PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de IULIE 2011

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

ana_elena
17.02.2010, 17:10:57
Miresici de cuptor...va astept la discutii:*

ana_elena
17.02.2010, 17:19:12
Fetelor, incep eu discutia.
Nunta mea e fixata pe 9 iulie 2011, in Husi (Vaslui).
Deocamdata am rezervat restaurantul si formatia. Sunt in cautare de foto/video.
Tema nuntii va fi ..cred intr-un final...visiniu..aici am nevoie de ajutor.
Si pls, astept idei despre verighete, aranjamente si buchete de mireasa pt ca nu ma prea pricep.
:">

lcristiana
17.02.2010, 18:23:59
Fetelor, incep eu discutia.
Nunta mea e fixata pe 9 iulie 2011, in Husi (Vaslui).
Deocamdata am rezervat restaurantul si formatia. Sunt in cautare de foto/video.
Tema nuntii va fi ..cred intr-un final...visiniu..aici am nevoie de ajutor.
Si pls, astept idei despre verighete, aranjamente si buchete de mireasa pt ca nu ma prea pricep.
:">

Salut. Eu sunt Cristiana. Am obs. ca m-ai "intampinat" deja. Ma bucur ca exista o sectiune doar pt noi :D . Nunta mea va avea loc in 16 iulie 2011, in Bistrita. Eu sunt foarte incantata de restaurant: e foarte modern, chiar si neamenajat de nunta iti creeaza o stare de buna-dispozitie si nu necesita foarte multe aranjamente (asadar mai economisim cate ceva ;-)). Inca nu stiu care va fi tema nuntii - aici, husele de pe scaune si fetele de masa intra in pretul meniului.
Cu ce culoare te-ai gandit sa combini visiniul? Eu cred ca trebuie sa fie o combinatie de o culoare feminina si una mai "masculina", de aceea imi vine si mie tare greu sa aleg.
Iti pot da o informatie legata de invitatii: firma deluxe face invitatii pt toate buzunarele. Chiar zilele trecute am vazut la cineva si aratau tare bineee.
De verighete nu stiu nimic.
Dar, keep in touch.
:-p

linda_1984
17.02.2010, 18:26:11
Daca sunt de iunie ma primiti???:-SS

linda_1984
17.02.2010, 18:32:02
Le-am gsit si pe cele de iunie...#:-SSucces!!

ana_elena
18.02.2010, 01:28:48
salut linda..da sunt si fetele de iunie
salut cristiana. in curand o sa avem mai multa companie.
la mine perdelele sunt champagne cu visiniu..atasez acum niste poze..asa au aranjat sala miresicile care au fost inaintea mea...eu nu stiu cum sa fac restul aranjamentului, florile de pe masa, invitatiile, marturiile..ce culoare? florile de pe masa nu imi plac cu gerbere sau cum se numesc alea deci nu vreau asa..iar culoarea mea preferata este mov...

violena
18.02.2010, 09:48:04
o sectiune doar a noastra... inseamna ca trebuie sa ne apucam si noi de treaba

eu inca nu am nimic rezervat... am fost doar la sala sa vedem daca ne place si ceea ce am vazut acolo m-a incantat...

faza urmatoare ... trebuie sa le spunem parintilor si ei sa accepte ideea de nunta si unde vrem sa o facem... asta o sa se intample in acest weekend

eu ma gandeam sa fac toata sala alb cu fete de masa albe, cu huse si funde albe pt scaune si cu flori albe...

violena
18.02.2010, 09:48:57
o sa avem nunta in aceeasi zi... eu numai cand ma gandesc incep sa am emotii

Salut. Eu sunt Cristiana. Am obs. ca m-ai "intampinat" deja. Ma bucur ca exista o sectiune doar pt noi :D . Nunta mea va avea loc in 16 iulie 2011, in Bistrita. Eu sunt foarte incantata de restaurant: e foarte modern, chiar si neamenajat de nunta iti creeaza o stare de buna-dispozitie si nu necesita foarte multe aranjamente (asadar mai economisim cate ceva ;-)). Inca nu stiu care va fi tema nuntii - aici, husele de pe scaune si fetele de masa intra in pretul meniului.
Cu ce culoare te-ai gandit sa combini visiniul? Eu cred ca trebuie sa fie o combinatie de o culoare feminina si una mai "masculina", de aceea imi vine si mie tare greu sa aleg.
Iti pot da o informatie legata de invitatii: firma deluxe face invitatii pt toate buzunarele. Chiar zilele trecute am vazut la cineva si aratau tare bineee.
De verighete nu stiu nimic.
Dar, keep in touch.
:-p

ana_elena
18.02.2010, 15:23:43
mi se pare draguta ideea de alb total daca iti permite sala..la mine ai vazut cum e..daca as pune alb total tot nu ar fi alb..dar acum ma gandeam poate fac aranjamentul de flori de pe masa cu alb si atat.
de ce nu ar accepta parintii ideea de nunta? la mine au fost mai mult decat incantati (oare vroiau sa scape de mine?:( ) si ai lui la fel..adik..desi suntem tineri..toata lumea stia ca urmeaza sa ne casatorim, fiind de 5 ani impreuna..nu prea a fost o surpriza pt nimeni...

ana_elena
18.02.2010, 15:24:46
haideti fetelor..vad ca ne adunam..usor usor:*

linda_1984
18.02.2010, 19:10:46
salut linda..da sunt si fetele de iunie
salut cristiana. in curand o sa avem mai multa companie.
la mine perdelele sunt champagne cu visiniu..atasez acum niste poze..asa au aranjat sala miresicile care au fost inaintea mea...eu nu stiu cum sa fac restul aranjamentului, florile de pe masa, invitatiile, marturiile..ce culoare? florile de pe masa nu imi plac cu gerbere sau cum se numesc alea deci nu vreau asa..iar culoarea mea preferata este mov...
Mie imi plac gerbera, insa sa fie muulte si colorate...am vazut niste buchete ff frumoase. Asa una-2 prin verdeata isi pierd farmecu'

ana_elena
18.02.2010, 19:33:31
da..multe am vazut si eu..multe si de diferite culori si sunt tare dragute..dar e destul de scump sa faci cate un asa buchet la fiecare masa..eu ma gandesc totusi la trandafiri...asta daca o sa-i iau din bucuresti si nu din husi..pt ca in husi cred ca ma costa de ma iau toate apele..

ana_elena
18.02.2010, 19:42:09
gata..vreau trandafiri mov la aranjamentul floral de pe masa..oare gasesc trandafiri mov? cate 3..si cu ceva printre ei....ceva galben...ce conteaza ca aranjamentul salii o sa fie visiniu..nu??? merge?

ana_elena
18.02.2010, 19:45:29
saaaaaaauuuuu..un trandafir mov, unul galben si unul rosu...asta e! se potriveste si cu sala (galben cu rosu)..am si mov..si e si colorat!!!!!!!!!!!!...doar ca asta inseamna ca o sa iau florile din bucuresti..sper sa nu se ofileasca pana ajung (din bucuresti in husi ~5 ore pe drum cu masina)...dar cred ca arata dragut..nu??? o sa le pun pe doamnele de la florarie de aici sa imi faca un mic aranjament inainte..sa vad cat rezista si cum arata...

ana_elena
18.02.2010, 19:48:59
ideea mi-a venit de la poza asta..si cu putina verdeata printre ei cred ca arata super...

linda_1984
18.02.2010, 20:25:53
da..multe am vazut si eu..multe si de diferite culori si sunt tare dragute..dar e destul de scump sa faci cate un asa buchet la fiecare masa..eu ma gandesc totusi la trandafiri...asta daca o sa-i iau din bucuresti si nu din husi..pt ca in husi cred ca ma costa de ma iau toate apele..
Mie imi plac aranjamentele florale mari, centerpiece, pe o vaza inalta. Am fost la o nunta anul trecut in mai si aveau unele superbe...pe alb. Dar nu le-am studiat prea tare atunci, nefiind interesata, stiam doar ca sunt trandafiri albi... Acum, ca ma tot informez...ma gandeam...cam cat costa asa un aranjament? Ca si trandafirii sunt scumpi, cel putin in Cta sunt mamaa... Ehh si uitandu-ma pe poze (ce se vede ca nu a iesit un aranjament intreg in nici una) am observat ca erau garoafe albe + trandfiri albi... Nici nu-ti dai seama... Iar la cat observa nuntasii din toate aceste detalii, marturii etc... raman ca mine..dupa un an si revazand pozele atent sa-mi dau seama ca nu erau numai trandafiri. Ceva in genul aranjamentului din poza,ca marime, dar pe alb.

Cinderela02
18.02.2010, 20:59:16
o sectiune doar a noastra... inseamna ca trebuie sa ne apucam si noi de treaba

eu inca nu am nimic rezervat... am fost doar la sala sa vedem daca ne place si ceea ce am vazut acolo m-a incantat...

faza urmatoare ... trebuie sa le spunem parintilor si ei sa accepte ideea de nunta si unde vrem sa o facem... asta o sa se intample in acest weekend

eu ma gandeam sa fac toata sala alb cu fete de masa albe, cu huse si funde albe pt scaune si cu flori albe...

Buna!
Scuze ca dau buzna asa, pe topicul vostru de iulie 2011, eu fiind in 2010...
Violena, nu ma pot abtine sa nu te intreb unde se gasesc pantofii pe care ii ai in pozele de pe linkul de picassa. Sunt minunati! Inca nu am vazut asa ceva prin cautarile mele in Bucuresti. Mersi!

ana_elena
18.02.2010, 21:34:23
acceptam oaspeti cinderela..si ma bucur sa te intalnes si aici...
asa si da linda..si eu ador aranjamentele mari, dar cred ca ne usuca de bani..mie imi plac globurile alea de flori tare mult, dar 1..cred ca sunt scumpe si 2 restaurantul meu nu are o mare varietate de suporturi pt flori..eu vroiam lumanari si flori..o sa vad ce ai si ei ca suport...daca nu au ceva ok o sa ii rog frumos sa a scuteasca cu suportul lor (de altfel nu foarte frumos) si o sa-mi cumpar eu vaze dragute sau ceva de la ikea..si dragute si ieftine...

ana_elena
18.02.2010, 21:40:48
si mie imi plac pozele violenei rau..si imi place buchetul de mireasa cu trandafiri albi si lalele mov de mor...cred ca asa o sa mi-l fac si eu, cu mai putina verdeata..si daca lalelele nu rezista o sa pun tot trandafiri mov..dar..imi plac lalelele de mor...

misucata20
18.02.2010, 22:30:52
Hehehe salutare miresici de iulie 2011..ma mut si eu la voi de la off topic...ce ziceti, ma primiti??:D :-p

misucata20
18.02.2010, 22:32:50
Si eu sunt tot o miresica de iulie 2011 si voi avea nunta in Onesti, Bacau...

PS: App numele meu e Mihaela:D :-p ...si ma bucur ff mult ca in sfarsit am devenit si noi miresicile de 2011 o generatie:> ;;)

lcristiana
18.02.2010, 22:35:08
Salut fetelor.
Ma bucur sa vad ca ne mai adunam.
Dupa mine, Violena, cred ca ar trebui sa dai putina culoare albului pe care il preferi pt aranjarea salii.Eventual o bentita colorata, care sa vina la mijlocul funditei de pe scaun - o idee de-a mea, deci nu stiu daca cei care amenajeaza sala au asa ceva.
Cat priveste florile, ahhh...sunt atat de minunate...eu zic ca suntem niste norocoasa, deoarece in iulie sunt mai mult decat o gramada. Ma gandesc ca ar trebui sa alegem ceva care sa nu se ofileasca repede. O prietena a avut aranjamente frumoase, din tot felul de floricele mici, printre care a strecurat si gherbere. Nici eu nu sunt fana gherbere, dar asta mi-a placut. Merita sa rugam florareasa sa ne arate potentiale modele. Numai asa putem face alegerea buna. Evident ca de preferat sa includem in aranjament flori de aceeasi culoare cu tema nuntii, dar printre ele si alte culori - cum ar fi movul, sau altele preferate, draga ana_elena.:D
Eu am zarit intr-o revista un aranjament alcatuit dintr-un bol cu apa, flori (in si pe langa bol) si lumanare. Tare mi-a placut. Ma gandeam mai ales la momentul in care se aduce tortul. Am obs ca la unele nunti se inchide partial lumina si imi imaginam ca ar arata tare bine ca atunci sa se aprinda lumanarile de pe mese.
Eu, din pacate, am ramas blocata in ultima perioada asupra rochiei. Imi tot propun sa urmaresc si alte aspecte, dar degeaba...raman fascinata in fata atator frumuseti de rochii ca uit de mine...;))

lcristiana
18.02.2010, 22:36:56

PS: App numele meu e Mihaela:D :-p ...si ma bucur ff mult ca in sfarsit am devenit si noi miresicile de 2011 o generatie:> ;;)

Bine ai venit, Mihaela! >:D<

tudma
18.02.2010, 23:14:14
Buna.Numele meu este Andreea si evident sunt miresica de Iulie, iar nunta va avea loc in Craiova.
De abia astept sa miresim cat mai mult....

tudma
18.02.2010, 23:16:05

Mihaela, avem nunta in aceesi zi \:D/\:D/\:D/

misucata20
18.02.2010, 23:17:15
Buna.Numele meu este Andreea si evident sunt miresica de Iulie, iar nunta va avea loc in Craiova.

ufff in sfarsit a aparut cineva care are nunta in aceiasi zi cu mine:D :D ..de cand te asteptam:-p :-p

misucata20
18.02.2010, 23:18:20
Mihaela, avem nunta in aceesi zi \:D/\:D/\:D/

:))=)) =)) hahaha ce tare am scris aman2 acelasi mesaj in acelasi timp:-p :-p

ana_elena
19.02.2010, 11:03:48
da mov..si eu m-am gandit..sa bag mov..si eu sunt fascinata de bolurile de care zici..dar cred ca nu au la restaurantul meu (restaurantu meu are propria firma de decoratiuni)
in privinta rochiei..eu am ramas fixata rau pe una..si parca nici nu ma mai pot uita la altele..cred ca o sa mi-o cumpar cu mai mult de un an inainte...#-o

ana_elena
19.02.2010, 11:04:45
aa...si bun venit miresici de iulie..sunt asa fericita..ne adunam si o sa vb de toate toate detaliile...:*

misucata20
19.02.2010, 11:26:18
aa...si bun venit miresici de iulie..sunt asa fericita..ne adunam si o sa vb de toate toate detaliile...:*

Pai ce credeai ca vei ramane singura??:-p :-p

violena
19.02.2010, 11:32:35
cinderela nu as putea sa iti spun unde gasesti pantofii... de pe net am luat si eu pozele... dar nu de prin magazine online... ceva pantofi asemanatori mi-as dori si eu ... spor la cautat

Buna!
Scuze ca dau buzna asa, pe topicul vostru de iulie 2011, eu fiind in 2010...
Violena, nu ma pot abtine sa nu te intreb unde se gasesc pantofii pe care ii ai in pozele de pe linkul de picassa. Sunt minunati! Inca nu am vazut asa ceva prin cautarile mele in Bucuresti. Mersi!

violena
19.02.2010, 11:39:56
si eu eram de parere ca trebuie o pata de culoare... cei de la sala au zis ca arata foarte bine pe alb simplu avand in vedere ca stalpii sunt un galben spre auriu si perdelele sunt aurii aurii... o sa fie o nunta cu totul alb in 23 aprilie ... o sa merg sa vad cum arata sala decorata in alb

ma bucur ca va plac pozele din picassa pe atunci credeam ca o sa fac sala mov de aceea majoritatea pozelor au aceesorii si deco mov... intre timp m-am razgandit... pana in iulie 2011 am timp sa ma gandesc si sa ma razgandesc de multe multe ori

am emotii ce vor spune parintii lui pt ca suntem doar de 1 an si 7 luni impreuna si o sa fie intrebari de genul de ce acolo, de ce atunci, ... se pare totusi ca nu o sa le spunem in weekendul asta avand in vedere ca o sa fie plecati de azi pana luni

ai mei sunt de acord, abia asteapta sa ma vada maritata decat "sa traiesc in pacat"...

o zi frumoasa sa aveti

mady_kara
19.02.2010, 12:10:16
miresici de iulie 2011 va asteptam si la noi miresici de iunie 2011..........asta ca sa nu dam noi buzana peste voi (asa cum fac eu acum...:D)..........si sa va spionam........

ana_elena
19.02.2010, 13:39:24
si eu v-am spionat si am dat buzna...deci e ok. :*

Cinderela02
19.02.2010, 16:59:44
cinderela nu as putea sa iti spun unde gasesti pantofii... de pe net am luat si eu pozele... dar nu de prin magazine online... ceva pantofi asemanatori mi-as dori si eu ... spor la cautat

Da, am gasit una dintre perechi pe un site dar sunt scumpi, cam 290 de dolari... Cred ca o sa ma rezum la cautari "disperate" pe-aici pe plaiul mioritic =))
Ideal ar fi sa-mi gasesc ceva ce sa pot purta si dupa nunta....

Spor la cumparaturi!;;)

ana_elena
19.02.2010, 22:06:33
vreu si eu o pereche de pantofiori, sandalute albe, cu toc micut si nu cui, dar subtire..intre gros si subtire..pt ca stiu ca ala e cel mai comod...si nu vreau sa ma risc ..am 6 recidive de luxatie la rotula...teoretic nu am voie s port tocuri de nici 2 cm...dar vreau si eu ceva toc...si atat imi plac tocurile...vita asta nu e deloc dreapta

*viata asta nu e dreapta..iesise vita:))

tudma
20.02.2010, 10:56:45
Neata miresici......

ana_elena
20.02.2010, 13:14:59
Neata...am companie~o)

ana_elena
20.02.2010, 15:44:26
fetelor..am o mare dilema cu foto si video:(((..voi cat dati? 1 camera de filmat sau doua? cate dvd-uri, cat filmat? cate albume,cat de groase? plss help

gsilvia
20.02.2010, 16:39:06
eu am cu o camera si dau in jur de 2000 lei atat pe foto cat si pe video...fara fotocarte...o pot face dupa ..am ainteles ca ajunge cam 500 lei

balaceanu
20.02.2010, 17:11:13
buna miresici de iulie...si eu am sa fac nunta in iulie;-).dar mie mi.se pare un pic cam devreme pentru rezervat restaurant.am gasit un restaurant si mi.sa spus sa revin in iunie cand se va stabili pretul meniului pentru 2011.poate ca sunt din bucuresti???mai e cineva miresica in bucuresti in 2011 si deja a rezervat?daca da unde?

ana_elena
20.02.2010, 20:02:25
eu am cu o camera si dau in jur de 2000 lei atat pe foto cat si pe video...fara fotocarte...o pot face dupa ..am ainteles ca ajunge cam 500 lei
ms mult..pt informatii..inseamna ca daca scot la 25 de milioane cu tot cu carte e ok..o sa ii iau pe cei din husi, ceilalti sunt profesionisti, f ok, dar e si f scump...

ana_elena
20.02.2010, 22:00:33
buna miresici de iulie...si eu am sa fac nunta in iulie;-).dar mie mi.se pare un pic cam devreme pentru rezervat restaurant.am gasit un restaurant si mi.sa spus sa revin in iunie cand se va stabili pretul meniului pentru 2011.poate ca sunt din bucuresti???mai e cineva miresica in bucuresti in 2011 si deja a rezervat?daca da unde?
salut si bine ai venit..in bucuresti cu siguranta gaseseti si la vara pt ca sunt foarte multe...cu cat e orasul mai mic cu atat trebuie sa iti rezervi mai din timp...eu nu mi-am gasit data dorita, desi am fost sa-mi fac rezervare cu 1 an si 9 luni inainte..asta pentru ca eu fac intr-un orasel mic din vaslui..pana si in iasi se gasesc cu un an inainte, deci in bucuresti cu siguranat e un pic prea devreme acum

misucata20
21.02.2010, 20:20:08
fetelor..am o mare dilema cu foto si video:(((..voi cat dati? 1 camera de filmat sau doua? cate dvd-uri, cat filmat? cate albume,cat de groase? plss help

Noi ne-am rezervat deja foto-video.... si ne costa 600 euro in care intra vreo 3-4 dvd-uri cu nunta, 1 cu toate pozele si un album mare mare cu nu stiu cate poze...si inca ceva...vin din Brasov...pt ca la Onesti sunt niste preturi de te doare mintea si calitatea lipseste cu desavarsire...

irynna_mad
21.02.2010, 22:11:16
Buna Fetelor,

Am observat ca deja s-a facut "locusorul nostru propriu", a miresicilor de Iulie 2011. Geniala idee... Cateva din fetele care sunt pe aici, stiu c-am in ce consista nunta mea, dar altele nu stiti, si vreau sa va zic si eu "povestea" mea:-p. Eu o sa am fericitul eveniment pe data de 16 IULIE 2011, va fi in Galati, de moment am incheiat contracte cu restaurantul, cameramanii-fotografii. Nu am putut face mai multe ( cu toate ca tentatia uneori poate cu mine...:D ) pt. ca nu sunt in tara si nu pot merge la toate targurile de nunti iar aici toti imi arunca "E prea devreme ca sa incepi sa organizezi nunta!!!", si pe mine ma scot din sarite cand ii aud ca imi zic asta, cand eu deabea astept sa "intru in paine";-) . Tema nuntii mele va fi Flori-Pene, culoarea predominanta va fi visina-putreda, si baloanele vor DISPAREA din schema L-) :-p . Costumul si rochia le avem vazute, dar o mergem sa dam primele avanse pe la sf. anului astuia, "Conu' Mire" si-l va lua de aici din Madrid, iar eu imi voi lua rochia din Mancester de unde sunt Nasii nostri. Verghetele si alea le avem vazute dar le luam la anu prin Mai-Iunie ( avem si noi "fitele" nostre si le vom lua de Bvlgari :D ). Cand o sa venim in Septembie in tara o sa punem la punct toate detaliile incepand de la cosulete, floricele, invitatii, texte invitatii si restul de care momentam nu imi mai aduc aminte dar sunt trecute pe lista si care o sa ma tina cu noptile treaza cand se va apropia ziua cea mare :) . Daca aveti orice intrebare eu sunt aici si sper sa va pot ajuta, cum deasemena sper ca daca vreodata am nevoie de vre'un sfat sa mi-l dati. Va pup dulce si spor la miresit.:* :*

tcv16
21.02.2010, 22:25:49
si eu tot 9 iulie ....:)

aa...si bun venit miresici de iulie..sunt asa feru icita..ne adunam si o sa vb de toate toate detaliile...:*

misucata20
21.02.2010, 22:52:09
Buna Fetelor,

Am observat ca deja s-a facut "locusorul nostru propriu", a miresicilor de Iulie 2011. Geniala idee... Cateva din fetele care sunt pe aici, stiu c-am in ce consista nunta mea, dar altele nu stiti, si vreau sa va zic si eu "povestea" mea:-p. Eu o sa am fericitul eveniment pe data de 16 IULIE 2011, va fi in Galati, de moment am incheiat contracte cu restaurantul, cameramanii-fotografii. Nu am putut face mai multe ( cu toate ca tentatia uneori poate cu mine...:D ) pt. ca nu sunt in tara si nu pot merge la toate targurile de nunti iar aici toti imi arunca "E prea devreme ca sa incepi sa organizezi nunta!!!", si pe mine ma scot din sarite cand ii aud ca imi zic asta, cand eu deabea astept sa "intru in paine";-) . Tema nuntii mele va fi Flori-Pene, culoarea predominanta va fi visina-putreda, si baloanele vor DISPAREA din schema L-) :-p . Costumul si rochia le avem vazute, dar o mergem sa dam primele avanse pe la sf. anului astuia, "Conu' Mire" si-l va lua de aici din Madrid, iar eu imi voi lua rochia din Mancester de unde sunt Nasii nostri. Verghetele si alea le avem vazute dar le luam la anu prin Mai-Iunie ( avem si noi "fitele" nostre si le vom lua de Bvlgari :D ). Cand o sa venim in Septembie in tara o sa punem la punct toate detaliile incepand de la cosulete, floricele, invitatii, texte invitatii si restul de care momentam nu imi mai aduc aminte dar sunt trecute pe lista si care o sa ma tina cu noptile treaza cand se va apropia ziua cea mare :) . Daca aveti orice intrebare eu sunt aici si sper sa va pot ajuta, cum deasemena sper ca daca vreodata am nevoie de vre'un sfat sa mi-l dati. Va pup dulce si spor la miresit.:* :*

Bine ai venit!:)

violena
22.02.2010, 10:03:00
nimeni pe aici...:(

ana_elena
22.02.2010, 19:12:38
Noi ne-am rezervat deja foto-video.... si ne costa 600 euro in care intra vreo 3-4 dvd-uri cu nunta, 1 cu toate pozele si un album mare mare cu nu stiu cate poze...si inca ceva...vin din Brasov...pt ca la Onesti sunt niste preturi de te doare mintea si calitatea lipseste cu desavarsire...
bun venit irina..te asteptam
stiu ca avem amandoua pe 9 iulie tcv..te-am urmarit=P~
misucata, cine din brasov de sunt atat de ieftini? eu am cerut tot de la unii din brasov o oferta si m-au terminat. . .
o sa iti dea album nu fotocarte nu??...anyway, fotocartea aia e tare draguta, dar o putem face si ulterior la diverta am vazut...eu oricum vreau una mai mica si pentru nasi..dvd cu poze cred ca e cel mai important...si eu cred ca raman la cei din husi..calitatea filmatului e ok..la fel si a pozelor..nu au ei prea mult stil, dar o sa ii fac sa aiba...la mine nu calca in blugi la nunta..asta e...

mady_kara
23.02.2010, 11:52:15

buna eu sunt de la miresele de iunie 2011, bucuresti doar ca nu m-am hotarat asupra localului.............ce restaurant ai gasi?

mitzuka
23.02.2010, 21:10:52
buna miresici ... ma bucur ca au inceput discutiile pentru nuntile in 2011 ... ma numesc mihaela si vreau sa fac nunta in 2011 inca nu stiu exact daca in iulie sau iunie eu as vrea in iulie :) ... inca nu am inchiriat nimic dar am inceput sa ma interesez ... :) astept cu nerabdare ideile voastre :*

ella_laura
23.02.2010, 22:36:50
si eu tot 9 iulie ....:)
Buna miresici de iulie 2011.sunt laura ella din bals,olt si eu tot pe 9 iulie voi avea nunta.initial am vrut pe 16 iulie, amandoi suntem nascuti in ziua de 16, dar luni diferite de iulie, insa este deja ocupat. avem deci, localul, formatia...si acum incepe greul...offfff. mai e timp,dar eu deja ma agit, asa ca am hotarat sa ma alatur voua.

biluta18
23.02.2010, 22:42:40
holla fetelor,
Ma primiti si pe mine:). Eu am nunta tot la anul in iulie pe 2;). Ma alaturi voua sa impartim pareri/idei despre minunatul eveniment:-p. Eu sunt din ploiesti si vreau neaparat aceasta data :) de 2 iulie. Inca nu am rezervat rest. voi ati inceput deja pregatirile?
va pup

misucata20
24.02.2010, 01:02:11
Bine ati venit miresicilor!! sigur ca va primim cu mare placere:* :*

Asa ma bucur ca ne adunam mai multe!<:-P

violena
24.02.2010, 09:56:58
neata
incepem sa ne adunam incet si sa ne punem pe pregatiri si discutii aprinse

abia astept

mitzuka
24.02.2010, 19:07:05
buna miresicilor ... bine ati venit:*

Ooanyy
24.02.2010, 19:26:56
Buna la toata lumea.Numele meu e Oana si sunt din jud.Huedoara. Si eu voi avea nunta, tot in luna iulie 2011 pe 30. Am rezervat restauratnul inca de anul trecut, pt k mi-am dorit la acel restaurant si am decis sa facem rezervarea din timp. Si de cateva zile am incheiat contractul cu formatia. Pentru moment, nu mai fac nici o pregatire, doar citesc , ma interesez si salvez ce imi place.
Asa ca miresicii haide-ti sa ne sfatuim, k sa avem ce-a mai frumoasa zi din viatza noastra.
Pupicii....

misucata20
24.02.2010, 21:53:25
Buna la toata lumea.Numele meu e Oana si sunt din jud.Huedoara. Si eu voi avea nunta, tot in luna iulie 2011 pe 30. Am rezervat restauratnul inca de anul trecut, pt k mi-am dorit la acel restaurant si am decis sa facem rezervarea din timp. Si de cateva zile am incheiat contractul cu formatia. Pentru moment, nu mai fac nici o pregatire, doar citesc , ma interesez si salvez ce imi place.
Asa ca miresicii haide-ti sa ne sfatuim, k sa avem ce-a mai frumoasa zi din viatza noastra.
Pupicii....

Ce dragu:x:xinca cineva care face nunta in aceeasi zi cu mine\:D/\:D/<:-P<:-P

violena
25.02.2010, 09:13:13
neata
spor la pregatiri

prietenul meu a zis ca o sa isi faca si el cont pe miresici sa aiba subiecte de discutie cu mine... ca eu numai despre asta vorbesc

Ooanyy
25.02.2010, 19:40:58
Ce dragu:x:xinca cineva care face nunta in aceeasi zi cu mine\:D/\:D/<:-P<:-P

Eu de abia astept ziua de 30 iulie 2011, sincer. Ma gandesc k stresul v-a fi mare dar, v-a fi cea mai frumoasa zi...pupicii

ana_elena
25.02.2010, 20:10:13
Buna miresici de iulie 2011.sunt laura ella din bals,olt si eu tot pe 9 iulie voi avea nunta.initial am vrut pe 16 iulie, amandoi suntem nascuti in ziua de 16, dar luni diferite de iulie, insa este deja ocupat. avem deci, localul, formatia...si acum incepe greul...offfff. mai e timp,dar eu deja ma agit, asa ca am hotarat sa ma alatur voua.
inca o miresica in aceeasi zi cu mine..si cu aceeasi patanie..si eu am vrut tot 16, dar desi am rezervat restaurantul de anul trecut (oct 2009) data de 16 era deja luata...asa ca a trebuit sa ma multumesc cu 9

denisa86
25.02.2010, 21:36:08
buna miresicilor.. intru si eu in clubul miresicilor de iulie 2011.. reprezentanta din Pitesti.. :D
cu pregatirile.. pana acum am rezervat localul, as vrea sa rezerv si biserica, formatia si fotografii, ca sa stau linistita pe anul asta.. (desi as incepe sa planific tot inca de pe acum.. :-p - mor cand imi spune cineva ca e prea devreme:(()

Mult noroc tututor si sa aveti o nunta asa cum va doriti!>:D<

misucata20
25.02.2010, 22:14:50
buna miresicilor.. intru si eu in clubul miresicilor de iulie 2011.. reprezentanta din Pitesti.. :D
cu pregatirile.. pana acum am rezervat localul, as vrea sa rezerv si biserica, formatia si fotografii, ca sa stau linistita pe anul asta.. (desi as incepe sa planific tot inca de pe acum.. :-p - mor cand imi spune cineva ca e prea devreme:(()

Mult noroc tututor si sa aveti o nunta asa cum va doriti!>:D<

Bine ai venit!

recunosc ca si eu as vrea sa-mi rezerv si Biserica de pe acum ca sa fiu linistita....dar daca ma duc la preot sa vorbesc de 2011 o sa ma trimita direct la nebuni:)):))

ana_elena
25.02.2010, 22:32:11
intradevar:)

violena
26.02.2010, 09:27:04
daca mergi acuma la preot o sa iti faca o sluja de o sa iti scoata miresicile din tine

glumesc bineinteles!!!

si eu vreau sa merg cat de curand la preot avand in vedere ca vrem sa facem slujba intro alta localitate... si pt ca eu sunt ortodoxa el catolic... sa vad daca se poate asa si ce presupune asta

Bine ai venit!

recunosc ca si eu as vrea sa-mi rezerv si Biserica de pe acum ca sa fiu linistita....dar daca ma duc la preot sa vorbesc de 2011 o sa ma trimita direct la nebuni:)):))

misucata20
26.02.2010, 11:53:05
daca mergi acuma la preot o sa iti faca o sluja de o sa iti scoata miresicile din tine

glumesc bineinteles!!!

si eu vreau sa merg cat de curand la preot avand in vedere ca vrem sa facem slujba intro alta localitate... si pt ca eu sunt ortodoxa el catolic... sa vad daca se poate asa si ce presupune asta

Cu siguranta asa va face...numai ca tre sa faca cam 10 slujbe si tot nu-i poate asigura nimeni reusita:)):))

mady_kara
26.02.2010, 15:07:44
Bine ai venit!

bine ca macar nu o sa ma duc singura.................:))
eu m-am dus sa intreb cum e cu postul anul viitor si se uita duduia de la lumanari chioras.......bine ca macar asta am rezolvat

ana_elena
26.02.2010, 17:37:59
mda...lumea nu stie cate pregatiri avem de pus la punct

laurici_brunetzik
26.02.2010, 17:40:28
si eu sunt tot miresica de iulie, in 9 iulie o sa avem nunta, am vrut eu neapareat in iulie cald, sa fie vremea frumoasa titnnad cont ca la noi la cj cunia se face in pracul central , si data de 9 este ziua de nastere a maturii mele si atunci am ramas sa fie 9

ana_elena
26.02.2010, 18:38:07
salut..stiam ca o sa apari si tu, nunta in aceeasi zi cu mine..suntem 3 pana acum in ziua de 9 iulie, nu? puuuuuuuuuuuuuuup

denisa86
26.02.2010, 21:54:22
Bine ai venit!

asa mi se pare si mie normal.. ca mi se pare exagerat sa vorbesti la biserica inca de pe acum.. dar am o prietena care a fost acum 2 sapt si a arvunit biserica, si preotul i-a luat banii cu bratele deschise.. :D

si asa sunt putin suparata pentru ca formatia pe care mi-o doream s-ar putea sa fie ocupata atunci.. :(( au pe altcineva, dar nu este sigur.. marti aflu.. [-o<

gsilvia
27.02.2010, 08:45:29
anul viitopr pe vremea asta cred ca e f bine de arvunit biserica...parerea mea

denisa86
27.02.2010, 11:03:01
anul viitopr pe vremea asta cred ca e f bine de arvunit biserica...parerea mea

asa mi se pare si mie ok.. dar avand in vedere ca am deja probleme cu formatia.. nu vreau sa am surprize.. vreau sa fac exact la biserica la care imi doresc.. nu la care mai gasesc..

ana_elena
28.02.2010, 13:20:07
oare se ocupa si la biserica asa devreme..de fapt ai dreptate, daca toate restaurantele sunt ocupate...aoleuuuuuuuuuuuuuu...la asta nu m-am gandit..e logic..daca nu mai e nici o data disponibila la mariuca ... dar pe de alta parte..sper ca la celelalte restaurante sa mai intarzie..la mariuca fac eu..totusi o sa merg si eu..pt ca vreau eu manastirea...of...

denisa86
28.02.2010, 14:39:34
oare se ocupa si la biserica asa devreme..de fapt ai dreptate, daca toate restaurantele sunt ocupate...aoleuuuuuuuuuuuuuu...la asta nu m-am gandit..e logic..daca nu mai e nici o data disponibila la mariuca ... dar pe de alta parte..sper ca la celelalte restaurante sa mai intarzie..la mariuca fac eu..totusi o sa merg si eu..pt ca vreau eu manastirea...of...

am fost la biserica, si preotul mi-a spus ca pentru anul acesta au deja 60 de nunti inca de anul trecut.. asa ca probabil a fost bine sa merg inca de pe acum ca sa imi aleg biserica dorita, si ora care o vreau..

deci cu biserica am rezolvat<:-P

la restaurante e si mai greu.. nu stiu cum e pe la voi, dar o prietena de a mea a fost acum 2 saptamani, si toata vara viitoare e ocupat restaurantul unde vroia sa faca nunta...

eu merg pe ideea ca ma duc din timp si aleg ce vreau unde vreau.. :D

ana_elena
28.02.2010, 15:41:35
corect..ai dreptate..atunci pe 11-12 martie cand merg acasa, merg sa ma intalnesc si cu foto si merg si la manastire...of of

deci...restaurantul si formatia..check...pana la jumatatea lui martie sper sa fac check si la foto/video si la manastire..altceva ce mai aveti pana acum...tot zic ca asta si gata, dar tot mai apar...aaaaaa, era sa uit..cazarea invitatilor, o sa am foarte multi care vin de departe..si nu am decat 4 camere rezervate la restaurantul unde fac nunta..trebuie sa mai gasesc...deci camerele, biserica, foto/video, sper sa am timp sa le rezolv..altceva?

linda_1984
28.02.2010, 17:38:29
Fetelor, uite citesc ceva interesant aici la voi legat de biserica. Da, stiu ca tb vorbit din timp si aici, dar spre deosebire de local, intr-o zi pot fi mai multe nunti la o biserica,nu? Acum dc vrei o ora anume....tb vb din timp probabil

gsilvia
01.03.2010, 09:28:22
Fetelor, uite citesc ceva interesant aici la voi legat de biserica. Da, stiu ca tb vorbit din timp si aici, dar spre deosebire de local, intr-o zi pot fi mai multe nunti la o biserica,nu? Acum dc vrei o ora anume....tb vb din timp probabil
ma gandesc ca depinde si de biserica,de ex la noi e mare aglomeratie la cea din parc...si daca vrei acolo e mai binr sa mergi din timp sa rezervi o anumita data....daca te duci la una mai in cartier nu cred sa fie probleme.

linda_1984
01.03.2010, 17:05:56
ma gandesc ca depinde si de biserica,de ex la noi e mare aglomeratie la cea din parc...si daca vrei acolo e mai binr sa mergi din timp sa rezervi o anumita data....daca te duci la una mai in cartier nu cred sa fie probleme.
Da, asa e... si mie mi-ar placea la cea din parcul Tabacariei,park Sf Mina se numeste, dar nush, sa vad ce zice si iubi, k stiu k e bataie pe ea. Daca nu, probabil pe Tomis la Biserica Alba, k acolo sta si iubi..

ana_elena
02.03.2010, 14:11:17
eu am intrebat-o pe cumnatica mea si ea si-a rezervat la biserica cu 4-5 luni inainte...si asa este...la urma urmei se pot face mai multe cununii in aceeasi zi...si avand in vedere ca nu sunt decat 4 restaurante...si la urma urmei daca nu gasim o ora exacta si nu ne convine la manastire..eu perg si pe ideea episcopie..pt ca si acolo cred ca e ok

ana_elena
02.03.2010, 14:11:59
dar oricum in vara o sa merg sa imi rezerv

denisa86
02.03.2010, 19:11:37
eu am intrebat-o pe cumnatica mea si ea si-a rezervat la biserica cu 4-5 luni inainte...si asa este...la urma urmei se pot face mai multe cununii in aceeasi zi...si avand in vedere ca nu sunt decat 4 restaurante...si la urma urmei daca nu gasim o ora exacta si nu ne convine la manastire..eu perg si pe ideea episcopie..pt ca si acolo cred ca e ok

ai dreptate, dar daca te duci in ultima clipa nu mai gasesti ora buna.. si daca faci cununia civila in aceeasi zi trebuie sa te gandesti foarte bin la ora de la biserica, pentru ca ai nevoie de timp pt coafat/machiat/imbracat etc..
si eu cunosc persoane care s-au duc cu cateva luni inainte, dar la bisericile cautate au mai gasit ore gen.. 14:00 sau 15:00..
depinde de ceea ce vrea fiecare sa faca, ca de ex daca pleci de la cununia civila direct la biserica e buna si ora respectiva

dar daca sunt 4 restaurante, nu cred ca o sai ai probleme, pentru ca nu au cate nunti sa fie..

ana_elena
02.03.2010, 21:45:38
ma mai linisteste ca sunt destule biserici, nu e numai manastirea la care fac eu..mai e si episcopia husilor si mai sunt vreo 2-3 biserici...acum na..eu vreau la manastire, dar am inteles ca nici nu se uita la mine acum

misucata20
03.03.2010, 13:04:47
bun venit irina..te asteptam
stiu ca avem amandoua pe 9 iulie tcv..te-am urmarit=P~
misucata, cine din brasov de sunt atat de ieftini? eu am cerut tot de la unii din brasov o oferta si m-au terminat. . .
o sa iti dea album nu fotocarte nu??...anyway, fotocartea aia e tare draguta, dar o putem face si ulterior la diverta am vazut...eu oricum vreau una mai mica si pentru nasi..dvd cu poze cred ca e cel mai important...si eu cred ca raman la cei din husi..calitatea filmatului e ok..la fel si a pozelor..nu au ei prea mult stil, dar o sa ii fac sa aiba...la mine nu calca in blugi la nunta..asta e...

Am inceput sa recitesc tot topicul(sunt nebuna...stiu:D)..si am vazut ca nu ti-am raspuns...si cu ocazia asta imi cer scuze^:)^ ^:)^ .

Nu stiu exact sa-ti spun ce firma ca nu stiu cum se numeste....insa intradevar sunt ieftini in comparatie cu altii din brasov si din imrejurimi....si da..o sa-mi dea album dintrala mare carte si dvd-uri cu nunta vreo 3 parca...si inca un dvd cu toate pozele....au lucrat pt verisorii mei in 2008 si au facut treaba super...si i-am ales si noi pt ca raportul calitate/pret este excelent din punctul meu de vedere.

raudia
03.03.2010, 15:03:34
Mna' ziua!
Se pare ca cel putin deocamdata sunt singurica :D Pe 23 iulie 2011 am nunta, in Suceava, si m-am tot uitat la miresicile de iulie, si nu-i niciuna in data asta... Sper s-apara... :)
Eu fac nunta la o terasa intr-o padure (suna ciudat, stiu... , dar e frumos) si ma gandeam ce tema as putea alege. Vreau ceva simplu, dar cu gust; rafinat, dar totodata shotios. Ma gandeam ca toate detaliile nuntii sa mearga pe aceeasi "linie"... Inclusiv invitatiile si textul aferent; ma bate gandul unui text gen Caragiale... Dar nu stiu exact cum sa-l "asortez" cu materialul folosit... Adica am ceva idei... dar astept sa-mi procur niste materiale si-o masinuta de embosat si taiat (destul de scumpicica :-s ) , pentru ca vreau sa mi le fac singurica :)
Totodata vreau si floarea soarelui... am vazut niste pozici suuuuperbe. Da' oare merge galbenul florilor soarelui cu Nenicu' Caragiale?
Aveti vreo idee?

misucata20
03.03.2010, 15:54:18
Mna' ziua!
Se pare ca cel putin deocamdata sunt singurica :D Pe 23 iulie 2011 am nunta, in Suceava, si m-am tot uitat la miresicile de iulie, si nu-i niciuna in data asta... Sper s-apara... :)
Eu fac nunta la o terasa intr-o padure (suna ciudat, stiu... , dar e frumos) si ma gandeam ce tema as putea alege. Vreau ceva simplu, dar cu gust; rafinat, dar totodata shotios. Ma gandeam ca toate detaliile nuntii sa mearga pe aceeasi "linie"... Inclusiv invitatiile si textul aferent; ma bate gandul unui text gen Caragiale... Dar nu stiu exact cum sa-l "asortez" cu materialul folosit... Adica am ceva idei... dar astept sa-mi procur niste materiale si-o masinuta de embosat si taiat (destul de scumpicica :-s ) , pentru ca vreau sa mi le fac singurica :)
Totodata vreau si floarea soarelui... am vazut niste pozici suuuuperbe. Da' oare merge galbenul florilor soarelui cu Nenicu' Caragiale?
Aveti vreo idee?

Interesanta ideea ta:). O sa vezi ca pe parcurs ai sa gasesti toate elementele necesare pt punerea in practica a ideii tale:). Trebuie doar sa cauti cu rabdare si ai sa vezi ca usor usor totul o sa prinda contur:)

ana_elena
03.03.2010, 19:03:53
eu imi iau gandul de la tema pt nunta...ba nu se potriveste restaurantul..ba culoarea, ba mancarea, ba nu stiu ce..o sa fac asa..pur si simplu...

misucata20
03.03.2010, 21:37:15
Mi-am ales si eu tema pt nunta:)....avand in vedere ca sala are draperii maro.....tema nuntii va fi sweet and chocolate ...iar gama de culori va fi auriu cu ciocolatiu.:)...Ce ziceti?:)

raudia
03.03.2010, 21:56:09
Mi-am ales si eu tema pt nunta:)....avand in vedere ca sala are draperii maro.....tema nuntii va fi sweet and chocolate ...iar gama de culori va fi auriu cu ciocolatiu.:)...Ce ziceti?:)
=P~ Buuun... buuun... Cioco... ;))
Mi se pare dulce, si la propriu si la figurat. Ar fi interesant sa induci ideea asta si invitatiilor... poate gasesti ceva sa le dai miros de ciocolata ;)) ; stii cum erau pixurile alea mai demult... Ba chiar daca imi aduc bine aminte am cumparat acu vreo 2-3 ani dintr-un hipermarket caiete cu miros de ciocolata... ;)) Acu bine... daca e sa lasi imaginatia s-o ia razna... Niciodata nu va fi de'ajuns :D
Si cred ca-ti va fi usor si la marturii... si daca mai pui si-o fantana de ciocolata... cred ca poti spune ca ti-ai facut mendrele!
Bafta si mai zi-ne daca-ti mai trece ceva prin capshor!
Pupici!

violena
04.03.2010, 09:09:10
super faina tema asta cu cioco... foarte savuroasa

si la restaurantul la care fac eu perdelele sunt foarte ciocolatio-aurio ... tema nu am inca si nici nu cred ca o sa am ca nu vreau sa imi bat capul si cu asta... eventual o sa am foarte multe fundite... daca asta se poate numi tema... vreau rochita cu fundita... sa vad ce o sa imi permita parul sa fac din el... si poate o sa am si coafura cu fundita(asta acuma mi-a venit)

fundite pe scaune... fundite... mai gasesc eu pe unde sa pun

Mi se pare dulce, si la propriu si la figurat. Ar fi interesant sa induci ideea asta si invitatiilor... poate gasesti ceva sa le dai miros de ciocolata ;)) ; stii cum erau pixurile alea mai demult... Ba chiar daca imi aduc bine aminte am cumparat acu vreo 2-3 ani dintr-un hipermarket caiete cu miros de ciocolata... ;)) Acu bine... daca e sa lasi imaginatia s-o ia razna... Niciodata nu va fi de'ajuns :D
Si cred ca-ti va fi usor si la marturii... si daca mai pui si-o fantana de ciocolata... cred ca poti spune ca ti-ai facut mendrele!
Pupici!

salma_roxele
04.03.2010, 13:35:58
Buna eu sunt roxana si sunt tot din craiova.la ce restaurant ai inchiriat si ce lautari ai gasit?eu inca nu mam hotarat pe cine sa iau.pupici

Mna' ziua!
Aveti vreo idee?
Buna si eu tot pe 23 iulie am nunta.incantata sa te cunosc.;;)

Anca1711
04.03.2010, 16:08:40
Mna' ziua!
Aveti vreo idee?
si eu sunt din suceavaaaaaa! :D :D :D bun venit.

andreeadm
04.03.2010, 20:47:07
Bun gasit tuturor!
Ma alatur si eu mireselor de iulie 2011. Pana acum nu am miscat un deget in organizarea nuntii... voi ati facut vreun pas? Banuiesc ca primul pas ar fi sa-mi aleg restaurantul, nu?

violena
04.03.2010, 21:16:43
eu am reusit azi sa rezerv restaurantul
16 iulie 2011 va fi ziua cea mare
cred ca pana la vara nu mai rezerv nimic intre timp tot cu documentatul

misucata20
04.03.2010, 21:37:52
Pupici!

Pai cam asa am gandit si eu..iar fantana de cioco...crede-ma ca mi-o doresc la fel de mult ca pe rochita:))::))..dar sa vedem cum stam cu bugetul:-s..poate poate pan' la urma o fac si pe asta:D:D:D:

raudia
04.03.2010, 21:59:26
@ salma_roxele & anca1711 : fetelor, bine ne-am gasit! :* ~o)
@ andreeadm : eu tot restaurantul mi l-am luat deocamdata, dar ma gandesc serios ca pana dupa Paste sa am si muzichia. In rest, personal imi bat capu' cu maruntusurile; invitatii - cum sa arate, ce sa scriu in ele, ce culoare... bla bla bla. Mi-am propus sa-mi iau din cele trebuincioase in timp (gel tull, concarde sa-mi fac singurica [am pus-o pe mama sa planteze imortele ;)) ], marturiile - cea mai mare bataie de cap... (:| , si toate celelalte ce nu-s prea scumpe).
Nu-mi mai trece altceva prin capshor la ora asta... ;))
Pupicei si hai sa dam drumu' la brainstorming! :grouphug:

andreeadm
04.03.2010, 23:10:06
Referitor la restaurant, eu sincer nici nu stiu pe care l-as alege, in Bucuresti sunt o multime de restaurante... m-am uitat la sectiunea "Pareri despre restaurante" si m-a apucat durerea de cap, este foarte mult este de citit 8-|

Anca1711
04.03.2010, 23:12:12
@ andreeadm : eu tot restaurantul mi l-am luat deocamdata, dar ma gandesc serios ca pana dupa Paste sa am si muzichia. In rest, personal imi bat capu' cu maruntusurile; invitatii - cum sa arate, ce sa scriu in ele, ce culoare... bla bla bla. Mi-am propus sa-mi iau din cele trebuincioase in timp (gel tull, concarde sa-mi fac singurica [am pus-o pe mama sa planteze imortele ;)) ], marturiile - cea mai mare bataie de cap... (:| , si toate celelalte ce nu-s prea scumpe).
hai ca ma bag la fetele de iulie dar nu dati cu pietre`n mine... :*

ai rezervat la caprioara? cat ai platit avansul si nu s`au uitat cash la tine ca vii cu un an si 4 luni inainte? :P

raudia
05.03.2010, 09:33:20
hai ca ma bag la fetele de iulie dar nu dati cu pietre`n mine... :*

ai rezervat la caprioara? cat ai platit avansul si nu s`au uitat cash la tine ca vii cu un an si 4 luni inainte? :P

:)) Nu s-au uitat cash... :)) Dar sunt sigura ca or sa se uite cand o sa le pun in vedere cateva clauze contractuale :D Bine... acu' fireste... daca sunt asa de buni precum zic ei, sau precum ii lauda lumea, nu au de ce sa se uite ciudat.
Am rezervat acu cateva zile, si-am dat 200 euro, urmand ca intr-o perioada determinata(maxim 3 luni) sa dau diferenta pana la 500. Oricum, mai multe discut cu ei la Paste, cand ajung acasa. Eu una am ales terasa, la care e un pic de lucru, dar cred ca daca da Doamne Doamne vreme frumoasa, va fi ca in povesti... [-o<
Pupicei!

Anca1711
05.03.2010, 13:55:56
:)) Nu s-au uitat cash... :)) Dar sunt sigura ca or sa se uite cand o sa le pun in vedere cateva clauze contractuale :D Bine... acu' fireste... daca sunt asa de buni precum zic ei, sau precum ii lauda lumea, nu au de ce sa se uite ciudat.
Am rezervat acu cateva zile, si-am dat 200 euro, urmand ca intr-o perioada determinata(maxim 3 luni) sa dau diferenta pana la 500. Oricum, mai multe discut cu ei la Paste, cand ajung acasa. Eu una am ales terasa, la care e un pic de lucru, dar cred ca daca da Doamne Doamne vreme frumoasa, va fi ca in povesti... [-o<
Pupicei!
super. noi facem la albert.

ana_elena
06.03.2010, 23:35:11
tema tema tema tema tema...ce tema??
trandafiri? trandafiri...trandafiri!! marturii cu cate un trandafir agatat (mic din saten), flori de pus in piept trandafiri, cate un trandafir la paharele mirilor, cate 3 trandafiri de carpa agatati de fetele de masa..si gata..am tema trandafiri? ce idei imi mai dati??

tudma
07.03.2010, 10:30:42
[quote=salma_roxele;3049077]Buna eu sunt roxana si sunt tot din craiova.la ce restaurant ai inchiriat si ce lautari ai gasit?eu inca nu mam hotarat pe cine sa iau.pupici

Buna Roxana.Ma bucur ca am gasit o miresica din Craiova....
Noi ne-am hotarat sa inchiriem la Hanul Craiovita salonul auriu, iar formatie nu am gasit inca....O sa ascultam si formatia lor sa vedem daca ne place, daca nu.....cautam.
Iti las adresa de mess pe PM daca vrei sa vb mai multe.

gsilvia
07.03.2010, 10:33:33
eu am vazut la un targ niste lumanari mici sub forma de trandafiri...ma gandeam ca ar fi bune la marturii...apropo de tema trandafiri ;;)

linda_1984
07.03.2010, 10:44:07
eu am vazut la un targ niste lumanari mici sub forma de trandafiri...ma gandeam ca ar fi bune la marturii...apropo de tema trandafiri ;;)
Apropo de lumanari, gasisera miresicile de 2010 din Cta un site de unde si-au comandat lumanari foarte frumoase, sculptate. Ba chiar le-au facut si dupa o tema anume(marina, spic de grau,etc).

ana_elena
07.03.2010, 16:57:08
suuper ..ms

misucata20
08.03.2010, 10:16:12
LA MULTI ANI miresici de cuptor!!!:* :*

raudia
08.03.2010, 11:03:32
La multi ani! @};-

gsilvia
09.03.2010, 09:53:01
Apropo de lumanari, gasisera miresicile de 2010 din Cta un site de unde si-au comandat lumanari foarte frumoase, sculptate. Ba chiar le-au facut si dupa o tema anume(marina, spic de grau,etc).
parca si la targ era o firma...avea lumanari mici sub forma de inima in tull la 2 lei..presupun ca mai avea si alte modele.

linda_1984
09.03.2010, 16:57:12
parca si la targ era o firma...avea lumanari mici sub forma de inima in tull la 2 lei..presupun ca mai avea si alte modele.
Nu cred ca ne referim la acelasi lucru. Am pus cateva poze de la miresicile de anul asta din Cta care au diverse teme pt nunta. Sunt sculptate si din cate am inteles se face comanda pe net si costa cam 140 ron amandoua. La targul de la Citty Park era un stand care avea ceva asemanator, insa le vindeau cu 150 lei una./:)

violena
10.03.2010, 09:56:43
ma gandesc ca gsilvia se referea la lumanarile care se pun pe fiecare masa... in aranjamentul floral sau langa... nu se referea la lumanarile de cununie

Nu cred ca ne referim la acelasi lucru. Am pus cateva poze de la miresicile de anul asta din Cta care au diverse teme pt nunta. Sunt sculptate si din cate am inteles se face comanda pe net si costa cam 140 ron amandoua. La targul de la Citty Park era un stand care avea ceva asemanator, insa le vindeau cu 150 lei una./:)

iuliutza22
10.03.2010, 12:07:42
Buna miresici! imi fac si eu intrarea deoarece si eu ca si voi sunt miresica de iulie 2011.

eu deja mi-am rezervat restaurantul (Casa Mino - Bucuresti, Militari) asa ca va astept cu intrebari dak va intereseaza acest restaurant:-)

violena
10.03.2010, 13:20:14
bine ai venit iulia miresica de iulie... e cam slaba activitatea pe acest topic... majoritatea fetelor au doar sala... unele nici aia

abia astept sa ne ocupam intens de pregatiri si atunci sa vezi cum o sa curga paginile

Buna miresici! imi fac si eu intrarea deoarece si eu ca si voi sunt miresica de iulie 2011.

ana_elena
10.03.2010, 21:27:54
La multi ani fetelor! cu intarziere:"> ...si sa aveti parte de o primavara (cand vine de facto) minunata!!!
eu am restaurantul si formatia pana acum...
restaurantul e din husi si nu prea am avut de ales, de aceea nu m-am bagat prea mult in discutii despre restaurante...
iar formatia, ii am pe fratii reut din suceava.
merg acasa in weekend si sper sa rezolv si cu fotograful.
cat ati platit avansul la restaurant si cat e meniul? noi am platit pt mariuca (husi, jud vaslui) 233 euro avans ...e 300 euro inchirierea salii...iar meniul inca nu l-au definitivat, deci nu stiu..sper sa nu am surprize..
va pup

numai cand ma uit la ticker imi dau seama cat de repede trece timpul..parca ieri mai aveam 1 an 7 luni si..si acum 1 an si 3 luni...cred ca desi am inceput timpuriu pregatirile nici nu o sa ne dam seama cand trece timpul...anul asta parca zboara prea repede...nu mai am timp de nimic

violena
11.03.2010, 09:30:41
salut... avansul la sala la care facem noi este de 2000 lei (2000 lei in iulie si august, 1000 lei in celelalte luni)
meniul previzionat pe 2011 este de aprox 130 lei(120 este anul acesta) si contine: gustare rece, gustare calda, ciorba, fel principal, sarmale... in acest meniu mai intra apa minerala si cafea nelimitate... aranjamentul salii( fete de masa, huse scaune, funde, naproane si doua feluri de suporti fier forjat pt flori), serviciile chelnerilor si a bucatarilor.

sper ca nu am uitat nimic

La multi ani fetelor! cu intarziere:"> ...si sa aveti parte de o primavara (cand vine de facto) minunata!!!
restaurantul e din husi si nu prea am avut de ales, de aceea nu m-am bagat prea mult in discutii despre restaurante...
cat ati platit avansul la restaurant si cat e meniul? noi am platit pt mariuca (husi, jud vaslui) 233 euro avans ...e 300 euro inchirierea salii...iar meniul inca nu l-au definitivat, deci nu stiu..sper sa nu am surprize..
va pup

whisper_ro
11.03.2010, 16:52:23
Buna,

m-ar interesa sa stiu cat va cere de meniu/persoana la Casa Mino?

Mersi mult

eu deja mi-am rezervat restaurantul (Casa Mino - Bucuresti, Militari) asa ca va astept cu intrebari dak va intereseaza acest restaurant:-)

Anca1711
11.03.2010, 17:41:44
salut... avansul la sala la care facem noi este de 2000 lei (2000 lei in iulie si august, 1000 lei in celelalte luni)
meniul previzionat pe 2011 este de aprox 130 lei(120 este anul acesta) si contine: gustare rece, gustare calda, ciorba, fel principal, sarmale... in acest meniu mai intra apa minerala si cafea nelimitate... aranjamentul salii( fete de masa, huse scaune, funde, naproane si doua feluri de suporti fier forjat pt flori), serviciile chelnerilor si a bucatarilor.

sper ca nu am uitat nimic
ce fain. 130 lei toate astea? la mine e 140 lei (sper sa nu mai creasca) antreu rece, antreu cald, felul 3 si felul 4, 2 cafele de persoana, painea si servetelele :| restul aduc eu :(
ma rup astia. am morcov.

mitzuka
11.03.2010, 19:01:47
Buna,

m-ar interesa sa stiu cat va cere de meniu/persoana la Casa Mino?

Mersi mult

uitete pe site ca scrie acolo

violena
11.03.2010, 19:39:03
da... sper sa nu se modifice mare lucru pana anul viitor...

ce fain. 130 lei toate astea? la mine e 140 lei (sper sa nu mai creasca) antreu rece, antreu cald, felul 3 si felul 4, 2 cafele de persoana, painea si servetelele :| restul aduc eu :(
ma rup astia. am morcov.

ana_elena
11.03.2010, 22:45:36
wow , super ieftin..la mine e in jur de 150 lei, antreu, felul 2, 3, 4 cafea (cred)..atat..restul aduc eu..hmmm

misucata20
11.03.2010, 23:05:01
wow , super ieftin..la mine e in jur de 150 lei, antreu, felul 2, 3, 4 cafea (cred)..atat..restul aduc eu..hmmm

si la mine tot cam 150 lei e meniul...in care intra aperitiv, felul 2 si felul din felul 3 si 4 vor sa ne pacaleasca sa facem 1 singur nenorocitii=; =; ...adik un mixt-grill ca cica e mai bine asa...ca nu stiu ce...vrajeli dintrastea...numai ca sa nu mai munceasca ei...aaa si am uitat sa va spun...cica negociem cu o sapt inainte de nunta ce putem aduce de acasa si ce nu..in materie de bautura....ca ne-au zis ca doar au si ei vin foarte bun si foarte apreciat cu 24 lei sticla de 700ml si 12 lei carafa:gen_07: :gen_07: :gen_01: :gen_01: ...aaaa si inca ceva....voi avea nevoie cam de 6 ospatari si 6 bucatari..la care tre sa le dau si lor ceva..adica cam 100 lei de fiecare...asta in cazul in care nu mai creste...la 150....asa ca fetelor....va las pe voi sa apreciati...:gen_11: :gen_20: :gen_07: :gen_07: :gen_16: :gen_01: :gen_01:

balaceanu
12.03.2010, 07:39:31
si la mine tot cam 150 lei e meniul...in care intra aperitiv, felul 2 si felul din felul 3 si 4 vor sa ne pacaleasca sa facem 1 singur nenorocitii=; =; ...adik un mixt-grill ca cica e mai bine asa...ca nu stiu ce...vrajeli dintrastea...numai ca sa nu mai munceasca ei...aaa si am uitat sa va spun...cica negociem cu o sapt inainte de nunta ce putem aduce de acasa si ce nu..in materie de bautura....ca ne-au zis ca doar au si ei vin foarte bun si foarte apreciat cu 24 lei sticla de 700ml si 12 lei carafa:gen_07: :gen_07: :gen_01: :gen_01: ...aaaa si inca ceva....voi avea nevoie cam de 6 ospatari si 6 bucatari..la care tre sa le dau si lor ceva..adica cam 100 lei de fiecare...asta in cazul in care nu mai creste...la 150....asa ca fetelor....va las pe voi sa apreciati...:gen_11: :gen_20: :gen_07: :gen_07: :gen_16: :gen_01: :gen_01:
vai!esti nebuna daca te duci la restaurantul asta!!nu prezinta deloc incredere...cum adica stabiliti cu o saptamana inainte?sa nu mai puteti da inapoi.parerea mea e sa cauti altceva sigur.iar vis a vis de ospatari si bucatari imi par cam multi...asta daca nu ai o nunta de peste 200 de persoane:-ssi sa cumperi vin de la ei e cea mai mare prostie ca nu vei sti cat sa consumat de fapt si o sa te incarce la greu asta daca nu e free bar.

Luiza_Lizzi
12.03.2010, 08:45:54
Buna,

Ma alatur si eu voua, miresici de iulie! Mai precis pe 09.07.2011, avem nunta...<:-P

Anca1711
12.03.2010, 10:20:00
aiurea. 24 lei sticla de vin? e scump tare... la noi e doar meniul 140(sper sa nu mai creasca) si restul aducem noi, bautura, sucurile. e aiurea daca nu ati negociat acum... si ca nu va lasa sa aduceti in totalitate bautura lor. :| ati semnat deja?
si noi avem 6 ospatari, 3 care servesc si 3 care aseaza mancarea, se ocupa de bucatarie +bucatarul sef. si le dam 2 milioane de persoana la ospatari si bucatarului 3 milioane. dar la voi 6 bucatari??? ca aveti nunta de 800-1000 de persoane???? :|

violena
12.03.2010, 10:32:36
noua in pretul meniului ne intra 7-8 ospatari... la cate persoane o sa avem ar veni cam 1 bucatar la 50 invitati... dupa parerea mea ar mai trebui cativa ospatari... inca vreo 2-3 ... administratorul ne-a zis ca se descurca si 7-8... o sa vedem

iar de bucatari... 1 singur si ceva ajutoare pe acolo... asta la 400 invitati... ce fac 6 bucatari nu stiu... noua ne-a zis administratorul ca poate baga si mai multi bucatari insa se lovesc unul de altul si nu au toti ce face

misucata20
12.03.2010, 11:00:08
mentionez ca nunta e de aproxim 150 pers, iar cei 6 bucatari ....cica 3 gatesc si 3 spala vasele:gen_01: ....si da....am semnat deja din cauza ca pana in prezent e singurul loc in care poti face o nunta mai mare de 120 pers......si de asta isi permit sa faca fitze de astea....:-<

sweetbride
12.03.2010, 11:04:36
E nasoala treaba cu bucatarii si ospatarii, mie pentru 80 de pers mi-au spus ca trebuie sa am 4 bucatari si 4 ospatari, ca sa fie numar egal. Eu ma tot intreb ce fac aia 4 bucatari la 80 de pers.......:-\

violena
12.03.2010, 11:40:27
probabil ei numesc bucatari... personalul din bucatarie... ca sunt bucatarii propriu zici... ajutoare de bucatar, personal care spala vasele..

E nasoala treaba cu bucatarii si ospatarii, mie pentru 80 de pers mi-au spus ca trebuie sa am 4 bucatari si 4 ospatari, ca sa fie numar egal. Eu ma tot intreb ce fac aia 4 bucatari la 80 de pers.......:-\

Luiza_Lizzi
12.03.2010, 13:34:43
va pup

numai cand ma uit la ticker imi dau seama cat de repede trece timpul..parca ieri mai aveam 1 an 7 luni si..si acum 1 an si 3 luni...cred ca desi am inceput timpuriu pregatirile nici nu o sa ne dam seama cand trece timpul...anul asta parca zboara prea repede...nu mai am timp de nimic

Buna,

Avem nunta in aceeasi zi...:*...am de putin timp cont aici si incerc sa ma obisnuiesc cu tot ce e pe aici... ;;) ...intai am tot citit...fel de fel...:-B ...si acu mi-am facut curaj sa si scriu...vad ca deja ai vb la restaurant...eu doar am sunat la cel pe care il doresc, sa aflu dak data de 9 iulie 2011 este libera...am avut confirmarea...si maine, sambata, sa mergem sa vedem cum arata...k doar din auzite si de pe net mi-am format o parere....Imi pare bine k am mai gasit miresici de anul 2011...nu de alta...dar mai multi spun ca ma grabesc...cu pregatirile...cel putin cu muzica si filmatul/fotografiatul...

Anca1711
12.03.2010, 15:04:25
noua in pretul meniului ne intra 7-8 ospatari... la cate persoane o sa avem ar veni cam 1 bucatar la 50 invitati... dupa parerea mea ar mai trebui cativa ospatari... inca vreo 2-3 ... administratorul ne-a zis ca se descurca si 7-8... o sa vedem

iar de bucatari... 1 singur si ceva ajutoare pe acolo... asta la 400 invitati... ce fac 6 bucatari nu stiu... noua ne-a zis administratorul ca poate baga si mai multi bucatari insa se lovesc unul de altul si nu au toti ce face
vio, mama, dar cati invitati ai la nunta?

violena
13.03.2010, 11:47:07
in jur de 400... nu mai putini de 350, nu mai multi de 450

vio, mama, dar cati invitati ai la nunta?

Anca1711
13.03.2010, 12:31:53
in jur de 400... nu mai putini de 350, nu mai multi de 450
vai doamne... ce muuulti... ce faaain :X si eu ma plang de 120 ai mei. care nu stiu sigur daca or sa fie 120. :(

AnaMaria90
14.03.2010, 10:24:47
Salutare miresici de iulie !

Eu am nunta programata pe 30 iulie 2011 !Am rezervat restaurantul si deocamdata suntem in dubii in privinta formatiei si a dj-ului! Voi ce alegeti ?

misucata20
14.03.2010, 11:56:38

Eu am nunta programata pe 30 iulie 2011 !Am rezervat restaurantul si deocamdata suntem in dubii in privinta formatiei si a dj-ului! Voi ce alegeti ?

Bine ai venit! Eu personal voi avea formatie...insa trebuie sa ma decid intre 2 ...si sa inchei contract:)

balaceanu
14.03.2010, 11:59:32

si eu voi avea nunta tot pe 30 iulie 2011\:D/.nu crezi ca e cam devreme pentru muzica?restaurantul e rezervat si la mine dar muzica mai poate astepta cel putin pana la vara

tudma
14.03.2010, 13:02:25
Noi ne ducem saptamana viitoare sa rezervam localul....

licurici84
14.03.2010, 18:48:54
He he!!!
Salut miresicilor.....tocmai mi-am facut cont pe site-ul asta:D
Am stabilit nunta in 16 iulie 2011, in mures:) Sunt foarte incantata ca am cu cine sa mai schimb impresii.
Va pup:*:D

misucata20
14.03.2010, 18:56:39
He he!!!
Am stabilit nunta in 16 iulie 2011, in mures:) Sunt foarte incantata ca am cu cine sa mai schimb impresii.

Bine ai venit licurici! ceva detalii despre stadiul pregatirilor tale:) ?

ana_elena
14.03.2010, 21:17:27
salut fetelor si bun venit noilor miresici. am incheiat contractul cu cameramanul..cred ca ne-am luat un pic de teapa...e 30 mil, 3 mil am dat avans. in asta intra 4h filmat, 5 perechi de dvd-uri personalizate, 1 dvd cu 500-700 poze si doua albume...e un singur om care e si cameraman si fotograf...voi cat dati?

tcv16
14.03.2010, 21:20:39
De unde e cameramanul ? Ne poti da si un nume ?

salut fetelor si bun venit noilor miresici. am incheiat contractul cu cameramanul..cred ca ne-am luat un pic de teapa...e 30 mil, 3 mil am dat avans. in asta intra 4h filmat, 5 perechi de dvd-uri personalizate, 1 dvd cu 500-700 poze si doua albume...e un singur om care e si cameraman si fotograf...voi cat dati?

andreeadm
14.03.2010, 21:25:05

sincer, cred ca nu e ok sa alegi ca aceeasi persoana sa fie cameraman si fotograf, o sa fie un haos cand va trebui sa filmeze si sa faca si poze in acelasi timp, chiar nu imi imaginez cum va face asta :O

ana_elena
14.03.2010, 21:30:13
da...si eu am avut aceeasi problema cand am auzit..insa la nunta cumnatei mele a fost un coleg de al lui care tot asa, el a filmat si tot el a facut poze..si sincer a facut multe poze si a si filmat ok...si atunci m-am linistit..noi ne-am grabit sa il luam pe el, pt ca am inteles ca e mai bun si "se ocupa" mai repede...dar ne-a si luat mai mult..bine, eu in plus fata de cumnata mea mai am un album pt nasi care o sa fie la fel de mare ca albumul meu...numele lui e gelu si e din husi

misucata20
14.03.2010, 22:09:52

Asa cum am mai spus deja..noi vom da 600 euro...si vom avea un fotograf si un cameraman...acum...nu stiu ce sa zic cu chestia asta 2 in 1:-?...nu mi se pare foarte ok...dar daca tu zici ca ai vazut deja ca se poate e absolut ok:)...Si noi ne-am luat tot foto-video"probat"...ca in albume de prezentare facute in photo-shop...nu prea am incredere:(

ana_elena
14.03.2010, 22:17:10
dap..e mai ieftin la tine...ce iti da de 600 euro?

misucata20
14.03.2010, 22:19:43
dap..e mai ieftin la tine...ce iti da de 600 euro?

tot cam ca la tine ..numai ca voi avea doar 1 sg album...: 4h de filmat...cd personalizat cu toate pozele si albumul mare:)...tu am vazut ca ai vreo 5 perechi de dvd-uri...noi cred ca vom avea numai 1 personalizat...sau 2:(

ana_elena
14.03.2010, 23:30:32
da..bine..in mare, din ce am inteles, ma costa mult al doilea album...daca era cu un singur album, ma costa mai ieftin...in fine...sper sa fie ok. mi se par exagerat de scumpe albumele...dar in fine...am vrut sa am si unul tot asa mare pt nasi...

....a..si a zis ca o sa-mi faca cadou un album digital..cred totusi ca e ok, nu?

ella_laura
15.03.2010, 09:24:10
noi deja am ales restaurantul si formatia, am dat avansul pt ambele. trebuie sa gasim un foto , un cameraman bun. pt aranjamente am vb deja, insa cred ca voi avea batai de cap cu patronul restaurantului, care incearca sa ma convinga sa le folosesc pe ale lui. pt ca il cunoaste pe viitorul sot, crede ca ma va convinge si pe mine sub pretextul ca ne face un pret bun,reduceri...mai am de munca cu el pana la anul:zz: . inca nu m-am decis la tema, de fapt daca la aranjamentele florale am trandafiri poate ca ar merge o tema cu trandafirii. pe tipa cu aranjamentele am anuntat-o cum vreau: drapaje, globuri de flori din tavan,etc... credeti ca merge tema tinan cont ca nunta va avea loc la terasa unui restaurant si de jur imprejur avem numai padure!?
miresici din craiova si slatina ajutati-ma cu un foto si cameraman bun. eu sunt la jumatatea drumului dintre voi (bals). o sa va mai cer eu ajutorul pe parcurs^:)^ .
poate ne vedem sapt. viitoare la primul targ de nunti din craiova.>:D<

violena
15.03.2010, 09:29:01
mie mi se pare tare mult 3000 lei mai ales ca e un singur om... poate sa le faca pe amandoua, dar nu pe amandoua in acelasi timp... de exemplu in biserica... eu as vrea sa am si poze cand facem schimbul de verighete, dar sa fie si filmata faza... ce face atunci

la noi e cam 2000 lei foto si video de la un studio de super profesionisti

am vazut ceva oferte de primavara si cu 1000 lei foto si video, dar nu stiu cat de buni sunt

ana_elena
15.03.2010, 12:46:40
a zis ca la biserica o sa isi aduca si un fotograf cel mai probabil...acum nu ma mai sperie ca e unul singur pt ca la cumnata mea tot unul a fost si la biserica au si poze si filmat...oricum o sa fie si fratele meu cu super camera si inca un coleg care asta lucreaza si nu o sa reziste sa vina fara aparat...acum ca te aud cu 20 mil, mi se ridica parul in cap...dar sper totusi sa fie ok si sa imi dea tot ce i-am cerut...

just_u
15.03.2010, 13:08:50
salutare tuturor...noi avem nunta pe 23...si pana acum avem stabilit restaurantul (aranjamentul meselor precum si al localului este alb cu auriu...destul de clasic...dar arata bine...iar de flori si aranjamentele florale se va ocupa o matusa), biserica (am ales biserica pentru modul in care este amenajata curtea-ideala pentru poze) si formatia...imi este insa groaza:-SS sa ma gandesc la poze/filmare...pe cine sa aleg...nici macar nu stiu :(...pana la urma ma intereseaza mai mult ce filmeaza, pentru ca pozele daca nu-ti plac le poti scoate si tu separat la un profesionist....si se vor gasi destui prieteni care vor face multe poze:D....dar filmuletul e unic

SBA
16.03.2010, 15:56:06
buna miresicilor :) ce bine ca avem si o sectiune speciala pentru noi sa vb si sa ne sfatuim una pe alta ... Ma numesc Anamaria si sunt din Constanta dar nunta o fac la Timisoara ca iubi e de acolo ...dak mai sunt miresici din Tm va rog sa`mi spuneti si mie cate ceva despre obiceiurile de acolo ca nu stiu nimic... Cat despre pregatiri inca nu le-am inceput in vara ma duc sa vb cu cei de la restaurant(l`am ales deja) k asta e cel mai important si muzik dak poate cineva sa`mi recomande pe cineva din Tm k nu stiu habar n`am ,am nevoie neaparat de o recomandare , restul le rezolv pe parcurs k sunt mai usor de gasit :X
Va pup !!:* :* :*

dayanaD
16.03.2010, 16:08:34
buna miresicilor :) ce bine ca avem si o sectiune speciala pentru noi sa vb si sa ne sfatuim una pe alta ... Ma numesc Anamaria si sunt din Constanta dar nunta o fac la Timisoara ca iubi e de acolo ...dak mai sunt miresici din Tm va rog sa`mi spuneti si mie cate ceva despre obiceiurile de acolo ca nu stiu nimic... Cat despre pregatiri inca nu le-am inceput in vara ma duc sa vb cu cei de la restaurant(l`am ales deja) k asta e cel mai important si muzik dak poate cineva sa`mi recomande pe cineva din Tm k nu stiu habar n`am ,am nevoie neaparat de o recomandare , restul le rezolv pe parcurs k sunt mai usor de gasit :X
Va pup !!:* :* :*

buna.legat de muzica,depinde si cat vrei sa dai.in general formatiile de muzica populara sunt de la 2000 de euro pana la fara nr,fara nr=)) ,6000 am auzit cel mai mult

SBA
16.03.2010, 16:51:13
eee nu ma arunc eu la 6000 euro:)):)) vreau doar sa aflu mai multe oferte si apoi ma decid ... tu nu stii una la 2000 euro?

dayanaD
16.03.2010, 19:11:46
eee nu ma arunc eu la 6000 euro:)):)) vreau doar sa aflu mai multe oferte si apoi ma decid ... tu nu stii una la 2000 euro?

keba band am inteles ca iau 1700 si cu geta arghius 2200-2500.poti sa ii auzi cantand la restaurantul La Rousse din mehala.intra pe topicul de timis la muzica si o sa vezi acolo mai multi si ce preturi au,dar si parerile fetelor

SBA
17.03.2010, 18:11:42
ms... o sa merg sa ii ascult ;;)

AnaMaria90
17.03.2010, 22:03:33
si eu voi avea nunta tot pe 30 iulie 2011\:D/.nu crezi ca e cam devreme pentru muzica?restaurantul e rezervat si la mine dar muzica mai poate astepta cel putin pana la vara

este devreme dar trebuie sa ne gandim si sa ne hotaram k sa putem cauta pe cineva profesionist...

Buna,

Ma alatur si eu voua, miresici de iulie! Mai precis pe 09.07.2011, avem nunta...<:-P
Bine ai venit...;-) >:D< :)

ma rup astia. am morcov.
E putiiiiiiin .... eu voi plati 160 pt meniu...si contine la fel 4 feluri de mancare....cel mai ieftin din tot orasul....

Mirescilor voi cat vreti sa filmati ....3,4,5 ore?:-?

just_dyna
17.03.2010, 23:16:06
Bine ai venit licurici! ceva detalii despre stadiul pregatirilor tale:) ?

Buna tuturor miresicilor de iulie 2011!
Si eu voi avea nunta pe 16 iulie 2011,sunt din Cimpulung Moldovenesc,suceava,insa voi face nunta in Craiova deoarece aici stau cu logodnicul meu.Tocmai am rezervat sala,ne-am ales rest Prestige,destul de simpatic,am si fost in auditie la vreo 3 formatii insa nu ne-am decis inca ce vom alege,dar inclinam spre prima ascultata(ne-a cerut 60 mil).In rest nu am mai facut nimic,e devreme inca,urmeaza prin vara sa alegem si fotograful si cel care filmeaza,firma de aranjamente florale,etc.
Si inca ceva: cu ce as putea asorta culoarea visiniu,asa sunt husele la scaune?

violena
18.03.2010, 09:10:34
bine ai venit just_dyna... avem nunta in aceeasi zi...

eu am vazut cu visiniu asortat auriu sau crem... huse visinii... esarfe aurii... arata bine, depinde ce iti place si tie...

spor la pregatiri

Buna tuturor miresicilor de iulie 2011!
Si eu voi avea nunta pe 16 iulie 2011,sunt din Cimpulung Moldovenesc,suceava,insa voi face nunta in Craiova deoarece aici stau cu logodnicul meu.Tocmai am rezervat sala,ne-am ales rest Prestige,destul de simpatic,am si fost in auditie la vreo 3 formatii insa nu ne-am decis inca ce vom alege,dar inclinam spre prima ascultata(ne-a cerut 60 mil).In rest nu am mai facut nimic,e devreme inca,urmeaza prin vara sa alegem si fotograful si cel care filmeaza,firma de aranjamente florale,etc.
Si inca ceva: cu ce as putea asorta culoarea visiniu,asa sunt husele la scaune?

just_dyna
18.03.2010, 11:14:19
La asta ma gandeam si eu:visiniu cu auriu,sa vad acum ce parere vor avea si cei de la firma de aranjamente.
Si acum va mai intreb ceva: cam cat costa un fotograf si separat cameramanul?In craiova cam stiu ce preturi practica dar sunt curioasa si in alte orase

ana_elena
18.03.2010, 11:23:56
si eu tot visinii le am si le asortez cu champagne...

salma_roxele
18.03.2010, 16:58:50
Bine ati venit miresicilor!! sigur ca va primim cu mare placere:* :*

Asa ma bucur ca ne adunam mai multe!<:-P
Buna ma numesc roxana sunt din craiova si am nunta pe 23 iulie 2011.am rezervat restaurantul si acum cautam formatie,destul de dificil.pupici:*

violena
18.03.2010, 17:28:33
in baia mare unii care sunt undeva pe la mijloc... destui de buni totusi au la foto 1500 lei si la video 1000 lei...

am inteles ca in zona voastra e ceva mai multttt....

La asta ma gandeam si eu:visiniu cu auriu,sa vad acum ce parere vor avea si cei de la firma de aranjamente.
Si acum va mai intreb ceva: cam cat costa un fotograf si separat cameramanul?In craiova cam stiu ce preturi practica dar sunt curioasa si in alte orase

PaulaOana21
18.03.2010, 18:45:59
holla fetelor,
Ma primiti si pe mine:). Eu am nunta tot la anul in iulie pe 2;). Ma alaturi voua sa impartim pareri/idei despre minunatul eveniment:-p. Eu sunt din ploiesti si vreau neaparat aceasta data :) de 2 iulie. Inca nu am rezervat rest. voi ati inceput deja pregatirile?
va pup

buna biluta18...eu sunt paula...tot din ploiesti...voi avea nunta pe 16 iulie :D
o intrebare...ti-ai gasit foto + formatie? eu sunt in cautare si nu stiu incotro sa ma duc...:)

Aina_js
18.03.2010, 21:39:18
Buna Fetelor!!!
Se pare ca o sa fim mirese in aceeasi zi toate trei.:)

PaulaOana21
18.03.2010, 21:50:57
He he!!!

buna licurici84! :*
avem nunta in aceeasi zi:><:-P

PaulaOana21
18.03.2010, 21:51:33
Buna Fetelor!!!

se pare ca suntem 4 pana acu :D

PaulaOana21
18.03.2010, 21:57:41

uof..ce bine de voi ca aveti meniul in jur de 150 ron...noi avem 4 feluri de mancare, cafea si apa = 190 ron...restu le aducem de acasa...decoratiunile ni le vor face cei de la restaurant..insa si acestea se vor plati separat....

in privinta ospatarilor si a bucatarilor au zis ca las la aprecierea noastra...daca vrem sa le dam ceva bine..dk nu nu...:)

avem avantajul ca le putem spune un nr minim de invitati cu 1 saptamana inainte....ca sa nu platim meniuri in minus...in cazul in care noua ne confirma 150 invitati...eu ii pot da un nr minim de 110 de exemplu...si ne pot realiza diferenta pana la 150 in seara aceea...asta este bine k au capacitate pentru mai mult...:D

Dana_B
18.03.2010, 22:13:55
buna seara fetelor, am venit si eu in vizita la voi, ca la noi in iunie e liniste deplina :D

si eu tot visinii le am si le asortez cu champagne...

stii ca ziceam la un moment dat ca am draperii visinii la restaurant? ei, am semnat in alta parte si am peretii in intregime visinii =)) dar arata foarte bine restaurantul ;)) dar am decis ca mergem pe argintiu si alb, eventual florile roz :D

Aina_js
18.03.2010, 22:16:26
Eu una cred ca pretul care il stim la momentul de fata e doar orientativ...categoric ca pana in 2011 va creste...sau cel putin sa fim realiste ca asa va fi. :-<

PaulaOana21
18.03.2010, 22:20:45
Eu una cred ca pretul care il stim la momentul de fata e doar orientativ...categoric ca pana in 2011 va creste...sau cel putin sa fim realiste ca asa va fi. :-<

cu siguranta..noua pt anul acesta ne-au zis 190 ron...ne-au zis k e posibil sa creasca cu max 10%...insa totul depinde dk se scumpeste carnea sau nu :-w

Aina_js
18.03.2010, 22:23:01
se pare ca suntem 4 pana acu :D

E oarecum linistitor sa stii ca in ziua de 16 Iulie 2011, nu vei fi singura mireasa care va trece prin cumplitele emotii ale acestui eveniment :-p

Dana_B
18.03.2010, 22:24:49

noi platim tot 3000 lei in care intra filamare, atat cat iese (pe doua randuri de dvd-uri si un rand blueray) si toate pozele facute in ziua aia pe dvd. in plus, pentru 600 sau 800 lei ne fac un album superb(in functie de dimensiunea dorita) si foarte rezistent (cred ca ajug la 100 de ani fara sa sufere vreo modificare) noi suntem multumiti

Anca1711
18.03.2010, 22:25:18
este devreme dar trebuie sa ne gandim si sa ne hotaram k sa putem cauta pe cineva profesionist...

Bine ai venit...;-) >:D< :)

E putiiiiiiin .... eu voi plati 160 pt meniu...si contine la fel 4 feluri de mancare....cel mai ieftin din tot orasul....

Mirescilor voi cat vreti sa filmati ....3,4,5 ore?:-?
depinde de oras... am observat la alte fete de aici care au mult mai ieftin, sau cam asa de scump dar cu alte beneficii pe langa.
acum depinde de oras, zona, restaurant... :D

Aina_js
18.03.2010, 22:27:20
cu siguranta..noua pt anul acesta ne-au zis 190 ron...ne-au zis k e posibil sa creasca cu max 10%...insa totul depinde dk se scumpeste carnea sau nu :-w

Daca se scumpeste carnea??? Pfff.... Se vor scumpi ele toate, nu doar carnea, asta e un "minuscul" motiv care ni-l spun ei la momentul actual, dar cand ne vedem la fata locului ( mai precis cu cateva luni, saptamani sau zile ), atunci se pun cu adevarat cartile pe fata. Trebuie sa avem asta prevazut de'acum, pt. ca asa functioneaza sistemul :)

violena
19.03.2010, 09:23:34
SUNTEM MAI MULTE IN ACEEASI ZI... ITI SPUN IMEDIAT CATE

BINE AI VENIT!!!

Buna Fetelor!!!

MIRESICI DE 16 IULIE 2011- denisa86, irynna_mad, lcristina, violena, paulaoana21 si aina_js... pana acuma

suntem 6... la mai mare... si mai e o tipa de la mine din oras , dar aia intra numai pe maramures... o sa o convoc sa intre si aici

PaulaOana21
19.03.2010, 14:02:57
Daca se scumpeste carnea??? Pfff.... Se vor scumpi ele toate, nu doar carnea, asta e un "minuscul" motiv care ni-l spun ei la momentul actual, dar cand ne vedem la fata locului ( mai precis cu cateva luni, saptamani sau zile ), atunci se pun cu adevarat cartile pe fata. Trebuie sa avem asta prevazut de'acum, pt. ca asa functioneaza sistemul :)

noi am vrut un contract in care sa ni se precizeze tot ceea ce am discutat despre restaurant....insa din pacate ei nu fac asa ceva....singurul lucru pe care il avem la indemana este factura si chitanta pt avansul dat 2000 ron.

din ce am obs eu marea majoritate a restaurantelor din ploiesti nu fac contracte...iti elibereaza decat factura + chitanta pt avansul acordat :-w

SBA
19.03.2010, 14:25:08
Si eu tot pe 16.07.2011 sunt deci suntem 7 miresici cu aceeasi data:X
http://img110.mytextgraphics.com/fireworkstext/2010/03/19/d1d143ebaf847095460b5710401f03f9.gif (http://www.fireworkstext.com)

ana_elena
19.03.2010, 14:34:30
asa fetelor, sa ma faceti sa-mi fie si mai ciuda ca nu am prins data de 16 iulie:((

Dana_B
19.03.2010, 15:57:01
noi am vrut un contract in care sa ni se precizeze tot ceea ce am discutat despre restaurant....insa din pacate ei nu fac asa ceva....singurul lucru pe care il avem la indemana este factura si chitanta pt avansul dat 2000 ron.

din ce am obs eu marea majoritate a restaurantelor din ploiesti nu fac contracte...iti elibereaza decat factura + chitanta pt avansul acordat :-w

in contractul meu scrie ca pretul meniului incepe de la 120 lei si ajunge pana la maxim 180. ce-i drept, contractul tipizat nu continea asta, dar a scris doamna respectiva de mana, pe amble exemplare ;;)

Aina_js
19.03.2010, 23:47:29
asa fetelor, sa ma faceti sa-mi fie si mai ciuda ca nu am prins data de 16 iulie:((

Stai linistita, important e sa fii fericita alaturi de persoana iubita, iar noi cand o sa avem stesul de "mama focului", tu poate o sa fii deja plecata in Luna de Miere la RELAX :-p

violena
20.03.2010, 13:18:19
nu se prea fac contracte... nici miresicile din Maramures nu au facut... eu am intrebat de contract la sala la care fac eu si mi-a zis administratorul ca daca vreau eu atunci facem... ca au formulare tipizate, dar ca ei nu au facut niciodata ... ne-au dat doar o chitanta de mana pt avans si ne-a notat intr-o agenda

ana_elena
20.03.2010, 13:57:28
Stai linistita, important e sa fii fericita alaturi de persoana iubita, iar noi cand o sa avem stesul de "mama focului", tu poate o sa fii deja plecata in Luna de Miere la RELAX :-p
mda..si asta e adevarat:):*

ella_laura
20.03.2010, 18:47:02
nici noi nu am prins data de 16 iulie, dar e bine si pe 9 iulie

violena
22.03.2010, 10:02:59
buna dimineata... normal ca e bine si data de 9 iulie... numai frumos si cald sa fie

nici noi nu am prins data de 16 iulie, dar e bine si pe 9 iulie

Aina_js
22.03.2010, 10:11:51
buna dimineata... normal ca e bine si data de 9 iulie... numai frumos si cald sa fie

Neata!!
De caldura nu cred ca o sa ne plangem... nici noi ;)) Acum sa speram ca nu o sa fie canicula, fiindca atunci ar fi mai "frumos". Cand sora mea a avut nunta in 2008 in ziua de 16 August a fost extraordinar de cald. Toti stateam cu frica sa nu i se faca rau si sa lesine, fiindca sora mea era alba la fata, iar restul invitatilor precum racii :), dar a iesit totul Ok. Ca apoi sa auzim ca a fost cea mai calda zi din an ;))

PaulaOana21
22.03.2010, 19:31:59
Neata!!
De caldura nu cred ca o sa ne plangem... nici noi ;)) Acum sa speram ca nu o sa fie canicula, fiindca atunci ar fi mai "frumos". Cand sora mea a avut nunta in 2008 in ziua de 16 August a fost extraordinar de cald. Toti stateam cu frica sa nu i se faca rau si sa lesine, fiindca sora mea era alba la fata, iar restul invitatilor precum racii :), dar a iesit totul Ok. Ca apoi sa auzim ca a fost cea mai calda zi din an ;))

noi initial am vrut sa alegem terasa....insa ne-a fost teama de furtuna...pt k vara mai avem parte si de asa ceva....asa k am renuntat la ideea de terasa..:-p

violena
22.03.2010, 20:30:00
clar ca o sa fie extrem de cald... dar prefer caldura in detrimentul frigului...

anul trecut am fost la o nunta in 18 iulie... a fost cald ziua... a lesinat rau de tot o nasa si i-a fost super rau la alta in biserica... dar in local a fost criminal... neexistand aer conditionat... pana pe la 1 noaptea nu s-a putut sta in local... mai ales ca a fost o nunta cu peste 500 de persoane si era supraaglomerat...

sper sa faca fata aerul conditionat... doamne ajuta

Neata!!

Aina_js
22.03.2010, 20:44:36
clar ca o sa fie extrem de cald... dar prefer caldura in detrimentul frigului...

anul trecut am fost la o nunta in 18 iulie... a fost cald ziua... a lesinat rau de tot o nasa si i-a fost super rau la alta in biserica... dar in local a fost criminal... neexistand aer conditionat... pana pe la 1 noaptea nu s-a putut sta in local... mai ales ca a fost o nunta cu peste 500 de persoane si era supraaglomerat...

Exact la fel a patit sora mea cand a avut nunta pe 16 August 2008, toti stateam pe langa ea sa nu lesine si cand colo a lesinat nasa... ii dadusera timp doar sa puna coroanele mirilor, si preotul a zis ca e bine sa asteptam ca sa isi revina nasa ca sa iti indeplineasca pana la urma rolul...dar in zadar, pana la urma vaznad ca ea nu isi mai revenea au sunat la ambulanta...a fost oarecum teribil... si apoi zicea preotul ca sora mea si cumnatul, au fost primii miri care au tinut pe capete asa mult timp cununiile :-p La restaurant totul a fost genial din toate punctele de vedere, inclusiv al aerului conditionat. Pe la 0:00 a venit si nasa de la spital dupa ce a fost tinuta in perfuzii, galbena precum ceara si a stat pana dimineata, dar imaginati-va ca numai de nunta nu ii mai ardea ei. ( ca apoi sa zica babele: "Ei maica, a deocheat-o careva!!!" :[email protected] ;)) Dar stiti voi vorba aia.. Totul e bine cand se termina cu bine!!

PaulaOana21
22.03.2010, 21:08:26

noi avem noroc sa zicem asa k restaurantul este pozitionat intr-o padure....si e mai racoare decat in oras...sper sa puna la punct si climatizarea...sa nu avem surprize :-ss

PaulaOana21
22.03.2010, 21:09:09
Exact la fel a patit sora mea cand a avut nunta pe 16 August 2008, toti stateam pe langa ea sa nu lesine si cand colo a lesinat nasa... ii dadusera timp doar sa puna coroanele mirilor, si preotul a zis ca e bine sa asteptam ca sa isi revina nasa ca sa iti indeplineasca pana la urma rolul...dar in zadar, pana la urma vaznad ca ea nu isi mai revenea au sunat la ambulanta...a fost oarecum teribil... si apoi zicea preotul ca sora mea si cumnatul, au fost primii miri care au tinut pe capete asa mult timp cununiile :-p La restaurant totul a fost genial din toate punctele de vedere, inclusiv al aerului conditionat. Pe la 0:00 a venit si nasa de la spital dupa ce a fost tinuta in perfuzii, galbena precum ceara si a stat pana dimineata, dar imaginati-va ca numai de nunta nu ii mai ardea ei. ( ca apoi sa zica babele: "Ei maica, a deocheat-o careva!!!" :[email protected] ;)) Dar stiti voi vorba aia.. Totul e bine cand se termina cu bine!!

Aina avem nunta in aceeasi zi ;)))...:D

Aina_js
22.03.2010, 23:25:37
Aina avem nunta in aceeasi zi ;)))...:D

Am observat :-p , cred ca am mai zis, dar eu ma simt Ok cand stiu ca in acea zi o sa mai treaca prin ce trec si eu si alte miresici. Imaginati-va, dupa cativa ani dupa nunta, mereu o sa fie "legatura" ca am avut marele eveniment in aceeas zi, o sa fie genial.:* :* Dar pana o sa zicem..."Ehehe au trecut deja 5 ani de la nunta!!!!", trebuie sa trecem prin tunelul timpului si trebuie sa traim acele clipe UNICE la maxim, chiar daca sunt stresata la culme, am toata intentia si interesul sa profit si sa ma bucur de acele momente.

violena
23.03.2010, 12:57:21
eu am fost socata la nunta asta... nu am mai vazut pe cineva care sa lesine si sa nu isi revina... adica am vazut ca se clatina, a cazut jos , a fost dusa pe brate afara si tot nu si-a revenit... a avut noroc cu noi... eu aveam un evantai si prietenul meu avea in masina o sticla cu apa rece... am facut febra musculara de cat vant i-am facut... tipa era medic, ma mir ca nu si-a dat seama ce se intampla... cealalta nasa statea rezemata de o banca...fiindu-i(oare asa se scrie?) si ei rau... aia era preoteasa... dar cel mai ciudat mi s-a parut ca preotul a continuat slujba de parca nu s-ar fi intamplat nimic... nici o clipa nu s-a oprit... ceremonia a tinut o ora jumate in loc de 45 de minute cum e normal... ma gandesc ca si popa ala e om... si daca a vazut ca lesina lumea pe capete putea sa scurteze povestile... dar mirele urma sa devina popa si de aceea a tinut asa de mult... sa-l sfatuiasca...

Aina_js
23.03.2010, 17:39:30
Pe o parte mi se pare amuzant asa cum povestesti, dar traind momentul "live", cred ca nu e chiar asa. Cand s-a intamplat cu nasa lu' sora'mea preotul a oprit slujba, pt. ca urma ca nasa sa ia impreuna cu El cununiile de pe capetele mirilor si rolul asta nu putea fi inlocuit de altcineva, dar pana la urma a inlocuit-o sora ei ( matusa noatra )...Sora'mea, mai' mai' ca plangea de mila lu' nasa'sa, toate babele pe afara ziceau sa o muste pe biata femeie de deget, ba sa rupa hainele de pe ea , ca poate isi revine... ( babe nebune la cap ;)) ) Fata nasei urla printr-un colt a bisericii ca nu stia ce se intampla cu maica'sa si dc nu isi mai revenea. Eu, mama si-o bunica de'a mea nu o lasam sa iasa din biserica sa o vada pe maica'sa afara "lata" pe iarba, vanata pe la gura si toti acolo asupra ei, alte rude erau cu sora'mea ca sa nu i se faca si ei rau ( e o fire tare emotiva si firava ). Faza care ma socheaza pe mine, e ca nici femeia asta nu isi revenea, sa fi fost din cauza caldurii ???
Oricum a fost un moment oribil, sincer. Sa speram ca nu o sa trecem prin asa peripetii.

eu am fost socata la nunta asta... nu am mai vazut pe cineva care sa lesine si sa nu isi revina... adica am vazut ca se clatina, a cazut jos , a fost dusa pe brate afara si tot nu si-a revenit... a avut noroc cu noi... eu aveam un evantai si prietenul meu avea in masina o sticla cu apa rece... am facut febra musculara de cat vant i-am facut... tipa era medic, ma mir ca nu si-a dat seama ce se intampla... cealalta nasa statea rezemata de o banca...fiindu-i(oare asa se scrie?) si ei rau... aia era preoteasa... dar cel mai ciudat mi s-a parut ca preotul a continuat slujba de parca nu s-ar fi intamplat nimic... nici o clipa nu s-a oprit... ceremonia a tinut o ora jumate in loc de 45 de minute cum e normal... ma gandesc ca si popa ala e om... si daca a vazut ca lesina lumea pe capete putea sa scurteze povestile... dar mirele urma sa devina popa si de aceea a tinut asa de mult... sa-l sfatuiasca...

ana_elena
23.03.2010, 21:58:37
fetelor..eu mi-am ales iulie in speranta ca e mai putin canicula decat in august...desi iulie=cuptor:-B ...ma rog...eu o sa rog preotii din prima sa scurteze din predici (nu de alta dar pe mine personal ma plictiseeeeeeeeesc)..si la cum o sa fiu imbracata cu ditamai rochia, ditamai voalul in cap si cu toate emotiile..si cum sunt rea de caldura..mi-e sa nu lesin eu (sa vedem cine imi tine locul)..iarin local e aer conditionat..si o sa-i spun sa-l dea mai la rece, pt ca (desteapta de mine) vreau sfesnice cu lumanari pe fiecare masa..si sa stea aprinse toata noaptea ...ei na acolo caldura:))...dar la nunta cumnatei mele care a fost in august, a fost destul de racoare in local asa ca nu imi fac probleme..doar doamne fereste sa nu li se strice...dar ii mananc

cu lumanari aprinse pe masa in iulie..si cu fumul de la artificiile de pe ringul de dans de la dansul mirilor...parca imi doresc sa fac lumea sa lesine#-o

Aina_js
23.03.2010, 23:09:09
Sincer, eu te-asi sfatui sa nu zici nimic preotului in legatura cu scurtatul slujbei, pt. ca am senzatia ca o sa "te pui rau cu el" si asa o sa te tina 1:30h. cat normal e o slujba de nunta . De lumanari mi se pare o idee super, atata timp cate ai racoare in locatie.

fetelor..eu mi-am ales iulie in speranta ca e mai putin canicula decat in august...desi iulie=cuptor:-B ...ma rog...eu o sa rog preotii din prima sa scurteze din predici (nu de alta dar pe mine personal ma plictiseeeeeeeeesc)..si la cum o sa fiu imbracata cu ditamai rochia, ditamai voalul in cap si cu toate emotiile..si cum sunt rea de caldura..mi-e sa nu lesin eu (sa vedem cine imi tine locul)..iarin local e aer conditionat..si o sa-i spun sa-l dea mai la rece, pt ca (desteapta de mine) vreau sfesnice cu lumanari pe fiecare masa..si sa stea aprinse toata noaptea ...ei na acolo caldura:))...dar la nunta cumnatei mele care a fost in august, a fost destul de racoare in local asa ca nu imi fac probleme..doar doamne fereste sa nu li se strice...dar ii mananc

ana_elena
23.03.2010, 23:14:04
da..eu sunt innebunita dupa lumanarele, sfesnice si tot tacamul..problema este ca nu stiu daca au astia de la restaurant sau agentia pe care mi-o baga obligatoriu pe gat sfesnice...asa ca daca nu au, cred ca o sa inchiriez de la vreo alta agentie...sper sa fie posibil...dar vad ca agentiile nu prea au...sau au cum nu-mi plac mie...eu vreau sfesnice medii, cu 3 lumanari nu mai mult si clasice...

corinac
24.03.2010, 01:57:15
quote=ana_elena;3125718]fetelor..eu mi-am ales iulie in speranta ca e mai putin canicula decat in august...desi iulie=cuptor:-B ...ma rog...eu o sa rog preotii din prima sa scurteze din predici (nu de alta dar pe mine personal ma plictiseeeeeeeeesc)..si la cum o sa fiu imbracata cu ditamai rochia, ditamai voalul in cap si cu toate emotiile..si cum sunt rea de caldura..mi-e sa nu lesin eu (sa vedem cine imi tine locul)..iarin local e aer conditionat..si o sa-i spun sa-l dea mai la rece, pt ca (desteapta de mine) vreau sfesnice cu lumanari pe fiecare masa..si sa stea aprinse toata noaptea ...ei na acolo caldura:))...dar la nunta cumnatei mele care a fost in august, a fost destul de racoare in local asa ca nu imi fac probleme..doar doamne fereste sa nu li se strice...dar ii mananc[/quote]

in iulie deobicei ii f cald in august in ultimele saptamani parca ii mai racoare...sau poate doar parerea mea...:zz: asta nu mai depinde de noi,de vreme nu ne putem ocupa noi;))

violena
24.03.2010, 09:42:14
la nunta asta au fost 4 perechi de nasi... deci nu ar fi fost o problema de lesinau trei dintre nase... se lesina in biserica din cauza lumanarilor... lumanarea consuma mult mai repede oxigenul din jur... si fara oxigen lesini... nu stiu daca asta se aplica si lumanarilor cu gaz... ca daca e mai ok cu alea atunci o sa imi fac rost de ele

Pe o parte mi se pare amuzant asa cum povestesti, dar traind momentul "live", cred ca nu e chiar asa. Cand s-a intamplat cu nasa lu' sora'mea preotul a oprit slujba, pt. ca urma ca nasa sa ia impreuna cu El cununiile de pe capetele mirilor si rolul asta nu putea fi inlocuit de altcineva, dar pana la urma a inlocuit-o sora ei ( matusa noatra )...Sora'mea, mai' mai' ca plangea de mila lu' nasa'sa, toate babele pe afara ziceau sa o muste pe biata femeie de deget, ba sa rupa hainele de pe ea , ca poate isi revine... ( babe nebune la cap ;)) ) Fata nasei urla printr-un colt a bisericii ca nu stia ce se intampla cu maica'sa si dc nu isi mai revenea. Eu, mama si-o bunica de'a mea nu o lasam sa iasa din biserica sa o vada pe maica'sa afara "lata" pe iarba, vanata pe la gura si toti acolo asupra ei, alte rude erau cu sora'mea ca sa nu i se faca si ei rau ( e o fire tare emotiva si firava ). Faza care ma socheaza pe mine, e ca nici femeia asta nu isi revenea, sa fi fost din cauza caldurii ???
Oricum a fost un moment oribil, sincer. Sa speram ca nu o sa trecem prin asa peripetii.

Aina_js
24.03.2010, 10:26:54
Eu cred ca trebuie sa vorbim cu episcopul sa se modernizeze putin si sa puna aparate de aer conditionat in biserici, ca asa nu mai tine ;)) . Ca si asa da lumea bani si nimeni nu stie pe ce se duc..;-) GLUMESC !!! ( dar nu mi se pare o idee rea )

la nunta asta au fost 4 perechi de nasi... deci nu ar fi fost o problema de lesinau trei dintre nase... se lesina in biserica din cauza lumanarilor... lumanarea consuma mult mai repede oxigenul din jur... si fara oxigen lesini... nu stiu daca asta se aplica si lumanarilor cu gaz... ca daca e mai ok cu alea atunci o sa imi fac rost de ele

violena
24.03.2010, 11:41:48
si mie aproape mi s-a facut rau cand am fost de nasa... dar toate astea din cauza ca am tinut lumanarile in mana de la inceput pana la sfarsit si era destul de grele, plus de asta eu am tinut doua buchete in maini ca sa stea frumoase vreo 70 km pana am ajuns la mireasa acasa... mi s-a facut rau in sensul ca au inceput foarte tare sa imi tremure mainile si eu m-am panicat ca o sa lesin...

mai mare a fost panica ...

Eu cred ca trebuie sa vorbim cu episcopul sa se modernizeze putin si sa puna aparate de aer conditionat in biserici, ca asa nu mai tine ;)) . Ca si asa da lumea bani si nimeni nu stie pe ce se duc..;-) GLUMESC !!! ( dar nu mi se pare o idee rea )

Aina_js
24.03.2010, 18:00:16
Eu sper sa nu ne prinda canicula cea mare chiar in ziua nuntii noastre, dar char si asa de ar fi, trebuie sa fim calme sa nu ni se scurga machiajul de pe fata :D

si mie aproape mi s-a facut rau cand am fost de nasa... dar toate astea din cauza ca am tinut lumanarile in mana de la inceput pana la sfarsit si era destul de grele, plus de asta eu am tinut doua buchete in maini ca sa stea frumoase vreo 70 km pana am ajuns la mireasa acasa... mi s-a facut rau in sensul ca au inceput foarte tare sa imi tremure mainile si eu m-am panicat ca o sa lesin...

mai mare a fost panica ...

ana_elena
24.03.2010, 18:37:18
o sa avem de lucrat la aspectul asta:))sa fim calme

violena
24.03.2010, 20:10:45
calma... este chiar amuzant... eu ma vad doar ca si o bridezilla in toata regula... dar sa gandim pozitiv... pozitiv... pozitiv

o sa avem de lucrat la aspectul asta:))sa fim calme

ana_elena
24.03.2010, 20:59:11
dap..si eu...la temperamentul meu..ceva sa nu iasa bine si ma infurii ca naiba...

Aina_js
24.03.2010, 23:34:01
Stai linistita, ca nu esti singura care i se pune pata neagra daca ceva nu iesi cum ar trebui, dar ar trebui sa incercam sa ne calmam singure pt. ca e o zi destul de importanta si unica si nu merita sa o stricam...Chiar daca o sa ne enervam nu putem face nimic, faptul o sa fie consumat si trebuie sa ii dam inainte. Calm si Putere pt. a trece toate obstacolele care vor aparea in calea noastra.;-)

dap..si eu...la temperamentul meu..ceva sa nu iasa bine si ma infurii ca naiba...

ana_elena
25.03.2010, 12:43:08
dap...abia astept:)

salma_roxele
25.03.2010, 13:17:17
buna ma bucur ca nu sunt singura in ziua aia .am nevoie de sfaturi de idei ca dupa parerea mea va fi mare bataie de cap....sper pana la urma sa iasa totul bine.......pupici:* :* :">

ana_elena
25.03.2010, 14:16:40
o sa iasa perfect, nu bine! pup

just_u
25.03.2010, 14:38:41
buna ma bucur ca nu sunt singura in ziua aia .am nevoie de sfaturi de idei ca dupa parerea mea va fi mare bataie de cap....sper pana la urma sa iasa totul bine.......pupici:* :* :">

buna...nu esti singura :) sunt si eu pe aici...dar eu inca nu-mi bat capul cu pregatirile...si am capatat putina experienta (sper) de la nunta fratelui meu (unde m-am implicat destul de mult ;)) )

salma_roxele
25.03.2010, 18:30:22
buna...nu esti singura :) sunt si eu pe aici...dar eu inca nu-mi bat capul cu pregatirile...si am capatat putina experienta (sper) de la nunta fratelui meu (unde m-am implicat destul de mult ;)) )
asta e un lucru bun.eu nu am avut ocazia sa mai fac asta ...incerc sa ma descurc cu voi pe aici si cu netu':*

Aina_js
28.03.2010, 18:08:54
Eu sincera sa fiu, eu imi organizez totul pentru nunta telefonic si virtual, asa ca nu ai de ce sa iti faci probleme ca toate se pot rezolva, iar timpul e de partea noastra, noi inca mai avem 1 an si ceva pana la nunta si toate detaliile le vom aranja in voie. ;-)

asta e un lucru bun.eu nu am avut ocazia sa mai fac asta ...incerc sa ma descurc cu voi pe aici si cu netu':*

salma_roxele
29.03.2010, 13:43:39
Salutare Miresici De Iulie.............:* :* :*

ana_elena
29.03.2010, 17:45:50
salut fetelor..fetele din bucuresti, ati fost la targul de nunti?

balaceanu
29.03.2010, 20:24:34
doamne!:Omi.am aruncat ochii la miresicile de aprilie anul asta si toate parca sunt cu nervii la pamant.mai au mai putin de o luna si sunt emotionate si agitate.sper ca noi nu vom devenii la fel de isterice atunci cand ne va venii timpu.=))=))=))

ana_elena
29.03.2010, 20:30:39
well, cred ca totusi o sa trecem toate prin asta...desi noi avem un avantaj ca am inceput pregatirile devreme...

PaulaOana21
29.03.2010, 20:53:22
doamne!:Omi.am aruncat ochii la miresicile de aprilie anul asta si toate parca sunt cu nervii la pamant.mai au mai putin de o luna si sunt emotionate si agitate.sper ca noi nu vom devenii la fel de isterice atunci cand ne va venii timpu.=))=))=))

sper sa nu fim asa...pe mine de cate ori ma vede sora-mea cat de agitata sunt cand vb de nunta...mereu imi zice k ce a fost ea stresata...dar ce o sa fiu eu... :-p

violena
30.03.2010, 09:02:49
o sa intru si eu pe miresici de aprilie 2010 sa ma panichez un pic... numai sa vad ce zic ele ca ma apuca emotiile de parca eu m-as marita peste o luna

ana_elena
03.04.2010, 21:01:44
Paste Fericit miresicilor!!!!!

salma_roxele
03.04.2010, 21:47:26
In zi de sarbatoare cand clopote bat ,lumanari aprinse cu sufletul curat sa spunem impreuna “HRISTOS A INVIAT!:*

Aina_js
05.04.2010, 14:43:15
Adevarat a Inviat!!
Sa aveti parte de un Paste cat mai fericit alaturi de cei dragi.

In zi de sarbatoare cand clopote bat ,lumanari aprinse cu sufletul curat sa spunem impreuna “HRISTOS A INVIAT!:*

mitzuka
05.04.2010, 19:04:02
paste fericit!:*

MihaelaML
07.04.2010, 21:37:47
Bine v-am gasit ! Ma primiti si pe mine ? Mihaela sunt, din Bucuresti si am programat nunta pe 09.07.2011.

tcv16
07.04.2010, 22:44:22
Buna venit! Avem nunta in aceeasi zi :-p

ana_elena
08.04.2010, 15:24:44
bine ai venit! si cu mine nunta in aceeasi zi;-)>:D<

ubytzika
09.04.2010, 00:03:47
buna miresici de iulie 2011...ma prmitzi si pe mine...eu am nunta pe 17 iulie 2011o:-):*....bafta pt pregatiri la toate miresiciile<:-P<:-P<:-P

violena
09.04.2010, 09:48:27
bine ati venit fetelor noi si spor la pregatiri sa aveti

tu o sa ai nunta duminica? la o zi dupa nunta mea?

buna miresici de iulie 2011...ma prmitzi si pe mine...eu am nunta pe 17 iulie 2011o:-):*....bafta pt pregatiri la toate miresiciile<:-P<:-P<:-P

AnaMaria90
09.04.2010, 14:12:15
Salutare miresici!
Voi v-ati gandit la o suma pt rochita de mireasa ?:zz:Eu am pus suma maxima 3000 lei...:-s

just_dyna
11.04.2010, 12:51:04
Buna ma numesc roxana sunt din craiova si am nunta pe 23 iulie 2011.am rezervat restaurantul si acum cautam formatie,destul de dificil.pupici:*

Eu l-am ales dupa mai multe auditii pe Laurentiu Petrache si formatia sa.Canta la rest Craiova,dc inca nu ti-ai ales poti merge sa il asculti,mi se par buni,plus ca am cerut pareri despre el si numai de bine mi s-a spus.Sper sa fi facut o algere buna...Daca ti-ai ales deja spune-ne si noua pe cine :)

krys
12.04.2010, 09:44:12
Buna miresici!
Ma primiti si pe mine?! Sunt Cristina, din Bucuresti, pe 2 iulie 2011 va avea loc nunta. Noi inca nu am rezervat restaurantul, am gasit in schimb fotograful.

violena
12.04.2010, 11:19:12
bine ai venit krys

Buna miresici!
Ma primiti si pe mine?! Sunt Cristina, din Bucuresti, pe 2 iulie 2011 va avea loc nunta. Noi inca nu am rezervat restaurantul, am gasit in schimb fotograful.

kristinutza
12.04.2010, 13:07:45
Buna tuturor miresicilor de iulie....eu ma numesc cristina si am luat si eu marea decizie sa imi unesc destinul cu cel ales anul viitor in iulie problema este ca momentan suntem in spania si nu prea stiu cum merg treburile pe acolo asadar apelez la voi sa ma puneti in tema si in special fac apel catre miresicile din bistrita....[-o<ast rasp vostru si va urez spor la treaba...

ubytzika
12.04.2010, 16:24:17
rectifik...buna miresici de iulie 2011...ma prmitzi si pe mine...eu am nunta pe 24 iulie 2011ii ziua la iubi atunci si ne-am decis sa ne unim destinele de ziua lui de nastere...am rezervat restaurant...staroste si fotograf am gasit....mai avem nevoie de muzikanti:[email protected]:*....bafta pt pregatiri la toate miresiciile<:-P<:-P<:-P

violena
12.04.2010, 16:52:41
felicitari pt cele rezolvate... o sa gasesti si muzica... mai ai timp

rectifik...buna miresici de iulie 2011...ma prmitzi si pe mine...eu am nunta pe 24 iulie 2011ii ziua la iubi atunci si ne-am decis sa ne unim destinele de ziua lui de nastere...am rezervat restaurant...staroste si fotograf am gasit....mai avem nevoie de muzikanti:[email protected]:*....bafta pt pregatiri la toate miresiciile<:-P<:-P<:-P

ubytzika
13.04.2010, 00:28:12
multumesk mult violena:*

miresicile din 2011 iulie sunt cam ocupate...k nu prea intra sa vb de pregatiri(:|

violena
13.04.2010, 09:59:12
eu intru tot timpul pe aici... dar nimeni nu se inghesuie sa scrie... e adevarat ca acuma stagnez cu pregatirile... ar trebui sa ma interesez de foto video si muzica... dar deocamdata nu am idee... as vrea ceva ieftin si super bun... ceea ce nu o sa gasesc...

miresicile din 2011 iulie sunt cam ocupate...k nu prea intra sa vb de pregatiri(:|

Aina_js
13.04.2010, 13:42:15
Si eu intru mai mereu, dar cum nu prea se zice nimic, astept sa deschideti un subiect de vorba. Spre exemplu, pe mine ma framanta faptul ca nu stiu unde sa gasesc un make'up bun in Galati, dar cum timpul e de partea mea sper sa gasec vre-o unul in 1 an si ceva, pana la nunta. Voi cum o sa procedati la acest capitol??

Dana_B
13.04.2010, 16:32:00
Si eu intru mai mereu, dar cum nu prea se zice nimic, astept sa deschideti un subiect de vorba. Spre exemplu, pe mine ma framanta faptul ca nu stiu unde sa gasesc un make'up bun in Galati, dar cum timpul e de partea mea sper sa gasec vre-o unul in 1 an si ceva, pana la nunta. Voi cum o sa procedati la acest capitol??
eu nu am incredere sa ma las pe mana nimanui din galati ;)) o sa imi fac singura machiajul :D

mady_kara
13.04.2010, 17:05:13

buna si bbine ai venit? unde faci nunta?
intra si pe off topic miresici de 2011.....acolo suntem toate :D

Aina_js
13.04.2010, 17:23:52
Asa ma gandeam si eu in prima faza, dar cred ca in ziua nuntii nu o sa am calmul necesar sa imi fac o linie dreapta la ochi sau un contur la buze, asa ca imi incerc norocul in a gasi pe cineva cu o oarecare experienta, ca nici pe mana oricui nu ma las.

eu nu am incredere sa ma las pe mana nimanui din galati ;)) o sa imi fac singura machiajul :D

Dana_B
13.04.2010, 17:26:35
Asa ma gandeam si eu in prima faza, dar cred ca in ziua nuntii nu o sa am calmul necesar sa imi fac o linie dreapta la ochi sau un contur la buze, asa ca imi incerc norocul in a gasi pe cineva cu o oarecare experienta, ca nici pe mana oricui nu ma las.
e un salon la intersectia fara sens, nu mai stiu cum se numeste. am auzit lucruri bune despre cosmeticiana lor. cand ajungi in tara poti sa faci o proba;-)

balaceanu
13.04.2010, 17:34:00
faci nunta duminica?

AnaMaria90
13.04.2010, 20:23:00
Buna!
Eu zic k si in Galati sunt persoane profesioniste care isi fac treaba ca la carte cum se zice !daca te duci la un coafor mai bun si sa aiba macar putin renume o sa ai un make-up f reusit. Eu una am incredere in majoritatea saloanelor din Gl. ;-)

ubytzika
14.04.2010, 01:21:02
faci nunta duminica?
da pt k numa atunci am mai gasit liber la restaurant unde vrem noi....sambata mai era liber doar in aprilie....si mi s pare prea frigutz atunci pt nunta:-SS:-SS:-SS:-SS

coafura cum vreti sa o faceti in ziua cea mare?.....k la astaa tot mam gandit si nu stiu ink:-?:-???ati gasit modele de verighete??:">

Aina_js
14.04.2010, 10:21:22
Buna dimineata!!

La coafura m-am gandit asa in mare, am si gasit ceva poze pe net, dar prefer sa vorbesc cu tipa care o sa ma coafeze ca sa inteleaga exact ceea ce vreau. O sa fie ceva in genul unui semicoc dar foarte natural, nu vreau nimic sofisticat, eventual niste bucle... ( inca sunt in dubii, dar oricum o sa merg la ceva probe, pt. ca sunt si foarte perfectionista la capitolul --> imagine <-- )
Iar verighetele le avem vazute si un 90% suntem decisi asupra lor, dar o sa le luam c-am la anu' pe vremea asta.
Sincer pt. nunta catusi de cat avem totul vazut, dar acum urmeaza sa umblam dupa ele si sa punem in practica toate ideile care le avem pt. nunta noastra. :)

coafura cum vreti sa o faceti in ziua cea mare?.....k la astaa tot mam gandit si nu stiu ink:-?:-???ati gasit modele de verighete??:">

violena
14.04.2010, 10:31:52
si noi ne-am facut ideile generale... cel putin eu...

am vazut un model de verighete care sa ne place... ieri am salvat pe calculator niste poze cu coafuri care cred eu ca mi s-ar potrivi... m-am oprit asupra unui fotograf... oricum o sa fiu foarte atenta la nuntile la care merg anul asta sa vad pe cine au cu foto, video si cu muzica si daca imi place ceva o sa cer informatii...

eu zic ca timp mai este... nu are rost sa ne stresam de pe acuma... foto video si muzica anul asta si celelalte anul viitor cel mai probabil...

Buna dimineata!!

La coafura m-am gandit asa in mare, am si gasit ceva poze pe net, dar prefer sa vorbesc cu tipa care o sa ma coafeze ca sa inteleaga exact ceea ce vreau. O sa fie ceva in genul unui semicoc dar foarte natural, nu vreau nimic sofisticat, eventual niste bucle... ( inca sunt in dubii, dar oricum o sa merg la ceva probe, pt. ca sunt si foarte perfectionista la capitolul --> imagine <-- )
Iar verighetele le avem vazute si un 90% suntem decisi asupra lor, dar o sa le luam c-am la anu' pe vremea asta.
Sincer pt. nunta catusi de cat avem totul vazut, dar acum urmeaza sa umblam dupa ele si sa punem in practica toate ideile care le avem pt. nunta noastra. :)

Aina_js
14.04.2010, 10:44:51
Noi pana la momentul de fata avem luat restaurantul, fotografii si cameramanii, de restul urmeaza sa ne ocupam, dar in voie ca timp este.

si noi ne-am facut ideile generale... cel putin eu...

am vazut un model de verighete care sa ne place... ieri am salvat pe calculator niste poze cu coafuri care cred eu ca mi s-ar potrivi... m-am oprit asupra unui fotograf... oricum o sa fiu foarte atenta la nuntile la care merg anul asta sa vad pe cine au cu foto, video si cu muzica si daca imi place ceva o sa cer informatii...

eu zic ca timp mai este... nu are rost sa ne stresam de pe acuma... foto video si muzica anul asta si celelalte anul viitor cel mai probabil...

Aaaa si Dj'ul :-p

Noi pana la momentul de fata avem luat restaurantul, fotografii si cameramanii, de restul urmeaza sa ne ocupam, dar in voie ca timp este.

ana_elena
15.04.2010, 20:43:20
noi vrem sa ne luam si verighetele anul asta..si eu tot anul asta vreau sa imi iau rochia de mireasa..costumul lui la anul....a..si mai luam cate ceva din bautura..alcool...

Aina_js
16.04.2010, 17:55:43
De rochie si eu dau comanda tot anul asta dar mai pe la sfarsit ( octombrie-noiembrie ), dar verighetele si restul le lasam pt. la anu. Mie mi se pare oarecum devreme pt. a cumpara verighetele...dar fiecare se planifica cum e mai bine si cum considera ;-)

noi vrem sa ne luam si verighetele anul asta..si eu tot anul asta vreau sa imi iau rochia de mireasa..costumul lui la anul....a..si mai luam cate ceva din bautura..alcool...

violena
16.04.2010, 18:25:10
eu una nu planific ce si cand o sa cumpar... o sa cumpar atunci cand o sa am bani si atunci cand o sa gasesc ceva la care sa imi ramana gandul...

De rochie si eu dau comanda tot anul asta dar mai pe la sfarsit ( octombrie-noiembrie ), dar verighetele si restul le lasam pt. la anu. Mie mi se pare oarecum devreme pt. a cumpara verighetele...dar fiecare se planifica cum e mai bine si cum considera ;-)

Aina_js
16.04.2010, 18:42:15
Si asta e Ok ;-)

eu una nu planific ce si cand o sa cumpar... o sa cumpar atunci cand o sa am bani si atunci cand o sa gasesc ceva la care sa imi ramana gandul...

Buna Dimineata !!
Ce faceti fetelor?? Ce ati mai facut nou?? Pregatirile de nunta lente dar cu pasi decisi, presupun ;))
Sa aveti parte de o saptamana buna!!

violena
19.04.2010, 10:27:43
exact psai decisivi... eu inca testez piata in cautare de muzica video si foto... respectiv astept sa vad ce imi zic fetele care au nunta anul acesta... daca le-a placut de cei care au prestat la ele... si o sa mai fiu atenta si la nuntile la care merg eu... oricum am ochit deja pe cineva... si stiu cum sunt de obicei... degeaba caut ca tot la prima "iubire' ma intorc

asa a fost si cu sala... am ochit sala asta... mi-a fost in minte din prima luna de relatie(cand am mers la o nunta acolo) si aia a fost... nu am mers in alte locuri, nu am comparat ofertele...

Buna Dimineata !!
Ce faceti fetelor?? Ce ati mai facut nou?? Pregatirile de nunta lente dar cu pasi decisi, presupun ;))
Sa aveti parte de o saptamana buna!!