PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Barlad

Pagini : 1 2 3 [4] 5

oana_myo
14.04.2010, 14:54:26
fetelor sa va atasez pozici cu verighetele noastre gata le avem acasa:x:x:x
:xchiar sunt foarte frumoase..mai ales a ta. Unde le-ai facut? La sabrini?

adina87
14.04.2010, 19:50:49
:xchiar sunt foarte frumoase..mai ales a ta. Unde le-ai facut? La sabrini?
Buna nu le-am facut la sabrini le-am sunt facute in Franta ca noi suntem aici si ajungem acasa mai tarziu incercam sa rezolvam tot ce putem de pe aici oricum ma bucur ca iti plac:*:*:*:*

hellenne
15.04.2010, 18:21:43
Buna nu le-am facut la sabrini le-am sunt facute in Franta ca noi suntem aici si ajungem acasa mai tarziu incercam sa rezolvam tot ce putem de pe aici oricum ma bucur ca iti plac:*:*:*:*

Si eu sunt o viitoare miresica ce locuieste tot in Franta.In ce regiune locuiesti??
Pupici

oana_myo
19.04.2010, 17:24:48
Ne-au venit si noua verighetele:

adina87
19.04.2010, 17:51:06
Buna foarte frumoase sunt sa le purtati o mie de ani>:D<>:D<>:D<

helwa
20.04.2010, 10:17:55

Super!
Felicitari si sa le purtati sanatosi :*

oana_myo
20.04.2010, 14:39:20
Multumim mult...:x

crystyna_sirbu
20.04.2010, 19:21:06
Felicitari pentru verighete..Frumoase intr-adevar:A:A

oana_myo
23.04.2010, 15:09:01
Felicitari pentru verighete..Frumoase intr-adevar:A:A

^:)^ multumim..ne bucuram ca va plac

mihaelam10
27.04.2010, 10:42:41
Buna tuturor miresicilor de Birlad!!!!
face vreuna din voi nunta la Premier????
ce parere aveti despre acest restaurant? am auzit ca au meniul fffoarte ieftin ? asa o fi?!
O zi buna tuturor!!!!

adina87
27.04.2010, 11:07:57
ce parere aveti despre acest restaurant? am auzit ca au meniul fffoarte ieftin ? asa o fi?!
O zi buna tuturor!!!!
Buna nuj cat de ieftin poate fi dat intra pe site la ei si vezi daca au preturile afisate la meniuri

adina87
27.04.2010, 11:09:03
Miresici o fost mama mea la starea civila si a spus ca trebuie sa mergem cu 10 zile inainte sa depunem dosarul si sa stabilim ora si taxa pt duminik este de 56ron:-"

adina87
28.04.2010, 17:57:39
Buna miresici pe unde umblati?Eu am mai achizitionat ceva pt nunta si anume caiet de impresii,figurina pt tort,si drajeurile pt marturii.Voi ce mai faceti in ce stadiu mai sunteti cu pregatirile?>:D<>:D<>:D<>:D<

mihaelam10
29.04.2010, 10:54:25
Buna tuturor miresicilor!!!! ce mai faceti? cum merg pregatirile?:*

oana_myo
29.04.2010, 15:53:46
Buna miresici pe unde umblati?Eu am mai achizitionat ceva pt nunta si anume caiet de impresii,figurina pt tort,si drajeurile pt marturii.Voi ce mai faceti in ce stadiu mai sunteti cu pregatirile?>:D<>:D<>:D<>:D<

Si pozici nu ne arati?

adina87
29.04.2010, 17:53:20
Si pozici nu ne arati?
Buna acum atasez si pozici;-)

helwa
29.04.2010, 20:01:53
Buna acum atasez si pozici;-)

Foarte faina figurina!:)

mariana_anisia
30.04.2010, 09:07:10
Buna fetelor. Am o intrebare, de unde faceti comanda de prajituri si tort?Din ce vorbeste lume la Doamna Toporas sunt destul de bune si ca sunt bune ...ce stiti ?Va rog frumos ajutati/ma cu o informatie. Spor la pregatiri.

helwa
30.04.2010, 10:21:07
Buna fetelor. Am o intrebare, de unde faceti comanda de prajituri si tort?Din ce vorbeste lume la Doamna Toporas sunt destul de bune si ca sunt bune ...ce stiti ?Va rog frumos ajutati/ma cu o informatie. Spor la pregatiri.

Doamna Toporas despre care tot se vorbeste pe aici , e cumva o doamna ce locuieste la gradina?

Daca e ea .. stiu ca era vestita de cand aveam eu vreo 17 ani... sunt ok torturile eu mi'am facut la majorat si la diverse zile de nastere... dar am uitat cum o cheama! :D

troppotzika
02.05.2010, 12:11:56
Doamna Toporas despre care tot se vorbeste pe aici , e cumva o doamna ce locuieste la gradina?
Daca e ea .. stiu ca era vestita de cand aveam eu vreo 17 ani... sunt ok torturile eu mi'am facut la majorat si la diverse zile de nastere... dar am uitat cum o cheama! :D
Nu...dansa sta pe deal...putin mai sus de scoala nr 10 parca...daca ajungeti prin zona puteti sa intrebati si e imposibil sa nu nimeriti

adina87
02.05.2010, 19:50:58
Nu...dansa sta pe deal...putin mai sus de scoala nr 10 parca...daca ajungeti prin zona puteti sa intrebati si e imposibil sa nu nimeriti
Buna ce face bebe si ce este?inca unpic si apare>:D<>:D<>:D<>:D<

mioara_micu
03.05.2010, 17:36:27
Salutare miresici,
Nu am mai intrat pana acum pe forum, dar acum am nevoie de ajutorul vostru.Am nunta peste 2 luni in Barlad la restaurantul Occident de la piata, e f frumos il recomand cu placere .Asa sa revenim la problema mea nu cunosc nici o coafeza in Barlad.Noi stam in Iasi deci sa ajung pe la coafor acolo e mai greu.Asa ca nu stiu nici un coafor bun .Ma puteti ajuta va rog?#:-S#:-S#:-S#:-S

troppotzika
03.05.2010, 22:29:42
Buna ce face bebe si ce este?inca unpic si apare>:D<>:D<>:D<>:D<
bine...multumim..se face mai puternic pe zi ce trece...da din picioare in special cand mami se relaxeaza si ea un pic..:p ..da..inca un pic..vreo 3 luni..

crystyna_sirbu
04.05.2010, 01:34:10
Salutare miresici,
Nu am mai intrat pana acum pe forum, dar acum am nevoie de ajutorul vostru.Am nunta peste 2 luni in Barlad la restaurantul Occident de la piata, e f frumos il recomand cu placere .Asa sa revenim la problema mea nu cunosc nici o coafeza in Barlad.Noi stam in Iasi deci sa ajung pe la coafor acolo e mai greu.Asa ca nu stiu nici un coafor bun .Ma puteti ajuta va rog?#:-S#:-S#:-S#:-S
Buna Mioara,
Si eu tot in Iasi stau....nu am timp s aumblu dupa coafeze in Birlad si dintre cele pe care le stiam in Birlad, nici una nu m-a multumit pana acum.Eu am ales sa imi fac coafura la Maviov in Iasi.Stiu ca e drumul cateva ore dar fac un sacrificiu pentru mine doar, nu vreau sa ma apuce nervii in ziua nuntii:D

adina87
04.05.2010, 10:08:20
Salutare miresici,
Buna bine ai venit printre noi eu o sa incerc la ONE sa vad ce fel ma fac pt ca o sa fac proba inainte si daca nu sunt multumita e posibil sa ma reorientez salonul este pe la piata intro caldire portocalie fetele sunt ok .Pe ce data ai nunta si in ce stadiu esti cu pregatirile te mai asteptam pe la noi:*:*:*:*

mioara_micu
04.05.2010, 16:26:19
Buna fetelor,
Nunta este pe 10 iulie 2010, un pic mai este.Emotiile sunt foarte mari.Cu pregatirile stam foarte bine le-am luat din timp pe toate.Mai avem de facut invitatiile si plicurile ptr bani, marturiile , cadoul ptr nasi care inca nu stim ce sa luam si comanda ptr flori ( vreau ornamente cu trandafiri movi) si cam atat.
Aveti un nr de telefon de la salonul asta? Cam pe cand sa imi fac o programare?Voi cum faceti?
Va pup

bombonik
04.05.2010, 20:18:17
Buna bine ai venit printre noi eu o sa incerc la ONE sa vad ce fel ma fac pt ca o sa fac proba inainte si daca nu sunt multumita e posibil sa ma reorientez salonul este pe la piata intro caldire portocalie fetele sunt ok .Pe ce data ai nunta si in ce stadiu esti cu pregatirile te mai asteptam pe la noi:*:*:*:*
buna, fetele de la ONE sunt super bune, eu sunt din barlad, dar acum stau in bucuresti si nunta o fac in bucuresti, eu merg mereu la geanina la One e super buna, la bucuresti inca nu mi am gasit o coafeza ca Geanina, eu cand merg acasa ma vopsesc si ma tund ca aici in bucuresti am mai incercat pe la unele saloane si m au facut super naspa, dar geanina e f buna, si irina e buna m am mai facut si la ea, dar toate sunt f bune de la One :)

sevora
06.05.2010, 11:27:34
Buna miresici....Stie cineva cum e o nunta la restaurant Moldova si pe ce culoare e mai frumoasa sala?va pop

adina87
06.05.2010, 17:52:06
Buna miresici....Stie cineva cum e o nunta la restaurant Moldova si pe ce culoare e mai frumoasa sala?va pop
Buna si bine ai venit mai ai unpicut pana la nunta bafta in ultimele pregatiri si la cat mai multi invitati\:D/:madlaugh::rocking::rocking:

oana_myo
07.05.2010, 16:08:36
Din cate stiu sala e verde deci fie mergi tot pe verde fie pe culori complementare (rosu :gen_04:). Cere sfatul (si poze) celor de la local sau de la agentia de unde iei husele
In rest...asigura-te ca e mancarea buna si proaspata si chelnerii harnici
O nunta de poveste si te asteptam sa ne impartasesti detalii din pregatirile tale (POZEEEEE)

poupee
10.05.2010, 15:49:34
mamaaaaaaaa,troppotzikooo esti insarcinata!!!!<:-P<:-P
sarcina usoara draga si multa,multa sanatate!!!>:D<

poupee
10.05.2010, 15:53:05
Salutare miresici,
buna! si noi tot la occident am facut nunta;-)
de coafat eu m-am coafat la ONE parca,e vis-a vis de biblioteca Beloescu parca,iar pe tipa o chema Simona ;-)

troppotzika
10.05.2010, 16:03:14
mamaaaaaaaa,troppotzikooo esti insarcinata!!!!<:-P<:-P
sarcina usoara draga si multa,multa sanatate!!!>:D<
da..multumesc...sarcina a fost destul de usoara pana acum..sper sa fie si nasterea tot la fel..sau mai usoara chiar:D

carmems78
10.05.2010, 17:22:53
da..multumesc...sarcina a fost destul de usoara pana acum..sper sa fie si nasterea tot la fel..sau mai usoara chiar:D

Te-am mai felicitat odata si-ti urez in continuare sarcina usoara si nastere si mai usoara!>:D<deci,ce se vede la eco:baietel sau fetitza?

troppotzika
10.05.2010, 18:11:33
Te-am mai felicitat odata si-ti urez in continuare sarcina usoara si nastere si mai usoara!>:D<deci,ce se vede la eco:baietel sau fetitza?
nu stim....s-a vazut la eco..dar nu am vrut sa stim nici eu nici sotul..asa ca ramane in continuare un mister...nu pentru mult timp:)) ..ce-a fost mai greu a trecut..am trecut deja de jumatate..yuppyy

poupee
10.05.2010, 18:15:58
nu stim....s-a vazut la eco..dar nu am vrut sa stim nici eu nici sotul..asa ca ramane in continuare un mister...nu pentru mult timp:)) ..ce-a fost mai greu a trecut..am trecut deja de jumatate..yuppyy
da,totul o sa fie bine si nastere usoara!!!!>:D<.....wrong,greul de acum vine:Diti zice o mamica:-p dar totul e rasplatit ;-)

paollaelena
11.05.2010, 10:50:22
buna sunt noua pe aici si am vazut albumul tau si mi-a placut ff mult,vroiam sa stiu cine la facut,undesi cum pot sa il comtactez? Multumesc

paollaelena
11.05.2010, 11:07:50
[QUOTE=oana_myo;3267709] buna oana, cu tortu ce ai rezolvat? Til fac cum e in foto?

paollaelena
11.05.2010, 11:19:11
O zi buna tuturor!!!!
buna eu asi vrea sa fac la Premier dar inca nu am ajuns acasa,tu stii ceva mai multe?

mihaelam10
11.05.2010, 15:02:30
buna eu asi vrea sa fac la Premier dar inca nu am ajuns acasa,tu stii ceva mai multe?

Buna! eu am facut contractul pentru 20 august anul viitor, sincer nu am intrat niciodata in acel restaurant dar mi la recomandat sora mea! Din cate am inteles maximul de persoane acceptate sunt de 67! Ceea ce stiu e ca e fooarte fain inauntru, daca vrei lasa-mi un pm cu adresa ta de mess sa iti dau site-ul lor.
O zi buna!!!:)

oana_myo
11.05.2010, 18:16:09
[QUOTE=oana_myo;3267709] buna oana, cu tortu ce ai rezolvat? Til fac cum e in foto?
M-am hotarat la alt model. l-am vazut facut de ei, dar vreau detaliile (marginile, modelele si trandafirasii) de culoarea ciocolatei - maro. Inca nu m-am hotarat la continut (sfaturi?)
;) Merci de intrebare

crystyna_sirbu
11.05.2010, 22:34:27
Buna miresici!!!
Cum mai merg pregatirile la voi? Eu am rezolvat cu verighetele, invitatiile, pantofiorii si..cam atat:D:D
Acum am o maaare dilema.De unde va cumparati voalul!!!
Mi se par exagerate la preturi cam tot ce am vazut pana acum si mie imi trebuie lung de 3-3.5 metri si nu gasesc nicaieri:(( Am zis ca mi-l fac eu singura pana la urma dar ma tem ca nu am sa gasesc materialul pe care-l vreau..:(
Voi cum ati procedat?

oana_myo
12.05.2010, 15:37:30
Buna miresici!!!
Cum mai merg pregatirile la voi? Eu am rezolvat cu verighetele, invitatiile, pantofiorii si..cam atat:D:D
Acum am o maaare dilema.De unde va cumparati voalul!!!
Mi se par exagerate la preturi cam tot ce am vazut pana acum si mie imi trebuie lung de 3-3.5 metri si nu gasesc nicaieri:(( Am zis ca mi-l fac eu singura pana la urma dar ma tem ca nu am sa gasesc materialul pe care-l vreau..:(
Voi cum ati procedat?

La 3-3,5m o sa te coste ceva $-)....Poti incerca la o croitorie sau la magazine de mirese mai mici.
Eu cu pregatirile nu ma laud, dar m-am apucat de dansuri (vals)

adina87
13.05.2010, 09:36:35
Buna deocamdata stagnez ca nu prea mai am ce sa rezolv,au mai ramas maruntisurile cristina_sarbu nuj incearca la o croitorile sa vezi poate te ajunge mai ieftin mergi pe unde sunt metraje si vezi poate gasesti un tulle care sa iti placa >:D<>:D<>:D<

oana_myo
13.05.2010, 17:18:17
Fetelor, am si eu nevoie de ajutor si vad ca pe acest topic sunteti mai active. Ce esarfe s-ar asorta cu huse crem/aurii?
Eu vad doua posibilitati:fie flori naturale, fie flori din material textil. Primele 2 poze sunt husele de la local - acelasi huse, dar prima e cu tel si a doua e poza la poza :D -, iar a treia detaliul la care ma gandeam
Voi aveti alte idei? Pls...[-o<[-o<[-o<

troppotzika
13.05.2010, 19:41:19
Fetelor, am si eu nevoie de ajutor si vad ca pe acest topic sunteti mai active. Ce esarfe s-ar asorta cu huse crem/aurii?
Eu vad doua posibilitati:fie flori naturale, fie flori din material textil. Primele 2 poze sunt husele de la local - acelasi huse, dar prima e cu tel si a doua e poza la poza :D -, iar a treia detaliul la care ma gandeam
eu cred ca esarfele rosii merg de minune cu auriu..cat despre flori te referi la floricica ce se leaga la spatele scaunului?as spune din material textile ca sunt mai mari si sa se vada putin din material..oricum pe mese cred ca vei avea aranjamente naturale nu?

adina87
14.05.2010, 12:18:16
Buna eu spun ca merge cu rosu>:D<>:D<>:D<sau alb;-)

rroana
14.05.2010, 14:43:33
tuturor miresicilor de 15 si 16 mai doresc sa aveti o zi nemaipomenita..asa cum ati visat la ea....plina de momente placute alaturi de cei dragi care au venit la nunta voastra...
distractie placuta!
si nu uitati...k e o zi foarteeeee mult asteptata de voi..asa k nu lasati nimic sa va intristeze....
aveti grija de voi si de sotul vostru:D
=P~>:D<

oana_myo
14.05.2010, 15:42:32
^:)^ multumesc
chiar nu ma gandisem la rosu. O sa vad la local daca imi fac floricele din servetele sau esarfe si o sa aleg atunci intre rosu si lila (draperiile sunt lila si parca nu as vrea sa amestec prea multe culori)...offff tare-i complicat :-<

crystyna_sirbu
14.05.2010, 19:22:22
Mercy fetele pt sfaturi.Pana la urma m-am hotarat sa caut un tulle care sa se potriveasca cu rochia mea si...am onoarea sa mi-l faca chiar tatal meu.A fost foarte fericit ca i-am propus asta.Mai ales ca se si pricepe.;-).
Si nu-l vreau nici brodat..simplu ,asa ca va fi mult mai usor sa iasa cum il visez.:D Decat sa dau cel putin 300 E pe el...si asa am sa ma simt mandra ca e facut de tatal meu:X:X:X:X:X
Voi cum faceti cu sedinta foto? Cand o faceti? Ca nu stiu cum sa o programez...:-?:-?

adina87
16.05.2010, 20:58:31
Mercy fetele pt sfaturi.Pana la urma m-am hotarat sa caut un tulle care sa se potriveasca cu rochia mea si...am onoarea sa mi-l faca chiar tatal meu.A fost foarte fericit ca i-am propus asta.Mai ales ca se si pricepe.;-).
Si nu-l vreau nici brodat..simplu ,asa ca va fi mult mai usor sa iasa cum il visez.:D Decat sa dau cel putin 300 E pe el...si asa am sa ma simt mandra ca e facut de tatal meu:X:X:X:X:X
Voi cum faceti cu sedinta foto? Cand o faceti? Ca nu stiu cum sa o programez...:-?:-?
Buna bravo asa o sa fii si tu mandra cai facut de tatal tau si tatal tau ca lo facut pt fetita lui>:D<>:D<in legatura cu sedinta foto cred ca o sa o facem in gradina si o sa fie inre civila si religioasa ca am vrea sa lasam cam o ora liber si atunci am face dar mai vedem pe parcurs;-)

aime_aime06
17.05.2010, 13:04:03
Este super aranjamentul din ultima fotografie

cevafrumos
17.05.2010, 14:28:15
[QUOTE=paollaelena;3276475]
M-am hotarat la alt model. l-am vazut facut de ei, dar vreau detaliile (marginile, modelele si trandafirasii) de culoarea ciocolatei - maro. Inca nu m-am hotarat la continut (sfaturi?)
;) Merci de intrebare superb dar se fac in barlad asa torturi? dak da imi spui si mie te rog unde?

oana_myo
17.05.2010, 22:04:30
[QUOTE=oana_myo;3278026] superb dar se fac in barlad asa torturi? dak da imi spui si mie te rog unde?
Pai asta chiar este un tort facut de dna Toporas (avea si pe lila-mov). De asta l-am si ales k am zis ca mai bine merg la sigur decat sa merg cu poza d pe net si sa iasa rau. Succes
PS: tocmai am mancat un tort exceptional de menta. Ce ziceti ar fi o alegere buna? care sa placa multora?

crystyna_sirbu
18.05.2010, 11:22:31
Eu in locul tau asta as si alege..sa ies putin din tipare si sa renunt la tortul traditional numai ciocolata si frisca.O idee excelenta dupa parerea mea.
Cu siguranta ii vei surprinde placut pe invitatii tai:*

oana_myo
18.05.2010, 16:46:14
Eu in locul tau asta as si alege..sa ies putin din tipare si sa renunt la tortul traditional numai ciocolata si frisca.O idee excelenta dupa parerea mea.
Cu siguranta ii vei surprinde placut pe invitatii tai:*

Multumesc. Cred ca asa o sa fac (macar va fi altceva)
Cum stau eu cu pregatirile:
Am vb la restaurant si imi vor face aranjamente din satin lila pt scaune. Flori am ales hortensii si crini, lumanarile si buchetele cred ca le vom face in iasi. Au vb nasii cu pr. de la Moreni si cica taxa de cununie e 450 ron (cam mult zic eu). De curiozitate voua v-au cerut preotii o taxa anume sau dau nasii cat vor?

troppotzika
18.05.2010, 17:08:35
Am vb la restaurant si imi vor face aranjamente din satin lila pt scaune. Flori am ales hortensii si crini, lumanarile si buchetele cred ca le vom face in iasi. Au vb nasii cu pr. de la Moreni si cica taxa de cununie e 450 ron (cam mult zic eu). De curiozitate voua v-au cerut preotii o taxa anume sau dau nasii cat vor?
mai noi cand am avut cununia au dat nasii cat au vrut...pentru ca parintele nu a specificat nici o suma....nu cred cu 450 ron..poate au inteles ei gresit...

bianca24sv
18.05.2010, 17:09:23
Imi puteti recomanda un coafor bun din Barlad.......

troppotzika
18.05.2010, 17:21:22
Imi puteti recomanda un coafor bun din Barlad.......
definetely The One... langa farmacia barladul de la piata mare

ciocolatika
18.05.2010, 21:44:24

450 ron la o Manastire ca cea de la Moreni..nu mi se pare mult...
de ce spun asta?....pentru ca la o biserica din Vaslui...taxele sunt cam tot in jurul cifrei 4....:)>-
noi knd am intrebat n'a vorbit de nicio taxa.../:) fiekre da cat poate:)

tcv16
19.05.2010, 05:12:04
Spune mi te rog cam care e pretul hortensiilor ?

bianca24sv
19.05.2010, 15:40:38
definetely The One... langa farmacia barladul de la piata mare

Si-mi poti da un numar de telefon ceva dc imi este greu sa ajung ca momentan sunt in Suceava si as vrea sa stiu daca vor sa vina duminica

oana_myo
19.05.2010, 18:14:49
Spune mi te rog cam care e pretul hortensiilor ?
cam scumpe: 10-20ron. dar nu iti trebuie multe pt ca sunt f mari (eu o sa imi pun putina hortensie in aranjamentele de pe masa si pun doar pt k vreau sa se asorteze cu buchetul si lumanarile)

crystyna_sirbu
20.05.2010, 00:29:35
Buna fetele.
Pai si mie mi se pare exagerat 450 ron.Eu am stabilit ora si la primarie si la biserica si la biserica, aia din spatele primariei le-a cerut nasilor 76 ron pentru cununie.Nu inteleg de ce atat de mult cer la Moreni.
:-\

adina87
20.05.2010, 10:50:31
Buna fetele.
Pai si mie mi se pare exagerat 450 ron.Eu am stabilit ora si la primarie si la biserica si la biserica, aia din spatele primariei le-a cerut nasilor 76 ron pentru cununie.Nu inteleg de ce atat de mult cer la Moreni.
:-\
Buna ai putut sa stabilesti ora la starea civila? si u la ce bisrica faci cununia religioasa? ms:*:*:*:*

cevafrumos
20.05.2010, 15:03:14
[QUOTE=cevafrumos;3294347]
Pai asta chiar este un tort facut de dna Toporas (avea si pe lila-mov). De asta l-am si ales k am zis ca mai bine merg la sigur decat sa merg cu poza d pe net si sa iasa rau. Succes
PS: tocmai am mancat un tort exceptional de menta. Ce ziceti ar fi o alegere buna? care sa placa multora?
doamne am auzit de toporas dar imipoti da si mie un nr de tel?

crystyna_sirbu
22.05.2010, 05:26:11
Buna ai putut sa stabilesti ora la starea civila? si u la ce bisrica faci cununia religioasa? ms:*:*:*:*
Buna Adina..Pai la starea civila au aranjat nasii mei..se pare ca ora pe care o vroiam noi era deja luata dar s-a aranjat normal:D Am niste nasi tare descurcareti....Iar la biserica aveam nevoie pentru invitatii sa stiu exact ora si daca tot s-au dus au si fixat ora ....ca sa-mi iau de o grija...Pai am ales la Biserica din spatele Primariei , mi s-a parut mai bine asa, mai ales ca si restaurantul, si primaria sunt langa, sa-mi fie mai usor, desi eu stau langa Sf. Mina:D:D:D
Azi m-am dus sa iau invitatiile, emotii la maxim:D si cand colo...au gresit numele soacrei mele=)))))) Nah...mai astept pana marti acum, ce sa fac?

adina87
22.05.2010, 11:59:38
Buna Adina..Pai la starea civila au aranjat nasii mei..se pare ca ora pe care o vroiam noi era deja luata dar s-a aranjat normal:D Am niste nasi tare descurcareti....Iar la biserica aveam nevoie pentru invitatii sa stiu exact ora si daca tot s-au dus au si fixat ora ....ca sa-mi iau de o grija...Pai am ales la Biserica din spatele Primariei , mi s-a parut mai bine asa, mai ales ca si restaurantul, si primaria sunt langa, sa-mi fie mai usor, desi eu stau langa Sf. Mina:D:D:D
Azi m-am dus sa iau invitatiile, emotii la maxim:D si cand colo...au gresit numele soacrei mele=)))))) Nah...mai astept pana marti acum, ce sa fac?
inseamna ca si eu trebuie sa trimit sa fixeze ora daca u ai fost si era deaja totul rezervat#:-So sa vad ce reusesc sa fac sper sa gasesc ora la care vreau[-o<

ela08
25.05.2010, 10:27:50
buna fetelor!
n-am mai intrat de ceva timp pe aici pt ca nu gasesc topicul niciodata....azi am dat cautare pe google:D
vad ca ati fost harnicute si v-ati pregatit aproape cu de toate:>
acum sa fiu putin off topic: troppotzica ai nascut sau cat mai ai?sunt tare curioasa:D

troppotzika
26.05.2010, 11:19:18
buna fetelor!
n-am mai intrat de ceva timp pe aici pt ca nu gasesc topicul niciodata....azi am dat cautare pe google:D
vad ca ati fost harnicute si v-ati pregatit aproape cu de toate:>
acum sa fiu putin off topic: troppotzica ai nascut sau cat mai ai?sunt tare curioasa:D
doar ce am intrat in luna a 7a...deci ar trebui sa mai stau asa umflata vreo 3 luni :) :P

ela08
27.05.2010, 10:07:09
doar ce am intrat in luna a 7a...deci ar trebui sa mai stau asa umflata vreo 3 luni :) :P
ma bucur, felicitari:* eu tb sa nasc pe la jumatatea lui iulie, si de cateva saptamani am inceput sa arat ca un balon;))

troppotzika
28.05.2010, 08:17:51
ma bucur, felicitari:* eu tb sa nasc pe la jumatatea lui iulie, si de cateva saptamani am inceput sa arat ca un balon;))
mai ai putin..culmea..aseara chiar radea sotul de mine ca arata burta ca un balon..si asa m-am enervat ca nu stiam de ce lui i se parea amuzant =))

corinuta
01.06.2010, 14:58:17
mai ai putin..culmea..aseara chiar radea sotul de mine ca arata burta ca un balon..si asa m-am enervat ca nu stiam de ce lui i se parea amuzant =))

Lasa iubita, sa fiti voi sanatosi si bebele cuminte pana la termen:) De ce nu intri si la alte topicuri, stai doar pe Barlad? ca eu trec rar pe aici si vreau sa stiu ce mai faci tu:) Pupici:*

adina87
14.06.2010, 15:26:51
Buna miresici pe unde mai sutneti cu pregatirile? Eu am fost si miam luat si gentuta mai am unpic si ajung in tara sa stabilesc ce mai trebuie stabilit ,am cam terminat cu pregatirile ,spor la pregatiri tuturor miresicilor>:D<>:D<>:D<>:D<

crystyna_sirbu
15.06.2010, 15:37:23
Buna Adina..:* ..bv..stai bine atunci:D....eu cred ca astept invitatii speciale:P
Oricum am mai rezolvat cateva: ,invitatiile date si 90 % confirmate deja,verighetele sunt acasa, voalul, accesoriu dezgatit, balerini, meniul stabilit, mai urmeaza sa stabilesc decorul , tortul si marturiile, dar astea le fac eu si sotul, la meniu am trimis parintii, socrii si nasii sa se descurce cu disperata aia:D, ca sa nu am probleme.
La mine de acum intru in criza de timp s azicem asa:D...saptamana viitoare am programata proba la rochie pentru modificat, la coafor, sa dau comanda de buchetul meu si al nasei si sa caut costumul mirelui meu:D...Aici problema mare..
Cred ca mergem la Piatra Neamt sa vedem ce gasim ca vrea domnul costum cambrat:))..nah....ii permite silueta.Voi cum rezolvati cu tinuta mirelui? Ca in Iasi nimic nu mi-a placut si devin ingrijorata mai ales la cat de pretentios e al meu....
Inca ceva! Ce melodie alegeti pentru deschidere?Ce gen?

troppotzika
15.06.2010, 16:26:56
eu am avut vals... ma tenta un dans de ala amuzant cu mai multe genuri da era prea dificil si oricat de mult timp ne-am lasat pentru lectiile de dans abia abia am avut timp sa invatam valsul..eu cred ca valsul e clasic si are efect.. uite melodia noastra: http://www.trilulilu.ro/morph3o/8306ee1c9a413f ..of..mi se ridica parul pe mana...doamne ce frumos a mai fost

crystyna_sirbu
16.06.2010, 12:36:16
Ufff..vals as vrea si eu..mai ales ca ador dansurile de societate si am si facut asa ceva...dar problema e la sotul meu..nici nu vrea sa auda de asa ceva:))...nici nu se pricepe...:)

troppotzika
16.06.2010, 12:40:04
Ufff..vals as vrea si eu..mai ales ca ador dansurile de societate si am si facut asa ceva...dar problema e la sotul meu..nici nu vrea sa auda de asa ceva:))...nici nu se pricepe...:)
nici al meu nu se pricepe nici acum..dar i-am zis ca altfel nu avem cum...de aia se cheama valsul de deschidere..cu ce altceva sa deschizi o nunta?sa va povestesc la o nunta unde am fost le-a cantat un blues jalnic cu versuri de genul m-ai lasat dar nu-i nimic ma refac..etc etc... asta e regula..vals:P..si coregrafia nu a fost prea grea..in 3 sedinte am invatat-o.

oana_myo
16.06.2010, 15:20:12

Noi ne-am apucat curajosi sa invatam vals vienez. Deja avem jumatate de coregrafie (dar luam o pauza pt examene, disertatie). Melodia pe care ne-am ales-o este "valse de vienne francois feldman"
Cam greut pentru talentul nostru, dar ne straduim

troppotzika
16.06.2010, 15:29:17
Noi ne-am apucat curajosi sa invatam vals vienez. Deja avem jumatate de coregrafie (dar luam o pauza pt examene, disertatie). Melodia pe care ne-am ales-o este "valse de vienne francois feldman"
Cam greut pentru talentul nostru, dar ne straduim
e foarte faina melodia....eu am cautat-o cat mai usoara si cel mai important cat mai scurta:)) a mea a avut 2:40 min ..ceva de genul..

crystyna_sirbu
17.06.2010, 10:10:00
Aseara i-am sugerat inca odata valsul, sa impresionam lumea:))....si surpriza..incepe sa-i placa ideea:D....am sa caut sa vad unde se pot lua lectii de dans...ca e incapatanat si nu pot sa-l invat eu..
La tort am zis ca va fi melodia noastra..:X..

aime_aime06
17.06.2010, 10:27:35
Va rog spuneti-mi unde e cofetaria toporas si stiți cat e kg de tort. ms
aveti vre-un nr de tel?

troppotzika
18.06.2010, 15:21:57
Aseara i-am sugerat inca odata valsul, sa impresionam lumea:))....si surpriza..incepe sa-i placa ideea:D....am sa caut sa vad unde se pot lua lectii de dans...ca e incapatanat si nu pot sa-l invat eu..
La tort am zis ca va fi melodia noastra..:X..
noi am facut cu un tip care lucreaza la sala de fitness de la confectii..in spate la plus..nu stiu exact cum se cheama sala..pe el il cheama Didi

troppotzika
18.06.2010, 15:23:26
Va rog spuneti-mi unde e cofetaria toporas si stiți cat e kg de tort. ms
aveti vre-un nr de tel?
cofetaria Toporas e la familia Toporas acasa...e undeva pe deal..de la scoala 10 mai sus...oricum daca ajungi in zona si intrebi e imposibil sa nu primesti indicatiile necesare..nu mai gasesc acum cartea de vizita..mergi si si sigur ai sa gasesti..noi cand am fost a avut mostre de torturi si prajiturele si am papat ca sa ne putem hotari..:))

crystyna_sirbu
19.06.2010, 08:51:58
Eu azi ma duc sa stabilesc meniul final si tot ce include restaurantul:D..sper sa nu am surprie cu managera....ufff...dap..eu trebuie sa caut in iasi sa iau cursuri de dans..la mine nu e problema, eu stiu, doar coregrafia trebuie sa o invat..problema e la sotul meu..:D
Bine ca a acceptat pana la urma valsul..bine ne gandim la unul mai atipic da sa vedem ce zice coregraful

adina87
19.06.2010, 14:36:15
Eu azi ma duc sa stabilesc meniul final si tot ce include restaurantul:D..sper sa nu am surprie cu managera....ufff...dap..eu trebuie sa caut in iasi sa iau cursuri de dans..la mine nu e problema, eu stiu, doar coregrafia trebuie sa o invat..problema e la sotul meu..:D
Bine ca a acceptat pana la urma valsul..bine ne gandim la unul mai atipic da sa vedem ce zice coregraful
spor la ales ce meniu ai sa ne spui sa am si eu o idee ,eu ajung acasa la inceputul lu iulie si atuci merg sa stabilesc mai multe detalii cu menegerul de la restaurant

oana_myo
24.06.2010, 18:19:31
Noi am inceput sa impartim invitatiile. Suntem bucurosi ca pana acum am primit laudele pentru ele (sper sa fi fost sincere :)). Voi ce parere aveti?
1-plicul, 2-fata, 3,4-interior

ela08
25.06.2010, 10:11:32
Noi am inceput sa impartim invitatiile. Suntem bucurosi ca pana acum am primit laudele pentru ele (sper sa fi fost sincere :)). Voi ce parere aveti?
1-plicul, 2-fata, 3,4-interior
sunt foarte dragute:x si eu am vrut invitatie cu poza noastra, dar sotul....fiecare cu pasarelele lui. asa ca atb sa cautam ceva pe placul amandurora.;-)
ca sa nu mai zic, ca la fel a facut si cu verighetele...a ales el modelul si acum nu poarta verigheta nici macar cand mergem undeva in plimbare/:)

troppotzika
25.06.2010, 10:31:16
sunt foarte dragute:x si eu am vrut invitatie cu poza noastra, dar sotul....fiecare cu pasarelele lui. asa ca atb sa cautam ceva pe placul amandurora.;-)
ca sa nu mai zic, ca la fel a facut si cu verighetele...a ales el modelul si acum nu poarta verigheta nici macar cand mergem undeva in plimbare/:)
al meu o poarta tot timpul...si la munca...si mai are un tic : bate cu ea ritmul la dif melodii si o loveste si o zgarie da macar o poarta nu?:))

crystyna_sirbu
25.06.2010, 11:23:42
Chiar superbe invitatiile..ai fost inspirata...la mine reactia invitatilor a fost ceva de genul: uau!!!! cat sa dam pe masa=))=))=))??I-am linistit ca nu e nunta de fitze
A mea e simpla si eleganta in tema nuntii...noua ne-a placut fff mult si se pare ca tuturor le-a fost pe plac.

ela08
25.06.2010, 15:11:59
al meu o poarta tot timpul...si la munca...si mai are un tic : bate cu ea ritmul la dif melodii si o loveste si o zgarie da macar o poarta nu?:))
al meu a avut grija sa o zgarie din luna de miere. am trecut pe la o matusa in ardeal, si cum ne vedem rar, iar sotul e bun prieten cu verisorii mei, s-a dus cu ei sa ii ajute la casa unde lucrau ei...nici nu va puteti imagina in ce hal s-a intors acasa cu hainele si cu verigheta...parca le avea de o vesnicie=))

troppotzika
01.07.2010, 16:48:07
ela ce faci?inca in formula dubla?sa nu uiti sa ne prezinti nepotelul/nepotica..

mamony
04.07.2010, 20:54:24
Buna miresici, voi unde va faceti buchetul? puteti sa-mi recomandati si mie o florarie buna din barlad?
Multumesc

oana_myo
06.07.2010, 20:54:15
Buna miresici, voi unde va faceti buchetul? puteti sa-mi recomandati si mie o florarie buna din barlad?
Multumesc

Optiuni prea multe nu sunt; trandafirul, mireasa, cred ca si Larisa. Sa mai completeze fetele daca mai stiu

ela08
06.07.2010, 21:34:21
eu nu recomand trandafirul. daca vreti alt model decat cel din catalog, asigurati-va ca fetele pricep ce vreti voi. eu m-am trezit cu un buchet de tot rasul, a trebuit sa merg cu el inapoi si sa il modifice sub ochii mei si la indicatiile mele. plus ca am intrebat daca mi-l pot inveli intr-un anume fel si au spus ca da, iar cand m-am dus cu buchetul inapoi, a2a zi, mi-au spus ca n-au pe stoc decat ce mi-au dat[-X
pana la urma buchetul a iesit aproximativ cum am vrut, dar ce nervi am avut....

crystyna_sirbu
07.07.2010, 16:22:37
Buna fetele,
Eu tot Iasul l-am ales, am ramas la prima optiune, tot asa, sa nu am surprize neplacute.
La Barlad doar lumanarile si buchetul nasei le fac.
Fetele stiti ceva de Geanina de la The One? V-ati coafat la ea pana acum? Eu am programare la ea, la maviov mi-a cerut tipa 4 mil :O, exagerat parerea mea, mai ales ca eu vreau ceva lejer.
Asa ca am ales la The One, tot am auzit numai de bine despe fetele de acolo.
Eu cam am terminat cu pregatirile, de acum mici maruntisuri doar.:D

ela08
08.07.2010, 09:55:39
sunt curioasa ce ar putea sa iti faca de 400lei:-\
te tunde, te vopseste, iti pune parul la loc si te mai si coafeaza?:-? si parca tot e mult...

cevafrumos
08.07.2010, 16:57:24
Buna fetele,
Eu tot Iasul l-am ales, am ramas la prima optiune, tot asa, sa nu am surprize neplacute.
La Barlad doar lumanarile si buchetul nasei le fac.
Fetele stiti ceva de Geanina de la The One? V-ati coafat la ea pana acum? Eu am programare la ea, la maviov mi-a cerut tipa 4 mil :O, exagerat parerea mea, mai ales ca eu vreau ceva lejer.
Asa ca am ales la The One, tot am auzit numai de bine despe fetele de acolo.
Eu cam am terminat cu pregatirile, de acum mici maruntisuri doar.:D

sora mea s-a facut la Geanina (a facut-o foarte fain)si eu cred ca o sa ma fac tot la ea ca e buna dupa pararea mea dar daka tot iti faci proba la ea o sa imi spui si mie ce preturi are ? sa imi fac o ideie :D mc si bafta sper sa fii multumita

crystyna_sirbu
09.07.2010, 19:59:43
:))
Ai sa razi da uite cam asa mi-a zis tipa: 195 coafat=))...si 185 machiaj 45 minute=))..
Chiar am si intrebat-o ce Doamne iarta-ma poate sa faca 45 minute? mai ales ca eu mai mult de 5 minute nu stau la machiat si atunci facut machiaj de seara=))
Geanina mi-a cerut 120 machiaj profesionist, bine, eu am vrut ceva mai special, gene false, nah, si o sa ma ajunga mai mult, + coafat.Adica 80 si 40 machiajul.Mi se pare f ok la pret si mai ales ca pe mine nu m-a vazut pana acum si m-a sunat ea personal sa stabilim o intalnire, o proba si asa mai departe.Chiar se implica gagica.
Sincer si 240 mi se parea ok da 400 e exagerat d emult.
Aa, am mai fost si la Sei Bella in Iasi, 270 mi-a cerut.nah, pe langa astia mai puneam si benzina de drum, nu ajungeam nicaieri.
Noi acum ne chinuim sa invatam un vals, eu stiu pasii, al meu mire e in plop=))=)).Cred ca daca nu da roade si nu reusesc, am sa ma las de vals si alegem un blues ceva.
La tort am ales melodia noastra, si deja ne emotioneaza la maxim cand o ascultam:x:x.
Nici nu-mi vine sa cred ca a trecut asa de repede timpul, in 2 saptamani sunt si maritata:))

crystyna_sirbu
09.07.2010, 20:03:43
Dupa cum ti-ai dat seama, nu include vopsitul, bucuria mea ca nu sunt adepta vopsitului ca daca ceream si asta cred ca as fi cazut pe spate la ce scor imi baga
Fetele, slaba miscare pe aici, cum stati cu pregatirile, pe unde ati mai gasit cele necesare, sfaturi pentru celelalte ?

cevafrumos
09.07.2010, 21:45:07
Dupa cum ti-ai dat seama, nu include vopsitul, bucuria mea ca nu sunt adepta vopsitului ca daca ceream si asta cred ca as fi cazut pe spate la ce scor imi baga
Fetele, slaba miscare pe aici, cum stati cu pregatirile, pe unde ati mai gasit cele necesare, sfaturi pentru celelalte ?
poi e super bine ca pret :D speram sa fie bine oricum la Maviov in Iasi stiam ca e scump dar sa iti spun ceva faci bine ca ai ales sa te faci in Barlad mai ales ca e cald si mai stateai si stresata sa nu ti se strice paru:P eu sunt naturala in par da parca as vrea o schimbare am sa vad ce imi recomanda Geanina. iti doresc o nunta ca in povesti :D si apropo de vals eu nici nu vises la el ca al meu nu danseaza deloc:( asa ca o sa fie o melodie lenta de stat mai mult pe loc:))

crystyna_sirbu
11.07.2010, 19:41:50
Eu m-am intalnit ieri cu Geanina, e o fata extraordinara!!! Am incredere totala in ea, sigur o sa iasa ceva frumos .
Ei, am fost aseara la o nunta si mirii au dansat valsul...ce entuziasmat e al meu mire sa invete cat mai bine valsul acum=))Adevarul e ca face senzatie, chiar daca nu ai o coregrafie speciala.
Mie una chiar mi-a placut si asa vreau sa si deschid seara.

oana_myo
19.07.2010, 21:43:04
vai ce liniste!!!!!
Fetelor, cand vine balciul in Bd? Stiu ca pleaca pe 28-29, dar nu stiu cand incepe
M-ar tenta cateva poze in carusel

troppotzika
20.07.2010, 09:28:25
vai ce liniste!!!!!
Fetelor, cand vine balciul in Bd? Stiu ca pleaca pe 28-29, dar nu stiu cand incepe
M-ar tenta cateva poze in carusel
pai pe 15 e balciul in orasul de dinainte..si dupa de pe 16 incep sa vina...cred ca ai avea sanse..si ar iesi super poze numa sa te duci undeva la pranz cand e mai liber

oana_myo
20.07.2010, 15:20:14
pai pe 15 e balciul in orasul de dinainte..si dupa de pe 16 incep sa vina...cred ca ai avea sanse..si ar iesi super poze numa sa te duci undeva la pranz cand e mai liber

Ce bine! Multumesc de raspuns
Da...fie dimineata la sedinta foto fie noaptea la furat. Sau dimineata dupa nunta ca sa fie si ginerica daca nu vom fi prea obo
Cu siguranta o sa facem cateva poze si in balci, cateva in gradina publica, la casa rosie as vrea cateva, dar nu stiu daca se poate si bineinteles la Moreni
Voi miresici de Barlad unde va mai pozati?

stefisor
21.07.2010, 05:52:02
Buna ideea cu fotografiile in balci .Mi-ar fi placut sa am si eu posibilitatea sa merg acolo sa fac pozici :(.
Mult spor la pregatiri.
Pupici!

oana_myo
22.07.2010, 16:47:02
Geanina mi-a cerut 120 machiaj profesionist, bine, eu am vrut ceva mai special, gene false, nah, si o sa ma ajunga mai mult, + coafat.Adica 80 si 40 machiajul.Mi se pare f ok la pret si mai ales ca pe mine nu m-a vazut pana acum si m-a sunat ea personal sa stabilim o intalnire, o proba si asa mai departe.Chiar se implica gagica.

Crystyna e miresica sambata asta :rocking:. Distractie placuta!!!!!!!!!!!
Astept si eu mai multe informatii despre aceasta Geanina (cu cat tp inainte trebuie facuta programarea? lucreaza si duminica?) si bineinteles poze de la Crystyna_sirbu cat mai curand
Mai aveti poze cu coafuri facute de ea?
Multumesc

adina87
25.07.2010, 17:34:06
buna cristyna sarbu casa de piatra sa fiti fericiti si sa va bucrati unul de altul o mie de ani, oana_myo la one nu se lucreaza duminik dar mergi sa vb cu fetele poate vine cineva sa te faca ca eu am vb ci vine una dintre fete si na face atunci duminik bafta la pregatiri in continuare

crystyna_sirbu
27.07.2010, 16:48:10
Buna fetele:*:*:*
Gataaa!!! am scapat:D....pozici o sa va arat cat de curand cand le primesc si eu:D...a iesit superb, nu m asteptam, oricum nu ai cand sa te bucuri de nunta decat la restaurant
:)) prea multa nebuneala....ma bucur ca am scapat....acum e randul vostru...:D
Oricum am un sfat pentru miresici:
nu faceti comanda la florarie la Trandafirul!!!!! ca va luati o mare teapa..eu am aut numai lumanarile de la ei, desi modelul era tot de la ei, nu am venit cu ceva nou, lumanarile erau complet diferite fata de ce am comandat si mi-a cerut si mai multi bani cand le-am ridicat:*
Casa de piatra fetele si multa fericire. mercy pt urari:*

oana_myo
28.07.2010, 16:57:21
Casa de piatra doamna!
1. Asteptam poze cu nerabdare si povestiri detaliate (unde ai fct sedinta foto?)
2. vreau si eu nr de tel al geaninei si daca poti sa imi trimiti o poza sa vad cum te-a coafat
3.:((deci la trandafirul e chiar asa rau? si eu am auzit lucruri neplacute, dar in alta parte nush unde sa dau comanda de buchet (ei sunt singurii care au zis k imi fac buchetul cum il vreau: de hortensii, perfect rotund). SI vreau sa dau comanda weekednul asta
Ajutoooor!!!!
Hai fetelor voi unde va faceti buchetele si aranjamentele
^:)^

crystyna_sirbu
29.07.2010, 12:36:41
Oana,eu una nu mai vreau sa mai aud de Trandafirul:(...chiar n-a avut nici o treaba ce am vrut cu ce a iesit...si chiar urate..sincer..nu meritau deloc banii:-<..bine...nu mi-am stricat eu seara pentru atata lucru...In schimb buchetele si florile din piept au facut senzatie:D Superbe intr-adevar....trandafiri ca cei din buchet nu am mai vazut pana acum:D nu imi pare rau de alegerea facuta...a fost atractia serii...
Geanina e o scuuuuumpa:X:X o dulceata pur si simplu..m-a facut ff frumos si de machiat nu mai zic...eu am fost ff multumita...
Iti trimit prv ca sigur ma taxeaza moderatorii:))
Fetele de acum eu va ajut cu sfaturi:)) am trecut de partea cealalta;))

troppotzika
29.07.2010, 13:17:39
asteptam pozici..acu chiar m-ai facut curioasa...

oana_myo
30.07.2010, 15:31:09
asteptam pozici..acu chiar m-ai facut curioasa...

Exact!!!!!
Arata-ne cateva poze (eu vreau sa vad coafura, rochia, florile, sala si mai ales sedinta foto)
Asteptam

tcv16
31.07.2010, 07:28:33
Casa de piatra !

oana,eu una nu mai vreau sa mai aud de trandafirul:(...chiar n-a avut nici o treaba ce am vrut cu ce a iesit...si chiar urate..sincer..nu meritau deloc banii:-<..bine...nu mi-am stricat eu seara pentru atata lucru...in schimb buchetele si florile din piept au facut senzatie:d superbe intr-adevar....trandafiri ca cei din buchet nu am mai vazut pana acum:d nu imi pare rau de alegerea facuta...a fost atractia serii...
Geanina e o scuuuuumpa:x:x o dulceata pur si simplu..m-a facut ff frumos si de machiat nu mai zic...eu am fost ff multumita...
Iti trimit prv ca sigur ma taxeaza moderatorii:))
fetele de acum eu va ajut cu sfaturi:)) am trecut de partea cealalta;))

oana_myo
02.08.2010, 15:20:22
Crystyna (si restul fostelor miresici) cand ai depus dosarul pt civila? am inteles ca cu 10 zile inainte. 10 zile inclusiv ziua cununiei?

crystyna_sirbu
04.08.2010, 13:50:48
Pai eu am depus actele cu fix 10 zile inainte adica eu aveam pe 24 si am depus actele pe 14...ai grija sa ai si analizele medicale pot fi valabile din ziua respectiva sau cu o zi inainte maxim
Nu dureaza mult stai linistita
si sa te duci cat mai dimineatza sa ai ora dorita la primarie..mie mi-a devansat-o cu 30 min pt ca era luata ora pe care o vroiam eu...:*Stiu ca e o taxa de 34 de ron pe care o achiti la primarie, ai grija sa nu ai datorii la finante, impozit casa, masina neplatite ca altfel ai probleme trebuie sa achiti tot.Noi am patit asa, am avut o amenda pe care am achitat-o in Iasi si la Barlad nu era inregistrata a trebuit sa mai platim odata ...bine peste cateva zile, dupa ce am dus dovada, ne-am primit banii inapoi.

oana_myo
04.08.2010, 16:03:16
Pai eu am depus actele cu fix 10 zile inainte adica eu aveam pe 24 si am depus actele pe 14...ai grija sa ai si analizele medicale pot fi valabile din ziua respectiva sau cu o zi inainte maxim

Multumesc mult pt informatii
Voi nu ati plecat in luna de miere? Si nu ne arati si noua cateva poze de la nunta ta? sunt f curioasa cum a fost sala, florile, tortul....etc
>:D<

agnesas
05.08.2010, 14:48:03
Va rog care stiti puteti sa-mi dati o adresa la cofetaria Toporas

troppotzika
05.08.2010, 15:04:02
Va rog care stiti puteti sa-mi dati o adresa la cofetaria Toporas
e de la scoala 10 mai sus..pe straduta din stanga care urca pe langa scoala....daca ajungi pe acolo si intrebi sigur stie cineva..sau poate fetele care au avut nunta mai recent stiu sigur strada..

crystyna_sirbu
05.08.2010, 15:43:00
Multumesc mult pt informatii
Voi nu ati plecat in luna de miere? Si nu ne arati si noua cateva poze de la nunta ta? sunt f curioasa cum a fost sala, florile, tortul....etc
>:D<
:D Acum pe 13 plecam intr-o mini luna de miere cu viitorii nostri fini:D...Dar nu departe, in Bulgaria, pentru ca nu avem mult liber de la munca.
Pozele le primesc si eu sambata asa ca pe luni am sa va arat cum a fost nunta mea:X:X:X

oana_myo
13.08.2010, 14:50:40
:D Acum pe 13 plecam intr-o mini luna de miere cu viitorii nostri fini:D...Dar nu departe, in Bulgaria, pentru ca nu avem mult liber de la munca.
Pozele le primesc si eu sambata asa ca pe luni am sa va arat cum a fost nunta mea:X:X:X

:x:x:x superbe pozele. Bineinteles si voi foarte frumosi. Distractie placuta in honeyweek si te asteptam cu mai multe detalii
PS: eu eram ingrijorata ca gradina publica nu e suficient de frumaosa pt niste poze profi, dar ale voastre au iesit f frumoase asa ca..I've got hope

crystyna_sirbu
21.08.2010, 18:20:21
OANA iti doresc sa ai parte de o nunta ca in povesti asa cum visam toate.Sa te bucuri de acest moment unic.
CASA DE PIATRA si multa fericire!!!!!

crystyna_sirbu
31.08.2010, 20:33:41
Hei nevesticelor!!!vrem pozici si noi...cum a fost nunta voastra? :* casa de piatra la toate proaspetele nevestici:D

troppotzika
01.09.2010, 14:55:28
pana pun pozele nevesticile sa va pun eu vreo doua..

oana_myo
01.09.2010, 15:12:16
:x:x:x
Troppotzika sa va traiasca micutul ingeras. Adorabil bebel aveti!
Multa sanatate si povesteste-ne cum a fost nasterea....cum sunt serviciile in Barlad?

carmems78
02.09.2010, 12:42:24

Felicitari!e un scump!:x sa va duca numai bucurii,iar tie recuperare usoara(desi nu stiu cand ai nascut,natural sau cezariana...:">):gen_17:

troppotzika
02.09.2010, 14:57:07
multumesc..nu am nascut in barlad pt ca eu sunt plecata din tara.am nascut duminica seara ..am avut ceva complicatii si au trebuit sa il scoata pe bebe cu ventuza...am auzit ca in tara nu exista metoda asta...deja luni eram acasa..eu ma simt f bine..bebe are colici si ma cam chinuie noaptea...dar asta e..2-3 luni de acum inainte:))

carmems78
03.09.2010, 16:34:15
multumesc..nu am nascut in barlad pt ca eu sunt plecata din tara.am nascut duminica seara ..am avut ceva complicatii si au trebuit sa il scoata pe bebe cu ventuza...am auzit ca in tara nu exista metoda asta...deja luni eram acasa..eu ma simt f bine..bebe are colici si ma cam chinuie noaptea...dar asta e..2-3 luni de acum inainte:))

cunoastem si noi..:-<doar ca la noi nici ventuza nu a fost eficienta si s-a recurs la forceps(:|.nici pe noi nu ne-au ocolit colicile,in special noaptea,daar trec ele....:)

crystyna_sirbu
03.09.2010, 19:03:13
Troppotzika:X:X:X ce comoara de bebe aveti!!!! sa va traiasca si sa va bucurati de el toata viata.:*
Cum se numeste ingerasul?

adina87
09.09.2010, 08:28:19
buna miresici casa de piatra tuturor miresicilor,intelegere si iubire;-),Troppotzika sa va traiasca bebelul sa fie sanatos si sa va bucurati de el

troppotzika
09.09.2010, 15:45:54
Troppotzika:X:X:X ce comoara de bebe aveti!!!! sa va traiasca si sa va bucurati de el toata viata.:*Cum se numeste ingerasul?
Nicholas..dupa taticul si pentru ca Sf Neculai e protectorul copiilor:)

buna miresici casa de piatra tuturor miresicilor,intelegere si iubire;-),Troppotzika sa va traiasca bebelul sa fie sanatos si sa va bucurati de el
Multumesc de urari..ai fost o miresica superba..casa de piatra si la multi multi ani impreuna.

crystyna_sirbu
10.09.2010, 05:12:25
Superba..Casa de piatra Adina, ai fost f f f frumoasa.:D Hai miresici nu puneti pozici de la nunta?sa impartasim si bucuria impreuna nu numai emotiile si zbuciumul de dinaintea nuntii:D

adina87
10.09.2010, 08:45:32
Superba..Casa de piatra Adina, ai fost f f f frumoasa.:D Hai miresici nu puneti pozici de la nunta?sa impartasim si bucuria impreuna nu numai emotiile si zbuciumul de dinaintea nuntii:D
casa de piatra si tie iti doresca si tu ai fost frumusica foc :"> de acum mai putin cu miresitul ca nu mai avem ce pregati doar sa vedem cine face bb prima\:D/si sa vb de botez:>:*:*:*:*:*

ciocolatika
12.09.2010, 13:03:44

am si eu pozici.. nunta (http://miresikmik.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=424538929&ownerId=39220792)

agnesas
15.09.2010, 18:23:02
Cateva poze de la nunta mea http://picasaweb.google.ro/108378897739170435713/CeaMaiFrumoasaZiDinViataNoastra?authkey=Gv1sRgCOLS p5n26eGsXw&feat=directlink

andreea4u
03.10.2010, 19:50:45
buna seara miresici,
sunt noua pe site-ul miresicilor :), eu am nunta la anu in iulie si am auzit ca este in barlad o cofetarie buna si ieftina ,ma poate ajuta careva cu ceva informatii?
multumesc:).
;-)

crystyna_sirbu
04.10.2010, 05:00:43
Buna andreea..eu una sincer iti recomand pe cei de la toporas ..nu sunt nici scumpi dar sunt cei mai buni

crystyna_sirbu
04.10.2010, 05:04:27
App, bine ai venit speram sa te putem ajuta cu sfaturile necesare sa ai nunta pe care ti-o doresti:*

oana_myo
05.10.2010, 16:07:20
Saptamana asta voi primi si eu pozele si le voi posta in curand sa va impartasesc din frumoasa noastra experienta
Spor la pregatiri miresicilor de 2011

crystyna_sirbu
07.10.2010, 13:41:05
Oana, am crezut ca ai disparut#:-S..:D Asteptam pozicile .CASA DE PIATRA:d

tcv16
10.10.2010, 15:26:00
multumim ;))

Saptamana asta voi primi si eu pozele si le voi posta in curand sa va impartasesc din frumoasa noastra experienta
Spor la pregatiri miresicilor de 2011

iulici
12.10.2010, 21:36:34
Buna! eu am facut contractul pentru 20 august anul viitor, sincer nu am intrat niciodata in acel restaurant dar mi la recomandat sora mea! Din cate am inteles maximul de persoane acceptate sunt de 67! Ceea ce stiu e ca e fooarte fain inauntru, daca vrei lasa-mi un pm cu adresa ta de mess sa iti dau site-ul lor.
O zi buna!!!:)

Buna Mihaela,

Am citit ca ai semnat contractul cu cei de la Premier. Si eu sunt interesata de aceasta locatie pt nunta, insa nu locuiesc in Barlad si as vrea sa aflu cateva detalii. Imi poti spune daca ai vreo informatie in ceea ce priveste costurile meniului? Si capacitatea lor este de maxim 67 de persoane (mi-ar mai trebui cel putin 10 locuri :D ).

O seara frumoasa!

oana_myo
13.10.2010, 16:03:09
Nu am inca pozele prelucrate, dar asta va mai dura asa ca am pus cateva pe picasa. De acum sunt disponibila pt sfaturi viitoarelor miresici:-<

poupee
13.10.2010, 16:08:55
Nu am inca pozele prelucrate, dar asta va mai dura asa ca am pus cateva pe picasa. De acum sunt disponibila pt sfaturi viitoarelor miresici:-<
buna!
am incercat sa vad pozicile dar adresa linkului nu e buna:(nu trebuie sa apara"home" in link:)>-
Felicitari si casa de piatra!!!

oana_myo
13.10.2010, 16:57:02
Nici asa??....

crystyna_sirbu
13.10.2010, 17:24:23
:( Nici eu nu am reusit sa vad pozicile tale Oana.Da-i copy direct la link atunci cand te uiti la pozele din albumul tau.Ar trebui sa mearga

poupee
13.10.2010, 17:38:03
Nici asa??....
nu,nici asa nu merge:(

oana_myo
13.10.2010, 17:53:00
am mai schimbat odata...

poupee
13.10.2010, 19:08:09
am mai schimbat odata...
tot nu merge:(:(:(

oana_myo
13.10.2010, 20:25:51
tot nu merge:(:(:(
Rabdarea mea tocmai a plecat la nani..e ultima incercare (cel putin pe azi)...
:)>- Multam pt rabdarea voastra

poupee
13.10.2010, 20:46:15
Rabdarea mea tocmai a plecat la nani..e ultima incercare (cel putin pe azi)...
:)>- Multam pt rabdarea voastra
rabdarea ta si a noastra a fost incununata de succes!:)>-iar voi,draga mea,ati fost superbi!!

oana_myo
13.10.2010, 20:56:49
rabdarea ta si a noastra a fost incununata de succes!:)>-iar voi,draga mea,ati fost superbi!!

:">:"> multumim

crystyna_sirbu
14.10.2010, 18:35:38
Felicitari Oana..CASA DE PIATRA!!!Ai avut o nunta superba si multa voiosie:D chiar s-a distrat lumea se pare.Ti-au iesit pozele superbe:D Eu le-am lasat asa pe site, neprelucrate:P pe cele profi le pastrez pentru mine:D...

oana_myo
15.10.2010, 17:41:06
Felicitari Oana..CASA DE PIATRA!!!Ai avut o nunta superba si multa voiosie:D chiar s-a distrat lumea se pare.Ti-au iesit pozele superbe:D Eu le-am lasat asa pe site, neprelucrate:P pe cele profi le pastrez pentru mine:D...

Merci de urari...le fel si voua doamnelor si viitoarelor doamne
Da...pt noi a fost foarte important sa se distreze invitatii nostri (si noi cu ei bineinteles)
Poate ne mai pui pozici daca zici ca mai ai (eu inca nu m-am saturat de vazut poze de nunta<:-P)

crystyna_sirbu
16.10.2010, 04:34:39
Eu am inceput sa nu ma mai satur de filmarea de la nunta:))Acum imi dau si eu seama ce distractie a fost si cat de multumiti au fost invitatii...Efortul meu a fost pe deplin rasplatit:X:XA iesit cum mi-am dorit.
Celelalte nu le pun , le pastrez numai pentru mine:D,oricum au fost in jur de 2000 de poze:)) nemaipunand la socoteala cele facute de prieteni, de la care nici in ziua de azi n-am reusit sa le strang pe toate:))

crystyna_sirbu
16.10.2010, 04:37:36
Eu am o problema fetele:-SSNici acum n-am reusit sa ajung cu lumanarile la preot..Sper ca duminica viitoare sa reusesc ca am si o nunta acasa si sper sa-i prind si pe nasi prin oras...Oare zice preotul ceva?Eu am zis ca-l bag pe nasul la inaintare ca e vina lui:))Si noi scapam..Sa ii tina lui predica:))

oana_myo
19.10.2010, 16:02:38
Eu am o problema fetele:-SSNici acum n-am reusit sa ajung cu lumanarile la preot..Sper ca duminica viitoare sa reusesc ca am si o nunta acasa si sper sa-i prind si pe nasi prin oras...Oare zice preotul ceva?Eu am zis ca-l bag pe nasul la inaintare ca e vina lui:))Si noi scapam..Sa ii tina lui predica:))

Preotul nu va zice nimic, dar e bine sa le duceti (va citeste niste rugaciuni)

crystyna_sirbu
25.10.2010, 22:12:35
Buna Mihaela,

Am citit ca ai semnat contractul cu cei de la Premier. Si eu sunt interesata de aceasta locatie pt nunta, insa nu locuiesc in Barlad si as vrea sa aflu cateva detalii. Imi poti spune daca ai vreo informatie in ceea ce priveste costurile meniului? Si capacitatea lor este de maxim 67 de persoane (mi-ar mai trebui cel putin 10 locuri :D ).

O seara frumoasa!
Uite daca u cauti o locatie pentru o nunta mai micuta maxim 45 perechi ar fi o idee buna si Galmondo, locatia din centru.Eu acum sambata am fost la o nunta acolo si chiar a iesit frumos

iulici
01.11.2010, 17:19:07
Uite daca u cauti o locatie pentru o nunta mai micuta maxim 45 perechi ar fi o idee buna si Galmondo, locatia din centru.Eu acum sambata am fost la o nunta acolo si chiar a iesit frumos

Multumesc de pont, Cristina! Voi incerca si acolo cand voi merge acasa!

iulici
19.11.2010, 22:07:50
Dragele mele miresici,
Eu una am rezolvat chestiunea cea mai importanta si anume sala. De acum trebuie sa caut dj si fotograf , si aici va rog pe voi sa ma ajutati cu niste recomandari, sugestii.
Va astept :D!

Multumesc!

dorintza
20.11.2010, 22:01:48
Ce parere aveti de o nunta in aer liber? Am auzit ca se va face o noua locatie la iesirea din barlad, un cort.

crystyna_sirbu
21.11.2010, 03:20:11
Uau...geniala ideea cu nunta in aer liber..dar mare grija sa ai cat cere pt inchiriat si cum o sa arate..de obicei nuntile la cort sunt cele mai scumpe..acum depinde si ce vrei tu....:* spor la pregatiri

crystyna_sirbu
21.11.2010, 03:27:31
Dragele mele miresici,
Eu una am rezolvat chestiunea cea mai importanta si anume sala. De acum trebuie sa caut dj si fotograf , si aici va rog pe voi sa ma ajutati cu niste recomandari, sugestii.
Va astept :D!

Multumesc!
Draga mea, de curand am fost la o nunta la Galmondo in centru si prietenii nostri au avut un dj fff bun , parerea mea cel putin, chiar a meritat toti banii...Daca reusesti sa dai de el, e tipul care prezinta meciul la fc vaslui ...chiar acolo cred ca il si gasesti eu nu am nr lui nu stiu cum il cheama..stiu ca vin 2 tipi si el chiar a si cantat majoritatea melodiilor si a si facut show de nota 10:) eu chiar il recomand..iar de fotograf...nu ti-i voi recomanda pe cei care i-am avut eu la nunta, ci pe 2 tipi din Iasi, fenomenali, pe care din pacate i-am descoperit cam tarziu :( si-mi pare tare rau..dar sunt cei mai buni din cati cunosc....daca o s ate intereseze am sa caut un nr de telefon sa vb tu cu ei..iti zic totusi ca sunt fff solicitati si daca te hotarasti va trebui sa vb cu ei din timp .....

troppotzika
21.11.2010, 11:25:58
Draga mea, de curand am fost la o nunta la Galmondo in centru si prietenii nostri au avut un dj fff bun , parerea mea cel putin, chiar a meritat toti banii...Daca reusesti sa dai de el, e tipul care prezinta meciul la fc vaslui ...chiar acolo cred ca il si gasesti eu nu am nr lui nu stiu cum il cheama..stiu ca vin 2 tipi si el chiar a si cantat majoritatea melodiilor si a si facut show de nota 10:) eu chiar il recomand..iar de fotograf...nu ti-i voi recomanda pe cei care i-am avut eu la nunta, ci pe 2 tipi din Iasi, fenomenali, pe care din pacate i-am descoperit cam tarziu :( si-mi pare tare rau..dar sunt cei mai buni din cati cunosc....daca o s ate intereseze am sa caut un nr de telefon sa vb tu cu ei..iti zic totusi ca sunt fff solicitati si daca te hotarasti va trebui sa vb cu ei din timp .....
cum ii cheama pe cei doi din iasi~?numai numele mic sa nu facem reclama

crystyna_sirbu
22.11.2010, 13:25:46
sabin si daniel

iulici
23.11.2010, 08:09:41

Multumesc mult, Cristina!
Mi-ar fi de mare ajutor daca ai putea sa imi dai un nr. de telefon ca sa iau legatura cu ei sau mai multe detalii. Eu am gasit un Sabin fotograf din Iasi, pe net .... dar nu stiu daca vb de aceeasi persoana.
:*

oana_myo
02.12.2010, 19:06:41
Fetelor, dar despre Hotel Moldova ce stiti? Cum e personalul, mancarea...

crystyna_sirbu
03.12.2010, 01:59:52
Am mai citit despre Hotel Moldova si nu prea era de bine..ziceau fetele ca fura muuult si nu sunt profesionisti.Prea multe nu stiu.Demult am fost la o nunta acolo si a fost ok..acum nu mai stiu cum e....

mihaelam10
04.12.2010, 21:02:32
Buna fetelor !!! de Hotel Premier stie cineva ceva?

oana_myo
07.12.2010, 15:14:15

Localul este micut asa ca probabil nu vei gasi multe miresici, dar este un local foarte dragut (si mie mi-a placut, dar era prea mic). Nu am fost la niciun eveniment acolo, dar par profi

oanasjujuewellery
16.12.2010, 22:43:00
Buna, fetelor!
Pot sa ma infiltrez si eu in comunitatea miresicilor de Birlad?:)
Eu am nunta la anul, in iulie, 2011, la Trattoria DaVinci din Birlad. Stiu ca e destul de nou restaurantul, dar.. a avut cineva vreun eveniment acolo sau macar atzi mai auzit pe la altzii? Cind am vizitat am ramas cu o impresia foarte placuta, dar stiu ca multe din noi au fost placut impresionate prima data, iar apoi... :( Orice experientza de-a voastra imi poate fi utila. Multumesc:*

adina87
17.12.2010, 08:44:28
Buna, fetelor!
Eu am nunta la anul, in iulie, 2011, la Trattoria DaVinci din Birlad. Stiu ca e destul de nou restaurantul, dar.. a avut cineva vreun eveniment acolo sau macar atzi mai auzit pe la altzii? Cind am vizitat am ramas cu o impresia foarte placuta, dar stiu ca multe din noi au fost placut impresionate prima data, iar apoi... :( Orice experientza de-a voastra imi poate fi utila. Multumesc:*
buna si bine ai venit, am fost si eu la restaurant acolo si nam vazut ca se poarta foarte frumos cu clientii dar nu am fost la nunta sau la alta festivitate. iti doresc sa iasa totul bine;-)

troppotzika
17.12.2010, 12:24:09
Buna, fetelor!
heyy..uite cine va fi miresica..felicitariiiiii..unde e trattoria??

crystyna_sirbu
17.12.2010, 17:27:38
Hei,welcome...nici eu nu stiu mare lucru despre restaurantul asta...cam slaba activitatea miresicilor de 2011 din cate vad..asa putine sunteti?:Doricum spor la pregatiri...:*

adina87
17.12.2010, 20:17:18
heyy..uite cine va fi miresica..felicitariiiiii..unde e trattoria??
buna este langa biserica sf ioan exact langa ea. BB CE FACE?

troppotzika
18.12.2010, 10:40:43
buna este langa biserica sf ioan exact langa ea. BB CE FACE?
bebe ma uimeste pe zi ce trece..observ ca face lucruri care le vedeam la nepotei/nepotele la varste mai mari..adica tipa cat poate el de tare ca sa il bag in seama..deja incearca sa rupa/desfaca ce ii cade in mana..daca ar fi dupa el ar merge deja..ca nu vrea sa stea in fund..direct in picoare..iar de gangurit nu mai zic...imi povesteste vrute si nevrute:))..pupici si asteptam noi bebei

adina87
18.12.2010, 11:15:46
bebe ma uimeste pe zi ce trece..observ ca face lucruri care le vedeam la nepotei/nepotele la varste mai mari..adica tipa cat poate el de tare ca sa il bag in seama..deja incearca sa rupa/desfaca ce ii cade in mana..daca ar fi dupa el ar merge deja..ca nu vrea sa stea in fund..direct in picoare..iar de gangurit nu mai zic...imi povesteste vrute si nevrute:))..pupici si asteptam noi bebei
sa va traiasca si sa fie sanatos , bb noi poate pe la anul prin vara incepem si noi proiectul daca suntem sanatosi si tocmai in 2012 speram sa vina:"> va pupik

iulici
19.12.2010, 13:23:14

Hello,

Restaurantul Premier arata foarte, foarte bine ca si locatie si nu sunt necesare foarte multe aranjamente, parerea mea. Initial si noi am vrut sa organizam nunta acolo, insa asa cum s-a mai scris pe forum este cam micut - maxim 66 persoane in sala mare, dar exista si posibilitatea sa folosesti si separareul unde mai incap cam 12 persoane (insa administratorul mi-a dat de inteles ca nu este de acord cu aceasta optiune). Acum depinde cum v-ati inteles cu el cand ati discutat.
Asa cum mi-au fost prezentate, meniurile par sa fie foarte ok ca pret si componenta. Plus ca pt o anumita suma in plus la meniu, beneficiezi de bauturi racoritoare, vin si apa minerala nelimitat. Administratorul a fost foarte ok, saritor - s-a oferit sa ne ajute si cu alte chestiuni legate de organizarea petrecerii, prin urmare cred totul va decurge ok in seara petrecerii, din partea lor.
Sper ca iti sunt de folos informatiile!

Spor la miresit tuturor!

iulici
20.12.2010, 17:36:49
Pentru troppotzika: nu pot sa iti raspund in privat, deoarece nu am destule mesaje scrise pe forum, insa iti raspund aici :)

Estimativ 160 ron, 3 feluri de mancare: antreu, salau, mix grill - asta e pretul pe care l-au practicat anul acesta. Insa, mi-a zis ca nu este un pret fix si s-ar putea sa existe niste diferente ... in functie de cum vor creste/scadea preturilor. In pretul acestui meniu, erau platiti si ospatarii.
In functie de preparatele pe care le vrei, iti calculeaza meniul - cam asa mi-a lasat mie de inteles.
Aaa, si pentru inca 20 ron/meniu ai cafeaua, apa, vinul si sampania de la intrare.

Sper ca ti-am fost de ajutor!

adina87
31.12.2010, 13:29:38
Un an nou plin de fericire,implinire,sanatate si tot ce va doriti si viitoarelor miresici nunti ca-n povesti:*:*:*:*>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<@};[email protected]};[email protected]};[email protected]};-

honnney
02.01.2011, 18:02:41
Buna, fetelor!

buna...am si eu intrebare..defapt mai multe.:">.cat te ajunge un meniu la Trattoria??..macar aprox. pretul..si cam ce contine(mancarea, bautura, tort, aranjatul salii)...si ce capacitate are sala? care este min/max de persoane??..cam multe intrebari dar sper sa ma poti ajuta .. puup..mersi anticipat

honnney
03.01.2011, 12:36:11
Hei,welcome...nici eu nu stiu mare lucru despre restaurantul asta...cam slaba activitatea miresicilor de 2011 din cate vad..asa putine sunteti?:Doricum spor la pregatiri...:*

buna..stiu ca tu ai facut nunta la Alona..am vazut ca a fost totul superb..vroiam sa te intreb cat costa meniul la ei si cam ce contine..si ce a trebuit sa mai platesti in plus..(tort, bautura, amenajarea salii..etc)..mersi anticipat..poop

honnney
03.01.2011, 21:05:06
off..nimeni nu mai intra sa mai aflam si noi cate ceva??..ne-ati parasit?:-<

crystyna_sirbu
04.01.2011, 14:25:12
Buna draga mea..nunta mi-a iesit superba..eu am fost de-a dreptul incantata, e drept cam scump..destul de scump chiar...eu am avut meniul de 250 aprox/pers dar nu-mi pare rau.Nu am ramas cu foarte multi bani, dar am acoperit toate cheltuielile si ne-a mai si ramas suficient.Acum depinde si de oamenii pe care-i ai.Sub 75 perechi nu prea ai cum sa primesti gradina de vara pentru nunta.Asta a fost conditia pe care ne-a impus-o.Uita-te pe site-ul lor sa vezi mai multe poze.Dar in functie de aranjamente difera si preturile,majoritatea stiu ca se incadrau intre 235-cel mai ieftin si cel mai scump depinde acum de multe..putea ajunge la 350 chiar.
Pentru anul acesta nu stiu,e bine sa te duci sa vorbesti cu managera.La mine a fost inclus totul, in afara de vin.
E cam a dracului managera si sa ai mare grija la mancare, in nici un caz nu-ti va pune pe masa ce ceri tu, tot ca ea face:)))Eu m-am enervat foarte tare cand am vazut asta dar deja era faptul consumat asa ca ce era sa mai fac?
Iti iese o nunta divina daca te hotarasti sa faci acolo dar sincer slabe sanse mai ai daca vei in vara sa faci nunta.Eu am inchiriat in august cu un an inainte si de abia am gasit pentru iulie data pe care as fi vrut-o.Era totul ocupat deja.

iulici
06.01.2011, 11:51:45
Dragi miresici,
Eu revin cu o rugaminte si cu o problema, cea legata de fotograf. Voi pe cine ati avut, care este tariful mediu pe care il percep fotografii (ca sa stiu cand se cere prea mult sau prea putin :D ) si daca ati fost sau nu multumite de rezultatul final??
Please, help!!

Spor la miresit!

honnney
06.01.2011, 20:49:46
Buna draga mea..nunta mi-a iesit superba..eu am fost de-a dreptul incantata, e drept cam scump..destul de scump chiar...eu am avut meniul de 250 aprox/pers dar nu-mi pare rau.Nu am ramas cu foarte multi bani, dar am acoperit toate cheltuielile si ne-a mai si ramas suficient.Acum depinde si de oamenii pe care-i ai.Sub 75 perechi nu prea ai cum sa primesti gradina de vara pentru nunta.Asta a fost conditia pe care ne-a impus-o.Uita-te pe site-ul lor sa vezi mai multe poze.Dar in functie de aranjamente difera si preturile,majoritatea stiu ca se incadrau intre 235-cel mai ieftin si cel mai scump depinde acum de multe..putea ajunge la 350 chiar.
Pentru anul acesta nu stiu,e bine sa te duci sa vorbesti cu managera.La mine a fost inclus totul, in afara de vin.
E cam a dracului managera si sa ai mare grija la mancare, in nici un caz nu-ti va pune pe masa ce ceri tu, tot ca ea face:)))Eu m-am enervat foarte tare cand am vazut asta dar deja era faptul consumat asa ca ce era sa mai fac?
Iti iese o nunta divina daca te hotarasti sa faci acolo dar sincer slabe sanse mai ai daca vei in vara sa faci nunta.Eu am inchiriat in august cu un an inainte si de abia am gasit pentru iulie data pe care as fi vrut-o.Era totul ocupat deja.

multumesc pt raspunsuri..dar din pacate nu am atat de multi invitati cat e min. ...si meniul mi se pare putin cam scump.:">...oricum nunta ta a fost superba...poop

adina87
07.01.2011, 14:13:14
Dragi miresici,
Eu revin cu o rugaminte si cu o problema, cea legata de fotograf. Voi pe cine ati avut, care este tariful mediu pe care il percep fotografii (ca sa stiu cand se cere prea mult sau prea putin :D ) si daca ati fost sau nu multumite de rezultatul final??
Please, help!!

Spor la miresit!
buna eu am avu fotograf care era din bucuresti si ma costa 300e si pachetul cuprindea :un album foto stil carte, un album foto mare cu 150 fotografii, si cd cu fotografiile ( in contract era specificat 500 de fotografii dar in final am 2000 de fotografii :d ). Eu am mai avut si video si dj tot de la bucuresti. Spor la cautat in continuare sper sa gasiti ce va doriti

honnney
13.01.2011, 15:24:24
intrebare pt cristina sarbu..nu stiu numele de famile actual..:)

din nou am o intrebare la tine(defapt ca de obicei am mai multe)..:">..am citit ca ai fost la o nunta la galmondo..e cladirea mare de langa casa de cultura??..cum a fost??..mancarea a fost buna?..un pret aprox macar la meniu nu stii? cum a fost decorata sala? cate persoane incap?..si totusi care din sali o inchiriaza pt nunti ca am vaut ca are 3 nivele??...
off...cam multe intrebari..dar probl e ca nu au un site unde pot vedea poze de la o nunta...aa..si in caz de ai o poza cu sala nu o postezi sa o vad si eu?..daca poti..daca nu, nu e nici o probl...
eu sunt putin stresata cu rest...desi mai am timp pana in vara sa ma hotarasc presimt ca ma voi enerva groaznic...
sper sa ma poti ajuta...poop

crystyna_sirbu
13.01.2011, 21:51:55
intrebare pt cristina sarbu..nu stiu numele de famile actual..:)

din nou am o intrebare la tine(defapt ca de obicei am mai multe)..:">..am citit ca ai fost la o nunta la galmondo..e cladirea mare de langa casa de cultura??..cum a fost??..mancarea a fost buna?..un pret aprox macar la meniu nu stii? cum a fost decorata sala? cate persoane incap?..si totusi care din sali o inchiriaza pt nunti ca am vaut ca are 3 nivele??...
off...cam multe intrebari..dar probl e ca nu au un site unde pot vedea poze de la o nunta...aa..si in caz de ai o poza cu sala nu o postezi sa o vad si eu?..daca poti..daca nu, nu e nici o probl...
eu sunt putin stresata cu rest...desi mai am timp pana in vara sa ma hotarasc presimt ca ma voi enerva groaznic...
sper sa ma poti ajuta...poop
:)) Parca ma vad pe mine:D....eu cel putin am reusit sa innebunesc pe toata lumea din jurul meu: parinti socri, sot, prieteni, sefi=)) colegi...mda...cert e ca ei au trait odata cu mine nunta mea=))...Referitor la Galmondo, da ala este.Prietenul nostru a inchiriat numai primul etaj, nu avea multi invitati dar tot au incaput sa zicem in jur de 45 perechi.Mancarea mie sincer mi-a placut 3 feluri , sincer nu-ti trebuie mai mult.Mai degraba alegi ceva mai sofisticat decat sa-i pui mult si sa fie aceleasi mancaruri pe care le mananci la orice restaurant.
Mai apreciat este din partea invitatilor, crede-ma iti zic din experienta.La mine au apreciat noutatea si calitatea nu cantitatea.
Asa: sala nu prea a fost decorata cine stie ce, dar sunt sigura ca nu te ajunge mult daca alegi ceva mai frumos.Stiu ca i-a ajuns foarte ieftin meniul, nu stiu exact cat dar mie una mi-a placut .Chiar m-am simtit foarte bine si la cat de pretentioasa sunt eu....e ceva:D
Poze inca astept si eu .Cand am sa le primesc am sa-ti arat cateva sa vezi cum arata sala.
Spor la pregatiri

crystyna_sirbu
13.01.2011, 21:56:59
App..un sfat: nu te uita la bani cand alegi fotograful...poate ti se va parea scump dar crede-ma mai bine dai un ban in plus peste bugetul tau decat sa-ti para rau dupa aia....

honnney
15.01.2011, 15:24:02
:)) Parca ma vad pe mine:D....eu cel putin am reusit sa innebunesc pe toata lumea din jurul meu: parinti socri, sot, prieteni, sefi=)) colegi...mda...cert e ca ei au trait odata cu mine nunta mea=))...Referitor la Galmondo, da ala este.Prietenul nostru a inchiriat numai primul etaj, nu avea multi invitati dar tot au incaput sa zicem in jur de 45 perechi.Mancarea mie sincer mi-a placut 3 feluri , sincer nu-ti trebuie mai mult.Mai degraba alegi ceva mai sofisticat decat sa-i pui mult si sa fie aceleasi mancaruri pe care le mananci la orice restaurant.
Mai apreciat este din partea invitatilor, crede-ma iti zic din experienta.La mine au apreciat noutatea si calitatea nu cantitatea.
Asa: sala nu prea a fost decorata cine stie ce, dar sunt sigura ca nu te ajunge mult daca alegi ceva mai frumos.Stiu ca i-a ajuns foarte ieftin meniul, nu stiu exact cat dar mie una mi-a placut .Chiar m-am simtit foarte bine si la cat de pretentioasa sunt eu....e ceva:D
Poze inca astept si eu .Cand am sa le primesc am sa-ti arat cateva sa vezi cum arata sala.
Spor la pregatiri

multumesc mult de raspuns..si astept pozele cu sala..:">..cat despre meniu si parerea mea e la fel..mai bine mai putin si mai bun...3 feluri sunt deajuns..daca toata lumea ar manca cat mananc eu, ar treb sa iau numai un fel de mancare :>..eventual creveti..;;)..pop..mai vb

danutzza2007
18.01.2011, 20:30:46
buna fetelor

Are vreuna din voi nunta la Alona in 2012? Stiti cumva daca au deja rezervarile facute pt august 2012?

Nu sunt din Barlad (de fapt am fost in barlad doar in vizita la socrio:-))...habar nu am care ar fi cel mai ok restaurant in acest oras si incep sa ma stresez. Mi s-a recomandat Alona. Voi ce parere aveti de el?

Multumesc mult de pareri

crystyna_sirbu
19.01.2011, 10:42:00
Uau..de pe acum te stresezi?:)))) Cel mai bine intra pe site-ul lor si contacteaza-i.Nu cred ca e ocupat pentru 2012, acum depinde si de data dorita.Ca sa-ti faci o impresie despre ei, citeste in urma tot ce am scris eu, eu am fost incantata de ei.Acum depinde si de bugetul pe care il aloci pentru nunta.
Spor la pregatiri

soryn_myhaela
26.01.2011, 10:31:26
vreau si eu mai multe detalii legate de fotografi.sunt in "cautare".

honnney
26.01.2011, 17:56:28
nu mai intra nimeni pe aici?..e pustiu.:(.cele care a-ti fost mirese (sau urmeaza sa fiti si deja a-ti rezervat restaurantul) vrem si noi mai multe detalii despre restaurante..preturi..unde se mananca bine...

soryn_myhaela
28.01.2011, 10:36:36
eu vreau sa ma interesez de tort.stie cineva adresa doamnei Toporas?sau mai stiti pe cineva care face torturi la fel de bune? astept raspunsuri...;-)

honnney
28.01.2011, 11:06:04
eu vreau sa ma interesez de tort.stie cineva adresa doamnei Toporas?sau mai stiti pe cineva care face torturi la fel de bune? astept raspunsuri...;-)

adresa doamnei Toporas este : Str Victor Babes, nr 9 (cred)..in cartierul nou (deal)..si sa vezi scris si sus desupra portii lor...e simplu...si torturi ffffffffff bune fac si cei de la Berlin..sunt absolut delicioase...

soryn_myhaela
29.01.2011, 08:32:19
multumesc mult de indicatii...;-)

tcv16
29.01.2011, 09:14:31
eucred ca voi merge de paste sa dau comanda la Dna Toporas

adresa doamnei Toporas este : Str Victor Babes, nr 9 (cred)..in cartierul nou (deal)..si sa vezi scris si sus desupra portii lor...e simplu...si torturi ffffffffff bune fac si cei de la Berlin..sunt absolut delicioase...

honnney
29.01.2011, 14:18:16
multumesc mult de indicatii...;-)

cu placere..am vazut ca faci nunta la casa armatei..cat ai dat pe sala de inchiriat si ce include in pret??..ce firma de catering alegi? sau aduci mancarea de la un alt restaurant?..
multumesc anticipat ;-)

soryn_myhaela
31.01.2011, 09:09:15
sala este 2000de lei doar cu mese.vesela si aranjamentul pentru 200 de persoane 3800 pe care le avem de la Lacramioara, iar ca bucatar il avem pe Sava..
pentru tort am dat deja comanda la Chitiga de la pensiunea giorgica

Ela10
01.02.2011, 19:34:30
sala este 2000de lei doar cu mese.vesela si aranjamentul pentru 200 de persoane 3800 pe care le avem de la Lacramioara, iar ca bucatar il avem pe Sava..
pentru tort am dat deja comanda la Chitiga de la pensiunea giorgica

Noi tot la Chitiga am facut tortul si prajiturile pentru nunta. Am avut ceva emotii dar a iesit foarte bine, tortul foarte gustos. De la Toporas am avut prajiturile la cununia civila, bune si alea dar pentru nunta restaurantul nostru lucra cu Chitiga.

soryn_myhaela
03.02.2011, 09:16:12
buna!ma poate ajuta si pe mine cineva cu un colaj de melodii pentru dansul mirilor..[-o<
multumesc anticipat!

crystyna_sirbu
04.02.2011, 10:54:22
Depinde acum si de stilurile pe care le vrei...walz.tango..etc etc...Mie cel mai mult mi-au placut: Chayanne-Tiempo de Vals, Madalina Manole-Un dans(asta am avut eu) :D...Il divo-Hasta mi final,Por ti Sere; preferatii mei:X....Marcel Pavel-Esti minunata,Stefan Hrusca-Nunta de Flori..sunt multe..acum depinde doar de voi ce simtit ca va caracterizeaza...Noi am vrut walz,m-am chinuit o luna sa-l invat pe sotul meu coregrafia pe care o aveam eu in cap dar soarta:)) am uitat cd-ul acasa=)) asa ca am mers pe mana formatiei si Madalina Manole au ales pentru noi, chiar a fost perfecta.
Spor la pregatiri

crystyna_sirbu
04.02.2011, 11:13:21
Vreau sa-ti arat ceva extraordinar ce pe mine m-a lasat fara cuvinte..asta a si fost sursa mea de inspiratie la dans:
http://www.youtube.com/watch?v=89uYWH07BI4&feature=related

danutzza2007
16.02.2011, 19:28:48
Hello dragele mele,

Mi-am ales ca si locatie pt nunta sala de la Bon Mariage din Barlad. Stiti cum sunt nuntile acolo? Ati auzit ceva de ei?? Cum a fost mancarea? Ei lucreaza numai cu formatia Sincron....si cum nu sunt din Barlad habar nu am cum canta ca nu am fost la nicio nunta. Va rog sa imi scrieti si mie daca stiti ceva d ei....

crystyna_sirbu
17.02.2011, 05:46:32
Sincron e o formatie fff buna numai ca ffffff scumpi:)))parerea mea...:D am auzit ca fac treaba buna cei de acolo, mie nu mi-a placut deloc locul in care e amplasata sala, mai ales la intrare dar e o sala ff frumoasa...mult succes la pregatiri in continuare..eu una mizam totusi pe prima alegere a ta..alona era muuuult peste bon mariage in tot ce vrei....pacat ca n-ai avut ocazia sa vezi o nunta organizata acolo..te-ai fi indragostit siiigur de sala ca si locatie pentru nunta ta.ai fi fost de aceeasi parere cu mine.putin mai scumpi dar merita fiecare banut.:*

Ela10
26.02.2011, 11:52:09
Hello dragele mele,

Mi-am ales ca si locatie pt nunta sala de la Bon Mariage din Barlad. Stiti cum sunt nuntile acolo? Ati auzit ceva de ei?? Cum a fost mancarea? Ei lucreaza numai cu formatia Sincron....si cum nu sunt din Barlad habar nu am cum canta ca nu am fost la nicio nunta. Va rog sa imi scrieti si mie daca stiti ceva d ei....

Buna,

Eu am avut nunta la Bon Mariage si mi-a placut foarte mult cum a iesit (mici observatii am avut, dar am incercat sa trec peste). Mancarea a fost foarte buna si muuulta, aproape toti invitatii au zis asta.
Ca formatie i-am avut pe cei de la Sincron (ii recomand din toata inima tuturor), dar nu pentru ca lucrau cei de la restaurant cu ei, ci pentru ca ne-au placut foarte mult. Am vorbit cu mai multe formatii, dar am ramas la ei. Pe atunci cantau la Lebada ai am fost acolo sa-i ascultam, acum s-au mutat la Poienita (daca nu esti din Barlad poate nu cunosti nici restaurantele, dar sotul tau-viitorul-cu siguranta da). Preturile poate sunt un pic cam piperate, dar noi am negociat cu ei (de fapt miresoiul ca eu nu sunt buna la asa ceva) si ne-au facut un pret foarte bun, cu toate ca am vazut contracte de ale lor muuult mai scumpe.
Oricum, daca voi preferati alta formatie nu vad de ce s-ar impotrivi cei de la restaurant, trebuie sa va impuneti punctul de vedere. Gina (cea cu care vei vorbi despre meniu si altele) poate incerca sa va impuna anuminte lucruri, dar fiti pe pozitie si spuneti ce vreti voi, la urma urmei voi dati banii.
Daca mai ai intrebari si te pot ajuta cu ceva, cu cea mai mare placere o voi face.

danutzza2007
07.03.2011, 19:41:36
multumesc tare mult de raspunsuri. Cu siguranta voi mai apela la sfaturile voastre pe parcurs. Deocamdata stau linistita (am scapat de stres cu data, restaurant si formatie) :*

soryn_myhaela
20.03.2011, 14:52:47
buna ,miresici din mai .cum stati cu pregatirile?eu deja am intrat in panica:-s

mariana_anisia
21.03.2011, 11:15:37
Buna ziua miresici. Sunt o fosta miresica din 2010 :x, si a/si dori prin mesajul pe care-l scriu acum sa va transmit putin din minunata mea experienta de a fi mireasa. A fost o zi frumoasa de vara , teama mi/a fost de caldura , dar in timpul zilei nici nu am simtit valul calduros....emotiile au fost mai puternice. Nu mi/a fost frica nici de ploaie, am crezut in superstitia ca daca ploua o sa avem belsug asa ca a plouat noaptea dupa ora 2 sau 3 nu stiu sigur ...chiar daca ma repet o sa am belsug in casnicie :). De ar fi sa se repete experienta de a fi mireasa a-si incerca din nou ...este emotionant, oricum mereu asteptam noi emotii. Toate pregatirile pentru nunta au fost facute cu pasi mici ...azi verighetele, maine costumul ....poimaine restaurantul ..etc, si cred eu ca ne/am incadrat in grafic. Am facut nunta la restaurantul Trattoria da Vinci, toata stima si respectul nostru, au mancare buna , conditiile de sala si loc sunt frumoase, dar in final oricum se gasesc si nemultumiti, dar in primul rand sa va placa voua momentul respectiv. Conteaza toate amanuntele care fac o petrecere sa fie frumoasa:muzica, locatia, oaspetii, fotograful ...e.t.c. dar cel mai important este gandul nostru de atunci si momentele care ne fac sa zambim dupa, sau privirea mirelui vostru. Ce a-si schimba ? Gandul meu ar fi si mai puternic acum :ASTA ESTE ZIUA MEAAAAAAAAAAAAA, NU CONTEAZA NIMIC ALTCEVA. Sa nu va indispuna ca cineva a intarziat , ca florile s/au cam ofilit ca, ca, ca ....voi sunteti mirese si este ziua voastra. Oricum daca punem suflet in ce facem nu are cum sa iasa rau, nimic. Dumnezeu, inspiratia voastra, oamenii din jur sa fie cu voi. [email protected]};- nunta cum va doriti sa fie. Va multumesc.

honnney
22.03.2011, 16:00:31
Buna ziua miresici. Sunt o fosta miresica din 2010 :x, si a/si dori prin mesajul pe care-l scriu acum sa va transmit putin din minunata mea experienta de a fi mireasa. A fost o zi frumoasa de vara , teama mi/a fost de caldura , dar in timpul zilei nici nu am simtit valul calduros....emotiile au fost mai puternice. Nu mi/a fost frica nici de ploaie, am crezut in superstitia ca daca ploua o sa avem belsug asa ca a plouat noaptea dupa ora 2 sau 3 nu stiu sigur ...chiar daca ma repet o sa am belsug in casnicie :). De ar fi sa se repete experienta de a fi mireasa a-si incerca din nou ...este emotionant, oricum mereu asteptam noi emotii. Toate pregatirile pentru nunta au fost facute cu pasi mici ...azi verighetele, maine costumul ....poimaine restaurantul ..etc, si cred eu ca ne/am incadrat in grafic. Am facut nunta la restaurantul Trattoria da Vinci, toata stima si respectul nostru, au mancare buna , conditiile de sala si loc sunt frumoase, dar in final oricum se gasesc si nemultumiti, dar in primul rand sa va placa voua momentul respectiv. Conteaza toate amanuntele care fac o petrecere sa fie frumoasa:muzica, locatia, oaspetii, fotograful ...e.t.c. dar cel mai important este gandul nostru de atunci si momentele care ne fac sa zambim dupa, sau privirea mirelui vostru. Ce a-si schimba ? Gandul meu ar fi si mai puternic acum :ASTA ESTE ZIUA MEAAAAAAAAAAAAA, NU CONTEAZA NIMIC ALTCEVA. Sa nu va indispuna ca cineva a intarziat , ca florile s/au cam ofilit ca, ca, ca ....voi sunteti mirese si este ziua voastra. Oricum daca punem suflet in ce facem nu are cum sa iasa rau, nimic. Dumnezeu, inspiratia voastra, oamenii din jur sa fie cu voi. [email protected]};- nunta cum va doriti sa fie. Va multumesc.

buna..am vazut ca ai facut nunta la Trattoria ..cat costa meniul acolo?..si ce include?..ce capacitate are sala?..mancarea e buna?..multumesc anticipat..:*

DAISYS
22.03.2011, 16:05:05
honnney spune-mi si mie te rog am vreo sansa sa gasesc in bd ceva pantofi de mireasa?nu leo... si deich....vreau altceva.as vrea sa stiu k sa nu fac drumu degeaba pana la bd
ms

Ela10
23.03.2011, 12:52:14
honnney spune-mi si mie te rog am vreo sansa sa gasesc in bd ceva pantofi de mireasa?nu leo... si deich....vreau altceva.as vrea sa stiu k sa nu fac drumu degeaba pana la bd
ms

Eu zic ca sunt slabe sanse sa gasesti in Barlad, mai bine te duci la Iasi si cauti pe acolo.

DAISYS
23.03.2011, 13:01:48
Eu zic ca sunt slabe sanse sa gasesti in Barlad, mai bine te duci la Iasi si cauti pe acolo.
am inteles
ms frumos
am timp sa colind,numai k la is mi-e urat sa merg singura,si la bd mai cunosteam cat de cat orasul,dar vad eu cum o sa fac pana in septembrie mai e ....

dya_fluturash
23.03.2011, 13:27:38
Buna fetelor. Sunt o miresica de 2011, am fost prin barlad dupa verighete (sunt vasluianca). Am gasit cu min 100 gramu si max 120, cred. Acolo la 100 este o bijuterie unde doar confectioneaza la comanda. Vis a vis este floraria trandafirul pe republicii. Stie cineva de ea? As vrea pareri deoarece mi a zis cineva ceva ce m a facut sa nu fiu asa increzatoarele de munca lor. Imi doresc mult sa gasesc undeva unde confectioneaza cum vreau eu. Multumesc mult, pupici.
Si inca ceva, am fost la casa de moda La mireasa pentru rochita, si tot asa dupa modelul meu. Ce parere aveti, ati fost multumite sau stiti vreo informatie pro contra?

soryn_myhaela
23.03.2011, 14:24:40
buna
eu verighetele le-am luat din zona stadion.acolo au preturi foarte bune si modele frumoase,dar poti face si comanda.cat despre mireasa nu sunt foarte incantata.mult succes in continuare!

dya_fluturash
23.03.2011, 20:31:30
buna
eu verighetele le-am luat din zona stadion.acolo au preturi foarte bune si modele frumoase,dar poti face si comanda.cat despre mireasa nu sunt foarte incantata.mult succes in continuare!
Vrei sa pui o poza cu verighetele? Nu prea stiu Barladul ca strazi de aceea acolo unde am fost eu erau vreo 3 bijuterii una dupa alta. Prima 100, apoi 110 apoi 120(Corolian). Dar la ultimele 2 nu faceau dupa modelul tau. Si rokita ti ai luat o? Multumesc de raspuns.

crystyna_sirbu
23.03.2011, 20:51:18
Buna fetelor. Sunt o miresica de 2011, am fost prin barlad dupa verighete (sunt vasluianca). Am gasit cu min 100 gramu si max 120, cred. Acolo la 100 este o bijuterie unde doar confectioneaza la comanda. Vis a vis este floraria trandafirul pe republicii. Stie cineva de ea? As vrea pareri deoarece mi a zis cineva ceva ce m a facut sa nu fiu asa increzatoarele de munca lor. Imi doresc mult sa gasesc undeva unde confectioneaza cum vreau eu. Multumesc mult, pupici.
Si inca ceva, am fost la casa de moda La mireasa pentru rochita, si tot asa dupa modelul meu. Ce parere aveti, ati fost multumite sau stiti vreo informatie pro contra?
Buna Dya:).....eu una te sfatuiesc sa iti iei rochita de-a gata..nu pe comanda..e riscul prea mare mai ales daca vrei in barlad sa o faci...cat despre florarie...eu una ma abtin...numai lumanarile le-am facut la ei..ce-i drept la floraria trandafirul din centru dar in nici un caz nu mi-au facut ce model comandasem eu..bine ca m-am limitat la lumanari si nu le-am luat pe toate de acolo ca innebuneam.....in primul rand au modele ffff putine de trandafiri, ca model si culori....numai culorile pe care le stii si u,rosu, galben, alb......nu mai zic daca vrei ca tema buchetului sa fie flori de camp sau ceva mai special..nu ai sa gasesti cine sa-ti faca asa ceva.....acum depinde doar de gusturile tale ..spor la pregatiri in continuare:*

soryn_myhaela
24.03.2011, 13:11:00
buna
verighetele nu le am acasa,daca mai vii in BD poti merge la stadion si intrebi de magazinul cu bijuterii de langa fostul cabinet notarial Funaru(numele incepe cu"" C"' ,nu stiu daca am voie sa dau nume de magazin)rochia din Galati o iau(trebuie sa merg sa o iau,am facut-o pe comanda dupa un model din magazin).

honnney
24.03.2011, 13:56:04
ms

buna..din pacate nu stiu nici un magazin de prin Barlad deoarece eu sunt plecata de 3 ani din tara..dar de cate ori am venit in vacanta nu mi-a placut absolut nimik...te sfatuiesc sa incerci mai bine in Iasi..ai mai multe sanse sa gasesti ceva si frumos si de calitate..spor in cautari..:*

oana_myo
24.03.2011, 16:29:06
buna
verighetele nu le am acasa,daca mai vii in BD poti merge la stadion si intrebi de magazinul cu bijuterii de langa fostul cabinet notarial Funaru(numele incepe cu"" C"' ,nu stiu daca am voie sa dau nume de magazin)rochia din Galati o iau(trebuie sa merg sa o iau,am facut-o pe comanda dupa un model din magazin).

Da da...si eu recomand.
Tot de acolo le-am luat si noi si ne sunt foarte dragi.

dya_fluturash
24.03.2011, 19:04:57
Buna Dya:).....eu una te sfatuiesc sa iti iei rochita de-a gata..nu pe comanda..e riscul prea mare mai ales daca vrei in barlad sa o faci...cat despre florarie...eu una ma abtin...numai lumanarile le-am facut la ei..ce-i drept la floraria trandafirul din centru dar in nici un caz nu mi-au facut ce model comandasem eu..bine ca m-am limitat la lumanari si nu le-am luat pe toate de acolo ca innebuneam.....in primul rand au modele ffff putine de trandafiri, ca model si culori....numai culorile pe care le stii si u,rosu, galben, alb......nu mai zic daca vrei ca tema buchetului sa fie flori de camp sau ceva mai special..nu ai sa gasesti cine sa-ti faca asa ceva.....acum depinde doar de gusturile tale ..spor la pregatiri in continuare:*
Buna kiar ti am admirat buketul si floarea din par. Ceva de genu vreau si eu ,un buket plin de culori si o floare in par. De asemeni parul intr o parte:P dar la tine nu stiu ce floare ai sau ai mai multe? Cand vb de florarie ma refeream la bijuteria k e in fata florariei. Florile sigur nu le iau din barlad, e prea departe si nu ma complic atat. Tre sa ma decid la o bijuterie, am de unde alege, multumesc fetelor, va pupacesc.
La rokita eu vreau modelul de la avatar dar nu asa de decoltat la spate si vreau niste broderii pe fusta si nu am gasit:(( de asta caut la comanda. Si nici nu vreau sa fie scumpa.

honnney
30.03.2011, 10:22:52

buna..am si eu o intrebare..ce formatie ai avut la nunta?..caut una care sa stie sa cante (nu sa strice melodiile) si sa fie seriosi (sa nu faca prea multe pauze sau sa se imbete..:D)...si cat costa?

si daca mai stie cineva formatii bune va rog sa imi spuneti...
multumesc anticipat..:*

Ela10
30.03.2011, 20:19:12
buna..am si eu o intrebare..ce formatie ai avut la nunta?..caut una care sa stie sa cante (nu sa strice melodiile) si sa fie seriosi (sa nu faca prea multe pauze sau sa se imbete..:D)...si cat costa?

Asa cum am mai zis cu vreo 2 pagini in urma noi i-am avut pe cei de la Sincron si-i recomand din toata inima, au stiut sa faca atmosfera. Dupa nunta toata lumea mi-a spus ca a fost foarte buna muzica. Am vorbit cu ei inainte despre ce fel de muzica vrem la nunta si despre ce nu trebuie cantat absolut deloc. Pauzele pot sa zic ca nici nu mi-am dat seama cand le-au facut. Au fost ai mei la o nunta anul trecut si formatia cica spunea din cand in cand: va rugam sa mai treceti si pe la mese (foarte urat, dupa parerea mea).
Am auzit ca ar mai fi buni si cei de la Dan Doru, Perla cred ca se cheama formatia, dar nu stiu sigur.
Cred ca cel mai bine ar fi daca ai posibilitatea sa te duci sa-i asculti live, asa iti poti face o idee, deoarece gusturile difera de la persoana la persoana si nu e obligatoriu sa ne placa tuturor aceleasi lucruri.

crystyna_sirbu
31.03.2011, 10:41:08

:) Totul depinde de bugetul tau..formatii bune sunt dar si onorariul e pe masura.Eu am avut o formatie din Galati, am tinut ff mult sa ii am pe ei la nunta...,asa incat i-am trimis pe tatal si pe socrul meu special sa incheie contract cu ei la Galati...Eu am fost fff multumita d ei, pauzele nici nu le-am simtit, muzica a fost f buna..fata canta divin, au fost 2 solisti, fata si un barbat, Nici nu mi-au luat mult, 1000e .Lautarii din Galati se numesc dar nici pe net nu i-am gasit ,poate ai u mai mult noroc ca mine:)) eu oricum am fost foarte multumita de ei.

honnney
09.04.2011, 10:25:33
buna..am si eu o rugaminte fostelor sau viitoarelor miresici...asi dori sa stiu cat costa meniul si ce include la restaurantele premier, trattoria da vinci si la galmondo(cel de langa casa de cultura)..si ce mai stiti de aceste 3 locatii? a facut cineva nunta pe acolo? sau macar a fost la o nunta acolo?..sunt total nehotarata si nu pot ajunge la ei sa ii intreb deoarece sunt plecata..multumesc mult..poop

tcv16
10.04.2011, 18:58:00
buna miresici! am putin nevoie de ajutorul vostru .. care dintre voi isi face tortul la toporas sau si l-a facut dintre voi ? cam care este pretul pe kg si daca stiti cumva pana in vaslui cat mai costa trasportul in plus fata de costul tortului.

multumesc!

Ela10
11.04.2011, 13:50:30
buna miresici! am putin nevoie de ajutorul vostru .. care dintre voi isi face tortul la toporas sau si l-a facut dintre voi ? cam care este pretul pe kg si daca stiti cumva pana in vaslui cat mai costa trasportul in plus fata de costul tortului.

multumesc!

Eu am facut tortul nasilor la Toporas iar la cununia civila am comandat de la ei prajiturile. Din pacate nu mai stiu cat m-a ajuns kilogramul, dar cred ca cel mai sigur e sa vorbesti direct cu ei. Daca vrei iti pot da numarul de telefon.

iulici
28.04.2011, 21:10:00
Buna Ela10,

Se poate sa imi trimiti un pm cu numarul de tel. al d-nei Toporas.

Multumesc!

Eu am facut tortul nasilor la Toporas iar la cununia civila am comandat de la ei prajiturile. Din pacate nu mai stiu cat m-a ajuns kilogramul, dar cred ca cel mai sigur e sa vorbesti direct cu ei. Daca vrei iti pot da numarul de telefon.

honnney
29.04.2011, 14:35:55
buna...care ma poate ajuta cu cateva informatii despre manastirile Moreni si Bujoreni...a facut cineva acolo cununia religioasa?..stiti daca au cor?..care este tariful perceput?..este un singur preot sau mai multi?..multumesc mult..

troppotzika
30.04.2011, 13:10:10
buna...care ma poate ajuta cu cateva informatii despre manastirile Moreni si Bujoreni...a facut cineva acolo cununia religioasa?..stiti daca au cor?..care este tariful perceput?..este un singur preot sau mai multi?..multumesc mult..
eu am facut la bujoreni.nu cred ca au cor.eu nu am avut.tariful nu as putea sa ti-l spun la noi nasii au dat cat au vrut ei.sunt mai multi preoti.la mine a fost mama acolo si mi-a rezervat data si ora.

Ela10
03.05.2011, 19:37:09

Tot la Bujoreni am facut si noi cununia religioasa. Asa cum a spus si Troppotzika, cor nu cred ca au, cel putin eu nu am vazut. Sunt mai multi preoti si daca decizi sa faci aici ai grija sa fii trecuta bine in caiet, ca eu am patit-o. La aceeasi ora cu mine au venit alti miri zicand ca au si ei cununia religioasa, desi intial cerusera cu o ora mai tarziu si la alt preot. Pana la urma s-a rezolvat si ne-am putut oficia cununia religioasa in liniste, desi initial celalalt mire incepuse un mic scandal chiar in biserica. Tarif nu au ca la bisericile din oras, nasii au dat cat au dorit.

adriana_m_2005
05.05.2011, 17:41:58
buna..am si eu o rugaminte fostelor sau viitoarelor miresici...asi dori sa stiu cat costa meniul si ce include la restaurantele premier, trattoria da vinci si la galmondo(cel de langa casa de cultura)..si ce mai stiti de aceste 3 locatii? a facut cineva nunta pe acolo? sau macar a fost la o nunta acolo?..sunt total nehotarata si nu pot ajunge la ei sa ii intreb deoarece sunt plecata..multumesc mult..poop

Buna. Noi avem nunta in luna octombrie la restaurantul Galmondo. Am fost si am discutat despre meniu si pe noi ne ajunge 170 RON de meniu in care este inclus tot (mancare+bauturi+aranjamente+prajituri+tort). Putem sa ne ducem "cu mainile in buzunar" in ziua nuntii, dupa cum au zis cei de acolo. E un restaurant frumos doar ca e micut. Noi am inchiriat doar primul etaj. Acolo incap 90 de persoane lejer (ca sa fie si ring de dans). Sper ca am putut fi de ajutor. :)

LoredanaM79
05.05.2011, 19:56:48
Buna. Noi avem nunta in luna octombrie la restaurantul Galmondo. Am fost si am discutat despre meniu si pe noi ne ajunge 170 RON de meniu in care este inclus tot (mancare+bauturi+aranjamente+prajituri+tort). Putem sa ne ducem "cu mainile in buzunar" in ziua nuntii, dupa cum au zis cei de acolo. E un restaurant frumos doar ca e micut. Noi am inchiriat doar primul etaj. Acolo incap 90 de persoane lejer (ca sa fie si ring de dans). Sper ca am putut fi de ajutor. :)

Verifica daca bauturile sunt la discretie. E open-bar? Daca nu, ce fel de bauturi sunt? Sucuri de care, cate... Bauturi alcolice de care, cate...

honnney
06.05.2011, 17:08:44
eu am facut la bujoreni.nu cred ca au cor.eu nu am avut.tariful nu as putea sa ti-l spun la noi nasii au dat cat au vrut ei.sunt mai multi preoti.la mine a fost mama acolo si mi-a rezervat data si ora.

multumesc mult..in vara vom merge acolo si stabilim exact..:)

honnney
06.05.2011, 17:09:45
Tot la Bujoreni am facut si noi cununia religioasa. Asa cum a spus si Troppotzika, cor nu cred ca au, cel putin eu nu am vazut. Sunt mai multi preoti si daca decizi sa faci aici ai grija sa fii trecuta bine in caiet, ca eu am patit-o. La aceeasi ora cu mine au venit alti miri zicand ca au si ei cununia religioasa, desi intial cerusera cu o ora mai tarziu si la alt preot. Pana la urma s-a rezolvat si ne-am putut oficia cununia religioasa in liniste, desi initial celalalt mire incepuse un mic scandal chiar in biserica. Tarif nu au ca la bisericile din oras, nasii au dat cat au dorit.

mersi pt rasp..sper sa nu am ghinion si sa fie totul perfect...pacat ca nu au cor..mi-ar fi placut..mersi inca o data..

honnney
06.05.2011, 17:20:47

eu voi avea o nunta mica deci sala e perfecta....in banii pe meniu..170 ron..am inteles ca include totul..dar stii cata bautura de persoana?..stii la cine isi fac tortul si prajiturile?(cu cine colaboreaza)..ai avut o degustare sau ai ales meniul din lista propusa de ei?..ce ai ales tu?cate feluri de mancare?..eu nu am fost niciodata acolo, dar am auzit ca au mancare buna si nuntile ies super..
scuze ca am pus o tona de intrebari dar eu nu sunt in tara si in vara cand vin stau putin si atunci treb sa alegem restaurantul..mersi

crystyna_sirbu
07.05.2011, 21:10:46
eu voi avea o nunta mica deci sala e perfecta....in banii pe meniu..170 ron..am inteles ca include totul..dar stii cata bautura de persoana?..stii la cine isi fac tortul si prajiturile?(cu cine colaboreaza)..ai avut o degustare sau ai ales meniul din lista propusa de ei?..ce ai ales tu?cate feluri de mancare?..eu nu am fost niciodata acolo, dar am auzit ca au mancare buna si nuntile ies super..
scuze ca am pus o tona de intrebari dar eu nu sunt in tara si in vara cand vin stau putin si atunci treb sa alegem restaurantul..mersi
Draga mea eu am fost la mai multe nunti facute acolo, e bine daca inchiriezi numai primul etaj.Sa stii ca mancarea chiar e fff buna, mie mi-a placut si chiar iese frumos
Spor la pregatiri

adriana_m_2005
08.05.2011, 16:41:36

Deci... ca sa raspund la toate intrebarile.
1. vinul alb, sucul si apa minerala - 0.5 litru/persoana din fiecare
2. alexandrion (barbati) , angelli (femei) - 100 ml/pers
3. meniul cuprinde : aperitive (10 piese) + gustare calda (salau la gratar cu garnitura) + mix grill + 2 cafele + fructe + prajituri + tort (facut unde dorim noi- la alegere. Lucreaza cu oricine dorim. Toporas am ales dar se putea si la alte cofetarii ).
Degustarea prajiturilor nu am facut dar ni s-a recomandat de niste cunoscuti aceasta doamna.
Sper ca am putut fi de ajutor.
Te-am pupat.

adriana_m_2005
08.05.2011, 16:44:35
Fiind o miresica incepatoare pe acest forum as dori sa intreb daca cunosteti unde se fac cursuri de dans pentru nunta. Si eu si viitorul miresel avem nevoie de cateva lectii pentru vals. Mersi

tcv16
08.05.2011, 17:23:06
buna! ce tort ai ales de la toporas?

3. meniul cuprinde : aperitive (10 piese) + gustare calda (salau la gratar cu garnitura) + mix grill + 2 cafele + fructe + prajituri + tort (facut unde dorim noi- la alegere. Lucreaza cu oricine dorim. Toporas am ales dar se putea si la alte cofetarii ).
Degustarea prajiturilor nu am facut dar ni s-a recomandat de niste cunoscuti aceasta doamna.
Te-am pupat.

adriana_m_2005
08.05.2011, 17:26:09
Noi am decis sa avem diplomat cu fructe. Sper sa fie gustos.

honnney
10.05.2011, 12:40:36
Draga mea eu am fost la mai multe nunti facute acolo, e bine daca inchiriezi numai primul etaj.Sa stii ca mancarea chiar e fff buna, mie mi-a placut si chiar iese frumos
Spor la pregatiri

mersi..si eu am auzit ca mancarea e foarte buna acolo...oricum asta e prima varianta..:D

honnney
10.05.2011, 12:47:28
Te-am pupat.

multumesc mult pt raspuns...am notat tot..:D..la bautura pt barbati cred ca e cam putin dar poate putem aduce noi..daca nu sa vad in plus de la ei cat ne-ar costa...cat despre tort eu vreau un model mai complicat si nu cred ca va putea doamna Toporas sa il faca..am mancat de multe ori prajituri de la dumneaei si sunt fff bune..dar la tort nu cred ca face modele complicate..eu il vreau cu blat normal si crema ciocolata si vanilie si ornat cu trandafiri..dar nu din cei cumparati de iti rupi dintii in ei..sper sa gasesc o cofetarie care imi va faci cum vreau..:((
mersi inca o data pt rasp..daca mai intevin schimbari la meniu sau sala te rog s ama anunturi si pe mine..sa stiu la ce ma astept in vara cand vb cu ei..sper dupa nunta sa pui poze cat mai multe sa le vedem si noi..
poop

dorintza
10.05.2011, 19:44:20
E buna oferta, dar mie mi se pare cam putin suc ,apa si vin( 0.5l inseamna 2 pahare). daca omul bea mai mult ce fac? trebuie sa platesc suplimentar? sau nu i se mai da daca cere?

Ela10
11.05.2011, 20:23:21
Fiind o miresica incepatoare pe acest forum as dori sa intreb daca cunosteti unde se fac cursuri de dans pentru nunta. Si eu si viitorul miresel avem nevoie de cateva lectii pentru vals. Mersi

Ti-am trimis pm cu datele celui cu care am facut noi.

adriana_m_2005
15.05.2011, 09:47:55
Ti-am trimis pm cu datele celui cu care am facut noi.

Mersi frumos pentru ajutor. Inca nu am cele 10 post-uri ca sa pot raspunde la PM. O zi frumoasa! :x

mihaelam10
15.05.2011, 14:51:06
buna !
fetelor voi unde va coafati, machiati pentru nunta?
de restaurantul Premier nu zice nimeni nimic? am niste emotii ingrozitoare in privinta restaurantului, contractul cu ei la semnat sora mea dar cand am cerut informatii despre meniu mi-au zis ca toate informatiile le voi avea inainte de nunta cand o sa mergem acasa! va multumesc!

honnney
16.05.2011, 16:21:05
buna !
fetelor voi unde va coafati, machiati pentru nunta?
de restaurantul Premier nu zice nimeni nimic? am niste emotii ingrozitoare in privinta restaurantului, contractul cu ei la semnat sora mea dar cand am cerut informatii despre meniu mi-au zis ca toate informatiile le voi avea inainte de nunta cand o sa mergem acasa! va multumesc!

buna..imi poti spune te rog cat ai dat pe meniu la Premier...?si ce include? decorat..bauturi..tort..ce capacitate are sala?..stiu ca nici tu nu ai prea multe informatii dar eu nu stiu chiar nimik...:D
multumesc anticipat..