PDA

Versiunea completa : Queen Ballroom

elena_steliana18
12.02.2010, 17:22:41
Intr'adevar :D. Eu abia astept sa treaca si Pastele sa putem merge sa luam meniurile si sa definitivam intr'o oarecare masura planurile pentru ziua cea mare :)
dragi miresici....azi am fost cu viitori nostri fini sa vedem noul restaurant care il vor deschide cei de la colonade.....dl terzi ne-a arta niste poze din proiect...dak va fi asa cum zice el....o sa fie un restaurant superb....fffff frumos....a zis k pt anul asta nu mai are liber; acum este inca in constructie dar pe 17 aprilie are prima nunta acolo..de abia astept sa mergem sa il vedem aranjat [-o< .fini deja au dat acont pt anul viitor:D

linda_1984
12.02.2010, 19:04:58
dragi miresici....azi am fost cu viitori nostri fini sa vedem noul restaurant care il vor deschide cei de la colonade.....dl terzi ne-a arta niste poze din proiect...dak va fi asa cum zice el....o sa fie un restaurant superb....fffff frumos....a zis k pt anul asta nu mai are liber; acum este inca in constructie dar pe 17 aprilie are prima nunta acolo..de abia astept sa mergem sa il vedem aranjat [-o< .fini deja au dat acont pt anul viitor:D
Din cate stiam va fi pe Bdul Mamaia, acolo aproape de Politie,nu? Dar e cu o capacitate mai micutza.. Sau asa am inteles eu??:-\

elena_steliana18
13.02.2010, 08:34:50
Din cate stiam va fi pe Bdul Mamaia, acolo aproape de Politie,nu? Dar e cu o capacitate mai micutza.. Sau asa am inteles eu??:-\
da este pe bd mamaia putin mai sus de intersectia unde face 42/43 stanga spre tomis...finii mei o sa aiba cam 150 de persoane....sper sa bine ok..acum astept prima nunta din aprilie k sa il vedem aranjat pt k asa nu ne-am dat seama pt k era o camera mare goala....

Ann04
16.02.2010, 13:31:22
da este pe bd mamaia putin mai sus de intersectia unde face 42/43 stanga spre tomis...finii mei o sa aiba cam 150 de persoane....sper sa bine ok..acum astept prima nunta din aprilie k sa il vedem aranjat pt k asa nu ne-am dat seama pt k era o camera mare goala....
si cam ce capacitate are restaurantul, sau nu vi s-a zis?

alipety
16.02.2010, 13:34:44
si cam ce capacitate are restaurantul, sau nu vi s-a zis?
vorbiti de mondial?
am cunoscut pe cineva care vrea sa faca nunta acolo si a zis ca are 200 persoane.

elena_steliana18
16.02.2010, 15:20:37
vorbiti de mondial?
am cunoscut pe cineva care vrea sa faca nunta acolo si a zis ca are 200 persoane.
mi se pare cam micut pt 200 de pers....dar ink nu stiu ce fel de mese vor fi si cum or sa le aranzeje....acum astept luna aprilie sa mergem sa il vedem aranjat...

D_aka
16.02.2010, 16:40:09
fetelor am fost azi la colonadelor si surpiza nu mai aveau locuri :(( ... decat pe 3 sept , iar eu pe 3 sept am nunta verisoarei primare .. si ar iesi un haos sa o fac in aceeasi zi :(( .. uof ce ma fac :(((

nici in salonul ala nou de care se vb?........... nimic, nimic......?

linda_1984
17.02.2010, 22:20:45
fetelor am fost azi la colonadelor si surpiza nu mai aveau locuri :(( ... decat pe 3 sept , iar eu pe 3 sept am nunta verisoarei primare .. si ar iesi un haos sa o fac in aceeasi zi :(( .. uof ce ma fac :(((
Dar la ala nou??? Si la ala e arvunit tot 2011??
Steliana....ai zis ca l-ai vazut park....incap 200?

elena_steliana18
18.02.2010, 11:25:27
Dar la ala nou??? Si la ala e arvunit tot 2011??
Steliana....ai zis ca l-ai vazut park....incap 200?
finilor mei le-a zis dl terzi k t 150 de pers este perfect...nu stiu dak incapt 200..restaurantul nu este terminat ink iar eu nu prea am viziune in spatiu ca sa imi pot da seama...de aceea astept luna aprilie sa vad cum o sa arate..atunci au zis k au prima nunta iar pt la anul zicea k ink nu il are ocupat..decat pe 20 aug(cand au rezervat finii)

linda_1984
18.02.2010, 18:35:10
finilor mei le-a zis dl terzi k t 150 de pers este perfect...nu stiu dak incapt 200..restaurantul nu este terminat ink iar eu nu prea am viziune in spatiu ca sa imi pot da seama...de aceea astept luna aprilie sa vad cum o sa arate..atunci au zis k au prima nunta iar pt la anul zicea k ink nu il are ocupat..decat pe 20 aug(cand au rezervat finii)
Pe cine intereseaza au bagat poze de la asta nou, se va numi Queen Ballroom si gasiti poze cum va arata (sau asa spera ei;))) pe internet. Dati un google si primul site. Si mie mi se pare mic pt 200, cel putin vechiul restaurant.

nikoletta
18.02.2010, 19:54:40
Pe cine intereseaza au bagat poze de la asta nou, se va numi Queen Ballroom si gasiti poze cum va arata (sau asa spera ei;))) pe internet. Dati un google si primul site. Si mie mi se pare mic pt 200, cel putin vechiul restaurant.
foarte frumos arata restaurantul, dar stalpii aceia in mijlocul ringului strica tot :(

linda_1984
18.02.2010, 20:09:51
Eu sunt foarte nehotarata:-<....ieri ma sunasera si aia de la Azur sa imi arate macheta cum va arata noul lor restaurant din oras deja ma hotarasem sa dau arvuna, iar aseara dra mea de onoare ma suna, k si-a luat in serios atributiunile si sa-mi zica de site si de acest restaurant Queen. Stiam ca e micutz, de 150 pers deci iesea din discutie, dar apar pareri k ar fi de 200. Vazand si pozele...iar m-am sucit.. O intrebare.. sau mai multe;))...cei de la Colonade am inteles ca te obliga decoratiunile si tortul sa le faci la ei. Mai e si altceva?? Alte "obligatii" ... sau in fine..ce v-a mai deranjat la ei?? Ajutati-ma sa ma deci [-o<

elena_steliana18
26.02.2010, 11:14:36
buna miresici!se pare ca problema cu restaurantele s-a accentuat si va inteleg disperarea.la noi a fost noroc,sau cum imi place mie sa cred,"asa a fost sa fie".a fost primul loca vazut,persoanele care erau prezente nu au vrut acea data,si am ramas noi.am avut mari emotii,dar a trecut.
http://www.queenballroom.ro/ noul restaurant al celor de la colonade...

elena_steliana18
26.02.2010, 11:51:53
Eu sunt foarte nehotarata:-<....ieri ma sunasera si aia de la Azur sa imi arate macheta cum va arata noul lor restaurant din oras deja ma hotarasem sa dau arvuna, iar aseara dra mea de onoare ma suna, k si-a luat in serios atributiunile si sa-mi zica de site si de acest restaurant Queen. Stiam ca e micutz, de 150 pers deci iesea din discutie, dar apar pareri k ar fi de 200. Vazand si pozele...iar m-am sucit.. O intrebare.. sau mai multe;))...cei de la Colonade am inteles ca te obliga decoratiunile si tortul sa le faci la ei. Mai e si altceva?? Alte "obligatii" ... sau in fine..ce v-a mai deranjat la ei?? Ajutati-ma sa ma deci [-o<
nu te obliga nimeni sa faci cu ei nimic... dak vrei sa le faci la ei bine daca nu la fel de bine. eu le-am facut acolo pt k mi-a fost mai usor si nu am mai stat sa alerg in 7 locuri

LauraLuiOda
26.02.2010, 12:36:50
foarte frumos arata restaurantul, dar stalpii aceia in mijlocul ringului strica tot :(
La cat de lunga pare sala, aveau nevoie de stalpi de sustinere...tu sti mai bine:D

nikoletta
26.02.2010, 12:39:38
La cat de lunga pare sala, aveau nevoie de stalpi de sustinere...tu sti mai bine:D
;-) da, dar puteau pune cate 2 randuri de stalpi pe marginea ringului, nu cate unul pe mijloc, dar presupun ca sala nu e facuta de la 0 si au trebuit sa se adapteze la ce au avut.

LauraLuiOda
26.02.2010, 12:52:26
;-) da, dar puteau pune cate 2 randuri de stalpi pe marginea ringului, nu cate unul pe mijloc, dar presupun ca sala nu e facuta de la 0 si au trebuit sa se adapteze la ce au avut.
Aici m-ai:|. :D

elena_steliana18
27.02.2010, 13:47:02
Aici m-ai:|. :D
restaurantul este la etaj iar cladirea nu a fost construita de ei deoarece deasupra restaurantului mai este un bar parca cu jocuri de noroc iar la parter niste spatii comerciale parca...mie imi place mult cum o sa iasa..
si oricum stalpii aia nu prea incomodeaza nu sunt printre mese ,poti sa vezi pe toata lumea, pe ring oricum se fac multe hore iar stalpii vor fi in mijlocul horei iar pt celelalte dansuri sa stiti k este destul de mult spatiu intre ei

Selda
07.05.2010, 13:21:06
salut,fetelor. am fost zilele trecute sa vad noul restaurant queen ballroom. imi puteti spune ce are meniul de 130 lei si daca ati mai platit ceva dupa nunta,in afara de meniuri si de ospatari? ce decoratiuni se platesc dak le face sotia d-lui terzi? am inteles ca se ofera o reducere de 50%. e adevarat?

elena_steliana18
07.05.2010, 14:24:30
salut,fetelor. am fost zilele trecute sa vad noul restaurant queen ballroom. imi puteti spune ce are meniul de 130 lei si daca ati mai platit ceva dupa nunta,in afara de meniuri si de ospatari? ce decoratiuni se platesc dak le face sotia d-lui terzi? am inteles ca se ofera o reducere de 50%. e adevarat?
buna. dupa meniuri mergi la colonade sa la iei k sunt aceleasi .la d-na terzi platesti aranjamentele din flori naturale,perdelele de lumini,casa de bani parca..cel mai bine o ontrebi pe ea..stiu k husele sunt gratuite....
au terminat restaurantul?e gata de nunti?este ca in pozele care le au pe site?k noi am fost cu finii pe 17 aprilie si nu era inca gata...ba chiar mai aveau mult de lucru la el desi dl terzi ne zisese ca atunci aveau prima nunta si ca putem merge chiar la sf lunii martie
eu din cate am inteles sunt aceleasi conditii si avantaje ca la teresa colonadelor....de reducerea de 50% chiar nu stiu nimic...

Selda
07.05.2010, 19:23:02
multumesc pt raspuns. am inteles k prima nunta este sambata asta. cand am fost noi,adik acum aproximativ o saptamana,inca nu era gata. inca se mai construia,dar in mare cred k este gata. si nu a iesit la fel ca in pozele de pe site. peretii au o alta culoare ,asadar nu vor mai folosi husele cu funde mov ca pe site. cred k ma duc maine sa vad cum este amenajat si revin cu informatii.

elena_steliana18
07.05.2010, 19:36:25
multumesc pt raspuns. am inteles k prima nunta este sambata asta. cand am fost noi,adik acum aproximativ o saptamana,inca nu era gata. inca se mai construia,dar in mare cred k este gata. si nu a iesit la fel ca in pozele de pe site. peretii au o alta culoare ,asadar nu vor mai folosi husele cu funde mov ca pe site. cred k ma duc maine sa vad cum este amenajat si revin cu informatii.
ok atunci cred ca dam si noi o fuga maine sa vad daca sunt finii liberi daca nu saptamana viitoare....pai ce culoare sunt peretii? k in pozele pe care le-am vazut eu la dl terzi care erau cam aceleasi cu cele de pe site peretii erau cam roscati pal ....ceva de genul asta....
astept maine noi informatii :-p si poate faci si cateva poze sa il vad si eu ...mersi si te pup:*:*

Selda
10.05.2010, 11:18:43
am reusit sa vad sambata restaurantul. dar am ajuns cam devreme acolo si inca nu se terminase de aranjat. e dragut restaurantul, dar intr-adevar,stalpii sunt cam incomodanti si nu au oglinzi ca in pozele de pe site. urma sa fie o nunta de 108 persoane si parea lejer,dar sunt curioasa sa vad cum va fi la o nunta de 170 pers cum am eu. ce nu imi place mie este intrarea in restaurant. e cam aiurea sa primesti invitatii kiar la scara...
finii tai au fost sa vada restaurantul? ei la cate persoane se asteapta la nunta? cand mai afli ceva ,te rog sa ma tii la curent. :*

elena_steliana18
10.05.2010, 21:06:47
[QUOTE=Selda;3272836]am reusit sa vad sambata restaurantul. dar am ajuns cam devreme acolo si inca nu se terminase de aranjat. e dragut restaurantul, dar intr-adevar,stalpii sunt cam incomodanti si nu au oglinzi ca in pozele de pe site. urma sa fie o nunta de 108 persoane si parea lejer,dar sunt curioasa sa vad cum va fi la o nunta de 170 pers cum am eu. ce nu imi place mie este intrarea in restaurant. e cam aiurea sa primesti invitatii kiar la scara...
finii tai au fost sa vada restaurantul? ei la cate persoane se asteapta la nunta? cand mai afli ceva ,te rog sa ma tii la curent. :*[/QUO
buna selda....finii mei nu au ajuns inca sa vada restaurantul ei au cam 150 de persoane si din cate am inteles e perfect restaurantul t nr lor de invitati ...Acum sunt curioasa si eu sa il vad

blairwaldorf
03.03.2011, 20:49:52
fetelor, am inteles ca s-a deschide deja..a fost cineva sa vada sau ceva impresii?

annabella85
21.04.2011, 00:06:20
Nu mai are nimeni noutati despre restaurantul queen ballroom?poze? Eu o sa merg in iunie la o nunta acolo, dar parca nu mai am rabdare. ..Zici k au intrat zilele-n sac,desi eu am nunta abia la anul.

tamtam
02.07.2011, 22:41:20
eu am fost sa-l vad saptamana trecuta..
arata ff bine dar nu imi place deloc intrarea...scarile alea mi-au dat ameteli fiind incaltata in balerini si nu cred ca le pot urca cu tocuri, asa ca pica de pe lista
meniurile mi se par ok ca si pret...mi s-au aratat poze si mi s-a psus ca sunt mai "ochiase" ca cele de la colonadelor ( mai multe floricele din mancare ;-) )
meniu minim 130 roni, nr minim de persoane 130..
am inteles ca se pastreaza politica de la colonadelor, si anume tb comandate de la ei tortul sau prajiturile ( nu amandoua neaparat)

ancapuiu23
29.09.2011, 12:12:14
Buna fetele!

Nu e nimeni pe aici care sa faca nunta la Quenn Ballroom? Sau macar cineva care a fost la o nunta sa ne arate poze?

piulitza
30.09.2011, 20:06:52
Buna fetele!

Nu e nimeni pe aici care sa faca nunta la Quenn Ballroom? Sau macar cineva care a fost la o nunta sa ne arate poze?
Buna! Eu fac nunta la Queen si vad ca si tu! Te felicit pentru alegerea facuta! Am niste prieteni care au fost la o nunta la Queen prin primavara si le-a placut foarte mult-servirea ireprosabila, spatiu de dans suficient, mancarea buna, etc!
Daca mai ai intrebari sau nelamuriri nu ezita sa ma intrebi!

ancapuiu23
02.10.2011, 08:42:37
Ce ma bucur ca am gasit pe cineva care face la acest rest. Cand ai fost tu la nunta, la dansul mirilor au avut artificii ? Daca da, aerisirea a fost atat de buna incat sa nu persiste fumul? Ms

piulitza
09.10.2011, 14:33:10
Ce ma bucur ca am gasit pe cineva care face la acest rest. Cand ai fost tu la nunta, la dansul mirilor au avut artificii ? Daca da, aerisirea a fost atat de buna incat sa nu persiste fumul? Ms

Eu nu am fost la nunta la queen. Au fost niste prieteni de-ai mei. Dar iti pot spune ca nu au aer conditionat clasic, ci aerisiri industriale (care din cate am inteles fac de o mie de ori mai bine fata decat cele clasice ) pe care le au si la restaurantele de la Colonadelor. Am fost anul asta la 2 nunti la colonadelor, in saloane diferite si garantat fac fata foarte bine! Stai linistita, sunt convinsa ca va iesi totul foarte bine!

ancapuiu23
10.10.2011, 13:07:22
Eu nu am fost la nunta la queen. Au fost niste prieteni de-ai mei. Dar iti pot spune ca nu au aer conditionat clasic, ci aerisiri industriale (care din cate am inteles fac de o mie de ori mai bine fata decat cele clasice ) pe care le au si la restaurantele de la Colonadelor. Am fost anul asta la 2 nunti la colonadelor, in saloane diferite si garantat fac fata foarte bine! Stai linistita, sunt convinsa ca va iesi totul foarte bine!

Nu am stiut acest lucru. Iti multumesc pentru informatie. Daca ai ceva intrebari sa nu eziti sa ma intrebi. ;;)

roxanandreea
01.12.2011, 10:54:40
Buna fetelor! Sunt noua pe aici.... Am nunta pe 2 iunie 2012 la Queen. Este cineva care a facut nunta la Queen? As avea nevoie de cateva sfaturi. Merci

ancapuiu23
01.12.2011, 20:23:25
Buna fetelor! Sunt noua pe aici.... Am nunta pe 2 iunie 2012 la Queen. Este cineva care a facut nunta la Queen? As avea nevoie de cateva sfaturi. Merci

Buna Roxana! Ma bucur ca ai ales Rest Queen. Se pare ca miresicile care au facut nunta la acest rest. nu vor sa ne povesteasca si noua! Sper sa mai vb si sa ne dam sfaturi pentru a organiza o nunta frumoasa!:*

piulitza
08.12.2011, 15:42:42
Buna Roxanaandreea! Te felicit ptr. alegerea facuta! Vad ca tu faci fix cu o sapt. inaintea mea :) Abia astept sa ne povestesti cum a fost! Oricum eu te sfatuiesc sa nu ai mari emotii in ceea ce priveste meniul si servirea intrucat sunt aproape sigura ca va fi foarte bine!! Orice nelamirire sau grija o poti discuta cu aici cu noi (cu mine si cu Anca Puiu-aporpo Anca esti tiza mea!)!!

mihaela_r
27.02.2012, 00:03:03
Buna Roxanaandreea! Te felicit ptr. alegerea facuta! Vad ca tu faci fix cu o sapt. inaintea mea :) Abia astept sa ne povestesti cum a fost! Oricum eu te sfatuiesc sa nu ai mari emotii in ceea ce priveste meniul si servirea intrucat sunt aproape sigura ca va fi foarte bine!! Orice nelamirire sau grija o poti discuta cu aici cu noi (cu mine si cu Anca Puiu-aporpo Anca esti tiza mea!)!!

Buna!
Imi poti spune te rog cat este meniul pt 2012 la Queen Ballroom

piulitza
03.03.2012, 23:25:00
Buna!
Imi poti spune te rog cat este meniul pt 2012 la Queen Ballroom
Buna! Din cate am inteles meniul ar fi (cel mai ieftin) 140 si ceva de lei (147,148..nu mai stiu exact). Eu am discutat cu Dl. Terzi acum mai bine de jumatate de an si l-am intrebat daca se va modifica cu mult meniu de anul trecut(care era 135 lei-cel mai mic) si mi-a spus ca va fi 140 si ceva..dar sincer nu mai tin minte exact :P! Cel mai sigur voi stii dupa Paste cand se vor comunica preturile ptr 2012! O seara superba!

lory123
07.04.2012, 00:26:13
Buna! Din cate am inteles meniul ar fi (cel mai ieftin) 140 si ceva de lei (147,148..nu mai stiu exact). Eu am discutat cu Dl. Terzi acum mai bine de jumatate de an si l-am intrebat daca se va modifica cu mult meniu de anul trecut(care era 135 lei-cel mai mic) si mi-a spus ca va fi 140 si ceva..dar sincer nu mai tin minte exact :P! Cel mai sigur voi stii dupa Paste cand se vor comunica preturile ptr 2012! O seara superba!

Eu am discutat cu Dl. Terzi si meniul pentru anul acesta este 139 lei - cel mai mic. Pentru ca am fost prima nunta ce s-a interesat pentru 2013 mi-au lasat si pentru anul viitor la acelasi pret. Eu am arvunit deja localul pentru 2013, dar am auzit diferite discutii si zvonuri pe la prieteni si acum am ceva emotii legat de restaurant

piulitza
08.04.2012, 19:20:39
Eu am discutat cu Dl. Terzi si meniul pentru anul acesta este 139 lei - cel mai mic. Pentru ca am fost prima nunta ce s-a interesat pentru 2013 mi-au lasat si pentru anul viitor la acelasi pret. Eu am arvunit deja localul pentru 2013, dar am auzit diferite discutii si zvonuri pe la prieteni si acum am ceva emotii legat de restaurant

Super! Eu sincer nu-mi mai aduc aminte cat mi-a zis, oricum stiu doar ca am fost multumita de raspuns! Efparte posibil sa-mi fi zis cat ti-a zis si tie!
Eu ti-as da un sfat- sa nu pui la suflet zvonurile pe care le auzi. Odata ce ai facut o alegere, mergi pana la capat1 Spor la pregatiri si fi sigura ca toate miresicile care fac la queen anul asta (inclusiv eu) vom veni cu impresii dupa nunta (din cele mai sincere)!

lory123
13.04.2012, 01:04:30
Super! Eu sincer nu-mi mai aduc aminte cat mi-a zis, oricum stiu doar ca am fost multumita de raspuns! Efparte posibil sa-mi fi zis cat ti-a zis si tie!
Eu ti-as da un sfat- sa nu pui la suflet zvonurile pe care le auzi. Odata ce ai facut o alegere, mergi pana la capat1 Spor la pregatiri si fi sigura ca toate miresicile care fac la queen anul asta (inclusiv eu) vom veni cu impresii dupa nunta (din cele mai sincere)!

abia astept cateva pareri legate de restaurant.
de curiozitate intreb ce formatie si fotograf ti-ai ales? :)

piulitza
26.04.2012, 12:06:19
Fetelor, ati fost vreuna la restaurant sa va interesati de meniurile pe anul asta? Care ar fi pretul minim? S-a modificat cu mult fata de anul trecut?? O zi superba va doresc si spor la pregatiri!!

ancapuiu23
03.05.2012, 08:59:14
Fetelor, ati fost vreuna la restaurant sa va interesati de meniurile pe anul asta? Care ar fi pretul minim? S-a modificat cu mult fata de anul trecut?? O zi superba va doresc si spor la pregatiri!!

Buna fetele! Eu in weekendu asta ma duc la o nunta la Queen. O sa ma interesez si o sa revin aici cu noutati. Va pup si o zi frumoasa!;-)

ancapuiu23
07.05.2012, 12:36:36
Buna miresici. Asa cum v-am promis ma intorc cu impresii de la nunta. Nu regret ca voi face nunta la acest rest. pt ca totu arata impecabil, ospatarii au fost tot timpu atenti in concluzie a fost totu perfect. daca aveti sa ma intrebati ceva nu ezitati. Va pup si o zi frumoasa!;-)

piulitza
22.06.2012, 14:18:17
piulitza Casa de Piatra. Sper sa intri in curand pe site si sa impartasesti si noua impresiile dupa nunta. Sa fiti fericiti si sa va iubiti mult :">

Multumesc frumos de urari!
Scuzati intarzierea, insa am fost in luna de miere (saptamana :) ) si lucrez de zor la lucrarea de dizertatie ptr k sunt in mare intarziere :(.

Nu ca a fost nunta mea, insa....a fost absolut minunat! A iesit mai frumos decat ne-am fi imaginat noi vreodata! Mancarea a fost nemaipomenita (va recomand la peste sa luati rulouri de peste - noua ni le-a recomandat Terzi- si am facut senzatie cu ele; la friputa am avut rulouri de piept de pui si o friptura de porc facuta in stil italian-foarteeee bun), ospatarii au fost prompti - din cate stiu eu nu prea s-a plans lumea de servire(tot ce s-a vrut s-a adus repede), Terzi a fost tot timpul acolo si a supravegheat k totul sa fie bine, nu ne-am batut capul cand sa vina mancarea (programarea felurilor de mancare) seful de sala a fost cel care ne-a sfatuit si a fost foarte bine. In ceea ce priveste daca m-au facut la bauturi sincer nu stiu pentru ca nu m-a interesat sa iau ce a ramas (ma refer la sticlele incepute), dar oricum ne-au dat sucuri, vodka, cutii de vin...sincer nu cred k ne-au furat.

Intr-un cuvant a fost superb! Daca ar fi sa mai fac o data alegerea cu siguranta tot Queen as alege!

Felicitari dragelor pentru alegere! Sa nu aveti emotii ptr k sigur va iesit asa cum va doriti (si chiar mai bine de atat !)

lory123
24.06.2012, 23:26:58
Scuzati intarzierea, insa am fost in luna de miere (saptamana :) ) si lucrez de zor la lucrarea de dizertatie ptr k sunt in mare intarziere :(.

Nu ca a fost nunta mea, insa....a fost absolut minunat! A iesit mai frumos decat ne-am fi imaginat noi vreodata! Mancarea a fost nemaipomenita (va recomand la peste sa luati rulouri de peste - noua ni le-a recomandat Terzi- si am facut senzatie cu ele; la friputa am avut rulouri de piept de pui si o friptura de porc facuta in stil italian-foarteeee bun), ospatarii au fost prompti - din cate stiu eu nu prea s-a plans lumea de servire(tot ce s-a vrut s-a adus repede), Terzi a fost tot timpul acolo si a supravegheat k totul sa fie bine, nu ne-am batut capul cand sa vina mancarea (programarea felurilor de mancare) seful de sala a fost cel care ne-a sfatuit si a fost foarte bine. In ceea ce priveste daca m-au facut la bauturi sincer nu stiu pentru ca nu m-a interesat sa iau ce a ramas (ma refer la sticlele incepute), dar oricum ne-au dat sucuri, vodka, cutii de vin...sincer nu cred k ne-au furat.

Intr-un cuvant a fost superb! Daca ar fi sa mai fac o data alegerea cu siguranta tot Queen as alege!

Felicitari dragelor pentru alegere! Sa nu aveti emotii ptr k sigur va iesit asa cum va doriti (si chiar mai bine de atat !)

multumim mult pentru impresii. M-am mai linistit un pic.
Iti doresc o casnicie fericita
Am o curiozitate in schimb...in ce parte a restaurantului ai pozitionat formatia?

ancapuiu23
25.06.2012, 11:41:52

Ma bucur ca a fost totu bine. M-am mai convins inca o data ca nu o sa regret alegerea facuta. Unde ai fost in luna de miere, ca noi inca nu ne-am hotarat. Succes cu dizeratatia:*

piulitza
29.06.2012, 10:43:50
multumim mult pentru impresii. M-am mai linistit un pic.
Iti doresc o casnicie fericita
Am o curiozitate in schimb...in ce parte a restaurantului ai pozitionat formatia?
Mulumesc frumos de urare! Formatia a fost pusa in stanga. Terzi ne-a spus k putem pune formatia si in partea dreapta, pe latura unde sunt mesele, undeva in mijloc, insa nu ne-a recomandat, pentru ca se va auzi cam tare si va putea fi deranjant! Si eu cred k avea dreptate. Cu formatia cum am avut-o noi, a fost foarte bine!

Spor la pregatiri!

Ma bucur ca a fost totu bine. M-am mai convins inca o data ca nu o sa regret alegerea facuta. Unde ai fost in luna de miere, ca noi inca nu ne-am hotarat. Succes cu dizeratatia:*
Cu siguranta nu vei regreta! Noi am intrat intr-o mare nebunie cu trei sapt inainte de nunta si nu am mai apucat sa ne luam bilete ade avion (vroiam sa mergem la venetia), si pana la urma am plecat prin tara, o saptamana, Brasov, Sibiu, Curtea de arges- Vidraru, Moeciu, nu pot spune decat ca ne-am bucurat ca a iesit asa pana la urma pentru ca avem o tara extraordinar de frumoasa!

Mult succes!

Alexandra04
10.07.2012, 14:33:24
Bun gasit dragi miresici...
Eu sunt noua aici ...
Am fost la Queen Ballroom si am arvunit salonul pentru anul 2013.
Am tot citit pe aici despre acest restaurant si am fost incantata despre ce se scrie, sper doar ca si la mine va iesi la fel de bine si voi fi la fel de multumita cum au fost alte miresici.
Inca sunt la inceput cu pregatirile, acum sunt in cautare de formatie ... poate imi recomandati pe cineva...:*
Spor la pregatiri!

Stephanie
23.08.2012, 20:07:14
Eu sunt noua aici ...
Am tot citit pe aici despre acest restaurant si am fost incantata despre ce se scrie, sper doar ca si la mine va iesi la fel de bine si voi fi la fel de multumita cum au fost alte miresici.
Inca sunt la inceput cu pregatirile, acum sunt in cautare de formatie ... poate imi recomandati pe cineva...:*
Spor la pregatiri!

Buna miresici!
Poti sa imi spui si mie care sunt preturile la meniuri pentru la anul..si de cate persoane este localul.
Si eu sunt in cautari :) ...nu stiu ce vom alege pana la urma....

Va pup!

piulitza
26.08.2012, 17:18:18
Buna miresici!
Poti sa imi spui si mie care sunt preturile la meniuri pentru la anul..si de cate persoane este localul.

Va pup!

Buna! Cel mai bine, dupa parerea mea, este sa mergi la Queen si sa vorbesti cu Terzi! Este un tip super de gasca si parolist! Meniul, anul asta a fost 147 lei, iar din cate stiu eu, de la un an la altul creste cu max 5-7lei.
Numarul maxim de persoane (pentru a nu fi inghesuit) ar fi undeva la 200 de persoane!
Alegeri inspirate iti doresc ;)i!!

roxenne
27.08.2012, 01:57:17

buna. cat te-a costat meniul?

roxenne
27.08.2012, 01:59:16
Buna! Cel mai bine, dupa parerea mea, este sa mergi la Queen si sa vorbesti cu Terzi! Este un tip super de gasca si parolist! Meniul, anul asta a fost 147 lei, iar din cate stiu eu, de la un an la altul creste cu max 5-7lei.
Numarul maxim de persoane (pentru a nu fi inghesuit) ar fi undeva la 200 de persoane!
Alegeri inspirate iti doresc ;)i!!

exista un numar minim de invitati?
pana la urma este adevarat ca aranjamentele si tortul trebuie facute la ei?
mci.

Alexandra04
28.08.2012, 15:45:17
exista un numar minim de invitati?
pana la urma este adevarat ca aranjamentele si tortul trebuie facute la ei?
mci.

Buna,
Noua ne-au cerut minim 130 de persoane (de fapt o sa platim 130 de meniuri obligatoriu)
Tortul este inclus in pretul meniului, si de aranjamente nu am auzit nimic de la dl Terzi (daca vreau sa fac cu sotia dansului bine, daca nu iarasi bine)
Toate cele bune

Alexandra04
28.08.2012, 15:48:23
Buna miresici!

Va pup!

Buna,
Scuze pt intarziere,
Pentru anul viitor meniul incepe de la 147 lei pana la 220 lei depinde de ce anume alegi.
Mie mi-au spus ca au bagat intr-un an 236 pers (dar era f plin restaurantul).
Parerea mea .... 200 persoane este ok, ca sa nu stea lumea ingramadita.
Apropo, am fost inainte de o nunta si mi-au aratat mancarea ... de fapt aperitivul si friptura ... si arata supeeeer =P~=P~=P~
Numai bine

piulitza
31.08.2012, 17:46:33
Buna,
Noua ne-au cerut minim 130 de persoane (de fapt o sa platim 130 de meniuri obligatoriu)
Tortul este inclus in pretul meniului, si de aranjamente nu am auzit nimic de la dl Terzi (daca vreau sa fac cu sotia dansului bine, daca nu iarasi bine)
Toate cele bune
Intradevar tortul este inclus in meniu, dar daca vrei in mod deosebit sa-l faci la alta cofetarie (cum am facut noi :P ) nu este absolut nici o problema. Ti-l scade din pret si introduci altceva!

Alexandra04
03.09.2012, 18:52:07
Intradevar tortul este inclus in meniu, dar daca vrei in mod deosebit sa-l faci la alta cofetarie (cum am facut noi :P ) nu este absolut nici o problema. Ti-l scade din pret si introduci altceva!

Buna,
Vreau sa stiu cum a fost la voi cu servirea? A fost totul ok, ospatarii au fost pe promti? Au avut manusi pe mainii asa cum apare si in poze si cum ne-au zis ;)) ? Mancarea a fost buna, si cu aranjamentele pe care le prezinta in poze?
Multumesc :*

ancapuiu23
06.09.2012, 18:01:40
Buna miresici! Acum ca a trecut nunta :((, pot sa vin si eu cu impresii legate de Queen.
Totul a fost OK, chiar am fost f multumita de cum s-a desfasurat petrecerea. Sfatul meu este inainte de nunta cu o saptamana doua, sa mergeti si sa stati de vorba cu Terzi si sa ii spuneti ce vreti si sa il pisati acolo unde credeti ca sunt probleme.
Mancarea a fost foarte gustoasa, servirea Ok iar tortul care l-am comandat de la cofetaria lor a fost super bun, nici nu ma asteptam, mai ales ca in ultimul timp lumea se plangea de ei.
Nu stiu ce sa va mai zic, daca aveti intrebari sau va pot ajuta cu ceva, spuneti. Succes la pregatiri:*

Alexandra04
10.09.2012, 13:05:26
Buna miresici! Acum ca a trecut nunta :((, pot sa vin si eu cu impresii legate de Queen.
Totul a fost OK, chiar am fost f multumita de cum s-a desfasurat petrecerea. Sfatul meu este inainte de nunta cu o saptamana doua, sa mergeti si sa stati de vorba cu Terzi si sa ii spuneti ce vreti si sa il pisati acolo unde credeti ca sunt probleme.
Mancarea a fost foarte gustoasa, servirea Ok iar tortul care l-am comandat de la cofetaria lor a fost super bun, nici nu ma asteptam, mai ales ca in ultimul timp lumea se plangea de ei.
Nu stiu ce sa va mai zic, daca aveti intrebari sau va pot ajuta cu ceva, spuneti. Succes la pregatiri:*

Buna,
Felicitari si casa de piatra. Ma bucur ca a iesit cum iti doreai.
Acum vin si intrebarile pentru tine, sper sa nu te superi.
A fost loc de dans pe ring?
Ai posibilitatea sa iti ornezi si sa il faci cu diferite forme tortul in cofetaria lor?
Ai luat bautura pe factura proforma (te-au incarcat cu ceva la sfarsit)?
Aerisirea cum este; fac fata aerele conditionate? (intreb pt ca eu am nunta tot in august)
Eu am un pitic pe creier cu manusile lor :)))) le poarta sau nu cand servesc? :))
Te pup si iti urez toate cele bune in casnicie

piulitza
12.09.2012, 11:12:09
Buna,
Vreau sa stiu cum a fost la voi cu servirea? A fost totul ok, ospatarii au fost pe promti? Au avut manusi pe mainii asa cum apare si in poze si cum ne-au zis ;)) ? Mancarea a fost buna, si cu aranjamentele pe care le prezinta in poze?
Multumesc :*
Buna! Scuze ca raspund asa greu! Da, servirea a fost ireprosabila, si DA ospatarii au purtat manusii ( :)) ) insa mai pe la sfarsitul nuntii si le-au dat jos! (dar crede-ma ca imresia cu manusi deja este facuta si nici tu nu vei mai remarca ca ei nu le mai au!
Deci, stai linistita ca totul va fi nemaipomenit!

ony_girl
19.09.2012, 15:25:57

Buna! La ce te-ai referit cand ai spus sa il pisam unde credem ca avem probleme. La tine unde a fost nevoie sa intervii?
Multumesc

Iulia_Iasmy
26.09.2012, 23:54:04
Eu sunt noua aici ...
Spor la pregatiri!

Buna Alexa!
Eu am fixat data pe 5oct la anu' sper sa fie ok pt amandoua; as vrea sa pastram legatura si sa ne mai consultam, ce zici?
ne auzim pe mess?
o seara frumoasa!!!

ancapuiu23
27.09.2012, 14:07:57
Buna,
Felicitari si casa de piatra. Ma bucur ca a iesit cum iti doreai.
Acum vin si intrebarile pentru tine, sper sa nu te superi.
A fost loc de dans pe ring?
Ai posibilitatea sa iti ornezi si sa il faci cu diferite forme tortul in cofetaria lor?
Ai luat bautura pe factura proforma (te-au incarcat cu ceva la sfarsit)?
Aerisirea cum este; fac fata aerele conditionate? (intreb pt ca eu am nunta tot in august)
Eu am un pitic pe creier cu manusile lor :)))) le poarta sau nu cand servesc? :))
Te pup si iti urez toate cele bune in casnicie

Buna Alexandra.
Scuze ca am raspuns asa de greu dar tocmai ce ne-am intors din luna de miere. Poti sa imi pui cate intrebari vrei, pentru ca si eu le-am inebunit pe fetele care au facut inaintea mea. Loc am avut destul pe ring si eu imi pusesem aceasi intrebare, chiar si la hore cand iesea aproape toata lumea nu erau inghesuiti. Tortul a fost asa cum l-am visat, exact cum arata in poze si super gustos, cum iti doresti asa il fac. La capitolul bautura noi am luat o gramada pt ca stiam ca dam inapoi si nu ne trezim ca alergam noaptea pe la supermarket. Am tinut si in masini bautura ca sa nu avem probleme cu desfacutul tuturor sticlelor ca nu ti le mai primesc. La sfarsit nu ne-au incarcat cu nimic.
La partea de aerisire, este ok, nu am avut probleme nici la dansul mirilor cand am avut artificii, a facut ventilatia fata, dar este vara si nu iti imagina ca o sa fie racoare. Per total a fost mai mult decat ok.
La noi au purtat toata noaptea manusile.
Sper sa te multumesca raspunsurile si daca mai ai intrebari, nu neaparat despre rest. nu ezita sa ma intrebi. Succes la pregatiri, nu te stresa.:*

ony_girl
28.09.2012, 10:34:12
Buna Alexa!
Eu am fixat data pe 5oct la anu' sper sa fie ok pt amandoua; as vrea sa pastram legatura si sa ne mai consultam, ce zici?
ne auzim pe mess?
o seara frumoasa!!!

Fetelor si eu am arvunit pt septembrie anul viitor!!! daca vreti sa tineti si cu mine legatura, despre salon aranjamente etc, va rog anuntati ma pe PM ca sa va dau adresa de mess :)

Alexandra04
30.09.2012, 21:41:31
Buna Alexandra.
Scuze ca am raspuns asa de greu dar tocmai ce ne-am intors din luna de miere. Poti sa imi pui cate intrebari vrei, pentru ca si eu le-am inebunit pe fetele care au facut inaintea mea. Loc am avut destul pe ring si eu imi pusesem aceasi intrebare, chiar si la hore cand iesea aproape toata lumea nu erau inghesuiti. Tortul a fost asa cum l-am visat, exact cum arata in poze si super gustos, cum iti doresti asa il fac. La capitolul bautura noi am luat o gramada pt ca stiam ca dam inapoi si nu ne trezim ca alergam noaptea pe la supermarket. Am tinut si in masini bautura ca sa nu avem probleme cu desfacutul tuturor sticlelor ca nu ti le mai primesc. La sfarsit nu ne-au incarcat cu nimic.
La partea de aerisire, este ok, nu am avut probleme nici la dansul mirilor cand am avut artificii, a facut ventilatia fata, dar este vara si nu iti imagina ca o sa fie racoare. Per total a fost mai mult decat ok.
La noi au purtat toata noaptea manusile.
Sper sa te multumesca raspunsurile si daca mai ai intrebari, nu neaparat despre rest. nu ezita sa ma intrebi. Succes la pregatiri, nu te stresa.:*

Multumesc pt info
Voiam sa te intreb de la cine ai luat bautura, sticla de wiskey la ce gramaj a fost si de la cine ai luat (magazine sau firma de distributie)?
Cati invitati ai avut? Ai avut nr de meniuri impus de restaurant?
Multumesc anticipat, pupicei

Alexandra04
15.11.2012, 13:15:11
Buna,
Am revenit cu noi intrebari :-p
Eu cand am platit arvuna pt local, am primit doar o chitanta cu suma pe care am achitat-o si data la care vom avea evenimentul. Intrebarea mea este: nu se va semna nici un contract inainte de nunta? Adica ce fel de meniu vom alege, pretul acestuia, sau alte servicii in caz ca vom apela la ei, preturile lor - unde vor aparea?
As dori sa stiu cate meniuri / nr de persoane au fost impuse pt alte viitoare miresici?

Multumesc,
Numai bine :*

Iulia_Iasmy
15.11.2012, 14:50:19
Buna,
Am revenit cu noi intrebari :-p
Eu cand am platit arvuna pt local, am primit doar o chitanta cu suma pe care am achitat-o si data la care vom avea evenimentul. Intrebarea mea este: nu se va semna nici un contract inainte de nunta? Adica ce fel de meniu vom alege, pretul acestuia, sau alte servicii in caz ca vom apela la ei, preturile lor - unde vor aparea?
As dori sa stiu cate meniuri / nr de persoane au fost impuse pt alte viitoare miresici?

Multumesc,
Numai bine :*

Buna Alexa,

si eu am o chitanta si inca nu stiu daca se va incheia un contract ceva... urmeaza sa aflu mai multe luna urmatoare pt ca eu inca nu am vazut localul-decat pe net...arvuna a platit-o o prietena pt ca eu inca sunt la ai mei in Galati si n-am avut timp de salon :)
Si eu as vrea sa stiu cum se procedeaza cu bauturile si de la ce firma sa luam ca sa le putem da inapoi dupa nunta-daca mai ramane ceva.
Stiu doar ca mi-a spus ca va trebuisa avem minim 130invitati-ceea ce vor fi... meniul il poti alege tu-poti jongla cu mai multe variante si le combini:) abia astept sa-l aleg- eu iti recomand sa mergi intr-o seara cand se pregatesc de o nunta si vb cu dl Terzi si el iti va arata un meniu.mie asa mi-a zis, dar eu n-am avut timp...
mai vb;) poate vb p mess- ma gasesti pe axara08 puuuup

Alexandra04
16.11.2012, 15:11:47
Buna Alexa,

si eu am o chitanta si inca nu stiu daca se va incheia un contract ceva... urmeaza sa aflu mai multe luna urmatoare pt ca eu inca nu am vazut localul-decat pe net...arvuna a platit-o o prietena pt ca eu inca sunt la ai mei in Galati si n-am avut timp de salon :)
Si eu as vrea sa stiu cum se procedeaza cu bauturile si de la ce firma sa luam ca sa le putem da inapoi dupa nunta-daca mai ramane ceva.
Stiu doar ca mi-a spus ca va trebuisa avem minim 130invitati-ceea ce vor fi... meniul il poti alege tu-poti jongla cu mai multe variante si le combini:) abia astept sa-l aleg- eu iti recomand sa mergi intr-o seara cand se pregatesc de o nunta si vb cu dl Terzi si el iti va arata un meniu.mie asa mi-a zis, dar eu n-am avut timp...
mai vb;) poate vb p mess- ma gasesti pe axara08 puuuup

Buna Iulia,
Eu stiam ca cei de la restaurant colaboreaza cu Sorla (de la ei iti poti cumpara bauturile cu factura proforma). Da intr-adevar poti jongla cu meniu. Am fost si am vazut cum este aranjata mancarea in farfurie, cum este aranjat localul ... Nu ne ramane decat sa mai asteptam vesti de la miresici care au avut deja nunta la ei.

Pupici

Alexandra04
05.09.2013, 14:46:40
Buna fetelor,
Am terminat cu bine nunta, si acum vin cu impresii referitor la restaurant.
Cu parere de rau, va spun ca am fost dezamagita.
Cand am facut schema meselor pt local, cu nr de persoane si meniuri, aveam un nr de 16 mese, iar seara cand am ajuns la local nu erau decat 15 mese (deci nu mi-au aranjat o masa; s-a rezolvat intr-un final, pt ca au pus ei o masa repede).
Cand am ajuns la local, pe la ora 18.30, bunicii mele, care are 87 de ani, i sa facut putin rau si a avut nevoie de apa, iar ospatarita de acolo a spus ca nu au apa de unde sa ii dea, in conditiile in care erau peste 200L de apa (cumparata de mine). A trebuit "sa intre" sora mea putin in ea ca sa ii dea apa.
Dl sef de sala se lauda, ca face si ca drege dar nu este asa.
Trebuia sa am 7-8 ospatari in seara nuntii, si nu am avut decat 4, care nu au facut fata servirii. Dl sef de sala a spus ca el nu serveste pt ca nu intra in atributiile sale!! Statea cu ochii pe oameni si se ocupa doar de aprinderea tigarilor ...
La ora 22.00, se consumasera 10L de wiskey (in conditiile in care noi am facut bar) si la masa marea majoritate refuzau wiskey, cereau vin - deci clar au luat 4/5 sticle de acolo.
A fost destul de cald, in conditiile in care ni s-a spus ca aerul conditionat va face fata (opreau aerul din cand in cand)
Cafeaua a fost apa chioara, unii invitati o refuzau. (desi eu am mai adus 2KG de cafea, cum mi-au solicitat, si nici inapoi nu mi-au mai dat-o)
Unii invitati stateau cam cate juma' de ora sa li se onoreze o comanda, altora dl sef de sala nu a vrut sa le mai dea de baut (in conditiile in care era f multa bautura).
Pe unii invitati a uitat sa ii serveasca cu aperitiv, altora le-a luat mai rpd sarmalele din fata.
In fata, unde se facea primirea invitatilor, nu era nici macar un ospatar care sa serveasca invitatii cu sampanie si piscoturi asa cum este normal.
Dl sef de sala, care era atat de "ocupat" nu a verificat cum trebuie apa, si a trimis sa mai cumparam in conditiile in care apa mai era, dar era pusa in alta parte....
Mare atentie, noi nu ne-am dat seama, sa avem om care sa verifice bautura, sa nu va ia din ea sau sa va puna pe drumuri degeaba.

Mancarea a fost ok, si cam atat.
Tortul asa cum l-am comandat de la ei, exact asa a fost (si super bun :) )
Am avut nevoie de pixuri, dl Terzi a plecat sa cumpere!

Nu va lasati pacalite de dl sef de sala si nici de patron. Interesele sunt mari, daca va hotarati sa faceti nunta acolo aveti in vedere prbl pe care le-am intampinat eu!

Imi pare rau, ca poate unii invitati au fost dezamagiti de servire, si imi pare rau ca te chinui sa iasa un eveniment frumos, pui suflet, si se gaseste cate un nene, care se crede "dr chirurg ce opereaza pe creier" (asa a zis dl sef de sala ca este - in legatura cu invitatii) si strica o parte din lucruri; dar unele lucruri nu tin de noi, ca si miri.

Asa, privind din afara, a fost o nunta frumoasa, am avut invitati care au dansat, au intretinut atmosfera, formatia si-a facut treaba, bautura a fost destula, surprizele pe care le-am avut au fost ok, si poate ca unii au uitat de "servirea ireprosabila" de care au avut parte.

Va pup si sper sa aveti o nunta ca-n povesti!