PDA

Versiunea completa : Restaurante in Prahova

Pagini : 1 2 3 [4] 5

Paideea
20.10.2008, 09:57:39
L-am avut si pe asta pe lista, dar din pacate n-am ajuns nici eu si nici ai mei pe acolo sa vedem ce si cum. Eu lucrez in Bucuresti si mai greu ajung in PL, de asta ma bazez mai mult pe parinti :)
Chiar acum am vb cu ei sa-si faca timp sa mearga pe acolo...sunt curios aici ce "bube" or mai fii.
Ai cumva ceva poze de acolo, de la nunta ta?
Poze de la nunta mea poti vedea la semnatura mea din josul mesajului, insa restaurantul s-a marit considerabil si l-au mai infrumusetzat de acum un an si ceva de cand am avut eu nunta. Cat despre mancare, nu trebuie sa iti faci probleme, nimeni nu a avut niciodata nimic de zis decat de bine de mancarea de acolo, toata lumea din Ploiesti stie ca "la Jean" se mananca foarte bine.;))

EveningStar
20.10.2008, 17:27:58
Cum se numeste formatia de la Bulevard? Cat de multumite ati fost de ea?
(*) >:D<

olgutza26
20.10.2008, 18:58:46
Cum se numeste formatia de la Bulevard? Cat de multumite ati fost de ea?
(*) >:D<
se numeste post-Meridian. si eu voiam niste referinte.

mamuska
20.10.2008, 20:47:36
Poze de la nunta mea poti vedea la semnatura mea din josul mesajului, insa restaurantul s-a marit considerabil si l-au mai infrumusetzat de acum un an si ceva de cand am avut eu nunta. Cat despre mancare, nu trebuie sa iti faci probleme, nimeni nu a avut niciodata nimic de zis decat de bine de mancarea de acolo, toata lumea din Ploiesti stie ca "la Jean" se mananca foarte bine.;))
In totalitate de acord!!!!!! Finii nostri au avut nunta acolo,sora mea,tot acolo, fratele meu tot acolo....este super din toate punctele de vedere!!! Eu pot spune ca il recomand cu toata increderea!!!! Mancarea este foarte buna,serviciile la fel,angajatii sunt de treaba,patronul este un om deosebit!!!!MARLEN sau JAN cum il stiu unii,este printre cele mai bune ca mancare si au si preturi bune!!!!! Noi l-am inchiriat pt toate evenimentele din familie si tot ei ne-au dat si nr cameramanului,dj,fotograf,de care am fost super multumiti!!!!!!

mamuska
20.10.2008, 20:48:55
se numeste post-Meridian. si eu voiam niste referinte.
Eu i-am vazut la 2 nunti si sincer nu am fost asa incantata...si am mai auzit alti invitati de cele 2 nunti spunand la fel....dar gusturile nu se discuta...

raluca_popeasca
20.10.2008, 21:30:08
Restaurant Perla este in Paulesti...este nou ...se afla undeva pana in Primarie,pe partea stanga...este o strada laturalnica si mergi cam 200 de metri pana ajungi la el....este destul de frumos iar serviciile sunt ok....este inconjurat de padure si are in curte mai multe piscine...o sa atasez si niste poze de la nunta verisoarei mele,care s-a tinut acolo..:*

Vara este un club privat acolo, nuu?
am fost si noi asta vara la piscina si e f misto. Mancarea a fost buna (la friptura ma refer si la pastrama de oaie=P~ )
Si la Schnitzel Haus e misto, preturile sunt insa mai maricele.

mamuska
20.10.2008, 21:34:16
Vara este un club privat acolo, nuu?
am fost si noi asta vara la piscina si e f misto. Mancarea a fost buna (la friptura ma refer si la pastrama de oaie=P~ )
Si la Schnitzel Haus e misto, preturile sunt insa mai maricele.
Nu am auzit sa fie club privat,dar.......intr-adevar mancarea este buna...la verisoara mea au facut si berbec la protap.....ca pret nu stiu cat a costat meniul...>:D<

marius_rg
21.10.2008, 09:46:16
din cate vad pot merge pe incredere atat in Marlen cat si cele 2 din Paulesti. ramane acum de vazut in ce masura sunt ok si celelalte detalii, legate de "data, pret, conditii...etc"

Sper sa fie cu noroc. Ai mei inca n-au ajuns acolo, sper ca azi sau maine sa dea o fuga sa-mi spuna daca ne putem incadra sau...nu.
Multumesc mult pt raspunsurile voastre.
:*

monikuta23
21.10.2008, 11:47:40
buna,

incearca si la hotel nord, langa balif. poate poate!
eu acolo am gasit pentru iunie 2008 cam in septembrie anul asta.

si as vrea si eu, va rog, niste referinte despre acest restaurant: cum e mancarea, cat costa un meniu anul acesta si din ce costa el, cum e servirea... pls dc stie cineva!
mercic.

monikuta23
21.10.2008, 11:49:10
/:)
scuze!!
vroiam sa scriu iunie 2009! 6 iunie 2009.

mamuska
21.10.2008, 11:58:26
din cate vad pot merge pe incredere atat in Marlen cat si cele 2 din Paulesti. ramane acum de vazut in ce masura sunt ok si celelalte detalii, legate de "data, pret, conditii...etc"

Sper sa fie cu noroc. Ai mei inca n-au ajuns acolo, sper ca azi sau maine sa dea o fuga sa-mi spuna daca ne putem incadra sau...nu.
Multumesc mult pt raspunsurile voastre.
Daca ar fi sa fac un top al celor 3 restaurante,referindu-ma la calitate/pret si eleganta/stil,acesta ar fi asa LOCUL I: MARLEN SI SHNITZEL HOUSE...ambele sunt extraordinare....singura diferenta ar fi ca, la SHNITZEL HOUSE preturile sunt mai mari decat la MARLEN....in rest,ambele sunt elegante,servicii de calitate,capacitate de cca 80-85 persoane...asa ca le clasez pe ambele pe locul I.......in ceea ce priveste rest PERLA, acesta este mai saracacios ca si aspect/design,in interior are barne de lemn care nu se potrivesc deloc cu perdele elegante si cu mocheta de jos,de culoare verde si cam rupta....insa au mancare destul de buna...nu stiu pretul pe meniu,dar pot afla de la verisoara mea!!!!asa ca PERLA ramane pe locul III din cauza aspectului ,chiar daca locul II a ramas liber.....

madii113
21.10.2008, 22:22:41
Buna,
Asta seara am fost acolo si mocheta e verde ca si perdelele(acestea au si putin auriu deschis) si au barne de lemn.
Dar poate fi infrumusetat, are o intrare f frumoasa iar nuntile cred ca ies faine vara, au si terasa pt 90 oameni.
Maine va atasez ceva poze si poate aflu si ceva meniuri pt la anul.
Pupici.
Week urmator merg la un botez acolo si va aduc poze.

marius_rg
27.10.2008, 09:26:54
Din pacate am fost la Marlen si sunt ocupati pana in octombrie anul viitor. Cat despre Snitzel House si Perla chiar am fost acolo (dar nu le stiam dupa nume, m-a dus cumnatu meu sa mi le prezinte acum 1-2 luni) si stiu persoane care au avut nunti in ambele restaurante si nu au fost prea multumiti. (adevarul ca nici noi de look, amplasament, spatiu...)
Deci...se pare ca oficial sunt cu 0 sanse pt anul 2009. :((

La Club Nord ni s-a spus ca nu o sa fie gata prea curand, deci....nu ma pot baza nici pe el.

mgh83
27.10.2008, 18:16:04
Din pacate am fost la Marlen si sunt ocupati pana in octombrie anul viitor. Cat despre Snitzel House si Perla chiar am fost acolo (dar nu le stiam dupa nume, m-a dus cumnatu meu sa mi le prezinte acum 1-2 luni) si stiu persoane care au avut nunti in ambele restaurante si nu au fost prea multumiti. (adevarul ca nici noi de look, amplasament, spatiu...)

La Club Nord ni s-a spus ca nu o sa fie gata prea curand, deci....nu ma pot baza nici pe el.

Cand am fost noi in mai si am rezervat la "Regina Noptii" ni s-a spus ca vor mai deschide anul asta un restaurant la Paulesti. Poti incerca si acolo, poate cine stie...
Va tinem pumnii!

P.S.Nu stiu daca l-au deschis pana la urma, ti-am spus doar ce ne-au zis noua atunci

madii113
27.10.2008, 20:34:59

dar magic in vest nu ti-a placut?
Eu una fff multumita de ei.
Si se mai deschide pe elena dna unul.ii da drumul in decembrie.
Meniul ca pe piata.
auriu cu maro inchis culori.

marius_rg
28.10.2008, 11:35:21
Cand am fost noi in mai si am rezervat la "Regina Noptii" ni s-a spus ca vor mai deschide anul asta un restaurant la Paulesti. Poti incerca si acolo, poate cine stie...
Va tinem pumnii!

P.S.Nu stiu daca l-au deschis pana la urma, ti-am spus doar ce ne-au zis noua atunci

Ar fi interesant de stiu daca o sa-l deschida in curand sau nu...

Despre Rest Magic, ne-a placut in mare, dar....
1. aveau liber tocmai in octombrie
2. nu prea ne-a incantat locatia, intre tarabe si mizeria din piata :(

Am inteles ca mai e un restaurant nou deschis prin spate la primarie, unde era un cinematograf acolo....si ar mai fi si "Dealul Mare", care acum e in renovare+ cel care ziceti voi ca se deschide pe Elena Doamna. Cam astea le mai vad singurele noastre cai de reusita :(

Georgy_A
28.10.2008, 15:19:39

Am inteles ca mai e un restaurant nou deschis prin spate la primarie, unde era un cinematograf acolo....si ar mai fi si "Dealul Mare", care acum e in renovare+ cel care ziceti voi ca se deschide pe Elena Doamna. Cam astea le mai vad singurele noastre cai de reusita :(

Buna,:( imi pare rau ca nu gasesti ce-ti doresti, si vin si eu cu o idee, ai putea sa incerci la noul hotel SYM din Tatarani (este frate cu Club L'Opera), am auzit ca se organizeaza si nunti, iar pe afara arata foarte bine. Fiind nou, nu prea se stie de el, deci s-ar putea sa nu fie foarte ocupat.
Si eu am fost pusa pe cautari cu vreo 3 saptamani in urma( din fericire am gasit, si sper sa fie cea mai buna alegere) si atunci Regina Noptii 1 era libera pentru 13 Iunie, poate nu s-a ocupat!

Bafta la cautari!!!:suuuper:

mamuska
28.10.2008, 16:32:42

Eu pot spune ca ii contrazic pe cei care au spus ca nu sunt multumiti de cel;e 2 restaurante din Paulesti...eu am fost la nunti la ambele restaurante...din punct de vedere culinar,ambele sunt super...am mai spus asta...insa la Perla nu este designul atat de atragator,din cauza mochetei si a barnelor de lemn......in schimb SHNITZEL este foarte frumos decorat....o sa atasez niste poze de la o nunta la care am fost la Shnitzel sa vezi......
Imi pare rau ca nu ai gasit loc la Marlen,acolo chiar se imbina toate....eu l-am recomandat cu mare incredere...

madii113
28.10.2008, 19:56:25
Astazi am aflat,
Cel pe Elena Doamna isi deschide portile pe 6 decembrie, de Mos Nicolae.
Tipa de acolo ne este clienta si astazi a trecut pe la noi si am intrebat-o.
El e gata deja dar nu au inca tote actele.
Poate trec sa-l vad.
nE AUZIM IN CURAND

mgh83
28.10.2008, 21:05:30

Iti mai dau o idee:mai treci din cand in cand pe la restaurante, poate se mai razgandeste cineva si nu mai face nunta. Cand am fost noi la Regina in mai aveau liber in sept pt ca un cuplu se despartise si anulasera nunta...asa ca..cine stie..poate ai noroc.
Noi va tinem pumnii!

onypl
29.10.2008, 16:09:01
Eu pot spune ca ii contrazic pe cei care au spus ca nu sunt multumiti de cel;e 2 restaurante din Paulesti...eu am fost la nunti la ambele restaurante...din punct de vedere culinar,ambele sunt super...am mai spus asta...insa la Perla nu este designul atat de atragator,din cauza mochetei si a barnelor de lemn......in schimb SHNITZEL este foarte frumos decorat....o sa atasez niste poze de la o nunta la care am fost la Shnitzel sa vezi......

Subscriu! SCHNITZEL HAUS arata super bine, mai ales decorat pentru nunta iar mancarea si serviciile sunt mai mult decat excelente! Daca tu spui ca asta nu iti place, nu cred ca te-ai exprimat corect, poate iti place ceva gen Central!

mamuska
29.10.2008, 17:36:26
Subscriu! SCHNITZEL HAUS arata super bine, mai ales decorat pentru nunta iar mancarea si serviciile sunt mai mult decat excelente! Daca tu spui ca asta nu iti place, nu cred ca te-ai exprimat corect, poate iti place ceva gen Central!
Subscriu in totalitate!!!!

olgutza26
29.10.2008, 19:36:16

ce inseamna ceva gen Central? :-B

onypl
30.10.2008, 12:12:36
ce inseamna ceva gen Central? :-B

Am vrut sa spun ceva mai pompos, un restaurant care sa arate ca sala de bal a unui castel ! Ceva de genul asta!

mamuska
30.10.2008, 22:59:20
Am vrut sa spun ceva mai pompos, un restaurant care sa arate ca sala de bal a unui castel ! Ceva de genul asta!
Si eu tot la asta m-am gandit.....dar nu cred ca ei cauta genul asta,pt ca am inteles ca au fost si la Marlen,iar acolo nu este ca la Central sau Prahova...acestea din urma si alte cateva sunt asa,cu stilul regal,pt ca sunt restaurante vechi,de pe vremea lui Ceausescu si au pastrat arhitectura aceea superba.....

ruxanda_zadnipru
01.11.2008, 18:25:51
Buna! ...si ajutoooooooooorrrrrrrr! am nunta la primavera,nu stiti daca au si un meniu all inclusive? sunt foarte ocupata si mai mult plecata din tara... chiar nu am timp sa alerg dupa bautura,sucuri bla bla... in Buc sunt multe restaurante care ofera asa ceva,nu stiu la noi...Eu am vrut sa fac nunta la cort dar nu stiu de unde sa inchiriez si nici nu am vreo idee unde am voie sa-l amplasez! as renunta la avansul de la restaurant daca as gasi o agentie full service serioasa care sa-mi ofere totul!!!!!!!!! poate ma ajutati voi cu un sfat sau o idee!!!!

madii113
01.11.2008, 18:48:46
Buna! ...si ajutoooooooooorrrrrrrr! am nunta la primavera,nu stiti daca au si un meniu all inclusive? sunt foarte ocupata si mai mult plecata din tara... chiar nu am timp sa alerg dupa bautura,sucuri bla bla... in Buc sunt multe restaurante care ofera asa ceva,nu stiu la noi...Eu am vrut sa fac nunta la cort dar nu stiu de unde sa inchiriez si nici nu am vreo idee unde am voie sa-l amplasez! as renunta la avansul de la restaurant daca as gasi o agentie full service serioasa care sa-mi ofere totul!!!!!!!!! poate ma ajutati voi cu un sfat sau o idee!!!!
Iubita dar sunt cateva agentii full care iti pot oferi totul.
Cauta si tu pe net si cand gasesti una poate reusim sa-ti dam ceva sfaturi.

marius_rg
03.11.2008, 11:53:33
Buna,:( imi pare rau ca nu gasesti ce-ti doresti, si vin si eu cu o idee, ai putea sa incerci la noul hotel SYM din Tatarani (este frate cu Club L'Opera), am auzit ca se organizeaza si nunti, iar pe afara arata foarte bine. Fiind nou, nu prea se stie de el, deci s-ar putea sa nu fie foarte ocupat.

Hmmm de asta nu stiam, dar merita si asta incercat. O sa vb cu ai mei sa arunce o privire si la asta, inainte sa ajung in weekend acasa.

Si eu am fost pusa pe cautari cu vreo 3 saptamani in urma( din fericire am gasit, si sper sa fie cea mai buna alegere) si atunci Regina Noptii 1 era libera pentru 13 Iunie, poate nu s-a ocupat!
Bafta la cautari!!!:suuuper:Aici cand am fost mi s-a spus din prima ca nu fac nunti mai mici de 100 de pers, deci nu cred ca as avea vre-o sansa oricum.

madii113 As fi curios daca aici o sa fie tot cu nr minim de invitati si ce conditii o sa aiba. poate avem o sansa la ei, cine stie......deci astept cu nerabdare un semn.

Cat despre cel de care va spuneam data trecuta, de la fostul Cinematograf de langa palatul telofoanelor, se pare ca si aici se impun minim 100 invitati :(

Totul parca e pierdut :(

Paideea
03.11.2008, 12:44:13
Hmmm de asta nu stiam, dar merita si asta incercat. O sa vb cu ai mei sa arunce o privire si la asta, inainte sa ajung in weekend acasa.

Aici cand am fost mi s-a spus din prima ca nu fac nunti mai mici de 100 de pers, deci nu cred ca as avea vre-o sansa oricum.

As fi curios daca aici o sa fie tot cu nr minim de invitati si ce conditii o sa aiba. poate avem o sansa la ei, cine stie......deci astept cu nerabdare un semn.

Cat despre cel de care va spuneam data trecuta, de la fostul Cinematograf de langa palatul telofoanelor, se pare ca si aici se impun minim 100 invitati :(

Totul parca e pierdut :(
Pot sa iti recomand o locatie mai... exclusivista, sa zic asa, nu impun numar minim, insa trebuie sa te "tina buzunarul" un pic mai mult ca in rest.
Dar daca asta nu e un criteriu, iti recomand Clubul Laguna de pe strada Apelor. Iti recomand sa il vizitezi, si apoi sa imi spui impresiile tale. Au si site, e suficient sa dai search pe Google, cu "club laguna, ploiesti", si il vei gasi. Altfel, cred ca imi iau sanctiune, ca am facut publicitate... Sper ca scap... :-SS :>

marius_rg
03.11.2008, 13:33:16
Pot sa iti recomand o locatie mai... exclusivista, sa zic asa, nu impun numar minim, insa trebuie sa te "tina buzunarul" un pic mai mult ca in rest.
Dar daca asta nu e un criteriu, iti recomand Clubul Laguna de pe strada Apelor. Iti recomand sa il vizitezi, si apoi sa imi spui impresiile tale. Au si site, e suficient sa dai search pe Google, cu "club laguna, ploiesti", si il vei gasi. Altfel, cred ca imi iau sanctiune, ca am facut publicitate... Sper ca scap... :-SS :>

Eh....am auzit si eu de asta...dar e cam de fitze si...mult prea scump. Nu vreau sa arunc o avere pe o nunta si nici nu vreau sa chelesc de bani invitatii :)

madii113
03.11.2008, 14:27:05
Eh....am auzit si eu de asta...dar e cam de fitze si...mult prea scump. Nu vreau sa arunc o avere pe o nunta si nici nu vreau sa chelesc de bani invitatii :)
Intrebarea e cati invitati vrei sa ai?
Iar perla sa iti iasa din calcul, am fost acolo la un botez de oameni faini, cu tot felul de mancaruri.
Servirea lasat de dorit iar friptura de porc rece. Nu avea nici un gust, in schimb au avut pastrama pe gratar. Noroc cu asta ca s-a scos.
O zi faina.

Georgy_A
03.11.2008, 15:14:56

O alta locatie care mi-a venit in minte acum: la strand la Boldesti este un restaurant frumos, iar in vara am vazut ca se faceau nunti, amenajau chiar dragut acolo. Poti incerca.

marius_rg
03.11.2008, 15:28:12
Iar perla sa iti iasa din calcul, am fost acolo la un botez de oameni faini, cu tot felul de mancaruri.
Servirea lasat de dorit iar friptura de porc rece. Nu avea nici un gust, in schimb au avut pastrama pe gratar. Noroc cu asta ca s-a scos.
O zi faina.

De Perla cam asftel de "vesti" am auzit si eu :)

Ca nr de invitati, probabil in jur de 80-90 max

madii113
03.11.2008, 20:26:01
De Perla cam asftel de "vesti" am auzit si eu :)

Ca nr de invitati, probabil in jur de 80-90 max
Spune si in ce luna ca am inteles ca octombrie iti pare tarziu.Si cam cu ce restaurant sa semene. Descrie un pic pentru a sti ce iti recomandam. Stiu ca Magic nu ti-a placut privelistea. Nush care e mai scumput si tot asa.
Da cateva amanunte meniu max:, cu gradina, verdeta fara........
Asa poate te ajutram mai mult decat acum cand te trimitem peste tot fasra sa stim ce vrei.

marius_rg
04.11.2008, 11:57:25
Spune si in ce luna ca am inteles ca octombrie iti pare tarziu.Si cam cu ce restaurant sa semene. Descrie un pic pentru a sti ce iti recomandam. Stiu ca Magic nu ti-a placut privelistea. Nush care e mai scumput si tot asa.
Da cateva amanunte meniu max:, cu gradina, verdeta fara........
Asa poate te ajutram mai mult decat acum cand te trimitem peste tot fasra sa stim ce vrei.

Unul din rest care le-am vazut si ne-au placut in mare a fost President 1 (nu mai zic de president 3 care era superb, chiar daca locatia era putin mai "izolata"), rest Best(cel de sus), Regina Noptii...etc

Noi cautam ceva elegant dar nu extravagant, sa fie intr-o locatie cat se poate de ok, mancare/servire/pret bun...si sa accepte un nr de invitati mai mic...Altceva nu stiu ce sa zic...

pbr
05.11.2008, 10:44:05
salut!
am si eu nevoie, urgent, de un sfat!
o nunta in familie, mica, aproximativ 60 persoane unde se poate organiza in ploiesti?
in luna iunie 2009!!
multumesc mult!!

ruxanda_zadnipru
05.11.2008, 10:50:16
salut!
o nunta in familie, mica, aproximativ 60 persoane unde se poate organiza in ploiesti?
in luna iunie 2009!!
multumesc mult!!
Buna! cred ca numai duminaca mai poti gasi ceva si in general peste tot recomanda duminica pentru mai putine persoane!

mamuska
05.11.2008, 10:55:34
salut!
in luna iunie 2009!!
multumesc mult!!
La Cioceanu este un restaurant,chiar in statia traseului 2,langa Biserica,am fost acolo la o nunta si mi-a placut....

mamuska
05.11.2008, 11:03:29
O zi faina.
Si eu am fost la Perla si pot spune ca servirea a fost super ok,iar mancarea foarte buna...au spus-o si altii...insa mie nu imi place ca si aspect,design interior.....e mai saracacios,iar mocheta aia verde in combinatie cu barnele de lemn #-o #-o #-o ...nu merg deloc

mgh83
05.11.2008, 15:22:03
salut!
in luna iunie 2009!!
multumesc mult!!

Cred ca merge si Prestij...

monik_peltik
05.11.2008, 18:27:50
Salut fetelor! Cooky la President 3 ai incercat? Eu acolo o sa am nunta in august anul viitor si mi s-a parut cel mai bun dintre toate, avand in vedere ca numarul invitatilor mei este acelasi cu al tau:150! Trebuie sa iti spun insa ca nu am vazut personal restaurantul 'live', ci parintii mei ptr. ca eu nu sunt acasa...insa mi-au trimis poze de acolo si am fost profund impresionata...Restaurantul este momentan cel mai nou din oras, este situat langa President 2-in spatele strandului Peco, spre Bucov-si are tot ceea ce eu mi-as fi putut dori:sala incapatoare, decorata foarte frumos-poti opta intre albastru si auriu la scaune si mese-, candelabre de cristal, marmura, etc., iar baia este impecabila-si ser sa se mentina asa ana la anul-...eu cred ca merita vazut, iar ca sa aduc o nota mai mare restaurantului iti voi spune ca bateriile de la baie-robinetii- sunt pplacati cu aur...
vei spune oate ca este un loc luxos si ca ai nevoie de un buget extravagant, insa nu e deloc asa...am constatat ca e chiar mai ieftin decat multe alte restaurante, mai ales decat cele de pe DN1, iar ca idee, meniurile costa intre 150-180 ron, in functie de ceiti alegi tu si sunt de 4 feluri: aperitiv, peste, sarmale, friptura...restul, te intereseaza;nu te obliga sa cumperi tort, prajituri sau altceva de la ei...cer numai chirie pe local care este 2.500 ron( 25 milioane vechi), iar mie, sincer nu mi se pare deloc mult...pe langa asta, capacitatea restaurantului de fapt este de 180 persoane(deci, in cazul in care ai musafiri surpriza, nu va fi o problema) si au si o parcare de 60 locuri, frumos amenajata...trebuie sa mentionez si faptul ca la inceputul lui august cand am luat legatura cu ei, nu mai aveau nicio sambata libera ptr 2009, in afara de 7 si 14 noiembrie...eu am ales 23 august, duminica-si nici macar acelea nu mai erau multe! sper ca ti-au fost de folos informatiile si iti doresc mult succes in alegerea voastra, iar dc mai doresti sa stii ceva, astept intrebari, chiar si despre alte restaurante, cum ar fi Turist si Clasic-Prahova, Central, Diax,Best,President 1 si 2...desi nu cunosc atat de multe info despre acestea ca despre President 3!:* :* :*

marius_rg
10.11.2008, 09:56:32
Revin cu cateva info si intrebari...
Am vizitat in weekend inca 2 restaurante, Alex si Hotel Nord si parca cel mai mult mi-a placut cel de la hotel. La Alex mirosea a mocheta (si nu placut), cam intunecat (mocheta maro pe pereti, visinie pe jos, aerisirea proastra, cablaraie deloc mascata, pereti gauriti la intrare..etc) si per total am fost cam dezamagit. Ca bani era ok, dar...am zis totusi ca meritam mai mult de atat. Prin urmare am fost si la Hotel Nord si aici am ramas placut surprins, chiar arata ok sala. Plina de lumina, destul de spatioasa, mese patrate de 8pers... Ce nu prea m-a incantat au fost coloanele de sustinere care sunt cam mari,late si negre si blocheaza vederea...dar e ok, zic eu.

Oricum a ramas sa revin si cu "sotia", ca ea nu m-a putut insoti in weekend deci, v-a trebui sa mai facem inca o deplasare zilele astea, cel mai probabil maine.

Vroiam sa va intreb daca aveti ceva info legate de acest restaurant, placute si/sau neplacute ? (mancare, servire...)

monikuta23
10.11.2008, 12:25:14
buna marius,

la hotel nord voi face si eu nunta la anul, pe 6 iunie. treaba este ca nu am sa-ti dau prea multe detalii nici eu , in afara faptului ca anul acesta a fost meniul 150 lei 4 feluri si ca noi am dat avans 2000 lei care nu se regasesc in meniu la final. deci percep un fel de chirie si ei (pentru ca de fapt initial daca-i intrebi, iti zic ca nu au chirie ca la central, turist, prahova).
in rest, din ce am auzit, dar foarte putin, ar fi ok cu meniul si servirea (dar nici macar nu stiu ce ar contine detaliat meniul de nunta.... :-s )
daca mai stii tu ceva, pls zi-ne si noua, si oricine mai stie cate ceva de restaurant, help us, pls! ^:)^

marius_rg
10.11.2008, 13:45:43
buna marius,

la hotel nord voi face si eu nunta la anul, pe 6 iunie. treaba este ca nu am sa-ti dau prea multe detalii nici eu , in afara faptului ca anul acesta a fost meniul 150 lei 4 feluri si ca noi am dat avans 2000 lei care nu se regasesc in meniu la final. deci percep un fel de chirie si ei (pentru ca de fapt initial daca-i intrebi, iti zic ca nu au chirie ca la central, turist, prahova).
in rest, din ce am auzit, dar foarte putin, ar fi ok cu meniul si servirea (dar nici macar nu stiu ce ar contine detaliat meniul de nunta.... :-s )
daca mai stii tu ceva, pls zi-ne si noua, si oricine mai stie cate ceva de restaurant, help us, pls! ^:)^

Avansul de 20mil mi-a zis ca nu e chirie, ca "ar fi" plata chelnerilor (in nr de aprox 10),cam piperat dupa parerea mea, dar...
Pentru meniu am luat o lista cu ce a continut acum in valoarea de 150RON, dar care se poate modifica (dar nu si pretul) la alegerea ta (eu cel putin o s-o modific cu siguranta ca nu-mi plac unele chestii de la aperitiv)

Alte detalii nu prea am nici eu :(

andreear
10.11.2008, 14:24:54
Avansul de 20mil mi-a zis ca nu e chirie, ca "ar fi" plata chelnerilor (in nr de aprox 10),cam piperat dupa parerea mea, dar...
Pentru meniu am luat o lista cu ce a continut acum in valoarea de 150RON, dar care se poate modifica (dar nu si pretul) la alegerea ta (eu cel putin o s-o modific cu siguranta ca nu-mi plac unele chestii de la aperitiv)

Alte detalii nu prea am nici eu :(

La hotel Nord am fost eu la o nunta in octombrie, per total a fost ok dar ceea ce nu mi-a placut a fost:
- servirea, chelnerul care se ocupa de masa noastra era cam ametit, nu ne aducea bautura, piine , tacamuri decat daca ii ceream noi, uita sa ne aduca ceea ce ii ceream , cand mi-a adus sarmalele se uita in alta parte si era sa mi le puna in brate....asta a fost la masa noastra, nu stiu in rest;
- stalpii care intr-adevar ocupa f mult spatiu si nu reusesti sa vezi bine de ei; masa mirilor nu se vedea de unde stateam noi.

In rest a fost ok, mancare buna, sala aranjata ff frumos, luminata.

crisulika
10.11.2008, 18:26:27
[Esti sigura ca avansul tau nu se scade din meniu la final? Am fost si eu sa ma interez la Hotel Nord si in nici un caz nu mi-a spus asta. Te rog sa mai intrebi o data

marius_rg
10.11.2008, 20:31:40
[Esti sigura ca avansul tau nu se scade din meniu la final? Am fost si eu sa ma interez la Hotel Nord si in nici un caz nu mi-a spus asta. Te rog sa mai intrebi o data

Eu oricum o sa merg maine si o sa clarific asta, dar sunt 100% ca asa a mentionat: "cei 2000RON sunt pt chelneri"

agt31agt
11.11.2008, 16:12:28
am fost si noi (eu cu viitorul meu sot )si ne-am interesat la Hotel Nord, pentru la anu'.
Acelasi lucru ni s-a spus: 20 mil. sunt pentru chelneri.
Noi am fost la o nunta anul acesta acolo, a fost frumos, mancarea ok.
Singurul lucru care nu-mi place nici mie sunt stalpii aia de rezistenta.

monikuta23
11.11.2008, 16:47:38
Buna,

tot pentru chelneri ne-au spus si noua ca sunt banii. deci sigur nu se vor scade din meniu la final... asta e. si sunt, vad, mai multe miresici care stiu tot asa, k nu se scade.
pls, un meniu detaliat de la hotel nord ar avea cineva ?o:-)

marius_rg
12.11.2008, 09:34:42
Buna,

tot pentru chelneri ne-au spus si noua ca sunt banii. deci sigur nu se vor scade din meniu la final... asta e. si sunt, vad, mai multe miresici care stiu tot asa, k nu se scade.
pls, un meniu detaliat de la hotel nord ar avea cineva ?o:-)

S-ar parea ca am rezolvat si eu prima mare problema....restaurantul! Am cazut ieri de acord cu patronul pentru Rest Hotel Nord, pt data de 13 iunie 09. Sper sa fie totul ok si sa nu fie probleme.

Un meniu detaliat am eu, daca vrei iti fac o copie si ti-o trimit pe email. Oricum am inteles ca o sa mai schimbe una alta si...la fel putem schimba si noi daca vrem.

PS: 2000 RON=chelneri

Georgy_A
12.11.2008, 11:37:34
S-ar parea ca am rezolvat si eu prima mare problema....restaurantul! Am cazut ieri de acord cu patronul pentru Rest Hotel Nord, pt data de 13 iunie 09. Sper sa fie totul ok si sa nu fie probleme.

Un meniu detaliat am eu, daca vrei iti fac o copie si ti-o trimit pe email. Oricum am inteles ca o sa mai schimbe una alta si...la fel putem schimba si noi daca vrem.

Felicitari!! Sa fie cu noroc!!! O sa avem nunta in aceiasi zio:-) !! Si de acum spor la pregatiri!=P~

marius_rg
12.11.2008, 12:13:31
Felicitari!! Sa fie cu noroc!!! O sa avem nunta in aceiasi zio:-) !! Si de acum spor la pregatiri!=P~

Multumim...sa fie, sa fie pentru noi toti.

Intr-adevar, acum trebui sa vedem in ce ordine facem urmatorii pasi...Abia am trecut peste primul mare obstacol, dar sunt sigur ca mai sunt destui si....nu tocmai usori.

monikuta23
12.11.2008, 13:15:23

mersi mult!!
la un fax se poate? 516467

marius_rg
12.11.2008, 14:09:14
mersi mult!!
la un fax se poate? 516467

N-am la mine foaia, dar putem vb in private sa facem cumva sa ti-o trimit, diseara daca e ok si pt tine.

MADALINA1984
12.11.2008, 14:39:37
(:|
Si pe mine m-ar fi interesat o lista cu meniul pentru Rest. Nord.V-as multumi mult ca sunt cam noua pe aici

monikuta23
12.11.2008, 16:32:45
N-am la mine foaia, dar putem vb in private sa facem cumva sa ti-o trimit, diseara daca e ok si pt tine.

nu pot... diseara. nu am net acasa
maine e ok dc imi trim pe fax sau atasament pe private. cand poti tu. :)

mersi mult.

madii113
12.11.2008, 19:30:08
Multumim...sa fie, sa fie pentru noi toti.

Intr-adevar, acum trebui sa vedem in ce ordine facem urmatorii pasi...Abia am trecut peste primul mare obstacol, dar sunt sigur ca mai sunt destui si....nu tocmai usori.
Felicitari.
Ma bucur ca ai gasit ceea ce cautai sau macar aproape ce cautai. Sa fie intr-un ceas bun si suntem aici sa-ti oferim toate sfaturile necesare ca doar unele am terminat cu emotiile.
Urmeaza biserica si lautarii.Ai grija sa fie cei mai buni.
Seara faina.

Harleyuta
13.11.2008, 09:25:49

ma bucur mult ca ai gasit ce vroiai.ca la cat te-ai chinuit...:">
acum partea cea mai spinoasa s-a rezolvat, urmeaza restul. nu ezita sa intrebi daca ai nevoie de pareri pentru organizarea nuntii.

marius_rg
13.11.2008, 11:25:21
ma bucur mult ca ai gasit ce vroiai.ca la cat te-ai chinuit...:">
acum partea cea mai spinoasa s-a rezolvat, urmeaza restul. nu ezita sa intrebi daca ai nevoie de pareri pentru organizarea nuntii.

Multumesc mult "Harleyuta", "madii113"...chiar ne-am mai linistit putin acum, dupa toata perioada asta in care simteam ca o luam razna.

"monikuta23" si "MADALINA1984" imi puteti trimite un PM cu mailurile voastre sa va trimit meniul? (il am scanat dar n-am reusit sa trimit de aici)

monikuta23
13.11.2008, 14:35:19
Multumesc mult "Harleyuta", "madii113"...chiar ne-am mai linistit putin acum, dupa toata perioada asta in care simteam ca o luam razna.

"monikuta23" si "MADALINA1984" imi puteti trimite un PM cu mailurile voastre sa va trimit meniul? (il am scanat dar n-am reusit sa trimit de aici)

k imediat
fac

monikuta23
13.11.2008, 14:40:35

k imediat
fac rost de meniu <:-P

monikuta23
13.11.2008, 14:46:28

nu am 10 mesaje postate pt pm... :(
dar rezolv eu acum. ;-)

monikuta23
13.11.2008, 15:14:59

mersi mult!
l-am primit!
:D

monikuta23
13.11.2008, 15:19:25
mersi mult!
l-am primit!
:D

insa ce scrie pe aici nu mi se pare asa grozav.... mi se pare cam putin la aperitiv.... si mai multe chestii sunt cam in afara gustului nostru pt un meniu de nunta... ::-<
meniul este cel de anul acesta, nu?
oare cand o sa aiba disponibil meniul pt 2009?

marius_rg
13.11.2008, 15:37:48
insa ce scrie pe aici nu mi se pare asa grozav.... mi se pare cam putin la aperitiv.... si mai multe chestii sunt cam in afara gustului nostru pt un meniu de nunta... ::-<
meniul este cel de anul acesta, nu?
oare cand o sa aiba disponibil meniul pt 2009?

Da, meniul e pt anul asta...si sunt de acord cu tine, ca nu prea e grozav. Va trebui sa discutam pe seama lui serios cu Dragos.

monikuta23
13.11.2008, 15:59:07
Da, meniul e pt anul asta...si sunt de acord cu tine, ca nu prea e grozav. Va trebui sa discutam pe seama lui serios cu Dragos.
da....
voi aveti pe 13 iunie nunta parca ?

poate reusim sa schimbam ceva. din ce am discutat noi cu el in septembrie, ne-a spus ca meniul se poate modifica

marius_rg
13.11.2008, 16:14:04
da....
voi aveti pe 13 iunie nunta parca ?

poate reusim sa schimbam ceva. din ce am discutat noi cu el in septembrie, ne-a spus ca meniul se poate modifica

Da, pe 13 iunie. Hai sa continuam discutia pe PM, ca suntem putin offtopic.

spqr
16.11.2008, 20:46:17
care sunt cele mai tari?

kissyalinuta
18.11.2008, 23:25:03
Viitoare miresici , stie cineva cat a fost meniul anul acesta la Restaurant Turist, Marlen si Restaurantul din Paulesti cu piscine ?

grasuna
19.11.2008, 14:20:29
Viitoare miresici , stie cineva cat a fost meniul anul acesta la Restaurant Turist, Marlen si Restaurantul din Paulesti cu piscine ?

Anul trecut meniul la Turist a fost 150 lei.

alexutza_87
19.11.2008, 17:43:59
buna marius,

eu am fost in vara la un botez acolo si a fost super,si servire si tot;
si la alex am fost la o nunta anul trecut si arata chiar bine;cel mai mult la alex mi-a placut ca exista spatiu de dans

andreeas29
24.11.2008, 12:42:37
Revin cu cateva info si intrebari...
Am vizitat in weekend inca 2 restaurante, Alex si Hotel Nord si parca cel mai mult mi-a placut cel de la hotel. La Alex mirosea a mocheta (si nu placut), cam intunecat (mocheta maro pe pereti, visinie pe jos, aerisirea proastra, cablaraie deloc mascata, pereti gauriti la intrare..etc) si per total am fost cam dezamagit. Ca bani era ok, dar...am zis totusi ca meritam mai mult de atat. Prin urmare am fost si la Hotel Nord si aici am ramas placut surprins, chiar arata ok sala. Plina de lumina, destul de spatioasa, mese patrate de 8pers... Ce nu prea m-a incantat au fost coloanele de sustinere care sunt cam mari,late si negre si blocheaza vederea...dar e ok, zic eu.

Oricum a ramas sa revin si cu "sotia", ca ea nu m-a putut insoti in weekend deci, v-a trebui sa mai facem inca o deplasare zilele astea, cel mai probabil maine.

Vroiam sa va intreb daca aveti ceva info legate de acest restaurant, placute si/sau neplacute ? (mancare, servire...)

Buna fetelor,

Intereseaza pe cineva data de 06.06.2009 ca data de nunta la restaurant Primavera? Eu nu mai pot sa fac nunta in ziua aceea si trebuie sa contramandez pentru 2010 si pentru ca ne-a placut mai mult alt restaurant vom schimba si restaurantul. Asa ca ziua aceea va fi libera la ei. Ma gandesc ca daca ma duc si le spun chestia asta o sa-mi spuna ca asta este si-mi pierd banutii. Si nu sunt de colo 1.000 lei.

Daca va intereseaza anuntati-ma, va rog ca mi-as lua o piatra de pe inima.

Multumesc frumos,
Andreea

olgutza26
24.11.2008, 19:00:31
Andreea, imi pare rau sa aud ca trebuie sa contramandezi. Succes la recuperat avansul. Cu siguranta o miresica va opta spre data respectiva.

pupici

paulyna
24.11.2008, 22:03:34
Buna,

eu am avut nunta la Primavera si a iesit totul super...mancarea ff buna si muuulta, servirea excelenta. Nu ai de ce sa itit faci griji. Pentru alte nelamuriri nu ezita sa ma intrebi. Te pup

Poti sa dai mai multe amanunte: cum ati aranjat sala, ati angajat pe cineva pt decor? cate persoane au fost?, ce ati adus de-acasa? si orice alte sfaturi imi poti da.

Multumesc!:)

andreear
25.11.2008, 18:14:21
Poti sa dai mai multe amanunte: cum ati aranjat sala, ati angajat pe cineva pt decor? cate persoane au fost?, ce ati adus de-acasa? si orice alte sfaturi imi poti da.

Multumesc!:)

Legat de aranjatul salii o sa itit atasez niste poze; am lucrat cu o firma de decoratiuni si a iesit totul super. Am avut in jur de 130 persoane. Din cate imi amintesc noi am adus fructele, sucul, vinul, whisky, campari, tortul. In rest totul a fost de la ei si au fost de calitate. Chiar nu stiu ce sa iti recomand; doar iti spun ca nu are rost sa itit faci griji. Daca tu mai ai intrebari astept un semn de la tine si te ajut cu drag.:*

andreear
25.11.2008, 18:19:50
Am uitat sa atasez pozele:-p :

misonik
26.11.2008, 16:25:03
Buna fetelor!
Voi avea si eu nunta la Prahova anul viitor si mi s-au parut si mie preturile cam mari. Pe de alta parte, eu nu inteleg faza cu cei 10 % pentru chirie, care nu apar mentionati in contract intr-un fel explicit.
N_ANCA, te rugam sa ne dai mai multe informatii, cum a fost pana la urma la tine.

Mercic.

Rianna80
26.11.2008, 21:03:33
Buna fetelor,

Intereseaza pe cineva data de 06.06.2009 ca data de nunta la restaurant Primavera? Eu nu mai pot sa fac nunta in ziua aceea si trebuie sa contramandez pentru 2010 si pentru ca ne-a placut mai mult alt restaurant vom schimba si restaurantul. Asa ca ziua aceea va fi libera la ei. Ma gandesc ca daca ma duc si le spun chestia asta o sa-mi spuna ca asta este si-mi pierd banutii. Si nu sunt de colo 1.000 lei.

Multumesc frumos,
Andreea

Buna,

Noi suntem interesati;;) .

Pupici,
Andreea

mgh83
27.11.2008, 22:10:59
E cineva interesat de Regina Noptii 1 pt 22 august?Noi nu mai putem face nunta atunci...Am dat avansul deja si ar fi pacat sa pierdem banii.
Numai bine!

georgi_m
04.01.2009, 15:18:05
Buna fetelor!
Voi avea si eu nunta la Prahova anul viitor si mi s-au parut si mie preturile cam mari. Pe de alta parte, eu nu inteleg faza cu cei 10 % pentru chirie, care nu apar mentionati in contract intr-un fel explicit.
N_ANCA, te rugam sa ne dai mai multe informatii, cum a fost pana la urma la tine.

Mercic.

Ola! Noi am avut nunta la Prahova-Salonul Clasic si din punctul nostru de vedere a iesit super! Cei 10% s-au scazut la final, cand s-au calculat costurile, singura chestie de care si noi "am uitat" sa intrebam a fost plata ospatarilor, adica 15 mil pt. 15 ospatari, chiar daca acesti 15 ospatari au servit la toate saloanele.Per total servire, mancare s.a.m.d. a fost f.b. Pupici si bafta la pregatiri!

voiculita
06.01.2009, 20:15:40
salut..eu am avut nunta in 2006...dar m-ar interesa si pe mine cine are nunta in 2009 cam cat ati dat voi ca avans la restaurant si la ce restaurante faceti voi nunta.
pe mine ma intereseaza pt botez..si nu stiu cu cat timp inainte sa mergem k am vrea sa fie sambata.:-?astept raspunsurile voastre

olgutza26
07.01.2009, 14:52:54
salut..eu am avut nunta in 2006...dar m-ar interesa si pe mine cine are nunta in 2009 cam cat ati dat voi ca avans la restaurant si la ce restaurante faceti voi nunta.
pe mine ma intereseaza pt botez..si nu stiu cu cat timp inainte sa mergem k am vrea sa fie sambata.:-?astept raspunsurile voastre
noi facem la central. la sala polivalenta avansul(de fapt chiria salii) e 2000, la sala clasic e 1500, iar la crama 800.

shtrumf
09.01.2009, 09:40:37
Dear all,

Abia am sosit si eu pe acest forum, si ma bucur ca existati!

Noi vom avea nunta la Rest. Hotelului Nord, pe 4 iulie 2009 <:-P, aceleasi conditii cu 2000 ron avans-banii chelnerilor, meniul care poate fi customizat, etc.

Intrebarea mea pentru cei ce au rezervat la H.Nord este...cate pers credeti ca incap acolo? Care ar fi un nr. optim ca se se poata dansa ..sa nu fie ingramadeala.

Va multumesc si va doresc un an spornic, sa va iasa nunta asa cum va doriti.

strumf08
09.01.2009, 13:42:40
Buna fetelor,

Multumesc frumos,
Andreea

salut!
eu as fi interesata de restaurantu primavera dar as vrea sa stiu ceva detalii!
multumesc!

strumf08
09.01.2009, 13:49:53
eu am fost in vara la un botez acolo si a fost super,si servire si tot;
si la alex am fost la o nunta anul trecut si arata chiar bine;cel mai mult la alex mi-a placut ca exista spatiu de dans

buna!
zici ca ti-a placut la alex night club?am inteles bine numele restaurantului???nasii mei il cunosc oarecum pe patron si as putea sa fac acolo nunta. ei tot acolo au avut petrecerea dar nu prea mi-a placut cum e, nu in sensul spatiului, pt ca asta mi se pare cel mai bun lucru acolo (cu ringul acela de dans) dar in sensul aranjamentelor, mochetei, baii.....altceva ti-a mai placut???/:)

strumf08
09.01.2009, 13:51:40
E cineva interesat de Regina Noptii 1 pt 22 august?Noi nu mai putem face nunta atunci...Am dat avansul deja si ar fi pacat sa pierdem banii.
Numai bine!

data este 1.08 sau 22 ca nu inteleg?la care regina noptii mare sau mic?

strumf08
09.01.2009, 23:02:34
data este 1.08 sau 22 ca nu inteleg?la care regina noptii mare sau mic?

imi cer scuze mgh83, am inteles ca e vorba de regina noptii 1 si data e 22 aug (eram la serv si cu un ochi eram pe forum cu altul in hartii).mai am acum o singura intrebare regina noptii 1 e cel mic sau cel mare???multumesc

strumf08
09.01.2009, 23:12:11
salut!
in luna iunie 2009!!
multumesc mult!!

buna!
nu stiu daca ai gasit restaurant dar eu zic sa incerci la marlene.nu stiu sa-ti spun daca au sau nu liber, dat mancarea e foarteeeeeeeeeee buna si ca nu te pun sa platesti daca s-a si mancat, adik in afara de aperetive daca iti pleaca cineva pana la fritura pe aceea nu o mai platesti.

strumf08
09.01.2009, 23:13:08
buna!
nu stiu daca ai gasit restaurant dar eu zic sa incerci la marlene.nu stiu sa-ti spun daca au sau nu liber, dat mancarea e foarteeeeeeeeeee buna si ca nu te pun sa platesti daca s-a si mancat, adik in afara de aperetive daca iti pleaca cineva pana la fritura pe aceea nu o mai platesti.

daca nu s-a si mancat!!!scuze!!!!!;))

olgutza26
10.01.2009, 12:01:52
imi cer scuze mgh83, am inteles ca e vorba de regina noptii 1 si data e 22 aug (eram la serv si cu un ochi eram pe forum cu altul in hartii).mai am acum o singura intrebare regina noptii 1 e cel mic sau cel mare???multumesc
o sa iti raspund eu in locul lui madi. e vorba despre cel de pe parte cu carrefour.

Din cate stiu eu anuntul nu mai e valabil.

strumf08
10.01.2009, 12:24:38
o sa iti raspund eu in locul lui madi. e vorba despre cel de pe parte cu carrefour.

Din cate stiu eu anuntul nu mai e valabil.

multumesc!!!

mgh83
10.01.2009, 15:01:12
multumesc!!!
Da..olga are dreptate, nu mai e valabil...

madii113
11.01.2009, 12:41:24
Va tot spuneam de restaurantul de pe Elena Doamna. E aproape gata iar sala e super faina ca sa nu mai zic de curte si intrare. Intra maxim 100 persoane.Pana in martie e gata. Cine e interesat astept PM sa le dau nr de teleon al tipei care are restaurantul. Poate in week revin cu poze ca ii fac majoratul fratelui meu. Pupici.
Poate aflu si ceva de meniu ca acum sevim bufet suedez si nush daca e meniul la fel ca la nunta.

Mada_N
12.01.2009, 01:21:03
Nu am incheiat pe un anume meniu...au spus ca stabilim meniul cu 2 sapt inainte...nu am vrea in alta parte, dar sunt foarte tensionata...nu as vrea sa cred ca este asa de scump...doar nu e restaurant de lux ca sa fie cel mai cu mot din tot orasul.Noi l-am ales pentru ca auzisem ca meniul este la fel ca si in alte parti si ca aveau de gand (ceea ce s-a si intamplat) sa il renoveze
Buna Anca! Am vazut k ai facut nunta la Prahova! Asa as vrea si eu, dar in 2010, dar te rog as avea nevoie de cateva info pt k saptamana aceasta, cel tarziu pana la sfarsitul lunii trebuie sa ma decid:-s (k sunt nehotarata intre Primavera si Prahova). Care este sala la care ai facut tu(nu le stiu dupa nume, stiu k e una de 80 de pers, una de 150 si una de 350 kr se desparte in doua)? Cea cu terasa? Eu nu am cum sa le vad pt k vin abia in vara in tara, dar trebuie sa prenotez pt k nu ot sa fac decat pe 28 august 2010, vroiam pe 21 august dar face o buna prietena de a mea si trebuie sa mergem una la nunta celeilalte? As vrea sa stiu ce te lasa sa aduci(cafea, tort, bauturi, alune etc), ce include meniul (cat a costat), aranjeaza ei sala(platesti ceva in plus, se ocupa ei), ce avans platesti (se scade la final)? Cum ti s-a parut servirea? Toate info pe care mi le poti da...!
Multumesc anticipat!^:)^
astept un rasp>:D<

purpleballet
12.01.2009, 01:59:56
care imi poate spune si mie cam la ce suma se ridica cheltuielile cu restaurantul..la o nunta cu 150 de persoane

strumf08
12.01.2009, 12:40:47
Va tot spuneam de restaurantul de pe Elena Doamna. E aproape gata iar sala e super faina ca sa nu mai zic de curte si intrare. Intra maxim 100 persoane.Pana in martie e gata. Cine e interesat astept PM sa le dau nr de teleon al tipei care are restaurantul. Poate in week revin cu poze ca ii fac majoratul fratelui meu. Pupici.
Poate aflu si ceva de meniu ca acum sevim bufet suedez si nush daca e meniul la fel ca la nunta.

buna!
m-ar interesa si pe mine acest restaurant pt ca ai spus ca intra max 100 de pers.eu cred ca voi avea max 80 si sunt un pic disperata pt ca din ce am citit pe forum mai toate restaurantele cer minim 100 de invitati pt nunta.nu-ti pot da mesaj in pm pt ca nu am numarul minim de mesaje.
dar in afara de acesta nu-mi mai trebuie decat 1.:">

strumf08
12.01.2009, 12:48:00
buna! (din nou)
in legatura cu restaurantele din ploiesti am si eu o mica intrebare:care sunt cele care nu au limita minima de 100 de persoane? eu as fi vrut sa fac nunta anul acesta, dar nu cred ca mai am vreo sansa :-s , tinand cont ca suntem in ian si eu nu am restaurant rezervat.dar nu e problema, merge si la anul ;-) .problema e ca mai mult de 80-90 de invitati nu voi avea si din ce am vazut in discutiile de pe forum mai toate dintre voi ati avut nunta mare (100-150 de invitati sau mai mult :O ).e cineva care a avut si mai putini invitati?unde ati facut nunta in acest caz????multumesc mult:*

mgh83
12.01.2009, 18:32:28
buna! (din nou)
in legatura cu restaurantele din ploiesti am si eu o mica intrebare:care sunt cele care nu au limita minima de 100 de persoane? eu as fi vrut sa fac nunta anul acesta, dar nu cred ca mai am vreo sansa :-s , tinand cont ca suntem in ian si eu nu am restaurant rezervat.dar nu e problema, merge si la anul ;-) .problema e ca mai mult de 80-90 de invitati nu voi avea si din ce am vazut in discutiile de pe forum mai toate dintre voi ati avut nunta mare (100-150 de invitati sau mai mult :O ).e cineva care a avut si mai putini invitati?unde ati facut nunta in acest caz????multumesc mult:*
Din cate stiu si la Prestij merg in jur de 80 invitati.

Belatrix
12.01.2009, 19:54:25
Buna. E cineva care are nunta la Cetate Nord?
Eu am acolo pe 4 iulie 2009.
Astept sa schimbam pareri si idei.
Va pup

olgutza26
12.01.2009, 20:30:27
buna! (din nou)
la romanesti se accepta si mai putin de 100 de persoane. e o locatie faina, daca vrei cand e cald afara.

vlarox
13.01.2009, 11:56:01

Buna,

Sunt de curand pe acest site si ma pregatesc sa fiu miresica. Din pacate nu pot trimite PM pana nu fac 10 postari. Te rog mult, ajuta-ma si pe mine cu mai multe detalii despre acel restaurant de pe Elena Doamna. Daca ai si poze ar fi minunat.

Multumesc mult!

strumf08
15.01.2009, 15:13:09
Buna. E cineva care are nunta la Cetate Nord?
Eu am acolo pe 4 iulie 2009.
Astept sa schimbam pareri si idei.
Va pup

buna!
am o prietena care a fost la o nunta la cetate nord si am intrebat-o si eu cum i s-a parut.mi-a spus ca daca as vrea sa fac acolo trebuie sa fiu foarte atenta ce discut cu patronul, pentru ca miresica respectiva nu a fost foarte multumita, in sensul ca una au discutat si alta li s-a oferit, referindu-se in primul rand la sala.asa ca ai grija si eventual spune-le sa specifice pe contract ce sala aveti.

strumf08
15.01.2009, 15:39:50
la romanesti se accepta si mai putin de 100 de persoane. e o locatie faina, daca vrei cand e cald afara.

multumesc de pont. dar am fost la o nunta la romanesti, acum 2 ani in august si a fost naspa :| .pornind de la faptul ca mancare nu a fost grozava >:P si nu prea am mancat nimic, tinand cont si de gandacii negri zburatori de vara :O (foarte la moda in ultimul timp la nuntile in aer liber) si terminand cu niste persoane tare dubioase care stateau pe langa pasarela de la romaesti (adik exact in spatele meu-am avut loc la masa de langa dn) care nu stiu ce asteptau:doar se uitau sau vroiau sa le si pice ba o poseta ba o camera sau vreun aparat foto /:) . si nu in ultimul rand toaleta, care lasa mult de dorit .culmea e ca nu m-am gandit ca acolo te lasa si cu mai putini invitati pt ca e totusi destul de mare...multumesc oricum

madii113
15.01.2009, 19:20:56
Buna,
Am sa va raspund.
Restaurantul este pe Elena Doamna nr 38. Cand va duceti dinspre zoo center cam la 500 m pe dreapta.Se mai construieste un bloc pe acolo - 2 porti pana in acest bloc, are pavele in curte, are si pensiune. Intrati in curte, apropo e loc si de parcare, sunt pavele pe jos si in capat restaurantul cu 2 etaje.
Acum scrie la multi ani 2009.
Pe tipa de acolo o cheama andra si e super, super faina.
Au un bucatar f bun, mancarea a fost delicioasa.

vlarox
16.01.2009, 12:42:48
Buna,
Am sa va raspund.
Restaurantul este pe Elena Doamna nr 38. Cand va duceti dinspre zoo center cam la 500 m pe dreapta.Se mai construieste un bloc pe acolo - 2 porti pana in acest bloc, are pavele in curte, are si pensiune. Intrati in curte, apropo e loc si de parcare, sunt pavele pe jos si in capat restaurantul cu 2 etaje.
Acum scrie la multi ani 2009.
Pe tipa de acolo o cheama andra si e super, super faina.
Au un bucatar f bun, mancarea a fost delicioasa.

Multumim mult Madii! Eu am fost aseara la Rest. Angelo la km 6 (vis a vis de Marlen) si am dat avansul, am semnat contractul si gata. Pe 19.09.2009 am rezervarea. Mi s-a parut super ok, si atitudinea omului. Il recomand pentru nunti de 100 de persoane.

andreear
16.01.2009, 16:04:11
Multumim mult Madii! Eu am fost aseara la Rest. Angelo la km 6 (vis a vis de Marlen) si am dat avansul, am semnat contractul si gata. Pe 19.09.2009 am rezervarea. Mi s-a parut super ok, si atitudinea omului. Il recomand pentru nunti de 100 de persoane.

Sa fie intr-un ceas bun!

vlarox
16.01.2009, 16:51:12
Multumesc!!! :)

Acum ce urmeaza? Invitatiile? :>

andreear
16.01.2009, 17:35:28
Multumesc!!! :)

Acum ce urmeaza? Invitatiile? :>

Biserica, DJ sau formatie, fotograf si apoi invitatiile....sau cel putin asa era pe vremea mea;)) .

madii113
17.01.2009, 08:08:59
Sa fie intr-un ceas bun si sa fii fericita.
Felicitari.pupici

madii113
17.01.2009, 08:11:43
Biserica, DJ sau formatie, fotograf si apoi invitatiile....sau cel putin asa era pe vremea mea;)) .
de acord. si asa le dai cu 1-2 luni inainte.biserica si formatia e problema principala.

vlarox
17.01.2009, 10:01:28
de acord. si asa le dai cu 1-2 luni inainte.biserica si formatia e problema principala.

Pai am rezolvat-o si cu biserica. De fapt nasa mea s-a ocupat, ca il stia pe preot ;-). Acum caut dj, acordeonist, cameraman si fotograf.:|

Belatrix
20.01.2009, 15:11:08
buna!
am o prietena care a fost la o nunta la cetate nord si am intrebat-o si eu cum i s-a parut.mi-a spus ca daca as vrea sa fac acolo trebuie sa fiu foarte atenta ce discut cu patronul, pentru ca miresica respectiva nu a fost foarte multumita, in sensul ca una au discutat si alta li s-a oferit, referindu-se in primul rand la sala.asa ca ai grija si eventual spune-le sa specifice pe contract ce sala aveti.
mersi pentru sfat.o sa tin cont de el. chiar sapt asta merg si vb cu patronul.
te voi tine la curent.

strumf08
20.01.2009, 16:09:55
mersi pentru sfat.o sa tin cont de el. chiar sapt asta merg si vb cu patronul.
te voi tine la curent.

super.bafta.

lori82
21.01.2009, 16:07:49
buna,

imi puteti spune daca mai sunt restaurante pt. lunile august septembrie 2009 in ploiesti.

ps: stiu ca e cam tarziu :(

madii113
21.01.2009, 18:39:13
buna,

imi puteti spune daca mai sunt restaurante pt. lunile august septembrie 2009 in ploiesti.

Niciodata nu e tarziu, doar ca tre sa te pui pe cautari si telefoane.
Pupici si sunt sigura ca vei gasi.

ionitacatalinaelena
26.01.2009, 19:13:40
Pai am rezolvat-o si cu biserica. De fapt nasa mea s-a ocupat, ca il stia pe preot ;-). Acum caut dj, acordeonist, cameraman si fotograf.:|

Buna am observat ca o sa te casatoresti in cadrul Bisericii Sf. Gheorghe. Si noi tot asa am vrea. Noi nu prea am stat prin Ploiesti in ultimii ani, asa ca legat de biserici sau preoti din Ploiesti nu prea avem habar. Am vazut pe forum numai pareri bune despre Sf. Gheorghe. Tie cum ti se pare aceasta biserica? Si daca ai putea sa-mi spui si cam cat este taxa. Mersic;;)

mgh83
26.01.2009, 19:39:15
Buna am observat ca o sa te casatoresti in cadrul Bisericii Sf. Gheorghe. Si noi tot asa am vrea. Noi nu prea am stat prin Ploiesti in ultimii ani, asa ca legat de biserici sau preoti din Ploiesti nu prea avem habar. Am vazut pe forum numai pareri bune despre Sf. Gheorghe. Tie cum ti se pare aceasta biserica? Si daca ai putea sa-mi spui si cam cat este taxa. Mersic;;)

Si noi facem tot la Sf Gheorghe.Recunosc ca am ales-o mai mult tinand cont de ceea ce am citit pe site iar cand am intrat, mi-am dat seama ca merita. Inauntru e f frumoasa, de curte si de tot ce e pe afara nu mai vorbesc, iar preotul este un om minunat.Am platit o taxa de 50 Ron cand am rezervat.
Parerea mea e sa mergi sa vezi, in fond tu hotarasti daca iti place sau nu. Daca vrei sa mergi sa rezervi, sa te duci duminica pt ca cel care se ocupa de rezervare e doar Parinte Gugu.
>:D< :*

olgutza26
27.01.2009, 18:38:14
Fetelor, am nevoie de ajutorul vostru. Daca ati facut voi nunta la Central-sala Polivalenta sau aveti cunostinte care au avut nunta acolo, in cei 2000 lei dati pentru chiria salii este inclus vreun aranjament (vreo husa de scaun, vreun decor, ceva)? eu ma tot contrazic cu persoana (presupuneti voi care :) ), dar ma gandesc ca poate nu am citit eu cu atentie contractul pe care l-am semnat.

olgutza26
27.01.2009, 18:40:22
buna,

am inteles ca la magic aurora ar fi liber. am fost acolo sambata si mi-am dat seama ca localul e chiar foarte frumos (era aranjat pentru un botez) si chiar mi-a placut ff mult. nu strica sa te interesezi la ei pentru siguranta.

olgutza26
27.01.2009, 20:09:50
fetele!!!
care mai sunt preturile la meniuri anul acesta?

danielasirbu83
28.01.2009, 13:06:24
Buna,

Eu am facut nunta la Central , Sala Polivalenta, in 2007. Pe atunci chiria era de 1200 lei, acum vad ca e ceva ma mult. In pretul asta nu intra nimic. Este doar chiria salii. Daca vrei si aranjamente se plateste separat, doar ca ei nu-ti impun si aranjamentul. Asa ca poti veni cu firma din afara.

Sper sa-ti fie de ajutor mesajul meu.

O zi buna

mamuska
28.01.2009, 13:20:53
am inteles ca la magic aurora ar fi liber. am fost acolo sambata si mi-am dat seama ca localul e chiar foarte frumos (era aranjat pentru un botez) si chiar mi-a placut ff mult. nu strica sa te interesezi la ei pentru siguranta.
Am fost si eu acolo la o nunta si e chiar dragut....din cate stiu e cam ocupat anul asta,fratele colegei mele face nunta tot acolo si spunea ca nu prea mai aveau locuri...dar merita sa incerce,poate are noroc:*

Mada_N
03.02.2009, 19:08:57
buna,

Ciao Lori! Saptamana trecuta mai era liber la central, sala de la parter, pentru 28 august 2009.

olgutza26
04.02.2009, 09:29:22
Ciao Lori! Saptamana trecuta mai era liber la central, sala de la parter, pentru 28 august 2009.
28 august e vineri :D. daca te referi la 29, atunci nu se fac nunti.

madii113
04.02.2009, 19:37:04
Buna,
Daca se fac nunti vinerea cred ca e mai ok decat duminica.Vine week majoritatea sunt liberi, doar ca nu toti invitatii reusesc sa vina la casa casatoriilor si la nunta. Si saloanele de coafat au program pana tarziu vinerea.
Ati putea incerca.

marikamk
10.02.2009, 10:07:01

Buna,

Nu am mai intrat de mult pe miresici.Eu am facut nunta la Primaera in august 2008 .A iesit superb.Toata umea a fost multumita.Sala este eleganta,serirea f buna si mincarea la fel.Personalul este de calitate.Incearca sa mergisa orbesti cu ei inainte de a alerga peste tot.

danielasirbu83
10.02.2009, 11:26:20
Buna marikamk,

Nu stiu daca ideea de a face nunta la cort este asa de buna. Acum depinde de fiecare. Referitor la preturi sa stii ca sunt destul de piperate. Am inteles ca se ridica pretul undeva la 1500 euro +900 de euro montarea si demontarea lui. Cam mult zic eu. Iar ca si spatiu cred ca trebuie sa ceri acordul primariei.

Intrebai dc la Primavera au all inclusive , sa nu mai stai sa umblii dupa tot ce-ti trebuie. Toate restaurantele au asa ceva, dar costul va fi mult mai ridicat. Dar dc nu ai alta alternativa ,vorbesti cu cei de la restaurant sa-ti ofere tot: mancare, bautura, suc, fructe.

paulyna
13.02.2009, 09:05:17
Buna!
Sa va povestesc ce am aflat cu foarte multa surprindere.De fapt a fost un soc pt noi.
Avem nunta la Primavera in octombrie,am platit avans inca din august,ni s-a taiat factura, dar fostul patron ne-a facut o "surpriza" de proportii: a plecat cu banii nostri, cica ar fi dat faliment.Restaurantul a fost preluat de proprietarul restaurantului Prestij.Si ca sa ne pastram locul am platit alt avans, de data asta si cu un contract.
Oare sa mai speram ca ne vom recupera banii?

Harleyuta
13.02.2009, 09:31:52
Buna!
Sa va povestesc ce am aflat cu foarte multa surprindere.De fapt a fost un soc pt noi.
Avem nunta la Primavera in octombrie,am platit avans inca din august,ni s-a taiat factura, dar fostul patron ne-a facut o "surpriza" de proportii: a plecat cu banii nostri, cica ar fi dat faliment.Restaurantul a fost preluat de proprietarul restaurantului Prestij.Si ca sa ne pastram locul am platit alt avans, de data asta si cu un contract.

Dumnezeule,nu pot sa cred...
In ce lume traim? Si cand te gandesti ca si noi am facut nunta tot la Primavera acum 4 ani...atunci, patronul ni s-a parut ok , chiar de treaba.....cred ca m-ar fi lovit apoplexia sa trec prin ce ati trecut voi....imi pare rau..
cand s-a intamplat asta?

paulyna
13.02.2009, 11:01:11
Saptamana asta am aflat.Am crezut ca este o gluma proasta.:(

Harleyuta
13.02.2009, 12:31:21
Saptamana asta am aflat.Am crezut ca este o gluma proasta.:(

Imi pare rau..ce sa mai zic acum
Dar actualul patron v-a spus cum s-a ajuns la asta? v-a zis ceva de banii pe care deja i-ati dat? voi cat ati dat avans?

paulyna
13.02.2009, 12:49:29
Ne-a spus ca fostul patron a avut contract de inchiriere pana pe 31.12.09, iar actualul la preluat de la 01.01.09, fara sa-i restituie avansul deja luat de la noi si de la altii ca noi.Drept pt care singurul lucru pe care l-a facut a fost sa ne pastreze data deja rezervata dar cu conditia achitarii avansului.
Am dat 1000 de lei avans si tot atat ne cere si actualul patron.
Fostul patron este de negasit, are telefonul inchis, iar singura solutie este sa-l dam in judecata.Mai sunt cativa pagubiti care sunt dispusi sa faca asta.

Harleyuta
13.02.2009, 12:58:18
Ne-a spus ca fostul patron a avut contract de inchiriere pana pe 31.12.09, iar actualul la preluat de la 01.01.09, fara sa-i restituie avansul deja luat de la noi si de la altii ca noi.Drept pt care singurul lucru pe care l-a facut a fost sa ne pastreze data deja rezervata dar cu conditia achitarii avansului.
Am dat 1000 de lei avans si tot atat ne cere si actualul patron.
Fostul patron este de negasit, are telefonul inchis, iar singura solutie este sa-l dam in judecata.Mai sunt cativa pagubiti care sunt dispusi sa faca asta.

Pai imi inchipui ca nu sunteti singurii in situatia asta.....bine macar ca v-a pastrat data....ca cine stie cand mai gaseati liber....doamne,ce porcarie!!!!..aveti grija si cu actualul patron,nu mai stii pe ce sa te bazezi in ziua de azi.

olgutza26
15.02.2009, 19:44:29
daca vor face acum contract cu el, zic ca sunt mai acoperiti.

mamuska
15.02.2009, 20:01:40
Buna!
Ce nesimtiti!!!Cum sa faca asa ceva??? Stiu ca la Primavera au foost zeci de patroni,dar sa nu se calculeze ca voi ati dat deja avans,mi se pare aberant si ilegal...
Nu mai aveti acea factura??? Scrie ca este avans pt evenimentul din data X ?????? Puteti merge sa-l dati in judecata si eu cred ca se poate rezolva si cu actualul patron.... vorbeste cu un avocat...daca imi dai mai multe detalii,ma documentez eu...>:D<

paulyna
16.02.2009, 09:29:18
Buna!

Avem si factura si chitanta.Pe factura scrie:avans nunta 24.10.09.La momentul respectiv am intrebat de contract dar ni s-a spus ca este suficient factura.
Actualul patron ne-a spus ca daca ar fi fost vorba de max 5 nunti ar fi n-ar mai fi luat alt avans dar este vorba de 27 de nunti adica 270 mil, ceea ce nu este chiar putin in conditiile in care mai si renoveaza restaurantul.
Ni s-a parut un domn deschis la discutii si-l apreciem pt faptul ca ne-a pastrat data.
Intentionam sa-l dam in judecata pe fostul chirias.Lucrurile nu pot ramane asa.

carm33n
17.02.2009, 20:54:06
Buna seara fetelor,

stiti vreo sambata libera anul acesta intr-un local mai mare ... 180-200 persoane?
Am dori sa facem nunta anul asta dar intr-o sambata si promisiunile de pana acum au fost "desarte".

danielasirbu83
17.02.2009, 21:19:21
Buna seara fetelor,

stiti vreo sambata libera anul acesta intr-un local mai mare ... 180-200 persoane?
Am dori sa facem nunta anul asta dar intr-o sambata si promisiunile de pana acum au fost "desarte".

Buna,

Anul asta nu cred ca mai ai sanse sa gasesti vre-un local pentru un numar asa mare de persoane. Poate eventual sa incerci pe la vreo cantina( Energetic, Lukoil, la UPG)

raluca28
24.02.2009, 13:30:26
Miresicilor,
care din voi a facut nunta la terasa restaurantului Bulevard?
Cu ce firme din Ploiesti ati colaborat pentru decoratiuni si aranjamente???

thx:*

EveningStar
24.02.2009, 15:32:08
Miresicilor,
care din voi a facut nunta la terasa restaurantului Bulevard?
Cu ce firme din Ploiesti ati colaborat pentru decoratiuni si aranjamente???

thx:*
In sfarsit cineva care face la Bulevard anul acesta...ma simteam cam singura pe aici. Ma bucur ca mai am cu cine impartasi impresii :D

raluca28
24.02.2009, 19:28:51
buna:)

Noi am dat avansul la bulevard de anul trecut din vara, 3000 RON.
Nu am discutat nimic despre meniu o sa vedem cu vreo 2 luni inainte.
Am vazut ca ai ales dalavini pt aranjamente..eu i-am avut angajati la botez si am fost fff dezamagita..i-am aratat clar ceea ce doresc si rezultatul a fost DEPARTE de dorintele mele, plus ca au preturi exagerate(mai ales la aranjamentele florale).

sper sa mai schimbam impresii;)

EveningStar
24.02.2009, 23:37:19
buna:)

Noi am dat avansul la bulevard de anul trecut din vara, 3000 RON.
Nu am discutat nimic despre meniu o sa vedem cu vreo 2 luni inainte.
Am vazut ca ai ales dalavini pt aranjamente..eu i-am avut angajati la botez si am fost fff dezamagita..i-am aratat clar ceea ce doresc si rezultatul a fost DEPARTE de dorintele mele, plus ca au preturi exagerate(mai ales la aranjamentele florale).

sper sa mai schimbam impresii;)

Mai exact ce ai patit cu ei?Ce ti-ai dorit si nu a iesit bine?Eu nu am zis ca i-am ales, doar ca am fost sa vad oferta lor si sincer ce am vazut mi-a placut.Am vazut si materialele, culorile. Intr-adevar sunt scumpi, dar am vazut ca au mai fost fete pe aici care au facut cu ei si au fost multumite de calitate. Acum nu stiu ce sa mai cred.

Te-ai hotarat cu cine faci aranjamentele?Si da meniul am inteles ca se stabileste cu 3 saptamani inainte, tortul il luam de la ei, cu artificii, vulcani nu avem voie.

Ai luat formatia lor?Avansul tot atat am dat si noi.

raluca28
25.02.2009, 11:23:13
Buna,

este f adevarat ca nu am avut huse sau aranjamente de la ei, am comandat doar baloane pt ca era vb de botez si nu vroiam ceva incarcat.I-am aratat pe internet o poza cu ceea ce doream exact(un aranjament de baloane pt bebe, nimic exagerat) si am specificat ca il vreau exact in acea forma si am mai explicat si unde anume sa fie amplasat la retaurant..cand am ajuns acolo: Surpriza:-? :-w baloanele erau altele si amplasate aiurea.Am vrut sa fac aranjamentele la ei si ma costau 40 lei unul pe care apoi in piata am dat 15.Plus ca la sfarsit am alergat cu banii dupa ei ca nu aveau niciodata timp sa ne intalnim(ciudat sa alerga cumparatorul cu banii dupa vanzator).

Formatia de la bulevard..nici nu stiam ca au:))
Noi o sa avem dj, am fost la o gramada de nunti/botezuri unde a fost dj tipul p care l-am angajat si ne-a placut f tare, plus ca mie nu imi prea plac formatiile..dar fiecare cu gustul lui.
Tortul ori il fac la delice ori in buc la hojo plaza, am mai avut d la ei si este Exceptional.
(Apropo, noi locuim in bucuresti dar nasii si maj. prietenilor plus socrii stau in ploiesti)
Aranjamente..am vb cu ceva firme, o sa ma interesez si pe la florarii, incl in piata de flori..sincer eu nu vreu o nunta dintr-asta trasa la indigo, in mare parte ma ocup singura de aranjamente si decoratiuni, invitatii, marturii o sa angajez pe cineva sa ma ajute, firma, dar in general o sa fac eu designul si tot ce pot face.
am o prietna care a tot nasit si tot ce tine de buchete/lumanari/flori a facut la o tanti in piata la hale si au fost neasteptat de frumoase.

acum, o sa vad cu cine o sa aranjez toate astea:-s

ma streseaza rochia de mireasa..nu am vazut decat porcarii ff scumpe pana acum, sper sa gasesc ceva sa-mi placa:-?

EveningStar
25.02.2009, 13:36:47
Buna,

este f adevarat ca nu am avut huse sau aranjamente de la ei, am comandat doar baloane pt ca era vb de botez si nu vroiam ceva incarcat.I-am aratat pe internet o poza cu ceea ce doream exact(un aranjament de baloane pt bebe, nimic exagerat) si am specificat ca il vreau exact in acea forma si am mai explicat si unde anume sa fie amplasat la retaurant..cand am ajuns acolo: Surpriza:-? :-w baloanele erau altele si amplasate aiurea.Am vrut sa fac aranjamentele la ei si ma costau 40 lei unul pe care apoi in piata am dat 15.Plus ca la sfarsit am alergat cu banii dupa ei ca nu aveau niciodata timp sa ne intalnim(ciudat sa alerga cumparatorul cu banii dupa vanzator).

Formatia de la bulevard..nici nu stiam ca au:))
Noi o sa avem dj, am fost la o gramada de nunti/botezuri unde a fost dj tipul p care l-am angajat si ne-a placut f tare, plus ca mie nu imi prea plac formatiile..dar fiecare cu gustul lui.
Tortul ori il fac la delice ori in buc la hojo plaza, am mai avut d la ei si este Exceptional.
(Apropo, noi locuim in bucuresti dar nasii si maj. prietenilor plus socrii stau in ploiesti)
Aranjamente..am vb cu ceva firme, o sa ma interesez si pe la florarii, incl in piata de flori..sincer eu nu vreu o nunta dintr-asta trasa la indigo, in mare parte ma ocup singura de aranjamente si decoratiuni, invitatii, marturii o sa angajez pe cineva sa ma ajute, firma, dar in general o sa fac eu designul si tot ce pot face.
am o prietna care a tot nasit si tot ce tine de buchete/lumanari/flori a facut la o tanti in piata la hale si au fost neasteptat de frumoase.

acum, o sa vad cu cine o sa aranjez toate astea:-s

ma streseaza rochia de mireasa..nu am vazut decat porcarii ff scumpe pana acum, sper sa gasesc ceva sa-mi placa:-?

Aceeasi problema o am si eu cu rochia, tot ce am vazut e scump sau materiale urate. Ce mi-a placut pana acum sunt rochiile de la Maggie Sotterro, acceptabile si ca pret. Am inteles ca White Lady ar mai avea rochii deosebite si daca te duci la ei la sediu in Piatra au modele care nu sunt pe site. Poate te ajuta cu ceva. Am deschis un topic cu Bulevard, n-ai vrea totusi sa mai discutam acolo?:*

carm33n
26.02.2009, 23:08:33
are cineva poze cu restaurant cetate nord aranjat de nunta?
va multumesc anticipat

Belatrix
28.02.2009, 21:02:01
are cineva poze cu restaurant cetate nord aranjat de nunta?
va multumesc anticipat
Buna
Am vazut ca ai nunta la Cetate Nord. Am si eu acolo pe 4 iulie. Poze cu restaurantul aranjat nu prea am vazut dar sunt doua pe site-ul celor de la event decor: o arcada la intrare si masa de prezidiu (care este rotunda).
Am deschis un topic cu cetate nord, poate mai conversam acolo.
Oricum sfatul meu este sa te orientezi spre culori deschise pt ca localul este intunecos si decorat in culori tari: maro si rosu inchis si un pic de crem.
Daca mai gasesc ceva te anunt.
Mai vb.

carm33n
02.03.2009, 22:29:58
multumesc,
poate mai apare careva pe aici cu aceeasi "problema"

Ana2802
03.03.2009, 14:17:45
Acum doua saptamani am fost la un tip care urma sa filmeze la nunta noastra. Cand a aflat ca facem nunta la Primavera ne-a spus ca se pare ca administratorul Primavera ar fi fugit cu banii si ca restaurantul a fost preluat de cei de la Prestij. Sotul meu a sunat la Prestij si am stabilit ca trebuie sa mergem sa dam din nou avans pentru a ni se pastra data nuntii.

Socrii mei s-au dus sa ia masa la Prestij si din vorba in vorba au aflat de la seful de sala ca pe 26 septembrie, cand aveam noi nunta, o tipa Cristina are nunta la Primavera. Se pare ca ea a fost cu avansul pe 8 ianuarie 2009...noi ca am fost in aprilie 2008 nu a contat. Si asa am ramas fara locatie pentru nunta. Mai aveam posibilitatea sa facem duminica sau pe 29 august. Chiar au zis ca merg la Catedrala sa obtina o dezlegare ca sa putem face cununia in zi de post.

Cei de la Prestij au dat dovada de lipsa de profesionalism si s-au purtat ca niste hoti. Chiar ne-au mintit ca nu eram trecuti in caietul de la restaurant (si am fost 4 persoane cand s-a dat avansul).

In concluzie, cine mai are nunta anul asta la Primavera ar trebui sa mearga sa vada daca mai e locatia rezervata pentru ei.

Ana2802
03.03.2009, 14:23:10
Cat despre administratorul Primavera care a fugit cu banii, e o minciuna ca are telefonul inchis. O cunostinta a vorbit de mai multe ori cu el despre situatia asta dupa ce noi am aflat de preluarea Prestij.

mgh83
03.03.2009, 14:27:09
Imi pare rau pt voi dar sper sa reusiti sa gasiti un loc liber undeva..Pupici!

danielasirbu83
03.03.2009, 15:02:56
Acum doua saptamani am fost la un tip care urma sa filmeze la nunta noastra. Cand a aflat ca facem nunta la Primavera ne-a spus ca se pare ca administratorul Primavera ar fi fugit cu banii si ca restaurantul a fost preluat de cei de la Prestij. Sotul meu a sunat la Prestij si am stabilit ca trebuie sa mergem sa dam din nou avans pentru a ni se pastra data nuntii.

Socrii mei s-au dus sa ia masa la Prestij si din vorba in vorba au aflat de la seful de sala ca pe 26 septembrie, cand aveam noi nunta, o tipa Cristina are nunta la Primavera. Se pare ca ea a fost cu avansul pe 8 ianuarie 2009...noi ca am fost in aprilie 2008 nu a contat. Si asa am ramas fara locatie pentru nunta. Mai aveam posibilitatea sa facem duminica sau pe 29 august. Chiar au zis ca merg la Catedrala sa obtina o dezlegare ca sa putem face cununia in zi de post.

Cei de la Prestij au dat dovada de lipsa de profesionalism si s-au purtat ca niste hoti. Chiar ne-au mintit ca nu eram trecuti in caietul de la restaurant (si am fost 4 persoane cand s-a dat avansul).

In concluzie, cine mai are nunta anul asta la Primavera ar trebui sa mearga sa vada daca mai e locatia rezervata pentru ei.

Buna Ana,

Si pana la urma unde o sa faceti nunta? Ati mai cautat localuri, ceva? Presupun ca vreti sa ramana aceeasi zi ca nunta..

olgutza26
03.03.2009, 18:45:35
Ana,
voi nu aveti nici o dovada ca ati achitat avansul? faptul ca va trece intr-un caiet sau nu, e oricum relativ, dar in momentul in care ai ceva la mana, altfel se pune situatia.

Ana2802
04.03.2009, 13:13:25
Avem chitanta si factura pe care scrie avans nunta 26 septembrie, stampila, semnatura...

In Ploiesti nu mai gaseam nimic, din moment ce din aprilie anul trecut am fost sa rezervam restaurantul, am inceput sa cautam prin Campina. Eu sper ca tot raul e spre bine si o sa gasesc ceva mai frumos ca Primavera.

CONT-INCHIS-047
04.03.2009, 14:57:25
Buna Anca! Am vazut k ai facut nunta la Prahova! Asa as vrea si eu, dar in 2010, dar te rog as avea nevoie de cateva info pt k saptamana aceasta, cel tarziu pana la sfarsitul lunii trebuie sa ma decid:-s (k sunt nehotarata intre Primavera si Prahova). Care este sala la care ai facut tu(nu le stiu dupa nume, stiu k e una de 80 de pers, una de 150 si una de 350 kr se desparte in doua)? Cea cu terasa? Eu nu am cum sa le vad pt k vin abia in vara in tara, dar trebuie sa prenotez pt k nu ot sa fac decat pe 28 august 2010, vroiam pe 21 august dar face o buna prietena de a mea si trebuie sa mergem una la nunta celeilalte? As vrea sa stiu ce te lasa sa aduci(cafea, tort, bauturi, alune etc), ce include meniul (cat a costat), aranjeaza ei sala(platesti ceva in plus, se ocupa ei), ce avans platesti (se scade la final)? Cum ti s-a parut servirea? Toate info pe care mi le poti da...!
Multumesc anticipat!^:)^
astept un rasp>:D<

Buna!La Prahova eu am facut la sala Turist (este cea care are si terasa).Noi am avut cam 180-185 persoane.Ei spuneau ca in sala incap 120-130 persoane(ospatarii).Seful de sala si directorul ne-au asigurat ca mai multi....si asa a si fost.O sa vezi in poza cat de cat.Am incheiat contract cu 1 an si 3 zile inainte.Atunci am dat avans 30 mil (bani care la sfarsit au fost scazuti).Nu mai stiu daca am platit ospatarii(doarme sotul meu....o sa il intreb si revin).Cafeaua, laptele, fructele, tortul, bautura le-am adus de acasa, firma de aranjamente am ales-o noi.Inainte cu 2 saptamani am fost sa stabilim meniul.Ne-a dat acasa foile, scria in el fiecare produs....de exemplu salam de Sibiu 50 gr.....pret 6 Ron sa zic....noi am ales ce am vrut de acolo si in acelasi timp faceam si calculul sa vedem cat a iesit.A fost totul asa cum ne-am asteptat.Servirea frumoasa, insa dupa parerea mea lautarii au fost cei mai importanti.Toata lumea ne intreba cine sunt.Si au fost mai multi care urmau sa faca nunta si incercau sa vb cu ei(numai ca in septembrie 2008 aveau deja ocupat pt 2009....mai aveau doar cateva sambete libere).
Atasez si o poza....

carm33n
05.03.2009, 00:10:30
Avem chitanta si factura pe care scrie avans nunta 26 septembrie, stampila, semnatura...

In Ploiesti nu mai gaseam nimic, din moment ce din aprilie anul trecut am fost sa rezervam restaurantul, am inceput sa cautam prin Campina. Eu sper ca tot raul e spre bine si o sa gasesc ceva mai frumos ca Primavera.

daca te ajuta cu ceva, cei de la Cetate Nord mai aveau cateva date libere in iulie anul acesta. La 18 iulie am renuntat noi luni pt ca am gasit in alta parte liber.

bafta

sudden
06.03.2009, 14:45:28
Buna! din pacate nu mi s-a permis sa iti trimit pe PM raspunsul, asa ca am cautat undeva unde ai intrat recent...
da, pe viitorul meu sot il cheama Daniel. l-am intrebat daca cunoaste pe cineva cu numele tau, si mi-a spus ca ati fost colegi. ;))
Mica e lumea, nu?

Buna Ana,

Si pana la urma unde o sa faceti nunta? Ati mai cautat localuri, ceva? Presupun ca vreti sa ramana aceeasi zi ca nunta..

mila
06.03.2009, 18:49:39
Buna, fetelor.Dupa cum v-am mai spus eu am contract cu Dalavini pt decorul salii si nu numai. Raman surprinsa de ce spui tu Raluca. Am ajuns la ei prin recomandari f. bune, adica am fost la 2 nunti super anul trecut pe care le-au facut si mirii au fost f. multumiti. Si, asa cum am semnat eu in contract , ei incaseaza restul de bani dimineata cand se face receptia materialelor. Eu am nunta la Palat Snagov .Ei au facut cateva nunti acolo.Am vazut poze si am fost multumita. L-am intrebat si pe D-l Visan de la Palat sa-mi confirme si asa este .O sa discut cu Lavinia, daca nu te deranjeaza, problema care ai avut-o tu, sa vedem si ea ce parere are si o sa va zic .Apropo stiti ca s-a amanat targul? Va fi pe 27,28,29 martie in centru.

olgutza26
06.03.2009, 19:31:37
nu stiam ca s-a amanat. am vorbit cu lavinia chiar saptamana asta si a ramas sa ne vedem saptamana viitoare la targ. de unde sti ca s-a amanat?

mila
06.03.2009, 21:01:01
ieri am fost la ea sa mai adaugam ceva la contract si de-abia aflase si ea.este sigur acest lucru.targul va fi undeva pe platoul Casei Sindicatelor pe 27,28,29 martie, probabil la cort.motivul amanarii nu-l stiu.poti verifica pe un anumit site cunoscut dar nu pot sa-i dau numele.incepe cu e-----.ro

VERA
06.03.2009, 21:06:04
Buna fetelor, cedez loc restaurant Magic Aurora Vest in data de 15.08.2009.Cele care sunteti intresate imi puteti lasa un mesaj pe privat pt a va da nr de tel sa vorbim. Va pup.

olgutza26
07.03.2009, 09:03:29
scuza-ma ca poate ma bag aiurea in tramvai, dar pe 15 august se tin nunti? eu am inteles ca singura zi din august e 22.

artemis22
08.03.2009, 22:18:52
mie preotul mi-a spus ca se tin nunti pe 15 august..pe 22 nu ca e post

artemis22
08.03.2009, 22:25:22

eu am fost mai norocoasa ca sa zic asa...mi-am recuperat data pentru nunta...oricum mi se parea normal sa sune si sa ne informeze ca nu aveam de unde sa stim ca dor nu citim in stele ca ala a dat faliment.
in fine acum faptul este consumat.avem vreo sansa sa ne recuperam banii dati?ce zici?
bafta! sa-ti gasesti un restaurant mai fain decat primavera..

VERA
09.03.2009, 10:03:36
din cate stiu eu se tin.Nunta era a unor prieteni nu a mea dar din cauza unor probleme se vad nevoiti sa o amane pana la anul. Daca e cineva interesat ii pot da nr. de tel al prietenilor mei sa ia legatura cu ei. Pup

Ana2802
09.03.2009, 11:34:35
Din cate am inteles banii putem sa ii recuperam daca ii actionam in instanta pe cei de la Primavera. Tipul de la Prestij a zis ca ne da datele de contact sa luam legatura cu toti pagubitii sa ii dam in judecata toti.

Am gasit restaurant, nu in Ploiesti, dar este foarte frumos.

artemis22
09.03.2009, 20:07:26
Din cate am inteles banii putem sa ii recuperam daca ii actionam in instanta pe cei de la Primavera. Tipul de la Prestij a zis ca ne da datele de contact sa luam legatura cu toti pagubitii sa ii dam in judecata toti.

Am gasit restaurant, nu in Ploiesti, dar este foarte frumos.

sa vedem ce putem face...tu cat ai dat acont?
bine ca ai gasit restaurant..;-)

Ana2802
11.03.2009, 10:00:31
Am dat 1000 de lei. Ei vroiau sa le dau 1500, bine ca nu am avut banii astia la noi ca probabil dadeam...

iulibuli
11.03.2009, 14:28:10
scuza-ma ca poate ma bag aiurea in tramvai, dar pe 15 august se tin nunti? eu am inteles ca singura zi din august e 22.
Se tin nunti si pe 15 August, conditia este ca nunta sa aiba loc dupa ora 18:00 (asa am auzit si eu , cica ziua bisericeasca tine pana la 18:00 :D ). Dar ,sa stii ca nu toti preotii sunt de acord cu oficierea nuntilor in aceasta zi .Depinde de fiecare preot . Eu am gasit un preot care a spus ca ma cununa \:D/ Sper ca nu se razgandeste , ca am si achitat avansul la biserica :D

iulibuli
11.03.2009, 14:30:19
Stie cineva care este numarul maxim de persoane ce pot intra in restautant Central , salonul clasic ? :bye_01:

artemis22
11.03.2009, 20:24:36
Am dat 1000 de lei. Ei vroiau sa le dau 1500, bine ca nu am avut banii astia la noi ca probabil dadeam...

eu doar 500[-o<.urma sa-i mai dau dar am zis ca e suficient si bine am facut.
a fost mama azi la politie sa faca plangere ca eu sunt inca in sibiu si oricum chitanta era pe numele ei..eu ajung mai rar in ploiesti..
pana instrumenteaza cazul o sa uitam de banii.bine ca s-a rezolvat totusi..

olgutza26
11.03.2009, 21:25:37
Stie cineva care este numarul maxim de persoane ce pot intra in restautant Central , salonul clasic ? :bye_01:
din cate stiu eu 120-130. dar nu sunt 100% sigura. poate celelalte stiu altceva

danielasirbu83
12.03.2009, 14:33:51

Fratele meu a facut nunta la Salonul Clasic, si au fost aprox 130 persoane. A fost k. Daca sunt mai multi deja incepe sa se aglomereze.

Ana2802
13.03.2009, 08:20:59
Soacra mea a auzit la coafor ca agenda pe care eram toti trecuti ar fi la politie. O sa mearga si sotul meu sa depuna plangere. Ea zice ca tipele de pe acolo stiau ca o sa se respecte ce era trecut in agenda...daca ar fi asa, acea Cristina care are nunta pe 26 sept la Primavera ar trebui sa mearga la politie sa depuna plangere impotriva celui de la Prestij ca au tras-o in tzeapa. Noroc ca si daca ar fi adevarat, nu mai vrem sa facem nunta la Primavera.

Harleyuta
15.03.2009, 22:44:45
Soacra mea a auzit la coafor ca agenda pe care eram toti trecuti ar fi la politie. O sa mearga si sotul meu sa depuna plangere. Ea zice ca tipele de pe acolo stiau ca o sa se respecte ce era trecut in agenda...daca ar fi asa, acea Cristina care are nunta pe 26 sept la Primavera ar trebui sa mearga la politie sa depuna plangere impotriva celui de la Prestij ca au tras-o in tzeapa. Noroc ca si daca ar fi adevarat, nu mai vrem sa facem nunta la Primavera.

Azi am vazut ca deja au scos numele de Primavera de pe zidul de la intrarea in parcare, acum se numeste Grand Prestij. Ce porcarie!

roxy_dobre
16.03.2009, 12:26:32
buna,

salut si pe mine ma intereseaza unde mai pot gasi locuri libere pt anul 2009?pt 200 persoane

andreeaduta
16.03.2009, 19:33:52
salut si pe mine ma intereseaza unde mai pot gasi locuri libere pt anul 2009?pt 200 persoane

Singura posibilitate este sa optezi pentru duminica sau undeva in noiembrie 2009. Noi am fost in febr sa cautam, de aceeasi capacitate aveam nevoie.....am optat pana la urma pentru 2010. Localuri unde sa intre 200 pers...Central Polivalenta, Regina Noptii, Prahova, Best, Tiara(cred), Cetate Nord si Podul Inalt si cam atat, din cate stiu eu. Ai mai avea o varianta....la o cantina din Ploiesti.....daca ti-e ok

carm33n
17.03.2009, 12:11:23
Singura posibilitate este sa optezi pentru duminica sau undeva in noiembrie 2009. Noi am fost in febr sa cautam, de aceeasi capacitate aveam nevoie.....am optat pana la urma pentru 2010. Localuri unde sa intre 200 pers...Central Polivalenta, Regina Noptii, Prahova, Best, Tiara(cred), Cetate Nord si Podul Inalt si cam atat, din cate stiu eu. Ai mai avea o varianta....la o cantina din Ploiesti.....daca ti-e ok

buna
cred ca mai sunt date libere in iulie la cetate nord si intra 200 pers.am renuntat eu la 18 Iulie acum 3 saptamani.

artemis22
17.03.2009, 16:32:24

toti trebuie sa depuna plangere..eu tot acolo fac nunta.

S1m0n1ca
22.03.2009, 19:54:19
Buna. Abea am inceput si eu sa caut un restaurant pentru anul viitor. Eu m-am orientat spre Bulevard, dar as vrea sa aflu mai multe detalii despre preturile de acolo.ati putea sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi si pareri despre local?

andreeas29
23.03.2009, 20:42:48
Buna seara fetelor,
si eu sunt in aceeasi minunata situatie ca si voi cu restaurantul Primavera. Niste marlani si escroci amandoi, si patronul de la Primavera si cel de la Prestij.
Nu stiu cum vi s-a prezentat voua situatia, dar mie "omul deschis si dornic sa ajute" de la Prestij mi s-a parut un nenorocit. Toata discutia s-a purtat in jurul lui si a bunei lui intentii de a ne ajuta, respectiv sa ne incaseze din nou banii de avans. Cum poate nesimtitul sa vina si sa spuna ca din toate cele 3 parti implicate, numai el este victima!!! Nu noi ca am dat si avans si au programat in aceeasi zi pe altii, ci el...pentru ca este nevoit sa discute cu noi. Adica el chiar ne vede cu ciunga in par si se asteapta sa credem tot borsul pe care il manaca. Pai daca el nu a stiut de acea agenda, pe care citez: "Am fost nevoit sa o iau cu forta din fostul birou al vechiului patron" - adica actualul lui birou de 3 luni. cum a ajuns sa-i sune pe toti cei 27 implicati? Pai ori stia de ei, ori nu? Si de 3 luni de cand are biroul nu s-a gandit, boul, ca exista acea agenda? Ca ar trebui sa caute in birou? El unde a stat pana acum? Pai unde era agenda aia? In dusumea? Hai sa fim seriosi!!!! Eu numai de ciuda ca incearca sa ma ia de proasta si nu vreau sa mai dau din noua avans. Sa se faca bors cu restaurantul lui. Pentru ca eu sunt convinsa ca e mana in mana cu fostul patron si vor sa faca rost de bani.

Si acum incearca sa ne convinga ca facem contract si totul e ok. Pai ce-mi garanteaza mie contractul lui jegos? Ca el la sfarsitul lui 2009 poate sa vina si sa zica la fel ca a intrat in faliment...si? Scoate iar avansul din buzunar, ca daca e omul in faliment cum sa te indrepti impotriva lui? Asa cum profita si acum...de disperarea noastra ca e planificata nunta si nu mai ai ce safaci, dai din nou avansul. Ar merita sa-l boicoteze toate cele 27 de perechi, si anul acesta sa si-o ia peste bot.

Voi mai stiti ceva? S-a rezolvat ceva cu politia pana acum?

Buna!

Avem si factura si chitanta.Pe factura scrie:avans nunta 24.10.09.La momentul respectiv am intrebat de contract dar ni s-a spus ca este suficient factura.
Actualul patron ne-a spus ca daca ar fi fost vorba de max 5 nunti ar fi n-ar mai fi luat alt avans dar este vorba de 27 de nunti adica 270 mil, ceea ce nu este chiar putin in conditiile in care mai si renoveaza restaurantul.
Ni s-a parut un domn deschis la discutii si-l apreciem pt faptul ca ne-a pastrat data.
Intentionam sa-l dam in judecata pe fostul chirias.Lucrurile nu pot ramane asa.

danutzicutza
23.03.2009, 20:58:32

Buna! Daca este cineva interesat, cedez local pt nunta, capacitate 200 persoane, pentru luna septembrie 2009. La mine au intervenit unele probleme si nu mai putem face nunta la data respectiva, trebuie sa amanam pentru anul viitor. Suntem interesati sa gasim inlocuitor ca sa nu pierdem avansul.

Elmer
24.03.2009, 01:14:38
Buna. Abea am inceput si eu sa caut un restaurant pentru anul viitor. Eu m-am orientat spre Bulevard, dar as vrea sa aflu mai multe detalii despre preturile de acolo.ati putea sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi si pareri despre local?

Felicitari! Si bafta cu organizatul!
Si noi am inceput sa cautam de acum o luna... oricum depinde foarte mult de cati invitati veti avea. Noi ne-am orientat pt 200 si am fost la Crama Seciu (am renuntat intre timp la idee), apoi Central (unde am "rezervat" ultima data pana in toamna - 31 Iulie) si la Tiara (fostul Turist). Noi am avut peripetii caci cand am fost la central acum o luna erau stabilite 2 nunti in 2010. Acum o saptamana cand am fost sa stabilim data, mai era numai 31 Iulie.... asta daca nu s-a razgandit cineva intre timp. La fel si la Tiara ... joi aveau liber 22 Mai (cand doream noi), lunea asta era data deja.... sper sa ai mai multa bafta.

Din cate am mai citit pe forumul asta (nici eu nu sunt din Ploiesti), variante ar mai fi: President (vreo 3 localuri cred), Primavera (desi anul trecut se pare ca a fost nu stiu ce scandal cu faliment si nunti double-booked...), Regina Noptii, Mon Jardin (nu stiu nimc despre el) si ceva cu o cetate :-\

Spor la cautat si o planificare placuta!:)>- ... mie deja mi se pare complicat:D ; era mai fain sa fii dra de onoare :))

grasuna
24.03.2009, 08:42:23
Buna! Daca este cineva interesat, cedez local pt nunta, capacitate 200 persoane, pentru luna septembrie 2009. La mine au intervenit unele probleme si nu mai putem face nunta la data respectiva, trebuie sa amanam pentru anul viitor. Suntem interesati sa gasim inlocuitor ca sa nu pierdem avansul.

Despre ce local este vorba?

olgutza26
24.03.2009, 09:24:49
pai spune despre ce local este vorba.

danutzicutza
24.03.2009, 10:17:57
Despre ce local este vorba?

Este vorba de restaurantul "Ca la mama". Cei de acolo spun ca ar avea o capacitate maxima de 240 de persoane, dar cred ca 200 ar fi un numar ideal pt ca sa nu fie inghesuiala. Daca te intereseaza, poti sa mergi sa vezi localul si ne auzim dupa aceea pentru mai multe detalii.

danieleia
24.03.2009, 14:49:54
Buna fetelor!
M-a numesc Daniela si eu sunt in aceiasi situatie cu celelalte perechi care si-au pierdut avansul dat pt. restautantul Primavera!
As vrea sa m-a alatur si eu celorlalte cupluri implicate... noi avem nunta pe 18.07.2009!
Nu stiu ce sa fac, unde sa fac plangere... avem factura... daca m-a puteti ajuta... va multumesc! Noi am dat avans 1500 lei.

danutzicutza
25.03.2009, 08:55:07

Pentru miresicile care sunt interesate sa mai gaseasca local pentru anul 2009, in ploiesti, revin cu mai multe informatii. Noi am rezervat in septembrie la restaurantul Ca la mama, dar din pacate trebuie sa amanam pentru anul viitor fericitul eveniment. Restaurantul are o capacitate de 200-240 de persoane, meniul este 155 (plus o crestere de maxim 20% pentru anul acesta), iar din partea casei vi se ofera tratamente cosmetice si altele de genul asta in valoare de 1000 ron la Salonul Cleopatra (este al sotiei patronului), plus surprize pentru invitati in seara respectiva (un grup de dansatori, un iluzionist si un clovn pt copii), toate astea sunt gratis si sunt mentionate in contract. Credeti ca am fi nebubi sa renuntam la asa ceva daca nu am avea motive bine intemeiate? Ce sa-ti doresti mai mult, le ai pe toate asigurate!?
Ideea noastra este sa gasim pe cineva care sa fie interesat sa faca nunta la data respectiva si sa ne recuperam si noi banii dati ca avans.
Ce ziceti fetelor, suna bine, nu? Haideti, ganditi-va bine!

artemis22
25.03.2009, 22:37:13
Buna fetelor!
M-a numesc Daniela si eu sunt in aceiasi situatie cu celelalte perechi care si-au pierdut avansul dat pt. restautantul Primavera!
As vrea sa m-a alatur si eu celorlalte cupluri implicate... noi avem nunta pe 18.07.2009!
Nu stiu ce sa fac, unde sa fac plangere... avem factura... daca m-a puteti ajuta... va multumesc! Noi am dat avans 1500 lei.

buna!la politie am fost...iti daumaine mai multe detalii.ai ramas cu data?

Ana2802
27.03.2009, 20:01:01
Poate deschis si dornic sa ajute cu ghilimelele de rigoare! Dl. V de la Prestij e un mincinos!A zis ca administratorul de la Primavera a fugit cu banii si ca are telefoanele inchise. Nu este adevarat, o cunostinta a vb cu acest administrator cum am aflat ca sunt probleme cu restaurantul.
Sa inteleg ca in aceeasi zi cand era programata nunta voastra, a mai pus si alta pereche?
Mie mi s-ar parea ciudat daca as gasi o data libera pentru anul asta la un restaurant cautat! Eu am ajuns sa suspectez ca cei care fac nunta pe 26 sept in locul nostru au dat spaga sa gasesca data asta, din moment ce s-au dus pe 8 ianuarie 2009 sa caute restaurant. Le doresc petrecere frumoasa, doar Dl V o sa se ocupe sa aiba nunta de vis! Mie asa imi promitea, o nunta de vis daca fac pe 27 sept sau pe 29 august (zi de post).

Buna seara fetelor,
si eu sunt in aceeasi minunata situatie ca si voi cu restaurantul Primavera. Niste marlani si escroci amandoi, si patronul de la Primavera si cel de la Prestij.
Nu stiu cum vi s-a prezentat voua situatia, dar mie "omul deschis si dornic sa ajute" de la Prestij mi s-a parut un nenorocit. Toata discutia s-a purtat in jurul lui si a bunei lui intentii de a ne ajuta, respectiv sa ne incaseze din nou banii de avans. Cum poate nesimtitul sa vina si sa spuna ca din toate cele 3 parti implicate, numai el este victima!!! Nu noi ca am dat si avans si au programat in aceeasi zi pe altii, ci el...pentru ca este nevoit sa discute cu noi. Adica el chiar ne vede cu ciunga in par si se asteapta sa credem tot borsul pe care il manaca. Pai daca el nu a stiut de acea agenda, pe care citez: "Am fost nevoit sa o iau cu forta din fostul birou al vechiului patron" - adica actualul lui birou de 3 luni. cum a ajuns sa-i sune pe toti cei 27 implicati? Pai ori stia de ei, ori nu? Si de 3 luni de cand are biroul nu s-a gandit, boul, ca exista acea agenda? Ca ar trebui sa caute in birou? El unde a stat pana acum? Pai unde era agenda aia? In dusumea? Hai sa fim seriosi!!!! Eu numai de ciuda ca incearca sa ma ia de proasta si nu vreau sa mai dau din noua avans. Sa se faca bors cu restaurantul lui. Pentru ca eu sunt convinsa ca e mana in mana cu fostul patron si vor sa faca rost de bani.

Si acum incearca sa ne convinga ca facem contract si totul e ok. Pai ce-mi garanteaza mie contractul lui jegos? Ca el la sfarsitul lui 2009 poate sa vina si sa zica la fel ca a intrat in faliment...si? Scoate iar avansul din buzunar, ca daca e omul in faliment cum sa te indrepti impotriva lui? Asa cum profita si acum...de disperarea noastra ca e planificata nunta si nu mai ai ce safaci, dai din nou avansul. Ar merita sa-l boicoteze toate cele 27 de perechi, si anul acesta sa si-o ia peste bot.

Voi mai stiti ceva? S-a rezolvat ceva cu politia pana acum?

stefania2807
09.04.2009, 10:52:32
:* Bunaaaa, si eu am vrut sa fac la Bulevard,insa nu aveau liber in ziua respectiva, apoi am cautat la Regina Noptii ,unde am si dat avans de altfel,pe care l-am pierdut :))) amintindu-mi de Casa Bella care e nitzelush mai departe, la vreo 30 metri distanta:) mi-a placut mult sala si meniul ieftin, 4 feluri la 1300 si cafea, in pretul asta ne aranjeaza si scaunele si mesele cu material din acela creponat, aducem noi bauturile si tortul ,si avem si o camera libera din partea casei pentru niste prieteni din craiova,ceea ce mi s-a parut iar b-) tare.bafta fetelor :*:* si selectati atent toate optiunile pupici:*:*

stefania2807
09.04.2009, 11:11:22
sunt niste nemernici,aveti dreptate,am o cunostinta care la fel trebuia sa faca nunta la primavera,mai nou grand prestij, si s-a trezit pe dinafara desi arvunise localul.sincera sa fiu nu stiu si nu prea cred ca politia va solutiona problema in favoarea celor care au dat avans ,sunt mana in mana cu ei,din cate stiu, Laura,prietena mea nu a avut de ales decat sa -si caute local,ceea ce suna aproape imposibil pt anul acesta, ceva locuri libere mai sunt la Casa Bella fetelor, e localizat putin mai sus de Primavera pe partea dreapta , au meniurile foarte bune la pret,localul e foarte frumos dar pacat ca e intim,asta e singurul inconveninet,pt cele care aveti cca 90 -100 pers..incercati,si oricum nu va dati batute,strangeti semnaturi ,escrocii ca ei nu trebuie lasati cu impresia ca le merg siretlicurile la nesfarsit:-L :-L .multa bafta

andre10
09.04.2009, 15:10:48
Poti sa ma lamuresti si pe mine unde este Casa Bella? Desi eu am rezervat deja pt la anu la Best, dar sunt curioasa daca poti sa imi dai mai multe detali... ms
:-\

stefania2807
09.04.2009, 19:27:58
Poti sa ma lamuresti si pe mine unde este Casa Bella? Desi eu am rezervat deja pt la anu la Best, dar sunt curioasa daca poti sa imi dai mai multe detali... ms
:-\
Buna ,Casa Bella e dupa Best,deci tot pe dn 1 km 6,dar putin mai sus,undeva pe dreapta.e misto ca au si camere,la etaje.in urma discutiei cu patroana ,care e o tipa super,mi-am ales un meniu de 4 feluri,2 cafele si sala aranjata de ei,restul de bautura,tort,s.a.m.d. ,le aducem noi.daca te mai pot ajuta cu ceva, cu placere.o seara buna

S1m0n1ca
12.04.2009, 17:23:36
Am fost ieri sa mai vad si alte restaurante. La regina noptii am vorbit cu seful de sala, dar nu mi-a facut o impresie deosebita, Casa Bella e prea mica pentru ce am eu nevoie, Bestul nu mi-a placut, si in final am intrat si la fostul Primavera actualul Grand Prestij. A fost dragoste la prima vedere.:x :x Stiu care au fost problemele acolo in schim am vorbit cu patronul si mi s-a parut OK. Sala este minunata, exact ce cautam. Saptamana viitoare ma duc sa dau avansul. O sa merg la risc dar nu cred ca o sa am vreo problema. Cel putin asa sper.:-SS

andre10
13.04.2009, 10:56:54
Eu am dat avans la Best pt la anu. Sper sa iasa bine. ;;)
Mi-a placut ca e mare localul. Si primavera arata bine, dar noi avem o problema cu faptul ca exista acel etaj unde trebui sa asezi o parte de invitati.
Casa de piatra si multa bafta la pregatiri la toate!

S1m0n1ca
14.04.2009, 20:23:21
Mie mi-a placut ideea de etaj/balcon. e mai special. Imi place mult de tot sala.Dupa parerea mea e cea mai eleganta sala din cate am vazut.
Nu mai am rabdare pana la anu. \:D/

vlarox
14.04.2009, 21:02:17
Buna ,Casa Bella e dupa Best,deci tot pe dn 1 km 6,dar putin mai sus,undeva pe dreapta.e misto ca au si camere,la etaje.in urma discutiei cu patroana ,care e o tipa super,mi-am ales un meniu de 4 feluri,2 cafele si sala aranjata de ei,restul de bautura,tort,s.a.m.d. ,le aducem noi.daca te mai pot ajuta cu ceva, cu placere.o seara buna

Poti sa ne spui si cat costa meniul?

stefania2807
14.04.2009, 22:23:11
pe meniul care l-am ales am platit 135 lei.;;) mi s-a parut mai mult decat acceptabil comparativ cu preturile din zona.tu cat ai dat pe meniul tau?si ce contine?pupici :*

danieleia
15.04.2009, 10:09:45
Buna viitoare miresici!
Draga artemis22 mi-ai promis ca imi dai detalii despre plangerea facuta la politie in legatura cu restaurantul primavera ! :(( Si din fericire am reusit sa pastram data nuntii dupa ce o ocupase altcineva iar noi am luat legatura cu viitoarea miresica si am rugat-o sa renunte explicandu-i ca noi avem totul rezervat de un an de zile ( lautari, biserica, verighete personalizate...)! (http://www.miresici.ro/member.php?u=23580)
Pupici si astept noutati!:*

andre10
15.04.2009, 11:01:54
La mine nu se stie ink pretul la meniu exact, desi am dat avansul. >:P
Oricum anul asta 4 feluri de mancare, tort si 2 cafele este de 150 lei. Nu cred ca are cum sa creasca exagerat!

olgutza26
15.04.2009, 11:52:51
Fetele,
A mai fost cineva de curand la central sa aflati cam cat e pretul meniului?

grasuna
15.04.2009, 12:39:59
Fetele,

Anul acesta meniul este 145 lei (4 feluri + apa + tort).

Ana2802
21.04.2009, 12:17:39
Am fost sa dam declaratie la politie. Ne-au spus ca putem astepta un raspuns oficial de la ei, dar ca nu va fi unul pozitiv. Au zis ca ei nu sunt recuperatori de bani si ca mai bine ii dam in judecata pe cei de la primavera. S-a mai gandit cineva la asta? Ca e mai bine sa ne strangem mai multi...

mgh83
26.04.2009, 23:16:59
Daca este cineva interesat de "Regina Noptii 1"(+formatia lor) si de biserica Sf .Gheorghe(ora 17), va anunt ca sunt libere pt 22 august, noi nu mai facem nunta.Rugamintea mea este sa-mi lasati un mesaj ca sa putem lua legatura.Pe noi ne intereseaza sa ne recuperam banii dati ca avans,nimic mai mult.

strumf08
30.04.2009, 15:07:33
buna tuturor!cautand ceva impresii despre restaurantul alex night club am vazut mesajele voastre in legatura cu escrocheria primavera.nu stiu daca va ajuta la ceva, dar eu cand am fost sa-mi caut restaurant (in ianuarie 2009) cel de la prestij mi-a zis ca primavera e tot al lor (desi firma era tot primavera).
si acum am o mare rugaminte:cele care au facut nunta la alex night club imi pot spune ceva pareri????????!!!!!!!va rog mult de tot.multumesc

S1m0n1ca
01.05.2009, 17:33:01
Eu tocmai am platit avans la prestij (fostul primavera) si am facut contract si factura fiscala, toate facute ca la carte. Acum sper sa nu ma trezesc la anul fara rezervre. Norocul meu ca am nas avocat :D
Acum dupa ce am scapat de stresul restaurantului, ce urmeaza?

mamuska
01.05.2009, 17:34:56
Eu tocmai am platit avans la prestij (fostul primavera) si am facut contract si factura fiscala, toate facute ca la carte. Acum sper sa nu ma trezesc la anul fara rezervre. Norocul meu ca am nas avocat :D
Acum dupa ce am scapat de stresul restaurantului, ce urmeaza?
Acum incepi cu:
Dj/Foto/Video, Biserica, toate astea trebuie sa le rezervi de acum, sa fi sigura ca nu vor fi neplaceri:* :* :*

danutzicutza
04.05.2009, 20:23:54
Daca sunt miresici interesate sa faca nunta anul acesta si nu au gasit inca local, la restaurantul Ca la mama s-a eliberat data de 26 septembrie 2009. Imi puteti lasa un mesaj si putem discuta pentru mai multe detalii. Noi a trebuit sa renuntam la nunta anul acesta, am amanat pentru la anul, si suntem interesati sa gasim inlocuitori ca sa ne recuparam banii dati ca avans.
Multumesc! Astept mesajele voastre.

Andreea_1983
11.05.2009, 16:20:30
Sunt una dintre miresicile care au fost fff multumite de primavera, actualul prestij. mancarea a fost foarte buna si convenabila la pret ...aprox 110 Ron meniul, fara bauturi....Servirea ok.......Din experienta mea, as recomanda oricui acest recomandat...

Andreea_1983
11.05.2009, 16:27:08
In schimb am avut probleme cu bisericile:
- Trei Ierarhi, 2 preoti si fiecare a facut cate o programare pt ac ora. prin urmare a tb sa renunt la ac biserica(de fapt ei la noi) pt ca noi eram cei programati ultima data.
- la Sf Ioan ne-am programat, totul ok, am vb cu preotii sa platim noi , mirii , taxele si tot ce mai trebuie, insa dupa nunta preotul cel batran s-a targuit cu nasul pana a scos de la el 10 mil.....lucru care a deranjat pe toata lumea dar am zis sa trecem mai departe si sa ne vedem de petrecere in continuare.

Paideea
12.05.2009, 16:25:48
In schimb am avut probleme cu bisericile:
- Trei Ierarhi, 2 preoti si fiecare a facut cate o programare pt ac ora. prin urmare a tb sa renunt la ac biserica(de fapt ei la noi) pt ca noi eram cei programati ultima data.
- la Sf Ioan ne-am programat, totul ok, am vb cu preotii sa platim noi , mirii , taxele si tot ce mai trebuie, insa dupa nunta preotul cel batran s-a targuit cu nasul pana a scos de la el 10 mil.....lucru care a deranjat pe toata lumea dar am zis sa trecem mai departe si sa ne vedem de petrecere in continuare.
Din pacate ceva asemanator am patit si noi la Catedrala Sf. Ioan... mie chiar mi-a spus in fata preotul cel mai in varsta ca nashul "trebuie sa dea si el cel putin un box de caramizi pentru constructia bisericii, ca doar Sfanta Biserica se renoveaza"... mi-a cazut falca si am intrebat si eu, ca naiva... adica "...cum...?", la care el a insistat, "adica sa dea si el macar vreo 10 milioane, acolo"... va recomand sa evitati cat puteti aceasta biserica...

S1m0n1ca
16.05.2009, 19:30:09
Ca biserica, vreau manastirea din mihai bravu. Am inteles ca au altar afara, cea ce mi se pare foarte dragut. Si avand in vedere ca vara este foarte cald, as prefera nitel aer curat. Nu imi place deloc mirosul de lumanari;))

madii113
16.05.2009, 20:52:02
Ca biserica, vreau manastirea din mihai bravu. Am inteles ca au altar afara, cea ce mi se pare foarte dragut. Si avand in vedere ca vara este foarte cald, as prefera nitel aer curat. Nu imi place deloc mirosul de lumanari;))

Nu mai au voie sa tina cununii afara.
Anul trecut asa am vrut si noi si ne-a zis preotul batran ca nu ii mai lasa primaria.

S1m0n1ca
17.05.2009, 10:48:24
mi se pare o absurditate...La ce sa mai faca un altar afara daca nu au voie sa facasi slujba acolo. Minunatul nostru consiliu local e din ce in ce mai perspicace. :-L

madii113
17.05.2009, 12:08:01
mi se pare o absurditate...La ce sa mai faca un altar afara daca nu au voie sa facasi slujba acolo. Minunatul nostru consiliu local e din ce in ce mai perspicace. :-L

Cred ca suntem off topic,
Au tinut nunti afara ca nu l-au facut degeaba, dar de anul trecut nu ii mai lasa ca cica s-au saturat vecinii sa tot auda slujbele
Oricum vor iesi niste poze super in gradina ar slujba nu tine decat 30-40 min si e fff frumoasa.

yellowella
24.05.2009, 21:15:53
buna,
la President 2 stie cineva cat este meniul pentru 2010?
merci

mgh83
25.05.2009, 01:04:39
Fetele,

165 ron ne-au spus noua la inceputul lunii mai..vom vedea pana la urma.

paulette
25.05.2009, 14:09:23
Buna fetelor!
As avea si eu nevoie de sugestiile voastre in legatura cu alegerea unui restaurant pentru o nunta de 100-120 de persoane si care sa fie si decorat intr-o culoare deschisa, ceva gen crem pentru ca as vrea sa fac aranjamentele (huse scaune, aranjamente florale) pe o nuanta de lila si majoritatea restaurantelor ori au peretii zugraviti in culori tipatoare ori au pardoseala intr-o culoare nepotrivita.
Astept parerile voastre!!

strumf08
25.05.2009, 14:13:58
Buna fetelor!
As avea si eu nevoie de sugestiile voastre in legatura cu alegerea unui restaurant pentru o nunta de 100-120 de persoane si care sa fie si decorat intr-o culoare deschisa, ceva gen crem pentru ca as vrea sa fac aranjamentele (huse scaune, aranjamente florale) pe o nuanta de lila si majoritatea restaurantelor ori au peretii zugraviti in culori tipatoare ori au pardoseala intr-o culoare nepotrivita.

eu fac la alex night club.incap lejer 120 de persoane.la nevoie chiar 140.cu verde si lila decorez eu sala, ca sa o deschid pt ca e prea intunecata...

paulette
25.05.2009, 16:46:15
Eu ma orientasem spre terasa restaurantului Bulevard,dar sincer nu am fost sa o vad.Daca poate cineva sa dea cateva detalii de felul cum arata, de cat este avansul pentru anul 2010 la acest restaurant sau daca ati mai fost la nunti acolo...

hella
25.05.2009, 17:08:41
Buna fetelor!
oooooo avem nunta in aceasi zi....=D>=D><:-P<:-Psa fie intr-un ceas bun!

olgutza26
25.05.2009, 18:16:49
eu ma gandesc ca poti alege si centralul. acolo nu conteaza numarul de persoane, pentru ca trebuie sa platesti inchirierea salii. in plus salile sunt pe culori calde, un fel de bej.

mgh83
25.05.2009, 23:41:45
Vad ca ai setat data nuntii 22 aug 2009..e cumva o greseala?Daca totusi vrei aceasta data Regina Noptii e libera, noi am renuntat acolo..iar 120 pers incap perfect.

strumf08
26.05.2009, 08:42:35
Vad ca ai setat data nuntii 22 aug 2009..e cumva o greseala?Daca totusi vrei aceasta data Regina Noptii e libera, noi am renuntat acolo..iar 120 pers incap perfect.

cred ca a gresit....intr-un mesaj a zis ceva de 2010...

paulette
26.05.2009, 11:42:56
Da , este o greseala pentru ca ne-am razgandit in privinta datei nuntii si am amanat-o pentru 2010, dar am uitat sa o schimb si la profilul meu.;)) Scuze..^:)^ ^:)^

paulette
26.05.2009, 11:48:01
Ma puteti ajuta si sa imi spuneti cum as putea sa schimb data????

strumf08
26.05.2009, 12:05:58
Ma puteti ajuta si sa imi spuneti cum as putea sa schimb data????

control panel- modifica optiuni si salveaza

paulette
26.05.2009, 12:17:23
Multumesc mult:*

strumf08
26.05.2009, 12:26:37

cu multa placere:">

ingerashu
05.06.2009, 13:40:20
fete la vienna cafe aveti idee cam cat este meniul anul acesta?

alexa_razv
15.06.2009, 12:38:01
Daca sunt miresici interesate sa faca nunta anul acesta si nu au gasit inca local, la restaurantul Ca la mama s-a eliberat data de 26 septembrie 2009. Imi puteti lasa un mesaj si putem discuta pentru mai multe detalii. Noi a trebuit sa renuntam la nunta anul acesta, am amanat pentru la anul, si suntem interesati sa gasim inlocuitori ca sa ne recuparam banii dati ca avans.
Multumesc! Astept mesajele voastre.
SAlut
Daca cumva mai este valabil acest anunt, avant in vedere ca este de ceva timp postat atunci suntem interesati!!!!!

katy_sabin
15.06.2009, 19:03:01
buna fetelor ma numesc katy si as vrea sa stiu si eu dak aveti niste sugestii pt mine de niste restaurante misto in ploiesti eventual niste poze caci prietnul meu e de acolo si vom face nunta in ploiesti dar eu sunt moldoveanca si din pacate nu cunosc orasul si de parca nu e destul de dificil e soacra mea cea care se ocupa de toate cele pt k noi nu suntem in tara va multumesc mult pt orice raspuns ;-)

grasuna
16.06.2009, 09:37:45
buna fetelor ma numesc katy si as vrea sa stiu si eu dak aveti niste sugestii pt mine de niste restaurante misto in ploiesti eventual niste poze caci prietnul meu e de acolo si vom face nunta in ploiesti dar eu sunt moldoveanca si din pacate nu cunosc orasul si de parca nu e destul de dificil e soacra mea cea care se ocupa de toate cele pt k noi nu suntem in tara va multumesc mult pt orice raspuns ;-)

Buna!
Restaurante frumoase si situate central au Hotelul Central, Hotelul Tiara, Hotelul Prahova. La iesirea din Ploiesti sunt mai multe restaurante, depinde ce stil preferi. Poti incerca si la Restaurant Best si Restaurant President. Toate au site-uri unde poti sa vezi poze! Dar, pentru a incepe cautarile ar trebui sa stii ce numar de persoane veti avea la nunta, pt ca multe dintre aceste restaurante impun un numar minim!

EveningStar
16.06.2009, 09:41:43
As vrea sa povestesc intamplarile si nemultumirile mele legate de "prestigiosul" restaurant BULEVARD. Vreau ca toata lumea sa stie aceste lucruri, poate pe cineva in viitor sau de ce nu si anul acesta cuvintele mele pot sa-l ajute in luarea unor decizii, in stabilirea mult mai ferma a contractelor cu restaurantul. Anul trecut in vara am mers la restaurant sa discutam de organizarea unui eveniment in 2009. Ne-a placut mult restaurantul, am auzit numai cuvinte de lauda despre el, am discutat cu miresicile care au facut aici si ne-au spus ca au fost multumite, ca sunt oameni seriosi. Avand toata aceasta informatie am mers sa discutam cu administratorul, tin sa precizez ca la sfarsitul lui iunie singurele zile disponibile pt 2009 in incinta(nu pe terasa) si sambata se mai gaseau dupa 31 august si 13 iulie. Restul fusesera deja contractate. Inainte sa alegem acest restaurant am analizat si preturile meniurilor la restaurant cerand administratorului informatii clare despre acest aspect. Aveau 4 variante in momentul acela cu preturi pana in 160 de ron (le-am vazut cu ochii nostri). Ni s-a parut ok, mai ales ca varianta care o voiam noi costa 147 ron cu 1 cafea inclusa, tort, 4 feluri de mancare, 1.5l apa de persoana, iar administratorul ne-a zis cu cea mai mare siguranta in glas ca preturile nu cresc cu f mult de la an la an. Eu mai intreband miresicile de pe forum l-am crezut, pt ca si ele spuneau ca de la an la an cu mai mult de 10-20 de ron nu au crescut niciodata.

Ne hotaram sa-l contractam dupa indelugi calcule cum sa ne impartim banii, si cu ce prioritati. Am zis ca restaurantul merita eforturi. Incheiem contractul, in care cei de la restaurant cu toate insistentele noastre nu au vrut sa treaca o marja de crestere a preturilor pe 2009. Trebuia sa mi se para necuser inca de atunci. Am crezut totusi ca in Romania mai sunt si oameni seriosi, se pare ca m-am inselat./:)

Intre timp noi am urmat pasii si ne-am pus la punct cu aproape toate detaliile incet incet cu posibilitatile pe care le avem amandoi, mai putin stabilirea meniului, care se face cu 20 de zile inainte conform contract.

La spusele unei miresici de pe forum care imi atragea atentia ca preturile pt 2009 sar de 200 de ron, mi-am luat inima in dinti si am mers glont la restaurant. Aici stupoare.....cel mai ieftin meniu 198 de ron,cel mai scump 285 ron, indiferent de data la care s-a semnat contractul. Tin sa precizez ca meniul care ne-a placut anul trecut nu era cel mai ieftin, era mediu ca pret...deci un simplu calcul matematic...duce la o crestere a meniului pe 2009 cu 34.7% (procent intre cel mai mic pret de meniu pe 2009 si un pret mediu pt iunie 2008 - deci termenii nu sunt comparabili) de la un an la altul. Ce aduce in plus acest meniu? Stupoare din nou : inca o cafea (in total 2) si 1l de suc de persoana (Fanta/Cola) fara alta posibilitate de a alege altceva. Noi voiam Prigat. In plus pt Campari au zis ca se mai gandesc daca sa ne dea suc natural sau nu, sau sa-l cumparam tot noi.8-|

Avand in vedere cele mentionate.....stiu ca am sris f mult,ma scuzati, dar as vrea opinia voastra cinstita pt ca eu sunt de-a dreptul FURIOASA si SCARBITA. Va las pe voi sa judecati si sa-mi spuneti daca aceste lucruri vi se par normale sau nu. Poate nu vad eu bine.

Inchei cu niste cuvinte ale celor de acolo...."d'omle o nunta nu inseamna o afacere, noi va oferim calitate, iar preturile pt 2009 sunt care sunt":O ...la care eu le-am zis...intr-o tara civilizata clientul este respectat, iar calitatea nu se ofera ca si clauza in contract.

Sunt curioasa acelasi lucru l-ati patit si voi cu alte restaurante?merci

grasuna
16.06.2009, 09:55:44
Imi pare tare rau sa aud asta! Sper sa nu trecem si noi prin aceeasi situatie. Intr-asdevar, preturile au crescut, dar sa fim sinceri, profiturile restaurantelor sunt f.f.f.f. mari.
Referitor la Restaurantul Bulevard, intr-adevar este foarte frumos, mi-ar fi placut si mie sa fac acolo, dar am renuntat la idee, dupa ce, anul trecut, trebuia sa merg la un botez acolo, pe terasa. Cu 2 saptamani inainte de data stabilita, am aflat cu stupoare ca botezul nu mai are loc acolo, pt ca a fost ocupat de altcineva. Dupa lungi insistente si certuri, botezul a avut loc tot acolo, dar in sala mica de langa terasa, cu mai putine persoane evident! Intamplarea pare incredibila, dar este adevarata.
Ce am observat eu referitor la restaurantele astea renumite, este ca trateaza clientii cu dispret, ca si le-ar face cine stie ce favoare de viata si de moarte, sa nu mai spun de sefii de sala, care se cred toti mari smecherii si te privesc cu aroganta.
Intr-o tara civilizata asa ceva nu ar trebui sa se intample, o nunta inseamna un castig important pt restaurant, sa nu mai vorbim de bunul simt, pt ca nunta este un eveniment foarte important in viata oricui si ar trebui sa ramanem cu amintiri frumoase!
Scuze daca v-am plictisit!

andre10
16.06.2009, 14:26:03
Criza asta a afectat si nuntile de e asa putina activitate pe aici??? :-?

andre10
16.06.2009, 14:33:03
Casa Grande Familia Lazzarini e oki daca ai o nunta de 80 pers, iar patronul este super de treaba!

strumf08
16.06.2009, 21:57:37

ziceai ceva de terasa bulevard..te sfatuiesc sa intri pe topic-ul "bulevard" si pe "preturi la restaurante"..nu sunt tocmai ok...

ipup
17.06.2009, 08:55:05
Criza asta a afectat si nuntile de e asa putina activitate pe aici??? :-?
nu cred, andre... doar ca suntem ocupate cu pregatirile:))
tu cum stai cu nervii pt pregatirile de nunta?

strumf08
19.06.2009, 08:02:19
am o rugaminte: imi puteti spune cat e meniul anul acesta la Hotel Prahova?multumesc ^:)^ ^:)^ ^:)^

alexa_razv
19.06.2009, 12:39:20
Buna ziua,
Am un mare dezavantaj ca sunt din Timisoara iar nunta mea va fi in Ploiesti. Nu stiu nimic despre nimic. Astept orice sfat din partea Dvs. si savurez cu placere orice vad pe acest site. Deci...m-ar interesa si daca cedeaza cineva vreun restaurant pt septembrie 2009. Va multumesc anticipat.

alexa_razv
19.06.2009, 12:40:24
Buna ziua,
Am un mare dezavantaj ca sunt din Timisoara iar nunta mea va fi in Ploiesti. Nu stiu nimic despre nimic. Astept orice sfat din partea Dvs. si savurez cu placere orice vad pe acest site. Deci...m-ar interesa si daca cedeaza cineva vreun restaurant pt septembrie 2009. Va multumesc anticipat.

crenguta2
21.06.2009, 19:13:32
Buna fetelor!

Eu in locul tau i-as da in judecata !!!!>:P
Sunt curioasa , ce motive ti-au invocat ?

ipup
22.06.2009, 09:49:33
Buna ziua,
Bafta!
Dar e destul de greu sa gasesti restaurant pt sept 2009... Cat despre sfaturi, depinde de gusturi... si ce iti place si, mai ales, cum iti doresti tu nunta!!
Casa de piatra!

mamuska
23.06.2009, 00:40:04
Buna ziua,
Amicii mei au gasit acum,pentru august...Au cautat la majoritatea restaurantelor din ploiesti si erau ocupate...Vroiau ceva mai spatios...Din intamplare am aflat de la o colega, ca s-a deschis un restaurant de curand in vest,pe la Dinu si am mers cu ei acolo sa ne interesam...le-a placut ce au vazut, au si mancat si era chiar ok,asa ca l-au luat pt 15 august...ca si locatie este super ok, are capacitate de 100-120 persoane cred, ne-a spus ca preturile sunt de la 150 la 170 ron,depinde ce meniu alegi....nu stiu prea multe detalii,pentru ca nu am participat decat la prima intalnire,apoi s-au ocupat singuri..daca vrei ii mai intreb,sau poti merge acolo sa intrebi, proprietarul parea un om destul de serios,sper ca nu m-am inselat...
Spor la cautari si sper sa gasesti locatia perfecta!!

maimuticamica
23.06.2009, 20:46:05
Buna fetelor,
miresica mika am asteptat poze de la tine. Inca nu am primit nimic.
Azi am fost din nou la cautari: Cetate, marlen, tiara - scump pt mine, magic- habar nu au sa vb cu tine - sau poate erau intr-o pasa proasta.
Am trecut si la Dinu - mersi mamuska ca la tine si la madii am citit de el. De afara nu parea prea ok pentru gustul meu insa patronul asa mi-a parut si mie om serios si care cunoaste meserie. meniul intr-adevar 150-170. Stii ceva de formatie - am inteles ca el canta?Restaurantul nou, frumos, curat, spatios pt 120 persoane.
Daca stiti mai multe despre restaurant asteptam opinii - servire, mancare, sau despre Robert Coconea - ma duc sa-l ascult intai.
Pupici.
P.S. Inca nu m-am hotarat, ce ma fac?

strumf08
23.06.2009, 21:55:30
Buna fetelor,
Azi am fost din nou la cautari: Cetate, marlen, tiara - scump pt mine, magic- habar nu au sa vb cu tine - sau poate erau intr-o pasa proasta.
Am trecut si la Dinu - mersi mamuska ca la tine si la madii am citit de el. De afara nu parea prea ok pentru gustul meu insa patronul asa mi-a parut si mie om serios si care cunoaste meserie. meniul intr-adevar 150-170. Stii ceva de formatie - am inteles ca el canta?Restaurantul nou, frumos, curat, spatios pt 120 persoane.
Daca stiti mai multe despre restaurant asteptam opinii - servire, mancare, sau despre Robert Coconea - ma duc sa-l ascult intai.
Pupici.

mi-a spus mie ceva matusa mea de un restaurant nou....ceva cu dinu..ii spusese o prietena ca a mancat acolo sau a fost la o petrecere, nu-mi mai aduc aminte si fusese foarte incantata.....o mai intreb si te tin la curent :*

Rianna80
23.06.2009, 22:48:33
Buna fetelor,
Pupici.

buna,

eu am facut la magic cand era robert coconea patron. nu stiu ce s-a intamplat de a plecat de acolo...
am vazut si eu restaurantul de la dinu, sincer doar de afara dar e frumos aranjat (in stilul magic).
el e super, poti discuta cu el, la noi a stat aproape toata noaptea si a supravegheat situatia...

acum cu cantatul... el incearca ;-) dar nu ii reuseste mereu - tariful lui era de 1000 euro. poate lucrurile s-au mai schimbat si cel mai bine e sa mergi sa vezi cu ochii tai.

daca mai ai nevoie si de alte informatii sa imi spui.

pupici,
andreea

mitzuskaya
25.06.2009, 10:42:42
miresici dragi am si eu o mica problemutza eu o sa nasc la jumatea lu sept si probabil ca tb sa fac botezul in noiembrie ....mi-as dori sa nu fie in post ...credeti ca o sa mai gasesc ceva liber pe 14 noiembrie^:)^ #-o ...ca totusi atunci se mai fac si nunti inca...
mersi si va pupacesc

ipup
25.06.2009, 13:43:08
miresici dragi am si eu o mica problemutza eu o sa nasc la jumatea lu sept si probabil ca tb sa fac botezul in noiembrie ....mi-as dori sa nu fie in post ...credeti ca o sa mai gasesc ceva liber pe 14 noiembrie^:)^ #-o ...ca totusi atunci se mai fac si nunti inca...
mersi si va pupacesc
Sa iti traiasca, sa ai un copil sanatos si sa il cresti fericita!
eu zic ca vei gasi, pt ca presupun nu faci cu nr mare de invitati ca la nunta...;)) , depinde si unde vrei...
succes!!
pupici