ca se lungeste lista:-"

adina87
28.01.2010, 10:00:28
netza miresicilor ce faceti?>:D< >:D< >:D<

Cat_Eyes
28.01.2010, 11:20:40
adina, de unde ai luat cosuletul?
imi place!

helwa
28.01.2010, 11:23:37
netza miresicilor ce faceti?>:D< >:D< >:D<

Neatza Adina .. deja s'a facut zi ;D dar de dimineata am stat numai cu nasul in aspirator si mop :D >:D<

ela08
28.01.2010, 14:18:58
adina, frumoase si pernuta si cosuletul:)
casuta pt bani nu vrei sa cumperi?nu sunt chiar asa de scumpe.
eu pe a mea am dat 35 lei si mi se pare ca e de-a dreptul frumoasa:D , dar sunt multe, mai ieftine si dupa gustul fiecaruia
o sa incerc sa ii fac o poza si sa o atasez ca sa iti faci o parere.

adina87
28.01.2010, 16:14:34
adina, frumoase si pernuta si cosuletul:)
casuta pt bani nu vrei sa cumperi?nu sunt chiar asa de scumpe.
eu pe a mea am dat 35 lei si mi se pare ca e de-a dreptul frumoasa:D , dar sunt multe, mai ieftine si dupa gustul fiecaruia
o sa incerc sa ii fac o poza si sa o atasez ca sa iti faci o parere.
sunt interesat dar sa o vad mai intai iar daca nu gasesc o sa incerc sa-mi fac singurica una pozici,pozici asteptam>:D< >:D< >:D< si cu cat vrei sa o dai?
:)>-

ela08
29.01.2010, 11:47:54
atasez poze cu casuta mea, care seamana mai degraba cu un cufar;)) dar nu e de vanzare. mi-e prea draga ca sa renunt la ea;))
funditele arata cam pleostite, dar cand am cumparat-o erau in stare buna.
nu pot sa atasez poze....

adina87
29.01.2010, 13:29:14
atasez poze cu casuta mea, care seamana mai degraba cu un cufar;)) dar nu e de vanzare. mi-e prea draga ca sa renunt la ea;))
funditele arata cam pleostite, dar cand am cumparat-o erau in stare buna.
nu pot sa atasez poze....
dc nu poti?

Cat_Eyes
29.01.2010, 15:16:30
dc nu poti?

adina, de unde ai luat cosuletele??

adina87
29.01.2010, 17:44:41
adina, de unde ai luat cosuletele??
de aici de la mine din franta si am dar 6 euro pe unul

adina87
29.01.2010, 21:17:46
noapte buna miresici se apropie cu pasi repezi marele eveniment :-SS inca unpic si intram in luna februarie (incepem sa ne stresam cel putin eu incep)>:D< >:D< >:D< >:D<

Cat_Eyes
29.01.2010, 22:37:14
de aici de la mine din franta si am dar 6 euro pe unul

offf, daca as fi stiut imi luam si eu cand am fost
:(

troppotzika
30.01.2010, 09:17:08
uite ca mai scriu si eu..din generatia sotiilor:p ..noi acum ne-am bagat la alte discutii....copiii..treburi casnice =))

adina87
30.01.2010, 12:05:10
offf, daca as fi stiut imi luam si eu cand am fost
:(
poate nu erau atunci dar nu fi trista ca ai sa-ti gasesti altele mai frumoase pe placul tau>:D< >:D< >:D< >:D<

adina87
30.01.2010, 12:06:45
uite ca mai scriu si eu..din generatia sotiilor:p ..noi acum ne-am bagat la alte discutii....copiii..treburi casnice =))
buna poi nu asa trebuie este normal aaaa ce vreau sa te intreb tu unde ti-ai facut buchetul de miresa? si o iesit frumos?merci>:D< >:D< >:D< >:D<

troppotzika
30.01.2010, 18:53:19
buna poi nu asa trebuie este normal aaaa ce vreau sa te intreb tu unde ti-ai facut buchetul de miresa? si o iesit frumos?merci>:D< >:D< >:D< >:D<
eu//.la cea mai de renume florarie=)) ..eu nu l-am vrut prea complicat si mi l-am facut singura in dimineata nuntii....ai aici cateva poze in care se observa si buchetelul meu..si a rezistat toata ziua si noaptea:p ..ce zici?

ciocolatika
30.01.2010, 19:02:14
eu//.la cea mai de renume florarie=)) ..eu nu l-am vrut prea complicat si mi l-am facut singura in dimineata nuntii....ai aici cateva poze in care se observa si buchetelul meu..si a rezistat toata ziua si noaptea:p ..ce zici?

ce face bebe Iulia?..>:D< >:D< >:D< >:D<
off...ca mare neindemnatica mai sunt[-(
fain buchetul tau...faina nunta>:D< 8-}

troppotzika
30.01.2010, 19:04:38
sper ca bine..chiar glumeam cu sotul ca deocamdata nu avem nici o confirmare de la doctor decat testul meu..dar au trecut 2 luni si fara problems...deci altceva nu ar putea fi..=)) ..iti place buchetul?nu e greu de facut...poti sa ti-l faci si tu singura...asta e fost primul si singurul buchet facut de mine

ciocolatika
30.01.2010, 19:05:55
sper ca bine..chiar glumeam cu sotul ca deocamdata nu avem nici o confirmare de la doctor decat testul meu..dar au trecut 2 luni si fara problems...deci altceva nu ar putea fi..=)) ..iti place buchetul?nu e greu de facut...poti sa ti-l faci si tu singura...asta e fost primul si singurul buchet facut de mine

si tortul e fenomenal....ai vazut ce tortuletz vreau eu?8-} 8-}
sa dea Doamne Doamne sa fie totul bine...
>:D<

troppotzika
30.01.2010, 19:05:58
ce fazaaa...tu ai nunta pe 21 august si bebele meu e asteptat pe 22 august:P... deci ma puteam ghida si dupa tickerul tau.. si eu care voiam sa vin la Moreni sa te vad...

ciocolatika
30.01.2010, 19:07:10
ce fazaaa...tu ai nunta pe 21 august si bebele meu e asteptat pe 22 august:P... deci ma puteam ghida si dupa tickerul tau.. si eu care voiam sa vin la Moreni sa te vad...

:(( :(( :(( Trebuie sa vii... bebe va sta cuminte si va veni la nunta ciocolatzikai<:-P <:-P <:-P

troppotzika
30.01.2010, 19:07:44
:(( :(( :(( Trebuie sa vii... bebe va sta cuminte si va veni la nunta ciocolatzikai<:-P <:-P <:-P
cam imposibil din moment ce mi-am pus in gand sa nasc aici:))

ciocolatika
30.01.2010, 19:09:27
cam imposibil din moment ce mi-am pus in gand sa nasc aici:))

aaaah....eh lasa ....ma multumesc sa aflu k bebe s'a nascut pe 21 august si k este sanatos>:D< >:D< >:D< ..k sa'l botezam noi;))

adina87
31.01.2010, 10:10:47
felicitari pt buchet foarte frumos eu stiu poate incerc sa mi-l fac si eu singurica mai vedem insa felicitari pt bebe se va naste cand am eu nunta:x pe 22 asta daca el nu vrea sa faca vreo surpriza la parinti si sa le dea peste cap planurile multa sanatate ai grija de tine mai mult ca oricand si un pupic pt bebita>:D< >:D< >:D< si pt parinti>:D< >:D< >:D<

troppotzika
31.01.2010, 10:28:20
felicitari pt buchet foarte frumos eu stiu poate incerc sa mi-l fac si eu singurica mai vedem insa felicitari pt bebe se va naste cand am eu nunta:x pe 22 asta daca el nu vrea sa faca vreo surpriza la parinti si sa le dea peste cap planurile multa sanatate ai grija de tine mai mult ca oricand si un pupic pt bebita>:D< >:D< >:D< si pt parinti>:D< >:D< >:D<
multumim de urari..spor la pregatiri si o nunta cat mai reusita...am sa ma gandesc la tine cand am sa tip din toate puterile..poate ma mai calmeaza:))

adina87
31.01.2010, 10:51:26
multumim de urari..spor la pregatiri si o nunta cat mai reusita...am sa ma gandesc la tine cand am sa tip din toate puterile..poate ma mai calmeaza:))
:)) :)) :)) sper sa ai o nastere cat mai usoara nici macar sa nu simti gandestete ca eu o sa-mi aduc aminte cu siguranta de tine ca de nu pot sa uit data :D >:D< >:D< >:D< ms pt urari:x :x

corinuta
01.02.2010, 11:16:52

Iuliaaaaaaaaaaaaa....o sa ai bebeee???????? Felicitari!!! Sarcina usoara si bebe sanatos<:-P:*

troppotzika
01.02.2010, 11:31:40
Iuliaaaaaaaaaaaaa....o sa ai bebeee???????? Felicitari!!! Sarcina usoara si bebe sanatos<:-P:*
m-ai prins:)) ...mai eu asa zic... abia sapt trecuta am fost la spital si mi-am luat analize..si pana acum nu m-au sunat sa imi spuna ca ar fi altceva:))

corinuta
01.02.2010, 12:06:02
m-ai prins:)) ...mai eu asa zic... abia sapt trecuta am fost la spital si mi-am luat analize..si pana acum nu m-au sunat sa imi spuna ca ar fi altceva:))

Sa dea DD sa fie bine:) cand mai vii acasa? mai intra si tu pe mess:-p

helwa
01.02.2010, 12:21:31
Iulia sa dea DD sa fie bine bebe si sa duci sarcina usor!:*

adina87
01.02.2010, 17:35:44
buna miresici am si eu o intrebare la voi cam cu cat timp inainte ati facut voi rezervare la strea civila si la biserica (pt fostele miresici) si pt viitoarele miresici voi cand mergeti cu cat timp inainte trebuie ca eu nuj merci:* :* :* :*

corinuta
02.02.2010, 06:49:37
buna miresici am si eu o intrebare la voi cam cu cat timp inainte ati facut voi rezervare la strea civila si la biserica (pt fostele miresici) si pt viitoarele miresici voi cand mergeti cu cat timp inainte trebuie ca eu nuj merci:* :* :* :*

La starea civila trebuie sa mergeti cu zece zile inainte de data stabilita sa depuneti actele, iar la biserica depinde unde te cununi, altele sunt mai aglomerate, altele mai libere..eu m-am cununat la Manastirea Bujoreni si am vb cu cateva luni bune inainte;)):*

adina87
02.02.2010, 13:52:35
La starea civila trebuie sa mergeti cu zece zile inainte de data stabilita sa depuneti actele, iar la biserica depinde unde te cununi, altele sunt mai aglomerate, altele mai libere..eu m-am cununat la Manastirea Bujoreni si am vb cu cateva luni bune inainte;)):*
ok ms pt raspuns am intrebat pt ca pe forumu se vb de a vb de pe acum la starea civila dar na in fiecare oras difera si de biserica ma asteptam sa trebuiasca mai devreme o sa incerc prin martie sa vb la biserica ca sa vedem ca si eu vreau sa facem la manastirea bujoreni de taxa stii ceva daca poti sa-mi spui si eventual daca fac si duminik slujbe merci>:D< >:D< >:D<

corinuta
02.02.2010, 14:40:08
ok ms pt raspuns am intrebat pt ca pe forumu se vb de a vb de pe acum la starea civila dar na in fiecare oras difera si de biserica ma asteptam sa trebuiasca mai devreme o sa incerc prin martie sa vb la biserica ca sa vedem ca si eu vreau sa facem la manastirea bujoreni de taxa stii ceva daca poti sa-mi spui si eventual daca fac si duminik slujbe merci>:D< >:D< >:D<

Da, fac si duminica, asa am inteles, noi ne-am cununat sambata, iar de taxa daca intrebi vreun preot de acolo iti spune ca nu e o taxa fixa, cat vrea fiecare, asa ne-a spus si noua si sincer, chiar nu stiu cat a paltit nasu;-)>:D<

adina87
02.02.2010, 18:15:05
Da, fac si duminica, asa am inteles, noi ne-am cununat sambata, iar de taxa daca intrebi vreun preot de acolo iti spune ca nu e o taxa fixa, cat vrea fiecare, asa ne-a spus si noua si sincer, chiar nu stiu cat a paltit nasu;-)>:D<
ok ms mult pt raspuns

crystyna_sirbu
03.02.2010, 14:58:10
Hm..eu ma gandeam saptamana asta sa dau o fuga pana acasa sa vorbesc si la primarie si biserica...:-?....Ca sa nu am probleme ...eh..de acum am zis ca ma apuc si eu de pregatiri..<:-P
Dar dupa 10 ca pana atunci am alte pregatiri, ziua de nastere a sotului, si la mine parca as face cumatrie la cata lume se aduna:))....
Bafta la pregatiri miresici...incet incet se apropie si marele eveniment:A

adina87
04.02.2010, 11:52:36
Hm..eu ma gandeam saptamana asta sa dau o fuga pana acasa sa vorbesc si la primarie si biserica...:-?....Ca sa nu am probleme ...eh..de acum am zis ca ma apuc si eu de pregatiri..<:-P
Dar dupa 10 ca pana atunci am alte pregatiri, ziua de nastere a sotului, si la mine parca as face cumatrie la cata lume se aduna:))....
Bafta la pregatiri miresici...incet incet se apropie si marele eveniment:A
sa ne spui si noua ce-ai facut dupa ce vb daca vrei cica la primarie trebuie cu vreo 10 zile sau daca vrei sa fii mai sigura de ora pe care o vrei cu vreo luna inainte la biserica o sa vad ce spui tu si dupaia ma hotarasc si eu>:D< >:D< >:D< spor la pregatiri si LA MULTI ANI PT SOTUL TAU MULTA SANATATE SI SA FITI FERICITI>:D< >:D< >:D<

crystyna_sirbu
05.02.2010, 01:27:38
sa ne spui si noua ce-ai facut dupa ce vb daca vrei cica la primarie trebuie cu vreo 10 zile sau daca vrei sa fii mai sigura de ora pe care o vrei cu vreo luna inainte la biserica o sa vad ce spui tu si dupaia ma hotarasc si eu>:D< >:D< >:D< spor la pregatiri si LA MULTI ANI PT SOTUL TAU MULTA SANATATE SI SA FITI FERICITI>:D< >:D< >:D<
Multumesc mult de urari:*:*:*Imbatraneste imbatraneste<:-P:)):))
Pai cred ca sambata dau o fuga pana acasa, am sa te tin la curent daca reusesc sa ajung la primarie sa vorbesc.....Pai la biserica, vreau in spate la primarie, am vorbit prin noiembrie preventiv cu preotul si deja avea agenda incarcata pentru anul asta;)) Asa ca prefer sa nu ma trezesc cu surprize aiurea , mai bine ma duc si vorbesc de pe acum sa-mi iau de o grija.
Eh, de acum incep sa caut si eu rochita mult visata#:-S#:-SSper sa o gasesc repede, la cat de pretentioasa si incapatanata sunt;));))

crystyna_sirbu
05.02.2010, 01:32:28
Azi am dat o raita prin magazinele de specialitate dupa invitatii...offfff...am gasit una pur si simplu superba in carrefour felicia, iasi, dar ce sor are ..mamaaaa...mi se pare scumpica, 5.4 ron..:-"..cam ma luau ametelile....
Voi v-ati luat invitatiile deja? daca da, de unde?:( Ca eu vreau clasic, alb, crem sau negru, mama, as vrea negru dar nu gasesc, si daca as gasi, sunt fffff scumpe cred, si foarte elegante...:(Dar nici in halul asta de scumpe.....Daca era 4.5. ron \:D/ nu stateam pe ganduri...

crystyna_sirbu
05.02.2010, 01:35:14
Aaaaa..inca ceva, fetele ce stiti de Marithe? cum au preturile?...ca mie mi-au placut foarte mult rochitele de la ei...dar vreau sa stiu si ce scoruri au sa nu mor de draci dupa aia daca pun ochii pe vreuna....
:*:*:*:*:*

adina87
05.02.2010, 10:20:35
Aaaaa..inca ceva, fetele ce stiti de Marithe? cum au preturile?...ca mie mi-au placut foarte mult rochitele de la ei...dar vreau sa stiu si ce scoruri au sa nu mor de draci dupa aia daca pun ochii pe vreuna....
buna mi se par scumpe invitatiile eu una o sa iau unele la 2,3lei ceva de genul ca nu cred ca merita sa dau mai mult pe ele acum tu stii ce-ti place tie si pana la urma ai sa-ti gasesti invitatia dorita si eu o sa merg sa probez rochii saptamana viitoare de MARITHE nu stiu nu cunosc si nu am vazut nimic pana acum o sa ma uit pe net sa-mi dau cu parerea>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< o sa pun poze cu modelul de invitatie pe care o sa-l fac>:D<

Cat_Eyes
07.02.2010, 20:06:30

depinde de rochita.. gasesti si la 20 de milioane, dar si la 30
oricum.. probatul nu costa :)>-

adina87
08.02.2010, 18:45:21
buna miresici din barlad am o onitrebare la voi ati auzit cumva ca nu s-ar mai face cuniile cile sambata si duminik? crystyna_sarbu ai fost sa intrebi la starea civila?te rog sa raspunzi ca fetele vb pe forum ca au auzit ca nu s-ar mai face cununiile sambata si duminik ca nu ar fi platiti ce de acolo ai fost?stii ceva de asta?este valabil si in bd?ms pt raspuns:* :* :* :*

adina87
10.02.2010, 19:41:22
miresici eu am facut comanda la cocarde atasez poze sa spuneti daca va plac:-SS

adina87
11.02.2010, 14:49:55
buna ce parere aveti de lumanarile astea?costa maxim 70 de lei una astept pareri

ciocolatika
11.02.2010, 18:08:04
buna ce parere aveti de lumanarile astea?costa maxim 70 de lei una astept pareri

:)) :)) mie imi plac lumanarile mele:-p :-p :-p
sunt frumoase si acestea...:)>-

Cat_Eyes
11.02.2010, 18:45:06

sunt dragute.
daca tie iti plac si le vrei, de ce sa mai astepti pareri? depinde doar de tine.
eu cred ca sunt foarte fragile, mai expuse topirii

adina87
11.02.2010, 19:51:59
imi plac dar inca nui nimik batut in cui am intrebat sa vad ce pereri aveti:D oricum va multumesc>:D< >:D< >:D<

rroana
12.02.2010, 12:55:53
chiar sunt superbe............

adina87
12.02.2010, 17:45:48
chiar sunt superbe............
ms mult astept sa le primeasca parintii acasa luni sa mi le arate pe net sa le vad in realitate :* :* :* :*

mariana_anisia
19.02.2010, 09:39:50
Buna fetelor...sunt o viitoare mireasa din Barlad. Doresc sa stiu daca aveti ceva informatii despre Casa de moda "Mireasa", (daca reusesc sa fac rochitele pe gustul clientului, cam cat costa o rochie de mireasa, daca sunt amabili si nu in ultimul rand daca merita sa/mi fac rochia la ei)?. Multumesc mult. Spor la pregatiri.

adina87
19.02.2010, 11:48:57
Buna fetelor...sunt o viitoare mireasa din Barlad. Doresc sa stiu daca aveti ceva informatii despre Casa de moda "Mireasa", (daca reusesc sa fac rochitele pe gustul clientului, cam cat costa o rochie de mireasa, daca sunt amabili si nu in ultimul rand daca merita sa/mi fac rochia la ei)?. Multumesc mult. Spor la pregatiri.
buna bine ai venit unde faci nunta in barlad?si in ce stadiu esti cu pregatirile? stiu ca cei de la mireasa fac rochite dar acuma depinde de tine daca o sa-ti placa de pret nuj sa iti spun poate te ajuta celelalte fete care au avut nunta te asteptam la discutii:* :* :* :* pe cat ai nunta?

ela08
23.02.2010, 15:28:44
buna fetelor!
n-am mai intrat de ceva timp pe forum, dar am revenit si intentionez sa nu mai lipsesc:-p
adina f frumoase cocardele tale, vazusem si eu ceva asemanator anul trecut cand planificam nunta, numai ca eu ma uitam dupa tot ce are verde;))
anisia, decat sa iti faci la comanda, mai degraba iti cauti una de-a gata, plus ca Mireasa nu mi se pare ca ar avea cine stie ce modele. si chiar daca te duci tu cu un model frumos, materialele (cel putin cele din care sunt rochiile de la ei) nu sunt chiar stralucite. eu am intrebat prin alte parti de rochii la comanda si acolo unde aveau rochii la preturi mai mici, o rochie la comanda, si mai ales cu un material mai bun, costa mai mult decat cele gata facute de ei.
oricum , mergi si intreaba, ca nu ai ce pierde, iar daca observi ca nu-s amabili, faci stanga-n prejur si pleci. la urma urmei, ei au de pierdut, nu tu:>

adina87
23.02.2010, 17:47:43
buna fetelor!
n-am mai intrat de ceva timp pe forum, dar am revenit si intentionez sa nu mai lipsesc:-p
adina f frumoase cocardele tale, vazusem si eu ceva asemanator anul trecut cand planificam nunta, numai ca eu ma uitam dupa tot ce are verde;))
anisia, decat sa iti faci la comanda, mai degraba iti cauti una de-a gata, plus ca Mireasa nu mi se pare ca ar avea cine stie ce modele. si chiar daca te duci tu cu un model frumos, materialele (cel putin cele din care sunt rochiile de la ei) nu sunt chiar stralucite. eu am intrebat prin alte parti de rochii la comanda si acolo unde aveau rochii la preturi mai mici, o rochie la comanda, si mai ales cu un material mai bun, costa mai mult decat cele gata facute de ei.
oricum , mergi si intreaba, ca nu ai ce pierde, iar daca observi ca nu-s amabili, faci stanga-n prejur si pleci. la urma urmei, ei au de pierdut, nu tu:>
buna eu miam comanda rochita mai trebuie sa vedem de costumul pt miresica si poate la inceputul lui martie dam si comanda la invitatii ne mai trebuie alcoolul dar asta il luam in august cand ajungem acasa ca pana atunci nu avem cum astept sa vb mama la biserica sa vad ce spune preotul si va mai spun dupa in rest nimik nu am mai facut:D

ela08
24.02.2010, 09:28:16
buna eu miam comanda rochita mai trebuie sa vedem de costumul pt miresica si poate la inceputul lui martie dam si comanda la invitatii ne mai trebuie alcoolul dar asta il luam in august cand ajungem acasa ca pana atunci nu avem cum astept sa vb mama la biserica sa vad ce spune preotul si va mai spun dupa in rest nimik nu am mai facut:D
ce rochie, de unde? daca ai poze, pune sa vedem si noi;;)

adina87
24.02.2010, 11:20:31
ce rochie, de unde? daca ai poze, pune sa vedem si noi;;)
buna rochita este cea pe care o am la avatar:D de comandat am comandat-o pe net:-p acum trebuie sa astept 2 luni ca sa o vad acasa:D si dupaia va mai arat:* :* :*

ela08
24.02.2010, 23:13:01
e superba :x

adina87
25.02.2010, 10:23:43
e superba :x
ms sper sa o vad acasa sa nu-mi fi luat vreo teapa pe net8-} acum trebuie sa astept sa vad ce primesc8-|

oana_myo
26.02.2010, 19:12:02
Buna fetelor...eu nu am mai scris de mult (sunt mai lenesa). Dar am nevoie de sfaturi:
1. Ati fost la nunti la Dan Doru? Noi acolo facem, ni se par profesionisti si au o oferta f buna, totusi nu am fost la nicio nunta si nu prea stim la ce sa ne asteptam.
2. Noi intentionam sa facem cununia religoasa la Moreni. Aveti experiente cu manastirile (transport invitati, drumuri proaste, etc)
Merci mult si va pun pozici cand imi cumpar verighetele (am deja foto si DJ)

adina87
26.02.2010, 19:26:59
Buna fetelor...eu nu am mai scris de mult (sunt mai lenesa). Dar am nevoie de sfaturi:
1. Ati fost la nunti la Dan Doru? Noi acolo facem, ni se par profesionisti si au o oferta f buna, totusi nu am fost la nicio nunta si nu prea stim la ce sa ne asteptam.
2. Noi intentionam sa facem cununia religoasa la Moreni. Aveti experiente cu manastirile (transport invitati, drumuri proaste, etc)
Buna o fost o miresica de anul trecut care o avut la dan doru si o fost multumita de cum o iesit nunta,ati inchiriat local a si vad ca o sa avem nunta in aceiasi zi .Si noi am vrut sa facem la manastire dar am renuntat si o sa facem la biserica SF MINA de drumuri stii cum sunt si prin oras sunt urate banuiesc ca pe drum de tara sunt si mai si >:D< >:D< >:D< asteptam poze cu verighetele:D

ciocolatika
26.02.2010, 19:51:42

si eu tot la Moreni am cununia religioasa...asta vara in august drumul de la deleni spre manastire era in constructii....era bun...
iar dinspre barlad la fel...drumul e pietruit...:)>-

helwa
27.02.2010, 10:34:46
Buna miresici. Help cat vin luati? si la ce preturi ati gasit?

Ms e intrebare , asta e urmatorul pas ce trebuie sa'l fac si sunt in dilema!8-|

Cat_Eyes
27.02.2010, 10:49:30

e frumos la moreni.. si eu am vrut initial acolo. dar pana la urma am renuntat.. mi se pare ca pierd prea mult timp. si nici nu vreau sa ma gandesc daca ploua.. am vazut poze si ... :-SS:-SS

adina87
27.02.2010, 19:35:39
Buna miresici. Help cat vin luati? si la ce preturi ati gasit?

Ms e intrebare , asta e urmatorul pas ce trebuie sa'l fac si sunt in dilema!8-|
buna eu cred ca o sa luam in jur de 1 l/pers si ceva bauturi mai tari da astea cate 100ml /pers si sucuri si apa cat cuprinde azi am achizitionat costumul lui miresica iupiiiiiiiiiiiiiiiiii:x :x e super frumos

oana_myo
28.02.2010, 11:33:09
Multumesc de raspunsuri. Ma duc maine sa vad noile modele de verighete..daca fac comanda va pun poze. Timp pt manastire o sa am ca as vrea sa fac civila inaine...sa nu ploua asta sper[-o<
In legatura cu bauturile..cred ca depinde si de invitati (cam cat stii tu ca beau). Este un topic cu bauturi unde se cearta fetele de la bere, tuica si vin...

adina87
01.03.2010, 07:44:39
Neatza sa aveti o primavara plina de iubire si implinire:* :* :* :*

oana_myo
01.03.2010, 19:22:52
Am fost si mi-am dat comanda la verighete <:-P. Astept cu nerabdare sa le vad (cam o luna). Va recomand magazinul de la Stadion au preturi mici (82ron/g) la majoritatea modelelor si mie mi se pare ca lucreaza bine ;-)

adina87
01.03.2010, 19:58:14
Am fost si mi-am dat comanda la verighete <:-P. Astept cu nerabdare sa le vad (cam o luna). Va recomand magazinul de la Stadion au preturi mici (82ron/g) la majoritatea modelelor si mie mi se pare ca lucreaza bine ;-)
Eu mai astept unpicut ca al meu o spus ca daca isi rupe degetul :-"pana in mai si nui mai vine verigheta;)) asa ca in mai o sa dam comanda si intro luna o sa le avem si noi.Sa le stapaniti sanatosi<:-P <:-P <:-P

ela08
02.03.2010, 11:41:37
cei de langa stadion concureaza cu sabrini?;)) anul trecut, in august in afara de sabrini, pe nicaieri nu erau preturi mai mari de 75lei/g iar verighete frumoase erau peste tot.

troppotzika
02.03.2010, 11:52:57
cei de langa stadion concureaza cu sabrini?;)) anul trecut, in august in afara de sabrini, pe nicaieri nu erau preturi mai mari de 75lei/g iar verighete frumoase erau peste tot.
75 lei/g? mie mi s-au parut mult mai scumpe..nu mai gasesc bonul acuma dar sunt sigura ca batea spre 100....undeva 90-95 gramul.deci 82 chiar e pret mic

ela08
02.03.2010, 13:39:40
vai ce au crescut preturile:-s in vara am gasit aur si cu 65 lei/g, dar nu i-a placut sotului nici un model. 85lei/g la sabrini mi s-a parut scump, dar a fost singurul loc in care am gasit verighete care sa ne placa la amandoi (sotul a tinut mortis sa aiba model).

adina87
02.03.2010, 14:00:54
75 lei/g? mie mi s-au parut mult mai scumpe..nu mai gasesc bonul acuma dar sunt sigura ca batea spre 100....undeva 90-95 gramul.deci 82 chiar e pret mic
buna ce face bb e bine?<:-P <:-P <:-P

troppotzika
02.03.2010, 15:48:12
buna ce face bb e bine?<:-P <:-P <:-P
da..multumim de intrebare..cel putin nu se plange.. :)) asteptam sa inceapa sa se miste de acum

oana_myo
02.03.2010, 17:19:38
Aici in Iasi la Coriolan si Sabrini preturile deja au depasit 100 (110-120) deci noua ni se pare ieftin. plus ca noua ne-au placut mult, au un catalog foarte stufos si lucreaza bine (sau le aduc din afara). Nu strica incercat ;)

RamonaElena30
04.03.2010, 08:10:28

salut....despre ce magazin de bijuterii vb?ce firma?mersi;)

oana_myo
04.03.2010, 15:47:26
Celebrity - in intersectia semaforizata la stadion (vizavi de coafor)

helwa
08.03.2010, 09:59:31
Fie ca toate impinirile frumoase, sanatatea si spiritul acestei zile sa Va insoteasca pretutindeni. Fie ca primavara iubirii Va iti inunde sufletul cu bucurie si cu parfumul tuturor florilor sale. Va doresc un 8 Martie cat mai frumos. :*:*:*<:-P<:-P<:-P:*:*:*

adina87
08.03.2010, 12:52:55
Fie ca toate impinirile frumoase, sanatatea si spiritul acestei zile sa Va insoteasca pretutindeni. Fie ca primavara iubirii Va iti inunde sufletul cu bucurie si cu parfumul tuturor florilor sale. Va doresc un 8 Martie cat mai frumos. :*:*:*<:-P<:-P<:-P:*:*:*
multumim si eu doresc la fel tuturor femilor si domnisoarelor multa sanatate implinire si bucurie si petrecere cat mai frumoasa<:-P <:-P <:-P <:-P

cevafrumos
08.03.2010, 13:22:43
M-am alaturat si eu miresicilor de Barlad :D salutari si la multi ani ! pooopici

adina87
08.03.2010, 13:40:22
M-am alaturat si eu miresicilor de Barlad :D salutari si la multi ani ! pooopici
buna bine ai venit

ela08
09.03.2010, 12:18:26
buna dragelor :* cum ati petrecut de 8 martie?
va urez si eu o primavara frumoasa si spor la pregatirile pt nunta!

helwa
09.03.2010, 13:09:16
buna dragelor :* cum ati petrecut de 8 martie?
va urez si eu o primavara frumoasa si spor la pregatirile pt nunta!

Multumim Ela...
Nu stiu miresicile cum au petrecut eu am petrecut cu iubi :D mai multe nu mai spunem :))

white_rose03
09.03.2010, 14:18:10
buna tuturor viitoarelor miresici din barlad! eu sunt o "fosta"...#:-S bine ca am scapat ;)) , dar va pot ajuta cu informatii, dc aveti nevoie...eu am facut nunta in 2008 la Premier si a iesit super, asta dupa spusele invitatilor, bineinteles...tortul si prajiturile au fost de la Toporas =P~ ...delicioase

troppotzika
09.03.2010, 14:22:38
buna tuturor viitoarelor miresici din barlad! eu sunt o "fosta"...#:-S bine ca am scapat ;)) , dar va pot ajuta cu informatii, dc aveti nevoie...eu am facut nunta in 2008 la Premier si a iesit super, asta dupa spusele invitatilor, bineinteles...tortul si prajiturile au fost de la Toporas =P~ ...delicioase
salutare... ce ingeras ai tu acolo..:P ..ai nascut in Londra?

white_rose03
09.03.2010, 14:25:15
da, la londra

troppotzika
09.03.2010, 14:29:32
da, la londra
si cum a fost experienta?:p

white_rose03
09.03.2010, 14:41:32
si cum a fost experienta?:p

pai, din punct de vedere al serviciilor oferite, a fost OK...adica moasele au fost atente si saritoare, am avut camera mea, sotul meu a stat cu mine, ne-au oferit ceaiuri, cafele ....si totul gratuit...ca si experienta pentru mine, nu a fost prea bine, ca am nascut natural, si imediat dupa nastere am zis ca nu mai fac copii in viata mea ;)) , dar acum deja il vreau pe al doilea:D

white_rose03
09.03.2010, 15:43:47
salutare... ce ingeras ai tu acolo..:P ..ai nascut in Londra?

am vazut ca ai si tu un puiutz in burtica...felicitari...sa dea Domnul sa ai o sarcina si o nastere usoare...:P

troppotzika
09.03.2010, 15:45:34
am vazut ca ai si tu un puiutz in burtica...felicitari...sa dea Domnul sa ai o sarcina si o nastere usoare...:P
da..multumesc..sper sa fie totul bine..ca emotiile sunt mari...dar oricum am parca mai multa incredere in cei de aici decat in medicii din tara...

mamony
09.03.2010, 23:14:43
Buna miresici, ma puteti ajuta si pe mine?
Nu sunt din Barlad si am vazut k se recomanda ft mult salonul one,( Irina si Simona) dar de salonul Venus stiti ceva, stiti cum lucreaza Ramona? Am o mare problema cu coafura.

adina87
10.03.2010, 11:26:50
Buna miresici, ma puteti ajuta si pe mine?
Nu sunt din Barlad si am vazut k se recomanda ft mult salonul one,( Irina si Simona) dar de salonul Venus stiti ceva, stiti cum lucreaza Ramona? Am o mare problema cu coafura.
buna unde e situat salonul Venus ? ca eu nu stiu:-" a si la One cica este inchis duminik asa ca trebuie sa ma reorientez :-? sa-mi gasesc in alta parte unde sa ma coafez:-"

troppotzika
10.03.2010, 13:08:35
buna unde e situat salonul Venus ? ca eu nu stiu:-" a si la One cica este inchis duminik asa ca trebuie sa ma reorientez :-? sa-mi gasesc in alta parte unde sa ma coafez:-"poti oricum vorbi cu fetele inainte ..poate mai fac si exceptii si vin si duminica .

ciocolatika
10.03.2010, 14:59:52
buna unde e situat salonul Venus ? ca eu nu stiu:-" a si la One cica este inchis duminik asa ca trebuie sa ma reorientez :-? sa-mi gasesc in alta parte unde sa ma coafez:-"

in august...o sa munceasca sigur=;;;)

mamony
10.03.2010, 15:09:14

Buna, este la parterul uni bloc langa Biserik Sf Dumitru, in spatele primariei.
Eu am fost saptamana trecuta in Barlad,( in sfarsit ) am trecut pe la toate saloanele:D, fetele toate dragute, le-am aratat cam cum vreau sa ma coafeze si au zis toate k se poate, Acum nu stiu cat sunt de pricepute si imi este ft greu sa aleg intre one si venus. Mi-ar fi placut ft mult la Simona care este cea mai draguta din toate dar era ocupata. Am intrebat-o pe cine imi recomanda dintre Irina si Gina, mi-a recomandat Gina dar imi este frik dupa ce am citit aici pe forum k Gina nu este chiar asa de priceputa.Este destul de greu sa alegi daca nu te-ai coafat la ele sau tuns:(, asa iti mai dai seama care se pricepe si care nu:-B, dar poate stie cineva si ma lamureste si pe mine>:D<.

adina87
10.03.2010, 16:20:47
Buna, este la parterul uni bloc langa Biserik Sf Dumitru, in spatele primariei.
Eu am fost saptamana trecuta in Barlad,( in sfarsit ) am trecut pe la toate saloanele:D, fetele toate dragute, le-am aratat cam cum vreau sa ma coafeze si au zis toate k se poate, Acum nu stiu cat sunt de pricepute si imi este ft greu sa aleg intre one si venus. Mi-ar fi placut ft mult la Simona care este cea mai draguta din toate dar era ocupata. Am intrebat-o pe cine imi recomanda dintre Irina si Gina, mi-a recomandat Gina dar imi este frik dupa ce am citit aici pe forum k Gina nu este chiar asa de priceputa.Este destul de greu sa alegi daca nu te-ai coafat la ele sau tuns:(, asa iti mai dai seama care se pricepe si care nu:-B, dar poate stie cineva si ma lamureste si pe mine>:D<.
dc nu mergi sa faci proba la modelul de coc sau cum vrei u sa te faci asa stii cum te va face eu una asa o sa fac o sa merg si o sa fac proba;;) ;;) ;;)

white_rose03
10.03.2010, 17:04:23
da..multumesc..sper sa fie totul bine..ca emotiile sunt mari...dar oricum am parca mai multa incredere in cei de aici decat in medicii din tara...

sa inteleg ca si tu esti in londra? :smile:

troppotzika
10.03.2010, 17:16:55
sa inteleg ca si tu esti in londra? :smile:
da..da.. mai exact in est....tu in ce zona stai?

crystyna_sirbu
10.03.2010, 18:38:20
dc nu mergi sa faci proba la modelul de coc sau cum vrei u sa te faci asa stii cum te va face eu una asa o sa fac o sa merg si o sa fac proba;;) ;;) ;;)
Buna seara miresici>:D<>:D<>:D<>:D<
Am cam lipsit de pe aici....Hm, in legatura cu coafura, eu m-am hotarat sa mi-o fac la iasi, la maviov, nah 2 ore nu mor sa vin repede sa mi-o fac
adica 4 dus intors=P~, dar nu e problema, sacrificii fac pt min doar....Ziua de 8 martie, hm..la munca am petrecut-o seara;));))dar zoiua cu sotul meu incercand sa negociem bugetul pt rochia de mireasa pe care in curand sper sa o si gasesc la bucuresti..ca acusi am drum incolo si am niste emotii :(( Nu de alta da rochita perfecta si mult visata am gasit-o dar ma costa cat jumatate , din bugetul alocat pentru nunta, adica 5000 e=))=))=)) si al meu era sa faca stop cardiac cand a auzit....
App, am nevoie de ajutorul vostru, plsssss....as incerca sa o fac la comanda, da nu stiu un salon ffff bun, chiar si la cluj m-as duce, dar as prefera zona asta, moldova sau bucuresti, ca e greu sa plec aiurea de la servici..
Va rog mult care si-a facut rochita la comanda am nevoie mare, ca prea mult imi place rochita pe care am gasit-o de la Rosa Clara:(

Voi cum stati cu pregatirile? La mine se aduna cam fff multi invitati, multi ma roaga sa-i chem:( si nu stiu ce am sa fac ca se supara lumea:(...
Sper totusi ca atunci cand dau invitatiile sa nu confirme toata lumea:))
Poop miresici:D

mamony
10.03.2010, 20:32:58

Eu o sa mai ajung la Barlad numai cu o saptamana inainte de nunta, proba cu siguranta o fac atunci dar programarea trebuie sa o fac inainte cu o luna:( si imi doresc sa fac o algere destul de buna.
Mersi mult.
U cum stai cu pregatirile?

adina87
10.03.2010, 21:01:18
Eu o sa mai ajung la Barlad numai cu o saptamana inainte de nunta, proba cu siguranta o fac atunci dar programarea trebuie sa o fac inainte cu o luna:( si imi doresc sa fac o algere destul de buna.
Mersi mult.
U cum stai cu pregatirile?
eu stau bine cu pregatirile am fotograf,video,dj,rochita,costumul,invitatiile,coc ardele,cosuletele pt cocarde,paharele pt miri nasi parinti,pernuta pt verighete,aranjamente pt masini,baloane ,cam atat:"> mai am destule de facut la biserica am fost si am vorbit si o spus sa megem in iulie sa stabilim data,pe la starea civila cam cu 20-30 de zile ca sa reusesc sa ma programez la ce ora vreau;;) la coafor o sa vad in iulie ca atunci ajung acasa.TU IN CE STADIU ESTI CU PREGATIRILE,

mamony
11.03.2010, 08:07:02
eu stau bine cu pregatirile am fotograf,video,dj,rochita,costumul,invitatiile,coc ardele,cosuletele pt cocarde,paharele pt miri nasi parinti,pernuta pt verighete,aranjamente pt masini,baloane ,cam atat:"> mai am destule de facut la biserica am fost si am vorbit si o spus sa megem in iulie sa stabilim data,pe la starea civila cam cu 20-30 de zile ca sa reusesc sa ma programez la ce ora vreau;;) la coafor o sa vad in iulie ca atunci ajung acasa.TU IN CE STADIU ESTI CU PREGATIRILE,

ooooo stai ft bine cu pregatirile, FELICITARI
Eu am rezolvat ce tinea de Barlad adik muzica, foto, video, tort, invitatiile, iar de restul ma ocup aici, chiar azi merg sa-mi caut rochia de mireasa:D :D poate am noroc si o gasesc din prima:D
pupici si bafta multa la pregatiri

adina87
11.03.2010, 08:46:54
ooooo stai ft bine cu pregatirile, FELICITARI
Eu am rezolvat ce tinea de Barlad adik muzica, foto, video, tort, invitatiile, iar de restul ma ocup aici, chiar azi merg sa-mi caut rochia de mireasa:D :D poate am noroc si o gasesc din prima:D
pupici si bafta multa la pregatiri
Neata ms spor la cautat si la probat vrem sa vedem si pozici daca se poate>:D< >:D< >:D<

helwa
11.03.2010, 10:45:19
BUna ziua miresici !
Mama mama dar ce vorbarete sunteti!
In legatura cu salonul ... eu mereu am mers la Denis ... la carmen..... la stadion si mereu a facut treaba mai mult decat buna! Pacat ca la nunta nu o sa am ocazia sa merg la ea ca na.... am vreo 4ore pana la ''locatia nuntii'' ... deja mi'au promis socrii ca imi vor aduce acasa o coafeza super buna... sper sa fie totul ok...
Sambata merg la probat niste rochii , sper sa ma lase sa fac poze ... altfel o sa va povestesc din impresiile mele...

In legatura cu pregatirile... hmm stau cam asa:
Nasi
Formatie
Restaurant
Marturii
Pernutza verighete
Pahare nasi si miri

Urmeaza sa achizitionam bauturile luna urmatoare (deja ne'au facut calculul si a ramas sa mearga socrii sa dea banii si sa ia produsele). Verighetele luna urmatoare... le'am vazut si ne'am indragostit :)) Invitatiile luna urmatoare le'am vazut deja...
Cadoul pentru nasi , o sa mergem la ei dupa Paste si o sa cumparam ce vor.. iar nasa a zis ca mergem sa imi aleg parfumul ... ruj.. si tot ce trebuie pt gatit... la dezgatit a zis ca imi aduce un batic inflorat din Moldova .. de peste Prut :))) ca asa s'a pus deaccord nasul cu finul.
Rochita si costumul hmmm sa vedem ce gasim pe aici si la ce preturi , daca nu o sa fie acceptabile luam totul cu 2 -3 sapt inainte de nunta din Romania.
Nu avem inca fotograf +video dar suntem in tratative!
Restul lucrurilor marunte le facem cand venim acasa in august!

Kisses

helwa
11.03.2010, 10:47:31
Buna seara miresici>:D<>:D<>:D<>:D<
Am cam lipsit de pe aici....Hm, in legatura cu coafura, eu m-am hotarat sa mi-o fac la iasi, la maviov, nah 2 ore nu mor sa vin repede sa mi-o fac
adica 4 dus intors=P~, dar nu e problema, sacrificii fac pt min doar....Ziua de 8 martie, hm..la munca am petrecut-o seara;));))dar zoiua cu sotul meu incercand sa negociem bugetul pt rochia de mireasa pe care in curand sper sa o si gasesc la bucuresti..ca acusi am drum incolo si am niste emotii :(( Nu de alta da rochita perfecta si mult visata am gasit-o dar ma costa cat jumatate , din bugetul alocat pentru nunta, adica 5000 e=))=))=)) si al meu era sa faca stop cardiac cand a auzit....
App, am nevoie de ajutorul vostru, plsssss....as incerca sa o fac la comanda, da nu stiu un salon ffff bun, chiar si la cluj m-as duce, dar as prefera zona asta, moldova sau bucuresti, ca e greu sa plec aiurea de la servici..
Va rog mult care si-a facut rochita la comanda am nevoie mare, ca prea mult imi place rochita pe care am gasit-o de la Rosa Clara:(

Voi cum stati cu pregatirile? La mine se aduna cam fff multi invitati, multi ma roaga sa-i chem:( si nu stiu ce am sa fac ca se supara lumea:(...
Sper totusi ca atunci cand dau invitatiile sa nu confirme toata lumea:))
Poop miresici:D

Felicitari pentru ca ai multa lume la nunta si sunt dornici sa vina ( partea a doua e ca nu poti sti cati sunt seriosi si iti confirma) Dar incearca sa multumesti pe toata lumea ....
Mie imi este greu sa aduc lumea de la Barlad la nunta.. avand in vedere ca de la Barlad la Ialomita sunt ceva km.... sper sa se descurce ai mei....
Noi o sa avem cam 120 de invitati dar o sa dam invitatii la 150 de persoane.... cine stie... nu ma bazez pe toti!

carmems78
11.03.2010, 18:10:10

Acum am vazut!felicitariiiiiiiii!<:-P
Sa ai o sarcina usoara si fara probleme si o nastere si mai usoara!>:D<

adina87
12.03.2010, 10:52:11
Buna am si eu o rugamite este vreo miresica care o avut anul trecut nunta la lebada ca sa imi spuna si mie cum o fost ,cum se descurca cei de la lebada,daca ati fost multumiti .Va multumesc:* :* :* :*

crystyna_sirbu
12.03.2010, 14:13:31
Felicitari pentru ca ai multa lume la nunta si sunt dornici sa vina ( partea a doua e ca nu poti sti cati sunt seriosi si iti confirma) Dar incearca sa multumesti pe toata lumea ....
Mie imi este greu sa aduc lumea de la Barlad la nunta.. avand in vedere ca de la Barlad la Ialomita sunt ceva km.... sper sa se descurce ai mei....
Noi o sa avem cam 120 de invitati dar o sa dam invitatii la 150 de persoane.... cine stie... nu ma bazez pe toti!
Pai ma bazez pe 80 de perechi sigur deocamdata=P~Da pe lista sunt in jur de 130:)) N-am spatiu atat de mare pentru toti indiferent cat de mare ar fi sala la alona, nu are cum sa incapa toti..Si nici nu vreau o nunta ingramadita....Cred ca voi face modificari drastice pe lista invitatilor, ca e prea mult..Pai 80 % sunt numai tineret:P Am eu 32 de perechi socrii 45 sigure..Nu am luat in calcul neamurile mai departate sau cunostintele cu care nu prea am avut tangenta , nici pe toti la care am mers la nunta.Deci, habar n-am
Luna viitoare ma ocup d erochie, invitatii, meniu si tot ce mai include la alona, inclusiv decoratul, ca e inclus in meniu si vreau sa-i arat cum vreau sa faca.De restul next month:)) nu-i graba...Prefer sa fiu mai calma ...

oana_myo
12.03.2010, 16:10:10
Hai fetelor mai scrieti k de-acum se apropie momentul...Ce si de unde v-ati mai cumparat? Bauturi alcoolice (de care si de unde luati), verighete, invitatii, decoratiuni (ce culori va alegeti, cine va face aranjamentele, ce flori)
Aaaa..si s-a mai discutat asta, dar tot caut rapunsuri: sedinta foto unde o faceti? in gradina publica? (e frumos, dar e asa aglomerat):-<
Merci

helwa
12.03.2010, 16:52:06
Pai ma bazez pe 80 de perechi sigur deocamdata=P~Da pe lista sunt in jur de 130:)) N-am spatiu atat de mare pentru toti indiferent cat de mare ar fi sala la alona, nu are cum sa incapa toti..Si nici nu vreau o nunta ingramadita....Cred ca voi face modificari drastice pe lista invitatilor, ca e prea mult..Pai 80 % sunt numai tineret:P Am eu 32 de perechi socrii 45 sigure..Nu am luat in calcul neamurile mai departate sau cunostintele cu care nu prea am avut tangenta , nici pe toti la care am mers la nunta.Deci, habar n-am
Luna viitoare ma ocup d erochie, invitatii, meniu si tot ce mai include la alona, inclusiv decoratul, ca e inclus in meniu si vreau sa-i arat cum vreau sa faca.De restul next month:)) nu-i graba...Prefer sa fiu mai calma ...

Foarte bine , o solutie trebuie sa existe ;) Dar sunteti amandoi din Barlad? E un super avantaj :) eu fiind plecata si din tara sau mai racit relatiile cu neamurile si nu prea ma bazez ... de aia nici nu invit multa lume... sa fiu dezamagita..<:-P

helwa
12.03.2010, 16:56:57
Hai fetelor mai scrieti k de-acum se apropie momentul...Ce si de unde v-ati mai cumparat? Bauturi alcoolice (de care si de unde luati), verighete, invitatii, decoratiuni (ce culori va alegeti, cine va face aranjamentele, ce flori)
Aaaa..si s-a mai discutat asta, dar tot caut rapunsuri: sedinta foto unde o faceti? in gradina publica? (e frumos, dar e asa aglomerat):-<
Merci

Hai sa iti raspund la intrebarile ''generale'' :) pt ca mi'as dori sa fac poze la gradina dar .... nu se poate din cauza distantei.
Bautura... ne ajunge 400euro , stiu ca avem vin (rosu , alb) angeli , garone , whisky .. dar nu stiu sa iti spun cat si cum pentru ca au fost socrii s'au interesat de cat ar fi nevoie pt 120 d invitati si noi doar trimitem banii.
Verighetele noastre vor fi clasice , galbene pentru ca vor fi mereu elegante.. nu vreau diamant sau model pt ca inele imi pot lua si acum si dupa nunta :) verigheta vreau sa se vada :)))
Invitatii probabil le comand pe net , am vazut ceva frumos pe publ...
Iar pt aranjamente cred ca voi lucra cu Mire.... din Barlad pentru ca au sediu si la Slobozia , deci aproape de locatia nuntii mele... insa am auzit ca sunt scumpicei. :)

Celelalte miresici?^

adina87
12.03.2010, 17:39:29
Lasa ca o sa fie asa cum iti doresti nic la mine nu o sa fie multi in jur de 100/pers de aranjatul salii meniu si bautura in august o sa ne ocupam;;)

adina87
12.03.2010, 17:42:11
Merci
poi eu miam luat invitatiilede pe net in cateva zile o sa ajunga acasa,flori pt aranjament inca nuj o sa vedem in august,verighetele o sa le luam in mai inca nu stiu ce model o sa vedem atunci ,bautura tot in august o sa luam in rest nuj ce sa mai spun mai spuneti si voi:* :* :*

adina87
12.03.2010, 17:47:33
invitatiile mele arata cam asa ;)) am trimis pe cineva sa vb la biserica si o spus sa mergem in iulie sa stabilim ora la care o sa facem cununia ;;)

oana_myo
12.03.2010, 17:58:03
invitatiile mele arata cam asa ;)) am trimis pe cineva sa vb la biserica si o spus sa mergem in iulie sa stabilim ora la care o sa facem cununia ;;)

=))=))=))=)) super funny textul

adina87
12.03.2010, 18:22:49
Ma bucur ca iti place tu in ce stadiu esti cu pregatirile?

ciocolatika
12.03.2010, 19:27:24

Oana ..la ce ora ai cununia religioasa?

oana_myo
12.03.2010, 19:29:56
hmm...asa si-asa
Am localul :D, DJ, foto-cameraman, am programat biserica si mi-am dat comanda la verighete. Cam atat (mai am multe de facut :-<-dar ma duc maine la targul de nunti)

oana_myo
12.03.2010, 19:30:56
Oana ..la ce ora ai cununia religioasa?

la ora 17.00.....

ciocolatika
12.03.2010, 20:15:17
la ora 17.00.....

eu am la ora 16.00 dar sambata:> :>

adina87
12.03.2010, 20:43:17
hmm...asa si-asa
Am localul :D, DJ, foto-cameraman, am programat biserica si mi-am dat comanda la verighete. Cam atat (mai am multe de facut :-<-dar ma duc maine la targul de nunti)
Poate ai sa gasesti rochita dorita:* :*

oana_myo
12.03.2010, 21:03:18
eu am la ora 16.00 dar sambata:> :>

[-o< sa avem vreme buna!
Tu petrecerea o faci in Vs, nu? (k eu nu stiu unde e Ambasador)

ciocolatika
12.03.2010, 21:04:46
[-o< sa avem vreme buna!
Tu petrecerea o faci in Vs, nu? (k eu nu stiu unde e Ambasador)

doamne ajuta sa avem vreme buna[-o< [-o< [-o<
da da...la vaslui...:*

crystyna_sirbu
13.03.2010, 09:58:15
hmm...asa si-asa
Cred ca eu sunt cam lenesa:">...Voi stati foarte bine cu pregatirile..Eu am o lene=D>..:-$...Dar ma descurc eu. Am un mare avantaj ca totul este inclus in meniu, in afara de vin, pe care l-am si comandat deja...vreau vin de tara, nu de ala botezat;))Deci va dati seama ce ametita am iesit de la degustat.=))Dar alegerea a fost extraordinara.Sper doar sa nu se imbete lumea la cat de bun e vinul,vreau numai alb ca asta se bea mai mult.:D.
Invitatiile le-am gasit deja, cam scumpicele, 4,9 ron dar superbe, foarte elegante albe cu crem..extraordinare, sigur vor incanta pe toata lumea.:D Verighetele, sper sa gasesc la Bucuresti ceva frumos, ca nu am gasit ce vreau, modelul da dar nu in magazine:((...Inelul meu de logodna e patrat:)) din aur alb si e dificil s agasesti ceva sa te multumeasca ...pt mine o vreau patrata, sotul, acelasi model, sau aproape identica, dar rotunda cred.
Eh, spor mare s aaveti.
Totusi nu mai face nimeni la Alona? Sunt singura?:( Catare as fi vrut sa vad cum merg pregatirile in cazul lor dar mai ales foste miresici d epe aici aratati-ne si noua cateva poze cu sala decorata eu stiu? Ca n-am idee daca va fi ok cum am ales eu sa fie decorata....Tinand cont de faptul ca acolo e mult verde:((Un dezavantaj pentru mine..Dar asta e.

helwa
13.03.2010, 12:22:23
Cred ca eu sunt cam lenesa:">...Voi stati foarte bine cu pregatirile..Eu am o lene=D>..:-$...Dar ma descurc eu. Am un mare avantaj ca totul este inclus in meniu, in afara de vin, pe care l-am si comandat deja...vreau vin de tara, nu de ala botezat;))Deci va dati seama ce ametita am iesit de la degustat.=))Dar alegerea a fost extraordinara.Sper doar sa nu se imbete lumea la cat de bun e vinul,vreau numai alb ca asta se bea mai mult.:D.
Invitatiile le-am gasit deja, cam scumpicele, 4,9 ron dar superbe, foarte elegante albe cu crem..extraordinare, sigur vor incanta pe toata lumea.:D Verighetele, sper sa gasesc la Bucuresti ceva frumos, ca nu am gasit ce vreau, modelul da dar nu in magazine:((...Inelul meu de logodna e patrat:)) din aur alb si e dificil s agasesti ceva sa te multumeasca ...pt mine o vreau patrata, sotul, acelasi model, sau aproape identica, dar rotunda cred.
Eh, spor mare s aaveti.
Totusi nu mai face nimeni la Alona? Sunt singura?:( Catare as fi vrut sa vad cum merg pregatirile in cazul lor dar mai ales foste miresici d epe aici aratati-ne si noua cateva poze cu sala decorata eu stiu? Ca n-am idee daca va fi ok cum am ales eu sa fie decorata....Tinand cont de faptul ca acolo e mult verde:((Un dezavantaj pentru mine..Dar asta e.

Ciao Cristina... Parerea mea ( personala eh) este sa mergi pe culori complementare .. daca ai mult verde acolo poti folosi portocaliul la aranjamente pt ca sigur va da bine... dar poti sa te sfatuiesti si cu cei care iti vor face aranjamentele , sigur sunt mai priceputi :)

Fetele merg astazi la probat rochii de mireasa :*

adina87
13.03.2010, 18:53:49
Ciao Cristina... Parerea mea ( personala eh) este sa mergi pe culori complementare .. daca ai mult verde acolo poti folosi portocaliul la aranjamente pt ca sigur va da bine... dar poti sa te sfatuiesti si cu cei care iti vor face aranjamentele , sigur sunt mai priceputi :)

Fetele merg astazi la probat rochii de mireasa :*
Buna ai fost la probat? Ne pui si niste pozici sa te vedem asata daca vrei:* :* :*

adina87
13.03.2010, 18:56:57
Eh, spor mare s aaveti.
Buna si eu am totul inclus in meniu doar vinul o sal cumparam noi cu verighetele si noi cred ca eu o sami iau un model si el altul;;) om vedea cand o sa dam comanda ca inca nu am dato.Si eu as dori daca este vreo miresica care o avut la LEBADA nunta anul trecut sa imi spuna si mie cum o fost cum sau descurcat cei de la resto mai multe detalii daca se poate ms:* :* :* :* :*

helwa
13.03.2010, 20:55:48
Poi o sa atasez pozici in picassa...

crystyna_sirbu
15.03.2010, 17:59:51
Fetele, hai s afiu si eu curajoasa:D Am gasit modelul pe care-l vreau, am probat rochita, e superba, dar...acum trebuie sa aleg intre doua :(( Amandoua sunt frumoase foc, dar pe una am probat-o iar pe cealalta nu:(( Si numai daca o vreau pe aia pot sa o vad in realitate cum va fi..:(( Aiurea...Astea sunt rochitele, de la Atelier Diagonal, :X si amandoua sunt pe alb diamond :X..Saptamana viitoare ma duc sa dau comanda, ca dureaza 3 luni si jumatate8-|pana mi-o aduc astia,dar nu stiu la care sa ma hotarasc, amandoua sunt superbe:((..Numai mie mi se putea intampla asa ceva..:(

crystyna_sirbu
15.03.2010, 18:02:26
A...modelul pe crem l-am probat...cealalta pe alb nu:( Si parca mi-ar placea mai mult aia, da nici foarte simpla nu as vrea...Nu stiu ce sa fac....

adina87
15.03.2010, 18:36:31
A...modelul pe crem l-am probat...cealalta pe alb nu:( Si parca mi-ar placea mai mult aia, da nici foarte simpla nu as vrea...Nu stiu ce sa fac....
Buna mia imi place mai mult cea alba prima poza imi place si a doua dar cel mai mult prima:) acum cum crezi tu oricum mare diferenta intre ele nu este si deci daca ai probat-o pe aia mai inchisa si ti-o placut cum iti vine dar o doresti pe aia alba comand-o cu toata inima si eu mi-am comandat rochita fara sa o probez acum astept sa o primesc sa o vad ce fel imi vine>:D< tu macar ai probat ceva asemanator:) parerea mea cumparo daca vrei si crezi ca este the one>:D< >:D< >:D<

Cat_Eyes
15.03.2010, 19:46:41
mie-mi place mai mult a2a rochita

helwa
15.03.2010, 20:24:08
Fetele, hai s afiu si eu curajoasa:D Am gasit modelul pe care-l vreau, am probat rochita, e superba, dar...acum trebuie sa aleg intre doua :(( Amandoua sunt frumoase foc, dar pe una am probat-o iar pe cealalta nu:(( Si numai daca o vreau pe aia pot sa o vad in realitate cum va fi..:(( Aiurea...Astea sunt rochitele, de la Atelier Diagonal, :X si amandoua sunt pe alb diamond :X..Saptamana viitoare ma duc sa dau comanda, ca dureaza 3 luni si jumatate8-|pana mi-o aduc astia,dar nu stiu la care sa ma hotarasc, amandoua sunt superbe:((..Numai mie mi se putea intampla asa ceva..:(

Eu votez pentru prima!!! E superba!
Dar daca nu vrei ceva simplu mergi pe a doua!
Acum e doar o chestie de gust.... Daca vrei simplu sau mai dichisit :P

crystyna_sirbu
15.03.2010, 21:36:20
A doua arata foarte bine, e pe alb si aia, nu ca in poza, promit ca saptamana viitoare cand ma duc la proba pentru a ma decide, am sa fac si pozici..acum a fost cu sotul, si nu a fost nimic pregtit...Pur si simplu ne plimbam prin oras si am zis sa intru putin...:D Data viitoare imi iau surioara, care e cel mai aspru critic al meu:)) in orice.:D dar mai ales in domeniul vestimentar, asa ca o pun sa-mi faca pozici cu rochitele...
Eu am gasit rochitele la Lookxury.Sper sa iau decizia buna pana la urma

crystyna_sirbu
18.03.2010, 19:21:51
<:-P<:-PGata am reusit sa ma hotarasc in privinta rochitei:X..A doua a iesit invingatoare, dupa ce nopti la rand am visat-o intr-una...:x:xM-am indragostit de ea p[ur si simplu cand am probat-o a doua oara, n-am mai asteptat pana saptamana viitoare..:D
Acum trebuie sa dau comanda si de pantofiori...i-am gasit de la Veronesse , pacat ca n-au magazin si in Iasi, merg pe intuitie..oricum ii vreau modificati putin:D
Aaa...si mi-am gasit si buchetul de flori,am si vorbit la florarie:D.De lalele e..Superb pur si simplu...Iar de verighete..:(( Mi s-a pus pat pe unele de la Coriolan.,..:(( Da cand am auzit pretul, parca mi-a fugit pamantul de sub picioare:((...Prea scumpe 850 E:((...Nah, mai cautam:D
Spor fetele sa aveti..Voi ce ati mai facut? Cum merg pregatirile la voi?

adina87
19.03.2010, 08:53:39
<:-P<:-PGata am reusit sa ma hotarasc in privinta rochitei:X..A doua a iesit invingatoare, dupa ce nopti la rand am visat-o intr-una...:x:xM-am indragostit de ea p[ur si simplu cand am probat-o a doua oara, n-am mai asteptat pana saptamana viitoare..:D
Acum trebuie sa dau comanda si de pantofiori...i-am gasit de la Veronesse , pacat ca n-au magazin si in Iasi, merg pe intuitie..oricum ii vreau modificati putin:D
Aaa...si mi-am gasit si buchetul de flori,am si vorbit la florarie:D.De lalele e..Superb pur si simplu...Iar de verighete..:(( Mi s-a pus pat pe unele de la Coriolan.,..:(( Da cand am auzit pretul, parca mi-a fugit pamantul de sub picioare:((...Prea scumpe 850 E:((...Nah, mai cautam:D
Buna cat ai dat pe rochita?Noi sambata megem sa dam comanda de verighete si o sa ne coste undeva in jur de 600e lasa ca o sa va gasiti si verighetele in bugetul vostru.La ce florarie iti faci buchetul?In rest deocamdata stagnam eu astept rochita pantofi inca nu am gasit ca toti sunt cu tocum super micut si eu vreau mai mare sa fie toculetul astia daca nu ii gasesc aici o sa-i iau din tara multe nu mai avem de luat alcoolul da asta in vara cand ajungem acasa:)

crystyna_sirbu
19.03.2010, 17:23:17
Rochita ma costa 1250 e..am achitat-o integral sa-mi iau de o grija:X...Voalul il iau separat ca era prea scump acolo.12 milioane=P~=P~Mda, de verighete doar pe alea le-am vazut momentan..Lasam luna viitoare sa cautam...
Pai nici pantofiorii mei nu sunt deloc josi:)), toc de 11 cm, avand in vedere ca eu am 174:)):))da-ti seama ca ma face cam pitica:)):))Dar voi avea si o pereche josi, balerini de dantela ceva, sau vad eu, dar sa fie comozi sa pot dansa toata noaptea.
Acum nu stiu ce trebuie sa mai iau..Paharele se iau si pt miri, pt nasi si pt parinti? Ca eu habar n-am....

crystyna_sirbu
19.03.2010, 17:27:08
Pai buchetul pe care mi-l doresc eu mi-l pot face aia care fac ornamentele in Iulius Mall iasi care stie, sunt superbe, FloraLux din Iasi...Nu mi-au zis un pret inca, pt ca e prea devreme, important e ca mi-l pot face, ca eu vreau de lalele si bujori batuti in cascada:X...Iar culoarea lalelelor e un grena putin deschis,si sunt crete mai mult:D..Va fi divin buchetul...Pt nasa nu am cautat inca..Voi luati buchet si domnisoarei de onoare? Eu nush..Parca nu trebuie, ca si asa tine lumanarile ea si cu cavalerul de onoare, nu?

troppotzika
19.03.2010, 18:26:26
Pai buchetul pe care mi-l doresc eu mi-l pot face aia care fac ornamentele in Iulius Mall iasi care stie, sunt superbe, FloraLux din Iasi...Nu mi-au zis un pret inca, pt ca e prea devreme, important e ca mi-l pot face, ca eu vreau de lalele si bujori batuti in cascada:X...Iar culoarea lalelelor e un grena putin deschis,si sunt crete mai mult:D..Va fi divin buchetul...Pt nasa nu am cautat inca..Voi luati buchet si domnisoarei de onoare? Eu nush..Parca nu trebuie, ca si asa tine lumanarile ea si cu cavalerul de onoare, nu?

eu am avut pahare numai pentru noi si nasi..pentru ca la primire invitati de obicei va duceti voi si nasii...nu cred ca vin si parintii ca ar fi o aglomeratie prea mare la primire..dar acum faci cum vrei.. cat despre domnisoare poti sa le pui niste corsaje parca se numesc..ceva de genul..eu asa am avut la domnisoarele mele

ciocolatika
19.03.2010, 19:16:32
eu am avut pahare numai pentru noi si nasi..pentru ca la primire invitati de obicei va duceti voi si nasii...nu cred ca vin si parintii ca ar fi o aglomeratie prea mare la primire..dar acum faci cum vrei.. cat despre domnisoare poti sa le pui niste corsaje parca se numesc..ceva de genul..eu asa am avut la domnisoarele mele

si eu la fel voi avea :)>- :)>- :)>- :)>-

cristina...12 mil..doar voalul??:-w

Cat_Eyes
19.03.2010, 20:24:27

a2a .. bravo, buna alegere!

adina87
19.03.2010, 21:23:58
E bun ca ai achitat rochita sa o porti sanatoasa nu la domnisoare cred ca o sa fac niste bratari nu buchetele eu o sa fac pahare si la parinti ca la fac eu acasa;-) sa fac si eu ceva>:D< >:D<

crystyna_sirbu
20.03.2010, 08:12:39
Ma bate gandul sa fac si eu paharele acasa, ma pricep destul de bine, am observat ca sunt destul de scumpicele, si parca ceva conturat in minte as avea , mult mai original fata de ce am vazut.
Asa m-am gandit si eu, sa ii pun domnisoarei de onoare, mi se parea cam mult si buchet, nu ar avea rost, ca si asa tine lumanarea.Am vrut doar o domnisoara de onoare,pentru ca sunt prietenii nostri de suflet, dar pana atunci cine stie?:)) Nu e exclus sa aleg mai multe.
Problema ar fi ca nu vreau sa le oblig sa-si ia toate rochii la fel, mi se pare aiurea....
Voalul la Lookxury atat era, si mie mi s-a parut destul de scump, chiar daca e lung, am gasit si in alte parti mult dar mult mai ieftin, 4 mil...mai caut:D Asta e problema minora:D Important ca am rezolvat cu rochita si sunt extrem de fericita...
Acum am inceput sa-mi bat la cap sotiorul cu toate detaliile , deja l-am innebunit:-p....

crystyna_sirbu
20.03.2010, 08:21:43
Fetele hai s ava arat si eu pantofiorii mei.De abia astept sa dau comanda si sa-i vad acasa:X
Bine vor fi modificati, va fi folosit material de la rochita mea, de asta voi da comanda mai tarziu, ca nu e graba.

adina87
20.03.2010, 10:32:41
Fetele hai s ava arat si eu pantofiorii mei.De abia astept sa dau comanda si sa-i vad acasa:X
Bine vor fi modificati, va fi folosit material de la rochita mea, de asta voi da comanda mai tarziu, ca nu e graba.
Sunt superbi pantofiorii iam vazut si eu pe site la ei "v" si eu o sa am doar o domnisoara de onoare sau cel putin asa spun acum dar chiar daca o sa am mai multe eu nu vreau sa fie imbracate la fel fiecare sa isi cumpere ce rochita doresete si sa se simta bine in ea:D azi mergem sa dam comanda la verighete:x si eu la pantofiari mai astept ca oricum nu am gasit nimik aici care sa imi placa asa ca daca nu gasesc o sa-mi cumpar din tara:)>- .Paharele am vazut si eu ca sunt cam scumpe deasta am si ales sa le fac acasa eu am dat pe 10 pahare simple 20ron si inca vreo 20 pe toate materialele pt a le face in magazine am vazut ca te ajunge pe putin 40 ron 2 asa ca nu cred ca se merita:* :* :*

helwa
20.03.2010, 12:04:29
Buna ziua fetele!

Ce vorbarete mai sunteti voi!
Foarte faini pantofii , si eu i'am vazut pe site. Stii cumva daca au magazin la Constanta?
Noi probabil dupa Paste ( in prima sapt) o sa mergem sa dam comanda la verighete , ramane pe cele clasice ce le'am vazut prima oara... 420euro.
Si pe la sfarsitul lunii aprilie o sa vin in tara o sapt sa dau avansul la foto +video , sa cumpar bauturile cu socrii , sa merg sa imi caut rochie de mireasa.. si poate vad si invitatii si cocarde....
Dar u sunt inca decisa.. pt ca nu as vrea sa plec... si sa raman fara iubi 1 sapt :P desi el spune sa profit de ocazie si sa merg sa imi caut rochia de timp.. ca nu vrea sa ma auda cu 3 sapt inainte de nunta ca nu gasesc ce imi place :D

Off'topic: ce faceti de Paste?
Iulia ce face burtica?:*

crystyna_sirbu
20.03.2010, 17:28:28
De Paste din pacate la munca:(( Nu voi avea timp sa stau cu nepotzica si finuta mea..Dar asta e viata:).
Adina, ai dreptate, sunt exagerate la preturi paharele, 50 ron 2 pahare?:-SSMi se pare foarte mult.Am sa le fac eu cu siguranta, vad daca fac si pentru parinti, mi-as dori sa le aiba ca amintire, sa isi aduca aminte ca sunt facute de mine:))
Am sa ma interesez de materiale ca nu stiu inca unde pot gasi, dar d egasit voi gasi.:*
Tu sigur nu ai cumparat din tara materialele pentru pahare nu?:(

crystyna_sirbu
20.03.2010, 17:36:33
Din pacate n-au magazin in Constanta, nici in Iasi, unde sunt eu, de asta voi da comanda pe net, i-am sunat si au zis ca nu e nici o problema, rezolvam noi cumva.:)
Mie mi-au placut prea mult , in fata vor fi modificati putin, asta imi place la ei, ca accepta sa vii u cu ideile tale, bine, nu-i poti schimba decat putin, atat cat permite modelul:)
Pai cu rochita eu m-am grabit pentru ca dureaza 3 luni si jumatate comanda.Altfel o mai lungeam putin:))

crystyna_sirbu
20.03.2010, 17:50:56
Fetele....voi cum impacati si soacra si mama cu ideile despre nunta:-SS
Ia sa va vad acu\:D/...Eu nu-s adepta unei nunti traditionale in totalitate, si va dati seama cum se mai intrec in sfaturi si eu ma uit pe pereti:D:DNici nu vreau sa le supar, e mai bine asa.
Nu vreau sa-mi imaginez cum vor reactiona cand vor veea rochia ca nu e tip printesa:-$:-$Nici nu le zic pana in ziua nuntii=))=))=))
La voi cum e?

adina87
20.03.2010, 17:51:30
Din pacate n-au magazin in Constanta, nici in Iasi, unde sunt eu, de asta voi da comanda pe net, i-am sunat si au zis ca nu e nici o problema, rezolvam noi cumva.:)
Mie mi-au placut prea mult , in fata vor fi modificati putin, asta imi place la ei, ca accepta sa vii u cu ideile tale, bine, nu-i poti schimba decat putin, atat cat permite modelul:)
Pai cu rochita eu m-am grabit pentru ca dureaza 3 luni si jumatate comanda.Altfel o mai lungeam putin:))
eu pt pahare mi-am luat ruban subtire si vreau un marcar ceva subtirel cu alb sa scriu data nunti pe ele am dat comanda la verighete 501e:x in 4 saptamani le primim\:D/ \:D/ \:D/

adina87
20.03.2010, 17:53:04
Buna ziua fetele!

Ce vorbarete mai sunteti voi!
Foarte faini pantofii , si eu i'am vazut pe site. Stii cumva daca au magazin la Constanta?
Noi probabil dupa Paste ( in prima sapt) o sa mergem sa dam comanda la verighete , ramane pe cele clasice ce le'am vazut prima oara... 420euro.
Si pe la sfarsitul lunii aprilie o sa vin in tara o sapt sa dau avansul la foto +video , sa cumpar bauturile cu socrii , sa merg sa imi caut rochie de mireasa.. si poate vad si invitatii si cocarde....
Dar u sunt inca decisa.. pt ca nu as vrea sa plec... si sa raman fara iubi 1 sapt :P desi el spune sa profit de ocazie si sa merg sa imi caut rochia de timp.. ca nu vrea sa ma auda cu 3 sapt inainte de nunta ca nu gasesc ce imi place :D

are dreptate iubi tau mergi si cauta-ti rochita :)>- ca sa nu te auzin ca ramai fara:-p lasa ca rochita ta te asteapta cand te astepti mai putin atunci o sa o gasesti:-$ poop

troppotzika
20.03.2010, 18:07:27
Buna ziua fetele!

Multumim de intrebare..suntem bine..cred..toata lumea ma intreaba daca a inceput sa miste si raspunsul e cam nu..sau sunt prea finute miscarile si nu le simt eu..dar oricum la prima eco a fost caracterizat drep foarte lenes...deci s-ar explica si inceputul miscarii mai tarziu..asteptam sa venim si noi acasa de pasti..ca apoi nu mai pot..
Cat despre mame,socri si soacre...e greu..eu m-am abtinut exact pana in dimineata nuntii cand chiar m-a busit plansul ca eram satula de lume care isi baga nasul..in situatia in care noi ne-am facut singuri totul..oricum am ramas drept cea mai incapatanata nora ca nu am vrut sa imi ascult socrul..sa pun crenwursti fierti cu mustar pe masa ca un fel de mancare =))

ciocolatika
20.03.2010, 23:55:42
Fetele....voi cum impacati si soacra si mama cu ideile despre nunta:-SS
Ia sa va vad acu\:D/...Eu nu-s adepta unei nunti traditionale in totalitate, si va dati seama cum se mai intrec in sfaturi si eu ma uit pe pereti:D:DNici nu vreau sa le supar, e mai bine asa.
Nu vreau sa-mi imaginez cum vor reactiona cand vor veea rochia ca nu e tip printesa:-$:-$Nici nu le zic pana in ziua nuntii=))=))=))
La voi cum e?

hmm..eu nu le'am cerut nicio parere...nici mamei ..nici soacrei...
ne facem nunta singuri ...deci...noi taiem si spanzuram:)) :)) :))

crystyna_sirbu
21.03.2010, 08:18:21
Da...da ce te faci cand ei vin cu sfaturi pe care u nici nu le ceri=))=))=))???
Sau mai frumos...afli ca nunta deja ti-a fost organizata pana in cel mai mic amanunt=))=))=))Si noi ne facem singuri nunta, bine, la insistente i-am lasat sa se implice in c epriveste vinul, avansul la sala si cameraman..Dar in rest ne ocupam noi de tot...
Da' asa e cand u intr-un oras si ei la un loc in altul...:-?:-? Cine le poate inchide gura...Eu bineinteles=))=))Am facut sedinta cu totii, au zis ca am innebunit=))
Sper sa nu le mai treaca si alte idei stralucite prin cap....tocmai de stres n-am chef din partea lor..:-SS

adina87
21.03.2010, 12:51:12
Da...da ce te faci cand ei vin cu sfaturi pe care u nici nu le ceri=))=))=))???
Sau mai frumos...afli ca nunta deja ti-a fost organizata pana in cel mai mic amanunt=))=))=))Si noi ne facem singuri nunta, bine, la insistente i-am lasat sa se implice in c epriveste vinul, avansul la sala si cameraman..Dar in rest ne ocupam noi de tot...
Da' asa e cand u intr-un oras si ei la un loc in altul...:-?:-? Cine le poate inchide gura...Eu bineinteles=))=))Am facut sedinta cu totii, au zis ca am innebunit=))
Sper sa nu le mai treaca si alte idei stralucite prin cap....tocmai de stres n-am chef din partea lor..:-SS
buna of cu mama si cu soacra ce sa zic deocamdata nu prea sau bagat dara le-am anuntat sa nu se bage ca nu o sa tinem cont ca noi ne facem nunta si deci noi taiem si spanzuram doar daca le cerem noi parerea atunci sa ^spuna si daca vrem sa tinem cont de ceva bine daca nu sa-si tina ideile pt ei cu siguranta o sa inceapa ca fa asa sau asa dar tot cum vrem noi o sa facem;-) ca doar noi trebuie sa ne simtim bine si dupaia ei ca daca noi ne enervam o sa fie razboi[-X si nu vreau oricum inainte de nunta o sa facem sedinta generala sa sa le spunem regulile:-w rochita mea nu este stil printesa ca mie nu imi plac alea iar mama mea cu siguranta o sa fie deacor pt ca ce ma face pe mine fericita aia e bine si conteaza:) oricum o sa o vada cand ajung acasa mami meu:x

crystyna_sirbu
21.03.2010, 18:13:07
Pe mama am anuntat-o ca am cumparat rochita dar pe soacra mea inca nu:DRochita a vazut-o mirele odata la proba, gata.De pastrat o va pastra domnisoara de onoare in alt oras:)) departe de privirile curiosilor si numai in ziua nuntii o vor vedea cu totii, chiar si parintii mei:D Ca sa nu fac discriminari...Am niste socri minunati dar foarte mandri si orgoliosi, le place sa se implice mai mult decat trebuie..ooo..dar nici mama mea nu e mai prejos=))=))
Daca se supara pe mine n-au decat ..de vazut rochita o vor vedea in ziua nuntii..

oana_myo
23.03.2010, 15:34:14
Am mai intrebat asta (de vreo 2 ori, dar va rog nu :gen_02:) si indraznesc sa va intreb ca vad ca sunteti foarte avansate cu pregatirile: unde faceti sedinta foto?
10x

adina87
23.03.2010, 17:16:55
Am mai intrebat asta (de vreo 2 ori, dar va rog nu :gen_02:) si indraznesc sa va intreb ca vad ca sunteti foarte avansate cu pregatirile: unde faceti sedinta foto?
10x
noi o sa facem in gradina publica si poate prin gara pe la calea ferata;-)

oana_myo
23.03.2010, 18:32:03
da..cam asa si noi (desi la noi linia ferata e cam >:P). Dar mai cautam cv mai original sau dragut (poate cateva la casa rosie, pe la muzeu...nush)

ciocolatika
23.03.2010, 19:24:05
da..cam asa si noi (desi la noi linia ferata e cam >:P). Dar mai cautam cv mai original sau dragut (poate cateva la casa rosie, pe la muzeu...nush)

wooow...si tu tot la Moreni ai cununia religioasa=D> =D>

oana_myo
24.03.2010, 13:49:03
wooow...si tu tot la Moreni ai cununia religioasa=D> =D>
pai da...am mai zis

adina87
24.03.2010, 14:10:03
Miresici voi ce va luati pt dezgatit? sau la coafat va-ti gandit cam ce vreti? eu una m-am gandit la asa ceva ca nu imi place cum imi sta cu parul prins tot deci nu vreau coc

ciocolatika
24.03.2010, 14:45:24
Miresici voi ce va luati pt dezgatit? sau la coafat va-ti gandit cam ce vreti? eu una m-am gandit la asa ceva ca nu imi place cum imi sta cu parul prins tot deci nu vreau coc

aoleuu ce coafura frumoasa...si tu no faci publica$-) $-) $-) $-) :O

adina87
24.03.2010, 16:56:43
aoleuu ce coafura frumoasa...si tu no faci publica$-) $-) $-) $-) :O
gata,gata am facut-o publica:* :* :* eu vreau ceva de genul unpic prins la spate ca sa pot sa imi pun si voalul:D si imi place la nebunie coafura deaja am eperimentat sa vad ce fel imi vine:-p mai incerc si acasa inainte de nunta:">

crystyna_sirbu
25.03.2010, 05:04:28
Superba coafura.
Eu cred ca am sa-mi fac ceva gen Cristina Rus aproximativ cum a avut ea la nunta pentur ca am voalul lung si e foarte elegant .
Nu m-am gandit inca sincera sa fiu.
La dezgatit nu vreau esarfa sau palarie, un accesoriu frumos care s ase potriveasca si la rochie cred ca ar fi mai ok.Ar fi pacat sa-i stric farmecul rochitei punandu-mi o esarfa.:-" :-"
Locatii pentru poze:( Nu mai sunt asa familiarizata cu Birladul, nici eu nu stiu ce am sa fac...Gradina Publica va fi sigur, pentru ca acolo ne-am cunoscut, tinem mortis sa facem poze la bancutza unde ne-am cunoscut..Dar in rest..., eu m-am consultat cu fotograful si in privinta unui lan de grau ceva, eu sunt innebunita dupa peisaje in natura asa ca cel mai potrivit loc este Perieniul.Acum mai vedem.

adina87
25.03.2010, 11:18:58
Superba coafura.
Eu cred ca am sa-mi fac ceva gen Cristina Rus aproximativ cum a avut ea la nunta pentur ca am voalul lung si e foarte elegant .
Nu m-am gandit inca sincera sa fiu.
La dezgatit nu vreau esarfa sau palarie, un accesoriu frumos care s ase potriveasca si la rochie cred ca ar fi mai ok.Ar fi pacat sa-i stric farmecul rochitei punandu-mi o esarfa.:-" :-"
Locatii pentru poze:( Nu mai sunt asa familiarizata cu Birladul, nici eu nu stiu ce am sa fac...Gradina Publica va fi sigur, pentru ca acolo ne-am cunoscut, tinem mortis sa facem poze la bancutza unde ne-am cunoscut..Dar in rest..., eu m-am consultat cu fotograful si in privinta unui lan de grau ceva, eu sunt innebunita dupa peisaje in natura asa ca cel mai potrivit loc este Perieniul.Acum mai vedem.
Buna este frumos si in natura sa faci poze ,cand ai fost acasa ai trecut pe la starea civila sa intrebi daca se mai fac sambata si duminik nunti?daca ai fost te rog sa imi spui si mie:* :* :* :*

crystyna_sirbu
26.03.2010, 05:45:37
A, da am uitat sa-ti raspund atunci.Scuze.
Da, nu e nici o problema,asta este doar un zvon, sigur ca fac si sambata si duminica, stai linistita:* :* Mi-au zis sa ma duc cu 2 saptamani inainte pentru a putea fixa ora pe care mi-o doresc, dar cred ca am sa ma duc eu mai devreme sa fiu sigura.
La biserica ma duc acum de Pasti daca reusesc , acolo e mai aglomerat si trebuie sa vb si cu preotul ce trebuie facut inainte.

adina87
26.03.2010, 12:05:31
A, da am uitat sa-ti raspund atunci.Scuze.
Da, nu e nici o problema,asta este doar un zvon, sigur ca fac si sambata si duminica, stai linistita:* :* Mi-au zis sa ma duc cu 2 saptamani inainte pentru a putea fixa ora pe care mi-o doresc, dar cred ca am sa ma duc eu mai devreme sa fiu sigura.
La biserica ma duc acum de Pasti daca reusesc , acolo e mai aglomerat si trebuie sa vb si cu preotul ce trebuie facut inainte.
buna ms mult pt raspuns la mine o fost la biserica si io spus parintele sa trec in iulie sa stabilesc ora e bine sa mergi ca sa reusesti sa te programezi la ce ora vrei:* :* :* :*

aime_aime06
31.03.2010, 12:04:50
Foarte frumos! Felicitari. Am si eu o intrebare cine v-a fauc pozele la nunta?

aime_aime06
31.03.2010, 12:11:20
FOARTE FRUMOASE! CAT COSTA SI DE UNDE LE-AI LUAT?

adina87
31.03.2010, 12:33:25
FOARTE FRUMOASE! CAT COSTA SI DE UNDE LE-AI LUAT?
Buna si bine ai venit pe la noi:* de pe un site de pe net le-am comandat site se cheama cocarde-nunta.ro.Tu unde o sa ai nunta? si in ce stadiu esti cu pregatirile?

aime_aime06
01.04.2010, 11:04:54
Buna si bine ai venit pe la noi:* de pe un site de pe net le-am comandat site se cheama cocarde-nunta.ro.Tu unde o sa ai nunta? si in ce stadiu esti cu pregatirile?
Multumesc. In ce stadiu sunt cu pregatirile? Pai stai un pic, avem mire, mireasa, nasi si formatie=)), si sala, in rest suntem in plop. Am uitat sa mentioney nasii ii avem de f putin timp, cam 3 - 4 saptamani si sunt super

adina87
01.04.2010, 11:54:11
Multumesc. In ce stadiu sunt cu pregatirile? Pai stai un pic, avem mire, mireasa, nasi si formatie=)), si sala, in rest suntem in plop. Am uitat sa mentioney nasii ii avem de f putin timp, cam 3 - 4 saptamani si sunt super
nunta o sa o aveti la barlad? daca da la ce restaurant?eu spun ca ar c-am trebui sa cauti fotograf si cameraman ca sa gasesti ceva mai bun si rochita daca vrei sa o ei de pe la vreo firma de renume ca dureaza cam 2-3 luni:">

crystyna_sirbu
01.04.2010, 12:07:05
<:-P<:-P<:-P>:D<>:D<>:D<
Buna fetele:D
In sfarsit mi-am cumparat rochita .De abia astept sa imi iau si pantofiorii:D
Voi ce faceti?
Cum merg pregatirile?

adina87
01.04.2010, 12:36:34
<:-P<:-P<:-P>:D<>:D<>:D<
Buna fetele:D
In sfarsit mi-am cumparat rochita .De abia astept sa imi iau si pantofiorii:D
Voi ce faceti?
Cum merg pregatirile?
Feliciari deocamdata astept sa imi ajunga rochita la sf lunii<:-Psi dupaia sa vad de voal si pantofoiri multe nu mai avem de facut doar maruntusuti:)>-

helwa
01.04.2010, 14:41:15
Buna ziua miresici!
Felicitari pt rochie CRi si abia asteptam sa vedem pantofiorii!

Noi sambata am dat comanda la verighete , urmeaza sa le ridicam pe 10 aprilie si abia asteptam.
Dupa Paste o sa merg sa imi caut pantofiori... sper sa gasesc ceva comod si ff inalt..
Am luat cam tot ce este imp ( inafara de rochie si costum , le lasam pt august cand venim acasa )
Vorba Adinei au ramas maruntisurile!

:*

crystyna_sirbu
02.04.2010, 02:49:36
#:-SMercy fetele:D
Da, eu am scapat cu rochita:D...Bine mai trebuie modificata putin da asta dupa ce imi iau si pantofiorii.Bine ca e acasa:X
La mine de acum incepe:(( Luna asta am zis ca vedem de pantofiorii mei, trebuie si o pereche de balerini, vb sotului, sa ma dau jos din copac cand dansez=))=))=))=))si terminam lista cu invitatii:D ...Hmmm, paharele cre dca o sa le fac luna asta, trebuie sa caut material pentru ele, m-am hotarat sa le fac eu ca sunt exagerate la preturi, si casuta pentru bani.A, si stabilim meniul normal dupa Paste si.... problema mare:TORTUL....
Atat luna asta
Luna viitoare verighete si invitatii.Usor usor se fac toate:)

white_rose03
02.04.2010, 08:47:47

scuze, nu am mai intrat de mult, ca bebe cam imi fura tot timpul...eu stau in nord, in Haringey

aime_aime06
02.04.2010, 10:12:44
nunta o sa o aveti la barlad? daca da la ce restaurant?eu spun ca ar c-am trebui sa cauti fotograf si cameraman ca sa gasesti ceva mai bun si rochita daca vrei sa o ei de pe la vreo firma de renume ca dureaza cam 2-3 luni:">
Nunta nu e in Barlad, si asta e pb cu cameraman, fotograf. unde am fost nu imi plac cum fac pozele, iar prezentarea la filmare sun groaznice. La galati sunt profesionisit dar si pretul e pe masura, am inteles ca fac si filmari 3d. Eu imi doresc si cateva poze artistice, nu numai obisnuite cu familia, nasii, de astea imi pot face si prietenii si de asta vreau fotograf care sa stie cum si in ce fel. Astept sfaturi de la voi miresici.

adina87
02.04.2010, 12:53:03
Nunta nu e in Barlad, si asta e pb cu cameraman, fotograf. unde am fost nu imi plac cum fac pozele, iar prezentarea la filmare sun groaznice. La galati sunt profesionisit dar si pretul e pe masura, am inteles ca fac si filmari 3d. Eu imi doresc si cateva poze artistice, nu numai obisnuite cu familia, nasii, de astea imi pot face si prietenii si de asta vreau fotograf care sa stie cum si in ce fel. Astept sfaturi de la voi miresici.
buna eu o sa am un fotograf din bucuresti dar care costa 300fotograful si 370 video acum am auzit ca sunt si ma putin scumpi dar eu pe astia ii stiu ce fel lucreaza si oricum cu asta raman ca amintire si vreau sa fie de calitate;-)

adina87
02.04.2010, 12:54:45
#:-SMercy fetele:D
Da, eu am scapat cu rochita:D...Bine mai trebuie modificata putin da asta dupa ce imi iau si pantofiorii.Bine ca e acasa:X
La mine de acum incepe:(( Luna asta am zis ca vedem de pantofiorii mei, trebuie si o pereche de balerini, vb sotului, sa ma dau jos din copac cand dansez=))=))=))=))si terminam lista cu invitatii:D ...Hmmm, paharele cre dca o sa le fac luna asta, trebuie sa caut material pentru ele, m-am hotarat sa le fac eu ca sunt exagerate la preturi, si casuta pentru bani.A, si stabilim meniul normal dupa Paste si.... problema mare:TORTUL....
Atat luna asta
Luna viitoare verighete si invitatii.Usor usor se fac toate:)
e bun acum esti linistita cu rochita;-)si eu o sa imi fac casuta pt dar<:-P<:-Psi cu siguranta o sa am 2 perechi de pantafiori unii mai inalti si altii mai josi in caz de forta majora schimbam;))spor la pregatiri in continuare

crystyna_sirbu
03.04.2010, 03:21:50
Miresici, sa aveti un Paste cat mai luminos si sa fiti fericite alaturi de cei dragi:*:*:*:*:*

adina87
03.04.2010, 12:51:43
Miresici, sa aveti un Paste cat mai luminos si sa fiti fericite alaturi de cei dragi:*:*:*:*:*
Merci paste fericit tututor alaturi de cei dragi:*:*:*:*

rroana
06.04.2010, 10:57:50
Multumesc....si voua un Paste cat mai fericit!!!

crystyna_sirbu
06.04.2010, 17:19:42
Daaaa.....ce planuri mi-am facut pentru Paste si s-au naruit intr-o secunda....
Am petrecut la inmormantare....Super nu?

adina87
06.04.2010, 17:54:54
Daaaa.....ce planuri mi-am facut pentru Paste si s-au naruit intr-o secunda....
Am petrecut la inmormantare....Super nu?
Buna imi pare rau pt voi condoleante lasa ca o sa treceti voi si peste momentele astea mai grele:*:*

oana_myo
06.04.2010, 20:30:15
Condoleante Crystyna...sper ca nu v-a parasit cineva foarte apropiat :(

Hai sa va indulcesc putin. Fetele mai discuta si p topicul "cofetarii in VS", dar aici ma gandesc ca suntem mai multe: unde va faceti tortul? Eu am fost la doamna T din Bd si mi-a zis k e cam aglomerata in august (chiar si in sept), dar a acceptat sa ne faca si noua tortul.
Cum stati la capitolul asta? A mai dat cineva comanda sau e prea devreme? :* Si voi ce preferati? tortul piramida sau pe mai multe suporturi?

adina87
07.04.2010, 08:38:13
Condoleante Crystyna...sper ca nu v-a parasit cineva foarte apropiat :(

Hai sa va indulcesc putin. Fetele mai discuta si p topicul "cofetarii in VS", dar aici ma gandesc ca suntem mai multe: unde va faceti tortul? Eu am fost la doamna T din Bd si mi-a zis k e cam aglomerata in august (chiar si in sept), dar a acceptat sa ne faca si noua tortul.
Cum stati la capitolul asta? A mai dat cineva comanda sau e prea devreme? :* Si voi ce preferati? tortul piramida sau pe mai multe suporturi?
Buna eu tortul o sa mi-l faca cei de la restaurant si o sa il aleg cu 1 luna inainte ca asa au spus si prefer tortul piramida:Dacum sa vad ce fel de torturi imi propun ce de la restaurant ca inca nu am vazut modele de ale lor tocmai in iulie o sa vad ca atunci ajung acasa momentam suntem plecati si nu vreau sa imi aleaga altcine tortuletul:x

crystyna_sirbu
07.04.2010, 11:03:20
Mersi fetele, nu apropiat mie, sotului, dar problma este ca aveam planuri pentru Paste si ni le-a dat peste cap...Asta-i viata..Se mai intampla:-p
Mie tortul mi-l fac la restaurant, dar daca nu imi fac modelul pe care il vreau ma duc tot la Toporas si ma rog in genunchi sa mi-l faca asa cum vreau:">:D
De acum trebuie sa mergem sa stabilim meniul si atunci am sa vad ce zice managera de la Alona in legatura cu tortul meu.....:-SS:-SS:-SS

oana_myo
07.04.2010, 15:32:50
Mie mi-ar placea cv in genul asta (dar nu alb-negru, ci alb-maro inchis/ciocolata). O sa merg peste 2 sapt sa ii arat pozele sa vedem daca imi poate face (desi avea in album unul asemanator)

oana_myo
07.04.2010, 15:35:33
Nu stiu daca poate cineva din Ro sa faca torturile astea, dar mie mi se par superbe :x (mai ales al doilea)

adina87
07.04.2010, 20:42:58
Nu stiu daca poate cineva din Ro sa faca torturile astea, dar mie mi se par superbe :x (mai ales al doilea)
sunt superbe tortuletele;;)sper sa resuseasca sa il faca asa cum ti-l doresti u

helwa
08.04.2010, 15:06:57
Buna miresici!
Condoleante Cristina :(

Referitor la tortulete eu imi doresc tor piramida si in nici un caz pe suporturi , pentru ca nu poti sti cum un cascat/a calca :D si se duce totul... Mai bine sa prevenim decat sa tratam ,... stiti cum se spune.
Eu nu am tortul inclus in meniu ,deci v'a trebui sa caut undeva sa mi'l faca ... se va ocupa soacra de cautat eu doar voi spune cum sa fie... am o poza.. o idee.... intrucat imi doresc crinii la nunta ca flori...peste tot...

Sambata vom ridica verighetele , o sa va atasez niste poze...
Mare lucru nu e de vazut pt ca sunt mantovane , clasice... dar pt noi sunt speciale.. deci ... no comment :D

V'am pupat...:*

aime_aime06
09.04.2010, 12:05:20
Cum vi se pare formatia talent din barlad? Si frumoase torturi.

crystyna_sirbu
09.04.2010, 13:49:57
Pe ei sincer i-am vrut si eu la nunta, sunt foarte buni, mergi pe mana lor cu incredere:*Numai ca au hotarat barbatii care ramane dintre formatii asa ca....:D
Dar am auzit numai de bine de ei.

adina87
09.04.2010, 15:42:37
Fetelor sunt hapyyyyyyyyyy maine imi ajuge rochita:x abia astept sa o vad sper sa fie exact cum imi doresc eu:D.Si eu stiu ca sunt destul de buni cei de la talent asa ca poti merge cu toata increderea problema este sa mai fie si liberi cand ai tu nevoie bafta

aime_aime06
09.04.2010, 15:51:15
Fetelor sunt hapyyyyyyyyyy maine imi ajuge rochita:x abia astept sa o vad sper sa fie exact cum imi doresc eu:D.Si eu stiu ca sunt destul de buni cei de la talent asa ca poti merge cu toata increderea problema este sa mai fie si liberi cand ai tu nevoie bafta
ma bucur pt tine sa fie mai bine decat iti doresti si in ce priveste formatiea deja avem contract cu ei. Astepto parere din partea voastra cum vi se pare rochia Chamah de la nava bride_

adina87
09.04.2010, 17:53:50
ma bucur pt tine sa fie mai bine decat iti doresti si in ce priveste formatiea deja avem contract cu ei. Astepto parere din partea voastra cum vi se pare rochia Chamah de la nava bride_
Ataseaza o poza sa o vedem daca vrei:D

crystyna_sirbu
10.04.2010, 05:47:48
Iti tin pumnii Adina sa fie exact cum o visezi.La mine arata mai bine in realitate decat in poze:D
Sper sa ai o surpriza placuta

aime_aime06
10.04.2010, 14:03:58
http://www.navabride.com/rochii-mireasa-noi/ro/5/1/CHAMAH/. Astept pareri

adina87
10.04.2010, 15:32:34
Iti tin pumnii Adina sa fie exact cum o visezi.La mine arata mai bine in realitate decat in poze:D
Sper sa ai o surpriza placuta
Buna am primit rochia si este super frumoasa nu am cuvinte sa o descriu:x:x:x:x aime_aime06 este frumoasa rochia ai fost sa o probezi sa vezi ce fel vine?

crystyna_sirbu
11.04.2010, 18:24:17
Ma bucur Adina pentru tine\:D/Acum esti mai linistita:D
Super rochita.<:-P

aime_aime06
12.04.2010, 07:23:50
Buna am primit rochia si este super frumoasa nu am cuvinte sa o descriu:x:x:x:x aime_aime06 este frumoasa rochia ai fost sa o probezi sa vezi ce fel vine?
Ma bucur pt tine si rochita o sa ma duc saptamana asta sa o probez.

adina87
12.04.2010, 08:48:56
Ma bucur pt tine si rochita o sa ma duc saptamana asta sa o probez.
bafta la probat:) azi am mai taiat ceva de pe lista cerceii,colierul,bratara,jartica,voalul,umbreluta, coronita:Dva >:D<>:D<>:D<spor in continuare la pregatiri

adina87
12.04.2010, 13:00:12
sa va atasez poze cu ce miam luat:x

aime_aime06
12.04.2010, 13:44:56
Frumos! De unde ai luat umbreluta?

adina87
12.04.2010, 17:43:12
Frumos! De unde ai luat umbreluta?
am dat comanda de pe net este un site din afara:)

tcv16
13.04.2010, 06:16:24
Si cat te a ajuns cu tot cu trasport? Nu gaseai mai ieftin in tara? Imi da si mie link ul te rog :)

am dat comanda de pe net este un site din afara:)

adina87
13.04.2010, 16:37:50
fetelor sa va atasez pozici cu verighetele noastre gata le avem acasa:x:x:x

poupee
13.04.2010, 17:44:00
frumoase!sa le purtati cu placere multi ani fericiti!!

adina87
13.04.2010, 18:53:55
frumoase!sa le purtati cu placere multi ani fericiti!!
Merci :x:x:x:x

ciocolatika
13.04.2010, 21:11:05

superbe...sa va aduk numai bucurii si fericire>:D<>:D<>:D<

rroana
13.04.2010, 21:55:13
foarte frumoase verighetele...sa le purtati toata viata cu placere!=P~

adina87
14.04.2010, 10:22:38
superbe...sa va aduk numai bucurii si fericire>:D<>:D<>:D<