PDA

Versiunea completa : Bautura la nunta

bianca24sv
22.02.2010, 14:26:09
Buna.
Voi ce bauturi cumparati la nunta?
Eu pana acum am vinul si bautura pentru femei...

ciocolatika
22.02.2010, 16:34:55
Buna.

eu am totul de la restaurant...nu duc nimic:)>- :)>-

Cat_Eyes
22.02.2010, 18:18:44
Buna.

eu pana acum nu am nimic :)
dar pe langa traditionalul vin si ceva tarie.. as vrea whisky si ceva pentru doamne -mai special. vodka in niciun caz, mi se pare prea 'muncitoreasca'
bere afara.. si nu mai stiu.

bianca24sv
23.02.2010, 20:45:20
eu pana acum nu am nimic :)
dar pe langa traditionalul vin si ceva tarie.. as vrea whisky si ceva pentru doamne -mai special. vodka in niciun caz, mi se pare prea 'muncitoreasca'
bere afara.. si nu mai stiu.

Eu tot asa....Vin alb-rosu pt. toata lumea
whisky pt. barbati
crema de whisky pt. doamne
acum voi vedea daca mai cumpar si bere....poate doar bere fara alcool
Iar pe langa toate astea voi avea sucuri si apa din belsug deoarece va fi foarte cald.

Voi cum veti servi bautura....lasati sticla pe masa sau va servi chelnerul ?
Eu cred ca voi opta pt. 1 varianta.

cristal_cristalin
25.02.2010, 00:55:03
Buna miresici...
Noi ne-am gandit la vin alb (demisec), whisky (Ballantines) pt barbati, crema de whisky (Baileys) pt femei ....Berea o vom cumpara numai daca au unde sa o pastreze la rece ... multa apa minerala si sucuri ....
Noi am decis sa lasam pe masa sticlele cu tarie.
Miresici, va intreb si eu ... de unde o sa cumparati bautura? Ce crame cunoasteti, care sa aiba vin bun.... (nu sunt deloc cunoscatoare)

bianca24sv
25.02.2010, 12:04:59
Buna miresici...
Noi ne-am gandit la vin alb (demisec), whisky (Ballantines) pt barbati, crema de whisky (Baileys) pt femei ....Berea o vom cumpara numai daca au unde sa o pastreze la rece ... multa apa minerala si sucuri ....
Miresici, va intreb si eu ... de unde o sa cumparati bautura? Ce crame cunoasteti, care sa aiba vin bun.... (nu sunt deloc cunoscatoare)

Eu crema de whisky am cumparat-o din dutty free cu muuulta bataie de cap, dar a meritat efortul; whisky-ul il voi cumpara din magazin sau de pe net, iar vinul il am de la socri .
Ballantines cumperi la 1L sau la 0.7?

Cat_Eyes
25.02.2010, 14:09:25
Buna miresici...

husi. nu mai stiu exact, dar o sa ma interesez mai aproape de nunta.
restul din magazin/depozit.

cristal_cristalin
01.03.2010, 23:40:24
Ballantines cumperi la 1L sau la 0.7?

Cred ca de 0.7 este suficient ... numai pt 4-5 barbati .... o mare parte din barbatii nuntasi ... sunt consumatori de vin mai mult, asa ca ... acolo e greul ....=))

bianca24sv
02.03.2010, 19:09:32
Cred ca de 0.7 este suficient ... numai pt 4-5 barbati .... o mare parte din barbatii nuntasi ... sunt consumatori de vin mai mult, asa ca ... acolo e greul ....=))

Da..ai dreptate . Acum intrebarea e cate sticle ar veni luate pt.200 pers.?.........eu ma gandisem sa pun cate o sticla la masa cu 8 oameni, in total 25 sticle.

cristal_cristalin
04.03.2010, 00:18:32
Da..ai dreptate . Acum intrebarea e cate sticle ar veni luate pt.200 pers.?.........eu ma gandisem sa pun cate o sticla la masa cu 8 oameni, in total 25 sticle.

Pai eu zic ca e suficient cate o sticla la fiecare masa ... din 8 ... raman 4 cei ce vor bea ... femeile ... cu crema... separat...;;)

bianca24sv
04.05.2010, 19:38:47
Cum mai stati la capitolul bautura? Ce ati mai cumparat?

Cat_Eyes
22.06.2010, 15:48:46
am aflat ca vinul e 2.5 lei/litru la husi.. mi se pare bataie de joc pentur munca oamenilor
dar trecand peste asta......... e un pret foarte bun si vinul chiar are gust.

eska
22.06.2010, 17:03:33
Presupun ca e vorba de vin la carafa, nu? Eu stiam de vin la sticla in Husi intre 5 si 7 lei

Cu berea cum procedati? Luati sau nu? Si daca da cam cat?

Cat_Eyes
22.06.2010, 17:42:39
eu iau.. dar la doza. 2 doze de persoana, cred. inca nu ne-am hotarat. in orice caz, si cu si fara alcool. acum.. sa vedem daca si la doamne la fel.. batai de cap :|

bianca24sv
22.06.2010, 17:59:06
Nici eu nu stiu ce voi face cu berea....cred ca voi lua cate o doza doua de om si cateva fara alcool.
Cata apa si suc puneti de persoana?

alina_girigan
17.07.2011, 13:35:03
Fetelor, de unde se poate cumpara sucul si apa minerala mai ieftin in Vaslui?

dohanallynaro
19.07.2011, 14:18:50
Fetelor, de unde se poate cumpara sucul si apa minerala mai ieftin in Vaslui?

Buna si bine ai venit!
Noi am cumparat anul asta in mai de la un depozit...Cleo....tra se numeste, e binecunoscut in Vaslui
Spor la miresit!

Andeli
04.08.2011, 00:32:58

ramy85
05.03.2013, 12:36:09
eu as vrea sa pun sticla de tarie pe masa pt barbati,dar nu stim sigur ce as putea lua ca sa fie si bun la gust si la pret,iar pt femei as vrea martini . bere a zis ca mi-o da de la restaurant impreuna cu sucurile si apa. iar vinul as vrea un demisec.
:):) sper sa fie bine..