PDA

Versiunea completa : Restaurant Dunarea - Eforie Nord

lucky_clau23
07.12.2009, 19:11:40
fetelor ajutati ma.... cine a auzit de hotel dunarea?? e in eforie nord am auzit ca e nou... restaurant.. piscina etc... stiti pe cineva care a facut nunta acolo recent??? am sa ajung si eu in tara in ian si am sa ma duc sa l vad personal dar macar sa stiu la ce sa ma astept... astept raspunsuri^:)^

Joliutza
09.12.2009, 13:54:35
fetelor ajutati ma.... cine a auzit de hotel dunarea?? e in eforie nord am auzit ca e nou... restaurant.. piscina etc... stiti pe cineva care a facut nunta acolo recent??? am sa ajung si eu in tara in ian si am sa ma duc sa l vad personal dar macar sa stiu la ce sa ma astept... astept raspunsuri^:)^

De ce nu ai facut acest subiect la topicul de Restaurante? http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=143
Poate e mai usor de gasit acolo. E doar o sugestie.

lam
17.02.2010, 22:00:25
Fetelor eu la acest restaurant m-am decis sa raman,astept foste si viitoare miresici sa ne ne schimbam parerile despre acest local ... poopicei:*:*>:D<

lam
19.02.2010, 19:02:09

eu ales rest dunarea este f mare incap pana la 350 de persoane eu insa voi avea in jur de 250 ... este modern au si mese rotunde dar si patrate, gresie , mie mi-a placut. poti sa te uiti pe siteul lor la cum arata si sa iti faci o parere http://www.clubdunarea.ro/turvirtual.php ... te poop :*

ioana_adn
03.03.2010, 13:50:14
buna ,

cine imi poate da informatii despre Dunarea ?
meniuri , servire ?

merci

aroma_de_portocale
03.03.2010, 15:18:23
buna ,

cine imi poate da informatii despre Dunarea ?
meniuri , servire ?

merci
eu pot sa te ajut cu info despre meniu...intre 120si160 lei
noi am fost azi si am facut rezervare acolo..foarte curat si frumos iar doamna de acolo foarte politicoasa si de treaba...pe noi ne-a convis:)) am mutat chiar data nuntii doar pentru a face acolo:))
pe langa meniu mai platesti ospatarii si bucatari +seful de sala si bucatar sef...
Fructele, alunele si salatini din partea casei:)
bautura o aduceti de acasa, sau daca vreti o cumparati de la ei vin la carafa 5lei/l...
daca mai ai intrebari si pot sa te ajut...

aroma_de_portocale
03.03.2010, 15:19:11
eu ales rest dunarea este f mare incap pana la 350 de persoane eu insa voi avea in jur de 250 ... este modern au si mese rotunde dar si patrate, gresie , mie mi-a placut. poti sa te uiti pe siteul lor la cum arata si sa iti faci o parere http://www.clubdunarea.ro/turvirtual.php ... te poop :*
si eu tot la ei m-am hotarat...
ms pt informatii:*

ioana_adn
03.03.2010, 17:04:30
eu pot sa te ajut cu info despre meniu...intre 120si160 lei
noi am fost azi si am facut rezervare acolo..foarte curat si frumos iar doamna de acolo foarte politicoasa si de treaba...pe noi ne-a convis:)) am mutat chiar data nuntii doar pentru a face acolo:))
pe langa meniu mai platesti ospatarii si bucatari +seful de sala si bucatar sef...
Fructele, alunele si salatini din partea casei:)
bautura o aduceti de acasa, sau daca vreti o cumparati de la ei vin la carafa 5lei/l...
daca mai ai intrebari si pot sa te ajut...

multumesc pentru informatii .
ce nu inteleg de ce pe langa meniu se platesc si ospatarii etc ?
care este pretul lor ?
faza cu fructele alunele este ok ca nu le mai platesti
am vorbit cu o prietena care a fost la o nunta acolo anul trecut si era incantata ... zicea ca mancarea a fost buna si servirea in regula

pupi

aroma_de_portocale
03.03.2010, 17:15:51
care este pretul lor ?
am vorbit cu o prietena care a fost la o nunta acolo anul trecut si era incantata ... zicea ca mancarea a fost buna si servirea in regula

pupi
da se platesc ospatarii..150/ospatar...depinde cati invitati ai...
se mai platesc bucatarii 150/bucatar
sef de sala+bucatar sef 200/fiecare
oricum eu zic ca merita...mie una mi-a placut mult atat localul cat si felul in care au vorbit cei de acolo...

linda_1984
03.03.2010, 17:16:22
care este pretul lor ?

pupi
Cam peste tot se plateste personalul :ospatari, bucatari. Cel putin pe unde am intrebat eu asa era.

ioana_adn
03.03.2010, 17:24:42
da se platesc ospatarii..150/ospatar...depinde cati invitati ai...
se mai platesc bucatarii 150/bucatar
sef de sala+bucatar sef 200/fiecare
oricum eu zic ca merita...mie una mi-a placut mult atat localul cat si felul in care au vorbit cei de acolo...

am inteles .
amenajeaza ei restaurantul sau iti vei lua o firma separat pentru aranjamente ?

aroma_de_portocale
03.03.2010, 17:57:17
am inteles .
amenajeaza ei restaurantul sau iti vei lua o firma separat pentru aranjamente ?
mai restaurantul nu are prea mare nevoie de aranjamente speciale...probabil voi contacta o firma de decoratiuni pt aranjamentele florale...eventual o sa incerc la floraria din Ef nord.. sa vad...
tu? te-ai hotarat unde sa faci?
sau deocamdata prospectezi piata?

ioana_adn
03.03.2010, 22:16:21
mai restaurantul nu are prea mare nevoie de aranjamente speciale...probabil voi contacta o firma de decoratiuni pt aranjamentele florale...eventual o sa incerc la floraria din Ef nord.. sa vad...

nu am hotarat inca dar 80% tot aici la dunarea . Pe noi ne incanta ca au si camere unde putem caza invitatii ( vom avea nevoie pentru 100 ) . Am vazut camerel pe net si ne-au placut ... mai ales piscina ;;)

lam
03.03.2010, 22:51:43
ce imi place k mai sunt miresici care fac la dunarea ... am si eu cu cn discuta :D ... >:D< ... :*:*

voua v-au placut husele lor? mie nu si sunt si cam scumpicele (1 euro/buc) :D ... asa k imi voi aduce firma pt deco si m-am gandit sa imi fac aranjamentul pe un visiniu inchis sau o cireasa putreda ceva de genul pt k rest e foarte luminos si as vrea sa-i pun o pata de culoare :) voi ce ziceti?
aroma_de_portocale daca te duci in efo la florarie si afli ceva preturi trm si mie un pm plsik :*

aroma_de_portocale
03.03.2010, 23:03:39
ce imi place k mai sunt miresici care fac la dunarea ... am si eu cu cn discuta :D ... >:D< ... :*:*

voua v-au placut husele lor? mie nu si sunt si cam scumpicele (1 euro/buc) :D ... asa k imi voi aduce firma pt deco si m-am gandit sa imi fac aranjamentul pe un visiniu inchis sau o cireasa putreda ceva de genul pt k rest e foarte luminos si as vrea sa-i pun o pata de culoare :) voi ce ziceti?
aroma_de_portocale daca te duci in efo la florarie si afli ceva preturi trm si mie un pm plsik :*
mie mi s-au parut interesante..cine ti-a zis ca sunt 1 euro?am inteles ca o sa faca si pe alte culori...
O sa te anunt..(cu floraria)

lam
03.03.2010, 23:04:31
si eu tot la ei m-am hotarat...
ms pt informatii:*

npik :*:* , ma bucur ca l-ai ales <:-Ptu cam cate persoane ai??

lam
03.03.2010, 23:06:51
mie mi s-au parut interesante..cine ti-a zis ca sunt 1 euro?am inteles ca o sa faca si pe alte culori...
O sa te anunt..(cu floraria)

Knd am fost si am vb si am dat arvuna am intr dak intra in pretul meniului si husele si au zis k nu doar fetele de masa husele costa 1 Euro, daca vor face pana la anul altele si pe alte culori cu atat mai bn <:-P... :*

aroma_de_portocale
03.03.2010, 23:07:03
npik :*:* , ma bucur ca l-ai ales <:-Ptu cam cate persoane ai??
pai 200 200si ceva.. cam asa

lam
03.03.2010, 23:12:53
pai 200 200si ceva.. cam asa

eu am in jur de 250 280 si ma gandeam acum cum sa imi aranjez mesele in asa fel incat sa nu-i naglijez pe cei care vor sta in partea dreapta k ei nu prea vor vedea ce se va intampla in restul salonului si ai vazut k sunt 2 intrari una cea care are barul in fata si vara dechide usiile de pe mijloc, dar eu nu vreau sa le deschida si as vrea masa mare sa fie in fata cum intri pe usa cea care e in fata barului, pe o parte si alta mese si pe mijloc un culoar iar de la ult stalp pana in bar si in intrare sa fac ringul ... acum nush exact voi vedea acolo knd ma voi duce k asa nu prea imi dau seama cum va sta , voi veni si eu la tn la nunta sa trag putin cu ochiul sa vad cum iti aranjeaza mesele, si altele, :*

ioana_adn
03.03.2010, 23:24:12
eu am in jur de 250 280 si ma gandeam acum cum sa imi aranjez mesele in asa fel incat sa nu-i naglijez pe cei care vor sta in partea dreapta k ei nu prea vor vedea ce se va intampla in restul salonului si ai vazut k sunt 2 intrari una cea care are barul in fata si vara dechide usiile de pe mijloc, dar eu nu vreau sa le deschida si as vrea masa mare sa fie in fata cum intri pe usa cea care e in fata barului, pe o parte si alta mese si pe mijloc un culoar iar de la ult stalp pana in bar si in intrare sa fac ringul ... acum nush exact voi vedea acolo knd ma voi duce k asa nu prea imi dau seama cum va sta , voi veni si eu la tn la nunta sa trag putin cu ochiul sa vad cum iti aranjeaza mesele, si altele, :*

hihi ... pai vin si eu atunci sa trag cu ochiul ;;) . Eu inca nu am fost la restaurant , doar in poze ce am vazut ... ideea e ca as vrea ca totul sa fie open space , toata lumea sa vada pe toata lumea .
eu am in jur de 200 pers .
vroiam sa va intreb daca accesul la piscina se face din restaurant ? sau este in alta parte ...

ma bucur ca am gasit miresici care fac nunta acolo , asa ne mai sfatuim si noi >:D<

pupi

aroma_de_portocale
03.03.2010, 23:27:25
noi o sa lasam la mijloc ringul..iar stanga-dreapta invitatii..am ales sa folosim doar mese rotunde..

Te astept cu drag..problema e la cine trag eu cu ochiul?:)))

lam
03.03.2010, 23:30:04
hihi ... pai vin si eu atunci sa trag cu ochiul ;;) . Eu inca nu am fost la restaurant , doar in poze ce am vazut ... ideea e ca as vrea ca totul sa fie open space , toata lumea sa vada pe toata lumea .
vroiam sa va intreb daca accesul la piscina se face din restaurant ? sau este in alta parte ...

ma bucur ca am gasit miresici care fac nunta acolo , asa ne mai sfatuim si noi >:D<

pupi

piscina e in complex unde sunt camerele si rest este in alta parte k sa iti poti da seama e o strada si pe partea dreapta este complexul cu 3 sau 4 pavilioane cu camere cu receptie piscina si toate cele si pe partea stanga de strada este restaurantul, dar daca este pt nijte poze pe la piscina si prin parcul cu verdeata putem sa mergem si noi sa facem :D ... si eu ma bucur k am miresici cu care sa imi schimb si eu parerile despre rest k pana akum eram singurik ^:)^ ... :*:*

lam
03.03.2010, 23:33:48
noi o sa lasam la mijloc ringul..iar stanga-dreapta invitatii..am ales sa folosim doar mese rotunde..

Te astept cu drag..problema e la cine trag eu cu ochiul?:)))

las k o sa mai ma duc eu pe la rest zilele astea si o sa intr knd va fi prima nunta din sezonul 2010 si iti spun poate nu o fi a ta prima :d ... si mergem aman2 k sa ai si tu la cn sa tragi cu ochiul ;-) ... :*

aroma_de_portocale
03.03.2010, 23:34:14

pupi
si tu esti binevenita..pai la mine toata lumea va vedea pe toata lumea..
la piscina se ajunge pe o alee..in fata restaurantului..cam la 100 de m sau mai bine...

aroma_de_portocale
03.03.2010, 23:36:28
las k o sa mai ma duc eu pe la rest zilele astea si o sa intr knd va fi prima nunta din sezonul 2010 si iti spun poate nu o fi a ta prima :d ... si mergem aman2 k sa ai si tu la cn sa tragi cu ochiul ;-) ... :*
nu e a mea prima..mai au..numai luna iulie era libera si cateva date prin sept..si probabil mai sunt...atat am aflat eu ca se invartea la data pe care o vroiam eu...

aroma_de_portocale
03.03.2010, 23:37:36
piscina e in complex unde sunt camerele si rest este in alta parte k sa iti poti da seama e o strada si pe partea dreapta este complexul cu 3 sau 4 pavilioane cu camere cu receptie piscina si toate cele si pe partea stanga de strada este restaurantul, dar daca este pt nijte poze pe la piscina si prin parcul cu verdeata putem sa mergem si noi sa facem :D ... si eu ma bucur k am miresici cu care sa imi schimb si eu parerile despre rest k pana akum eram singurik ^:)^ ... :*:*
app de poze la piscina...cred ca ar arata bine noapte...cum e luminata..
si eu ma bucur ca am cu cine schimba pareri:D

lam
03.03.2010, 23:38:05
nu e a mea prima..mai au..numai luna iulie era libera si cateva date prin sept..si probabil mai sunt...atat am aflat eu ca se invartea la data pe care o vroiam eu...

f bn cat mai multe sa avem mai multe idei de unde "fura";))

ioana_adn
04.03.2010, 09:43:43
piscina arata super noaptea :x este f frumos luminata . Am vazut in poze :-p .
mergem si noi week asta sa vb la restaurant si sa rezervam daca ne place .

va tin la curent

pupi miresici

aroma_de_portocale
04.03.2010, 11:05:20

va tin la curent

pupi miresici
succes! sunt sigura ca o sa iti placa:)

aroma_de_portocale
08.03.2010, 10:01:57

va tin la curent

pupi miresici
Ce ai facut pana la urma?

ioana_adn
09.03.2010, 11:55:14
buna miresici !

am fost in week la Dunarea si ne-a placut ce am vazut :x . Asa ca ne-am hotarat sa facem si noi acolo . nu are rost sa va povestesc impresii pt ca sunt aceleasi pe care le-am citit si la voi .
singurul lucru care nu prea mi-a placut sunt husele de scaun . Nu prea imi plac fundele alea :-s . Astept poze de la tipa de acolo si cu alte culori , pt ca nici auriul ala nu prea m-a incantat .
voi v-ati gandit la alte aranjamente ?

pupi

o sa facem nunta in acelasi loc !!!!!!!!>:D<

aroma_de_portocale
09.03.2010, 14:20:42
buna miresici !

am fost in week la Dunarea si ne-a placut ce am vazut :x . Asa ca ne-am hotarat sa facem si noi acolo . nu are rost sa va povestesc impresii pt ca sunt aceleasi pe care le-am citit si la voi .
singurul lucru care nu prea mi-a placut sunt husele de scaun . Nu prea imi plac fundele alea :-s . Astept poze de la tipa de acolo si cu alte culori , pt ca nici auriul ala nu prea m-a incantat .

pupi

Felicitari! Mai ..despre huse ce sa zic...astept si eu sa le vad pe cele noi...
Dar si cele cu funda pot sa iti zic ca imi plac mai mult decat husele simple din satin...nu stiu..acum fiecare cu ce-i place....

ioana_adn
10.03.2010, 10:20:28
da nici eu nu as vrea din saten . Acum asteptam si alte modele sa vedem cum vin , poate totusi o sa-mi placa ceva .

pupi

lam
10.03.2010, 15:23:38
Da nici mie nu mi-au placut husele,mai asteptam sa vedem ce mai fac, dak nu eu oricum imi aduc firma d decoratiuni si o sa imi pun si huse la socoteala dak nu imi plac cele pe care le fac ei sau nu au culoarea pe care o vrea ( cireasa putreda, visina,ceva d genul. pup

aroma_de_portocale
10.03.2010, 15:38:00
fetelor voi pentru ce mese optati?noi vrem sa le punem pe cele rotunde...si cu fructierele acelea in mijloc, nu stiu daca vom mai avea loc si de aranjamente florale..:(

lam
10.03.2010, 16:06:37
fetelor voi pentru ce mese optati?noi vrem sa le punem pe cele rotunde...si cu fructierele acelea in mijloc, nu stiu daca vom mai avea loc si de aranjamente florale..:(

eu nu m-am hotarat la mese, cele rotunde au 6 locuri iar mie pt 250 pers mi-ar trebui vreo 42 d mese ar fi prea multe asa k ma gandesc sa le combin cu cele patrate ...

lam
10.03.2010, 21:12:32
buna miresici !

pupi

felicitari pentru alegere, noi suntem primele in agenmda cu nunta in 2011 :D ... :*:*

ioana_adn
11.03.2010, 12:52:28
noi o sa punem mesele rotunde , mi se par mai elegante si mai frumoase .
in legatura cu husele tu de unde iti aduci firma si ai idee cat costa ?

pupi

ioana_adn
11.03.2010, 12:55:49
felicitari pentru alegere, noi suntem primele in agenmda cu nunta in 2011 :D ... :*:*

daaa , abia astept ;))
eu zic sa mergem si vara asta cand au nunti sa vedem cum aranjeaza acolo , poate ne mai inspiram si noi :-p

pupi :*

lam
11.03.2010, 16:09:37
daaa , abia astept ;))
eu zic sa mergem si vara asta cand au nunti sa vedem cum aranjeaza acolo , poate ne mai inspiram si noi :-p

da mergem cum sa nu ;) prima nunta e pe 8 mai :D ,am fost azi si am vorbit despre bautura sa imi trmita mail cu cata bautura ne-ar trebui au facut husele noi pe roz, crem, si albastru din saten sunt, dar eu nu le vreau, eu vreau salonul aranjat pe visiniu si se si potriveste cu salonul k mai au parti pe pereti din lemn cu aceeasi culoare :D. am vorbit si cu mai multe firme de deco si am ales una care are niste preturi super husa de scaun e 2.5 ron, si au mai multe iti trm pm cu firma daca vrei, k eu vreau si covor rosu la intrare, arcada, masa mare sa fie aranjata cu perdea de lumini, etc ...poopi :*:*

blonda1111
11.03.2010, 16:38:53
da mergem cum sa nu ;) prima nunta e pe 8 mai :D ,am fost azi si am vorbit despre bautura sa imi trmita mail cu cata bautura ne-ar trebui au facut husele noi pe roz, crem, si albastru din saten sunt, dar eu nu le vreau, eu vreau salonul aranjat pe visiniu si se si potriveste cu salonul k mai au parti pe pereti din lemn cu aceeasi culoare :D. am vorbit si cu mai multe firme de deco si am ales una care are niste preturi super husa de scaun e 2.5 ron, si au mai multe iti trm pm cu firma daca vrei, k eu vreau si covor rosu la intrare, arcada, masa mare sa fie aranjata cu perdea de lumini, etc ...poopi :*:*
Rapide miresicile de 2011 ;;) ...Puse pe treaba nu gluma. Noi mai avem destul de multicele de rezolvat #-o

aroma_de_portocale
11.03.2010, 16:52:13
Rapide miresicile de 2011 ;;) ...Puse pe treaba nu gluma. Noi mai avem destul de multicele de rezolvat #-o
daaaa...mie-mi zici:)))

ioana_adn
12.03.2010, 10:07:52
pai mai bine sa rezolvam din timp si apoi stam mai linistite ... eu stau in bucuresti si imi va fi si mai greu deoarece in cta vin cam o data de luna si doar in weekenduri

daaa??? ca eu am vb cu tipa sa-mi trimita poze cu noile huse dar cred ca a uitat ... am s-o sun. si cum sunt noile huse ? acelasi model cu funde ca cele aurii sau sunt mai lungi ?
pe mine m-ar incanta si cu albastru pt ca as vrea sa fac ceva marinaresc ;)) .
te rog sa-mi trimit si pm cu firma pe care ai gasit-o

pupi

lam
12.03.2010, 13:15:06
[quote=ioana_adn;3082409]pai mai bine sa rezolvam din timp si apoi stam mai linistite ... eu stau in bucuresti si imi va fi si mai greu deoarece in cta vin cam o data de luna si doar in weekenduri

daaa??? ca eu am vb cu tipa sa-mi trimita poze cu noile huse dar cred ca a uitat ... am s-o sun. si cum sunt noile huse ? acelasi model cu funde ca cele aurii sau sunt mai lungi ?
pe mine m-ar incanta si cu albastru pt ca as vrea sa fac ceva marinaresc ;)) .
te rog sa-mi trimit si pm cu firma pe care ai gasit-o

nu, nu sunt acelasi model ca si cele cu funde sunt din saten si au capace diferite culori roz, albastru si cre, pe cele albastre nu le-am vazut k nu le avea expuse, tu ce meniu ai ales??

:*:*

lam
12.03.2010, 15:21:43
fetelor voi faceti tortul la cofetaria cu care lucreaza restaurantul?? "dumi " am inteles k se numeste si au sediul in piata la ciresica, am inteles k e convenabil la pret si daca il facem prin intermediul rest mai scade putin :D , eu am zis de ziua miresoiului meu in mai sa ii fac un tort acolo sa vedem cum lucreaza si daca e sa fie bun poate facem si la nunta. :*:*

pai eu vreau anul acesta sa trm trb cu restaurantul, foto-video si formatia (deja le-am arvunit pe toate) si sa incep sa imi umpar din bautura whisky, vodka, martini, cinzano,etc alcoolicele, ca astea nici nu se strik si nici nu se "demodeaza" cum ar fi daca mi-as lua acum accesoriile pt nunta (marturii,invitatii,etc) k poate vad altele mai frum si regret k le-am luat de acum. sa ma interesez cum merg preturile si la firmele de decoratiuni, si mai sunt asa de multe, nu am sa ma plictisesc nul acesta am o activitate :D ... poop :*:*

ioana_adn
13.03.2010, 09:05:49
noi am ales meniul de 140 ron .. Mi s-a parut cel mai ok , dar as vrea sa schimb pestele ... nu prea ma incanta pangasius.
cofetaria dumi face prajituri fff bune

pupi

rebela_04
13.03.2010, 10:23:24
fetelor voi faceti tortul la cofetaria cu care lucreaza restaurantul?? "dumi " am inteles k se numeste si au sediul in piata la ciresica, am inteles k e convenabil la pret si daca il facem prin intermediul rest mai scade putin :D , eu am zis de ziua miresoiului meu in mai sa ii fac un tort acolo sa vedem cum lucreaza si daca e sa fie bun poate facem si la nunta. :*:*

pai eu vreau anul acesta sa trm trb cu restaurantul, foto-video si formatia (deja le-am arvunit pe toate) si sa incep sa imi umpar din bautura whisky, vodka, martini, cinzano,etc alcoolicele, ca astea nici nu se strik si nici nu se "demodeaza" cum ar fi daca mi-as lua acum accesoriile pt nunta (marturii,invitatii,etc) k poate vad altele mai frum si regret k le-am luat de acum. sa ma interesez cum merg preturile si la firmele de decoratiuni, si mai sunt asa de multe, nu am sa ma plictisesc nul acesta am o activitate :D ... poop :*:*

eu tot la ei l-am facut dar nu prin restaurant ci direct la ei...delicios a fost...=P~ (am luat cu noi si inluna de miere :) )

lam
13.03.2010, 14:33:52
eu tot la ei l-am facut dar nu prin restaurant ci direct la ei...delicios a fost...=P~ (am luat cu noi si inluna de miere :) )

Am sa merg si eu sa degust ceva d la ei,dar din cat am vazut k scriu miresicile numai d bine cred k la ei ramanem, ce preturi au?

aroma_de_portocale
14.03.2010, 14:30:36
a primit vre-una dintre voi poze cu noile huse? Eu ma duc maine la local, dar ma roade curiozitatea...

lam
14.03.2010, 21:40:57
a primit vre-una dintre voi poze cu noile huse? Eu ma duc maine la local, dar ma roade curiozitatea...

eu le-am vazut knd am fost sa vb de bautura ... nu sunt ceea ce caut eu , eu am zis k oricum imi aduc firma de deco si imi aranjeaza si sala numai stau dupa ei dak fac sau nu huse pe visiniu inchis ca oricum si cu firma si fara tot le platesc dak intrau in pretul meniului sau erau gratis aranjametul salii mai ziceam sa fac economie si le luam pe cele pe care le aveau dar daca tot nu sunt gratis si le platesc, mai bn platesc ceea ce imi place ;) ... :*:* sa imi zici ce parere ai dup ce le vezi :*

aroma_de_portocale
14.03.2010, 21:50:32
eu le-am vazut knd am fost sa vb de bautura ... nu sunt ceea ce caut eu , eu am zis k oricum imi aduc firma de deco si imi aranjeaza si sala numai stau dupa ei dak fac sau nu huse pe visiniu inchis ca oricum si cu firma si fara tot le platesc dak intrau in pretul meniului sau erau gratis aranjametul salii mai ziceam sa fac economie si le luam pe cele pe care le aveau dar daca tot nu sunt gratis si le platesc, mai bn platesc ceea ce imi place ;) ... :*:* sa imi zici ce parere ai dup ce le vezi :*
ok o sa iti zic:) eu una chiar sunt curioasa sa vad cum arata...

ioana_adn
15.03.2010, 10:26:30
nici eu n-am primit poze ... O s-o sun sa-i zic sa-mi trimita pt ca eu sunt in bucuresti si nu am rabdare pana ajung la cta . Dar daca mai mergeti voi puteti sa le pozati ?

aroma_de_portocale
15.03.2010, 21:02:47
nici eu n-am primit poze ... O s-o sun sa-i zic sa-mi trimita pt ca eu sunt in bucuresti si nu am rabdare pana ajung la cta . Dar daca mai mergeti voi puteti sa le pozati ?

Buna, eu le-am vazut dar sunt un pic largute si nu mi-au placut, noi mergem pe cele pe care le aveau initial...chiar daca sunt putin incarcate...
P.S zicea dna Zaharia ca dupa ce am fost noi au mai venit 3 perechi pentru 2011, am tarat piciorul....ma gandeam ca sunteti voi miresicile de aici:)) trebuie sa-i cer comision pentru recomandare:)))
Voi ati contactat formatia recomandata de dansa? m-ar interesa cat cer....

ioana_adn
15.03.2010, 21:59:53
este o problema cu husele astea #-o . dar mai e timp sa ne hotaram.
in legatura cu formatia noi i-am luat pe Omega Band . Nu stiu pe cine recomanda cei de la restaurant .

pupi >:D<

aroma_de_portocale
15.03.2010, 22:57:35
este o problema cu husele astea #-o . dar mai e timp sa ne hotaram.
in legatura cu formatia noi i-am luat pe Omega Band . Nu stiu pe cine recomanda cei de la restaurant .

daaa..e timp sa ne gandim si sa ne razgandim in legatura cu aranjamentele pentru local...eu de ex nu cred ca voi pune flori pe mesele invitatilor, mesele fiind rotunde, daca punem suportul acela pt fructe, nu mai este loc si de flori..o sa punem doar la masa noastra si pe chestiile acele din beton(cred) care delimiteaza ringul de partile laterale...si..ma mai gandesc..o sa ma duc in mai sa vad o nunta si ma inspir de acolo:D

lam
15.03.2010, 23:25:46
acum doar ce i-am trm si eu tot ce vreau unei firme de decoratiuni sa vad cam cat ar ajunge costurile unui aranjamnet de salon, biserik, si va voi spune cum sta treaba, si eu am ales tot mesele rotunde si nici eu nu voi pune flori pe masa invitatiilor k nu voi mai avea unde :D ... :*

ioana_adn
16.03.2010, 11:08:32
da sa ne spui si noua la cat ajung decoratiunile . Eu ma gandeam sa fac o tema marina ( am multi din bucuresti cam 100 de pers ) si ar fi dragut pentru ei sa fac ceva specific marinaresc . Asa ca invitatiile si marturiile vor fi cu scoici :-p . Si nu stiu ce huse sa pun ...

acum doar ce i-am trm si eu tot ce vreau unei firme de decoratiuni sa vad cam cat ar ajunge costurile unui aranjamnet de salon, biserik, si va voi spune cum sta treaba, si eu am ales tot mesele rotunde si nici eu nu voi pune flori pe masa invitatiilor k nu voi mai avea unde :D ... :*

tu ce meniu ai ales ? Ti-a spus ceva de genul ca in 2011 se vor modifica preturile ? Noi l-am ales pe cel de 140 ron si nu ne-a zis nimic in legatura ci cresterea preturilor .

eu as pune si flori si fructe combinate intr-un fel pe acel suport .

lam
16.03.2010, 11:32:23
tu ce meniu ai ales ? Ti-a spus ceva de genul ca in 2011 se vor modifica preturile ? Noi l-am ales pe cel de 140 ron si nu ne-a zis nimic in legatura ci cresterea preturilor .

in legatura cu meniul ast mailul dnei zaharia sa mi-l trm cu toate meniurile si cu gramajul la fiecare si sa ma hotarasc aksa cum le combin, k mi-a spus k majoritratea nuntilor au combinat meniul 1 cu 2 si au ajuns undeva pe la 130 ron si a fost destul de incarcat k am vazut poze, eu oricum ma voi duce sa vad pe farfurii cum ar fi aranjat meniul pe care-l vreau, asa usor de mn nu skp :D ... am fost si la dumy am luat nijte parjituri si erau tare bune, dar nu am vb de tort k nu era acolo dl dumi patronul, dar cred k la ei ramanem cu tortul :*

si in legatura cu pretul ea ne-a spus, k nu stie dak va creste ea spera sa nu mai creasca, dar totusi daca se vor mai ridica preturile nu o sa fie o suma f mare, si ne-a zis k la ce nu poate sa ne garanteze k nu vor mai fi la fel preturile sunt la ospatari k nu stie daca vor mai vrea 100 sau 150 ron :*:*

aroma_de_portocale
16.03.2010, 13:17:27
in legatura cu meniul ast mailul dnei zaharia sa mi-l trm cu toate meniurile si cu gramajul la fiecare si sa ma hotarasc aksa cum le combin, k mi-a spus k majoritratea nuntilor au combinat meniul 1 cu 2 si au ajuns undeva pe la 130 ron si a fost destul de incarcat k am vazut poze, eu oricum ma voi duce sa vad pe farfurii cum ar fi aranjat meniul pe care-l vreau, asa usor de mn nu skp :D ... am fost si la dumy am luat nijte parjituri si erau tare bune, dar nu am vb de tort k nu era acolo dl dumi patronul, dar cred k la ei ramanem cu tortul :*

si in legatura cu pretul ea ne-a spus, k nu stie dak va creste ea spera sa nu mai creasca, dar totusi daca se vor mai ridica preturile nu o sa fie o suma f mare, si ne-a zis k la ce nu poate sa ne garanteze k nu vor mai fi la fel preturile sunt la ospatari k nu stie daca vor mai vrea 100 sau 150 ron :*:*
eu oricum dau 150/ospatar..asa ca...pe noi ne bate gandul sa alegem prima varianta de meniu...ca e destula mancare si din invitatii nostri pe care am intrebat de peste s-au strambat.. asa ca...nu are rost sa mai luam daca nu se mananca...

lam
16.03.2010, 13:21:44
eu oricum dau 150/ospatar..asa ca...

tu de cati ospatari ai nevoie?? eu am in jur de 13 15 asa mi-a zis k am peste 200 de pers, si oricum cat le voi da 100 150 trb sa se miste ca furnicile prin restaurant k am fost la destule nunti si nu mare mi-a fost mirarea k abia ii gaseai printre mese si daca vroiai ceva ast mult si bine, iar lucrul asta eu vreau sa-l evit si sa le spun din start k pt 150 de fiecare sa zboare pe langa mese :D ... asa sunt eu mai a draq` :))

lam
16.03.2010, 13:27:59
eu oricum dau 150/ospatar..asa ca...pe noi ne bate gandul sa alegem prima varianta de meniu...ca e destula mancare si din invitatii nostri pe care am intrebat de peste s-au strambat.. asa ca...nu are rost sa mai luam daca nu se mananca...

aaa eu nu exclud pestele, sa fie mancare sa se sature toti, oricum cat de perfecta ar fi o nunta tot se gaseste cineva sa comenteze ceva ... asa k stai linistita si cu si fara voi sa va simtiti bine =P~. s
eu mai am o problema, am in jur de 10 copii cu varste intre 4 si 9 ani si nu cred k poate un copil sa pape 4 feluri de mancare, si ca sa nu ii mai trec si pe ei la un meniu intreg de fiecare m-am gansit sa combin 3 4 meniuri si sa le faca lor pe 2 3 platouri aceeasi mancare, voi ce ziceti??

aroma_de_portocale
16.03.2010, 14:36:56
tu de cati ospatari ai nevoie?? eu am in jur de 13 15 asa mi-a zis k am peste 200 de pers, si oricum cat le voi da 100 150 trb sa se miste ca furnicile prin restaurant k am fost la destule nunti si nu mare mi-a fost mirarea k abia ii gaseai printre mese si daca vroiai ceva ast mult si bine, iar lucrul asta eu vreau sa-l evit si sa le spun din start k pt 150 de fiecare sa zboare pe langa mese :D ... asa sunt eu mai a draq` :))
pai eu voi avea 9 ospatari ...ca avem in jur de 200 de persoane...5 bucatari sef sala+bucatar sef..in total vreo 2500 ma costa...oricum si eu vreau sa vorbesc inainte cu ei, sa le spun ce asteptari am , sa nu existe dimineata nemultumiri..bridezilla:))

aroma_de_portocale
16.03.2010, 14:41:03
aaa eu nu exclud pestele, sa fie mancare sa se sature toti, oricum cat de perfecta ar fi o nunta tot se gaseste cineva sa comenteze ceva ... asa k stai linistita si cu si fara voi sa va simtiti bine =P~. s
eu mai am o problema, am in jur de 10 copii cu varste intre 4 si 9 ani si nu cred k poate un copil sa pape 4 feluri de mancare, si ca sa nu ii mai trec si pe ei la un meniu intreg de fiecare m-am gansit sa combin 3 4 meniuri si sa le faca lor pe 2 3 platouri aceeasi mancare, voi ce ziceti??
cred ca poti vorbi cu dna Zaharia sa iti amenajeze o masa special pentru copii, cu un meniu mai micutz, ceva...o sa iti dea sfaturi ce si cum ca e super de treaba...

ioana_adn
16.03.2010, 20:57:03
si eu tot 9 ospatari deci 2500 ron asa mi-a calculat si mie . Noi punem si pestele mai ales v-am zis as vrea sa fac nunta pe o tema marinareasca ;-)
nu stiam ca se pot combina meniurile ... ne poti da detalii

aroma_de_portocale
16.03.2010, 20:58:19
si eu tot 9 ospatari deci 2500 ron asa mi-a calculat si mie . Noi punem si pestele mai ales v-am zis as vrea sa fac nunta pe o tema marinareasca ;-)
nu stiam ca se pot combina meniurile ... ne poti da detalii

Pai poti face chiar tu un meniu din cele 3 variante...poti scoate si adauga ce vrei...

ioana_adn
16.03.2010, 21:02:00
aaa super . uite ce bine e de voi ca sunteti la cta acolo si comunicati mai bine decat mine la bucuresti #-o . Noi am vrea sa schimbam pestele in primul rand , in loc de pangasius vrem salau sau ceva mai romanesc asa .
Dar vom discuta cu cei de acolo cand venim in Cta .

abia astept sa trec pe la tine la nunta vara asta ca sa ma inspir >:D<

pupi

lam
16.03.2010, 21:13:25
cred ca poti vorbi cu dna Zaharia sa iti amenajeze o masa special pentru copii, cu un meniu mai micutz, ceva...o sa iti dea sfaturi ce si cum ca e super de treaba...

da knd am fost si am arvunit nu am vorbit toate detaliile tocmai pt a-mi mai face drumuri pe acolo :D, ba de una ba de alta k sa fiu in tema cu tot ce se petrece :D ...
am fost si am vb de tort am vazut si 3 cataloage cu modelele facute de ei si am ales 3 modele am sa pun poze si sa imi spuneti ce parere aveti si care as pute sa-l aleg.
noua pt 250 pers ne-a spus k ar fi nevoie de 25 kg de tort dar cred k 20 kg ar fi suficient pt k pana la tort sigur nu va mai fi toata lumea ... :*:*

aroma_de_portocale
16.03.2010, 21:41:40
da knd am fost si am arvunit nu am vorbit toate detaliile tocmai pt a-mi mai face drumuri pe acolo :D, ba de una ba de alta k sa fiu in tema cu tot ce se petrece :D ...
am fost si am vb de tort am vazut si 3 cataloage cu modelele facute de ei si am ales 3 modele am sa pun poze si sa imi spuneti ce parere aveti si care as pute sa-l aleg.
noua pt 250 pers ne-a spus k ar fi nevoie de 25 kg de tort dar cred k 20 kg ar fi suficient pt k pana la tort sigur nu va mai fi toata lumea ... :*:*
smechera :)) Hai sa ne mutam la topicul pt cofetarii sa nu fim off topic..chiar ma intereseaza mai multe detalii..

lam
30.03.2010, 21:00:38
fetelor am prm lista cu aprox cata bautura imi trb la nunta, pt 250-280 pers max. :
-
In cazul in care se face bar la intrare calculatia este urmatoarea :
- Pentru bauturi alcoolice barbati ati dori sa se serveasca whisky si votca- trebuie calculate 50 ml/persoana 125 barbatiX0.05=6 kg:0,75ml sticla=8,33 sticle , ar trebui minim 3 in plus=11 sticle din care 3 votca si 8 de whisky pt din experienta toti consuma whisky ( trebuie sa aveti si pentru cei care fura mireasa cateva sticle in plus).
- Pentru femei va recomandam angelli si campari orange si se calculeaza 50ml /persoana , deci 10 sticle 5 de angelli si 5 de campari. Si suc de portocale nectar 10 cutii de 1 l.
- Apa minerala 1 l/persoana
- Apa plata 0,5 l /persoana
- Vin 0,5/persoanaX250=125 dar trebuie sa va luati o marja in plus de minim 10 l.
- Suc ( fanta, cola , un suc fara acid)– 0,5l/persoana

cam astea sunt, dar eu oricum mai cumpar si in plus, #-o, am mai scapat de-o grija :D ... poopicei :*:*

ioana_adn
30.03.2010, 22:22:50
asa ma gandeam si eu la bautura ... cam tot la cantitatile astea
vin si eu acasa de Paste si vom trece vineri sau sambata pe la restaurant sa vedem si noile huse :-p
offf cand ma gandesc cat mai avem pana la nunta :-< o gramada

lam
30.03.2010, 22:24:30
asa ma gandeam si eu la bautura ... cam tot la cantitatile astea
vin si eu acasa de Paste si vom trece vineri sau sambata pe la restaurant sa vedem si noile huse :-p
offf cand ma gandesc cat mai avem pana la nunta :-< o gramada

:) ... poti sa te uiti la galeria mea si am acolo pozele pe care trb sa ti le trm pe mail, k nu am avut timp :D, am avut muuuulta trb la munk :( ... :*:*

ioana_adn
08.04.2010, 14:29:04
bunaaa!
Hristos a inviat !

am fost week trecut la restaurant si am vazut si noile aranjamente . Ne-am hotarat sa le alegem pe cele cu auriu . Sunt ok .

voi ce ati mai facut ? ce v-ati mai rezervat ?

lam
15.04.2010, 20:57:32
buna miresici :*

de rest ce mai stiti??, eu sunt happy k am prm o invitatie la o nunta pe 8 mai la rest Dunarea, abia ast sa vad cum se desfasoara o nunta acolo, sa va pov si voua cum va fi ;) poopicei :*:*:*

aroma_de_portocale
15.04.2010, 21:37:18

de rest ce mai stiti??, eu sunt happy k am prm o invitatie la o nunta pe 8 mai la rest Dunarea, abia ast sa vad cum se desfasoara o nunta acolo, sa va pov si voua cum va fi ;) poopicei :*:*:*
yuhuuuuu..sa ne spui tot..cum e mancarea, ospatarii etc etc etc:D:D:D
eu nu am mai vb cu nimeni...deocamdata nu a fost nevoie...pe 8 mai e o nunta de 350 de pers...s-ar putea sa vin si eu sa vad cum e aranjat.daca nu, la urmatoarea pe 20 si ceva nu mai stiu exact cand e o nunta de 200 de pers....

Ioana care huse cu auriu ai ales cele cu fundita sau cele din satin?

ioana_adn
15.04.2010, 23:50:31
hallooo!!!

vesti noi nu mai am in legatura cu restaurantul .
am ales husele din satin . Dar ma gandesc ca pana la anu vor mai aduce si altele . Deci nu sunt fff hotarata .

voi ce ati mai facut ?

lam
16.04.2010, 11:16:26
yuhuuuuu..sa ne spui tot..cum e mancarea, ospatarii etc etc etc:D:D:D
eu nu am mai vb cu nimeni...deocamdata nu a fost nevoie...pe 8 mai e o nunta de 350 de pers...s-ar putea sa vin si eu sa vad cum e aranjat.daca nu, la urmatoarea pe 20 si ceva nu mai stiu exact cand e o nunta de 200 de pers....

fi sigura k voi fi un mic spion ... ma voi lega si de cel mai mic detaliu ;)), si niste poze poate la salon, farfuriile cu mancare sa avem si noi asa o impresie :D, cum va fi servirea cum se descurca ospatarii , cum va fi aranjat rest, ehee fetelor abia ast nunta :D si da ai dreptate e o nunta mare in jur de 350 de persoane.
si cu siguranta pe 24 aprilie voi fi la rest dunarea sa vad prima nunta din sezonul 2010 cum decurge :-? ... :*:*:*>:D<

lam
16.04.2010, 11:18:58
hallooo!!!

am ales husele din satin . Dar ma gandesc ca pana la anu vor mai aduce si altele . Deci nu sunt fff hotarata .

voi ce ati mai facut ?

eu am lasat agenda aksa cu tot despre nunta si a treia zi de paste am plecat cu miresoiul meu si cu nasii nostri o sapt la munte, a fost tare frumos si mi-a prins de minune aceasta vacanta, dar acum m-am intors cu forte proaspete si mi-am intrat din nou in rolul de "miresica" ... :*:*

lam
20.04.2010, 19:41:51
hallooo!!!

voi ce ati mai facut ?

buna fetele :*
adn care este pretul pt husa de scaun??
:*

ioana_adn
21.04.2010, 11:53:35
buna fetele :*
adn care este pretul pt husa de scaun??
:*

buna !

nu am intrebat cand am fost ... a ramas sa discutam despre asta pt ca nu sunt inca hotarata daca merg pe mana lor sau apelez la altcineva

voua cat v-a zis ?

lam
21.04.2010, 13:19:03
buna !

nu am intrebat cand am fost ... a ramas sa discutam despre asta pt ca nu sunt inca hotarata daca merg pe mana lor sau apelez la altcineva

voua cat v-a zis ?

eu cand am fost prima data sa vad restaurantul, ni l-a aratat o femeie mai invarsta, care sta la receptie k dna zaharia nu era acolo, si ea ne-a zis asa in mare pretul meniului, nu a stiut sa ne dea f multe detalii, dar de husa de scaun ne-a zis k ar fi 1 euro/buc ceea ce mie mi s-a parut f mult adica nici nu sunt ff frumoase,sectaculoase ca sa ceara 1 euro, acum nu stiu sa iti zic daca ar fi acesta pretul sigur sau ne-a zis ea asa, si de fiecare data knd ma duc la rest uit sa o intr pe dna zaharia, eu oricum nu le vreau pe cele de la rest, dar vroiam sa stiu asa informativ :D
:*:*:*

ioana_adn
22.04.2010, 09:36:58
da e cam mult 1 euro ... Daca ne vor cere atat voi apela la cei cu care lucrezi tu , pt ca nu merita 1 euro mai ales ca nu sunt lungi , etc stii tu

pupi ;))

lam
22.04.2010, 21:12:42
fetelor sambata acum e prima nunta la dunarea, am sa ma duc si eu sa trag asa putin cu ochiul sa vad cum e aranjat ;)), poate pot sa fac nijte poze si sa vi le arat si voua :*
oopicei :*

aroma_de_portocale
23.04.2010, 12:32:15
fetelor sambata acum e prima nunta la dunarea, am sa ma duc si eu sa trag asa putin cu ochiul sa vad cum e aranjat ;)), poate pot sa fac nijte poze si sa vi le arat si voua :*
oopicei :*
te asteptam cu poze!>:D<

lam
24.04.2010, 14:30:29
fetelor ce faceti :*:*
uitati ce am descoperit eu ;)) http://www.youtube.com/watch?v=GcA-druaqlI&feature=related, este o nunta la dunarea ;), cu formatia polifonic, formatia restaurantului \:D/.
v-am poopat :*:*:*

lam
24.04.2010, 20:27:29
buna seara! fetelor nu am mai ajuns azi la rest, am fost la plimbarik si ne-am intalnit cu niste prieteni am fost la o pizza si n-am mai trecut pe la rest :D ... las k va voi trm poze de la nunta de pe 8 ;) ... :*:*:grouphug:

aroma_de_portocale
25.04.2010, 12:53:23
buna seara! fetelor nu am mai ajuns azi la rest, am fost la plimbarik si ne-am intalnit cu niste prieteni am fost la o pizza si n-am mai trecut pe la rest :D ... las k va voi trm poze de la nunta de pe 8 ;) ... :*:*:grouphug:
offf.si te asteptam cu poze...da` nu-i nimic..poate data viitoare:D>:D<

lam
25.04.2010, 13:07:26
offf.si te asteptam cu poze...da` nu-i nimic..poate data viitoare:D>:D<

o sa va trm poze de la nunta de pe 8 te-ai uitat pe adresa de mai sus de pe youtube e o nunta de anul trecut de la dunarea si iti poti face o impresie si de acolo cum arata aranjat rest :*:*

ioana_adn
26.04.2010, 10:09:05
hallo !!!

am vazut filmuteul de pe youtube . Nu puteam sa-mi fac o idee cum arata restaurantul aranjat pentru nunta si eram asa agitata .
Acum ca am vazut filmuletul m-am mai linistit . Este f frumos si cu late huse va fi si mai frumos :-p .

pupi

lam
27.04.2010, 23:08:30
hallo !!!

am vazut filmuteul de pe youtube . Nu puteam sa-mi fac o idee cum arata restaurantul aranjat pentru nunta si eram asa agitata .
Acum ca am vazut filmuletul m-am mai linistit . Este f frumos si cu late huse va fi si mai frumos :-p .

pupi

daaa .. e frumos si e mare ringul eu imi facem probleme k nu va fi loc de dans dar knd am vazut filmuletul m-am mai linistit, knd l-am descoperit nu stim cum sa intru mai repede sa le spun si miresicilor mele :D, acum abia astept nunta, cred k dupa nunta asta ce nu imi convine scriu pe hartie si ma duc si le spun "nu asa invers" ... cred k sunt nebuna :)) ... :*:*

ioana_adn
28.04.2010, 10:55:32
f bine asa sa faci ... O lista cu ce nu e ok si na spui si noua :-p
voi cu ce culori veti avea scaunele ?

si mai vroiam sa va intreb cine se ocupa de decorare , marturii pe masa , flori ?

lam
28.04.2010, 13:14:47
f bine asa sa faci ... O lista cu ce nu e ok si na spui si noua :-p
voi cu ce culori veti avea scaunele ?

si mai vroiam sa va intreb cine se ocupa de decorare , marturii pe masa , flori ?

noi scaunele le vom imbraca cu huse din brocart un auriu deschis spre crem deschis nush sa iti explic culoarea si capace visinii k mai avea si huse albe din saten dar eu nu le-am vrut, oricum mi-a spus alina fata de la firma mea de aranjamente k mai fac niste huse pana la anul
iar de decorare la mine se va ocupa firma pe care am angajato, ce voi face eu va fi o lista cu aranjamentul invitatilor la masa si voi inmana lista impreuna cu place cardurile unei verisoare care va merge in ziua nuntii la restaurant si va pune pe mese place cardurile k va sti cum sa le puna in care ordine ... :*

nikoletta
28.04.2010, 13:19:32
noi scaunele le vom imbraca cu huse din brocart un auriu deschis spre crem deschis nush sa iti explic culoarea si capace visinii k mai avea si huse albe din saten dar eu nu le-am vrut, oricum mi-a spus alina fata de la firma mea de aranjamente k mai fac niste huse pana la anul
iar de decorare la mine se va ocupa firma pe care am angajato, ce voi face eu va fi o lista cu aranjamentul invitatilor la masa si voi inmana lista impreuna cu place cardurile unei verisoare care va merge in ziua nuntii la restaurant si va pune pe mese place cardurile k va sti cum sa le puna in care ordine ... :*
:)) noi am mers cu o zi inainte la restaurant sa ducem bauturile si fructele si ne-am pus noi marturiile, place-cardurile si niste lumanarele cum am vrut noi.

lam
28.04.2010, 13:27:25
:)) noi am mers cu o zi inainte la restaurant sa ducem bauturile si fructele si ne-am pus noi marturiile, place-cardurile si niste lumanarele cum am vrut noi.

dar la noi asta e problema k la compex dunarea din eforie nord pe data de 27 august vor fi turisti cazati care vor trebui sa ia masa de pranz si cina eventual nu stiu, si aranjamentul restaurantului va incepe pe la ora 17 asa am trecut in contract, iar fetele alea ar trebui sa imbrace 280 de scaune sa aranjeze 50 de mese , aranjamentul de la intrare, si in 2-3 ore pana la ora 20 cand vom ajunge noi la restaurant cu invitatii trebuie sa fie tot pregatit, si de aceea am zis k sa nu le mai complic cu aranjamentul invitatiilor la masa se va duce verisoara mea :D ... si eu am fost la nunta nasei mele anul trecut la meridian si am fost joi seara am dus bautura si am aranjat localul impreuna cu firma de aranjamente am pus place cardurile marturii si ce mai trebuia, dar cum era gol hotelul si nu aveau oameni la masa ... :*

aroma_de_portocale
28.04.2010, 13:32:44
eu la asta nu m-am gandit.....mai ales ca eu voi fi plecata la Tulcea la ai mei...:( trebuie sa gasesc o solutie....

lam
28.04.2010, 13:38:57
eu la asta nu m-am gandit.....mai ales ca eu voi fi plecata la Tulcea la ai mei...:( trebuie sa gasesc o solutie....

daca te vei duce singurik si iti vei lasa sotul acasa se va ocupa el de dus bautura la restaurant, si de aranjat iti vor aranja ei k am inteles k tu vei lua husele lor , iar de marturii place carduri si alte maruntisuri, poti sa rogi o verisoara o prietena (pot veni chiar eu daca vrei :P glumesc )sa te ajute ... :*:*

nikoletta
28.04.2010, 14:09:38
eu am zis cum am facut noi, pentru ca imi aduc aminte cu placere. eram relaxati si ne arajam mesele, dar clar ca nu la toata lumea e posibil, dar stati linistite ca se gasesc solutii ;-)>:D<

ioana_adn
28.04.2010, 23:41:38
as prefera sa le asez eu , Asa stau linistita ca stiu ca fiecare marturie , place card e la locul lui . Tinand cont ca facem la inceput de iunie nu cred ca sunt turisti si poate aranjam cu o seara inainte .

pupi>:D<

ioana_adn
05.05.2010, 09:13:39
hei fetelor !!!

se apropie 8 mai ... care din voi merge la nunta sa spioneze ? :-p

lam
05.05.2010, 21:32:21
hei fetelor !!!

se apropie 8 mai ... care din voi merge la nunta sa spioneze ? :-p

eu \:D/ sunt invitata, este nunta unor prieteni, abia ast sa vad cum decurg lucrurile pe acolo :)>- ... :*:*

ioana_adn
06.05.2010, 10:02:50
suuuuuper ! :-p

sa ne arati poze si filmulete

lam
06.05.2010, 10:09:40
suuuuuper ! :-p

sa ne arati poze si filmulete

neata :*
desigur k voi posat poze, voi fi mai rau k niste paparzzi :))

ioana_adn
06.05.2010, 23:00:58
hihi

abia astept

lam
07.05.2010, 20:44:37
miresici ce faceti :*:*
eu doar ce m-am intors de la restaurant am fost cu miresik de maine sa isi aseze marturiile place cardurile si aranjamentul pt masa mare, este superb aranjat restaurantul, nunta asta va avea 350 de pers si au combinat mesele rotunde cu cele dreptunghiulare, se vor deschide usiile de pe mijloc iar in fata va veni masa mare, cum intri in restaurant in partea dreapta vor fi 2 mese cu sampanie si fursecuri iar in partea stanga va sta formatia, abia astept maine, o sa intru duminik seara sa va arat pozicile si sa va povestesc cum a fost ;-)
oricum mi-au facut o impresie f buna ^:)^

poopici :*

lam
09.05.2010, 20:52:52
buna seara
fetelor deci sa incep sa va povestesc cum a fost nunta de aseara:
-nunta de 350 de pers 20 de ospatari, sunt f atenti, schimba scrumirele f des umbla printre mese aduc gheata, sucuri si ce mai lipseste sunt f ok, in privinta asta au 10 cu felicitari, iar sefa de sala o femeie de milioane
-au avut 4 feluri de mancare: mizilic, peste (pangasius cu cartofi nature), sarmale cu mamaliguta si friptura de pui si porc cu cartofi taranest si salata de varza, mancarea a fost calda
-aranjamentul restaurantului a fost facut f frumos, va voi atasa poze si o sa-l vedeti
-placut impresionata am fost si de bai, f moderne curate si mereu este cineva acolo sa stearga apa de jos sa stranga mizeria, etc
-in privinta organizarii a fost totul f bine iar de atmosfera s-a ocupat si formatia (formatia Talent) care a cantat toata noaptea fara pauze, a fost nevoie de 3 - 4 pauze de 2 3 minute pt a se sterge ringul de dans k devenise f alunecos , nimeni nu statea jos
-parcarea a fost ok, un pic inghesuiala dar mergea sa iesi cu masina
-au avut artificii la vals ceea ce a fost un pic neplacut k era f mult fum dar ventilatia a facut fata cu brio

in concluzie am facut o alegere nu buna ci foarte buna in privinta restaurantului, eu am fost f multumita de ceea ce am vazut aseara, a fost o nunta f frumoasa la care m-am distrat, si sper k asa sa fie si nunta mea :)

fetelor daca imi mai aduc aminte de cav va mai scriu, insa acum sunt obosita :*:*:*

ioana_adn
10.05.2010, 09:39:36
asteptam si pozeeee

aroma_de_portocale
10.05.2010, 19:25:55
da....pozeee....
portiile de mancare cum au fost(mari, mici etc..)gustoasa mancarea sau doar calda?? sper ca si la noi sa fie bine si ospatarii sa se poarte la fel de bine:D

lam
14.05.2010, 11:51:34
ce faceti nu am mai intrat de ceva timp k m-am mutat cu netul si nu am avut net vreo 3 zile pana s-au facut modificarile, dar e bine acum k am din nou net ^:)^, k sa pot vb cu voi
mai ce sa va zic la nunta la care am fost, mancarea a fost buna, gustoasa si calda un aspect f important ;-), mie mi-au facut o impresie f buna, si in privinta restaurantului la curatenie si ospatarii au fost ok, isi merita banii ( au cerut 150 la nunta asta) sper k pana la anul sa nu mai creasca :-?, meniul pe care l-au avut a fost cel de 140 ron

acum sa va zic ce nu prea mi-a placut :D
- au zis k salatinii covrigeii si fructele de sezon vor fi gratis, eh ... vreau sa va spun k nu erau decat o manuta de alune pe prima etajera a fructierei, pe a doua la fel amestecati salatinii si covrigei iar pe al treilea etaj 3 portocale si 4 mere, adik dak tot sunt din partea casei sa puna ceva mai multicel nu sa le umple dar nici cum erau, iar in privinta fructelor care au zis k sunt de sezon sa zicem k in mai nu prea aveu ce sa puna dar la mine k va fi in august ar trebui si un strugure si o cireasa sau mai stiu eu ce... cand ma voi duce la restaurant o voi intreba pe dna zaharia in ce consta fructele de sezon in luna lui august k altfel dak imi vor pune tot 3 mere si 2 portocale imi voi mai aduce si eu de acasa struguri si alte fructe k sa arate altfel fructiera aia [-(

incerc sa va atasez pozele, le-am micsorat si tot nu merge :-w, am sa mai incerc k sa le vedeti si voi

poop :*:*

am reusit sa pun o parte din poze :) revin si cu urmatoarele :*:*

si mancarica ...

si iar poze la restaurant, cam atatea am miresici, sper k ati inteles cat de cat cum a aratat salonul

aroma_de_portocale
14.05.2010, 12:51:58
multumim pentru pozici...intr-adevar cam gol suportul acela de fructe..mai trebuie completat...eu probabil o sa mai iau ceva fructe, alune, salatini...
la mine in oferta de meniuri la fructe am mere struguri si prune...probabil e in functie de sezon, vorba ta...
si eu ospatarii tot cu 150 de lei /pers o sa ii am..voua nu v-a zis cat costa? noua ne-a facut un calcul pt aprox 200 de pers mai platim 2500lei(9 ospatari X150lei, 1 sef sala 200 lei, 5 bucatari X150 lei si 1 bucatar sef 200lei...)...
ai mancat din peste? cum este? eu una nu prea as vrea peste, si nici invitatii nu se prea impaca cu pestele.....dar tare mi-e ca nu o sa fie suficienta mancarea....

lam
14.05.2010, 13:22:03
-noua nu ne-a facut inca socoteala, eu am fost la sf lunii febr si am incheiat contractul si era f devreme sa imi socoteasca ... pana la anul la sf lunii august mai este ... o sa mergem atunci mai aproape sa stim cu aproximatie cam cate persoane am, eu am zis maxim 280 dar acum pot fi si 250 si 230 nu se stie niciodata
dar eu am zis k in jur de 13 ospatari sunt suficienti, la nunta asta la care am fost au fost 20, si chiar la un moment dat erau prea multi se impiedicau de ei, adica nu vreau nici putini sa nu faca fata dar nici multi sa ii platesc pt stat ...
-da nici de fructe nu am vorbit pt k nu am stiut ce include am auzit fructe de sezon am zis k in august vor fi destule , dar acum dupa ce am vazut ce continea fructiera trebuie sa vb cu dna zaharia si despre acest aspect, sa stiu cum procedez dak mai aduc de acasa sau nu
-pe masa nu mai era loc de pus nici un suport cu flori k am uitat sa va zis acest aspect dar in schimb a avut 9 bulbi din flori naturale atarnati de tavan dak va uitati in poze ii veti vedea iar pe postamentele acelea ce delimiteaza ringul erau asezate suporturi cu lumanarele
-am mai uitat sa va spun k si painea a fost f buna erau chifle proaspete
-cu bauturiile alcoolice s-a procedat in felul urmator, dupa ce s-a asezat toata lumea la masa veneau ospatarii cu tava ce constinea whisky, garone si martini si intreba la fiecare masa pe fiecare ce vrea sa serveasca, apoi au adus gheata pt cine vroia sa serveasca ... si eu voi proceda la fel
-cand s-au primit invitatii era o masa asezata (o veti vedea in poze mai la sf) in partea dreapta unde erau paharele cu sampanie si un platou cu piscoturi de sampanie, iar dupa aceasta masa mai stateau 2 ospatari cu o tava cu sampanie si altul cu piscoturi apoi veneau mirii nasii socrii ...
dak imi mai aduc aminte de alte detalii va mai spun :*:*

ioana_adn
17.05.2010, 16:25:26
buna miresici !!!

restaurantul arata bine aranjat ... imi place , mai ales daca aducem si alte huse va arata si mai bine :-p
Fructe vom aduce mai multe de acasa daca ei pun putine , nu va fi asta o problema . Acum am ramas surprinsa ca nu este loc si de flori pe masa :-<Sper sa gasesc o soluite si pt ele , arata mult mai frumos cu un aranjament floral .
vroiam sa te intreb daca se aluneca pe ring ? Se poate dansa in regula ?

lam
18.05.2010, 22:07:03
buna miresici !!!

restaurantul arata bine aranjat ... imi place , mai ales daca aducem si alte huse va arata si mai bine :-p
Fructe vom aduce mai multe de acasa daca ei pun putine , nu va fi asta o problema . Acum am ramas surprinsa ca nu este loc si de flori pe masa :-<Sper sa gasesc o soluite si pt ele , arata mult mai frumos cu un aranjament floral .
vroiam sa te intreb daca se aluneca pe ring ? Se poate dansa in regula ?

da asa am zis si eu daca aduc alte huse va arata si mai bine, de fructe voi vorbi cu dna zaharia sa vad in august care sunt fructele pe care mi le poate oferi restaurantul iar daca sunt tot 2 mere si 3 portocale imi voi mai cumpara eu ... da de flori nu mai este loc pe masa pentru ca sunt mesele mici, pe mine chiar nu ma deranjeaza k nu este loc pt flori k daca aranjezi bine fructiera de pe mijloc nici k mai ai nevoie de flori (la nunta la care am fost daca te uiti mai bine in poze a avut bulgarasi din flori naturale agatati de tavan si au dat super bine ;) ) si daca am vazut bine pe siteul pe care vi l-am dat cu cateva pagini mai in urma la o nunta tot la dunarea parca pe mese avea flori, te poti inspira de acolo daca tii neaparat la un aranjament floral .. ringul este ok nu aluneca, cel putin pantofiorii mei nu au alunecat, dar nu am vazut pe nimeni altcineva sa se "verese" pe acolo, si am dansat tot felul de dansuri si mai ritmate si mai lente si chiar nu au fost probleme ... mie una personal chiar mi-a plaut, si poate concura cu multe saloane din constanta si chiar mamaia si la eleganta si curatenie le bate pe multe :-p

lam
18.05.2010, 22:14:44
multumim pentru pozici...intr-adevar cam gol suportul acela de fructe..mai trebuie completat...eu probabil o sa mai iau ceva fructe, alune, salatini...
la mine in oferta de meniuri la fructe am mere struguri si prune...probabil e in functie de sezon, vorba ta...
si eu ospatarii tot cu 150 de lei /pers o sa ii am..voua nu v-a zis cat costa? noua ne-a facut un calcul pt aprox 200 de pers mai platim 2500lei(9 ospatari X150lei, 1 sef sala 200 lei, 5 bucatari X150 lei si 1 bucatar sef 200lei...)...
ai mancat din peste? cum este? eu una nu prea as vrea peste, si nici invitatii nu se prea impaca cu pestele.....dar tare mi-e ca nu o sa fie suficienta mancarea....

parerea mea despre peste este sa nu renunti la el, lasa-l in meniu, a fost f bun si daca il vei exclude unii "ii vor simti lipsa", acum faci cum vrei, alegerea iti apartine, poopicei :*:*

ioana_adn
18.05.2010, 22:26:22
da asa am zis si eu daca aduc alte huse va arata si mai bine, de fructe voi vorbi cu dna zaharia sa vad in august care sunt fructele pe care mi le poate oferi restaurantul iar daca sunt tot 2 mere si 3 portocale imi voi mai cumpara eu ... da de flori nu mai este loc pe masa pentru ca sunt mesele mici, pe mine chiar nu ma deranjeaza k nu este loc pt flori k daca aranjezi bine fructiera de pe mijloc nici k mai ai nevoie de flori (la nunta la care am fost daca te uiti mai bine in poze a avut bulgarasi din flori naturale agatati de tavan si au dat super bine ;) ) si daca am vazut bine pe siteul pe care vi l-am dat cu cateva pagini mai in urma la o nunta tot la dunarea parca pe mese avea flori, te poti inspira de acolo daca tii neaparat la un aranjament floral .. ringul este ok nu aluneca, cel putin pantofiorii mei nu au alunecat, dar nu am vazut pe nimeni altcineva sa se "verese" pe acolo, si am dansat tot felul de dansuri si mai ritmate si mai lente si chiar nu au fost probleme ... mie una personal chiar mi-a plaut, si poate concura cu multe saloane din constanta si chiar mamaia si la eleganta si curatenie le bate pe multe :-p

fructe clar vom mai aduce noi de acasa ... si de flori ce sa zic eu cred ca arata f bine cu ele pe masa si ma gandeam ca cei care vor decora mesele si scaunele imi vor da idei .

o sa avem nunti suuuuuper !!! <:-P

aroma_de_portocale
25.05.2010, 17:49:26
FETELOR EU SAMBATA AS VREA SA MERG SA VAD CUM ARATA LOCALUL...ESTE O NUNTA DE 250 DE PERSOANA ..APROPIATA CA NR DE INVITATI CU A MEA, SI AS VREA SA VAD CUM ARATA..POATE MA INSPIR...acum am vazut ca am scris cu majuscule...scz.....Aveti idee, trebuie sa o sun pe dna Zaharia inainte? sa-i zic ca vreau sa vin? merg seara sau ziua? habar nu am cum se procedeaza....

lam
25.05.2010, 21:33:14
mmm, eu nu cred k trebuie sa o suni pe dna Zaharia k te duci sa vezi localul, dupa pararea mea dute pe la 6 la local inainte sa soseasca mirii cu invitatii si vezi localul aranjat, si sigur te vor lasa sa intri sa-l vezi k vor fi ospatarele pe acolo, sefa de sala banuiesc, eu sunt de munca ca as veni si eu :( ... dar daca te duci sa faci niste poze ... poate va fi altfel aranjat decat a fost cand am fost eu la nunta de pe 8 mai .... poopicei :*:*

ioana_adn
26.05.2010, 12:18:53
da nici eu nu cred ca ar trebui sa o suni pe doamna Zaharia .
mergi inainte sa vina invitatii si daca faci poze sa ne trimiti si noua :-p

pupi

aroma_de_portocale
26.05.2010, 20:25:33
:)) ok..nu va promit nimic ..eu sper sa ajung. si.....fac si poze :D

ioana_adn
31.05.2010, 13:21:07
hallo !!!

ceva vesti ?
ai ajuns la restaurant in week ?

aroma_de_portocale
31.05.2010, 17:02:18
hallo !!!

ceva vesti ?
ai ajuns la restaurant in week ?

din pacate nu am ajuns...:(

ioana_adn
14.06.2010, 00:13:04
buna miresici !

ce mai faceti ?
am trecut vineri pe la restaurant si erau in pregatiri ... cred ca sambata urma o nunta .
ce nu mi-a placut este ca mirosea a mancare in restaurant si vroiam sa va intreb : aveti idee daca si in timpul nuntii , noaptea , miroase la fel in restaurant ?

e cam neplacut :(

lam
14.06.2010, 21:14:12
buna miresici !

ce mai faceti ?
am trecut vineri pe la restaurant si erau in pregatiri ... cred ca sambata urma o nunta .
ce nu mi-a placut este ca mirosea a mancare in restaurant si vroiam sa va intreb : aveti idee daca si in timpul nuntii , noaptea , miroase la fel in restaurant ?

e cam neplacut :(

buna seara :*

stiu si eu ca a fost o nunta sambata la dunarea ... a fost o nunta turceasca ... eu cand am fost la nunta la dunarea nu a mirosit a nimic in restaurant nici cand am sosit noi si nici pe parcursul a intrgii nunti, au o ventilatie f buna in restaurant si absorbea tot, acum nu stiu ce sa iti zic ca s-a intamplat cand ai fost tu sa-l vezi ...

poopici :*:*

ioana_adn
15.06.2010, 10:04:07
e bine atunci . cred ca mirosea asa din cauza ca era trafic pe la bucatarie si se tot deschideau si inchideau usi si nu era pornita ventilatia .

ma cam speriasem.

voi ce ati mai pregtit , rezervat ?

lam
15.06.2010, 10:41:37
salutare >:D<

eu nu mai am decat sa-i dau arvuna la firma de aranjamente si sa merg la restaurant sa vorbesc despre meniurile pt copii sa-mi calculeze si mie cat personal voi avea nevoie, sa vorbesc de fructele "de sezon" care-mi dau batai de cap si cam atat ... acum mai acordam putina atentie si casei care ii mai trebuiesc o gramada mai avem de facut pana e gata si mai spre sf anului sa incep sa imi cumpar bauturiile alcoolice

ioana_adn
16.06.2010, 16:01:35
am inteles
eu cred ca voi apela la aceeasi firma de decoratiuni ca si tine dar inca nu am fost sa vb cu cei de acolo . cu biserica ai rezolvat ceva ?

lam
16.06.2010, 16:50:29
ma bucur ca iti place aceeasi firma de aranjamente, daca vrei iti dau adresa fetei care se ocupa de messenger si poti vb cu ea pe mess ( o sa ti-o trm pm) .... iar cu biserica inca nu am rezolvat nimic inca e prea devreme pe la anul ... poopici :*:*

aroma_de_portocale
29.06.2010, 10:50:04
fetelor aveti idee daca rest "nostru" e cu circuit inchis? Ca as vrea sa ma duc in week-end sa pap ceva acolo, sa vad cum e mancarea...si nu stiu daca e cu circuit inchis sau nu....
ms:*

lam
29.06.2010, 21:48:53
fetelor aveti idee daca rest "nostru" e cu circuit inchis? Ca as vrea sa ma duc in week-end sa pap ceva acolo, sa vad cum e mancarea...si nu stiu daca e cu circuit inchis sau nu....
ms:*

e cu circuit si inchis si deschis, papa si cei cazati si cei din afara, si noi vrem sa mergem intr-o seara cu nasii sa papam ceva si sa-i ascultam pe cei de la polifonic, k incep sa cante din iulie, sambata cred k este o nunta la dunarea,pacat k sunt la munk k mergea sa vad cum este salonul ... eu vreau sa merg la piscina, dar cu vremea asta :( .... :*:*:*

ioana_adn
05.07.2010, 11:01:31
ce faceti miresici ?

ati fost pana la urma sa mancati la restaurant ?

pupi

lam
05.07.2010, 18:55:30
ce faceti miresici ?

ati fost pana la urma sa mancati la restaurant ?

pupi

noi vrem sa mergem sa papam ceva da cred k pe sapt viitoare, au turisti sunt in jur de 200 de camere pline, ca (noi avem pe cineva acolo care lucreaza, si ne informeaza si cu nuntiile cum sunt ) vrem intr-o sambata k sunt si cei de la polifonic acolo canta, si din cate am inteles nu-i scumpa deloc mancarea la ei si e yummmyy

poopicei :*:*:*

ioana_adn
07.07.2010, 14:39:38
fetelor ,

ma intreb ei cand aranjeaza restaurantul pentru nunta ? Il putem decora de vineri seara sau direct sambata pe zi ?
eu as sta mai linistita daca ar fi aranjat de vineri ca sa-l pot vedea inainte .Asa sambata cine mai are timp sa controleze cum este decorat .

asteptam impresii despre mancare

lam
07.07.2010, 22:41:53
fetelor ,

ma intreb ei cand aranjeaza restaurantul pentru nunta ? Il putem decora de vineri seara sau direct sambata pe zi ?
eu as sta mai linistita daca ar fi aranjat de vineri ca sa-l pot vedea inainte .Asa sambata cine mai are timp sa controleze cum este decorat .

asteptam impresii despre mancare

pai uite in cazul meu care am nunta pe 27 august mi-au zis k o sa aiba turisti la vremea aia si cum este si cu circuit inchis va trebui oamenilor sa serveasca micul dejun, si tot atunci le vor da si ceva mancarik pt pranz si cina k sa nu-i mai aduca la parnz iar la restaurant sa poata sa se apuce de aranjamentul restaurantului k totusi dureaza sa amenajezi un restaurant sa pui atatea huse la vreo 280 de scaune vreo 50 de mese marturii place-carduri si toate cele ...
dar oricum pana atunci mai este si mie multi imi spun k pana pe 15 august maxim 20 nu vor mai fi f f multi turisti k in general cam asta e sf sezonului, dar vad cum este vara asta cum se procedeaza la nuntiile din vara (k din cate am inteles acum dunarea are in jur de 200 de camere) si vad cum voi proceda si la nunta mea
te voi anunta cum este atmosfera de la dunarea voi merge cred k pe marti sau miercuri seara sa papam cu nasii, si iti voi spune si cum este mancarik ....\

poopici :*:*

ioana_adn
10.07.2010, 23:33:27
buna ,

asa ma gandeam si eu ca tot in ziua aia vor aranja restaurantul .

astept vesti despre mancare

lam
13.07.2010, 16:35:03
fetelor am fost joi seara la restaurant la un suc si o sticla de vin ;)) cu nasii si soacra k ai mei parintii erau la munk in tura de noapte la fel si socrelul si am fost placut impresionati de cum canta cei de la polifonic (cred k nu v-am zis k ei imi vor canta la nunta, abia astept <:-P mi-am schimbat formatia cu un risc f mare sa nu cumva sa nu-i gasesc pe cei de la polifonic liberi,dar au fost liberi si acum ii am la nunta, yupiii) si vom merge si in seara asta la dunarea poate sa papam de data asta k data trecuta nu am papat nimic k eu sunt iar la o mica cura k am pus vreo 2 kg si nu-mi place dar am zis k fac o exceptie :*:*:*:*:*

ioana_adn
15.07.2010, 10:39:01
pana la nunta ai tot timpul sa slabesti . deci te rog sa mergi la dunarea si sa testezi bine din toate felurile de mancare =)) .
in rest ti-ai mai rezolvat ceva ? la tort ai stabilit de acum ? cu cat timp inainte trebuie sa mergem sa rezervam ?

lam
15.07.2010, 22:18:42
pana la nunta ai tot timpul sa slabesti . deci te rog sa mergi la dunarea si sa testezi bine din toate felurile de mancare =)) .
in rest ti-ai mai rezolvat ceva ? la tort ai stabilit de acum ? cu cat timp inainte trebuie sa mergem sa rezervam ?

:)) da sa pun eu pe mn acum toate cele 13 kg de care m-am chinuit sa le dau jos [-X, mai mancarea de la nunta adik meniul pe care il vom avea cu toate la nunti l-am gustat la nunta de pe 8 mai,a fost ok (proaspat, gustos, cald ... ) insa mancarea pe care o servesc in fiecare zi acolo nu cred k ar avea ceva in plus sau in minus de alte restaurante, si nici nu ne intereseaza prea mult, k nu vom avea la nunta impinge tava :))

cu tortul am fost am vorbit cu dl dumi, si care ne-a spus k inainte cu 3-4 luni sa mergem sa vorbim de tort sa dam arvuna pt suport (care dupa nunta ne va fi returnata) si sa le spunem ce tort ne-am dori "modelul", insa eu mai caut cofetarii si daca gasesc altceva mai bun si ca pret si calitate renunt la cei de la dumy daca nu voi ramane la ei .... :*:*

cgeorgianna
16.07.2010, 14:10:22
am fost eu anul trecut la o nunta iar meniul m-a dat pe spate. aperitivul f bogat, fripturica buna buna. nu mai tin minte pestele, dar oricum, nu am mancat mancare mai buna la alte nunti. restaurantul arata super bine si personalul f atent. ati facut o alegere buna.

lam
16.07.2010, 21:39:18
am fost eu anul trecut la o nunta iar meniul m-a dat pe spate. aperitivul f bogat, fripturica buna buna. nu mai tin minte pestele, dar oricum, nu am mancat mancare mai buna la alte nunti. restaurantul arata super bine si personalul f atent. ati facut o alegere buna.

multumim :*:* >:D<>:D<

ioana_adn
19.07.2010, 12:39:07
multumim!!! >:D<

aroma_de_portocale
19.07.2010, 13:27:30
multumim>:D<...mi-ai luat o piatra de pe inima, eu fiind (deocamdata)cea care da startul la Dunarea, avand prima nunta...chiar vorbeam cu miresoiul meu si ma intreba daca nu are nimeni nunta inainte de a noastra sa intreb ce si cum...dar se pare ca voi fi eu cea care va raspunde la intrebari.....mai am 2 luni.....:-SS:-SS:-SS

ioana_adn
20.07.2010, 17:10:02
mai ai atat de putin ... ce dragut :-p . eu te sfatuiesc sa stai linistita pt ca toata lumea care a fost la Dunarea la nunta a fost multumita de mancare , servire etc . Am si eu prietene care au fost aici la nunti si le-a placut .

lam
20.07.2010, 22:40:38
multumim>:D<...mi-ai luat o piatra de pe inima, eu fiind (deocamdata)cea care da startul la Dunarea, avand prima nunta...chiar vorbeam cu miresoiul meu si ma intreba daca nu are nimeni nunta inainte de a noastra sa intreb ce si cum...dar se pare ca voi fi eu cea care va raspunde la intrebari.....mai am 2 luni.....:-SS:-SS:-SS

2 luni ce frumos :X:X, stai linistita k totul o sa fie ok, vom veni si noi miresicile de la dunarea sa te incurajam :)>- ... :*:*:*

aroma_de_portocale
21.07.2010, 14:05:27
eu va voi astepta cu drag...>:D<

ioana_adn
23.07.2010, 09:45:13
venim , venim >:D<

lam
30.07.2010, 16:08:54
buna ziua miresici :*:* ce mai faceti?

eu am intrat sa va salut sa va spun k iar am iesit luni seara cu niste prieteni la restaurant la dunarea sa papam ceva, mancarik f f buna, eu am papat o fripturik de piept de pui cu cartofi pai si salatik de varza iar puiu cartofiori taranesti cu fripturik de porc am luat ca desert crema de zahar ars (era super buna),
m-am bucurat f tare k le-a placut prietenilor nostri atat restaurantul care ne-a zis k este super cat si formatia care facuse o atmosfera de am ajuns sa si dansam :D
iar maine seara sau duminik seara poate mergem iar sa ii vada si ai mei parinti pe cei din formatie k nu i-au ascultat decat pe net .. abia astept \:D/
cred k s-au saturat sa ne vada pe acolo, avem si cativa ospatari care ne cunosc deja ....

pupiki :*:*:*

aroma_de_portocale
30.07.2010, 17:22:48
buna ziua miresici :*:* ce mai faceti?

eu am intrat sa va salut sa va spun k iar am iesit luni seara cu niste prieteni la restaurant la dunarea sa papam ceva, mancarik f f buna, eu am papat o fripturik de piept de pui cu cartofi pai si salatik de varza iar puiu cartofiori taranesti cu fripturik de porc am luat ca desert crema de zahar ars (era super buna),
m-am bucurat f tare k le-a placut prietenilor nostri atat restaurantul care ne-a zis k este super cat si formatia care facuse o atmosfera de am ajuns sa si dansam :D
iar maine seara sau duminik seara poate mergem iar sa ii vada si ai mei parinti pe cei din formatie k nu i-au ascultat decat pe net .. abia astept \:D/
cred k s-au saturat sa ne vada pe acolo, avem si cativa ospatari care ne cunosc deja ....

pupiki :*:*:*
:)) Noi de cand tot zicem ca mergem sa mancam ceva...si tot nu reusim sa ajungem....

ioana_adn
09.08.2010, 10:03:37
buna miresici !

ce mai faceti ? noi nu am mai fost pe la restaurant , dar e bine ca mergeti voi asa mai aflu si eu detalii . M-am linistit cu mancarea , cred ca e cea mai importanta .

lam
03.09.2010, 20:06:16
fetelor ce liniste pe aici ... nimeni nu mai spune nimic de rest?? cristina mai ai putin <:-P, ai fost la rest sa stabilesti ultimile detalii?? sa stii k nu am uitat voi veni sa te vad ;)) ... :*:*:*

ioana_adn
15.09.2010, 11:14:17
hallo miresici !

ce mai faceti ?
aroma_de_portocale mai ai putin ... cred ca esti f emotionata . Am citit ca deja ai devenit doamna ( cununia civila ) . Felicitari !

pupi

lam
26.09.2010, 18:06:19
aroma de portocala ai avut deja nunta, eu nu m putut sa ajung k am avut de alergat pt nunta mea :D te asteptam cu pozici si cu impresiile de la resturant de la bucatar pana la ultimul servetel :)) glumesc ... vrem cat mai repede sa ne zici cum a fost si pooooozeee :*:*:* casa de piatra si multe fericire :*

ioana_adn
29.09.2010, 21:33:49
lam ce ai mai rezolvat pentru nunta ?

aroma de portocala ai avut deja nunta, eu nu m putut sa ajung k am avut de alergat pt nunta mea :D te asteptam cu pozici si cu impresiile de la resturant de la bucatar pana la ultimul servetel :)) glumesc ... vrem cat mai repede sa ne zici cum a fost si pooooozeee :*:*:* casa de piatra si multe fericire :*

aroma_de_portocale
29.09.2010, 23:46:24
iti spun cu mana pe inima sa nu iti faci nici un fel de problema in privinta celor de la rest,...au fost de nota 20. mancarea buna, servirea la fel,,,D-na Mary(sefa de sala) e o scumpa si va va ajuta mult daca ii veti cere ajutorul, la fel si d-na Zaharia, foarte de treaba..eu va spun sincer sa stati linistite in aceasta privinta!>:D<

lam
01.10.2010, 10:40:44
lam ce ai mai rezolvat pentru nunta ?

buna ioana :*

pt nunta am rezolvat in mare cam 70 % toate problemele:
- am fost la restaurant ne-a dat lista cu cate bauturi ne trebuiesc pt o nunta de 250 de persoane,pe care am fost si am si cumparat-o (whisky 20 st, campari 5 st, gin 5 st, angelly 5 st, vin 200 st, vodca 5 sticle, mai avem sucurile dar astep pana la paste k poate am oferte bune)
-ne-au socotit personalul eu am 12 ospatari, 1 sef de sala, 1 sef bucatar si 8 oameni in bucatarie, si ma costa 3400 ron,
-am fost si am incheiat contractul si cu firma de aranjamente
-am mai cumparat pahare carte de oaspeti nr de masini, etc, te uiti tu la mine in semnatura si vezi ce am mai luat
-am dat comanda de verighete
-si de invitatii +marturii+place-carduri

si cred kasta am mai facut in ultimul timp, am mai avansat si eu ;)) ... poopici :*:*:*

ps tu ce ai mai facut pr nunta?

ioana_adn
01.10.2010, 11:40:48
buna ioana :*

pt nunta am rezolvat in mare cam 70 % toate problemele:
- am fost la restaurant ne-a dat lista cu cate bauturi ne trebuiesc pt o nunta de 250 de persoane,pe care am fost si am si cumparat-o (whisky 20 st, campari 5 st, gin 5 st, angelly 5 st, vin 200 st, vodca 5 sticle, mai avem sucurile dar astep pana la paste k poate am oferte bune)
-ne-au socotit personalul eu am 12 ospatari, 1 sef de sala, 1 sef bucatar si 8 oameni in bucatarie, si ma costa 3400 ron,
-am fost si am incheiat contractul si cu firma de aranjamente
-am mai cumparat pahare carte de oaspeti nr de masini, etc, te uiti tu la mine in semnatura si vezi ce am mai luat
-am dat comanda de verighete
-si de invitatii +marturii+place-carduri

si cred kasta am mai facut in ultimul timp, am mai avansat si eu ;)) ... poopici :*:*:*

ps tu ce ai mai facut pr nunta?

vai cate lucruri ai rezolvat ... ce devreme te-ai pus pe treaba .
eu inca n-am avut timp sa fac toate astea si imi tot zic ca mai e pana in iunie la anu .
am sa te rog sa-mi dai si mie PM cu datele de unde ti-ai luat toate astea si preturi . Sa ma orientez si eu .
Rochia cand o iei ?

merci

ioana_adn
01.10.2010, 11:42:25
iti spun cu mana pe inima sa nu iti faci nici un fel de problema in privinta celor de la rest,...au fost de nota 20. mancarea buna, servirea la fel,,,D-na Mary(sefa de sala) e o scumpa si va va ajuta mult daca ii veti cere ajutorul, la fel si d-na Zaharia, foarte de treaba..eu va spun sincer sa stati linistite in aceasta privinta!>:D<

ce vesti linistitoare ne-ai dat !
asteptam niste poze cu tine miresica .

felicitari =D>

pupi

aroma_de_portocale
01.10.2010, 12:33:38
ce vesti linistitoare ne-ai dat !
asteptam niste poze cu tine miresica .

felicitari =D>

pupi
am uitat sa va spun ca pt noaptea nuntii ne-au pus la dispozitie un apartament " din partea casei" ;-)

lam
27.12.2010, 12:14:11
am uitat sa va spun ca pt noaptea nuntii ne-au pus la dispozitie un apartament " din partea casei" ;-) da stim si noi de apartame t.... E un lucru bun k ni-l pun la dispozitie, noi oricum vroiam sa luam o camera unde sa fie hainele de schimb sa doarma cei mici, etc.asA k ne'au scutit d o cheltuiala. Nu ne arati si noua pozici d la nunta ta? Pupiki

aroma_de_portocale
20.01.2011, 22:47:05
da stim si noi de apartame t.... E un lucru bun k ni-l pun la dispozitie, noi oricum vroiam sa luam o camera unde sa fie hainele de schimb sa doarma cei mici, etc.asA k ne'au scutit d o cheltuiala. Nu ne arati si noua pozici d la nunta ta? Pupiki
Inca nu le-am primit de la fotograf...

lam
21.01.2011, 09:47:15
Inca nu le-am primit de la fotograf...

nici acum??:O, doamne eu cred k as innebuni de nerabdare sa le vad, atunci indata ce le primesti sa ni le atasezi si noua, k tare vrem sa te vedem miresica, si sa vedem si restaurantul nostru "gatit" de nunta:), cu cine ai colaborat in matreie de foto-video? pe cine ai avut ca formatie? :*:*

blonda1111
21.01.2011, 11:12:02
nici acum??:O, doamne eu cred k as innebuni de nerabdare sa le vad, atunci indata ce le primesti sa ni le atasezi si noua, k tare vrem sa te vedem miresica, si sa vedem si restaurantul nostru "gatit" de nunta:), cu cine ai colaborat in matreie de foto-video? pe cine ai avut ca formatie? :*:*
Nici noi inca nu le-am primit. Asteptam cu drag si spor! Si sa mi le dea rapid vai de ele, mai bine astept 3-4 luni .:-B

aroma_de_portocale
21.01.2011, 13:25:33
Cristi Mitran - Foto, video-cineva recomandat de el, formatie - Athos, Am fost foarte multumiti de toti...La foto i-am zis sa nu se grabeasca, mai bine sa ni le dea mai tarziu,dar" bune", decat repede si sa fim dezamagiti..:D Sper sa merite asteptarea...

ioana_ramona22
14.02.2011, 23:40:00
Nici noi inca nu le-am primit. Asteptam cu drag si spor! Si sa mi le dea rapid vai de ele, mai bine astept 3-4 luni .:-B
buna,la tine kum a fost vremea la nunta in oct? ca si eu tot in oct (2011) o am si tot la rest. dunarea..oare kum va fi?:)o:-)

Alexxu21
04.01.2012, 12:17:17
Buna.Sunt noua aici.Voi avea nunta anul acesta si as dori sa stiu parerile voastre legate de restaurant,meniu si daca puteti sa ma ajutati cu pretul meniului.

sasudiana
18.03.2012, 19:45:29
buna miresici..si eu sunt o miresica ptr restaurant dunarea ef.nord si as vrea si eu niste detalii despre meniu si cum vi s-a parut restaurantul in sine?:D

lam
19.03.2012, 09:04:42
buna miresici..si eu sunt o miresica ptr restaurant dunarea ef.nord si as vrea si eu niste detalii despre meniu si cum vi s-a parut restaurantul in sine?:D

buna, si eu am fost miresik, ce a facut nunta la rest Dunarea... e sa iti spun a fost ok, insa am avut si unele neplaceri...:D Ca un sfat iti spun sa discuti cu ei, mai exact cu dna Zaharia despre tot ce te intereseaza...
La mine neplaceriile au fost, ca am avut un numar marisor de persoane, si imi vroiam tot restaurantul, insa in partea stanga se intinde linia de autoservire, si este acoperita u o draperie portocalie, deci partea aceea de restaurant nu am folosit-o... si mi-am inghesuit un pic invitatii pe partea ramasa... eu am facut nunta in sezon si ei in momentul acela mai aveau turisti... si dupa draperia pe care daca ai fost la rest ai vazut-o se servea mancare in timpul nuntii mele , bn k nu s-a vazut nimic, dar eu am fost f suparata k nu mi-au zis lucrul acesta de la inceput si am aflat in ultima saptamana.... Am mai avut un conflict in timpul nuntii, cu ospatarii erau destui la numar, insa invitatii se plangeau ca nu primesc ceea ce au comandat, deci s-au miscat fff greu, pentru banii pe care i-am dat.... Nu mi-a placut nici ca eu am facut comanda de gheata carbonia, si nu fost pusa in paharele de sampanie cand am ajuns noi la rest, pe motiv ca au uitat de ea, si s-a pus mai tarziu, dna Meri care este sefa de sala, este cam ametita, i-am dat paie cu umrelute sa fie puse la campari, insa am vazut cum plecau paharele fara, nu mi-a placut nici cum se face campari, dupa mine ar fi trb facute mai din timp, lua sticla de campari punea grabita in pahare turna repede suc natural si fugi la masa cu ele.... NU NU asa se face treaba!!!! Eu nu am mai vb cu nimeni in seara nuntii, Dna Zaharia l-a luat pe sotul meu in bucatarie sa ii mai zica una alta, pe motiv ca nu poate discuta cu mine, ca am o fire mai dificila.... In rest a fost ok ... mancarea buna, nu s-a plans nimeni, nu m-au furat la meniuri, nici bautura, nimic! Sunt ok, insa ar trebui sa iti impui din prima ceea ce vrei sa nu ai surprize mai tarziu!
Spor la pregatiri:*

sasudiana
19.03.2012, 15:01:08
ms frumos pentru detalii..am sa merg sa vorbesc la dunarea ca din timp este cel mai bine...am auzit ca la nunta ta Madalina a fost tare frumos...am o prietena care a fs la nunta ta Delia...si mai mult de aia am vrut sa mg la Dunarea ca ti-a laudat nunta:x

lam
27.01.2013, 21:50:32
ms frumos pentru detalii..am sa merg sa vorbesc la dunarea ca din timp este cel mai bine...am auzit ca la nunta ta Madalina a fost tare frumos...am o prietena care a fs la nunta ta Delia...si mai mult de aia am vrut sa mg la Dunarea ca ti-a laudat nunta:x

:) multumesc frumos ;)).... iti doresc si tie sa ai nunta pe care ti-o doresti :X..... am vazut k ai ales rest, nunta zamfirei .... spor la pregatiri in continuare! pup

sasudiana
30.01.2013, 15:07:17
:) multumesc frumos ;)).... iti doresc si tie sa ai nunta pe care ti-o doresti :X..... am vazut k ai ales rest, nunta zamfirei .... spor la pregatiri in continuare! pup

tot la dunarea e mai bine...cei de la nunta zamfirei mi-au facut-o,cand sa platesc arvuna mi-au zis ca deja este luata data mea desi vb cu ei de 6 luni...deci fac tot la dunarea unde ai facut tu.am semnat deja pentru 26 octombrie.sper sa iasa cel putin la fel de frumos ca la tine:*

lam
30.01.2013, 15:16:34
tot la dunarea e mai bine...cei de la nunta zamfirei mi-au facut-o,cand sa platesc arvuna mi-au zis ca deja este luata data mea desi vb cu ei de 6 luni...deci fac tot la dunarea unde ai facut tu.am semnat deja pentru 26 octombrie.sper sa iasa cel putin la fel de frumos ca la tine:*

bvo ma bucur k ai schimbat locatia :) mie personal nunta zamfirei nu imi place deloc:> .... nunta va iesi stai linistita, nu are de ce sa nu iasa;;) daca iti propui si doresti cu adevarat:*.... important este ca voi sa va simtiti bine, va fi ziua voastra, si nu puneti la suflet "micile" probleme aparute pe drum... discutii pro si contra vor iesi ca la orice nunta de altfel.... nu vei putea multumi 100% pe toata lumea, sa fi tu impacata cu tine k ti-ai facut datoria... restul nu mai conteaza ... spor la miresit in continuare\:D/:*

sasudiana
31.01.2013, 17:53:16
bvo ma bucur k ai schimbat locatia :) mie personal nunta zamfirei nu imi place deloc:> .... nunta va iesi stai linistita, nu are de ce sa nu iasa;;) daca iti propui si doresti cu adevarat:*.... important este ca voi sa va simtiti bine, va fi ziua voastra, si nu puneti la suflet "micile" probleme aparute pe drum... discutii pro si contra vor iesi ca la orice nunta de altfel.... nu vei putea multumi 100% pe toata lumea, sa fi tu impacata cu tine k ti-ai facut datoria... restul nu mai conteaza ... spor la miresit in continuare\:D/:*
Multumesc frumos pentru toate sfaturile tale:* ma bucur ca exista o comunitate asa unde poti vb cu oameni de treaba:*:*

sasudiana
03.02.2013, 12:27:52
apropo imi poti lasa si mie un link de pe youtube de la nunta ta?:-":*