PDA

Versiunea completa : Restaurante in Prahova

Pagini : 1 2 [3] 4 5

mikimiki
07.04.2008, 16:13:46
buna..daca restaurantul alex e cel din fostul cinema popular..beah...
noi am fost anul trecut acolo la o nunta si, sincer, a fost cea mai naspa servire de care am avut parte...tacamurile nu ne-au fost schimbate, pe masa farfuria era asezata pe servetel de hartie, cestile erau ciobite, sistemul de ventilatie nu a facut fata...plus ca ospatarii erau foarte grabiti la servire.stiu ca mirele le-a cerut sa o lase mai incet ca nu vrea sa-i plece lumea la 2 noaptea de la nunta...
mi-e personal nu mi-a placut, poate s-a mai schimbat ceva intre timp....

parerile sunt impartite... :( unii spun ca tine, altii ca e ok, oricum multumesc pentru informatie, sper sa se fi schimbat ceva, acum este prea tarziu ca sa schimb localul

CONT-INCHIS-047
07.04.2008, 17:04:44
Fetele...am fost azi la Restaurant (fara iubi :-< ca si el a fost fara mine )si am vazut si eu sala dupa renovare....stiti ce impresionata am ramas???este atat de frumoasa...dar nu mai merg pentru aranjament culorile la care ne gandisem noi...alb si lila...pentru ca in sala se regasesc urmatoarele culori:alb-f putin,crem, maro,negru-f putin.Cam ce culori s-ar potrivi in afara de alb si auriu?

andreear
07.04.2008, 17:11:09
Fetele...am fost azi la Restaurant (fara iubi :-< ca si el a fost fara mine )si am vazut si eu sala dupa renovare....stiti ce impresionata am ramas???este atat de frumoasa...dar nu mai merg pentru aranjament culorile la care ne gandisem noi...alb si lila...pentru ca in sala se regasesc urmatoarele culori:alb-f putin,crem, maro,negru-f putin.Cam ce culori s-ar potrivi in afara de alb si auriu?

Portocaliu......

georgi_m
07.04.2008, 17:30:10

Da, intr-adevar este deosebit! Am fost si noi sapt trecuta insa Clasicul nu este gata decat la sfarsitul lunii si ne-a zis sa mergem in mai cand vor incepe nuntile! Alb si auriu cred ca ar fi ok....;-) dar, voi hotarati!:talk_01: Pup<:-P

ingerashu
08.04.2008, 08:21:14
parerile sunt impartite... :( unii spun ca tine, altii ca e ok, oricum multumesc pentru informatie, sper sa se fi schimbat ceva, acum este prea tarziu ca sa schimb localul
pai cred ca cel mai bine discuti cu ei de la bun inceput..mai ales acum ca stii la ce te poti astepta,nu?
noi vrem sa facem nunta anul viitor si am exclus din start acest local...de restautantul de la hipodrom ce stiti?

luci_ana
08.04.2008, 08:30:32
pai cred ca cel mai bine discuti cu ei de la bun inceput..mai ales acum ca stii la ce te poti astepta,nu?
noi vrem sa facem nunta anul viitor si am exclus din start acest local...de restautantul de la hipodrom ce stiti?
Daca faci nunta anul viitor sa-mi amintesti mie prin septembrie ca merg la o nunta acolo atunci.

alexutza_87
08.04.2008, 17:38:04

Buna,eu am fost la o nunta acolo anul trecut si a fost super ok, m-am distrat de minune;servirea mi s-a parut ok;ce nu mi-a placut a fost faptul ca mesele au fost putin inghesuite si cam mici dar pentru mine personal a contat mai mult sa ma distrez;Si cel mai mult mi-a placut ca este ringul de dans separat;au avut o muzica super si s-a dansat pana dimineata;eu zic sa nu iti face probleme;daca atmosfera e buna, nu iti pleaca nimeni la 2 noaptea.
spor la pregatiri

deea14
08.04.2008, 19:53:00
buna
am fost si eu la o nunta la hipodrom in 2005 la o prietena.
e super restaurantul,servirea impecabila si mancarea ff buna(si din cate stiu meniul e cam cu 20 ron mai ieftin decat celelalte restaurante din ploiesti)
mie mi-a placut mult

NMM
21.04.2008, 21:25:52
mai aveti preturi recente la restaurante?

ralu192000
21.04.2008, 23:32:30
Buna!
Eu stu in Blejoi momentan, ma primiti la voi in gasca?:"> Nunta noastra va fi la Boldesti, la local Bengo's, langa strand. E super, are terasa si piscina si ca pret, meniul incepe la 80 ron si ajunge pana la 150. Voi v-ati luat rochitele?
De unde?

andreear
22.04.2008, 07:29:39
Buna!
Eu stu in Blejoi momentan, ma primiti la voi in gasca?:">

Bine ai venit si spor la miresit!

mikimiki
22.04.2008, 10:38:40
Buna!
Eu stu in Blejoi momentan, ma primiti la voi in gasca?:"> Nunta noastra va fi la Boldesti, la local Bengo's, langa strand. E super, are terasa si piscina si ca pret, meniul incepe la 80 ron si ajunge pana la 150. Voi v-ati luat rochitele?
De unde?

buna,

pretul meniului mi se pare foarte bun, acum depinde ce cuprinde

NMM
22.04.2008, 21:27:01
Buna!
De unde?
Super pret, si locatia e misto, dupa cum spui.
Rochita am luat-o din Galati, sunt foarte multe magazine de profil. Daca ai drum in directia aia , rezervati citeva ore sa colinzi magazinele , nu o sa iti para rau.

CONT-INCHIS-047
22.04.2008, 22:48:44
Super pret, si locatia e misto, dupa cum spui.
Rochita am luat-o din Galati, sunt foarte multe magazine de profil. Daca ai drum in directia aia , rezervati citeva ore sa colinzi magazinele , nu o sa iti para rau.
ooooooooooo e mult pana la Galati :(

CONT-INCHIS-047
25.04.2008, 18:53:51
A zis iubi ca a vb cu cineva care face nunta unde facem si noi , insa pe 10 mai si ca meniul este intre 170 Ron-200 Ron...mi se pare cam mult avand in vedere ca bautura se aduce de acasa, tortul se cumpara...eu ma gandeam ca e in jur de 150 max...pt ca o miresica a facut in octombrie anul trecut si a platit 120...voi ce mai stiti de preturile din ploiesti?

analazarescu
28.04.2008, 19:37:19
cam asa stiam si eu ..tot in jur de 150

iubi_felicia2000
29.04.2008, 12:56:45
buna,dar nimeni nu stie nimic de pizzeria "DA VINCI" de la km 6? o parere?

ralu192000
29.04.2008, 19:31:22
Buna!
Multumesc pentru primire si sfaturi!
In legatura cu meniul, am aflat acum cateva zile ce cuprinde: aperitiv -4 variante, dintre care noi am ales pe cea mai ieftina(34 ron) , cea mai scumpa fiind de41 ron , cu rulada de vita pe piersica,mozaic branzeturi inclusiv branza cu mucegai.;;) nu e mare diferenta, dar la asta nu stiu daca ar aprecia invitatii mei efortul...
Felul 2 e peste(2 variante) 21-25 ron(dar cred ca sarim peste el), al treilea fel-sarmale in 2 variante(in foi de vita sau varza) 21-24ron, iar la final friptura in 3 variante, iar aici o alegem pe ce mai scumpa, mixed grill, sa manance toata lumea(28 ron). La asta se adauga 15 ron personalul, 500 dj-ul...
O chestie care mi-a placut a fost ca putem comand dinainte meniuri vegetariene pentru cei care au astfel de dieta, deci nu e obligatoriu sa am un nr de tacamuri de un fel anume...;;)

CONT-INCHIS-047
29.04.2008, 19:43:33
Fetele...eu am inteles ca in principiu, la restaurante, aperitivul este cel mai scump.Asa este?

mikimiki
30.04.2008, 10:58:39
noi o sa platim 120 ron/persoana
si contine : 4 feluri de mancare + 1 apa min+1 cafea+ tortul

bautura, sucurile si fructele le aducem noi

madutza23
30.04.2008, 14:30:53
Eu acolo am vrut sa fac dar nu am avut loc restaurantul fiind de aproximativ 135-140 persoane din cate stiu eu. Anul acet face un preiten bun acolo in iulie dar meniul este de 170-175 ron/persoana.
:*

ralu192000
02.05.2008, 01:08:17
Nu stiu cum e mersul, dar din ce am vazut eu, asa e, aperitivul e cel mai scump.
Din pacate, noi nu avem inclusa decat cafeaua in meniu, resu(apa, bauturi, sucuri, fructe, tort) aducem noi. Nici nu vreau sa ma gandesc cata ameteala o sa fie atunci!8-|

dalina979
02.05.2008, 16:26:07
BULEVARD

eu voi avea nunta la Bulevard. m-am indragostit de el din prima clipa in care l-am vazut. eu m-am gandit sa nu mai apelez la huse pentru scaune, desi cand am auzit ca unele scaune nu sunt in cea mai buna stare...ma intreb daca am luat decizia intelepta.
voi avea aproximativ 110 invitati si ma gandesc ca vor gasi scaune in stare buna:)
a mai lasat cineva scaunele neimbracate? cum arata totul per ansamblu?
imi puteti trimite, va rog, poze?

merci,

Danutza2007
02.05.2008, 18:32:19
BULEVARD

eu voi avea nunta la Bulevard. m-am indragostit de el din prima clipa in care l-am vazut. eu m-am gandit sa nu mai apelez la huse pentru scaune, desi cand am auzit ca unele scaune nu sunt in cea mai buna stare...ma intreb daca am luat decizia intelepta.
voi avea aproximativ 110 invitati si ma gandesc ca vor gasi scaune in stare buna:)
a mai lasat cineva scaunele neimbracate? cum arata totul per ansamblu?
imi puteti trimite, va rog, poze?

merci,

buna.
eu am nunta tot la bulevard cu o sapt inaintea ta si am luat aceeasi decizie. dar cand am fost noi ultima data (pe la inceputul lui aprilie) aveau scaune noi, si am remarcat asta pt ca le-au schimbat culoarea; inainte erau bej-crem acum sunt o piersica. daca nu ma razgandesc, poti sa treci pe 5 iulie sa vezi cum arata.

luci_ana
02.05.2008, 20:14:06
noi o sa platim 120 ron/persoana
si contine : 4 feluri de mancare + 1 apa min+1 cafea+ tortul

bautura, sucurile si fructele le aducem noi
Super pret. La mine 140 Ron 4 feluri de mancare+ 2 cafele

CONT-INCHIS-047
03.05.2008, 11:23:54
Super pret. La mine 140 Ron 4 feluri de mancare+ 2 cafele
Fetele voi de unde stiti cat o sa fie meniul?Noua ne-a spus ca vom stii exact cu 1-2 saptamani inainte cand mergem sa alegem meniul.

luci_ana
04.05.2008, 10:15:06
Fetele voi de unde stiti cat o sa fie meniul?Noua ne-a spus ca vom stii exact cu 1-2 saptamani inainte cand mergem sa alegem meniul.

Mai eu cand am vb de local mi-au dat meniurile de anul trecut pe care era specificat , Pretul meniul se va mari cu 20%. Si am mers acum ceva timp la local , dupa ce au mai renovat ...si am vb cu patronul si au spus , au notat ca pretul meniului este de 140 Ron pretul final.

dalina979
04.05.2008, 14:23:46
buna.
eu am nunta tot la bulevard cu o sapt inaintea ta si am luat aceeasi decizie. dar cand am fost noi ultima data (pe la inceputul lui aprilie) aveau scaune noi, si am remarcat asta pt ca le-au schimbat culoarea; inainte erau bej-crem acum sunt o piersica. daca nu ma razgandesc, poti sa treci pe 5 iulie sa vezi cum arata.
Buna Danutza!
voi incerca sa ajung sa vad cum va arata-noi locuim in Bucuresti si e cam greu sa ajungem--tinand cont ca in wk-end ne ocupam de ceea ce nu putem face in timpul saptamanii. Tu ti-ai comandat aranjamente florale pentru mese? sau ce ai vrea sa faci?
eu m-am gandit sa cumpar flori si sa-i las pe ei sa faca aranjamentele pentru mesele invitatilor, iar pentru masa noastra si a parintilor sa comand aranjamentele. la intrare cred ca o sa fie 2 stalpi din fier forjat cu cate un aranjament floral.

Danutza2007
04.05.2008, 19:12:38
Buna Danutza!
voi incerca sa ajung sa vad cum va arata-noi locuim in Bucuresti si e cam greu sa ajungem--tinand cont ca in wk-end ne ocupam de ceea ce nu putem face in timpul saptamanii. Tu ti-ai comandat aranjamente florale pentru mese? sau ce ai vrea sa faci?
eu m-am gandit sa cumpar flori si sa-i las pe ei sa faca aranjamentele pentru mesele invitatilor, iar pentru masa noastra si a parintilor sa comand aranjamentele. la intrare cred ca o sa fie 2 stalpi din fier forjat cu cate un aranjament floral.

noi o sa avem arcada de fier forjat la intrare si ceva decoratiuni tot din fier forjat prin sala, asa ca am optat sa punem pe mese niste stalpisori de fier forjat care au in partea de jos loc pt fructe si sus aranjamente florale. poate poti sa treci sa vezi ce aranjamente fac ei, nu sunt urate.

auraszablau
04.05.2008, 20:42:00
Buna fetelor,
Am o veste buna pt cele care facem nunta la Best;-) . Am fost azi si am fost placut impresionata, au terminat de renovat si arata foarte bine#-o . Au marit suprafata , acum are forma dreptunghiulara, capacitate 175 persoane, chiar se vede diferenta, e mai mult loc de dans\:D/ , nu mai sunt elementele acea rosii pe pereti, jos e un parchet tare dragut, si piesa de rezistenta sunt oglinzile, care dau un aer elegant. Dupa parerea mea arata foarte bine, nici prea incarcat, nici prea simplu... elegant=D> .

auraszablau
04.05.2008, 20:55:25
Buna fetelor,
Eu am nunta la BEST, am mai scris acum ceva timp pe aici,m-am interesat despre local, din fericire mi-ati dat numai vesti bune>:D< Dar azi m-a pus pe ganduri cineva, care mi-a zis ca la Best, daca ii anunti ca ai de ex 150 de persoane, ei pregatesc 150 de meniuri, pe care le platesti chiar daca iti vin mai putin de 150- OK mi se pare corect pana aici. Dar noutatea ciudata:-? ar fi ca daca iti vin mai mult de 150, sa zicem vreo 170 de persoane, diferenta de 20 de meniuri le platesti la pret de restaurant, adica mult mai mult de 160 ron cat e meniul pt nunta. Ati mai auzit asa ceva???:( Noi cand am incheiat contractul ne-au precizat ca vom plati cate meniuri comandam, chiar daca nu ne vin mai putini invitati, insa ne-au spun ca daca vor fi mai multi invitati ei sunt pregatiti sa suplimenteze meniurile, dar in nici un caz ca vom plati la suprapret. Daca stiti ceva, va rog raspundeti-mi, ca deja ma stresez:-<

CONT-INCHIS-047
04.05.2008, 23:06:02
Buna fetelor,
Eu am nunta la BEST, am mai scris acum ceva timp pe aici,m-am interesat despre local, din fericire mi-ati dat numai vesti bune>:D< Dar azi m-a pus pe ganduri cineva, care mi-a zis ca la Best, daca ii anunti ca ai de ex 150 de persoane, ei pregatesc 150 de meniuri, pe care le platesti chiar daca iti vin mai putin de 150- OK mi se pare corect pana aici. Dar noutatea ciudata:-? ar fi ca daca iti vin mai mult de 150, sa zicem vreo 170 de persoane, diferenta de 20 de meniuri le platesti la pret de restaurant, adica mult mai mult de 160 ron cat e meniul pt nunta. Ati mai auzit asa ceva???:( Noi cand am incheiat contractul ne-au precizat ca vom plati cate meniuri comandam, chiar daca nu ne vin mai putini invitati, insa ne-au spun ca daca vor fi mai multi invitati ei sunt pregatiti sa suplimenteze meniurile, dar in nici un caz ca vom plati la suprapret. Daca stiti ceva, va rog raspundeti-mi, ca deja ma stresez:-<
Si noi am inteles ca daca vom avea mai multe persoane nu e absolut nicio problema...nu am auzit ca s-ar plati mai scump...oricum mancarea este la pret de restaurant.Ce e vreo reducere la meniu daca costa 150 Ron???

CONT-INCHIS-047
04.05.2008, 23:14:52
Buna fetelor,
Am o veste buna pt cele care facem nunta la Best;-) . Am fost azi si am fost placut impresionata, au terminat de renovat si arata foarte bine#-o . Au marit suprafata , acum are forma dreptunghiulara, capacitate 175 persoane, chiar se vede diferenta, e mai mult loc de dans\:D/ , nu mai sunt elementele acea rosii pe pereti, jos e un parchet tare dragut, si piesa de rezistenta sunt oglinzile, care dau un aer elegant. Dupa parerea mea arata foarte bine, nici prea incarcat, nici prea simplu... elegant=D> .

Ma bucur ca este pe gustul tau.Felicitari si spor la miresit!

auraszablau
05.05.2008, 09:04:19
Si noi am inteles ca daca vom avea mai multe persoane nu e absolut nicio problema...nu am auzit ca s-ar plati mai scump...oricum mancarea este la pret de restaurant.Ce e vreo reducere la meniu daca costa 150 Ron???
Da, asa zic si eu. Oricum aflam cand vom discuta cu ei exact continutul meniurilor. :*

auraszablau
05.05.2008, 09:05:07
Ma bucur ca este pe gustul tau.Felicitari si spor la miresit!
>:D< >:D< >:D<

oxigen333
05.05.2008, 10:50:14
Da, asa zic si eu. Oricum aflam cand vom discuta cu ei exact continutul meniurilor. :*

nici mie nu mi-au zis nimic de vre-un supra pret...

I-ai intrebat cumva cat e pretul unui meniu anul acesta?

husky79
05.05.2008, 11:16:35
cu ce firma de decoratiuni colaborati pentru rest Bulevard? Ce preturi au?

auraszablau
05.05.2008, 11:16:59
nici mie nu mi-au zis nimic de vre-un supra pret...

I-ai intrebat cumva cat e pretul unui meniu anul acesta?
Nu am vb cu ei, contractull-am facut anultrecut pt 160 ron. Atunci ziceau ca daca va creste nu va fi foarte mult, ziceau maxim 10 lei, deci 170. Acum sa vedem:-s ,din cate am inteles restul restaurantelor au marit destul de mult,intelesesem ca la Prahova unde cand s-a facur rezerv anul trecut le zisesera 150 lei,a ajuns la 55 eu, incluzand si tortul, Deci vreo 200 lei mancare si tort, restul platesti in plus:-" foarte mult...
Eu totusi am incredere si sper sa fie ok la Best. Daca mai afli ceva nou,sa ma tii si pe mine la curent.

analazarescu
05.05.2008, 11:27:02
o sa va zic eu probabil sambata ca ma duc sa imi fac meniul...

ralu192000
05.05.2008, 16:39:50
Vin si eu cu o intrebare: veti idee cat costa meniul la restaurant la Romanesti? Am un prieten care face nunta acolo si mi-a spus ca e 200 ron...Pai daca e asa, mai bine isi faceau nunta in oras, ca e mai ieftin, nu?

Danutza2007
05.05.2008, 17:43:21
cu ce firma de decoratiuni colaborati pentru rest Bulevard? Ce preturi au?
eu o fac cu firma DJ-ului (daca te intereseaza nr. de tel cred ca ti-l pot da numai pr pm). decoratiunile din restaurant, adica 2 stalpi mari de fire forjat cu tul si flori, suporturi pt fructe si aranjamente tot din fier forjat cu tul, arcada, stalpisori la biserica si la intrare, (tot din fier forjat cu tul si flori), cufar si covor rosu (astea sunt din partea lui)+ lumanari si buchete, cocarde naturale pt miri, nasi, socrii si pt cavaler si domnisoara ma costa in jur de 500 de euro. inca nu m-am hotarat daca sa imbrac scaunele, dar mie mi se pare rezonabil la cate i-am cerut.

deea14
05.05.2008, 20:49:26
eu fac nunta la president 2,iar anul trecut cand am rezervat restaurantul mi s-a spus k meniul anul trecut a fost de 130 ron cu o cafea inclusa(fara bautura,fructe,tort),iar anul acesta va fi cu vreo 20 ron mai mult(deci 150ron - max 160 ron fara bautura,tort,fructe).o sa aflu in iunie cat costa meniul k are un var nunta tot acolo si o sa-l intreb.
pupici:*

CONT-INCHIS-047
06.05.2008, 09:33:19
Nu am vb cu ei, contractull-am facut anultrecut pt 160 ron. Atunci ziceau ca daca va creste nu va fi foarte mult, ziceau maxim 10 lei, deci 170. Acum sa vedem:-s ,din cate am inteles restul restaurantelor au marit destul de mult,intelesesem ca la Prahova unde cand s-a facur rezerv anul trecut le zisesera 150 lei,a ajuns la 55 eu, incluzand si tortul, Deci vreo 200 lei mancare si tort, restul platesti in plus:-" foarte mult...
Eu totusi am incredere si sper sa fie ok la Best. Daca mai afli ceva nou,sa ma tii si pe mine la curent.Eu am incheiat la Prahova pentru 150 Ron...anul trecut in octombrie sau noiembrie a avut cineva si cu 4 feluri de mancare si a platit 120 Ron...mi se pare mult prea mult sa fi crescut atat...cu 80 Ron...pare cam exagerat...

husky79
06.05.2008, 21:36:01
e f bine ca pret pentru cate vrei sa faci.
suna chiar super. ai vazut poze? are site?

iubi_felicia2000
07.05.2008, 09:23:23
:( :( :( :( ,nimeni nu vrea sa vb si cu mine?nu-mi spune si mie nimeni cum este la Pizzeria Da Vinci de la km 6 [-o< [-o< [-o<

CONT-INCHIS-047
07.05.2008, 22:36:23
:( :( :( :( ,nimeni nu vrea sa vb si cu mine?nu-mi spune si mie nimeni cum este la Pizzeria Da Vinci de la km 6 [-o< [-o< [-o<

Nu ca nu vb nimeni, dar probabil ca nu au un raspuns sa iti dea.Mie imi pare rau ca nu te pot ajuta, insa nu am fost niciodata.O sa intreb si eu in stanga-dreapta poate aflu ceva...

luci_ana
08.05.2008, 16:30:23
Nu ca nu vb nimeni, dar probabil ca nu au un raspuns sa iti dea.Mie imi pare rau ca nu te pot ajuta, insa nu am fost niciodata.O sa intreb si eu in stanga-dreapta poate aflu ceva...
Eu am fost acolo, dar nu la nunta.....deci nu te pot nici eu ajuta...:(

iubi_felicia2000
12.05.2008, 07:01:37
multumesc,daca aflati ceva sa-mi spuneti si mie.....=(( =(( =((

mihocica
14.05.2008, 13:17:38
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=4507 Aici gasesti mai multe informatii legate de acest subiect. Succes!
daca nu ai facut rost inca o sa ti spun eu niste lautari buni ... fff buni .... am niste prieteni care i au arvunit pt botez....ei cinta la "la noi" sau "ca la noi" si iau puti cam 1500 (un domn si o dna) eu i am ascultat o noapte intreaga au fost super

loredana_1981
17.05.2008, 12:24:15
Buna foste miresici si viitoare miresici!
Spuneti-mi si mie care ati facut nunta la CA LA MAMA? Vreau sa aflu si eu mai multe amanunte despre restaurant. Astept raspunsul vostru.
Va pupik!

laurela
18.05.2008, 04:52:58
Spuneti-mi si mie care ati facut nunta la CA LA MAMA? Vreau sa aflu si eu mai multe amanunte despre restaurant. Astept raspunsul vostru.
Va pupik!
e topic separat,dar am vazut ca ai intrat acolo;))

luci_ana
18.05.2008, 09:23:30
Va pupik!

Eu am nunta pe 23 august , la "ca la mama". Sper sa iasa bine.

madii113
25.05.2008, 19:20:10
Buna viitoare miresici,
Eu sunt o miresica ffffffff intarziata care s-a gandit sa faca nunta anul asta iulie, august sau septembrie.
Cine stie cate ceva de nuntile organizate de Marlene sau Regina Noptii 2, cam cat e meniul si cam cate persoane intra in sala.
Stiu ca e foarte tarziu si ca nu o sa gasesc restaurant dar ma gandesc duminica nu e chiar aglomerat.
Sau poate stiti pe cineva care cedeaza un restaurant pentru 100-120 de persoane
Va multumesc si va pup!!!

madutza23
26.05.2008, 14:24:57
Buna viitoare miresici,
Eu sunt o miresica ffffffff intarziata care s-a gandit sa faca nunta anul asta iulie, august sau septembrie.
Cine stie cate ceva de nuntile organizate de Marlene sau Regina Noptii 2, cam cat e meniul si cam cate persoane intra in sala.
Stiu ca e foarte tarziu si ca nu o sa gasesc restaurant dar ma gandesc duminica nu e chiar aglomerat.
Sau poate stiti pe cineva care cedeaza un restaurant pentru 100-120 de persoane
Va multumesc si va pup!!!
Vrei sa faci anul asta??? :O Cred ca glumesti. La President2 sigur, sigur nu mai gasesti. Pentru Augusr nu mai era loc de anul trecut din Septembrie de cand am inchiriat eu localul.

madii113
26.05.2008, 19:33:22
Madutza 23 eu ma consider norocoasa asa ca incerc.
Tre sa gasesc intr-o duminica, ca imi doresc bebe mult dar vreau inainte sa fac cununia civila si religioasa si dupa aia.
Dar inca sunt increzatoare.
La sfarsitul saptamanii va comunic daca am gasit sau nu.
Pupici

andreear
26.05.2008, 20:42:08
Incearca si la Primavera sau Best, nu stiu daca mai au locuri dar sunt restaurante ff frumoase si incap 120 persoane! Succes

madii113
26.05.2008, 20:44:25
Multumesc pentru sfat
O sa ma interesez si acolo dar sincera sa fiu nu cred ca mai gasesc zile libere.
Is restaurante mult prea ok sa mai fie liber.
Dar eu inca sper la unul care sa-mi placa.
Asta e saptamana cea mare de alergatura si stres.

andreear
26.05.2008, 20:46:33
Multumesc pentru sfat
O sa ma interesez si acolo dar sincera sa fiu nu cred ca mai gasesc zile libere.

Nu ii pot ura decat succes; intr-adevar este ff greu sa mai gasesti loc dar cine stie; sunt din pacate situatii in care unele persoane sunt obligate sa isi anuleze sau amane nunta si poti gasi o asemenea ocazie! Mult noroc!

luci_ana
27.05.2008, 08:23:21
Multumesc pentru sfat
Incearca si la "Ca la mama" undeva la Xenia.Bafta

danutzaxcata
27.05.2008, 10:51:23
Eu initial rezervasem la Draghici, dar pt 20 sept anul acesta. Am fost nevoiti sa mutam data pt 2009, asa ca asta a ramas libera. Am anuntat la restaurant, dar poate ai noroc si nu a rezervat nimeni. 20 septembrie este sambata.

Mada_N
01.06.2008, 22:24:44
Restaurantul Primavera la nunta noastra.....
Buna Andreaa! Ai putea sa imi zici cat costa un meniu la primavera, ce pretentii au etc. Noi vrem sa facem in 2009, dar nu stam in Ro si cand vanim nu avem timp' sa umblam, noroc k am gasit site-ul acesta! oare mai gasesc locuri daca ma duc sa rezerv in vara? Cum sunt, cupati? Astept mai multe info! multumesc anticipat[-o<

Mada_N
01.06.2008, 22:42:15
Fetelor sunt fericita in sfarsit mi-am gasit restaurantul care imi place Regina Noptii 2 pe 4 iulie 2009 maine ma duc sa dau avansul doar pe data asta mai avea loc ce noroc k iulie si august sunt full. In sfarsit pot sta linistita acum ceva vreme dar mai ramane si formatia.:*
Buna! Si noi am vrea sa facem nunta in 2009! Nu mai sunt locuri pt vara??????? Pe nicaieri? Eu as fii vrut sa alrg unul dintre urmatoarele trei: Best, Primavera sau President 2???????? Nu mai au locuri sau tu ai vrut la regina noptii?????????? Astept rasp. te rog. mersic

Mada_N
01.06.2008, 23:00:16
buna,
eu sunt o miresica care a avut nunta la president 2, nu se impune nici un numar de persoane, platesti un avans de vreo 5 milioane, faci un contract cu ei si o sa te mai duci la ei cu vreo luna inainte de nunta sa verifici in ce stare e restaurantul si cu o saptamana inainte o sa stabilesti meniul cu ei.
Sala este aranjata de ei destul de dragut nu mai e nevoie sa dai o gramada de bani pe huse, cu banutii astia faci altceva .Meniul este destul de rezonabil eu am avut meniu de 270 lei .
Capacitatea de persoane este de 230 de pers maxim
dc mai ai nevoie de ceva sunt la dispozitia ta
pupicesti
Buna! Dar de ce a fost asa scump meniul? Ce ai avut? Ce conditii ti-au impus? Ce ai putut sa aduci?
Te rog cat mai multe info! Oare mai gasesc locuri pt vara 2009????
mersic anticipat

andreear
02.06.2008, 09:41:33
Buna Andreaa! Ai putea sa imi zici cat costa un meniu la primavera, ce pretentii au etc. Noi vrem sa facem in 2009, dar nu stam in Ro si cand vanim nu avem timp' sa umblam, noroc k am gasit site-ul acesta! oare mai gasesc locuri daca ma duc sa rezerv in vara? Cum sunt, cupati? Astept mai multe info! multumesc anticipat[-o<

Buna, sincer nu mai stiu cat este anul asta meniul al Primavera dar anul trecu era undeva la 150 ron; liber nu stiu daca mai gasesti din pacate, anul trecut viitorii nostri fini s-au decis sa se casatoreasca si vroiau tot la Primavera si cand am intrebat in august nu mai aveau locuri liber sambata pt anul asta...sper sa ai mai mult noroc! In schimb te lasa cu bautura ta, tort, aranjamente etc, sunt f flexibili, mancarea este ff bun iar servirea ireprosabila. daca mai ai nevoie de alte info te ajut cu drag!

EveningStar
02.06.2008, 13:12:57
eu o fac cu firma DJ-ului (daca te intereseaza nr. de tel cred ca ti-l pot da numai pr pm). decoratiunile din restaurant, adica 2 stalpi mari de fire forjat cu tul si flori, suporturi pt fructe si aranjamente tot din fier forjat cu tul, arcada, stalpisori la biserica si la intrare, (tot din fier forjat cu tul si flori), cufar si covor rosu (astea sunt din partea lui)+ lumanari si buchete, cocarde naturale pt miri, nasi, socrii si pt cavaler si domnisoara ma costa in jur de 500 de euro. inca nu m-am hotarat daca sa imbrac scaunele, dar mie mi se pare rezonabil la cate i-am cerut.

As vrea si eu cateva informatii despre aranjamente, pt ca ne-am hotarat si noi sa facem nunta la Bulevard, dar anul viitor. Mi-a placut f mult cum arata restaurantul. Daca ai putea sa ne pui si poze cu decoratiunile dupa nunta as fi super bucuroasa, pt ca ce ai descris tu seamana cu ce imi propusesem eu si as vrea sa vad cum arata. Si cateva detalii despre firma cu care lucrezi in Ploiesti,please....multumesc mult :) Spor la pregatiri!

lupusor
02.06.2008, 16:21:37
As vrea si eu cateva informatii despre aranjamente, pt ca ne-am hotarat si noi sa facem nunta la Bulevard, dar anul viitor. Mi-a placut f mult cum arata restaurantul. Daca ai putea sa ne pui si poze cu decoratiunile dupa nunta as fi super bucuroasa, pt ca ce ai descris tu seamana cu ce imi propusesem eu si as vrea sa vad cum arata. Si cateva detalii despre firma cu care lucrezi in Ploiesti,please....multumesc mult :) Spor la pregatiri!

buna..si eu am avut nunta tot la Bulevard..este un restaurant care se respecta..sa nu iti faci griji la mancare , tort sau servire..o sa fie totul ok. problema la mine a fost de spatiu ca am avut cam multi invitati si se micsorase ringul de dans am avut 168 de persoane iar restaurantul este recomandat pentru 120 pers. incarcat 150. in ceea ce priveste aranjamentele este bine la bulevard sa nu incarci fff mult pentru ca sala este superba. daca mai vrei sa aflii cate ceva nu ezita sa scrii..

lavy3008
03.06.2008, 14:17:54
Eu totusi am incredere si sper sa fie ok la Best. Daca mai afli ceva nou,sa ma tii si pe mine la curent.
Buna, si eu fac nunta la Best,as vrea sa te intreb ceva daca stii.Vinul stii cumva e inclus in pretul meniului sau se plateste separat? Pentru ca mie mi-au zis ca meniul va fi in jur de 160 ron, incluzand tot ce stii si tu, dar au zis ceva de genul "si vinul este la discretie, cat se bea, atat se plateste". Din asta eu inteleg ca e aparte, sau cum?Daca stii ceva, te rog spune-mi si mie ca am un stres cu chestia asta cu vinul.Pupici!

paulette
04.06.2008, 13:53:39
Buna fetelor!

Sunt o miresica noua pe acest site si vroiam sa va intreb pe cele care ati avut sau o sa aveti nunta la bulevard ce puteti sa imi spuneti despre acest restaurant? Ce culori ati folosit voi la decoratiuni, ce decoratiuni ati folosit avand in vedere ca restaurantul este destul de elegant nu as vrea sa il incarc plus alte detalii pe care vreti sa le impartasiti .Eu si cu iubi meu mergem maine sa dam avansul pentru data de 22 aug 2009.Sper ca nu v-am plictist prea rau;;) si astept raspunsurile voastre.
va pup!!:*

lupusor
04.06.2008, 15:36:59
Buna fetelor!

Sunt o miresica noua pe acest site si vroiam sa va intreb pe cele care ati avut sau o sa aveti nunta la bulevard ce puteti sa imi spuneti despre acest restaurant? Ce culori ati folosit voi la decoratiuni, ce decoratiuni ati folosit avand in vedere ca restaurantul este destul de elegant nu as vrea sa il incarc plus alte detalii pe care vreti sa le impartasiti .Eu si cu iubi meu mergem maine sa dam avansul pentru data de 22 aug 2009.Sper ca nu v-am plictist prea rau;;) si astept raspunsurile voastre.

bine ai venit...daca te uiti un pic mai sus vezi ca am spus eu cate ceva despre bulvard...am si poze de la nunta...si oricum s-a discutat fff mult despre restaurant bulevard..de fapt de toate restaurantele din ploiesti...multa bafta

paulette
04.06.2008, 17:23:49
Poti sa imi spui , te rog unde pot vedea pozele de la nunta ta?^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ Mersi multo:-)

maxine
05.06.2008, 10:18:18
Buna fetelor!

aici gasesti discutii despre bulevard http://www.miresici.ro/showthread.php?t=4392&page=9

Eu am avut sala decorata cu auriu si flori naturale, fara baloane

madutza23
05.06.2008, 13:19:22
Buna fetelor!

Buna
Cati invitati o sa aveti?

paulette
05.06.2008, 14:00:57
in jur de 100-120.

paulette
05.06.2008, 14:05:37
Maxine ai avut huse la scaune sau ai renuntat la ele? daca ai avut cum au fost- din satin alb si cu funda aurie?Sper sa nu fiu prea curioasa;;)

maxine
05.06.2008, 14:12:57
Maxine ai avut huse la scaune sau ai renuntat la ele? daca ai avut cum au fost- din satin alb si cu funda aurie?Sper sa nu fiu prea curioasa;;)

Am avut huse alb cu auriu. Am vazut restaurantul si fara huse dar nu mi-a placut

lupusor
05.06.2008, 15:08:04
Poti sa imi spui , te rog unde pot vedea pozele de la nunta ta?^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ Mersi multo:-)
vezi ca am un link mai jos pe picassa

cleoI
05.06.2008, 21:16:46
Buna, si eu fac nunta la Best,as vrea sa te intreb ceva daca stii.Vinul stii cumva e inclus in pretul meniului sau se plateste separat? Pentru ca mie mi-au zis ca meniul va fi in jur de 160 ron, incluzand tot ce stii si tu, dar au zis ceva de genul "si vinul este la discretie, cat se bea, atat se plateste". Din asta eu inteleg ca e aparte, sau cum?Daca stii ceva, te rog spune-mi si mie ca am un stres cu chestia asta cu vinul.Pupici!

buna

Eu nu cred ca este inclus.....deja anul acesta au mai crescut preturile la meniuri si sa fie 160 Ron cu tot cu vin este prea putin. Cred ca a vrut sa zica ca au la discretie ( cat de mult se bea ) dar il vei plati.
Meniul meu costa in jur de 150 ron fara bautura, fara tort doar 4 feluri de mancare + 2 cafele + apa plata.
Iar la prahova am o cunostiinta care are chiar sambata aceasta si plateste 160 ron / meniu tot fara bautura.

lavy3008
06.06.2008, 09:10:05
[quote=cleoI;883542]buna

Eu nu cred ca este inclus.....deja anul acesta au mai crescut preturile la meniuri si sa fie 160 Ron cu tot cu vin este prea putin. Cred ca a vrut sa zica ca au la discretie ( cat de mult se bea ) dar il vei plati.
Meniul meu costa in jur de 150 ron fara bautura, fara tort doar 4 feluri de mancare + 2 cafele + apa plata.
Iar la prahova am o cunostiinta care are chiar sambata aceasta si plateste 160 ron / meniu tot fara bautura.[
Da, mersi, sper sa nu creasca f mult anul asta, sper sa fie in jur de 170 ron,si sa se tina de cuvant pentru ca noua la Best ne-a zis ca or sa fie incluse in pret si aranjamentele florale si aproape toate celelalte, adica mancare, alune, piscoturi, sampanie, aperitivul de bautura(50 ml de pers). De-abia astept sa vin in august acasa(eu nu sunt in Romania) si sa vb eu personal la restaurant sa vad ce si cum.Mai astept si alte noutati daca mai auziti vreuna de la Best.Va pup

madutza23
06.06.2008, 09:37:53
Eu am facut contractul pe 150 ron. Incluse in pret sunt 4 feluri de mancare, prajiturelele (foietaj), tortul si cafele la discretie, fiecare cate vrea sa bea. Bautura nu este inclusa in pret nicaieri din cate stiu eu pentru ca nu ar fi avantajos sa ti-o evalueze ei la preturile lor de restaurant.

deea14
06.06.2008, 10:09:10
nasii mei au facut nunta la best in noiembrie 2007 si meniul a costat 150 ron cu tot inclus(4 feluri de mancare,vin ,suc,apa minerala,sampanie,tort,fructe,alune,iar la tarie doar 50 ml de persoana),dar vinul,sucul si apa minerala au fost la discretie.
eu stiu k asa e la best,nu te lasa sa aduci bautura,decat taria(pt k ei asigura doar 50 ml de persoana).

madutza23
06.06.2008, 10:19:46
nasii mei au facut nunta la best in noiembrie 2007 si meniul a costat 150 ron cu tot inclus(4 feluri de mancare,vin ,suc,apa minerala,sampanie,tort,fructe,alune,iar la tarie doar 50 ml de persoana),dar vinul,sucul si apa minerala au fost la discretie.
eu stiu k asa e la best,nu te lasa sa aduci bautura,decat taria(pt k ei asigura doar 50 ml de persoana).

Poate ca asa o fi fost dar am fost noi anul trecut sa vorbim la Best si nici pe departe nu a fost vorba de asa ceva. Deci bautura o duci de acasa si decat mancarea cu tortul sunt incluse. Va dati seama de diferentele dintre restaurante. Pai daca ar fi totul inclus nu ar mai umbla nimeni dupa vin, dupa tarii, dupa sucuri ca ar fi toate de la local si nu te-ar mai durea capul. Si toata lumea s-ar duce la Best sa faca nunta. M-ai facut curioasa si o sa ma interesez ca il stim pe seful de sala de acolo. Si va spun ce aflu.

deea14
06.06.2008, 10:35:25
Poate ca asa o fi fost dar am fost noi anul trecut sa vorbim la Best si nici pe departe nu a fost vorba de asa ceva. Deci bautura o duci de acasa si decat mancarea cu tortul sunt incluse. Va dati seama de diferentele dintre restaurante. Pai daca ar fi totul inclus nu ar mai umbla nimeni dupa vin, dupa tarii, dupa sucuri ca ar fi toate de la local si nu te-ar mai durea capul. Si toata lumea s-ar duce la Best sa faca nunta. M-ai facut curioasa si o sa ma interesez ca il stim pe seful de sala de acolo. Si va spun ce aflu.
Pai si noi am fost anul trecut la best si noua la fel ne-a zis(cum le-a zis nasilor nostri),totul inclus,iar taria numai 50 ml /pers.iar pe 2008 ne-a spus k va fi meniul cu 10 ron mai mult
chiar am sunat-o pe nasa mea acum(ma gandeam k m-a lasat memoria) si mi-a confirmat ce am scris mai sus.
oricum restaurantul e super,singurul dezavantaj era k avea 140 locuri,acum am inteles k l-au marit la 180 de locuri

deea14
06.06.2008, 10:37:43
noi anul trecut am vorbit direct cu patronul restaurantului,nu cu seful de sala

madutza23
06.06.2008, 10:39:38
Da asa o fi nu ma contrazic pana nu stiu ceva sigur, dar totusi imi par diferente fata de alte restaurante care nu prea se justifica
Pup

madutza23
06.06.2008, 10:49:09
Mai este o miresica care a avut nunta de 24 sau 25 Mai si spunea ca a avut 147 ron- 4 feluri de mancare, tort si 2 cafele nu scria nimik de bautura. Eu tot sunt in dubii :-? ;))

deea14
06.06.2008, 11:04:49
Mai este o miresica care a avut nunta de 24 sau 25 Mai si spunea ca a avut 147 ron- 4 feluri de mancare, tort si 2 cafele nu scria nimik de bautura. Eu tot sunt in dubii :-? ;))
crezi ce vrei pana la urma
dar i-am ajutat pe nasii mei sa pregateasca nunta si te asigur k au cumparat doar whisky si martini.
in rest totul a fost de la restaurant
si nu cred k au cumparat restul bauturii pe ascuns si au dus-o la restaurant=))

madutza23
06.06.2008, 11:24:20
crezi ce vrei pana la urma
dar i-am ajutat pe nasii mei sa pregateasca nunta si te asigur k au cumparat doar whisky si martini.
in rest totul a fost de la restaurant
si nu cred k au cumparat restul bauturii pe ascuns si au dus-o la restaurant=))

Eu nu vreau sa contest ce zici tu dar eu contest pretul meniului. Pentru ca sunt situatii in care bautura si apa sunt de la restaurant dar pretul se ridica. Eu la asta ma refer. Am prieteni care fac nunta la Hipodrom si au meniul 170 ron fara bautura, fara tort, fara nimik decat 4 feluri de mancare si 2 cafele, eu ti-am zis cat dau pe meniu, tu banuesc ca tot pe la banii astia te invarti iar astia de la Best au acelasi meniu dar pe deasupra au si vinul si apa incluse in pret. Automat e meniul mult mai mic fata de tot ce s-a vorbit pana acum. Si noi am avut un prieten care a avut apa de la restaurant dar la sfarsit cand s-a facut calculul apa a fost calculata separat si au platit separat.

lavy3008
06.06.2008, 18:40:30
Mersi mult de tot, nici nu stii ce fericita m-ai facut>:D< Deci am inteles bine, ca sunt toate incluse in pretul meniului, dar multe fete de pe aici imi spuneau ca este cam putin meniul ca sa asigure toate astea si ca sigur voi plati aparte bautura. Mersi mult de tot. Pupici!:*

lavy3008
06.06.2008, 18:49:05
Ti-as fi recunoscatoare daca te-ai interesa si ne-ai spune ce ai aflat pentru ca vad ca parerile sunt impartite.Noua asa ne-au spus, ca toate alea ni le dau ei, mi se pare ca era vorba doar de suc sau nu stiu despre ce , sa cumparam noi, in rest ofera ei tot. Sper sa afli cate ceva despre asta. Mersi mult. pupici

auraszablau
08.06.2008, 12:11:51

Buna Lavy
Noi cand am facut contractul ni s-a spus ca vinul este inclus in pretul meniului de 160 lei si este la discretie, deci nu platesti nimic in plus. Am intrebat de mai multe ori ca sa fim siguri si am vb si cu alte miresici care au facut la Best. Este inclus in pret!!! De crescut poate va mai creste putin meniul, noua ne-a zis ca maxim 10 lei, cat de curand vom merge sa discutam fiindca mai avem putin pana la nunta\:D/ . Eu una, nu-mi fac griji deloc in privinta resturantului, sunt sigura ca va iesi bine, asa ca te sfatuiesc sa stai linistita. Imediat ce vb cu ei, te anunt si pe tine>:D<

lavy3008
09.06.2008, 13:09:00
:*
Buna Lavy
Noi cand am facut contractul ni s-a spus ca vinul este inclus in pretul meniului de 160 lei si este la discretie, deci nu platesti nimic in plus. Am intrebat de mai multe ori ca sa fim siguri si am vb si cu alte miresici care au facut la Best. Este inclus in pret!!! De crescut poate va mai creste putin meniul, noua ne-a zis ca maxim 10 lei, cat de curand vom merge sa discutam fiindca mai avem putin pana la nunta\:D/ . Eu una, nu-mi fac griji deloc in privinta resturantului, sunt sigura ca va iesi bine, asa ca te sfatuiesc sa stai linistita. Imediat ce vb cu ei, te anunt si pe tine>:D<
Mersi mult de tot, m-ai facut foarte fericta, si mai astept vesti de la tine.Iti doresc mult spor la pregatiri, ca voi mai aveti putin si sper sa iasa asa cum va doriti voi. Pupici multi:*

madutza23
09.06.2008, 15:46:25
Fetelor ce sa va zic e bun pretul meniului. Am stat si m-am gandit ca de fapt atat ajunge si la mine 165-170 ron cu tot cu bautura, deci tot cam ala este pretul. Va dati seama ca nu aveau cum sa piarda ei prea mult. E bine din punctul de vedere ca nu mai alergati voi dupa bautura in rest sunt aceleasi preturi.

madii113
10.06.2008, 19:40:10
Fetelor am fost la Marlen, au liber pe 13 septembrie si multe duminici deci pot face nunta anul asta dar au niste conditii ciudatele.
In schimb s-a deschis un restaurant nou la Aurora. Stie cineva ceva de el?
Restaurant Magic, azi am vb cu seful si trebuie sa ma duc sa-l vad.
Meniul 4 feluri cam 130 ron discutabil, au si formatie cam 1000 eur discutabil si cica sala ar fi deja aranjata cu huse si fetze de masa.
Si au si locuri pentru anul asta, ca sa nu mai plang ca sunt chiar asa intarziata cu nunta.
Va pup pe toate.
Daca stiti ceva de mirificul restaurant astept pareri.

EveningStar
11.06.2008, 00:37:44
Rog fetele care au facut la bulevard sa ma ajute si pe mine cu meniul. Nu as vrea sa ma aventurez la ceva complicat si sa nu placa invitatilor. Inteleg ca formatia lor canta toata noaptea? Cam ce suma v-a cerut formatia. Si cum a fost:ati incheiat cu ei contract, cam cu cat timp inainte ati vorbit, canta si muzica populara, au repertoriul bogat? Cat ati platit avans formatiei? Fac pauze dese? Trebuie sa aduc si eu un CD?Cine o sa puna acel CD, tot ei cand fac pauza?Sau imi trebuie si DJ?

Ma tot gandesc ce aranjamente sa facem la sala. Auriul merge f bine, dar cred ca si verdele sau crem. Ce parere aveti? Nu au fost nemultumiti invitatii datorita separeurilor? Unii nu pot vedea pe ringul de dans. Trebuie sa ma gandesc bine cum ii asez.

multumesc.

iubi_felicia2000
11.06.2008, 06:54:24
ati mai aflat ceva despre "da vinci" ????????????^:)^ ^:)^ ^:)^

apostol_geanina
11.06.2008, 17:27:40
[quote=khymera;648631]auauauau! am gresit, vorbeam de sala polivalenta de sus, dar si clasicul e dragut. oricum servirea si mancarea sunt aceleasi (am stat un pic cu sufletul la gura dar n-am avut absolut nimic de reprosat!!)[/quote
Fericita miresica, actualmente sotie, imi poti spune cu cine ai amenajat sala, te rog...!!!^:)^ ca eu nu am fost decat la 2 firme si nu m-am hotarat inca...ce nuanta ai folosit? din experienta ta... mergea rosu?
Si eu fac nunta la central- sala polivalenta #-o si sincer am emotii din ce in ce mai mari...toata lumea m-a descurajat (si pe acest forum am mai auzit cate ceva) referitor la servire:ca mancare se aduce rece, ba ca pestele a fost stricat...ca la ora 1 a.m. s-a terminat sucul!la tine cum a fost?Te-a lasat sa duci ceva de acasa (cafea, apa minerala?) >:/raspunde-mi p.m. ,daca vrei te rog!
te pup si-ti multumesc!

Buna!...si eu am facut nunta la Central, la Polivalenta pe 01.03.2008:) . Iti spun sincer ca nu ai de ce sa-ti faci griji.....contrar asteptarilor mele totul a fost super! Salonul este de departe cel mai impunator, elegant, ospatarii sunt f atenti, meniul a fost ok..eu ma declar foarte multumita de serviicle oferite de Central.
Avand in vedere ca eu am facut nunta pe 1 Martie:D ...am ales ca si culori dominante alb cu rosu..si sa stii ca sunt tare de efect...imi pare rau ca nu am in momentul de fata poze, dar o sa revin cu cateva imagini in zilele urmatoare.
Am incercat sa negociem in ceea ce priveste apa si cafeaua...dar nu am reusit..in fond de aici se scot ei ( apa, painea, tortul, cafeaua cantaresc foarte mult in meniu).
Daca mai ai si alte intrebari..te ajut cu mare placere! Nu-ti mai face griji in privinta localului, concentreaza-te pe alte aspecte!
Spor la pregatiri!

Liv
28.06.2008, 15:16:53
Eu cred ca cel mai bine este sa faceti nunta intr-o locatie care vi se potriveste, si ink ceva SCAPATI DE ORASSSSSS:-SS ......pe mine una ma streseaza nunta in oras...mi se pare mult mai relaxant intr-o locatie mai retrasa. Parerea mea...

madii113
01.07.2008, 18:16:29
Buna fetelor,
In cele din urma am gasit restaurantul stiti ca eram stresata acu 1 luna ca nu gasesc.
Au liber pe 20 sept la best 170 ron meniul 4 feluri mancare cu vin, apa min, fructe,piscoturi, sampanie, aranjarea salii cu baloane si flori.
In schimb s-a deschis la Aurora restaurantul magic au liber tot octombrie daca se mai grabeste cineva ca mine iar meniul e 140 ron 4 feluri de mancare, cafea si apa minerala.
Totul este nou sala destul de incapatoare cam 180 locuri si un ring de dans f mare.

auraszablau
02.07.2008, 09:04:40
Buna fetelor,
In cele din urma am gasit restaurantul stiti ca eram stresata acu 1 luna ca nu gasesc.
Au liber pe 20 sept la best 170 ron meniul 4 feluri mancare cu vin, apa min, fructe,piscoturi, sampanie, aranjarea salii cu baloane si flori.
In schimb s-a deschis la Aurora restaurantul magic au liber tot octombrie daca se mai grabeste cineva ca mine iar meniul e 140 ron 4 feluri de mancare, cafea si apa minerala.
Totul este nou sala destul de incapatoare cam 180 locuri si un ring de dans f mare.
Pana la urma ai ales Best sau Aurora?
Oricummi-ai dat o veste buna, eu fac la Best si ma temeam ca ar fi crescut meniul de anul trecut de cand am rezervat noi. Cand am rezervat, era meniul 160 lei, ne-au spus de atunci ca s-ar putea sa creasca in fc de inflatie, dar nu va fi cu mai mult de 10 lei. Imediat dupa rezervare au explodat preturile la ulei, paine....etc., si ne cam temeam sa nu se ridice cu mai mult de 170. #:-S Oricum pana la sfarsitul saptamanii mergem sa vb.

madii113
02.07.2008, 22:48:15
Pana la urma ai ales Best sau Aurora?
Oricummi-ai dat o veste buna, eu fac la Best si ma temeam ca ar fi crescut meniul de anul trecut de cand am rezervat noi. Cand am rezervat, era meniul 160 lei, ne-au spus de atunci ca s-ar putea sa creasca in fc de inflatie, dar nu va fi cu mai mult de 10 lei. Imediat dupa rezervare au explodat preturile la ulei, paine....etc., si ne cam temeam sa nu se ridice cu mai mult de 170. #:-S Oricum pana la sfarsitul saptamanii mergem sa vb.
La aurora este restaurantul nou, am vazut si bucataria si ceva poze de cum vor fi mesele aranjate.
Iar in privinta best stai linistita.Ei prefera calitatea si se tin intotdeauna de cuvant.
O colega a fost la nunta acu 2 sptamani si a zis ca mancarea a fost fff buna iar servirea ireprosabila.
Deci nu iti face griji.
Mie nu mi-a placut sala de jos deoarece era f mica iar cea de la vest este imens.

auraszablau
03.07.2008, 08:30:39
La aurora este restaurantul nou, am vazut si bucataria si ceva poze de cum vor fi mesele aranjate.
Iar in privinta best stai linistita.Ei prefera calitatea si se tin intotdeauna de cuvant.
O colega a fost la nunta acu 2 sptamani si a zis ca mancarea a fost fff buna iar servirea ireprosabila.
Deci nu iti face griji.
Mie nu mi-a placut sala de jos deoarece era f mica iar cea de la vest este imens.
#:-S calitatea e cea mai importanta! Noi facem in sala de 175 pers si vom avea max 120 invitati prezenti, deci ne descurcam cu spatiul. Deseara mergem sa vb detaliile, asa repede trece timpul...<:-P

mihocica
13.07.2008, 20:40:48
[quote=lorytr;674029]

Buna!...si eu am facut nunta la Central, la Polivalenta pe 01.03.2008:) . Iti spun sincer ca nu ai de ce sa-ti faci griji.....contrar asteptarilor mele totul a fost super! Salonul este de departe cel mai impunator, elegant, ospatarii sunt f atenti, meniul a fost ok..eu ma declar foarte multumita de serviicle oferite de Central.
Avand in vedere ca eu am facut nunta pe 1 Martie:D ...am ales ca si culori dominante alb cu rosu..si sa stii ca sunt tare de efect...imi pare rau ca nu am in momentul de fata poze, dar o sa revin cu cateva imagini in zilele urmatoare.
Am incercat sa negociem in ceea ce priveste apa si cafeaua...dar nu am reusit..in fond de aici se scot ei ( apa, painea, tortul, cafeaua cantaresc foarte mult in meniu).
Daca mai ai si alte intrebari..te ajut cu mare placere! Nu-ti mai face griji in privinta localului, concentreaza-te pe alte aspecte!
Spor la pregatiri!

casa de piatra...
si eu fac nunta la biserica sf imparati ...si am ceva curiozitati (cit a costat, cum au fost preotii )
si deasemenea mari emotii cu centralul....am vrut sa stabilesc meniul ....dar seful de rest pur si simplu nu vrea...imi tot zice ca sa astept ...inainte cu 1 sap se stab meniul (zice el) iar eu vreau sa fac menul sa l aive fiecare pe masa
poti sa mi zici ceva si despre meniu?
din ce a fost alcatuit?...cit a costat?

mihocica
13.07.2008, 20:43:20
Buna fetelor!

bine ai venit printre noi

mihocica
13.07.2008, 20:51:28
Va pupik!
am fost la un botez acolo
a fost o servire impecabila ...sala a fost aranjata
dar sa nu faci greseala sa iei formatia lor....nu stiu decat 5 manele si le repeta la nesfarsit si faceau fff multe pauze.....muzica a stricat totul

oana189
13.07.2008, 22:56:58
buna!!am nunta in august la regina noptii....aveti idee cat costa meniul anul acesta?;))

CONT-INCHIS-047
14.07.2008, 17:40:01
haideti sa va spun ce am auzit eu de Prahova...anul trecut ne-a spus directorul ca meniul a variat de la 100 la 150 Ron si ca nu va creste decat cu max 10 Ron anul asta adica ar fi insemnat sa fie intre 110 si 160.In contractul nostru este specificat ca daca nu vom avea atatea persoane pt cat am incheiat contractul si daca meniul este mai mic de 150 Ron vom plati inca 10% din meniu pt fiecare persoana.Am aflat de la 3 persoane diferite ca meniul ar fi fost 180 Ron fara pic de bautura (nici macar o apa), fara tort...doar cele 4 feluri de mancare, si la sfarsit, cu toate ca au avut mai multe pers decat era specificat in contract si meniul a fost peste 150 Ron, le-a mai luat si 10 % din meniu pentru chiria salii. A fost o veste destul de trista pt mine...daca meniul e 180 ROn si imi mai ia si 10 % din meniu/persoana, asta inseamna ca se ridica la 200 ROn/pers?????si fara bautura, fara tort, fara aranjamente...sa fie oare asa de scump???Anul trecut in octombrie a fost tacamul 120 ROn si au avut si inghetata in pretul asta...sa fie oare diferenta de 80 Ron???Ce ma sfatuiti sa fac?

luci_ana
14.07.2008, 18:16:57
haideti sa va spun ce am auzit eu de Prahova...anul trecut ne-a spus directorul ca meniul a variat de la 100 la 150 Ron si ca nu va creste decat cu max 10 Ron anul asta adica ar fi insemnat sa fie intre 110 si 160.In contractul nostru este specificat ca daca nu vom avea atatea persoane pt cat am incheiat contractul si daca meniul este mai mic de 150 Ron vom plati inca 10% din meniu pt fiecare persoana.Am aflat de la 3 persoane diferite ca meniul ar fi fost 180 Ron fara pic de bautura (nici macar o apa), fara tort...doar cele 4 feluri de mancare, si la sfarsit, cu toate ca au avut mai multe pers decat era specificat in contract si meniul a fost peste 150 Ron, le-a mai luat si 10 % din meniu pentru chiria salii. A fost o veste destul de trista pt mine...daca meniul e 180 ROn si imi mai ia si 10 % din meniu/persoana, asta inseamna ca se ridica la 200 ROn/pers?????si fara bautura, fara tort, fara aranjamente...sa fie oare asa de scump???Anul trecut in octombrie a fost tacamul 120 ROn si au avut si inghetata in pretul asta...sa fie oare diferenta de 80 Ron???Ce ma sfatuiti sa fac?
Dar nu ai incheiat un contract pe un anume meniu? Nu stiu...mergi sa vb cu ei. Oricum nu ai mare lucru de facut....ca locuri libere in oras nu prea gasesti. Ar fi chiar fara obraz sa faca asta

CONT-INCHIS-047
14.07.2008, 18:28:40
Dar nu ai incheiat un contract pe un anume meniu? Nu stiu...mergi sa vb cu ei. Oricum nu ai mare lucru de facut....ca locuri libere in oras nu prea gasesti. Ar fi chiar fara obraz sa faca asta

Nu am incheiat pe un anume meniu...au spus ca stabilim meniul cu 2 sapt inainte...nu am vrea in alta parte, dar sunt foarte tensionata...nu as vrea sa cred ca este asa de scump...doar nu e restaurant de lux ca sa fie cel mai cu mot din tot orasul.Noi l-am ales pentru ca auzisem ca meniul este la fel ca si in alte parti si ca aveau de gand (ceea ce s-a si intamplat) sa il renoveze

andreear
14.07.2008, 19:32:16
Nu am incheiat pe un anume meniu...au spus ca stabilim meniul cu 2 sapt inainte...nu am vrea in alta parte, dar sunt foarte tensionata...nu as vrea sa cred ca este asa de scump...doar nu e restaurant de lux ca sa fie cel mai cu mot din tot orasul.Noi l-am ales pentru ca auzisem ca meniul este la fel ca si in alte parti si ca aveau de gand (ceea ce s-a si intamplat) sa il renoveze

Intiai vroiam sa te intreb daca in contract nu ai specificat daca ei ofera si apa, cafea sau alcool...si apoi vroiam sa iti zic ca cel mai bine ar fi sa te duci la ei si sa ii intrebi , din curiozitate ca si cum nimic nu s-ar fi intimplat, cat mai e meniul anul asta, ca doar va pregatiti si voi de nunta....mult succes, sper sa nu ai nici o problema!!!>:D< >:D< >:D<

mgh83
14.07.2008, 23:15:53
buna!!am nunta in august la regina noptii....aveti idee cat costa meniul anul acesta?;))
La "Regina Noptii" anul acesta meniul este 150Ron - 4 feluri de mancare, apa minerala si 2 cafele iar anul viitor va ajunge maxim la 170Ron.

CONT-INCHIS-047
15.07.2008, 13:51:28
Intiai vroiam sa te intreb daca in contract nu ai specificat daca ei ofera si apa, cafea sau alcool...si apoi vroiam sa iti zic ca cel mai bine ar fi sa te duci la ei si sa ii intrebi , din curiozitate ca si cum nimic nu s-ar fi intimplat, cat mai e meniul anul asta, ca doar va pregatiti si voi de nunta....mult succes, sper sa nu ai nici o problema!!!>:D< >:D< >:D<

In contractul meu scrie asa:
Art. 1...obiectul contractului
Art.2. Obligatiile prestatorului
1. Sa puna la dispozitia beneficiarului sala restaurantului amintita mai sus, cu toate dotarile coresp.
2. Asigura servirea meselor cu personal propriu
Art.3. Obligatiile eneficiarului
1. Contractul se incheie pt un nr min de...persoane.Beneficiarul se obliga sa achite valoarea prezentului contract dar nu mai putin de 150 Ron/persoana
Art4....despre suma data in avans

Art.5. In cazul in care renunti la servicii...pierzi avansul

ART 6. In cazul nerespectarii prevederilor de la art 3. prestatorul este de acord sa incaseze suma contractata mai putin 10% din valoarea acesteia, in functie de nr de persoane
Art 7. Eventualele datorii referitoare la desfasurarea mesei festive se vor stabili de comun acord cu cel putin 7 zile anterior acestei festivitati........si inca 3 articole in care zice ca s-a incheiat contractul cu dispozitiile codului civil, sa se respecte de buna credinta si eventualele neintelegeri se solutioneaza amiabil si ca s-a incheiat in 2 exemplare...

Avand in vedere acestea...care ar fi primul pas pe care ar trebui sa il fac?

Deea2
15.07.2008, 14:48:21
M-am mai linistit putin...viitorul sot a fost la intalnirea cu directorul :D In urma acesteia am aflat ca este libera data de 20 septembrie si am stabilit si ziua pentru incheierea contractului...duminica aceasta.Sunt asa de bucuroasa...:D :D.Va povestesc dupa aceea ce am discutat, ce am stabilit si alte pareri. :*

Buna

bine ca am gasit pe cineva care face nunta la Prahova:)
noi facem nunta pe 25 oct in sala mare
vorbeam zilele trecute cu o prietena care face nunta in septembrie la Turist si mi-a zis ca tacamul e 120 ron in care intra pe langa cele 4 feluri de mancare si apa, sucurile si fructele
la prahova, ni s-a spus ca in meniul de 150 ron intra doar mancarea...plus chiria salii de 10% trebuie sa o platim....
si ma intreb daca nu cumva ne-am cam luat teapa:(

madutza23
15.07.2008, 15:22:30
Iti raspund la intrebarea de la lautari. Meniul la noi este format din: 4 feluri de mancare, cafea la discretie, prajituri la inceput si tortul este inclus in meniu iar pe langa toate astea o camera la hotel. Pe langa astea eu aduc apa minerala, vinul, tariile si fructele. Pretul meniului scris in contract este de 150 ron.
Am mai vazut chestii de genul ca am apa minerala inclusa dar dak faceti un calcul o persoana bea max 2 litri de apa minerala si asta inseamna 1.4 ron (Perla Harghitei) deci nu e cine stie ce inclus. Daca va uitati la toate preturile sa stiti ca tot pe acolo se invart toti nu iti da nimeni cine stie ce reducere. Si daca eu am cu 10-20 de ron mai mult sau mai putin invitatii tot suma aia o dau dar. Asa ca sfatul meu este sa stati linistite si sa va bucurati de fiecare moment din organizarea acestei nunti cat si de nunta propriu-zisa.
Ahh si apropo si eu am chiria salii 1200 ron la mine e pret fix.
Pup!:*

madutza23
15.07.2008, 15:35:59
Referitor la sala Polivalenta de la Central hai sa va zic niste faze. Prietenul sotului meu a facut acolo anul trecut. In primul rand cand au ajuns acolo la local dupa cununia religioasa a venit un ospatar la ginerica si ia zis sa dea si el o sticla de whisky ca sa aiba seful de sala grija de servire, de nunta de...... abureli din astea. Omul a dat ce sa faca ca sa fie totul bine. Si-au ales ei tortul si le-au precizat la aia ca ei nu vor statuete din alea pe tort ca le luat vreo 60 ron pe alea si au zis ca nu vor. Cand a venit tortul avea statuete:O , nici o problema trecem peste. Cand sa plateasca le-a zis ginerica: "mai lume buna eu nu am vrut statuete din alea!" Raspuns sef sala: "stai linistit mosule ca sunt din partea casei!" Cand au ajuns acasa cu un bon din ala de casa kilometric erau trecute si statuetele bine-inteles:-&
In plus peste astea va stun cum parearea mea ca invitat: servirea a fost execrbila dak indrazneai sa le ceri ceva la fetele alea pai iti trantea furculitza pe masa de sarea paharul si sa uita la noi de parca ii furasem butelia;)) . Inghetata care ne-au servit-o poate dak ne dadeau ceva paie o puteam savura. Pacat de acel loc ca e o sala super dar oamenii mai ales seful de sala este acelasi mafoit de pe vremea lu' Ceausescu care are conceptii invechite.
Sfatul meu este sa fi-ti cu ochii pe ei nu neaparat voi, cineva din familie, ca altfel va strica imaginea nuntii. Nu vreau sa sperii pe nimeni, vreau doar sa va avertizez ca si prietenul nostru dak ar fi stiut ar fi fost mult mai atent.
Pe langa toate astea ii s-a cerut spaga la ospatari de 1000 ron.

Deea2
15.07.2008, 15:46:02
Referitor la sala Polivalenta de la Central hai sa va zic niste faze. Prietenul sotului meu a facut acolo anul trecut. In primul rand cand au ajuns acolo la local dupa cununia religioasa a venit un ospatar la ginerica si ia zis sa dea si el o sticla de whisky ca sa aiba seful de sala grija de servire, de nunta de...... abureli din astea. Omul a dat ce sa faca ca sa fie totul bine. Si-au ales ei tortul si le-au precizat la aia ca ei nu vor statuete din alea pe tort ca le luat vreo 60 ron pe alea si au zis ca nu vor. Cand a venit tortul avea statuete:O , nici o problema trecem peste. Cand sa plateasca le-a zis ginerica: "mai lume buna eu nu am vrut statuete din alea!" Raspuns sef sala: "stai linistit mosule ca sunt din partea casei!" Cand au ajuns acasa cu un bon din ala de casa kilometric erau trecute si statuetele bine-inteles:-&
In plus peste astea va stun cum parearea mea ca invitat: servirea a fost execrbila dak indrazneai sa le ceri ceva la fetele alea pai iti trantea furculitza pe masa de sarea paharul si sa uita la noi de parca ii furasem butelia;)) . Inghetata care ne-au servit-o poate dak ne dadeau ceva paie o puteam savura. Pacat de acel loc ca e o sala super dar oamenii mai ales seful de sala este acelasi mafoit de pe vremea lu' Ceausescu care are conceptii invechite.
Sfatul meu este sa fi-ti cu ochii pe ei nu neaparat voi, cineva din familie, ca altfel va strica imaginea nuntii. Nu vreau sa sperii pe nimeni, vreau doar sa va avertizez ca si prietenul nostru dak ar fi stiut ar fi fost mult mai atent.
Pe langa toate astea ii s-a cerut spaga la ospatari de 1000 ron.

iti multumesc ca mi-ai raspuns si ai dreptate ca ar trebui sa ne bucuram de eveniment in sine....
oricum faptul e consumat si mergem inainte!
eu il cunosc pe Bogdan, directorul hotelului si sper sa nu avem probleme cu ospatarii , dar bine ca mi-ai spus ca sa ii pun in vedere dinainte despre atitudinea ospatarilor.
cand am dat avansul chiar l-am intrebat cat se da pt fiecare ospatar la final.,..si ne-a spus ca maxim 100 ron de caciula.
cu Turist -ul tot sunt nedumerita pt ca prietena mea care face nunta acolo mi-a spus ca ii da si apa si sucuri la discretie ( dar cat de mult se poate bea???) , fructe si tort DAR!!! chiria salii este 2500 ron. tu dai doar 1200 ron.
f interesant.....nu?

madutza23
15.07.2008, 16:04:07
iti multumesc ca mi-ai raspuns si ai dreptate ca ar trebui sa ne bucuram de eveniment in sine....
oricum faptul e consumat si mergem inainte!
eu il cunosc pe Bogdan, directorul hotelului si sper sa nu avem probleme cu ospatarii , dar bine ca mi-ai spus ca sa ii pun in vedere dinainte despre atitudinea ospatarilor.
cand am dat avansul chiar l-am intrebat cat se da pt fiecare ospatar la final.,..si ne-a spus ca maxim 100 ron de caciula.
cu Turist -ul tot sunt nedumerita pt ca prietena mea care face nunta acolo mi-a spus ca ii da si apa si sucuri la discretie ( dar cat de mult se poate bea???) , fructe si tort DAR!!! chiria salii este 2500 ron. tu dai doar 1200 ron.
f interesant.....nu?

Sa nu confunde cu cat a dat avans. Pentru ca si noi am dat 2500 avans dar pe contract scrie chiria salii este de 1200 ron, restul de 1300 ii scade la final. Peste astia trebuie sa mai dam inca 2500 avans. Referitor la apa si sucuri nu stiu sigur, sigur dar eu inseara asta ma duc impreuna cu sotiorul sa vorbim cu patromul de acolo sa-i mai dam niste banutzi si voi afla toate detaliile, asa ca maine va spun tot;)) , va dau raportul.
Eu propun sa ne relaxam ca oricum nu mai avem ce sa facem si in ziua nuntii sa fim cu geana pe ei:-w /:) :))

CONT-INCHIS-047
15.07.2008, 16:23:14
Buna

bine ca am gasit pe cineva care face nunta la Prahova:)
noi facem nunta pe 25 oct in sala mare
vorbeam zilele trecute cu o prietena care face nunta in septembrie la Turist si mi-a zis ca tacamul e 120 ron in care intra pe langa cele 4 feluri de mancare si apa, sucurile si fructele
la prahova, ni s-a spus ca in meniul de 150 ron intra doar mancarea...plus chiria salii de 10% trebuie sa o platim....
si ma intreb daca nu cumva ne-am cam luat teapa:(

Buna.In primul rand in contract spune ca doar daca nu vin atatea pers pt cat ai incheiat contract se plateste chiria iar de plata ospatarilor nu zice nimic...spune ca ei asigura servirea si presupun ca si costurile...doar sunt angajatii lor nu ai mei pana la urma...daca aflii ceva, da-mi si mie un PM te rog.Eu voi face la fel.In weekendul urmator...pe 26 o sa mergem pana acolo sa vedem ce si cum...eventual vb cu seful de sala...

madutza23
15.07.2008, 16:40:30
Buna.In primul rand in contract spune ca doar daca nu vin atatea pers pt cat ai incheiat contract se plateste chiria iar de plata ospatarilor nu zice nimic...spune ca ei asigura servirea si presupun ca si costurile...doar sunt angajatii lor nu ai mei pana la urma...daca aflii ceva, da-mi si mie un PM te rog.Eu voi face la fel.In weekendul urmator...pe 26 o sa mergem pana acolo sa vedem ce si cum...eventual vb cu seful de sala...

Eu la Central stiu ca se platete chiria salii, si stiu asta de la mai multe persoane diferite. Iar de spaga ospatarilor normal ca nu scrie in contract ca e spaga. Dak te certi cu ei de la inceput o sa aiba ei grija sa iti "aranjeze" nunta, asa ca, calmeaza-te pana te vezi cu treaba rezolvata si dupa aia nu le mai dai nimik. Prietenul nostru le-a dat decat 500 Ron. Nu e in avantajul nostru sa ne ducem cu gura mare la ei inainte de nunta.

mgh83
15.07.2008, 23:07:04
Pt cele care fac la "Regina Noptii"..ati semnat vreun contract, ati primit vreo chitanta pt avans?La noi totul a fost stabilit verbal...atat.Nu ni s-a dat nici macar o chitanta pe motiv ca "suntem oameni seriosi" si ca sunt ocupati cu servirea, am fost trecuti doar pe un caiet cu suma data.Cand citesc atatea, ma cam sperii...sper sa nu avem probleme.

madutza23
16.07.2008, 08:59:48
Buna fetelor,
Hai sa va povestesc.
Am fost aseara la Hotel si am vorbit si m-am linistit total.
Am meniul 150 ron batut in cuie, de fapt tot suma asta este trecuta si in contract. Meniul cuprinde urmatoarele: 4 feluri mancare, tortul, prajituri si alune, fructe, apa minerala la discretie, suc la discretie -Cola si Fanta si cafea la discretie (cafea servim tot timpul, cine vrea comanda la bar). Am dat chiria salii 1200 si ne-a zis si de ospatari ca in general spaga lor merge de la 50 pana la 100/ospatar cat vrem sa le dam nu este o obligatie dar o sa le dam o parte la inceput si restul la sfarsit sa fie finutzi si atenti. Pana la urma spaga la ospatari dam si la restaurant normal ca dam si la nunta.
Eu zic ca e super ok.

CONT-INCHIS-047
16.07.2008, 14:12:36
Eu la Central stiu ca se platete chiria salii, si stiu asta de la mai multe persoane diferite. Iar de spaga ospatarilor normal ca nu scrie in contract ca e spaga. Dak te certi cu ei de la inceput o sa aiba ei grija sa iti "aranjeze" nunta, asa ca, calmeaza-te pana te vezi cu treaba rezolvata si dupa aia nu le mai dai nimik. Prietenul nostru le-a dat decat 500 Ron. Nu e in avantajul nostru sa ne ducem cu gura mare la ei inainte de nunta.

Nu stiu de unde ti-ai dat tu seama ca as fi eu nervoasa de imi ceri sa ma calmez...faza e ca oricum dam ceva ospatarilor, dar sa nu imi spuna mie cineva cat sa dau ca mi se pare de prost gust si mai ales daca nu scrie in contract...daca sunt multumita dau...daca nu nu si gata...eu am o alta problema pentru care am cerut solutionari si nu consolari...la 10-20 Ron in plus la un meniu incarcat, la 200 persoana inseamna 20-40 mil...chiria salii 10% din meniu, plata ospatarilor si alte chestii se aduna la sfarsit.De ce sa nu am o luna de miere frumoasa de banii astia si trebuie sa ma consolez.Nu am spus ca ma duc sa ma cert...nu stiu de unde ai inteles tu asa ceva

madutza23
16.07.2008, 14:42:46
Nu stiu de unde ti-ai dat tu seama ca as fi eu nervoasa de imi ceri sa ma calmez...faza e ca oricum dam ceva ospatarilor, dar sa nu imi spuna mie cineva cat sa dau ca mi se pare de prost gust si mai ales daca nu scrie in contract...daca sunt multumita dau...daca nu nu si gata...eu am o alta problema pentru care am cerut solutionari si nu consolari...la 10-20 Ron in plus la un meniu incarcat, la 200 persoana inseamna 20-40 mil...chiria salii 10% din meniu, plata ospatarilor si alte chestii se aduna la sfarsit.De ce sa nu am o luna de miere frumoasa de banii astia si trebuie sa ma consolez.Nu am spus ca ma duc sa ma cert...nu stiu de unde ai inteles tu asa ceva

Sti care e faza acum chiar te vad ca esti nervoasa. Ar fi trebuit sa sti scuza-ma anumite chestii de care stie toata lumea, referitor la ospatari, si o sa vezi ca iti spune de la obraz. La Hipodrom le-a cerut prietenilor mei care fac sambata nunta 16 mil pt ospatari ca au 16 ospatari si peste tot asta este tariful. Aseara patronul de la Turist imi dadea exemplu Centralul exect cu faza de 10% din meniu chiria salii, deci dupa parerea mea se stiu practicile de la Central. Si sti de ce trebuie sa le dai la ospatari pentru ca nu sunt angajatii lor permanenti ii contracteaza doar pentru evenimente si nu ii platesc ei ii platiti voi.
Parerea mea, pastreza atitudinea aia pentru altcineva ca pana la urma eu nu am zis nimic cu rautate. Si daca ti-i s-a parut ca vreau sa te consolez ma scuzi ca mi-am permis o asa nesimtire.

andreear
16.07.2008, 16:25:27
Sti care e faza acum chiar te vad ca esti nervoasa. Ar fi trebuit sa sti scuza-ma anumite chestii de care stie toata lumea, referitor la ospatari, si o sa vezi ca iti spune de la obraz. La Hipodrom le-a cerut prietenilor mei care fac sambata nunta 16 mil pt ospatari ca au 16 ospatari si peste tot asta este tariful. Aseara patronul de la Turist imi dadea exemplu Centralul exect cu faza de 10% din meniu chiria salii, deci dupa parerea mea se stiu practicile de la Central. Si sti de ce trebuie sa le dai la ospatari pentru ca nu sunt angajatii lor permanenti ii contracteaza doar pentru evenimente si nu ii platesc ei ii platiti voi.
Parerea mea, pastreza atitudinea aia pentru altcineva ca pana la urma eu nu am zis nimic cu rautate. Si daca ti-i s-a parut ca vreau sa te consolez ma scuzi ca mi-am permis o asa nesimtire.

Draga mea, Anca nu a fost deloc nervoasa ci ingrijorata de ceea ce i s-ar pute intimpla, cred ca stia si ea de plata ospatarilor, asta e valabila la orice restaurant, pe ea o ingrijora cresterea f mare a pretului meniului si cerea un sfat, cum sa reactioneze si ce sa faca ca sa afle starea exacta dar .....vad ca azi esti putin cam acida...se mai intimpla mai sunt si zile de astea!!!>:D<

madutza23
16.07.2008, 16:57:44
Hai ca deja discutiile despre preturi restaurante au degenerat:(
Eu i-am spus sa se calmeze nu ca ar fi fost nervoasa ci pentru ca a zis ca e foarte tensionata, iar la tensiune nu se recomanda sa te calmezi? Trebuia sa-i spun sa se detensioneze:-\ . S
cuze oricum nu am vrut sa te supar si intr-adevar m-am enervat si eu.
Pup

Deea2
21.07.2008, 16:20:43

Buna Anca

abia acum am vazut mesajul scris de tine si chiar ma gandeam ca am gasit si eu o mireasa la Hotel Prahova si nu ma baga in seama:)) .
chiar o sa ma uit in ctr diseara dar ar fi prea frumos sa se plateasca chiria doar in cazul in care nu vin 150 de persoane; eu am inteles ca se plateste oricum.
avem si lista cu meniul si ne-a iesit undeva la 150 ron tacamul , deci 165 ron cu chiria aia, fir-ar ea sa fie...
asa ca, faptul e consumat...sa ne bucuram ca avem o sala frumoasa ca-n povesti si sa speram ca va fi totul in regula.

mai stiu o fata care va face nunta in august la sala mare,defapt o stiu pe mama ei
o voi ''interoga'' despre cum au decurs lucrurile si voi reveni cu amanunte

te pup

nicoletacarmen
01.08.2008, 11:30:59
Buna fetelor. Va rog sa ma ajutati k sunt intr-o mare dilema. Vreau sa fac nunta la terasa de la romanesti pe DN 1 in apropiere de Ploiesti si nu stiu ce sa fac. Eu fac in vara lui 2009 si deja s-au ocupat locurile, va rog sa imi spuneti mai multe despre ROMANESTI sau restaurantul REGINA NOPTII ala nou:-SS nu prea mai am timp k se ocupa toate:-SS . astept un raspuns , o parere . un sfat mai ales k la regina noptii meniul este mai scump.
OF
Buna,

eu am avut nunta pe 21 iunie anul asta la Romanesti. Sincer, si normal subiectiv, a fost de povesteeee...superb amenajat (cu ajutorul firmei de decorat - cochet-am facut o alee cu covoras rosu si stalpisori cu flor naturale de o parte si cealalta, huse si fete de masa in ton de movuliu pal, si aranjament cu trandafir alb si iris mov),
cei de la restaurant asigura ca fantanile arteziene sa functioneze, aduc muuuulte lumanarele pe care le pun de jur imprejurul terasei, primirea o fac ei cu cupe impodobite cu flori, paine si sare pt miri si nasi (pt noi a fost o surpriza chestia asta). masa cu cupele de sampanie e plina de petale de trandafiri...de asta se ocupa ei..
mancarea buna si destula, sincer nu am apucat sa mananc mai nimic, dar asta e feedbackul pe care l-am primit de la nuntasi.
tort, fructe , vin si tarie am adus noi.
in meniu ei mai dau 2 cafele si inghetata sau daca vrei profiterol.
e un pik mai departe de oras dar merita, si mai toti vin cu masinile personale pt ca tin la eticheta. daca nu, poti asigura un microbuz.
dar, mare avantaj: daca faci in toiul verii, va fi f bine pt ca e aerisit, nu se simte zapuseala unei sali inchise
daca e toamna e un pic mai rece atunci si lumea va trebui sa se imbrace mai grosut
daca vrei poze , sa imi zici ( nicoletacarmen_1980 id de mess)

toate bune.

Harleyuta
01.08.2008, 18:33:24
Buna

M-ar interesa niste poze despre ornarea restaurantului de la Romanesti (mese,scaune,stalpii si fantana).
Multumesc.

Paideea
04.08.2008, 18:19:36
Fetelor am fost la Marlen, au liber pe 13 septembrie si multe duminici deci pot face nunta anul asta dar au niste conditii ciudatele.
In schimb s-a deschis un restaurant nou la Aurora. Stie cineva ceva de el?
Restaurant Magic, azi am vb cu seful si trebuie sa ma duc sa-l vad.
Meniul 4 feluri cam 130 ron discutabil, au si formatie cam 1000 eur discutabil si cica sala ar fi deja aranjata cu huse si fetze de masa.
Si au si locuri pentru anul asta, ca sa nu mai plang ca sunt chiar asa intarziata cu nunta.
Va pup pe toate.
Daca stiti ceva de mirificul restaurant astept pareri.
Dintre fetele care fac nunta la Marlen, sau care s-au interesat la ei despre meniu, poate sa imi spuna si mie cineva cam cat mai e meniul anul acesta? Se duc ai mei la o nunta acolo, si nu stiu "cum merge darul"... :">

madii113
04.08.2008, 20:51:10
Daca imi aduc aminte bine parca 150 ron 4 feluri mancare cu tot cu cafea si apa si tort.
Pupici

Paideea
05.08.2008, 10:31:25
Daca imi aduc aminte bine parca 150 ron 4 feluri mancare cu tot cu cafea si apa si tort.
Pupici
Multumes pentru informatie, si eu tot asa ma gandeam ca ar fi.

maxine
05.08.2008, 23:20:57
Rog fetele care au facut la bulevard sa ma ajute si pe mine cu meniul. Nu as vrea sa ma aventurez la ceva complicat si sa nu placa invitatilor. Inteleg ca formatia lor canta toata noaptea? Cam ce suma v-a cerut formatia. Si cum a fost:ati incheiat cu ei contract, cam cu cat timp inainte ati vorbit, canta si muzica populara, au repertoriul bogat? Cat ati platit avans formatiei? Fac pauze dese? Trebuie sa aduc si eu un CD?Cine o sa puna acel CD, tot ei cand fac pauza?Sau imi trebuie si DJ?

Ma tot gandesc ce aranjamente sa facem la sala. Auriul merge f bine, dar cred ca si verdele sau crem. Ce parere aveti? Nu au fost nemultumiti invitatii datorita separeurilor? Unii nu pot vedea pe ringul de dans. Trebuie sa ma gandesc bine cum ii asez.

multumesc.

Buna, despre meniu cred ca e mult prea devreme sa vorbesti, eu l-am stabilit doar cu vreo 3 saptamani inainte si a fost 125 ron: 4 feluri de mancare si tortul. Sfat: ocoleste chestiile cu denumiri ciudate la aperitiv, mai ales combinatiile care iti suna ciudat, nu sunt extraordinare, din fericire am stiut si eu asta inainte de nunta, altfel as fi fost tentata sa le aleg; in rest nimic de reprosat la mancare. Cu formatia am semnat contract cam cu 6 luni inainte, dar n-ar fi rau sa faci asta chiar mai devreme. Ne-au cerut 2500 ron, la tine sigur va fi mai mult, fiind 2 ani diferenta. Aranjamentul salii a fost pe auriu cu flori naturale, fara baloane. O sa incerc sa-ti trimit poze, dar acum nu am la indemana

mamuska
05.08.2008, 23:44:42
pe 29 iunie am fost la o nunta la Bulevard...s-a tinut afara,pe terasa din spate...pot spune ca a fost superb!!!!decorul a fost pe auriu(cred ca cei de acolo s-au ocupat), ornamente florale superbe(facute de miri), mancarea si servirea ireprosabile,......lautarii nu prea ne-au placut,dar nu stiu daca erau cei de acolo pt ca inauntru,mai era o nunta tot cu lautari si nu stiu care erau angajati ai restaurantului.....in rest totul a iesit super!!!!....in ceea ce priveste lautarii: am fost pe 19 iulie la o nunta la Hotel Prahova si au avut lautari,pot spune ca au fost la inaltime..erau 2 doamne si 3 domni,fiecare canta cate un gen de muzica...rar am auzit lautari care sa cante asa si care sa poata sa tina toata noaptea lumea in picioare....

Danutza2007
07.08.2008, 16:04:45
buna.
eu cu meniul nu am avut probleme. am ales varianta 3 a lor si toata lumea a fost super multumita, mancarea a fost mai mult decat suficienta. si vezi ca ei au sa te invete si ce sa mai aduci tu pe langa si iti spun si ce cantitati in functie de nr. de persoane, si fii fara grija ca ce ramane iti dau inapoi. mie mi s-au parut foarte corecti, noi chiar uitasem paharele acolo si ne-au sunat sa ne ducem sa le luam.
cat despre aranjamente, eu le-am facut cu auriu iar pe mese am avut un suport de aranjamente inalt, majoritatea meselor fiind destul de mici.
eu am avut dj, ceea ce a fost super, pt ca nu a fost ringul gol nici o secunda.
sper ca te-am lamurit, daca mai ai vreo intrebare iti stau la dispozitie.

Rog fetele care au facut la bulevard sa ma ajute si pe mine cu meniul.

multumesc.

andreear
07.08.2008, 17:15:33
buna.
eu cu meniul nu am avut probleme. am ales varianta 3 a lor si toata lumea a fost super multumita, mancarea a fost mai mult decat suficienta. si vezi ca ei au sa te invete si ce sa mai aduci tu pe langa si iti spun si ce cantitati in functie de nr. de persoane, si fii fara grija ca ce ramane iti dau inapoi. mie mi s-au parut foarte corecti, noi chiar uitasem paharele acolo si ne-au sunat sa ne ducem sa le luam.
cat despre aranjamente, eu le-am facut cu auriu iar pe mese am avut un suport de aranjamente inalt, majoritatea meselor fiind destul de mici.
eu am avut dj, ceea ce a fost super, pt ca nu a fost ringul gol nici o secunda.
sper ca te-am lamurit, daca mai ai vreo intrebare iti stau la dispozitie.

CASA DE PIATRA!!!!

EveningStar
11.08.2008, 22:51:35
Danutza 2007 si Maxine multumesc mult de ajutor!
Daca pe parcurs o sa mai am intrebari o sa apelez din nou la experienta voastra.
Sper ca totul sa iasa bine. Oricum mai e mult pana atunci, dar am inceput sa-mi 'intind' antenele....:D

Am multe rude care vin de departe si nu as vrea sa vina degeaba...ma intelegeti..vreau sa aiba ce vedea si sa danseze pana nu mai pot.:-p Am stat in dubii daca sa iau DJ sau formatia lor...nu ne-am hotarat inca 100%

Va pup

Danutza2007
12.08.2008, 21:52:05
CASA DE PIATRA!!!!

merci mult!
fetelor mi-e dor sa stau pe forum dar serviciul asta bata-l vina!
incerc sa recuperez seara din cand in cand.

@};-

Danutza2007
12.08.2008, 21:53:10
Daca pe parcurs o sa mai am intrebari o sa apelez din nou la experienta voastra.
Sper ca totul sa iasa bine. Oricum mai e mult pana atunci, dar am inceput sa-mi 'intind' antenele....:D

Am multe rude care vin de departe si nu as vrea sa vina degeaba...ma intelegeti..vreau sa aiba ce vedea si sa danseze pana nu mai pot.:-p Am stat in dubii daca sa iau DJ sau formatia lor...nu ne-am hotarat inca 100%

Va pup

spor la treaba si stai linistita dpdv al restaurantului nu ai dc sa te temi. >:D<

Cristian13
14.08.2008, 09:55:05
Noi am fost ieri la President 1 si am fixat meniul si celelalte detalii (mese , etc) meniul a iesit la 147 lei .
luni ma duk sa comand tortul.....martipan :)>- .miam miam ..

mikimiki
14.08.2008, 10:30:44
Noi am fost ieri la President 1 si am fixat meniul si celelalte detalii (mese , etc) meniul a iesit la 147 lei .
luni ma duk sa comand tortul.....martipan :)>- .miam miam ..

sa stii ca pe zi ce trece ma uimesti... nu am vazut nici un baiat sa se agite si sa se implice atat de mult pt nunta lui

felicitari!=D>

Cristian13
14.08.2008, 18:52:10
sar`mana;
mi se pare normal sa ma implic....doar ma insor si eu,nu se marita numai ea; referitor la restaurant:

147 lei

1 aperitiv
2 peste + garnitura
3 Sarmale
4 friptura porc+ pui
5 cafele- la discretie

tort : doel pan 350 lei / kg - martipan8-}

madutza23
15.08.2008, 08:56:38
sar`mana;
mi se pare normal sa ma implic....doar ma insor si eu,nu se marita numai ea; referitor la restaurant:

147 lei

1 aperitiv
2 peste + garnitura
3 Sarmale
4 friptura porc+ pui
5 cafele- la discretie

35 lei/ kg $-) nu?

Cristian13
15.08.2008, 09:35:08
da 35 lei/kg....cand ma gandesc la tort =P~... imi pierd firea...;)) ..ma
i-a valu`

madutza23
15.08.2008, 10:06:26
i-a valu`
da si eu la fel =P~ :-$

lauracraita
15.08.2008, 21:31:06
Salut! era sa zic miresici dar vad ca sunt si miri :-p prin zona! La anul cam pe vremea asta e ziua cea mare si am o problemuta :"> cu siguranta s-a mai scris despre asta dar mi-e imposibil sa citesc toate mesajele... am ales restaurantul Prahova (sala turist) si cam atat... as vrea sa stiu o parere (ideal ar fi mai multe) despre meniu...aspectul salii, atmosfera, servire.. nu neaparat din partea unor proaspeti insuratei, dar macar a celor care au fost de curand la vreo nunta acolo..
Am auzit ca in final te trezesti cu un cu totul alt pret decat cel stabilit anterior...sper sa fie doar povesti..
Multumesc anticipat :D

cookyy
15.08.2008, 23:22:00
i-a valu`

pe noi ne-a luat mai rau..cred ca de la caldura..acapulco-martipan-supraetajat-45ron;))

si speram sa arate ceva de genul celor de mai jos sau de cioco..nu ne-am hotarat inca >:D<

cookyy
15.08.2008, 23:23:28
apropo..nu mai face nimeni nunta la primavera ???:-\

Cristian13
15.08.2008, 23:49:09
1.
la primavera am fost eu acum 1 luna sau 2 ..nu mi s-a parut extraordinar, deoarece nuntasii au fost impartiti: sala sus, sala jos, si 1 -2 separeuri...
despre servire: Ireprosabila, singura mea nelamurire a fost la Cola(sticla de 0.33) dupa care au dat-o in sticle de 2 l.

2. tortul am vrut sa -l iau de la Acapulco dar nu aveau suport liber care sa mi placa: asa ca am ales doel-pan

3. Cel mai bine ar fi sa mergi la sala Prahova , sa stabilesti un contract in care sa fie scris pretul distractiei +_ 15 lei,daca nunta este anul viitor; intreaba daca te lasa sa aduci firma proprie de aranjat sala,etc etc

Sper ca la aceasta ora tarzie am raspuns tuturor:-\ ; sau nu:-p

Brone
15.08.2008, 23:57:21
Din cate am citit..meniul in Ploieshti este in jur de 140-150 lei fara bautura/apa/suc. Cam la cat ajunge un meniu cu totul inclus??? Cam la cat va/v'au duc/dus aranjamentele (cu tot ce au inclus) ???

Cristian13
16.08.2008, 00:44:50
Sister Brone , meniul complet nu am intrebat cat costa ca nu m-a interesat; referitor la restul, costuri aranjamente,flori , cred ca este un subiect dureros pentru mine si cu greu as putea sa l analizam aici:))

cookyy
16.08.2008, 11:27:05
problema cu cola nu stiu de ce a fost.ei asigura 0,5 de apa min de pers restul aduci tu dar nu si suc..in fine..cat despre balconase..noua ni s-a parut interesant vedem cum li se va parea si invitatilor...
aranjamentele..ce sa spun..noi am ales o firma din bucuresti iar momentan sa zicem ca sunt..inestimabile..insa au fost capriciile noastre si nu ne pare rau..dupa nunta punem si niste preturi dc e..>:D< ehhe...as fi vrut eu mai multe si fantana de cioco si masinuta de baloane si vreo 20 min de artificii...poate la 25 de ani :D

andreear
17.08.2008, 19:12:21
problema cu cola nu stiu de ce a fost.ei asigura 0,5 de apa min de pers restul aduci tu dar nu si suc..in fine..cat despre balconase..noua ni s-a parut interesant vedem cum li se va parea si invitatilor...
aranjamentele..ce sa spun..noi am ales o firma din bucuresti iar momentan sa zicem ca sunt..inestimabile..insa au fost capriciile noastre si nu ne pare rau..dupa nunta punem si niste preturi dc e..>:D< ehhe...as fi vrut eu mai multe si fantana de cioco si masinuta de baloane si vreo 20 min de artificii...poate la 25 de ani :D

Stai linistita in privinta salii, eu am facut nunta acolo, am avut 130 de invitatii si NIMENI nu s-a plans ca au stat la etaj sau jos...asa ca, crede-ma vei fi super incantata de tot!!!!!

andreear
17.08.2008, 19:14:37
[quote=Cristian13;1037677]1.
la primavera am fost eu acum 1 luna sau 2 ..nu mi s-a parut extraordinar, deoarece nuntasii au fost impartiti: sala sus, sala jos, si 1 -2 separeuri...
despre servire: Ireprosabila, singura mea nelamurire a fost la Cola(sticla de 0.33) dupa care au dat-o in sticle de 2 l.

[quote]

Permite-mi sa te contrazic, am avut nunta acolo, am avut invitatii peste toti si TOATA LUMEA a fost super incantata...asa ca....daca esti carcotas gasesti defecte peste tot( si nu m-am referit la tine si la oamenii care cauta defecte si acolo unde nu sunt!!!)>:D<

Cristian13
17.08.2008, 23:31:57
[quote=Cristian13;1037677]1.

[quote]

Permite-mi sa te contrazic, am avut nunta acolo, am avut invitatii peste toti si TOATA LUMEA a fost super incantata...asa ca....daca esti carcotas gasesti defecte peste tot( si nu m-am referit la tine si la oamenii care cauta defecte si acolo unde nu sunt!!!)>:D<
Nu-ti permit sa ma contrazici; pur si simplu asta este parerea mea despre localul respectiv; daca parerea ta este alta, nu te contrazic-doar iti accept parerea...cat despre carcoteala...nu se pune..era doar o parere.:-$
"despre servire: Ireprosabila,..."

Brone
17.08.2008, 23:51:27
Sister Brone , meniul complet nu am intrebat cat costa ca nu m-a interesat; referitor la restul, costuri aranjamente,flori , cred ca este un subiect dureros pentru mine si cu greu as putea sa l analizam aici:))

Ma ref la cat iese meniul cu totul ;-) Vroiam sa fac o comparatzie

andreear
18.08.2008, 09:00:40
[quote=andreear;1038781][quote=Cristian13;1037677]1.

Nu-ti permit sa ma contrazici; pur si simplu asta este parerea mea despre localul respectiv; daca parerea ta este alta, nu te contrazic-doar iti accept parerea...cat despre carcoteala...nu se pune..era doar o parere.:-$
"despre servire: Ireprosabila,..."

Chiar nu are rost sa intru in dispute cu tine!!! Sa ai o nunta frumoasa!

Liv
18.08.2008, 09:15:19
Incercati sa va destindeti sa intrati in armonia si aerul curat de munte...incercati sa iesiti din zapaceala orasului..ash da oricat ca biroul sa se afle undeva la Sinaia, Busteni....voi nu? De aceea am ales un restaurant la munte ca nu vreau si la nunta mea sa fiu tot in acel orash aglomerat ...parerea mea!!!!:* :* :* :* :*

lupusor
18.08.2008, 10:11:42

Va pup

lorielena....daca mai ai ceva intrebari nu ezita sa ma intrebi

salut
si eu am avut nunta tot la bulevard anul trecut. intradevar sunt niste oameni foarte corecti, iar calitatea este mai presus de toate.
in ceea se priveste formatia lor este OK-eu am avut-o la nunta.
sunt 2 femei si 2 barbati. se canta foare multe genuri de muzica mai putin manele.
aranjamentul a fost tot pe auriu ..cred ca se potriveste cel mai bine..si cred ca merge bine si in combinatie cu verde. eu cand am vazut sala am ramas foare impresionata (eu nu cunosteam restaurantul ..nu sunt din Ploiesti)...cu ringul de dans am avut ceva probleme ca am avut mai multi invitati (168 persoane) si nu am vrut sa mai bag in separeul lor (acolo a stat formatia, cameramanul, fotograful).
insa ca dupa orice eveniment mai apar si ceva discutii din partea invitatilor....au fost impresionati de tot doar ca s-au simtit un pic izolati din cauza stalpilor.....in rest totul este OK...o sa fi multumita de presatia celor de la BULEVARD

mikimiki
18.08.2008, 11:56:10
sambata am fost la o nunta la laguna, restaurantul f frumos dar mancarea groaznica... si putin , si scump (meniu 50 euro/pers) si nu mi-a placut.
se pare ca nu am fost singurii de aceeasi parere:( dar fiindu-mi prietena nu o sa-i spun nimic

olgutza26
19.08.2008, 09:57:58
Salutare tuturor!
E prima mea zi pe forumul miresicilor si mai mai ca ma gandesc daca il mai iau de barbat:-SS. Sunt atatea lucruri pe care nu le-am luat in calcul. Noi am stabilit la Central, dar dupa cate vad, parerile sunt impartite. Pana la anu' sper sa vad numai postari pozitive. Nu stiu cam la cat sa ma astept ca o sa fie meniul de persoana pentru la anu'. Ma poate ajuta cineva sa pot sa incep deja sa fac socotelile?
Multumesc frumos in avans.
Pupici tuturor

Brone
19.08.2008, 10:07:51
Salutare tuturor!
E prima mea zi pe forumul miresicilor si mai mai ca ma gandesc daca il mai iau de barbat:-SS. Sunt atatea lucruri pe care nu le-am luat in calcul. Noi am stabilit la Central, dar dupa cate vad, parerile sunt impartite. Pana la anu' sper sa vad numai postari pozitive. Nu stiu cam la cat sa ma astept ca o sa fie meniul de persoana pentru la anu'. Ma poate ajuta cineva sa pot sa incep deja sa fac socotelile?
Multumesc frumos in avans.
Pupici tuturor

Bine ai venit pe forum :*

Nu te speria... la orice restaurant parerile sunt impartzite.. nu o sa gaseshti sa fie la unul dintre ele numai pareri pozitive :) Capul sus shi da'i bataie ca amu trece timpul :)))

Nu ai stabilit un meniu shi un pretz???

olgutza26
19.08.2008, 21:07:21
Bine ai venit pe forum :*

Nu te speria... la orice restaurant parerile sunt impartzite.. nu o sa gaseshti sa fie la unul dintre ele numai pareri pozitive :) Capul sus shi da'i bataie ca amu trece timpul :)))

Nu ai stabilit un meniu shi un pretz???

Meniul se pare ca se stabileste in saptamana dinaintea nuntii. Deci timp mai e. (Sper) :O

Cristian13
19.08.2008, 23:05:22
da olgutza,

bine ai venit ,in primul rand;
second:indiferent de timpul ramas pana la nunta -1 an -2 etc8-} stabileste printr-un contract data nuntii , nr aproximativ de persoane si costul aproximativ al unui meniu( poti sau nu sa incluzi bauturile)
meniul clar o sa l stabilesti cu o saptamana inainte de nunta , la fel si costul exact al lui...dar trebuie sa ai un punct de pornire.

Seara Buna.

olgutza26
20.08.2008, 09:44:29
da olgutza,

second:indiferent de timpul ramas pana la nunta -1 an -2 etc8-} stabileste printr-un contract data nuntii , nr aproximativ de persoane si costul aproximativ al unui meniu( poti sau nu sa incluzi bauturile)
meniul clar o sa l stabilesti cu o saptamana inainte de nunta , la fel si costul exact al lui...dar trebuie sa ai un punct de pornire.

Seara Buna.

Multumesc mult pentru sfat.

Rianna80
20.08.2008, 12:42:58
Hello

Am si eu o intrebare: stiti ceva de restaurantul hotelului Nord?

Multumesc:*

Brone
20.08.2008, 15:10:29
da olgutza,

Seara Buna.

Eu am de 1 an un contract cu meniul deja stabilit ..cu un nr min impus de pers shi cu pretzul exact. Nu s'a schimbat nimic de atunci pana acum. Nu mi se pare normal sa tzi se spuna pretzul cu 1- 2 sapt inainte de nunta. Daca nu'tzi convine ce faci? Nimic... deja ar fii prea tarziu ...

olgutza26
20.08.2008, 15:24:01
Eu am de 1 an un contract cu meniul deja stabilit ..cu un nr min impus de pers shi cu pretzul exact. Nu s'a schimbat nimic de atunci pana acum. Nu mi se pare normal sa tzi se spuna pretzul cu 1- 2 sapt inainte de nunta. Daca nu'tzi convine ce faci? Nimic... deja ar fii prea tarziu ...

In urma sfaturilor voastre o sa merg sambata sa vedem ce putem stabili. Ideea e ca eu sunt in Bucuresti, iar prietenul meu e tot timpul in delegatii. Daca nu reusim pana la urma, o sa ii delegam pe ai nostri sa se ocupe de asta.

Cristian13
20.08.2008, 17:13:50

eu stabilisem de anul trecut meniul la 130 lei / fara bauturi .si un minim de persoane de 110 , acum meniul este 147;

Cristian13
20.08.2008, 17:15:21
Hello

Am si eu o intrebare: stiti ceva de restaurantul hotelului Nord?

Multumesc:*

da,...8-} este vis a vis de mine ; ies nuntile Ok ;

luci_ana
21.08.2008, 08:30:47
Doamne ce sperietura am tras ieri. Ma duc la local sa dicutam ultimele detalii. Ajung la usa...si cand ma uit inauntru santier in lucru. Mi-a stat inima in loc. Patronul era la geam , mi-a vazut reactia si bineinteles ca radea de mine. M-a asigurat insa ca o sa fie k pana la nunta...si nu imi fac pb. Dar credeti-ma ca am avut un soc.

mikimiki
21.08.2008, 08:55:37
Doamne ce sperietura am tras ieri. Ma duc la local sa dicutam ultimele detalii. Ajung la usa...si cand ma uit inauntru santier in lucru. Mi-a stat inima in loc. Patronul era la geam , mi-a vazut reactia si bineinteles ca radea de mine. M-a asigurat insa ca o sa fie k pana la nunta...si nu imi fac pb. Dar credeti-ma ca am avut un soc.

:D cred ca si eu as fi reactionat la fel

Cristian13
21.08.2008, 15:02:36
pai si tu crezi ca termina in 2 zile?:O

Rianna80
21.08.2008, 15:22:01
Multumesc pentru informatie Cristian13 :)

bbusioc
24.08.2008, 23:01:01
Buna, miresici. voi avea si eu nunta anul viitor sper :-SS pentru ca inca suntem in cautare de local. vom avea in jur de 200 persoane si nu am gasit inca nimic care sa ne placa. vrem un ring de dans mare si bineinteles cautam sa evitam aglomeratia si calcatul pe picioare :">. maine ne vom intalni cu managerul de la prahova pentru a vedea daca e ceva liber anul viitor in sept sau in oct [-o< Doamne ajuta!!! am inteles ca daca nu ti vin 200 persoane platesti meniul pentru diferenta. daca nu esti sigur de 200 persoane nu ti o inchiriaza, cel putin asta a spus la un prim telefon ca nu l am gasit cand am fost sa vizitam sala cea mare, care apropo este splendida:"> . daca a mai facut cineva nunta in sala cea mare renovata, rog cat mai multe detalii. multumesc :*

CONT-INCHIS-047
25.08.2008, 00:06:48
Buna, miresici. voi avea si eu nunta anul viitor sper :-SS pentru ca inca suntem in cautare de local. vom avea in jur de 200 persoane si nu am gasit inca nimic care sa ne placa. vrem un ring de dans mare si bineinteles cautam sa evitam aglomeratia si calcatul pe picioare :">. maine ne vom intalni cu managerul de la prahova pentru a vedea daca e ceva liber anul viitor in sept sau in oct [-o< Doamne ajuta!!! am inteles ca daca nu ti vin 200 persoane platesti meniul pentru diferenta. daca nu esti sigur de 200 persoane nu ti o inchiriaza, cel putin asta a spus la un prim telefon ca nu l am gasit cand am fost sa vizitam sala cea mare, care apropo este splendida:"> . daca a mai facut cineva nunta in sala cea mare renovata, rog cat mai multe detalii. multumesc :*
Noi am vrut sala mare de la Prahova, insa ne-a zis ca in primul rand ca sala "tine" 450 persoane si ca el iese in pierdere daca ne-o inchiriaza noua pt 200 (motiv pt care sala mare are si un perete despartitor-pe sina...se imparte in 2 sali mai mici adica).Noua ne-a dat sala+terasa de la sala din mijloc(Turist) care este tot renovata anul acesta.Terasa va arata pana in toamna bestial.Vor face o fantana superba intr-un colt.Lucreaza cu o firma din Italia si vor sa faca cea mai tare terasa din Ploiesti.Bafta sa gasesti ce iti trebuie.

Fetele....ne-am interesat de meniu si noi...o sa fie in jur de 160 Ron. Ne dau voie sa ducem si cafeaua de acasa.

Brone
25.08.2008, 12:43:36
Fetele....ne-am interesat de meniu si noi...o sa fie in jur de 160 Ron. Ne dau voie sa ducem si cafeaua de acasa.

Ce este inclus in acest meniu???

Deea2
25.08.2008, 13:33:52

Buna

In 16 august a facut nunta in sala mare de la Prahova fata unei foste colege. Am sunat-o f curioasa sa stiu cum a fost si mi-a zis ca a iesit superb: a avut 180 persoane, mancarea f buna, au fost multumiti si de servirea personalului etc.
Meniul ( 4 feluri de mancare cu un aperitiv f bogat ) a iesit la 170 RON fara bautura si tort.
Am fost sfatuiti si de colega mea si de Dir de la Prahova sa alcatuim un aperitiv cat mai bogat pt ca aperiticul conteaza cel mai mult.

Spor la organizare!

CONT-INCHIS-047
26.08.2008, 17:45:54
Ce este inclus in acest meniu???
4 feluri de mancare, insa nu stiu exact ce continea primul fel(aperitivul), asa ca pana nu ajung acolo sa vad...nu pot sa imi dau cu parerea

anuska
27.08.2008, 11:56:44
Poate oferi cineva, cateva informatii despre restaurant President - strada Bobalna: impresii, meniu, servire ...
Multam!

mikimiki
27.08.2008, 13:30:50
4 feluri de mancare, insa nu stiu exact ce continea primul fel(aperitivul), asa ca pana nu ajung acolo sa vad...nu pot sa imi dau cu parerea

doar mancarea 160 ron / pers????

anahader
27.08.2008, 18:22:49
Buna, poate sa imi dea si mie cineva de aici informatii de la president 2 ,strand Bucov.Va rog frumos,daca cineva de aici a facut acolo imi poate spune si mie cum a stat cu meniul,cu avansul ,muzica,...ce aduci tu ce iti ofera ei .....tot ce va aduceti aminte.Nu am fost acolo si nici nu stiu cum arata ....poate ce imi veti spune ma poate ajuta,va multumesc.

olgutza26
27.08.2008, 21:13:44
dragelor,
fac ce fac si iar ma panichez.:-SS :-SS Am nevoie de ajutorul miresicilor care fac sau au facut nunta la central - sala polivalenta. am fost sa vad daca trebuie dat avans sau se face vreun contract ceva. Mi-au spus sa revin in decembrie, ca pana atunci nu trebuie sa dau avans si nici nu pot negocia contractul (macar numar de persoane sau pretul meniului). si voua vi s-a intamplat la fel? mi-e sa nu cumva sa ma trezesc in decembrie ca nu mai am unde face nunta. am prietene care fac la alte localuri in ploiesti si deja au dat avans (in conditiile in care au nuntile mai tarziu decat mine).
Ajutati-ma ca de obicei [-o<

pupici

>:D< >:D< >:D<

anuska
28.08.2008, 13:51:26
Trebuie sa stai linistita, intr-adevar te vor suna ei, la momentul metionat. Din pacate, te inteleg, ai fi vrut sa stii ca ai finalizat acest capitol. Ai putea sa incerci sa mai discuti inca o data cu seful de sala.

CONT-INCHIS-047
29.08.2008, 09:24:30
doar mancarea 160 ron / pers????
Da, doar mancarea. Oricum celelalte le-am cumparat, iar tortul l-am comandat

ramo
29.08.2008, 10:19:23
Buna fetelor,

Am petrecerea de nunta pe 6 septembrie si saptamana asta ma duc sa stabilesc meniul la restaurant si as vrea sa stiu cam ce preturi se practica la restaurantele din Ploiesti. Cele care ati avut nunta de curand sau ati stabilit deja meniul pentru nunta, imi puteti spune cat va costa si ce include, pe scurt?

Mersi mult de ajutor.

Deea2
29.08.2008, 11:21:15
Da, doar mancarea. Oricum celelalte le-am cumparat, iar tortul l-am comandat

eU UNA SUNT F INCANTATA CA NU NE DAU EI TORTUL
Am vazut cum sunt torturile care intra in pretul tacamului la restaurante si niciodata nu mi-au placut ; ba e de inghetata ba din frisca ; fiind oferit de ei nu ai cum sa le ceri sa fie din ciocolata de ex sau cu martipan :))

andreear
29.08.2008, 11:59:15
Buna fetelor,

Am petrecerea de nunta pe 6 septembrie si saptamana asta ma duc sa stabilesc meniul la restaurant si as vrea sa stiu cam ce preturi se practica la restaurantele din Ploiesti. Cele care ati avut nunta de curand sau ati stabilit deja meniul pentru nunta, imi puteti spune cat va costa si ce include, pe scurt?

Mersi mult de ajutor.

La ce restaurant faci nunta? Este f important lucrul asta, poate sunt fete care au facut sau fac acolo si itit pot da o informatie buna! Spor la pregatiri!

veronicaoana
29.08.2008, 12:51:51
Incercati sa va destindeti sa intrati in armonia si aerul curat de munte...incercati sa iesiti din zapaceala orasului..ash da oricat ca biroul sa se afle undeva la Sinaia, Busteni....voi nu? De aceea am ales un restaurant la munte ca nu vreau si la nunta mea sa fiu tot in acel orash aglomerat ...parerea mea!!!!:* :* :* :* :*
casa de piatra si tot ce-ti doresti.....:*

maxine
29.08.2008, 13:57:32
eU UNA SUNT F INCANTATA CA NU NE DAU EI TORTUL
Am vazut cum sunt torturile care intra in pretul tacamului la restaurante si niciodata nu mi-au placut ; ba e de inghetata ba din frisca ; fiind oferit de ei nu ai cum sa le ceri sa fie din ciocolata de ex sau cu martipan :))

Ba da, poti. Eu am cerut sa aiba si martipan

olgutza26
31.08.2008, 21:16:17
miresicile de la central nu mai urmaresc ce se intampla pe aici? chiar am nevoie de ajutor, pls :(( :(( :((

ramo
01.09.2008, 16:06:13
Buna,
Eu ma gandeam sa aflu preturile de la mai multe restaurante in perioada aceasta ca sa pot face o comparatie - de exemplu ca in medie este 170-180 RON (fara bautura si tort) si sa stiu ca mie nu mi se cere 200 RON.

Daca sunt fete care pot sa ma ajute cu detalii as aprecia.

Multumesc

La ce restaurant faci nunta? Este f important lucrul asta, poate sunt fete care au facut sau fac acolo si itit pot da o informatie buna! Spor la pregatiri!

Harleyuta
09.09.2008, 21:24:07
miresicile de la central nu mai urmaresc ce se intampla pe aici? chiar am nevoie de ajutor, pls :(( :(( :((

Iti trimit pozele promise de la petrecerea prietenilor mei. Au fost foarte putine persoane asa ca nu stiu daca poti sa-ti faci o idee concreta despre aranjatul meselor sala.

Harleyuta
09.09.2008, 21:33:38

Mi-am mai adus aminte de ceva.Din cate stiu eu, cei de la Central percep acum,dupa renovare,o taxa de inchiriere de 20 milioane. Trebuie sa te duci sa intrebi daca intr-adevar este asa.

olgutza26
10.09.2008, 09:16:10
Mi-am mai adus aminte de ceva.Din cate stiu eu, cei de la Central percep acum,dupa renovare,o taxa de inchiriere de 20 milioane. Trebuie sa te duci sa intrebi daca intr-adevar este asa.

e adevarat. stiam deja de asta. intr-un fel e mai bine, pentru ca nu te mai limiteaza la un numar de persoane. (poti sa ai si 50 de invitati, daca vrei)

adin_nsc
10.09.2008, 12:08:22

Si eu mi-am facut rezervare la Central pt iulie 2009 .
Banii nu i-am dat inca, se percepe o taxa de inchiriere in valoare de 3000 RON . Suma este nereturnabila, ofera in schimb o camera la hotel in noaptea respectiva.

paulette
10.09.2008, 15:11:04
Cum adica nereturnabila? Adica cei 3000 Ron nu se vor scadea la sfarsit din pretul meniurilor?

olgutza26
10.09.2008, 19:34:16
Cum adica nereturnabila? Adica cei 3000 Ron nu se vor scadea la sfarsit din pretul meniurilor?

nu. reprezinta chiria salii. nu se scade din nimic. dupa aia platesti numai ce s-a consumat (numar de portii care poate sa difere de la un fel la altul, daca la fripturi deja au plecat din invitati, nu o sa platesti si pt ei)

olgutza26
10.09.2008, 19:35:36
Si eu mi-am facut rezervare la Central pt iulie 2009 .
Banii nu i-am dat inca, se percepe o taxa de inchiriere in valoare de 3000 RON . Suma este nereturnabila, ofera in schimb o camera la hotel in noaptea respectiva.
modifica atunci in datele tale ziua nuntii si locatia. spor la miresit!!! (asa am vazut ca se ureaza pe aici<:-P )

mihocica
13.09.2008, 09:10:11
nu. reprezinta chiria salii. nu se scade din nimic. dupa aia platesti numai ce s-a consumat (numar de portii care poate sa difere de la un fel la altul, daca la fripturi deja au plecat din invitati, nu o sa platesti si pt ei)

buna ziua
eu am nunta pe 4.0ct 2008....la central (crama).....am platit taxa de inchiriere( 8 mil) care nu se scade din nimic....dar am ramas uimita cand am citit ce zici tu: platesti numai ce se consuma....mie mi s-a spus ca voi plati toate tacamurile stabilite.....chiar daca nu vor veni toti...deci ........nu stiu ce sa mai cred.....am senzatia ca mi-am luat o mare teapa cu acest restaurant

olgutza26
15.09.2008, 09:34:19
buna ziua
eu am nunta pe 4.0ct 2008....la central (crama).....am platit taxa de inchiriere( 8 mil) care nu se scade din nimic....dar am ramas uimita cand am citit ce zici tu: platesti numai ce se consuma....mie mi s-a spus ca voi plati toate tacamurile stabilite.....chiar daca nu vor veni toti...deci ........nu stiu ce sa mai cred.....am senzatia ca mi-am luat o mare teapa cu acest restaurant

mie mi s-a spus ca platesc fix numai meniurile de la aperitiv si alea de la sarmale (daca optez pentru ele). pentru celelalte se plateste cate portii sunt pe masa. oricum se stabileste meniul si numarul de persoane in saptamana nuntii. nu cred ca ai luat teapa, cum crezi tu. cand te intreaba cate persoane ai, pune si tu cu 10 mai putin, pt ca si daca apar, ei se descurca sa iti faca pe loc 10 portii (sa nu fii nevoita sa platesti mai mult)

Harleyuta
15.09.2008, 09:54:56
Buna dimineata

Pentru cei care iau in calcul varianta cu restaurantul de la romanesti: este o locatie frumoasa pentru perioada verii. Din septembrie incolo , cred ca depinde de noroc .....
Decorata, terasa arata foarte frumos. Si este destul de incapatoare. In schimb, cu personalul de acolo trebuie avut grija, cam snapani.......si destul de indiferenti la cerintele invitatilor.
Imi pare rau ca nu pot atasa poze, sunt foarte mari.:((

alinna_3003
15.09.2008, 13:29:52
Pt cele care fac la "Regina Noptii"..ati semnat vreun contract, ati primit vreo chitanta pt avans?La noi totul a fost stabilit verbal...atat.Nu ni s-a dat nici macar o chitanta pe motiv ca "suntem oameni seriosi" si ca sunt ocupati cu servirea, am fost trecuti doar pe un caiet cu suma data.Cand citesc atatea, ma cam sperii...sper sa nu avem probleme.
Buna eu fac nunta la regina noptii 2 si eu am primit o chitanta scrisa de mana pt avans
pup

alisa_o
17.09.2008, 12:08:39
Buna miresicilor, sunt pentru prima oara pe acest forum si vroiam sa va rog sa-mi sugerati si mie cateva restaurante in ploiesti pentru o nunta de aprox 150 de pers, inca o conditie in plus ar fi ca acel local sa aiba si camere unde imi pot caza invitatii. Va multumesc si sper sa gasesc asa ceva... :-SS

Harleyuta
18.09.2008, 15:36:38
Buna miresicilor, sunt pentru prima oara pe acest forum si vroiam sa va rog sa-mi sugerati si mie cateva restaurante in ploiesti pentru o nunta de aprox 150 de pers, inca o conditie in plus ar fi ca acel local sa aiba si camere unde imi pot caza invitatii. Va multumesc si sper sa gasesc asa ceva... :-SS

Buna

Nu stiu daca mai gasesti ceva liber pentru anul 2009, poate doar daca vrei duminica.Inteleg ca ti-ar trebui un hotel ca sa ai si cazarea asigurata.
Hoteluri ar fi Central, Prahova si Turist(acum se numeste altfel) .Toate sunt centrale si iti va fi usor de mers in recunoastere ca sunt aproape unul de altul.

Bafta!;;)

olgutza26
18.09.2008, 16:07:54
au cazare si cei de la prezident si regina noptii. dar nu stiu daca mai gasesti pe vreunul liber. eu iti tin pumnii.

alisa_o
18.09.2008, 22:39:28
Multumesc mult pentru raspuns, azi am mers si am cautat si nu mai este niciun restaurant in ploiesti care sa aiba liber, decat cel de la Vest - Magic Aurora, insa mai am doua sanse: Crama Seciu si Complex Astoria in Snagov. Voi ce parere aveti de aceste doua restaurante?;))

andreear
18.09.2008, 22:43:35
Multumesc mult pentru raspuns, azi am mers si am cautat si nu mai este niciun restaurant in ploiesti care sa aiba liber, decat cel de la Vest - Magic Aurora, insa mai am doua sanse: Crama Seciu si Complex Astoria in Snagov. Voi ce parere aveti de aceste doua restaurante?;))

Au fost ai mei la o nunta la Seciu acum vreo luna si sala arata bine, servirea a fost ok iar la Snagov am fost acum vreo 2 ani la o nunta si , si acolo totul a iesit bine atunci! Dar la hotel Nord ai incercat? Sau la hotel Acapulco?

mihocica
30.09.2008, 12:12:25
mie mi s-a spus ca platesc fix numai meniurile de la aperitiv si alea de la sarmale (daca optez pentru ele). pentru celelalte se plateste cate portii sunt pe masa. oricum se stabileste meniul si numarul de persoane in saptamana nuntii. nu cred ca ai luat teapa, cum crezi tu. cand te intreaba cate persoane ai, pune si tu cu 10 mai putin, pt ca si daca apar, ei se descurca sa iti faca pe loc 10 portii (sa nu fii nevoita sa platesti mai mult)

iti multumesc pt informatii...am rezolvat este asa cum ai zis tu.....am stabilit cu 10 meniuri mai putin ,,,,si nu cred ca am luat tepa...mersi

Liv
30.09.2008, 17:13:30
Nu vrei sa incerceci ceva la munte???? Iti recomand o pensiune foarte misto...Pensiunea Alex, singurul incovenient nu intra mai mult de 70 de pers., dar este o locatie nemaipomenita...o recomand pentru o nunta restransa si pentru persoane carora le place altceva decat orasul..MUNTELE.....;)) ;)) :* :*

Georgy_A
02.10.2008, 15:21:34
Dragele mele miresici, am mare nevoie de ajutorul vostru! Tocmai am aflat ca pe 06 iunie este sambata mortilor, si sunt nevoita sa-mi schimb planurile, si in plus, multe din restaurantele preferate de mine sunt ocupate Sambata, pana spre sfarsitul anului 2009( Best, Primavera, Central, Prezident) As vrea de la voi o parere si cateva informatii despre Prestij, si daca ma puteti ajuta cu numarul de telefon de la Regina Noptii, si alte idei de restaurante cu capacitate de peste 100-120 persoane!!
Va multumesc[-o<

olgutza26
02.10.2008, 18:25:10
Dragele mele miresici, am mare nevoie de ajutorul vostru! Tocmai am aflat ca pe 06 iunie este sambata mortilor, si sunt nevoita sa-mi schimb planurile, si in plus, multe din restaurantele preferate de mine sunt ocupate Sambata, pana spre sfarsitul anului 2009( Best, Primavera, Central, Prezident) As vrea de la voi o parere si cateva informatii despre Prestij, si daca ma puteti ajuta cu numarul de telefon de la Regina Noptii, si alte idei de restaurante cu capacitate de peste 100-120 persoane!!
Va multumesc[-o<

nu stiu daca ai observat, si eu am nunta tot pe 6 iunie. mie la biserica mi-au spus ca nu e nici o problema. nici macar nu am avut nevoie de derogare. asa ca daca tot ai aranjat pentru 6, eu zic sa te mai gandesti daca sa schimbi sau nu data.
pupici

simonadinu
02.10.2008, 22:22:52
Buna seara fetelor,

Nu am fost prea activa pe forum din punct de vedere al mesajelor pentru ca sunt mai introvertita de fel, insa citesc forumul aproape zilnic de cateva luni bune.

In fine, am 22 de ani impliniti in septembrie, sunt constanteanca din nastere, am venit la facultate in Bucuresti, pe care slava Domnului am terminat-o. Aici mi-am cunoscut si sotul, care e ploiestean <:-P E o vorba care spune ca mireasa isi urmeaza mirele oriunde, prin urmare, am stabilit nunta in Ploiesti.

Desi suntem sot si sotie in acte, peste 2 saptamani vom fi si in fata lui Dumnezeu! Am mari emotii cu restaurantul insa, sper ca va iesi bine.

N_anca, felicitari si casa de piatra iti doresc!
Povesteste-ne si noua cum a fost cu Hotel Prahova te rog. Dupa cum am mai spus, am emotii in ceea ce priveste restaurantul, chelnerii si-asa mai departe.

PS. Nu e ushor sa faci nunta intr-un oras in care nici macar nu stii unde este gara :-$
Multumesc mult pentru sfaturi si idei, m-ati ajutat mult.

Simona

Georgy_A
03.10.2008, 09:01:36
Din fericire nu aranjasem nimic pentru 06 iunie, si mi-a fost usor sa-mi schimb data! Stiu ca se fac nunti si ca nu ar fi o problema, dar nu vrem de sambata mortilor din motive personale! o:-)

onypl
03.10.2008, 15:43:54
Buna, fetelor! Va rugam din suflet, stiti vreun restaurant care este liber pt 2009, indiferent de luna?

geolgy
03.10.2008, 18:23:41
sar`mana;

147 lei

1 aperitiv
2 peste + garnitura
3 Sarmale
4 friptura porc+ pui
5 cafele- la discretie

Buna,

Mi se pare ca ai iesit la un pret bun pentru meniu. Eu fac la president 2 si ma cam speriasem....zicea cineva pe forum ca a avut acolo meniu de 270 lei(care mi se pare foarte scump):-SS$-)

geolgy
03.10.2008, 18:25:31
nu stiu daca ai observat, si eu am nunta tot pe 6 iunie. mie la biserica mi-au spus ca nu e nici o problema. nici macar nu am avut nevoie de derogare. asa ca daca tot ai aranjat pentru 6, eu zic sa te mai gandesti daca sa schimbi sau nu data.
pupici

Si eu am tot pe 6 iunie 2009 fetele, si nici mie nu mi-a zis nimeni ca nu se poate. Chiar am cerut sfatul unui preot si a zis ca e ok. Intr-adevar este sambata de dinainte de Rusalii sau cam asa ceva dar se pot face nunti.#:-S

luci_ana
05.10.2008, 19:21:34
Am fost aseara la o nunta la Prezident 3. Superb restaurantul. Ceva deosebit.

Georgy_A
06.10.2008, 09:34:33
>:D< Salut dragi miresici, cum merg pregatirile? In sfarsit ne-am hotarat! O sa fiu o miresica de 13 iunie, la Prestij unde am avut surpriza sa gasesc foarte multa amabilitate, preturi bune si cei de acolo deschisi la idei ca totul sa iasa bine! A facut cineva nunta acolo? Ce imi puteti spune? Va multumesc! ;-)

Georgy_A
06.10.2008, 09:36:46
Buna, fetelor! Va rugam din suflet, stiti vreun restaurant care este liber pt 2009, indiferent de luna?

Restaurantul Regina Noptii 1 este liber pe 13 iunie, dar atentie la preturi, mi se par cam mari fata de ce e pe la alte rest. si include mai putin!

andreear
06.10.2008, 14:44:27
Restaurantul Regina Noptii 1 este liber pe 13 iunie, dar atentie la preturi, mi se par cam mari fata de ce e pe la alte rest. si include mai putin!

Este adevarat, preturile sunt mai mari dar servirea si mancarea le depasesc pe cele de la alte restaurante. Sunt cele mai bune!!!! Asa ca eu zic ca isi meita cu varf si indesat banii.>:D<

mamuska
06.10.2008, 14:49:50
De ce nu mergi sa te interesezi????? Eu personal iti recomand cu toata increderea restaurantul MARLEN,dar numai daca ai o nunta cu cca 80 de persoane.....

onypl
06.10.2008, 16:27:42
Multumesc mult de tot!

Liv
06.10.2008, 16:43:27
Multumesc mult de tot!
Dak vrei sa incerci ceva si la munte...unde poti sa si cazezi invitatii...incearca Pensiunea Alex.....max. 80 pers.

mihocica
08.10.2008, 07:23:44
viitoare miresici .... ca sa nu luati teapa....nu faceti nunta la central
eu am facut in crama.....nu ca ar fi vb de sala....ci de servicii....deplorabile (mancarea super proasta....sarmalele infecte....sarate si acre iar carnea de 3 bani)
tortul super urat (cu trandafiri cazuti si urati)
iar de ospatari am tras pur si simplu (cand veneau invitatii nu mai aveam sampanie pusa in pahare.....mi am pus singura ca si apa deci m am servit singura) daca mie mi s a intanplat asta ....bietii invitati ce or fi patit? (ei din politete au spus ca a ost bine ....dar eu stiu?????????)

Liv
08.10.2008, 09:19:48
eu am facut in crama.....nu ca ar fi vb de sala....ci de servicii....deplorabile (mancarea super proasta....sarmalele infecte....sarate si acre iar carnea de 3 bani)
iar de ospatari am tras pur si simplu (cand veneau invitatii nu mai aveam sampanie pusa in pahare.....mi am pus singura ca si apa deci m am servit singura) daca mie mi s a intanplat asta ....bietii invitati ce or fi patit? (ei din politete au spus ca a ost bine ....dar eu stiu?????????)
Imi pare rau ce ti s-a intamplat..sa nu-mi spui ca le-ati mai dat si bani la ospatari!!!!!!!!!!!..CASA DE PIATRA...vrem POZEEEEE:* :* :*

mihocica
08.10.2008, 10:28:16
Imi pare rau ce ti s-a intamplat..sa nu-mi spui ca le-ati mai dat si bani la ospatari!!!!!!!!!!!..CASA DE PIATRA...vrem POZEEEEE:* :* :*
iti multumesc pt urari
poze ....atunci cand le am pe cele oficiale
iar spaga la ospatari am dat.....5 mil....sefului mi se pare ca nu am dat....dar asta fara sa vrem (daca nu s a pus el singur la socoteala)

Liv
08.10.2008, 14:34:21
iti multumesc pt urari
poze ....atunci cand le am pe cele oficiale
iar spaga la ospatari am dat.....5 mil....sefului mi se pare ca nu am dat....dar asta fara sa vrem (daca nu s a pus el singur la socoteala)
Noi cand am vb. cu patroana localului i-am zis ca vrem sa le dam la ospatari + bucatari..etc (la fiecare vreo 10persoane) cate 100ron...si a ramas sa dea ea....dar a 2-a zi, la potroace, le-am mai dat cate 20ron, deoarece au fost promtzi...nu am avut nici un incident de genul ca am cerut si nu s-au miscat cum trebuia, s-au miscat superrr bine , dar au fost si cam 5 ospatari pentru 75 pers....dar am fost multumiti.....

andreear
08.10.2008, 16:31:27

Imi pare rau pt ce ai patit!!!!

CASA DE PIATRA!!!Sa fiti fericiti pina la adanci batraneti!!!!!!!!

mihocica
08.10.2008, 22:49:19
Imi pare rau pt ce ai patit!!!!

CASA DE PIATRA!!!Sa fiti fericiti pina la adanci batraneti!!!!!!!!
multumesc pt urare
asta e ....... nu poate fi totul perfect

ruxanda_zadnipru
11.10.2008, 08:02:42
Buna!va rog mult, sa ma ajute si pe mine cineva cu o informatie!!!!#:-S
Poate sa-mi spuna si mie cineva care a avut nunta in Ploiesti la Primavera cum a fost mincarea si servirea! Nu stiu cum ati cautat si ce ati gasit, dar eu mai am putin si ma duc cu capul! Toate restaurantele ocupate, toti vor cel putin 120 persoane, nu mai stiu ce sa mai fac!:-&

andreear
11.10.2008, 11:50:00
Buna!va rog mult, sa ma ajute si pe mine cineva cu o informatie!!!!#:-S
Poate sa-mi spuna si mie cineva care a avut nunta in Ploiesti la Primavera cum a fost mincarea si servirea! Nu stiu cum ati cautat si ce ati gasit, dar eu mai am putin si ma duc cu capul! Toate restaurantele ocupate, toti vor cel putin 120 persoane, nu mai stiu ce sa mai fac!:-&

Buna,

eu am avut nunta la Primavera si a iesit totul super...mancarea ff buna si muuulta, servirea excelenta. Nu ai de ce sa itit faci griji. Pentru alte nelamuriri nu ezita sa ma intrebi. Te pup

Paideea
13.10.2008, 08:29:42
Am si eu o intrebare pentru miresicile care fac nunta la restaurantul Cetate Nord, sau care au fost si au intrebat, macar, shtiti cat e un meniu anul acesta acolo? Intreb pentru cineva care se duce acolo la o nunta sambata asta... :* si vrea sa fie informat.
Multumesc!;;)

mamuska
13.10.2008, 10:01:40
Eu am fost la majoritatea restaurantelor din Ploiesti si pot spune ca singurele care mi-au placut si la care nu am avut nimic de comentat,au fost: MARLEN,PRAHOVA,PRESIDENT,SHNITZEL HOUSE(Paulesti)REGINA NOPTII,PRIMAVERA.......Acestea chiar se pot lauda cu serviciile lor...Mie mi-au placut!!!! Am mai fost la o nunta in Paulesti,nu stiu exact cum se numeste restaurantul,este cel care are si piscine,undeva langa o padure,a fost superb,serviciile impecabile......La restul restaurantelor,am mai auzit plangeri...
La cel din Nord (CETATE) am fost la 2 botezuri si pot spune ca mancarea a fost foarte buna si servirea ok...meniul la botez a fost de 80 ron.....nu stiu la nunta..

ruxanda_zadnipru
13.10.2008, 10:15:39
Buna! ma Ajuta Si Pe Mine Cineva Cu Detalii Despre Primavera! Va Rog Mult De Tot!:-\

andreear
13.10.2008, 10:21:29
Buna! ma Ajuta Si Pe Mine Cineva Cu Detalii Despre Primavera! Va Rog Mult De Tot!:-\

Buna. Ti-am raspuns eu aici:http://www.miresici.ro/showthread.php?t=6190&page=16. Daca mai ai nevoie de alte info te ajut cu drag!!!

ruxanda_zadnipru
13.10.2008, 10:30:25
Multumesc din tot sufletul!!!!!!!! Sper sa fie cum spui tu! Eu sunt noua pe aici si nu prea ma descurc cu postatul si descoperitul mesajelor! Imi cer scuze ca nu l-am gasit mai devreme!

mamuska
13.10.2008, 11:21:51
Multumesc din tot sufletul!!!!!!!! Sper sa fie cum spui tu! Eu sunt noua pe aici si nu prea ma descurc cu postatul si descoperitul mesajelor! Imi cer scuze ca nu l-am gasit mai devreme!
EU AM AUZIT NUMAI LAUDE IN CEEA CE PRIVESTE RESTAURANTUL PRIMAVERA!!!!

in ceea ce priveste postatul mesajelor nu trebuie decat sa dai clic sus in bara la mesaje noi si asa poti vedea toate mesajele pe care se discuta astazi...daca doresti sa cauti un anumit subiect,dai clic tot sus pe cautare si scrii numele subiectului...sper sa te descurci...suntem aici pt a te ajuta...:* :* :* :*

mamuska
13.10.2008, 11:27:25
Fetelor, care stiti ce restaurant din Ploiesti ar avea capacitatea de 200 de persoane????? Sa fie unul dragut si cu servicii bune,nu cantina!!!! astept raspuns,va rog!!!

andreear
13.10.2008, 13:19:00

Stai linistita!!! O sa te inveti repede cu forumul, este simplu!!! Daca ai nevoie de mai multe info legat de Primavera sau poze te ajut cu drag!!!!>:D< >:D< >:D<

danaloredana
13.10.2008, 22:29:33
Fetelor, care stiti ce restaurant din Ploiesti ar avea capacitatea de 200 de persoane????? Sa fie unul dragut si cu servicii bune,nu cantina!!!! astept raspuns,va rog!!!

Buna,
Iti recomand Tuist(Tiara mai nou).Este super.

marius_rg
16.10.2008, 08:46:36
N-am mai postat de ceva timp...dar, din pacate nici pana azi nu am gasit un restaurant pt noi (capacitate 100max pers)
Cam tot ce am vizitat, ori e ocupat tot anul, ori impun un nr minim de pers, ori au preturi mari, ori locatii mai "nepotrivite"...etc.

Ne-am cam pierdut speranta sa mai gasim ceva pt 2009...si asa ma enerveaza lucru asta ca.......imi vine sa nu mai fac nici o nunta :(

Paideea
16.10.2008, 12:56:48
N-am mai postat de ceva timp...dar, din pacate nici pana azi nu am gasit un restaurant pt noi (capacitate 100max pers)
Cam tot ce am vizitat, ori e ocupat tot anul, ori impun un nr minim de pers, ori au preturi mari, ori locatii mai "nepotrivite"...etc.

Ne-am cam pierdut speranta sa mai gasim ceva pt 2009...si asa ma enerveaza lucru asta ca.......imi vine sa nu mai fac nici o nunta :(
Ai incercat si la Marlen? Nu impun nimic in legatura cu numarul de persoane, shtiu sigur! ;;)

onypl
16.10.2008, 16:17:53

Poti incerca la restaurante din afara orasului. De exemplu la Paulesti Schnitzel Haus sau Complex Perla.

marius_rg
16.10.2008, 16:20:19
Ai incercat si la Marlen? Nu impun nimic in legatura cu numarul de persoane, shtiu sigur! ;;)

L-am avut si pe asta pe lista, dar din pacate n-am ajuns nici eu si nici ai mei pe acolo sa vedem ce si cum. Eu lucrez in Bucuresti si mai greu ajung in PL, de asta ma bazez mai mult pe parinti :)
Chiar acum am vb cu ei sa-si faca timp sa mearga pe acolo...sunt curios aici ce "bube" or mai fii.
Ai cumva ceva poze de acolo, de la nunta ta?

mamuska
16.10.2008, 16:36:43
L-am avut si pe asta pe lista, dar din pacate n-am ajuns nici eu si nici ai mei pe acolo sa vedem ce si cum. Eu lucrez in Bucuresti si mai greu ajung in PL, de asta ma bazez mai mult pe parinti :)
Chiar acum am vb cu ei sa-si faca timp sa mearga pe acolo...sunt curios aici ce "bube" or mai fii.
Eu am fost la nunti la ambele restaurante din Paulesti! sa stiti ca sunt foarte bune,mancare buna,servicii de calitate....am fost multumiti!!!!

madii113
16.10.2008, 18:55:45
Din ce am aflat se va deschide peste 2 saptamani un restaurant pe elena doamna.
Inca nu am ajuns acolo sa vad cum e dar se intinde cam pe 300 mp.
Cum aflu ceva te anunt.
Poate reusesc sa fac poze.

onypl
17.10.2008, 13:38:41
Nu iti pot da prea multe informatii pt ca nici eu nu am facut nunta. In schimb, pot sa iti spun ca la Schnitzel Haus mancarea si serviciile sunt de calitate iar preturile pe masura. Nuntile se organizeaza in sala de la etaj, cea pt nefumatori, care nu este foarte mare, deci nu au cum sa impuna un numar prea mare de persoane.
Despre Restaurantul Perla, poate sunt miresici care au fost la nunta acolo si sa ne dea si noua mai multe informatii.

madii113
18.10.2008, 13:21:25
Unde e Restaurant Perla?
Poate stim de el dar nu ii cunoastem numele.
Pupici.

alisa_o
19.10.2008, 14:24:26
Din ce am aflat se va deschide peste 2 saptamani un restaurant pe elena doamna.
Inca nu am ajuns acolo sa vad cum e dar se intinde cam pe 300 mp.
Cum aflu ceva te anunt.
Poate reusesc sa fac poze.
Madii113 stii cumva cum se va numi acel restaurant de pe elena doamna?;-)

mamuska
19.10.2008, 14:45:53
Unde e Restaurant Perla?
Poate stim de el dar nu ii cunoastem numele.
Pupici.
Restaurant Perla este in Paulesti...este nou ...se afla undeva pana in Primarie,pe partea stanga...este o strada laturalnica si mergi cam 200 de metri pana ajungi la el....este destul de frumos iar serviciile sunt ok....este inconjurat de padure si are in curte mai multe piscine...o sa atasez si niste poze de la nunta verisoarei mele,care s-a tinut acolo..:*

madii113
19.10.2008, 15:22:00
Madii113 stii cumva cum se va numi acel restaurant de pe elena doamna?;-)
Inca nu dar poate afllu ceva saptamana asta.
Administratorul societatii este clientul nostru si pentru ca suntem fff multi colegi tineri ne-a spus ca poate vrem sa facem nunti acolo.
Daca dau de el iti spun si poate aflu ceva si de meniuri si pe ce culoare e.
Pupici.