PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de SEPTEMBRIE 2011

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47

dayanaD
19.02.2010, 15:28:49
Invit aici fetele care vor avea nunta in septembrie 2011 sa discutam despre pregatiri si despre unul din cele mai frumoase evenimente din viata noastra.:*

linda_1984
19.02.2010, 19:33:00
Invit aici fetele care vor avea nunta in septembrie 2011 sa discutam despre pregatiri si despre unul din cele mai frumoase evenimente din viata noastra.:*
Singurik??:-s...Las' k mai dam noi buzna..:*

buturuga_sorina
23.02.2010, 13:37:40
buna!si eu sunt o miresica de septembrie!imi pare bine de cunostinta!

dayanaD
23.02.2010, 15:45:03
buna!si eu sunt o miresica de septembrie!imi pare bine de cunostinta!

ma bucur ca ai venit,nu mai sunt singurica:*

buturuga_sorina
24.02.2010, 01:50:11
ma bucur ca ai venit,nu mai sunt singurica:*
offf se pare ca deocamdata numai noi doua suntem...:( sper sa ne strangem mai multe..sau poate fetele se sperie de septembrie ca e vremea capricioasa
eu pot spune ca sunt miresica de august-septembrie pt ca facem cununia civila pe 4 august de ziua noastra(o sa implinim 7 anisori)<:-P =D> =D>

alexa_cris
25.02.2010, 20:40:50
Hop si eu ... sa nu mai spuneti ca sunteti singure!Sunt sigura ca vom fi mai multe pe parcurs!
Imi pare bine sa va cunosc si sa impartim pareri si sfaturi !!!
Va pup!

Anca1711
25.02.2010, 22:18:19
Hop si eu ... sa nu mai spuneti ca sunteti singure!Sunt sigura ca vom fi mai multe pe parcurs!
Va pup!
offtopic: tu nu ar trebui sa fii cu noi la miresici de august? :D sau ai planificat in septembrie? ca asa vad la data nuntii. :D

bafta miresici de septembrie... va adunati ! :d

buturuga_sorina
26.02.2010, 14:04:56
Va pup!
bine ai venit!in ce stadiu esti cu pregatirile?....eu vorbesc ca nu am rezervat nici restaurantul:D

lamia1982
01.03.2010, 20:34:20
buna
si eu sunt o mireasa de septembrie 2011
o primavara plina de ganduri bune

buturuga_sorina
01.03.2010, 23:08:34
buna
si eu sunt o mireasa de septembrie 2011
o primavara plina de ganduri bune
Bine ai venit!
Sa ai o primavara frumoasa si sa fii fericita!

alexa_cris
02.03.2010, 23:28:56
offtopic: tu nu ar trebui sa fii cu noi la miresici de august? :D sau ai planificat in septembrie? ca asa vad la data nuntii. :D

bafta miresici de septembrie... va adunati ! :d

Buna :D !!!
Eu asa am vrut cand mi-am facut contul, dar domnul meu vrea septembrie si se pare ca asa va ramane, insa nu am apucat eu sa modific!
Mersi pentru remarca.
Va pup fetelor!

bine ai venit!in ce stadiu esti cu pregatirile?....eu vorbesc ca nu am rezervat nici restaurantul:D

Nu am rezervat inca, vrem dupa Paste sa vedem pentru ca vrem pana atunci sa strangem si banii de avansa.In schimb m-am interesat cat de cat, ce si cum ...trebuie sa mergem sa le vedem ca sunt cateva dragute in Ploiesti.
Incepi prin a cauta restaurant, apoi toate vin de la sine.

Toate cele bune fetelor si sper sa pot sa va scriu cat mai des!
Va pup pe toate!

CONT-INCHIS-042
04.03.2010, 21:05:58
Hey... hop si eu... miresica de septembrie.. dar voi de ce ati rezervat atatea de acum? noi inca suntem la stadiul in care le punem pe hartie.. nici nu n-eam mutat impreuna inac.. ne vom muta in vreo 4 luni.. si din toamna incepem pregatirle in ritm alert.. mi se pare devreme acu.. nici macar parintii nu stiu..:D :)) si aah nici inel nu am primit inca.. dar m-a cerut.. inelul mi-a zis sa il aleg eu.. k e mai bn sa port ceva ce imi place.. si asa i-am zis k port la inelar 54 si k imi place un model de la coriolan care e vreo 300 euro.. :X:X e superbitate mica..:X:X: si acuma astept sa imi faca surpriza... :X:X:X succes la pregatiri cele care v-ati apucat deja..:)

violena
04.03.2010, 21:22:59
sa stii ca nici eu nu am inel de logodna si nici nu am fost ceruta in genunchi sau chestii de genul asta... dar azi mi-am rezervat sala... asa ca eu ma marit chiar daca nu imi da inel

Hey... hop si eu... miresica de septembrie.. dar voi de ce ati rezervat atatea de acum? noi inca suntem la stadiul in care le punem pe hartie.. nici nu n-eam mutat impreuna inac.. ne vom muta in vreo 4 luni.. si din toamna incepem pregatirle in ritm alert.. mi se pare devreme acu.. nici macar parintii nu stiu..:D :)) si aah nici inel nu am primit inca.. dar m-a cerut.. inelul mi-a zis sa il aleg eu.. k e mai bn sa port ceva ce imi place.. si asa i-am zis k port la inelar 54 si k imi place un model de la coriolan care e vreo 300 euro.. :X:X e superbitate mica..:X:X: si acuma astept sa imi faca surpriza... :X:X:X succes la pregatiri cele care v-ati apucat deja..:)

alexa_cris
04.03.2010, 21:38:04
....Pregatiri impropriu spus, acum sunt in stadiu in care le am pe toate in cap si urmeaza sa le pun pe hartie, iar dupa Paste sa rezervam restaurant, asta ca sa prind ce-mi place...

Va pup !!!

buturuga_sorina
04.03.2010, 22:46:58
da si eu ma gandeam asa k e prea devreme pana cand am sunat la restaurantul la care vroiam si data pe care o stabilisem 1 oara era deja ocupata asa k ne-am dus si am dat un avans...anul asta doar biserica o mai rezervam,restul la anu
nici pe mine nu m-a cerut iubi dar a zis k o sa ma ceara el cand o sa ma astept mai putin dar oricum suntem de 6 ani aproape impreuna,nu se mai pune problema ca ar trebui sa o faca pt k am vb de 1000 de ori de nunta cand o facem cum o facem

CONT-INCHIS-042
07.03.2010, 14:09:00
deci deja s-a ocupat pt data ta? aoleoo.. eu am decat 3 restaurante la mn in oras care imi plac.. si care au capacitatea maxima de 200 oameni.. (celelalte au capacitatea maxima de 400 si ceva si nu vreau asa ceva ) cred k dau si eu o raita cand se incalzeste pe la receptii.. :D cu toate ca v-am zis.. data nu e batuta in cuie.. dar va fii in septembrie.. :)

buturuga_sorina
07.03.2010, 14:32:31
deci deja s-a ocupat pt data ta? aoleoo.. eu am decat 3 restaurante la mn in oras care imi plac.. si care au capacitatea maxima de 200 oameni.. (celelalte au capacitatea maxima de 400 si ceva si nu vreau asa ceva ) cred k dau si eu o raita cand se incalzeste pe la receptii.. :D cu toate ca v-am zis.. data nu e batuta in cuie.. dar va fii in septembrie.. :)
vei gasi...si eu intrasem in panica in mom cand am sunat la ei si au zis k e ocupat 3 sept.dar pana la urma data mea e 10 sept nu a fost sa fie 3.inseamna ca asa a vrut Dumnezeu!El stie mai bine ce e bine pt noi!

mihaela_17
07.03.2010, 23:20:28
buna fetele, ma primiti si pe mine sa va tin companie? ;)) . bine v-am gasit sunt Mihaela miresica de septembrie 2011,mult succes la pregatiri.>:D< :*

Anca1711
07.03.2010, 23:34:01
acelasi soc l`am avut si eu. si am aflat cu stupoare ca la unele localuri de fitze sunt doritori si pe 2012. dar nu stiu din surse sigure, deci nu garantez. eu m`am gafat cu localul, miercuri inchiei contract cu alt local. asa ca, fetelor... duceti`va, nu stati ca nu`i de glumit. mai ales cele care au o data batuta`n cuie si nu au cum sa schimbe nimic (cum sunt eu din pacate). bafta.

dayanaD
08.03.2010, 10:10:52
buna fetele, ma primiti si pe mine sa va tin companie? ;)) . bine v-am gasit sunt Mihaela miresica de septembrie 2011,mult succes la pregatiri.>:D< :*

BINE AI VENIT:*

buturuga_sorina
08.03.2010, 17:37:40
bine ai venit!
La multi ani fetelor!

mihaela_17
10.03.2010, 16:37:44
bine ai venit!
La multi ani fetelor!

ce pustiu pe aici, nici o activitate ???

dayanaD
10.03.2010, 16:44:00
ce pustiu pe aici, nici o activitate ???

suntem cele mai putine momentan;))

buturuga_sorina
10.03.2010, 21:04:05
pana ne strangem mai multe vb pe miresici 2011 sau pe offf...nu stiu de ce

mihaela_17
10.03.2010, 22:53:01
parerea mea este pt a-se stranga mai multe miresici ar trebui sa fie mai multa activitate si pe aici ;))

buturuga_sorina
11.03.2010, 14:44:32
parerea mea este pt a-se stranga mai multe miresici ar trebui sa fie mai multa activitate si pe aici ;))
ai dreptate...eu propun sa vb in fiecare zi despre ceva....
are cineva vreo propunere?
ce lucruri ati rezovat in legatura cu nunta?

linda_1984
11.03.2010, 14:48:39
Va propun sa ne mutam pe miresici 2011. Si eu am ametit sa tot scriu cam acelasi lucru si pe iunie si pe topicul mare.

mihaela_17
11.03.2010, 16:41:50

voi cu cat timp inainte ati vrea sa va luati rochia? mie i-mi plac cateva modele dela white lady si de la maya fashion. ;))

buturuga_sorina
11.03.2010, 20:57:01
voi cu cat timp inainte ati vrea sa va luati rochia? mie i-mi plac cateva modele dela white lady si de la maya fashion. ;))
eu sincer mi-o fac pe comanda.am vazut cateva modele la novias si acolo mi se par scumpe o sa incerc sa vad cat imi ia la o casa de moda de pe lipscani,poate o scot mai ieftina.eu stiu ca trebuie sa ma duc cu 5-6 luni mai devreme sa duc modelul...cam asa stiu k am fost sa intreb.mai devreme nu pt ca s-ar putea sa oscilez in greutate.

cred k in momentul in care o sa ne strangem mai multe o sa vb numai aici..nu stiu am vazut ca asa fac fetele mai mari.

dayanaD
11.03.2010, 21:03:16
cred k in momentul in care o sa ne strangem mai multe o sa vb numai aici..nu stiu am vazut ca asa fac fetele mai mari.

nu neaparat cand o sa fim mai multe,ci cand o sa incepem mai intens cu pregatirile si o sa avem despre ce vorbi;))

buturuga_sorina
11.03.2010, 21:04:02
nu neaparat cand o sa fim mai multe,ci cand o sa incepem mai intens cu pregatirile si o sa avem despre ce vorbi;))
sau asa...:P

mihaela_17
16.03.2010, 18:11:17
buna fetele, ce mai faceti? eu am deja lautarii ;)) acum sa vad ce urmeaza. multa bafta >:D<

dayanaD
16.03.2010, 19:07:07
buna fetele, ce mai faceti? eu am deja lautarii ;)) acum sa vad ce urmeaza. multa bafta >:D<

eu in acelasi stadiu,adica nimic...muzica imi da cele mai mari batai de cap8-}

lore_edana
16.03.2010, 20:10:19
salut miresici.bine v-am gasit...emotii inca de acum??:D

dayanaD
16.03.2010, 20:13:31
bine ai venit,acum incepem si noi sa ne mai inmultim

buturuga_sorina
16.03.2010, 21:02:08
bine ai venit...
am vazut ca mai e o miresica pe miresici 2011 care are nunta in aceeasi zi cu tine...yuupyyy ne inmultim

cristina_prundeanu
17.03.2010, 08:33:41
Buna miresici de septembrie :) si eu sunt o miresica de 3 septembrie.Va pup si o zi frumoasa

mady_kara
17.03.2010, 13:04:19
fetele noi va asteptam si pe off topicul mireselor de 2011

buturuga_sorina
18.03.2010, 11:33:24
Buna miresici de septembrie :) si eu sunt o miresica de 3 septembrie.Va pup si o zi frumoasa
buna...bine ai venit si aici!

mihaela_17
18.03.2010, 13:16:43
buna, miresici ma bucur ca suntem din ce in ce mai multe si pe aici,ca putem discuta mai mult.
am vazut ca mai sunt 2 miresici care au nunta in aceeasi zi cu mine, <:-P <:-P ..
hai sa fim si noi mai active, de exemplu eu as vrea sa-mi fac singura ornamentele florale; la ce marturi v-ati gandit eu chiar nu am nici o idee .in final eu am multe neclare si nustiu de unde sa incep cu toate ca mai avem timp :-<

va :* si mult succes la pregatirii.

buturuga_sorina
18.03.2010, 14:57:13
buna, miresici ma bucur ca suntem din ce in ce mai multe si pe aici,ca putem discuta mai mult.
am vazut ca mai sunt 2 miresici care au nunta in aceeasi zi cu mine, <:-P <:-P ..
hai sa fim si noi mai active, de exemplu eu as vrea sa-mi fac singura ornamentele florale; la ce marturi v-ati gandit eu chiar nu am nici o idee .in final eu am multe neclare si nustiu de unde sa incep cu toate ca mai avem timp :-<

pai sincer eu o sa aleg clasicele bombonele in tul dar vreau sa fac o cutiuta mai deosebita...am vazut ca exista tot felul de cutiute unele in forma de fluture altele in forma de gentuta,am vazut unele dragute in forma de valiza..dar erau cam scumpe,eu vreau tema nuntii calatoriile si o sa ma gandesc la o cutiuta poate in forma de glob pamantesc sau avion...o sa merg in dragonul rosu ca am vazut ca au tot felul de forme si sunt ieftine
am mai vazut la alte fete borcanele cu miere,turta dulce,betisoare de scortisoara,evantaie pt d-ne si trabucuri pt domni..
si mama ar putea sa imi faca aranjamentele florale dar o sa fie atata agitatie incat nu stiu daca o sa aiba timp,eu sunt mai panicoasa asa si mai bine imi gasesc o firma chiar daca ia dublu
la biserica o sa platesc mai putin pt flori pt k e o doamna care se ocupa de asta si poate o sa impart cheltuielile cu alte miresici din ziua aceea...

si eu ar fi trebuit sa am nunta in aceeasi zi cu tine dar nu am mai gasit!!!!!uf lasa k e bine si asa

cameliacristina
21.03.2010, 13:09:05
buna, ma numesc Camelia si sunt o miresica de 2011. Ma bucur ca ma alatur voua si sper sa avem parte de o nunta ca-n povesti....

dayanaD
21.03.2010, 14:26:02
buna, ma numesc Camelia si sunt o miresica de 2011. Ma bucur ca ma alatur voua si sper sa avem parte de o nunta ca-n povesti....

bine ai venit>:D<

iulia_tmd
21.03.2010, 14:35:52
salutare! si eu sunt tot o miresica de 2011.....stati linistite o sa fim din ce in ce tot mai multe.eu am decat restaurantul rezervat in rest.... nimic....decat idei cred totusi ca e cam devreme.pupici

buturuga_sorina
21.03.2010, 16:28:47
salutare! si eu sunt tot o miresica de 2011.....stati linistite o sa fim din ce in ce tot mai multe.eu am decat restaurantul rezervat in rest.... nimic....decat idei cred totusi ca e cam devreme.pupici
bine ai venit!
pai cred k majoritatea avem restaurantul...restul mai avem timp spun eu!

alina_bianca
21.03.2010, 19:40:44
Buna fetelor bine v-am gasit sunt si ieu una dintre miresicile din 2011 ,am si ieu niste idei pt nunta mea dar cu ajutorul vostru sper sa le ambunatatesc ieu voi avea o nunta mai (speciala,pt ca am un inger de copil si a venit ie inainte-a nuntii)dar asta nu ma impiedica sa visez la o nunta frumoasa si sper ca ,cu ajutorul vostru voi reusi.>:D< :*:gen_17:

buturuga_sorina
22.03.2010, 00:54:20
Buna fetelor bine v-am gasit sunt si ieu una dintre miresicile din 2011 ,am si ieu niste idei pt nunta mea dar cu ajutorul vostru sper sa le ambunatatesc ieu voi avea o nunta mai (speciala,pt ca am un inger de copil si a venit ie inainte-a nuntii)dar asta nu ma impiedica sa visez la o nunta frumoasa si sper ca ,cu ajutorul vostru voi reusi.>:D< :*:gen_17:
bine ai venit!
sa te bucuri de copil asta conteaza cel mai mult si sa fiti sanatosi si fericiti nu conteaza care sau cine vine mai devreme nunta sau copilul...eu sunt de parere ca asa va fi mai deosebit si special...puteti sa va bucurati toti 3 de ziua minunata a nuntii!

alina_bianca
22.03.2010, 10:50:27
bine ai venit!
sa te bucuri de copil asta conteaza cel mai mult si sa fiti sanatosi si fericiti nu conteaza care sau cine vine mai devreme nunta sau copilul...eu sunt de parere ca asa va fi mai deosebit si special...puteti sa va bucurati toti 3 de ziua minunata a nuntii!
Mersi mult apreciez foarte mult parerea ta multi :* :* :* si spor la pregatiri tuturor miresicilor

lore_edana
22.03.2010, 19:57:05
hey ai nunta in aceeasi zi cu mine :)

mihaela_17
22.03.2010, 23:59:01
buna fetele, vad ca ne strangem intr-un final. >:D<

buturuga_sorina
23.03.2010, 22:35:52
fetelor voi toate v-ati gasit restaurant?

dayanaD
24.03.2010, 08:51:41
fetelor voi toate v-ati gasit restaurant?

eu da,dar ink nu am facut contractul,probabil dupa Paste

mihaela_17
24.03.2010, 12:01:57
eu am restaurantul din noiembrie 2009, m-am asigurat ca gasesc loc unde i-mi place, cu toate ca vrueam pt august dar era ocupata toata luna de pe atunci.
am si formatia contratata, acum sunt in cautare de fotograf si cameraman.
cam atat deocamdata usor usor si restul. >:D< .

mady_kara
24.03.2010, 13:08:45

buna cristina; ce stii de ana rustic?

buturuga_sorina
24.03.2010, 19:59:05
eu am intrebat dar eu nu am raspuns:P
noi am rezervat data la restaurant am dat un preavans si urmeaza restul avansului pana pe 1 mai.
la vara ma voi ocupa si de dj foto si video...in principiu stim ce vrem avem niste prieteni care se ocupa de asta.

iulia_tmd
24.03.2010, 20:37:54
eu am ales data nuntii in functie de restaurant,aveau decat cateva sambete libere in septembrie si octombrie.eu am platit decat un acont si probabil la vara cand vin in tara o sa inchei si un contract cu ei.

buturuga_sorina
25.03.2010, 23:25:56
v-ati gandit la vreo tema pt nunta?
eu vreau ceva legat de calatorii dar gasesc destul de putine lucruri...mai are cineva idei?

dayanaD
26.03.2010, 08:18:18
v-ati gandit la vreo tema pt nunta?
eu vreau ceva legat de calatorii dar gasesc destul de putine lucruri...mai are cineva idei?

tema mea cred k va fi ori fluturi,ori cale in decor violet:D

cameliacristina
29.03.2010, 13:36:58
buna fetelor! si eu am nunta in 3 septembrie <vad ca suntem multe cu aceasta data:-p si e foarte bine>, eu am dat avans la restaurant si am facut si contract, si cu formatia la fel..

cameliacristina
29.03.2010, 13:38:40
din satu mare sau din apropiere e careva?<:-P :*

Anca1711
29.03.2010, 14:34:44
si eu am incheiat contractul cu restaurantul, am dat si avansul... acum ne ocupat de foto, video si muzica. stim ce ne place, am vorbit, trebuie sa dam avansul si aici si scapam. :X

buturuga_sorina
29.03.2010, 22:54:38
si eu am incheiat contractul cu restaurantul, am dat si avansul... acum ne ocupat de foto, video si muzica. stim ce ne place, am vorbit, trebuie sa dam avansul si aici si scapam. :X
si eu tot restaurantl il am deocamdata...am zis k la vara o sa ma ocup de restul acum urmaresc piata sa vad ce mai apare...k nu vreau sa iau ceva si dupa sa ma razgandesc...

buna fetelor! si eu am nunta in 3 septembrie <vad ca suntem multe cu aceasta data:-p si e foarte bine>, eu am dat avans la restaurant si am facut si contract, si cu formatia la fel..
si eu as fi vrut tot 3 k sa fie la o luna dupa civila dar....era ocupata data,dar vorba mamei mele,asta a fost sa fie data noastra.oricum acum imi pare bine k e 10.09.11...imi place mie mai mult jocul asta de cifre
oricum felicitari,sa fe intr-un ceas bun si sa aveti nunta asa cum o visati

elvirash
31.03.2010, 00:00:29
Buna! Sunt si eu o miresica de septembrie 2011...Ma bucur ca putem vorbi despre toate pregatirile pe care le vom avea de facut si ca ne vom sfatui...:) Noi am rezolvat cu restaurantul si am facut contract cu formatia. Va pup :*

violena
31.03.2010, 09:14:14
eu sunt din baia mare

din satu mare sau din apropiere e careva?<:-P :*

dayanaD
31.03.2010, 11:26:49
Buna! Sunt si eu o miresica de septembrie 2011...Ma bucur ca putem vorbi despre toate pregatirile pe care le vom avea de facut si ca ne vom sfatui...:) Noi am rezolvat cu restaurantul si am facut contract cu formatia. Va pup :*

bine ai venit:*

cameliacristina
31.03.2010, 18:26:58
buna violena:*

buturuga_sorina
31.03.2010, 19:28:47
bine ai venit!<:-P

mihaela_17
31.03.2010, 23:49:47
buna, fetele cum mai stati cu pregatirile?
bine a-ti venit miresicile noi:*
spor la miresit si la pregatiri la toate >:D<

buturuga_sorina
01.04.2010, 17:19:51
buna, fetele cum mai stati cu pregatirile?
bine a-ti venit miresicile noi:*
spor la miresit si la pregatiri la toate >:D<
noi in afara de restaurant nu am mai facut nimic...eu spun ca mai avem o gramada de timp...adevarul este k nici nu am avut timp sa ma mai uit la ceva pt k sunt ocupata cu facultatea...la vara o sa am timp de detalii si o sa cumpar invitatiile marturiile si tot ce imi trebuie pt tema de calatorie...

mihaela_17
03.04.2010, 10:23:35
Eu va doresc un Paste fericit plin de bucurii si sanatate alaturi de cei dragi :*.

buturuga_sorina
03.04.2010, 11:14:51
Eu va doresc un Paste fericit plin de bucurii si sanatate alaturi de cei dragi :*.
Paste fericit!

iulia_tmd
04.04.2010, 18:30:39
multumesc si tie la fel.pupici

alina_bianca
05.04.2010, 12:32:26
Va doresc un paste fericit alaturi de cei dragi:*

callina25
06.04.2010, 22:37:17
Buna, fetelor.Eu am nunta in 2011 pe 3 sept.Am stabilit rest, dar am o problema cu lautarii.Am auzit niste preturi imense gen 1500-1700+meniurile lor.Voua cum vi se pare?

buturuga_sorina
07.04.2010, 12:12:52
Buna bine ai venit!la ce restaurant faci?
cand ai zis 1500 1700 te refereai la euro?eu nu stiu cat sunt preturile la formatie dar cred ca depinde si de cati sunt ei k daca sunt 2-3 e mult...dar am vazut ca unele fete cam la pretul asta si-au contractat formatia.eu imi iau dj k e si mai ieftin si o parte din playlist mi-l fac eu.

mihaela_17
09.04.2010, 22:00:35
buna seara , in legatura cu formatia mie i-mi ia 1000 de euro si sunt 3, este un pret bunicel zic eu in comparatie cu alte scoruri care sunt prin judetul meu de 1500, 1800 de euro.
acum ma intereseaza fotografu si cameramanu , de astia chiar nu am idee cum sunt preturile rin valcea.
pe la voi ce preturi sunt ?'
va pup si sa aveti un sfarsit de saptamana placut>:D<

laura_c
14.04.2010, 14:15:47
buna fetelor.sunt si eu tot o miresica de septembrie 2011.am citit toate mesajele voastre si am vazut ca cineva zicea ca sunt tot felul de lucruri pentru marturi in Dragonul Rosu-Europa.in care din dragon exista asa ceva.va pup

mady_kara
14.04.2010, 15:20:31
buna fetelor.sunt si eu tot o miresica de septembrie 2011.am citit toate mesajele voastre si am vazut ca cineva zicea ca sunt tot felul de lucruri pentru marturi in Dragonul Rosu-Europa.in care din dragon exista asa ceva.va pup

buna fetele.......... pavilionul P

buturuga_sorina
14.04.2010, 16:59:00
buna..eu sincer am fost in dragon de mai multe ori si am vazut mai prin toate magazinele care au si statuete,rame foto,si decoratiuni dintr-astea.

Weekendul asta va fi 1 nunta la restaurantul unde facem nunta;;)....abia astept sa mergem sa vedem cum or sa fie aranjamentele<:-P...sper sa le placa si parintilor pt k ei nu au vazut restaurantul pana acum...

mihaela_17
14.04.2010, 21:52:17
Weekendul asta va fi 1 nunta la restaurantul unde facem nunta;;)....abia astept sa mergem sa vedem cum or sa fie aranjamentele<:-P...sper sa le placa si parintilor pt k ei nu au vazut restaurantul pana acum...

ce super sa ne aduci si noua poze daca poti, cinestie poate furam idea aranjamentului;))

buturuga_sorina
15.04.2010, 16:53:13
ce super sa ne aduci si noua poze daca poti, cinestie poate furam idea aranjamentului;))
bineinteles ca voi pune....^:)^

isabellrxndr
17.04.2010, 21:35:01
fetelor, sunteti cam lenese[-(

Anastasia78
18.04.2010, 11:03:26
Buna fetelor! Sunt si eu tot o miresica de septembrie :x!!!Ma bucur ca v-am gasit!!! Noi avem deja restaurantul, formatia si fotograful( cu el insa vom semna in mai un contract pentru ca nu am avut timp...cu restul pregatirilor o sa mearga usor,timp avem din belsug....zic eu:) !!! Va pup pe toate si sper fim cat mai multe!!:grouphug:

isabellrxndr
18.04.2010, 11:41:40
Buna fetelor! Sunt si eu tot o miresica de septembrie :x!!!Ma bucur ca v-am gasit!!! Noi avem deja restaurantul, formatia si fotograful( cu el insa vom semna in mai un contract pentru ca nu am avut timp...cu restul pregatirilor o sa mearga usor,timp avem din belsug....zic eu:) !!! Va pup pe toate si sper fim cat mai multe!!:grouphug:
felicitari! te-ai miscat foarte repede;))

dayanaD
18.04.2010, 12:39:33

bine ai venit

buturuga_sorina
18.04.2010, 13:10:27
bine ai venit...cand am vazut orasul din care esti mi s-a imprimat un mare zambet pe fata pt k iubi are treaba azi la slatina....ce coincidenta...:P
eu am fost ieri la restaurant...au vazut si parintii si au ramas placut impresionati...poze nu am pt ca domnul de la restaurant a zis k face dansul si le va pune pe site...
oricum mi-a placut,miresica de ieri isi alesese aceleasi huse pe care le vreau si eu cu verde si crem,dar in loc d aranjamente de flori pe masa alesese pene.se vedeu frumos dar eu raman la flori.sunt mai conservatoare din punctul asta de vedere...:x

Anastasia78
18.04.2010, 13:17:56
Ce frumos si eu vreau verde pentru decoratiunile de scaune, chiar daca e septembrie!! Abea astept sa vad pozicile de la acest restaurant! Dar pene?? Cum adica a pus pene pe masa?;))

felicitari! te-ai miscat foarte repede;))

Dap ne-am miscat repede deoarece formatia pe care o vrem este extrem de cautata si cand am contactat-o aveau liber doar 20 august si 3 septembrie si atunci fortati de imprejurari a trebuit sa luam o decizie rapida dar suntem extrem de multumiti..... vom avea ceea ce ne dorim ceea ce va doresc si voua!>:D<

Pffff ce uituca sunt.....bineinteles va multumesc pentru urari :D !!!! Si bine v-am gasit!!!

mihaela_17
18.04.2010, 15:25:48
salutari la toate>:D<
voi cam cu cat imp inainte va luati rochita, eu cred ca o sa ajung cu o luna inainte de nunta acasa si nu as vrea sa o iau de aici, credeti ca am timp sa o iau atunci ?

asta esto rochita care mi-o doresc

buturuga_sorina
18.04.2010, 16:03:55
salutari la toate>:D<
voi cam cu cat imp inainte va luati rochita, eu cred ca o sa ajung cu o luna inainte de nunta acasa si nu as vrea sa o iau de aici, credeti ca am timp sa o iau atunci ?

asta esto rochita care mi-o doresc
uau...superba rochita ta...eu o sa i-o fac pe comanda la un atelier de rochii de mireasa,acolo si-a facut si prietena mea si a iesit foarte bine,ma duc cu poza si o face exact la fel...am zis k o sa ma duc prin martie sau aprilie,oricum varianta asta e mai ieftina decat sa mi-o iau din magazin.348728
preferata mea e prima,cea alb -negru...oricum eu vreau o rochita in forma de A.inca nu am probat nimic dar o sa merg la vara cand o sa fiu in vacanta si o sa am mai mult timp.

isabellrxndr
18.04.2010, 17:46:23
uau...superba rochita ta...eu o sa i-o fac pe comanda la un atelier de rochii de mireasa,acolo si-a facut si prietena mea si a iesit foarte bine,ma duc cu poza si o face exact la fel...am zis k o sa ma duc prin martie sau aprilie,oricum varianta asta e mai ieftina decat sa mi-o iau din magazin.348728
preferata mea e prima,cea alb -negru...oricum eu vreau o rochita in forma de A.inca nu am probat nimic dar o sa merg la vara cand o sa fiu in vacanta si o sa am mai mult timp.
Foarte dragute rochitele. Si mie imi place cea de la Rosa Clara. Eu ma gandeam sa ma duc la targurile de prin febr-martie sa probez si sa mi'o fac la un centru(daca nu o gasesc gata facuta la un pret convenabil) prin aprilie.

buturuga_sorina
18.04.2010, 18:21:45
Foarte dragute rochitele. Si mie imi place cea de la Rosa Clara. Eu ma gandeam sa ma duc la targurile de prin febr-martie sa probez si sa mi'o fac la un centru(daca nu o gasesc gata facuta la un pret convenabil) prin aprilie.
pai deasta ziceam si eu sa mi-o fac la un centru pt ca in magazine cele care imi plac au niste preturi....imense.bine acum nu spun ca imi plac numai cele de la firme renumite am vazut rochite frumoase si pe lipscani la preturi ok dar am zis mai intai sa probez...pt ca si daca mi-o fac la croitoreasa mai intai ma duc sa probez originalul.

isabellrxndr
18.04.2010, 19:00:13
pai deasta ziceam si eu sa mi-o fac la un centru pt ca in magazine cele care imi plac au niste preturi....imense.bine acum nu spun ca imi plac numai cele de la firme renumite am vazut rochite frumoase si pe lipscani la preturi ok dar am zis mai intai sa probez...pt ca si daca mi-o fac la croitoreasa mai intai ma duc sa probez originalul.
da,normal. nu ai de unde sa sti dinainte ce ti se potriveste si ce te avantajeaza

mihaela_17
18.04.2010, 20:53:23
la marturii va-ti gandit, ce ziceti de acestea?

e superba rochita, eu nu am probat niciuna pana acum dar sunt foarte curioasa sa vad cum m-ar avantaja cea de printesa.

buturuga_sorina
18.04.2010, 21:01:13
sunt frumoase..eu o sa aleg bomboanele sau ciocolatelele personalizate....la cate lucruri imi plac as puea face 10 nunti k intr-una nu incap toate

isabellrxndr
18.04.2010, 21:26:49
foarte dragute

sunt frumoase..eu o sa aleg bomboanele sau ciocolatelele personalizate....la cate lucruri imi plac as puea face 10 nunti k intr-una nu incap toate
exact acelasi lucru i-am zis si eu iubitului meu astazi:)) cu toate ca nu am vazut decat niste ciocolatele personalizate si sunt putin cam scumpe, si ma gandesc ca o sa fie foarte cald afara...

Anastasia78
19.04.2010, 08:00:35
Acelasi lucru il pot spune si eu :D !!!! Imi plac si ciocolatelele personalizate, am vazut si cutiute frumoase, lumanarele etc etc etc!!!!!! Nu stiu ce sa aleg #:-S

valentina121
19.04.2010, 12:51:09
Buna fetelor,
Ma alatur si eu mireselor din luna septembrie 2011. In ce stadiu sunteti cu pregatirile?
Aveti formatie?

buturuga_sorina
19.04.2010, 14:13:44
Buna fetelor,
Ma alatur si eu mireselor din luna septembrie 2011. In ce stadiu sunteti cu pregatirile?
Aveti formatie?
buna bine ai venit!
eu nu am formatie,o sa am dj dar inca nu am vb cu el nimic...oricum e un prieten care se ocupa cu asta deci nu imi fac probleme...tu cum stai cu pregatirile?

callina25
19.04.2010, 20:14:16
Am vazut k esti din Slatina, eu sunt din Craiova si caut formatie.Ce formatie ati luat si cat v/a costat? Ms.

buturuga_sorina
19.04.2010, 21:55:47
Am vazut k esti din Slatina, eu sunt din Craiova si caut formatie.Ce formatie ati luat si cat v/a costat? Ms.
nunta o faceti in craiova sau in bucuresti?

Anastasia78
20.04.2010, 07:40:07

Buna ! Noi am luat o formatie din Bals, sunt foarte buni cel putin din toate formatiile pe care le am ascultat noi!! Dar acum sti si tu gusturile nu se discuta!! Nu stiu daca pot numele formatiei aici dar o sa ma uit si eu pe ici pe coolo daca nu am sa iti trimit un pm!!!!^:)^

mihaela_17
20.04.2010, 15:20:57
buna fetele o sa postez si aici cateva centre pt mese.

Anastasia78
20.04.2010, 15:29:32

Avem nunta in aceeasi zi>:D<!!!! Foarte frumoase pozele....imi plac enorm primele doua de pe al doilea rand ...ceva in genul asta mi-as dori:-"

isabellrxndr
20.04.2010, 16:42:02
imi place cel cu hortensii:( dar unde as putea gasi culoarea respectiva?:-?

alina_bianca
20.04.2010, 17:41:33
buna fetelor nu sunteti nici una de prin Cluj????:-s:(:-s

buturuga_sorina
20.04.2010, 18:08:10
sunt foarte frumoase...mie imi plac cele din al 2 lea rand

mihaela_17
22.04.2010, 22:15:56
buna fetele, ce liniste pe aici :-?, vad ca noi cele din septembrie chiar nu avem nici o graba cu pregatirile daca stam asa retrase;)), va pup si sa aveti o seara frumoasa

buturuga_sorina
23.04.2010, 13:12:35
buna fetele, ce liniste pe aici :-?, vad ca noi cele din septembrie chiar nu avem nici o graba cu pregatirile daca stam asa retrase;)), va pup si sa aveti o seara frumoasa
eu am restaurantul si deocamdata nici nu ma agit prea tare
asa cam stiu ce vreau si degeaba ma uit acum pe net pt k doar vad admir si atat eu sunt genul care daca vede si cumpara si acum mi se pare prea devreme o sa incep sa ma agit prin septembrie cand va mai fi doar 1 an..

valentina121
23.04.2010, 13:26:17
buna bine ai venit!
eu nu am formatie,o sa am dj dar inca nu am vb cu el nimic...oricum e un prieten care se ocupa cu asta deci nu imi fac probleme...tu cum stai cu pregatirile?

Noi am dat avansul la restaurant, am gasit si formatie si urmeaza sa ne intalnim pe la sfarsitul lunii sa le dam si lor avansul. Mai ramane sa ne facem curaj sa vb cu perechea la care ne-am gandit noi sa ne fie nasi...sper sa fie ok ca ne sunt f dragi. Am inteles ca iti vei face rochita la un atelier... Eu imi doresc f mult un stil anume de rochita pe care nu prea l-am vazut nici prin reviste, nici pe site-uri si cu atat mai putin la targuri de nunti. Am fost la unul la sf lunii martie in piata Constitutiei si nu m-a impresionat nimic. Eram convinsa ca o voi face intr-un atelier, dar mi-au zis alte miresici ca majoritatea nu stiu sa creeze o rochita dupa o poza, ziceau ca se merita sa te risti numai daca cunosti pe cineva. Din pacate eu nu cunosc pe nimeni si sunt f dezamagita la capitolul asta. Nu stiu ce voi face... Tu ziceai ca ai o cunostinta la un atelier. Crezi ca ma poti ajuta? Un nr de contact, o adresa, eventual mi-ar fi de mare folos si o poza cu prietena ta care si-a facut rochita la atelierul cu pricina. Multumesc mult de tot! Va pup pe toate si... SUCCES!

buturuga_sorina
23.04.2010, 16:24:30
Noi am dat avansul la restaurant, am gasit si formatie si urmeaza sa ne intalnim pe la sfarsitul lunii sa le dam si lor avansul. Mai ramane sa ne facem curaj sa vb cu perechea la care ne-am gandit noi sa ne fie nasi...sper sa fie ok ca ne sunt f dragi. Am inteles ca iti vei face rochita la un atelier... Eu imi doresc f mult un stil anume de rochita pe care nu prea l-am vazut nici prin reviste, nici pe site-uri si cu atat mai putin la targuri de nunti. Am fost la unul la sf lunii martie in piata Constitutiei si nu m-a impresionat nimic. Eram convinsa ca o voi face intr-un atelier, dar mi-au zis alte miresici ca majoritatea nu stiu sa creeze o rochita dupa o poza, ziceau ca se merita sa te risti numai daca cunosti pe cineva. Din pacate eu nu cunosc pe nimeni si sunt f dezamagita la capitolul asta. Nu stiu ce voi face... Tu ziceai ca ai o cunostinta la un atelier. Crezi ca ma poti ajuta? Un nr de contact, o adresa, eventual mi-ar fi de mare folos si o poza cu prietena ta care si-a facut rochita la atelierul cu pricina. Multumesc mult de tot! Va pup pe toate si... SUCCES!
nu e o cunostinta...e un atelier mare langa cocor...pe laterala cocorului cand vii dinspre universitate...ca sa nu se considere reclama iti scriu numai cateva litere din denumire casa adel..e.acolo au multe rochii am fost am intrebat au zis k pot face orice,tu iti alegi modelul, materialul,casa e destul de veche ca si ani,mama tot de acolo si-a luat rochia de mireasa deci zic eu ca au ceva experienta in comparatie cu alte buticuri
eu am o croitoreasa foarte buna la care mi-am facut foarte multe rochii sa le zic copii de rochii de la firme celebre care au iesit identice si am intrebat-o daca se baga si dansa mi-a zis la fel ca imi recomanda tot aceasta casa de moda.

valentina121
23.04.2010, 17:08:26
nu e o cunostinta...e un atelier mare langa cocor...pe laterala cocorului cand vii dinspre universitate...ca sa nu se considere reclama iti scriu numai cateva litere din denumire casa adel..e.acolo au multe rochii am fost am intrebat au zis k pot face orice,tu iti alegi modelul, materialul,casa e destul de veche ca si ani,mama tot de acolo si-a luat rochia de mireasa deci zic eu ca au ceva experienta in comparatie cu alte buticuri
eu am o croitoreasa foarte buna la care mi-am facut foarte multe rochii sa le zic copii de rochii de la firme celebre care au iesit identice si am intrebat-o daca se baga si dansa mi-a zis la fel ca imi recomanda tot aceasta casa de moda.

Multumesc mult pt raspuns. Cred ca mi-am dat seama la ce casa te referi, i-am gasit pe net:D Interesant, este de retinut,intr-adevar e un atu ca au multi ani de experienta, dar mi-ar fi placut sa stiu pe cineva care si-a facut rochita acolo( cineva care a dus o poza si a plecat cu rochita:) As fi avut mai multa incredere sa-mi zica cineva ca si-a facut acolo rochita ca daca te uiti in gura lor, toti zic ca stiu sa faca si ca la ei ies cele mei frumoase rochite.Pt ca ai de gand sa o faci la un atelier, iti dau un sfat: sa le zici sa-ti puna material si pe crinolina ca altfel o sa se vada sarmele prin rochita. Am vazut multe rochite la care se vedeau, chiar si la ei pe site in niste poze am vazut. Multumesc mult inca o data, le voi face si eu o vizita, dar nu acum ca e prea devreme:)

Multumesc mult pt raspuns. Cred ca mi-am dat seama la ce casa te referi, i-am gasit pe net:D Interesant, este de retinut,intr-adevar e un atu ca au multi ani de experienta, dar mi-ar fi placut sa stiu pe cineva care si-a facut rochita acolo( cineva care a dus o poza si a plecat cu rochita:) As fi avut mai multa incredere sa-mi zica cineva ca si-a facut acolo rochita ca daca te uiti in gura lor, toti zic ca stiu sa faca si ca la ei ies cele mei frumoase rochite.Pt ca ai de gand sa o faci la un atelier, iti dau un sfat: sa le zici sa-ti puna material si pe crinolina ca altfel o sa se vada sarmele prin rochita. Am vazut multe rochite la care se vedeau, chiar si la ei pe site in niste poze am vazut. Multumesc mult inca o data, le voi face si eu o vizita, dar nu acum ca e prea devreme:)
Am gasit discutii despre aceasta casa, poate iti vor fi de folos:http://www.miresici.ro/showthread.php?t=58
Tin sa mentionez ca tot le voi face o vizita, nu am nimic de pierdut.:D

buturuga_sorina
23.04.2010, 19:49:38
prietena mea care si-a facut rochia acolo a dos doua modele...vroia partea de sus de la una si partea de jos de la cealalta,a iesit ca in poze.acum nu stiu ce sa spun ea a fost super multumita,nu stiu ce i-a facut la crinolina dar nu se vedea zici ca nici nu o avea
eu o sa ma duc acolo sa mi-o fac

prietena mea care si-a facut rochia acolo a dos doua modele...vroia partea de sus de la una si partea de jos de la cealalta,a iesit ca in poze.acum nu stiu ce sa spun ea a fost super multumita,nu stiu ce i-a facut la crinolina dar nu se vedea zici ca nici nu o avea
eu o sa ma duc acolo sa mi-o fac
da despre asta vorbeam...acum nu stiu ce sa spun parerile sunt impartite,eu o sa ma duc acolo vorbesc vad ce si cum in proportie de 70-80 % acolo mi-o fac... mai merg si in alte parti sa vad.oricum ma voi duce sa probez inati sa mi-o fac pe comanda ca sa vad cu ce model imi sta bine
eu as vrea in forma de A,sa aibe corset si fara bretele

valentina121
23.04.2010, 20:48:07
da despre asta vorbeam...acum nu stiu ce sa spun parerile sunt impartite,eu o sa ma duc acolo vorbesc vad ce si cum in proportie de 70-80 % acolo mi-o fac... mai merg si in alte parti sa vad.oricum ma voi duce sa probez inati sa mi-o fac pe comanda ca sa vad cu ce model imi sta bine
eu as vrea in forma de A,sa aibe corset si fara bretele

La mine e un pic mai dificil ca am vreo 3-4 poze de la care as lua cate putin de la fiecare. Rochia se apropie f mult de aceasta, eu as mai schimba cate ceva la corset, de exemplu l-as prefera in V. Eu ador rochita asta, tipa e verisoara miresoiului meu si am fost la nunta la ea, incredibil ce efect au avut pietricelele de pe corset.
http://picasaweb.google.ro/cris.album2/CununiaReligioasa?feat=directlink#

buturuga_sorina
23.04.2010, 22:52:31
La mine e un pic mai dificil ca am vreo 3-4 poze de la care as lua cate putin de la fiecare. Rochia se apropie f mult de aceasta, eu as mai schimba cate ceva la corset, de exemplu l-as prefera in V. Eu ador rochita asta, tipa e verisoara miresoiului meu si am fost la nunta la ea, incredibil ce efect au avut pietricelele de pe corset.
http://picasaweb.google.ro/cris.album2/CununiaReligioasa?feat=directlink#
e draguta rochita...
referitor la casa de moda acum vb cu mama si mi-a zis ca o colega de-a ei si-a facut rochita la o tipa care are atelier initial am zis k o sa mai vb si cu alte persoane sa vad diferenta de pret de materiale si o sa aleg ce e mai ok...iar de la casa ade.... am auzit k nu toate croitoresele sunt ok acum nu stiu ce sa spun cand am fost acolo s-au purtat ok dar sa vad ca ce mi se pare mie bine alteia i se pare rau..la cat sunt de pretentioasa cred ca o sa ma plimb muuult dupa rochie.eu am gasit modelul acum un an si am ramas la ea daca ma uit acum la alte rochii nu ma mai atrage ceva...asta e the one,din pacate nu pot sa atasez poza,pt ca e dintr-o revista si din poze nu se vede tocmai bine,cand o sa gasesc ceva asemanator o sa postez

valentina121
23.04.2010, 22:59:27
e draguta rochita...
referitor la casa de moda acum vb cu mama si mi-a zis ca o colega de-a ei si-a facut rochita la o tipa care are atelier initial am zis k o sa mai vb si cu alte persoane sa vad diferenta de pret de materiale si o sa aleg ce e mai ok...iar de la casa ade.... am auzit k nu toate croitoresele sunt ok acum nu stiu ce sa spun cand am fost acolo s-au purtat ok dar sa vad ca ce mi se pare mie bine alteia i se pare rau..la cat sunt de pretentioasa cred ca o sa ma plimb muuult dupa rochie.eu am gasit modelul acum un an si am ramas la ea daca ma uit acum la alte rochii nu ma mai atrage ceva...asta e the one,din pacate nu pot sa atasez poza,pt ca e dintr-o revista si din poze nu se vede tocmai bine,cand o sa gasesc ceva asemanator o sa postez

E super bine ca ai gasit modelul, eu o iau razna cand vad ca din 3-4 rochii de abia reusesc sa fac 1:(( Multumesc pt rabdarea pe care ai avut-o cu mine. Ma bag in patut sa ma uit la tv. Noapte buna

niko84r
24.04.2010, 18:50:19
fetelor...ma speriati cand ziceti ca deja formatiile si dj-ii buni sunt ocupati :-s
in bz cel mai cautat e Mihai Voicu...si nu l-am sunat inca...mi s-a parut devreme...acum imi pare rau :(
dar nici zilele astea nu-l pot suna - am laringita acuta...si abia vorbesc..:((

valentina121
24.04.2010, 20:15:24
fetelor...ma speriati cand ziceti ca deja formatiile si dj-ii buni sunt ocupati :-s
in bz cel mai cautat e Mihai Voicu...si nu l-am sunat inca...mi s-a parut devreme...acum imi pare rau :(
dar nici zilele astea nu-l pot suna - am laringita acuta...si abia vorbesc..:((

Niko, imi pare rau ca te dezamagesc, dar intr-adevar asta e adevarul crud, cand am inceput acum vreo 2 saptamani sa cautam o formatie am intampinat si aceasta problema, unii erau arvuniti pana in octombrie 2011. E o intreaga nebunie... Noi am gasit formatie din Tulcea. Te sfatuiesc sa vb cat mai repede cu cel pe care il vrei la nunta ta. Mult succes. Pupici

niko84r
24.04.2010, 21:30:53
Niko, imi pare rau ca te dezamagesc, dar intr-adevar asta e adevarul crud, cand am inceput acum vreo 2 saptamani sa cautam o formatie am intampinat si aceasta problema, unii erau arvuniti pana in octombrie 2011. E o intreaga nebunie... Noi am gasit formatie din Tulcea. Te sfatuiesc sa vb cat mai repede cu cel pe care il vrei la nunta ta. Mult succes. Pupici

:-s
maine il sun!!! :D
succes si tie cu toate pregatirile :)

Anastasia78
25.04.2010, 17:39:31
Si noi am fost foarte relaxati cu formatia pana am auzit ca toate formatiile bune fac prgoramari cu 1 an, 2 inainte! Iar cand i-am sunat pe cei pe care ii vroiam erau luati, luasem deja restaurantul pentru 28 august iar formatia noastra avea liber cu o saptamana inainte si una dupa:(( !!! Chin si durere....ne-am pus pe cautari si negasind ceva sa ne placa a trebuit sa schimbam data la restaurant pentru 3 sept!!!Asa ca.......cu cat mai repede cu atat mai bine, macar o sa stati linistite!! Mult succes tuturor sa luati ce va place si ce va doriti!!!!\:D/

buturuga_sorina
25.04.2010, 18:24:34
la DJ nu e atata bataie de cap...ufff ce bine ca am scapat!

niko84r
25.04.2010, 19:30:33
la DJ nu e atata bataie de cap...ufff ce bine ca am scapat!
sper!
azi am sunat,dar nu a raspuns nimeni..sper ca e nr corect :-s

gherman_ana
25.04.2010, 20:17:09
buna
sunt si eu o miresica de sept,de brasov,2011
sunt foarte fericita ca traiesc si eu acest sentiment,alaturi de persoana pe care mi-o doresc
as avea nevoie de ceva info legate de meniuri de nunta ptr 2011 pe la bv......
multam

Anastasia78
25.04.2010, 20:33:27
buna
sunt si eu o miresica de sept,de brasov,2011
sunt foarte fericita ca traiesc si eu acest sentiment,alaturi de persoana pe care mi-o doresc
as avea nevoie de ceva info legate de meniuri de nunta ptr 2011 pe la bv......
multam

Bine ai venit!!!:* Multi pupici!!!

niko84r
26.04.2010, 16:31:24
sper!
azi am sunat,dar nu a raspuns nimeni..sper ca e nr corect :-s

se pare ca era numarul corect...azi m-a sunat inapoi...am discutat, ramane sa semnez contractul cand mai merg acasa la BZ \:D/
am mai scapat de o grija :D

isabellrxndr
26.04.2010, 16:44:47
se pare ca era numarul corect...azi m-a sunat inapoi...am discutat, ramane sa semnez contractul cand mai merg acasa la BZ \:D/
felicitari! sa fie intr'un ceas bun>:d<

buturuga_sorina
26.04.2010, 16:47:12
eh...vezi ca s-a rezolvat?<:-P

iongeorge31
26.04.2010, 16:48:38
Tocmai ce am fost si noi la o vizionare sambata ,pentru formatia pe care o dorim la nunta noastra si suntem foarte bucurosi si norocosi ca i-am gasit liberi ,vom semna saptamana asta! Au fost de vis , toata lumea dansa ,ne venea sa dansam si noua ;)) N-am cuvinte...

buturuga_sorina
26.04.2010, 16:51:48
Tocmai ce am fost si noi la o vizionare sambata ,pentru formatia pe care o dorim la nunta noastra si suntem foarte bucurosi si norocosi ca i-am gasit liberi ,vom semna saptamana asta! Au fost de vis , toata lumea dansa ,ne venea sa dansam si noua ;)) N-am cuvinte...
super!daca ii contractati sa fie intr-un ceas bun!

niko84r
26.04.2010, 16:56:12
felicitari! sa fie intr'un ceas bun>:d<

saru'mana! :*

o_moaka
26.04.2010, 23:15:39
Buna fetelor!
Sunt si eu o miresica de 3 Septembrie desi trebuia sa fiu de August:( Dar cum nu m-am grabit cu alegerea restaurantului ca al meu barbat tot amana momentul nu am mai gasit pe nicaieri luna August libera asa ca am mutat pe 3 Septembrie...Asa a fost sa fie si sper sa fie cu noroc. Eu am inchiriat restaurantul si saptamana asta sper ca semnez contractul si cu formatia si cu fotograful.Sper sa fie intr-un ceas bun si Spor la miresit in continuare;))

niko84r
27.04.2010, 00:32:19
Buna fetelor!
Sunt si eu o miresica de 3 Septembrie desi trebuia sa fiu de August:( Dar cum nu m-am grabit cu alegerea restaurantului ca al meu barbat tot amana momentul nu am mai gasit pe nicaieri luna August libera asa ca am mutat pe 3 Septembrie...Asa a fost sa fie si sper sa fie cu noroc. Eu am inchiriat restaurantul si saptamana asta sper ca semnez contractul si cu formatia si cu fotograful.Sper sa fie intr-un ceas bun si Spor la miresit in continuare;))
Bine ai venit si multumim la fel :)

o_moaka
27.04.2010, 14:36:59
Fetelor eu acum ma uit dupa Foto+Video. Am gasit pe un site un portofaliu al unui fotograf de care m-am indragostit pe loc....zici ca sunt poze din reviste nu alta:x:x:x L-am contactat pentru un pret estimativ si a zis ca fiindca sunt prima care il contacteaza pentru anul viitor o sa imi pastreze pretul de anul acesta, adica 400Euro...Voi ce credeti e mult doar pentru fotograf 400E?:D Sau sa caut pachete? LA voi, cele care ati semnat contract deja cat v-a ajuns foto+video?:-?

dayanaD
27.04.2010, 14:55:50
Fetelor eu acum ma uit dupa Foto+Video. Am gasit pe un site un portofaliu al unui fotograf de care m-am indragostit pe loc....zici ca sunt poze din reviste nu alta:x:x:x L-am contactat pentru un pret estimativ si a zis ca fiindca sunt prima care il contacteaza pentru anul viitor o sa imi pastreze pretul de anul acesta, adica 400Euro...Voi ce credeti e mult doar pentru fotograf 400E?:D Sau sa caut pachete? LA voi, cele care ati semnat contract deja cat v-a ajuns foto+video?:-?

mie mi se pare ok,mai ales ca zici ca se si pricepe,cam asa sunt preturile in provincie,k in bucuresti sunt mult mai mari.eu in timisoara vreau sa iau un pachet foto video cam la 800 de euro,deci e ok.

o_moaka
27.04.2010, 15:47:47
Pai nu prea cred ca o sa gasesc si video tot la 400 Euro:( ca sa ajung la suma ta de pachet. Cred ca e cel putin 600 euro filmarea separat:-s Nici nu stiu ce sa fac...sunt intr-o mare dilema:)):-SS:-SS

dayanaD
27.04.2010, 16:27:31
Pai nu prea cred ca o sa gasesc si video tot la 400 Euro:( ca sa ajung la suma ta de pachet. Cred ca e cel putin 600 euro filmarea separat:-s Nici nu stiu ce sa fac...sunt intr-o mare dilema:)):-SS:-SS

nu te zgarci pe foto-video ca astea o sa iti ramana.mai bine tai din alte parti si pui aici;))

cameliacristina
27.04.2010, 16:50:54
buna miresicilor, a-ti cumparat revista? a aparut o revista care se numeste ca si acest site..... cred ca este realizata de acest site....dar nu stiu sigur!

isabellrxndr
27.04.2010, 17:28:37
eu am ajuns la 1000€(aprox) cu doi cameramani si un fotograf pt doua zile diferite fara limita de ore sau de poze. Eu zic sa ai grija la fotograf, Eventual cere'i albumee facute de el sa ti le aduca "pe hartie". multi folosesc pe siteuri poze care nu sunt facute de ei.

buturuga_sorina
27.04.2010, 18:05:13
Buna fetelor!
sa fie intr-un ceas bun!bine ai venit!

eu am zis k o sa dau pe foto-video intre 1000-1500 euro
prefer sa iau dj si sa dau mai putin decat la o formatie (bine acum o sa am un dj care are experienta si face atmosfera) si sa am pozele si filmarea frumoase pt ca astea iti raman
eu spun k nu e mult 1500 euro amandoua daca vrei ceva profi...

o_moaka
27.04.2010, 19:12:01
Multumesc la toate pentru urari si pentru intampinari>:D<
Am stat si eu si m-am gandit si am zis ca daca nu imi ajung o sa iau un dj in loc de formatie...numai pozele sa iasa bine;))
In ce priveste albumul cand am vb cu el a zis ca la incheierea contractului imi va aduce albume pe hartie desi si alea pot sa nu ii apartina;)) Nu conteaza ca e pe site sau pe hartie....Mie mi s-a parut de incredere acum sper sa nu ma insel...Si daca in general preturile se invart intre 800-1000-1500 euro insemna ca nu cere chiar mult doar ca eu habar nu aveam la cat ajunge un pachet foto.Eu voiam sa dau mai mult la filmare ca vreau FULL HD^:)^ si mai putin la poze...dar nu cred ca o sa ma duc mai sus de 1200-1300 euro cu totul;))

niko84r
27.04.2010, 20:37:34
Multumesc la toate pentru urari si pentru intampinari>:D<
Am stat si eu si m-am gandit si am zis ca daca nu imi ajung o sa iau un dj in loc de formatie...numai pozele sa iasa bine;))
In ce priveste albumul cand am vb cu el a zis ca la incheierea contractului imi va aduce albume pe hartie desi si alea pot sa nu ii apartina;)) Nu conteaza ca e pe site sau pe hartie....Mie mi s-a parut de incredere acum sper sa nu ma insel...Si daca in general preturile se invart intre 800-1000-1500 euro insemna ca nu cere chiar mult doar ca eu habar nu aveam la cat ajunge un pachet foto.Eu voiam sa dau mai mult la filmare ca vreau FULL HD^:)^ si mai putin la poze...dar nu cred ca o sa ma duc mai sus de 1200-1300 euro cu totul;))

tipul asta e din Vaslui si lucreaza numai acolo?
prin buzau aia buni sunt de la 500-600 minim in sus :-s

o_moaka
27.04.2010, 21:14:55
Nu este din Vaslui.El e din Iasi si merge si in orasele apropiate...

Dar cred ca merg si mai departe cu conditia de a i se plati transportul...si eu trebuie sa ii platesc transportul separat dar ma costa prea mult avand in vedere ca sunt doar 70 km distanta intre cele 2 orase.

valentina121
27.04.2010, 22:47:28
Am lipsit 2 zile si ati fost foarte vorbarete...v-ati facut de cap... Niko, ma bucur ca ai rezolvat cu formatia. Va pup pe toate.

niko84r
28.04.2010, 00:35:33
Am lipsit 2 zile si ati fost foarte vorbarete...v-ati facut de cap... Niko, ma bucur ca ai rezolvat cu formatia. Va pup pe toate.

da, am mai scapat de o grija...deocadata nu mai actionez... :P
cercertez doar in materie de foto si video :)
si eu va pup pe toate.. sa aveti spor in tot ce faceti

buturuga_sorina
28.04.2010, 13:13:06
eu nu ma mai agit deocamdata...astept pana la vara sa colind magazine,oricum nu cred ca voi cumpara ceva...mai astept sa ma uit si la targurile de nunti

niko84r
29.04.2010, 11:50:28
eu nu ma mai agit deocamdata...astept pana la vara sa colind magazine,oricum nu cred ca voi cumpara ceva...mai astept sa ma uit si la targurile de nunti

pai nici nu ar avea rost sa cumparam ceva, ca pana la anul in septembrie ne mai razgandim de cateva ori :))

niko84r
29.04.2010, 13:14:19
nu mai stiu cine vroia marturii in forma de valize, parca Sorina? :D...am gasit eu un model pe net...am facut un sablon cu un mic defect (pe langa faptul ca e facut in graba si cu mana libera :D) si anume: nu are niste marginute care sa se indoaie spre interior ca sa arate ca in poze...
dar cu inca un pic de lucru la sablon cred ca ar iesi ceva ok, daca vrei sa le faci singurica (ti-ar trebui cam o coala carton A4 per marturie, care e maxim 1 leu)

buturuga_sorina
29.04.2010, 21:45:11
nu mai stiu cine vroia marturii in forma de valize, parca Sorina? :D...am gasit eu un model pe net...am facut un sablon cu un mic defect (pe langa faptul ca e facut in graba si cu mana libera :D) si anume: nu are niste marginute care sa se indoaie spre interior ca sa arate ca in poze...
dar cu inca un pic de lucru la sablon cred ca ar iesi ceva ok, daca vrei sa le faci singurica (ti-ar trebui cam o coala carton A4 per marturie, care e maxim 1 leu)
multumesc mult...acum sunt intr-o mare dilema cu tema...nu cred ca merge tema calatoriei cu sala mea...e prea eleganta pt masinute si valize
acum ma gandesc la ceva cu dantela....offff atatea idei cate am 10 nunti ar trebuie sa fac.

niko84r
29.04.2010, 22:51:57
multumesc mult...acum sunt intr-o mare dilema cu tema...nu cred ca merge tema calatoriei cu sala mea...e prea eleganta pt masinute si valize
acum ma gandesc la ceva cu dantela....offff atatea idei cate am 10 nunti ar trebuie sa fac.
dap..de-asta am si zis ca e cam devreme pentru orice cumparaturi :))

iongeorge31
02.05.2010, 22:41:30
super!daca ii contractati sa fie intr-un ceas bun!

Multumim , i-am contractat deja ,sunt foarte tari !!!
Vom avea o nunta frumoasa :)>- !

niko84r
05.05.2010, 10:38:42
Multumim , i-am contractat deja ,sunt foarte tari !!!
Vom avea o nunta frumoasa :)>- !
felicitari...
nunta sa fie tot ce va doriti :)

buturuga_sorina
05.05.2010, 11:42:03
fetelor ce flori veti avea?v-ati gandit?eu as vrea trandafiri albi si orhidee alba

Anastasia78
05.05.2010, 11:56:15
Eu mi-as dori foarte tare cale....dar si trandafirii sunt superbi....si de orhidee numai zic:))

buturuga_sorina
05.05.2010, 12:27:36
Eu mi-as dori foarte tare cale....dar si trandafirii sunt superbi....si de orhidee numai zic:))
eu as vrea ceva in genul..354067
in principiu vreau ca lumanarile sa fie la fel ca buchetul meu...cu aceleasi flori si aceeasi forma...si nasa sa aibe buchet la fel doar ca alta culoare dar din aceleasi flori...si nasul va avea floarea din piept aceeasi culoare ca si buchetul nasei

o_moaka
05.05.2010, 13:58:28
Si eu tot cale vreau.Nu stiu de ce mi s-a pus asa deodata pata pe cale dar am vazut ceva aranjamente care aratau foarte bine si am ramas la idee de cale in special mov;))

Anastasia78
05.05.2010, 14:48:40
Superbe sunt pe mov....din pacate eu nu pot lua florile mov pentru ca sala restaurantului este vopsita portocaliu :(....asa ca raman la alb....intr adevar si eu am vazut aranjamente cu aceste flori care aratau splendid.Iar mie imi plac aceste flori de cand eram micuta si chiar mi-as dori sa fiu imprejurata de ele la nunta.....dar deja au sarit cateva persoane din familie sa imi spuna ca florile astea se duc la inmormantari:[email protected] imi venea sa ma urc pe pereti!!

lil_missy107
05.05.2010, 16:12:39
Buna tuturor miresicilor de septembrie 2011! Ma bucur ca am gasit acest topic pentru ca, desi urmaresc de ceva vreme forum-ul, sunt convinsa ca ne va fi de mare folos sa ne consultam intre noi, dat fiind faptul ca vom avea nuntile aproximativ in acelasi timp.
Pana acum nu m-am implicat in nicio discutie, dar cum de duminica sunt oficial miresica de septembrie 2011...here I am!
Va pup pe toate si sper ca in septembrie 2011 sa fim cele mai fericite miresici! ;-)

lil_missy107
05.05.2010, 16:18:19
Superbe sunt pe mov....din pacate eu nu pot lua florile mov pentru ca sala restaurantului este vopsita portocaliu :(....asa ca raman la alb....intr adevar si eu am vazut aranjamente cu aceste flori care aratau splendid.Iar mie imi plac aceste flori de cand eram micuta si chiar mi-as dori sa fiu imprejurata de ele la nunta.....dar deja au sarit cateva persoane din familie sa imi spuna ca florile astea se duc la inmormantari:[email protected] imi venea sa ma urc pe pereti!!
Si eu imi doresc tot cale si daca la unele chestii mai ascult de cei din familie, la subiectul flori nu vreau sa n-aud niciun comentariu! Ideea era ca, fiind nunta ta si mai ales placandu-ti aceste flori de cand erai mica, eu zic sa "go for it", indiferent de ce zic unii si altii. La o adica, daca asta te face pe tine fericita, inseamna ca asta trebuie sa alegi.

P.S.: avem nunta in aceeasi zi ;))

dayanaD
05.05.2010, 16:19:26
Buna tuturor miresicilor de septembrie 2011! Ma bucur ca am gasit acest topic pentru ca, desi urmaresc de ceva vreme forum-ul, sunt convinsa ca ne va fi de mare folos sa ne consultam intre noi, dat fiind faptul ca vom avea nuntile aproximativ in acelasi timp.
Pana acum nu m-am implicat in nicio discutie, dar cum de duminica sunt oficial miresica de septembrie 2011...here I am!
Va pup pe toate si sper ca in septembrie 2011 sa fim cele mai fericite miresici! ;-)

bine ai venit.credeam ca nu o sa fim multe miresici de sept,dar vad ca ne strangem:D

buturuga_sorina
05.05.2010, 16:36:45
buna bun venit!
oau cat de multe sunteti pe 3!!!!!:)>-
sa te inscrii si tu pe lista miresicilor de 2011...

lil_missy107
05.05.2010, 16:40:41
bine ai venit.credeam ca nu o sa fim multe miresici de sept,dar vad ca ne strangem:D
multumesc, bine v-am gasit...cred ca vor mai fi, dar cum mai e 1 an si ceva pana atunci, poate nu toata lumea are ceva cert stabilit...si daca nu, vom fi noi mai speciale ;;)
cum nu m-am prezentat inca...eu sunt Laura, am 21 de ani (da, stiu, sunt tinerica rau ;))), sunt cu prietenul meu de 3 ani si jumatate (mai precis, de la revelionul 2006-2007), iar pe 30 ianuarie anul acesta m-a cerut de sotie.
cat priveste pregatirile, zic eu ca suntem in grafic...avem restaurant, formatie si biserica, iar in rest preocuparea principala in acest moment este strangerea de fonduri pt. fericitul eveniment :-D

buturuga_sorina
05.05.2010, 16:40:43
prietena mea a avut la civila buchet de cale portocalii...au fost superbe,eu spun ca daca va plac calele sa va faceti aranjamentele din cale ce conteaza ce spune lumea?
eu de ex daca stiu ca trebuie sa fac vreun lucru la nunta care nu e conform traditiei ii spun mamei care ma sprijina intru totul si atat....restul nu trebuie sa stie si cand or vedea atunci sa se abtina!
de ex intratul in biserica cu tata...or sa stie doar ai mei si iubitul meu restul nu ma intereseaza...bine o sa cer aprobarea preotului,care o sa fie de acord ca am mai vazut nunti la ac biserica in care tatal isi conducea fata la altar!

lil_missy107
05.05.2010, 16:42:13
buna bun venit!
oau cat de multe sunteti pe 3!!!!!:)>-
sa te inscrii si tu pe lista miresicilor de 2011...
Buna! hm...sa vad daca ma pricep...

buturuga_sorina
05.05.2010, 16:46:59
multumesc, bine v-am gasit...cred ca vor mai fi, dar cum mai e 1 an si ceva pana atunci, poate nu toata lumea are ceva cert stabilit...si daca nu, vom fi noi mai speciale ;;)
cum nu m-am prezentat inca...eu sunt Laura, am 21 de ani (da, stiu, sunt tinerica rau ;))), sunt cu prietenul meu de 3 ani si jumatate (mai precis, de la revelionul 2006-2007), iar pe 30 ianuarie anul acesta m-a cerut de sotie.
cat priveste pregatirile, zic eu ca suntem in grafic...avem restaurant, formatie si biserica, iar in rest preocuparea principala in acest moment este strangerea de fonduri pt. fericitul eveniment :-D
felicitari pt "achizitii"!!!! eu am dosr restaurant si nu ma grabesc,sunt calma cu restul mai astept pana prin iulie sa caut foto,video si la biserica inca nu au facut caietul pt 2011.

lil_missy107
05.05.2010, 16:53:55
felicitari pt "achizitii"!!!! eu am dosr restaurant si nu ma grabesc,sunt calma cu restul mai astept pana prin iulie sa caut foto,video si la biserica inca nu au facut caietul pt 2011.
:)) mersi! a, si am "achizitionat" si nasi. bv tie ca esti calma, ca daca ar fi dupa mine, acum le-as face pe toate...ex.: am fost de 5 ori la probat rochii de mireasa...:">
nici pe noi nu ne-a trecut la "catastif" la biserica, doar am discutat cu preotul pt. ca vrem sa facem cununia civila tot acolo

isabellrxndr
05.05.2010, 18:05:53
felicitari si ne bucuram ca ni te'ai alaturat;;)

Anastasia78
06.05.2010, 08:17:45
Si eu imi doresc tot cale si daca la unele chestii mai ascult de cei din familie, la subiectul flori nu vreau sa n-aud niciun comentariu! Ideea era ca, fiind nunta ta si mai ales placandu-ti aceste flori de cand erai mica, eu zic sa "go for it", indiferent de ce zic unii si altii. La o adica, daca asta te face pe tine fericita, inseamna ca asta trebuie sa alegi.

P.S.: avem nunta in aceeasi zi ;))

Corect....ei au avut nunta lor...acum este randul nostru si chiar nu vreau sa fac ca altii si apoi sa imi para rau!!!!
E bine dupa nunta o sa impartim pozici si impresii :-p

Anastasia78
06.05.2010, 08:20:25

Bine ai venit!!! Ne bucuram sa te avem aici!!! pupici

o_moaka
06.05.2010, 11:44:36
lil_missy107 Bine ai venit si ma bucur ca nu sunt singura atat de tinerica;)) si eu tot 21 de ani am dar asta nu prea conteaza. Cand iti este scris sa faci nunta atunci o faci si cu asta basta...Pe mine multi incearca sa ma intoarca din drum pe motivul asta ca sunt prea tanara pentru nunta..dar ce-i al meu e al meu,nu-i asa?

buturuga_sorina
06.05.2010, 18:16:57
lil_missy107 Bine ai venit si ma bucur ca nu sunt singura atat de tinerica;)) si eu tot 21 de ani am dar asta nu prea conteaza. Cand iti este scris sa faci nunta atunci o faci si cu asta basta...Pe mine multi incearca sa ma intoarca din drum pe motivul asta ca sunt prea tanara pentru nunta..dar ce-i al meu e al meu,nu-i asa?
fetelor nu trebuie sa va luati dupa ce spune lumea....trebuie sa ne casatorim cand vrem noi,indiferent la ce varsta.important e sa ne iubim si sa ne intelegem.eu am 23(aproape) si chiar daca mi-ar spune cineva ca sunt mica desi nu prea mai sunt :P nu ma intereseaza!

Anastasia78
06.05.2010, 18:26:19
fetelor nu trebuie sa va luati dupa ce spune lumea....trebuie sa ne casatorim cand vrem noi,indiferent la ce varsta.important e sa ne iubim si sa ne intelegem.eu am 23(aproape) si chiar daca mi-ar spune cineva ca sunt mica desi nu prea mai sunt :P nu ma intereseaza!

Si eu am 22, lumea poate sa spuna multe.....daca am sta sa ascultam ce spun toti si toate oare unde am ajunge?:-? Important e ceea ce simtim noi!!!!:x

isabellrxndr
06.05.2010, 18:33:03
eu am 19:d deci nu sunteti cele mai tinerici, imi pare rau sa va dezamagesc:)) >:D<

lil_missy107
06.05.2010, 19:04:16
felicitari si ne bucuram ca ni te'ai alaturat;;)
multumesc, la fel! si eu ma bucur ca sunt in comunitatea de miresici ;))

eu am 19:d deci nu sunteti cele mai tinerici, imi pare rau sa va dezamagesc:)) >:D<
:)) foarte bine! oricum, important e sa fim noi fericite, ca restul...:-j
app, partea cea mai draguta e ca familiamea nu spune ca as fi prea tanara...ci prietenele mele...but who cares? :))

niko84r
07.05.2010, 10:00:53
I feel old now :(
:-<

miyria
07.05.2010, 12:41:17
Dragelor,

pe "Intalniri miresici de 2011" punem la cale sa ne vedem pe 15-16 mai, am propus 15 mai exact, undeva pe la pranz. Nu vreti sa aruncati o privire si daca sunteti doritoare sa va manifestati in acest sens? Intalnirea va avea loc in Bucuresti.

>:D<

mihaela_17
07.05.2010, 14:31:44
buna fetele, am avut probleme cu netu si nu am mai intrat de mult. bine ati venit cele noi si mult succes la pregatiri.>:D<
am citi un pic din urma vad ca ati fost active . va pup si o zi frumoasa

buturuga_sorina
07.05.2010, 21:00:22
buna fetele, am avut probleme cu netu si nu am mai intrat de mult. bine ati venit cele noi si mult succes la pregatiri.>:D<
am citi un pic din urma vad ca ati fost active . va pup si o zi frumoasa
bine ai revenit!

mihaela_17
09.05.2010, 20:41:37
:-? eu cred ca sunt cea mai mare pe aici, .......sau gresesc?
acum o intrebare voi ce credeti e tarziu sa-mi iau rochita cu o luna inainte de nunta??

o_moaka
09.05.2010, 22:12:53
Eu una nu m-as lasa pe ultima luna.Daca o sa mai ai nevoie de ajustari si nu ai timp sa ti le faci sau daca nu gasesti nici un model care sa nu iti placa sau sa nu ti se potriveasca si vrei sa faci una la comanda? Oricum e decizia ta si sper sa o iei pe cea mai potrivita>:D<

buturuga_sorina
10.05.2010, 12:18:57
Eu una nu m-as lasa pe ultima luna.Daca o sa mai ai nevoie de ajustari si nu ai timp sa ti le faci sau daca nu gasesti nici un model care sa nu iti placa sau sa nu ti se potriveasca si vrei sa faci una la comanda? Oricum e decizia ta si sper sa o iei pe cea mai potrivita>:D<
daca ti-o faci pe comanda pote sa ti-o dea si cu 1 sapt inainte de nunta....sincer eu m-as duce sa caut si sa probez cu 6 luni inainte....

o_moaka
10.05.2010, 14:19:49
daca ti-o faci pe comanda pote sa ti-o dea si cu 1 sapt inainte de nunta....sincer eu m-as duce sa caut si sa probez cu 6 luni inainte....

E adevarat ca ti-o poate da si cu o saptamana inainte insa daca e prea aglomerat si nu mai are timp sa o faca?Totusi e in plin sezon al nuntilor:-?

mihaela_17
10.05.2010, 16:11:00
ms mult o sa vad ce pot face, problema e ca nu sunt in tara si nu cred ca o sa ajung decat cu o luna inainte:-? si aici sunt scumpe si nici nu am vazut ceva sa-mi placa.8-|:-<

buturuga_sorina
10.05.2010, 17:21:03
E adevarat ca ti-o poate da si cu o saptamana inainte insa daca e prea aglomerat si nu mai are timp sa o faca?Totusi e in plin sezon al nuntilor:-?
pai asa stabilesti cu tanti aia de la croitorie sa ti-o dea...cu o sapt 2 inainte...

isabellrxndr
10.05.2010, 18:57:20
:-? eu cred ca sunt cea mai mare pe aici, .......sau gresesc?
acum o intrebare voi ce credeti e tarziu sa-mi iau rochita cu o luna inainte de nunta??
eu o sa ma duc sa probez de la inceputul anului viitor ( sper sa ma abtin pana atunci) si la anu pe vremea asta sau pana iunie-iulie maxim sa mi'o si comand:D

lil_missy107
10.05.2010, 22:54:25
eu am fost deja...de 5 ori la probat :"> in mare, just for fun, dar si ca sa vad exact ce-mi place si cu ce-mi sta bine. asa ca sfatul meu este sa probezi cat de mult poti pt. ca atunci cand vii in tara, sa ai deja un model conturat in minte (vrei princess, vrei sirena, in A...alb, crem, ivoire....voal lung, scurt, dantela, organza, tulle...etc, etc). asa iti va fi mult mai simplu, cred eu, si n-o sa te iei cu mainile de cap in fata a 1001 de modele. plus ca o sa ai oricum o gramada de lucruri de facut, deci macar sa stii in linii mari cam ce rochie cauti.
pupici si....spor la probat ;)) eu iau o pauza si dupa licenta...o iau de la capat >:) nu de alta, dar sa aibe timp sa schimbe modelele, ca deja le stiu pe de rost :)) >:D<

mihaela_17
11.05.2010, 22:02:21
356326
dupa lungi cautari am gasit ceva sa-mi placa, si cred ca voi merge curand sa vad ce pret are si sa-o probez ;-)

buturuga_sorina
11.05.2010, 23:16:51
356326
dupa lungi cautari am gasit ceva sa-mi placa, si cred ca voi merge curand sa vad ce pret are si sa-o probez ;-)
foarte frumoasa...

dayanaD
16.05.2010, 11:05:38
fetele,eu vreau sa imi fac singura cartea de oaspeti,merge coperta cu imaginea asta?

buturuga_sorina
16.05.2010, 11:20:51
fetele,eu vreau sa imi fac singura cartea de oaspeti,merge coperta cu imaginea asta?
e foarte draguta...imi place.dar din ce material iti faci coperta?unde o legi?eu ma gandeam ca la centrele de legat lucrari de licenta,intrebarea e daca iti fac coperta cum vrei tu...

dayanaD
16.05.2010, 11:25:35
e foarte draguta...imi place.dar din ce material iti faci coperta?unde o legi?eu ma gandeam ca la centrele de legat lucrari de licenta,intrebarea e daca iti fac coperta cum vrei tu...

poi coperta o sa fie asa din carton gros si poate o plastichez.la legat ma gandesc si eu,sa vad cat o sa ma ajunga la o editura,dak nu,la centre,nu stiu,o sa vad

buturuga_sorina
16.05.2010, 11:37:17
poi coperta o sa fie asa din carton gros si poate o plastichez.la legat ma gandesc si eu,sa vad cat o sa ma ajunga la o editura,dak nu,la centre,nu stiu,o sa vad
la centre de legat te costa intre 10-50 lei cam asa....la ed s-ar putea sa fie mai scump.foarte tare ideea ta,eu o sa mi-o cumpar,am vazut un set care mi-a placut.are si carte,pix cutie de dar ,set de tort, pahare,...ma rog sunt toate din aceeasi colectie si au acelasi imprimeu

isabellrxndr
16.05.2010, 11:42:47
e foarte frumoasa:X si eu am vazut un set dragut, dar inca mai caut:D nu prea stiu cum sa o fac eu...

la centre de legat te costa intre 10-50 lei cam asa....la ed s-ar putea sa fie mai scump.foarte tare ideea ta,eu o sa mi-o cumpar,am vazut un set care mi-a placut.are si carte,pix cutie de dar ,set de tort, pahare,...ma rog sunt toate din aceeasi colectie si au acelasi imprimeu
Sorina,unde ai vazut asa? ca si eu cautam ceva care sa includa si pix si mai multe eventual, dar nu am gasit decat cu setul de pahare

dayanaD
16.05.2010, 11:52:11

aham.poi casuta de dar au la local,nu mai imi trebuie,set de tort la fel,pix vreau unul cu numele nostru si data nuntii si paharele vreau sa le fac eu

aaaaaa........si paginile pe care o sa se scrie o sa aibe aceeasi imagine

am uitat sa va spun ca tema nuntii sunt fluturii si decorul alb-violet

buturuga_sorina
16.05.2010, 11:56:34
aham.poi casuta de dar au la local,nu mai imi trebuie,set de tort la fel,pix vreau unul cu numele nostru si data nuntii si paharele vreau sa le fac eu
eu pt pahare vb cu un nene din brasov care face pahare personalizate si 6 pahare costa 100 lei.le-am vazut in poiana si sunt lucrate super bine.el are un site unde are prezentate niste pahare dar iti face ce pahare vrei tu daca ii duci model.
isabel ca sa vezi seturi de nunta da search pe goole si iti apar mai multe firme...

358061358060358059358058358057358056358055
Sorina,unde ai vazut asa? ca si eu cautam ceva care sa includa si pix si mai multe eventual, dar nu am gasit decat cu setul de pahare
uite ce am gasit eu si mi-a placut..

isabellrxndr
16.05.2010, 12:03:00
eu pt pahare vb cu un nene din brasov care face pahare personalizate si 6 pahare costa 100 lei.le-am vazut in poiana si sunt lucrate super bine.el are un site unde are prezentate niste pahare dar iti face ce pahare vrei tu daca ii duci model.
isabel ca sa vezi seturi de nunta da search pe goole si iti apar mai multe firme...
6 pahare cu 100 lei?:| moaaama pai ai prins super oferta:)) eu am gasit 2 cu 90 de lei. Cele mai ieftine erau 50, dar nu personalizate...

358061358060358059358058358057358056358055
uite ce am gasit eu si mi-a placut..
ce frumoase suuunt:X

buturuga_sorina
16.05.2010, 12:06:26
tinand cont ca o sa am florile alb cu verde si asta merge dar mi se pare mai chichos...
astea pot sa le fac si eu acasa....

ce frumoase suuunt:X

isabellrxndr
16.05.2010, 12:10:17
tinand cont ca o sa am florile alb cu verde si asta merge dar mi se pare mai chichos...
astea pot sa le fac si eu acasa....

da...asta da:D e putin prea exagerat.

iulia_tmd
16.05.2010, 15:36:55
356326
buna este f frumoasa.mie nu-mi plac rochitele din satin....modelul pe care-l vreau eu este acesta.....pretul ei este de 2500 e as vreau totusi sa vad cam cat ar costa facuta la comanda

mihaela_17
16.05.2010, 16:40:44
buna este f frumoasa.mie nu-mi plac rochitele din satin....modelul pe care-l vreau eu este acesta.....pretul ei este de 2500 e as vreau totusi sa vad cam cat ar costa facuta la comanda

frumoasa, dar eu una nu-mi permit sa dau atata pe ea.:(
dar totusi facuta de croitor nu cred ca ar iesi la fel. parerea mea .

6 pahare cu 100 lei?:| moaaama pai ai prins super oferta:)) eu am gasit 2 cu 90 de lei. Cele mai ieftine erau 50, dar nu personalizate...

si eu am gasit 2 pahare cu picior de argint personalizate la 30 de euro, asa ca tot oferta ta o vad acceptabila cu 6 pahare.

buturuga_sorina
16.05.2010, 16:50:06
e interesanta...dar scumpa.eu am un model de rochie de la sophia tolli dar o sa o fac la o croitoreasa pe comanda...am mai vazut rochii facute de ea(de la pronovias,demetrios,bien savvy)si erau la fel...ma rog in unele cazuri erau facute modificari in functie de ce vroia mireasa....

isabellrxndr
16.05.2010, 16:53:51
este foarte interesanta, dar mie personal mi se pare putin cam scumpa...

iulia112
16.05.2010, 17:59:15
Salut si eu sunt o miresica de septembrie :love: ce restaurante va alegeti? Ce parere aveti de Restaurantul Turbo Tequila din iuliu maniu militari? Astept pareri multumesc.

isabellrxndr
16.05.2010, 18:39:06
Salut si eu sunt o miresica de septembrie :love: ce restaurante va alegeti? Ce parere aveti de Restaurantul Turbo Tequila din iuliu maniu militari? Astept pareri multumesc.
bine ai venit>:d< eu una nu am auzit de el:D dar fetele poate stiu mai multe.

buturuga_sorina
16.05.2010, 20:07:12
buna bine ai venit!!!noi majoritatea ne-am ales restaurant am si platit avansul...sincer nu stiu nimic de rest tau :( am auzit de el dar doar atat
ai rezervat?

niko84r
16.05.2010, 21:16:00

e super rochita...si mi se pare si acceptabila ca pret...dar modelul pe mine nu m-ar avantaja...
iar modelul care imi place mie, e si mai scump, exagerat chiar...daca nu prind o super reducere va trebui sa ma reorientez :((

iulia112
16.05.2010, 23:37:04
salut din nou ,inca nu am facut rezervarea . saptamana viitoare o sa o facem ms oricum si astept poate stie careva ceva detalii:)

mihaela_17
17.05.2010, 14:12:01
358341358340358339

buturuga_sorina
17.05.2010, 15:32:28
358341358340358339
foarte dragute...tu le-ai facut?

mihaela_17
17.05.2010, 16:38:31
eu doar m-am uitat cum se face, am pus si eu o floare ;)), asa ca nu pot spune ca l-am facut eu. Oricum nu e complicat daca ai flori frumoase, burete , recipient si imaginatie iese ceva frumos ;;).

buturuga_sorina
17.05.2010, 20:46:31
eu doar m-am uitat cum se face, am pus si eu o floare ;)), asa ca nu pot spune ca l-am facut eu. Oricum nu e complicat daca ai flori frumoase, burete , recipient si imaginatie iese ceva frumos ;;).
da intr-adevar...dar cred ca pt nunta proprie nu ai cand sa le faci pt ca se ofilesc daca le faci de seara...si trebuie sa ai un beci sau ceva racoros si intuneric unde sa le tii e mai complicat.eu le-as face pt cineva daca m-ar ruga dar nu cred ca as avea timp pt mine,as fi prea emotionata cu o seara inainte sau dimineata sa mai fac si aranjamentele

buturuga_sorina
21.05.2010, 18:22:37
mi-am cumparat o carticica,se numeste NUNTI REGALE e foarte interesanta,au tot felul de poze cu regi si regine de la nuntile lor.

Anastasia78
22.05.2010, 09:18:23
Buna dimi!!! Ne poti spune si noua de unde ai achizitionat carticica...suna interesant[-o< !! Multi pupici!
Si un sfarsit de saptamana frumos!!!!

isabellrxndr
22.05.2010, 11:03:37
Buna dimi!!! Ne poti spune si noua de unde ai achizitionat carticica...suna interesant[-o< !! Multi pupici!
gasesti si pe net foarte multe, gasesti si in Europa dar si in magazinele de pe Lipscani si cel din Pasajul Sf Gheorghe

buturuga_sorina
22.05.2010, 12:26:58
eu am luat-o de la un nene care are un stand in parcul IOR....erau reduse,am vazut si la diverta o gramada carti cu si despre nunti.
Un weekend frumos si tie!!!!

gasesti si pe net foarte multe, gasesti si in Europa dar si in magazinele de pe Lipscani si cel din Pasajul Sf Gheorghe
uite mi-ai dat o idee interesanta sa caut si in pasaj la Lipscani...tu ce carticele despre nunta ai?

isabellrxndr
22.05.2010, 15:59:00
uite mi-ai dat o idee interesanta sa caut si in pasaj la Lipscani...tu ce carticele despre nunta ai?
pai am revistele miresici, Elle mariaj, Ghidul miresei etc:D carticele nu mi'am luat. Am ramas fara banuti in ultima perioada sau am avut de tras de ei. Sper sa mai apuc sa imi mai iau si eu cateva vara asta:)) Dar mi'e frica de faptul ca mai rau ma ametesc si imi dau ideile peste cap dar nu ma pot abtine :">

mihaela_17
22.05.2010, 16:17:30
buna...... idee buna cu cartile, va ajuta cu ceva ? nu de alta dar poate ma pun si eu sa caut o carticica pe aici ;))

buturuga_sorina
22.05.2010, 16:21:06
buna...... idee buna cu cartile, va ajuta cu ceva ? nu de alta dar poate ma pun si eu sa caut o carticica pe aici ;))
pe mine ma ajuta...iti mai da idei..cel putin mie imi da,dar iti da si batai de cap pt ca nu stii ce sa alegi
eu de ex acum vreau sa am invitatiile,place-cardurile,numerele de masa,cutiutele pt marturii,casuta de dar,cartea pt oaspeti dcu acelasi imprimeu...adica ceva care sa imite dantela.problema e ca nu vreau sa le fac eu ,vreau sa le cumpar.daca nu gasesc o sa incerc sa fac eu ceva...dar parca vad ca o sa iasa un mare dezastru.

mihaela_17
22.05.2010, 16:29:19
pe mine ma ajuta...iti mai da idei..cel putin mie imi da,dar iti da si batai de cap pt ca nu stii ce sa alegi
eu de ex acum vreau sa am invitatiile,place-cardurile,numerele de masa,cutiutele pt marturii,casuta de dar,cartea pt oaspeti dcu acelasi imprimeu...adica ceva care sa imite dantela.problema e ca nu vreau sa le fac eu ,vreau sa le cumpar.daca nu gasesc o sa incerc sa fac eu ceva...dar parca vad ca o sa iasa un mare dezastru.
tu ce tema ai ales?
asae cred ca daca m-as pune acum sa citesc mi-as da ideeile peste cap, :-pbun , ca ideei am multe dar nu m-am decis la nimik in concret, mai ales ca defiecare data cand il intreb pe al meu baiat spune ca mai e timp, si ca o sa vedem noi.

i-mi plac dar nupre ii vad eu potriviti cu rochita de mireasa, mai repede pt cununie, asae?

buturuga_sorina
22.05.2010, 16:36:04
i-mi plac dar nupre ii vad eu potriviti cu rochita de mireasa, mai repede pt cununie, asae?
mie ultimii i se par potriviti pt rochie,acum depinde cum e rochia.
eu sincer pe cei cu perlute(ultimii) ii vad cu o rochita empire ...cu altceva nu merge si sa ai si o coafura in acelasi ton.

360214360211360213360212360215360216
asta am gasit pe site-urile romanesti...am vazut unele muuult mai frumoase dar sunt de pe un site din america si trebuie sa faci comanda pe net.
as vrea sa le achizitionez la vara.trebuie sa iau magazinele la rand sa caut.

mihaela_17
22.05.2010, 16:39:52
la aceeiasi ma gandeam si eu sincer vin super pusi cu toate ca eram in trening cand i-am probat si tot veneau frumos.

buturuga_sorina
22.05.2010, 16:43:18
tu ce tema ai ales?
asae cred ca daca m-as pune acum sa citesc mi-as da ideeile peste cap, :-pbun , ca ideei am multe dar nu m-am decis la nimik in concret, mai ales ca defiecare data cand il intreb pe al meu baiat spune ca mai e timp, si ca o sa vedem noi.
off pai vroiam calatorii,m-am razgandit si acum vreau dantela.inca nu m-am hotarat sigur
tot ce stiu e ca vreau sa fie cu verde pal si alb.

mihaela_17
22.05.2010, 16:43:43
360214360211360213360212360215360216
asta am gasit pe site-urile romanesti...am vazut unele muuult mai frumoase dar sunt de pe un site din america si trebuie sa faci comanda pe net.
as vrea sa le achizitionez la vara.trebuie sa iau magazinele la rand sa caut.

ooo...ce super sunt, ce preturi au, si de unde ? [-o<

buturuga_sorina
22.05.2010, 16:45:02
la aceeiasi ma gandeam si eu sincer vin super pusi cu toate ca eram in trening cand i-am probat si tot veneau frumos.
sunt deosebiti dar ai si pandantiv sau ceva sa se potriveasca?
eu o sa imi cumpar bijuterriile din aur alb.am vazut ceva ideea e ca vreau colier,nu imi place cum se vad lantisoarele la gatul mireselor(fara suparare) si nu vreau sa mi se plimbe pandantivul ba intr-o parte ba in alta.

sa stii ca nu mi s-ai parut scumpe sunt maxim 350 lei tot setul.o sa merg sa vad cum arata pe viu sunt de la cata... ev....au un magazin pe lipscani chiar la intrare in cladirea aceea cu mai multe etaje unde au rochii de mireasa.

mihaela_17
22.05.2010, 16:57:18
sa stii ca nu mi s-ai parut scumpe sunt maxim 350 lei tot setul.o sa merg sa vad cum arata pe viu sunt de la cata... ev....au un magazin pe lipscani chiar la intrare in cladirea aceea cu mai multe etaje unde au rochii de mireasa.

ms >:D<, dar daca imi vb de bucuresti :( nu cunosc, badea am vazut gara de nord si autogara din militari:)). oricum daca e necesar o sa ajung si pe acolo.

buturuga_sorina
22.05.2010, 17:04:03
tu,ce tema ai?

mihaela_17
22.05.2010, 17:06:31
tu,ce tema ai?

de moment nici una, dar ma gandeam la ceva cu, culori, sincer nu am idee i-mi place si toamna, pana la anu ma voi hotara ....cred ;))

buturuga_sorina
22.05.2010, 17:09:55
de moment nici una, dar ma gandeam la ceva cu, culori, sincer nu am idee i-mi place si toamna, pana la anu ma voi hotara ....cred ;))
pai si eu probail ma vao razgandi si o sa am alte 1000 de idei

alinuka26
25.05.2010, 13:12:07
Buna fetelor,
Si eu sunt miresica de septembrie 2011.
Va pup si astept sa ne sfatuim....

Anastasia78
25.05.2010, 13:26:51
Bine ai venit!!!!:A:A:A .Avem nunta in aceeasi zi :-p !!!

Iata ce am gasit eu :D:D:D360784360785360786360787 Si ca marturii .....360788360789360790360791http://www.miresici.ro/themes/miresici/images/misc/pencil.png

lil_missy107
25.05.2010, 14:56:31
Bine ai venit!!!!:A:A:A .Avem nunta in aceeasi zi :-p !!!
Bine ai venit si guess what....voi, Isabel si eu avem nunta in aceeasi zi! :)) >:D<

Anastasia78
25.05.2010, 15:02:44
Bine ai venit si guess what....voi, Isabel si eu avem nunta in aceeasi zi! :)) >:D<

<:-P<:-P Ma bucur foarte tare!!! Fetelor voua nu va este teama de vremea din septembrie???

o_moaka
25.05.2010, 15:38:59
Sunt unele firme de foto+video care iti ofera poze pe loc cu invitatii drept marturii.Eu m-am gandit ca e o alternativa buna si ideea cu fotografiile, voi ce parere aveti?:D

Anastasia78
25.05.2010, 15:43:11
Este o idee excelenta....o amintire pe care sigur o pastreaza invitatii. Un pret informativ ti-a dat cineva?:D

o_moaka
25.05.2010, 15:47:02
De obicei sunt incluse deja in pretul pe care il practica pentru pachet.In zona mea un pachet ajunge in jurul a 500-600 euro in care sunt incluse mai multe bonusuri(ori marturii tip fotografie,ori un tablou mare cu mirii asezat la intrarea in restaurant, ori proiectarea pozelor in sala de la sedinta foto si cununia civila, ori albume foto,etc)

Anastasia78
25.05.2010, 15:53:16
Foarte frumos si inclus in acest pret, care oricum este unul destul de bun pentru foto-video e mai mult decat bine. O sa ma interesez si eu sa vad ce gasesc.....cat ma bucur ca nu am semnat inca contract cu fotograful pe care il gasisem acum imi parea rau ca nu am cautat mai bine :D !!! Eu ma gandisem deja sa i-au marturii rama foto dar eram in dubiu tocmai din aceasta cauza....ca doar nu le dadeam doar rama si atat!! Multi pupici!!!

o_moaka
25.05.2010, 15:55:33
Nici eu nu am semnat inca dar cred ca voi semna in curand deoarece pe timpul verii voi pleca din tara.Toate ofertele le-am gasit pe net, e imposibil sa nu gasesti si tu ceva;)) Deci spor la cautari:*

Anastasia78
25.05.2010, 16:07:04
Nici eu nu am semnat inca dar cred ca voi semna in curand deoarece pe timpul verii voi pleca din tara.Toate ofertele le-am gasit pe net, e imposibil sa nu gasesti si tu ceva;)) Deci spor la cautari:*

Da cu siguranta voi gasi:x. Multumesc frumos esti o draguta!!:*

mihaela_17
25.05.2010, 18:19:36
Buna fetelor,

bine ai venit >:D<, cred ca la majoritatea suntem pe 3 sept :D

<:-P<:-P Ma bucur foarte tare!!! Fetelor voua nu va este teama de vremea din septembrie???

sincer in acea zi poate ploaua cat vrea ca tot va fi cea mai speciala zi din viata mea:-p.
bun ca si eu imi doresc o zi frumoasa nu de alta dar nu vreau sa-mi murdareasca rochita ;))

si eu m-am gandit la asta dar suntem la inceputul lui septembrie poate avem si noi noroc de o zi frumoasa.:x

buturuga_sorina
25.05.2010, 21:56:31
Buna fetelor,
bine ai venit!

buturuga_sorina
25.05.2010, 21:58:13
Iata ce am gasit eu :D:D:D360784360785360786360787 Si ca marturii .....360788360789360790360791
foarte frumoase dar stiu ca trebuie sa faci comanda pe net firma e din america...si pe mine ma tenteaza sa fac comanda la ei...acum sa vad ce mai gasesc

ba da mi-e putin teama...dar de ce ti-e teama nu scapi.oricum cat o sa stam afara?eu ma gandeam sa caut o locatie in interior pt poze,asta in cazul in care ploua.in rest e ok ca nu o sa stau prea mult in ploaie decat cat ma misc de colo colo...

Anastasia78
26.05.2010, 12:28:13
foarte frumoase dar stiu ca trebuie sa faci comanda pe net firma e din america...si pe mine ma tenteaza sa fac comanda la ei...acum sa vad ce mai gasesc

Dap asa este!! Dar sunt superbeee ....eu vreau aranjamente de flori numai cale naturale si ma gandeam la o marturie cu aceleasi flori!!!! Eu am pus stop cautarilor pentru ca nu vreau sa ma razgandesc...iubesc florile astea de cand eram un copil si clar, sa fiu inconjurata de ele la propria nunta va fi un vis, iar aceste marturii sunt perfecte! Ma gandesc ca poate sunt seriosi daca sunt din afara..[-o<[-o<[-o< Doamne ajuta pentru ca altfel voi fi foarte dezamagita!!!

Miresici, a-ti fost la biserica??;)) A-ti vorbit? Sunt in mare dubiu sa ma duc de pe acum...sau sa astept pana in toamna??:-?

valentina121
26.05.2010, 13:50:45
Miresici, a-ti fost la biserica??;)) A-ti vorbit? Sunt in mare dubiu sa ma duc de pe acum...sau sa astept pana in toamna??:-?

Aceeasi dilema o am si eu daca sa ma duc de acum la biserica sau e mult prea devreme:-? Noi avem rezervat restaurantul , formatia, foto+video, dar nu stiu cum sa fac cu biserica. Cred ca totusi voi da o fuga pana acolo sa vb cu cineva de la biserica.

o_moaka
26.05.2010, 14:32:30
Eu una cred ca este prea devreme sa vb de pe acum la Biserica.Eu cred ca am sa ma duc la inceputul anului viitor.Cel putin prin zona mea se merge la biserica cu 2-3 luni inainte.Cred ca jumatate de an inaintea nuntii este suficient ca sa mergi sa vb cu preotul:D

buturuga_sorina
26.05.2010, 14:42:41
Dap asa este!! Dar sunt superbeee ....eu vreau aranjamente de flori numai cale naturale si ma gandeam la o marturie cu aceleasi flori!!!! Eu am pus stop cautarilor pentru ca nu vreau sa ma razgandesc...iubesc florile astea de cand eram un copil si clar, sa fiu inconjurata de ele la propria nunta va fi un vis, iar aceste marturii sunt perfecte! Ma gandesc ca poate sunt seriosi daca sunt din afara..[-o<[-o<[-o< Doamne ajuta pentru ca altfel voi fi foarte dezamagita!!!
am vazut cateva miresici de 2010 care au dat comanda de accesorii pe net,de pe e-bay si tot felul de site-uri si erau multumite.
eu am vazut poze cu casute de dar si erau la fel ca cele dupa site.eu tot de la ei imi voi lua daca nu gasesc nimic la noi

eu am vb cu preotul si mi-a zis k e prea devreme.
mama o cunoaste pe doamna de la lumanari si a zis dansa ca in momentul cand se face caietul ne anunta dar o sa fie prin septembrie cam asa

o_moaka
26.05.2010, 16:03:24
Eu vreau sa am la nunta tot ce tine de cale,inclusiv buchetul de mireasa. Daca mai sunt printre voi care viseaza la acelasi flori atasez o idee de marturie:D

isabellrxndr
26.05.2010, 18:21:58
chiar deloc. Tin minte ca anul trecut, desi era octombrie eu inca eram in tricou si pantaloni trei sferturi, si de obicei sunt o persoan friguroasa:D Iar anul asta s'a anuntat "iadul pe pamant", deci fiti sigure ca vom avea parte de caldura si vreme poate mai mult decat frumoasa:D O sa ajungem sa avem doar doua anotimpuri...

buturuga_sorina
27.05.2010, 21:24:05
chiar deloc. Tin minte ca anul trecut, desi era octombrie eu inca eram in tricou si pantaloni trei sferturi, si de obicei sunt o persoan friguroasa:D Iar anul asta s'a anuntat "iadul pe pamant", deci fiti sigure ca vom avea parte de caldura si vreme poate mai mult decat frumoasa:D O sa ajungem sa avem doar doua anotimpuri...
anul trecut pe 26 sept a fost super cald si cu o sapt dupa a plouat...acum cum o vrea Dumnezeu!o sa ma stresez cu asta in ultimele 2-3 zile

Anastasia78
28.05.2010, 11:23:25
Eu vreau sa am la nunta tot ce tine de cale,inclusiv buchetul de mireasa. Daca mai sunt printre voi care viseaza la acelasi flori atasez o idee de marturie:D

Si eu la fel...marturii,aranjamentele de pe mesele invitatilor, lumanarile,buchetul meu si al nasei, chiar si pe tort vreau o cala (sau 3:D)-la asta ma voi gandi atunci.

lil_missy107
28.05.2010, 17:47:58
fetelor, am o mie de idei in cap. inainte sa ma ceara, stiam exact ceea ce vreau: aveam rochia aleasa de vreo doi ani (de pe net), am zis ca eu clar vreau buchet de cale, ca nu vreau rochie alba, cu nu vreau marturii...etc etc...acum, ca ma ocup in sfarsit de nunta (am crezut ca nu ma mai cere odata :))), am o gramada de incertitudini. la rochie am renuntat dupa prima tura prin magazine, cale as vrea, dar totusi....sunt atatea buchete frumoase, parca imi sta bine si in alb...samd. in plus, mi se pare ca mai e o vesnicie pana la anul, as vrea sa fac totul acum. intrebarea mea este cum puteti fi atat de sigure ca faceti alegerile potrivite? pt ca eu am atatea idei, ca m-as putea marita de 100 de ori (cu acelasi barbat, evident :grin:)
p.s.: bad friday at work + licenta in 2 sapt...asa ca o sa fiu cam grinch in perioada asta

Anastasia78
28.05.2010, 17:59:58
fetelor, am o mie de idei in cap. inainte sa ma ceara, stiam exact ceea ce vreau: aveam rochia aleasa de vreo doi ani (de pe net), am zis ca eu clar vreau buchet de cale, ca nu vreau rochie alba, cu nu vreau marturii...etc etc...acum, ca ma ocup in sfarsit de nunta (am crezut ca nu ma mai cere odata :))), am o gramada de incertitudini. la rochie am renuntat dupa prima tura prin magazine, cale as vrea, dar totusi....sunt atatea buchete frumoase, parca imi sta bine si in alb...samd. in plus, mi se pare ca mai e o vesnicie pana la anul, as vrea sa fac totul acum. intrebarea mea este cum puteti fi atat de sigure ca faceti alegerile potrivite? pt ca eu am atatea idei, ca m-as putea marita de 100 de ori (cu acelasi barbat, evident :grin:)
p.s.: bad friday at work + licenta in 2 sapt...asa ca o sa fiu cam grinch in perioada asta

Sa stii ca si eu ma gandesc si ma razgandesc de mii de ori...dar in privinta florilor totul e clar!!! Le iubesc prea mult( calele) , asa ca macar aici totul este clar!!!!! Dar de aici totul vine complicat.... cum vor fi aranjamentele ????Cu ce sa combin calele in buchetul de mireasa????samd Cu restul si eu sunt in mare dilema!!! Aceeasi problema ca si tine, mi-as ddori sa fac totul acum:D !!!! Dar totusi e bine sa ai timp, sa gandesti totul bine, sa gasesti ceea ce iti place si sa fii sigura ca asta vrei!!! P.S.:Multa bafta la licenta iti tinem pumnii!!!

isabellrxndr
28.05.2010, 18:15:36
Sa stii ca si eu ma gandesc si ma razgandesc de mii de ori...dar in privinta florilor totul e clar!!! Le iubesc prea mult( calele) , asa ca macar aici totul este clar!!!!! Dar de aici totul vine complicat.... cum vor fi aranjamentele ????Cu ce sa combin calele in buchetul de mireasa????samd Cu restul si eu sunt in mare dilema!!! Aceeasi problema ca si tine, mi-as ddori sa fac totul acum:D !!!! Dar totusi e bine sa ai timp, sa gandesti totul bine, sa gasesti ceea ce iti place si sa fii sigura ca asta vrei!!! P.S.:Multa bafta la licenta iti tinem pumnii!!!
e simplu cum o sa sti ca nu te razgandesti:D oricat de mult ai icnerca sa gasesti alta solutie nu iti mai place nimic. Impactul cel mai mare il va avea rochita,de care sigur te vei indragosti, vei sti ca e a ta, apoi florile,aranjamentele,invitatiile.... pur si simplu va ganditi la ce va face sa ziceti "WOW! ASTA E!" si dupa, desi va mai aruncati ochii si peste altceva,parca nimic nu poate fi mai presus de alegerea de dinainte. nu va faceti griji, avem o gramaaaada d timp sa ne razgandim. cred ca asta este si scopul inceperii pregatirilor devreme. sa ne asiguram ca nu vom regreta nicio alegere