PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de IUNIE 2011

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Dana_B
17.02.2010, 15:15:11
gata fetelor! avem subiectul nostru ;)) va astept sa povestim ce ati mai facut legat de nunta. eu m-am hotarat la modelul de invitatie (mi le fac singura) iar la inceputul lui martie vin in tara sa caut restaurant. cam atat pentru moment. la voi cum merge treaba?

gsilvia
17.02.2010, 16:47:36
ma bucur ca s-a rezolvcat.ne arati si noua modelul de invitatie?

Dana_B
17.02.2010, 17:04:27
ma bucur ca s-a rezolvcat.ne arati si noua modelul de invitatie?

acum nu am poze, sunt la lucru, dar promit ca va arat.

bun venit pe "miresici de iunie 2011" >:D<

gsilvia
17.02.2010, 17:10:59
eu initial m-am gandit la o tema bazata pe trandafiri roz...si invitatia sa fie la fel...dar dupa ce am vazut localul..care are coloane cu grena...ar merge aranjat pe grena, si implicit si invitatiile la fel, numere de masa si marturii in acelasi stil.

Dana_B
17.02.2010, 17:18:50
eu initial m-am gandit la o tema bazata pe trandafiri roz...si invitatia sa fie la fel...dar dupa ce am vazut localul..care are coloane cu grena...ar merge aranjat pe grena, si implicit si invitatiile la fel, numere de masa si marturii in acelasi stil.

pana acum o saptamana eram fixata pe un restaurant care are totul grena, cum spui si tu. am vazut aranjamente foarte frumoase cu roz in sala cu grena. nu vad de ce nu s-ar potrivi. ;) ca sa fii mai linistita, ai putea sa folosesti un roz prafuit, si gata.

eu oscilez acum. ambele restaurante pe care le-as vrea sunt tot cu grena, asa ca am zis ca ro sau argintiu voi folosi. daca e prima varianta voi folosi roz, daca e a doua, vom folosi argintiu si cristale/sticla/oglinzi, pentru ca nu e foarte bine luminat restaurantul, si am vrea sa-l luminam putin.

spor

linda_1984
17.02.2010, 17:27:55
Salut fetelor....habar nu aveam k exista si acest topic...am dat buzna la fetele de iulie...:D...Dar v-am gasit..#:-S

linda_1984
17.02.2010, 17:31:09
Unde faci? K tot suntem aman2 din Cta...
Fetelor...salut asa cum se cuvine...Eu deocamdata de abia m-am decis la local...cu greu...si cred ca saptamana asta sau viitoare ma duc sa dau si arvuna sa scap de o grija.#:-S
Vad k voi ati ajuns departe....la model de invitatii,tema nuntii..:O

gsilvia
17.02.2010, 18:03:40
pai eu sunt din cta, dar nunta o fac la tl :D acolo am restaurantul.
multumesc de idee...nu m-am gandit pana acum la combinatie roz cu grena.:*

Dana_B
17.02.2010, 18:03:45
Salut fetelor....habar nu aveam k exista si acest topic...am dat buzna la fetele de iulie...:D...Dar v-am gasit..#:-S

bine ai venit printre noi >:D<

linda_1984
17.02.2010, 21:04:17
Mie imi place mult combinatia de culori de mai jos...Bine...si ideea plicului-place card e funny

ancamicu
17.02.2010, 23:43:55
Ma alatur si eu voua!! Eu saptamana viitoare semnez contractul pentru restaurant, foto si muzica. Rochita mi-am comandat-o si imi vine in ianuarie 2011, mi-am dat comanda de piaptan de par si vreau sa imi dau comanda si de diadema, tot saptamana ce vine o sa imi dau comanda, de caiet de ganduri, cutie de dar si cosulet pentru cocarde.

gsilvia
18.02.2010, 07:05:27
Mie imi place mult combinatia de culori de mai jos...Bine...si ideea plicului-place card e funny
e tare haioasa.:)

gsilvia
18.02.2010, 07:06:19
Ma alatur si eu voua!! Eu saptamana viitoare semnez contractul pentru restaurant, foto si muzica. Rochita mi-am comandat-o si imi vine in ianuarie 2011, mi-am dat comanda de piaptan de par si vreau sa imi dau comanda si de diadema, tot saptamana ce vine o sa imi dau comanda, de caiet de ganduri, cutie de dar si cosulet pentru cocarde.
bine ai venit anca.ce vrednicuta esti...deja ai comandat? ne arati si noua modelul? si unde comanzi diadema si ce mai spuneai?

Dana_B
18.02.2010, 11:29:03

Bun venit! Esti harnicuta rau;)) eu pana acum am cumparat vreo 40-50 de reviste pentru inspiratie, dar nimic pentru nunta.

ana_elena
18.02.2010, 15:10:24
imi cer scuze ca ma bag..eu sunt miresica de iulie, dar m-a prins subiectul..sunt nascuta in iunie, asa ca o sa ma iertati..vroiam sa intreb ce reviste mai exista, ca eu am doar 2 si nu vreau sa raman in urma:*

gsilvia
18.02.2010, 15:33:07
tb sa urmaresti pe piata...mireasa..sunt 2 pe an..ghidul miresei...coasmopolitanm special(o data pe an)...poate mai sunt...dar tb sa urmaresti.

Ralucutzzze
18.02.2010, 16:54:10
Hello miresicilor!
Si eu sunt miresica de iunie!Ma bucur sa va cunosc!
Legat de stadiul pregatirilor mele...ce sa va spun?Nu am rezervat inca nimic, in schimb sunt in cautari.sper ca cel tarziu in aprilie voi semna restaurantul si formatia.
Va pup

ana_elena
18.02.2010, 16:55:08
ms frumos...eu am 1 mireasa si 1 ideal mariaj

linda_1984
18.02.2010, 17:19:16
Eu am un Elle Mariaj de anul trecut....cand nici prin gand nu-mi trecea ca va veni si randul meu. Pur si simplu era atasata la revista ca supliment.

BlueEyedGirl
18.02.2010, 17:51:40
Salut miresicilor de 2011! :*
Inca nu am stabilit exact data, dar am vrea sa fie pe 25 iunie, cand implinim 6 ani si 6 luni! :D
Eu momentan sunt in stadiul de documentare... Citesc tot ce prind... :))
Nunta nu va fi incredibil de mare si sper sa am timp de toate... Tinand cont ca anul acesta dau licenta la facultate si incerc sa ma axez in special pe asta... (:|
Oricum, ma bucur mult sa fiu printre voi!
Multi pupicici! :*

gsilvia
18.02.2010, 20:26:21
Inca nu am stabilit exact data, dar am vrea sa fie pe 25 iunie, cand implinim 6 ani si 6 luni! :D
Nunta nu va fi incredibil de mare si sper sa am timp de toate... Tinand cont ca anul acesta dau licenta la facultate si incerc sa ma axez in special pe asta... (:|
bine ai venit...ai grija ca atunci e post...incepe pe 20 iunie.

ancamicu
18.02.2010, 21:17:51
bine ai venit anca.ce vrednicuta esti...deja ai comandat? ne arati si noua modelul? si unde comanzi diadema si ce mai spuneai?

O parte din ele o sa le comand din Statele Unite, deoarece eu momentan locuiesc in Anglia, numele este weddingaccessories.net, iar ce am mai comandat o sa le pun in semnatura.

BlueEyedGirl
18.02.2010, 21:18:48
Da... Am observat... Chiar imi doream mult de tot data de 25... =((
I-am spus si lui... Asta este, cautam alta...

gsilvia
18.02.2010, 21:20:07
Da... Am observat... Chiar imi doream mult de tot data de 25... =((
I-am spus si lui... Asta este, cautam alta...
poate te muti pe 18...si avem in aceeasi zi :D

ancamicu
18.02.2010, 21:31:27
Pozele cu rochita trebuie sa le micsorez si le pun ca sunt prea mari.

Dana_B
18.02.2010, 21:55:50
imi cer scuze ca ma bag..eu sunt miresica de iulie, dar m-a prins subiectul..sunt nascuta in iunie, asa ca o sa ma iertati..vroiam sa intreb ce reviste mai exista, ca eu am doar 2 si nu vreau sa raman in urma:*

Erau ghidul miresei, ideal mariaj, mireasa, cosmopolitan bride( febr, aprilie, nu stiu sigur) si cev de genul elle mariaj sau wedding, nu-mi amintesc. Astea le cumparasem eu anul trecut inainte de a pleca. Aici apar lunar vreo 4-5 reviste.

Dana_B
18.02.2010, 21:59:37
Hello miresicilor!
Legat de stadiul pregatirilor mele...ce sa va spun?Nu am rezervat inca nimic, in schimb sunt in cautari.sper ca cel tarziu in aprilie voi semna restaurantul si formatia.
Va pup

iti tinem pumnii sa gasesti restaurant pentru 4 iunie. Am fi 3 miresici pentru aceasta data pana acum ;))

Dana_B
18.02.2010, 22:01:10

bine ai venit! >:D<

Dana_B
18.02.2010, 22:03:12
O parte din ele o sa le comand din Statele Unite, deoarece eu momentan locuiesc in Anglia, numele este weddingaccessories.net, iar ce am mai comandat o sa le pun in semnatura.

Si eu locuiesc tot in Anglia, in Londra. Tu unde esti?

ancamicu
18.02.2010, 23:15:14
Si eu locuiesc tot in Anglia, in Londra. Tu unde esti?

Ce ma bucur ca nu sunt singura!!! Sunt in Portsmouth, in sud de Londra. Hai sa te intreb ceva au ma inteleg super cu colegele, si ma gandeam daca sa le invit la nunta sau nu. Nu stiu ce sa fac, ce ma sfatuiesti?

gsilvia
19.02.2010, 07:19:23
Pozele cu rochita trebuie sa le micsorez si le pun ca sunt prea mari.
e superba diadema.

mady_kara
19.02.2010, 09:16:50
Hello miresicilor!
Va pup

uraaaaaaaa,in sfarsit mai apar si mirese din bucuresti, bine ai venit.........de astazi ma alatur si eu voua dar sa nu uitati ca ne vedem si putem sta de vb si cu celelalte fete din generatia miresici de 2011 pe off topic miresici de 2011........sa fie intre-un ceas bun......

mady_kara
19.02.2010, 11:05:04
Bine v-am gasit! :*

bine ai venit..............haideti fetelor .........cu mai mult curaj.........va asteptam si pe celelalte

mady_kara
19.02.2010, 11:06:37
e superba diadema.

diadema merge cu orice model de voal/coafura?........la asta chiar nu ma pricep..............eu vreau un voal lung ca spanioloaicele dar oare merge si cu o diadema???

PaulaOana21
19.02.2010, 12:23:18
bine ai venit..............haideti fetelor .........cu mai mult curaj.........va asteptam si pe celelalte

gataaaa....am venit si eu......\:D/
dupa ce scap cu restaurantul o sa ma implic mai mult in celelalte lucruri....marturii...decoratiuni....accesorii...m omentan nu ma pot concentra...numai la restaurant imi sta gandul ...uof:-s

PaulaOana21
19.02.2010, 12:29:11
diadema merge cu orice model de voal/coafura?........la asta chiar nu ma pricep..............eu vreau un voal lung ca spanioloaicele dar oare merge si cu o diadema???

lung si drept sau putin umflat in partea superioara?
eu zic ca merge...indiferent de voal....:)...trebuie sa ai grija probabil cat de mare va fi diadema...adica dk voalul nu este umflat ma gandesc k tb sa fie mai subtire...mai finuta...zic eu...

crek cel mai bine e sa probezi si atunci iti vei da seama dk e ok sau nu :-p

mady_kara
19.02.2010, 12:58:11
fetelor pe unde sa mai caut? asta e genul de invitatii pe care ni le dorim............nu imi plac cele clasice, vrem sa fie super funny

mady_kara
19.02.2010, 14:26:18
ce spuneti?......

mady_kara
19.02.2010, 14:28:01
next.....sa ne facem multe...dar multe idei din timpp.....:))

mady_kara
19.02.2010, 14:29:32
ca sa aveti la ce privi in weekend...:D

mady_kara
19.02.2010, 14:30:41
si tot asa.....

mady_kara
19.02.2010, 14:32:02
si inca unele.....sper sa va placa

mady_kara
19.02.2010, 14:33:30
v-ati plictisit......mai sunt cateva poze......:))....ultimele

Dana_B
19.02.2010, 15:01:33
Ce ma bucur ca nu sunt singura!!! Sunt in Portsmouth, in sud de Londra. Hai sa te intreb ceva au ma inteleg super cu colegele, si ma gandeam daca sa le invit la nunta sau nu. Nu stiu ce sa fac, ce ma sfatuiesti?

eu deja mi-am invitata colegele si sefa ;)) deja au acceptat \:D/ si le terorizez in fiecare zi cu ce am mai vazut si ce am mai vorbit pe miresici despre nunta ;))

cand ne vom hotari la restaurant, vrem sa fie unul care sa aiba hotel aproape, pentru ca vin si ele, dar am si cea mai mare parte din familie aici, si fiecare are nevoie de o camera ;))

Dana_B
19.02.2010, 15:02:06
ca sa aveti la ce privi in weekend...:D

fluturi voi avea eu sigur :D

Dana_B
19.02.2010, 15:30:43
fetelor, ia uitati-va aici ce frumusete de teme pentru nunta :X

http://www.confetti.co.uk/article/view/12974-8710-0-Table_Top_for_Inspiration_Themes.do

mady_kara
19.02.2010, 16:09:01
fluturi voi avea eu sigur :D

mie imi place tare cel pe care il ai la avatar..........

Dana_B
19.02.2010, 16:21:01

multumesc >:D< in ulitmul timp am pata pusa pe monarhi ;)) am o prietena in spania care ii creste. pana la anul sper sa gasesc o solutie sa-i aduc din spania in romania ;)) as vrea fluturi in loc de porumbei ;;)

Dana_B
19.02.2010, 16:34:37

uite niste poze, si cu cel de la avatar, si cu monarhi ;-)

linda_1984
20.02.2010, 10:58:21
Hmm...cam liniste pe aici...si am avut un inmceput asa bun...=))

BlueEyedGirl
20.02.2010, 12:07:46
Hmm...cam liniste pe aici...si am avut un inmceput asa bun...=))

Continui eu.. :-p
Nu am fost decat la 3 nunti in viata mea, dar la nici una nu au fost place carduri... Voua nu vi se pare putin ciudat sa va plimbati printre mese, uitandu-va unde va este numele? Si in plus de asta, sa auzi discutii cum ca ar fi preferat langa geam, langa usa, pe tavan etc. :))
Intr-un fel e buna ideea, dar parca nu imi prea vine sa o accept..
Sunt eu mai ciudata sau mai exista persoane care au aceeasi parere?! ;;)

Dana_B
20.02.2010, 12:53:58
Continui eu.. :-p
Nu am fost decat la 3 nunti in viata mea, dar la nici una nu au fost place carduri... Voua nu vi se pare putin ciudat sa va plimbati printre mese, uitandu-va unde va este numele? Si in plus de asta, sa auzi discutii cum ca ar fi preferat langa geam, langa usa, pe tavan etc. :))
Intr-un fel e buna ideea, dar parca nu imi prea vine sa o accept..
Sunt eu mai ciudata sau mai exista persoane care au aceeasi parere?! ;;)

eu la toate nutile la care am fost, m-am asezat unde mi s-a spus, chiar daca nimeni n-a avut place carduri. asa ca mi se pare mai practic sa faci un plan cu mesele, si fiecare sa mearga la locul lui, fara sa mai deranjeze si pe altii :D

gsilvia
20.02.2010, 13:43:05
am intalnit faza cu place-carduri la o nunta la care am fost doar in trecere...era facut un plan al meselor cu numere si numele invitatilor pe care il avea cavalerul de onoare...cand veneau invitatii dupa ce domnisoara de onoare le punea floricele in piept , si dupa ce erau intampinati cumse cuvine, cavalerul se ocupa de partea cu mesele, in functie de ce avea trecut pe planul respectiv. partea nasoala mi se pare mie ca nu poti sa sti sigur sigur cine vine, cu toate confirmarile...si s-ar putea sa nu prea coincida planul...de exemplu eu la acea nunta nu am stat ca tb sa ajung la alta nunta...si era trecuta pe plan..

linda_1984
20.02.2010, 19:20:27
Sincer din toate nuntile la care am fost, doar la una erau plicuri pe masa indoite frumos inscriptionate cu numele familiei intr-un colt si in partea de sus o poza ce se regasea si pe invitatiile lor si o urare de petrecere frumoasa sub poza. Va dau atatea detalii pt k eu cu un prieten le facusem si a fost un cadou in plus pt miri. Dar in general m-am asezat unde mi s-a spus, chiar dc nu erau place carduri. Eu inca nu m-am hotarat dc voi pune place-carduri,insa un aranjament la mese voi face. Si le sfatuiesc si pe celelalte miresici sa ia in calcul asta. La o nunta oricum nu vrei reusi sa impaci pe toata lumea, insa daca gandesti un aranjament la mese logic, nu vad sa apara suparari : colegii de serviciu la o masa, prieteni care se cunosc intre ei la aceiasi masa, rudele la fel,etc. Bineinteles ca pe perioada nuntii cat unii danseaza isi vor mai schimba locurile sa schimbe 2-3 vorbe, insa se vor intoarce frumos la locul lor cand vine mancarik. Daca lasi sa se aseze fiecare unde vrea, risti ca unele mese sa ramana mai goale si la altele sa se inghesuie mai multi.

BlueEyedGirl
20.02.2010, 20:37:43
Multumesc pentru raspunsuri! :*
Aveti dreptate! Trebuie o anumita aranjare pe mese, altfel se creaza haos...
Dar voi renunta la place carduri si voi face mai mult o indrumare a invitatiilor, in functie de relatiile dintre ei... ;-)

ancamicu
21.02.2010, 00:34:01
Multumesc pentru raspunsuri! :*
Aveti dreptate! Trebuie o anumita aranjare pe mese, altfel se creaza haos...
Dar voi renunta la place carduri si voi face mai mult o indrumare a invitatiilor, in functie de relatiile dintre ei... ;-)

Hai sa iti spun ce am patit eu cu iubi la una dintr-e nuntile la care am fost.Era o nunta unde personal nu i-am cunoscut pe miri, mireasa fiind colega cu mama, ai mei nu au putut merge si am fost noi. Dupa ce ajungem la restaurant si ii felicitam, eu asteptam sa imi spuna unde sa ma asez si ei nimic, asa ca intreb unde ma asez, raspunsul: unde vrei, nu iti pot spune in ce situatie penibila am fost pentru ca unii invitati au rezervat locurile pentru cunoscuti. Asa ceva nu vreau la nunta mea, clar.

mady_kara
21.02.2010, 12:24:05
uite niste poze, si cu cel de la avatar, si cu monarhi ;-)

foarte frumosi...pai stai ca ma apuc de cautat fluturi pe net...:D

mady_kara
21.02.2010, 12:26:23
Sincer din toate nuntile la care am fost, doar la una erau plicuri pe masa indoite frumos inscriptionate cu numele familiei intr-un colt si in partea de sus o poza ce se regasea si pe invitatiile lor si o urare de petrecere frumoasa sub poza. Va dau atatea detalii pt k eu cu un prieten le facusem si a fost un cadou in plus pt miri. Dar in general m-am asezat unde mi s-a spus, chiar dc nu erau place carduri. Eu inca nu m-am hotarat dc voi pune place-carduri,insa un aranjament la mese voi face. Si le sfatuiesc si pe celelalte miresici sa ia in calcul asta. La o nunta oricum nu vrei reusi sa impaci pe toata lumea, insa daca gandesti un aranjament la mese logic, nu vad sa apara suparari : colegii de serviciu la o masa, prieteni care se cunosc intre ei la aceiasi masa, rudele la fel,etc. Bineinteles ca pe perioada nuntii cat unii danseaza isi vor mai schimba locurile sa schimbe 2-3 vorbe, insa se vor intoarce frumos la locul lor cand vine mancarik. Daca lasi sa se aseze fiecare unde vrea, risti ca unele mese sa ramana mai goale si la altele sa se inghesuie mai multi.

da ai dreptate.......ii asezi in functiie de relatia dintre ei....

mady_kara
21.02.2010, 12:28:12
Hai sa iti spun ce am patit eu cu iubi la una dintr-e nuntile la care am fost.Era o nunta unde personal nu i-am cunoscut pe miri, mireasa fiind colega cu mama, ai mei nu au putut merge si am fost noi. Dupa ce ajungem la restaurant si ii felicitam, eu asteptam sa imi spuna unde sa ma asez si ei nimic, asa ca intreb unde ma asez, raspunsul: unde vrei, nu iti pot spune in ce situatie penibila am fost pentru ca unii invitati au rezervat locurile pentru cunoscuti. Asa ceva nu vreau la nunta mea, clar.

asta da moment penibil......trebuie sa iei in calcul si varianta ca pot fi cativa care nu cunosc pe nimeni si atunci trebuie sa ii assezi langa cineva cu care sa poata schimba o vorba....poate langa fanmilie..

mady_kara
21.02.2010, 12:29:25
eu am fost la multe nunti...nici nu le mai stiu numarul si am observat ca pana si la o nunta se mai fac bisericute..la masa.asa ca prefer sa ii asez eu in asa fekl incat sa nu se plictiseasca nimeni si sa se distreze cu totii

linda_1984
21.02.2010, 14:14:07
Eu cu siguranta voi avea pregatit un aranjament la mese, urmand ca drele de onoare sa se ocupe de asta, dar nush dc voi pune si place-card in dreptul fiecaruia. Ma gandesc ca la cat de incarcata o sa fie masa, ba aranjament floral, lumanari, pahare, tacamuri, servetele, marturii, asta mai lipseste. Ma mai gandesc.

Dana_B
21.02.2010, 16:10:03
Eu cu siguranta voi avea pregatit un aranjament la mese, urmand ca drele de onoare sa se ocupe de asta, dar nush dc voi pune si place-card in dreptul fiecaruia. Ma gandesc ca la cat de incarcata o sa fie masa, ba aranjament floral, lumanari, pahare, tacamuri, servetele, marturii, asta mai lipseste. Ma mai gandesc.

eu ma gandeam ca marturiilor sa le atasez un cartonas cu multumiri pe care sa il folosesc si pe post de place card. pe o parte putem scrie mesajul si pe cealalta numele persoanei. si asa se mai economiseste si spatiu. sau o alta varianta sunt place-cards pentru pahar. am vazut fluturi, frunze, flori, dantela, libelule pe care le agati de marginea paharului. sunt variante originale si foarte elegante de a economisi spatiu ;-)

ancamicu
21.02.2010, 23:23:14
Am gasit o modalitate de a economisi spatiu si bani;)) in privinta meniului, numarului de masa si mesajul de multumire. In loc sa pui la fiecare place card-ul cu meniu si mesajul de multumire poti face un triunghi si pa partile lui sa fie asa nr. de masa, mesajul de multumire si meniul. Cat despre numele fiecarui invitat o sa dau comanda de plic special pentru bani si pe el o sa fie scris numele familiei, prietenilor respectivi si am rezolvat problema. http://galleryplus.ebayimg.com/ws/web/110450683040_1_0_1.jpg

Reni0921
22.02.2010, 02:57:10
si eu dau buzna deoarece sunt miresica de mai 2011, dar la fel, si eu nascuta in iunie, pe 20 <:-P!vad ca tu 8 :)

Si acum referitor la place carduri etc, eu nu o sa am asa ceva, adica place carduri. in schimb o sa am numere si eu, iar parintii nostri ii vor intampina pe invitati (ca ei cunosc pe toti invitatii in cazul nostru, si ii mai placut pt invitat sa fie intampinat de o persoana cunoscuta) si le vor indruma la masa cu numarul ...
Ancamicu, si eu am patit ca m-am dus la o nunta doar la restaurant, si nu doar ca nu stiam unde sa ma asez, dar nici nu era nimeni la intrare sa ne intampine.... si cum nici nu prea cunosteam lumea, ne gandeam ca oare am nimerit bine? intr-un final ne-am asezat la o masa, iar mai tarziu cand aproape toata lumea a venit era un haos, ca fiecre facea schimb de locuri sa stee cunoscutii impreuna.
eu consider ca fiecare isi cunoaste invitatii si stie cine cu cine nu se-nghit si in functie de asta poate face un plan, pentru a evita neplacerile de acest gen.

Reni0921
22.02.2010, 04:12:41
Ancamicu, vad ca nici tu nu ai somn :-p . nu am vrut sa fiu off topic pe celalalt subiect (la coafuri), ai poate poza cu diadema?? vreau sa o vad :-p . a mea este aceasta:
http://www.miresici.ro/showthread.php?p=2984959#post2984959
am cumparat-o de la o miresica, si deoarece momentan nu am posibilitatea sa pun o poza cu diadema pe capul meu, o sa folosesc poza ei de la topicul unde era de vanzare, si imi cer mii de scuze de la ea, daca se supara >:D<

mady_kara
22.02.2010, 08:59:36
Am gasit o modalitate de a economisi spatiu si bani;)) in privinta meniului, numarului de masa si mesajul de multumire. In loc sa pui la fiecare place card-ul cu meniu si mesajul de multumire poti face un triunghi si pa partile lui sa fie asa nr. de masa, mesajul de multumire si meniul. Cat despre numele fiecarui invitat o sa dau comanda de plic special pentru bani si pe el o sa fie scris numele familiei, prietenilor respectivi si am rezolvat problema. http://galleryplus.ebayimg.com/ws/web/110450683040_1_0_1.jpg

foarte misto.........daca mai aveti poze bagati material....:D

tinababy
22.02.2010, 10:47:27
Buna fetelor si miresicilor de iunie 2011.

Vad ca in sfarsit cineva s-a gandit sa ne acorde si noua mai multa importanta ;). Eu am nunta pe 11 iunie 2011. V-ati gasit restaurant, ca eu una am innebunit cautand si mergand la targuri dupa oferte.

mady_kara
22.02.2010, 11:33:30
eu ma gandeam ca marturiilor sa le atasez un cartonas cu multumiri pe care sa il folosesc si pe post de place card. pe o parte putem scrie mesajul si pe cealalta numele persoanei. si asa se mai economiseste si spatiu. sau o alta varianta sunt place-cards pentru pahar. am vazut fluturi, frunze, flori, dantela, libelule pe care le agati de marginea paharului. sunt variante originale si foarte elegante de a economisi spatiu ;-)

buna dana..........am gasit fluturi pentru nunta,

mady_kara
22.02.2010, 11:36:06
ia uitati ce am mai gasit........

partea a-2-a...

partea a-3-a......

Ralucutzzze
22.02.2010, 13:27:29
mersi mady_kara pentru idei...o sa caut pe net poze-sper sa gasesc ceva care imi place.pentru tine ai gasit ceva?

mady_kara
22.02.2010, 14:12:00
multe, rest decebal, la madreela, baneasa parc hotel, old school, cernica.........si am acasa o intreaga lista, scuze dar nu le retin pe toate......iti mai spun diseara sau maine...:D

mady_kara
22.02.2010, 14:13:13
fetelor, poze poze poze....

sa ramanem focusate...desi e cam devreme....:D

si mai am cateva.....

si mai sunt.......

at last......

acestea fiind spuse...............sper sa va placa......

mersi mady_kara pentru idei...o sa caut pe net poze-sper sa gasesc ceva care imi place.pentru tine ai gasit ceva?

dar tu nu ai inceput cautarile? nu te-ai uitat pe net?

ancamicu
22.02.2010, 15:23:44
Ancamicu, vad ca nici tu nu ai somn :-p . nu am vrut sa fiu off topic pe celalalt subiect (la coafuri), ai poate poza cu diadema?? vreau sa o vad :-p . a mea este aceasta:
http://www.miresici.ro/showthread.php?p=2984959#post2984959
am cumparat-o de la o miresica, si deoarece momentan nu am posibilitatea sa pun o poza cu diadema pe capul meu, o sa folosesc poza ei de la topicul unde era de vanzare, si imi cer mii de scuze de la ea, daca se supara >:D<

Am poze dar nu cu ea pe cap:)) . Iti atasez tot ce mi-am comandat ca sa iti faci o idee.

http://i.ebayimg.com/01/!BjYtc5!BWk~$(KGrHqUH-CcEs+lVeIWSBLTYTOeyF!~~_35.JPG

http://i21.ebayimg.com/06/i/000/eb/6d/10d6_2.JPG

ancamicu
22.02.2010, 15:25:32
Nu stiu daca pentru coafura o sa le folosesc toate trei cert ii ca diadema o sa am iar, celelalte in functie de coafura.

ancamicu
22.02.2010, 15:33:11
Va pun niste poze cu decoratiuni.

Altele sper sa va placa:

mady_kara
22.02.2010, 15:51:20
Buna fetelor si miresicilor de iunie 2011.

Vad ca in sfarsit cineva s-a gandit sa ne acorde si noua mai multa importanta ;). Eu am nunta pe 11 iunie 2011. V-ati gasit restaurant, ca eu una am innebunit cautand si mergand la targuri dupa oferte.

nope, abia weekend-ul asta.de data asta chiar sper sa reusesc..:D

Altele sper sa va placa:

f mumoase.......eu m-am hotarat, cate una din fiecare......:))

mai am si eu poze.........

ha ha ha ..........

Reni0921
22.02.2010, 15:55:23
Am poze dar nu cu ea pe cap:)) . Iti atasez tot ce mi-am comandat ca sa iti faci o idee.

http://i.ebayimg.com/01/%21BjYtc5%21BWk%7E$%28KGrHqUH-CcEs+lVeIWSBLTYTOeyF%21%7E%7E_35.JPG

http://i21.ebayimg.com/06/i/000/eb/6d/10d6_2.JPG
foarte frumoase toate 3. si eu ma gandeam sa mai pun o agrafa in afara de diadema....am o agrafa in forma de funda, din strasuri fix cum este diadema, si m-am gandit ca as putea sa prind cu asta voalul. se asorteaza perfect cu diadema. dar nu vreau sa para prea incarcat...pun poza cu fundita, are cam o lungime de vreo 4 cm, deci e micuta. sa-mi spuneti ce parere aveti?
334405

334406

mady_kara
22.02.2010, 15:56:13
si mai am cateva.......gata am terminat, pe ziua de azi...:D

mady_kara
22.02.2010, 15:57:35
foarte frumoase toate 3. si eu ma gandeam sa mai pun o agrafa in afara de diadema....am o agrafa in forma de funda, din strasuri fix cum este diadema, si m-am gandit ca as putea sa prind cu asta voalul. se asorteaza perfect cu diadema. dar nu vreau sa para prea incarcat...pun poza cu fundita, are cam o lungime de vreo 4 cm, deci e micuta. sa-mi spuneti ce parere aveti?
334405

334406

e foarte frumoasa fundita.........cum vrei sa iti prinzi voalul? adik ce coafura o sa ai? coc?

Dana_B
22.02.2010, 15:58:04
buna dana..........am gasit fluturi pentru nunta, uite aici....

Multumesc mady >:D<
p.s. Pe nasa tot Mada o cheama;))

mady_kara
22.02.2010, 15:59:09
Multumesc mady >:D<
p.s. Pe nasa tot Mada o cheama;))

cu placere..........nu stiu cat sunt de buni, mama dar ce preturi au...........>:D< ..........:))

Reni0921
22.02.2010, 16:05:59
e foarte frumoasa fundita.........cum vrei sa iti prinzi voalul? adik ce coafura o sa ai? coc?
of asta e maaaare dilema :((. coc nu vreau..... as vrea ceva lejer cu onduleuri, lasat liber, eventual doar o parte prinsa.
334413
334415
asa ceva pt coafura, si voal lung in acest gen. iar diadema ai vazut-o mai jos. dar nu vreau sa fie incarcat......dar nici nu vreau sa renunt la nici una...........8-|

mitze
22.02.2010, 16:25:55
Buna miresci,

Intrucat reclama se plateste pe acest site, va rog sa nu mai dati linkuri catre site-uri din Romania care ofera produse si servicii legate de nunta. Preluati poza din site-ul respectiv si o postati aici. De asemenea, aveti grija ca pozele postate sa contina date de contact.

Pentru completarea/modificarea unui mesaj se foloseste butonul EDIT (se afla in partea dreapta, inainte de butonul "CITAT"), nu scrieti alt mesaj. Timpul disponibil pentru editarea unui mesaj este de 60 de minute.

Puteti atasa pana la 30 de poze intr-un singur mesaj. Nu este nevoie sa postati mai multe mesaje cu cate 3-4 poze.

Va multumesc pentru intelegere. :gen_17:

Reni0921
22.02.2010, 16:33:38
Buna miresci,

Intrucat reclama se plateste pe acest site, va rog sa nu mai dati linkuri catre site-uri din Romania care ofera produse si servicii legate de nunta. Preluati poza din site-ul respectiv si o postati aici. De asemenea, aveti grija ca pozele postate sa contina date de contact.

Pentru completarea/modificarea unui mesaj se foloseste butonul EDIT (se afla in partea dreapta, inainte de butonul "CITAT"), nu scrieti alt mesaj. Timpul disponibil pentru editarea unui mesaj este de 60 de minute.

Puteti atasa pana la 30 de poze intr-un singur mesaj. Nu este nevoie sa postati mai multe mesaje cu cate 3-4 poze.

Va multumesc pentru intelegere. :gen_17:
dar cine a dat linkuri catre site-uri :-? ? eu am dat, dar era de pe miresici. sper ca nu la mine se refera mesajul :-SS

linda_1984
22.02.2010, 18:17:38
Fetelor, ce linisite...v-a speriat pisica neagra??:-p (fara suparare)

mady_kara
22.02.2010, 18:25:23
of asta e maaaare dilema :((. coc nu vreau..... as vrea ceva lejer cu onduleuri, lasat liber, eventual doar o parte prinsa.
334413
334415
asa ceva pt coafura, si voal lung in acest gen. iar diadema ai vazut-o mai jos. dar nu vreau sa fie incarcat......dar nici nu vreau sa renunt la nici una...........8-|

uauuuu, ultima poza imi place mult de tot....

linda_1984
22.02.2010, 18:40:31
Am vazut ca s-a mai discutat pe aici de plecatul alaiului de la mireasa. Si eu am discutii cu ai mei....eu sa nu auda:[email protected], ei ca nu, asa e traditia:-L. Sper sa reusesc sa le scot prostiile astea din cap. Daca nu nu mai vin acasa la mama atunci, sa ma ia de la casuta noastra si cu asta basta.

mady_kara
22.02.2010, 19:41:54
Am vazut ca s-a mai discutat pe aici de plecatul alaiului de la mireasa. Si eu am discutii cu ai mei....eu sa nu auda:[email protected], ei ca nu, asa e traditia:-L. Sper sa reusesc sa le scot prostiile astea din cap. Daca nu nu mai vin acasa la mama atunci, sa ma ia de la casuta noastra si cu asta basta.

eu m-am scos am o mama si o soacra..........au spus sa facem ce vrem ca nu e nunta lor, asa cum vrem asa o facem, daca avem intrebari ne raspund cu mare drag.......oricum in bucuresti nu tin foarte mult traditiile....:D

mady_kara
22.02.2010, 19:43:39
Fetelor, ce linisite...v-a speriat pisica neagra??:-p (fara suparare)

stai linistita ca ieri si azi...o buna parte din conversatie am purtat-o tot cu mine...:)).........atat de mare era agitatia pe aici

linda_1984
22.02.2010, 19:49:49
Pai eu ce sa fac...vin cam pe la 18 de pe teren....si ce mai apuk seara sa stau pe net un pic...Oricum nu ma agit deloc cu pregatirile de nunta. Daca rezolv cu restaurantu'...le cam las restu' pt vara..

mady_kara
22.02.2010, 19:51:03
dar cine a dat linkuri catre site-uri :-? ? eu am dat, dar era de pe miresici. sper ca nu la mine se refera mesajul :-SS

stai linistita cred ca se referea la mine...........banuiesc, cel putin la faza cu poze.....

linda_1984
22.02.2010, 19:52:56
stai linistita cred ca se referea la mine...........banuiesc, cel putin la faza cu poze.....
Ehh...si eu am pus poze in 2 randuri pe miresici 2011 ...dar pt c aunci le-am gasit pe cele din urma. Nu cred ca-i problema asta...cu reclama sa avem grija.

Ralucutzzze
23.02.2010, 08:24:49
fetelor, poze poze poze...

dar tu nu ai inceput cautarile? nu te-ai uitat pe net?

Hei!Ba da, am inceput cautarile...am fost sa vizitez Mariott,Hotel Alexander, Hotel Caro, Carol Hotel Parc, Riviera, Etiquette,Aristocrat Events si Casa Alsy.
Daca aveti nevoie de detalii, sa-mi spuneti!
Va pup!

mady_kara
23.02.2010, 08:39:26
Hei!Ba da, am inceput cautarile...am fost sa vizitez Mariott,Hotel Alexander, Hotel Caro, Carol Hotel Parc, Riviera, Etiquette,Aristocrat Events si Casa Alsy.
Daca aveti nevoie de detalii, sa-mi spuneti!
Va pup!

neatza miresici..................pai eu sunt curioasa......de vineri incep si eu cautarile.....ma voi deplasa pwe teren si am sa postez de fiecare data cand am informatii..............facem schimb......:D

mitze
23.02.2010, 09:15:01

Pisica neagra s-a intors :))

Nu era vorba de tine in mod special. Chiar va rog sa nu luati personal mesajele de atentionare pe care le postez, adica sa nu va suparati sau sa va speriati. Rolul lor este sa va indrume activitatea, iar mie sa mi-o usureze :)

A fost postat la un moment dat un link de catre o miresica si am fost nevoita sa editez mesajul. Am postat mesajul pentru a nu mai fiu pusa in situatia asta si pentru ca voi sa stiti, sa va anunt :)

De asemenea, daca veti observa ca s-au sters mesaje, motivul este de cele mai multe ori acela ca sunt off topic. La fel, va spun ca sa stiti. Daca ratiunea este alta mai serioasa veti fi instiintate pe PM sau chiar pe forum.

Spor la miresit :)

Dana_B
23.02.2010, 15:23:29
fetelor, dar nu aveti chef de vorba?

eu am inceput sa ma stresez. de maine intr-o saptamana ajung in galati. o sa rezervam restaurantul, semnam cu foto-video si ce mai e de facut. daca nu reusesc sa fac totul intr-o saptamana? :-s

ancamicu
23.02.2010, 15:26:15

eu am inceput sa ma stresez. de maine intr-o saptamana ajung in galati. o sa rezervam restaurantul, semnam cu foto-video si ce mai e de facut. daca nu reusesc sa fac totul intr-o saptamana? :-s

O sa reusesti stai linistita. Numai la noi s-au ivit mici probleme, avionul o avut intarziere de 10 ore, acasa s-a stricat masina, si uite asa. Nu te gandi ca nu ai timp ci programeaza-ti pe zile unde vrei sa mergi.

ancamicu
23.02.2010, 15:32:03
334413
334415

Ai zis ca nu intelegi cu rochia, hai sa iti spun. Eu vroiam o rochie gen roman acelea taiate sub piept, toate bune si frumoase, ma duc si probez, vreo 20 de rochii, sa descopar ca nu-mi sta bine cu ele, desi eu credeam ca ma avantajeaza. Intamplarea o facut ca la magazinul de unde mi-am achizitionat rochia unul dintre proprietari sa fie stylist, sa aiba o diploma in fashion, si atunci l-am intrebat sa imi spuna sincer pt. conformatia corpului meu ce mi s-ar potrivi, si asa am ajuns sa imi cumpar alta rochia. Daca nu esti hotarata eu iti spun asa, probeaza cat mai multe rochii, cat mai multe modele si la sfarsit alegi.

Dana_B
23.02.2010, 16:13:02
O sa reusesti stai linistita. Numai la noi s-au ivit mici probleme, avionul o avut intarziere de 10 ore, acasa s-a stricat masina, si uite asa. Nu te gandi ca nu ai timp ci programeaza-ti pe zile unde vrei sa mergi.

multumesc pentru sfat >:D<

linda_1984
23.02.2010, 19:09:42
Adevarul e ca si eu am zis ca imi doresc rochita gen printesa, dar voi proba din toate modelele, poate ma avantajeaza mai mult alt model...sau poate mi se pune pata pe cine stie rochita...

mady_kara
24.02.2010, 09:01:00

neatza fetele............spor la semnat contracte.......ai sa reusesti, poti face mult mai multe lucruri intr-o saptamana

mady_kara
24.02.2010, 10:09:26
ia uitati ce vreau eu la nunta mea.....

PaulaOana21
24.02.2010, 10:25:27
ia uitati ce vreau eu la nunta mea.....

wooowww.....sunt superbe :x :x :x :x :x :x
eu chiar nu mai stiu ce vreau....sunt intr-o mare dilema...:-\

Dana_B
24.02.2010, 11:44:40
neatza fetele............spor la semnat contracte.......ai sa reusesti, poti face mult mai multe lucruri intr-o saptamana

Multumesc pentru incurajari >:D<

mady_kara
24.02.2010, 13:02:36
wooowww.....sunt superbe :x :x :x :x :x :x
eu chiar nu mai stiu ce vreau....sunt intr-o mare dilema...:-\

hahahaha.............eu asta fac de cand m-am hotarat sa ma fac femeie serioasa.....ma sucesc intr-una

mady_kara
24.02.2010, 14:41:58
pozeeeee.........

linda_1984
24.02.2010, 15:40:25
eu chiar nu mai stiu ce vreau....sunt intr-o mare dilema...:-\[/quote]

Si eu sunt in aceeasi pozitie. Am de ales intre 2 restaurante. Problema e ca nu le pot vedea, sunt noi si unul va fi gata in aprilie-mai, celalalt prin toamna-iarna. La cel de al doilea am vb prima data cu patronul,in ianuarie(are mai multe restaurante dar prea mari) si mi-a zis ca il deschide si pe acesta, ba chiar mi-a pastrat data libera,ramanand sa ma hotarasc cand dau arvuna, iar a cam trecut timpul. Al doilea am vazut niste poze pe net, o macheta cum va arata si e superb, insa ca dezavantaje sunt niste stalpi pe centru si te obliga firma de deco si tortul cu ei. Si ceilalti ma sunasera sa imi arate o macheta dar inca n-am ajuns. Sper sa fie la fel de frumos ca celalalt. Din spusele lor cam ar fi, acum ramane sa vad odata macheta. Pun cateva poze de la ala care ma obliga la cateva lucruri.

linda_1984
24.02.2010, 15:43:51
Am uitat sa adaug ca eu am cam 180-200 invitati, asta din poze mi-au zis ca e de max 200, celalalt e de 220. Mi-au mai zis cativa care fac la cel din poze, dar ei au doar 150 si au vazut spatiul, mi-au zis ca le pare mititel de 200. Nush ce sa fac. Asa ca pret/meniu cam la fel.

gsilvia
24.02.2010, 17:58:21
mie mi se pare suficient spatiu...e super localul..spatios...ai loc de dans..eu dupa asta sufar..la mine nu stiu cat o sa fie spatiu de dans.

mitzuka
24.02.2010, 19:02:03
buna miresici ... ma alatur si eu discutilor voastre ... momentan nu stiu exact in ce luna fac nunta depinde de sora mea daca vine in iunie sau iulie cert este ca in 2011 este marea zi:grin:

am citit pana acum tot ce ati vb pana in acest moment ... tinand cont ca nu poti sa faci o nunta fara locatie as dori sa va intreb la ce restaurante v-ati gandit , eu m-am interesat de mai multe restaurante cel mai mult mi-a placut casa mino

voi ce parere aveti?

linda_1984
24.02.2010, 19:46:14
Fetelor....m-am hotarat. Azi am reusit sa vb si eu cu miresoiu' meu si sa-i spun de cele 2 restaurante. El mi-a zis ca stie spatiul unde se va face restaurantul din poze si acei stalpi sunt cam maricei, nu ca in poze, plus ce ne obliga la anumite chestii :-L... Asa k ne-am decis la celalalt si sambata as vrea sa ma duc cu socrela sa ne arate macheta pt restaurant si probabil vom da si arvuna. Din cate mi-a zis s-ar putea sa-l stie el, dc nu maicasa pe patron, ceea ce e un avantaj, sa nu avem cine stie ce surprize. Sunt sigura ca va arata fff bine si asta, deoarece mai au 2 rest care sunt ok...deci daca menin tendinta....:D

linda_1984
24.02.2010, 19:55:47
mie mi se pare suficient spatiu...e super localul..spatios...ai loc de dans..eu dupa asta sufar..la mine nu stiu cat o sa fie spatiu de dans.
Unde te-ai decis sa faci?

mady_kara
24.02.2010, 19:59:45
buna miresici ... ma alatur si eu discutilor voastre ... momentan nu stiu exact in ce luna fac nunta depinde de sora mea daca vine in iunie sau iulie cert este ca in 2011 este marea zi:grin:

am citit pana acum tot ce ati vb pana in acest moment ... tinand cont ca nu poti sa faci o nunta fara locatie as dori sa va intreb la ce restaurante v-ati gandit , eu m-am interesat de mai multe restaurante cel mai mult mi-a placut casa mino

voi ce parere aveti?

buna, pai mi-am scos lista deocamdata...de vineri sunt in vizite oficiale,old school, la madreela (vezi ca sunt topicuri pt ele cu poze si pareri ale altor mirese)casa aubert, casa cernica, piatra alba, kraus, jubile.........acum depinde de bugetul fiecareia

gsilvia
24.02.2010, 20:10:29
Unde te-ai decis sa faci?
eu am restaurantul in tl...de acolo e miresoiul meu ;-)

linda_1984
24.02.2010, 20:24:06
eu am restaurantul in tl...de acolo e miresoiul meu ;-)
Vineri merg la Tulcica cu treaba. Cred ca ajung acolo de 2-3 ori pe luna. O prietena a facut nunta acolo, dar nu mai stiu exact unde, k era acum vreo 3-4 ani.

mitzuka
24.02.2010, 20:52:49
buna, pai mi-am scos lista deocamdata...de vineri sunt in vizite oficiale,old school, la madreela (vezi ca sunt topicuri pt ele cu poze si pareri ale altor mirese)casa aubert, casa cernica, piatra alba, kraus, jubile.........acum depinde de bugetul fiecareia

restaurantele alese sunt foarte frumoase ideea este ca un meniu costa destul de mult .... tinand cont ca vor veni la mine oameni si din alt oras nu pot sa iau un meniu foarte scump...

Reni0921
24.02.2010, 21:53:41
Ai zis ca nu intelegi cu rochia, hai sa iti spun. Eu vroiam o rochie gen roman acelea taiate sub piept, toate bune si frumoase, ma duc si probez, vreo 20 de rochii, sa descopar ca nu-mi sta bine cu ele, desi eu credeam ca ma avantajeaza. Intamplarea o facut ca la magazinul de unde mi-am achizitionat rochia unul dintre proprietari sa fie stylist, sa aiba o diploma in fashion, si atunci l-am intrebat sa imi spuna sincer pt. conformatia corpului meu ce mi s-ar potrivi, si asa am ajuns sa imi cumpar alta rochia. Daca nu esti hotarata eu iti spun asa, probeaza cat mai multe rochii, cat mai multe modele si la sfarsit alegi.
pai dar eu de rochie sunt hotarata in felul urmator: probez gen printesa si sper ca o sa-mi placa, daca am ghinion si nu atunci probez alta. logic.
dar nehotararea mea, era legat de coafura in acel mesaj la care mi-ai zis sa intreb un stylist..... si de asta nu prea intelegeam ..... intelegi :)?

mady_kara
25.02.2010, 08:42:19
restaurantele alese sunt foarte frumoase ideea este ca un meniu costa destul de mult .... tinand cont ca vor veni la mine oameni si din alt oras nu pot sa iau un meniu foarte scump...

mitzuka am vazut ca acest restaurant e pe strada dreptatii nr 2......eu stau in militari pe dreptatii nr 10, unde e mai exact restaurantul asta? stai in militari?
hai ca e buna................uite restaurant langa casa si eu habar nu aveam.......stii ceva de el, arata bine pozele pe site

pt cate persoane e localul? ai vb pt un meniu la anul? stii ceva date, preturi, conditii???

mady_kara
25.02.2010, 14:36:38
doamne cata agitatie pe aici...pe rand fetelor, pe rand.............nu dati navala...............sa mai apuc sa scriu si eu ceva...:))

voi ce parere aveti?

sa incerci si la madreela si la old school, mie mi-au parut ok la preturi si conditii pt anul asta................mai avem un pic de asteptat pt 2011

Dana_B
25.02.2010, 15:17:27
doamne cata agitatie pe aici...pe rand fetelor, pe rand.............nu dati navala...............sa mai apuc sa scriu si eu ceva...:))

nu vrea nimeni sa mai [povesteasca ce-a mai facut? ;)) eu nu am noutati. sunt foarte stresata in ultimul timp. am sllabit mai bine de 5kg intr-o luna. :-s
in alta ordine de idei, de azi intr-o saptamana ajung in tara :x

mady_kara
25.02.2010, 15:55:27
nu vrea nimeni sa mai [povesteasca ce-a mai facut? ;)) eu nu am noutati. sunt foarte stresata in ultimul timp. am sllabit mai bine de 5kg intr-o luna. :-s

stresata din cauza nuntii? oricum nu face bine la sanatate, 5 kg nu e cam mult?

Dana_B
25.02.2010, 16:45:16
stresata din cauza nuntii? oricum nu face bine la sanatate, 5 kg nu e cam mult?

sunt mai multe lucruri care determina desfasurarea nuntii (?? ce fel suna :D ) care nu merg prea bine in ultimul timp. sper ca dupa ce voi rezolva si cu restaurantul si ce mai e de facut, sa imi revin. a mai fost si gripa care ma chinuie de 3 saptamani si ceva. am avut febra, n-am putut sa dorm ca lumea.

nu am timp sa stau sa caut pe net, asa ca am fotografiat o revista ;)) sper sa se vada cat de cat ;))

linda_1984
25.02.2010, 18:13:22
Si eu ma chinui sa slabesc..:((

Dana_B
25.02.2010, 18:20:27
Si eu ma chinui sa slabesc..:((

eu imi planificasem sa slabesc 10kg pana in ianuarie, dar... am slabit mai repede. :-s

mitzuka
25.02.2010, 18:31:50
mitzuka am vazut ca acest restaurant e pe strada dreptatii nr 2......eu stau in militari pe dreptatii nr 10, unde e mai exact restaurantul asta? stai in militari?
hai ca e buna................uite restaurant langa casa si eu habar nu aveam.......stii ceva de el, arata bine pozele pe site

eu nu stau in militari, stau prin sebastian restaurantul l-am "descoperit" pe net ... inca nu stiu cat costa exact un meniu daca ar fi sa ma iau dupa meniul de pe site este super .... eu le-am dat un e-mail sa ma interesez si m-au sunat sa merg la ei sa imi prezinte oferta si restaurantul dar crede-ma ca nici nu stiu pe unde este situat spre rusinea mea ca trec in fiecare zi spre servici prin militari:-p ;)) ... inca nu au inceput rezervarilr la acest resaturant dar mi-a zis fata care ma sunat ca nu este nici o problema si ca pot rezerva de acum mai ales ca imi pot alege ziua care vreau ... oricum o sa mai astept si o sa merg la mai multe restaurante sa imi fac o parere

linda_1984
25.02.2010, 18:32:52
eu imi planificasem sa slabesc 10kg pana in ianuarie, dar... am slabit mai repede. :-s
Tii vreun regim anume? Eu am slabit ff mult anul trecut toamna-iarna, insa pe perioada verii si sarbatorilor de iarna 2009-2010 am pus la loc. Eu in perioade de stres ma ingras:((...sper sa nu am surprize in preajma nuntii k atunci chiar voi recurge la metode mai neortodoxe...Dar nici extreme...nu va ganditi la prostii fetelor k lucrez in domeniu pharma si militez pt sanatate in primul rand.:D

mitzuka
25.02.2010, 18:43:36
[quote=mitzuka;3018031]buna miresici ... ma alatur si eu discutilor voastre ... momentan nu stiu exact in ce luna fac nunta depinde de sora mea daca vine in iunie sau iulie cert este ca in 2011 este marea zi:grin:

voi ce parere aveti?[/quot

sa incerci si la madreela si la old school, mie mi-au parut ok la preturi si conditii pt anul asta................mai avem un pic de asteptat pt 2011

cam ce preturi au?

Dana_B
25.02.2010, 19:10:49
Tii vreun regim anume? Eu am slabit ff mult anul trecut toamna-iarna, insa pe perioada verii si sarbatorilor de iarna 2009-2010 am pus la loc. Eu in perioade de stres ma ingras:((...sper sa nu am surprize in preajma nuntii k atunci chiar voi recurge la metode mai neortodoxe...Dar nici extreme...nu va ganditi la prostii fetelor k lucrez in domeniu pharma si militez pt sanatate in primul rand.:D

nu, nu planificam sa tin regim. vroiam sa inlocuiesc dulciurile cu fructe si sa nu mai mananc de la kfc :D cartofii prajiti cu ketchup de la ei sunt moartea mea. iar pe primul loc in alimentatie am ciocolata :D

linda_1984
25.02.2010, 19:29:51
nu, nu planificam sa tin regim. vroiam sa inlocuiesc dulciurile cu fructe si sa nu mai mananc de la kfc :D cartofii prajiti cu ketchup de la ei sunt moartea mea. iar pe primul loc in alimentatie am ciocolata :D
Pai ..... nici la mine nu lipsesc dulciurile. Kfc si McDonald's am incercat sa le mai las...sper sa scap de cele 4-5 kg in plus sa ajung iar la 50. Oricum vreau din martie sa bag aerobic la sala. Iar inainte de nunta impachetari peste impachetari.:))

linda_1984
25.02.2010, 20:18:38
Tacute fetele asta seara...

mady_kara
26.02.2010, 08:52:43
[quote=mady_kara;3021125]

cam ce preturi au?

200 ron si la madreela 43 euro, aranjamentele pt scaune si masa, 4 feluri mancare.......o sa vad astazi, maine la fata locului......astea sunt meniuri pe anul asta.....pt la anul nu stiu ce o sa fie

maya_7h
27.02.2010, 07:10:41
Buna fetelor, si eu am nunta anul viitor :D deocamdata am ales restaurantul si formatia. Am fost ieri la targul de nunti din COnstanta, sa alegem rochie pt cumnata mea. Am gasit una superba.:X

gsilvia
27.02.2010, 07:44:51
si poza ceva? de la ce firma a luat rochita? si cat a costat

ancamicu
28.02.2010, 02:54:23
Dupa o pauza de o saptamana va spun si eu ce sa "rezolvat" cica restaurantul rezervat, foto rezervat, muzica ok, dar eu nu am nimic concret decat contractul pentru foto, si sa zicem muzica. Cred ca miresoiul meu vrea sa ma aduca in pragul disperarii. Cand ajunge in Anglia o sa va pun poze cu restaurantul. Va pup.

linda_1984
28.02.2010, 09:35:46
Buna fetelor, si eu am nunta anul viitor :D deocamdata am ales restaurantul si formatia. Am fost ieri la targul de nunti din COnstanta, sa alegem rochie pt cumnata mea. Am gasit una superba.:X
Deja si formatia???? Ori ma misc eu prea incet...ori voi prea repede..:-p Ieri am rezervat si eu localul, cu arvuna, cu contract...#:-S De formatie...mi-a placut una de la un botez la care am fost...sapt asta vreau sa fac ancheta sa dau de ei...:D

gsilvia
28.02.2010, 10:23:39
felicitari pentru local..pana la urma unde faci?

linda_1984
28.02.2010, 16:35:17
felicitari pentru local..pana la urma unde faci?
M-am decis la Azur, la ala nou din Cta. Sunt sigura ca va fi frumos. Am vazut ieri si o macheta, arata bine, elegant, tot in nuante de crem-auriu, dar frumos.

mady_kara
28.02.2010, 19:43:41
eu am fost vinri si sambata dupa restaurant, mi-a lasat un gust amar..............doamne ce preturi, daca ma raportez la ce am vazut..nu merita niciunul....maine va pov mai mult, acum sunt prea obo ......:(

mitzuka
28.02.2010, 20:33:25
eu am fost vinri si sambata dupa restaurant, mi-a lasat un gust amar..............doamne ce preturi, daca ma raportez la ce am vazut..nu merita niciunul....maine va pov mai mult, acum sunt prea obo ......:(

astept nu nerabdare detaliie ....

tinababy
01.03.2010, 09:13:33
Dragele mele miresici eu am fost sambata si duminica dupa restaurante. Am fost la Cris Garden (nu era patraoana deci nu am avut cu cine sa discut), la Bolta Rece meniu in jur de 260 ron fara bautura dar mi-a zis Dl Danila ca sigur creste pana la anu (dupa 15 martie vin cu oferta pentru 2011), la Mirador pe Giurgiului - 52 euro meniu, la Salon Traian, aici sincer extraordinar de frumos, exact cum vedeti pe site asa si arata. Problema e ca e cam scumput 75 euro meniu (tot inclus), zona traian e cam urata, plina de tigani, si ultimul restaurant cel pe care probabil il voi alege este Caru cu Bere unde am fost si sincer e uimitor de interesant (meniu 260 ron tot inclus fara tort). Cred ca ma decid intr-o sapt. Mai astept niste detalii de la ei.

mady_kara
01.03.2010, 09:31:35
astept nu nerabdare detaliie ....

fetele sa aveti parte de o primavara superba si sa rezolvati cat mai multe lucruri pt nunta..:D

mitzuka am fost la madreela si am nimerit fix la un parastas....sala e mare arata bine ce-i drept, mirosea a mancare (in timpul saptamanii functioneaza cantina) noi ne-am interesat pt un botez anul acesta in iunie (botezul baietelului fratelui meu) si pt anul viitor tot in iunie dar pt nunta noastra; meniurile sunt la fel, 4 feluri de mancare ce nu am inteles (si din aceasta cauza al meu miresoi refuza sa faca la madreela) de ce difera preturile pt botez ne-a cerut 120 ron/pers iar pt nunta 185 ron/pers-acestea sunt meniurile de anul asta- de unde e diferenta???

am fost la decebal si don carlos pe barbu vacarescu niste preturi........am zis pas

cocosul rosu, meniul 200 ron anul asta, chirie pt sala 1400 ron, ne obliga cu formatia( 4000 ron) sau dj-ul lor(1200 ron), nu se percepe taxa de dop daca vii cu bautura ta........acolo mancarea e buna (stau in cartier si frecventez localul)

oldtimer, meniu 185 apa plata, minerala, vin carafa Recas, cafea la discretie, separat decoratiunile, fara chirie sala sau taxa dop daca vii cu bautura, 4 feluri mancare; aici nu ne place zona e plina de romi ( in spate la Rosetti), iar in parcare nu incp mai mult de 7 masini, noi am zis in jur de 100 pers dar sala nu mi se pare mare nu ne mai ramane spatiu pt dans ( acesta ia placut cel mai mult miresoiului)

tropicana e mic, printre blocuri zona lizeanu (pas)

piatra alba, 200 ron meniul cu 4 feluri mancare, salonul se imparte pe din doua, fara aranjamente, fara bautura, 10 % chelneri, am facut noi socoteli, taxa dop..... e prea mult pt noi...pas

stai asa sa imi mai aduc aminte ( sa consult agenda ca nu mai tin minte mai departe...:D)

mitzuka
01.03.2010, 18:16:40
fetele sa aveti parte de o primavara superba si sa rezolvati cat mai multe lucruri pt nunta..:D

mitzuka am fost la madreela si am nimerit fix la un parastas....sala e mare arata bine ce-i drept, mirosea a mancare (in timpul saptamanii functioneaza cantina) noi ne-am interesat pt un botez anul acesta in iunie (botezul baietelului fratelui meu) si pt anul viitor tot in iunie dar pt nunta noastra; meniurile sunt la fel, 4 feluri de mancare ce nu am inteles (si din aceasta cauza al meu miresoi refuza sa faca la madreela) de ce difera preturile pt botez ne-a cerut 120 ron/pers iar pt nunta 185 ron/pers-acestea sunt meniurile de anul asta- de unde e diferenta???

am fost la decebal si don carlos pe barbu vacarescu niste preturi........am zis pas

cocosul rosu, meniul 200 ron anul asta, chirie pt sala 1400 ron, ne obliga cu formatia( 4000 ron) sau dj-ul lor(1200 ron), nu se percepe taxa de dop daca vii cu bautura ta........acolo mancarea e buna (stau in cartier si frecventez localul)

oldtimer, meniu 185 apa plata, minerala, vin carafa Recas, cafea la discretie, separat decoratiunile, fara chirie sala sau taxa dop daca vii cu bautura, 4 feluri mancare; aici nu ne place zona e plina de romi ( in spate la Rosetti), iar in parcare nu incp mai mult de 7 masini, noi am zis in jur de 100 pers dar sala nu mi se pare mare nu ne mai ramane spatiu pt dans ( acesta ia placut cel mai mult miresoiului)

piatra alba, 200 ron meniul cu 4 feluri mancare, salonul se imparte pe din doua, fara aranjamente, fara bautura, 10 % chelneri, am facut noi socoteli, taxa dop..... e prea mult pt noi...pas

stai asa sa imi mai aduc aminte ( sa consult agenda ca nu mai tin minte mai departe...:D)

esti tare daca ai reusit sa mergi la atatea retaurante:) ...eu inca nu am apucat sa merg la nici unul ...
o sa imi fac putin timp si o sa merg.. ma gandeam poate apar oferte pentru 2011 ... in princiupu la care te-ai hotart?
multi pupici si mult succes

tinababy
01.03.2010, 18:17:18

Buna Mady,

Ai ajuns cumva si la Vulturul? Daca da sau stii ceva de restaurant poate poti sa imi dai detalii ca vad ca ai fost prin zona sector 6, militari, drumul taberei.

Mersi mult^:)^

mady_kara
01.03.2010, 20:17:32
Dragele mele miresici eu am fost sambata si duminica dupa restaurante. Am fost la Cris Garden (nu era patraoana deci nu am avut cu cine sa discut), la Bolta Rece meniu in jur de 260 ron fara bautura dar mi-a zis Dl Danila ca sigur creste pana la anu (dupa 15 martie vin cu oferta pentru 2011), la Mirador pe Giurgiului - 52 euro meniu, la Salon Traian, aici sincer extraordinar de frumos, exact cum vedeti pe site asa si arata. Problema e ca e cam scumput 75 euro meniu (tot inclus), zona traian e cam urata, plina de tigani, si ultimul restaurant cel pe care probabil il voi alege este Caru cu Bere unde am fost si sincer e uimitor de interesant (meniu 260 ron tot inclus fara tort). Cred ca ma decid intr-o sapt. Mai astept niste detalii de la ei.

buna ce inseamna 260 ron tot??? 4 feluri, aranjamente, sampanie si piscoturi, cafea, apa, sucuri.......??? detalii...^:)^

mady_kara
01.03.2010, 20:22:37
Buna Mady,

Ai ajuns cumva si la Vulturul? Daca da sau stii ceva de restaurant poate poti sa imi dai detalii ca vad ca ai fost prin zona sector 6, militari, drumul taberei.

Mersi mult^:)^

da am fost, au 2 sali una de minim 100 si una zic ei pt 80 pers (care incap la masa spatiul pt dans este f mic), eu m-am interesat de cea mare si acolo vin nu vin sau am nu am atati invitati platesc 100 meniuri, meniul 200 ron cu 4 feluri de mancare, aranjamente, flori pe masa, crontanele si alune, apa minerala si plata, parca 2 cafele, sampanie si piscoturi la primire, 10% pt chelneri; mi-au spus sa vin intre 1-15 mai pt avans si ne spun pretul exact, atunci......vezi ca sa facut lista cu rezervare pt data pt anul viitor....o sa ma uit maine pe oferta de la ei si daca mi-a scapat ceva revin cu corectari....:)

tinababy
01.03.2010, 21:18:45
buna ce inseamna 260 ron tot??? 4 feluri, aranjamente, sampanie si piscoturi, cafea, apa, sucuri.......??? detalii...^:)^

260 RON adica 4 feluri de mancare, bautura nelimitat (cafea sucuri, alcoolice, non alcoolice) La alcoolice iti alegi un singur tip de vin alb si unul de vin rosu (ai o lista pusa la dispozitie cu aproximativ 6 soiuri de vinuri), whiskey, gin, etc, huse si fete de masa gratis, hostess intrare, fara piscoturi si tort. Nunta se face la crama, maxim 140 de persoane. Avans 2000 RON. Asta e oferta de la caru cu bere. Mie mi se pare tentanta;);))

tinababy
01.03.2010, 21:21:17
260 RON adica 4 feluri de mancare, bautura nelimitat (cafea sucuri, alcoolice, non alcoolice) La alcoolice iti alegi un singur tip de vin alb si unul de vin rosu (ai o lista pusa la dispozitie cu aproximativ 6 soiuri de vinuri), whiskey, gin, etc, huse si fete de masa gratis, hostess intrare, fara piscoturi si tort. Nunta se face la crama, maxim 140 de persoane. Avans 2000 RON. Asta e oferta de la caru cu bere. Mie mi se pare tentanta;);))
\am uitat intra in pret si crantanele, fructe pe masa si cum zic ei "painea casei feliata" :)

linda_1984
01.03.2010, 21:24:44
La restaurantul unde fac eu meniul este 145 ron, insa doar cele 4 feluri de mancare. Bautura, apa, fructe, decor, etc aduc eu. Probabil tot pe la 250/pers voi ajunge.

tinababy
01.03.2010, 21:29:45
da am fost, au 2 sali una de minim 100 si una zic ei pt 80 pers (care incap la masa spatiul pt dans este f mic), eu m-am interesat de cea mare si acolo vin nu vin sau am nu am atati invitati platesc 100 meniuri, meniul 200 ron cu 4 feluri de mancare, aranjamente, flori pe masa, crontanele si alune, apa minerala si plata, parca 2 cafele, sampanie si piscoturi la primire, 10% pt chelneri; mi-au spus sa vin intre 1-15 mai pt avans si ne spun pretul exact, atunci......vezi ca sa facut lista cu rezervare pt data pt anul viitor....o sa ma uit maine pe oferta de la ei si daca mi-a scapat ceva revin cu corectari....:)
mersi mult de tot pentru raspuns, atunci inseamna ca trebuie sa ii dau bataie...deci alt weekend de vizionari :( sincer e foarte frumos sa iti organizezi nunta dar si foarte obositor sa umbli la atat de multe restaurante pana iei decizia cea buna si cea care te multumeste pe deplin tinand cont de pret:(

tinababy
01.03.2010, 21:31:01
La restaurantul unde fac eu meniul este 145 ron, insa doar cele 4 feluri de mancare. Bautura, apa, fructe, decor, etc aduc eu. Probabil tot pe la 250/pers voi ajunge.
foarte bun pretul dar observ ca e in constanta :( problema e ca si eu sunt ciufuta, vreau si mare si frumos si cu putini bani:( cam greu de gasit nu?:))

mady_kara
02.03.2010, 10:59:31
foarte bun pretul dar observ ca e in constanta :( problema e ca si eu sunt ciufuta, vreau si mare si frumos si cu putini bani:( cam greu de gasit nu?:))

am mai gasit unul restaurant baza o in buftea, mi-au trimis si poze, da-mi o adresa si trimit

NUNTA
Pretul meniului de nunta pentru 2010 este de 145,00lei/pers pentru sala Ronda si 150,00 lei/pers pentru cea Clasica.
Va prezint un exemplu de meniu de nunta cu mentiunea ca se pot face modificari in functie de preferinata.Aceasta este o varianta standard pe care o putem personaliza.

Apa minerala/plata ,Coca Cola, Fanta, Cafea - nelimitat

Alune si covrigei
Chifle
Sunt incluse gratuit husele de scaun si esarfe din saten(rosu,bleu,roz) sau organza (olive, portocaliu) si decorul mesei de prezidiu (inclusiv decorul floral ), fete de masa ( nu drapaje mese) suportii pentru lumanari si buchete imbracate in saten de culoarea esarfelor alese.
Obtional drapaje mese, perdea de lumini, arcada voal intrare,stalpisori la intrare, aranjamente floarale pe mese. etc Dispunem de o gama larga de servicii obtionale.
Pot fi aduse de acasa bauturile aperitiv ,vinul, sampania, piscoturile, tortul, prajiturile,fructele, DJ, aranjamentele florale sau alte decoratiuni, fara nici o taxa.
Nu se plateste taxa de personal ,taxa de dop chirie sala sau alte taxe, intra in pretul meniului.
Numar minim de meniuri 50.
Pentru nuntile din 2011 conditiile vor ramane in general aceleasi doar pretul meniului poate suferii mici modificari datorate inflatiei.
Pentru alte detalii nu ezitati sa ne contactati.

daca vrei un nr de tel.....spune-mi

mady_kara
02.03.2010, 13:44:14
sa ne mai clatim ochii....:D

deedee14
03.03.2010, 00:01:39
salutare! ca tema de nunta ce v-ati ales, fetelor? eu vreau tema marina, dar am o mare problema cu sala, care este cam prea portocalie si nu se potriveste de nici o culoare cu nuantele mele de crem si albastru:(( aveti vreo idee? ms.va pup. nb!

tinababy
03.03.2010, 07:26:59
am mai gasit unul restaurant baza o in buftea, mi-au trimis si poze, da-mi o adresa si trimit

NUNTA
Pretul meniului de nunta pentru 2010 este de 145,00lei/pers pentru sala Ronda si 150,00 lei/pers pentru cea Clasica.
Va prezint un exemplu de meniu de nunta cu mentiunea ca se pot face modificari in functie de preferinata.Aceasta este o varianta standard pe care o putem personaliza.

Alune si covrigei
Chifle
Sunt incluse gratuit husele de scaun si esarfe din saten(rosu,bleu,roz) sau organza (olive, portocaliu) si decorul mesei de prezidiu (inclusiv decorul floral ), fete de masa ( nu drapaje mese) suportii pentru lumanari si buchete imbracate in saten de culoarea esarfelor alese.
Obtional drapaje mese, perdea de lumini, arcada voal intrare,stalpisori la intrare, aranjamente floarale pe mese. etc Dispunem de o gama larga de servicii obtionale.
Pot fi aduse de acasa bauturile aperitiv ,vinul, sampania, piscoturile, tortul, prajiturile,fructele, DJ, aranjamentele florale sau alte decoratiuni, fara nici o taxa.
Nu se plateste taxa de personal ,taxa de dop chirie sala sau alte taxe, intra in pretul meniului.
Pentru nuntile din 2011 conditiile vor ramane in general aceleasi doar pretul meniului poate suferii mici modificari datorate inflatiei.

Scuza-ma de intarziere. Daca poti sa imi trimiti iti dau un pm cu mail-ul meu. Mersi mult de tot.

maya_7h
03.03.2010, 09:41:26
si poza ceva? de la ce firma a luat rochita? si cat a costat
=
pana la urma s-a razgandit... a luat de la bucuresti, de la blue by enzoani, modelul belgium... am inteles ca a dat 4000 de lei..

=
eu fac la hotel palace. mi s-au parut niste preturi rezonabile, si te lasa si cu bautura ta. problema e ca au sala maxim de 150 de persoane.. acuma nu stiu cati invitati vrei sa ai

mady_kara
03.03.2010, 09:50:39
Scuza-ma de intarziere. Daca poti sa imi trimiti iti dau un pm cu mail-ul meu. Mersi mult de tot.

neatza fetele, ti-am trimis 2 email-uri....:D
daca ai si tu ceva oferte......vreau si eu sa mai vad, de ce o fi asa de greu sa ne hotaram???

mersi mult de tot pentru raspuns, atunci inseamna ca trebuie sa ii dau bataie...deci alt weekend de vizionari :( sincer e foarte frumos sa iti organizezi nunta dar si foarte obositor sa umbli la atat de multe restaurante pana iei decizia cea buna si cea care te multumeste pe deplin tinand cont de pret:(

tina de unde mai cerem oferte? eu una am cam obo si ma plictiseste, ma enerveaza la culme cautarea asta......unde ma mai duc? mai spune si tu ceva? parca nik nu imi place.....ceva lipseste....tu te-ai hotarat asupra unui restaurant?
mie mi se pare ok oferta celor de la baza 0 dar nu gasesc nici o parere despre ei....si totusi difera fata de celelalte ( ma refer la pret, lucru care ma cam pune pe ganduri), ai oferta de la casa cernica? sau restaurant cernica?........... helppp^:)^

tinababy
03.03.2010, 15:29:44
tina de unde mai cerem oferte? eu una am cam obo si ma plictiseste, ma enerveaza la culme cautarea asta......unde ma mai duc? mai spune si tu ceva? parca nik nu imi place.....ceva lipseste....tu te-ai hotarat asupra unui restaurant?
mie mi se pare ok oferta celor de la baza 0 dar nu gasesc nici o parere despre ei....si totusi difera fata de celelalte ( ma refer la pret, lucru care ma cam pune pe ganduri), ai oferta de la casa cernica? sau restaurant cernica?........... helppp^:)^
Am cerut acum oferta de la celebration hall events. Sa vedem ce ofera. Nu am de la cernica:( O sa incerc si eu daca e sa dau de ei. Eu una as cam fii hotarata pentru Caru Cu Bere datorita ofertei. Ceilalti mi se par prea scumpi si pana la anu...data fiind situatia financiara tare imi e sa nu raman fara invitati :( si chiar nu as vrea sa dau 2000 euro avans si dupa dau din colt in colt ca nu am cu ce sa achit.

mady_kara
03.03.2010, 15:33:41
Am cerut acum oferta de la celebration hall events. Sa vedem ce ofera. Nu am de la cernica:( O sa incerc si eu daca e sa dau de ei. Eu una as cam fii hotarata pentru Caru Cu Bere datorita ofertei. Ceilalti mi se par prea scumpi si pana la anu...data fiind situatia financiara tare imi e sa nu raman fara invitati :( si chiar nu as vrea sa dau 2000 euro avans si dupa dau din colt in colt ca nu am cu ce sa achit.

de la restaurant cernica am eu, am cerut si de la casa cernica, urmeaza sa o primesc......si am cerut si de la palatul stirbei; cand le am le dau mai departe...:)

tinababy
03.03.2010, 16:21:31
de la restaurant cernica am eu, am cerut si de la casa cernica, urmeaza sa o primesc......si am cerut si de la palatul stirbei; cand le am le dau mai departe...:)
Intrebare pentru tine mady si toate miresicile..eu ma tot gandesc care ar fi pretul meniului pe care sa il spun invitatilor? Adica voi cat veti spune maxim? Cat e meniul de la restaurant sau mai bagati si decoratiunile si dj-ul?

linda_1984
03.03.2010, 16:31:37
=
eu fac la hotel palace. mi s-au parut niste preturi rezonabile, si te lasa si cu bautura ta. problema e ca au sala maxim de 150 de persoane.. acuma nu stiu cati invitati vrei sa ai
Buna....am vazut ca intre nuntile noastre e diferenta de o saptamana, eu am pe 4 iunie.

Dana_B
03.03.2010, 17:21:23
Intrebare pentru tine mady si toate miresicile..eu ma tot gandesc care ar fi pretul meniului pe care sa il spun invitatilor? Adica voi cat veti spune maxim? Cat e meniul de la restaurant sau mai bagati si decoratiunile si dj-ul?
nu m-am gandit la asta inca. probabil ca as baga si alte cheltuieli >:)

mady_kara
03.03.2010, 18:15:02

habar nu am cum se procedeaza........nici nu stiu cum e mai bine, daca se intereseaza ei la restaurant intr timp, nu ne facem de cacao? poate ne lumineaza si pe noi cineva...^:)^

ce alte cheltuieli sa mai bagam? aranjamente, muzica, tort, invitatii.........cam asa ceva?

Dana_B
03.03.2010, 18:16:50
habar nu am cum se procedeaza........nici nu stiu cum e mai bine, daca se intereseaza ei la restaurant intr timp, nu ne facem de cacao? poate ne lumineaza si pe noi cineva...^:)^

se intereseaza cine vrea sa faca nunta in viitorul apropiat, nu toata lumea. iar daca urmeaza sa faca nunta, iti vor intelege perfect motivele pentru care ai spus mai mult ;))

mady_kara
03.03.2010, 18:18:50
se intereseaza cine vrea sa faca nunta in viitorul apropiat, nu toata lumea. iar daca urmeaza sa faca nunta, iti vor intelege perfect motivele pentru care ai spus mai mult ;))

doamne ce de griji pe capul meu.....#:-S

mitzuka
03.03.2010, 18:21:22

NUNTA

Alune si covrigei
Chifle

da-mi te rog si mie numarul de tel ... merci

mady_kara
03.03.2010, 19:06:39
da-mi te rog si mie numarul de tel ... merci

din pacate am oferta in calc de la serv, trimite-mi pm cu adresa ta si maine dimineata iti trimit oferta cu toate detaliile
eu am vb ieri cu ea la tel si mi-a spus ca este o locatie numai pt evenimente; a ramas ca ne ducem in weekend sa vedem cum arata si sa discutam

tinababy
04.03.2010, 07:04:31
Eu m-am gandit ca ar trebui totusi sa bag si decoratiunile florale si daca nu e prea mult si costurile referitoare la formatie/dj. Acum sa vedem ca nici sa fie prea mult ca dupa chiar nu-ti vine mai nimeni la nunta.:)

mady_kara
04.03.2010, 08:22:50
Eu m-am gandit ca ar trebui totusi sa bag si decoratiunile florale si daca nu e prea mult si costurile referitoare la formatie/dj. Acum sa vedem ca nici sa fie prea mult ca dupa chiar nu-ti vine mai nimeni la nunta.:)

cred ca trebuie mai intai stabilit pretul meniului si dupa vedem ce se poate adauga.......si cum vor fi meniurile pt anul urmator

mady_kara
04.03.2010, 11:05:31
[quote=tinababy;3044884]Intrebare pentru tine mady si toate miresicile..eu ma tot gandesc care ar fi pretul meniului pe care sa il spun invitatilor? Adica voi cat veti spune maxim? Cat e meniul de la restaurant sau mai bagati si decoratiunile si dj-ul?[/qu

am mai sunat ieri si azi pentru oferte dar deocamdata nu am primit nik......si mie mi se pare foarte buna oferta celor de la caru cu bere, al meu e in extaz..:))

ralluprintesa
04.03.2010, 12:42:47
iti tinem pumnii sa gasesti restaurant pentru 4 iunie. Am fi 3 miresici pentru aceasta data pana acum ;))
4 cu mine! bine v-am gasit dragelor. eu am rezervat deja localul din ianuarie, am si staroste, acuma vreau sa rezolv cu fotograful. la muzica inca ma gandesc daca vreau dj sau formatie.

miresicilor care aveti nunta in 11 iunie, comform calendarului crestin ortodox nu se fac nunti atunci ca e ajunul rusaliilor. eu prima data am semnat contractul pt 11 iunie si apoi am vb cu preotul si a zis ca nu se fac. am mers la local si am schimbat data in 4.

mady_kara
04.03.2010, 12:52:11
miresicilor care aveti nunta in 11 iunie, comform calendarului crestin ortodox nu se fac nunti atunci ca e ajunul rusaliilor. eu prima data am semnat contractul pt 11 iunie si apoi am vb cu preotul si a zis ca nu se fac. am mers la local si am schimbat data in 4.

buna rallu, preotul pe care l-ai intrebat tu ti-a spus cumva care este perioada in care se fac nunti, ma refer la luna iunie.....

ralluprintesa
04.03.2010, 13:39:54
buna rallu, preotul pe care l-ai intrebat tu ti-a spus cumva care este perioada in care se fac nunti, ma refer la luna iunie.....
da, in luna iunie 2011 weekendurile in care se pot face nunti sunt: 4-5 si 18-19, ca pe urma incepe postul.

mady_kara
04.03.2010, 13:46:45
da, in luna iunie 2011 weekendurile in care se pot face nunti sunt: 4-5 si 18-19, ca pe urma incepe postul.

am intrebat si eu si mi-au spus acelasi lucru pe 18 ( asta ma interesa pe mine) se fac nunti postul incepe pe 20 dar habar nu aveam de rusalii, multumesc^:)^

ralluprintesa
04.03.2010, 14:05:22
am intrebat si eu si mi-au spus acelasi lucru pe 18 ( asta ma interesa pe mine) se fac nunti postul incepe pe 20 dar habar nu aveam de rusalii, multumesc^:)^
multa lume nu stia de rusalii. e neplacut, eu asa emotii aveam ca nu o sa pot schimba data nuntii la local.va sfatuiesc pe toate sa vorbiti inainte cu preotii si abia pe urma sa rezervati localul

tinababy
04.03.2010, 14:24:11
[quote=tinababy;3044884]Intrebare pentru tine mady si toate miresicile..eu ma tot gandesc care ar fi pretul meniului pe care sa il spun invitatilor? Adica voi cat veti spune maxim? Cat e meniul de la restaurant sau mai bagati si decoratiunile si dj-ul?[/qu

am mai sunat ieri si azi pentru oferte dar deocamdata nu am primit nik......si mie mi se pare foarte buna oferta celor de la caru cu bere, al meu e in extaz..:))
si al meu e la fel:)) eu nici numai caut sincer. deja am obosit cautand:( e cea mai buna oferta de pana acum.

ai dreptate, asa stiam si eu. ne-am gandit si noi sa o punem pe 4. daca la restaurantul unde vreau eu mai e liber 4 pe 4 pun, daca nu pe 18 iunie ca sa fiu sigura.

bun deci pe 4 va fii nunta ;) change of plan.

ralluprintesa
04.03.2010, 14:34:35
bun deci pe 4 va fii nunta ;) change of plan.
atunci ne maritam in aceeasi zi! ;)) sa fie cu noroc ! eu abia astept

mady_kara
04.03.2010, 14:36:19
[quote=mady_kara;3048407]
si al meu e la fel:)) eu nici numai caut sincer. deja am obosit cautand:( e cea mai buna oferta de pana acum.

eu m-am si plimbat pe la ele......mi sa luat, oricum unde mi-as fi dorit nu imi permit asa ca...............ura si sa-i dam bataie

ai dreptate, asa stiam si eu. ne-am gandit si noi sa o punem pe 4. daca la restaurantul unde vreau eu mai e liber 4 pe 4 pun, daca nu pe 18 iunie ca sa fiu sigura.

aaaaaatrebuie sa fie liber.....eu vreau 18 iunie..:)) hai ca ar fi tare...#-o

tinababy
04.03.2010, 16:58:05
atunci ne maritam in aceeasi zi! ;)) sa fie cu noroc ! eu abia astept
sa fie si sa dea Domnu sa avem nunti frumoase exact asa cum am visat :)

aaaaaatrebuie sa fie liber.....eu vreau 18 iunie..:)) hai ca ar fi tare...#-o
:)) hai ca ar fi tare, lasa mady ca daca nu e 4 si iei tu prima 18 asta e, ma duc in iulie. Eu sincer nu sunt asa fixata pe o data, care o fi, da sa fie cat mai aproape de inceputul verii. Sa nu ajung prin august sau mijlocul lui iulie. Asta chiar ar fi urat.:(

Ralucutzzze
04.03.2010, 19:05:53
[quote=tinababy;3049817]

eu m-am si plimbat pe la ele......mi sa luat, oricum unde mi-as fi dorit nu imi permit asa ca...............ura si sa-i dam bataie
Am cam ramas in urma cu discutiile pe aici si imi pare rau...Deci sa inteleg ca mady si tina, v-ati hotarat pentru Caru cu bere?Am citit si eu mai demult despre el pe:
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2666
Atunci se pare ca era mai scump.daca acum oferta e asa de buna, chiar merita!
Va tin pumnii!
>:D<

mitzuka
04.03.2010, 19:15:09
[quote=mady_kara;3048407]

ce oferte aveti?;;)

tinababy
04.03.2010, 20:15:59
[quote=mady_kara;3049874]
Am cam ramas in urma cu discutiile pe aici si imi pare rau...Deci sa inteleg ca mady si tina, v-ati hotarat pentru Caru cu bere?Am citit si eu mai demult despre el pe:
Va tin pumnii!
Mersi mult Ralu, daaa nu am mai vb demult. Eu in principiu am ales Caru Cu Bere, din cate restaurante am vazut si am primit oferte acesta era singurul care era mai ieftin si central. Ma duc duminica, iau si masa acolo si daca e ok saptamana viitoare inchei contractul.

[quote=tinababy;3049817]

ce oferte aveti?;;)
da-mi o adresa de mail in pm si iti trimit ;)

mady daca ma duc eu prima duminica fac si poze sa vezi restaurantul si mai intreb detalii care nu sunt prezentate in oferta.

mady_kara
04.03.2010, 20:46:27
[quote=tinababy;3049817]

ce oferte aveti?;;)
fetelor m-am sucit...:(( am fosta la casa aubert si m-am sucit...ce ma fac....^:)^

mady daca ma duc eu prima duminica fac si poze sa vezi restaurantul si mai intreb detalii care nu sunt prezentate in oferta.

du-te tu ca eu m-am saturat de vizite.:((

[quote=tinababy;3049817]

ce oferte aveti?;;)

de la caru cu bere iti trimit pe pm...de la casa aubert o sa postez in 10 min, imi fac un dus si revin

fetelor astazi am fost la casa aubert, salile arata bine (mie pana acum astea mi-au placut cel mai mult), meniul 200 ron cu 4 feluri de mancar,fructe, cafea, alune, fistic, saratle, sampanie, piscoturi
separat aranjamentele se fac cu o ag agrata de ei si aici preturile sunt:
-32 euro o masade 10 pers, fuse, funde, fata de masa.......+ suportul care are fructe jos si flori sus( florile sunt incluse in cei 32 euro);
-masa prezidiu 110 euro cu 2 sfetnice, flori, arcada sau inimioare in spate, perdea lumini,
-jumbo(nu iti dau voie cu confetti)cu 100 mini baloane la 80 euro

mady_kara
04.03.2010, 21:49:30
[quote=tinababy;3049817]

ce oferte aveti?;;)

noi vrem sa vedem si baza 0.....voi cand vreti sa ajungti acolo?

tinababy
04.03.2010, 22:09:31
fetelor astazi am fost la casa aubert, salile arata bine (mie pana acum astea mi-au placut cel mai mult), meniul 200 ron cu 4 feluri de mancar,fructe, cafea, alune, fistic, saratle, sampanie, piscoturi
-32 euro o masade 10 pers, fuse, funde, fata de masa.......+ suportul care are fructe jos si flori sus( florile sunt incluse in cei 32 euro);
-masa prezidiu 110 euro cu 2 sfetnice, flori, arcada sau inimioare in spate, perdea lumini,
Foarte buna oferta. Voi cati invitati aveti pana la urma? Ca m-am uitat pe site la aubert. Salile am vazut ca sunt doua de maxim 100 de pers si doua mai mari de 250 pers nu? Eu am 130-140 de invitati pana acum....deci ori sunt prea mari ori prea mici.:(

mady_kara
04.03.2010, 22:13:43
Foarte buna oferta. Voi cati invitati aveti pana la urma? Ca m-am uitat pe site la aubert. Salile am vazut ca sunt doua de maxim 100 de pers si doua mai mari de 250 pers nu? Eu am 130-140 de invitati pana acum....deci ori sunt prea mari ori prea mici.:(

noi am vazut toate salile si ne-a spus ca cea de la et 2 e pt minim 90 pers, max 200
arata f bine, e cea mai fruoasa locatie de pana acum
aici te intelegi cu ei; saptamana viitoare au 3 zile in care toate salil vor fi aranjat ca pt nunta si o sa imi trimita sms ca sa ma anunte, astazi sala la care ne-a ramas gandul era aranjata pt nunta.era asa frumoasa
or sa fie si la targul de nunti din martie

au\i mai fost pe undeva/?

tinababy
04.03.2010, 22:26:49
noi am vazut toate salile si ne-a spus ca cea de la et 2 e pt minim 90 pers, max 200
aici te intelegi cu ei; saptamana viitoare au 3 zile in care toate salil vor fi aranjat ca pt nunta si o sa imi trimita sms ca sa ma anunte, astazi sala la care ne-a ramas gandul era aranjata pt nunta.era asa frumoasa

Nu am mai fost ca in timpul saptamanii lucrez pana tarziu, ajung pe la 8 acasa de obicei. Doar in weekend apuc sa merg. Ce sala ai ales?

Aaa am uitat...cum se achita? Cat e avansul?

[quote=mady_kara;3049874]
Va tin pumnii!
Raluu ce ai mai facut cu Caro?

Ralucutzzze
05.03.2010, 08:49:11
[quote=Ralucutzzze;3051145]
Raluu ce ai mai facut cu Caro?
Uite ce sa mai fac?Tot studiez meniurile, pentru ca ti-am spus ca la semnarea contractului trebuie sa decid meniul final si vreau sa ma mai interesez cum e cu tortul, ce modele pot sa aleg....Voi merge la cofetaria Casablanca din Romana, de unde isi iau ei torturile ca sa vad ce oferte au.
Legat de Caru cu bere nu am gasit nici o poza pe net cu Crama.Ai?Acolo se fac nuntile nu?
Oricum, dupa parerea mea conteaza foarte mult pozitia restaurantului.Si la Caru cu bere e f frumoasa si zona.De exemplu povesteau pe alt forum despre sala de la palatul Bragadiru care este de vis in interior! Nu am mai vazut ceva egalabil...insa cand iesi...te sperii!Numai gunoiae, tigani si ruine.
Oricum felicitari pentru alegere..a! si inca ceva: am vazut ca suntem amandoua pe 4 iunie<:-Pte pup

[quote=mitzuka;3051180]

de la caru cu bere iti trimit pe pm...de la casa aubert o sa postez in 10 min, imi fac un dus si revin
Oau!Tare Casa Aubert!si ofertele mi se par bune! felicitari mada!

tinababy
05.03.2010, 08:58:57
[quote=tinababy;3052053]
Uite ce sa mai fac?Tot studiez meniurile, pentru ca ti-am spus ca la semnarea contractului trebuie sa decid meniul final si vreau sa ma mai interesez cum e cu tortul, ce modele pot sa aleg....Voi merge la cofetaria Casablanca din Romana, de unde isi iau ei torturile ca sa vad ce oferte au.
Legat de Caru cu bere nu am gasit nici o poza pe net cu Crama.Ai?Acolo se fac nuntile nu?
Oricum, dupa parerea mea conteaza foarte mult pozitia restaurantului.Si la Caru cu bere e f frumoasa si zona.De exemplu povesteau pe alt forum despre sala de la palatul Bragadiru care este de vis in interior! Nu am mai vazut ceva egalabil...insa cand iesi...te sperii!Numai gunoiae, tigani si ruine.
Oricum felicitari pentru alegere..a! si inca ceva: am vazut ca suntem amandoua pe 4 iunie<:-Pte pup
Ralu da si mie in pm adresa de mail de yahoo sa iti trimit oferta. Am luat-o de la mady ca a cerut si ea de la caru cu bere si acolo e si o poza cu crama. Sincer sa iti spun nu e foarte concludenta ca eu crama am vazut-o. Imi place ca e altfel si pot sa ma joc cu tema nuntii;)

Ralucutzzze
05.03.2010, 09:07:42
si tu mitzuca, tot la casa aubert?

mis_ms
05.03.2010, 11:17:50
Buna viitoare miresici!

mady_kara
05.03.2010, 11:22:10

neatza fetele, aseara m-am uitat si eu pe un site cu palatul bragadiru si da mai fetelor, doamne ce sali demne de un bal...<:-P
astazi ma duc sa mai vad 4 restaurante in bucuresti...iar duminica la palatul bragadiru, stirbei si baza 0 in buftea.....dupa care ma opresc ca nu mai am rabdare........o sa imi vina factura la tel de o sa muncesc o luna numai pt a o plati...:(
voi ce oferte mai avti?

mitzuca tu ai ceva oferte? cand vreti sa va duceti la baza 0?

tinababy
05.03.2010, 12:36:32
Buna viitoare miresici!
Buna Mis, bine ai venit printre noi >:D<

neatza fetele, aseara m-am uitat si eu pe un site cu palatul bragadiru si da mai fetelor, doamne ce sali demne de un bal...<:-P
astazi ma duc sa mai vad 4 restaurante in bucuresti...iar duminica la palatul bragadiru, stirbei si baza 0 in buftea.....dupa care ma opresc ca nu mai am rabdare........o sa imi vina factura la tel de o sa muncesc o luna numai pt a o plati...:(
voi ce oferte mai avti?

mitzuca tu ai ceva oferte? cand vreti sa va duceti la baza 0?
Buna mady. Da ai curaj nu gluma :)) cred ca ai fost si luat oferte la peste 20 de restaurante =D> bv .

ralluprintesa
05.03.2010, 14:09:25
[quote=mitzuka;3051180]
fetelor m-am sucit...:(( am fosta la casa aubert si m-am sucit...ce ma fac....^:)^

du-te tu ca eu m-am saturat de vizite.:((

[quote=mitzuka;3051180]

da stiu ca voi aveti preturi mari in sud...pe mine meniul ma costa 95 de lei, 4 feluri si e fff buna mancarea, am mai fost acolo la nunta.fructele si bautura le duc de acasa. meniul mai are inclus apa, saratele alune si 2 cafele

tinababy
05.03.2010, 20:32:36
Cam liniste in seara asta miresici de iunie 2011...v-a obosit alergatul dupa restaurante?>:))

Ralucutzzze
05.03.2010, 20:36:09
Cam liniste in seara asta miresici de iunie 2011...v-a obosit alergatul dupa restaurante?>:))
Singurica tinababy? mersi mult pentru oferta!e ff buna! si crama arata f bine.nu stiam in schimb ca rest face parte din acelasu grup cu city grill.

tinababy
05.03.2010, 20:44:01
Singurica tinababy? mersi mult pentru oferta!e ff buna! si crama arata f bine.nu stiam in schimb ca rest face parte din acelasu grup cu city grill.
Pai vad ca nu mai e nimeni pe aici :( Numai noi doua prezente la datorie :))

mady_kara
05.03.2010, 23:45:11
Pai vad ca nu mai e nimeni pe aici :( Numai noi doua prezente la datorie :))

stai asa ca am ajuns si eu dar e cam tarziu acum si sunt tare obo
promit ca maine va pov, a fost o zi frumoasa......si din pacate .....m-am sucit.......din nou :))

noapte buna si ne auzim maine

mady_kara
06.03.2010, 11:28:40
ftele am postat la off topic ce am vazut ieri.....

Beli
06.03.2010, 18:49:17
Mady_Kara ai fost la Solange?

mitzuka
06.03.2010, 20:14:28

nu eu nu vreau la casa aubert (nici nu stiu oferta) mi-ar place la casa mino sau la calise , acum sa le vad si ma hotaresc.

mady_kara
06.03.2010, 23:39:50
Mady_Kara ai fost la Solange?

nu nu am mai fost pt ca am sunat la tel si din pacate nu corspund profilului din 2 pdv; e cam scump meniul pt buzunarul meu si nu am 100 pers....:(

Dana_B
06.03.2010, 23:40:38
am vizitat si eu restaurante zilele astea. am vazut destule, dar unul singur e pe gustul meu. meniul aici pleaca de la 150 la 250 lei, in functie de ceea ce vrei sa ai. inca nu am semnat, dar in principiu stim unde brem. cel mai probabil luni vom semna si contractul. sunt multumita pana acum. va pup fetelor, si ne mai povestim dupa ce voi avea restaurantul.

mady_kara
06.03.2010, 23:41:17
nu eu nu vreau la casa aubert (nici nu stiu oferta) mi-ar place la casa mino sau la calise , acum sa le vad si ma hotaresc.

buna,ai oferta de la calise? te mai duci sa vezi baza 0?intra pe topic la madreela (din baneasa) si ala mi sa parut ok

am vizitat si eu restaurante zilele astea. am vazut destule, dar unul singur e pe gustul meu. meniul aici pleaca de la 150 la 250 lei, in functie de ceea ce vrei sa ai. inca nu am semnat, dar in principiu stim unde brem. cel mai probabil luni vom semna si contractul. sunt multumita pana acum. va pup fetelor, si ne mai povestim dupa ce voi avea restaurantul.

bv venit, vazut, placut, semnat...doamne ajuta

Dana_B
06.03.2010, 23:45:06
bv venit, vazut, placut, semnat...doamne ajuta

inca nu stiu cat e meniul si ce conditii au. am vorbit cu un spatar si spunea ca nu impun numar de persoane si ca meniul e intre 150 si 200 lei in functie de ce vrei sa ai. trebuie sa vorbesc cu responsabilul sa vad ce spune

p.s. au fost si nasii cu noi. ne-am distrat copios. nasa i-a intors pe toti pe toate partile cu intrebarile ;;)

mady_kara
06.03.2010, 23:48:05
inca nu stiu cat e meniul si ce conditii au. am vorbit cu un spatar si spunea ca nu impun numar de persoane si ca meniul e intre 150 si 200 lei in functie de ce vrei sa ai. trebuie sa vorbesc cu responsabilul sa vad ce spune

p.s. au fost si nasii cu noi. ne-am distrat copios. nasa i-a intors pe toti pe toate partile cu intrebarile ;;)

e romanca? nu englezoaica?...f tare, nasii nostrii nici macar nu ne suna

Dana_B
06.03.2010, 23:49:49
e romanca? nu englezoaica?...f tare, nasii nostrii nici macar nu ne suna
romanca, dar e cea mai buna :x maine se intalnesc nasii cu socrii mei, ca i-am invitat la un gratar.;;)

mady_kara
06.03.2010, 23:58:26
romanca, dar e cea mai buna :x maine se intalnesc nasii cu socrii mei, ca i-am invitat la un gratar.;;)

foarte tare, felicitari pentru nasi...sper ca si relatia mea cu nasii sa fie una buna

linda_1984
07.03.2010, 09:38:42
foarte tare, felicitari pentru nasi...sper ca si relatia mea cu nasii sa fie una buna
Si eu...dar sunt sigura de asta. Deocamdata nu prea am apucat sa ne cunoastem, nasul si miresoiul meu sunt aman2 navigatori, iar nasica mea tb sa nasca zilele astea, insa am tot vb cu ei la tel, cand eram cu alegerea restaurantului. Astept sa se mai linisteasca apele cu BBK care vine pe lume, deci cam dupa botez o sa ne tot vizitam si sa strangem relatia

tinababy
07.03.2010, 10:34:26
neata fetelor. acum ma pregatesc de plecare spre caru cu bere. cand ma intorc incerc sa postez poze (daca ma lasa sa fac) si va spun si ce am hotarat. sper sa fie ok si sa ma linistesc cu restaurantul. va pupic si sa aveti o duminica frumoasa. vb cand ma intorc;)

mady_kara
07.03.2010, 11:56:25
Si eu...dar sunt sigura de asta. Deocamdata nu prea am apucat sa ne cunoastem, nasul si miresoiul meu sunt aman2 navigatori, iar nasica mea tb sa nasca zilele astea, insa am tot vb cu ei la tel, cand eram cu alegerea restaurantului. Astept sa se mai linisteasca apele cu BBK care vine pe lume, deci cam dupa botez o sa ne tot vizitam si sa strangem relatia

sper sa strang si eu rlatia, asa mi se pare normal si asa cred eu ca trebuie sa fie relatia cu nasii

neata fetelor. acum ma pregatesc de plecare spre caru cu bere. cand ma intorc incerc sa postez poze (daca ma lasa sa fac) si va spun si ce am hotarat. sper sa fie ok si sa ma linistesc cu restaurantul. va pupic si sa aveti o duminica frumoasa. vb cand ma intorc;)

ura netaza tina....spor la treaba, abia astept sa te intorci

mitzuka
07.03.2010, 12:07:00
buna,ai oferta de la calise? te mai duci sa vezi baza 0?intra pe topic la madreela (din baneasa) si ala mi sa parut ok

momentan nu am nici o oferta la calise mi-e mia placut din poze , o sa ma duc la ei sa vad ce imi ofera;)) .... baza 0 este mult prea departe iar de madreela nu stiu ce sa zic:zz: cat este meniul?

mady_kara
07.03.2010, 12:33:49
momentan nu am nici o oferta la calise mi-e mia placut din poze , o sa ma duc la ei sa vad ce imi ofera;)) .... baza 0 este mult prea departe iar de madreela nu stiu ce sa zic:zz: cat este meniul?

ntra pe topic la madreela, ai poze, preturi, prima nunta e in aprilie daca vrei sa vezi live; eu am fost si am vazut sala si arata bine e mare, aranjata.....mie mi-a placut

tinababy
07.03.2010, 18:51:23
Seara miresici :* am ajuns si eu de la restaurant. Super misto a fost, mancarea excelenta, atmosfera la fel. Am vazut, mi-a placut am ales ;) Caru Cu Bere a fi.;)

mady_kara
08.03.2010, 08:42:02
Seara miresici :* am ajuns si eu de la restaurant. Super misto a fost, mancarea excelenta, atmosfera la fel. Am vazut, mi-a placut am ales ;) Caru Cu Bere a fi.;)

bv...sa va fie de bine, acum treci la pregatiri :D

mady_kara
08.03.2010, 10:52:16

cand ai o oferta de la madreela sa imi trimiti si mie pm, te rog

tinababy
08.03.2010, 19:20:39
Buna seara, si la multi ani cu ocazia zilei de 8 Martie, sa aveti o primavara frumoasa plina de iubire si impliniri.
:*

ancamicu
08.03.2010, 22:43:20
Buna seara, si la multi ani cu ocazia zilei de 8 Martie, sa aveti o primavara frumoasa plina de iubire si impliniri.

Multumim, sper ca toate ati iesit in oras si v-ati facut de "cap".Va pup si sper ca ati avut o zi minunata.

mady_kara
09.03.2010, 09:35:33

neatza fetele, ti-am trimis un mail cu oferta celor de la jubile.....cum ti se pare?

tinababy
10.03.2010, 09:32:11
neatza fetele, ti-am trimis un mail cu oferta celor de la jubile.....cum ti se pare?
Mersi mult mady, eu zic ca e super oferta ca si pret. Restaurantul arata foarte bine. Te-ai decis la ceva pana acum? Eu sunt in discutii cu Caru Cu Bere. Le dau de furca cu contractul si cu modificarile mele :)) deformare profesionala:))

mady_kara
10.03.2010, 10:44:39
Mersi mult mady, eu zic ca e super oferta ca si pret. Restaurantul arata foarte bine. Te-ai decis la ceva pana acum? Eu sunt in discutii cu Caru Cu Bere. Le dau de furca cu contractul si cu modificarile mele :)) deformare profesionala:))

am oferta celor de la jubile.......il sun pe nenea azi/maine si mai am de vazut cateva in weekend dupa care gata, tragem o linie ca deja ni sa luat.....am gas foto+camera, am cateva recomandari si pt dj.......dupa pasti o luam la colindat magaz pt verighete si bautura.....sa le luam oana in toamna si nu stiu ce mai pot face anul asta
ce nu iti place la oferta lor?

tinababy
10.03.2010, 12:42:01
am oferta celor de la jubile.......il sun pe nenea azi/maine si mai am de vazut cateva in weekend dupa care gata, tragem o linie ca deja ni sa luat.....am gas foto+camera, am cateva recomandari si pt dj.......dupa pasti o luam la colindat magaz pt verighete si bautura.....sa le luam oana in toamna si nu stiu ce mai pot face anul asta
ce nu iti place la oferta lor?
La oferta Caru cu Bere? E super ok oferta dar....contractul lasa de dorit. Adica mie in contract nu mi se specifica pretul meniului si multe alte bonusuri care apar in oferta. Asa ca am facut niste modificari si daca le accepta semnam daca nu caut altceva.

mady_kara
10.03.2010, 13:55:57
La oferta Caru cu Bere? E super ok oferta dar....contractul lasa de dorit. Adica mie in contract nu mi se specifica pretul meniului si multe alte bonusuri care apar in oferta. Asa ca am facut niste modificari si daca le accepta semnam daca nu caut altceva.

foarte bine nu-i lasa ca sa nu ai surprize mai incolo; semnezi in ron sau euro? la ce curs? exista o clauza vis-a-vis de modificarea pretului? au o marja?

tinababy
10.03.2010, 16:25:07
foarte bine nu-i lasa ca sa nu ai surprize mai incolo; semnezi in ron sau euro? la ce curs? exista o clauza vis-a-vis de modificarea pretului? au o marja?
semnez in ron, iar ca marja de crestere a pretului pentru 2011 este maxim 5%.

linda_1984
10.03.2010, 17:20:26
Vin si eu cu ceva vesti.. Am vazut ca toate fetele deja iau si formatia si foto cu un an jumate inainte, asa k incep si eu cautarile. Sambata seara ma duc sa ascult o formatie care mi-a fost recomandata de mai multe persoane la un local. Initial mie mi-au placut cei de la Tomis Quartet, insa am auzit ca cer peste 2000 euro si sunt foarte pretentiosi si cam dificili. Acum nu sunt eu aia care sa plece urechea la toate, insa cand toate fetele care au sunat la ei au fost mai intai intampinate cu intrebare "la ce local?" :-?... Si ar mai fi cativa pe care as vrea sa-i ascult. Iar de foto, am trimis azi un mail tot spre o recomandare si spre surprinderea mea mi-au raspuns cam intr-o ora. Pozele de pe site arata f bine, mi-au propus sa ne intalnim sa vorbim, insa stiu ca si ei iau cam 2000 euro. Mi se pare totusi cam mult...adica mai mult ca formatia?? Asa ca ma mai gandesc...Am mai cercetat un pic si poze deosebite am mai vazut si la alti fotografi pe site-uri.

mady_kara
10.03.2010, 21:16:46
Vin si eu cu ceva vesti.. Am vazut ca toate fetele deja iau si formatia si foto cu un an jumate inainte, asa k incep si eu cautarile. Sambata seara ma duc sa ascult o formatie care mi-a fost recomandata de mai multe persoane la un local. Initial mie mi-au placut cei de la Tomis Quartet, insa am auzit ca cer peste 2000 euro si sunt foarte pretentiosi si cam dificili. Acum nu sunt eu aia care sa plece urechea la toate, insa cand toate fetele care au sunat la ei au fost mai intai intampinate cu intrebare "la ce local?" :-?... Si ar mai fi cativa pe care as vrea sa-i ascult. Iar de foto, am trimis azi un mail tot spre o recomandare si spre surprinderea mea mi-au raspuns cam intr-o ora. Pozele de pe site arata f bine, mi-au propus sa ne intalnim sa vorbim, insa stiu ca si ei iau cam 2000 euro. Mi se pare totusi cam mult...adica mai mult ca formatia?? Asa ca ma mai gandesc...Am mai cercetat un pic si poze deosebite am mai vazut si la alti fotografi pe site-uri.

nu te supara dar asta face poze la hollywood........:O

mady_kara
10.03.2010, 22:51:22
fetele am facut lista cu miresici de iunie 2011 la topic miresici de 2011....suntem, deocamdata, cele mai multe ;))

tinababy
11.03.2010, 07:34:05
Vorba lu Mady mai mult ca formatia??? #-o Doamne la ce preturi au ajuns.....

tinababy
11.03.2010, 09:58:52
Mady unde ai gasit dj si cu cat? Nu stiu ce vom face cu formatia ca sunt cam scumpicei pentru bugetul nostru:( e bine ca au si dj dar nu prea ne permitem sa dam atati bani. Trebuie sa mai discutam si sa vedem cum ne ajung banii:(

mady_kara
11.03.2010, 10:18:07
Mady unde ai gasit dj si cu cat? Nu stiu ce vom face cu formatia ca sunt cam scumpicei pentru bugetul nostru:( e bine ca au si dj dar nu prea ne permitem sa dam atati bani. Trebuie sa mai discutam si sa vedem cum ne ajung banii:(

buna, mie mi-a recomandat verisorul meu pt poze+camera pe un fost coleg de-al lui de fac, tipul lucr in armata la arhiva filme (ma rog, in domeniu) astept sa treaca frigul sa ne intalnim si sa discutam
pt dj mi-a recomandat verisoara mea tot asa pe cineva, o sa vb azi cu ea sa imi mai dea o data linkul si iti trimit pe e-mail........ea este invatatoare si are o colega, profesoara de muzica, care si-a facut formatie si tot azi o sa o rog sa imi dea cateva mel sa ii ascult.cam astea sunt deocamdata optiunile, mai avem o recomandare de la o prietena de-a iubitului meu care a avut nunta, al meu spune ca e ok tipul.........asa ca sa vedem cand s-o mai incalzi vremea ce alegem si noi

tinababy
11.03.2010, 12:36:12
ti-am trimis un email
Mersi mady :* feteleeee iar m-am sucit:(( am mai primit o oferta de la oldschool si e super misto, ma duc duminica sa il vad. ce ma fac ca nu pot sa ma hotarasc #-o

linda_1984
11.03.2010, 12:36:38
O sa-ti trimit site-ul cu pozele lor, daca vrei. Sa vezi ca sunt intr-adevar deosebite, insa pt profesionalism cer si cam multi bani.

mitzuka
11.03.2010, 18:04:40
Mersi mady :* feteleeee iar m-am sucit:(( am mai primit o oferta de la oldschool si e super misto, ma duc duminica sa il vad. ce ma fac ca nu pot sa ma hotarasc #-o

ce oferta:D ?

tinababy
11.03.2010, 20:02:51
ce oferta:D ?
totul la oldschool (adica mancare + bauturi) 63 de euro, avans 1000 RON, si sala arata super. (e in zona plevnei)

mitzuka
12.03.2010, 18:28:19
totul la oldschool (adica mancare + bauturi) 63 de euro, avans 1000 RON, si sala arata super. (e in zona plevnei)

bravo , felicitari

tinababy
12.03.2010, 20:15:39
bravo , felicitari
Feteleee am mai gasit ceva.....;;)templul lui dyonisios ....arata foarte bine in poze si meniul pare super. Ma duc weekendu asta sa il vad. Stie cineva ceva de el sau aveti vreo oferta ? pupicei :*

mitzuka
12.03.2010, 22:45:24
Feteleee am mai gasit ceva.....;;)templul lui dyonisios ....arata foarte bine in poze si meniul pare super. Ma duc weekendu asta sa il vad. Stie cineva ceva de el sau aveti vreo oferta ? pupicei :*

ce preturi are la meniu? :-\

mady_kara
13.03.2010, 10:30:59

neata fetele, am auzit de el dar nu am reusit sa ajung acolo, acum ma pregatesc sa plec la jubile, calise, baza 0, celebration events......vb mai incolo

tinababy
13.03.2010, 16:14:57
buna fetele. Meniul apare pe net la un 200 de lei (TVA inclus) dar mi se pare cam mic. ma duc maine sa il vad si va povestesc dupa. sa vedem cu ce noutati vine mady;)

tinababy
13.03.2010, 18:21:08
fetele gas informatii la off topic
Mersi mady de info, maricele preturi. La templul lui dyonisos am oferta de 320 RON aboslut tot inclus (mancare, bautura alcoolica si nonalcoolica, aranjamente sala, hostess, meniuri etc). Acum sincer sunt intr-o dilema? E prea scump? Nu stiu ce sa fac. Ma duc maine sa vad oldschool si templul lui dyonisos. Sunt deja satula de atatea oferte scumpe:(

mitzuka
13.03.2010, 19:15:43
neata fetele, am auzit de el dar nu am reusit sa ajung acolo, acum ma pregatesc sa plec la jubile, calise, baza 0, celebration events......vb mai incolo

sa imi spui te rog cum a fost la calise,:>

mady_kara
13.03.2010, 19:59:59
Mersi mady de info, maricele preturi. La templul lui dyonisos am oferta de 320 RON aboslut tot inclus (mancare, bautura alcoolica si nonalcoolica, aranjamente sala, hostess, meniuri etc). Acum sincer sunt intr-o dilema? E prea scump? Nu stiu ce sa fac. Ma duc maine sa vad oldschool si templul lui dyonisos. Sunt deja satula de atatea oferte scumpe:(

ofofof pt mine 320 e scump........cred ca o sa aleg in afara bucurstiului...:(

linda_1984
13.03.2010, 20:22:59
Dar park gasisei ceva mai convenabil in Bucuresti...aveai atatea oferte..

tinababy
13.03.2010, 20:38:01
Stii de ce ma feresc de cele in afara bucurestiului? Pentru ca trebuie sa te gandesti cum aduci invitatii pana acolo. Cei care nu au masini cu ce vin? Trebuie sa inchiriezi masini sa ii aduca si sa ii si duca. :(nu?

mady_kara
15.03.2010, 13:40:58
Stii de ce ma feresc de cele in afara bucurestiului? Pentru ca trebuie sa te gandesti cum aduci invitatii pana acolo. Cei care nu au masini cu ce vin? Trebuie sa inchiriezi masini sa ii aduca si sa ii si duca. :(nu?

buna fetele,

da, trebuie sa le pui la dispozitie un microbuz ceva; sincer m-am saturat de cautat restaurant, nu am rez nik ci din contra mai tare m-au zapacit de cap..................tu te-ai hot?

tinababy
15.03.2010, 14:18:47
buna fetele,

da, trebuie sa le pui la dispozitie un microbuz ceva; sincer m-am saturat de cautat restaurant, nu am rez nik ci din contra mai tare m-au zapacit de cap..................tu te-ai hot?
buna mady. nu din pacate nici eu nu sunt hotarata. :(

mady_kara
15.03.2010, 14:51:44
buna mady. nu din pacate nici eu nu sunt hotarata. :(

ce naiba facem? :( am gas locatii dar nu stiu cum o sa li se para celorlati meniul(pret), cum naiba sa ma decid???

tinababy
15.03.2010, 19:40:21
ce naiba facem? :( am gas locatii dar nu stiu cum o sa li se para celorlati meniul(pret), cum naiba sa ma decid???
pana la urma vei alege ceea ce ti-a placut tie mai mult si la un pret cat de cat acceptabil. Dar iti spun ca atunci cand vei face pretul meniului (nu cel de la restaurant) ca sa nu iesi in pierdere tot trebuie sa mai adaugi decoratiunile si bautura (sau ce mai vrei tu). Nu vorbesc neaparat ca sa castigi ceva, macar sa scoti cat ai bagat in nunta. Eu una consider ca 3 mil de persoana nu e foarte mult. Adica un cuplu la o nunta tot iti lasa in medie 7-8 mil. Cam ce restaurante ti-au ramas pe lista ca si posibile? Eu m-am oprit in momentul de fata (pana weekendul urmator de vizionari ;)) la Infoturism si Templul lui Dyonisos. Dar ma mai uit inca. ;)

linda_1984
15.03.2010, 19:52:14
Si eu mi-am facut asa un calcul. La restaurantul arvunit de mine meniul anul asta e de 135 ron, doar mancarea. Probabil la anu' va fi de vreo 140-145 ron, cu ce mai adaug eu sa fie mai bogat probabil ma va duce pe la 160ron/meniu. Daca adaug la meniu bautura, apa, decorarea salonului,etc..n-as vrea sa depasesc 280-300ron/pers. Iar daca rudele de la tara vor da mai putin, se va mai echilibra cu alte cupluri care vor da mai mult. Sper si cand pun toate astea in practica sa iasa fara "virgule", k teoretic suna bine:)). Si asa sper sa nu ies in gaura, ci macar sa-mi ajunga "darul " sa achit toate astea.

mady_kara
16.03.2010, 09:46:58
pana la urma vei alege ceea ce ti-a placut tie mai mult si la un pret cat de cat acceptabil. Dar iti spun ca atunci cand vei face pretul meniului (nu cel de la restaurant) ca sa nu iesi in pierdere tot trebuie sa mai adaugi decoratiunile si bautura (sau ce mai vrei tu). Nu vorbesc neaparat ca sa castigi ceva, macar sa scoti cat ai bagat in nunta. Eu una consider ca 3 mil de persoana nu e foarte mult. Adica un cuplu la o nunta tot iti lasa in medie 7-8 mil. Cam ce restaurante ti-au ramas pe lista ca si posibile? Eu m-am oprit in momentul de fata (pana weekendul urmator de vizionari ;)) la Infoturism si Templul lui Dyonisos. Dar ma mai uit inca. ;)
buna,

infoturism??? nici nu mai stiu daca am oferta de la ei, pana acum cel mai mult ne-a placut jubile cu 80 euro all inclusive (scump si pica) si casa aubert 260-280 cu tot (pe asta il vrea iubitul meu)
in rest nu ma convins nik

Dana_B
16.03.2010, 14:39:12
buna,

infoturism??? nici nu mai stiu daca am oferta de la ei, pana acum cel mai mult ne-a placut jubile cu 80 euro all inclusive (scump si pica) si casa aubert 260-280 cu tot (pe asta il vrea iubitul meu)
in rest nu ma convins nik

dumnezeule, ce preturi ;)) nu se ofera aceleasi servicii ca peste tot?