PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Barlad

Pagini : [1] 2 3 4 5

catalinav
20.01.2007, 18:32:09
Este cineva din Barlad pe aici?\:D/

catalinav
25.01.2007, 18:50:18
Chiar nu e nimeni..........:-"

adinakitty
26.02.2007, 15:10:05
Va salut pe toate viitoarele miresici din toata tara!
Sunt o viitoare miresica din Barlad. Cununia civila am facut-o pe data de 6 ianuarie anul curent si cununia religioasa impreuna cu nunta vor avea loc pe 2 iunie, anul curent. Inca nu mi-am gasit o rochie de mireasa pe placul meu si incerc sa nu ma panichez desi, in mintea mea, parca vrea sa-si faca loc cosmarul oricarei mirese: rochie facuta in graba si nereusita, plus alte evenimente nefericite. Dar, hai sa nu ne intristam si sa ne-amintim ca acest eveniment din viata noastra e menit sa ne-aduca numai fericire caci vedetele serii, stelele care vor straluci pana in zori, vom fi noi, viitoarele mirese. Si, pentru asta, e nevoie de multa alergatura, in functie de proportiile nuntii si gusturile miresicilor si ale mirilor (in caz ca se implica in organizarea evenimentului) sau ale socrelelor (daca vor sa-si afirme parerea, si, de cele mai multe ori, o fac :D ) sau, nu e musai sa-si bata nimeni capul, caci se pot angaja firme specializate pentru asta.
Saptamana asta merg cu sotul sa ne interesam de rochie.
Casa de moda "Mireasa" din Barlad, ne-a promis acum, ceva timp, ca vor face o prezentare undeva pe la inceputul lui martie (in cateva zile). Sunt tare curioasa ce voi vedea la ei...

catalinav
27.02.2007, 19:12:21
Ce ma bucur ca am gasit pe cineva din Barlad! tu unde faci nunta? Eu mi-am cumparat deja rochita (de la salon Gabriela) si am scapat deja de o grija. Noi facem la Arcadia

adinakitty
27.02.2007, 19:28:24
Si eu ma bucur mult ca am gasit pe cineva din Barlad. Nunta va avea loc la Restaurant Moldova pe 02 iunie. Rochie nu mi-am luat si sunt tare panicata. M-am gandit sa merg la "Mireasa" ca sa vad ce modele ofera. Apoi sa fac o excursie pana in Iasi cu sotul sa vad ce ofera Iasul si sa luam costum de mire pt ca am auzit ca-s reduceri mari. Unde vine salonul "Gabriela"? Cat te-a costat?

catalinav
28.02.2007, 17:22:10
Salonul Gabriela e in Bucuresti, iar pe rochie am dat 24 mil, fara voal.Eu stau in Iasi, si se vede ca nu am inceput cautarile pentru costum pentru ca nu stiu nimic de reducerile de care vorbesti tu.Rochite de mireasa gasesti in iasi se la Donna Alba, Nanette, White Lady si Agnes Toma. In legatura cu astea iti pot daca mai multe detalii daca vrei.

adinakitty
02.03.2007, 13:20:21
Multumesc pentru sugestii, nu m-am hotarat inca daca voi merge la Iasi. Deocamdata sa vad ce modele are si "Mireasa" din Barlad si, apoi voi vedea ce ofera si Iasul. Reducerile de preturi la costume si pantofi de barbati nu mai sunt. Au fost la Steillman. Nu-mi permit sa dau 24 de mil si nici nu mi-as dori o rochie atat de scumpa. Astea sunt modelele care m-ar interesa:

catalinav
03.03.2007, 10:34:18
Nu stiu daca gasesti modele asemanatoare in Barlad sau Iasi. Oricum , radbare si perseverenta! Totusi mai e o varianta ...prin comanda, desi la Mireasa trebuie sa fii cu bagare de seama. eu am intrebat cat m-ar costa sa imi faca rochita de la avatar prin comanda. raspuns:25 mil. ceea ce este intrigant este faptul ca ea costa 19 la White Lady.

adinakitty
04.03.2007, 09:41:06
Pentru primul model de mai sus dna. de la "Mireasa" mi-a cerut 11 mil, 500 de mii costa voalul. Nici nu s-a uitat bine la model si mi-a si zis pretul. Plus ca n-au material asa de stralucitor ca satinul ala elasticizat din imagine. Oare de unde gasesc? Primul model imi place cel mai mult din toate, dar nu stiu dak e si practic in sensul ca la nunta, voi fi invitata la dans de multa lume si e posibil sa-mi rup rochia pentru ca are trena si e destul de incomoda. Astia de la "Mireasa" nu stiu daca vor reusi sa ma multumeasca. La comanda vreau rochia. Nu ma avantajeaza si nu-mi place nimic in afara de modelul asta si variatiuni pe aceeasi tema. Mentionez ca modelul e de pe site-ul http://www.maggiesottero.com/collection.aspx?page=0&pageSize=64. Sper sa nu-mi plang in pumni... Ce bine de tine! Ai scapat de o grija!
:-SS :-SS :-SS :-SS

catalinav
06.03.2007, 14:32:27
Imi place foarte mult cum arata rochita! Sper sa iti iasa asa cum ti-ai dorit, desi cred ca trebuie sa fi foarte exigenta cu cei de la "Mireasa" pentru ca rezultatul final sa te multumeasca. Sigur ca materialul conteaza foate mult si dupa cate am observat corsetul are o broderie, pe care daca o vei inlocui sigur vor fi mari diferente intre original si copie. Asa ca fii foarte atenta. Cat despre trena, ce sa mai spun decat ca si rochia mea are trena care nu e detasabila.... bineinteles ca nu e chiar asa de comod dar zic eu ca ne vom descurca.:-" Am tot incercat prin casa sa dansez cu ea si daca o ridic putin pot face si pasi in spate...<:-P

adinakitty
06.03.2007, 14:49:50
Da, e o mica problema cu trena asta. Bunica mi-a dat o idee ca sa evit sa ma impiedic in rochie mi-a zis sa cer sa mi se prinda de trena o bucata subtire din acelasi material de rochie pe care sa o prind de deget cand e nevoie. Sper sa fie bine... Multumesc pentru aprecieri.

catalinav
07.03.2007, 18:55:34
da..poate e o solutie ....dar care in cazul meu nu poate fi pusa in practica.....

tzestoshica
05.04.2007, 15:20:48
Fetelor, stiti cumva cum arata restaurantul din hotelul/motel Occidental de langa piata?

Mersic,
Tzestoshica;;)

Lilly
06.04.2007, 09:56:19
Buna si eu sunt o miresica din Barlad. Am nunta pe 28 iulie la restaurantul Moldova. Nu mi-am luat inca rochita. In Bucuresti, unde locuiesc acum ....sunt f scumpe....sper sa gasesc acasa sau in Iasi ceva mai ieftin.
Va pup. Multa bafta tuturor!

adinakitty
10.04.2007, 22:11:07
Buna,
Eu am fost in Iasi, n-am reusit sa ajung pe la toate casele de moda, dar ce mi-a placut, in Mall, la Agnes Toma costa 20 mil. Si eu incerc sa gasesc ceva la un pret mediu.
Totusi, am o verisoara la facultate in Bucuresti si mi-a zis ca acolo se gasesc rochii si la 11 mil. Ma duc sa ma conving. Voi incerca si-n Bacau. Sunt constienta ca e posibil sa ma sperii de preturi, dar nici nu vreau sa-mi inchiriez rochita de mireasa. Eu iti urez mult succes in gasirea rochitei de vis!

P.S.
Si eu am nunta la Restaurant Moldova, dar e pe 2 iunie.
Tu mai ai timp...:-p

adinakitty
16.04.2007, 19:14:10
Dragi miresici barladence, unde va coafati, machiati, va faceti manichiura, pedichiura pentru marele eveniment? La voi acasa cu ajutorul manutzelor voastre sau la cabinete cosmetice specializate? Cunoasteti preturile practicate?
Astept comment-urile voastre.

Lilly
23.04.2007, 13:26:48
Buna! am o intrebare! Cine a avut sau o sa aiba nunta la restaurantul hotelului Moldova din barlad? Aveti idee ce culoare au fetele de masa si husele de scaune? :-\ ca noi am inchiriat restaurantul...dar at nu am intrebat si pana o sa ajungem acasa sa intrebam...poate ne poate ajuta o miresica de pe forum....
multumesc mult

catalinav
24.07.2007, 09:05:22
si pentru mine reprezinta o problema salonul ......oare Majestic? eu din liceu nu am mai mers la un salon in Barlad, asa ca nu prea mai sunt la curent. Asa ca, please help! oare coafurile de proba cat ma costa?

catalinav
30.07.2007, 12:22:20
nu stie nimeni........???:-<

elena_elless
23.08.2007, 16:27:06
Buna miresici din Barlad! :) Eu am nunta pe 13 oct ! Sper sa fie vreme frumoasa! Nunti frumoase si casnicii trainice :*!:)>-

elena_elless
23.08.2007, 16:32:49
si pentru mine reprezinta o problema salonul ......oare Majestic? eu din liceu nu am mai mers la un salon in Barlad, asa ca nu prea mai sunt la curent. Asa ca, please help! oare coafurile de proba cat ma costa?
Buna! Eu imi voi face o programare la Majestic, pentru coafura, machiaj, manichiura, pedichiura ... :) . Am avut programare cand am avut cununia civila, si am fost tare incantata de rezultat:).

Pupici!

P.S. La cununia civila, machiajul a costat (parca) 15 lei-20lei. si coafura 25 lei -30lei dar nu a fost coafura de nunta ...:D (de civila..) . Mi s-a parut ieftin :) si frumos. Acum nu mai stiu, ca asta a fost in aprilie , vom vedea:)

catalinav
24.08.2007, 13:27:04
Buna! Eu imi voi face o programare la Majestic, pentru coafura, machiaj, manichiura, pedichiura ... :) . Am avut programare cand am avut cununia civila, si am fost tare incantata de rezultat:).

Pupici!

P.S. La cununia civila, machiajul a costat (parca) 15 lei-20lei. si coafura 25 lei -30lei dar nu a fost coafura de nunta ...:D (de civila..) . Mi s-a parut ieftin :) si frumos. Acum nu mai stiu, ca asta a fost in aprilie , vom vedea:)
Am fost si eu si mi-am facut programare...dar din pacate am uitat sa intreb cam cat costa machiajul.....am intrebat de coafura(pana intr-o suta de lei). Ce-i drept eu sunt un pic cam nelinistita pentru ca mi-am ales un voal spaniol si nu prea stiu cum se prinde. ma bazez pe profesionalismul fetelor de la Majestic....Doamne ajuta!

Si mi-am dat seama ca facem nunta la aceeasi Biserica, si eu tot la Sf. M.M. Mina ......chiar daca scrie Sf. Ioan

elena_elless
24.08.2007, 14:34:39
Am fost si eu si mi-am facut programare...dar din pacate am uitat sa intreb cam cat costa machiajul.....am intrebat de coafura(pana intr-o suta de lei). Ce-i drept eu sunt un pic cam nelinistita pentru ca mi-am ales un voal spaniol si nu prea stiu cum se prinde. ma bazez pe profesionalismul fetelor de la Majestic....Doamne ajuta!

Si mi-am dat seama ca facem nunta la aceeasi Biserica, si eu tot la Sf. M.M. Mina ......chiar daca scrie Sf. Ioan
Aveti nunta cu o sapt inaintea noastra :)! Abia astept sa-mi dai detalii!
Cu pregatirile cum stai?

catalinav
24.08.2007, 16:08:21
Aveti nunta cu o sapt inaintea noastra :)! Abia astept sa-mi dai detalii!
Cu pregatirile cum stai?

Offffff....nici nu mai stiu ce sa mai spun! M-au apucat nervii cand am realizat ca nu voi avea tortul pe care mi l-am dorit (pentru ca am nevoie de un suport special, si care nu se gaseste in Barlad)....ca nu am gasit nici un fotograf care sa ma multumeasca....ca nu vor cei de la primarie sa vina la Biserica pentru a oficializa cununia(desi in alte orase se poate)....ca Trandafirul e singura florarie din oras...etc. .........:-SS Voi ati gasit fotograf?
V-ati gandit cum decorati biserica, cu ce firma........???????????

Lilly
27.08.2007, 08:46:31
eu am avut nunta pe 28 iulie in barlad....si am avut fotograf si cameraman din iasi...
daca te intereseaza....
trimite-mi un mesaj privat si-ti dau numarul...
nu stiu daca nu e prea tarziu pt a incheia un contract cu el....dar macar incerci....

spor la pregatiri

catalinav
28.08.2007, 09:07:27
eu am avut nunta pe 28 iulie in barlad....si am avut fotograf si cameraman din iasi...
daca te intereseaza....
nu stiu daca nu e prea tarziu pt a incheia un contract cu el....dar macar incerci....

spor la pregatiri

Problema care mi-am pus-o este cea legata de transport si cazare.......chiar daca 40% din invitatii nostri sunt din Iasi. Cameraman am gasit pentru ca aici pretentiile mele nu sunt atat de mari. M-am gandit ca nu are ce sa nu iasa bine din moment ce va filma in intregime absolut orice moment important. Am vazut nunti filmate de persoana respectiva(chiar filmate din 2 unghiuri) si mi s-au parut ok. Ce lasa de dorit era genericul, format din colaje de imagini din nunta, dar pe care il voi inlocui cu unul facut in Bucuresti si care ma incanta.Deci tot ce va avea de facut este sa-l insereze. Dar cu fotograful e o alta poveste....Stii cum e, tot uitandu-ma pe miresici...vreau, vreau si iarasi vreau!!! Peste tot pe unde am mers mi-au aratat niste poze clare ,nu am ce comenta, dar.....inexpresive.Nu-ti transmit nici un mesaj, sunt reci......si nu le vreau. Am fost si la Galerile de arta sa obtin un nr de telefon, dar m-am ales doar cu promisiunea ca pe 10 sept voi putea vb cu un fotograf, care momentan e in concediu...Asa ca astept!!!Totusi, daca crezi ca acest fotograf din Iasi merita, te rog, trimite-mi si mie cateva detalii despre el(pret, daca i-ati asigurat transportul etc. ) Si eu stau in Iasi, asa ca nu o sa imi fie prea dificil sa ma intalnesc cu el...

Lilly
30.08.2007, 10:16:14
Problema care mi-am pus-o este cea legata de transport si cazare.......chiar daca 40% din invitatii nostri sunt din Iasi. Cameraman am gasit pentru ca aici pretentiile mele nu sunt atat de mari. M-am gandit ca nu are ce sa nu iasa bine din moment ce va filma in intregime absolut orice moment important. Am vazut nunti filmate de persoana respectiva(chiar filmate din 2 unghiuri) si mi s-au parut ok. Ce lasa de dorit era genericul, format din colaje de imagini din nunta, dar pe care il voi inlocui cu unul facut in Bucuresti si care ma incanta.Deci tot ce va avea de facut este sa-l insereze. Dar cu fotograful e o alta poveste....Stii cum e, tot uitandu-ma pe miresici...vreau, vreau si iarasi vreau!!! Peste tot pe unde am mers mi-au aratat niste poze clare ,nu am ce comenta, dar.....inexpresive.Nu-ti transmit nici un mesaj, sunt reci......si nu le vreau. Am fost si la Galerile de arta sa obtin un nr de telefon, dar m-am ales doar cu promisiunea ca pe 10 sept voi putea vb cu un fotograf, care momentan e in concediu...Asa ca astept!!!Totusi, daca crezi ca acest fotograf din Iasi merita, te rog, trimite-mi si mie cateva detalii despre el(pret, daca i-ati asigurat transportul etc. ) Si eu stau in Iasi, asa ca nu o sa imi fie prea dificil sa ma intalnesc cu el...

sincer...noi am avut tot echipa lui si pt muzica...si a trebuit sa-i platim transport pt instrumente de la iasi....
daca vine numai pt poze nu cred ca o sa ceara transport....

noi am vazut poze facute de el si echipa lui de la alte nunti....si sunt super...
oricum cand o sa te duci sa vorbesti cu el ...o sa-ti arate ce a mai facut....

pretul pt poze nu pot sa ti-l spun exact pentru ca noi ii platim la comun si poze + filmat + muzica....asa ca....

oricum suna-l...spune-i ce vrei si o sa-ti dea el toate detaliile...

Ionut Hrituc : 0742/ 95. 63. 19

sper sa fie ceea ce iti doresti...
spor la pregatiri....te pup

catalinav
30.08.2007, 13:17:00
sincer...noi am avut tot echipa lui si pt muzica...si a trebuit sa-i platim transport pt instrumente de la iasi....
daca vine numai pt poze nu cred ca o sa ceara transport....

noi am vazut poze facute de el si echipa lui de la alte nunti....si sunt super...
oricum cand o sa te duci sa vorbesti cu el ...o sa-ti arate ce a mai facut....

pretul pt poze nu pot sa ti-l spun exact pentru ca noi ii platim la comun si poze + filmat + muzica....asa ca....

oricum suna-l...spune-i ce vrei si o sa-ti dea el toate detaliile...

Ionut Hrituc : 0742/ 95. 63. 19

sper sa fie ceea ce iti doresti...
spor la pregatiri....te pup

multumesc mult de tot! Am sa iti povestesc ce am facut dupa ce o sa vb cu el!

catalinav
07.09.2007, 21:58:47
fetelor, voi unde va faceti tortul??? eu iar ma confrunt cu o dilema.....;))

byancaa83
14.09.2007, 19:02:26
Buna fetelor!!! Si eu sunt din Barlad,dar stau in Iasi pentru ca lucrez aici.Vroiam sa o intreb pe Catalina,cum e sala la Arcadia?Au mai renovat-o...ca eu nu am mai vazut-o de foarte multa vreme.....si bAFTA LA PREGATIRI!!!

elena_elless
17.09.2007, 11:34:46
fetelor, voi unde va faceti tortul??? eu iar ma confrunt cu o dilema.....;))

Noi am dat comanda de tort la Toporas, au laboratorul undeva pe Deal, mai sus de Sc.10.
Am primit recomadari sa facem acolo, si am fost si am "degustat" ... si am ales :). Sper sa fie bun :D.

De decorarea salii se ocupa o firma din Bacau, pe care ne-a recomandat-o patronul localului (Lebada). Si decoratiunile vor fi din flori naturale (no baloons:D).

Pupici si spor la pregatiri!

catalinav
18.09.2007, 09:53:07
Buna fetelor!!! Si eu sunt din Barlad,dar stau in Iasi pentru ca lucrez aici.Vroiam sa o intreb pe Catalina,cum e sala la Arcadia?Au mai renovat-o...ca eu nu am mai vazut-o de foarte multa vreme.....si bAFTA LA PREGATIRI!!!

DA, acum e renovata...mie personal mi-au facut o impresie buna! am si ceva poze de acolo, numai ca eu nu sunt interesata de acel tip de decoratiuni(ceva cu bleu). Si eu stau tot in Iasi...oricum ti-am scris si pe privat...mai vb

catalinav
18.09.2007, 09:58:18
Noi am dat comanda de tort la Toporas, au laboratorul undeva pe Deal, mai sus de Sc.10.
Am primit recomadari sa facem acolo, si am fost si am "degustat" ... si am ales :). Sper sa fie bun :D.

De decorarea salii se ocupa o firma din Bacau, pe care ne-a recomandat-o patronul localului (Lebada). Si decoratiunile vor fi din flori naturale (no baloons:D).

Cu ce e umplut tortul? am fost si eu la ei...dar m-au suparat ca nu imi pot face tortul pe care mi-l doresc....si ca nu au mai multe tipuri de suporturi. Eu inca nu am dat comanda, am fost si la Berlin ...nu ma pot decide:(

Lilly
24.09.2007, 08:03:39
Cu ce e umplut tortul? am fost si eu la ei...dar m-au suparat ca nu imi pot face tortul pe care mi-l doresc....si ca nu au mai multe tipuri de suporturi. Eu inca nu am dat comanda, am fost si la Berlin ...nu ma pot decide:(

Buna fetelor, noi am avut facut tortul si prajiturile la domnul de la Pensiunea Georgica. Are sediul la iesirea din Barlad catre Tecuci pe stanga. Am fost f multumiti. Va atasez si o poza cu tortul....sa-mi spune-ti parerea voastra

catalinav
25.09.2007, 21:39:33
Buna fetelor, noi am avut facut tortul si prajiturile la domnul de la Pensiunea Georgica. Are sediul la iesirea din Barlad catre Tecuci pe stanga. Am fost f multumiti. Va atasez si o poza cu tortul....sa-mi spune-ti parerea voastra

Din cate imi dau seama a fost un tort impunator ...si asta nu poate decat sa-mi placa

Lilly
27.09.2007, 10:45:52
numai ca nu stiu daca mai are suportul de tort liber...pt data la care ai tu nunta...
noi ne-am rezevat suportul de tort cu cateva luni inainte...
da poate ai noroc si o sa fie ok....

a fost foarte frumos tortul....

domnul face treaba foarte buna...e un domn serios .....daca iti spune ceva....sigur asa va fi ;-)

spor la pregatiri

catalinav
28.09.2007, 13:11:01
Am dat si noi comanda de tort, si sper din tot sufletul sa iasa asa cum mi-l doresc. Pentru ca am primit foarte multe recomandari, ne-am decis sa-l facem la Toporas....chiar daca asta a insemnat sa renunt la o imagine pe care deja mi-o creasem (nu au suportul necesar...dar am improvizat)

Lilly
28.09.2007, 15:38:09
sigur o sa fie minunat.

spor la pregatiri si o nunta ca in povesti.

nicopisi_nicoo
25.05.2008, 18:04:53
Buna,cine E Din Barlad?

lylyana
31.05.2008, 14:49:31
DA, acum e renovata...mie personal mi-au facut o impresie buna! am si ceva poze de acolo, numai ca eu nu sunt interesata de acel tip de decoratiuni(ceva cu bleu). Si eu stau tot in Iasi...oricum ti-am scris si pe privat...mai vb

poti sa-mi trimiti si mie pozele ca pe mine m-ar interesa decoratiunie cu bleu.te rog mult.te pup
[-o< [-o< [-o< :* :*

lylyana
31.05.2008, 14:54:48

poti sa mi afisezi o data poza cutortul sa vad si eu? dacamai ai si alte imagini cu torturi,decoratiuni sau locatii te rog mult sa-mi trimiti si mie ca sunt foarte interesata de asa ceva.aut de ceva vreme dar nu gasesc. please..<:-P <:-P :*

lylyana
31.05.2008, 15:09:16
daca te intereseaza....

spor la pregatiri
cat te-a costat?m-ar interesa si pe mine,poti sa-mi dai si mie mai multe detalii?as vrea si eu numarul lui. please.
te pup si iti doresc casnicie de piatra si o viata plina numai de bucurii.<:-P <:-P ;-) >:D< :* :*

Lilly
02.06.2008, 12:07:17
poti sa mi afisezi o data poza cutortul sa vad si eu? dacamai ai si alte imagini cu torturi,decoratiuni sau locatii te rog mult sa-mi trimiti si mie ca sunt foarte interesata de asa ceva.aut de ceva vreme dar nu gasesc. please..<:-P <:-P :*

o sa incerc sa-ti atesez cateva pozici cu tortul...noi am fost f incantati :)

lylyana
02.06.2008, 19:34:23
o sa incerc sa-ti atesez cateva pozici cu tortul...noi am fost f incantati :)

superrrr tortul ;-) :suuuper: :suuuper: :suuuper:....
mersi mult si pentru imagini si pentru detaliile despre cameraman...casa de piatra iti doresc si o viata plina de bucurii si fericire :* :*

lylyana
02.06.2008, 19:47:44
Lilly,pe tine cat te-a cost tortul?as vrea sa-mi fac idee (asa,in mare).
pupici...

Lilly
02.06.2008, 19:59:33
cam 8-9 mil...din cate imi amintesc...noi am luat si prajiturile tot de acolo...face nenea niste prajituri si un cozonac...super bun...

vezi ca preturile mai cresc de la an la an....asa ca s-ar putea ce iti spun eu sa nu mai fie de actualitate....

merci de urari...sa voua tot binele din lume.

Voi unde o sa aveti nunta? cand e? mai multe detalii...ti-ai ales rochita?

lylyana
03.06.2008, 12:26:38
[quote=Lilly;875563]cam 8-9 mil...din cate imi amintesc...noi am luat si prajiturile tot de acolo...face nenea niste prajituri si un cozonac...super bun...

vezi ca preturile mai cresc de la an la an....asa ca s-ar putea ce iti spun eu sa nu mai fie de actualitate....

Voi unde o sa aveti nunta? cand e? mai multe detalii...ti-ai ales rochita?[/quote

o sa facem nunta in august 2009 (nu am hotarat inca ziua). de pregatiri nu ne-am apucat inca deoarece nu suntem in tara dar in august,anul acesta o sa venim acasa si o sa incepem sa rezolvam ce e mai important (o sa mergem sa vedem mai multe localuri,restaurante si sa ne hotaram care o sa ne placa din punct de vedere al pretului,servicilor,aspectului salii,....),o sa rezlvam si cu invitatiile,cameraman si fotograf, decoratiuni, si tot ce mai trebuie rezolvat mai din timp pt ca la anu o sa venim doar cu 2 luni inainte de nunta si nu prea o sa avem timp de toate,asa ca mai bine sa-mi fac temele din timp,nu?
ce sfatuiri mi-ai putea da?crezi ca procedez corect?mi-e frica sa las totul pe ultima suta de metri...deja de pe acum am emotii,nu stiu ce o sa ma fac atunci...daca nu o sa reusesc sa le rezolv pe toate?daca nu o sa iasa bine?:-s :-s

lylyana
03.06.2008, 12:40:37
rochia o s-o cumpar la anu cand o sa venim acasa. ma gadesc ca pana atunci o sa se mai schimbe moda,o sa mai apara si alte modele (poate care o sa-mi placa si mai mult,cine stie?).nu as vrea sa dau banii pe ea si dupa aia sa gasesc alt model mai fumos. crezi ca ar trebui sa o cumar anul asta?nu stiu cum ar fi mai bine sa procedez.:gen_13:
astept sfaturi,idei... orice ajutor(sfat) e bine venit.
>:D< :gen_17: :gen_17:

Lilly
04.06.2008, 08:25:57
[quote=Lilly;875563]cam 8-9 mil...din cate imi amintesc...noi am luat si prajiturile tot de acolo...face nenea niste prajituri si un cozonac...super bun...

Voi unde o sa aveti nunta? cand e? mai multe detalii...ti-ai ales rochita?[/quote

o sa facem nunta in august 2009 (nu am hotarat inca ziua). de pregatiri nu ne-am apucat inca deoarece nu suntem in tara dar in august,anul acesta o sa venim acasa si o sa incepem sa rezolvam ce e mai important (o sa mergem sa vedem mai multe localuri,restaurante si sa ne hotaram care o sa ne placa din punct de vedere al pretului,servicilor,aspectului salii,....),o sa rezlvam si cu invitatiile,cameraman si fotograf, decoratiuni, si tot ce mai trebuie rezolvat mai din timp pt ca la anu o sa venim doar cu 2 luni inainte de nunta si nu prea o sa avem timp de toate,asa ca mai bine sa-mi fac temele din timp,nu?
ce sfatuiri mi-ai putea da?crezi ca procedez corect?mi-e frica sa las totul pe ultima suta de metri...deja de pe acum am emotii,nu stiu ce o sa ma fac atunci...daca nu o sa reusesc sa le rezolv pe toate?daca nu o sa iasa bine?:-s :-s

e foarte bine daca le rezolvi din timp...macar ce poti....restaurant, cameraman, fotograf, decoratiuni....aste ar fi bine sa inchei contracte ferme de anul acesta. Invitatiile si mai stiu eu ce alte maruntisuri lasa-le pe anul viitor...2 luni ai timp sa le faci....;)

Nu te stresa...stai linistita ...o sa fie bine...asa eram si noi...si a iesit totul perfect...Tb sa te gandesti ca e ziua voastra....sa faci totul asa cum vrei tu...chiar daca mamei sau soacrei poate nu le place ce vrei tu ;)

daca mai vrei sa-ti zic una alta intreaba-ma... noi am facut nunta la restaurantul Moldova, de la hotel. Am avut o nunta micuta 70 de persoane, dar sincer a fost perfect. Cica la Moldova poti face nunta ce pana la 100-120 persoane ...parca asa tin minte.
Am fost f incantati de organizare, de personal, totul a fost ok...n-am avut deloc probleme.

Lilly
04.06.2008, 08:35:55
rochia o s-o cumpar la anu cand o sa venim acasa. ma gadesc ca pana atunci o sa se mai schimbe moda,o sa mai apara si alte modele (poate care o sa-mi placa si mai mult,cine stie?).nu as vrea sa dau banii pe ea si dupa aia sa gasesc alt model mai fumos. crezi ca ar trebui sa o cumar anul asta?nu stiu cum ar fi mai bine sa procedez.:gen_13:
astept sfaturi,idei... orice ajutor(sfat) e bine venit.
>:D< :gen_17: :gen_17:

Cel mai bine asa...sa ti-o cumperi la anu cand vii acasa. E prea devreme sa ti-o iei anul asta. Poate iti gasesti ceva frumos in Italia.
Daca imi aduc aminte ceva ce tb sa faci din timp iti spun. In principiu de anul asta ar cam tb sa inchei contracte pt :
-sala (meniul oricum il stabiliti cu 1 sapt inainte de nunta sau la noi asa a fost...cand am incheiat contractul a fost ceva informativ)
-decoratiuni sala
-cameraman
-fotograf
-biserica
-prajituri, tort - ca daca veniti cu 2 luni inaite de nunta ...s-ar putea sa nu mai gasesti pe cineva care sa nu aiba alte angajamente

daca imi mai aduc aminte de ceva iti spun.

lylyana
05.06.2008, 11:29:55
la restaurantul hotelului Moldova a avut si fratele meu nunta dar acu vreo 5-6 ani in urma si a fost fffff frumos. si ei a fost fff incantati de tot(sala,organzare,decoruri,mod de servire...). am inteles ca s-a mai renovat de atunci,arata altfel acum fata de cum arata acum 5-6 ani,nu? poti sa-mi arati si mie niste imagini cu sala,decoratiuni...? [-o< [-o< am intrat si eu pe site-ul lor dar nu am gasit cine stie ce:-<. si daca mai ai si alte poze,imagini de la alte restaurante te rog mult de tot sa-mi trim si mie. am tot cautat pe net restauante,locatii de nunta din barlad dar nu am gasit mai nimic:(( :(( :((.
mersi mult mult mult...:* :*

lylyana
05.06.2008, 12:15:23
mai zicea cineva ca la vreo 20 km de barlad (in tutova parca)se gaseste Pensiunea Raluca (deschisa recent) si ca totul e nou,frumos si la super-pret. am cerut sa-mi de cateva detalii dar cred ca e ffff ocupata cu pregatirile (ca zicea ca are nunta prin iulie) si nu a mai intrat pe site.
are careva mai multe informati sa-mi de si mie?please!!!
tu,Lilly stii vreo ceva?ai auzit de aceasta?
pe net nu am gasit nimic cu privire la aceasta pensiune si as fi taree curioasa sa aflu mai multe (sala,servicii,pret...) sau macar un nr de telefon. va rog mult fetelor,daca ma puteti ajuta si pe mine!?!?[-o< [-o<
multa bafta la pregatiri tuturor miresicilor si o nunta ca-n povesti!!!
:* <:-P

Lilly
05.06.2008, 14:18:23
la restaurantul hotelului Moldova a avut si fratele meu nunta dar acu vreo 5-6 ani in urma si a fost fffff frumos. si ei a fost fff incantati de tot(sala,organzare,decoruri,mod de servire...). am inteles ca s-a mai renovat de atunci,arata altfel acum fata de cum arata acum 5-6 ani,nu? poti sa-mi arati si mie niste imagini cu sala,decoratiuni...? [-o< [-o< am intrat si eu pe site-ul lor dar nu am gasit cine stie ce:-<. si daca mai ai si alte poze,imagini de la alte restaurante te rog mult de tot sa-mi trim si mie. am tot cautat pe net restauante,locatii de nunta din barlad dar nu am gasit mai nimic:(( :(( :((.
mersi mult mult mult...:* :*

restaurantul este renovat ...arata superb....
mie mi-a placut la nebunie....
pozele de la nunta mea nu iti arata sala mai bine ca astea de pe site http://www.hotel-moldova.ro/restaurant.html

mesele nu vor fi asezate asa ca in poze...da in rest exact asa arata restaurantul...

alte locatii de nunta....inafara de cele spuse deja pe forum nu stiu ....imi pare rau

de pensiunea Raluca nu stiu nik...eu nu stau in barlad de vreo 8 ani....nu prea mai stiu ce e nou .....

lylyana
06.06.2008, 10:36:42
restaurantul este renovat ...arata superb....
mie mi-a placut la nebunie....
pozele de la nunta mea nu iti arata sala mai bine ca astea de pe site http://www.hotel-moldova.ro/restaurant.html

mesele nu vor fi asezate asa ca in poze...da in rest exact asa arata restaurantul...

alte locatii de nunta....inafara de cele spuse deja pe forum nu stiu ....imi pare rau

de pensiunea Raluca nu stiu nik...eu nu stau in barlad de vreo 8 ani....nu prea mai stiu ce e nou .....

imaginile de pe acest site le vazusem dar credeam ca ai si altele. intr-adevar e super restaurantul (mult mai frumos ca inainte). o sa ma interesez mai bine cand o sa vin acs si atunci o sa ne decidem ce si cum (oricum as vrea sa vad cat mai mult sali si sa aflu cat mai mule detalii...).
oricum mersi mult^:)^ ^:)^

nicopisi_nicoo
06.06.2008, 21:09:25
buna,miresici din barlad imi cer mii de scuze ..pe 5 iulie am nunta la pensiunea raluca in tutova ...daca vreti ceva poze contactatimi pe [email protected] si cu cea mai mare placere va ajut .....pupici deocamdata

nicopisi_nicoo
06.06.2008, 21:18:42
draga mea ,eu nu sunt in tara si am nunta pe 5 iulie ,am cunoscut oameni care mau ajutat enorm si care au inteles greutatea de afi departe ....totul am facut din afara si sincer tare greu....domnul de la pensiunea Raluca ma inteles si vreau sa spun ca nea devenit prieten....are camere de cazare ....super idei noi de tineret si mentalitate noua ...de asta aveam nevoie ....daca crezi ca sunt de ajutor exact pe soseua principala in tutova ....superb
....nou nout,curat ,oameni cu idei si receptivi...

nicopisi_nicoo
06.06.2008, 21:23:49
nu stiu cati km sunt exact 20 si cat dar mergi in tutova si intrebi, este pe soseaua principala si este mare si frumoasa ...exact un castel dintro poveste ...iar patronul POPOIU VALERICA este ceea ce cautati sunt sigura .....eu mai am cateva zile pina la nunta

nicopisi_nicoo
06.06.2008, 21:39:07
buna,nu sunt din barlad si nu cunosc spunetimi si mie unde sami fac un machiaj special ?si o coafura ....manichiura?ajutor....
mai am putin timp....

Lilly
10.06.2008, 11:23:18
buna,nu sunt din barlad si nu cunosc spunetimi si mie unde sami fac un machiaj special ?si o coafura ....manichiura?ajutor....
mai am putin timp....

Exista un salon f micut ...dar unde sunt niste doamne profesionsite la parterul unui bloc ...langa Biserica Sf Dumitru, in spatele primariei Barlad. Eu acolo m-am aranjat pt nunta.....am uitat acum cum se cheama ...:"> fac si machiaj si coafat si tot...au si cosmetica...e intr-un bloc micut cu acoperis de tigla....sigur o sa gasesti salonul....

bafta....daca nu-l gasesti da-mi mesaj privat si o sa-ti dau adresa exacta (o sa intreb acasa)

BytzaGabytza
15.06.2008, 15:04:45
Buna,

Sunt si eu o viitoare miresica in Birlad. Nunta vrem sa o programam in luna mai, anul viitor, insa luna viitoare vom merge in Birlad sa vedem posibile locatii. Numarul de persoane va fi de peste 100 si nu stiu ce restaurante de acolo au sali pentru atatia invitati. Daca imi puteti face cateva recomandari... m-ati ajuta foarte mult...

Sa vedem ce urmeaza dupa alegerea locatiei... :-?

simsim
16.06.2008, 21:50:59
Buna,

Sunt si eu o viitoare miresica in Birlad. Nunta vrem sa o programam in luna mai, anul viitor, insa luna viitoare vom merge in Birlad sa vedem posibile locatii. Numarul de persoane va fi de peste 100 si nu stiu ce restaurante de acolo au sali pentru atatia invitati. Daca imi puteti face cateva recomandari... m-ati ajuta foarte mult...

Buna,
Mai este un topic "locatii de nunta la barlad", citeste acolo poate te ajuta ce am mai scris despre restaurante.Mult succes!>:D<

lylyana
27.06.2008, 10:17:11
Buna,

sunt mai multe restaurante cu peste 100 de locuri,numai voi sa va decizeti care va place mai mult. de exemplu ar fi:
HOTEL OCCIDENT:-restaurant cu 150 locuri
-restaurant tip autoservire cu 50 locuri
-la nivelul 1 o terasa de vara
POIENITA:-terasa cu pana la 500 locuri
(dar trebuie sa ai minim 150 de invitati)
ALONA: -86 locuri in interior
-250 locuri pe terasa
HOTEL MOLDOVA:-restaurant cu 60 locuri
-salon cu 30 locuri
-bar cu terasa cu 35 locuri

lylyana
27.06.2008, 10:35:00
prea multe nu stiu de fiecare in parte pt ca-s plecata de ceva timp din barlad,insa in august o sa merg acasa si o sa ma interesez ca si eu tot la anu am nunta(in august) si o sa-ti dau mai multe detalii cand o sa ma intorc,adica prin septembrie. si eu tre sa rezolv muuulte cand o sa merg acasa(inchirierea restaurantului,muzica,fotograf,filmari,decoratiuni ...)#-o
ce-i mai important o sa incerc sa rezolv de anu asta,ca la anu o sa merg acasa doar cu 2 luni inaintea nuntii si nu o sa avem timp sa facem totul.
deja de pe acum am emotii;))
daca mai ai nevoie de pareri,detalii, iti stau la dispozitie. iti doresc spor la pregatiri si o nunta ca-n povesti. sa fii iubita si fericita...<:-P <:-P

nicopisi_nicoo
18.07.2008, 08:10:03
salut miresici ,am avut nunta la pensiunea raluca dar pe cat am laudat-o acum trebuie sa va povestesc sa nu faceti greseli ca mine!frumos dar domnul dupa nunta sa apucat sa schimbe multe cand a fost vorba de plata .....nu a recunoscut nimic si a fost cearta dupa nunta .....la inceput au promis multe si nu au facut nimic....pacat ca e frumos ...doar atata ....am stat de vb cu ei si mi se pareau perfect de treaba ....dar.....pacat ca dupa nunta a ramas o cearta la final
ORIUNDE MERGETI SCRIETI PE HIRTIE TOTUL SI PUNETII SA SEMNEZE CACI DUPA NU MAI RECUNOSC NIMIC
.....BAFTA

imaginile de pe acest site le vazusem dar credeam ca ai si altele. intr-adevar e super restaurantul (mult mai frumos ca inainte). o sa ma interesez mai bine cand o sa vin acs si atunci o sa ne decidem ce si cum (oricum as vrea sa vad cat mai mult sali si sa aflu cat mai mule detalii...).
oricum mersi mult^:)^ ^:)^

nicopisi_nicoo
18.07.2008, 08:13:54
buna eu nu am fost in tara decat cu o sapt inainte de nunta si am aranjat totul prin tel. si am gasit oameni care au corespuns standardelor din afara ......si a fost ok ....daca vrei sa te ajut ....
prea multe nu stiu de fiecare in parte pt ca-s plecata de ceva timp din barlad,insa in august o sa merg acasa si o sa ma interesez ca si eu tot la anu am nunta(in august) si o sa-ti dau mai multe detalii cand o sa ma intorc,adica prin septembrie. si eu tre sa rezolv muuulte cand o sa merg acasa(inchirierea restaurantului,muzica,fotograf,filmari,decoratiuni ...)#-o
ce-i mai important o sa incerc sa rezolv de anu asta,ca la anu o sa merg acasa doar cu 2 luni inaintea nuntii si nu o sa avem timp sa facem totul.
deja de pe acum am emotii;))
daca mai ai nevoie de pareri,detalii, iti stau la dispozitie. iti doresc spor la pregatiri si o nunta ca-n povesti. sa fii iubita si fericita...<:-P <:-P

nicopisi_nicoo
18.07.2008, 08:16:07
buna,acolo am facut si eu tortul si super bun la timp si exact cum trebuie ....super natural frumos si fff bun

nicopisi_nicoo
18.07.2008, 08:23:50
buna,draga mea am avut nunta la pensiunea raluca si vreau sa zic ca nu as mai face nimic acolo niciodata ...frumos aranjament,mincarea buna dar nu sau tinut de cuvint.....greseala mea a fost ca nu iam pus sa semneze ce am luat eu notite...caci dupa nunta dimineata sau scumpit meniurile...bucatarii ospatarii....si cate si mai cate ...oricum cu mine nu lea mers dar nu cred ca trebuia cearta de dimineata .......au parut niste oameni de zahar ,de pus la rana si dimineata aveau coarne...de ex. trebuia gratar facut in curte sa facut la plita ....ce mai puteam face in toiul nuntii?asta am halit-o....
mai zicea cineva ca la vreo 20 km de barlad (in tutova parca)se gaseste Pensiunea Raluca (deschisa recent) si ca totul e nou,frumos si la super-pret. am cerut sa-mi de cateva detalii dar cred ca e ffff ocupata cu pregatirile (ca zicea ca are nunta prin iulie) si nu a mai intrat pe site.
are careva mai multe informati sa-mi de si mie?please!!!
tu,Lilly stii vreo ceva?ai auzit de aceasta?
pe net nu am gasit nimic cu privire la aceasta pensiune si as fi taree curioasa sa aflu mai multe (sala,servicii,pret...) sau macar un nr de telefon. va rog mult fetelor,daca ma puteti ajuta si pe mine!?!?[-o< [-o<
multa bafta la pregatiri tuturor miresicilor si o nunta ca-n povesti!!!
:* <:-P

lylyana
21.07.2008, 16:47:23
salut miresici ,am avut nunta la pensiunea raluca dar pe cat am laudat-o acum trebuie sa va povestesc sa nu faceti greseli ca mine!frumos dar domnul dupa nunta sa apucat sa schimbe multe cand a fost vorba de plata .....nu a recunoscut nimic si a fost cearta dupa nunta .....la inceput au promis multe si nu au facut nimic....pacat ca e frumos ...doar atata ....am stat de vb cu ei si mi se pareau perfect de treaba ....dar.....pacat ca dupa nunta a ramas o cearta la final
ORIUNDE MERGETI SCRIETI PE HIRTIE TOTUL SI PUNETII SA SEMNEZE CACI DUPA NU MAI RECUNOSC NIMIC
.....BAFTA

in primul rand CASA DE PIATRA,si iti doresc o viata plina numai de bucurii si fericire.sa fii iubita>:D< >:D<
imi pare rau ca s-a terminat cu cearta,fff urat din partea lui.dar si voi cand ati facut contractul de inchiriere de ce nu l-ati pus sa semneze?eu am mai auzit astfel de intamplari nefericite si imi pare sincer rau ca ti s-a intamplat si tie. si eu eram tareee entuziasmata de aceasta pensiune;acum insa nici nu stiu ce sa mai fac:( :(

lylyana
21.07.2008, 17:03:47
buna eu nu am fost in tara decat cu o sapt inainte de nunta si am aranjat totul prin tel. si am gasit oameni care au corespuns standardelor din afara ......si a fost ok ....daca vrei sa te ajut ....

eu o sa merg anul acesta acasa,in august,si o sa incerc sa rezolv cu restaurantul,muzica,cameraman,tort suport pe tort,decoratiuni florale,sa vb si cu nasii...la anu o sa ajungem in tara cu 2 luni inaintea nunti si o sa avem timp sa rezolvam si restul. sper sa facem fata cu brio.
tu ce cameraman ai avut?dar muzica?as dori si eu mai multe detalii.poti sa-mi trimiti si mie pe privat mai multe informatii cu privire la nunta ta?tot ce tine de organizare(daca vrei,desigur).
si pe mine ma batea gandul sa fa tot la pensiunea raluca dar acum parca nu mai sunt asa sigura,nu stiu ce sa fac.tu crezi ca daca il pun sa semneze o sa iasa totul bine?in afara de cearta de la final la tine au fost toate bune?a iesit frumos? poti sa-mi trimiti,te rog,cateva poze cu sala si decoratiuni?
multumesc mult:gen_17: >:D<

lylyana
26.07.2008, 12:36:27
help fetelor! care ati avut nunta in pana acum in barlad de unde ati facut rost de muzica? formatie sau dj? care imi poate recomanda si mie pe cineva de incredere si sa fie cat de cat prosfesionist (sa cante bine nu sa se lalaie si sa puna invitatii pe fuga;)) ). va rog mult sa ma ajutati[-o< [-o< ca peste cateva zile merg acasa si trebuie sa incep pregatirile. imi puteti lasa informatii pe privat (un nr de tel sau adresa). va multumesc. >:D<

andrweea
31.08.2008, 15:24:26
buna...sunt si eu o viitoare miresica din Barlad...vom avea nunta anul viitor...dar deja am emotii...pentru moment incerc sa caut o locatie....dar e cam greu pt ca eu stau in iasi si sotul meu e in strainatate...incerc sa ma orientez dupa opiniile voastra...si sper sa ma pot hotara si sa gasesc ceva acceptabil...

andrweea
06.09.2008, 21:46:40
mai este vreo miresica din barlad pentru 2009?eu am ales restaurantul dar as vrea sa mai schimb pareri cu cineva de pe acolo....:(

lylyana
08.09.2008, 10:12:34
mai este vreo miresica din barlad pentru 2009?eu am ales restaurantul dar as vrea sa mai schimb pareri cu cineva de pe acolo....:(

sall. si eu sunt o viitoare miresica 2009.tu cand ai nunta (pe ce data,mai exact?) si la ce restaurant vrei sa o faci? eu deja am rezolvat cu restaurantul,muzica,foto-video. daca vrei sa ma intrebi ceva iti stau la dispozitie (sper sa te pot ajuta). SPOR LA PREGATIRI

andrweea
08.09.2008, 19:47:49
buna ma bucur mult ca am cu cine sa vb..poate ma sfatuiesti si pe mine...nunta am fixat-o pe 16 august 2009 ...am ales restaurantul..ramane Monden...acum urmeaza muzicaa..si imi ete greu sa aleg...eu lucrez in iasi iar sotul meu nu este in tara...am ramas eu sa ma ocup de toate...daca ai putea sa-mi faci niste recomandari...ms mult si tinem legatura

andrweea
09.09.2008, 07:47:50
ce formatii stiti din barlad...eu am o lista dar inca nu am vb cu nici una...i-am auzit pe net pe cei de la politon...la ce pret ai gasit formatia....si fotograf cum ai gasit ...imi poti recomanda unul?...eu una am cam intart in panica...stiu ca pe cei buni trebuie sa-i gasesti din timp:-s ...dar nici sa arunc bani pe cei mai scumpi....:(

andrweea
11.09.2008, 07:33:49
buna...voi ce formatii ati ales?...eu am sunat la vreo 5 dar care sunt ocupate:-s care au preturi fff mari...50 mil...:O ...imi puteti trimite pe privat niste formatii si date de contantc....va rog muuuult[-o<

lylyana
11.09.2008, 13:47:32
ce formatii stiti din barlad...eu am o lista dar inca nu am vb cu nici una...i-am auzit pe net pe cei de la politon...la ce pret ai gasit formatia....si fotograf cum ai gasit ...imi poti recomanda unul?...eu una am cam intart in panica...stiu ca pe cei buni trebuie sa-i gasesti din timp:-s ...dar nici sa arunc bani pe cei mai scumpi....:(

noi am ales dj nu formatie ca-s toate ff scumpe (50 mil majoritatea vor) si mi se pare exagerat preatul asta doar pt cateva ore intr-o noapte,nu crezi? acum fiecare face cum vrea,alege ce vrea. noi am fost la 2 nunti luna trecuta,in august, dintre care una avea dj si cealalta formatie, si pot spune ca mai mult mi-a placut nunta la care au avut dj (la cea cu formatie nu mi-a placut ca faceau pauze dese si lungi si nici nu cantau prea bine,plus ca puneau numai melodii vechi si manele la greu,nimic tineresc,etno..:-& :-& ).
pt foto-video as putea sa-ti dau cateva detalii daca vrei. am vorbit cu 2 fotografi luna trecuta dar sa stii ca si aici difera destul de mult preturile. de ex am gasit unul care vrea pt filmat 6 mil iar pt foto 30.000/poza (de marime medie) si celalalt vroia 8 mil pt filmat si 35.000 de poza (de aceeasi marime). noi l-am ales pe primul (cu toate ca al doilea e chiar var de-al sotului dar de ce sa aruncam banii in vant aiurea daca se gaseste mai ieftin;)) ).daca vrei iti pot da un nr de telefon la care sa-i poti contacta.

lylyana
11.09.2008, 13:57:10
buna...voi ce formatii ati ales?...eu am sunat la vreo 5 dar care sunt ocupate:-s care au preturi fff mari...50 mil...:O ...imi puteti trimite pe privat niste formatii si date de contantc....va rog muuuult[-o<

am o prietena care are nunta acum in septembrie (dar la care nu pot merge din pacate ca nu sunt in tara:( :( ) si ea a gasit o formatie cu vreo 20-30 mil parca. daca vrei pot sa ma interesez mai bine (sa-i cer detalii,un nr de tel,adresa...ce vrei tu).
si pe mn ma batea gandul la inceput sa aleg formatie dar cand am aflat ce preturi au mi-a pierit pofta si am ales dj pana la urma (am facut deja contract cu el deci nu mai pot face nimik acum.) despre aceasta formatie pe care o are prietena mea la nunta ei am aflat abia dupa ce incheiasem contractul cu dj-ul:-< .
te pup si bafta la pregatiri

lylyana
11.09.2008, 14:09:29
ai ales restaurantul? daca da,care? noi facem la occident (in spatele bisericii Sf Ilie,langa piata centrala). am innebunit cautand,mai ales ca venim acs doar cu o luna inaintea nuntii si nu prea avem timp sa pregatim noi totul. si nu mai vorbesc ca toatre-s super scumpe.... meniul cel mai ieftin la acest restaurant este de 1.800.000 anul asta, 1.900.000 de pers anul viitor. am uitat sa zic ca in acest pret sunt incluse si:tort,prajituri,fructe, bauturi,decoratiunile salii) ceea ce la alte restaurante nu am gasit,si pot spune ca am cautat tot barladul de am innebunit8-} .e cam scump dar merita banii

lylyana
11.09.2008, 14:35:27
unde se gaseste restaurantul monden? in ce zona a barladului? si cat te costa meniul/pers?biserica ati ales-o? noi inca nu ne-am decis la ce biserica o sa facem cununia religioasa. mai tinem legatura;-)

andrweea
11.09.2008, 19:24:12
restaurantul Monden e in spate la magazinul Plus...de la iesirrea din barlad..e deschis anul trecut..meniul e 140 mil..pana la anul cel mult 150..dar doar mancarea si bautura aperitiv, de restul ma ocup eu...mi l-a recomandat o cunostinta...sper ca am facut o alegere buna...are 2 sali in cazul in care sunt mai mult de 100 de pers se amenajeaza si la etaj...vineri pe 12 sept merg sa ascult o formatie...mi-a cerut 35 mil dar vine si acasa...dar as mai vrea sa mai ascult...daca se poate sa-mi zici nr maine pana in ora 11...atunci plec spre barlad...

andrweea
11.09.2008, 19:34:18
nunta am fixat-o pe 16 august ..am vrut sa o facem sambata dar majoritatea erau ocupate pana ne-am gandit noi sa cautam...biserica inca nu am cautat..pt asta trebuie sa mai fac cateva drumuri pana in barlad..(eu lucrez in iasi)imi poti da pe privat nr de tel al fotografului...sa vad daca o mai fi liber pe data asta

Cat_Eyes
11.09.2008, 19:46:13
fetelor, dar cununia religoasa unde o faceti?
eu sunt din vaslui si de multe ori am mers la manastirea moreni, este inainte de crasna, la vreo 10 km pe stanga cum veniti voi spre VS.
a facut cineva acolo?
mie imi place mult locatia, e liniste, e superb..
si oricum o sa avem masini, deci n-ar fi problema cu distanta. drumul? vreo 30 de minute, mers regulamentar :))
aveti idee?
ps: ma bucur ca am gasit pe cineva din aceeasi zona..

lylyana
13.09.2008, 11:19:46
fetelor,voi unde faceti (sau unde ati facut) sedinta foto in barlad? eu in afara de gradina publica nu mai stiu nici un loc interesant. voi la ce v-ati gandit?ce locuri mai cunoasteti in barlad sau in apropierea orasului? ar mai fi si muzeul dar nu stiu daca s-ar putea face poze acolo. in parc nici vorba de fotografiat ca nu-mi place#-o . astept sugestii din partea voastra.

andrweea
15.09.2008, 08:40:55
in sfarsit pot sa fiu mai linistita...am rezolvat cu "urgentele"...multumesc mult de ajutor >:D<

simsim
17.09.2008, 14:09:20
ai ales restaurantul? daca da,care? noi facem la occident (in spatele bisericii Sf Ilie,langa piata centrala). am innebunit cautand,mai ales ca venim acs doar cu o luna inaintea nuntii si nu prea avem timp sa pregatim noi totul. si nu mai vorbesc ca toatre-s super scumpe.... meniul cel mai ieftin la acest restaurant este de 1.800.000 anul asta, 1.900.000 de pers anul viitor. am uitat sa zic ca in acest pret sunt incluse si:tort,prajituri,fructe, bauturi,decoratiunile salii) ceea ce la alte restaurante nu am gasit,si pot spune ca am cautat tot barladul de am innebunit8-} .e cam scump dar merita banii
Buna,
Eu tocmai am avut nunta la Occident, si dupa mine e cel mai elegant restaurant din Bd(nu ca am avut eu nunta acolo:-p ),ar mai fi Alona pe terasa dar trebuie sa ai o nunta mare.Totul a fost super, nu am avut nici o problema, mancarea f buna si f multa.Si eu ca si tine am venit in tara doar cu o luna inainte!Se ocupa ei de tot doar sa le spui ce vrei. Mult succes la pregatiri!:*

Pupapopipa
18.09.2008, 13:46:53
Miresici din Barlad,
sper sa va pot fi si eu de folos daca aveti nevoie de sfaturi sau recomandari pentru pregatirea nuntii! >:D< >:D< >:D<
Am avut nunta in iulie, pe terasa restaurantului Alona, si totul a fost peste asteptarile noastre! Toti invitatii s-au simtit bine si au ramas alaturi de noi pina dimineata! Pacat ca a durat atit de putin!
Va doresc succes in organizarea nuntii si rabdare sa treceti cu bine peste toate obstacolele intalnite pe parcurs! Sa va bucurati de toate etapele pregatirilor pentru ca au farmecul lor si o sa va amintiti cu drag - asa cum fac si eu acum - de nebunia gasirii rochiei si accesoriilor de mireasa, alegerea tortului, telefoanele de confirmare, cazarea invitatilor si restul!!!
Va pup si astept intrebarile voastre, M

troppotzika
22.09.2008, 15:12:26
Buna! Nici nu va imaginati ce placere am avut sa descopar ca sunt si miresici din Barlad! Sper sa nu va suparati ca o sa incep sa va bombarfdez cu intrebari.Eu fac nunta la anul la casa armatei dar sunt in strainatate momentan si vin de craciun sa aranjez toate detaliile. De aceea o sa am mare nevoie de ajutorul vostru! Apropos..stiti vreo firma de catering, pt ca eu am inchiriat casa armatei si trebuie sa aduc mancarea..Si inca o rugaminte..am mare nevoie de cursuri de dans..pt ca noi nu stim delok sa dansam..stiti cumva daca si unde se organizeaza?

Pupapopipa
22.09.2008, 16:32:47
Buna! Nici nu va imaginati ce placere am avut sa descopar ca sunt si miresici din Barlad! Sper sa nu va suparati ca o sa incep sa va bombarfdez cu intrebari.Eu fac nunta la anul la casa armatei dar sunt in strainatate momentan si vin de craciun sa aranjez toate detaliile. De aceea o sa am mare nevoie de ajutorul vostru! Apropos..stiti vreo firma de catering, pt ca eu am inchiriat casa armatei si trebuie sa aduc mancarea..Si inca o rugaminte..am mare nevoie de cursuri de dans..pt ca noi nu stim delok sa dansam..stiti cumva daca si unde se organizeaza?

Buna!... si, de pe acum, casa de piatra!>:D< >:D< >:D<
Din pacate, eu nu stiu sa fie prea multe firme de catering in Barlad!
Iti recomand restaurantul Alona pentru servicii de catering - este si locul unde am facut noi nunta si pot spune, din proprie experienta, ca au tratat cu seriozitate colaborarea noastra, iar invitatii au fost multumiti de meniu si organizare.
In ceea ce priveste cursurile de dans, stiu ca intr-o perioada se organizau la Casa de Cultura (mai multe genuri chiar). Alte variante ar fi sa apelezi la un profesor de sport pentru lectii particulare de dans (de la Clubul Elevilor, de exemplu) sau la "sfantul" youtube. Noi am invatat sa valsam cu lectiile de pe youtube, dar uite si alte linkuri pentru lectii online: http://www.miresici.ro/showpost.php?p=89500&postcount=155.
Cam asta e! Daca mai ai alte intrebari, sper ca eu si miresicile din Barlad sa te putem sfatui!
Succes la pregatiri, M

lylyana
23.09.2008, 16:42:38
Buna,
Eu tocmai am avut nunta la Occident, si dupa mine e cel mai elegant restaurant din Bd(nu ca am avut eu nunta acolo:-p ),ar mai fi Alona pe terasa dar trebuie sa ai o nunta mare.Totul a fost super, nu am avut nici o problema, mancarea f buna si f multa.Si eu ca si tine am venit in tara doar cu o luna inainte!Se ocupa ei de tot doar sa le spui ce vrei. Mult succes la pregatiri!:*

mersi mult. daca o sa am vreo nelamurire sau nevoie de sfaturi o sa apelez la tine. iti doresc o viata plina numai de bucurii si impliniri alaturi de cei dragi,sanatate multa,fericire si CASA DE PIATRA. mult succes in continuare.>:D< :*

carmems78
25.09.2008, 13:56:23
buna!ma numesc carmen si sunt din barlad.am avut nunta in august la poienita si vreau sa spun ca a fost perfect sau cel putin asa mi s-a parut mie(ceea ce era si important!).urez mult noroc la toate viitoarele miresici!pupici!;-)

andrweea
29.09.2008, 10:11:30
Buna miresici....cum merg pregatirile...eu m-am gandit sa-mi fac singura invitaiile si am inceput sa lucrez la ele....voi cum stati...eu am mari emotii...ma gandesc sa fac multe singura/:) ...invitatii, marturii, paharele mirilor...am mari emotii...sper sa-mi iasa asa cum le doresc...pup si mult spor la pregatiri>:D<

otilia_thia
06.10.2008, 13:24:17
:D Si eu sunt din Barlad. Mai exact din comuna Suletea, ma rog, e aproape.

andrweea
06.10.2008, 20:49:10
:D Si eu sunt din Barlad. Mai exact din comuna Suletea, ma rog, e aproape.

bine ai venit printre noi....>:D<

geany_m
12.10.2008, 12:37:01
Salutare dragele mele :)

Miresica Angisor a creat o petiție online , pt. Masivul Postavaru , poate vreți să semnați si voi această petiție:

Angisor Re: Miresici guralive 2
fetelor, daca vi se pare interesanta, votati petitia urmatoare va rog...e initiata de mine..multumesc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p07202042.html

catalinav
24.10.2008, 13:36:53
Buna miresici,
Eu am facut nunta in Barlad...ne-am simtit bine, a fost frumos...dar acum as face alte alegeri...
Sa punctam:
Faptul ca am ales salonul Majestic a fost cea mai mare greseala pe care am facut-o in ceea ce priveste nunta, norocul meu a fost ca mi-am putut reface apoi coafura si machiajul la Carmen Style, altfel nu cred ca m-as mai fi putut simti bine. a nu se intelege ca recomand Carmen style...ci doar ca intre cele 2, sigur nu as mai alege sa merg la Majestic.
Ptr. buchet si lumanari am ales Mireasa.., s-a dovedit o alegere neinspirata tinad cont de faptul ca am mers cu fotografii ff explicite a felului in care mi-as fi dorit sa arate....rezultatul nu a fost acelasi...nici la lumanari, nici la buchete.
Fotograful-Domunul Manole, cunoscut in barlad, categoric nu...eu mi-as fi dorit poze artistice, iar acest termen nu se rezuma la claritate....

Vreau sa dau si un 10 cu felicitari ptr tort- l-am facut la Grigoras
Daca doriti detalii...va stau la dispozitie....

lylyana
28.10.2008, 13:09:01
Buna miresici,
Eu am facut nunta in Barlad...ne-am simtit bine, a fost frumos...dar acum as face alte alegeri...
Sa punctam:
Faptul ca am ales salonul Majestic a fost cea mai mare greseala pe care am facut-o in ceea ce priveste nunta, norocul meu a fost ca mi-am putut reface apoi coafura si machiajul la Carmen Style, altfel nu cred ca m-as mai fi putut simti bine. a nu se intelege ca recomand Carmen style...ci doar ca intre cele 2, sigur nu as mai alege sa merg la Majestic.
Ptr. buchet si lumanari am ales Mireasa.., s-a dovedit o alegere neinspirata tinad cont de faptul ca am mers cu fotografii ff explicite a felului in care mi-as fi dorit sa arate....rezultatul nu a fost acelasi...nici la lumanari, nici la buchete.
Fotograful-Domunul Manole, cunoscut in barlad, categoric nu...eu mi-as fi dorit poze artistice, iar acest termen nu se rezuma la claritate....

buna draga mea! mai intai as vrea sa iti urez CASA DE PIATRA si o viata plina numai de bucurii si impliniri, iar in al2-lea rand as avea cateva intrebari sa-ti adresez: -la ce restaurant ai facut nunta? -ai avut formatie sau dj (cat te-a costat si cum se numeste)? -iar fotograful se numea Manole si mai cum (prenumele)? poti sa-mi dai mai multe detalii pe privat?te rog! te poop,merci...>:D< ^:)^

lylyana
28.10.2008, 13:26:42
fetelor cum stati cu pregatirile? eu mai am 10 luni pana la nunta dar pot spune ca de pe acum am superrrr emotii. am rezolvat cu restaurantul,nasii,am cumparat invitatiile dar nu le-am trimis inca(le vom trimite cu vreo 2 luni inainte, voi ce spuneti,nu e prea tarziu?eu ziceam sa le fi trimis cu vreo 3-4 luni inainte ca sa poata strange lumea banii pt nunta;)) ;)) ).am insa un mare regret in ceea ce priveste invitatiile (nu ca nu ar fi frumoase dar as fi vrut sa le fac cu o foto de-a noastra imprimata pe ele dar nu a fost posibil deoarece nu am avut nici timp,nici nu stim unde am fi putut face asta si nici nu suntem in tara ca sa ne interesam ca poate am fi gasit pe cineva care sa se priceapa). imi pare tare rau,stiti,am ramas cu un regret ff mare pt ca vroiam sa fie mai deosebite nu doar simple invitatii cumparate.... voi nu cunoasteti pe cineva care stie sa le faca dupa o poza de-a noastra? ca as renunta la astea si am face altele daca as sti ca se poate. please,care ma poate ajuta si pe mine cu niste detalii? va rog mult de tot... aaa,si cat m-ar costa sa le fac asa? sper sa ma puteti ajuta si pe mine ca eu chiar nu am idee cum as putea rezolva aceasta problema; dar daca nu, o sa le las pe acestea care le-am cumparat,insa mai am totusi o speranta.:* :* spor la pregatiri

lylyana
28.10.2008, 13:55:33
aaa, si inca ceva... a avut vreouna din voi karaoke la nunta?daca da cum a fost? credeti ca e o idee buna? eu ma gandeam ca ar fi mers ff bine un astfel de mini-show deoarece o sa avem si cativa invitati italieni si stiu ca la ei e nelipsit de la orice eveniment mai mult sau mai putin important. am ff multe nelamuriri si nu stiu ce sa fac .as vrea sa fie totul perfect ca invitatii sa se simta ffff bine dar parca ma nelinisteste gandul ca nu voi reusi sa fac totul cum mi-am propus; mi-e frica sa nu-mi scape vreun detaliu din cauza emotiilor.
apropo,voi ce cadou/surpriza ii faceti(sau i-ati facut,pt cele care au avut deja nunta) mirelui? sper sa nu radeti de mine dar eu m-am gandit sa caut pe cineva care sa se imbrace si sa danseze in stil indian sau ceva de genul asta si care sa danseze special pt sot; dar problema este (de fiecare data trebuie sa existe si cate o problema,nu?):unde as putea gasi pe cineva in domeniu?la vreo scoala de dans? trebuie sa fie cineva care sa se priceapa la astfel de dansuri. as vrea ca acest moment sa se petreaca atunci cand va fi furata mireasa. nu stiu daca e chiar asa de buna ideea mea,voi ce credeti?oare ar fi incantat sau mai bine renunt la idee? eu cred ca totusi ar ramane cu o amintire frumoasa,nu credeti? sau ce altceva as putea face? voi aveti alte idei?:-?
astept parerile,sfaturile voastre;-)

ayala
29.10.2008, 15:24:27
Buna !
Si eu voi fi mireasa anul viitor cred ca pe 4 iulie.Am cautat pe 15 august dar era deja data sala pe care o vrem noi.
Mi se pare interesanta ideea de a umple golul cand e furata mireasa.Ma gandeam ca as putea imbraca o prietena cu o alta rochie si sa se duca la nunta in locul meu cat lipsesc ! ;))

ayala
29.10.2008, 15:31:47
In legatura cu lectiile de dans voi reveni cu un nr de tel pt voi deoarece o prietena care a avut nunta in septembrie a luat lectii de vals si s-au descurcat binisor la nunta.Am inteles ca este o sala unde se pot lua lectii de vals undeva pe la unitatea militara.

troppotzika
03.11.2008, 11:39:43
Nu se mai aude nimic prin Barlad...liniste..liniste...probabil ca sunteti ocupate cu pregatirile...nu se mai aude nimic despre lectiile de dans, ca tare am nevoie ca eu si viitorul sot nu prea le avem cu dansul..mai ales populara...Fetelor voi cum ati ales :formatie sau dj?Eu ma gandeam la ambele...sau nici nu mai stiu..Si inca ceva de unde ati luat sau va luati invitatiile?

Pupapopipa
03.11.2008, 17:50:03
Nu se mai aude nimic prin Barlad...liniste..liniste...probabil ca sunteti ocupate cu pregatirile...nu se mai aude nimic despre lectiile de dans, ca tare am nevoie ca eu si viitorul sot nu prea le avem cu dansul..mai ales populara...Fetelor voi cum ati ales :formatie sau dj?Eu ma gandeam la ambele...sau nici nu mai stiu..Si inca ceva de unde ati luat sau va luati invitatiile?

Buna! :)
E posibil ca miresicile din Barlad sa fie, intr-adevar, ocupate cu pregatirea nuntii! Asa ca... incerc sa te ajut eu in legatura cu invitatiile de nunta!
Asa cum probabil stii, daca ai dat deja o fuga pe la magazinele de profil din Barlad, gasesti modele frumoase (care se pot personaliza chiar cu fotografia mirilor) si la preturi pentru toate buzunarele. Daca nu-ti place nimic, un search pe google si ai o multime de alte variante.
Pentru ca nu am fost in tara la momentul respectiv si mi-a fost teama de o comanda online, eu le-am comandat de la o firma din Bucuresti. Am ales citeva modele de pe site-ul firmei, sora mea a fost cea care a dat comanda si le-a ridicat dupa doua saptamini http://www.miresici.ro/showpost.php?p=681833&postcount=1374.
Imi pare rau ca nu te pot ajuta in legatura cu lectiile de dans... asa cum am mai scris, noi am invatat singuri dupa citeva clipuri de pe internet.
Cit priveste muzica de la nunta, noi am avut formatie si am fost foarte multumiti. Eram pregatiti si cu varianta de DJ pentru pauze... dar nu a fost nevoie sa intervina pentru ca formatia a cintat aproape non-stop! Ideea e sa te hotarasti din timp ce vrei, pentru ca - de obicei - contractele (fie pentru DJ, fie pentru formatie) se semneaza cam cu un an - jumatate de an inainte!
Sper ca ti-am putut fi de folos! Succes la pregatiri pe mai departe!
>:D< >:D< >:D<

carmems78
03.11.2008, 22:46:08
buna!noi am avut nunta in august anul acesta!nu am facut cine stie ce pregatiri si nici nu am luat lectii de dans,mai ales ca sotul meu nu danseaza niciodata,poate doar la betie:D!oricum dupa atatia ani in care nu am dansat niciodata,in seara aia mi-am distrus sandalutele de la atata dansat;)),parca era in sange ritmul\:D/!si sotul meu a dansat destul de bine#:-S!
in legatura cu muzica am vrut dj la inceput si chiar gasisem,cu solista,doar ca la inceput ne-a spus un pret si dupa a marit,iar la banii aia am gasit o formatie care ne-a cantat toata noaptea,non-stop!oricum a fost perfect!:)
va urez succes la pregatiri!:*

simonicka
04.11.2008, 21:38:33
Salutare miresici din Barlad1
M-am ratacit si eu printre voi cautatnd o fosta colega de facultate si am observat ca aveti aceasi problema ca peste tot - formatia de nuanta. E normal ca doar muzica face toata nunta. Asa am acoperit si noi problema legata de chelneritele ametite care uitau sa treaca pe la invitati sa-i intrebe ce mai servesc, desi am insistat mult pe chestia asta.
Ce parere aveti de formatia noastra: http://www.youtube.com/watch?v=OBYC54Hnyko
Ce-i drept e doar o bucatica mica, dar nu am alte melodii mai scurte care sa poata fi incarcate pe net.

ayala
10.11.2008, 13:23:54

Ai putea te rog sa imi dai si mie nr de telefonl al firmei din Bacau care face decoratiuni si cel al d-nei Toporas?
Merci !

Ttiffany
14.11.2008, 08:46:10
Sal ,fetelor! sunt si eu noua pe aici si m-am gandit sa va salut!:)

Lilly
17.11.2008, 18:16:55
Sal ,fetelor! sunt si eu noua pe aici si m-am gandit sa va salut!:)

buna, bine ai venit printre noi...sa-ti traisca gandacul >:D<>:D<

andrweea
21.11.2008, 14:38:10
Buna miresici,
Sa punctam:

daca zici ca ai fost multumita de cum ti-a facut tortul d-l Grigoras as vrea si eu niste detalii...ti-a facut tortul cum ai vrut tu...sau au ei niste modele...m-ai putea ajuta cu un nr de tel...sau unde il pot gasi...merci mult

ayala
22.11.2008, 13:40:34
cine poate sa imi dea nr de tel al d-nei Toporas care face torturi pt nunta?

andrweea
05.12.2008, 20:20:22
gata miresici ati lasat pregatirile de nunta deoparte....va pregatiti pentru sarbatori...;-)

poupee
15.12.2008, 23:30:41
buna! ma gandeam ca poate venim o fuga in tara, in vara, sa facem nunta. Una mica,cu familia si prietenii apropiati dar dupa cum citesc aici cred ca nu avem sanse sa gasim vre-un loc la vre-un restaurant. cine a mai facut nunta,la cat mai ajunge pretul unui meniu de persoana? am nevoie de repere,informatii. Multumesc anticipat

lylyana
16.12.2008, 16:59:25
buna! ma gandeam ca poate venim o fuga in tara, in vara, sa facem nunta. Una mica,cu familia si prietenii apropiati dar dupa cum citesc aici cred ca nu avem sanse sa gasim vre-un loc la vre-un restaurant. cine a mai facut nunta,la cat mai ajunge pretul unui meniu de persoana? am nevoie de repere,informatii. Multumesc anticipat

eu va doresc bafta multa dar nu prea mai cred ca o sa gasiti ceva pt vara 2009 deoarece sunt super ocupate restaurantele din barlad. si noi tot la vara avem nunta si de asta iti zic deoarece noi am umblat ca disperatii pana am gasit ceva liber dar pt duminica deoarece sambetele erau toate ocupate la restaurantele la care am fost si am intrebat. pot spune ca am umblat tot barladul pe la mai toate restaurantele iar pretul unui meniu (cel putin unde am fost noi) era de la 1.500.000 de persoana in sus.noi avem meniul de 1800-1900/pers dar pot spune ca e convenabil deoarece in pretul acesta se incadreaza si tortul,prajiturile,bautura si decoratul salii. noi facem la occident,localul deschis mai recent(1-2 ani in urma,nu stiu exact). daca vreti sa va faceti nunta va trebui sa mergeti cu cel putin un an inainte sa cautati restaurantul ca altfel sigur nu gasiti (mai ales pt perioada de vara). pt orice alte informatii mai doresti iti stau la dispozitie.

lylyana
16.12.2008, 17:12:12
acum depinde si de numarul de invitati pe care o sa-l aveti.faceti-va o lista orientativa si in functie de numarul de invitati as putea sa-ti dau cateva detalii despre restaurantele din barlad.. eu am fost in tara in august anul acesta si mi-am cumparat si invitatiile (numai ca nu le trimit de pe acum ca-i prea devreme,cu vreo 2-3 luni inainte le trimit tuturor). am vazut si preturile la rochii,costume,..... in mare mi-am facut o idee despre tot ce tine de o nunta.aaa,sa nu uit: la restaurantul la care o sa facem noi nunta erau rezervari facute pt luna august inclusiv pe 2010-2011 (cateva sambete doar,nu toate,)nu vreau sa te sperii dar oricum nu prea as cred ca ai mai putea gasi ceva liber pt vara anului viitor.oricum tu incearca sa cauti ,nu se stie,poate s-a mai razgandit vreounul intre timp;)) . it urez multa bafta>:D<

ayala
20.12.2008, 19:20:00
daca te misti repede si ai pe cineva in tara care sa umble pt tine posibil sa mai gasesti inca o sala libera-iti vand un pont acum: s-a deschis de putin timp un restaurant cu 2 etaje ,am vazut ca are si terasa.Este chiar langa Casa de Cultura si fiind abia deschisa de 2 sapt cred ca o sa mai gasesti liber pt vara 2009(din cate am inteles este a celor de la Galmondo).
Am vb cu patronul de la Lebada si am inteles ca spera pana in vara sa mai faca alaturi o sala micuta de ~ 50 persoane pe care sa o termine pana in vara.Ideea e ca trebuie sa fie cineva aici sa mearga sa vb personal.Mai au si cei de la Iulius o sala de 50 pers care nu cred sa fie inca ocupata pe anul viitor(sala e in spate la DAs).
Daca mai ai nevoi de lamuriri sa imi spui.
Sarbatori fericite tuturor!

andrweea
24.12.2008, 11:11:20
sarbatori fericite tuturor...si un an nou cu multe impliniri....La multi ani!>:D<

troppotzika
04.01.2009, 22:44:41
buna dragelor..eu sunt oarecum panicata ca nu imi gasesc formatie..da-ti-mi va rog ceva nume de formatii si eventual ceva date de contact. :)

ayala
11.01.2009, 19:13:20
Si eu m-am confruntat cu problema ta.Daca imi scrii pe adresa [email protected] o sa-ti pot da mai multe nr. de tel de la formatii si eventual unele sfaturi.Daca nu ai fotograf pot sa iti dau nr de la firma din Iasi cu care am facut noi contract.

ayala
11.01.2009, 19:15:27
Sa stii ca e important sa ii stii putin pe cei care vor canta la nunta ta.Am fost la o nunta si dupa miezul noptii au inceput sa bea si sa faca pauze lungi si dese.

ayala
11.01.2009, 19:17:14
vad ca a fost stearsa adresa de e-mail si probabil ca si numerele de telefon daca ti le-as da le-ar sterge si pe astea.nu stiu cum sa procedam.

BytzaGabytza
12.01.2009, 15:28:40
Buna din nou!

Noi ne-am hotarat sa facem nunta anul acesta in septembrie... si ma intereseaza sala de la ultimul etaj al magazinului general... am inteles ca acolo se plateste doar chiria si in rest ne putem ocupa noi de tot: mancare, bautura, decor, muzica... Ati fost acolo la vreo nunta sa-mi spune-ti si mie cum arata? Eu nu am vazut sala.. dar cred ca ar fi frumos acolo la inaltime...

Va pup si mult succes la pregatiri!!

Pupapopipa
12.01.2009, 16:57:10
Buna din nou!

Noi ne-am hotarat sa facem nunta anul acesta in septembrie... si ma intereseaza sala de la ultimul etaj al magazinului general... am inteles ca acolo se plateste doar chiria si in rest ne putem ocupa noi de tot: mancare, bautura, decor, muzica... Ati fost acolo la vreo nunta sa-mi spune-ti si mie cum arata? Eu nu am vazut sala.. dar cred ca ar fi frumos acolo la inaltime...

Va pup si mult succes la pregatiri!!

In primul rand, La multi ani pentru 2009 si, inca de pe acum, Casa de Piatra!
In ceea ce priveste restaurantul la care v-ati gandit, am fost la o nunta care a avut loc acolo in urma cu 4 ani, in luna octombrie, si totul a fost organizat foarte bine. Sala era mare (pentru aproximativ 200 de persoane), exista loc special amenajat pentru formatie, ringul de dans a fost incapator iar terasa numai buna pentru un pic de racoare... Mirii s-au ocupat de mancare si bautura, ca si de decoratiuni, iar eu - ca invitat - m-am simtit foarte bine!
Nu stiu cit a costat inchirierea salii atunci si, la drept vorbind, nici n-ar mai fi de actualitate tariful. La fel, nu stiu daca se mai fac nunti acolo (eu una nu am mai fost de atunci)... asa ca trebuie sa faceti o vizita la fata locului, sa aflati exact ce si cum! Sau poate celelalte miresici din Barlad te ajuta cu informatii...

Succes la pregatiri!>:D<

BytzaGabytza
13.01.2009, 08:31:20
Da, stiu si eu ca intr-o vreme nu se mai faceau nunti acolo, dar am auzit ca au inceput iarasi din 2008.
Noi acum suntem cam in dubii... daca alegem un restaurant care sa ne ofere totul de-a gata e cu mult mai scump decat daca inchiriem doar sala si ne ocupam noi de celelalte(mancare, bautura, bucatar, ospatari, amenajare)???

Va pup.

noangel
13.01.2009, 08:43:19
dragelor,

Daca mai aveti un pic de rabdare (pana diseara) Va dau pe PM si nr. d-nei Toporas, si referinte de formatie (din Iasi, dar super ok).
Forograful in schimb, varza cu carne si tupeu si nesimtire cat cuprinde....

troppotzika
13.01.2009, 10:01:22
Exact cu aceasta problema ma confrunt eu acum. Oare nu se gaseste in Barlad un fotograf serios si care sa isi faca meseria asa cum trebuie?Am vazut albume in care mirele sau mireasa si chiar si invitatii sunt cu ochii inchisi , sunt strambi, etc etc. Nu erau catusi de putin prelucrate. Si am impresia ca daca mai stau mult pe ganduri o sa imi fac singura poze la nunta mea:((

rutzu4coolboy
14.01.2009, 14:35:55
salutare tuturor, mati convins si miam facut si eu cont pe miresici.ro, si eu sunt din barlad, voi avea nunta 25 iulie 2009 la restaurantul paloda (pe 12.01.2009 am fost am vazut sala, si am confirmat ca acolo voi face nunta), sincer vroiam sa o fac la centru de afaceri, aveau liber in luna august 2009, (ceea ce ma uimit).si la paloda si la centrul de afaceri se poate inchiria doar sala fara meniu, eu personal asa doresc, sincer nu merita sa dau o groaza de bani pe meniu care til impun ei, eu am cautat sala mare ca ma astept la vreo 200 de invitati, si vreau sa va spun ca preturile sunt imense. spre exemplu la bon mariage cel mai ieftin meniu pentru o singura persoana este doua sute ron fara vin si tuica, adica la doua sute de invitati, as plati patru sute de milioane doar sala cu aranjat si masa, sincer am facut un calcul in mare, cu toate preturile piperate, daca umblu si imi organizez singur nunta ajung mult mai ieftin. apropo de muzica, eu imi doresc enorm o formatie din barlad, care se numeste sincron band si canta la lebada, de 2 ani de zile merg in localul respectiv doar pentru formatia asta, dar cu toate ca am devenit prieten cu cei din formatie, mi-au cerut sase mii cinci sute de ron, cei drept pretul e putin cam piperat, dar din punctul meu de vedere merita, vreau sa va spun ca solista formatie are o voce de ti se ridica parul pe mana cand o asculti. in fine si eu am avut o perioada cand am sonorizat prin barlad, acum multi ani, la diferite evenimente, si am avut ocazia sa intru in contact cu mai multe formatii din barlad, dupa parerea mea sincron sunt cei mai buni, acum gusturile difera de la om la om, singurul lucru pe care mil doresc inainte sa semnez contractul cu aceasta formatie, e sa merg intro noapte cu ei la o nunta si sa ii ascult toata noaptea ca sa imi pot face o parere, despre cum fac pauze, atat, in rest nu am nici un dubiu in legatura cu formatia. am mai cautat si alte formatii, eu sunt putin cam exigent vreau muzica nu zgomot sau lalaiala :-p, si am mai gasit prin bacau, prin suceva, dar sincer preturile sunt peste doua mii de euro.
saptamana viitoare incepe stresiunea, si o sai las pe ai mei sa se ocupe putin de pregatiri, ca eu tre sa dau examene si multe restante:-SSca vreau sa intru in licenta anul asta.
iar despre cadou pentru mire in timpul cat este furata mireasa, parerea mea e ca eu as ramane impresionat de faza cu o dansatoarea indiana.
va rog sa va dati cu parerea despre formatia asta http://www.youtube.com/watch?v=CNzKSGHvp98
spor la pregatiri, tinem legatura

rutzu4coolboy
14.01.2009, 14:37:03
am uitat, despre fotograf si cameraman astept si eu detalii ca inca nu am gasit nimic bun. ms mult

rutzu4coolboy
14.01.2009, 22:42:47
pt ca ma intrebat cineva cat costa sala la paloda si cum arata la centrul de afaceri, pot sa va spun ca la paloda, miau cerut un pret de patru mii ron, si tot atat miau cerut si la centrul de afaceri. despre cum ar arata ornate salile, sincer nu am apucat sa vad vreun catalaog de la aceste doua sali. diferentele sunt ca la centrul de afaceri e o sala enorma, incap peste 300 de oameni pe un singur etaj, iar cladirea are 3 etaje, si este o cladire construita acum recent, e destul de dragut in interior. uitati aveti aici un link cu sala de la centrul de afaceri http://www.catutova.ro/parteneri.html. o zi buna va doresc

simsim
15.01.2009, 07:53:05
salutare tuturor, mati convins si miam facut si eu cont pe miresici.ro, si eu sunt din barlad, voi avea nunta 25 iulie 2009 la restaurantul paloda (pe 12.01.2009 am fost am vazut sala, si am confirmat ca acolo voi face nunta), sincer vroiam sa o fac la centru de afaceri, aveau liber in luna august 2009, (ceea ce ma uimit).si la paloda si la centrul de afaceri se poate inchiria doar sala fara meniu, eu personal asa doresc, sincer nu merita sa dau o groaza de bani pe meniu care til impun ei, eu am cautat sala mare ca ma astept la vreo 200 de invitati, si vreau sa va spun ca preturile sunt imense. spre exemplu la bon mariage cel mai ieftin meniu pentru o singura persoana este doua sute ron fara vin si tuica, adica la doua sute de invitati, as plati patru sute de milioane doar sala cu aranjat si masa, sincer am facut un calcul in mare, cu toate preturile piperate, daca umblu si imi organizez singur nunta ajung mult mai ieftin. apropo de muzica, eu imi doresc enorm o formatie din barlad, care se numeste sincron band si canta la lebada, de 2 ani de zile merg in localul respectiv doar pentru formatia asta, dar cu toate ca am devenit prieten cu cei din formatie, mi-au cerut sase mii cinci sute de ron, cei drept pretul e putin cam piperat, dar din punctul meu de vedere merita, vreau sa va spun ca solista formatie are o voce de ti se ridica parul pe mana cand o asculti. in fine si eu am avut o perioada cand am sonorizat prin barlad, acum multi ani, la diferite evenimente, si am avut ocazia sa intru in contact cu mai multe formatii din barlad, dupa parerea mea sincron sunt cei mai buni, acum gusturile difera de la om la om, singurul lucru pe care mil doresc inainte sa semnez contractul cu aceasta formatie, e sa merg intro noapte cu ei la o nunta si sa ii ascult toata noaptea ca sa imi pot face o parere, despre cum fac pauze, atat, in rest nu am nici un dubiu in legatura cu formatia. am mai cautat si alte formatii, eu sunt putin cam exigent vreau muzica nu zgomot sau lalaiala :-p, si am mai gasit prin bacau, prin suceva, dar sincer preturile sunt peste doua mii de euro.
saptamana viitoare incepe stresiunea, si o sai las pe ai mei sa se ocupe putin de pregatiri, ca eu tre sa dau examene si multe restante:-SSca vreau sa intru in licenta anul asta.
iar despre cadou pentru mire in timpul cat este furata mireasa, parerea mea e ca eu as ramane impresionat de faza cu o dansatoarea indiana.
va rog sa va dati cu parerea despre formatia asta http://www.youtube.com/watch?v=CNzKSGHvp98

Buna,
In primul rand multa bafta si spor la pregatiri!Formatia pe care o vrei tu am auzit-o si eu live de cateva ori la restaurant si este super!Avand in vedere ca ei canta f frumos si variat la un program de seara de restaurant, nu cred ca la o nunta ar fi altfel, din contra.I-am vrut si eu pt nunta mea dar din pacate m-am trezit tarziu si erau ocupati,dar am fost multumita si de formatia pe care am avut-o.
E adevarat sunt exagerate meniurile la restaurante,castiga intr-o seara cat intr-un an, DAR,cred ca trebuie sa va ganditi foarte bine la chestia cu organizarea.Restaurantul cu meniu te scuteste de f multe griji, de ex: aranjament sala,aranjamente florale,chelneri,bucatari,inchiriere vesela,tort,o serie de preparate care trebuie facute la laborator inainte etc.Adica noi pt nunta ne-am dus de cateva ori la restaurant si doar am ales ce am vrut, m-am ocupat doar de maturii, cocarde si bautura.Mi se pare f greu sa controlezi chiar tot,plus ca la final daca ceva nu merge nici macar nu ai pe cine sa tragi la raspundere:-w.Cred mirele si mireasa nu trebuie sa se streseze toata seara ca nu ajunge nu stiu ce, ca nu a venit tortul de la laborator etc.Si pentru asta cred ca merita sacrificat un ban in plus.Oricum va doresc mult succes oricare ar fi alegerea voastra!>:D<

ps:cu fotografii la barlad e dura treaba...:-s

troppotzika
15.01.2009, 18:18:23
Data fiind situatia cu fotografii eu mi-am gasit in Iasi 2 tipi care lucreaza super fain.Unul e cameraman si celalalt fotograf. Nestiind insa ce preturi se practica in Barlad nu pot sa spun daca sunt ieftini sau scumpi...mie mi se par normali.

Cat_Eyes
18.01.2009, 22:19:44
pai daca toata lumea se uita la aia cum da din buric sau din ce da ea, unde-i farmecul lipsei tale?
intreb si eu!

poupee
19.01.2009, 17:06:09
buna miresici,
intr-un final ne-am hotarat la o nunta mica;-) ,cu familia si prietenii apropiati ,sa fie vre-o 50 de toti.abia acum am pus pe cei din familie sa se intereseze de ceva sala mai mica la Barlad,meniu,preturi..toate cele. asteptam rezultatul dar cred ca v-a fi greu deoarece e cam scurt timpul. speram,totusi,sa gasim ceva pentru luna august-septembrie.
la noi toate sunt pe fuga,cununia civila o om face aici,franta, cea religioasa,masa si dansul in barlad.

andrweea
21.01.2009, 21:10:24
buna miresici,
intr-un final ne-am hotarat la o nunta mica;-) ,cu familia si prietenii apropiati ,sa fie vre-o 50 de toti.abia acum am pus pe cei din familie sa se intereseze de ceva sala mai mica la Barlad,meniu,preturi..toate cele. asteptam rezultatul dar cred ca v-a fi greu deoarece e cam scurt timpul. speram,totusi,sa gasim ceva pentru luna august-septembrie.
la noi toate sunt pe fuga,cununia civila o om face aici,franta, cea religioasa,masa si dansul in barlad.

buna...noi am stabilt nunta pe 16 august 2009 in barlad...dar din pacate am fost nevoiti sa o amanam:(( :(( ....daca va intereseaza restaurant si formatie putem vb..noi am dat avans atat la resturant cat si la formatie....astept raspuns

poupee
22.01.2009, 09:14:34
tocmai ce am gasit sala,occident,pe 29 august si vom semna contractul maine.voi unde faceti nunta si cat ati dat avans la muzica? mai concret,cat vrea formatia per total??
imi pare nespus de rau ca a trebuit sa amanati,sper sa nu fie ceva grav. poop

poupee
23.01.2009, 12:32:47
fetelor,ce faceti?? nici o activitate pe forum:( ???
am inchiriat sala,2 mil meniul de persoana,4 feluri de mancare si restul....eu trebuie sa aduc numai vinul si sa rezolv cu muzica. Stiti cumva cum e formatia care canta la occident? canta bine?
a mai facut cineva nunta la occident?? dati-mi cateva detalii,pizz[-o<

troppotzika
23.01.2009, 12:44:01
Eu am fost la o "auditie" la occident si tipa canta bine..cel putin are o voce buna...puternica si patrunzatoare,....orikum mult mai buna decat multe alte din Barlad.Acum nu stiu cum se comporta la nunti..cu pauzele,etc..

poupee
25.01.2009, 15:30:21
acum depinde si de numarul de invitati pe care o sa-l aveti.faceti-va o lista orientativa si in functie de numarul de invitati as putea sa-ti dau cateva detalii despre restaurantele din barlad.. eu am fost in tara in august anul acesta si mi-am cumparat si invitatiile (numai ca nu le trimit de pe acum ca-i prea devreme,cu vreo 2-3 luni inainte le trimit tuturor). am vazut si preturile la rochii,costume,..... in mare mi-am facut o idee despre tot ce tine de o nunta.aaa,sa nu uit: la restaurantul la care o sa facem noi nunta erau rezervari facute pt luna august inclusiv pe 2010-2011 (cateva sambete doar,nu toate,)nu vreau sa te sperii dar oricum nu prea as cred ca ai mai putea gasi ceva liber pt vara anului viitor.oricum tu incearca sa cauti ,nu se stie,poate s-a mai razgandit vreounul intre timp;)) . it urez multa bafta>:D<
buna lylyana,
am inchiriat sala de la occident pentru 29 august,era singura data libera pentru ca e zi de post,SF Ion. am vorbit cu preotul si nu e nici o problema,se poate cununa religios. meniul ma costa 1 mil 900 sute de persoana,mai creste pretul 200 rn maxim in care intra tot. cred ca tu stii asta pentru ca am vaut ca si tu tot acolo faci nunta. nu am rezolvat cu muzica,nu stiu ce formatii sunt prin barlad si nici cam ce preturi sunt. stiu doar ca cei ce canta la occident iau in jur de 40 de mil,insa habar nu am cum canta.daca ma poate ajuta cine cu ceva informatii multumesc anticipat.poate mai pastram legatura,as vrea sa schimbam impresii

troppotzika
25.01.2009, 21:03:01
Fetelor,mie nu mi-au mai ramas de rezolvat decat invitatiile.Voi de unde le-ai cumparat? Eu nu sunt acolo si va trebuie sa le comand pe internet.Ceva idei?

andrweea
27.01.2009, 11:41:07
Predau contract de inchiriere restaurant pentru 100 de pers la restaurant "Monden" in data de 16 august 2009...nu se plateste chirie pentru sala...meniul e in jur de 140,00 lei in care intra manacarea si bautura aperitiv...

pcristina
27.01.2009, 13:33:19
Buna la toata lumea. Sunt noua pe acest forum si am vazut discutiile voastre legate de sestaurantul Paloda. eu am nunta pe 14 feb 2009, adica peste 2 sapt.Vreau sa zic ca sala e ok..acum ca e si renovata, se plateste o suma pentru sala si ei iti ofera husele la scaune si mese, ai la dispozitie toata bucataria, vesela. Sa stiti ca nu e mare bataie de cap cu mancarea, pentru ca in primul rand o alegeti voi impreuna cu bucatarul, mi-e mi a facut o lista cu menurile si am ales de acolo, apoi mi-a facut o lista cu cate cantitati trebuie sa cumpar din fiecare. El prepara tot, are acasa laborator unde isi face treaba, la mine o sa inceapa de miercuri inainte de nunta sa prepare ruladele si toate cele. Eu am sa mai decorez sala cu flori pe masa, cu arcada la intrare si stalpi, nu am ce sa mai modific la ea ca e ok asa. Pentru alte nelamuriri va stau la dispozitie.

Pupapopipa
27.01.2009, 14:45:31
Buna la toata lumea. Sunt noua pe acest forum si am vazut discutiile voastre legate de sestaurantul Paloda. eu am nunta pe 14 feb 2009, adica peste 2 sapt.Vreau sa zic ca sala e ok..acum ca e si renovata, se plateste o suma pentru sala si ei iti ofera husele la scaune si mese, ai la dispozitie toata bucataria, vesela. Sa stiti ca nu e mare bataie de cap cu mancarea, pentru ca in primul rand o alegeti voi impreuna cu bucatarul, mi-e mi a facut o lista cu menurile si am ales de acolo, apoi mi-a facut o lista cu cate cantitati trebuie sa cumpar din fiecare. El prepara tot, are acasa laborator unde isi face treaba, la mine o sa inceapa de miercuri inainte de nunta sa prepare ruladele si toate cele. Eu am sa mai decorez sala cu flori pe masa, cu arcada la intrare si stalpi, nu am ce sa mai modific la ea ca e ok asa. Pentru alte nelamuriri va stau la dispozitie.

Casa de piatra! si mult spor la pregatiri in putinele zile care au mai ramas pina la marele eveniment! %%- %%- %%-
Ca fosta miresica, iti doresc sa te bucuri la maximum de tot ce inseamna ziua nuntii tale (mai ales ca va fi dublata de Ziua Indragostitilor:love: ): de rochita, de flori, de toti cei dragi care iti vor fi aproape, de ... tot si toate! ;-) Trece asa de repede ziua nuntii, asa ca nu e timp sa iei in calcul micile neplaceri legate de organizare! Trebuie doar sa te bucuri!
Inca o data succes la pregatiri si petrecere frumoasa! <:-P <:-P <:-P

BytzaGabytza
28.01.2009, 08:06:55

Buna,

Eu am nunta tot acolo dar in septembrie. Am vazut-o sala si mi-a placut si mie, ca e renovata, culori frumoase si terasa (care acum e acoperita :() imi place foarte mult. Eu as fi vrut sa mut acolo mesele... dar ramane sala goala.... :D
Bucatarul unde l-ai gasit? Ca pe mine asta ma streseaza... Si ospatari...?
Iar pentru decorat sala, te descurci singura sau ai vb cu o firma?

Spor in continuare la ultimele pregatiri!
Pupici

BytzaGabytza
28.01.2009, 08:21:45

Aaa... si mai am un stres... paharele de sampanie... Am inteles ca au f putine... nu mai stiu exact 15-16 buc. Dar eu as vrea sa am pt fiecare persoana... cand intra sa-si ia paharul si sa mearga la masa.. nu sa-l bea, sa-l lase pe tava si sa-l umple din nou ca sa-l ia urmatoarea persoana... Mie nu-mi place ideea asta cu refolosirea paharelor...

Tu cum procedezi?

corinuta
29.01.2009, 14:38:37
Este cineva din Barlad pe aici?\:D/

Buna miresici!!!!!!!!!!! tare ma bucur ca sunteti si din Barlad. si eu am nunta acolo, pe 18 iulie anu 2009, o fac la Restaurantul "Fabian" , e la intrare in oras, iar formatia o avem din Iasi, canta super fain.pupici!

corinuta
29.01.2009, 14:44:30
Exact cu aceasta problema ma confrunt eu acum. Oare nu se gaseste in Barlad un fotograf serios si care sa isi faca meseria asa cum trebuie?Am vazut albume in care mirele sau mireasa si chiar si invitatii sunt cu ochii inchisi , sunt strambi, etc etc. Nu erau catusi de putin prelucrate. Si am impresia ca daca mai stau mult pe ganduri o sa imi fac singura poze la nunta mea:((
Buna! Daca vreti va spun eu de un fotograf din Barlad care lucreaza bine, a fost la nuntile unor prieteni iar acum am vb cu el si pentru nunta noastra...mie mi-a placut, sper sa fie ok:)

corinuta
29.01.2009, 14:54:11
Stiu si eu formatia, canta frumos intr-adevar, insa pretul cerut mi se pare un pic exagerat. Noi am vb cu Tomis Junior din Galati si au cerut 60 de mil, inclus transportul asa ca...cei din Barlad exageraza, parerea mea...

29dany
04.02.2009, 17:15:18
Buna miresici! eu am nunta pe 22.08.2009 la restaurantul Monden, e super restaurantul dar vreau sa aflu si alte pareri de la voi.

29dany
04.02.2009, 19:30:51
buna miresica! pe 22 august anul acesta am si eu nunta la acelasi restaurant MONDEN si de asemenea pregatirile le fac de una singura, caci iubitul meu viitorul sot este plecat in strainatate. Imi vine foarte greu, caci anul acesta am si licenta de dat, nu stiu cum ma voi descurca. Restaurantul mi s-a parut super, pretul meniului nu e stabilit inca. mai sunt atatea de facut incat nu stiu daca o sa fac fata de una singura. :-w:-w

Pupapopipa
04.02.2009, 22:33:37
buna miresica! pe 22 august anul acesta am si eu nunta la acelasi restaurant MONDEN si de asemenea pregatirile le fac de una singura, caci iubitul meu viitorul sot este plecat in strainatate. Imi vine foarte greu, caci anul acesta am si licenta de dat, nu stiu cum ma voi descurca. Restaurantul mi s-a parut super, pretul meniului nu e stabilit inca. mai sunt atatea de facut incat nu stiu daca o sa fac fata de una singura. :-w:-w

Casa de piatra si spor cu licenta!%%- %%- %%-
Cit despre pregatirile de nunta, pina in august usor usor se rezolva toate!
Din proprie experienta, trebuie sa bifezi din timp ce e mai important, adica restaurantul, muzica si foto - video, nasii. Urmeaza invitatiile, detaliile legate de meniu si decor, biserica... Si, bineinteles, verighetele si tinutele de gala;))
Succes si mult optimism...

BytzaGabytza
05.02.2009, 08:49:39

Intrucat esti prima miresica din Birlad de pe forum in 2009 si deja esti pe ultima suta de metri iti uram mult spor la pregatiri!
Si asteptam poze si impresii dupa marele eveniment!
De asemenea, va dorim o luna de miere de neuitat!

Pupici!

andrweea
05.02.2009, 20:19:34
Buna miresici! eu am nunta pe 22.08.2009 la restaurantul Monden, e super restaurantul dar vreau sa aflu si alte pareri de la voi.
si eu trebuia sa fac acolo nunta...dar am amanat....e frumos...mi-a placut mult restaurantul...casa de piatra si spor la pregatiri

Pupapopipa
13.02.2009, 20:58:13
Buna la toata lumea. Sunt noua pe acest forum si am vazut discutiile voastre legate de restaurantul Paloda. eu am nunta pe 14 feb 2009, adica peste 2 sapt.

Casa de piatra!!! :* :* :* si distractie placuta in luna de miere!
Petrecere frumoasa maine si te asteptam cu impresii de proaspat casatorita!:)... eventual sfaturi pentru viitoarele miresici!

lylyana
15.02.2009, 21:21:04
tocmai ce am gasit sala,occident,pe 29 august si vom semna contractul maine.voi unde faceti nunta si cat ati dat avans la muzica? mai concret,cat vrea formatia per total??

buna,si noi tot la occident facem nunta dar pe 23 august (cade intr-o duminica),cu o sapt inaintea ta. din pacate,cand am incheiat noi contractul, erau toate sambetele ocupate in luna august si am fost nevoiti sa optam pt o zi de duminica.sper sa fie totul ok. pe tn cat te costa meniul? eu anul trecut cand m-am interesat era minim 180-190 RON sper sa nu se mai scumpeasca pana la anu. am o vara care a fost la 2 nunti la accident si mi-a zis ca a fost totul super la amandoua (atat mancarea care a fost destula si ff buna,cat si amenajarea salii). sper sa mai tinem legatura pana la marele eveniment. te pup,spor la pregatiri

poupee
16.02.2009, 11:22:58
am incheiat contractul cu 190 ron/persoana dar patronul a zis ca vor mai creste pretutile deci va ajunge undeva la 200 ron/persoana. in acesi bani intra decoratul salii,sucuri si apa la discretie,florile de pe masa,prajiturile,cate o cupa de inghetata,fructele,tortul miresii si bineinteles cele 4 feluri de mancare: aperitiv,care e f bogat ,saramura de piept de pui,peste si fripturra cu garniturile aferente. am uitat sa mentionez ca in acest pret intra si cele 50 de g de tarie de la inceput(aici trebuie sa aleg eu pt barbati si femei). eu trebuie sa aduc doar vinul si sa rezolv cu muzica. ca muzica.....greu de zis......am vb cu formatia care canta la ei,formatia occident dar nu prea stiu cum canta. mi-au promis ca posteaza pe youtube. voi ati rezolvat cu muzica,fotograful si cel care filmeaza?? noi....nici o idee deocamdata. pupici si spor la pregatiri

lylyana
16.02.2009, 22:10:12
am incheiat contractul cu 190 ron/persoana dar patronul a zis ca vor mai creste pretutile deci va ajunge undeva la 200 ron/persoana. in acesi bani intra decoratul salii,sucuri si apa la discretie,florile de pe masa,prajiturile,cate o cupa de inghetata,fructele,tortul miresii si bineinteles cele 4 feluri de mancare: aperitiv,care e f bogat ,saramura de piept de pui,peste si fripturra cu garniturile aferente. am uitat sa mentionez ca in acest pret intra si cele 50 de g de tarie de la inceput(aici trebuie sa aleg eu pt barbati si femei). eu trebuie sa aduc doar vinul si sa rezolv cu muzica. ca muzica.....greu de zis......am vb cu formatia care canta la ei,formatia occident dar nu prea stiu cum canta. mi-au promis ca posteaza pe youtube. voi ati rezolvat cu muzica,fotograful si cel care filmeaza?? noi....nici o idee deocamdata. pupici si spor la pregatiri

si noi am incheiat contractul de inchiriere a salii dar nu am ales meniul,asta o sa rezolvam cand mergem acs. cat despre muzica noi am ales dj,nu formatie,deci nu as putea sa-ti dau prea multe informatii. cand m-am interesat anul trecut de formatie mi-au cerut vreo 50mil si mi s-a parut exagerat doar pt o singura noapte,asa ca am optat pt dj (am mai fost la o nunta care a avut dj si mi-a placut,a fost bine; chiar o matusa de-a mea a fost la o nunta la care a participat acest dj si mi-a zis ca i-a placut ff mult,s-au distrat f bine) .iar daca mai ai si ceva tineret care sa faca atmosfera e si mai bine. sper sa iasa totul bine.
as putea sa-ti dau cateva detalii depre fotograf si cameraman daca te intereseaza. o sa-ti trimit maine pe privat mai multe informatii ca acum tre sa merg la nani ca-s super obosita. te-am pupat,noapte buna.

lylyana
16.02.2009, 22:18:26
dragele mele,va rog din suflet sa ma ajutati si pe mine: caut cu disperare si alte locatii pt realizarea pozelor pt nunta decat cele prea-bine cunoscute precum gradina publica,parc. va rog,daca cunosteti si alte locuri mai deosebite sa-mi dati si mie mai multe detalii. de exemplu,am inteles ca este o manastire in aproperea barladului,nu stiu exact cum se numeste, daca pate careva sa ma ajute cu mai multe informatii; sau alte locatii mai frumoase; orice idee,sfat este bine venit. va multumesc mult. v-am pupat pe toate,spor la pregatiri viitoarelor miresici. noapte buna tuturor:*

Pupapopipa
17.02.2009, 13:25:41
dragele mele,va rog din suflet sa ma ajutati si pe mine: caut cu disperare si alte locatii pt realizarea pozelor pt nunta decat cele prea-bine cunoscute precum gradina publica,parc. va rog,daca cunosteti si alte locuri mai deosebite sa-mi dati si mie mai multe detalii. de exemplu,am inteles ca este o manastire in aproperea barladului,nu stiu exact cum se numeste, daca pate careva sa ma ajute cu mai multe informatii; sau alte locatii mai frumoase; orice idee,sfat este bine venit. va multumesc mult. v-am pupat pe toate,spor la pregatiri viitoarelor miresici. noapte buna tuturor:*

Sa stii ca, spre deosebire de alte orase de provincie care nu dispun de locuri in care se se poata face fotografii de nunta, Barladul e chiar avantajat de Gradina Publica si de Parcul Teatrului. Noi am facut pozele pentru albumul de nunta in Gradina, la foisorul unde duminica obisnuia sa cante fanfara militara. Decorul e variat si, din proprie experienta, iti spun ca il poate inspira pe fotograf la mai multe ipostaze frumoase ;-) in care sa surprinda mirii...
Tot in Gradina mai e amenajata recent o fantana cu decor de pietricele multicolore, care "dau" foarte bine in cadru!
Fireste ca rezultatul depinde nu doar de decor, dar si de abilitatile fotografului!
Daca totusi ti se par prea comune aceste locatii, poti alege Pavilionul Expozitional Marcel Guguianu, situat in spatele Cinematografului Victoria din centru. Niste prieteni au pozat acolo pentru albumul lor de nunta, printre sculpturi de marmura. Imi pare rau ca nu am poze cu ei, dar atasez cateva imagini cu cladirea si interiorul.
Spor la pregatiri!:)

BytzaGabytza
17.02.2009, 14:11:12

Nu stiu daca te referi la Manastirea Bujoreni... dar acolo e superb... Eu am ramas impresionata si m-am hotarat pe loc ca acolo vreau sa aiba loc cununia religioasa! Evident ca pozele le vom face tot acolo!
Numai ca e cam 'peste mana' sa mergi pana acolo daca nu faci acolo cununia... avand in vedere ca sunt vreo 20 de km din Birlad pana la manastire. Insa peisajul e superb.. manastirea e la 5 km in padure si o data ajunsa acolo nu vezi nimic imprejur decat padure... iar in interiorul curtii manastirii... numai alei ingrijite, f multi trandafiri si nu numai... o fantana f frumos amenajata... un foisor unde se mai tin slujbe afara cand e vreme frumoasa... si mult spatiu verde...
Poti face poze si in padure... nu te opreste nimeni! :) Eu sigur voi face...:">

corinuta
18.02.2009, 08:11:01
Nu stiu daca te referi la Manastirea Bujoreni... dar acolo e superb... Eu am ramas impresionata si m-am hotarat pe loc ca acolo vreau sa aiba loc cununia religioasa! Evident ca pozele le vom face tot acolo!
Numai ca e cam 'peste mana' sa mergi pana acolo daca nu faci acolo cununia... avand in vedere ca sunt vreo 20 de km din Birlad pana la manastire. Insa peisajul e superb.. manastirea e la 5 km in padure si o data ajunsa acolo nu vezi nimic imprejur decat padure... iar in interiorul curtii manastirii... numai alei ingrijite, f multi trandafiri si nu numai... o fantana f frumos amenajata... un foisor unde se mai tin slujbe afara cand e vreme frumoasa... si mult spatiu verde...
Poti face poze si in padure... nu te opreste nimeni! :) Eu sigur voi face...:">

Ai perfecta dreptate...acolo voi face si eu pozele pentru ca ne vom cununa la manastirea respectiva...e un peisaj absolut divin...:)

oana_myo
18.02.2009, 17:30:31
Am vazut postat mai de mult nite comentarii negative cu privire la Hotel Occident Birlad. Eu ma gandeam sa fac nunta acolo (ink nu am semnat nimic) si as fi vrut sa stiu mai multe detalii de la miresicile(sau invitatii) care au fost acolo. Daca ma puteti ajuta...astept un raspuns. Oana

oanaca
19.02.2009, 05:21:34
Salut celor care au fost shi celor care vor fi miresici...sunt incantata sa vad atata "prezentza" pe forumul pentru barlad.. mai ales ca am shi cateva intrebari..daca are cineva bunavointza sa-mi raspunda. Unde shi cu cat timp inainte v-atzi planificat la coafor? shi nu ma intereseaza doar locatzia dar shi coafeza , bineintzeles de care putetzi comenta(sa o evit sau sa o caut) Din pacate nu pot veni acasa cu mult timp inainte de nunta shi va trebui sa fac multe prin intermediari sau telefon. Tortul , din discutziile voastre avetzi vreo doua recomandari. Are careva vreun nr. de telefon?
am mai multe intrebari dar nu vreau sa abuzez de rabdarea voastra de a citi, asha ca in ashteptarea raspunsurilor voastre , multzumesc

lylyana
19.02.2009, 17:16:01
fetelor,ma mai gandeam si la muzeu ca o posibila locatie in realizarea pozelor pt nunta,nu stiu daca e chiar interesanta ideea mea,voi ce spuneti? a mai facut cineva foto la muzeu? astept opiniile voastre.

lylyana
19.02.2009, 17:20:09
Sa stii ca, spre deosebire de alte orase de provincie care nu dispun de locuri in care se se poata face fotografii de nunta, Barladul e chiar avantajat de Gradina Publica si de Parcul Teatrului. Noi am facut pozele pentru albumul de nunta in Gradina, la foisorul unde duminica obisnuia sa cante fanfara militara. Decorul e variat si, din proprie experienta, iti spun ca il poate inspira pe fotograf la mai multe ipostaze frumoase ;-) in care sa surprinda mirii...
Tot in Gradina mai e amenajata recent o fantana cu decor de pietricele multicolore, care "dau" foarte bine in cadru!
Fireste ca rezultatul depinde nu doar de decor, dar si de abilitatile fotografului!
Daca totusi ti se par prea comune aceste locatii, poti alege Pavilionul Expozitional Marcel Guguianu, situat in spatele Cinematografului Victoria din centru. Niste prieteni au pozat acolo pentru albumul lor de nunta, printre sculpturi de marmura. Imi pare rau ca nu am poze cu ei, dar atasez cateva imagini cu cladirea si interiorul.
Spor la pregatiri!:)

mersi mult pt idee,e chiar interesanta. o sa ma informez acs cand o sa ajung, chiar sunt faine pozele. >:D<

roxanne_14
19.02.2009, 19:53:44
buna si scuze ca nu are nici o legatura cu te interesa pe tine...sunt nou venita in club si voiam sa te intreb dak nu te superi daca stii ceva de cofetaria Toporas...eu sunt din Tecucisi multa lume mi a spus sa merg acolo sa imi fac comanda de tort si prajituri... mersi mult

Pupapopipa
19.02.2009, 20:52:16
mersi mult pt idee,e chiar interesanta. o sa ma informez acs cand o sa ajung, chiar sunt faine pozele. >:D<

fetelor,ma mai gandeam si la muzeu ca o posibila locatie in realizarea pozelor pt nunta,nu stiu daca e chiar interesanta ideea mea,voi ce spuneti? a mai facut cineva foto la muzeu? astept opiniile voastre.

Cu mare drag si altadata, daca iti pot fi de folos cu vreun sfat, in calitate de fosta miresica!;-)
In ceea ce priveste muzeul, din cite stiu se folosesc mai multe sedii pentru expozitii, nu doar cel din strada Vasile Parvan. Cladirea propriu-zisa din spatele Teatrului nu arata foarte bine, pare-mi-se ca era inclusa intr-un program de renovare. Oricum, poti sa vezi ceva imagini pe site-ul muzeului http://www.muzeuparvan.ro (sectiunea imobile).
Alta idee pentru realizarea fotografiilor de nunta ar fi chiar Teatrul Victor Ion Popa, dar cred ca iti trebuie o "usa deschisa";)) sa ajungi acolo si sa beneficiezi de lumina reflectoarelor, posibil decor pe scena...
Spor la pregatiri in continuare!>:D<

troppotzika
20.02.2009, 09:46:25
Fetelor eu nu am rezolvat mai nimic cu nunta asta(in afara de restaurant,muzica si foto) si deja m-am saturat. Am o mare problema cu invitatiile pt ca nu stiu de unde sa le comand..Dar ma preseaza alta idee si vreau sa va intreb..unde vreti sa va duceti in luna de miere?:D...

poupee
20.02.2009, 11:14:14
Fetelor eu nu am rezolvat mai nimic cu nunta asta(in afara de restaurant,muzica si foto) si deja m-am saturat. Am o mare problema cu invitatiile pt ca nu stiu de unde sa le comand..Dar ma preseaza alta idee si vreau sa va intreb..unde vreti sa va duceti in luna de miere?:D...

vaii fetelor!! pai stati bine. eu am inchiriat doar sala si gata...muzica nu avem,am vb cu cei de la occident dar habar nu am cum canta,ne-am inteles la un pret dar inca nu am incheiat nici un contract pt ca am dubii,fotograf,cameraman..nici o idee,invitatii nici atathttp://www.miresici.ro/images/icons/icon9.gif...ce sa va mai zic..ma gandesc un pic cu groaza,sunt debusolata rau dar astept de la voi cateva sugestii,sfaturi;-) va rooog. nu sunt in tara si e un pic dificil.
spor la pregatiri si o zi buna!

lylyana
20.02.2009, 12:32:19
vaii fetelor!! pai stati bine. eu am inchiriat doar sala si gata...muzica nu avem,am vb cu cei de la occident dar habar nu am cum canta,ne-am inteles la un pret dar inca nu am incheiat nici un contract pt ca am dubii,fotograf,cameraman..nici o idee,invitatii nici atathttp://www.miresici.ro/images/icons/icon9.gif...ce sa va mai zic..ma gandesc un pic cu groaza,sunt debusolata rau dar astept de la voi cateva sugestii,sfaturi;-) va rooog. nu sunt in tara si e un pic dificil.

draga mea,cateva detalii despre fotograf,cameraman si invitatii ti-am trimis pe privat. sper sa-ti fie de folos informatiile mele;cat despre muzica nu stiu cum as putea sa te ajut ca eu am dj nu formatie. si eu vorbisem cu formatiade la ocident dar sincer nu prea mi-a placut,plus ca mi e par cam scumpi (dar stii tu,fiecare cu pretentiile si gusturile sale),insa tu inainte sa inchei contractul cu ei ar fi bine sa-i asculti ca nu cumva sa se intample sa nu-ti placa si sa-ti para rau pe ce i dat banii. o sa ma mai interesez de la niste prieteni care si ei au avut nuta in sept anul trecut tot cu formatie; ei chiar au ramas incantati de felul in care au cantat si plus ca nici nu erau chiar asa de scumpi. sper sa reusesc sa vb cu ei si sa-ti dau mai multe detalii. o sa incerc sapt asta sau cel tarzi saptamana viitoare sa-ti dau un raspuns mai sigur ca acum nu stiu nimic mai mult (asta daca nu te grabesti tu).

poupee
20.02.2009, 13:19:17
draga mea,cateva detalii despre fotograf,cameraman si invitatii ti-am trimis pe privat. sper sa-ti fie de folos informatiile mele;cat despre muzica nu stiu cum as putea sa te ajut ca eu am dj nu formatie. si eu vorbisem cu formatiade la ocident dar sincer nu prea mi-a placut,plus ca mi e par cam scumpi (dar stii tu,fiecare cu pretentiile si gusturile sale),insa tu inainte sa inchei contractul cu ei ar fi bine sa-i asculti ca nu cumva sa se intample sa nu-ti placa si sa-ti para rau pe ce i dat banii. o sa ma mai interesez de la niste prieteni care si ei au avut nuta in sept anul trecut tot cu formatie; ei chiar au ramas incantati de felul in care au cantat si plus ca nici nu erau chiar asa de scumpi. sper sa reusesc sa vb cu ei si sa-ti dau mai multe detalii. o sa incerc sapt asta sau cel tarzi saptamana viitoare sa-ti dau un raspuns mai sigur ca acum nu stiu nimic mai mult (asta daca nu te grabesti tu).
de grabit.....ma grabesc ca melcuhttp://www.miresici.ro/images/icons/icon10.gif. am incercat sa-ti trimit mesaj pe privat dar nu ma lasa....se pare ca nu am 10 mesaje scrise pana acumhttp://www.miresici.ro/images/icons/icon9.gif
multumesc pentru informatii,esti o scumpa:* :* zi buna dragelor!!

lylyana
20.02.2009, 22:07:07
Cu mare drag si altadata, daca iti pot fi de folos cu vreun sfat, in calitate de fosta miresica!;-)
In ceea ce priveste muzeul, din cite stiu se folosesc mai multe sedii pentru expozitii, nu doar cel din strada Vasile Parvan. Cladirea propriu-zisa din spatele Teatrului nu arata foarte bine, pare-mi-se ca era inclusa intr-un program de renovare. Oricum, poti sa vezi ceva imagini pe site-ul muzeului http://www.muzeuparvan.ro (sectiunea imobile).
Alta idee pentru realizarea fotografiilor de nunta ar fi chiar Teatrul Victor Ion Popa, dar cred ca iti trebuie o "usa deschisa";)) sa ajungi acolo si sa beneficiezi de lumina reflectoarelor, posibil decor pe scena...
Spor la pregatiri in continuare!>:D<

mersi mult pt idee,chiar nu ma gandisem la Teatru V.I.P., dar dak stau mai bine sa ma gandesc suna chiar interesant. chiar am o cunostinta (prietena a matusii mele) care e actrita la teatru si ma gandesc sa-i cer ajutorul ei. multumesc LMH pt ajutor,esti o scumpa. te pup>:D<

lylyana
20.02.2009, 22:10:43
de grabit.....ma grabesc ca melcuhttp://www.miresici.ro/images/icons/icon10.gif. am incercat sa-ti trimit mesaj pe privat dar nu ma lasa....se pare ca nu am 10 mesaje scrise pana acumhttp://www.miresici.ro/images/icons/icon9.gif
multumesc pentru informatii,esti o scumpa:* :* zi buna dragelor!!

cu placere si are drag,ma bucur ca te pot ajuta. daca mai ai intrebari iti stau la dispozitie. te-am pupat,spor la pregatiri in continuare>:D<

Pupapopipa
21.02.2009, 18:47:49
mersi mult pt idee,chiar nu ma gandisem la Teatru V.I.P., dar dak stau mai bine sa ma gandesc suna chiar interesant. chiar am o cunostinta (prietena a matusii mele) care e actrita la teatru si ma gandesc sa-i cer ajutorul ei. multumesc LMH pt ajutor,esti o scumpa. te pup>:D<

Cu mare placere!:*
Daca reusiti sa faceti sedinta foto la teatru sper ca o sa postezi pozele si aici, sa ne delectam si noi;;)
Eu promit sa revin cu alte idei daca aud de vreo sugestie inedita de la prietenii care urmeaza sa se casatoreasca;-)
Spor in toate!:)>-

lylyana
23.02.2009, 16:57:18
Cu mare placere!:*
Daca reusiti sa faceti sedinta foto la teatru sper ca o sa postezi pozele si aici, sa ne delectam si noi;;)
Eu promit sa revin cu alte idei daca aud de vreo sugestie inedita de la prietenii care urmeaza sa se casatoreasca;-)
Spor in toate!:)>-

cu siguranta o sa atasez pozele pe forum si o sa vi le arat si voua,dar mai intai de toate sper sa obtin accesul pe scena si in culisele teatrului. stii,ma mai gandeam la radio vipp in interior sa mai facem cateva foto (dj-ul care se va ocupa de muzica la nunta mea lucraza la radio vipp si e bun prieten cu fratele meu,as putea apela la el sa ma ajute). ce zici,crezi ca ar fi o idee buna? nu crezi ca exagerez? nu stiu,dar mi-ar placea sa am cat mai multe poze din diverse locuri importante si frumoase ale barladului ca sa ramanem cu amintiri deosebite legate de acest moment important din viata noastra. mamaaaa...o sa-l cam plimb pe fotograf;)) .

poupee
24.02.2009, 08:24:41
buna dimineatza! eu pe fuga ca acusi se trazeste nazdravanul meu mic si nu sa mai am timp de scris:)). Lylyana sa-mi dai si mie,te rog,detalii despre dj,ca nu se stie niciodata...vad ca e cat de cat cunoscut de voi,poate ma razgandesc si nu mai iau formatie. ai zis ,la un moment dat ca nu ti-a inspirat incredere formatia de la occident,poti sa-mi zici si de ce??......;dupa cum am zis,s-a trezit strumful si a inceput sa patruleze prin casa
va lasa dragelor,o zi buna!!

lylyana
24.02.2009, 12:28:28
buna dimineatza! eu pe fuga ca acusi se trazeste nazdravanul meu mic si nu sa mai am timp de scris:)). Lylyana sa-mi dai si mie,te rog,detalii despre dj,ca nu se stie niciodata...vad ca e cat de cat cunoscut de voi,poate ma razgandesc si nu mai iau formatie. ai zis ,la un moment dat ca nu ti-a inspirat incredere formatia de la occident,poti sa-mi zici si de ce??......;dupa cum am zis,s-a trezit strumful si a inceput sa patruleze prin casa
va lasa dragelor,o zi buna!!

buna,draga mea. cand am inchiriat sala restaurantului occident eram si noi in cautare disperata de formatie si dl Stoica,patronul hotelului ne-a sugerat sa vorbim cu formatia hotelului,care era prezenta in acea zi in incinta restaurantului. noi am fost de acord sa discutam cu ei pt mai multe informatii. intre timp patronul s-a dus la ei sa le zica ca vrem sa le vorbim (ei aveau cred ca ceva repetitie sau nu stiu ce exact deoarece aveau instrumentele deja pregatite si se mai auzeau si ceva vocalize din cand in cand). am asteptat noi mai bine de jumatate de ora la care am vb iar cu patronul care de asemenea le-a atras atentia ca noi ii asteptam mai bine de jum de ora la care nici ca nu s-au clintit de pe scaun (ca erau la o masa serveau ceva de baut). mamaaa,ne-am tot saturat intr-un final sa tot asteptam si am plecat acasa cam dupa vreo ora si ceva (eram suparati totusi ca am asteptat degeaba,macar putea sa zica daca nu aveau timp atunci si poate vorbeam in alta zi; au dat dovada de neseriozitate,se putea ridica,totusi, unul de pe scaun sa ne anunte). intr-o alta zi,de sambata era,trebuia sa aibe loc o nunta la occident si am fost chemati sa vedem cum e decorata sala si sa ascultam si cum canta formatia (asta era cam in jurul pranzului,nu stiu exact ora ar totusi inainte de a incepe petrecerea). mi-a placut sala super decorata,si arcada de la intrare era faina dar in cazul formatiei nu am reusit sa ne facem o impreie prea buna (sa fii atenta la pauze sa nu fie nici prea dese nici prea lungi, sa discuti problema asta cu orice formatie ai gasi,deoarece noi am fost la o nunta la care nu mi-a placut nici cum a cantat grupul respectiv de lautari si plus ca mai mult erau pauze decat cantat). de asta zic eu ca nu se merita sa arunc banii asa in vant pt o singura seara,mai ales ca sub 60mil nu gasisem nici o formatie. dar fiecare face um vrea si cum ii place.
despre dj iti trimit pe privat. te-am pupat,o zi buna si sa-ti traiasca nazdravanul>:D<

Pupapopipa
24.02.2009, 13:22:37
cu siguranta o sa atasez pozele pe forum si o sa vi le arat si voua,dar mai intai de toate sper sa obtin accesul pe scena si in culisele teatrului. stii,ma mai gandeam la radio vipp in interior sa mai facem cateva foto (dj-ul care se va ocupa de muzica la nunta mea lucraza la radio vipp si e bun prieten cu fratele meu,as putea apela la el sa ma ajute). ce zici,crezi ca ar fi o idee buna? nu crezi ca exagerez? nu stiu,dar mi-ar placea sa am cat mai multe poze din diverse locuri importante si frumoase ale barladului ca sa ramanem cu amintiri deosebite legate de acest moment important din viata noastra. mamaaaa...o sa-l cam plimb pe fotograf;)) .

Eu zic ca nu exagerezi;-), pina la urma pretentiile voaste ca miri sint acoperite de costul fotografului.
Dar trebuie sa discuti mai intai cu persoana in cauza si sa il informezi cu privire la "planul de atac". Iti spun din proprie experienta ca "problemele" apar la setari: pentru ca fiecare locatie are un alt tip de lumina si elemente diferite de decor, fotograful trebuie sa stie la ce sa se astepte, sa-si pregateasca aparatura (blitz, lentile pentru portret, trepied, card de memorie suplimentar, umbreluta de filtrat lumina) si setarile, sa gandeasca ipostazele in care sa va surprinda.
Ai dreptate cu faptul ca numai fotografiile raman peste ani... asa ca profitati de sedinta foto pentru albumul de nunta:)
Succes la pregatiri!

poupee
25.02.2009, 18:28:34
va salut fetelor!!am putin timp liber<:-P si mai dau o raita pe sit sa vad ce s-a mai intamplat;))
ei da lylyana draga, ai dreptate! sunt ingrati cei de la occident,ma refer la formatie. mi-am dat seama de asta cand am vorbit cu ei la telefon. oricum,m-am hotarat sa iau un dj.unul dintre motive ar fi si ca nu fac o nunta mare,in jur de 60 de persoane.deocamdata ma preocupa rochia de mireasa,nu stiu daca sa o cumpar de aici sau din tara,nasii...ca ne-au lasat in ultimul moment,divorteazahttp://www.miresici.ro/images/icons/icon9.gif,un salon bun de coafura si machiaz la barlad si ar mai fi ....;dar ma preseaza asta mic ca mi-am uitat ideiile; va pup dragelor,seara placuta!!:* :*

ayala
25.02.2009, 22:20:23
Nu stiu cat de inspirata este decizia unui dj la o nunta.eu personal am fost la mai multe nunti cu formatie si am fost si la o nunta cu dj.Nu exista termen de comparatie.Iar despre dj-ul de la vipp am auzit ca pune ce muzica ii place lui(mi-a spus o prietena care a fost la o nunta unde a fost el dj). La una din nuntile la care am fost anul trecut am scos din buzunar mai multi bani de cat ne planificasem de acasa pt ca ne-a placut organizarea,muzica ,si faptul ca mirii s-au straduit sa iasa totul bine.
Noi am facut contract cu o formatie care venise de putin timp in oras dupa o perioada in care au cantat la slanic Moldova.Am tot studiat o perioada iar singurii care ne-au placut cel mai mult au fost cei pe care i-am ales.

ayala
25.02.2009, 22:23:44
Ne-au mai placut inca 2 formatii ( sunt frati dar au 2 formatii) dar erau ocupati pentru ziua nuntii noastre.
Nu mai am f mult pana la nunta dar inca nu ma agit.Peste o luna cred vom merge sa luam rochia,costumul,invitatiile,verighetele si ce mai trebuie.Voi de unde va luati rochia?

tina_sweet_y
02.03.2009, 08:17:04
buna
are cineva vreo ideie despre formatia talent din barlad?
cum sunt la nunti ce program au?
canta bine ?

ayala
02.03.2009, 09:44:25
gasesti mai multe detalii pe you tube

corinuta
03.03.2009, 12:21:55
buna
are cineva vreo ideie despre formatia talent din barlad?
cum sunt la nunti ce program au?
canta bine ?

Buna!
Am fost la cateva nunti la care au cantat, canta fain, au voce dar trebuie sa ai grija la pauze, daca nu la spui nimic fac cam des..
Spor la pregatiri!

sabina_g
25.03.2009, 21:59:58
Buna tuturor! Acest site e mana cereasca:P..as avea si eu o rugaminte...cu siguranta sunt miresici si din Barlad..as vrea sa impartaseasca din experienta lor(la ce restaurant au fost, unde si-au facut rochita,preturile la flori si la toate celelalte...)
Va rog....!!!!!

sabina_g
25.03.2009, 22:03:51
Ma bucur enorm ca am gasit in sfarsit forumul cu miresicile din Barlad( asta dupa ce am incercat eu sa deschid un subiect;-))...E cineva care si-a fct singura buchetul de mireasa?sau aranjamentele in sala?

troppotzika
25.03.2009, 22:17:26
Bine ai venit draga miresuca...nu am auzit nici o fata din barlad sa isi faca singura decoratiunile sau buchetul..pe mine m-ar tenta ce-i drept..dar totusi cu un ajutor din partea cuiva mai experimentat:))

sabina_g
25.03.2009, 23:06:19
Am sa va bombardez cu intrebari si sper sa nu va suparati pe mine...:)
Aveti idee ce preturi au cei de la Trandafirul pentru buchete de mireasa. nasa si domnisoare...?:)
Eu una cred k un dj e solutia cea mai buna in conditiile actuale...preturile la formatii mi se par mult prea mari!!!!chiar exagerate!!!! ce naiba???cu 2000 de euro...te duci in luna de miere!!!!si dj iti poate pune si mel mai greu de interpretat pentru o formatie!!!

troppotzika
25.03.2009, 23:13:06
Aveti idee ce preturi au cei de la Trandafirul pentru buchete de mireasa. nasa si domnisoare...?:)
Eu una cred k un dj e solutia cea mai buna in conditiile actuale...preturile la formatii mi se par mult prea mari!!!!chiar exagerate!!!! ce naiba???cu 2000 de euro...te duci in luna de miere!!!!si dj iti poate pune si mel mai greu de interpretat pentru o formatie!!!
Despre buchetele de la trandafirul si eu sunt interesata de preturi ceva daca stie cineva..cat despre dj versus formatie..eu una pledez pt formatie....parca formatia face o altfel de atmosfera..parrerea mea..si eu am gasit una nu cu 2000 euro..ci cu 1000..destul de rezonabil..cred eu..

ALBA_CA_ZAPADA70
26.03.2009, 07:58:22
uite linkul de la comunitate miresici suceava, cred k te.ar ajuta foarte mult
http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=187

Buna tuturor! Acest site e mana cereasca:P..as avea si eu o rugaminte...cu siguranta sunt miresici si din Barlad..as vrea sa impartaseasca din experienta lor(la ce restaurant au fost, unde si-au facut rochita,preturile la flori si la toate celelalte...)
Va rog....!!!!!

carmems78
26.03.2009, 17:05:52
buna!nu imi mai aduc aminte pretul fix la flori,dar noi am luat asa:buchetul pt mireasa,nasa,flori pt lumanari,2 bratari di flori pt nepotele,5/6 flori de pus in piept si o floare pt capota masinii in jur de 6 milioane!cel mai bine e sa te duci acolo si in functie de ce flori doresti si de marimea buchetelor iti faci o idee si despre pret!:)

sabina_g
27.03.2009, 23:10:32
merci frumos de raspuns....exista miresici care si-au fct rochia de mireasa la "Mireasa"? intreb pt ca nu stiu inca ce sa fac..am deja modelul..insa nu stiu daca sa cumpar rochia de'a gata( cum s-ar zice) sau sa o fac la Mireasa? diferenta de pret ar cam fi insa...e greu de hotarat..originalul e superb:*

troppotzika
28.03.2009, 11:30:44
Si eu am gasit un model exact cum imi doresc eu rochia..dar mi-e frica sa o fac la comanda pentru ca nu stii sigur niciodata ce iese...cel putin cand o cumperi de-a gata macar stii sigur ca asa e ea..ma intelegeti ce vreau sa spun....si-a facut cineva rochia la comanda la mireasa sa ne puna si noua o poza cu rochita..:P

poupee
28.03.2009, 21:30:32
Si eu am gasit un model exact cum imi doresc eu rochia..dar mi-e frica sa o fac la comanda pentru ca nu stii sigur niciodata ce iese...cel putin cand o cumperi de-a gata macar stii sigur ca asa e ea..ma intelegeti ce vreau sa spun....si-a facut cineva rochia la comanda la mireasa sa ne puna si noua o poza cu rochita..:P
buna!
am aruncat un ochi peste pozele tale de la cununia civila,absolut superba ai fosthttp://www.miresici.ro/images/icons/icon10.gif. casa de piatra si copii frumosi si sanatosi!
vreau sa te intreb unde te-ai coafat si machiat??? foarte bine ti-a stat.
eu nu stiu saloanele din barlad,nu sunt in tara iar pe cele pe care le stiam nu stiu de mai sunt "bune de ceva"
sunt inca in cautare de nasi,cameraman,fotograf iar cu muzica inca nu am hotarat nimic......de invitatii nici nu mai vorbesc:wacko: .......sper sa le rezolv intre timp

troppotzika
28.03.2009, 23:57:54
buna!
am aruncat un ochi peste pozele tale de la cununia civila,absolut superba ai fosthttp://www.miresici.ro/images/icons/icon10.gif. casa de piatra si copii frumosi si sanatosi!
vreau sa te intreb unde te-ai coafat si machiat??? foarte bine ti-a stat.
eu nu stiu saloanele din barlad,nu sunt in tara iar pe cele pe care le stiam nu stiu de mai sunt "bune de ceva"
sunt inca in cautare de nasi,cameraman,fotograf iar cu muzica inca nu am hotarat nimic......de invitatii nici nu mai vorbesc:wacko: .......sper sa le rezolv intre timp
Multumesc mult poupee..ti-am trimis pm...asa eram si eu la inceput..stiam doar ca voi avea nunta in septembrie..in rest nu aveam nici cea mai vaga idee despre cum as vrea sa fie..in timp...si dupa multe ore petrecute pe forum.am ajuns experta in ale nuntii...:)

simsim
31.03.2009, 15:08:19
merci frumos de raspuns....exista miresici care si-au fct rochia de mireasa la "Mireasa"? intreb pt ca nu stiu inca ce sa fac..am deja modelul..insa nu stiu daca sa cumpar rochia de'a gata( cum s-ar zice) sau sa o fac la Mireasa? diferenta de pret ar cam fi insa...e greu de hotarat..originalul e superb:*

Buna,
Eu mi-am facut rochia la Mireasa si am fost f multumita, cu toate ca modelul era mai altfel decat o rochie clasica de mireasa.Eu zic sa te duci cu modelul sa-ti spuna cam cat te-ar costa, si sa faci comparatie cu pretul din magazin.Mai am prietene care au facut tot acolo si au fost multumite, acum depinde si cat vrei sa cheltui, pt ca lucreaza destul de scump pt nivelul Barladului.

carmems78
31.03.2009, 17:10:43
buna!eu mi-am cumparat rochia de mireasa,pt ca nu am avut timp sa caut sa-mi fac la comanda!oricum nici nu am avut un model anume!am sperat ca atunci cand voi intra intr-un magazin voi sti care e rochia mea de mireasa si cam asa a si fost!dintre toate magazinele am considerat ca cel mai convenabil ar fi agnes toma si am gasit acolo ceva exact pe gustul meu!
oricum,daca iti cumperi rochia poti sa faci modificari!eu nu am avut nevoie de modificari!

troppotzika
31.03.2009, 17:18:29
Buna,
Eu mi-am facut rochia la Mireasa si am fost f multumita, cu toate ca modelul era mai altfel decat o rochie clasica de mireasa.Eu zic sa te duci cu modelul sa-ti spuna cam cat te-ar costa, si sa faci comparatie cu pretul din magazin.Mai am prietene care au facut tot acolo si au fost multumite, acum depinde si cat vrei sa cheltui, pt ca lucreaza destul de scump pt nivelul Barladului.
Nu ne pui si noua o poza sa ne facem o idee?:) aaa..si un pret..aproximativ:P

carmems78
31.03.2009, 17:20:47
cateva poze cu rochita mea!!

carmems78
31.03.2009, 17:22:18
am reusit sa pun numai una!!!:(

simsim
05.04.2009, 13:36:34
Nu ne pui si noua o poza sa ne facem o idee?:) aaa..si un pret..aproximativ:P

Am pus o poza cu rochia mea.M-a costat 1760 Ron la Mireasa plus inca 200 Ron accesoriile cu cristale de pe corset pe care le-am luat de la Iasi:-p

troppotzika
05.04.2009, 13:41:27
Am pus o poza cu rochia mea.M-a costat 1760 Ron la Mireasa plus inca 200 Ron accesoriile cu cristale de pe corset pe care le-am luat de la Iasi:-p
Arata foarte foarte bine rochita..este intr-adevar "indrazneata" dar arata superb...adika imi imaginez eu ca a iesit exact ca modelul cu care te0ai dus tu...foarte frumoasa..felicitari!

coryynna
10.04.2009, 12:44:05
buna,miresicilor.am nunta p 18 iulie,la petrica dunca.barlad.si-a facut cineva nunta acolo?cum e.problema e k am 100 pers si nu stiu km o sa fie.ah,si rochita si-a luat-o cineva de la agnes toma?stie cineva cam cat ar costa?

troppotzika
10.04.2009, 12:58:57
buna,miresicilor.am nunta p 18 iulie,la petrica dunca.barlad.si-a facut cineva nunta acolo?cum e.problema e k am 100 pers si nu stiu km o sa fie.ah,si rochita si-a luat-o cineva de la agnes toma?stie cineva cam cat ar costa?
Despre rochiile Agnes Toma poti sa te uiti pe topicul creat special; http://www.miresici.ro/showthread.php?t=434&page=57 ..acolo gasesti si preturi si pareri despre aceste rochite.

corinuta
13.04.2009, 07:56:50

Buna! Si noi am fost anul trecut si am vb cu Petrica Dunca dar pana la urma nu am vrut sa o fac acolo pt ca sincer, mie mi s-a parut km mic spatiu, si eu tot pt 100 de pers. Stiu k el zicea k are si terasa de sus, insa eu zic k e km aiurea sa stea invitatii separati...dar poate incap totusi, nu stiu pe nimeni kare sa fi facut la el, dak aud ceva te anunt:)

Mult spor la pregatiri!

lylyana
14.04.2009, 11:41:32
dragele mele,voi cu cat timp inainte v-ati programat la coafor,cosmetica si unde? care lucreaza mai bine? nu stiti vreun site sau vreun nr de telefon la care as putea sa ma interesez eu mai bine? va intreb pt ca sunt plecata de cativa ani din barlad si nu mai stiu nimic (cred ca s-au schimbat multe in tot acest timp). va rog sa ma ajutati daca puteti. se apropie nunta si eu mai am ffff multe de rezolvat... ufff,sper sa reusesc. e tare greu ca tre sa rezolv totul de la distanta si nu ma pot deplasa personal.

troppotzika
14.04.2009, 17:52:37
dragele mele,voi cu cat timp inainte v-ati programat la coafor,cosmetica si unde? care lucreaza mai bine? nu stiti vreun site sau vreun nr de telefon la care as putea sa ma interesez eu mai bine? va intreb pt ca sunt plecata de cativa ani din barlad si nu mai stiu nimic (cred ca s-au schimbat multe in tot acest timp). va rog sa ma ajutati daca puteti. se apropie nunta si eu mai am ffff multe de rezolvat... ufff,sper sa reusesc. e tare greu ca tre sa rezolv totul de la distanta si nu ma pot deplasa personal.
Eu iti recomand salonul de la piata mare..deasupra farmaciei barladul...sau cel de la stadion..carmen's style...daca vrei numere de telefon poate mai stiu fetele de pe aici..cat despre programare..parerea mea..cel putin cu o luna inainte.

ayala
14.04.2009, 18:53:27
la ONE deasupra farmacei Barladul de la piatza mare e ok si cu manichiura,pensatul si coafatul...insa preturile sunt destul depiperate.Trebuie sa iti faci programare cu o luna inainte .

ayala
14.04.2009, 19:10:30
la coaforul de deasupra farmacei Barladul de la piatza mare e ok si cu manichiura,pensatul si coafatul...insa preturile sunt destul depiperate.Trebuie sa iti faci programare cu o luna inainte .

simsim
14.04.2009, 19:27:46
dragele mele,voi cu cat timp inainte v-ati programat la coafor,cosmetica si unde? care lucreaza mai bine? nu stiti vreun site sau vreun nr de telefon la care as putea sa ma interesez eu mai bine? va intreb pt ca sunt plecata de cativa ani din barlad si nu mai stiu nimic (cred ca s-au schimbat multe in tot acest timp). va rog sa ma ajutati daca puteti. se apropie nunta si eu mai am ffff multe de rezolvat... ufff,sper sa reusesc. e tare greu ca tr dee sa rezolv totul de la distanta si nu ma pot deplasa personal.

Eu mi-am facut tot pt nunta la sunstudio, inclusiv solar si am fost foarte multumita.M-am programat cam cu o luna inainte, iar inainte de nunta cu o sapt am facut proba la machiaj si coafura.Nu-ti fa griji cu pregatirile ca ai sa te descurci, si eu am fost in aceeasi situatie.:suuuper:

lylyana
15.04.2009, 11:17:36
multumesc mult fetelor. ar mai fi insa o problema,si anume,ca vin in tara doar cu aproape 3 saptamani inintea nuntii. credeti ca ar fi prea tarziu sa-mi fac programare? sau as putea sa sun si sa ma programeze ei fara sa ma deplasez eu.ce ziceti,se poate? mi-e groaza ca nu o sa reusesc sa rezolv totul intr-un timp asa de scurt (as vrea eu sa vin mai devreme dar nu pot ca nu-mi da voie de la servici sa plec,nu-i intereseaza pe ei ca am nunta). va rog mult de tot,daca aveti vreuna din voi un nr de telefon sau daca ati putea face rost. va multumesc inca o data.>:D<

poupee
15.04.2009, 14:16:48
buna miresicilor!!! eu am o alta intrebare,voi de unde va cumparati verighetele??? din tara sau de prin tarile in care sunteti???:D
Cu pregatirile nu stau nici eu grozav,nasi tot nu am gasit,cu muzica nu am rezolvat inca,sunt in discutii cu una din formatiile de la barlad,rochia de mireasa nu stiu nici macar ce model as vrea:( ca imi plac toate dar nici una in mod deosebit:-< norocul meu este,sa zicem,ca plec in tara cu fii-miu cu 2 luni inainte de nunta,sa-i mai inebuneasca de cap si pe bunici:D si sper sa rezolv atunci mare parte din aste trebi legate de nunta.
deocamdata ma pregatesc de cununia civila,2 mai,care o sa fie aici,in franta,la nice.

troppotzika
15.04.2009, 14:47:34
eu una o sa imi iau verighetele din tara pentru ca merg de pasti..altfel le luam de aici...daca gasesti ceva frumos acolo sa ti le iei de acolo..pt ca aici..trebuie sa faci comanda si dureaza..si daca nu vii cu sotul atunci cu 2 luni inainte o sa fie putin mai dificil..si la pret cred ca e la fel..cel putin pt mine

carmems78
16.04.2009, 11:17:29
multumesc mult fetelor. ar mai fi insa o problema,si anume,ca vin in tara doar cu aproape 3 saptamani inintea nuntii. credeti ca ar fi prea tarziu sa-mi fac programare? sau as putea sa sun si sa ma programeze ei fara sa ma deplasez eu.ce ziceti,se poate? mi-e groaza ca nu o sa reusesc sa rezolv totul intr-un timp asa de scurt (as vrea eu sa vin mai devreme dar nu pot ca nu-mi da voie de la servici sa plec,nu-i intereseaza pe ei ca am nunta). va rog mult de tot,daca aveti vreuna din voi un nr de telefon sau daca ati putea face rost. va multumesc inca o data.>:D<

buna!si eu am avut aceeasi problema cu munca:(!mi-au dat concediu cu 2 saptamani inainte de nunta,doar ca eu am avut noroc de ai mei,ca au umblat ei pt majoritatea chestiilor!#:-Seu am incercat sa-mi fac programare la coafor cam cu o saptamana inainte de nunta la carmens style la gara,aveau liber doar cu o ora inainte de nunta,asa ca am ajuns la majestic,aveau liber pe la 2,numai bine!mi-a placut cum mi-a facut parul!
cred ca daca tu ajungi cu 3 saptamani inainte de nunta o sa gasesti un loc la coafor.sunt atatea in barlad!
din pacate nr. de tel nu am,pt ca am fost personal acolo,ai putea sa incerci pe site-ul barladului,care au si un forum si sa intrebi acolo:www.b-o.ro!iti doresc mult noroc si spor la pregatiri!

lylyana
16.04.2009, 11:18:50
buna miresicilor!!! eu am o alta intrebare,voi de unde va cumparati verighetele??? din tara sau de prin tarile in care sunteti???:D
Cu pregatirile nu stau nici eu grozav,nasi tot nu am gasit,cu muzica nu am rezolvat inca,sunt in discutii cu una din formatiile de la barlad,rochia de mireasa nu stiu nici macar ce model as vrea:( ca imi plac toate dar nici una in mod deosebit:-< norocul meu este,sa zicem,ca plec in tara cu fii-miu cu 2 luni inainte de nunta,sa-i mai inebuneasca de cap si pe bunici:D si sper sa rezolv atunci mare parte din aste trebi legate de nunta.
deocamdata ma pregatesc de cununia civila,2 mai,care o sa fie aici,in franta,la nice.

draga mea,si eu sunt cam in aceiasi situatie,la capitolul pregatiri stau naspa de tot. tu o sa ai destul timp la dispozitie sa-ti pregatesti ultimele detalii pt marele eveniment daca zici ca pleci acasa cu 2 luni inainte,dar eu merg in romania cu 3saptamani inantea nuntii si nu stiu cum o rezolv totul intr-un timp asa de scurt.#-o rochia de mireasa o sa mi-o cumpar din romania pt ca aici sunt ff scumpe. deci o sa sa am de umblat,nu gluma...#:-S trebuie sa rezolv cu programarea la coafor,machiaj,manichiura.., buchetele pt mireasa,nasa,d-soare de onoare.., sa pun la punct ultimele detalii la restaurant (nr de invitati,meniul care inca nu l-am ales, decoratiunile salii..), biserica pt cununia religioasa, cadourile pt parinti si nasi (astea cred ca o sa le cumparam de aici), cocarde si cosulete pt cocarde, costumatia mirelui, sa discut ultimele amanunte cu fotograful (locatiile pt realizarea pozelor) si cu dj-ul (lista melodiilor), surpriza pt sot, decoratiunile pt masini, trebuie sa degust tortul si sa aleg modelul.., proba l coafor..,.... si muulte altele...uff,ma ia durerea de cap cand ma gandesc:-s ...si mai e putin pana pe 23 august, o sa ma incerc sa mai rezolv cate ceva prin telefon ca nu stiu daca o sa fac fata la toate astea numai in 3 sapt. :-<
orcum,pana atunci,iti urez si tie multa bafta si spor la pregatiri, si ditractie placuta la petrecerea de la cununia civila.. aaa, si,casa de piatra.sper sa-ti iasa totul cum ti-ai propus. sa fii fericita si iubita. >:D<

carmems78
16.04.2009, 11:38:29
noi ne-am luat verighetele de aici,de la roma!faza e ca noi am lasat cam in ultimul moment,undeva la sfarsitul lui iulie,inainte de concediu!cam toate magazinele cu bijuterii intrau in concediu si daca vroiai sa faci comanda iti aduceau verighetele in septembrie!asa ca noi am ales din modele care erau gata si le-am scris!!!
nu pot decat sa-ti spun decat ca tu stii mai bine,avand in vedere ca tu vii in tara cu 2 luni inainte nunta,iar sotul vine pe urma!ai putea sa astepti sa vezi ce zice troppotzika despre preturile si modelele din tara!

lylyana
16.04.2009, 11:57:32
buna!si eu am avut aceeasi problema cu munca:(!mi-au dat concediu cu 2 saptamani inainte de nunta,doar ca eu am avut noroc de ai mei,ca au umblat ei pt majoritatea chestiilor!#:-Seu am incercat sa-mi fac programare la coafor cam cu o saptamana inainte de nunta la carmens style la gara,aveau liber doar cu o ora inainte de nunta,asa ca am ajuns la majestic,aveau liber pe la 2,numai bine!mi-a placut cum mi-a facut parul!
cred ca daca tu ajungi cu 3 saptamani inainte de nunta o sa gasesti un loc la coafor.sunt atatea in barlad!
din pacate nr. de tel nu am,pt ca am fost personal acolo,ai putea sa incerci pe site-ul barladului,care au si un forum si sa intrebi acolo:www.b-o.ro!iti (http://www.b-o.ro!iti) doresc mult noroc si spor la pregatiri!

mutumesc:* . si eu am apelat la ajutorul familiei (i-am lasat pe ei sa imi scrie si sa trimita invitatiile,..) dar sunt multe detalii de care as vrea totusi sa ma ocup personal ca totusi e nunta mea si vreau sa fie pe placul meu (si al sotului,desigur). de biserica cred ca tot pe ei o sa ii trimit sa vorbeasca deoarece mi-e teama sa nu fie prea tarziu cand ajung eu acasa si sa gasesc ocupat (mi-as dori fff mult sa facem cununia religioasa la manastirea Bujoreni). sper sa reusesc sa rezolv tot ce mi-am propus si sa fie totul bine.,dar pana atunci sanatate sa fie ca restul le rezolvam noi.
si tie iti urez multa bafta si o viata plina de bucurii si satisfactii. o zi buna.
>:D<

lylyana
16.04.2009, 12:28:06
noi am cumparat verghetele cand am facut cununia civila,acum 2ani in urma (pt ca tot atunci am facut si jumate de cununie religioasa si tot de atunci le purtam). le-am cumparat de aici din italia. sunt simple,fara model ( le-am scris pe partea interioara cu numele noastre si data de cand suntem impreuna). ne-a costat in jur de 300 euro. poate ca era mai bine sa le fi cumparat cu model ca la astea simple se vede orice zgarietura oricat de mica ar fi ea. eu mi-o scot de pe deget cand sunt acasa,cand spal vase sau fac curat. insa,la alea cu model nu se obsera nimic.

troppotzika
16.04.2009, 17:50:09
mutumesc:* . si eu am apelat la ajutorul familiei (i-am lasat pe ei sa imi scrie si sa trimita invitatiile,..) dar sunt multe detalii de care as vrea totusi sa ma ocup personal ca totusi e nunta mea si vreau sa fie pe placul meu (si al sotului,desigur). de biserica cred ca tot pe ei o sa ii trimit sa vorbeasca deoarece mi-e teama sa nu fie prea tarziu cand ajung eu acasa si sa gasesc ocupat (mi-as dori fff mult sa facem cununia religioasa la manastirea Bujoreni). sper sa reusesc sa rezolv tot ce mi-am propus si sa fie totul bine.,dar pana atunci sanatate sa fie ca restul le rezolvam noi.
si tie iti urez multa bafta si o viata plina de bucurii si satisfactii. o zi buna.
>:D<
Si noi tot la bujoreni vrem sa facem cununia religioasa..o sa mergem acusi acasa si sa vb cu preotul..daca vrei iti pot da nr de telefon al unui preot de acolo..mie mi-a fost recomandat ca sa spun asa de 2 fete..si am vazut ca era unu si acelasi..:)..daca vrei nr lui spune si ti-l dau..

lylyana
19.04.2009, 14:55:13
Si noi tot la bujoreni vrem sa facem cununia religioasa..o sa mergem acusi acasa si sa vb cu preotul..daca vrei iti pot da nr de telefon al unui preot de acolo..mie mi-a fost recomandat ca sa spun asa de 2 fete..si am vazut ca era unu si acelasi..:)..daca vrei nr lui spune si ti-l dau..

chiar te rog sa-mi dai nr de telefon ca si eu as vrea sa vorbesc cu acest preot. crezi ca as puta sa-mi programez cununia religiasa la acesta manastire direct prin telefon sau va trebui sa merg personal acolo? oare trebuie sa dau vreun acont? ma gandesc ca o sa fie prea tarziu cand ajung acasa si sa nu cumva sa gasesc ocupat in acea zi. astept mai multe detalii pe privat. te pup,merci mult. o zi buna.. >:D<

poupee
20.04.2009, 07:48:27
Hristos a inviat!
Lylyana,multumesc tare mult de urari. :*
Am analizat problema verighetelor si am ajuns la concluzia ca trebuie sa le cumparam de aici,ca sa le avem la cununia civila. Am facut comanda:D ,pana la cununie sunt gata dar ne-au ajuns destul de scump $-) si asta in conditiile in care am avut si discount de 50% la verigheta mea.....in fine,nu conteaza,a fost moftul nostru:D ....sunt frumoase.
Troppotika,astept niste preturi informative la verighete...sa facem o comparatie.
Se pare ca o sa rezolv si cu muzica<:-P ...am vb cu o formatie ce canta la vaslui la "carul cu flori",30 de mil,mi-a fost recomandata de niste prieteni....inca nu am incheiat contractul,dupa sarbatorile astea. Se pare ca am mare noroc ca nunta o sa fie intr-o zi de post,29 august.....nu sunt ocupati si nu ma refer numai la muzica:)>-
pupicei fetelor si spor la pregatiri!

troppotzika
20.04.2009, 09:27:58
Hristos a inviat!
Am analizat problema verighetelor si am ajuns la concluzia ca trebuie sa le cumparam de aici,ca sa le avem la cununia civila. Am facut comanda:D ,pana la cununie sunt gata dar ne-au ajuns destul de scump $-) si asta in conditiile in care am avut si discount de 50% la verigheta mea.....in fine,nu conteaza,a fost moftul nostru:D ....sunt frumoase.
Troppotika,astept niste preturi informative la verighete...sa facem o comparatie.
Se pare ca o sa rezolv si cu muzica<:-P ...am vb cu o formatie ce canta la vaslui la "carul cu flori",30 de mil,mi-a fost recomandata de niste prieteni....inca nu am incheiat contractul,dupa sarbatorile astea. Se pare ca am mare noroc ca nunta o sa fie intr-o zi de post,29 august.....nu sunt ocupati si nu ma refer numai la muzica:)>-

Da..sper sa ajung sapt asta sau cealalta in tara si va tin la curent cu ce voi face:)..Hristos a inviat!..Paste fericit in continuare

lylyana
20.04.2009, 15:35:19
Hristos a inviat!

Adevarat a inviat! ma bucur sa aud ca v-ati gasit un model care va place la verighete. sa stii ca nu are importanta cat a costat atata timp cat sunt pe placul vostru; oricum banii se cheltuie dar astea le aveti toata viata.
cat despre formatie sa stii ca-i un pret f bun; noi cand am fost in romania (anul trecut in august) nu am gasit nimic sub 50 milioane (bine ca nici nu am avut prea mult timp la dispozitie sa cautam; am stat acasa doar 1luna dar pot sa spun ca tot ce am gasit ni s-a parut prea scump (50-60 mil doar pt o noapte e exagerat dupa parerea mea) si am apelat la un dj. oricum nu se poate compara formatia cu dj-ul,asa ca f bine daca ai gasit formatie. spor la pregatiri in continuare. PASTE FERICIT alaturi de toti cei dragi tie. o zi buna>:D<

lylyana
20.04.2009, 15:43:58
Hristos a inviat. Liniste sufleteasca,belsug si lumina sa va aduca sarbatoarea Invierii Domnului. Paste fericit in continuare. :*

lylyana
29.04.2009, 12:12:27
dragelor,voi ati cand v-ati machiat (la salon sau acasa) pt nunta v-ati pus si gene false? daca da va rog sa-mi dati si mie niste raspunsuri la urmatoarele intrebari: cum e,nu te incomodeaza? cand se lipesc nu ustura lipiciul respectiv? si unde se pun,deasupra sau dedesubtul genelor naturale (pleoapei)? sper sa nu radeti de mine dar eu nu am avut niciodata,nici macar nu stiu cum se aplica (bine ca oricum nu-mi fac machiajul singura pt nunta,merg la salon si acolo sigur stiu cum se face). m-ar tenta si pe mine macar sa incerc sa vad cum e. dar oare cat costa si care-s mai bune? mamaa,am atatea nelamuriri. daca stie vreuna din voi,va rog sa ma ajutati si pe mine cu mai multe detalii. eu as incerca dar mi-e frica sa nu afecteze ploapa sau genele mele naturale. va multumesc. asept parerile voastre.

carmems78
30.04.2009, 11:44:23
dragelor,voi ati cand v-ati machiat (la salon sau acasa) pt nunta v-ati pus si gene false? daca da va rog sa-mi dati si mie niste raspunsuri la urmatoarele intrebari: cum e,nu te incomodeaza? cand se lipesc nu ustura lipiciul respectiv? si unde se pun,deasupra sau dedesubtul genelor naturale (pleoapei)? sper sa nu radeti de mine dar eu nu am avut niciodata,nici macar nu stiu cum se aplica (bine ca oricum nu-mi fac machiajul singura pt nunta,merg la salon si acolo sigur stiu cum se face). m-ar tenta si pe mine macar sa incerc sa vad cum e. dar oare cat costa si care-s mai bune? mamaa,am atatea nelamuriri. daca stie vreuna din voi,va rog sa ma ajutati si pe mine cu mai multe detalii. eu as incerca dar mi-e frica sa nu afecteze ploapa sau genele mele naturale. va multumesc. asept parerile voastre.

buna!eu m-am machiat la salon!a iesit super,mai ales ca eu nu prea ma machiez..cat despre gene false nu stiu sa-ti spun pt ca nu folosesc,dar cred ca ti le pun si la salon,banuiesc ca au mai multa experienta...de afectat nu cred ca afecteaza,sunt multe persoane care folosesc asa ceva!
ar trebui sa incerci sa le pui de mai multe ori inainte de nunta ca sa te obisnuiesti...si,bineinteles,pt nunta gaseste pe cineva cu experienta care sa ti le puna si sa asa ai sa arati cum doersti...>:D<

corinuta
04.05.2009, 09:06:15
Buna miresici din Barlad!:) Am si eu o rugaminte: de unde sa iau un acordeonist, il vreau sa-mi cante "ia-ti mireasa ziua buna" , stiti pe cineva
? Astept raspuns!

Pupici!

poupee
04.05.2009, 15:42:58
fetelor,sambata am avut cununia civila\:D/ <:-P :love: totul s-a petrecut atat de repede!!!???in 10 minute am schimbat statutul:D si numele:)....apoi am petrecut la un restaurant :gen_05: cu prietenii apropiati pana pe la orele 23 ,cand,euforici si in acelasi timp obositi am plecat fiecare pe la casa cui nu are:laugh:
Cu pregatirile de nunta stam binisor....am inceiat contractul cu o formatie,am gasit fotograf si cameraman ,mai raman nasii de gasit8-} ...da unde sa-i caut???:-\ ca am inebunit tot intreband in stanga,dreapta...tare bine stau ascunsi:sad: ......sper sa-i gasim [-o< ^:)^
cand incarc pozele va anunt:D
pupicei si spor la pregatiri>:D<

ciocolatika
04.05.2009, 17:25:23
BRAVO...FELICITARI...CASA DE PIATRA..asteptam pozeeeeeeee<:-P <:-P

corinuta
04.05.2009, 18:54:41
Pe mine nu ma ajuta nimeni?:((

Pupapopipa
05.05.2009, 15:35:24

Eu nu am avut gene false in ziua nuntii, nu numai pentru ca am vrut un machiaj cat de cat natural, dar si pentru faptul ca genele mele sint (cel putin pentru gustul meu) suficient de bogate si curbate.
Totusi, daca tii neaparat sa ai gene false, cred ca ca te pot ajuta cosmeticienele de la saloanele de infrumusetare din Barlad:) .
Mai multe detalii despre cum se aplica genele false poti gasi si pe youtube. Uite cateva sfaturi aici (http://www.youtube.com/watch?v=jRi8dvC7mmY) si aici (http://www.youtube.com/watch?v=2_c0LI-gr64).
Succes la pregatiri!>:D< >:D< >:D<

Pupapopipa
05.05.2009, 15:42:01
fetelor,sambata am avut cununia civila\:D/ <:-P :love: totul s-a petrecut atat de repede!!!???in 10 minute am schimbat statutul:D si numele:)....apoi am petrecut la un restaurant :gen_05: cu prietenii apropiati pana pe la orele 23 ,cand,euforici si in acelasi timp obositi am plecat fiecare pe la casa cui nu are:laugh:
Cu pregatirile de nunta stam binisor....am inceiat contractul cu o formatie,am gasit fotograf si cameraman ,mai raman nasii de gasit8-} ...da unde sa-i caut???:-\ ca am inebunit tot intreband in stanga,dreapta...tare bine stau ascunsi:sad: ......sper sa-i gasim [-o< ^:)^
cand incarc pozele va anunt:D
pupicei si spor la pregatiri>:D<

Felicitari pentru noul statut de doamna! =D>
Succes la pregatirile de nunta (sa stii ca si petrecerea de nunta trece foarte repede, din pacate, asa ca trebuie sa incerci sa te bucuri de fiecare moment, sa prelungesti bucuria fiecarei clipe)!
Cat despre gasirea nasilor, rabdare, rabdare si iar rabdare! Multora ni s-a intamplat la fel, insa cu siguranta va veni si momentul lor sa-si faca simtita prezenta in viata voastra! :)
Asteptam cu interes pozele de cununia civila!>:D< >:D< >:D<

Pupapopipa
05.05.2009, 16:01:51
Buna miresici din Barlad!:) Am si eu o rugaminte: de unde sa iau un acordeonist, il vreau sa-mi cante "ia-ti mireasa ziua buna" , stiti pe cineva
? Astept raspuns!

Pupici!

Din cate stiu, unul dintre cei mai buni acordeonisti din Barlad e Liviu Margean (are in jur de 60 de ani si obisnuia sa cante intr-o formatie la Hotel Moldova, impreuna cu profesorul de vioara Dorel Andrei). Cel mai sigur poti face rost de numarul lui de telefon de la prof. Andrei, asta insemnand sa faci o vizita scurta la Scoala de Muzica.
Alti acordeonisti poti gasi si prin intermediul formatiilor de la diverse restaurante, dar nu stiu cine iti garanteaza profesionalismul si seriozitatea lor.
Ar mai fi o idee sa apelezi la un elev de la Liceul Pedagogic (sint si clase de muzica acolo). Eventual daca stii pe cineva care invata acolo si ar putea lua legatura cu un elev care manuieste cat de cat clapele de acordeon...
Si eu am tinut neaparat sa am acordeonist la gatit, pentru ca da un farmec aparte momentului si tot ritualul de nunta devine emotionant (cantecul miresei, cel pentru mire, nasa, nas, socrii mici si mari..). Margean era deja "ocupat", dar am avut noroc de un prieten bun care stia acordeon din copilarie, care a improvizat cot la cot cu mirele;-) !
Sper sa iti fie de ajutor ce am scris!
Succes!>:D< >:D< >:D<

poupee
05.05.2009, 17:13:06
multumesc pentru urari fetelor:* >:D<
iata si linkul cu pozele de la cununie...si nu numai
http://community.webshots.com/user/zupyjr

helwa
05.05.2009, 17:25:34
Buna tuturor miresicilor din Barlad... Imi doresc sa fac nunta la Barlad... dar dupa cum spune traditia va fi la baiat .... ( el este din Slobozia). Oricum , din descrierile voastre mi se par destul de reusite nuntile de pe la noi... Poate poate o sa isi schimbe idea.... asupra locatie.. Un lucru este sigur nunta va fi in august 2010.
V'am pupat!

sabina_g
06.05.2009, 19:37:29
Miresici...voi ce alegeti ca marturii?adik ii lasati pe cei de la restaurant sa se ocupe de asta...sau le cumparati voi?si dak da...de unde?(Barlad, Buc., strainatate..?)..pupici

corinuta
07.05.2009, 09:35:44
Din cate stiu, unul dintre cei mai buni acordeonisti din Barlad e Liviu Margean (are in jur de 60 de ani si obisnuia sa cante intr-o formatie la Hotel Moldova, impreuna cu profesorul de vioara Dorel Andrei). Cel mai sigur poti face rost de numarul lui de telefon de la prof. Andrei, asta insemnand sa faci o vizita scurta la Scoala de Muzica.
Alti acordeonisti poti gasi si prin intermediul formatiilor de la diverse restaurante, dar nu stiu cine iti garanteaza profesionalismul si seriozitatea lor.
Ar mai fi o idee sa apelezi la un elev de la Liceul Pedagogic (sint si clase de muzica acolo). Eventual daca stii pe cineva care invata acolo si ar putea lua legatura cu un elev care manuieste cat de cat clapele de acordeon...
Si eu am tinut neaparat sa am acordeonist la gatit, pentru ca da un farmec aparte momentului si tot ritualul de nunta devine emotionant (cantecul miresei, cel pentru mire, nasa, nas, socrii mici si mari..). Margean era deja "ocupat", dar am avut noroc de un prieten bun care stia acordeon din copilarie, care a improvizat cot la cot cu mirele;-) !
Sper sa iti fie de ajutor ce am scris!
Succes!>:D< >:D< >:D<

Mersi muult de tot...o sa ma interesez sa aflu nr. acelui domn..e buna si ideea cu un elev de la liceu dar oare ei stiu sa cante si vocal?:-\

Ms mult ink o data!
Poopici

Pupapopipa
07.05.2009, 12:53:24
Mersi muult de tot...o sa ma interesez sa aflu nr. acelui domn..e buna si ideea cu un elev de la liceu dar oare ei stiu sa cante si vocal?:-\

Ms mult ink o data!
Poopici

Cred ca se descurca destul de bine si cu partea vocala, pentru ca la Liceul Pedagogic se face muzica serios la clasele de profil. In plus, sint unii elevi care fac "practica" de mici pe la nunti, asa ca sint scoliti intr-ale lautariei.
Succes, oricare ar fi decizia pe care o iei cu privire la acordeonist!
>:D< >:D< >:D<

Pupapopipa
07.05.2009, 12:58:47
Buna tuturor miresicilor din Barlad... Imi doresc sa fac nunta la Barlad... dar dupa cum spune traditia va fi la baiat .... ( el este din Slobozia). Oricum , din descrierile voastre mi se par destul de reusite nuntile de pe la noi... Poate poate o sa isi schimbe idea.... asupra locatie.. Un lucru este sigur nunta va fi in august 2010.
V'am pupat!

Bun venit printre miresicile si fostele miresici din Barlad! >:D<
Traditia cum ca sotul "trage" nunta in localitatea lui de origine nu e neaparat "lege" ;)), dar pana in 2010 mai aveti timp destul sa hotarati unde faceti nunta!
Sper sa iti putem fi de ajutor cu sfaturi, indiferent de decizia pe care o veti lua! :)

Pupapopipa
07.05.2009, 13:05:20
Miresici...voi ce alegeti ca marturii?adik ii lasati pe cei de la restaurant sa se ocupe de asta...sau le cumparati voi?si dak da...de unde?(Barlad, Buc., strainatate..?)..pupici

Buna!
Noi am lasat marturiile in grija restaurantului, nu din comoditate sau pentru ca ni s-a parut dificil sa ne ocupam noi insine de ele, ci pentru ca ne-a atras de la bun inceput oferta localului. Am avut evantaie pentru doamne (o idee foarte buna pentru nuntile de vara;-) ) si saculeti cu petale uscate pentru domni, toate colorate in nuantele nuntii si personalizate cu numele nostru si data la care a avut loc petrecerea. Se pare ca nuntasii au fost incantati, pentru ca la plecarea lor nu a mai ramas nicio marturie pe masa!
Succes la pregatiri! >:D<

simsim
11.05.2009, 13:30:57

Buna,
Eu cand am facut proba de machiaj cu cateva zile inainte mi-am pus si genele.Se prind deasupra genelor naturale, ca niste buchetele.Nu-ti afecteaza pleoapa, e o senzatie de greutate la inceput dar dupa te obisnuiesti.Ustura f putin lipiciul, asta depinde de cosmeticiana cat e de precisa sa nu iti intre deloc in ochi. La Sunstudio mi le-am pus si m-a costat 60 ron.Eu am fost foarte multumita.Oricum te tin cam 2, 3 sapt daca ai grija de ele. :suuuper:

anna88
12.05.2009, 12:14:20

buna .. eu nu o sa fiu miresica prea curand dar vreau sa va ajut cu cateva detalii.
cunosc un fotograf din barlad foarte bun. e profesionist.
il cheama Gabi marcea. daca doriti nr lui de telefon sa-mi spuneti
in legatura cu formatia. va recomand cu caldura formatia sincron (care canta la lebada) canta foarte bine ii ascult de aproximatix 2 ani.
de asemenea si formatia Minora(care mai canta pe la galmondo(vechi)) canta destul de bine.. am fost la o nunta. unde au cantat ei. si s-au organizat ff bine pauze de scurta durata..etc. daca doriti numarul de telefon de la aceste formatii.. va rog sa ma contactati.
CASA DE PIATRA tuturor miresicilor

Gociu_Crina_Oana
20.05.2009, 00:01:01
sunt si eu o miresica din Barlad. Am nunta pe 13 septembrie la Motel occident. Va rog sa imi scriteti si mie ce preturi mai sunt pe la meniuri si ce magazine specializate de nunta sunt rpin Barlad ca habar nu am. Am nevoie de ajutorul vostru si de cat mai multe informatii pentru ca momentan eu nu sunt in tara. va multumesc.

Gociu_Crina_Oana
20.05.2009, 00:19:47
Buna. si eu imi fac nunta totla occident. te rog sa imi spuis imie ce stii de meniuri ca sunt plecata din tara. pretutri si cam ce includ. multumesc. am nunta pe 13 septembrie 2009

Gociu_Crina_Oana
20.05.2009, 00:27:15
si eu fac nunta la occident. te rog sa imi spui ceva de meniui pt ca eu nu sunt in tara. SUNT DISPERATA. stiu ca abia am aparut in peisaj dar nimeni nu imi raspunde. AJUTOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOORRRRRRRR

troppotzika
20.05.2009, 08:31:43
si eu fac nunta la occident. te rog sa imi spui ceva de meniui pt ca eu nu sunt in tara. SUNT DISPERATA. stiu ca abia am aparut in peisaj dar nimeni nu imi raspunde. AJUTOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOORRRRRRRR
Cred ca cel mai indicat ar fi sa ii trimiti un mesaj privat ca aici slabe sanse sunt sa vada mesajul. Eu nu fac nunta acolo deci nu stiu mare lucru despre meniu. Cat despre alte chestii te pot ajuta cu cea mai mare placere.

poupee
20.05.2009, 13:51:14
troppotziko draga, ce mai faci,ca de mult nu ai mai dat un semn:D ....in romania ai mai ajuns??care-s noutatile de la barlad,zi-ne si noua:-p .......eu am mai rezolvat din treburi#:-S dar nasi tot nu am gasit:( ......abia astept sa plec si eu in ro,la incep lui iulie<:-P ....hai,v-am pupat ca se trezeste fii-miu
spor la pregatiri!

poupee
20.05.2009, 14:01:21

buna oana! nu e vorba ca esti noua in peisaj si de aia nu-ti raspunde nimeni,e vorba ca intram si noi cand putem ...sooo
pe mine ma ajunge miniul 200 ron in care intra 4 feluri de mancare,sampania de la primire,decoratul salii,bautura aperitiv,inghetata,fructele,prajiturile,florile de pe masa,apa si suc la discretie,tortul ....si cam asta ar fi. meniul ti-l alegi tu din ce au ei in lista. dar tu nu ai discutat cu cei de la occident???ei sunt cei mai in masura sa-ti dea detalii........anyway....de mai ai intrebari nu ezita
spor la pregatiri!

lylyana
21.05.2009, 10:49:03
Buna. si eu imi fac nunta totla occident. te rog sa imi spuis imie ce stii de meniuri ca sunt plecata din tara. pretutri si cam ce includ. multumesc. am nunta pe 13 septembrie 2009

buna,draga mea. scuze ca nu ti-am raspuns pana acum dar nu am avut timp sa intru pe site. o sa-ti dau mai multe detalii cu privire la meniu pe privat. eu am fost anul trecut in august in tara si am vorbit cu ei si tot atunci am incheiat si contractul. dar tu cand ai nunta?
eu cand am fost aveau facute programari si pt 2010-2011 asa ca daca nu ai incheiat deja contractul ar trebui sa te grabesti. eu nu am mai gasit nici o sambata libera asa ca am fost nevoita sa aleg ziua de duminica. acum depinde si in ce perioada are loc nunta; lunile estive sunt mai aglomerate si ocupate in general. mai multe informatii iti trimit pe privat
daca mai ai nelamuriri iti stau la dispozitie.

lylyana
21.05.2009, 10:54:35
scuze ,nu observasem ca ai scris data nuntii. abia acum am citit mai atent si am vazut ca e pe 13 septembrie. ai incheiat deja contractul cu ei? daca nu,cred ca ar trebui sa te grabesti si a vorbesti cu ei si cu siguranta ei sunt in masura sa te lamureasca mai bine ca oricine. eu am nunta pe 23 august si am incheiat contractul anul trecut in august si erau deja ocupate toate sambetele.spor la pregatiri.>:D<

lylyana
21.05.2009, 12:37:20
draga mea,troppotzika, ai mai fost in romania? daca da as vrea sa stiu daca ai mai ajuns pe la manastirea bujoreni (ziceai tu ca o sa mergi acolo pt mai multe informatii). te rog sa-mi mai dai si mie niste detalii: ai platit vreo ceva?sau ce a zis preotul? ceu am vorbit cu scumpa mea cumnatzik si o sa mearga ea pana la sfarsitul lunii sa vb cu preotul ca noi nu mai avem timp. dar vroiam sa stiu daca trebuie sa-i dau bani sa plteasca vreo ceva inainte.te poop,o zi buna

troppotzika
21.05.2009, 21:11:03
draga mea,troppotzika, ai mai fost in romania? daca da as vrea sa stiu daca ai mai ajuns pe la manastirea bujoreni (ziceai tu ca o sa mergi acolo pt mai multe informatii). te rog sa-mi mai dai si mie niste detalii: ai platit vreo ceva?sau ce a zis preotul? ceu am vorbit cu scumpa mea cumnatzik si o sa mearga ea pana la sfarsitul lunii sa vb cu preotul ca noi nu mai avem timp. dar vroiam sa stiu daca trebuie sa-i dau bani sa plteasca vreo ceva inainte.te poop,o zi buna
Aa.scuze..am trimis-o pe mama..eu am fost in Romania dar nu am mai reusit sa ajung..a fost mama si m-a programat si nu i-a cerut nimic. I-a spus doar sa ne ducem macar cu o duminica inainte sa ne spovedim amundoi si apoi direct la nunta. Si a mai pus-o sa citeasca ceva acatiste ca sa mearga nunta bine. Cam atat...foarte repede si fara nici o complicatie.