PDA

Versiunea completa : Restaurante in Prahova

Pagini : 1 [2] 3 4 5

danutzaxcata
18.09.2007, 18:27:59
E fostul Restaurant Nord. Arata bine, cel putin salonul pe care l-am rezervat noi. E o atmosfera medievala, sa zicem, cu mult lemn si niste steme, scururi. Dragtz. Seful de sala mi-a zis ca in iarna renoveaza, oricum. Dar chiar si asa, s-ar potrivi decoratiunile mele cu alb si auriu, pe care mi le-as dori. Meniul cica a fost 1-1,2 mil anul asta. Presupun ca la anul va fi mav 1,4 mil. Si la 100 de persoane, pt personal tb sa las 6 mil. Avansul e de 5 mil. Cam asa. Eu zic ca e bine. Sper sa nu apara probleme. D-asta vroiam sa vad daca stie cineva de rest asta. Ca sa ma mai linistesc, cu privire la mancare, servire. N-as vrea sa ma trezesc cu fripturi reci sau sarmalute nefacute. sau, cum povestea cineva, ganganii pe foaia de salata:D . Si de biserica vb la Sf. Vasile, cea de la Caraiman, ca a proape si de blocul meu, si de restaurant. Si-mi place ca are niste scari in curte. Iubi zice ca-s nebuna daca aleg biserica asa, dar mie-mi plac scarile. :D Multa bafta si voua si astept sa-mi pov cineva cum e la Cetate. Pup pe toate!

maxine
18.09.2007, 18:37:16
Si de biserica vb la Sf. Vasile, cea de la Caraiman, ca a proape si de blocul meu, si de restaurant. Si-mi place ca are niste scari in curte. Iubi zice ca-s nebuna daca aleg biserica asa, dar mie-mi plac scarile. :D Multa bafta si voua si astept sa-mi pov cineva cum e la Cetate. Pup pe toate!

Hmmm, si eu apartin tot de biserica Sf Vasile dar acolo n-o sa mai merg niciodata. Doar daca se schimba preotii, ceea ce nu cred :)

andreear
18.09.2007, 19:04:53
Am fixat si eu meniul la restaurant, 4 feluri de mancare, tort si apa minerala - 125 ron

PRETUL E SUPER!

andreear
18.09.2007, 19:38:43
biserica Sf Vasile dar acolo n-o sa mai merg niciodata. Doar daca se schimba preotii, ceea ce nu cred :)[/quote]

Subscriu!!!!!!

cookyy
18.09.2007, 21:25:34
am fost de 3 ori la president sud si de fiecare data interiorul era decorat in albastru-lumanari albastre, servetele, fete de masa etc, poate era o coincidenta dar mai bine sa o intrebi pe tipa de acolo

cookyy
18.09.2007, 21:29:00
dar la biserica sf pantelion de la sud a facut cineva, al meu insista sa mergem acolo ca e langa el dar eu nu stiu cum e si nici n-am auzit vreo parere, plus ca nu are curte deloc, voi ce stiti.?

luma
18.09.2007, 23:11:16
salutare fetelor!!imi recomandati si mie un restaurant bun in ploiesti pentru anul urmator?sau macar o parere despre best si despre cel de pe bulevard -nu mai stiu sigur dar parca prestige se numeste-nu restaurant bulevard ddesi daca este cineva care si-a facut nunta la bulevard poate veni cu o parere..noi nu avem inca nici o idee...bine ca mai avem nitel timp ;))
Buna sunt luma ce pot spune e ca ama avut nunta la Bulevard pa 15 sept 2007si a iesit super dragut. O parere sincera daca vrei iti trimit si poze .Toata lumea a fost multumita de mancare si ospatari este super elegant restaurantul merita .<:-P

Andreea_2007
19.09.2007, 08:41:51
Buna sunt luma ce pot spune e ca ama avut nunta la Bulevard pa 15 sept 2007si a iesit super dragut. O parere sincera daca vrei iti trimit si poze .Toata lumea a fost multumita de mancare si ospatari este super elegant restaurantul merita .<:-P

Buna Luma,

Da-ne mai multe detalii. Eu am nunta sambata tot la Bulevard si am niste emotii....nu ma puteti imagina. Am tot timpul un gol in stomac ca inainte de examen, nu pot sa dorm, iar daca adorm visez urat (ca nu a venit fotograful, ca am rochia urata, ca muzica e proasta..etc)
Pupici,

Andreea

CONT-INCHIS-047
19.09.2007, 11:10:52
De personalul de la Prahova cine stie cate ceva?Macar niste sfaturi din auzite [-o<

CONT-INCHIS-047
19.09.2007, 11:19:51
monicela asteptam lamuriri :D

cookyy
19.09.2007, 11:30:32
inauntru este alb cu multe plante mari adica iuca, iedera, palmieri parca iar decorurile pentru nunta erau albastre, nu stiu daca mai au si alte nuante dar stiu ca ei vor doar cu decorurile lor asa s-a intamplat la toate cele 3 nunti si toti au avut albastru, peretii insa sunt albi doar pe dinafara la exterior sunt rosii..

CONT-INCHIS-047
19.09.2007, 11:47:07
Daca iti impun ei sa imbraci cu husele de la ei e nasol.Puteau sa decoreze in orice culoare avand in vedere ca peretii sunt vopsiti in alb (mai putin verde ca altfel ar fi aratat ca o padure).Ar trebui vorbit cu ei ca nu mi se pare normal sa iti impuna ei culoarea si sa te oblige sa faci decoratiunile cu ei.

cookyy
19.09.2007, 12:00:57
mai..am vb cu 2 persoane din cele 3 care au facut nunta acolo si mi-au zis acelasi lucru, plus ca la inceputul lui iulie am fost si noi acolo sa vb pt noi si tipa a zis ca decoratiunile sunt de la ei - erau incluse in pretul meniului-pentru ca ei nu lucreaza cu firma plus ca nu ai voie cu baloane si confeti pentru ca nu au timp sa curete toate confetiurile de pe jos , a zis nu si la artificii, si inca ceva la nici una din nunti nu am vazut aranjamente florale pe mese daor sfesnice cu 3 brate pt lumanari.noi am renuntat repde la president dupa conversatia avuta mai ales ca baiatului meu nu i-a placut deloc restaurantul din primul moment.am ales primavera pentru ca ni s-a parut extrem de romantic si l-am simtit noi ca fiind ceea ce vroiam de la inceput... :love: :love: :love:

maxine
19.09.2007, 13:09:03

eu am pe 29 la bulevard. Detalii, poze, te rooog ^:)^ ^:)^ ^:)^

maxine
19.09.2007, 13:09:50
Buna Luma,

Da-ne mai multe detalii. Eu am nunta sambata tot la Bulevard si am niste emotii....nu ma puteti imagina. Am tot timpul un gol in stomac ca inainte de examen, nu pot sa dorm, iar daca adorm visez urat (ca nu a venit fotograful, ca am rochia urata, ca muzica e proasta..etc)
Pupici,

Andreea

Andreea, iti dau pm cu meniul meu

Angeline
19.09.2007, 13:26:53
Buna fetelor!
Numele meu este Raluca, eu sunt din Onesti, dar prietenul meu este din Ploiesti, dupa ce am cautat 1luna si jumatate restaurante in Bucuresti, am gasit cateva dragute dar nu m-au impresionat cu nimic, acum 2 zile am fost la parintii iubitului meu acasa, si am trecut pe langa rest. Bulevard in care am si intrat, am gasit libera data de 13 sept, iar 6 sept. nu dat avansul!
Am fost aseara iar si am ascultat formatia care ne-a placut f mult si am si luato, cu dl. Iancu de la restaurant care e un domn tare ciudat care nu ne-a dat nici o info clara legata de rest. si de eveniment, am intrebat daca putem aduce o alta formatie, a spus da, doar ca ar fi mai bine sa o luam pe cea de la el, si chiar a insistat sa luam formatia de acolo, si ce m-a deranjat cel mai tare a fost faptul ca ne va spune pretul exact al meniului cu 2-3 sapt inainte de nunta, iar in contract nu va fi nimic trecut legat de pretul meniului. Cafeaua trebuie sa o luam toata de la rest. nu a acceptat sa o aducem noi, si apa minerala la fel, de sucuri nu stiu sigur.
Ma bucur tare mult ca am unde vb cu viitoarele miresici de la rest. Bulevard. Fetelor daca ar mai trebui sa stiu ceva, va rog sa imi spuneti!
Casa de Piatra si fericire tuturor!

maxine
19.09.2007, 13:51:09
Buna fetelor!
Numele meu este Raluca, eu sunt din Onesti, dar prietenul meu este din Ploiesti, dupa ce am cautat 1luna si jumatate restaurante in Bucuresti, am gasit cateva dragute dar nu m-au impresionat cu nimic, acum 2 zile am fost la parintii iubitului meu acasa, si am trecut pe langa rest. Bulevard in care am si intrat, am gasit libera data de 13 sept, iar 6 sept. nu dat avansul!
Am fost aseara iar si am ascultat formatia care ne-a placut f mult si am si luato, cu dl. Iancu de la restaurant care e un domn tare ciudat care nu ne-a dat nici o info clara legata de rest. si de eveniment, am intrebat daca putem aduce o alta formatie, a spus da, doar ca ar fi mai bine sa o luam pe cea de la el, si chiar a insistat sa luam formatia de acolo, si ce m-a deranjat cel mai tare a fost faptul ca ne va spune pretul exact al meniului cu 2-3 sapt inainte de nunta, iar in contract nu va fi nimic trecut legat de pretul meniului. Cafeaua trebuie sa o luam toata de la rest. nu a acceptat sa o aducem noi, si apa minerala la fel, de sucuri nu stiu sigur.
Ma bucur tare mult ca am unde vb cu viitoarele miresici de la rest. Bulevard. Fetelor daca ar mai trebui sa stiu ceva, va rog sa imi spuneti!

Buna Raluca,

Este normal sa afli pretul meniului cu 2-3 saptamani inainte de nunta pentru ca atunci o sa-l stabilesti. Probabil ca preturile se vor modifica un pic anul viitor, insa pot sa-ti spun ca nu va fi o suma mare, iar cafeaua nu ti-o dau la pretul cu care o vand ei in restaurant ci au un pret special pentru evenimente. La fel cu apa minerala, 1.5 ron sticla nu e mult zic eu. Anul trecut pretul meniului a fost in jur de 110-120 ron, anul acesta 130-140, probabil ca anul viitor tot cu 10 lei o sa creasca. Formatia de la Bulevard o avem si noi, dar nu ne-a impus-o nimeni, ne-a placut f mult cum canta. Daca te pot ajuta cu alte informatii intreaba-ma

Angeline
20.09.2007, 16:53:52
Mersic pt raspuns!
Pe mine ma mirat faptul ca dl Iancu nu ne-a dat un pret estimativ al meniului, ne-a spus ceva de genul ca la anul sigur nu va fi 250ron, iar formatia ne-a fost impusa, dar oricum si noua ne-a placut, pt ca par oameni seriosi si care stiu sa isi faca treaba bine plus de asta am vb si de acordeon pt zi!
Rog miresicile care au avut nunta la Bulevard sa posteze cateva fotografii cu aranjamentul rest.
Multumesc frumos!

Angeline
20.09.2007, 17:02:14
Monicela, tu cum aranjezi sala? Iei huse? Eu m-am gandit ca fiind destul de dragute scaunele si nescorojite(cu toate ca pana la anul vor parea mai purtate ca acum), sa leg o panglica in jurul scaunului si cu o floricica la fundita.. Ideea am furato tot de pe forum, pare f dragut in poze. Sala e eleganta si nu cred ca merita incarcata...

maxine
20.09.2007, 18:01:19
Monicela, tu cum aranjezi sala? Iei huse? Eu m-am gandit ca fiind destul de dragute scaunele si nescorojite(cu toate ca pana la anul vor parea mai purtate ca acum), sa leg o panglica in jurul scaunului si cu o floricica la fundita.. Ideea am furato tot de pe forum, pare f dragut in poze. Sala e eleganta si nu cred ca merita incarcata...

Eu voi avea huse si aranjamente florale micute pe mese. Am vazut saptamana trecuta cum arata sala cu huse si mi-a placut, nu parea incarcata

Angeline
20.09.2007, 22:39:11
Eu o sa merg sambata la restaurant pt ca va fi nunta, si deci vad sala aranjata, stii cumva daca in Pl se poate inchiria bar de fructe si fantana de cioco si cam cat costa?

mihocica
20.09.2007, 23:32:10
Pt miresicile care vor nunta la Central-salon Clasic:

eu am avut nunta acolo pe 26 august si am fost multumita de servicii ;-) mi-era teama de cum o sa iasa tocmai datorita numeroaselor critici negative pe care le citisem, dar experienta proprie a fost una pozitiva. Insa trebuie discutat clar de la inceput ce si cum, iar cei care trebuie sa conduca discutia sunt mirii, in caz contrar reprezentantul restaurantului incearca sa "umfle" meniul asa incat se ajunge la un pret ridicat si nejustificat. Pe noi ne-a costat pana la urma 1140 Ron cu tortul inclus...mancarea a fost buna, in special pestele (somon), iar tortul mi-a placut foarte mult (noi am ales Ina - jumatate diplomat, jumatate ciocolata)...de asemenea, contrar asteptarilor, servirea a fost la inaltime, cu mici scapari, dar in general, invitatii au fost multumiti...in ceea ce priveste bauturile, cu siguranta si-au oprit si ei ceva, dar la sfarsitul nuntii noi am luat acasa destula bautura care ramasese...asadar, impresii bune, e necesar insa sa te impui in momentul cand discuti meniul...sper ca v-a fost de ajutor, daca doriti mai multe detalii, np ;-) ...
salut....merci mult....este un sfat bun de care chiar aveam nevoie deoarece in noiembrie trebuie sa merg sa semnez contractul.....si chiar nu stiam cum sa "actionez"
chiar aveam emotii...in legatura cu meniul......si chair cu seful de sala .... cu servirea...etc (pt ca am auzit numai de rau de central):)

mihocica
20.09.2007, 23:39:35
Mihocica,

acesta este raspunsul meu de acum o saptamana si ceva legat de nunta la Central

"eu am avut nunta acolo pe 26 august si am fost multumita de servicii ;-) mi-era teama de cum o sa iasa tocmai datorita numeroaselor critici negative pe care le citisem, dar experienta proprie a fost una pozitiva. Insa trebuie discutat clar de la inceput ce si cum, iar cei care trebuie sa conduca discutia sunt mirii, in caz contrar reprezentantul restaurantului incearca sa "umfle" meniul asa incat se ajunge la un pret ridicat si nejustificat. Pe noi ne-a costat pana la urma 1140 Ron cu tortul inclus si 2 cafele...mancarea a fost buna, in special pestele (somon), iar tortul mi-a placut foarte mult (noi am ales Ina - jumatate diplomat, jumatate ciocolata)...de asemenea, contrar asteptarilor, servirea a fost la inaltime, cu mici scapari, dar in general, invitatii au fost multumiti...in ceea ce priveste bauturile, cu siguranta si-au oprit si ei ceva, dar la sfarsitul nuntii noi am luat acasa destula bautura care ramasese...asadar, impresii bune, e necesar insa sa te impui in momentul cand discuti meniul...sper ca v-a fost de ajutor, daca doriti mai multe detalii, np ;-) ..."
asadar, a fost foarte bine #:-S daca ai nevoie de mai multe detalii, ti le dau cu placere...
iti multumesc mult ......si casa de piatra....daca am nevoie de ceva te intreb
in noiembrie voi merge sa semnez contractul

hermy
21.09.2007, 10:42:40
Eu aveam impresia ca este decorat cu rosu,dar aseara am fost sa stabilim cateva detalii si intr-adevar este decorat cu albastru(culoarea mea preferata)asa ca imi place mult.Daca vreau sa decorez cu alta culoare pot,nu iti impun ei decorul insa meniul ramane la acelasi pret.As vrea,daca stiti si ma puteti ajuta,sa-mi spuneti si mie,cu cat timp inainte de nunta trebuie stabilit exact meniul si pretul lui?Sunt un pic dezamagita de "interesul" pe care si-l da aceea "doamna"care se ocupa de nunti dar......sper din tot sufletul sa iasa bine!!!Va pup si bafta

albinutza2008
21.09.2007, 12:22:30
Buna ziua tuturor!
Am citit ce s-a scris pana acum si nu stiu daca sa fiu fereicita sau suparata: fericita ca nu s-a scris nimic DE RAU despre restaurantul Hotelului Turist unde am o sa am eu nunta la anul, sau suparata ca nu s-a scris NIMIC despre acesta? :(
Deci va rog sa imi dati orice detaliu sau orice feedback, daca ati fost la vreo nunta sau daca ati avut nunta sau o veti avea acolo. As vrea sa stiu despre orice inconvenient ca poate pot sa il rezolv din timp. Eu o sa am in jur de 200-210 invitati si mi s-a spus ca sala are capacitatea maxima de 220. Si sper sa nu fim inghesuiti ca mie imi place sala la nebuinie. Asa ca urez Casa de Piatra tuturor si astept informatii daca aveti!
Va pupicesc!

maxine
21.09.2007, 13:14:46
Eu o sa merg sambata la restaurant pt ca va fi nunta, si deci vad sala aranjata, stii cumva daca in Pl se poate inchiria bar de fructe si fantana de cioco si cam cat costa?

Stiu ca se poate inchiria si ca este mai scump decat in Bucuresti, eu am renuntat la varianta asta cand mi-am dat seama ca in Ploiesti as plati peste 500 euro pt fantana

maxine
21.09.2007, 13:16:16
Buna ziua tuturor!
Am citit ce s-a scris pana acum si nu stiu daca sa fiu fereicita sau suparata: fericita ca nu s-a scris nimic DE RAU despre restaurantul Hotelului Turist unde am o sa am eu nunta la anul, sau suparata ca nu s-a scris NIMIC despre acesta? :(
Deci va rog sa imi dati orice detaliu sau orice feedback, daca ati fost la vreo nunta sau daca ati avut nunta sau o veti avea acolo. As vrea sa stiu despre orice inconvenient ca poate pot sa il rezolv din timp. Eu o sa am in jur de 200-210 invitati si mi s-a spus ca sala are capacitatea maxima de 220. Si sper sa nu fim inghesuiti ca mie imi place sala la nebuinie. Asa ca urez Casa de Piatra tuturor si astept informatii daca aveti!
Va pupicesc!

Eu n-am auzit decat de bine despre restaurantul asta, nu am fost acolo la nunta dar voi merge la anul, incerc sa o conving pe prietena mea care face nunta acolo sa intre pe miresici

CONT-INCHIS-047
21.09.2007, 13:49:07
Eu n-am auzit decat de bine despre restaurantul asta, nu am fost acolo la nunta dar voi merge la anul, incerc sa o conving pe prietena mea care face nunta acolo sa intre pe miresici

Ne-ar fi de folos ca si eu vreau sa aflu mai multe detalii.

oana_popescu23
21.09.2007, 13:50:51
Buna ziua tuturor!
Va pupicesc!
am fost anul trecut la o nunta acolo,chiar prima facuta acolo.F.frumos totul decat ca iti impune sa angajezi la decorare firma fiului patronului.eu zic ca incap persoanele dar cam inghesuite.In rest numai de bine

CONT-INCHIS-047
21.09.2007, 13:54:40
Eu aveam impresia ca este decorat cu rosu,dar aseara am fost sa stabilim cateva detalii si intr-adevar este decorat cu albastru(culoarea mea preferata)asa ca imi place mult.Daca vreau sa decorez cu alta culoare pot,nu iti impun ei decorul insa meniul ramane la acelasi pret.As vrea,daca stiti si ma puteti ajuta,sa-mi spuneti si mie,cu cat timp inainte de nunta trebuie stabilit exact meniul si pretul lui?Sunt un pic dezamagita de "interesul" pe care si-l da aceea "doamna"care se ocupa de nunti dar......sper din tot sufletul sa iasa bine!!!Va pup si bafta

Meniul se stabileste cu 2 saptamani inainte.Tot atunci se stabileste si pretul.In general pretul variaza (in functie de cum iti stabilesti tu meniul).De exemplu eu am intrebat la prahova cat a fost meniul anul acesta si mi-a zis ca a inceput de la 1 mil (min) pana la 150Ron (max).Probabil ca cei care au renuntat la peste sau la sarmale au avut meniul mai ieftin iar cei care au vrut de toate (mai putin bauturi) mai scump.

maxine
21.09.2007, 13:55:27
Eu am fost si acolo cand m-am apucat sa caut restaurant dar am renuntat pentru ca nu puteam sa ajung la nr minim impus de invitati, adica 150 persoane

CONT-INCHIS-047
21.09.2007, 13:59:56
Ce pot sa mai zic...sala este in renovare.Fata de anul trecut este mai mare.Am inteles ca anul trecut incapeau cam 140 de invitati.Au in planurile de viitor sa mareasca si sala mare care va ajunge pe la vreo 400-500 de invitati.
Sala Turist va avea la dispozitie si o terasa.Preconizeaza ca vor termina sala pana la sarbatorile de iarna pt ca vor sa faca revelionul acolo.

oana_popescu23
21.09.2007, 14:09:54
albinutza vb de sala de la hotel turist,nu de sala de la Prahova

CONT-INCHIS-047
21.09.2007, 14:12:53
albinutza vb de sala de la hotel turist,nu de sala de la Prahova

Chiar sunt distrata azi.Totusi niste informatii despre sala Turist de la prahova cine are?

oana_popescu23
21.09.2007, 14:13:31
P.S cred....

maxine
21.09.2007, 14:35:23
Chiar sunt distrata azi.Totusi niste informatii despre sala Turist de la prahova cine are?

Sala Turist de la prahova era pana acum cateva luni pentru nunti sub 100 persoane. Indiferent ce spuneau ei sala era f mica si daca depaseai 80-90 persoane deja te calcai in picioare, in plus era si cam oribila. Insa dupa ce am vazut-o renovata am ramas impresionata. Din cate stiu eu aceasta sala se va desfiinta pentru a largi noul salon National

CONT-INCHIS-047
21.09.2007, 14:44:20
Sala Turist de la prahova era pana acum cateva luni pentru nunti sub 100 persoane. Indiferent ce spuneau ei sala era f mica si daca depaseai 80-90 persoane deja te calcai in picioare, in plus era si cam oribila. Insa dupa ce am vazut-o renovata am ramas impresionata. Din cate stiu eu aceasta sala se va desfiinta pentru a largi noul salon National

Eu am fost luni acolo si inca lucreaza la ea :( mi s-a parut ca este cat sala de la Central (polivalenta).Era netencuit pe dinauntru, pe jos era ciment, dar am inteles ca au planuri mari.Vor sa puna granit pe jos si cred ca va arata super.

CONT-INCHIS-047
21.09.2007, 14:50:10
Miresici va rog sa ma ajutati cu mai multe detalii despre sala Turist de la Prahova.Mentionez ca momentan este in renovare si a mai fost marita (asa ne-a spus directorul).Mie parca mi-a dat cineva una in cap cand am auzit ca pana sa o mareasca incapeau in ea putine persoane pentru ca noua ne-a zis ca pana sa o mareasca incapeau cam 140 persoane.Eu s-ar putea sa am intre 160-200 persoane.Imi este teama.Cred ca nu ma voi linisti pana atunci.Ajutati-ma va roooooooooooooooog!!!!

danutzaxcata
21.09.2007, 20:10:17
De Royal Draghici ce stiti? Va pup

Angeline
21.09.2007, 20:22:50
Si eu am fost luni marti seara la Prahova, stiu ca au 4 stele, ne-au aratat o sala de restaurant f frumoasa, dar cam mica pt ce avem noi nevoie (130-140 invitati), ne-au spus ca au o sala mai mare decat aceea, dar ca nu e renovata si ca arata ca atunci cand s-a construit hotelul!!! Oricum cea pe care am vazuto era draguta.

Brone
21.09.2007, 22:23:08
Trebuie sa te impaci cu ideea ca veti face nunta la Bucuresti si nu trebuie sa iti para rau pentru ca sunt sigura ca va iesi super nunta ta.Casa de piatra si sa fiti fericiti!!!

Multzumesc frumos shi de asemenea :) Dar pt ca o sa afcem cununia religioasa in Ploiesti..va trebui sa bantui pe aici pe forum in cautare de un salon cosmetic pt toate'sh cele.

Ionutz_yo
22.09.2007, 15:08:06
cine a facut anul acesta la primavera a fost multumit de mancare, de servire.....

Ionutz_yo
22.09.2007, 15:13:14
Cam ce pret sa luat anul acesta la Primavera?

andreear
23.09.2007, 09:32:26
cine a facut anul acesta la primavera a fost multumit de mancare, de servire.....

FF multumiti...(ti-am raspuns si pe PM)!

albinutza2008
23.09.2007, 17:10:40
Ar fi super daca reusesti sa o convingi sa intre pe forum, macar cateva vorbe, cand are timp. Ma mai linistesc cand vad ca despre restaurant se aude de bine, dar totusi n-ar strica nste detalii de la cunoscatori. Prietenii stiu de ce :)) Multumesc!

danutzaxcata
24.09.2007, 17:25:58
Spuneti-mi si mie ce stiti de Royal Draghici, va rog. Sala am vazut-o, nu arata spectaculos, dar nici rau. Si aranjata, cred ca va iesi bine. De mancare am auzit ca e excelenta, toata lumea mi-a laudat-o. Voi ce stiti?

future_bride
24.09.2007, 21:24:11
Eu am fost luni acolo si inca lucreaza la ea :( mi s-a parut ca este cat sala de la Central (polivalenta).Era netencuit pe dinauntru, pe jos era ciment, dar am inteles ca au planuri mari.Vor sa puna granit pe jos si cred ca va arata super.

Buna tuturor miresicilor!
Sunt si eu o viitoare miresica si abia astept sa fie totul pus la punct si sa ne implinim visul de a intemeia o familie!
In legatura cu Sala National de la Prahova, am fost in weekend acolo (22 sep 07) si am ramas extrem de placut impresionata! Arata superb si am si rezervat-o pentru la anul in iunie, pe 7! Cred ca mai aveau libere si alte zile din iunie, acum depinde de iutimea fiecareia.
Am fost intai la Best (care mai avea liber doar pub-ul, unde incap cam 80 de persoane, dar fara loc de dans), apoi la Primavera (unde nu mai aveau libere decat duminicile).
Unde am mai ajuns a fost la hotel Europa (pe Gheorghe Cantacuzino nr 57, in spatele Omniei) unde au o sala exact langa receptie potrivita pentru 70-80 de persoane). Arata fain, locuri de parcare si oameni rezonabili.
Multa bafta tuturor!

Angeline
24.09.2007, 23:31:32
Monicela, tu ce mai zici? Ai intrat pe ultima suta... :) Cum stai cu pregatirile? Eu am fost sambata la rest. Bulevard si nu mi-a placut cum a fost aranjat! Nu au avut huse si intr-adevar ar fi aratat mult mai bine cu huse, iar 2, au avut niste crizanteme portocalii la aranjamentul floral care mie nu mi-au placut, dar oricum, gusturile nu se discuta!!!
In rest iti doresc bafta si totul sa iti mearga ca pe roate!

anyssia
25.09.2007, 10:34:40
eu o sa fac la best....sper sa fie bine...din ce au spus ei, pare sa iasa bine....restaurnatul e renovat si arata bine....pana la anul tot ce pot sa fac e sa sper sa iasa bine

Multumesc pentru raspuns. Deja am dat avansul. La Best facem, pe 24.08.08.
Sper sa fie bine. Daca ce au spus ei este adevarat, nuntile noastre ar trebui sa fie de vis.

maxine
25.09.2007, 10:40:55
Monicela, tu ce mai zici? Ai intrat pe ultima suta... :) Cum stai cu pregatirile? Eu am fost sambata la rest. Bulevard si nu mi-a placut cum a fost aranjat! Nu au avut huse si intr-adevar ar fi aratat mult mai bine cu huse, iar 2, au avut niste crizanteme portocalii la aranjamentul floral care mie nu mi-au placut, dar oricum, gusturile nu se discuta!!!
In rest iti doresc bafta si totul sa iti mearga ca pe roate!

Merci mult! Mai am mici detalii care imi dau dureri de cap mai mult decat chestiile importante. Eu n-am apucat sa ajung sambata sa vad cum a aranjat Andreea sala desi imi propusesem asta, mie mi se pare totusi ca scaunele arata destul de ok si fara huse. Daca vrei poti veni sambata sa vezi cum fac eu sala, eu voi avea huse aurii si aranjamente florale pe mese, cred ca pe la 7 o sa fie gata aranjata

maxine
25.09.2007, 10:42:15
In legatura cu Sala National de la Prahova, am fost in weekend acolo (22 sep 07) si am ramas extrem de placut impresionata! Arata superb si am si rezervat-o pentru la anul in iunie, pe 7! Cred ca mai aveau libere si alte zile din iunie, acum depinde de iutimea fiecareia.

Atentie ca in iunie 2008 nu se pot face nunti decat pe 14 si 21

maxine
25.09.2007, 10:43:43

Pardon!!!!!! Pe 7 si 21. Scuze, sper ca nu ti-am dat emotii

NMM
25.09.2007, 14:50:35
Spuneti-mi si mie ce stiti de Royal Draghici, va rog. Sala am vazut-o, nu arata spectaculos, dar nici rau. Si aranjata, cred ca va iesi bine. De mancare am auzit ca e excelenta, toata lumea mi-a laudat-o. Voi ce stiti?
Am vazut sala aranjata de 2 ori, in moduri diferite. Arata super.Totul depinde de nr de invitati si de imaginatia ta. Asa ca nu iti face griji. Important ca nu sunt separeuri sau coloane de sustinere pe mijloc.

CONT-INCHIS-047
25.09.2007, 14:55:03

Eu am vazut intr-un calendar ca intre 4 si 28 iunie nu se fac nunti in 2008 (ca e postul sfintilor Petru si Pavel)

future_bride
26.09.2007, 16:42:29

Buna, Monicela!
Am avut stresul asta, pentru ca am hotarat data dinainte sa incepem sa cautam restaurantul si ne temeam sa nu fie post atunci, dar am vazut calendarul ortodox pe 2008 si la rubrica "Nu se fac nunti" apare intr-adevar "Postul Sfintilor Apostoli Petru si Pavel", dar numai intre 23 si 28 iunie.
Nici nu iti inchipui ce grija ni s-a luat de pe suflet! Slava Domnului! ^:)^

future_bride
26.09.2007, 16:43:45
Pardon!!!!!! Pe 7 si 21. Scuze, sper ca nu ti-am dat emotii

Nu-i nimic, am emotii mult mai mari cu pregatirile! :-p

andreear
26.09.2007, 17:01:30
Nu-i nimic, am emotii mult mai mari cu pregatirile! :-p

Spor la pregatiri....dar mai aveti ceva timp!!!

raluca_popeasca
26.09.2007, 23:28:19
Fetelor,
Prin cautarile voastre pt restaurant puteti sa-mi spuneti si mie pe unde sa mai incerc sa gasesc un restaurant liber pt o nunta de 70 80 pers? (pt vara anului urmator)
Va rog mult, pt ca fina mea nu este in tara si sper sa reusesc sa ma duc eu sambata sa vb la restaurante. Eu nu stiu sincer pe unde sa incerc, pt ca noi ne-am orientat pt noi doar la restaurante peste 200 pers capacitate, la care nu cred ca are rost sa incerc, pt ca am inteles de la voi ca sunt ocupate deja (president, regina noptii, turist, primavera...).
Chiar nu stiu pe unde sa ma duc, asa ca ma bazez pe voi sa-mi dti cateva indicii.
V-am pupat!

CONT-INCHIS-047
28.09.2007, 16:37:37
Fetelor,
Prin cautarile voastre pt restaurant puteti sa-mi spuneti si mie pe unde sa mai incerc sa gasesc un restaurant liber pt o nunta de 70 80 pers? (pt vara anului urmator)
Va rog mult, pt ca fina mea nu este in tara si sper sa reusesc sa ma duc eu sambata sa vb la restaurante. Eu nu stiu sincer pe unde sa incerc, pt ca noi ne-am orientat pt noi doar la restaurante peste 200 pers capacitate, la care nu cred ca are rost sa incerc, pt ca am inteles de la voi ca sunt ocupate deja (president, regina noptii, turist, primavera...).
Chiar nu stiu pe unde sa ma duc, asa ca ma bazez pe voi sa-mi dti cateva indicii.
V-am pupat!

Eu iti pot spune sigur ca sala de la Hotel Prahova (Sala National) este foarte frumoasa si din cate stiu eu mai are si date libere.Te poti duce sa vezi cum arata.Sunt sigura ca iti va placea.Poate are liber chiar pe 20 septembrie si facem nunta in aceeasi zi :D

CONT-INCHIS-047
28.09.2007, 16:41:07
Fetelor,
V-am pupat!

Inca ceva...tot la Prahova mai renoveaza o sala care se numeste Turist si care va fi gata prin decembrie.O sa incapa cam 170 de persoane acolo si acum 11 zile mai aveau date libere.

raluca_popeasca
28.09.2007, 19:27:24
Inca ceva...tot la Prahova mai renoveaza o sala care se numeste Turist si care va fi gata prin decembrie.O sa incapa cam 170 de persoane acolo si acum 11 zile mai aveau date libere.

Inseamnca ca sala Turist este prea mare, pt ca ea va avea 70-80 pers.
O sa incerc la sala national. Ai idee ce capacitate are?
Mersi mult,

laurela
29.09.2007, 03:22:09
incearca la prestij,regina noptii(unde vom face noi)

laurela
29.09.2007, 03:24:12
majoritatea iti vor oferi ca varianta ziua de duminica in loc de sambata,asta daca nu ai nr minim de invitati cerut de ei.pt mine era o problema,unii din invitatii fiind din alte localitati.bafta!

Angeline
30.09.2007, 10:07:56
Monicela, casa de piatra,multi copii, si multi bani! Sper ca nunta sa fi iesit asa cum ti-ai dorit si ca totul sa fi fost la inaltimea asteptarilor tale!
Astep poze :)

raluca_popeasca
01.10.2007, 00:31:46
Multumesc Mult Fetelor Pt Sfaturi, Din Pacate In Weekend Nu Am Reusit Sa Ajung La Prahova, Pt Ca A Trebit S Ama Duc La Munca. Sper Sa Reusesc Sa Ajung Sapt Asta.
La Regina Noptii Mai Aveau Zile Libere??
M-as Duce Si Acolo, Pt Ca E Frumos Intr-adevar. Felicitari Pt Alegerea Facuta. Nu Stiu Insa Daca O Sa Accepte Un Nr De 80 Invitati:-?

Multumesc Oricum,
Daca Mai Aveti Idei Va Rog Mult Sa Ma Ajutati, Nu Se Stie Ce Alte Variante Sunt La Care Nu Ne-am Gandit Inca
Pupici

laurela
01.10.2007, 04:29:41
Daca pe mine ma intrebai de locuri libere..nu pot sa-ti spun decat ca in luna august,cand am fost noi in tara mai era luna iulie libera,iunie si august fiind deja ocupate.pup si bafta

danutzaxcata
01.10.2007, 16:49:51
Multumesc Mult Fetelor Pt Sfaturi, Din Pacate In Weekend Nu Am Reusit Sa Ajung La Prahova, Pt Ca A Trebit S Ama Duc La Munca. Sper Sa Reusesc Sa Ajung Sapt Asta.
M-as Duce Si Acolo, Pt Ca E Frumos Intr-adevar. Felicitari Pt Alegerea Facuta. Nu Stiu Insa Daca O Sa Accepte Un Nr De 80 Invitati:-?

Multumesc Oricum,
Daca Mai Aveti Idei Va Rog Mult Sa Ma Ajutati, Nu Se Stie Ce Alte Variante Sunt La Care Nu Ne-am Gandit Inca
Pupici
Acum doua sapt mai aveau liber doar la crama. Destule date. dar e locatia cam nasoala. Pt k sunt separeuri delimitate de niste ziduri super groase si cu intrari inguste. Practic, nu e loc de dans si nici nu prea zaresti ceva dintr-un speraeu in altul.[-(

andreear
01.10.2007, 19:01:40

Multumesc Oricum,
Pupici
Buna,

De ce nu inecrci si la CORSO, am auzit ca e ff frumos dar nu este sala f mare....si e destul de nou restaurantul asa ca poate gasiti ceva liber.
Succes!

CONT-INCHIS-047
02.10.2007, 15:06:52
Inseamnca ca sala Turist este prea mare, pt ca ea va avea 70-80 pers.
O sa incerc la sala national. Ai idee ce capacitate are?
Mersi mult,

Cam de 70-80persoane e in sala National.Este in partea stanga cum intrii in hotel si cred ca intrarea se va face prin fata hotelului.Este frumos decorata.Mie mi-a placut.Bafta!

raluca_popeasca
02.10.2007, 21:22:57
Fetelor, multumesc mult pt sfaturi,:*

Buna,

De ce nu inecrci si la CORSO, am auzit ca e ff frumos dar nu este sala f mare....si e destul de nou restaurantul asa ca poate gasiti ceva liber.
Succes!

Andreea, poti sa-mi spui unde e Corso, pt ca eu n-am auzit pana acum de el...
Mersi mult,

oana_popescu23
03.10.2007, 08:17:48

Mersi mult,
Corso e vizavi de hotel turist.E o terasa frumoasa si in spate restaurantul.E intradevar f frumos

andreear
03.10.2007, 08:26:53

Mersi mult,

Asa e, se afla vis a vis de hotel Turist, este exact linga Directia de Sanatate Publica.

maxine
03.10.2007, 14:50:56
Monicela, casa de piatra,multi copii, si multi bani! Sper ca nunta sa fi iesit asa cum ti-ai dorit si ca totul sa fi fost la inaltimea asteptarilor tale!
Astep poze :)

Multumesc mult de urari! Totul a iesit super, vor veni si pozele curand!

andreear
03.10.2007, 15:55:24
Multumesc mult de urari! Totul a iesit super, vor veni si pozele curand!

Le asteptam, le asteptam!!!!

maxine
03.10.2007, 16:00:25
Corso e vizavi de hotel turist.E o terasa frumoasa si in spate restaurantul.E intradevar f frumos

Aseara am fost prima oara la corso, este f frumos localul, elegant si super bune clatitele :D

Angeline
06.10.2007, 09:42:22
Buna Monicela! Ne poti spune spune cate ceva despre Bulevard, acum ca ai experienta, in special la ce nu a fost f bine si la ce trebuie sa fim atente!
Mersi!

andreear
06.10.2007, 10:58:32
Aseara am fost prima oara la corso, este f frumos localul, elegant si super bune clatitele :D
Mmmmm ce pofta mi-ai facut!! Dar pentru o nunta frumoasa se preteaza?

maxine
08.10.2007, 13:13:45
Mmmmm ce pofta mi-ai facut!! Dar pentru o nunta frumoasa se preteaza?

Este elegant si am vazut intr-o sambata si nunta acolo, dar nu stiu cat e de mare

deeag
10.10.2007, 13:43:56
Buna miresici
sunt noua pe site .................dar imi place la nebunie tot ce se discuta aici aand in vedere ca voi fi miresica la anul ma ajutati foarte mult

maxine
10.10.2007, 15:05:10
Buna miresici
sunt noua pe site .................dar imi place la nebunie tot ce se discuta aici aand in vedere ca voi fi miresica la anul ma ajutati foarte mult

Bine ai venit, daca ai intrebari nu ezita sa ne ceri ajutorul

maxine
10.10.2007, 15:13:40
Buna Monicela! Ne poti spune spune cate ceva despre Bulevard, acum ca ai experienta, in special la ce nu a fost f bine si la ce trebuie sa fim atente!
Mersi!

In general n-am decat cuvinte de lauda pt cei de la Bulevard. Servirea a fost excelenta, mancarea f buna, cel putin ce mi-am ales eu a fost bun, am tinut cont de sfaturile apropiatilor care au mai fost la nunti acolo si au mancat niste chestii mai ciudatele care nu au fost f gustoase. Ca minusuri, din cauza separeurilor pot aparea probleme cu aranjarea la mese a invitatilor( la mine au aparut dar am reusit sa ma descurc onorabil zic eu :) ), iar singurul lucru care m-a deranjat a fost ca nu m-au lasat cu artificii la tort. In rest, numai de bine

andreear
10.10.2007, 18:50:41
Buna miresici

Bine ai venit!

monik24
11.10.2007, 13:57:57
salutare! Te pot ajuta in ceea ce priveste restaurantul President II de la bucov.nunta mea va avea loc acolo asa ca daca ai intrebari.........i m here. pupici tuturor!

monik24
11.10.2007, 14:49:07
ce sa iti zic eu am fost la o nunta in aprilie la prezident 2 si mi-a palcut ff mult.daca nu ai prea multi invitati (sa ea)e numai bine.bafta si pupici.
Ajuta ma te rog si spune mi si mie ce crezi tu ca tre sa stiu despre president 2. acolo imi fac nunta si m ar interesa sa mi spui ce ti a placut si ce nu. multam mult. astept raspunsul tau

monik24
11.10.2007, 15:12:36
vreau sa intreb miresicile senioare care au facut nunta la President 2 cam cate persoane au avut la nunta si cum a iesit? Imi incap 200 de persoane? M-a speriat cineva ca iese urat cu multe persoane acolo, ca nu se vede lumea, dar mie mi-a placut cum arata acolo. Sunt speriata acum. Visez la o nunta ca-n povesti, frumoasa si vreau ca invitatii sa se simta si ei bine, k eu voi fi cea mai fericita atunci. Va pup
buna! ma bucur ca am gasit pe cineva care face nunta la President 2. imi poti spune si mie ce ai stabilit cu sefa de sala ptr nunta ta? cat costa meniul? si alte conditii. pup you

monik24
11.10.2007, 15:19:23
vreau si eu un sfat fetelor! eu am zis k imi fac nunta la president 2 . am fost am facut rezervarea si acum mai toata lumea ma sperie ca nu o sa iasa frumos acolo. ce sa fac sa ma duc la alt local sau sa raman acolo? ma gandeam sa ma duc la prahova. eu am cam 200 de invitati, mai putini nu
buna din nou! da mi si mie niste motive ptr care nu ar iesi bine? ce ai auzit? important e sa ti placa tie ca la urma urmei e nunta ta

lupusor
12.10.2007, 15:01:07
pret meniu 136.2 ron la bulevard
aperitiv:
rulou sunca cu salata de cruditati (ciuperci, salata a la russe)
eclaire cu pate foie gras
mousse icre crap pe choix
dobos fantezie (asezat pe semirondea portocala)
galantina pasare cu fistic si fructe confiate (pe rondea kiwi)
salam de sibiu
pastrama de porc
rosie umpluta cu pasta de branza tip Roquefort
cruditati de sezon
peste:
pastrav pe pergament cu legume si lamaie
traditional:
duet sarmalute si afumatura cu mamaliguta si ardei iute
friptura:
ceafa de porc si piept de pui la gratar
carnacior proaspat picant
cartofi prajiti si orez cu ciuperci si curry
salata de castraveti murati
chifle
festiv:
tort diplomat cu fructe si decor
apa minerala

danutzaxcata
12.10.2007, 18:07:24
Buna tuturor!!!
Sunt noua pe aici, am nunta la anul in august, am facut logodna, acum ne streseaza subiectul "restaurant".Stie cineva cam cat e meniul la Draghici si ce anume contine?
Va multumesc frumos>:D<
La Draghici noua ne-au spus ca anul acesta meniul a fost 100 RON (cu prajituri, bauturi de toate felurile, cafea, tort, de la noi), inchirierea salii este 2,5 mil, iar ospatrii+bucatarii+ce-o mai fi=5 mil. Deci la anul meniul va fi pe la 1,1-1,2 mil. Sper ca te-am ajutat.:*

Brone
12.10.2007, 21:40:08
pret meniu 136.2 ron la bulevard
aperitiv:
rulou sunca cu salata de cruditati (ciuperci, salata a la russe)
eclaire cu pate foie gras
mousse icre crap pe choix
dobos fantezie (asezat pe semirondea portocala)
galantina pasare cu fistic si fructe confiate (pe rondea kiwi)
salam de sibiu
pastrama de porc
rosie umpluta cu pasta de branza tip Roquefort
cruditati de sezon
peste:
pastrav pe pergament cu legume si lamaie
traditional:
duet sarmalute si afumatura cu mamaliguta si ardei iute
friptura:
ceafa de porc si piept de pui la gratar
carnacior proaspat picant
cartofi prajiti si orez cu ciuperci si curry
salata de castraveti murati
chifle
festiv:
tort diplomat cu fructe si decor
apa minerala

Tare faza cu acei "virgula 2 bani" :)))) Daca era 135 sau 140 cred ca aveau probleme la calcul :)))

Brone
12.10.2007, 21:41:48
La Draghici noua ne-au spus ca anul acesta meniul a fost 100 RON (cu prajituri, bauturi de toate felurile, cafea, tort, de la noi), inchirierea salii este 2,5 mil, iar ospatrii+bucatarii+ce-o mai fi=5 mil. Deci la anul meniul va fi pe la 1,1-1,2 mil. Sper ca te-am ajutat.:*

Adik 100 ron doar mancarea sa intzeleg?
:-?

lupusor
16.10.2007, 14:26:23
in acest meniu de 136.2 ron nu sunt incluse si bauturile si cafeaua.......deci probabil ca va ajunge undeva la 170-180 ron....cum vii se pare????

Brone
16.10.2007, 16:16:57
in acest meniu de 136.2 ron nu sunt incluse si bauturile si cafeaua.......deci probabil ca va ajunge undeva la 170-180 ron....cum vii se pare????

Parerea mea ca fff bine . La mine ..meniul scris de tine mai sus ma duce la 200 ron :-s Adik pretz final undeva la 240-250 #-o Dar acesta este pretzul cand ai pasarici la creier (asha ca mine) shi vrei nunta la restaurant pe malul lacului :)))

danutzaxcata
16.10.2007, 17:32:45
Adik 100 ron doar mancarea sa intzeleg?
:-?

Da, mancarea 100 ron. Si la anul cu 10-20 RON in plus. Sincer, a fost cea mai ieftina oferta din cate am gasit pe unde am umblat, si am auzit ca e si mancarea super buna aici. Bine, mai era Vatra Plaiesilor, cu 98 RON, dar era inghesuiala de nedescris. Si patroana cam ciufuta:-$

Brone
17.10.2007, 11:53:30
Da, mancarea 100 ron. Si la anul cu 10-20 RON in plus. Sincer, a fost cea mai ieftina oferta din cate am gasit pe unde am umblat, si am auzit ca e si mancarea super buna aici. Bine, mai era Vatra Plaiesilor, cu 98 RON, dar era inghesuiala de nedescris. Si patroana cam ciufuta:-$

Vatra Plaieshilor din cate imi amintesc este cam micutz shi la Draghici parca nu este asha spatziu mare. Au mai marit in ultimii ani? Eu nu l'am mai vazt decat asha in treaca pe langa.

NMM
17.10.2007, 16:07:39
Vatra Plaieshilor din cate imi amintesc este cam micutz shi la Draghici parca nu este asha spatziu mare. Au mai marit in ultimii ani? Eu nu l'am mai vazt decat asha in treaca pe langa.
pot sa iti spun ca este destul de mare si nu sunt separeuri.

Brone
17.10.2007, 16:50:40
pot sa iti spun ca este destul de mare si nu sunt separeuri.

Shtiu ca nu erau separeuri dar nu'mi amintesc cam ce capacitate are pt nunta :-?

danutzaxcata
17.10.2007, 17:56:30
Eu l-am vazut amenajat pt 80 de persoane si era super aerisit. Cred ca 110 intra lejer. Ei au zis ca ar incapea 140, dar nu m-a risca :"> .Si e bine ca nu sunt separeuri, ci doar un fel de foisor inchis, unde poti aseza, la disperare, alte cateva mese. E cam izolat, dar daca n-ai ce face, merge. (Eu am niste neamuri pe care le-as exila acolo:D ).
la Vatra Plaiesilor ne-au zis tot de vreo 140. dar am niste dubii, ca l-am vazut aranjat pentru 100 de persoane si sincer, nici nu aveai pe unde sa intri in restaurant. O miresica intr-o rochitza mai ampla nu avea cum sa treaca printre mese sau prin spatiul ramas intre masa si bar, la intrare. Nashpa.

danutzaxcata
17.10.2007, 17:57:44
NMM, eu abia dau avansul. Tu ai vorbit ceva detalii la Draghici? Tine-ma si pe mine la curent, te rog! Pupici!

Brone
17.10.2007, 22:43:16
Eu l-am vazut amenajat pt 80 de persoane si era super aerisit. Cred ca 110 intra lejer. Ei au zis ca ar incapea 140, dar nu m-a risca :"> .Si e bine ca nu sunt separeuri, ci doar un fel de foisor inchis, unde poti aseza, la disperare, alte cateva mese. E cam izolat, dar daca n-ai ce face, merge. (Eu am niste neamuri pe care le-as exila acolo:D ).
la Vatra Plaiesilor ne-au zis tot de vreo 140. dar am niste dubii, ca l-am vazut aranjat pentru 100 de persoane si sincer, nici nu aveai pe unde sa intri in restaurant. O miresica intr-o rochitza mai ampla nu avea cum sa treaca printre mese sau prin spatiul ramas intre masa si bar, la intrare. Nashpa.

La Draghici ma gandeam la 80 sa ramana loc de dans mai mult shi in foishor cam 60 de neamuri "proaste" =))))
La Vatra clar ca nu intra 140 :O Sunt atat de idiotzi ashtia cu restaurantele ca am ramas blokata cand am cautat.Se vedea clar care este nr max pt a fi ceva aerisit shi insistau cu nr min de pers peste acea capacitate.
Daca ash fi avut de ales intre Draghi shi Vatra clar ca alegeam Draghici

danutzaxcata
18.10.2007, 08:51:57
Fetelor, am dat aseara avansul la Draghici. Anul acesta, meniul l-a aproximat mai jos de 1 mil, cu 2 cafele incluse si o apa minerala la 1,5.Dar tanti aia mi s-a parut cam ciudata. Mi-a luat avansul si pe post de contract mi-a dat o foaie, semnata si de ea si de noi, dar fara nicio stampila. A zis ca sa ma duc in alta zi dupa chitanta. E drept, era vreo 20.30 si o chemasem de acasa, cu bigudiurile in cap, ca sa-mi rezerv eu restaurantul. Nu ati auzit de tepe trase de astia nu?
Ca mor!:-SS

Brone
18.10.2007, 10:43:30
Fetelor, am dat aseara avansul la Draghici. Anul acesta, meniul l-a aproximat mai jos de 1 mil, cu 2 cafele incluse si o apa minerala la 1,5.Dar tanti aia mi s-a parut cam ciudata. Mi-a luat avansul si pe post de contract mi-a dat o foaie, semnata si de ea si de noi, dar fara nicio stampila. A zis ca sa ma duc in alta zi dupa chitanta. E drept, era vreo 20.30 si o chemasem de acasa, cu bigudiurile in cap, ca sa-mi rezerv eu restaurantul. Nu ati auzit de tepe trase de astia nu?

Haide nu mai fi asha speriata :)))
Daca de acum incepi sa te panichezi asha din orice..mai tarziu cand o sa te aglomerezi cu pregatirile ce o sa mai faci??
Este un restaurant destul de vechi shi nu'shi permit sa faca faze urate shi in plus exista OPC..garda financiara..etc. Nu exista restaurant cu totul cum trebe shi nu le trebuie belea pe cap pt avansul tau care pt ei este nimica toata.
Asha ca lasa aceste griji nefondate shi mai bine te ocupi de alte pregatiri (video,foto,dj,aranjamente) pana nu este tarziu :)
Spor la pregatiri
Pupici :*:*:*:*

danutzaxcata
18.10.2007, 12:41:49
Multumesc. Probabil ca ai dreptate. Dar cum pe moment nu prea am ce sa fac - cu formatia am vb, foto si cameraman ar fi culmea sa nu am, ca lucrez cu atatia - trebuie sa-mi fac si eu griji de ceva, nu?:*

NMM
18.10.2007, 16:11:53
Asa am si eu, o hirtie pe care este trecut un meniu orientativ, si citev adetalii legate de preturi(inchiriat sala, ospatari, aranjament sala). Nu te speria,cred ca asa procedeaza ei.

Brone
19.10.2007, 12:00:28
Multumesc. Probabil ca ai dreptate. Dar cum pe moment nu prea am ce sa fac - cu formatia am vb, foto si cameraman ar fi culmea sa nu am, ca lucrez cu atatia - trebuie sa-mi fac si eu griji de ceva, nu?:*

Am rez shi eu cu video,foto,dj ...dar imi mai trebe un video pt la Ploieshti pana ajunge iubitul sa ma culeaga:)))

mihocica
21.10.2007, 11:08:36
Bine-ai venit printre noi, Dana. >:D< Nu-i asa ca-i grozav forumul asta?
Imi pare bine ca si tu esti alaturi de noi, cele care facem nuntile la Central. Poate vom reusi sa facem o imagine frumoasa despre restaurantul Central, fie ca este vorba de sala de sus sau cea de jos.
Sunt de acord cu tine. Intr-adevar, conteaza mult sa fii amabil si sa rezolvi problemele cu calm. Sper sa nu fie probleme pentru niciuna dintre noi si poate asa vom putea povesti numai lucruri bune miresicilor ce vor urma si care vor alege salile hotelului Central.
In rest, multa bafta la pregatiri si tinem legatura. ;-)
CASA DE PIATRA
sper sa ti fi iestit bn
cum s a prezentat restaurantul
ai fost multumita de servire ...de meniu....de tot ce tine de central???

mamuska
21.10.2007, 11:19:37
Eu am niste prietene care au facut nunta la Royal Draghici. Am inteles ca totul a mers bine,doar ca i-a cam tras in piept la bani si ca sunt un pic mai scumpi decat in alte parti.Trebuie doar sa fiti un pic atenti si totul va iesi bine,sper.....Atentie si la bucatari,pt ca ii schimba cam des.....nu fac anti reclama,dar asta am auzit de la prietenii mei.

danutzaxcata
21.10.2007, 13:04:44
:-s Really? Numai la asta nu ma asteptam, pt ca meniul mi s-a parut destul de convenabil. Cum adica i-au tras in piept la bani? Nu au tras linie impreuna? Nu pot sa cred ca se apuca sa-mi incarce nota, ca doar voi sti si eu cati oameni am fost acolo.

CONT-INCHIS-047
21.10.2007, 13:24:04

Hei...se pare ca avem nunta in aceeasi zi :D Eu sunt optimista ca totul va iesi bine.Mai tinem legatura pentru detalii.Ok?

CONT-INCHIS-047
21.10.2007, 13:26:11

Nu trebuie sa iti faci probleme."Al meu" nu mai gaseste contractul :( ce ar trebui sa facem?Pentru orice eventualitate ma duc si eu maine pe la el sa il caut, dar daca nu il gasim ce e de facut?

danutzaxcata
21.10.2007, 13:42:27
Ce frumos!!! Poate ne intersectam si ne calxonam;)) . Bafta la pregatiri! Cat despre contract, nu ar trebui sa aiba si eu un exemplar? daca nu-l gasiti, va duceti pe acolosub pretextul ca nu stiu ce vreti sa mai puneti la punct, ii faceti sa scoata contractul lor si cereti o copie. Ca sa nu le suneti ca voi nu-l mai aveti si sa le vina vreo idee/:)

mamuska
21.10.2007, 14:32:43
:-s Really? Numai la asta nu ma asteptam, pt ca meniul mi s-a parut destul de convenabil. Cum adica i-au tras in piept la bani? Nu au tras linie impreuna? Nu pot sa cred ca se apuca sa-mi incarce nota, ca doar voi sti si eu cati oameni am fost acolo.
In sensul ca au scumpit meniul in ultimul moment,spunand ca au crescut preturile, ca au mai bagat ceva in plus la mancare, etc. O sa vb cu prietenele mele care au avut nunta acolo si te tin la curent... Dar tu nu trebuie sa-ti faci griji,poate ei avut ghinion, sau, poate seful de sala o fi fost mai "avar"

deeag
21.10.2007, 15:29:12
buna miresici
eu voi avea nunta la regina noptii cel vechi , stie cineva ceva despre cum este acolo sau poate mai e cineva pe aici care are nunta acolo

deeag
21.10.2007, 15:31:42
dautzaxcata am vazut ca vom avea nunta in aceeasi zi ...............sper sa fie o zi superba

mamuska
21.10.2007, 15:34:42
buna miresici
eu voi avea nunta la regina noptii cel vechi , stie cineva ceva despre cum este acolo sau poate mai e cineva pe aici care are nunta acolo
Am auzit ca e super acolo... Mancarea am auzit ca e super, personalul la fel...eu personal nu am fost la nunti acolo, dar am auzit printre prietenii nostrii. Daca mai aflu ceva iti spun. Dar pana acum eu nu am auzit reclamatii!!!!! Multa bafta!

andreear
21.10.2007, 19:55:04
buna miresici

Eu am fost la o nunta acolo aucm 2 anu si a iesit super, intr-adevar manacarea este ff buna si serviciile impecabile!!!

laurela
22.10.2007, 00:55:48
buna miresici
si noi tot acolo vom face si am auzit numai lucruri bune.la tine cine se va ocpa de aranjarea salii?

danutzaxcata
22.10.2007, 08:57:41
O sa miresim de zor pe 20.09 si sunt sigura ca va fi o zi superba. Nu stiu mare lucru de Regina Noptii, dar l-am vazut cand eram in cautare de restaurante si mi s-a parut foarte frumos. De fapt, de restaurantul asta am auzit pana acum numai de bine, dar numai din partea unor clienti, nu neaparat nuntasi. Insa eu zic ca e de bine, altfel nu s-ar inghesui lumea sa faca nunti acolo. Te pupik!

danutzaxcata
22.10.2007, 10:48:30
Mi-am dat seama ca ma stresez si ma stresez degeaba, ca numai tampenii fac de fapt. La restaurant, pe foaia pe care mi-au dat-o drept contract:-\ era trecut 5 lei/ pers pt aranjamente. Dar poate eu nu vreau aranjamentele lor. Erau sume orientative, e drept, poate nici nu e cazul sa iau asta in seama. Dar de ce nu sunt eu atenta??????????

Brone
22.10.2007, 14:33:17
Mi-am dat seama ca ma stresez si ma stresez degeaba, ca numai tampenii fac de fapt. La restaurant, pe foaia pe care mi-au dat-o drept contract:-\ era trecut 5 lei/ pers pt aranjamente. Dar poate eu nu vreau aranjamentele lor. Erau sume orientative, e drept, poate nici nu e cazul sa iau asta in seama. Dar de ce nu sunt eu atenta??????????

Depinde ce este inclus in aceshti 5 lei/pers shi cum arata ce fac ei. Cand o sa faci contractul scotzi asta sau o lashi..dupa cum itzi convine. Cat timp nu ai semnat un contract ferm nu itzi pot impune nimic.. Insa mare grija sa citeshti contractul cu f mare atentzie.

danutzaxcata
22.10.2007, 15:09:15
Pai de semnat, am semnat ceva. Am mai scris pe aici, o chestie orientativa, care cred ca era mai mult ca sa se asigure ca nu-i lasam balta. Si sa avem o garantie ca ne-au luat avansul in considerare. Dar ma gandesc ca altfel discutam atunci, inainte, cand punem la punct si numarul de icre de pe ardei.:-w

Brone
23.10.2007, 23:54:06
Pai de semnat, am semnat ceva. Am mai scris pe aici, o chestie orientativa, care cred ca era mai mult ca sa se asigure ca nu-i lasam balta. Si sa avem o garantie ca ne-au luat avansul in considerare. Dar ma gandesc ca altfel discutam atunci, inainte, cand punem la punct si numarul de icre de pe ardei.:-w

Daca nu este un contract ferm..nu s'au asigurat de nimic. Voi decidetzi totul..inclusiv aranjamentele.

danutzaxcata
24.10.2007, 09:28:30
Ce bine!<:-P Si asa, tac eu acum, dar si cand or sa ma apuce crizele mari, sa te tii. Ce, eu platesc, eu comand, ei executa! Ma duc eu sa iau pulsul evenimentelor zilele atsea, ca ei au zis ca nu trebuie sa mai vin pana prin august. /:) Da' ce, eu sunt fraiera?

Brone
24.10.2007, 20:18:05
Ce bine!<:-P Si asa, tac eu acum, dar si cand or sa ma apuce crizele mari, sa te tii. Ce, eu platesc, eu comand, ei executa! Ma duc eu sa iau pulsul evenimentelor zilele atsea, ca ei au zis ca nu trebuie sa mai vin pana prin august. /:) Da' ce, eu sunt fraiera?

Cum puii mei sa nu te mai duci pana in aug??? =)))
Sunt dushi ashtia ai tai :))) Mie mi'a zis sa ma duc cum incep nuntzile in luna mai sa ma inspir pt aranjamente..tendintze...sa vad cum arata pe farfurii toata felurile de mancare..etc. Chiar luni ma duc sa mai stau de vb cu patroana shi cu tipa cu aranjamentele sa ne punem toate de acord ce shi cum ..sa semnez contract cu fiecare in parte.
Tu ii intrebi daca au nuntzi in fiecare wk shi te duci cand ai timp shi chef sa te uitzi shi cum este ceva de comentat jap pe ei :))))

iubi_felicia2000
05.11.2007, 18:33:35
eu o sa fac la pizzeria da vinci de la km 6, vreau si eu pareri daca stie cineva

andreear
05.11.2007, 18:44:29
eu o sa fac la pizzeria da vinci de la km 6, vreau si eu pareri daca stie cineva

Cate persoane incap in aceasta locatie???

mamuska
05.11.2007, 22:11:08
Iti spun eu ce inseamna la ROYAL DRAGHICI aranjamente = huse pt scaune..........Stiu sigur pt ca am fost la ei cu sora mea si cereau bani pt husele care le pun ei pe scaune 5 lei de husa.......Si am mai auzit raclamatii la adresa lor......ai grija la calcule.......si nu e corect sa iti ia bani pe huse, sora mea a facut la alt restaurant si nu au luat nici un ban pt huse,iar de restul am fost foarte multumiti.......

lavy3008
12.11.2007, 15:46:08
buna, eu fac nunta in aceeasi zi cu tine, sunt tot din ploiesti si fac la restaurantul Best, deci sunt f aproape de tine;-) Poate vb mai mult.Eu la da vinci am vrut sa fac dar era ocupat, acum imi dau seama de cine;)) .Mie personal imi placea, dar am impresia ca e cam micutz, acum depinde si cate persoane vei avea invitate la nunta. Poate mai tinem legatura, pupici:*

geanina
12.11.2007, 17:52:23
Buna!
Are cineva nr de telefon de la restaurantul regina noptii? Va rog!!!!!!!!!!

madalinahonciuc
24.11.2007, 09:40:56

nu stiu exact cum arata inauntru, de afara e OK; iti dau insa un sfat: alege un restaurant care sa nu fie nici prea mare nici prea mic, pentru ca vei avea surprize cu nr de invitati; cel putin asa s-a intamplat la noi; noi am ales restaurantul Primavera pentru ca mi s-a parut micut, si credeam noi doi, mirii, cand am facut rezervarea, adica cu 1 an inainte, ca vom avea maxim 80 de persoane invitate; la nunta au venit 180!!! am avut noroc cu restaurantul, pentru ca au avut locuri sus, la etaj; este insa neplacut sa nu ii ai chiar pe toti la acelasi loc; daca as fi stiut ca vor fi atat de multi, poate alegeam alta locatie; oricum, a iesit super bine, dar te intreb: daca as fi ales un restaurant care avea capacitate de maxim 100 persoane, ce ma faceam????:-SS Fa-ti o lista estimativa, rugati-va parintii sa se gandeasca si ei la cine ar vrea sa invite, si apoi luati marea decizie de a rezerva restaurantul...Te pup

laurela
25.11.2007, 06:22:02
Buna!
il am eu acasa pe o carte de vizita,dar acum sunt la servici :(promit ca diseara ti-l trimit pe PM,ok?:*

danutzaxcata
25.11.2007, 10:35:32
Iti spun eu ce inseamna la ROYAL DRAGHICI aranjamente = huse pt scaune..........Stiu sigur pt ca am fost la ei cu sora mea si cereau bani pt husele care le pun ei pe scaune 5 lei de husa.......Si am mai auzit raclamatii la adresa lor......ai grija la calcule.......si nu e corect sa iti ia bani pe huse, sora mea a facut la alt restaurant si nu au luat nici un ban pt huse,iar de restul am fost foarte multumiti.......
M-ai speriat!!!!!! Cred ca e momentul sa-l trimit pe tata la negocieri, ca daca vrea el e mai fioros ca mine si iubi la un loc. Oricum, nu vreu husele lor, ca nu-mi plac. Parca sunt niste cearsafuri legate la intamplare. Nici macar nu isi dau silkinta sa potrioveasca si ei cusaturile pe marginile scaunelor, ca sa nu arate ca niste carpe agatate pe gard. Mersi mult de avertizare.

Dya4him
25.11.2007, 21:11:34
hey:)
vreau si eu cateva nume de restaurante din Ploiesti pt 150-200 de persoane
multumesc

laurela
26.11.2007, 03:08:37
Buna!
vezi ca ti-am trimis PM cu nr respective,ok?pup

laurela
26.11.2007, 03:12:32
hey:)
vreau si eu cateva nume de restaurante din Ploiesti pt 150-200 de persoane
multumesc
buna:* .daca data setata a nuntii este buna,sper din tot sufletul sa mai gasesti liber ,pt ca majoritatea au ocupate sambetele din vara 2008.oricum poti incerca la BEST,REGINA NOPTII-cladirea noua care are sala mare,salile celor 2 hoteluri PRAHOVA si CENTRAL,RESTAURANT BULEVARD,CLUB AS.cam astea stiu eu ca au sali mari.succes!:*

eviasis
02.12.2007, 10:32:18
monicela am vazut ca faci nunta la bulevard-pot sa te rog sa imi spui si mie la cat te duce meniul si cam ce cuprinde?:*
de altfel v-as ruga pe toate care faceti in ploiesti sa ma ajutati si pe mine la capitolul asta ca sa pot sa imi fac o idee..va roggg ^:)^ :gen_17:
Daca te ajuta cu ceva, eu fac la MarlenPloiesti(km 6) iar meniul ma ajunge la 120lei, si va fii f bocat, 4 feluri de mancare apa si cafea.:*Spor la cautari.

cookyy
02.12.2007, 17:46:07
multumesc eviasi:* ..intre timp am rezervat la primavera..am auzit lucruri bune despre ei si sper sa fie bine...[-o<

geanina
08.12.2007, 23:38:35
Multumesc mult!

am sunat si nu mai e nimic liber la vara (iulie, august), adica in 2008. Asa ca sunt foarte trista. Am nevoie de o sala pt 130-140 de persoane. Habar n-am ce sa fac. Multumesc oricum.

andreear
09.12.2007, 17:21:40
Multumesc mult!

am sunat si nu mai e nimic liber la vara (iulie, august), adica in 2008. Asa ca sunt foarte trista. Am nevoie de o sala pt 130-140 de persoane. Habar n-am ce sa fac. Multumesc oricum.

AI INCERCAT LA RESTAURANTELE NOI? SI DUMINICILE SUNT OCUPTE?

FlorinaValentina
10.12.2007, 16:30:36
eu m-am gandit la Restaurantul Regina Noptii sau Restaurant Best. Ce sfaturi imi dati? Prin februarie o sa mergem sa le vedem sa ne formam o parere . Cum sunt salile, cum se face plata, si celelalte aspecte.

mamuska
10.12.2007, 17:16:56
eu m-am gandit la Restaurantul Regina Noptii sau Restaurant Best. Ce sfaturi imi dati? Prin februarie o sa mergem sa le vedem sa ne formam o parere . Cum sunt salile, cum se face plata, si celelalte aspecte.
eu am auzit ca mai frumos e la Regina Noptii......la Best nu este frumoasa sala pt ca e ca un separeu.......mai mult nu stiu despre cele 2 restaurante..........eu am fost la mai multe nunti la Marlen......si sora mea tot la Marlen a facut si am fost tare multumiti si de mediu si de servire si preturi...tot.....acum se renoveaza restaurantul,il fac mai mare.....eu zic ca nu strica sa mergi sa te interesezi si acolo prin ianuarie.......eu o sa merg sa-l inchiriez pt fratele meu............mie mi-a placut.........acum tu o sa te decizi.....dar optez pt Regina Noptiii , decat pt Best............e doar parerea mea

FlorinaValentina
10.12.2007, 17:32:31
multumesc mult de opinie alina. Dupa cum ai vazut la profil scrie tot Regina Noptii deci si eu inclinam spre acest restaurant. O sa mergem si la Marlene sa vedem cum este :*

andreear
10.12.2007, 17:37:41
multumesc mult de opinie alina. Dupa cum ai vazut la profil scrie tot Regina Noptii deci si eu inclinam spre acest restaurant. O sa mergem si la Marlene sa vedem cum este :*

Buna,
La care din cele 2 restaurante de la Regina Noptii ai vrea sa faci nunta?

Eu iti recomand sa vezi si restaurantul Primavera, este super iar servirea este impecabila.

succes

mamuska
10.12.2007, 17:39:42
pt marlen te sfatuiesc sa mergi din ianuarie,pt ca am fost eu sa inchiriez pt fratele meu si nu fac rezervari pana nu termina renovarile..........o sa merg si eu la Regina Noptii sa vad ei cu ce oferte vin....................

lupusor
20.12.2007, 13:36:04
Buna fetelor!

salutare...si eu am avut nunta tot la Bulevard pe 27 oct. 2007...pot spune ca am fost foarte multumita...invitati au fost foarte incantati de sala, mancare..si absolut tot. dnl Iancu este o persoana foarte de treaba, se implica foarte mult...pe mine m-a lasat cu cafeaua, bauturile, apa minerala...de fapt cand vei merge sa stabilesti meniul inainte cu 2-3 saptamani (o sa va sune dansul) atunci o sa negociezi cu el in legatura cu cafeaua...asa ca pana atunci nu are rost sa vb...atunci se stabilesc toate....aranjamentele florale le pot face si cei de la Bulevard daca le duci flori (de la cununia civila daca faci in aceeasi zi)...iar scaunele, mesele, jumbo si aranjament masa prezidiu le-am facut cu o firma din Ploiesti (aceeasi ca cea a Monicelei...am discutat fff mult amandoua)... si formatia e OK ..este serioasa...sa stii ca dansii canta orice mai putin manele...si pauzele lor sunt un pic cam lungi...dar rezolvati voi...cu un laptop (asta a fost observatia care mi-a facut-o si mie Monicella-ea a avut inaintea mea)..la mine a fost un pic mai aglomerat pentru ca am avut 168 de invitati...sala este de 120 persoane ...ideal.....dar au fost multi care nu au confirmat...si au venit si neinvitati...asa ca ...trebuia sa intre....daca mai ai intrebari...nu ezita

ramo_4ever
27.12.2007, 14:11:38
fetelor,ce spuneti despre restaurantul primavera?as vrea sa aflu si eu mai multe opinii.o sa avem nunta anul viitor la primavera si m ar interesa amanunte,daca ar trebui sa mi fac vreo problema in legatura cu restaurantul.in general am auzit numai de bine.daca aveti poze de la nunta voastra la primavera ,va rog ^:)^ postati le.

ramo_4ever
27.12.2007, 16:51:19
Multumesc mult!

de ce nu incerci sa cauti pentru septembrie?e destul de tarziu sa mai gasesti ceva ac um pentru lunile iulie si august.noi ne am rezervat restaurantul de acum 2 luni si am apucat intr o duminica in luna agust si pot spune ca am fost si asa tare norocoasa.
mult noroc

andreear
27.12.2007, 16:52:00
fetelor,ce spuneti despre restaurantul primavera?as vrea sa aflu si eu mai multe opinii.o sa avem nunta anul viitor la primavera si m ar interesa amanunte,daca ar trebui sa mi fac vreo problema in legatura cu restaurantul.in general am auzit numai de bine.daca aveti poze de la nunta voastra la primavera ,va rog ^:)^ postati le.

Buna,

Noi am facut nunta la Primavera si sa nu ai nici un motiv de ingrijorare, a iesit totul perfect. O sa atasez ceva pozwe dar nu stiu cat de mult o sa te ajute pt ca sala este aranjata pe gustul nostru....

ramo_4ever
27.12.2007, 16:57:22
multumesc eviasi:* ..intre timp am rezervat la primavera..am auzit lucruri bune despre ei si sper sa fie bine...[-o<
buna cookyy,
si eu o sa fac nunta tot la primavera anul viitor,si la fel ca si tine am auzit numai de bine despre el.te rog tine ma la curent si pe mine daca mai auzi ceva.si vroiam sa te intreb: si voua vi s a spus ca trebuie sa luati apa numai de la ei?

ramo_4ever
27.12.2007, 17:01:02
Buna,

Noi am facut nunta la Primavera si sa nu ai nici un motiv de ingrijorare, a iesit totul perfect. O sa atasez ceva pozwe dar nu stiu cat de mult o sa te ajute pt ca sala este aranjata pe gustul nostru....
multumesc pentru poze,foarte frumoase.cu cine a ti facut aranjamentul de sala?

andreear
27.12.2007, 17:16:11
multumesc pentru poze,foarte frumoase.cu cine a ti facut aranjamentul de sala?

Am colaborat cu o firma, ne-a fost recomandata de Adi (patronul de la Primavera ) si am fost super multumiti de serviciile acelei firme.

ramo_4ever
27.12.2007, 17:35:23
Am colaborat cu o firma, ne-a fost recomandata de Adi (patronul de la Primavera ) si am fost super multumiti de serviciile acelei firme.
si noua ni s a recomandat de catre cei de la primavera o firma si cred ca e aceiasi,un tip foarte dragut care lucreaza cu ei in general,nu?ionut parca il cheama.

ramo_4ever
27.12.2007, 17:38:15
am luat deja legatura cu firma recomandata de primavera,dar mai vroiam sa mai aud pareri.mutumesc inca o data ,esti o draguta ,am vazut ca ai raspuns foarte multor miresici.

andreear
27.12.2007, 21:52:38
am luat deja legatura cu firma recomandata de primavera,dar mai vroiam sa mai aud pareri.mutumesc inca o data ,esti o draguta ,am vazut ca ai raspuns foarte multor miresici.

Cu placere, si eu la randul meu am fost ajutata de miresici asa ca mi se pare normal sa dau sfaturi atunci cand pot si stiu. Cu Ionut am facut totul, e un tip profesionist, stie ce face si nu o sa va para rau daca il alegeti. Daca mai ai intrebari nu ezita.....

georgi_m
28.12.2007, 16:43:15
salut! ce parere aveti despe restaurantul Prahova? O sa avem nunta in august si as vrea sa aflu mai multe opinii! Intr-adevar l-au amenajat foarte dragut, dar am inceput sa ne intrebam daca am facut o alegere potrivita...:-\ :-\

analazarescu
02.01.2008, 15:07:00
pentru miresicile de la Bulevard....am fost duminica impreuna cu nasii nostrii sa vada si ei restaurantul...era inchis pentru ca se pregateau pentru o nunta mai mica aprox 70 persoane...si am gasit acolo pe cineva si ne-a lasat sa intram sa vedem...vreau sa spun ca au aranjat foarte frumos...aranjamentele florale erau facute de ei (daca le duci flori) si aratau super..erau niste crizanteme albe cu un trandafir galmen in centru...mesele erau aranjate frumos...servetelele_prosopele (despre care sa discutat aici) aratau bine ..erau aranjate in forma de "barcuta" cam asa mi sa parut si era unul alb si unul galben. Acum eu am o problema...eu cand am fost sa stabilim data acolo...erau alte scaune..unele cu o tapiterie crem brodate foarte frumos si cu margine aurie asa in ton cu sala ..stiti voi cum e acolo....insa acum am vazut alte scaune tot tapitate maro si cu marginea din lemn si pe la unele scaune cam era sarit lemnul acela ...nu foarte mult dar sufient si alea clar trebuie imbracate. Poate m-am inselat si astept raspuns ....in rest arata ffff frumos. va pup.

si eu fac nunta anul asta la bulevard ....as vrea daca se poate niste poze de la acel restaurant de la masa mirilor....cum as putea sa imi aranjez acea masa?

lupusor
08.01.2008, 11:55:01
iti trimit um mesaj cu ID-ul meu pentru ca nu reusesc sa atasez...si cand ai intrebari nu ezita sa-mi scrii

analazarescu
09.01.2008, 11:00:08
iti trimit um mesaj cu ID-ul meu pentru ca nu reusesc sa atasez...si cand ai intrebari nu ezita sa-mi scrii

e id-ul de messenger?

lupusor
09.01.2008, 13:35:14
e id-ul de messenger?

da este ID-ul de mesenger

CONT-INCHIS-047
09.01.2008, 19:59:42
salut! ce parere aveti despe restaurantul Prahova? O sa avem nunta in august si as vrea sa aflu mai multe opinii! Intr-adevar l-au amenajat foarte dragut, dar am inceput sa ne intrebam daca am facut o alegere potrivita...:-\ :-\

hei georgi...si eu incerc sa aflu mai multe amanunte, dar pot sa iti spun ca o miresica mi-a povestit ca a fost super la nunta ei (facuta la Prahova), ca cei de acolo la sfarsit se ofereau sa le dea inapoi si restul de suc care mai ramasese pe fundul sticlelor, dar a fost o singura parere...Si eu astept mai multe pareri si poate si poze...Oricum o sa ai nunta inaintea mea si poate o sa mai "complotam" sa ne facem nuntile super,da?

CONT-INCHIS-047
09.01.2008, 20:01:40
Cu placere, si eu la randul meu am fost ajutata de miresici asa ca mi se pare normal sa dau sfaturi atunci cand pot si stiu. Cu Ionut am facut totul, e un tip profesionist, stie ce face si nu o sa va para rau daca il alegeti. Daca mai ai intrebari nu ezita.....

Andreea cat te-a costat pe tine aranjamentul salii.Pentru cate persoane a fost?Pupicei!

andreear
09.01.2008, 21:26:36
Andreea cat te-a costat pe tine aranjamentul salii.Pentru cate persoane a fost?Pupicei!

Noi am facut mai multe cu firma de decoratiuni asa ca nu stiu sa itti spun un pret doar pt decorare, dar sigur nu a fost mai mare decat gasesti pe piata; si a fost aranjata sala pt 130 persoane

georgi_m
09.01.2008, 22:59:51
hei georgi...si eu incerc sa aflu mai multe amanunte, dar pot sa iti spun ca o miresica mi-a povestit ca a fost super la nunta ei (facuta la Prahova), ca cei de acolo la sfarsit se ofereau sa le dea inapoi si restul de suc care mai ramasese pe fundul sticlelor, dar a fost o singura parere...Si eu astept mai multe pareri si poate si poze...Oricum o sa ai nunta inaintea mea si poate o sa mai "complotam" sa ne facem nuntile super,da?

Salut! Sa speram ca o sa iasa bine[-o< [-o< [-o< Pt ca daca este sa te "faulteze" la ceva, gasesc ei o metoda! O sa mai vorbim si o sa facem in asa fel incat sa fie totul super!<:-P \:D/ <:-P Pupicei

CONT-INCHIS-047
10.01.2008, 14:43:47
Salut! Sa speram ca o sa iasa bine[-o< [-o< [-o< Pt ca daca este sa te "faulteze" la ceva, gasesc ei o metoda! O sa mai vorbim si o sa facem in asa fel incat sa fie totul super!<:-P \:D/ <:-P Pupicei

Vreau sa te mai intreb si eu ce ai discutat tu cu cei de la Prahova...Noi cand am fost sa incheiem contractul ne-a spus ca anul ce tocmai a trecut (2007) meniul costa intre 100Ron si 150Ron, dar mai multe detalii nu stim.Doar ca trebuie sa aducem de acasa bauturile(suc, apa si restul), tort, fructe, etc.Voi ati negociat in vreun fel?Eu nici nu stiu cum as putea face asta (si acum fac apel si la toate celelalte miresici...voi cum ati negociat??Cand??).

CONT-INCHIS-047
10.01.2008, 14:47:26
Noi am facut mai multe cu firma de decoratiuni asa ca nu stiu sa itti spun un pret doar pt decorare, dar sigur nu a fost mai mare decat gasesti pe piata; si a fost aranjata sala pt 130 persoane

Pai ce alte servicii mai au?Poate imi trimiti si mie un pm cu mai multe detalii...nr de tel, ce anume fac ei, nume firma, etc.

andreear
10.01.2008, 20:55:37
Pai ce alte servicii mai au?Poate imi trimiti si mie un pm cu mai multe detalii...nr de tel, ce anume fac ei, nume firma, etc.

Eu am facut cu ei aranjamentele si la restaurant si al biserica, buchetele ( si la civila si la religioasa), lumanarile, invitatiile,marturii, foto, video, dj ...cam astea cred ca au fost. Daca iti plac iti pot trimite pe PM< numele si nr lui. Pupici

georgi_m
10.01.2008, 21:06:40
Vreau sa te mai intreb si eu ce ai discutat tu cu cei de la Prahova...Noi cand am fost sa incheiem contractul ne-a spus ca anul ce tocmai a trecut (2007) meniul costa intre 100Ron si 150Ron, dar mai multe detalii nu stim.Doar ca trebuie sa aducem de acasa bauturile(suc, apa si restul), tort, fructe, etc.Voi ati negociat in vreun fel?Eu nici nu stiu cum as putea face asta (si acum fac apel si la toate celelalte miresici...voi cum ati negociat??Cand??).

Noi am incheiat contractul pt minim 170 persoane, ne-au cerut avansul 20 mil, iar meniul va costa min. 50 euro cu cele 4 feluri de mancare, apa, tortul si .... cam atat! A mai ramas de vazut cu fructele, desi nu le-am vrea de la ei, pt ca vrem sa vorbim cu o firma pt aranjatul salii si in pretul lor intra si platourile cu fructe, aducem sampania, wisky-ul, martini, vinul si ce o mai fi! Mai vorbim oricum! Pupici:* <:-P

CONT-INCHIS-047
11.01.2008, 13:39:24
Noi am incheiat contractul pt minim 170 persoane, ne-au cerut avansul 20 mil, iar meniul va costa min. 50 euro cu cele 4 feluri de mancare, apa, tortul si .... cam atat! A mai ramas de vazut cu fructele, desi nu le-am vrea de la ei, pt ca vrem sa vorbim cu o firma pt aranjatul salii si in pretul lor intra si platourile cu fructe, aducem sampania, wisky-ul, martini, vinul si ce o mai fi! Mai vorbim oricum! Pupici:* <:-P

Mi se pare cam scump minim 50 euro...avand in vedere ca unele miresici in 2007 au platit in jur de 120 Ron-130, nu as vrea sa depasesc 150 Ron in niciun caz.Oricum am inteles ca meniul se stabileste cu 2 sapt inainte.

CONT-INCHIS-047
11.01.2008, 13:40:14

aaaaaaa si inca ceva...noi am incheiat contract pentru minim 150 de persoane si am dat avans 30 mil :(

irinaro16
29.01.2008, 12:55:36
buna miresicilor din ploiesti! Are cineva nunta la Hotel Nord anul acesta? As vrea sa impartasim pareri, intru-cat si eu fac nunta acolo in septembrie.:* <:-P

analazarescu
29.01.2008, 15:22:51
aaaaaaa si inca ceva...noi am incheiat contract pentru minim 150 de persoane si am dat avans 30 mil :(

si eu la bulevard am dat avans 30 mil pt. min.100 persoane

luci_ana
30.01.2008, 11:18:33
Eu am nunta la "Ca la mama" . Pe contract am scris minim130 persoane. Era conditia pusa de ei. Acum tpoata lumea imi spune ca e mic.Mie nu mi s-a parut mic. Si Daca era mic ma gandesc ca nu ne mai impuneau ei 130 persoane minim. De pretul meniului .....se ajunge undeva la 140-145( patru feluri de mancare + 2 cafele Lavaza).

tinkerbel29
10.02.2008, 11:17:05
noi avem si data si restaurant...dar as fi vrut sa vad si ce e prin ploiesti...noi suntem din valenii de munte si sa o facem la ploiesti inseamna cazarea tuturor oamenilor in ploiesti ceea ce ec ff costisitor...dar vroiam sa stiu ce e si prin ploiesti.

noi am planificat sa o facem anul asta pe 17august si vrem sa o facem la o pensiune care are spatiu sa o facem afara in cort mare de nunti.

multumesc frumos!

CONT-INCHIS-047
12.02.2008, 00:10:21
noi avem si data si restaurant...dar as fi vrut sa vad si ce e prin ploiesti...noi suntem din valenii de munte si sa o facem la ploiesti inseamna cazarea tuturor oamenilor in ploiesti ceea ce ec ff costisitor...dar vroiam sa stiu ce e si prin ploiesti.

noi am planificat sa o facem anul asta pe 17august si vrem sa o facem la o pensiune care are spatiu sa o facem afara in cort mare de nunti.

multumesc frumos!
Spor la miresit!
Off-Topic...si varul meu are nunta pe 16 august si sta aproape de Valeni :D La Coada Malului :D

tinkerbel29
12.02.2008, 09:15:01
pot sa indraznesc la niste informatii despre restaurantele din ploiesti?....unde as putea sa aflu date despre ele fara sa ma deplasez pana in ploiesti (momentan sunt in bucuresti)....

spor la pregatiri!

georgetaR
12.02.2008, 11:31:13
Buna,
Ma intereseaza si pe mine Restaurantul President de la Bucov ;mai multe detalii despre el cine stie ;daca este cineva care a facut nunta acolo?
Se impune numarul de persoane?Are mai multe sali?

Va pup

georgetaR
12.02.2008, 11:56:32
Te lovesti de aceeasi problema ca si mine. Si eu stau in bucuresti de mult si habar n-aveam cum sunt restaurantele din ploiesti. La mine insa a fost si presiunea timpului putin pt ca am inceput sa caut la sf lui noiembrie si era deja cam tarziu. Mi-am dorit sa fac nunta ori la Primavera ori la Bulevard si numai la bulevard am gasit liber in septembrie. Dar voi nu aveti de ce sa va faceti griji, aveti timp destul sa colindati toate localurile si sa va hotarati la cel care va place cel mai mult. Pt 150 de persoane te sfatuiesc sa nu iei in calcul prestij si nici bulevard, eu am cam 120 persoane si daca vor fi mai multi cred ca va fi prea mare inghesuiala. Poti sa incerci la Central, la Primavera, la Prahova care se renoveaza acum si din ce am vazut eu o sa iasa f frumos, in sala Clasic (cea mare) nu am intrat, dar am intrat in sala Turist care arata mult mai bine ca inainte, mai este sala de la Hotel Turist care am inteles ca este f frumoasa si mare, President II si ... nu mai imi vine in minte nimic acum, dar daca mai ai nevoie de sfaturi sau idei te ajut cu placere. Bafta la cautari! Pupici
Buna,
Ma intereseaza daca stii mai multe despre restaurantul President II, banuiesc ca este cel de la Bucov;daca imi poti da detalii...
Mersi frumos

georgetaR
12.02.2008, 12:01:05

Buna,
Caut si eu un restaurant mai select si o firma serioasa de decoratiuni nunta ....
Imi poti spune si mie , te rog , mai multe detalii despre rest Prahova;ara mai multe sali?e frumos amenajat??iti impun numarul de persoane ??

Mersi frumos

mitzuskaya
12.02.2008, 13:58:15
Buna,
Ma intereseaza si pe mine Restaurantul President de la Bucov ;mai multe detalii despre el cine stie ;daca este cineva care a facut nunta acolo?
Se impune numarul de persoane?Are mai multe sali?

Va pup
buna,
eu sunt o miresica care a avut nunta la president 2, nu se impune nici un numar de persoane, platesti un avans de vreo 5 milioane, faci un contract cu ei si o sa te mai duci la ei cu vreo luna inainte de nunta sa verifici in ce stare e restaurantul si cu o saptamana inainte o sa stabilesti meniul cu ei.
Sala este aranjata de ei destul de dragut nu mai e nevoie sa dai o gramada de bani pe huse, cu banutii astia faci altceva .Meniul este destul de rezonabil eu am avut meniu de 270 lei .
Capacitatea de persoane este de 230 de pers maxim
dc mai ai nevoie de ceva sunt la dispozitia ta
pupicesti

tinkerbel29
12.02.2008, 16:10:14
buna,
eu sunt o miresica care a avut nunta la president 2, nu se impune nici un numar de persoane, platesti un avans de vreo 5 milioane, faci un contract cu ei si o sa te mai duci la ei cu vreo luna inainte de nunta sa verifici in ce stare e restaurantul si cu o saptamana inainte o sa stabilesti meniul cu ei.
Sala este aranjata de ei destul de dragut nu mai e nevoie sa dai o gramada de bani pe huse, cu banutii astia faci altceva .Meniul este destul de rezonabil eu am avut meniu de 270 lei .
Capacitatea de persoane este de 230 de pers maxim
dc mai ai nevoie de ceva sunt la dispozitia ta
pupicesti

ai o rochie foarte frumoasa! :)
pot sa indraznesc sa imi spui si mie cateva restaurante din ploiesti si daca stii cumva unde pot gasi niste date despre ele...nu am cum sa ajung momentan in ploiesti....

multumesc mult!^:)^

alexutza_87
12.02.2008, 16:55:43
Buna fetelor, este cineva care a facut sau face nunta la Cantina Energetic sau la orice alta cantina di Ploiesti? As vrea sa stiu pareri, idei, patanii.

cookyy
12.02.2008, 17:17:51
servus! eu va recomand rest primavera..este elegant si deosebit..au pretul foarte bun la meniu si sunt foarte draguti si corecti ..daca mai vrei detalii da-mi un mp..

andreear
12.02.2008, 19:48:19
servus! eu va recomand rest primavera..este elegant si deosebit..au pretul foarte bun la meniu si sunt foarte draguti si corecti ..daca mai vrei detalii da-mi un mp..

Subscriu!!!! Am avut o experienta extraordinara cu acest rstaurant la nunta noatra!

cookyy
12.02.2008, 19:55:24
andreea voi ati avut meniul standard cu aperitiv, sarmale, peste, friptura?noi am vrut initial sa renuntam la sarmale si sa punem aperitiv cald dar acum ne-am razgandit si vrem sa renuntam la peste pt aperitivul cald :talk_01: 8-} si vroiam sa vad dc a mai avut cineva aperitiv cald al nunta ..am inteles ca este gustos si bogat .. ca si aperitivul..=P~

andreear
12.02.2008, 19:59:37
andreea voi ati avut meniul standard cu aperitiv, sarmale, peste, friptura?noi am vrut initial sa renuntam la sarmale si sa punem aperitiv cald dar acum ne-am razgandit si vrem sa renuntam la peste pt aperitivul cald :talk_01: 8-} si vroiam sa vad dc a mai avut cineva aperitiv cald al nunta ..am inteles ca este gustos si bogat .. ca si aperitivul..=P~

Si noi initial am vrut sa renuntam la sarmale in favoarea aperitivului cald dar Adi ( de la Primavera) ne-a convins ca ar fi mai indicate sarmalele, sincer nu imi mia aduc aminte bine argumentele lui acum dar asa am facut si nu am regretat, am inteles ca au sarmalele au fost ff gustoase si multe.....!

andreear
12.02.2008, 20:00:09
Si da, am uitat , am avut meniul standard, aperitiv , meste, sarmale si friptura!

georgi_m
13.02.2008, 20:59:30
Buna,
Caut si eu un restaurant mai select si o firma serioasa de decoratiuni nunta ....
Imi poti spune si mie , te rog , mai multe detalii despre rest Prahova;ara mai multe sali?e frumos amenajat??iti impun numarul de persoane ??

Mersi frumos

Salut! Eu stiu ca la Prahova au trei sali. Una mai micuta cam de 100, una in jur de 180-200 si cea mare de 400 pe care urmau sa o termine in iarna asta (probabil ca au terminat-o dar nu am mai trecut pe acolo)! Noua nu pot sa zic ca ne-au impus nr de persoane, dar ne-au rezervat sala mijlocie, pt ca atati invitati vom avea! Este super renovat, insa nu prea stiu daca sunt prea seriosi. Sa speram ca va fi bine, pt ca daca vor sa te ..... ;-) se gasesc metode. Pupici<:-P <:-P <:-P

georgetaR
14.02.2008, 12:15:58
ce sa iti zic eu am fost la o nunta in aprilie la prezident 2 si mi-a palcut ff mult.daca nu ai prea multi invitati (sa ea)e numai bine.bafta si pupici.

Buna ....ma intereseaza si pe mine amanunte de la President 2 ca local ; numar de locuri etc...

georgetaR
14.02.2008, 12:22:03
salutare! Te pot ajuta in ceea ce priveste restaurantul President II de la bucov.nunta mea va avea loc acolo asa ca daca ai intrebari.........i m here. pupici tuturor!

Buna ,
Numele meu este Romelia ....m-am inscris de curand pe forum si ma intereseaza restaurantul President II; cu cat timp inainte ai rezervat restaurantul; sunt mai multe sali in functie de nr de locuri? ti-au impus un anumit nr de persoane??meniul cum este ?tot ce poti sa-mi zici .....eu as vrea pt anul viitor in august ...sa fac nunta acolo ..si de aceea ma intereseaza ..........salile sau sala e mare? are ring de dans >?? unde este amplasat??in mijlocul salii?cum sunt asezate mesele ??/localul are anumite firme de decoratiuni cu care lucreaza ..sau pot inchiria eu ce vreau ....?
Mersi mult ..sper sa-mi raspunzi

georgetaR
14.02.2008, 12:32:22
Salut! Eu stiu ca la Prahova au trei sali. Una mai micuta cam de 100, una in jur de 180-200 si cea mare de 400 pe care urmau sa o termine in iarna asta (probabil ca au terminat-o dar nu am mai trecut pe acolo)! Noua nu pot sa zic ca ne-au impus nr de persoane, dar ne-au rezervat sala mijlocie, pt ca atati invitati vom avea! Este super renovat, insa nu prea stiu daca sunt prea seriosi. Sa speram ca va fi bine, pt ca daca vor sa te ..... ;-) se gasesc metode. Pupici<:-P <:-P <:-P

Buna,
Ma numesc Romelia ; multumesc mult pentru informatiile despre restaurantul Prahova;
ne mai auzim

laviniamoise
16.02.2008, 12:01:39
Buna,

pentru N-ANCA

eu am nunta pt 11.10.2008 tot la Hotel Prahova, dar Sala "CLASIC", ma intereseaza daca pot sa ma ajuti mai multe detalii despre cum ai negociat tu cu ei.
In contractul meu scrie ca meniul costa min.40EUR/persoana si am dat avans 3000RON, care se scade la sfarsit.Meniul este fara bautura, suc, apa, tort.
Tu ai negociat ce contine meniul? cate feluri de mancare?etc.
Sper sa ma ajuti, multumesc mult.:)

danutzaxcata
18.02.2008, 09:58:02
Eu aveam contract pe 2008 si l-am mutat pe 2009. Dar nu mi-a mai trecut tanti de la restaurant niciun pret, a zis ca e prea devreme. Pe 2008 imi calculase cam la 100 ron, cu o cafea si 1,5 l apa minerala, dar fara restul bauturilor, prajituri, tort. Ca peste tot.

Brone
18.02.2008, 13:18:07
Eu aveam contract pe 2008 si l-am mutat pe 2009. Dar nu mi-a mai trecut tanti de la restaurant niciun pret, a zis ca e prea devreme. Pe 2008 imi calculase cam la 100 ron, cu o cafea si 1,5 l apa minerala, dar fara restul bauturilor, prajituri, tort. Ca peste tot.

Pupici :* Shi rushinica pt ca nu mai "treci" sa mai vb cu noi pe off :-?
Ia sa intrii sa spui tot :)))

>:D<

alexutza_87
18.02.2008, 15:02:12
Chiar nu e nimeni care urmeaza sa aiba nunta la una din cantinele din Ploiesti sau care deja au avut? Nu vreti sa discutam mai mult? :-s

Brone
18.02.2008, 15:14:04
Chiar nu e nimeni care urmeaza sa aiba nunta la una din cantinele din Ploiesti sau care deja au avut? Nu vreti sa discutam mai mult? :-s

Servus
Am fost la vreo 2-3 nuntzi care au fost la cantine, dar nu la Energetic. Daca nu ma inshel cantina de la energetic seamana cu cea de la Liceul fost 1 Mai. Ce te intereseaza de fapt?

danutzaxcata
18.02.2008, 16:05:19
Pupici :* Shi rushinica pt ca nu mai "treci" sa mai vb cu noi pe off :-?
Ia sa intrii sa spui tot :)))

>:D<

:* Sincer, sincer? Deja forumul are atatea topicuri, ca deja ma pierd in el si nu mai stiu ce si unde am vazut:"> . Dar acum am revenit in forta si trec pe la toata lumea. Chit ca ies ametita de aici>:D<

alinna_3003
18.02.2008, 17:13:14
Buna fetelor. Va rog sa ma ajutati k sunt intr-o mare dilema. Vreau sa fac nunta la terasa de la romanesti pe DN 1 in apropiere de Ploiesti si nu stiu ce sa fac. Eu fac in vara lui 2009 si deja s-au ocupat locurile, va rog sa imi spuneti mai multe despre ROMANESTI sau restaurantul REGINA NOPTII ala nou:-SS nu prea mai am timp k se ocupa toate:-SS . astept un raspuns , o parere . un sfat mai ales k la regina noptii meniul este mai scump.
OF

danutzaxcata
18.02.2008, 19:12:49
Buna fetelor. Va rog sa ma ajutati k sunt intr-o mare dilema. Vreau sa fac nunta la terasa de la romanesti pe DN 1 in apropiere de Ploiesti si nu stiu ce sa fac. Eu fac in vara lui 2009 si deja s-au ocupat locurile, va rog sa imi spuneti mai multe despre ROMANESTI sau restaurantul REGINA NOPTII ala nou:-SS nu prea mai am timp k se ocupa toate:-SS . astept un raspuns , o parere . un sfat mai ales k la regina noptii meniul este mai scump.
OF

Nu stiu de Romanesti, dar de Regina Noptii pot sa-ti spun ca localul nou are crama si sala mare. Crama nu mi-a placut, incap cam 70 de persoane, mesele sunt fiecare practic intr-o alta camaruta, niste pereti grosi. Poate de aceea se si ocupa mai greu. sala mare e super. Incap lejer 250 de persoane. Eu am vazut-o amenajata pentru vreo 220 si arata super. Parca era o sala de bal din basme, pe cuvant. Dar... intr-adevar, meniul era cam scump. 1.500.000 pt 2008, deci pt 2009 va fi mai mult.
Nu stiu cat de mare vrei tu sa fie localul, dar sa stii ca poti sa mai acuti si in alte parti. Prahova, Central, President, Primavera... mai peste tot erau in continuare locuri anul trecut, in primavara, pt 2008. Asa ca banuiesc ca, daca incepi acum sa te interesezi, e imposibil sa nu gasesti ceva pt vara lui 2009. Spor la pregatiri:*

alinna_3003
18.02.2008, 21:15:42
dar am fost la toate restaurantele din ploiesti si tot ce mi-a placut a fost regina noptii of si mai am si data de nunta k vroiam pe 6 iunie dar am inteles k nu se fac nunti k e sambata mortilor :-SS si trebuie sa ma grabesc k la unele restaurante se ocupa locurile pt vara 2009 multumesc pt sfat danutza;;) :* e frumos la royal draghici??

alinna_3003
18.02.2008, 21:38:33
:">
Nu stiu de Romanesti, dar de Regina Noptii pot sa-ti spun ca localul nou are crama si sala mare. Crama nu mi-a placut, incap cam 70 de persoane, mesele sunt fiecare practic intr-o alta camaruta, niste pereti grosi. Poate de aceea se si ocupa mai greu. sala mare e super. Incap lejer 250 de persoane. Eu am vazut-o amenajata pentru vreo 220 si arata super. Parca era o sala de bal din basme, pe cuvant. Dar... intr-adevar, meniul era cam scump. 1.500.000 pt 2008, deci pt 2009 va fi mai mult.
Nu stiu cat de mare vrei tu sa fie localul, dar sa stii ca poti sa mai acuti si in alte parti. Prahova, Central, President, Primavera... mai peste tot erau in continuare locuri anul trecut, in primavara, pt 2008. Asa ca banuiesc ca, daca incepi acum sa te interesezi, e imposibil sa nu gasesti ceva pt vara lui 2009. Spor la pregatiri:*
CUM FOLOSESC SI EU BANDA DE SFARSIT CEA IN CARE TE ANUNTA CAT MAI AI PANA LA NUNTA:"> MERSIC

andreear
19.02.2008, 00:11:10
[quote=alinna_3003;640795]dar am fost la toate restaurantele din ploiesti si tot ce mi-a placut a fost regina noptii of si mai am si data de nunta k vroiam pe 6 iunie dar am inteles k nu se fac nunti k e sambata mortilor :-SS si trebuie sa ma grabesc k la unele restaurante se ocupa locurile pt vara 2009 multumesc pt sfat danutza;;) :* e frumos la royal draghici??[/quote

Mie personal nu imi place la Royal Draghici dar stii tu, gusturile nu se discuta; in schimb te sfatuiesc sa incerci si la Best, Primavera, Hotel Nord; au sali frumoase si nici nu sunt exagerat de scumpe! Succes

andreear
19.02.2008, 00:18:38
:">
CUM FOLOSESC SI EU BANDA DE SFARSIT CEA IN CARE TE ANUNTA CAT MAI AI PANA LA NUNTA:"> MERSIC

Aici gasesti toate raspunsurile: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=3497&highlight=ticker!

Scuze de off topic!

alexutza_87
19.02.2008, 09:00:01
Servus
Am fost la vreo 2-3 nuntzi care au fost la cantine, dar nu la Energetic. Daca nu ma inshel cantina de la energetic seamana cu cea de la Liceul fost 1 Mai. Ce te intereseaza de fapt?

Vroiam sa stiu cum a fost servirea, amenajarea,cum a iesit in general totul.Am avut emotii la inceput dar acum sunt sigura ca e alegerea cea mai buna chiar daca va fi putina alergatura.Sper sa iasa bine? Spor la pregatiri

danutzaxcata
19.02.2008, 09:49:11
dar am fost la toate restaurantele din ploiesti si tot ce mi-a placut a fost regina noptii of si mai am si data de nunta k vroiam pe 6 iunie dar am inteles k nu se fac nunti k e sambata mortilor :-SS si trebuie sa ma grabesc k la unele restaurante se ocupa locurile pt vara 2009 multumesc pt sfat danutza;;) :* e frumos la royal draghici??

Cu placere. Sper ca ti-am fost de folos.
Nu pot spune ca e frumos la Draghici, as fi preferat de o mie de ori Primavera sau Regina Noptii 1. Dar... la noi a fost o situatie mai speciala, rezervasem intai pt 2008 si cand am fost noi in sept-oct sa cautam numai acolo am mai gasit liber. Acum am mutat nunta in 2009, dar daca tot vorbisem cu ei am ramas acolo. Asta este. Faza este ca l-am vazut amenajat si arata mult mai bine decat simplu, nearanjat pentru nunta. Plus ca au contat foarte mult recomandarile privind mancarea si faptul ca preturile pe meniu erau cu 300.000-500.000 sub alte localuri. Deci am cantarit bine si ne-am gandit ca este un local potrivit pentru nunta pe care o vom avea, la care nu vin directori sau mai stiu eu, ci oameni destul de simpli. De altfel, si sefii mei au fost incantati de locatie, ceea ce m-a mai linistit, pentru ca sunt oameni destul de umblati.
Pana la urma, poate sa fie cel mai luxos restaurant, daca bag oamenii acolo si nu se simt bine, ci stingheri si complexati, iese o varza. Asa prefer sa las succesul nuntii in seama atmosferei. Ca localul se face frumos cu niste flori si cateva baloane...
Acu mi-am dat seama cat am scris. Sper ca n-am plictisit pe nimeni:">

danutzaxcata
19.02.2008, 09:53:20
[quote=andreear;641092Mie personal nu imi place la Royal Draghici dar stii tu, gusturile nu se discuta; in schimb te sfatuiesc sa incerci si la Best, Primavera, Hotel Nord; au sali frumoase si nici nu sunt exagerat de scumpe! Succes[/quote]

Nici mie, am explicat de ce, nu mai reiau. Sau mai bine zis, nu imi placea. Dar... acum m-am obisnuit cu ideea si cred ca este o alegere buna pentru cei ca mine, care au majoritatea invitatilor formata din oameni simpli si pentru care fiecare 100.000 in plus la meniu conteaza. Si, ca fiecare local, are dezavantaje (care pot fi mascate cu putin interes si putina imaginatie), dar si avantaje.;-)

alinna_3003
19.02.2008, 12:08:49
Aici gasesti toate raspunsurile: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=3497&highlight=ticker!

Scuze de off topic!
MERSIC mult da ajutor si sfaturi:x pupici

alinna_3003
19.02.2008, 12:11:48
Nu pot spune ca e frumos la Draghici, as fi preferat de o mie de ori Primavera sau Regina Noptii 1. Dar... la noi a fost o situatie mai speciala, rezervasem intai pt 2008 si cand am fost noi in sept-oct sa cautam numai acolo am mai gasit liber. Acum am mutat nunta in 2009, dar daca tot vorbisem cu ei am ramas acolo. Asta este. Faza este ca l-am vazut amenajat si arata mult mai bine decat simplu, nearanjat pentru nunta. Plus ca au contat foarte mult recomandarile privind mancarea si faptul ca preturile pe meniu erau cu 300.000-500.000 sub alte localuri. Deci am cantarit bine si ne-am gandit ca este un local potrivit pentru nunta pe care o vom avea, la care nu vin directori sau mai stiu eu, ci oameni destul de simpli. De altfel, si sefii mei au fost incantati de locatie, ceea ce m-a mai linistit, pentru ca sunt oameni destul de umblati.
Pana la urma, poate sa fie cel mai luxos restaurant, daca bag oamenii acolo si nu se simt bine, ci stingheri si complexati, iese o varza. Asa prefer sa las succesul nuntii in seama atmosferei. Ca localul se face frumos cu niste flori si cateva baloane...
Stai linistita k nu plictisesti din contra ne face bine parerile altora, eu saptamana asta ma hotarasc la ce restaurant si cred ca in mod sigur o sa aleg Regina Noptii 2 imi place mult:D

danutzaxcata
19.02.2008, 13:28:37
Stai linistita k nu plictisesti din contra ne face bine parerile altora, eu saptamana asta ma hotarasc la ce restaurant si cred ca in mod sigur o sa aleg Regina Noptii 2 imi place mult:D

O alegere minunate! Cu siguranta vei avea o nunta de vis:*

alinna_3003
19.02.2008, 13:35:05
O alegere minunate! Cu siguranta vei avea o nunta de vis:*
Sper k imi place f mult acolo k au mese rotunde mai ramane sa aleg si data k nu m-am horarat, initial vroiam pe 6 iunie dar e sambata mortilor si cred k o mut pe 4 iulie. Mersic de sfat>:D<

danutzaxcata
19.02.2008, 13:41:14
Sper k imi place f mult acolo k au mese rotunde mai ramane sa aleg si data k nu m-am horarat, initial vroiam pe 6 iunie dar e sambata mortilor si cred k o mut pe 4 iulie. Mersic de sfat>:D<

Nu fii suparata ca nu se poate pe 6 iunie! Asa veti avea mai multe motive de chef: ziua sotului, aniversarea nuntii, alte aniversari. Si eu voriam sa am nunta anul acesta, pe 26 iulie, pentru ca atunci este aniversarea noastra si pica chiar sambata. Dar nu s-a putut. Si ca sa ne razbunam, am pus in 2009, pe 25. Si va fi cam asa: pe 24 iulie ziua sotului (o sa o celebreze alergand cu brazii de colo-colo;)) ), pe 25 nunta, iar pe 26 aniversarea noastra (pe care o sa o respectam toata viata, oricum, chiar daca vom avea si aniversarea casatoriei si pe care acum o vom celebra cu o ciorba de potroace=P~ ).
Apropo de zile, am facut si eu o gluma, sa facem nunta pe 2.02, cand e ziua mea:-" No way... Ce egoist;))

alinna_3003
19.02.2008, 14:18:26
Nu fii suparata ca nu se poate pe 6 iunie! Asa veti avea mai multe motive de chef: ziua sotului, aniversarea nuntii, alte aniversari. Si eu voriam sa am nunta anul acesta, pe 26 iulie, pentru ca atunci este aniversarea noastra si pica chiar sambata. Dar nu s-a putut. Si ca sa ne razbunam, am pus in 2009, pe 25. Si va fi cam asa: pe 24 iulie ziua sotului (o sa o celebreze alergand cu brazii de colo-colo;)) ), pe 25 nunta, iar pe 26 aniversarea noastra (pe care o sa o respectam toata viata, oricum, chiar daca vom avea si aniversarea casatoriei si pe care acum o vom celebra cu o ciorba de potroace=P~ ).
Apropo de zile, am facut si eu o gluma, sa facem nunta pe 2.02, cand e ziua mea:-" No way... Ce egoist;))
Da asa vroiam si eu pe 6 iunie k era ziua lui , iar pe 5 iunie ziua soacrei (care este pt mine pana acum o soacra f buna), dar daca nu se poate o mutam pe 4 iulie. Unii preoti zic k se fac nunti dar altii spun k nu si k sa nu ne aduk ghinion o lasam pe 4 iulie de ziua americii park:-\ .Asta e o sa facem amandoua nunta in iulie asa k o sa fim miersici de iulie 2009\:D/ \:D/ <:-P pup si sa ne mearga de bine

andreear
19.02.2008, 19:30:10
Nici mie, am explicat de ce, nu mai reiau. Sau mai bine zis, nu imi placea. Dar... acum m-am obisnuit cu ideea si cred ca este o alegere buna pentru cei ca mine, care au majoritatea invitatilor formata din oameni simpli si pentru care fiecare 100.000 in plus la meniu conteaza. Si, ca fiecare local, are dezavantaje (care pot fi mascate cu putin interes si putina imaginatie), dar si avantaje.;-)

Eu nu l-am vazut amenanjat pt nunta asa ca sunt convinsa ca ai dreptate, s pina la urma voi faceti nunta, voua trebuie sa va placa si sa va simtiti suuuuuper in acea zi! :*

andreear
19.02.2008, 19:32:31
Da asa vroiam si eu pe 6 iunie k era ziua lui , iar pe 5 iunie ziua soacrei (care este pt mine pana acum o soacra f buna), dar daca nu se poate o mutam pe 4 iulie. Unii preoti zic k se fac nunti dar altii spun k nu si k sa nu ne aduk ghinion o lasam pe 4 iulie de ziua americii park:-\ .Asta e o sa facem amandoua nunta in iulie asa k o sa fim miersici de iulie 2009\:D/ \:D/ <:-P pup si sa ne mearga de bine

Cred ca cel mai bine e sa faceti nunta in ziua in care v-o doriti voi, sa nu luati in calcul toate superstitiile. Important e sa va fie bine voua!
Si eu am vrut nunta in august cand era ziua ea si nu s-a putut si am facut in iulie, fara nici o semnificatie pina atunci dar cu o semnificatie enorma acum:*

alinna_3003
20.02.2008, 16:45:37
Fetelelor ajutati-ma si pe mine.Cine are poze ,pareri de la PRESIDENT 2 ala de la Bucov. Vreau sa ma hotarasc intre Regina Noptii 2 si asta. Astep pareri de la voi dau poze print-un pm. mersic si va pup:-SS

danutzaxcata
20.02.2008, 17:49:45
Fetelelor ajutati-ma si pe mine.Cine are poze ,pareri de la PRESIDENT 2 ala de la Bucov. Vreau sa ma hotarasc intre Regina Noptii 2 si asta. Astep pareri de la voi dau poze print-un pm. mersic si va pup:-SS

Draga mea, nu inteleg. Tu nu te-ai dus acolo sa vezi ce si cum? Eu am luat restaurantele la rand si am vb cu sefii de sala la fiecare in parte, i-am descusut, m-am uitat peste tot, am luat tarife, tot-tot-tot si apoi m-am hotarat. Nu e cea mai buna idee sa iti alegi restaurantul dupa poze si alte pareri. Uite, fa-ti olista cu cele unde zici tu ca ai vrea sa faci, si du-te intr-o sambata. De pe la 12 in sus, asa. Sambata sunt nunti, vezi si salile aranjate, sefii de sala sunt la datorie si ai cu cine discuta. Si altfel te lamuresti la fata locului.
Nu te poti hotari la unul sau altul doar din ce vezi pe forum. Plus ca s-ar putea sa-ti placa ce e in poza, dar sa fie altceva la fata locului. Sau sa te dezamageasca anumite conditii pe care ti le impun ei, dar sa n-ai loc de intors.:*

NMM
20.02.2008, 20:43:43
TE APROB INTRUTOTUL

alinna_3003
20.02.2008, 22:38:18
Draga mea, nu inteleg. Tu nu te-ai dus acolo sa vezi ce si cum? Eu am luat restaurantele la rand si am vb cu sefii de sala la fiecare in parte, i-am descusut, m-am uitat peste tot, am luat tarife, tot-tot-tot si apoi m-am hotarat. Nu e cea mai buna idee sa iti alegi restaurantul dupa poze si alte pareri. Uite, fa-ti olista cu cele unde zici tu ca ai vrea sa faci, si du-te intr-o sambata. De pe la 12 in sus, asa. Sambata sunt nunti, vezi si salile aranjate, sefii de sala sunt la datorie si ai cu cine discuta. Si altfel te lamuresti la fata locului.
Nu te poti hotari la unul sau altul doar din ce vezi pe forum. Plus ca s-ar putea sa-ti placa ce e in poza, dar sa fie altceva la fata locului. Sau sa te dezamageasca anumite conditii pe care ti le impun ei, dar sa n-ai loc de intors.:*
Ai dreptate dar eu nu am vazut si President 2 doar in poze; o sa ma duc sambata la astea 2 la care m-am hotarat sa vad salile aranjate k stiu k se fac nunti si o aleg. Abia astept sa iti spun la care m-am hotarat.Mersic de sfat.:* ;))

danutzaxcata
21.02.2008, 11:31:59
TE APROB INTRUTOTUL

Pe unde ai umblat, ca nu te-am mai vazut de mult pe forum. Si te urmaresc sa ma tii si pe mine la curent cu detaliile privind restaurantul.:* Sa-mi spui daca ai mai fost pe acolo, ce ai mai vb.
A, vroiam sa te intreb, tie ti-au trecut in contract decoratiunile, 5 lei/pers. Mie mi le trecusera in primul contract, dar pe al doilea n-au mai trecut nimic, k nu stiu preturile pe 2009. Vei face cu ei decoratiunile? Eu n-as vrea, pt k am vz ca tin husele alea pe scaune si in tp saptamanii, eventual mai schimba doar fundele, in functie de preferintele mirilor din sambata respectiva. Si erau destul de uzate husele si cam patate:-<

danutzaxcata
21.02.2008, 11:32:37
Ai dreptate dar eu nu am vazut si President 2 doar in poze; o sa ma duc sambata la astea 2 la care m-am hotarat sa vad salile aranjate k stiu k se fac nunti si o aleg. Abia astept sa iti spun la care m-am hotarat.Mersic de sfat.:* ;))

Cu placere. Pai pentru ce suntem aici?:*

CONT-INCHIS-024
21.02.2008, 13:31:33
nu am poze de la president doi
dar am fost si la regina si la prezident si iti recomand regina:)

alinna_3003
21.02.2008, 14:14:31
nu am poze de la president doi
dar am fost si la regina si la prezident si iti recomand regina:)
Mersik de sfat pup:*

khymera
21.02.2008, 15:29:27
ce restaurante recomandati si da-ti detalii sa ne putem face si noi o idee.eu am ales deja central dar ce am vazut pe forum m-a cutremurat.voi miresici care sunteti deja trecute prin experienta "central" va rog sa ma sfatuiti ce sa fac ca acum nu mai pot intr-o luna sa schimb restaurantul:-SS pupici si va multumesc anticipat

centralul e locul cel mai bun din ploiesti daca ma intrebi pe mine...evident, salonul de sus, clasic, e un adevarat salon de bal. eu acolo am facut (desi voiam bulevard nu s-a putut ) si impodobit discret si elegant e o bijuterie. servirea a fost impecabila, chelnerii cu bun simt si finuti... si firma de decoratiuni a contribuit un pic. a fost ca-n povesti!

alinna_3003
21.02.2008, 18:19:53
Buna fetelor.
Deci este oficial: pe 14 iunie 2008 imi pun pirostriile. Am rezervat restaurantul Bulevard si sper ca totul sa fie super si sa nu am pb cu ei.

Monicela, cand am fost de am facut rezervrea la restaurant am vb si de cafea, iar replica lor a fost urmatoarea:"negociem, poate una o sa o aduceti dvs, dar trebuie sa vanda si barul ceva". Asa ca mare grija la asta. Si tu stiai ceva de un comision la sf ? mi-au pomenit de asa ceva.

Oricum oriunde as fi luat tot trebuia sa aiba ei ceva "ciudat".

Pupicei si spor la pregatiri tuturor @};-
Buna Danutza. Am observat k ai rezeravta restaurantul pe data de 14 iunie dar pik sambata mortilor in ziua asta; poti sa faci nunta?
Ca si eu vreau la naul pe 6 iunie 2009 si tot asa e inainte de rusalii. imi poti spune daca ai avut probleme. pup si mersic>:D<

khymera
21.02.2008, 19:25:37

president 2 e de un portocaliu aprins greu de descris inauntru. mi-a povestit doamna de la firma care s-a ocupat de decoratiuni ca n-au avut prea multe alegeri in privinta culorilor de decor acolo... numai albul se potrivea cu peretii =P~

khymera
21.02.2008, 19:47:29
centralul e locul cel mai bun din ploiesti daca ma intrebi pe mine...evident, salonul de sus, clasic, e un adevarat salon de bal. eu acolo am facut (desi voiam bulevard nu s-a putut ) si impodobit discret si elegant e o bijuterie. servirea a fost impecabila, chelnerii cu bun simt si finuti... si firma de decoratiuni a contribuit un pic. a fost ca-n povesti!

auauauau! am gresit, vorbeam de sala polivalenta de sus, dar si clasicul e dragut. oricum servirea si mancarea sunt aceleasi (am stat un pic cu sufletul la gura dar n-am avut absolut nimic de reprosat!!)

Danutza2007
21.02.2008, 19:53:58
Buna Danutza. Am observat k ai rezeravta restaurantul pe data de 14 iunie dar pik sambata mortilor in ziua asta; poti sa faci nunta?
Ca si eu vreau la naul pe 6 iunie 2009 si tot asa e inainte de rusalii. imi poti spune daca ai avut probleme. pup si mersic>:D<
ti-am raspuns pe pm

CONT-INCHIS-047
22.02.2008, 23:32:54
Buna,

pentru N-ANCA

eu am nunta pt 11.10.2008 tot la Hotel Prahova, dar Sala "CLASIC", ma intereseaza daca pot sa ma ajuti mai multe detalii despre cum ai negociat tu cu ei.
In contractul meu scrie ca meniul costa min.40EUR/persoana si am dat avans 3000RON, care se scade la sfarsit.Meniul este fara bautura, suc, apa, tort.
Tu ai negociat ce contine meniul? cate feluri de mancare?etc.
Sper sa ma ajuti, multumesc mult.:)

Ma bucur foarte mult ca si tu ai nunta tot in acelasi loc.
Din pacate nu stiu ce sa iti spun...cand am fost sa vorbim de sala ne-a spus ca meniu se stabileste cu 2 saptamani inainte, iar ca pret am intrebat cam cum a fost anul care tocmai s-a incheiat si mi-au spus ca intre 1mil si 1,5mil.. Nu am negociat ca am fost numai o sg data (si am avut niste emotii...pfffffiu cu carul...)Daca ma crezi...de cand au renovat sala, nici nu am trecut sa vad cum a iesit.S-a dus numai iubi si mi-a spus ca a iesit super...am inteles ca ei pot face si aranjamentul salii insa noi asteptam si targul de nunti sa facem comparatie de preturi.Spor la miresit!

auraszablau
24.02.2008, 13:29:24
Buna fetelor.
Eu am nunta la Best. La noi meniul este de 160 lei,pret in care sunt incluse: mancarea (4 feluri), vinul , apa , sucul -la discretie, 50 tarie/pers, ftructele, tortul, decorul salii (adica huse pt mese si scaune, niste aranjamente din tuul pe pereti, o arcada tot din tuul, foarte dragute si finute dupa parerea mea, si aranjamente florale pe mese). Mie mi se pare foarte avantajos la pret, sper sa fie totul ok. Voi stiti ceva despre Best si serviciile lor? Cunosteti pe cineva care sa fi facut nunta acolo? Sper sa fie totul ok[-o<#:-S. Va pup:*

CONT-INCHIS-047
24.02.2008, 17:04:01
:* Sincer, sincer? Deja forumul are atatea topicuri, ca deja ma pierd in el si nu mai stiu ce si unde am vazut:"> . Dar acum am revenit in forta si trec pe la toata lumea. Chit ca ies ametita de aici>:D<

Nu ne mai intalnim sa ne claxonam :(

deea14
24.02.2008, 18:58:43
Buna fetelor.
Eu am nunta la Best. La noi meniul este de 160 lei,pret in care sunt incluse: mancarea (4 feluri), vinul , apa , sucul -la discretie, 50 tarie/pers, ftructele, tortul, decorul salii (adica huse pt mese si scaune, niste aranjamente din tuul pe pereti, o arcada tot din tuul, foarte dragute si finute dupa parerea mea, si aranjamente florale pe mese). Mie mi se pare foarte avantajos la pret, sper sa fie totul ok. Voi stiti ceva despre Best si serviciile lor? Cunosteti pe cineva care sa fi facut nunta acolo? Sper sa fie totul ok[-o<#:-S. Va pup:*
buna
viitorii mei nasi au facut nunta la Best in noiembrie 2007. e super restaurantul si serviciile si mancarea e super buna. nu ai de ce sa-ti faci griji.mie mi-a palcut fff mult

auraszablau
25.02.2008, 15:52:50
buna
viitorii mei nasi au facut nunta la Best in noiembrie 2007. e super restaurantul si serviciile si mancarea e super buna. nu ai de ce sa-ti faci griji.mie mi-a palcut fff mult
#:-S Ma bucur ca imi dai vesti bune, ca restaurant si mie mi-a placut, doar ca ma temeam asa putin.....:"> ca orice mireasa care vrea o nunta reusita:D .Merci pt incurajari>:D<

cookyy
25.02.2008, 17:24:13
si noua ne place bestul..a fost primul vazut dar aveau prea putine locuri..insa se papa bine acolo iar oferta e f buna...
iar vara cu terasa aia e superb!!!

danutzaxcata
25.02.2008, 17:53:47
Nu ne mai intalnim sa ne claxonam :(

Ei, te pandesc eu in septembrie si tot te claxonez.:*

auraszablau
26.02.2008, 09:20:41
si noua ne place bestul..a fost primul vazut dar aveau prea putine locuri..insa se papa bine acolo iar oferta e f buna...
iar vara cu terasa aia e superb!!!
Noi facem in sala de 140 de persoane, cam atat preconizam ca vom avea. Dar saptamana trecuta am fost pe acolo si am aflat ca in luna martie renoveaza , o maresc cu 25%, deci va fi de vreo 175 persoane, va fi mai spatioasa<:-P . Terasa imi place si mie foarte mult, as fi fost frumos sa fie nunta afara, dar n-am avut curaj....;)) daca tocmai la nunta mea in miezul verii ploua? Oricum e frumos ca poti sa mai iesi afara la aer;-) . Va pupic pe toate!

andreear
26.02.2008, 09:33:30
Noi facem in sala de 140 de persoane, cam atat preconizam ca vom avea. Dar saptamana trecuta am fost pe acolo si am aflat ca in luna martie renoveaza , o maresc cu 25%, deci va fi de vreo 175 persoane, va fi mai spatioasa<:-P . Terasa imi place si mie foarte mult, as fi fost frumos sa fie nunta afara, dar n-am avut curaj....;)) daca tocmai la nunta mea in miezul verii ploua? Oricum e frumos ca poti sa mai iesi afara la aer;-) . Va pupic pe toate!

De abia asptept sa ne povestesti cum a fost la nunta voastra, noi cununam la best pe 6 sept si suntem tare curiosi cum va fi si ne dorim sa iasa super!!!

alinna_3003
26.02.2008, 15:45:13
Fetelor sunt fericita in sfarsit mi-am gasit restaurantul care imi place Regina Noptii 2 pe 4 iulie 2009 maine ma duc sa dau avansul doar pe data asta mai avea loc ce noroc k iulie si august sunt full. In sfarsit pot sta linistita acum ceva vreme dar mai ramane si formatia.:*

danutzaxcata
26.02.2008, 15:54:46
Fetelor sunt fericita in sfarsit mi-am gasit restaurantul care imi place Regina Noptii 2 pe 4 iulie 2009 maine ma duc sa dau avansul doar pe data asta mai avea loc ce noroc k iulie si august sunt full. In sfarsit pot sta linistita acum ceva vreme dar mai ramane si formatia.:*

Ma bucur mult pentru tine. Vezi ca deja s-a rezolvat ceva? Mult spor si de acum incolo.:*

andreear
26.02.2008, 18:32:43

Sa fie intr-un ceas bun! Spor la pregatiri!

CONT-INCHIS-047
01.03.2008, 16:09:31
Ei, te pandesc eu in septembrie si tot te claxonez.:*

yupiiiiiiiiiii :* :* :*

andreear
01.03.2008, 17:34:41
O primavara frumoasa va urez tuturor!:gen_17:

lorytr
03.03.2008, 23:28:42
[quote=khymera;648631]auauauau! am gresit, vorbeam de sala polivalenta de sus, dar si clasicul e dragut. oricum servirea si mancarea sunt aceleasi (am stat un pic cu sufletul la gura dar n-am avut absolut nimic de reprosat!!)[/quote
Fericita miresica, actualmente sotie, imi poti spune cu cine ai amenajat sala, te rog...!!!^:)^ ca eu nu am fost decat la 2 firme si nu m-am hotarat inca...ce nuanta ai folosit? din experienta ta... mergea rosu?
Si eu fac nunta la central- sala polivalenta #-o si sincer am emotii din ce in ce mai mari...toata lumea m-a descurajat (si pe acest forum am mai auzit cate ceva) referitor la servire:ca mancare se aduce rece, ba ca pestele a fost stricat...ca la ora 1 a.m. s-a terminat sucul!la tine cum a fost?Te-a lasat sa duci ceva de acasa (cafea, apa minerala?) >:/raspunde-mi p.m. ,daca vrei te rog!
te pup si-ti multumesc!

simonadinu
04.03.2008, 12:37:51
Buna ziua, dragele mele!

Citesc de ceva timp forumul si cred ca a venit vremea sa ma prezint si eu :) Sunt o viitoare miresica, constanteanca, m-am stabilit in bucuresti si am barbatul ploiestean :) Am stabilit nunta pe 18 octombrie 2008, la hotel Prahova sala Clasic.

Am vazut ca mai este o miresica care face tot acolo pe data de 11 oct. Soacra'mea a vazut poze cu modul in care va arata sala dupa renovare si mentionez ca i-a placut foarte mult! Detaliile contractului au fost si la noi cam la fel :)

Sper ca n-am fost pe langa subiect..prea mult :)

Va pup fetelor,
o zi frumoasa

mara83
04.03.2008, 16:43:19
please help me!!!

am nunta pe 11 oct 08, la rest Best in Ploiesti si nu am gasit formatie pana acum. ma puteti ajuta si pe mine?????

mersi:*:*:*

andreear
04.03.2008, 17:36:04
please help me!!!

am nunta pe 11 oct 08, la rest Best in Ploiesti si nu am gasit formatie pana acum. ma puteti ajuta si pe mine?????

mersi:*:*:*

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=4507 Aici gasesti mai multe informatii legate de acest subiect. Succes!

CONT-INCHIS-047
04.03.2008, 23:45:02
Buna ziua, dragele mele!

Citesc de ceva timp forumul si cred ca a venit vremea sa ma prezint si eu :) Sunt o viitoare miresica, constanteanca, m-am stabilit in bucuresti si am barbatul ploiestean :) Am stabilit nunta pe 18 octombrie 2008, la hotel Prahova sala Clasic.

Am vazut ca mai este o miresica care face tot acolo pe data de 11 oct. Soacra'mea a vazut poze cu modul in care va arata sala dupa renovare si mentionez ca i-a placut foarte mult! Detaliile contractului au fost si la noi cam la fel :)

Sper ca n-am fost pe langa subiect..prea mult :)

Va pup fetelor,
o zi frumoasa
Bun venit printre noi si spor la miresit!
Si eu am nunta tot acolo in septembrie! :D dar la sala Turist.Cea din mijloc.

vsvalentina
13.03.2008, 19:44:07
Buna fetelor!!!
Am si eu o rugaminte mare....cine a facut nunta la Best sau ce informatii aveti despre acest restaurant?despre meniu,preturi,personal..etc.
Ne-am hotarat si noi si vrem sa facem nunta,in 2008 nu cred ca mai gasim nici un loc sigur si macar sa facem conmtract pentru 2009.
Astept raspunsuri ,va pup,

si poze cine are cu Best sunt bine venite.merci mult

wallabies
25.03.2008, 23:18:07
Buna fetelor, incep prin a va spune ca ma numesc MIhai (si punct).

Poate va unele va intrebati ce caut aici !!?? ... raspunsul e scurt; astfel de discutii, dezbaterii si sfaturi nu prea intalnesc intre barbati.

Am citit parerile voastre si sfaturile, eu am decis scurt 03.10.2009 sala hotelului Tiara (fostul Turist, de pe Take Ionescu), iar parerea mea este ca sala cu un asa ring de dans nu exist... in fine acolo ma visez mire.

Ce rugaminte as avea... cine face acolo, si parca sunt 2 persoane care rezerveari pentru anul acesta sa ma contacteze (momentan se pare ca nu pot trimite PM) as dori mai multe detalii la obiect: negocierii, contract bani etc.

Spor la discutii si cand am sa mai am ocazia am sa intervin, ma simt bine intre voi ... =P~

andreear
26.03.2008, 08:24:55
Buna fetelor, incep prin a va spune ca ma numesc MIhai (si punct).

Poate va unele va intrebati ce caut aici !!?? ... raspunsul e scurt; astfel de discutii, dezbaterii si sfaturi nu prea intalnesc intre barbati.

Am citit parerile voastre si sfaturile, eu am decis scurt 03.10.2009 sala hotelului Tiara (fostul Turist, de pe Take Ionescu), iar parerea mea este ca sala cu un asa ring de dans nu exist... in fine acolo ma visez mire.

Ce rugaminte as avea... cine face acolo, si parca sunt 2 persoane care rezerveari pentru anul acesta sa ma contacteze (momentan se pare ca nu pot trimite PM) as dori mai multe detalii la obiect: negocierii, contract bani etc.

Spor la discutii si cand am sa mai am ocazia am sa intervin, ma simt bine intre voi ... =P~

Bine ai venitprintre noi!

mikimiki
28.03.2008, 11:28:15
a facut cineva nunta la restaurant Alex?

imi puteti spune cum vi s-a parut , cum ati fost tratati, ce nu v-a placut?
;;)

iuliutza
01.04.2008, 18:58:02
Buna, eu abia m-am inscris daca ma bag si eu in vorba :-p
Weekendul acesta am rezervat la Prahova - sala Turist - si exact asa e. Au cerut 3.000 ron avans (la Bulevard cerusera 2.500), iar de persoana va costa undeva in jur de 55 € (50 € + 10% cica taxa de sala, ce o mai fi si asta). Prietenul meu care e ploiestean a tinut sa facem acolo, ce e drept ne-a placut amandorora sala din prima. La Bulevard insa era mai ieftin (160 ron de persoana, si cu tortul inclus). Acum ramane doar sa speram ca pana la anu' va scadea euro....

ingerashu
07.04.2008, 14:29:23
a facut cineva nunta la restaurant Alex?

imi puteti spune cum vi s-a parut , cum ati fost tratati, ce nu v-a placut?
;;)

buna..daca restaurantul alex e cel din fostul cinema popular..beah...
noi am fost anul trecut acolo la o nunta si, sincer, a fost cea mai naspa servire de care am avut parte...tacamurile nu ne-au fost schimbate, pe masa farfuria era asezata pe servetel de hartie, cestile erau ciobite, sistemul de ventilatie nu a facut fata...plus ca ospatarii erau foarte grabiti la servire.stiu ca mirele le-a cerut sa o lase mai incet ca nu vrea sa-i plece lumea la 2 noaptea de la nunta...
mi-e personal nu mi-a placut, poate s-a mai schimbat ceva intre timp....