PDA

Versiunea completa : Havana

bebezola
18.02.2010, 14:48:19
BUNA FETELOR , DESPRE RESTAURANTUL HAVANA STITI CEVA? EU MI-AM FACUT REZERVARE PE 21 AUGUST ,MIE MI SE PARE F TARE LOCATIA SI MAI ALES CA VA FI DE NOAPTE, IN MAI AU PRIMA NUNTA PANA ATUNCI NU VAD CUM E SALA ARANJATA CA ACUMA E IN RENOVARE............ SI ANUL ASTA AU PRIMELE NUNTI ACOLO. DACA DORITI DETALII VA POT SPUNE CATE CEVA SI VA DAU UN NR DE TEL....................:*

nunta_mea
18.02.2010, 15:45:48
Ce capacitate are sala si unde e?

bebezola
19.02.2010, 10:42:26
nunta_mea cred ca in jur de 150-200 e o sala rotunda f tare, e deasupra la parcarea din mihai viteazu, deasupra la bamboo(club) la etajul 7 pe terasa. acuma e in renovare dar cam intr-o luna o termina dar poti merge si o poti vedea daca vrei

diannaa
19.02.2010, 12:45:41
BUNA FETELOR , DESPRE RESTAURANTUL HAVANA STITI CEVA? EU MI-AM FACUT REZERVARE PE 21 AUGUST ,MIE MI SE PARE F TARE LOCATIA SI MAI ALES CA VA FI DE NOAPTE, IN MAI AU PRIMA NUNTA PANA ATUNCI NU VAD CUM E SALA ARANJATA CA ACUMA E IN RENOVARE............ SI ANUL ASTA AU PRIMELE NUNTI ACOLO. DACA DORITI DETALII VA POT SPUNE CATE CEVA SI VA DAU UN NR DE TEL....................:*
e f frumos ca terasa, nu mi imaginez pt nunti, sper ca e ok aerul ca se incinge daca e tot inchis si e prea frig sa fie deschis.....si sper sa nu ti se imbete asa de tare sa pice de pe acolo;;)

larisa1984
19.02.2010, 18:57:33

si care sunt conditiile si preturile?

bebezola
21.02.2010, 09:49:27
diana in august nu cred ca e frig si vom sta inauntru pt ca e aer conditionat, acuma il renoveaza numai pt nunti(restaurant), si sa dea domnu sa nu se imbete prea tare sa se arunce de la 7. vom face ceva si in privinta asta.
larisa acuma depinde de ce cauti tu, eu am cautat peste tot sa fie de noapte si sa aiba all inclusive, si am gasit aici tot ce aveam nevoie, cu cat ai mai multe pers cu ata e mai oieftin meniul, care contine la all inclusive muzica,foto-video,mancare,bautura,decor sala,flori pe masa,aranjatul scarilor pana sus la intrare,loc unde se oficiaza cununia religioasa daca vrei pe terasa,fantana de cioco cu fructe si inghetata,o trupa de dans sau o formatie de muz populara depinde de ce vrei, o camera la hotel pt miri in noaptea nuntii sau in cazul meu dimineata nuntii:)) ,personalul pt eveniment, si daca ai ceva neamuri in strainatatese poate transmite online nunta cu o parola:D . in mai e prima nunta si merg sa vad cum e aranjata. au mai multe culori la esarfele de scaune, au si organza na acuma depinde de fiecare...............

larisa am uitat, la mine ca suntem in jur de 140 de pers un meniu e 220 de lei

diannaa
21.02.2010, 21:16:42
deci e acoperit tot restaurantul? atunci e ok

larisa1984
22.02.2010, 16:26:02
aha, pai asa e, depinde ce cauti, ca daca ti le ofera ei pe toate, nu trebuie sa iti mai bati capu cu nimic :P

ica_maxian
27.02.2010, 11:01:51

SALUT

de la ce ora vrei sa faci seara?:-p

bebezola
27.02.2010, 17:55:00
ica de la 7 seara va fi inca nu stiu cand ne va cununa parintele cred ca inainte de slujba de la 6 , o sa vedem dar in principiu eu le zic oamenilor ca de la 7 , ca pana atunci terminam si la biserica si poze
pupici

disal
28.02.2010, 19:47:32
diana in august nu cred ca e frig si vom sta inauntru pt ca e aer conditionat, acuma il renoveaza numai pt nunti(restaurant), si sa dea domnu sa nu se imbete prea tare sa se arunce de la 7. vom face ceva si in privinta asta.
larisa acuma depinde de ce cauti tu, eu am cautat peste tot sa fie de noapte si sa aiba all inclusive, si am gasit aici tot ce aveam nevoie, cu cat ai mai multe pers cu ata e mai oieftin meniul, care contine la all inclusive muzica,foto-video,mancare,bautura,decor sala,flori pe masa,aranjatul scarilor pana sus la intrare,loc unde se oficiaza cununia religioasa daca vrei pe terasa,fantana de cioco cu fructe si inghetata,o trupa de dans sau o formatie de muz populara depinde de ce vrei, o camera la hotel pt miri in noaptea nuntii sau in cazul meu dimineata nuntii:)) ,personalul pt eveniment, si daca ai ceva neamuri in strainatatese poate transmite online nunta cu o parola:D . in mai e prima nunta si merg sa vad cum e aranjata. au mai multe culori la esarfele de scaune, au si organza na acuma depinde de fiecare...............

si eu am fost sa vad locatia aceeasta , dar in ianuarie nu se incepuse la renovare si nu am vrut sa am nelinistea unei locatii care nu stiam cum are sa arate ( pt. ca nu au putut sa imi arate macar un proiect cu ce are sa se intample )si faptul ca baile nu erau in aceeasi incinta cred ca este cam neplacut,dar sper ca aceasta pb se rezolva , cat despre meniu la 250 pers . au spus ca este 190 lei all inclusive ( 3feluri de mancare , bautura , foto , dj , flori ,etc.) . daca reusesti sa faci cateva poze cu sala renovata te rog trimitele sa vedem cum arata . merci

felicia9
08.03.2010, 10:18:52
Si eu o sa am nunta la Havana,mi se pare o locatie mai iesita din tipare,privelistea superba si oferta ok.Astept cu nerabdare prima nunta sa ma asigur ca totul va fi perfect :D.

sweetttyka
11.03.2010, 09:11:24
Buna fetelor, vroiam sa va intreb cat ati dat avans sa va retina sala? Si ar putea careva dintre voi sa-mi zica mai detaliat ce contine meniu all inclusive? Multumesc

bebezola
11.03.2010, 09:23:43
sweetttyka eu am platit avans 1500 de lei si cam asa e all inclusive
-meniu mancare minim.1500 de grame
-desert-fantana de cioco cu bufet de fructe si inghetata asortata
-fructe pe mese
bar-cafea,suc,apa min,apa plata, bere, vin , wiskey, vermut, coniac, vodka (ai 2 variante la toate)
-sonorizare+dj
-servicii foto-filmat
-amenajarea si decorarea salii+flori
-divertisemna; dans sau interpretare
-pers pt eveniment
-chiria salii
-transmitere eveniment on-line cu parola
-si o camera la hotel daca vreti
cam astea sunt eu mai imi caut doar staroste, rochita, tiuca de prune,tortul , red bull si eventual niste alune..........cred....... spor la pregatiri

Shireen
27.06.2010, 15:56:56
Ieri am fost la o nunta la Restaurantul Havana, meniul a fost bogat si delicios (a fost ceva mai special, in aperitiv a fost si somon crud) arajamentele au fost deosebite . Sincer ringul de dans nu a fost mare insa servirea impecabila si chelnerii toti ,cu manusi si veste, pantaloni negri si camasi albe. Sala a fost decorata pe culorile crem si maro care se potrivesc perfect ambientului. Singurul minus a fost ca in momentul in care a plouat, cand se intram pe intrarea principala , pentru ca nu erau acoperite scarile si marginea acoperisului ploaia cadea pe jumatatea scarilor!puteti cere sa le acopere. A fost o nunta minunata!

rada_beatrice
27.06.2010, 16:43:41
Ieri am fost la o nunta la Restaurantul Havana, meniul a fost bogat si delicios (a fost ceva mai special, in aperitiv a fost si somon crud) arajamentele au fost deosebite . Sincer ringul de dans nu a fost mare insa servirea impecabila si chelnerii toti ,cu manusi si veste, pantaloni negri si camasi albe. Sala a fost decorata pe culorile crem si maro care se potrivesc perfect ambientului. Singurul minus a fost ca in momentul in care a plouat, cand se intram pe intrarea principala , pentru ca nu erau acoperite scarile si marginea acoperisului ploaia cadea pe jumatatea scarilor!puteti cere sa le acopere. A fost o nunta minunata!
imi spu te rog ce culoare au avut husele de pe scaun, ca stiu ca inauntru e maro-crem, husele le-au facut tot asa???? a fost nunta de ze sau de noapte??? mersi

Shireen
28.06.2010, 14:33:55
imi spu te rog ce culoare au avut husele de pe scaun, ca stiu ca inauntru e maro-crem, husele le-au facut tot asa???? a fost nunta de ze sau de noapte??? mersi
a fost nunta de zi, husele au fost un crem mai inchis, spre auriu iar esarfele maro.

mia2004_s
03.08.2010, 20:08:52
Buna viitoare miresica! Ma numesc Mihaela, sunt o membra foarte recenta a site-ului. Am vazut mesajul tau referitor la restaurantul Havana unde vei avea nunta. Astazi chiar am mers sa il vedem, ne-a placut foarte mult.. . Persoana cu care am vorbit ne-a spus ca urmatoarea nunta e pe data de 21 august si am putea veni sa vedem sala aranjata atunci. Din cate mi-am dat seama, e chiar nunta ta. :) Ai putea sa imi dai te rog numarul tau de telefon sa imi mai dai detalii?
Mersi mult si spor la pregatiri pe ultima suta de metri. :)

Anchitzesa
28.08.2010, 19:00:37
hey fetelor, puteti sa imi dati ceva detalii de la nuntile de la havana, cine a avut, clar. Si daca nu vrei meniu all inclusive, cat ar fi. mersi mult. :)

Buna viitoare miresica! Ma numesc Mihaela, sunt o membra foarte recenta a site-ului. Am vazut mesajul tau referitor la restaurantul Havana unde vei avea nunta. Astazi chiar am mers sa il vedem, ne-a placut foarte mult.. . Persoana cu care am vorbit ne-a spus ca urmatoarea nunta e pe data de 21 august si am putea veni sa vedem sala aranjata atunci. Din cate mi-am dat seama, e chiar nunta ta. :) Ai putea sa imi dai te rog numarul tau de telefon sa imi mai dai detalii?
Mersi mult si spor la pregatiri pe ultima suta de metri. :)
Mia, daca aflii ceva, spune=mi si mie despre. Mersi

Strugurelus
20.10.2010, 12:09:38
Buna ziua,
Doresc sa aflu mai multe detalii de la miresicile care au avut nunta la Havana.
Daca au fost multumite de alegerea facuta,de personal,daca au intampinat probleme legate de nerespectarea contractului,etc.
Multumesc frumos.

felicia9
18.11.2010, 13:59:57
Buna ziua,
Doresc sa aflu mai multe detalii de la miresicile care au avut nunta la Havana.
Daca au fost multumite de alegerea facuta,de personal,daca au intampinat probleme legate de nerespectarea contractului,etc.
Multumesc frumos.
ciao, sunt felicia si am avut nunta la Havana. eu am optat pt oferta all inclusive asa ca nu am mai avut multe griji pe cap. am fost putin stresata daca cei de aici se vor tine de promisiunile facute insa au respectat tot ce era in contract si chiar mai mult de atat, ne-au ajutat cu multe care nici nu era treaba lor. personalul este tanar si este ok, servesc cu manusi si sunt prezentabili si foarte amabili. am stat vreo 2 ore peste program si nu am deranjat pe nimeni. eu si sotul meu am fost f multumiti ca am ales acesta locatie putin mai atipica pentru nunti desi am avut emotii, totul a iesit bine.

Strugurelus
19.11.2010, 17:06:48
Felicia,iti multumesc mult pentru raspunsul tau.
Rugamintea mea este daca poti sa-mi lasi un Id sau o adresa de mail,pentru a te ruga sa-mi raspunzi la mai multe intrebari.De ex. cum a fost mancarea?aerul contidionat a facut fata?La sfarsitul serii,invitatii au fost nevoiti sa plateasca tichetul pentru parcare?
Iti multumesc inca o data.

felicia9
10.01.2011, 12:24:42
Felicia,iti multumesc mult pentru raspunsul tau.
Rugamintea mea este daca poti sa-mi lasi un Id sau o adresa de mail,pentru a te ruga sa-mi raspunzi la mai multe intrebari.De ex. cum a fost mancarea?aerul contidionat a facut fata?La sfarsitul serii,invitatii au fost nevoiti sa plateasca tichetul pentru parcare?
Iti multumesc inca o data.

Strugurelus, scuze k nu am reusit sa iti ras mai repede dar am fost plecata,legat de intrebarile tale: mancarea foarte buna multa si au o varietate de la bucate traditionale la extravagante,probleme cu caldura nu am intampina,parcarea e libera pt nuntasii, ca si orice mireasa am avut emoti cu servirea dar am fost placut surprinsa.Un pont colaboreaza cu o firma la decorare activity se numeste si au preturi foarte mici eu am iesit cu 35 de mil cu flori si sala la 200 de pers dar super decorat, la alte firme mi-au cerut 60 de mil pt acelas pachet,ca si sfat intodeauna cauta cel putin 3 oferte si vei fi surprinsa ce diferente de pret sunt intre firme.Am mai fost la o nunta in octombrie super tare cu tematica venetiana si ospatari purtau masti...daca inca nu ti-ai rezervat sala poti sa treci pe acolo sa te informezi de oferte k am auzit de la o prietena k au ceva super oferta in ianuarie.

Strugurelus
13.01.2011, 13:27:46
Multumesc pentru raspuns si pentru pont:)
O zi placuta.

Roxyi
14.01.2011, 07:51:11
Buna,

Am vrut sa aleg si eu Havana anul acesta. Stiam de el dinainte sa organizeze nunti si mi s-a parut interesant. Intr-o seara ne-am decis sa mergem sa-l vedem. E cum imi aminteam si acelasi miros greu de tigara si ... ca dupa chef, lucru care ne-a facut sa renuntam.
Oricat s-ar chinui sa aeriseasca nu cred ca iasa mirosul acela :( mai ales daca ai nunta sambata si vinerea seara e chef acolo.

MonBibi
14.01.2011, 10:38:04
Multumesc pentru raspuns..nici nu mi-a trecut prin cap acest aspect..Am sa fac si eu o vizita intr-o sambata,sa vad care este situatia dupa chef..
Multumesc inca o data:)

Spor la pegatiri ;)

Foarte frumoase sunt pungile, imi plac foarte mult! Imi zici si mie te rog ca te-a costat o punga?:)
Eventual sa imi zici firma pe PV.
Eu am gasit un site, de fapt mi l-a recomandat cineva care mai comandase de la ei pungi si am calculat pentru pungi simple fara personalizare as ajunge undeva la 0,60 lei/ punga cu tot cu transport.
Daca vrei va dau si voua siteul.

Laura, imi trimiti te rog si mie datele de contact? Ms

Buna fetelor.
Am gasit in Cluj o firma care face pungi personalizate. Este undeva pe calea turzii. Nu stiu exact pt ca nu am ajuns inca la ei. Am luat legatura telefonic si mi s-a spus ca o punga personalizata cea de 24X24 costa 1 leu. Au mai multe variante de culori si marimi. Pungile is gata in 3 zile de la efectuarea comenzii.
Pentru cele interesate va rog sa imi scrieti pe privat si va dau datele de contact ale firmei.
Pupici si spor la pregatiri.

Imi dai te rog si mie datele de contact? ms

felicia9
21.01.2011, 11:18:29
Buna fetelor!
Legat de subietul abordat va inteleg ingrijorarea ce pot sa va spun e k va tamponati de niste lucruri minore pt k majoritatea invitatiilor fumeaza,eu am fost la o nunta la Piramida unde nu se fumeaza in sala si vreau sa va spun k majoritatea invitatiilor stateau pe terasa,cred k va imaginati cam cat de nereusita a fost nunta...........:(. Fetelor am vazut afise k de azi incepe targul la Palat si sapt urmatoare la Expo-Transilvania,va urez bafta k nu va fi usor, imi amintesc cu emotie de targuri,eu am fost mai incantata de Expo...

ATH
24.01.2011, 14:21:50
Minore?
Sanatatea ta e minora?
Mai demult cereai permisiunea celor cu care erai la masa ca sa fumezi!
Si mai demult, barbatii carora le era permis sa fumeze, se retrageau la trabuce si cognac-uri, in semn de politete fata de nefumatori...
Altii si azi fac glume de genul "Cata vreme tu fumezi, imi permiti sa mananc?"
E sala de nunta, nu de dohanit!

cameliaterec
29.01.2011, 22:51:42
Buna fetelor, vroiam sa va intreb cat ati dat avans sa va retina sala? Si ar putea careva dintre voi sa-mi zica mai detaliat ce contine meniu all inclusive? Multumesc

Salut! Si eu voi avea nunta anul acesta pe 27 august la Havana. Eu sunt f incantata de sala si sper sa fiu la fel de incantata si de placut impresionata si dupa nunta.

tini
27.02.2011, 11:59:18
Salut!

Va impartasesc si eu impresiile mele despre Havana. Si pe mine m-a atras ideea de nunta cu tematica venetiana, in Havana, si faptul ca ospatarii servesc cu manusi, view-ul si multe alte detalii (am gasit intamplator si invitatii in care erau incluse 2 masti venetiene, totul se lega). Insa domnul responsabil de evenimente (Dan) nu este niciodata de gasit, tipele de acolo au niste fite... impresia mea a fost de neprofesionalism sau dezinteres. Dar asta e doar parerea mea :)

Spor la pregatiri!

alice13
09.05.2011, 19:47:19
Salut,

si noi am fost astazi la Havana pentru o rezervare pentru 2012. Din pacate mi-a facut o impresie destul de proasta si as vrea sa vi le prezint si voua sa inteleg daca sunt eu foarte pretentioasa, sau mai sunt si alte fete care gandesc ca mine.
1. Intrarea prin piata, in iz de patrunjel si morcovi. Nu am nimic cu mirosurile cu pricina, nici cu pietele, insa nu mi se pare cadrul ideal pentru " a intra" intr-o nunta.
2. Urcatul cu un lift extrem de lent ... Ma tot gandesc la cei 130 de invitati ai mei tot asteptand in grupuri de 6 cate 6 sa urce la restautant... hm, not funny
3. Privelistea de sus, mai ales in partea dinspre Horea e departe de a fi frumoasa... sau mi se pare mie?!

Pachetul pe care il ofera patronii e foarte interesant si mult sub pretul altor locatii din Cluj.
Oare sa fie un avantaj care sa le compenseze pe celelalte?

Nu stiu, intreb si eu...

ATH
10.05.2011, 10:50:51
Ce oferta buna ti-a fost facuta, ca sa nu iei in calcul precupetele etc?

alice13
10.05.2011, 11:12:31
Ce oferta buna ti-a fost facuta, ca sa nu iei in calcul precupetele etc?

Un all inclusive de 220 de lei in care intra meniul de mancare, bautura open bar, decoratii, sonorizare, DJ, foto-video plus un moment artistic. Oferta e foarte buna, insa revenind locatie...nu e cadrul ideal, cred.

ATH
18.05.2011, 07:29:23
Intr-adevar, greu de refuzat!

noraa
30.05.2011, 11:19:30
A avut cineva nunta anul acesta la Havana?
Mie imi place foarte mult locatia, insa am auzit ca mancarea lasa de dorit :(.

chris27
31.05.2011, 23:28:55
Buna,

Am vrut sa aleg si eu Havana anul acesta. Stiam de el dinainte sa organizeze nunti si mi s-a parut interesant. Intr-o seara ne-am decis sa mergem sa-l vedem. E cum imi aminteam si acelasi miros greu de tigara si ... ca dupa chef, lucru care ne-a facut sa renuntam.
Oricat s-ar chinui sa aeriseasca nu cred ca iasa mirosul acela :( mai ales daca ai nunta sambata si vinerea seara e chef acolo.

Imi pare rau ca tu ai fost in ianuarie cand nu puteau aerisi pentru ca oricum aveau probleme cu frigul, iarna e grea la havana ca au multe geamuri#-o, insa vara sunt deschise geamurile mai tot timpul si altfel e situatia. Eu i-am rugat pe cei de acolo sa nu am astfel de probleme si m-au chemat de doua ori la rand inainte de doua nunti diferite anul acesta (inainte ma refer cu o jumatate de ora inainte sa inceapa nunta), si era super ok totul, foarte frumoasa sala, aerisita bine, iar privelistea mirifica. Oricum am vrut sa vad si aranjamentele si mancarea si erau in regula. Sper sa fie si la nunta mea la fel.<:-P

chris27
01.06.2011, 00:09:16
Salut,

si noi am fost astazi la Havana pentru o rezervare pentru 2012. Din pacate mi-a facut o impresie destul de proasta si as vrea sa vi le prezint si voua sa inteleg daca sunt eu foarte pretentioasa, sau mai sunt si alte fete care gandesc ca mine.
1. Intrarea prin piata, in iz de patrunjel si morcovi. Nu am nimic cu mirosurile cu pricina, nici cu pietele, insa nu mi se pare cadrul ideal pentru " a intra" intr-o nunta.
2. Urcatul cu un lift extrem de lent ... Ma tot gandesc la cei 130 de invitati ai mei tot asteptand in grupuri de 6 cate 6 sa urce la restautant... hm, not funny
3. Privelistea de sus, mai ales in partea dinspre Horea e departe de a fi frumoasa... sau mi se pare mie?!

Pachetul pe care il ofera patronii e foarte interesant si mult sub pretul altor locatii din Cluj.
Oare sa fie un avantaj care sa le compenseze pe celelalte?
Nu stiu, intreb si eu...

eu am fost la nunta anul trecut la havana si anul acesta am si eu nunta acolo.
ce sa spun de intrare ? nu e cea mai luxoasa, dar macar bine ca sunt doua intrari cu doua lifturi, iar intrarea principala este chiar ok , cea unde sunt scarile rulante care urca la bamboo, nu treci deloc prin piata. cat despre cealalta intrare din spate de la flori, am incercat si pe acolo cu parintii (am gasit mai greu) si in afara de tarabe cu multe flori, nu am gasit nici o leguma sau zarzavaturi ca si altadata. era chiar un miros placut de flori. oricum privelistea din local nu ai ce sa spui, oriunde te-ai uita e superb, mai ales seara. cat despre lifturi, totusi sunt doua mari si in plus nu vin toti invitatii deodata si mai sunt si cei care vin cu masinile pana sus.
totusi pachetul e destul de ieftin pentru categoria de local care se pretind a fii, sa fie ceva ascuns sau sa nu fie seriosi nu cred ca e cazul pentru ca va spun am fost la nunta anul trecut la verisoara mea si totul a decurs normal. cred ca au preturi mai mici doar pentru ca sunt mai noi pe piata.

chris27
01.06.2011, 00:45:12
Salut!

Va impartasesc si eu impresiile mele despre Havana. Si pe mine m-a atras ideea de nunta cu tematica venetiana, in Havana, si faptul ca ospatarii servesc cu manusi, view-ul si multe alte detalii (am gasit intamplator si invitatii in care erau incluse 2 masti venetiene, totul se lega). Insa domnul responsabil de evenimente (Dan) nu este niciodata de gasit, tipele de acolo au niste fite... impresia mea a fost de neprofesionalism sau dezinteres. Dar asta e doar parerea mea :)

Spor la pregatiri!

hello, draga mea miresica.
la aceasta nunta cu tematica venetiana am fost eu si prezenta si vreau sa iti spun ca nu ma asteptam la o asa buna organizare. am fost la multe nunti in diverse locatii dar aici chiar am ramas impresionata de atitudinea celor care se ocupa si de ideea in sine. cu neprofesionalism si dezinteres nu reusesti asa ceva. si eu vreau o tematica pentru ca m-am saturat de monotonia nuntilor clasice. noi am vorbit cu Alex, cred ca e seful de sala.

felicia9
19.06.2011, 23:05:15
A avut cineva nunta anul acesta la Havana?
Mie imi place foarte mult locatia, insa am auzit ca mancarea lasa de dorit :(.
stii cum e , parerile sunt impartite, la orice nunta sunt carcotasi. la mine la nunta a fost foarte gustoasa mancarea si stiu asta de la invitati ca eu nu prea am mancat mare lucru. nu sunt cine stie ce specialitati, dar e gustoasa si consistenta. doar sarmalutele de la sfarsit s-au terminat de bune ce au fost.

noraa
18.07.2011, 12:52:39
stii cum e , parerile sunt impartite, la orice nunta sunt carcotasi. la mine la nunta a fost foarte gustoasa mancarea si stiu asta de la invitati ca eu nu prea am mancat mare lucru. nu sunt cine stie ce specialitati, dar e gustoasa si consistenta. doar sarmalutele de la sfarsit s-au terminat de bune ce au fost.

Multumesc pentru raspuns!
Am avut norocul sa fiu invitata la o nunta la Havana de curand si am fost foarte multumita. Orice indoieli as fi avut pana acum, au disparut cu siguranta. Saptamana urmatoare mergem sa discutam de inchirierea salii pentru anul viitor. Revin cu detalii;-)

Roxyi
18.07.2011, 14:06:03
Au un pachet avantajos din cate zic ei insa din impresiile adunate de mine de la cei dragi nimeni nu mi-ar recomanda sa fac acolo. 220 pare avantajos dar muzica lasa de dorit, starostele sa nu mai zic, mancarea destul de ok iar sarmalele de la sfarsit nu ajung nici la o masa.

Bine ca nu l-am ales ca local

A... uitasem, si baia ? .... trebuie sa mergi din timp sa nu ajungi la limita, mai ales ca ai de coborat scarile ;)

miresuca
19.07.2011, 09:01:46
Au un pachet avantajos din cate zic ei insa din impresiile adunate de mine de la cei dragi nimeni nu mi-ar recomanda sa fac acolo. 220 pare avantajos dar muzica lasa de dorit, starostele sa nu mai zic, mancarea destul de ok iar sarmalele de la sfarsit nu ajung nici la o masa.

Bine ca nu l-am ales ca local

A... uitasem, si baia ? .... trebuie sa mergi din timp sa nu ajungi la limita, mai ales ca ai de coborat scarile ;)

In cazul acesta poti sa iti aduci ce staroste vrei si ce muzica vrei. Eu nu ma iau niciodata dupa auzite. Mi se pare ca sala de nunta de la Havana este chiar deosebita, iar preturile nu sunt nesimtite ca si in alte parti.

renne23
01.09.2011, 22:28:38
In cazul acesta poti sa iti aduci ce staroste vrei si ce muzica vrei. Eu nu ma iau niciodata dupa auzite. Mi se pare ca sala de nunta de la Havana este chiar deosebita, iar preturile nu sunt nesimtite ca si in alte parti.
am fost la vara-me la nunta de curand si e hooooroorrr! de la wc pana la mancare !!!!!! pacat ca ospatarii nu sant asa de ok si in alte restaurante .....ioiiiiii

maria11
04.09.2011, 11:31:45
ce sa spun de intrare ? nu e cea mai luxoasa, dar macar bine ca sunt doua intrari cu doua lifturi, iar intrarea principala este chiar ok , cea unde sunt scarile rulante care urca la bamboo, nu treci deloc prin piata. cat despre cealalta intrare din spate de la flori, am incercat si pe acolo cu parintii (am gasit mai greu) si in afara de tarabe cu multe flori, nu am gasit nici o leguma sau zarzavaturi ca si altadata. era chiar un miros placut de flori. oricum privelistea din local nu ai ce sa spui, oriunde te-ai uita e superb, mai ales seara. cat despre lifturi, totusi sunt doua mari si in plus nu vin toti invitatii deodata si mai sunt si cei care vin cu masinile pana sus.
totusi pachetul e destul de ieftin pentru categoria de local care se pretind a fii, sa fie ceva ascuns sau sa nu fie seriosi nu cred ca e cazul pentru ca va spun am fost la nunta anul trecut la verisoara mea si totul a decurs normal. cred ca au preturi mai mici doar pentru ca sunt mai noi pe piata.

Casa de piatra in primul rand si felicitari! Am fost ieri sa vad sala de la havana si se pare ca se pregatea pentru nunta voastra. Eu am anul viitor nunta la havana si tare m-as bucura sa ne dai un feedback la ceea ce inseamna calitatea serviciillor lor.

maria11
04.09.2011, 11:46:07
[QUOTE=renne23;4343946]am fost la vara-me la nunta de curand si e hooooroorrr! de la wc pana la mancare !!!!!! pacat ca ospatarii nu sant asa de ok si in alte restaurante .....ioiiiiii[/QUOTE

Draga miresica, ai postat aici un mesaj foarte bulversant pt cele care deja si-au facut rezervare la havana. Poate ar fi bine sa fii ceva mai explicita, deoarece nu pot sa-mi imaginez ce inseamna ,,hooooror". Eu nu am fost la nunta la havana, dar am fost de mai multe ori in local si mi s-a parut o locatie superba, chiar si baia! Eu voi avea anul viitor in 10 iunie nunta acolo, si prin urmare am fost sa vad cum se aranjeaza sala si cum arata meniul. De fiecare data am fost foarte placut impresionata, incat nu pot sa imi imaginez ce a fost atat de rau la nunta verisoarei tale. Eu am fost la foarte multe localuri din cluj in dorinta de a gasi o locatie de nunta, dar dintre toate, aceasta m-a atras cel mai mult. Sper sa fie bine...

nellypui
21.09.2011, 17:00:40
Buna,
Vreau doar sa va spun ca ma avut anul acesta nunta la havana si sunt mai mult decat multumita de cum au decurs lucrurile, de la aranjamentul salii la mancare sau servire. Toata lumea s-a comportat ireprosabil si vreau sa le multumesc pentru tot!!!

andremiha32
28.09.2011, 16:56:59
Buna, am fost si eu la o nunta la Havana anul acesta si sincer intr-adevar treaba cu toaletele scrisa mai sus as putea spune ca e adevarata, in schimb mancarea mi s-a parut ok

andremiha32
28.09.2011, 16:59:29
A si ce mai imi amintesc ca s-au plans mirii la kre am fost la Havana era ceva legat de respectarea orelor lacare trebuia sa se serveasca felurile de mancare in sensul ca nu s-au respectat. In fine, oricum nu pot sa zic ca a fost horror, ne-a simtit bine si dc toaletele nu au fost kiar asa de curate ca in alta parte

Strugurelus
22.11.2011, 10:32:03
Eu am avut nunta acolo si NU RECOMAND!
Alex mi se pare cu mult bun-simt, insa seful lui..Dan..lasa de dorit.Noi am avut ghinionul sa mergem la Havana inainte ca Alex sa fie angajat..si sa discutam contractul cu Dan.
Initial ne-au trimis variantele de meniu (care s-au schimbat cu o luna inainte de nunta).In prima varianta de meniuri era somon (inclus in cei 220 lei) in variantele trimise ulterior,varianta cu somon era mai scumpa cu 20 de lei..daca vroiam peste (nu somon,un alt fel de peste) la gustarea calda..ma taxa 5 lei in plus..
Initial am convenit sa ne scada o anumita suma pt ca aducem noi foto si video..ca sa ma sune cu 2 zile inainte de nunta sa-mi zica ca sunt mai putin invitati decat am precizat initial (de parca fotograful te taxeaza dupa cati invitati ai)..si ca nu-mi poate scadea din nota finala decat ... lei.
Si multe altele de care nu mai vreau sa-mi amintesc..Daca ignoram parte financiara a fost ok..mancarea e buna,ospatarii sunt prompti..dar daca doriti sa alegeti Havana,asigurati-va ca e mentionat in contract pana la cel mai mic detaliu..(ex.in contract era mentionat la sucuri..Cola,Mirinda si nu mai stiu ce..cand am semnat contractul era vorba ca putem opta pt una din gamele de mai sus..pt 2 feluri de sucuri acidulate si unul neacidulat..cand am mers sa discutam varianta finala la meniuri s-a razgandit..defapt era vorba de sucul Cola..nu de gama!!!)

flaviaaa
26.01.2012, 21:52:54
Recent am incheiat si eu contractul cu Havana ,sunt multumita de pachetele care le ofera,la inceput aveam si eu dubii in privinta lor ...dar am fost la nunta anul trecut la o prietena si am fost incantata de serviciile care le ofera ,inclusiv mancarea a fost foarte buna ,eu am ales data de 9 iunie :)...sala arata foarte bine ,panorama este unica, personalul este foarte amabil...nu cred ca o sa am probleme.... Recomand si altor miresici :)

flaviaaa
27.01.2012, 09:50:54
Eu am avut nunta acolo si NU RECOMAND!
Alex mi se pare cu mult bun-simt, insa seful lui..Dan..lasa de dorit.Noi am avut ghinionul sa mergem la Havana inainte ca Alex sa fie angajat..si sa discutam contractul cu Dan.
Initial ne-au trimis variantele de meniu (care s-au schimbat cu o luna inainte de nunta).In prima varianta de meniuri era somon (inclus in cei 220 lei) in variantele trimise ulterior,varianta cu somon era mai scumpa cu 20 de lei..daca vroiam peste (nu somon,un alt fel de peste) la gustarea calda..ma taxa 5 lei in plus..
Initial am convenit sa ne scada o anumita suma pt ca aducem noi foto si video..ca sa ma sune cu 2 zile inainte de nunta sa-mi zica ca sunt mai putin invitati decat am precizat initial (de parca fotograful te taxeaza dupa cati invitati ai)..si ca nu-mi poate scadea din nota finala decat ... lei.
Si multe altele de care nu mai vreau sa-mi amintesc..Daca ignoram parte financiara a fost ok..mancarea e buna,ospatarii sunt prompti..dar daca doriti sa alegeti Havana,asigurati-va ca e mentionat in contract pana la cel mai mic detaliu..(ex.in contract era mentionat la sucuri..Cola,Mirinda si nu mai stiu ce..cand am semnat contractul era vorba ca putem opta pt una din gamele de mai sus..pt 2 feluri de sucuri acidulate si unul neacidulat..cand am mers sa discutam varianta finala la meniuri s-a razgandit..defapt era vorba de sucul Cola..nu de gama!!!)

draga strugurelus, m-ai speriat putin cu ce ai scris mai sus, asa ca eu am fost la havana sa vad ce se intampla:-\. mi s-a spus si aratat ca varianta cu somon si vita e mai scumpa cu 20 lei ca si celelalte, dar ai alte 3,4 variante care se incadreaza in pretul semnat. sincera sa fiu la orice restaurant mergi somonul si vita sunt mai scumpe decat preparatele din pui,porc,curcan care mi le-au oferit ei. si eu ca si tine imi aduc fotograf ca nu vreau sa ma las pe mana oricui si mi-au scazut 1800 lei din total. am vazut ca meniul all inclusive e in functie de nr de pers si de aceea scade sau creste pretul, cu cat ai mai multi invitati platesti mai putin. nu prea sunt de accord cu asta nici eu , insa mi-s-a spus de la inceput si e scris si in contract detaliat, asa ca sper doar sa imi vina lumea $-)$-). despre sucuri am intrebat si eu si acum mi-au confirmat este vorba de suc cola si prigat de portocale sau daca vrei pepsi sau cappy. te lasa insa sa iti aduci de afara si alte sucuri daca doresti. eu imi duc suc de mere de ex. mie mi se pare destul de clar totul, contractul e destul de scurt si de simplu, chiar l-am putut citi fata de alta contracte#-o. imi pare rau pt tine, dar mi-am facut griji degeaba si oricum se plateste dupa nunta, daca ceva nu imi convine sau imi baga in plus , nu platesc si gata !

Shireen
31.01.2012, 10:41:23
Eu am participat la nunta verisoarei sotului meu si sala a fost superb aranjata, mancare foarte buna si servire minunata. La cateva luni am fost sa servim ceva cu niste prieteni si marea problema a fost ca ploua, pana sa ajungi la baie ai drum lung prin culoarul de ploaie si intr-un final cand ajungi in baie, e f multa umezeala. Stabiliti si aceste aspecte. Inca ceva.... cand am fost la nunta, era permis doar unui numar limitat de masini sa parcheze, restul plateau.

Chedeea
27.06.2012, 21:53:15
draga strugurelus, m-ai speriat putin cu ce ai scris mai sus, asa ca eu am fost la havana sa vad ce se intampla:-\. mi s-a spus si aratat ca varianta cu somon si vita e mai scumpa cu 20 lei ca si celelalte, dar ai alte 3,4 variante care se incadreaza in pretul semnat. sincera sa fiu la orice restaurant mergi somonul si vita sunt mai scumpe decat preparatele din pui,porc,curcan care mi le-au oferit ei. si eu ca si tine imi aduc fotograf ca nu vreau sa ma las pe mana oricui si mi-au scazut 1800 lei din total. am vazut ca meniul all inclusive e in functie de nr de pers si de aceea scade sau creste pretul, cu cat ai mai multi invitati platesti mai putin. nu prea sunt de accord cu asta nici eu , insa mi-s-a spus de la inceput si e scris si in contract detaliat, asa ca sper doar sa imi vina lumea $-)$-). despre sucuri am intrebat si eu si acum mi-au confirmat este vorba de suc cola si prigat de portocale sau daca vrei pepsi sau cappy. te lasa insa sa iti aduci de afara si alte sucuri daca doresti. eu imi duc suc de mere de ex. mie mi se pare destul de clar totul, contractul e destul de scurt si de simplu, chiar l-am putut citi fata de alta contracte#-o. imi pare rau pt tine, dar mi-am facut griji degeaba si oricum se plateste dupa nunta, daca ceva nu imi convine sau imi baga in plus , nu platesc si gata !

Buna! Saptamana trecuta am semnat si noi contractul la Havana, fata care se ocupa de discutii este f amabila si explica lucrurile foarte in detaliu. Depinde foarte mult de ceea ce va doriti. Este un loc minunat , cu o panorama extraordinara. Meniurile inca nu le-am hotarat, nu stim inca daca vom alege Ultra all inclusive, sau nu... Intr-adevar varianta cu somon este precizat in contract, costa cu 20 de lei in plus fata de meniul Initial. Pana acum , doar vorbe de lauda pt ei!

chantilly
06.07.2012, 23:45:43
ce preturi au meniurile ? :)

Chedeea
10.07.2012, 08:06:56
PACHETUL „ALL INCLUSIVE” - intre 200-210 lei pe pers
PACHETUL „ULTRA ALL INCLUSIVE” - intre 220-230 lei pe pers
Meniu fara all inclusive- intre 130-135 de lei de pers, dar mai vin si alte cheltuieli aici, adica, decor sala- 10 lei, dj+sonorizarea de la ei- 1000 Ron, plus plata personalului care e 12% din valoarea meniurilor. ;)
:D

A_Alexandra
29.07.2012, 17:35:07
Buna
ieri 28 iulie ..am avut sa ocazia sa particip la o nunta in Havana
1. Mancarea fara gust, intr-un cuvant ...rea...am cugulit de foame...
2. Servirea buna..chiar f ok
3. Muzica dezastru...pot sa zic ca a stricat dj nunta...se chinuia sa isi aduca lumea pe ring...apoi punea o mel ne la locul ei..se golea ringul.(dj lor cred)
4 Sala nui asa spectaculoasa,
5 Caldura ...nu fac fata pe 4 ventilatoare cu vapori de apa la 200 de persoane.
6 coloarul care duce la baie....se incalzeste...de cand intrii ai impresia ca respiri aer de sauna...ti se lipesc narile.

Rezultat,...as ramane dezamagita sa am nunta asa :((

Chedeea
02.08.2012, 20:50:00
Buna
ieri 28 iulie ..am avut sa ocazia sa particip la o nunta in Havana
1. Mancarea fara gust, intr-un cuvant ...rea...am cugulit de foame...
2. Servirea buna..chiar f ok
3. Muzica dezastru...pot sa zic ca a stricat dj nunta...se chinuia sa isi aduca lumea pe ring...apoi punea o mel ne la locul ei..se golea ringul.(dj lor cred)
4 Sala nui asa spectaculoasa,
5 Caldura ...nu fac fata pe 4 ventilatoare cu vapori de apa la 200 de persoane.
6 coloarul care duce la baie....se incalzeste...de cand intrii ai impresia ca respiri aer de sauna...ti se lipesc narile.

Rezultat,...as ramane dezamagita sa am nunta asa :((

Mancarea a fost rea? in ce sens? fara gust? sa fi fost inclusiv nesarata necondimentata...etc? Problema cu muzica tine si de starostele lor, daca au un staroste bun ar trebui sa controleze aceste mici ezitari ale dj-ului. te rog ofera-ne mai multe detalii ca sa stim exact ce ar fi de discutat! multu

A_Alexandra
03.08.2012, 22:59:55
Comentez mancarea din meniul ales de miri...strict ce a fost la nunta.....
a fost singura nunta la care am fost....la havana
1 . Aperitivul - f putin pe farfurie.. din ce a fost am mancar doar rosia , ruloul cu branza si un astravete cu branzica pe deaspra... nesarata, un gust nu pre proaspat.
2 gustarea calda - gratar cu cas deasupra topit.(fara gust...probabil necondimentat)..si garnitura- cartofi frantuzesti (pt gustul meu e ok) pt restul...am vazut multe farfuri cu ganitura ramasa...
3. friptura ...2 bucati de carne vita, cartori natur, un glob orez cu legume- necondimentate...ce am putut manca...si as mai manca de acolo ..piept de pui cu sos de smantana si ciuperci
4. sarmale....(mie nu imi plac) dar lumea le manca..nu am auzit comentarii.
Denisa...cu siguranta voi avea si eu ceva neplaceri la restaurant...
imi pastrez doza pt dezamagire....dar incerc sa raman optimista...
uite tu de ex ai avut o nunta frumoasa...pt ca ti-ai ales poate alte servici, alta mancare la nunta ta....si alte preturi....Acum fac referire la calitate- cantitate...pret
iar nunta la care am fost eu...a inceput de la pret- cantitate - calitate...
cred ca asta conteaza...
sper ca am fost inteleasa.
aer conditionat nici vb... 4 ventilatoare cu vapori de apa...si sau deschis si geamuirile
Referire la dj.... e f bun pe muzica ambientala si retro... dar sa si ridice lumea in picioare e ,,pe spate,,

giulio
05.08.2012, 19:45:37
Ceea ce vreau eu sa comentez este doar referitor la ce ai zis tu despre aperitive si anume faptul ca erau putine pe farfurie...asta nu are legatura cu localul...are legatura cu mirii care s-au zgarcit si nu au pus un meniu bogat. In ceea ce priveste gustul lor asta e alta treaba si e intradevar vina localului

A_Alexandra
05.08.2012, 22:33:07
Ceea ce vreau eu sa comentez este doar referitor la ce ai zis tu despre aperitive si anume faptul ca erau putine pe farfurie...asta nu are legatura cu localul...are legatura cu mirii care s-au zgarcit si nu au pus un meniu bogat. In ceea ce priveste gustul lor asta e alta treaba si e intradevar vina localului

,,Comentez mancarea din meniul ales de miri...strict ce a fost la nunta.....,,

iulia.v
15.03.2013, 20:45:09
Si eu o sa am nunta la Havana,mi se pare o locatie mai iesita din tipare,privelistea superba si oferta ok.Astept cu nerabdare prima nunta sa ma asigur ca totul va fi perfect :D.
Cum a fost nunta? A iesit totul ok? Si eu la Havana voi avea nunta in iulie anul acesta si am emotii daca va iesi totul asa cum trebuie, am ales varianta all inclusive..Sper sa fie bineee

Scuze, sunt destul de noua pe forum, acum am vazut ca nunta urmeaza sa se desfasoare. Va doresc spor la pregatiri si o nunta reusita! Am emotii de pe acum si eu si sper sa iasa bine!

iulia.v
15.03.2013, 20:59:08
Cum a decurs nunta? A fost totul ok la Havana?

iulia.v
15.03.2013, 21:13:41
Buna! Saptamana trecuta am semnat si noi contractul la Havana, fata care se ocupa de discutii este f amabila si explica lucrurile foarte in detaliu. Depinde foarte mult de ceea ce va doriti. Este un loc minunat , cu o panorama extraordinara. Meniurile inca nu le-am hotarat, nu stim inca daca vom alege Ultra all inclusive, sau nu... Intr-adevar varianta cu somon este precizat in contract, costa cu 20 de lei in plus fata de meniul Initial. Pana acum , doar vorbe de lauda pt ei!
Si noi saptamana trecuta am semnat pentru ultra all inclusiv. Imi place mult locatia, si se pare ca vom avea nunta la doua saptamani distanta. :) Cat v-ati inteles ca platiti pentruo persoana?

Chedeea
18.03.2013, 00:23:06
Si noi saptamana trecuta am semnat pentru ultra all inclusiv. Imi place mult locatia, si se pare ca vom avea nunta la doua saptamani distanta. :) Cat v-ati inteles ca platiti pentruo persoana?
Salut! Noi am ales varianta de baza, am decis sa ducem noi bautura, foto-video, etc. asa meniul va fi aprox 135 de pers, in functie de numarul de invitati confirmati, in rest mai multe detalii urmeaza sa discutam. Mi se pare o locatie mai aparte din cauza asta am ales Havana. Sper sa fie totul in regula si sa avem o nunta frumoasa! Spor la pregatiri!!!

iulia.v
18.03.2013, 10:26:50
Salut! Noi am ales varianta de baza, am decis sa ducem noi bautura, foto-video, etc. asa meniul va fi aprox 135 de pers, in functie de numarul de invitati confirmati, in rest mai multe detalii urmeaza sa discutam. Mi se pare o locatie mai aparte din cauza asta am ales Havana. Sper sa fie totul in regula si sa avem o nunta frumoasa! Spor la pregatiri!!!
Si noi la varianta de baza ne-am gandit initial, dar fiindca nu mai este atata timp, am ales vavarianta cu de toate, am emotii, sper sa iasa totul bine. Ati semnat deja contractul?

Chedeea
18.03.2013, 13:39:14
Si noi la varianta de baza ne-am gandit initial, dar fiindca nu mai este atata timp, am ales vavarianta cu de toate, am emotii, sper sa iasa totul bine. Ati semnat deja contractul?
Dap...contractul l-am semnat anul trecut pentru rezervarea salii..urmeaza sa discutam pt meniu :)

Chedeea
18.03.2013, 13:41:18
Dap...contractul l-am semnat anul trecut pentru rezervarea salii..urmeaza sa discutam pt meniu :)

Si eu sper sa fie totul in regula... e frumoasa locatia...speram ca si restul serviciilor sa fie de asemenea ok. Spor... :)

Chedeea
01.04.2013, 12:38:50

In cat v-a iesit all inclusive? :)

iulia.v
02.04.2013, 21:13:08
250 lei/persoana (vom avea in jur de 120 invitati)

taufel
29.07.2013, 17:23:30
Buna fetelor.
Cele care ati avut nunta in 2013 ne spuneti va rog cum a fost si daca ati intampinat probleme?

Multumesc!

cristina_ki
29.07.2013, 19:02:21
Buna fetelor.
Cele care ati avut nunta in 2013 ne spuneti va rog cum a fost si daca ati intampinat probleme?

Multumesc!

Am nunta in 31 august, am ales pachetul all inclusive pentru ca nu mai am chef sa umblu dupa toate serviciile sau sa stau sa ma gandesc cata bautura sa cumpar si cata imi va ramane. In plus am fost in data de 28 iulie la nunta la verisoara mea din Italia si a fost o nunta minunata , tot all inclusive a avut. Toate laudele pentru servire, am fost la multe localuri din oras la nunti si vreau sa va spun ca asa servire in putine locuri mai gasesti. Mancarea nu e foarte extravaganta dar e foarte gustoasa, eu nu prea mananc la nunti, dar aici am mancat tot inclusiv sarmalutele. A fost o zi foarte calduroasa dar aerul conditionat facea fata deci nu mai imi fac griji nici pentru asta. Baile sunt renovate, la fel si sala, au schimbat ceva nu imi dau seama ce dar arata mai bine si in plus aveau huse nesatenate si ceva fete de masa superbe. Am inteles ca sunt ale lor sau a firmei care le face decoratiunile. Mai am ceva emotii ca nu stiu cate persoane o sa am, iar meniurile comandate trebuie platite, dar in rest doar cuvinte de lauda pana acum despre ei. Sper sa o tina tot asa si la nunta mea.

cristina_ki
29.07.2013, 19:11:19

noua ne-a iesit cam 210 lei/ pers, dar avem peste 150 persoane, insa vara mea Eli care a avut nunta acolo a platit cam 230 / pers. pretul e bunicel , avand in vedere ca ofera servicii destul de superioare, daca stai sa le calculezi pe toate separat iesi mult mai rau. si pachetul ultra e destul de complex, are si tort si flori.

cristina_ki
29.07.2013, 19:16:30
Si eu sper sa fie totul in regula... e frumoasa locatia...speram ca si restul serviciilor sa fie de asemenea ok. Spor... :)

am vazut ca ai avut nunta deja, vreau sa te intreb daca ai fost multumita, ai avut ceva probleme, s-au tinut de promisiuni ?

iulia.v
29.07.2013, 20:05:11
am vazut ca ai avut nunta deja, vreau sa te intreb daca ai fost multumita, ai avut ceva probleme, s-au tinut de promisiuni ?
Da, am avut nunta sambata, a fost foarte frumos! Toti invitatii au fost incantati de meniu, de prajituri, de tort si de sarmalele de la final. Mie mi-a placut decorul cel mai tare, am avut hortensii roz si pene de paun, a fost superb, nu mi-a venit sa cred cat de frumos au amenajat sala. DJ-ul a fost foarte dragut, stia ca mi-e cam groaza sa dansez si ma tot incuraja, iar cei care ne serveau au fost atenti tot timpul sa nu ne lipseasca ceva. Singurul lucru de care nu am fost multumita a fost ca nu am rezistat pe tocuri toata ziua si m-am descaltat in cele din urma, tragand rochita dupa mine. Si am avut un moment artistic cu doi dansatori, au dansat atat de frumos ca pe tata l-a apucat plansul :) Invitatii au fost foarte incantati de locatie, nu se mai saturau sa isi faca poze, cu florile, pe terasa cu elefantii si la geamuri, cu Clujul in spate.
Abia asteptam sa fim invitati la o nunta la Havana, dar pana atunci ne multumim cu cate o cafea sau o limonada pe terasa.

iulia.v
29.07.2013, 20:14:26
551898551899551900551901551902Am atasat cateva poze, cu unul dintre buchetele naselor, al meu a fost din aceleasi flori, dar mai mare, mi-a placut foooooarte tare, nu imi vine sa cred cat de frumos au fost facute aranajamentele florale, doamna care s-a ocupat de ele a fost atenta la o gramada de detalii la care eu nici nu m-am gandit. Dar asa repede a trecut nunta, nici nu imi vine sa cred :(