PDA

Versiunea completa : Restaurante in Prahova

Pagini : 1 2 3 4 [5]

mitzuskaya
25.06.2009, 14:02:22
Sa iti traiasca, sa ai un copil sanatos si sa il cresti fericita!
eu zic ca vei gasi, pt ca presupun nu faci cu nr mare de invitati ca la nunta...;)) , depinde si unde vrei...
succes!!
pupici

sarumana mult de urari!
pai numar mai mic ca la nunta e sigur dar tot sunt in jur de 70 pers:(( si automat imi tb un restaurant maricel.....deci e cu dus si intors...sambata ma duc sa ma interesez si sper sa am noroc dc nu ata ete ...s-au mai facut si botezuri in post...

ipup
25.06.2009, 14:38:08
sarumana mult de urari!
pai numar mai mic ca la nunta e sigur dar tot sunt in jur de 70 pers:(( si automat imi tb un restaurant maricel.....deci e cu dus si intors...sambata ma duc sa ma interesez si sper sa am noroc dc nu ata ete ...s-au mai facut si botezuri in post...
chiar si nunti s_au facut in post;;)
dar eu zic ca o sa gasesti restaurant... asa credeam si eu ca nu voi gasi pentru nunta... dar am gasit si pe ce data vroiam, desi am mers la un singur restaurant;))
pupici

mitzuskaya
25.06.2009, 14:46:16
chiar si nunti s_au facut in post;;)
dar eu zic ca o sa gasesti restaurant... asa credeam si eu ca nu voi gasi pentru nunta... dar am gasit si pe ce data vroiam, desi am mers la un singur restaurant;))
pupici

da ai dreptate da eu sper totusi sa nu fac in post....ai gasit data care o vroiai tu ca este totusi si in 2010 si aveai mai multe sanse ...dar euuu vreau in 2009^:)^ ....si nici la orice restaurant ...am pe lista doar cateva...sper sa am noroc..^:)^
va tin la curent

ipup
25.06.2009, 14:51:13
da ai dreptate da eu sper totusi sa nu fac in post....ai gasit data care o vroiai tu ca este totusi si in 2010 si aveai mai multe sanse ...dar euuu vreau in 2009^:)^ ....si nici la orice restaurant ...am pe lista doar cateva...sper sa am noroc..^:)^
va tin la curent
stiu ca e 2009... intr_adevar se mai fac nunti si atunci dar nu la toate restaurantele...
iti urez mult noroc si te asteptam sa ne dai un rasp pozitiv\:D/

grasuna
26.06.2009, 09:00:21
miresici dragi am si eu o mica problemutza eu o sa nasc la jumatea lu sept si probabil ca tb sa fac botezul in noiembrie ....mi-as dori sa nu fie in post ...credeti ca o sa mai gasesc ceva liber pe 14 noiembrie^:)^ #-o ...ca totusi atunci se mai fac si nunti inca...
mersi si va pupacesc

Mitzuskaya, stiu ca ai anumite restaurante preferate, insa daca nu gasesti liber la ele, mai am o idee. La padure la Paulesti, unde era vechiul Han, au inceput sa reconstruiasca, Se misca foarte foarte repede si arata foarte bine. Pana la toamna cred ca ii vor da drumul. Din cate am inteles eu, acolo va fi tot Regina Noptii, nu sunt suta la suta sigura, dar te poti interesa la ei daca iti surade ideea. Multa bafta, si sper sa gasesti liber acolo unde iti doresti, la data pe care ti-o doresti!

mitzuskaya
26.06.2009, 09:20:33
Mitzuskaya, stiu ca ai anumite restaurante preferate, insa daca nu gasesti liber la ele, mai am o idee. La padure la Paulesti, unde era vechiul Han, au inceput sa reconstruiasca, Se misca foarte foarte repede si arata foarte bine. Pana la toamna cred ca ii vor da drumul. Din cate am inteles eu, acolo va fi tot Regina Noptii, nu sunt suta la suta sigura, dar te poti interesa la ei daca iti surade ideea. Multa bafta, si sper sa gasesti liber acolo unde iti doresti, la data pe care ti-o doresti!

o sa ma interesez si de acest restaurant ....mersi muuuuuuuulllt de tot ....sper sa am noroc sa gasesc unde vreau eu dc nu o sa caut si alte variante ...mersi mult de informatie ...pupppp >:D<

mgh83
26.06.2009, 21:28:12

Iti spun sigur ca e al celor de la "Regina Noptii", spuneau de anul trecut ca-l vor deschide..cat despre restaurante libere, citeam pe-aici ca e cineva care pe 14 noiembrie are un loc liber..nu mai stiu insa unde, parca Central..cauta si sigur vei gasi

mitzuskaya
27.06.2009, 11:40:49
Iti spun sigur ca e al celor de la "Regina Noptii", spuneau de anul trecut ca-l vor deschide..cat despre restaurante libere, citeam pe-aici ca e cineva care pe 14 noiembrie are un loc liber..nu mai stiu insa unde, parca Central..cauta si sigur vei gasi

azi o sa ma duc la restaurantele unde vreau sa fac ...si dc nu gasesc o sa colind tot orasul.....luni vin cu vesti proaspete si bune....pupppp

strumf08
27.06.2009, 12:59:32
azi o sa ma duc la restaurantele unde vreau sa fac ...si dc nu gasesc o sa colind tot orasul.....luni vin cu vesti proaspete si bune....pupppp

bafta sa gasesti liber unde vrei tu!:-SS:-SS:-SS

EveningStar
28.06.2009, 16:43:15
bafta..sa ne tii la curent!

mitzuskaya
29.06.2009, 12:09:46
fetelor am rezolvat cu restaurantul....am gasit liber exact cand vroiam ...deoarece nu stia nimeni ca pe 14 noiembrie inca se mai fac nunti ....la Marlen o sa fie evenimentul...
va pupacesc si dc mai sunt fete care fac acolo astept impresii...

ipup
29.06.2009, 12:19:41
fetelor am rezolvat cu restaurantul....am gasit liber exact cand vroiam ...deoarece nu stia nimeni ca pe 14 noiembrie inca se mai fac nunti ....la Marlen o sa fie evenimentul...
va pupacesc si dc mai sunt fete care fac acolo astept impresii...
bravo! ma bucur mult ca ai gasit!
la marlen am fost doar la masa, cand si_au serbat socrii un numar de ani de casnicie:) ... si mie mi_a placut servirea si mancarea!!
Succes si sa te bucuri de bebe!!!>:D<

mitzuskaya
29.06.2009, 12:25:30
bravo! ma bucur mult ca ai gasit!
la marlen am fost doar la masa, cand si_au serbat socrii un numar de ani de casnicie:) ... si mie mi_a placut servirea si mancarea!!
Succes si sa te bucuri de bebe!!!>:D<

si eu am servit acolo masa si mi-a placut si auzisem numai lucururi bune despre ei....acuma cum ne-o fi si norocul...sper sa fiu eu bine si bebelina la fel...asta conteaza acum ...restu mai vb dupa nastere :)) ......pupppp

strumf08
29.06.2009, 12:28:01
si eu am servit acolo masa si mi-a placut si auzisem numai lucururi bune despre ei....acuma cum ne-o fi si norocul...sper sa fiu eu bine si bebelina la fel...asta conteaza acum ...restu mai vb dupa nastere :)) ......pupppp

am fost la o nunta acolo...mancarea buna si multa...;-)

andre10
29.06.2009, 15:53:52
si ma dusesem sa vb de nunta la marlen, dar din pacate pers de acolo era efectiv scarbita de viata, cred ca a scos 3 vorbe si pe alea cu greu.. Oricum era mic pt nunta.. dar parca nici sa dai peste cineva cu o astfel de atitudine nu iti pica bine! Acum depinde.. oricum mancarea si atmosfera conteaza!
Ma bucur ca ai gasit unde iti place mitzu!! >:D<

strumf08
29.06.2009, 16:08:18
si ma dusesem sa vb de nunta la marlen, dar din pacate pers de acolo era efectiv scarbita de viata, cred ca a scos 3 vorbe si pe alea cu greu.. Oricum era mic pt nunta.. dar parca nici sa dai peste cineva cu o astfel de atitudine nu iti pica bine! Acum depinde.. oricum mancarea si atmosfera conteaza!

subscriu apropo de marlen...la mine a tipat tipa de acolo...cum era posibil ca in ianuarie 2009 sa intreb daca mai au liber pt vreo nunta in anul in curs...L-)

alexa_razv
29.06.2009, 16:57:18
Buna ziua,
Am un mare dezavantaj ca sunt din Timisoara iar nunta mea va fi in Ploiesti. Nu stiu nimic despre nimic. Astept orice sfat din partea Dvs. si savurez cu placere orice vad pe acest site. Deci...m-ar interesa si daca cedeaza cineva vreun restaurant pt septembrie 2009. Va multumesc anticipat.

mitzuskaya
29.06.2009, 17:27:50
am fost la o nunta acolo...mancarea buna si multa...;-)

STIU STIU...IAMI IAMI ...:))

mitzuskaya
29.06.2009, 17:29:48

IMI PARE RAU ...SE PARE CA EU AM AVUT NOROC DE O CONVORBIRE MAI INCITANTA:)) ....DAR VB TA MANCAREA - SERVIREA-ATMOSFERA CONTEAZA CEL MAI MULT....
MERSI MULT
PUPPP

mitzuskaya
29.06.2009, 17:34:27
subscriu apropo de marlen...la mine a tipat tipa de acolo...cum era posibil ca in ianuarie 2009 sa intreb daca mai au liber pt vreo nunta in anul in curs...L-)

AOLOOOOOOO EU AM FOST DE 2 ORI SI DE FIECARE DATA A FOST OK...IMI PARE RAU PT VOI....CRED CA DC MI SE INTAMPLA SI MIE VAI DE C...U EI CE II FACEAM :)) ....STAI SA SE APROPIE EVENIMENTUL SA VEZI CE O STRESEZ SI IMBLANZESC.....MAI EU STIU CA SUNT 2 FEMEI ACOLO ... ACUM DEPINDE PE CARE LE-AM NIMERIT SI NOI...:-w

strumf08
29.06.2009, 19:48:18
AOLOOOOOOO EU AM FOST DE 2 ORI SI DE FIECARE DATA A FOST OK...IMI PARE RAU PT VOI....CRED CA DC MI SE INTAMPLA SI MIE VAI DE C...U EI CE II FACEAM :)) ....STAI SA SE APROPIE EVENIMENTUL SA VEZI CE O STRESEZ SI IMBLANZESC.....MAI EU STIU CA SUNT 2 FEMEI ACOLO ... ACUM DEPINDE PE CARE LE-AM NIMERIT SI NOI...:-w

una grasa si blonda...am inteles ca asa e felul ei....problema ei, eu una oricat de buna si ieftina ar fi mancare mi-am promis ca acolo de buna voie nu mai intru, chiar daca stiu ca nu toti se poarta asa....daca mi se pune pata...e de rau...:)):)):)):)):)):)):))

mitzuskaya
30.06.2009, 10:31:29
una grasa si blonda...am inteles ca asa e felul ei....problema ei, eu una oricat de buna si ieftina ar fi mancare mi-am promis ca acolo de buna voie nu mai intru, chiar daca stiu ca nu toti se poarta asa....daca mi se pune pata...e de rau...:)):)):)):)):)):)):))

o fi nefericita femeia si noi o deranjam cu problemele noastre:D .....nici macar nu ma obosesc sa o bag in seama deocamdata.....

strumf08
30.06.2009, 10:33:36
o fi nefericita femeia si noi o deranjam cu problemele noastre:D .....nici macar nu ma obosesc sa o bag in seama deocamdata.....

faci foarte bine....:D

andre10
03.07.2009, 10:49:56
mitzu bine zici deocamdata! Ca mai tz cine stie ce iti zice si tie care ai inchiriat deja! Sa te ajute Dumnezeu sa iti iasa bine botezul!

hatecris
10.07.2009, 00:43:46
Buna fetelor,

Mai are cineva nunta la Tiara in 2010?Eu sincer am un pic de emotii in ceea ce priveste pretul...cand am semnat contractul ni s-a spus un pret ok adica 160- 180 pt 2010 dar acum ramane de vazut...
Daca mai stie cineva ceva va rog.

Va pup

ioanavasiliu2002
11.07.2009, 19:31:40
buna,
la President 2 stie cineva cat este meniul pentru 2010?
merci

Ai aflat cumva cat este meniul la President 2 pentru 2010?

strumf08
13.07.2009, 15:53:00
sambata am fost la o nunta la prahova si m-am gandit sa va povestesc cum fuse. pot spune ca am fost la 2 nunti in acelasi timp, pentru ca la alt salon a fost nasa mea.ea a fost la salonul din dreapta, care mie mi s-a parut cam intunecat, mi-a dat un sentiment de claustrofobie :-s .mirii aceia nu au pus cocarzi, iar ca si aranjamente nu au avut decat niste vaze inalte cu trandafiri si orhidee, albe.
eu am fost la salonul din fata (salonul turist), foarte frumos, plus ca in momentul in care s-a incalzit au deschis si terasa interioara si se putea sta si acolo.
meniul la ambele nunti a fost oarecum asemanator si in mare parte bun (exceptie carnea de berbecut si ciupercile care erau cam nefacute).
chelnarii au fost de nota 10 in sensul ca nu te lasau cu paharul gol si tot timpul verificau sa fie masa plina ;-) .la baie era foarte curat si femeia de serviciu intra dupa fiecare persoana si dadea cu spray de camera.=D> =D> =D>

am lasat partea cu decoratiunile special la sfarsit pt ca ma scarbeste intotdeauna lacomia. deci evident ca daca nunta a fost la prahova, mirii la au fost nevoiti sa lucreze cu ana maria design. la biserica au avut covor rosu, 4 stalpi (florile in toate aranjemente- masina, stalpi, mese au fost din trandafiri si orhidee, albi) si porumbei.doar ca s-a intarziat cu 1 ora si a fost nevoie sa se filmeze si pozeze sfarsitul, inainte de cununia propriu-zisa, pentru ca se facea prea intuneric si nu se mai puteau poza porumbeii. sincer mie nu mi se pare nimic interesant nici la covor, nici la stalpi si nici la faza cu porumbeii.....si daca mi-as fi permis, cred ca dupa ce am asistat la o nunta cu toate acesta as fi renuntat la ele.
la restaurant tema a fost marea.au avut pe mese tot niste vaze inalte si inauntru aveau 5 pestisori, pe fund niste pietricele bleu si ceva scoici, iar in varf aceleasi aranjament, un bol cu o lumanare si aceeasi pietricele si scoici, meniul, card cu numele familiei, numarul mesei, pietricele (am ramas surpinsa cand am pus mana pe ele si mi-am dat seama ca erau de plastic#-o ), marturiile (erau o scoica cu perla, din sticla) si cateva candele bleu. in spatele mesei mirilor au avut plasa de lumini, pe margine organza bleu (ca si fundele de la scaune) si in mijloc un aranjament ca si cel de pe masa lor.huse si fetele de masa erau din material creponat. mie mi s-a parut mult prea incarcata masa. nu puteai pune mana pe masa ca nu prea aveai unde. de ce am spus ca m-a scarbit lacomia?pt ca parintii miresei sunt oameni cu multi bani si am avut senzatia ca li s-au bagat pe gat multe chestii inutile si nu de foarte buna calitate. aceeasi parere a avut-o si mama dupa ce a vorbit cu mama miresei (sunt prietene).ca fapt divers totul a costa 10.000 de lei.

in schimb ii felicit pe miri =D> =D> =D> =D> pt ca nu au avut casuta de bani.nici eu nu voi avea, pentru ca nimeni nu va pleca fara sa ne dea ceva.

Pisi33
13.07.2009, 16:17:08
care imi poate spune si mie cam la ce suma se ridica cheltuielile cu restaurantul..la o nunta cu 150 de persoane

Si pe mine m-ar interesa un raspuns la intrebarea asta...#-o

maimuticamica
13.07.2009, 19:55:49
10.000 LEI? pentru niste meniuri, huse si porumbei?
Am 2 opinii:
- ori mama miresei a mintit doar ca sa dea bine,
- ori sunt prosti cu totii, scuza-ma daca sunteti prietene,
Dar cu cat a luat o husa si un pestisor cu 100 lei?
Poate aflii ca sa stim daca ne ferim.
Mersi si astept raspuns ca imi caut si eu firma.

strumf08
13.07.2009, 23:27:38
10.000 LEI? pentru niste meniuri, huse si porumbei?
Am 2 opinii:
- ori mama miresei a mintit doar ca sa dea bine,
- ori sunt prosti cu totii, scuza-ma daca sunteti prietene,
Dar cu cat a luat o husa si un pestisor cu 100 lei?
Poate aflii ca sa stim daca ne ferim.
Mersi si astept raspuns ca imi caut si eu firma.

tocmai de aceea am scris ce am scris.daca se poate sa nu lucrati cu aceea firma.si totusi au fost mult mai multe (daca esti draguta sa citesti pana la capat si cu atentie).exact acest lucru am vrut sa evidentiez, ca au fost prea multe si sa incercati si voi sa va ganditi ca nu toate sunt necesare.si te rog nu face supozitii pe seama prietenilor mei.:-L daca vrei sa tii cont de ceea ce am scris ok daca nu treaba ta, dar nu insulta de dragul discutiei.

soareiuliant
15.07.2009, 09:53:35
tocmai de aceea am scris ce am scris.daca se poate sa nu lucrati cu aceea firma.si totusi au fost mult mai multe (daca esti draguta sa citesti pana la capat si cu atentie).exact acest lucru am vrut sa evidentiez, ca au fost prea multe si sa incercati si voi sa va ganditi ca nu toate sunt necesare.si te rog nu face supozitii pe seama prietenilor mei.:-L daca vrei sa tii cont de ceea ce am scris ok daca nu treaba ta, dar nu insulta de dragul discutiei.

dar nu insulta,spunea adevarul =)) ,dar asa este,adevarul doare rau :)) .
probabil daca au avut bani nu au simtit la buzunar si au trecut peste:-" asa ca de ce ii plangi? a,tu spuneai de firma...dar la nunta cealalta?ai spus ca ai fost la 2 simultan la acelasi hotel.acolo cum s a prezentat aranjamentele?

strumf08
15.07.2009, 12:30:17
dar nu insulta,spunea adevarul =)) ,dar asa este,adevarul doare rau :)) .
probabil daca au avut bani nu au simtit la buzunar si au trecut peste:-" asa ca de ce ii plangi? a,tu spuneai de firma...dar la nunta cealalta?ai spus ca ai fost la 2 simultan la acelasi hotel.acolo cum s a prezentat aranjamentele?

nu i-am plans. da bani au, pentru ca nici plicuri si nici casa de bani nu au avut. au vrut sa faca totul deosebit pentru invitati si cei de la firma au exploatat acest lucru pana la extrem.si ar strica sa avem si putin bun simt?

mamuska
15.07.2009, 13:10:42
nu i-am plans. da bani au, pentru ca nici plicuri si nici casa de bani nu au avut. au vrut sa faca totul deosebit pentru invitati si cei de la firma au exploatat acest lucru pana la extrem.si ar strica sa avem si putin bun simt?
Multe firme profita,este normal,ei vor sa-si vanda marfa... greseala a fost a celor care au comandat,puteau face mai simplu si era cu mult mai elegant...

strumf08
15.07.2009, 15:01:23
Multe firme profita,este normal,ei vor sa-si vanda marfa... greseala a fost a celor care au comandat,puteau face mai simplu si era cu mult mai elegant...

am fost si eu sa vorbesc cu cei de la firma respectiva....cand iti povestesc suna foarte bine...daca ai si bani e si mai bine, pana nu vezi exact sala cum arata nu iti poti sa seama (oricate poze ai vedea) #-o

oricum discutia a deviat, nu vroiam decat sa atrag atentia asupra faptului ca indiferent de firma pe care o alegeti, indiferent de cat de bine stiu sa-si promoveze serviciile, uneori ce e prea mult strica.

andr33a82
19.07.2009, 19:38:36
Miresici am nevoie impresii despre Grand Prestij? Nu face nimeni nunta acolo? Astept cu nerabdare.....

sudden
19.07.2009, 23:15:44
Bafta!
Dar e destul de greu sa gasesti restaurant pt sept 2009... Cat despre sfaturi, depinde de gusturi... si ce iti place si, mai ales, cum iti doresti tu nunta!!
Casa de piatra!
salut...si noi facem tot la president 1, la anul...voi cam ce detalii stiti?
am creat si un topic special "president 1", daca vrei sa impartasim mai multe detalii...

sudden
20.07.2009, 00:23:28
Ai aflat cumva cat este meniul la President 2 pentru 2010?

eu cred ca se practica aceleasi tarife pentru toate cele 3 President-uri. Cand am fost sa semnam contractul pt President 1, noua ni s-a spus ca anul asta meniul variaza intre 150-170 lei, si ca pana la anul poate creste cu 10, maxim 20 lei...

S1m0n1ca
20.07.2009, 19:30:36
Eu o sa fac nunta la grand prestij anul viitor.
Mie una mi-a placut la nebunie sala, iar faptul ca pot sa aranjez sala cum vreau, si cu cine vreau si faptul ca nu imi impune sa iau tortul de la ei ( de problema asta m-am lovit la bulevard) a fost un plus foarte mare pentru mine.
Ce mi-a mai placut la acest restaurant este ca arata foarte bine asa cum e si nu va fi nevoie de prea multe decoratiuni. deci economisesc bani ;-)

Eliana24
20.07.2009, 23:45:55
Are cineva idee de un restaurant pentrununta mai mic, maxim 80 invitati? Vrem sa facem nunta pe 24 aprilie 2010 i nu stim incotro sa o apucam, nu stiu cu ce local sa incep :-s .. nu avem f multi invitati, din cate vad in unele localuri te obliga la un anumit nr de persoane...aveti idee ?

raluca_popeasca
21.07.2009, 00:00:31
Are cineva idee de un restaurant pentrununta mai mic, maxim 80 invitati? Vrem sa facem nunta pe 24 aprilie 2010 i nu stim incotro sa o apucam, nu stiu cu ce local sa incep :-s .. nu avem f multi invitati, din cate vad in unele localuri te obliga la un anumit nr de persoane...aveti idee ?
Noi am facut botezul de curand la Bulevard pe terasa. am avut 80 pers si a fost super ok.
poti merge sa e interesezi.

raluca_popeasca
21.07.2009, 00:09:54
Noi am facut botezul de curand la Bulevard pe terasa. am avut 80 pers si a fost super ok.
poti merge sa e interesezi.

acum am vazut ca vrei sa faci in aprilie, asa ca nu merge pe terasa.
aah, ar mai fi la Prahova, sala turist e f misto, au facut finii nostrii aclo sapt asta.

Eliana24
21.07.2009, 09:17:50
ms frumos raluca, o sa ma duc saptamana asta pe la turist sa vad cum arata si daca se poate :* sa-ti traiasca bebelusa

strumf08
21.07.2009, 11:43:43
ms frumos raluca, o sa ma duc saptamana asta pe la turist sa vad cum arata si daca se poate :* sa-ti traiasca bebelusa

80 de invitatii intra si la marlene si la casa bella, la angelo...sunt destul de multe restaurante....cred ca si la lazarini...poate si la da vinci cel nou deschis

andr33a82
21.07.2009, 21:12:37
Eu o sa fac nunta la grand prestij anul viitor.
Mie una mi-a placut la nebunie sala, iar faptul ca pot sa aranjez sala cum vreau, si cu cine vreau si faptul ca nu imi impune sa iau tortul de la ei ( de problema asta m-am lovit la bulevard) a fost un plus foarte mare pentru mine.
Ce mi-a mai placut la acest restaurant este ca arata foarte bine asa cum e si nu va fi nevoie de prea multe decoratiuni. deci economisesc bani ;-)

Si mie tot sala m-a atras f mult dar si intrarea cu multe flori si frumos aranjata. Abia astept sa vad cum va iesi nunta acolo! Astept pareri.

elena2010
22.07.2009, 21:50:51
Postat de maimuticamica http://www.miresici.ro/images/julia/buttons/viewpost.gif (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=2088362#post2088362)
Buna fetelor,
miresica mika am asteptat poze de la tine. Inca nu am primit nimic.
Azi am fost din nou la cautari: Cetate, marlen, tiara - scump pt mine, magic- habar nu au sa vb cu tine - sau poate erau intr-o pasa proasta.
Am trecut si la Dinu - mersi mamuska ca la tine si la madii am citit de el. De afara nu parea prea ok pentru gustul meu insa patronul asa mi-a parut si mie om serios si care cunoaste meserie. meniul intr-adevar 150-170. Stii ceva de formatie - am inteles ca el canta?Restaurantul nou, frumos, curat, spatios pt 120 persoane.
Daca stiti mai multe despre restaurant asteptam opinii - servire, mancare, sau despre Robert Coconea - ma duc sa-l ascult intai.
Pupici.
P.S. Inca nu m-am hotarat, ce ma fac?

Buna, imi poti spune si mie te rog mult de tot, cand ai fost la TIARA ti-a spus daca mai are ceva liber pt anul 2010 si care ar fi datele libere???? multumesc anticipat pt raspuns

elena2010
22.07.2009, 21:58:59

buna eliana24, ai fost sa vezi sala turist? este una dintre cele mai frumoase sali din oras.Imi poti spune si mie daca ai gasit vre-o data libera pt 2010 la acest restaurant????? sau cel putin daca ti-a lasat impresia ca ar mai fi ceva liber ???mersi mult si astept cu nerabdare raspunsul tau, o zi buna=;

andre10
23.07.2009, 11:44:16
eliana dute la casa lazarini! e ff frumos acolo si este de 80 locuri sala, cum vrei u! plus ca e ff sociabil patronul! daca era mai mare acolo faceam eu, dar nu este!

raluca_popeasca
24.07.2009, 10:18:03

ms mult!:*

paulyna
30.07.2009, 14:59:07
Si mie tot sala m-a atras f mult dar si intrarea cu multe flori si frumos aranjata. Abia astept sa vad cum va iesi nunta acolo! Astept pareri.

Buna!

Si eu fac nunta la Grand Prestij, in octombrie, anul acesta.
Mi-a placut foarte mult sala. Iar acum, dupa renovari mi se pare mult ma eleganta si ingrijita, alte decoratiuni (ex baloane) ar fi de prisos.
Cumva esti una dintre pagubite, al fostului administrator?
Daca da as vrea sa discutam mai multe pe e-mail

DEEADEIU
20.08.2009, 13:32:43
Eu acolo am nunta in septembrie 2010 si am fost extrem de multumit de restaurant si de personal (inainte sa rezerv data am testat serviciile). Incearca si nu o sa ai nimic de pierdut.Asa am patit si eu nu stiam unde si culcam urechea la ce zicea unul si altul despre x restaurant; dupa mine nici o nunta nu seamana cu alta si fiecare nunta are problemele ei indiferent de restaurant, depinde cum colaborezi cu restaurantul ca sa eviti aceste eventuale probleme.

Iti doresc succes! !!

mamuska
20.08.2009, 13:36:44
De ce nu incerci la "MARLEN" ??? Este destul de frumos, mancarea foarte buna si capacitatea de 80 persoane...

mamuska
20.08.2009, 13:38:49
De ce nu incerci la Restaurant Best?
Eu acolo am nunta in septembrie 2010 si am fost extrem de multumit de restaurant si de personal (inainte sa rezerv data am testat serviciile). Incearca si nu o sa ai nimic de pierdut.Asa am patit si eu nu stiam unde si culcam urechea la ce zicea unul si altul despre x restaurant; dupa mine nici o nunta nu seamana cu alta si fiecare nunta are problemele ei indiferent de restaurant, depinde cum colaborezi cu restaurantul ca sa eviti aceste eventuale probleme.

Iti doresc succes! !!
Ai testat serviciile la "BEST"??? Sau la alte restaurante??? Sa intelegem ca "BEST" a avut cele mai bune servicii???:-?:-?:-?

DEEADEIU
20.08.2009, 13:47:51
Ai testat serviciile la "BEST"??? Sau la alte restaurante??? Sa intelegem ca "BEST" a avut cele mai bune servicii???:-?:-?:-?

Este cefa ce nu stiu si ar trebui sa ma ingrijureze?:-s

DEEADEIU
20.08.2009, 13:56:23
Pot sa spun ca am alergat 2 zile de dimineata pana seara si am vazut/vizitat/testat toate restaurantele din Ploiesti dar la nici unul nu am primit tot ce imi ofera restaurantul acesta pe mine ma avantajeaza camera de hotel si faptul ca pentru invitatii mei de departe pot sa ii cazez la hotel cu 50% discount, sa nu mai pun ca ei au contract cu cofetaria DOELPAN din Ploiesti si mi-au garantat calitatea "momentului dulce de la sfarsit"; alt avantaj pt ca nu ma mai duc eu sa alerg dupa cofetarie... nu am alergat destul dupa restaurant?

DEEADEIU
20.08.2009, 14:13:43
scuze pt data nuntii

strumf08
20.08.2009, 14:40:10
Pot sa spun ca am alergat 2 zile de dimineata pana seara si am vazut/vizitat/testat toate restaurantele din Ploiesti dar la nici unul nu am primit tot ce imi ofera restaurantul acesta pe mine ma avantajeaza camera de hotel si faptul ca pentru invitatii mei de departe pot sa ii cazez la hotel cu 50% discount, sa nu mai pun ca ei au contract cu cofetaria DOELPAN din Ploiesti si mi-au garantat calitatea "momentului dulce de la sfarsit"; alt avantaj pt ca nu ma mai duc eu sa alerg dupa cofetarie... nu am alergat destul dupa restaurant?

si eu am foat la best, dar nu mi s-a parut chiar asa.....ma obliga sa lucrez cu o firma de decoratiuni, sala de 100 de pers mi se pare foarte mica, joasa....cat despre contractul cu doelpan, iti dai seama ca o te coste acel "moment dulce" mult mai mult decat daca il luai tu (si eu sunt in aceeasi situatie cu tortul, dar asta e)

intr-adevar faza cu cazare la jumatate de pret e super, dar fata de restul hotelurilor din ploiesti? nu zic ca nu e asa, pt ca despre asta nu stiu nimic, dar cu ce ma ajuta daca el imi face reducere la preturile sale, care poate sunt mai mari?!:-" :-" :-" :-"

strumf08
20.08.2009, 14:41:12
mie mi s-a parut ok si casa bella, lazarini imi palce tare mult (e foarte curat), mai e acela nou construit la dinu, sau ceva de genul....

DEEADEIU
20.08.2009, 14:57:42
Nici eu nu am agreat faptul ca nu pot lucra cu alta firma de decoratiuni dar mi sa spus ca restaurantul nu acepta alta firma din cauza unor probleme mai vechi legate de modul in care au fost aplicate decoratiunile in sala fiindca dupa inlaturarea lor au ramas urme, iar in unele cazuri fetele de masa nu se potriveau cu culorile aranjamentului ba chiar mi-au spus ca unele huse de scaun erau arse cu tigara, peticite sau chiar patate de cand l-a pus firma respectiva si ei nu vor sa-si asume raspunderea si nici sa-si pateze imaginea.

strumf08
20.08.2009, 15:09:13
Nici eu nu am agreat faptul ca nu pot lucra cu alta firma de decoratiuni dar mi sa spus ca restaurantul nu acepta alta firma din cauza unor probleme mai vechi legate de modul in care au fost aplicate decoratiunile in sala fiindca dupa inlaturarea lor au ramas urme, iar in unele cazuri fetele de masa nu se potriveau cu culorile aranjamentului ba chiar mi-au spus ca unele huse de scaun erau arse cu tigara, peticite sau chiar patate de cand l-a pus firma respectiva si ei nu vor sa-si asume raspunderea si nici sa-si pateze imaginea.

mi se pare un punct de vedere just, dar sunt multe firme serioase pe piata...asta e...si la prahova tot la fel se lucreaza...

onypl
20.08.2009, 16:07:06
Adevaratul motiv pt care cei de la BEST impun firma de decoratiuni este acela ca firma apartine sotiei patronului.

maimuticamica
20.08.2009, 16:27:59
Dar oricum aranjamentele la best ies bine chiar dc e firma patronului.
Deci stati relaxate.

andr33a82
20.08.2009, 17:47:40
Buna!

Si eu fac nunta la Grand Prestij, in octombrie, anul acesta.
Mi-a placut foarte mult sala. Iar acum, dupa renovari mi se pare mult ma eleganta si ingrijita, alte decoratiuni (ex baloane) ar fi de prisos.
Cumva esti una dintre pagubite, al fostului administrator?
Daca da as vrea sa discutam mai multe pe e-mail

Imi pare rau ca nu am ramas pana acum dar am fost putin plecata in concediu...sorry dar nu sunt una din pagubitele fostului patron.....sper sa fie ok de data fata de ce am auzit....

mamuska
21.08.2009, 04:59:38
Sa fim seriosi:)>- daca firma avea huse "arse,peticite,patate",nu era problema restaurantului, ci a mirilor,ei erau cei care ar fi trebuit sa se simt ofensati,pentru ca ei angajeaza firma organizatoare...dar hai sa aruncam pisica in curtea vecinului, e la moda:)>- iar noi ramanem nepatati si perfecti:-p
Nu iti doresc decat o nunta de vis, sa fie totul perfect asa cum a promis conducerea restaurantului, si sa nu intampini nici o problema! :)>-

DEEADEIU
21.08.2009, 12:09:41
Sa fim seriosi:)>- daca firma avea huse "arse,peticite,patate",nu era problema restaurantului, ci a mirilor,ei erau cei care ar fi trebuit sa se simt ofensati,pentru ca ei angajeaza firma organizatoare...dar hai sa aruncam pisica in curtea vecinului, e la moda:)>- iar noi ramanem nepatati si perfecti:-p
Nu iti doresc decat o nunta de vis, sa fie totul perfect asa cum a promis conducerea restaurantului, si sa nu intampini nici o problema! :)>-

Ai perfecta dreptate der trebuie sa tinem cont si de faptul ca exista posibilitatea ca mirii sa nu vada aranjamentul decat in momentul sosirii la restaurant si atunci deja este prea tarziu sa mai repari o greseala.

strumf08
21.08.2009, 12:13:03
Ai perfecta dreptate der trebuie sa tinem cont si de faptul ca exista posibilitatea ca mirii sa nu vada aranjamentul decat in momentul sosirii la restaurant si atunci deja este prea tarziu sa mai repari o greseala.

asa e, dar eu prevazatoare cum sunt, am facut cununia civila sambata, iar in ziua cu pricina ma infiintez la restaurant :D :D :D (desi am referinte f bune pt firma de decoratiuni)...oricum voi pune pe masa pietricele, marturiile, place-cardurile, meniurile si plicurile ....

DEEADEIU
21.08.2009, 12:17:39
Adevaratul motiv pt care cei de la BEST impun firma de decoratiuni este acela ca firma apartine sotiei patronului.

Daca te-ai fi interesat ai fi aflat ca la Best nu este doar un singur patron, iar faptul ca firma este a restaurantului este un lucru bun pt ca, dupa parerea mea, restaurantul castiga mai multi bani de pe urma evenimentului deci poate sa ofere preturi avantajoase atat pentru mancare cat si pentru aranjamente deci in mod normal costul evenimenului trebuie sa fie mai mic.

strumf08
21.08.2009, 12:22:49
Daca te-ai fi interesat ai fi aflat ca la Best nu este doar un singur patron, iar faptul ca firma este a restaurantului este un lucru bun pt ca, dupa parerea mea, restaurantul castiga mai multi bani de pe urma evenimentului deci poate sa ofere preturi avantajoase atat pentru mancare cat si pentru aranjamente deci in mod normal costul evenimenului trebuie sa fie mai mic.

da, dar se poate la fel de bine sa ca preturile sa fie mai mari la arajamente in conditiile in care detin monopolul, nu?....

onypl
21.08.2009, 15:28:30
Preturile cu siguranta sunt mai mari, insa totul este facut cu simtul raspunderii si frumos aranjat. Si ca sa vezi ca m-am interesat si stiu despre ce vorbesc, firma de decoratiuni este a Alinei Dimuleasa care aranja sala la Tiara, si care m-ai apoi s-a asociat cu Alina, sotia "unuia" dintre patroni. De ce? Pentru a avea "piata de desfacere" asigurata. Este o practica des intalnita. Dar repet, firma fetelor este cat se poate de serioasa, iar ele au idei moderne si sunt deschise la cerintele clientului. Eu una le felicit pentru ce am vazut la nunti la Best.

DEEADEIU
21.08.2009, 16:17:29
Preturile cu siguranta sunt mai mari, insa totul este facut cu simtul raspunderii si frumos aranjat. Si ca sa vezi ca m-am interesat si stiu despre ce vorbesc, firma de decoratiuni este a Alinei Dimuleasa care aranja sala la Tiara, si care m-ai apoi s-a asociat cu Alina, sotia "unuia" dintre patroni. De ce? Pentru a avea "piata de desfacere" asigurata. Este o practica des intalnita. Dar repet, firma fetelor este cat se poate de serioasa, iar ele au idei moderne si sunt deschise la cerintele clientului. Eu una le felicit pentru ce am vazut la nunti la Best.

Ms pentru sfaturi se pare ca problema aranjamentelor este rezolvata, oricum daca ma costa mai mult asta e dar cel putin stiu ca este o firma serioasa.
Mai astept sugestii sau pareri despre mancare si servire fiindca am observat ca parerile sunt impartite si m-a cam pus pe ganduri.

Multumesc anticipat tuturor celor care ma sfatuiesc.

onypl
23.08.2009, 09:48:06
Eu zis ca poti sa stai linistita...si mancarea si servirea sunt OK...acum doi ani am fost la o nunta la BEST, nu-mi aduc aminte sa ma fi impresionat ceva anume, nici in bine, nici in rau. Ce nu mi-a placut a fost sala, destul de mica, pt cate persoane erau acolo...dar repet, asta a fost acum doi ani, inainte de renovare. Parerile intotdeauna sunt impartite, si in plus, pe acest forum nu sunt doar miresici, mai sunt si de la alte firme, restaurante etc care isi faca gratis reclama. Cel mai important este ca fiecare sa faca unde ii place, si cel mai important sa li se potriveasca.
Bafta la organizat!

IuliaAlexandra
14.09.2009, 12:47:54
Buna fetelor , am o mare rugaminte la voi : recomandati-mi un restaurant preferabil un restaurant al unui hotel pentru o nunta de max 150 persoane.
Eu sunt din alt oras si am hotarat sa facem nunta la Ploiesti si sunt complet pierduta din punct de vedere al arestaurantelor , am vazut cateva poze de la Tiara si mi-a placut enorm insa s-ar putea sa nu ne primeasca deoarece avem cam putini invitati. Mi-ar placea neaparat ca restaurantul sa fie in cadrul unui hotel ca sa putem negocia pretul camerelor pentru invitati. P.S nu vreau sa par mofturoasa insa nu vreau sa aud de Central deoarece acolo si-a facut nunta viitoarea cumnata si mie personal nu mi-a placut. Multumesc anticipat.

grasuna
14.09.2009, 14:06:00
Poti sa incerci la Hotel Prahova sau la alte restaurante care au si camere...de exemplu la Bes, la President 1 de la sud, Regina Noptii ...nu stiu cate camere au dar poti incerca. Bafta multa in alegerea ta!

elena2010
15.09.2009, 16:56:30
Buna la toate fetele. As avea si eu nevoie de la cele care au facut nunta la Regina Noptii, nu conteaza la care, patronul e acelasi. As vrea si eu sa stiu cam care sunt preturile firmei cu care ei colaboreaza si pe care ti-o impun pt aranjarea salii.

dany_nro
16.09.2009, 12:38:55
Alegem 3, sau mai multe feluri de mancare?

dany_nro
16.09.2009, 13:00:45
M-am confruntat in ultimul timp cu o problema legata de felurile de mancare.Incerc sa impac pe cat mai multe persoane si sa tin cont si de dorintele invitatilor, asa ca am ajuns sa complic lucrurile mai rau decat sa m-as fi asteptat . Poate cu ajutorul vostru(din experientza proprie sau nu numai) pot sa ajung (sa ajungem) cat de cat la o concluzie a.i sa iau hotararea cea mai inteleapta in final...
unii spun ca daca sunt 3 feluri de mancare, si farfuriile sunt "bogate" este de ajuns . altii spun ca daca sunt 3 sunt prea putine ... daca sunt 4 prea multa manacare(chiar se intoarce mancarea neatinsa sau frunzarita de la masa)...apoi problema cu ... alegem sarmale sau peste? sau impacam pe toata lumea si adugam la meniu :peste, pe langa aperitiv sarmale si friptura:-SS
offf... voi cum ati procedat sau cum ati intalnit pe la nuntii

Gloriuta
16.09.2009, 14:15:48
eu ma gandesc sa dau aperitiv, peste, sarmale si friptura
Ma gandesc ca asa toata lumea va fi multumita.
Cei care mananca mai dietetic vor aprecia pestele, in plus este usor si gustos, apoi sarmalele vor incanta pe cei mai traditionalisti (mie una imi plac la nebunie, cu ardei iute si mamaliguta si sunt tare dezamagita la o nunta cand nu sunt) Sunt bune si pentru cei care consuma alcool mai mult.:D
Aperitivul si friptura nu pot iesi din discutie, deci asta e meniul

hella
17.09.2009, 20:03:18
Eu am avut 4 feluri de macare ,inghetata si tort.....intradevar lumea a fost super incantata dar nu au putut manca tot ,a fost prea mult dar meniul a fost ok si super icarcat important e,ca totul a fost proaspat si lumea multumita

oanacroitoru2004
19.09.2009, 16:11:56
Buna,
oriunde ati alege sa faceti.....un sfat fffff important: sa treceti in contract pretul meniului cu posibilitatea majorarii cu x lei.
de ce va spun asta? deoarece eu am facut la restaurant caraiman (mancarea a fost buna) si mi-au marit pretul meniului cu 30 lei. daca anul trecut cand am negociat cu ei, pretul unui meniu varia intre 120 - 140 lei (fara bautura, tort, prajituri, fructe....), anul acesta meniul varia intre 150 - 180 lei. va dati seama ca am fost fffffffffffff furioasa..... de aceea va spun, orice ar spune ei (ca sunt smecheri) SA NU ACCEPTATI FARA A TRECE IN CONTRACT PRETUL!!!! sa nu aveti surpriza mea deoarece pierdeti cam vreo 40 mil

va pup!

maddy8
26.09.2009, 16:12:09
eu ma gandesc sa dau aperitiv, peste, sarmale si friptura
Ma gandesc ca asa toata lumea va fi multumita.
Cei care mananca mai dietetic vor aprecia pestele, in plus este usor si gustos, apoi sarmalele vor incanta pe cei mai traditionalisti (mie una imi plac la nebunie, cu ardei iute si mamaliguta si sunt tare dezamagita la o nunta cand nu sunt) Sunt bune si pentru cei care consuma alcool mai mult.:D
Aperitivul si friptura nu pot iesi din discutie, deci asta e meniul

Subscriu. Si eu tot 4 feluri de mancare voi avea la nunta. Am vorbit deja la restaurant si va fi aperitiv (a carui compozitie urmeaza sa o mai discutam), sarmale cu mamaliguta si ardei iute, peste cu cartofi natur si friptura de porc si pui cu salata de sezon. Probabil ca vor mai fi niste prajuturele (fursecuri) si apoi tortul. Eu zic ca este suficient.
Apropo, voi la aperitiv ce puneti?
Pupici!

maddy8
26.09.2009, 16:23:56
eu cred ca se practica aceleasi tarife pentru toate cele 3 President-uri. Cand am fost sa semnam contractul pt President 1, noua ni s-a spus ca anul asta meniul variaza intre 150-170 lei, si ca pana la anul poate creste cu 10, maxim 20 lei...

Buna! Imi poti spune daca meniul include si aranjarea salii? sau numai mancarea?

sudden
26.09.2009, 17:16:13
Buna! Imi poti spune daca meniul include si aranjarea salii? sau numai mancarea?

ni s-a spus ca in pretul asta intra si husele si fetele de masa..dar nu stiu cat de mult din celelalte detalii pt aranjarea salii mai intra in pretul asta....

maddy8
26.09.2009, 19:03:51
Si pe mine m-ar interesa un raspuns la intrebarea asta...#-o

Pai, in functie de pretul meniului, calculezi cheltuielile. Adaugi cat te costa bautura, tortul, rontzaielele, cafeaua, aranjarea salii, daca intra in pret separat fata de meniu si...momentan cam atat imi vine in minte. Insa te va duce destul de mult, nu doar cat face meniul propriu-zis pentru un numar de persoane. Eu inca nu mi-am calculat, ma gandesc ca am timp mai incolo sa ma stresez :D.
Spor la pregatiri!

dany_nro
27.09.2009, 20:52:04
Subscriu. Si eu tot 4 feluri de mancare voi avea la nunta. Am vorbit deja la restaurant si va fi aperitiv (a carui compozitie urmeaza sa o mai discutam), sarmale cu mamaliguta si ardei iute, peste cu cartofi natur si friptura de porc si pui cu salata de sezon. Probabil ca vor mai fi niste prajuturele (fursecuri) si apoi tortul. Eu zic ca este suficient.
Apropo, voi la aperitiv ce puneti?
Pupici!

eu inca mai lucrez la el dar deocamdata ne-am oprit la urmatorul meniu in ceea ce priveste aperitivul...

RULOU SUNCA PRAGA CU SALATA CRUDITATI
MUSCHI FILE AFUMAT
RULADA PIEPT DE PUI AFUMAT
SALAM SIBIU
CASCAVAL
ROSIE UMPLUTA CU BRANZA
BARCUTA ARDEI GRAS CU VINETE
CHIFTELUTE CU SUSAN
NUFAR CASTRAVETE CU RIDICHE
MASLINE VERZI UMPLUTE
DOBOS (APERITIV)

oanacroitoru2004
29.09.2009, 10:47:23
As vrea sa povestesc intamplarile si nemultumirile mele legate de "prestigiosul" restaurant BULEVARD. Vreau ca toata lumea sa stie aceste lucruri, poate pe cineva in viitor sau de ce nu si anul acesta cuvintele mele pot sa-l ajute in luarea unor decizii, in stabilirea mult mai ferma a contractelor cu restaurantul. Anul trecut in vara am mers la restaurant sa discutam de organizarea unui eveniment in 2009. Ne-a placut mult restaurantul, am auzit numai cuvinte de lauda despre el, am discutat cu miresicile care au facut aici si ne-au spus ca au fost multumite, ca sunt oameni seriosi. Avand toata aceasta informatie am mers sa discutam cu administratorul, tin sa precizez ca la sfarsitul lui iunie singurele zile disponibile pt 2009 in incinta(nu pe terasa) si sambata se mai gaseau dupa 31 august si 13 iulie. Restul fusesera deja contractate. Inainte sa alegem acest restaurant am analizat si preturile meniurilor la restaurant cerand administratorului informatii clare despre acest aspect. Aveau 4 variante in momentul acela cu preturi pana in 160 de ron (le-am vazut cu ochii nostri). Ni s-a parut ok, mai ales ca varianta care o voiam noi costa 147 ron cu 1 cafea inclusa, tort, 4 feluri de mancare, 1.5l apa de persoana, iar administratorul ne-a zis cu cea mai mare siguranta in glas ca preturile nu cresc cu f mult de la an la an. Eu mai intreband miresicile de pe forum l-am crezut, pt ca si ele spuneau ca de la an la an cu mai mult de 10-20 de ron nu au crescut niciodata.

Ne hotaram sa-l contractam dupa indelugi calcule cum sa ne impartim banii, si cu ce prioritati. Am zis ca restaurantul merita eforturi. Incheiem contractul, in care cei de la restaurant cu toate insistentele noastre nu au vrut sa treaca o marja de crestere a preturilor pe 2009. Trebuia sa mi se para necuser inca de atunci. Am crezut totusi ca in Romania mai sunt si oameni seriosi, se pare ca m-am inselat./:)

Intre timp noi am urmat pasii si ne-am pus la punct cu aproape toate detaliile incet incet cu posibilitatile pe care le avem amandoi, mai putin stabilirea meniului, care se face cu 20 de zile inainte conform contract.

La spusele unei miresici de pe forum care imi atragea atentia ca preturile pt 2009 sar de 200 de ron, mi-am luat inima in dinti si am mers glont la restaurant. Aici stupoare.....cel mai ieftin meniu 198 de ron,cel mai scump 285 ron, indiferent de data la care s-a semnat contractul. Tin sa precizez ca meniul care ne-a placut anul trecut nu era cel mai ieftin, era mediu ca pret...deci un simplu calcul matematic...duce la o crestere a meniului pe 2009 cu 34.7% (procent intre cel mai mic pret de meniu pe 2009 si un pret mediu pt iunie 2008 - deci termenii nu sunt comparabili) de la un an la altul. Ce aduce in plus acest meniu? Stupoare din nou : inca o cafea (in total 2) si 1l de suc de persoana (Fanta/Cola) fara alta posibilitate de a alege altceva. Noi voiam Prigat. In plus pt Campari au zis ca se mai gandesc daca sa ne dea suc natural sau nu, sau sa-l cumparam tot noi.8-|

Avand in vedere cele mentionate.....stiu ca am sris f mult,ma scuzati, dar as vrea opinia voastra cinstita pt ca eu sunt de-a dreptul FURIOASA si SCARBITA. Va las pe voi sa judecati si sa-mi spuneti daca aceste lucruri vi se par normale sau nu. Poate nu vad eu bine.

Inchei cu niste cuvinte ale celor de acolo...."d'omle o nunta nu inseamna o afacere, noi va oferim calitate, iar preturile pt 2009 sunt care sunt":O ...la care eu le-am zis...intr-o tara civilizata clientul este respectat, iar calitatea nu se ofera ca si clauza in contract.

Sunt curioasa acelasi lucru l-ati patit si voi cu alte restaurante?merci

din pacate acelasi lucru am patit si eu cu restaurantul Caraiman. fata de anul trecut, cand am incheiat contractul, preturiel au crescut cu cel putin 30 lei /meniu..... exagerat.
orice ar spune ei, va sfatuiesc sa treceti in contract pretul meniului +- 10-20 lei.
mare grija ca sunt smecheri !!!!

Deutza84
30.09.2009, 15:10:18
Buna fetelor , am o mare rugaminte la voi : recomandati-mi un restaurant preferabil un restaurant al unui hotel pentru o nunta de max 150 persoane.
Eu sunt din alt oras si am hotarat sa facem nunta la Ploiesti si sunt complet pierduta din punct de vedere al arestaurantelor , am vazut cateva poze de la Tiara si mi-a placut enorm insa s-ar putea sa nu ne primeasca deoarece avem cam putini invitati. Mi-ar placea neaparat ca restaurantul sa fie in cadrul unui hotel ca sa putem negocia pretul camerelor pentru invitati. P.S nu vreau sa par mofturoasa insa nu vreau sa aud de Central deoarece acolo si-a facut nunta viitoarea cumnata si mie personal nu mi-a placut. Multumesc anticipat.

Buna!

Incearca la hotel Tiara. Are o capacitate de cca. 200 persoane si cred ca o sa gasesti si camere libere. E pozitionat si in centrul orasului.

alexa_razv
01.10.2009, 17:24:03
Draga Alexandra,

Iti scrie tot o Alexandra care a pornit initial cu aceeasi idee ca a ta...nunta pt 150 persoane. Iti spun asa :pt ca sa-ti vina 150 pers atunci trebuie sa ai pe lista 180-200 persoane. In ceea ce priveste localurile in Ploiesti cu sau fara hotel ai sa fii dezamagita. Vad ca cineva ti-a recomandat Regina Noptii ca fiind hotel-restaurant, eu personal as numi acea cladire casa de rugaciune pt...penticostali...oricum numai a hotel nu seamana. Mi-a placut si mie hotelul Best doar ca cer un nr. minim de invitati 150 pers pt sala mare...ceea ce eu nu am fost sigura asa ca am renuntat dupa multe socoteli si nemultumiri. Aici camerele sunt cam scumpe asa ca nu stiu daca ai vrea .... Intr-un final am ales un local dragut(fara hotel) am sa vad ce o sa fac cu cazarea celor care vin din partea mea. Eu m-am oprit la un nr. final de 80 pers , dar daca vin 100-120 au loc asta in functie de confirmari. In concluzie restaurantele din Ploiesti nu m-au multumit si impresionat. te-as invita in Timisoara sa vezi ca.....ai de unde allege. cam atat. A fost o parere....cam trista poate....dar...imi amintesc cu groaza cand alergam prin Ploiesti, in special pe str. Republicii si nu gaseam ceva pe placul nostru....

roxana87
01.10.2009, 18:45:20
Buna,
President are 6 camere

danieleia
08.10.2009, 18:45:04
Miresici am nevoie impresii despre Grand Prestij? Nu face nimeni nunta acolo? Astept cu nerabdare.....
Noi am facut nunta la Grand Prestij pe data de 18.07.2009 si a fost cea mai minunata noapte din viata mea...
Totul e fost extraordinar de bine... neasteptat de bine...!
Si cand m-a gandesc prin ce emotii am trecut inainte nu-mi vine sa cred!
Mancarea a fost extrem de buna si multa iar de servire nu am de ce m-a plange! Nu am timp acum dar daca vrei o sa postez cateva poze sa vezi ce super a fost. Daca vrei detalii intreaba-ma!
Bafta la pregatiri!!!>:D<

paulyna
09.10.2009, 08:06:19
Noi am facut nunta la Grand Prestij pe data de 18.07.2009 si a fost cea mai minunata noapte din viata mea...
Totul e fost extraordinar de bine... neasteptat de bine...!
Si cand m-a gandesc prin ce emotii am trecut inainte nu-mi vine sa cred!
Mancarea a fost extrem de buna si multa iar de servire nu am de ce m-a plange! Nu am timp acum dar daca vrei o sa postez cateva poze sa vezi ce super a fost. Daca vrei detalii intreaba-ma!
Bafta la pregatiri!!!>:D<

Buna!

Si eu am nunta pe 24 oct la Grad Pretij.
Te rog mai multe amanunte de cum a decurs totul. Am emotii mari in ce priveste nunta, mai ales ca am trecut prin atatea cu restaurantul asta.
Astept de la tine cat mai repede sfaturi si impresii.

Casa de piatra!
Multumesc!

danieleia
11.10.2009, 21:41:55
Buna!

Si eu am nunta pe 24 oct la Grad Pretij.
Te rog mai multe amanunte de cum a decurs totul. Am emotii mari in ce priveste nunta, mai ales ca am trecut prin atatea cu restaurantul asta.
Astept de la tine cat mai repede sfaturi si impresii.

Casa de piatra!
Multumesc!
Promit ca maine iti voi da amanunte!
Acum sunt la servici si nu am timp!:*

danieleia
12.10.2009, 17:49:36

Buna!

Dupa cum ti-am promis iti voi spune cate ceva! Oricum am atasat si niste poze de la nunta sa vezi cam cum a fost aranjat restaurantul.... Nu mi-ai spus daca ai si cununia in aceiasi zi. Eu asa am avut-o dar nu m-a pot plange ca am stiut cum sa planific totul si a iesit foarte bine.
Deci daca ai o firma de aranjamente chiar nu ai de ce sa iti faci griji.
Noi am imbracat scaunele... cred ca ai vazut ca erau mai deosebite...(eu una pana la ei nu am mai vazut asa huse de scaun). Si am mai facut buchetare, lumanari aranjament prezidiu, mese invitati (tot floral). Eu mi-am facut singura marturii acasa si mi-am luat lumanarele pt. alee si pt mesele invitatilor apoi le-am dus cu o zi inainte la restaurant . Noi am mai dus si bauturile si alune, covrigei...tot cu o zi inainte iar in dimineata nuntii tata a adus fructele.
Cei de la restaurant au pus marturiile, lumanarelele de la intrare si cele de pe mese.
Recunosc ca mi-au tremurat picioarele pana nu am intrat sa vad cum au aranjat mai ales ca din lipsa de timp sotul meu a colaborat cu firma de aranjamente mai mult decet mine !
Am avut si lautari iar a sta a fost extraordinar pt. ca nu se compara cu o nunta cu DJ. (IAR CAND SPUN LAUTARI NU SPUN MANELE SAU TIGANEASCA)
A fost o formatie de la Pitesti care au cantat de minune ( bine ca si pretul a fost cam mare dar nu a mai contat la cat de multumiti am fost).
Primirea la restaurant a fost foarte frumoasa, chelnerii amabili, tortul a venit fix la ora 22, mancarea a fost multa si foarte buna numai ca eu nu am putut manca din cauza lautarilor care ne-au tinut in priza! Acum conteaza si oamenii pe care ii ai... cat de pertecareti sunt...! De mancare oricum nu ne indoiam ca nua ar fi buna pt. ca noi suntem clienti vechi ai restaurantului si stiam ce bucatarie au ...!
Cu toate ca m-a repet a fost cea mai frumoasa zi/noapte din viata mea!
Sper ca ti-am fost de folos catusi de putin iar daca mai ai nelemuriri intreaba-ma.
Casa de piatra si tot ce va doriti!

danieleia
12.10.2009, 17:54:35

Buna!

Dupa cum ti-am promis iti voi spune cate ceva! Oricum am atasat si niste poze de la nunta sa vezi cam cum a fost aranjat restaurantul.... Nu mi-ai spus daca ai si cununia in aceiasi zi. Eu asa am avut-o dar nu m-a pot plange ca am stiut cum sa planific totul si a iesit foarte bine.
Noi am imbracat scaunele... cred ca ai vazut ca erau mai deosebite...(eu una pana la ei nu am mai vazut asa huse de scaun). Si am mai facut buchetare, lumanari aranjament prezidiu, mese invitati (tot floral). Eu mi-am facut singura marturii acasa si mi-am luat lumanarele pt. alee si pt mesele invitatilor apoi le-am dus cu o zi inainte la restaurant . Noi am mai dus si bauturile si alune, covrigei...tot cu o zi inainte iar in dimineata nuntii tata a adus fructele.
Cei de la restaurant au pus marturiile, lumanarelele de la intrare si cele de pe mese.
Recunosc ca mi-au tremurat picioarele pana nu am intrat sa vad cum au aranjat mai ales ca din lipsa de timp sotul meu a colaborat cu firma de aranjamente mai mult decet mine !
Am avut si lautari iar a sta a fost extraordinar pt. ca nu se compara cu o nunta cu DJ., (iar cand spun lautari nu spun manele sau tiganeasca) iar formatia este destul de cunoscuta... au cantat si cu Lautarii din Chisinau ai lui Botgros.
A fost o formatie de la Pitesti care au cantat de minune ( bine ca si pretul a fost cam mare dar nu a mai contat la cat de multumiti am fost).
Primirea la restaurant a fost foarte frumoasa, chelnerii amabili, tortul a venit fix la ora 22, mancarea a fost multa si foarte buna numai ca eu nu am putut manca din cauza lautarilor care ne-au tinut in priza! Acum conteaza si oamenii pe care ii ai... cat de pertecareti sunt...! De mancare oricum nu ne indoiam ca nua ar fi buna pt. ca noi suntem clienti vechi ai restaurantului si stiam ce bucatarie au ...!
Iar ceea ce m-a uimit a fost ca noi dupa nunta am uitat la restaurant paharele si mirele si mireasa de pe tort si iar dupa 2 luni sotul meu a trecut pe acolo si a intrebat de suportul de miri iar ei l-au avut acolo ( l-am recuperat)!^:)^
Sper ca ti-am fost de folos catusi de putin iar daca mai ai nelemuriri intreaba-ma.

strumf08
13.10.2009, 14:29:25
desi sala de la alex night club nu e tocmai frumoasa, cu ceva decoratiuni de bun gust se rezolva, mancarea a fost nemaipomenita, iar ringul e asa cum imi place mie, pozitionat in asa fel incat toata lumea sa vada ce se petrece, cameramanul filmeaza foarte usor, toate momentele pt ca ringul e un pic mai jos decat nivelul salii si in plus ceea ce ma deranjeaza pe mine la nunti in general, nu-mi dau coate cu ospatarii!!!!!daca nu-l aveti pe lista "de vazut" eu zic totusi sa treceti si pe acolo

Paula_Bv
13.10.2009, 15:40:33
E cineva care a avut anul asta nunta la Hotel central salon Clasic?
Dc poate sa imi spuna cum a fost aranjata sala...ma refer la mese si cum i s-au parut serviciile restaurantului?

Niste poze m-ar ajuta f mult...

elena2010
13.10.2009, 17:18:57
E cineva care a avut anul asta nunta la Hotel central salon Clasic?
Dc poate sa imi spuna cum a fost aranjata sala...ma refer la mese si cum i s-au parut serviciile restaurantului?

Niste poze m-ar ajuta f mult...

buna, pe 6 iunie am fost acolo la nunta unei prietene.Ce iti pot spune este ca sala este f frumoasa dar buna pt o nunta mai restransa, adica 100-120 maxim.In ceea ce priveste serviciile.....nu pot spune nota 10, poate 9.

Paula_Bv
13.10.2009, 18:19:57
buna, pe 6 iunie am fost acolo la nunta unei prietene.Ce iti pot spune este ca sala este f frumoasa dar buna pt o nunta mai restransa, adica 100-120 maxim.In ceea ce priveste serviciile.....nu pot spune nota 10, poate 9.

Nunta noastra va fii mai micuta...cam 120 pers. Cum a fost aranjata sala, adica mesele cum au fost dispuse? Pt ca noua ne-au facut o schita cu 4 mese rotunde si 7 dreptunghiulare si nu prea imi place.
Mancarea cum ti s-a parut?
Pe ring s-au inghesuit oamenii sau au avut loc suficient?

olgutza26
14.10.2009, 09:54:32
in general aranjeaza asa salonul clasic. noi am fost nasi acolo si am participat si la nunta cumnatei mele. au existat si acele 4 mese rotunde. nu au cum sa puna dreptunghiulare din cauza stalpilor (cel putin asta e parerea mea). ringul de dans a fost destul de incapator chiar si in situatia data. nu cred ca ai de ce sa iti faci griji.

Paula_Bv
14.10.2009, 10:21:31
in general aranjeaza asa salonul clasic. noi am fost nasi acolo si am participat si la nunta cumnatei mele. au existat si acele 4 mese rotunde. nu au cum sa puna dreptunghiulare din cauza stalpilor (cel putin asta e parerea mea). ringul de dans a fost destul de incapator chiar si in situatia data. nu cred ca ai de ce sa iti faci griji.

Acuma deja ma gandesc la vreme...ca noi am gasit decat in oct pe 16. In Bv ninge:((

paulyna
15.10.2009, 10:26:35
Buna!

Am avut si lautari iar a sta a fost extraordinar pt. ca nu se compara cu o nunta cu DJ., (iar cand spun lautari nu spun manele sau tiganeasca) iar formatia este destul de cunoscuta... au cantat si cu Lautarii din Chisinau ai lui Botgros.
Iar ceea ce m-a uimit a fost ca noi dupa nunta am uitat la restaurant paharele si mirele si mireasa de pe tort si iar dupa 2 luni sotul meu a trecut pe acolo si a intrebat de suportul de miri iar ei l-au avut acolo ( l-am recuperat)!^:)^

Buna,

Multumesc pt detalii.
Da, avem in aceeasi zi si cununia civila. Pot sa te intreb cati invitati ati avut? Noi avem Dj (dupa buget), sala arata minunat iar scaunele sunt intr-adevar deosebite. Unde ati facut tortul, noi am optat cofetaria Doel pan.

Poti sa-mi trimit cateva poze?

Multumesc!

andr33a82
16.10.2009, 10:14:17
Buna,

Multumesc pt detalii.
Da, avem in aceeasi zi si cununia civila. Pot sa te intreb cati invitati ati avut? Noi avem Dj (dupa buget), sala arata minunat iar scaunele sunt intr-adevar deosebite. Unde ati facut tortul, noi am optat cofetaria Doel pan.

Multumesc!

O sa am si eu nunta aici dar tocmai la anul....mi-ar placea sa vad si eu cum arata sala imbracata ca nu am vazut pana acum....daca poti sa imi arati si mie niste poze....mersi mult

irinamilena
16.10.2009, 14:25:59

buna,

pot sa-ti recomand hotel prahova.dupa parerea mea salonul clasic e cel mai frumos din ploiesti.au 3 saloane poti face o intrebare.problema e ca sunt cam scumpi la meniu iar la camere nu prea poti negocia.adica de la 500 lei/cam poti negocia pana la 350 lei/cam.dar poti sa-i cazezi la forum care e aproape si acolo negociezi -120lei/cam.

irinamilena
16.10.2009, 14:43:21
am o rugaminte: imi puteti spune cat e meniul anul acesta la Hotel Prahova?multumesc ^:)^ ^:)^ ^:)^
nu stiu dc te mai interes acum dupa nunta dar pt tine ca sa stii a fost 55 euro/pers fara bautura.dar a fost deosebit....asa au spus invitatii ca noi nu prea am apucat sa mancam.

irinamilena
16.10.2009, 14:58:58
Buna Anca! Am vazut k ai facut nunta la Prahova! Asa as vrea si eu, dar in 2010, dar te rog as avea nevoie de cateva info pt k saptamana aceasta, cel tarziu pana la sfarsitul lunii trebuie sa ma decid:-s (k sunt nehotarata intre Primavera si Prahova). Care este sala la care ai facut tu(nu le stiu dupa nume, stiu k e una de 80 de pers, una de 150 si una de 350 kr se desparte in doua)? Cea cu terasa? Eu nu am cum sa le vad pt k vin abia in vara in tara, dar trebuie sa prenotez pt k nu ot sa fac decat pe 28 august 2010, vroiam pe 21 august dar face o buna prietena de a mea si trebuie sa mergem una la nunta celeilalte? As vrea sa stiu ce te lasa sa aduci(cafea, tort, bauturi, alune etc), ce include meniul (cat a costat), aranjeaza ei sala(platesti ceva in plus, se ocupa ei), ce avans platesti (se scade la final)? Cum ti s-a parut servirea? Toate info pe care mi le poti da...!
Multumesc anticipat!^:)^
astept un rasp>:D<
buna,
pot sa -ti spun eu ca am avut nunta la salonul clasic adica cel mare de 300 de pers maxim nu 350 decat dc aranjezi pe mese dreptunghiulare.eu am avut 24 mese a cate 10 si 12 pers.meniul a fost 55 euro de pers fara bautura,tort,fructe, alune si cafea.le-am adus eu.dar in schimb meniul a fost deosebit de bun.am ales aperitiv rece, aperitiv cald, duet de peste (file de salau si de somon ) dar nu gatit ca peste tot clasicul pane ci cu un sos de vin alb deosebit de bun, si mixt grill.aratau intr-un fel, iar servirea e ireprosabila.iar prahova e un restaurant de lux, are 4 stele hotelul.e mai scump intr-adevar.si noi ne-am speriat la inceput dar a iesit f.bine.ideea e sa-ti iei osapatari cam unul la 2 mese.eu am avut 17.se platesc separat cam 1 mil de pers.de aranjat sala lucreaza cu cineva dar nu-ti recomand.am vaz sala aranjata inainte cu o sapt de nunta mea si arata jalnic.salonul e pe albastru oriental cu auriu si sala fusese aranjata cu grena.oribil arata.eu am lucrat cu o firma din ploiesti, dalavini care a reusit intr-adevar sa scoata in evidenta frumusetea salii, pt ca e intr-adevar deosebita.asa ca dc vrei o nunta de poveste alege prahova.sunt scumpi, dar obrazul subtire cu cheltuiala se tine.

danieleia
17.10.2009, 22:55:49
Buna,

Multumesc pt detalii.

Multumesc!

Buna!
Am avut 150 de invitati care au stat foarte lenjer...ringul a fost in permanenta plin! <:-P
Tortul l-am comandat de la cofetaria Delice (diplomat).
file:///C:/Documents%20and%20Settings/Cris.SS/Desktop/Poze%20nunta%2018.07.2009/DSC_0574.jpg

kissulina
19.10.2009, 20:28:41
Buna,

Eu sunt noua pe aici. Va salut pe toate, miresicilor! Am si eu o intrebare: sunt din Ploiesti, dar nu locuiesc aici, insa nunta vreau sa o fac in Pl. Tatal meu a fost si a vizitat restaurantul Pelican(se numea odata, acum se numeste Agua de Luna). A facut cineva nunta aici? Sau macar a vizitat cineva restaurantul acesta? S-ar potrivi pentru o nunta de vreo 130 de persoane?

Multumesc

sudden
19.10.2009, 21:20:59
Buna,

Eu sunt noua pe aici. Va salut pe toate, miresicilor! Am si eu o intrebare: sunt din Ploiesti, dar nu locuiesc aici, insa nunta vreau sa o fac in Pl. Tatal meu a fost si a vizitat restaurantul Pelican(se numea odata, acum se numeste Agua de Luna). A facut cineva nunta aici? Sau macar a vizitat cineva restaurantul acesta? S-ar potrivi pentru o nunta de vreo 130 de persoane?

Multumesc

sincer, mie mi se pare extraordinar de mic....cu siguranta nu au unde intra 130 de pers, iar ring de dans chiar stau sa ma gandesc unde ar putea sa fie....eu zic sa te mai reorientezi...de ex, restaurant Prestij, de pe bulevard ar fi unul potrivit....iti intra k lumea 150 de pers...

mamuska
19.10.2009, 21:35:09
Buna,

Multumesc
Am fost acolo de cateva ori, dar mi se pare mic pentru o nunta de 130 persoane... iar mesele sunt asezate una in spatele celeilalte si ca ring de dans ma gandesc ca va ramane culoarul dintre mese si perete... Asa era cand am fost eu ultima data, dar nu cred ca au modificat ceva, pentru ca ar fi insemnat sa mute bucataria, sa darame mult din cladire si...tu poti incerca, dar nu te grabi!
Incearca si la: Hotel Prahova, Hotel Central, Regina Noptii, Hanul Gazarilor. Am recomandat aceste locatii pentru ca am fost acolo la nunti si mi s-au parut de nota 10 din toate punctele de vedere. Mai sunt cateva, dar nu au capacitate atat de mare... si alte cateva care intra in categoria "NU", dar nu are rost sa le enumerez;-)
Spor la cautari!!! Sper sa gasesti ceva pe placul tau!
PS: am uitat sa trec in lista: President si Giulia(paltinis), arata super si serviciile sunt ireprosabile!

kissulina
19.10.2009, 22:10:11
Am fost acolo de cateva ori, dar mi se pare mic pentru o nunta de 130 persoane... iar mesele sunt asezate una in spatele celeilalte si ca ring de dans ma gandesc ca va ramane culoarul dintre mese si perete... Asa era cand am fost eu ultima data, dar nu cred ca au modificat ceva, pentru ca ar fi insemnat sa mute bucataria, sa darame mult din cladire si...tu poti incerca, dar nu te grabi!
Incearca si la: Hotel Prahova, Hotel Central, Regina Noptii, Hanul Gazarilor. Am recomandat aceste locatii pentru ca am fost acolo la nunti si mi s-au parut de nota 10 din toate punctele de vedere. Mai sunt cateva, dar nu au capacitate atat de mare... si alte cateva care intra in categoria "NU", dar nu are rost sa le enumerez;-)
Spor la cautari!!! Sper sa gasesti ceva pe placul tau!
PS: am uitat sa trec in lista: President si Giulia(paltinis), arata super si serviciile sunt ireprosabile!

Multumesc mult pentru raspuns;), si lui *****.
Mie mi-a placut f mult Tiara, insa din pacate nu mai sunt locuri pentru anul viitor. De restaurantul asta, Pelican, n-am auzit pana acum, desi am stat in Ploiesti pana pe la vreo 18 ani. Trebuia sa fie ceva in neregula cu el:p.

mamuska
19.10.2009, 23:07:37
Mie mi-a placut f mult Tiara, insa din pacate nu mai sunt locuri pentru anul viitor. De restaurantul asta, Pelican, n-am auzit pana acum, desi am stat in Ploiesti pana pe la vreo 18 ani. Trebuia sa fie ceva in neregula cu el:p.
Nu ai pentru ce>:D<
La Tiara nu am fost, de aceea nu mi-am permis sa-l trec in lista...
Pelicanul, exista de pe vremea lui Ceausescu,pe Bulevard, la rondul 1,(unde este BRD-ul), pe o straduta laterala, era un restaurant select de pe atunci,(ca si restaurantul Bulevard), cu mancare buna, apoi a fost luat de alt patron si renovat...mancarea era buna si atunci si ca locatie era ok, curat...dar nu are capacitate asa mare...sau cel putin nu avea cand am fost eu ultima data...

claudiam
21.10.2009, 09:26:13
Si eu tot pentru 4 feluri de mancare as opta la care o sa adaug tortul si m-am gandit si la inghetata dat fiind ca e vara.
Dar eu am alta problema si nu stiu daca s-a mai dezbatut pe undeva (stiu sigur ca nu sunt singura;;)) si-mi cer scuze , dar vreau sa stiu cam la ce ora o sa se serveasxca la voi mancarea. Asta pentru ca la nunta mea vreau sa se danseze mult.<:-P

dany_nro
21.10.2009, 10:42:13
eu am vazut ca in general meniurile se servesc cu un interval de 1h30min max 2h.depinde la cat incepi ...mie mi se pare ok sa se inceapa cu aperitivul la 9 si sa se termine cu frptura la 2.30-3 apoi inghetata si tortul cu max 30 min intre ele.

claudiam
21.10.2009, 11:08:08
Si daca incepem la 8, valsul miresei il lasam dupa aperitiv sau inainte?

olgutza26
21.10.2009, 12:19:51
parerea mea e ca dupa aperitiv. ca daca au venit unii lihniti de foame, sa poata sa va vada bine, nu ca prin ceata ;))

anita20052005
21.10.2009, 13:59:53
uff greu cu menul noi nu stim ce sa facem sa dam sarmale sau sa le inclocuim cu gustare calda adica tot 4 feluri sper sa ma intelegeti

paunand
21.10.2009, 15:57:34
uff greu cu menul noi nu stim ce sa facem sa dam sarmale sau sa le inclocuim cu gustare calda adica tot 4 feluri sper sa ma intelegeti

Eu te sfatuiesc sa dati sarmale la nunta...noi am avut surpriza ca unii dintre invitati sa mai ceara sarmale, de unde am dedus ca sunt apreciate!

dany_nro
21.10.2009, 16:42:43
dupa aperitiv cred si eu , asa te asiguri ca vor fii prezenti toti invitatii

strumf08
22.10.2009, 15:44:30

dupa aperitiv se da peste sau gustarea calda...sarmalele sunt al treilea fel...

paunand
23.10.2009, 08:14:34
dupa aperitiv se da peste sau gustarea calda...sarmalele sunt al treilea fel...

Strumf, cred ca se referea la momentul valsului...inainte sau dupa aperitiv?

claudiam
23.10.2009, 08:30:52
Meniul cald este in mai mult in Ardeal la noi au ramas traditionalele sarmalute<:-P

strumf08
23.10.2009, 08:40:17
Strumf, cred ca se referea la momentul valsului...inainte sau dupa aperitiv?

ok.....scuze am inteles eu gresit...

aperitivele la noi au fost dupa, sa fie atenti numai la noi, nu si la mancare ;)) ;)) ;)) ;)) ;))

strumf08
23.10.2009, 08:50:43
in ceea ce priveste orele de servire, habar n-am care au fost, tot ce stiu este ca la ora 1.45 negociam cu patronul sa nu aduca friptura din 2 motive:
- mie mi s-a parut cam repede dupa sarmale (desi recunosc nu mancasem nimic, poate trecuse timpul foarte repede)...;
- toata lumea era pe ring si ar fi insemnat sa-i trimita la masa, ceea ce nu vroiam..
noroc cu al meu sot, care e bun negociator, si a obtinut ora 02.30...

daca-mi permiteti sa va recomand ceva: ocupati-va voi, sau cineva de incredere de absolut tot, (noi sambata la ora 14.30 eram la restaurant sa vedem sala, sa aranjam pietrele, place-carduri-le, meniurile, am avut un plus ca facusem deja cununia civila), in acest fel aveti garantat faptul ca totul iese foarte bine si invitatii se simt minunat.

strumf08
23.10.2009, 08:51:51
ok.....scuze am inteles eu gresit...

aperitivele la noi au fost dupa, sa fie atenti numai la noi, nu si la mancare ;)) ;)) ;)) ;)) ;))

plus ca eu sunt o zvapaiata si nu mai aveam rabdare.....\:D/ \:D/ \:D/

claudiam
23.10.2009, 09:08:29
Te cred si eu sunt la fel si mai ales in privinta dansului. Voi ati avut timp sa mergeti personal sa aranjati. Nu erai in toiul pregatirilor pentru cununia religioasa.

paunand
23.10.2009, 09:31:08
Noi am dus cu o zi inainte la restaurant place-cardurile, meniurile, pietricelele etc. si le-au asezat ei foarte frumos, intocmai dupa indicatiile noastre!

strumf08
23.10.2009, 10:12:38
Te cred si eu sunt la fel si mai ales in privinta dansului. Voi ati avut timp sa mergeti personal sa aranjati. Nu erai in toiul pregatirilor pentru cununia religioasa.

ba da...machiata dar necoafata (a venit prietena mea acasa) am plecat la restaurant...sotul meu in ziua aceea nu a stat o clipa: a dus bauturile la local, a luat buchetarele de la firma (lumanarile le-au adus ei la biserica), a mai cumparat cate ceva....

strumf08
23.10.2009, 10:14:16
Noi am dus cu o zi inainte la restaurant place-cardurile, meniurile, pietricelele etc. si le-au asezat ei foarte frumos, intocmai dupa indicatiile noastre!

eu sufar de o manie, vreau sa controlez totul ...ce-i facut cu mana ta e lucru sigur, asa nu aveam pe cine sa dam vina decat pe noi, ca atare nici nu am avut parte de discutii....

dany_nro
23.10.2009, 10:41:01
scuze;)) , faceam referire la momentul valsului de inceput.

claudiam
23.10.2009, 11:31:24
La mine va fi mai greu ca o sa am si cununia civila in aceeasi zi si nu cred ca apucam sa facem noi personal lucrurile astea. tb sa ma gandesc bine pe cine voi delega

RalukGeorgiana
23.10.2009, 11:44:56
Hello dragelor,
:) noi vom avea meniul din 3 feluri de mankre.
Aperitivul (13-15 piese)
Peste: (suntem pe malul Dunarii, ar fi culmea sa nu dam) pastrav la gratar cu cartof copt si dressing de smantana
Mixt Grill: pui, porc si carnati cu salata si o garnitura (vroiam legume la gratar dar se fac destul de greu si fiind si destui invitati vor ajunge reci la masa, asta a fost ceea ce ne a spus buktareasa)
Apoi va urma tortul si platou de fructe cine va dori sa i se faca.
Sarmalele le vom servi a 2 a zi la "ciorba de potroace" sa mai diversifikm putin meniul.
Parerea mea este k 3 si mai inkrcate este mai bine.+ k si la pretul meniului se simte, desi bagi nu 3 ci 5 feluri dak stam sa ne gandim bine(porc, pui si carnati) dar scutesti salatele si garniturile.+ k nu toata lumea mananca porc, altii poate sunt alergici :)) la pui s.a.
Fiekre face cum considera k este mai bine, in functie si de invitatii pe kre i are si zona.

strumf08
23.10.2009, 13:43:30
scuze;)) , faceam referire la momentul valsului de inceput.

mi-a mai facut cineva observatie...am rectificat :-B

IuliaAlexandra
24.10.2009, 18:00:18
Buna ziua , doar ce am teminat o zi de vazut restaurante ;;) si din fericire pentru voi am facut multe multe poze cu restaurantele decorate ;)) dar pe care le voi posta luni doarece nu am cablul de descarcare date la mine :-<
Restaurantel pe care le-am vizitat sunt President II si III , Tiara , Regina Notii Paulesti si Boulevard. Din pacate la Bulevard nu m-au lasat sa fac poze cu sala decorata :O . O zi buna in continuare.

sudden
24.10.2009, 21:46:21

de existat a existat..dar de-a lungul timpului si-a tot schimbat numele...ba Uno, Due Tre, ba Aqua de Luna, ba nu mai stiu ce...dar in fond acelasi restaurant cu aceleasi smecherii..noi de multe ori am fost pacaliti acolo de chelneri, de bucatari..pana ne-am lecuit....oricum, cum ti-am spus, nu cred ca e potrivit pt 130 de pers...nu stiu nici macar daca intra 100...iar ring de dans , ar fi practic inexistent....
desigur ca si eu iti recomand President..acolo facem noi....dar preturile sunt un pic mai ridicate fata de celelalte..dar intr-adevar calitate....nu am retinut totusi cand vrei sa faci nunta..pt ca la President, pt la anul s-ar putea sa nu mai gasesti date libere... iar la Tiara ar fi trebuit sa ai 170 de pers din cate stiu eu..iar meniul fffff scump...
iti mai recomand si Regina Noptii 2....spor la cautat,,,sa gasiti restaurantul pe care vi-l doriti

kissulina
25.10.2009, 11:03:49
de existat a existat..dar de-a lungul timpului si-a tot schimbat numele...ba Uno, Due Tre, ba Aqua de Luna, ba nu mai stiu ce...dar in fond acelasi restaurant cu aceleasi smecherii..noi de multe ori am fost pacaliti acolo de chelneri, de bucatari..pana ne-am lecuit....oricum, cum ti-am spus, nu cred ca e potrivit pt 130 de pers...nu stiu nici macar daca intra 100...iar ring de dans , ar fi practic inexistent....
desigur ca si eu iti recomand President..acolo facem noi....dar preturile sunt un pic mai ridicate fata de celelalte..dar intr-adevar calitate....nu am retinut totusi cand vrei sa faci nunta..pt ca la President, pt la anul s-ar putea sa nu mai gasesti date libere... iar la Tiara ar fi trebuit sa ai 170 de pers din cate stiu eu..iar meniul fffff scump...
iti mai recomand si Regina Noptii 2....spor la cautat,,,sa gasiti restaurantul pe care vi-l doriti
Multumesc mult de raspuns si de urari, *****. Aceleasi urari de bine si pentru voi! Din negura in care eram in cautarea de restaurante in Ploiesti, o zi de vizite a fost foarte buna pentru a ne decide. Si mie si prietenului meu ne-a placut f mult restaurantul Bulevard si acolo vom face, din mai multe considerente: e placut ca aspect, am auzit de bine in general despre calitatea oferita, e si in centru, ca ne vin oameni din toata tara si scapam de un stres cu indrumatul... Ne-a placut f mult si Grand Prestijul si daca nu gaseam ceva sa imi placa, vroiam sa ma duc si prin Bucov si Paulesti pe la restaurantele de acolo. Dar in fine, sper sa fie o alegere buna restaurantul. Si Presidentul e bestial, by the way, dar intr-adevar nu am mai gasit date libere pentru la anul:(

Toate cele bune:*

danieleia
25.10.2009, 19:00:25
Buna Paulyna... si Casa de piatra !
Sa stii ca am vrut sa va felicitam personal (eu si sotul meu) sambata pt. ca am avut drum prin zona pe la Grand Prestij dar a intervenit ceva si a trebuit sa ajungem acasa.
Oricum inca o data sa fiti fericiti si sa va bucurati unul de celalalt !

sudden
25.10.2009, 19:03:23
Multumesc mult de raspuns si de urari, *****. Aceleasi urari de bine si pentru voi! Din negura in care eram in cautarea de restaurante in Ploiesti, o zi de vizite a fost foarte buna pentru a ne decide. Si mie si prietenului meu ne-a placut f mult restaurantul Bulevard si acolo vom face, din mai multe considerente: e placut ca aspect, am auzit de bine in general despre calitatea oferita, e si in centru, ca ne vin oameni din toata tara si scapam de un stres cu indrumatul... Ne-a placut f mult si Grand Prestijul si daca nu gaseam ceva sa imi placa, vroiam sa ma duc si prin Bucov si Paulesti pe la restaurantele de acolo. Dar in fine, sper sa fie o alegere buna restaurantul. Si Presidentul e bestial, by the way, dar intr-adevar nu am mai gasit date libere pentru la anul:(

Toate cele bune:*

felicitari!!! intr-adevar, e una dintre alegerile bune...noi nu am ales Bulevard ca nu voiam sa fie cu separeuri...si si meniul cred ca e un pic mai ridicat decat celelalte (la majoritatea anul asta a fost meniul intre 130-150, la President intre 150-170..iar la Bulevard stiu ca e mai scump decat la President)...pai acum ce pot sa iti urez??? spor la celelalte pregatiri....care vor fi cu mult mai usoare decat gasirea restaurantului potrivit...
te pup...
o saptamana cat mai frumoasa

deea_sava
09.11.2009, 16:53:01
am citit ca l-ai chemat pe botgros la nunta. poti sa-mi spui te rog daca stii cat a cerut? si cu cat timp inainte l-ai contactat. merci mult

coco_andreea
20.11.2009, 22:43:56
Buna,
Asta seara am fost acolo si mocheta e verde ca si perdelele(acestea au si putin auriu deschis) si au barne de lemn.
Dar poate fi infrumusetat, are o intrare f frumoasa iar nuntile cred ca ies faine vara, au si terasa pt 90 oameni.
Maine va atasez ceva poze si poate aflu si ceva meniuri pt la anul.
Pupici.
Week urmator merg la un botez acolo si va aduc poze.

dar in interior intra 100 de pers?

ionitacatalinaelena
17.12.2009, 16:57:28
M-am confruntat in ultimul timp cu o problema legata de felurile de mancare.Incerc sa impac pe cat mai multe persoane si sa tin cont si de dorintele invitatilor, asa ca am ajuns sa complic lucrurile mai rau decat sa m-as fi asteptat . Poate cu ajutorul vostru(din experientza proprie sau nu numai) pot sa ajung (sa ajungem) cat de cat la o concluzie a.i sa iau hotararea cea mai inteleapta in final...
unii spun ca daca sunt 3 feluri de mancare, si farfuriile sunt "bogate" este de ajuns . altii spun ca daca sunt 3 sunt prea putine ... daca sunt 4 prea multa manacare(chiar se intoarce mancarea neatinsa sau frunzarita de la masa)...apoi problema cu ... alegem sarmale sau peste? sau impacam pe toata lumea si adugam la meniu :peste, pe langa aperitiv sarmale si friptura:-SS
offf... voi cum ati procedat sau cum ati intalnit pe la nuntii

Buna,

Eu zic sa nu te zgarcesti la 2 lei si sa alegi un meniu cu 4 feluri de mancare. Intr-adevar nu se va manca toata mancarea. La toate nuntile la care am fost, inclusiv la a mea nu s-a mancat toata mancarea. Am fost la o singura nunta unde au fost doar 3 feluri de mancare si invitatii comentau, plus ca au dat mai putin ca dar. Asta e, asa-i omul, nemultumit, indiferent ce ai face.

Meniul nostru a fost urmatorul: aperitiv ( cascaval, branza, chiftelute, dobos, ghiudem, rosie, castravete, rulada de curcan cu salata de telina, salam sibiu, am mai avut ceva dar nu mai stiu), peste cu legume, sarmale, mix grill cu cartofi prajiti si salata, inghetata, tort. Am mai avut pe masa niste fursecuri, prajiturele, alune, pe care le-am pus de la inceput ( nu am suportat ideea saratelelor sau a covrigeilor- mi se par de prost gust; am preferat sa cumpar ceva care chiar se mananca).

jiulia
17.12.2009, 21:08:42
Fetelor, eu am fost la nunti unde s-au dat 3 feluri de mancare si nu a fost tocmai ok! De ce?
In primul rand 3 feluri de mancare se pun la botezuri iar la nunti 4 feluri. O nunta nu tine cat un botez sunt oameni care alearga 24 ore cu mirele si mireasa iar daca la restaurant se sta pana la 6-7 dimineata....e cam nasol
Eu am fost la o nunta la care au fost 3 feluri de mancare, intr-adevar aperitivul foarte bogat dar s-a ajuns la situatia in care au tras de timp pana la ora 4.30 sa serveasca friptura...au fost oameni (multi) care au plecat fara sa serveasca friptura! De tort nici nu mai zic ca s-a taiat la 5.30-6.00....
Poate asta a fost un caz izolat si nu prea se intampla, mai e vorba si de organizare! Asa ca mai ganditi-va o data inainte sa alegeti cate feluri puneti pe masa!
Mai bine sa se vaite invitati ca a fost prea multa mancare decat ca au murit de foame....mai va ies si vorbe...:*

Mult succes la organizare!

Florinanicolescu
30.12.2009, 14:39:27

Dragii mei,
aveti mare grija la restaurantul Best. Am fost de 2 ori la acest restaurant. Prima data la inceputuri cand s-a deschis, au venit niste prieteni din State si i-am invitat la rest. Ce pot sa va spun, este ca mancarea este jalnica ( ex. am cerut pt copii piure cu copanele si in afara de faptul ca aratau jalnic in farfurie, erau vechi, reincalzite) dupa o cearta cu angajatii pot sa spun ca am plecat nemancati ( nu s-a putut manca nimic). A doua oara , am mers la o nunta. A fost jalnic. Aperitivele erau toate vinetii, de nu puteai sa le gusti, sarmalele f sarate, friptura in sange , de curgea sange in momentul in care o taiai, singurul lucru pe care am putut sa-l mananc, au fost cartofii natur de la peste. De servire ce sa spun, trebuia sa astepti 30 min pana venea cu o apa sau altceva.
Anul acesta in oct. am fost invitati la o petrecere , nu am ajuns, dar prietenii ne-au spus ca nu s-a schimbat nimic la acest restaurant, mancarea este la fel de jalnica. Oare cine este de vina patronul sau bucatarul?

Asa ca aveti mare grija, invitatii la o nunta, pun mare pret pe mancare, bautura si servire.
Bafta!

andre10
04.01.2010, 14:52:17
Chiar nu a avut nimeni in toamna la Best???? as mai vrea o opinie.. va rog mult.. ms

rbaciuro
28.01.2010, 14:43:18
buna,
pot sa -ti spun eu ca am avut nunta la salonul clasic adica cel mare de 300 de pers maxim nu 350 decat dc aranjezi pe mese dreptunghiulare.eu am avut 24 mese a cate 10 si 12 pers.meniul a fost 55 euro de pers fara bautura,tort,fructe, alune si cafea.le-am adus eu.dar in schimb meniul a fost deosebit de bun.am ales aperitiv rece, aperitiv cald, duet de peste (file de salau si de somon ) dar nu gatit ca peste tot clasicul pane ci cu un sos de vin alb deosebit de bun, si mixt grill.aratau intr-un fel, iar servirea e ireprosabila.iar prahova e un restaurant de lux, are 4 stele hotelul.e mai scump intr-adevar.si noi ne-am speriat la inceput dar a iesit f.bine.ideea e sa-ti iei osapatari cam unul la 2 mese.eu am avut 17.se platesc separat cam 1 mil de pers.de aranjat sala lucreaza cu cineva dar nu-ti recomand.am vaz sala aranjata inainte cu o sapt de nunta mea si arata jalnic.salonul e pe albastru oriental cu auriu si sala fusese aranjata cu grena.oribil arata.eu am lucrat cu o firma din ploiesti, dalavini care a reusit intr-adevar sa scoata in evidenta frumusetea salii, pt ca e intr-adevar deosebita.asa ca dc vrei o nunta de poveste alege prahova.sunt scumpi, dar obrazul subtire cu cheltuiala se tine.

buna Irina,

Ma bucur ca a fost reusita nunta ta. Te rog spune-mi daca ai platit chiria salii? Daca da, cat a fost?

PaulaOana21
16.02.2010, 21:02:03
Chiar nu a avut nimeni in toamna la Best???? as mai vrea o opinie.. va rog mult.. ms

din cate am inteles de la o prietena servirea si comportamentul celor de la restaurant lasa mult de dorit...:( nu vreau sa te descurajez...dar cam astea sunt parerile multor persoane....

iti doresc o nunta minunata fara incidente:*

ps: imi puteti da niste sfaturi despre perla? eu am fost acu 2 ani la o nunta acolo....la mom respectiv am fost multumita de mancare.....sper sa nu se fi schimbat ceva intre timp...stiu un singur lucru...k au scos mocheta si au pus gresie:p

va rog sa imi dati amanunte in cazul in care ati fost recent acolo...multumesc:*

strumf08
22.02.2010, 10:37:27

si eu stiu tot lucruri cam neplacute despre best....o prietena a mers pe 12.09.2009 la o nunta acolo si nu a fost foarte incantata, in conditiile in care dupa a fost la nunta mea si in oct la o nunta la crama seciu...din pacate la best i s-a parut cel mai nasol, cel putin dpdv al mancarii....imi pare sincer rau, cred ca iti este tare greu sa citesti asa ceva....chiar eu vroiam sa fac nunta acolo, pt ca facusem banchetul de la sf facultatii si la vremea respectiva mie chiar mi-a placut, dar interesandu-ma in stanga si dreapta am aflat lucruri nu tocmai bune, plus ca nu mi-a placut patronul absolut deloc si nici faptul ca la max 100 de persoane imi dadeau salonul de jos, de la subsol cum am zis eu, care mi se parea insuficient pt acest nr de invitatii (cam asa si este, prietena mea spunandu-mi ca a fost cam inghesuit...)..daca nu te mai poti razgandi, roaga-te sa fie totul bine si vei vedea ca asa se va intampla!!!!>:D<

CLAUPIN
23.02.2010, 12:25:11
Am Si Eu O Intrebare Pt Miresicile Din Ploiesti...
Aveti Idee Unde Gasesc Un Restaurant Cu O Capacitate De 350-400 Persoane? Eu Am Ales Deja Un Restaurant Dar, Din Pacate, Este In Curs De Construire (regina Noptii - Paulesti) Si Mi-e Teama Ca Nu O Sa-l Termine Sau Ca Nu O Sa-mi Placa Si M-am Hotarat Sa Am Un Restaurant De Rezerva, Asa Ca, Cine Ma Poate Ajuta????????????/

r_1212
23.02.2010, 14:22:43
Mai ai doua variante sigure si una relativa:

1. Salon Blue Prahova - 350 persoane - avans 5000ron;
2. "Restaurantul" (un fost depozit amenajat frumos) deschis de curand la AnaMariaPop - 500 persoane - avans 2000ron;

...

3. Viitorul restaurant-cort al celor de la President (President 4) - 500 persoane - avans 2000ron (dar nu este construit si practic dai de aceeasi problema pe care o ai acum).

Ps: totusi, daca data nuntii este cea de la profil, poti sta linistita. Nuntile incep din aprilie in salile noi, astfel ca prima nunta este pe data de 24.04.2010, nunta unui prieten de-al meu. Nu vad cum ar putea sa nu termine lucrarile pana atunci, in conditiile in care au arvunite deja destule zile pana la nunta ta... Cat despre placut... aici ai dreptate, este realmente posibil sa-ti displaca localul.

brutaruciprian
26.02.2010, 11:09:36
buna .... care este restaurantul tiara?numai de bine se spune de el:)

ipup
26.02.2010, 11:15:04
buna .... care este restaurantul tiara?numai de bine se spune de el:)

buna
este restaurantul din cadrul hotelului tiara, visavis de corso, pe tache ionescu

alinush_geo
05.03.2010, 17:00:28
buna fetelor
Este prima data cand scriu pe forum, dar va citesc de ceva vreme. Referitor la preturile practicate de restaurantele din Ploiesti, o sa scriu mai jos toate informatiile ce le-am strans in ultima saptamana. Sper sa va fie de folos.
R President, pret valabil pt cele 3: 160-180 lei, 4 feluri de mancare+cafea, 1000 lei avans pt sala.
Hotel Prahova: 180 lei, 4 feluri de mancare
Royal Draghici: 110lei, 4 feluri de mancare+cafea+apa, 500 lei sala si 800 de lei pt ospatari. Oricum nu este un meniu prea deosebit, zici ca e unu pt pomana=))
R Marlen: 140 lei, chirie pt sala 1500 lei
Regina Noptii: 180 lei, 4 feluri+apa+cafea, 2000 lei avans
R Hotel Nord: 150 lei, cu 4 luri+apa+cafea, avans 2000 lei
R El patio-hipodrom: 150 lei, 4 feluri+2 cafele
Taverna heraldic(fostul club as): 135 lei, 4 feluri+apa+cafea
Pizzeria Beatrice: sub 150lei+cafea+apa
R Caraiman: 150 lei+cafea
R Noblesse: 140-160 lei+cafea+suc+vin+sala aranjata+covrigei sau alune+tort+apa
R Rotaru: 150 lei
Pizzeria DaVinci: de la 80 lei pana la 180, au mai multe variante de meniuri foarte intersante si convenabile
R best: 170 lei, 4 feluri+apa minerala+2cafele+tort.
Sper sa fie utile preturile. Pentru doritoare am preturi si pentru cantine;-)

coco_andreea
05.03.2010, 21:49:27
buna fetelor
Este prima data cand scriu pe forum, dar va citesc de ceva vreme. Referitor la preturile practicate de restaurantele din Ploiesti, o sa scriu mai jos toate informatiile ce le-am strans in ultima saptamana. Sper sa va fie de folos.
R President, pret valabil pt cele 3: 160-180 lei, 4 feluri de mancare+cafea, 1000 lei avans pt sala.
Hotel Prahova: 180 lei, 4 feluri de mancare
Royal Draghici: 110lei, 4 feluri de mancare+cafea+apa, 500 lei sala si 800 de lei pt ospatari. Oricum nu este un meniu prea deosebit, zici ca e unu pt pomana=))
R Marlen: 140 lei, chirie pt sala 1500 lei
Regina Noptii: 180 lei, 4 feluri+apa+cafea, 2000 lei avans
R Hotel Nord: 150 lei, cu 4 luri+apa+cafea, avans 2000 lei
R El patio-hipodrom: 150 lei, 4 feluri+2 cafele
Taverna heraldic(fostul club as): 135 lei, 4 feluri+apa+cafea
Pizzeria Beatrice: sub 150lei+cafea+apa
R Caraiman: 150 lei+cafea
R Noblesse: 140-160 lei+cafea+suc+vin+sala aranjata+covrigei sau alune+tort+apa
R Rotaru: 150 lei
Pizzeria DaVinci: de la 80 lei pana la 180, au mai multe variante de meniuri foarte intersante si convenabile
R best: 170 lei, 4 feluri+apa minerala+2cafele+tort.
Sper sa fie utile preturile. Pentru doritoare am preturi si pentru cantine;-)

Acestea sunt preturile pe care le-am primit si eu in urma cu 2 saptamani
Mai adaug Restaurant Riva del garda unde am ales si eu sa fac unde meniul este 150 de lei sau 200 lei all inclusive (manacare bautura aranjament tort)

Danelena84
06.03.2010, 15:44:30
Acestea sunt preturile pe care le-am primit si eu in urma cu 2 saptamani
Mai adaug Restaurant Riva del garda unde am ales si eu sa fac unde meniul este 150 de lei sau 200 lei all inclusive (manacare bautura aranjament tort)

Buna,

La lista deja mentionata, mai adaug R Central - Sala Polivalenta, meniul este intre 170-180 lei (cu 4 feluri de mancare, tort, apa )

Elena

olgutza26
06.03.2010, 17:12:56
imi permit sa fac o precizare in ceea ce priveste meniul de la Central, pretul de 170-180 este cel minim. Anul trecut, in urma optiunilor noastre a fost de 210 (4 feluri, inghetata, cafea la discretie si tort)

strumf08
09.03.2010, 13:46:10
Mai ai doua variante sigure si una relativa:

1. Salon Blue Prahova - 350 persoane - avans 5000ron;
2. "Restaurantul" (un fost depozit amenajat frumos) deschis de curand la AnaMariaPop - 500 persoane - avans 2000ron;

...

3. Viitorul restaurant-cort al celor de la President (President 4) - 500 persoane - avans 2000ron (dar nu este construit si practic dai de aceeasi problema pe care o ai acum).

Ps: totusi, daca data nuntii este cea de la profil, poti sta linistita. Nuntile incep din aprilie in salile noi, astfel ca prima nunta este pe data de 24.04.2010, nunta unui prieten de-al meu. Nu vad cum ar putea sa nu termine lucrarile pana atunci, in conditiile in care au arvunite deja destule zile pana la nunta ta... Cat despre placut... aici ai dreptate, este realmente posibil sa-ti displaca localul.

unde este restaurantul deschis de ana maria pop? multumesc

ipup
09.03.2010, 13:57:38
Am Si Eu O Intrebare Pt Miresicile Din Ploiesti...
Aveti Idee Unde Gasesc Un Restaurant Cu O Capacitate De 350-400 Persoane? Eu Am Ales Deja Un Restaurant Dar, Din Pacate, Este In Curs De Construire (regina Noptii - Paulesti) Si Mi-e Teama Ca Nu O Sa-l Termine Sau Ca Nu O Sa-mi Placa Si M-am Hotarat Sa Am Un Restaurant De Rezerva, Asa Ca, Cine Ma Poate Ajuta????????????/
Dar regina noptii -park (paulesti), este terminat, am fost la 2 nunti acolo, una in noiembrie si una in ianuarie si e chiar frumos...

ipup
09.03.2010, 13:58:30
unde este restaurantul deschis de ana maria pop? multumesc
In bariera bucov, pana in sensul giratoriu, undeva langa presidente...

strumf08
11.03.2010, 12:40:16
In bariera bucov, pana in sensul giratoriu, undeva langa presidente...

multumesc frumos!

cristiana_loredana
18.03.2010, 11:38:19
Buna fetelor

Legat de Hotel Nord ( langa Balif )pretul anul trecut cand am incheiat noi contractul era de 160 ron meniul + 10% din meniu la ospatari adica 176 ron si include 4 feluri, cafea, apa, inghetata.
Nu stiu pretul de anul asta, trebuie sa mergem sa intrebam dar eu sper sa nu mai fi crescut.
Din ce ati mai aflat voi au mai crescut preturile la restaurante in general anul asta?

simy_simo
21.03.2010, 10:33:11
Salutare!
as dori eu sa te intreb cate persoane ai avut la nunta, si daca ai avut suficient loc de dans!
multum,esc anticipat pt raspuns!

Buna!

chibo4
07.04.2010, 16:02:20
salut!la
r noblesse 160lei 4 feluri de mancare +2 cafele
r hipodrom 180 lei
r vita de vie 150 lei
r regina noptii 180 posibil sa creasca cu 10,20 lei
r da vinci 135-185 lei
r ca la mama 180-200 lei
r casa rotaru 95-115 lei

chibo4
07.04.2010, 16:12:14
a facut cineva nunta la restaurant noblesse din ploiesti? ce parere aveti de preturi si de personal?stie cineva ceva?

chibo4
07.04.2010, 16:16:51
La president 1 meniul este 180 lei +aranjamentul salii ,fara flori sau lumanari iar patroana este super !

sudden
07.04.2010, 17:17:53
La president 1 meniul este 180 lei +aranjamentul salii ,fara flori sau lumanari iar patroana este super !

exact asta voiam si eu sa spun, ca si aranjamentul intra in pret...si cand am fost noi ultima oara, era decorat ca de nunta, cu crem si auriu...si era foare frumos, noua ne-a spus in ianuarie ca meniul e intre 170-190

danieleia
07.04.2010, 23:18:46
Buna!
Noi am avut 160 de invitati iar ringul de dans a fost relativ mic... dar oricum lumea s-a simtit foarte bine iar pe "filmul nuntii" a dat si mai bine...( toata lumea fericita)!=D>\:D/

dany_nro
08.04.2010, 09:52:00
Eu voi face la r Giulia din Paltinis si pt un meniu cu 3 feluri mancare +1 cafea 120 lei.

coco_andreea
08.04.2010, 11:28:38

Acesta este pretul in cazul in care aveti nunta sambata cu peste 150 de invitati .Daca aveti mai putini va recomanda sa faceti duminica deoarece nu doresc sa piarda bani salonul fiind de min 170 de locuri. Noua cel putin asa ne-a spus d-na Magda cand am fost.

chibo4
09.04.2010, 11:02:59
nu stie nimeni nimic de restaurantul noblesse?:sad:

andre10
13.05.2010, 14:07:08
Gata..am terminat si eu cu nunta la Best! Vreau sa zic ca totul a iesit bine.. de la bine in sus(dar nu excelent). Eu sunt multumita de cei de acolo per total si recomand restaurantul pt o nunta de max 130 pers ca sa fie loc de dans suficient si oamenii sa nu stea inghesuiti la mese.

LOVEGABITZA
14.07.2010, 15:22:56
cedez restaurant pentru 2010 in ploiesti pe data de 21.08.2010 la restaurant cetate nord

nu te supara, pot sa te intreb ce s-a intamplat, de cedezi locul?
si apropo de restaurant cetate nord, stie cineva cat costa meniu?
mersi

Chirrox
22.07.2010, 11:17:09
Buna fetelor.
Sunt noua.
Stie cineva de tariful pe care il are casa Moraru?
Ce parere aveti? Am fost doar o singura data acolo in 2006.
Ma intereseaza nu nunai pt nunta dar si pt o rupere de turta.
Multumesc.

brutaruciprian
09.09.2010, 20:52:02
buna .... stie cineva cat este pretul pe meniu la restaurantul perla din paulesti?

albinutzagalbena
14.10.2010, 13:46:38
Buna miresici si foste miresici,
In sfarsit , ne-am decis sa facem si noi nunta in iunie 2011 si mi-ati fi de mare ajutor daca mi-ati da cateva sfaturi legate de restaurantele din Ploiesti cu o capacitate mica spre medie. Noi vom avea undeva in jur de 50-60 de invitati.

flori80
14.10.2010, 22:27:54
In sfarsit , ne-am decis sa facem si noi nunta in iunie 2011 si mi-ati fi de mare ajutor daca mi-ati da cateva sfaturi legate de restaurantele din Ploiesti cu o capacitate mica spre medie. Noi vom avea undeva in jur de 50-60 de invitati.

Buna! Felicitari! si noi vom face cununia religioasa tot la Sf Pantelimon:D, pe 10.09.2011 si vom sarbatori la Giulia. Voi la ce restaurant va veti distra? Spor la pregatiri!!\:D/

albinutzagalbena
15.10.2010, 12:18:53
Buna! Felicitari! si noi vom face cununia religioasa tot la Sf Pantelimon:D, pe 10.09.2011 si vom sarbatori la Giulia. Voi la ce restaurant va veti distra? Spor la pregatiri!!\:D/

Multumim! Inca nu avem localul arvunit, pentru ca avem foarte putini invitati pentru o nunta si nu stim incotro s-o luam sa intrebam de localuri care au o capacitate atat de mica. Ai idee Giulia ce capacitate are?

strumf08
15.10.2010, 13:57:22
Multumim! Inca nu avem localul arvunit, pentru ca avem foarte putini invitati pentru o nunta si nu stim incotro s-o luam sa intrebam de localuri care au o capacitate atat de mica. Ai idee Giulia ce capacitate are?

Pentru acest numar de persoane poti incerca la Corso, Marlene, din pacate Grand Prestij se inchide, iar Prestij de pe Bulevard eu nu ti l-as recomanda pt ca nu exista ring de dans, ci un hol lung, Casa Dacica, Casa Grande Lazarini, Pub Irish, fostul Angelo de la kilometru' ....

anaises
22.10.2010, 15:47:35
Buna,

Incearca la Hotel Prahova....salonul Turist este micut dar te vei indragosti de el si de terasa lui superba.
Prahova arata foarte foarte bine in interior...este deosebit.
Noi am avut nunta acolo in septembrie si iti recomand cu prietenie. Oamenii sunt seriosi, mancarea super buna, servirea profi. Daca mai vrei si alte detalii iti stau cu placere la dispozitie.

CONT_INCHIS_68860
22.10.2010, 16:25:40

foarte frumos e Restaurant Cetate din Vest. nu ala din nord! e foarte fcochet, bine organizat. acolo as fi facut si eu, dar noi avem 200-250 de invitati :D

flori80
24.10.2010, 13:53:36

Restaurantul Giulia are o capacitate de aprox 100, dar dupa mine intra mai putine. Eu sunt multumita de ei pentru ca nu ne-a impus un nr de pers(am incheiat contract pt 80 pers) astfel ai loc de dans:) ; tot un salon mic au si cei de la Corso (aprox 50 pers spun ei).
Tu ai vorbit cu preotul pentru programare?

deea2020
30.10.2010, 18:53:38
Gata..am terminat si eu cu nunta la Best! Vreau sa zic ca totul a iesit bine.. de la bine in sus(dar nu excelent). Eu sunt multumita de cei de acolo per total si recomand restaurantul pt o nunta de max 130 pers ca sa fie loc de dans suficient si oamenii sa nu stea inghesuiti la mese.

Buna!cununia religioasa a avut loc la biserica domneasca?imi poti da si mie ceva detalii,cum a fost,cum este preotul? Zcuzele mele miresici ca nu am respectat subiectul.

brutaruciprian
31.10.2010, 12:11:02
sunt de accord cu tine de hotel hotel prahova:)

ingerashu
02.11.2010, 08:34:13

buna..noi am dat petrecerea de dupa cununia civila sambata la Restaurantul Clasic dupa str. Romana...am inteles ca in sala mare capacitatea maxima este de 120 persoane...Noi am ramas placut surprinsi de felul cum ne-au aranjat sala si de pret, mancarea a fost execelenta si asta nu o spunem noi ci invitatii.

albinutzagalbena
24.11.2010, 15:17:26
[QUOTE=strumf08;3667328]Pentru acest numar de persoane poti incerca la Corso, Marlene, din pacate Grand Prestij se inchide, iar Prestij de pe Bulevard eu nu ti l-as recomanda pt ca nu exista ring de dans, ci un hol lung, Casa Dacica, Casa Grande Lazarini, Pub Irish, fostul Angelo de la kilometru' ....[/QUOT

Multumesc pentru sugestii. O sa incercam luna asta sa ajungem la unul din aceste localuri, sper sa fie si liberi la acea data.[-o< Cumva Corso este cel de pe strada cu Studio Harry?

strumf08
24.11.2010, 15:22:35
[QUOTE=strumf08;3667328]Pentru acest numar de persoane poti incerca la Corso, Marlene, din pacate Grand Prestij se inchide, iar Prestij de pe Bulevard eu nu ti l-as recomanda pt ca nu exista ring de dans, ci un hol lung, Casa Dacica, Casa Grande Lazarini, Pub Irish, fostul Angelo de la kilometru' ....[/QUOT

Multumesc pentru sugestii. O sa incercam luna asta sa ajungem la unul din aceste localuri, sper sa fie si liberi la acea data.[-o< Cumva Corso este cel de pe strada cu Studio Harry?

Da, vis-a-vis de Tiara. Au preturile de meniu pe site.Este un restaurant select, dar cu preturi rezonabile.

diaconulory
23.12.2010, 22:19:32
buna tuturor,
imi puteti da si mie o idee de restaurant pt 80-100 persoane,cu loc de dans(ring)....si cu preturi acceptabile,sa fie dragutz? va multumesc...popiki:*

strumf08
06.01.2011, 13:27:57
buna tuturor,
imi puteti da si mie o idee de restaurant pt 80-100 persoane,cu loc de dans(ring)....si cu preturi acceptabile,sa fie dragutz? va multumesc...popiki:*

President, cel de pe Bobalna, cred ca 1, poate si 3, parca si acela e mai mic, Club Laguna, restaurantul de la Hipodrom, Regina Noptii, cel de pe partea cu Carrefour, Prahova si Central au saloane pt acest nr de persoane...Sunt destul de multe...Cetate la Podul Inalt, Hotel Nord...

roberta17
16.01.2011, 21:50:48
Restaurant Roberto la fostul complex Dinu - vest

simonage
22.01.2011, 14:38:48
buna miresici!eu fac nunta abia anul viitor 2012,dar sunt in ceata cu restaurantul,nu stiu cu cat timp inainte sa ma duc,si nici nu pot sa ma hotarasc la unul anume o sa am cam 80-100 de pers.

strumf08
25.01.2011, 08:27:36
buna miresici!eu fac nunta abia anul viitor 2012,dar sunt in ceata cu restaurantul,nu stiu cu cat timp inainte sa ma duc,si nici nu pot sa ma hotarasc la unul anume o sa am cam 80-100 de pers.

Cu cat incepi sa cauti restaurant mai devreme cu atat ai mai multe sanse sa gasesti, daca vrei neaparat o data anume. In general cu un an inainte se rezerva.

alexandru05
25.01.2011, 14:53:48
poti incerca si la giulia :*

ipup
25.01.2011, 15:00:53

cel mai bine este sa incepi de acum sa cauti, mergi la mai multe si vorbeste cu sefi de sala/chelneri, si unde iti place si convine mai mult acolo poti sa faci. Iar ca timp pt rezervare cel mai bine e sa dai avansul cat mai repede.

simonage
27.01.2011, 01:32:22
va multumescpt raspunsuri si o sa plec la colindat restaurante ca timpul o sa treaca repede:*:* si sunt foarte multe de facut .Toate sunteti niste dragute si ajutati mult miresicile nestiutoare ca mine:*

simonage
31.01.2011, 21:02:01
fetelor stiti ceva de restaurantul de la iesire din pl spre bucov,unde a fost strandul peco[este si motel]?stiu ca pe patron il cheama Lungu...... Dar despre restaurantul de la hipodrom?cam ce capacitate are sau alte detalii va rog ajutatima pana ajung eu sa ma interesez(:|^:)^[-o<

ysza_00
03.02.2011, 15:26:56
Buna tuturor!

Tot caut referinte despre restaurantul Plaisir (Ana Maria Pop) si nu gasesc nimic. A avut cineva nunta la acest restaurant? Eu o voi avea in sala mica, de care mi-au promis ca va fi renovata pana in sarbatorile de iarna...si nici in zilele noastre n-a fost facuta nicio schimbare. Voi reveni acolo cam in 3 saptamani sa vad ce se mai intampla. Astept parerile voastre!

alexandru05
09.03.2011, 10:31:49
Buna tuturor!

Tot caut referinte despre restaurantul Plaisir (Ana Maria Pop) si nu gasesc nimic. A avut cineva nunta la acest restaurant? Eu o voi avea in sala mica, de care mi-au promis ca va fi renovata pana in sarbatorile de iarna...si nici in zilele noastre n-a fost facuta nicio schimbare. Voi reveni acolo cam in 3 saptamani sa vad ce se mai intampla. Astept parerile voastre!

stai linistita ca sala e in renovare am fost eu acolo , cred ca o sa iasa foarte frumos:">

elenush1986
17.03.2011, 10:02:15
Ati auzit ceva de restaurantul de la intrare in Slanic Ph , Baia Rosie? am vazut niste poze pe internet si pare foarte frumos, este deschis anul trecut din cate stiu eu .Pe mine chiar m-ar avantaja sa-mi fac nunta acolo , este mult mai aproape de toti invitatii mei .

aaacor
18.05.2011, 19:23:00
Buna!
Imi poti spune si mie cat costa meniul si care este capacitatea restaurantului?

aaacor
18.05.2011, 19:24:49
Buna tuturor!

Buna!

alexandru05
18.05.2011, 21:38:20
Buna!
restaurantul are doua sali una in care incap undeva la 500 pers. si inca una unde incap vreo 200 iti atasez o poza cu sala mica :)

aaacor
20.05.2011, 15:37:22
restaurantul are doua sali una in care incap undeva la 500 pers. si inca una unde incap vreo 200 iti atasez o poza cu sala mica :)

Multumesc:)Arata bine, cel putin din poze; inca nu am ajuns la restaurant sa aflu mai multe detalii...m-ar interesa in primul rand pretul meniului....ai vreo idee?

madalina_2004
18.07.2011, 21:49:59
Buna! Sambata am fost la colindat prin restaurante, o sa va spun tot ce am vazut, am avut avantajul ca majoritatea restaurantelor era aranjata de nunta, asa ca mi-am facut o impresie cat se poate de obiectiva:
Regina Noptii Ploiesti sala de la parter are o capacitate de pana la 140 de persoane, era aranjata pentru 110 persoane si arata foarte bine, nu e inghesuit, exista spatiu de dans, cand am intrebat de nunta, toata lumea a fost extrem de amabila, meniul este foarte bun in raportul calitate/pret, costa 160 de lei;
Regina Noptii Paulesti are mai multe sali, unele sunt superbe, este frumos locul unde este asezat, acolo in padure, gradina este amenajata si bine ingrijita, sala pe care ne-au recomandat-o ei pentru 100 de persoane nu m-a dat pe spate, dar se vede ca totul acolo este facut cu gust si bine organizat, meniul costa 190 de lei sau 210 lei. am citit pe aici pareri negative legate de husele scaunelor, nu este adevarat, am vazut vreo 3 sali si in toate husele erau impecabile, asortate cu perdele si cu ansamblul salii;
Restaurantul Astoria s-a inchis
Restaurant Nord (de la Hotel Nord) are o capacitate maxima de peste 140 de locuri, arata mult mai bine decat ma asteptam, toata lumea a fost amabila ne-a oferit informatiile de care aveam nevoie, meniul 150 de lei;
Restaurantul Ca La Mama are doua sali, una nu este asa de spectaculoasa, ti se impune un nr. minim de 110 persoane, in schimb sala noua era cea mai frumoasa sala pe care am vazut-o pana acum, de la scaune, la gresia de pe jos, piscina, farfuriile de pe masa totul este la superlativ, meniul pentru sala mica este 180 lei si pentru sala mare este 200 lei si trebuie sa ai minim 160 de invitati, dar merita;
Am mai intrat si la Casa Radu, dar nimeni nu stia nimic, nu ne-au oferit niciun fel de informatii, oricum nu era pe gustul meu, este mai rustic si s-a mai deschis un restaurant nou mai incolo de Best, spre Carrefour
dar am fost dezamagita, este foarte mic in interior, nu stiau daca se organizeaza sau nu nunti, oricum capacitatea era de 70 de persoane
Eu m-am hotarat pentru Best, salonul Clasic, desi va fi nevoie sa schimb data nuntii pentru luna iulie, atunci mai este liber, meniul este 170 lei
Sper sa va foloseasca informatiile. Mult succes!

diana_315
24.11.2011, 13:10:11
Buna, doar ce m-am inscris pe site, o sa am nunta anul ce vine si voiam sa intreb daca a facut cineva nunta in Prahova la Cheia mai exact la unul din hotelurile de acolo.
Daca imi puteti da cateva detalii sau sfaturi v-as fi recunoscatoare

tatiananegoita
02.06.2012, 13:45:37
A facut cineva la Casa Berarului ?

madahelen
04.06.2012, 19:12:17
A facut cineva la Marlen? As dori cateva detaii daca se poate.

Adina2013
25.06.2012, 16:24:33
Hello

E prima data cand scriu pe forum. Ne-am hotarat recent sa facem nunta anul viit in Ploiesti.
As vrea pe perioada verii. Am inteles ca trebuie cam cu un an inainte sa gasim restaurant si formatie. Poate cineva sa-mi dea un sfat in leg cu restaurantul...mai exact un top 5 al restaurantelor din Ploiesti. (capacitate 150 - 200 persoane). Pls help!!!

PS: Pana acum mi s-a recomandat "Best"

ruxandra11
25.06.2012, 22:09:31
Hello

E prima data cand scriu pe forum. Ne-am hotarat recent sa facem nunta anul viit in Ploiesti.
As vrea pe perioada verii. Am inteles ca trebuie cam cu un an inainte sa gasim restaurant si formatie. Poate cineva sa-mi dea un sfat in leg cu restaurantul...mai exact un top 5 al restaurantelor din Ploiesti. (capacitate 150 - 200 persoane). Pls help!!!

PS: Pana acum mi s-a recomandat "Best"
Restaurantele President

ankapa
27.06.2012, 12:25:09
Subscriu la mesajul ruxandrei si recomand restaurantele President!

iolanda_elena
10.07.2012, 10:37:46
Eu recomant Tiara, este perfect pentru numarul ala de persoane si sala are o aranjare perfecta (nimeni nu sta cu spatele la ring si din orice punct se vede ce se desfasoara pe ring)

sudden
12.07.2012, 16:09:03
Si eu recomand President...

Steffa
16.07.2012, 14:12:14
Salut!

Va rog sa-mi spuneti daca stiti cat costa meniul la Conacul dintre Vii**** din Urlati (nunta 100 pers).

Multumesc si spor la pregatiri! :*

ioana99
08.08.2012, 15:45:45
Buna fetelor,

Am si eu o mare rugaminte. Ma puteti ajuta si pe mine cu niste informatii despre Sky Grand Ballroom?
A facut cineva nunta acolo?
Ati fost invitate la nunti acolo?
Pentru 2013 e vreo miresica ce face nunta la Sky?

Avand in vedere faptul ca eu nu sunt din Ploiesti si ajung foarte rar pe acolo, orice informatii de la voi mi-ar fi de extrem ajutor.

Multumesc mult,
Ioana

Anaros
27.08.2012, 22:23:59
Buna tuturor! :) Despre hotel prahova -mai nou "double tree" stie cineva cum mai e ? Vad ca nu exista thread separat ptr restaurantul lor. Isi face careva nunta la ei? Ati fost invitate la o nunta acolo de curand?

mnico
07.09.2012, 23:41:19
Noi am facut nunta la Oscar in Campina pe care il recomand din tot sufletul. Totul a fost impecabil:servirea ireprosabila, barul la vedere astfel incat stiai daca ajunge sau nu, mancarea f buna si proaspata, aerul conditionat a mers tot timpul iar colaborarea noastra cu ei f buna. Dna Geta a discutat din timp cu noi despre tot iar in timpul nuntii a organizat totul f bine. Tot ce a ramas ne-au dat inapoi iar suma finala a fost asa cum ni se spusese pe nr de persoane fara nimic adaugat.

daniela21geo
15.10.2012, 10:22:29
Buna fetelor!

Vreu si eu pareri despre restaurante din ploiesti sau imprejurimi....multe dintre locatiile care-mi plac din ploiesti nu accepta decat de la 150 de pers.in sus....eu am in jur de 120 pe lista...plsss....pareri!

ankuzza
09.01.2013, 14:37:44
eu am facut la best, am fost foarte multumita, 145 pers mi-au venit, am facut in spate la salon best.
Nu m-am chinuit nici cu aranjamentele, Alina a fost f draguta.

ralucasorescu
10.01.2013, 23:26:43
Buna miresici!
Noi ne-am hotarat sa facem nunta la restaurant Nabucco din Ploiesti. V-as fi recunoascatoare daca ati veni cu ceva informatii despre locatia aceasta. Nu am vazut pareri pana acum, probabil si din cauza faptului ca este o locatie destul de recent deschisa. Daca mai este cineva pe aici care a ales aceeasi locatie, ar fi o reala placere sa facem schimb de opinii.

raluca_avisalon
08.02.2013, 18:59:31
Buna miresici ,
Stie cineva restaurante in Ploiesti cu o capacitate de max 80 de persoane?
Help !:x

olgutza26
08.02.2013, 21:01:30
Buna miresici ,

La central fie la crama fie in salonul Clasic. Mai e restaurantul de vis a vis de Tiara, dar nu mai stiu acum cum se numeste. Cred ca si la Dionissos poti face o intrebare, la Marlen. Nu imi mai vin acum alte idei, dar poate te mai ajuta si fetele.

ipup
08.02.2013, 22:23:44
Buna miresici ,

Marlen sau Pensiunea Boema(casa dacica) .

raluca_avisalon
15.02.2013, 20:44:49
Multumesc foarte mult !!!!
Pupicei

raluca_avisalon
17.02.2013, 12:21:12
Am fost ieri si am cautat restaurant in cartierul Albert. Am fost la Marlen si doamna de acolo era foarte de treaba , ne-a dat toate detaliile necesare (in cazul in care nu iti vin toti nuntasii se percepe doar aperitivul),localul este micut si ideal pentru nunti mici sa zici de 30 de persoane,au inclus in pretul de meniu si husele pentru mese si scaune si u vi cu bautura,tortul,fructele,etc. Ne-a cerut avans de 500 de lei dar se putea ajunge si la 300 , ea ne-a spus cam ce sa intrebam si in celelalte restaurante pe unde mai mergem.
Apoi am fost la Nabucco,acolo ne-a intampinat o doamna figuranta care cam omitea sa ne spuna majoritatea lucrurilor decat daca intrebam noi. La Nabbuco se percepe un avans de 10 % din intreaga valoare, are doua saloane de evenimente: unul de peste 100 de persoane si unul la etaj de 50 de persoane, la fel husele si fetele de masa sunt incluse,salile sunt elegante si frumoase dar m-a lasat rece aceasta doamna care cand i-am spus sa vorbim despre meniu,ne-a spus sa ne uitam pe site.
La Lazarinni au la etaj o sala mica . La Yarus am vorbit cu un domn care a fost foarte serviabil si ne-a explicat totul ca la aia mici,daca alegeti sa faceti acolo nunta primiti din partea casei si o camera din partea casei , in cazul in care aveti nevoie de mai multe se poate negocia.
:*Am ajuns in final la Bistro Boema care ne-a placut din prima ,meniul este incarcat si ai de unde alege, se ofera sampania din partea casei ,tortul ,pructele,piscoturile, o camera din partea casei si la fel se pot negocia si celelalte camere, domnul de acolo a fost foarte dragut si amabil si ne-a spus ca are si band,am vorbit si cu ei si ii vom vedea cantand pe 8 martie <:-P, am platit un avans de 1500 de lei si urmeaza sa platim si formatia( 4 muzicanti) cu 1200 lei .Sala este mare si luminoasa,antreul este elegant iar Bistro-ul este inconjurat de brazi,astfel daca te uiti pe fereastra nu vezi restaurantul vecinului ci natura. Am stabilit data pe 20 iulie si de abia astept sa imi fac si verighetele. Rochia si costumul lui pisoi il vom face la Noela si mai avem de mers la biserica si primarie.Florile le fuam pe ultima suta de metrii si bautura din bucuresti de la un angro.

olgutza26
17.02.2013, 13:06:52
Am fost ieri si am cautat restaurant in cartierul Albert. Am fost la Marlen si doamna de acolo era foarte de treaba , ne-a dat toate detaliile necesare (in cazul in care nu iti vin toti nuntasii se percepe doar aperitivul),localul este micut si ideal pentru nunti mici sa zici de 30 de persoane,au inclus in pretul de meniu si husele pentru mese si scaune si u vi cu bautura,tortul,fructele,etc. Ne-a cerut avans de 500 de lei dar se putea ajunge si la 300 , ea ne-a spus cam ce sa intrebam si in celelalte restaurante pe unde mai mergem.
Apoi am fost la Nabucco,acolo ne-a intampinat o doamna figuranta care cam omitea sa ne spuna majoritatea lucrurilor decat daca intrebam noi. La Nabbuco se percepe un avans de 10 % din intreaga valoare, are doua saloane de evenimente: unul de peste 100 de persoane si unul la etaj de 50 de persoane, la fel husele si fetele de masa sunt incluse,salile sunt elegante si frumoase dar m-a lasat rece aceasta doamna care cand i-am spus sa vorbim despre meniu,ne-a spus sa ne uitam pe site.
La Lazarinni au la etaj o sala mica . La Yarus am vorbit cu un domn care a fost foarte serviabil si ne-a explicat totul ca la aia mici,daca alegeti sa faceti acolo nunta primiti din partea casei si o camera din partea casei , in cazul in care aveti nevoie de mai multe se poate negocia.
:*Am ajuns in final la Bistro Boema care ne-a placut din prima ,meniul este incarcat si ai de unde alege, se ofera sampania din partea casei ,tortul ,pructele,piscoturile, o camera din partea casei si la fel se pot negocia si celelalte camere, domnul de acolo a fost foarte dragut si amabil si ne-a spus ca are si band,am vorbit si cu ei si ii vom vedea cantand pe 8 martie <:-P, am platit un avans de 1500 de lei si urmeaza sa platim si formatia( 4 muzicanti) cu 1200 lei .Sala este mare si luminoasa,antreul este elegant iar Bistro-ul este inconjurat de brazi,astfel daca te uiti pe fereastra nu vezi restaurantul vecinului ci natura. Am stabilit data pe 20 iulie si de abia astept sa imi fac si verighetele. Rochia si costumul lui pisoi il vom face la Noela si mai avem de mers la biserica si primarie.Florile le fuam pe ultima suta de metrii si bautura din bucuresti de la un angro.

Cred ca informatiile date de tine le vor fi de folos multor miresici. Sa ai nunta de vis pe care ti-o doresti! >:D<

savana
28.02.2013, 10:13:44
Buna miresici ,

De Crama de la Hotel Central iti pot spune sigur ca poate gazdui maxim 80 de persoane pentru ca eu acolo am avut petrecerea de nunta.

kool_kat
28.02.2013, 21:01:16
Salut!

Va rog sa-mi spuneti daca stiti cat costa meniul la Conacul dintre Vii**** din Urlati (nunta 100 pers).

Multumesc si spor la pregatiri! :*

buna banuiesc ca ai avut nunta deja, dar in caz ca nu mie mi s-a spus ca meniurile INCEP de la 75 euro de persoana...

kool_kat
28.02.2013, 21:03:56
buna miresici,
A facut careva nunta la hotel Smart sau la Piatra Soimului(resto Kuib) ori la Foisorul cu Flori?
toate din sinaia, orice recomandare sau parere e binevenita va rog
spor la pregatiri(celor ce au nevoie);-)

Ioanna.laura
23.09.2013, 20:06:21
Buna..am si eu nunta la anul in noiembire..stie careva vreo informatie despre regina zorilor din albert?va rog daca mi ati da orice informatie v as multumi frumos.Va puup

diana_bdm
20.03.2014, 14:31:16
Buna tuturor,

Eu am nunta in iunie 2014 la PRESIDENT 5 (CORT) . Mai are cineva nunta tot aici?
Sunt curioasa de aranjamente. Fulgii aceia de pe mese sunt inclusi ?:-\
Am uitat sa o intreb pe dna Magda.
Multumesc , pupici!:*

oana0810
04.07.2014, 19:53:33
Buna tuturor,

Eu am nunta in iunie 2014 la PRESIDENT 5 (CORT) . Mai are cineva nunta tot aici?
Sunt curioasa de aranjamente. Fulgii aceia de pe mese sunt inclusi ?:-\
Am uitat sa o intreb pe dna Magda.
Multumesc , pupici!:*

buna! ai vorbit cu doamna magda? si noi vom avea nunta acolo dar la president 4:D

krissa24
08.08.2014, 15:36:37
Buna fetelor,
Ajutati-ma si pe mine. Caut un hotel-restaurant in Ploiesti. Sa aiba sala cu capacitate de pana intr-o suta de persoane. Ma intereseaza sa aibe camere neaparat pentru ca vor fi multi invitati din alte orase si ceva copii. Ceva frumos, nu extrem de scump. Am gasit pana acum Hotel Prahova Plaza. Mai sunt si altele asemenea?
Multumesc!

Lork
10.08.2014, 10:37:39
Buna fetelor,
Ieri am semnat contractul cu cei de la Ballroom Yarus, este in cartier Albert, are si hotel ( pe mine ma avantajeaza ). Mi se pare ok dar nu am auzit nici o parere despre el, de aceea va rog daca ati facut nunta acolo sau ati fost la un eveniment va rog sa ma ajutati, sa-mi spuneti parerile voaste....am nevoie de ele ^:)^
Multumesc anticipat.

Ralucap91
20.11.2014, 14:53:44
Buna, sunt in cautarea localului si sunt indecisa intre Laguna, Nabucco si La Strada. Aveti ceva sfaturi, cunoasteti locatiile? Si pe langa asta mai ma framanta o chestie :( nu vin persoane daca stabilim nunta pana in 10 ale lunii? (multi iau salariile dupa 10)

olgutza26
21.11.2014, 14:40:34
Buna, sunt in cautarea localului si sunt indecisa intre Laguna, Nabucco si La Strada. Aveti ceva sfaturi, cunoasteti locatiile? Si pe langa asta mai ma framanta o chestie :( nu vin persoane daca stabilim nunta pana in 10 ale lunii? (multi iau salariile dupa 10)

eu nu am o parere tocmai buna despre cei de la Laguna, dar poate lucrurile s-au mai schimbat intre timp.
Referitor la temerile tale, daca sunt persoane apropiate, nu se pune problema sa nu vina, doar pentru ca sunt inainte de salariu, nu mi se pare valabila drept scuza. Persoanele apropiate vor sa fie langa tine, punct, isi bugeteaza evenimentul din timp, nu in luna cu pricina. Daca ai prieteni someri sau fara serviciu, nu ii inviti?

Rianna80
21.11.2014, 15:17:42

noi am fost la o nunta la Laguna in mai - mancarea bunicica, servirea destul de ok. ce nu mi-a placut mie - nu am avut nici macar o sticla cu apa pe masa. daca vroiam trebuia sa cer si atunci ma servea. cu toate bauturile aceeasi poveste. l-am rugat pe ospatar sa ne lase sticla pe masa si nimic. de abia spre sfarsitul nuntii s-a indurate si ne-a lasat sticla. cand au servit tortul nu erau stranse de pe masa toate farfuriile de friptura, a fost la foc automat :))) poate ca a fost duminica :))

adela_2086
23.11.2014, 15:44:22
Buna, Diana! Nu, penele nu sunt incluse, te lasa sa iti faci aranjamentele cu ce firma doresti. Dna Magda mi-a spus ca oricum penele nu mai sunt la moda...initial ma gāndeam si eu ca ar da bine, insa tot florile naturale sunt de efect. Eu am facut contract cu cei de la Niram Wedding si sunt foarte multumita de preturi! Succes la pregatiri!

elnath
04.01.2015, 22:17:31
Buna seara si un 2015 cu nunti de vis :D !

Am tot cautat pe forum si pe internet pareri despre restaurantul/pensiune Sole Mio din Paulesti, Prahova dar nu am gasit nimic.
A facut cineva nunta acolo? Ma poate ajuta cu niste pareri si sfaturi?

mara26111985
19.03.2015, 13:57:22
Buna miresici de 2015 :)

Am tot cautat pe net pareri despre Castel Axa din Strejnic (nu taverna). Restaurantul este destul de nou si din pacate nu sunt postari legate de el :-( . Voi ati fost sau ati auzit la cineva care a facut nunta acolo daca atmosfera, servirea, mancarea sunt ok? Mie teama sa nu am vreo surpriza neplacuta in ziua nuntii :-s

Va multumesc din suflet pentru opinii http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_smiley.gif