PDA

Versiunea completa : Restaurante in Prahova

Pagini : [1] 2 3 4 5

CONT-INCHIS-024
06.04.2007, 13:03:04
ce restaurante recomandati si da-ti detalii sa ne putem face si noi o idee.eu am ales deja central dar ce am vazut pe forum m-a cutremurat.voi miresici care sunteti deja trecute prin experienta "central" va rog sa ma sfatuiti ce sa fac ca acum nu mai pot intr-o luna sa schimb restaurantul:-SS pupici si va multumesc anticipat

madalinahonciuc
07.04.2007, 09:55:13
oricum , acum nu cred ca mai gasesti liber in alta parte; du-te si vorbeste deschis cu ei si spune-el ca nu vrei sa ti se intample ceea ce ai citit pe forum; ca esti pretentioasa si vrei, de exemplu, inghetata in cupe, si nu in farfuriute, etc; stabileste de la inceput toate detaliile, ca pana la urma voi platiti si ei sunt obligati sa faca serviciile asa cum cer clientii! Bafta!:x

CONT-INCHIS-024
07.04.2007, 12:21:43
oricum , acum nu cred ca mai gasesti liber in alta parte; du-te si vorbeste deschis cu ei si spune-el ca nu vrei sa ti se intample ceea ce ai citit pe forum; ca esti pretentioasa si vrei, de exemplu, inghetata in cupe, si nu in farfuriute, etc; stabileste de la inceput toate detaliile, ca pana la urma voi platiti si ei sunt obligati sa faca serviciile asa cum cer clientii! Bafta!:x
asa m-am gandit si eu sa scot de pe net ce am citit si sa ma duc sa le arat atunci cand o sa inchei contractul.eu il cunosc pe seful de sala,dar asta nu inseamna ca o sa ma avantajeze pe mine.oricum iti multumesc de sfat si o sa fiu f atenta atunci cand o sa semnez contracul:x

madalinahonciuc
08.04.2007, 10:26:10
nu cred ca este o idee atat de buna sa ii bagi sub nas hartiile cu parerile altor miresici... nu vei castiga nimic daca il enervezi inainte! dar ai putea sa obtii acelasi rezultat spunandu-i clar ce nu ti-ar placea sa se intample; noteaza-ti pe o agenda cateva idei din intamplarile celor care au fost nemultumite in anumite privinte de acest restaurant si discuta la "subiect" cu seful de sala.
Eu am fost la o nunta acolo si inafara de cateva chestii pe care le-am observat si eu ca ar fi in neregula, ne-am simtit chiar bine. Mult succes!

CONT-INCHIS-024
09.04.2007, 11:56:47
mersi mult de sfat.acum m-am mai linistit ca am mai vb cu cineva care lucreaza acolo si m-a sfatuit ce sa fac
;-) :x

cookyy
14.04.2007, 13:19:36
salutare fetelor!!imi recomandati si mie un restaurant bun in ploiesti pentru anul urmator?sau macar o parere despre best si despre cel de pe bulevard -nu mai stiu sigur dar parca prestige se numeste-nu restaurant bulevard ddesi daca este cineva care si-a facut nunta la bulevard poate veni cu o parere..noi nu avem inca nici o idee...bine ca mai avem nitel timp ;))

maxine
16.04.2007, 13:22:44
salutare fetelor!!imi recomandati si mie un restaurant bun in ploiesti pentru anul urmator?sau macar o parere despre best si despre cel de pe bulevard -nu mai stiu sigur dar parca prestige se numeste-nu restaurant bulevard ddesi daca este cineva care si-a facut nunta la bulevard poate veni cu o parere..noi nu avem inca nici o idee...bine ca mai avem nitel timp ;))

Buna, cam cate persoane ai? In functie de asta trebuie sa-ti alegi si restaurantul. Prestij de exemplu este f frumos si f elegant, mancare buna, dar si f mic, loc de dans aproape ca nu exista, se foloseste holul ca ring de dans si mai are si 2 separeuri din care nu se vede mai nimic. Despre Best nu stiu ce sa-ti zic, nu am mai fost de un an si am inteles ca i-au schimbat designul. Daca te intereseaza Bulevardul eu acolo voi avea nunta, l-am ales pt ca este f f elegant, imi plac f mult culorile si este potrivit si pt numarul de persoane

cookyy
16.04.2007, 19:41:41
merci mult!!! eu nu am fost decat in best in prestij nu inca ...noi stam in bucuresti dar suntem ploiesteni amandoi asa ca..facem in ploiesti...bulevardul l-am vazut doar pe dinafara si arata bine dar inauntru nu am nici cea mai vaga idee cum mai e...voi acolo ati vrut de la inceput sau v-ati plimbat prin mai multe pana ati gasit?din pacate noi am fost doar prin..cafe viena, rothmans, best, vita de vie, regina noptii:-" ...asa ca probabil va trebui sa mai bantuim nitel sa vedem unde am vrea...ca numar de persoane..cred ca undeva pe la 150... daca mai ai niste sfaturi,idei astept cu mult interes^:)^ ...si sarumana pt ajutor:gen_17: ..suntem cam chiauni :gen_12: ..noroc ca mai e timp..

maxine
17.04.2007, 10:55:27
merci mult!!! eu nu am fost decat in best in prestij nu inca ...noi stam in bucuresti dar suntem ploiesteni amandoi asa ca..facem in ploiesti...bulevardul l-am vazut doar pe dinafara si arata bine dar inauntru nu am nici cea mai vaga idee cum mai e...voi acolo ati vrut de la inceput sau v-ati plimbat prin mai multe pana ati gasit?din pacate noi am fost doar prin..cafe viena, rothmans, best, vita de vie, regina noptii:-" ...asa ca probabil va trebui sa mai bantuim nitel sa vedem unde am vrea...ca numar de persoane..cred ca undeva pe la 150... daca mai ai niste sfaturi,idei astept cu mult interes^:)^ ...si sarumana pt ajutor:gen_17: ..suntem cam chiauni :gen_12: ..noroc ca mai e timp..

Te lovesti de aceeasi problema ca si mine. Si eu stau in bucuresti de mult si habar n-aveam cum sunt restaurantele din ploiesti. La mine insa a fost si presiunea timpului putin pt ca am inceput sa caut la sf lui noiembrie si era deja cam tarziu. Mi-am dorit sa fac nunta ori la Primavera ori la Bulevard si numai la bulevard am gasit liber in septembrie. Dar voi nu aveti de ce sa va faceti griji, aveti timp destul sa colindati toate localurile si sa va hotarati la cel care va place cel mai mult. Pt 150 de persoane te sfatuiesc sa nu iei in calcul prestij si nici bulevard, eu am cam 120 persoane si daca vor fi mai multi cred ca va fi prea mare inghesuiala. Poti sa incerci la Central, la Primavera, la Prahova care se renoveaza acum si din ce am vazut eu o sa iasa f frumos, in sala Clasic (cea mare) nu am intrat, dar am intrat in sala Turist care arata mult mai bine ca inainte, mai este sala de la Hotel Turist care am inteles ca este f frumoasa si mare, President II si ... nu mai imi vine in minte nimic acum, dar daca mai ai nevoie de sfaturi sau idei te ajut cu placere. Bafta la cautari! Pupici

VERA
17.04.2007, 11:14:55
Te lovesti de aceeasi problema ca si mine. Si eu stau in bucuresti de mult si habar n-aveam cum sunt restaurantele din ploiesti. La mine insa a fost si presiunea timpului putin pt ca am inceput sa caut la sf lui noiembrie si era deja cam tarziu. Mi-am dorit sa fac nunta ori la Primavera ori la Bulevard si numai la bulevard am gasit liber in septembrie. Dar voi nu aveti de ce sa va faceti griji, aveti timp destul sa colindati toate localurile si sa va hotarati la cel care va place cel mai mult. Pt 150 de persoane te sfatuiesc sa nu iei in calcul prestij si nici bulevard, eu am cam 120 persoane si daca vor fi mai multi cred ca va fi prea mare inghesuiala. Poti sa incerci la Central, la Primavera, la Prahova care se renoveaza acum si din ce am vazut eu o sa iasa f frumos, in sala Clasic (cea mare) nu am intrat, dar am intrat in sala Turist care arata mult mai bine ca inainte, mai este sala de la Hotel Turist care am inteles ca este f frumoasa si mare, President II si ... nu mai imi vine in minte nimic acum, dar daca mai ai nevoie de sfaturi sau idei te ajut cu placere. Bafta la cautari! Pupici

buna, ziceai ca ai fost la Hotel Prahova.Cum ti se para sala Turist? Sper sa ajung si eu cat mai curand

maxine
17.04.2007, 11:30:57
buna, ziceai ca ai fost la Hotel Prahova.Cum ti se para sala Turist? Sper sa ajung si eu cat mai curand

Buna, arata mult mai bine ca inainte, dar eu ultima data am fost la un botez acolo acum 5 ani. Atunci mi s-a parut destul de jalnica si goala, iar acum pot sa spun ca am fost placut impresionata. Tot hotelul cred ca o sa arate f bine din ce am vazut eu, nu este gata inca, dar am inteles ca vor sa obtina 4 stele.

andreear
17.04.2007, 16:19:01
Buna,

Noi facem nunta la Primavera si aici incap pina la 170 persoane, asa ca poti lua in calcul si aces restaurant, este frumos si elegant ;-) . Spor la cautari!

Paideea
17.04.2007, 16:45:32
ce restaurante recomandati si da-ti detalii sa ne putem face si noi o idee.eu am ales deja central dar ce am vazut pe forum m-a cutremurat.voi miresici care sunteti deja trecute prin experienta "central" va rog sa ma sfatuiti ce sa fac ca acum nu mai pot intr-o luna sa schimb restaurantul:-SS pupici si va multumesc anticipat
Pot sa iti recomand doua restaurante de cinci stele, cel putin pentru Ploiesti, dar chiar si pentru Bucuresti. Restaurant Club Laguna, e un club privat, cu piscina, e superb, si restaurantul President, care are si un local in Bucov, unde are un amplasament deosebit, in caz ca in Ploiesti nu iti place exact unde e asezat. Dar iti impun conditii drastice, mai ales daca ai sub 100 de invitati. Daca mai vrei informatii suplimentare, mai intreaba-ma. :*

cookyy
18.04.2007, 13:50:46
multumes din suflet pentru ajutor..prahova nu stiam ca se renoveaza iar de primavera sau president habar nu aveam spre rusinea mea8-} ...trebuie neaparat sa ne facem timp sa mergem sa vedem ce si cum...de club laguna stiam si mi se pare super dar din ce am inteles trebuie sa fi membru sau sa ai sustinere ca sa intri acolo...asa ca nu l-am luat in calcul..oricum sunteti nepretuite..va pup si multumesc mult...:gen_17:

Paideea
18.04.2007, 14:01:56
multumes din suflet pentru ajutor..prahova nu stiam ca se renoveaza iar de primavera sau president habar nu aveam spre rusinea mea8-} ...trebuie neaparat sa ne facem timp sa mergem sa vedem ce si cum...de club laguna stiam si mi se pare super dar din ce am inteles trebuie sa fi membru sau sa ai sustinere ca sa intri acolo...asa ca nu l-am luat in calcul..oricum sunteti nepretuite..va pup si multumesc mult...:gen_17:
Nici gand, cu Laguna... Noi nu am optat pentru Laguna pentru ca ne impuneau numar mare de invitati. La fel a fost problema si la President. Dar sunt niste localuri super O.K., parerea mea.
Bafta in continuare!
:*

andreear
18.04.2007, 18:50:18

Eu stiu sigur ca la Laguna costurile nuntii sunt ff mari, am o prietena care va face nunta acolo in iulie....asa ca, este intr-adevarf dragut acolo dar te poti orienta catre acest restaurant numai daca ai o anumita putere financiara:( . Pupici. Oricum sunt f multe restaurante dragute in Ploiesti asa ca este imposibil sa nu gasiti unul pe gustul vostru. Spor la cautari!

Paideea
19.04.2007, 09:00:35
Eu stiu sigur ca la Laguna costurile nuntii sunt ff mari, am o prietena care va face nunta acolo in iulie....asa ca, este intr-adevarf dragut acolo dar te poti orienta catre acest restaurant numai daca ai o anumita putere financiara:( . Pupici. Oricum sunt f multe restaurante dragute in Ploiesti asa ca este imposibil sa nu gasiti unul pe gustul vostru. Spor la cautari!
Asta cu costurile e reala! :( Din pacate te pun sa cumperi suc de la ei, la sticla de 250 g., cu 2,5 poate chiar 3 RON sticla. E furt pe fata. Va puteti inchipui cam cat de mult pot exagera la final... Sa nu aveti vreun shoc dimineatza, cand trebuie sa achitati nota. $-) Bine, mie una mi se pare shi cam "fitzos" patronul... Parerea mea, desigur. o:-) O fi si faptul ca vulpea cand nu ajunge la struguri , zice ca sunt acri. Desi clubul e deosebit, asta e adevarat. :*

andreear
19.04.2007, 19:10:20
Asta cu costurile e reala! :( Din pacate te pun sa cumperi suc de la ei, la sticla de 250 g., cu 2,5 poate chiar 3 RON sticla. E furt pe fata. Va puteti inchipui cam cat de mult pot exagera la final... Sa nu aveti vreun shoc dimineatza, cand trebuie sa achitati nota. $-) Bine, mie una mi se pare shi cam "fitzos" patronul... Parerea mea, desigur. o:-) O fi si faptul ca vulpea cand nu ajunge la struguri , zice ca sunt acri. Desi clubul e deosebit, asta e adevarat. :*

Sunt total de acord cu tine!!!!;))

cookyy
20.04.2007, 13:38:39
mai si noi stiam ca laguna e...piperat asa ca..oricum nu ne gandeam:wacko: ..doar ca am fost acolo pentru o aniversare odata si ne-a oarecum placut dar...prea..pretentios :dn ...iar noi suntem niste oameni..normali...:gen_12: si sunt sigura ca o sa gasim ceva frumos ...va pup!!

maxine
23.04.2007, 16:03:55
Fetelor, pe voi cat va costa meniul la restaurant? Si ce cuprinde?

Paideea
24.04.2007, 08:50:13
Ce parere aveti? Stie cineva ceva despre acest restaurant? Au deja agenda plina?
M-ar interesa, din exterior pare dragutz... Dar nu stiu nimic despre el, fiind si nou-noutz. Decoruri, preturi? Anyone?

madalinahonciuc
25.04.2007, 00:19:16
Se mananca super bine, portiile sunt mari si mancarea foarte gustoasa, la aceleasi preturi ca celelalte meniuri de la restaurantele din Ploiesti, adica undeva pe la 1.200.000 lei vechi; sala este mare, incapatoare, singurul dezavantaj este ca sunt stalpii de sustinere pe mijlocul salii si la hore te invarti pe langa ei; restaurantul este relativ nou (anul trecut parca i-au dat drumul) si ca avantaj, daca ai rude de la departare, le poti caza la hotelul care este deasupra restaurantului. Sper ca ti-am fost de folos...

Paideea
25.04.2007, 09:49:31
Se mananca super bine, portiile sunt mari si mancarea foarte gustoasa, la aceleasi preturi ca celelalte meniuri de la restaurantele din Ploiesti, adica undeva pe la 1.200.000 lei vechi; sala este mare, incapatoare, singurul dezavantaj este ca sunt stalpii de sustinere pe mijlocul salii si la hore te invarti pe langa ei; restaurantul este relativ nou (anul trecut parca i-au dat drumul) si ca avantaj, daca ai rude de la departare, le poti caza la hotelul care este deasupra restaurantului. Sper ca ti-am fost de folos...
Multumesc frumos pentru raspuns! :* Chestia cu stalpii speram sa lipseasca, pentru ca si Regina Noptii 1 e frumos, dar are arcadele acelea ciudate... O sa ma duc sa ma conving... impreuna cu al meu consort, desigur.
Thx! ;;)

alinutzapisicutza
25.04.2007, 15:50:48

Parerea mea este ca trebuie sa fie diplomata in discutia cu seful de sala, cat mai draguta, insa foarte clara, sa lamureasca lucrurile de la inceput, sa foloseasca un ton prietenos, fara aroganta sau tupeu. Pentru ca doar asa discutia va fi una cat se poate de normala si nu va avea un caracter ofensator sau jignitor pentru vreuna din parti. Totul pleaca de la prima impresie pe care si-o face fiecare dintre parti.

Danutza2007
30.04.2007, 15:44:16
Buna. Ideea acestui forum mi se pare excelenta. Mie mi-a pomenit o prietena de acest site si am intrat din curiozitate sa vad despre ce e vb. Mi se pare excelent.

Nunta mea o sa fie la nul dar tot la Central ne-am hotarat (la clasic pt ca avem in jur de 100 de persoane). Din cate am vazut pe forum am vazut ca sunt multe pareri nu foarte bune legate de acest restaurant. eu si logodnicul meu am fost singuri cand am discutat cu seful de restaurant si din experienta l-am catalogat genul "comunist". Asta e partea nashpa, in sensul ca trebuie avuta mare grija la partea cu servirea si cu "ciupitul" din portii. Partea buna a acestui gen de om cred ca e maleabilitatea. Daca il faci sa creada ca iese in castig poti sa-l pacalesti si sa iasa lucrurile asa cum vrei tu.

Se pare ca am avut dreptate pt ca zilele astea am vb cu cineva care-l cunoaste si mi-a confirmat parerea. Mai mult, m-a sfatuit ca la gustare sa pun mai multe sortimente in cantitati mai mici decat mai putine si mai mari, asta ca nu poata sa rupa din portie(se pare ca au un obicei).

Sper sa-ti foloseasca parerea mea.

Danutza2007
30.04.2007, 15:53:56
Si noi am fost acolo tot in ideea ca e dragutz pe afara. Dar inauntru nu mi-a placut deloc. E tot albastru si cu perdele maron lucioase. mi-a dat senzatia de tiganesc.Si apoi sunt destul de pretentiosi.
Si sunt full pe anul asta si acolo si la primul.

Paideea
30.04.2007, 17:07:46
Si noi am fost acolo tot in ideea ca e dragutz pe afara. Dar inauntru nu mi-a placut deloc. E tot albastru si cu perdele maron lucioase. mi-a dat senzatia de tiganesc.Si apoi sunt destul de pretentiosi.
Si sunt full pe anul asta si acolo si la primul.
Multumesc pentru informatii, intre timp am vorbit cu cineva sa ne decoreze localul actual, si nu mai suntem in cautare. Orice local, pana la urma, cu un efort mai mare sau mai mic, poate arata super. Si pana la urma, nu localul, ci atmosfera din local fac nunta reusita, nu? ;-) O nunta minuntata sa aveti!!!!

CONT-INCHIS-024
30.04.2007, 20:55:21
multumesc mult danuta 2007
eu am nunta aproximativ peste o luna.Si sper sa iasa bine.DAca mai ai sfaturi te rog sa mi le dai si mie.e bine sa ne mai zici daca mai stii ceva.asa poate eliminam :">:D< mafia"

alinutzapisicutza
01.05.2007, 22:03:52
Buna. Ideea acestui forum mi se pare excelenta. Mie mi-a pomenit o prietena de acest site si am intrat din curiozitate sa vad despre ce e vb. Mi se pare excelent.

Nunta mea o sa fie la nul dar tot la Central ne-am hotarat (la clasic pt ca avem in jur de 100 de persoane). Din cate am vazut pe forum am vazut ca sunt multe pareri nu foarte bune legate de acest restaurant. eu si logodnicul meu am fost singuri cand am discutat cu seful de restaurant si din experienta l-am catalogat genul "comunist". Asta e partea nashpa, in sensul ca trebuie avuta mare grija la partea cu servirea si cu "ciupitul" din portii. Partea buna a acestui gen de om cred ca e maleabilitatea. Daca il faci sa creada ca iese in castig poti sa-l pacalesti si sa iasa lucrurile asa cum vrei tu.

Se pare ca am avut dreptate pt ca zilele astea am vb cu cineva care-l cunoaste si mi-a confirmat parerea. Mai mult, m-a sfatuit ca la gustare sa pun mai multe sortimente in cantitati mai mici decat mai putine si mai mari, asta ca nu poata sa rupa din portie(se pare ca au un obicei).

Sper sa-ti foloseasca parerea mea.

Bine-ai venit printre noi, Dana. >:D< Nu-i asa ca-i grozav forumul asta?
Imi pare bine ca si tu esti alaturi de noi, cele care facem nuntile la Central. Poate vom reusi sa facem o imagine frumoasa despre restaurantul Central, fie ca este vorba de sala de sus sau cea de jos.
Sunt de acord cu tine. Intr-adevar, conteaza mult sa fii amabil si sa rezolvi problemele cu calm. Sper sa nu fie probleme pentru niciuna dintre noi si poate asa vom putea povesti numai lucruri bune miresicilor ce vor urma si care vor alege salile hotelului Central.
In rest, multa bafta la pregatiri si tinem legatura. ;-)

cookyy
02.05.2007, 00:11:31
monicela am vazut ca faci nunta la bulevard-pot sa te rog sa imi spui si mie la cat te duce meniul si cam ce cuprinde?:*
de altfel v-as ruga pe toate care faceti in ploiesti sa ma ajutati si pe mine la capitolul asta ca sa pot sa imi fac o idee..va roggg ^:)^ :gen_17:

NMM
02.05.2007, 07:32:59
Buna fetelor.
Am o mare problema.La anul am cununia religioasa(cununia civila am avut-o pe 21.04.2007) si cam trebuie sa incep alergatura pentru rezervarea localului.As avea nevoie de sfaturile voastre in privinta locatiilor(capacitate persoane, meniu,pret, daca se poate aduce bautura si sucurile, etc).Astept raspunsurile voastre.
Pe curind.

Danutza2007
02.05.2007, 09:30:24
Bine-ai venit printre noi, Dana. >:D< Nu-i asa ca-i grozav forumul asta?
Imi pare bine ca si tu esti alaturi de noi, cele care facem nuntile la Central. Poate vom reusi sa facem o imagine frumoasa despre restaurantul Central, fie ca este vorba de sala de sus sau cea de jos.
Sunt de acord cu tine. Intr-adevar, conteaza mult sa fii amabil si sa rezolvi problemele cu calm. Sper sa nu fie probleme pentru niciuna dintre noi si poate asa vom putea povesti numai lucruri bune miresicilor ce vor urma si care vor alege salile hotelului Central.
In rest, multa bafta la pregatiri si tinem legatura. ;-)

Buna. Merci de pontul cu site-ul asta.
Sa stii ca am fost ieri pe la restaurant si am aflat o chestie dragutza. Nu e obligatoriu sa iei tortul de la ei. L-am pacalit spunandu-i ca prefer sa mai suplimentez meniul ca oricum iau si alte prajituri si prefer sa fie toate asortate ca design. Deocamdata se pare ca a mers. Incercati si voi, ca nu are sens sa dati 3,8 ron pe 100g cand in oras e 20ron kg.
Pupicei

maxine
02.05.2007, 10:06:12
monicela am vazut ca faci nunta la bulevard-pot sa te rog sa imi spui si mie la cat te duce meniul si cam ce cuprinde?:*
de altfel v-as ruga pe toate care faceti in ploiesti sa ma ajutati si pe mine la capitolul asta ca sa pot sa imi fac o idee..va roggg ^:)^ :gen_17:

Buna, nu mi-am fixat meniul inca, insa seful de sala mi-a spus ca anul trecut a costat intre 110-120 ron si cuprinde 4 feluri de mancare plus tortul pentru 100 de persoane (ce e peste platesti separat) si estimeaza ca pt 2007 sa se mai scumpeasca cu max 10 ron. Eu as vrea sa elimin sarmalele din meniu, deci as ramane cu 3 feluri de mancare, sper sa ies la un pret cat mai bun, asta cred ca depinde f mult si de aperitivul pe care il aleg. A ramas ca stabilim detaliile cu o luna inainte de nunta.

Sunt si eu f curioasa sa aflu cam care sunt preturile la alte restaurante sau poate cineva care a facut nunta la bulevard imi poate da mai multe detalii

cookyy
02.05.2007, 22:57:48
si eu mi-as dori sa scot sarmalele din meniu desi am sa intampin rezistenta mai ales din partea socrilor:spider: dar sper sa o scot la capat..as vrea un aperitiv rece unul cald, peste si fripturica...cred:gen_13: ...oricum e foarte bine meniul tau ca pret ..sincer ma asteptam mai mult ..eu nu am fost la bulevard decat o data cand eram mica si acum am vazut ca s-a renovat-cel putin pe dinafara- asa ca ma asteptam sa ii fi crescut si pretul...aveti acces si in gradinita din spate? aaa..si n-am observat ..bauturile le aduceti voi? oricum e frumos ca e central si cred ca si inauntru e [email protected]};- .. hai te pupik si spor la diversele pregatiri!!:gen_17:

cookyy
02.05.2007, 22:59:08
si daca ajung in weekend in ploiesti pe la restaurante am sa scriu eu cam ce am aflat legat de preturi...

Danutza2007
03.05.2007, 08:40:14
Buna, nu mi-am fixat meniul inca, insa seful de sala mi-a spus ca anul trecut a costat intre 110-120 ron si cuprinde 4 feluri de mancare plus tortul pentru 100 de persoane (ce e peste platesti separat) si estimeaza ca pt 2007 sa se mai scumpeasca cu max 10 ron. Eu as vrea sa elimin sarmalele din meniu, deci as ramane cu 3 feluri de mancare, sper sa ies la un pret cat mai bun, asta cred ca depinde f mult si de aperitivul pe care il aleg. A ramas ca stabilim detaliile cu o luna inainte de nunta.

Sunt si eu f curioasa sa aflu cam care sunt preturile la alte restaurante sau poate cineva care a facut nunta la bulevard imi poate da mai multe detalii

Buna . Eu am fost ieri la Bulevard si am ramas mai mult decat placut impresionata. Meniul pentru anul asta variaza intre 89 lei (3 feluri de mancare, fara sarmale ) si 205 lei, dar asta e mai mult decat de fitze, adica are numai delicatese si specialitati de genul piersica umpluta cu branza si altele din categoria. Dar un meniu normal care pe la alte restaurante e 120-130 la ei e 117. Avans cer 3500-4000 lei, dar cred ca ar accepta si un 3000 daca negociezi putin.
aaaaaa si nu ai voie cu prajituri, altele decat cele facute de ei. Motivul ar fi certificarea calitatii.
Daca a facut cineva nunta acolo, va rog sa-mi spuneti si mie cum e mancarea si servirea.

O zi buna tuturor.

maxine
03.05.2007, 11:50:31
Buna . Eu am fost ieri la Bulevard si am ramas mai mult decat placut impresionata. Meniul pentru anul asta variaza intre 89 lei (3 feluri de mancare, fara sarmale ) si 205 lei, dar asta e mai mult decat de fitze, adica are numai delicatese si specialitati de genul piersica umpluta cu branza si altele din categoria. Dar un meniu normal care pe la alte restaurante e 120-130 la ei e 117. Avans cer 3500-4000 lei, dar cred ca ar accepta si un 3000 daca negociezi putin.
aaaaaa si nu ai voie cu prajituri, altele decat cele facute de ei. Motivul ar fi certificarea calitatii.
Daca a facut cineva nunta acolo, va rog sa-mi spuneti si mie cum e mancarea si servirea.

O zi buna tuturor.

Mie mi s-a cerut avans de 2000 ron si nu mi-au spus nimic de prajituri, doar tortul mi-au spus ca il fac ei, dar nu ma deranjeaza prea tare atata timp cat imi aleg singura tipul si felul in care e decorat. Cu o luna inainte de nunta vreau sa ma duc sa fac o degustare, atunci mi s-a spus sa vin sa vorbesc si cu cofetarul pt tort. Sper sa iasa bine si sa am un pret bun la meniu, am un pic de emotii in privinta asta

maxine
03.05.2007, 12:01:08
Buna fetelor.
Am o mare problema.La anul am cununia religioasa(cununia civila am avut-o pe 21.04.2007) si cam trebuie sa incep alergatura pentru rezervarea localului.As avea nevoie de sfaturile voastre in privinta locatiilor(capacitate persoane, meniu,pret, daca se poate aduce bautura si sucurile, etc).Astept raspunsurile voastre.
Pe curind.

Buna. Casa de piatra! Vezi ca e deja deschis subiect despre restaurante, de asemenea poti sa mai aflii cate ceva si de aici http://www.miresici.ro/showthread.php?t=554

Danutza2007
04.05.2007, 07:43:12
Mie mi s-a cerut avans de 2000 ron si nu mi-au spus nimic de prajituri, doar tortul mi-au spus ca il fac ei, dar nu ma deranjeaza prea tare atata timp cat imi aleg singura tipul si felul in care e decorat. Cu o luna inainte de nunta vreau sa ma duc sa fac o degustare, atunci mi s-a spus sa vin sa vorbesc si cu cofetarul pt tort. Sper sa iasa bine si sa am un pret bun la meniu, am un pic de emotii in privinta asta

Buna. Am inteleles de la ei ca tipul de tort e diplomat cu fructe. Ei au facute cateva tipuri de meniu ca si model pe care au zis ca le poti combina intre ele. Ideea e ca meniurile deja facute mi s-au parut destul de bine structurate si preturile sunt foarte rezonabile comparativ cu altele. Aseara am iesit cu niste prieteni care au facut nunta la Bulevard anul trecut si mi-au zis ca ei au dus si pestele-avantaj ei ca au cunoscut pe cineva acolo. Asa ca "scormoneste " bine printre cunostinte si vezi daca te poate ajuta cineva. Poti scoate meniul pe la un milion in conditiile astea.

pupicei si spor la pregatiri.

maxine
04.05.2007, 13:09:22
Buna. Am inteleles de la ei ca tipul de tort e diplomat cu fructe. Ei au facute cateva tipuri de meniu ca si model pe care au zis ca le poti combina intre ele. Ideea e ca meniurile deja facute mi s-au parut destul de bine structurate si preturile sunt foarte rezonabile comparativ cu altele. Aseara am iesit cu niste prieteni care au facut nunta la Bulevard anul trecut si mi-au zis ca ei au dus si pestele-avantaj ei ca au cunoscut pe cineva acolo. Asa ca "scormoneste " bine printre cunostinte si vezi daca te poate ajuta cineva. Poti scoate meniul pe la un milion in conditiile astea.

pupicei si spor la pregatiri.

Merci mult!!! >:D< Ar fi super daca as putea aduce pestele, s-ar putea sa gasesc ajutor printre cunostinte. Si mie mi se pare ca au conditii destul de bune pt nunta, de exemplu nu mi-au impus cafeaua lor (care daca te duci s-o bei la ei costa 7 lei). Sper sa iasa bine, te tin la curent ^:)^

Danutza2007
06.05.2007, 17:42:46
Merci mult!!! >:D< Ar fi super daca as putea aduce pestele, s-ar putea sa gasesc ajutor printre cunostinte. Si mie mi se pare ca au conditii destul de bune pt nunta, de exemplu nu mi-au impus cafeaua lor (care daca te duci s-o bei la ei costa 7 lei). Sper sa iasa bine, te tin la curent ^:)^

Buna fetelor.
Deci este oficial: pe 14 iunie 2008 imi pun pirostriile. Am rezervat restaurantul Bulevard si sper ca totul sa fie super si sa nu am pb cu ei.

Monicela, cand am fost de am facut rezervrea la restaurant am vb si de cafea, iar replica lor a fost urmatoarea:"negociem, poate una o sa o aduceti dvs, dar trebuie sa vanda si barul ceva". Asa ca mare grija la asta. Si tu stiai ceva de un comision la sf ? mi-au pomenit de asa ceva.

Oricum oriunde as fi luat tot trebuia sa aiba ei ceva "ciudat".

Pupicei si spor la pregatiri tuturor @};-

maxine
10.05.2007, 15:55:45
Buna fetelor.
Deci este oficial: pe 14 iunie 2008 imi pun pirostriile. Am rezervat restaurantul Bulevard si sper ca totul sa fie super si sa nu am pb cu ei.

Monicela, cand am fost de am facut rezervrea la restaurant am vb si de cafea, iar replica lor a fost urmatoarea:"negociem, poate una o sa o aduceti dvs, dar trebuie sa vanda si barul ceva". Asa ca mare grija la asta. Si tu stiai ceva de un comision la sf ? mi-au pomenit de asa ceva.

Felicitari!!!!!!!
Hmmm, nu vreau sa iau cafea de la ei pentru ca e prea scumpa. Cat despre comision nu s-a pus problema, dar poate e vorba de bacsisul ospatarilor care oricum trebuie sa-l dai

andreear
10.05.2007, 22:35:17
Buna fetelor.

Felicitari!Sa fie intr-un ceas bun!

Annemary
12.05.2007, 17:15:53
Buna. Casa de piatra! Vezi ca e deja deschis subiect despre restaurante, de asemenea poti sa mai aflii cate ceva si de aici http://www.miresici.ro/showthread.php?t=554
eu te-as sfatui Regina noptii
e un local foarte aerisit
unora nu le place ca este lung si are stalpi de rezistenta, dar eu iti spun ca este suficient loc de dans si la 200 de invitati
indiferent cat se fumeaza in interior si cata lume este................nu mori de cald inauntru
plus ca nu ti se ia nimic pt inchiriatul salii

si Primavera este aerisit, dar depinde de nr de persoane
te sfatuiesc sa nu alegi Central sau Prahova...............sunt mari hotomani.............iti iau o gramada de bani la inchiriatul salii
cauta din timp...........ca sa nu ai surpriza ca trebuie sa iei ce a mai ramas
eu am nunta anul acesta pe 25 august la Regina noptii si mi-am facut rezervarea de anul martie 2006
unii au spus ca sunt nebuna ca m-am dus asa devreme, dar patronul m-a felicitat...............daca ma duceam mai tarziu nu mai gaseam data aceea libera
ca si formatie te sfatuiesc sa ii asculti pe cei de la Central (localul de la parter) ................Gica Dragomir (canta super)
bafta la pregatiri

M_Alexa
14.05.2007, 11:56:54
Salutare!
Eu am nunta la Restaurantul Turist, Hotel Prahova. Viitorul meu sot a cunoscut pe cineva acolo, a mai fost si la nunti acolo si de aceea l-a preferat. Eu am incredere totala in alegerea lui dar as vrea sa stiu si parerea cuiva care a avut nunta acolo. Ce ziceti de local? De meniu? La cat a ajuns la voi (la valoare ma refer!)? Ce conditii v-au impus?

NMM
14.05.2007, 15:04:52
Multumesc pentru raspunsuri.
Pe curind.

andreear
15.05.2007, 18:12:05
Salutare!
Eu am nunta la Restaurantul Turist, Hotel Prahova. Viitorul meu sot a cunoscut pe cineva acolo, a mai fost si la nunti acolo si de aceea l-a preferat. Eu am incredere totala in alegerea lui dar as vrea sa stiu si parerea cuiva care a avut nunta acolo. Ce ziceti de local? De meniu? La cat a ajuns la voi (la valoare ma refer!)? Ce conditii v-au impus?

Am auzit ca cei de acolo organizeaza nuntii ff frumoasa asa ca...succes!

Danutza2007
16.05.2007, 10:08:04
Felicitari!Sa fie intr-un ceas bun!
Multumesc fetelor, dar s-a schimbat schimbarea.pe 14 iunie la anul e ajunul Rusaliilor si nu se pot face nunti:((
prima data am vrut pe 21 iunie, ne-a zis un calugar ca nu se poate, dar ca se poate pe 14, motiv pt care am rezervat si restaurantul; la cateva zile dupa aceea am aflat de Rusalii si ca nu se fac nunti in ajunul acestora, dar ca se fac pe 21......... ce sa va zic a fost tot un circ; si toate astea pt ca iunie e luna in care ne-am cunoscut noi si tineam sa facem si nunta.
Asa ca pana la urma, ca sa nu mai fie nici o pb am pus-o pe 5 iulie si gata. Noroc ca ne-am sesizat rpd si am gasit liber la restaurant, ca altfel cine stie ce incurcatura mai faceam.
Asa ca acum stau mai linistita pana la anul si" fur" idei de la voi cu ce ar trebui sa mai fac.

Pupicei multi si spor la pregatiri celor care mai au putin!>:D<

VERA
16.05.2007, 13:22:26
Salutare!

Buna Alexa si eu tot acolo o sa am nunta si am auzit numai de bine >:D< .Chiar am vb cu o miresica de pe forum care a avut nunta acolo si zicea ca totul a fost impecabil, mai ales servirea...aa....sigurul lucru care nu ia placut a zis ca au fost caunele care nu sunt intr-o stare prea buna...dar cine stie pana cannd avem noi nunta poate le schimba..:-p

copilu
26.05.2007, 21:40:28
A mers sau a facut cineva nunta la Popasul Moraru?Sunt curioasa cum a fost:).. noi avem in iulie nunta acolo si ne-a ales altcineva localul inainte(lipsa de timp) si ma framanta gandul ca nu e spatiu.:-SS

andreear
26.05.2007, 22:04:34
A mers sau a facut cineva nunta la Popasul Moraru?Sunt curioasa cum a fost:).. noi avem in iulie nunta acolo si ne-a ales altcineva localul inainte(lipsa de timp) si ma framanta gandul ca nu e spatiu.:-SS

Trebuie sa iti fac o marturisire, nu stiu unde este Popasul Moraru, da-mi mai multe info si poate aflu ceva de aceasta locatie!

copilu
27.05.2007, 16:36:29
Trebuie sa iti fac o marturisire, nu stiu unde este Popasul Moraru, da-mi mai multe info si poate aflu ceva de aceasta locatie!
e pe traseul lui 2 pe o straduta la dreapta cum intri de pe bulevard.. ihh nu prea stiu exact sa explic ca nu prea cunosc Ploiestiul:">

cookyy
27.05.2007, 23:45:53
hello...tot eu , tot cu intrebari[-o< ...stie cineva pe la cat se invarte un meniu la club Laguna? niste prieteni se vor duce la nunta acolo si ar vrea sa stie pe la cat sa se orienteze.. iar eu..is cam habarnista :gen_12: ...pleaseee!!!:gen_17:

Paideea
28.05.2007, 09:25:05
hello...tot eu , tot cu intrebari[-o< ...stie cineva pe la cat se invarte un meniu la club Laguna? niste prieteni se vor duce la nunta acolo si ar vrea sa stie pe la cat sa se orienteze.. iar eu..is cam habarnista :gen_12: ...pleaseee!!!:gen_17:
In principiu se poate invarti intre 140-170 RON , fara bauturi, evident, bauturile sunt obligatoriu cumparate de la ei (inclusiv sucul), sau cel putin asa mi s-a spus mie cand m-am interesat la ei. Cam scump... sincera sa fiu... :-$

cookyy
29.05.2007, 11:47:14
da...si mie mi se pare un pic cam scump mai ales daca zici ca te obliga sa iei bautura de la ei..ehh!! o sa transmit mai departe..sincer eu le-am zis prima data ca e posibil sa fie pe la 2 mil asa ca..nu m-am inselat prea mult...merci frumos!!!!esti o dragutza!!!>:D<:gen_17:

madalinahonciuc
04.06.2007, 09:24:23
Dragelor, nunta noastra s-a incheiat ; emotiile s-au scurs, putin cate putin' la restaurant a fost totul super, s-au ocupat de toate detaliile, mancarea a fost delicioasa, proaspata, aranajata deosebit; a fost nunta de fite, super nunta! va recomand asadar restaurantul Primavera!<:-P

Paideea
04.06.2007, 13:57:15
Dragelor, nunta noastra s-a incheiat ; emotiile s-au scurs, putin cate putin' la restaurant a fost totul super, s-au ocupat de toate detaliile, mancarea a fost delicioasa, proaspata, aranajata deosebit; a fost nunta de fite, super nunta! va recomand asadar restaurantul Primavera!<:-P

Sunt convinsa! ;;) Poate ma repet, deja, dar vrem pozicile! <:-P

andreear
04.06.2007, 18:05:17

<:-P <:-P Nici nu iti dai seama cat de fericita am fost sa citesc randurile tale, de abia astept si eu nunta ;;) ! Apropos, ati vorbit cu vreo firma pt decorarea salii ?

madalinahonciuc
04.06.2007, 22:50:26
Da, decorarea salii a facut-o o doamna care a pus foarte mult suflet; flori si drapaj pe scari, perdea de lumini, scaune imbracate, etc; abia astept sa va arat fotografiile, of, nu mi le mai da odata!!! :-SS

CONT-INCHIS-024
05.06.2007, 11:36:18
fetelor gata nunta mea s-a incheiat
despre central pot sa va spun ca am o pareare ffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff ffffff proasta
singurul lucru care mi-a placut a fost sala(nu amenajarea)si atat
mancarea nu a fost asa de buna ca la regina noptii unde va indemn sa mergeti .iar foto nu am decat una

cookyy
05.06.2007, 12:25:53
Casa de piatra fetelor si sa va iubiti muult!!!!! si evident va asteptam cu poze!! Noi o sa mergem sambta sa vorbim la restaurante..ne-am hotarat pentru Prahova, Regina Noptii si President..ce ziceti?dintre toate nu am fost decat la Regina noptii la o nunat si ne-a placut..mancare buna, multa, servire buna dar ni s-a recomandat Prahova ca fiind foarte foarte bun...voi ce parere aveti?Ne intereseaza cam pentru 120 persoane dar vrem undeva unde sa fie de 140 ca sa fie spatiu intre mese si pentru dans..dintre cele trei mai stiu ca la prahova au mese rotunde cum ne dorim noi...si-a fcaut cineva nunta la prahova sau ati fost la nunti la prahova?
Va Pup si Felicitari Proaspetelor Doamne!!

maxine
05.06.2007, 12:28:29
Casa de piatra fetelor si sa va iubiti muult!!!!! si evident va asteptam cu poze!! Noi o sa mergem sambta sa vorbim la restaurante..ne-am hotarat pentru Prahova, Regina Noptii si President..ce ziceti?dintre toate nu am fost decat la Regina noptii la o nunat si ne-a placut..mancare buna, multa, servire buna dar ni s-a recomandat Prahova ca fiind foarte foarte bun...voi ce parere aveti?Ne intereseaza cam pentru 120 persoane dar vrem undeva unde sa fie de 140 ca sa fie spatiu intre mese si pentru dans..dintre cele trei mai stiu ca la prahova au mese rotunde cum ne dorim noi...si-a fcaut cineva nunta la prahova sau ati fost la nunti la prahova?

Ai grija la Prahova, pentru 120 de persoane o sa-ti recomande sala Turist si este extrem de mica

Paideea
05.06.2007, 12:46:36
despre central pot sa va spun ca am o pareare ffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff ffffff proasta
mancarea nu a fost asa de buna ca la regina noptii unde va indemn sa mergeti .iar foto nu am decat una
Ce s-a intamplat de esti asa dezamagita? :( Si de ce nu ai decat o singura fotografie?:O

cookyy
05.06.2007, 12:48:19
auuci!! pai e singura sala?nu mai au si mai mari adica de 150?si... acum mi-a picat fisa...daca le zic ca vreau sala de 150 si vin 130 ma pun sa platesc restul de 20 tacamuri?off e mai greu decat credeam#:-S ...merci frumos...;;)

maxine
05.06.2007, 12:52:28
auuci!! pai e singura sala?nu mai au si mai mari adica de 150?si... acum mi-a picat fisa...daca le zic ca vreau sala de 150 si vin 130 ma pun sa platesc restul de 20 tacamuri?off e mai greu decat credeam#:-S ...merci frumos...;;)

Exista si o sala mai mare, salonul Clasic si inca una noua salonul National parca (nu stiu daca e gata inca si nici capacitatea) dar daca le zici ca ai 120 de persoane o sa-ti recomande sala Turist. Nu cunosc detaliile financiare,nu stiu daca iti impun sa platesti pt un anumit numar de invitati

VERA
05.06.2007, 20:11:57

Buna.Eu o sa am nunta la Prahova in sala Turist.Noua ne-a cerut avans 20.000 mil care se scad din suma totala.Ne-a fost recomandata sala asta pt 80-100 pers .Am vazut aranjata sala pt 100 persoane si deja era un pic cam inghesuit la 120 cum zici tu nici nu se pune problema nu ai unde acolo dupa parearea mea.Dar du-te si discuta cu ei si vezi ce-ti zic.>:D<

andreear
06.06.2007, 21:12:14

Eu ti-as recomanda Regina Noptii din cele alese de tine, am fost la o nunta acolo si totul a fost superrrr, mancare buna, servire buna, prezentare buna! Dar de ce nu va orientati catre Primavera, incap acolo pina la 200 persoane? Spor la luat decizii!!!

Danutza2007
11.06.2007, 22:10:12
ce s-a intamplat? si d c nu ai pozici?=((

lupusor
15.06.2007, 13:30:22
buna,

a ascultat cineva formatia de la restaurant bulevard? Cum e? Fac atmosfera?
Ce detalii mai puteti sa-mi spuenti in legatura cu acest restaurant.

maxine
15.06.2007, 14:21:30
buna,

a ascultat cineva formatia de la restaurant bulevard? Cum e? Fac atmosfera?
Ce detalii mai puteti sa-mi spuenti in legatura cu acest restaurant.

Buna, eu voi avea la nunta formatia de la Bulevard. I-am contactat dupa ce am primit referinte foarte bune. Am fost la restaurant si i-am ascultat de 2 ori, evident nu au cantat repertoriul pentru nunta, ci muzica obisnuita de restaurant, dar mi-au placut f mult. Sunt 2 barbati si o femeie, iar la nunti mai au inca o tipa care canta muzica populara. Mi-au cerut 2500 Ron

dana80i
21.06.2007, 12:18:48
Buna tuturor!

Nu am mai scris de mult timp :"> sa imi fie rusine!! Intre timp am primit si inelul de logodna si ne-am anuntat parintii. Problema: nu stiu ce restaurant sa aleg!!!!

Cred ca o sa avem peste 150 de invitati si din cate vad, in Ploiesti sunt cam mici localurile.

Unde anume este Laguna? [am inteles de la voi ca e cam scump, dar m-am gandit sa incerc sa vorbesc cu ei... sa testez]

Si la Bucov este inca un President?? E frumos acolo? E mare sala? [sunt cam rupta de PLoiesti...] Pleeeeease help!:((

Merci mult pentru ajutor!

andreear
21.06.2007, 20:02:07
Felicitari pentru logodna! Laguna este undeva in Mihai Bravu, pina in zona industriala.

maxine
22.06.2007, 11:41:35
Buna tuturor!

Nu am mai scris de mult timp :"> sa imi fie rusine!! Intre timp am primit si inelul de logodna si ne-am anuntat parintii. Problema: nu stiu ce restaurant sa aleg!!!!

Cred ca o sa avem peste 150 de invitati si din cate vad, in Ploiesti sunt cam mici localurile.

Unde anume este Laguna? [am inteles de la voi ca e cam scump, dar m-am gandit sa incerc sa vorbesc cu ei... sa testez]

Si la Bucov este inca un President?? E frumos acolo? E mare sala? [sunt cam rupta de PLoiesti...] Pleeeeease help!:((

Merci mult pentru ajutor!

Buna, eu stiu ca restaurantul de la Club Laguna are o capacitate de 120 de locuri. Se poate extinde pe terasa cu inca aproximativ 100 de locuri. Ia in considerare asta cand faci alegerea

andreear
25.06.2007, 20:15:27
Si eu stiam ca nu au o msala ff incapatoare....

tumpi
26.06.2007, 10:22:15
O sa fiu succinta. E ultima sapt. si stau prost cu timpul.
Am vazut referiri la restaurantul LAguna. Nu vreau sa sperii pe nimeni dar am fost la inceputul lunii la un botez acolo. Sala e frumoasa dar servirea lasa de dorit: noi terminasem fripturile de cateva zeci de minute cand au adus friptura si pentru ceilalti de la masa. Iar daca vroiai ceva de baut trebuia sa te servesti singur de la bar ca ospatarii uitau sa iti aduca comanda. Nu mi-a placut deloc servirea. IMi pare rau locatia arata bine.

getuta
08.07.2007, 17:18:28

salut! eu sunt geta!
am avut nunta la restaurantul "ca la mama" si a fost super. mancarea a fost foarte buna iar servirea la fel. am avut cam 130 de invitati si a iesit totul ok. pana sa ajung aici am incercat in mai multe locuri dar aici mi s-a parut cel mai misto. la laguna sunt preturile cam piperate. aici a fost meniul 11o ron cu 4 feluri de mancare. daca te pot ajuta cu ceva sa-mi scrii.

getuta
08.07.2007, 17:21:18
salut sunt geta. va doresc tuturor sa aveti o nunta ca in vis asa cum am avut eu. astept mesajele voastre=P~

andreear
08.07.2007, 20:28:50
salut sunt geta. va doresc tuturor sa aveti o nunta ca in vis asa cum am avut eu. astept mesajele voastre=P~
Salut,

Am vazut ca ati facut cununia religioasa la biserica sf Vineri, te rog spune-mi si mie cam cat ati platit si cum a fost slujba, cat a durat, cum sunt preotii de acici? Multumesc mult!

Paideea
09.07.2007, 10:40:29
Nu stiu nimic despre restaurantul acesta, unde e amplasat? Si poze nu ne arati? :((

Andreea_2007
09.07.2007, 12:55:47
Buna, eu voi avea la nunta formatia de la Bulevard. I-am contactat dupa ce am primit referinte foarte bune. Am fost la restaurant si i-am ascultat de 2 ori, evident nu au cantat repertoriul pentru nunta, ci muzica obisnuita de restaurant, dar mi-au placut f mult. Sunt 2 barbati si o femeie, iar la nunti mai au inca o tipa care canta muzica populara. Mi-au cerut 2500 Ron
Buna Monicela, si eu tot la Bulevard voi avea nunta in 22 septembrie.
Stii ceva, despre organizarea altei nunti pe terasa restaurantului? Imi fac pb in legatura cu asta pt ca e posibil sa fie coada la toaleta, sa nu primim mancarea la timp etc. Cand am incheiat contractul au spus ca nu mai fac nunti pe terasa, dar am auzit ca totusi au facut...

maxine
09.07.2007, 14:05:13
Buna! Ce bine ca e cineva care are nunta inaintea mea la Bulevard!!!! Eu stiam ca se fac nunti si pe terasa dar nu m-am ingrijorat prea tare pentru ca nu stiu daca se risca cineva sa faca pe terasa pe 29 septembrie. Chiar si pentru 22 mi se pare riscant asa ca eu zic sa nu ne facem griji. Tu cum stai cu pregatirile? Cum o sa aranjezi sala? O sa ai formatia lor sau altceva? Te-ai gandit la meniu? Stiu....prea multe intrebari, dar chiar imi pare bine ca am cu cine sa vorbesc. Pupici, sper sa ne auzim des

Andreea_2007
09.07.2007, 14:38:44
Buna! Ce bine ca e cineva care are nunta inaintea mea la Bulevard!!!! Eu stiam ca se fac nunti si pe terasa dar nu m-am ingrijorat prea tare pentru ca nu stiu daca se risca cineva sa faca pe terasa pe 29 septembrie. Chiar si pentru 22 mi se pare riscant asa ca eu zic sa nu ne facem griji. Tu cum stai cu pregatirile? Cum o sa aranjezi sala? O sa ai formatia lor sau altceva? Te-ai gandit la meniu? Stiu....prea multe intrebari, dar chiar imi pare bine ca am cu cine sa vorbesc. Pupici, sper sa ne auzim des

Pai sunt ok cu preagatirile (cel putin asa cred). Sala nu o decorez decat cu flori (fara huse, fara baloane). Este foarte frumoasa si nu vreau sa o incarc foarte mult pt ca as risca sa iasa kitschoasa. Am vorbit cu formatia lor. I-am asculatat de 2 ori cand am fost acolo si mi s-au parut foarte buni. Sunt convinsa ca sunt profesionisti si petrecerea o sa iasa super. O sa mai pregatesc un CD cu melodii care ne plac foarte tare si pe care nu le pot canta (ex Usher) si il pun in pauze (nu cred ca pot canta 8 ore in continuu). In legatura cu meniul am vazut variantele lor si nu o sa merg nici pe cea mai ieftina, dar nici pe cea mai scumpa. Eu am inteles initial ca aduc eu bautura, cafea, fructe, alune etc si avansul se scade din factura finala. Sper sa nu se schimbe ceva intre timp. Eu as mai fi vrut si o fantana de ciocolata, dar mi-a cerut o agentie din Ploiesti 300 Euro si mi- s-a parut enorm in conditiile in care o fantana este la Metro 1,5 mil si pot s-o pun pe mama sa incerce sa faca ciocolata pana ii iese. Daca stii pe cineva care se ocupa de asta la un pret normal astept un contact.
M-am programat sambata la Atticia pt coafat si machiaj (s-ar putea sa fie cosmeticiana in concediu - sper sa nu) preturile sunt mici, dar sper sa iasa fiu multumita.
Cam asta e...

maxine
09.07.2007, 15:07:38
Pai sunt ok cu preagatirile (cel putin asa cred). Sala nu o decorez decat cu flori (fara huse, fara baloane). Este foarte frumoasa si nu vreau sa o incarc foarte mult pt ca as risca sa iasa kitschoasa. Am vorbit cu formatia lor. I-am asculatat de 2 ori cand am fost acolo si mi s-au parut foarte buni. Sunt convinsa ca sunt profesionisti si petrecerea o sa iasa super. O sa mai pregatesc un CD cu melodii care ne plac foarte tare si pe care nu le pot canta (ex Usher) si il pun in pauze (nu cred ca pot canta 8 ore in continuu). In legatura cu meniul am vazut variantele lor si nu o sa merg nici pe cea mai ieftina, dar nici pe cea mai scumpa. Eu am inteles initial ca aduc eu bautura, cafea, fructe, alune etc si avansul se scade din factura finala. Sper sa nu se schimbe ceva intre timp. Eu as mai fi vrut si o fantana de ciocolata, dar mi-a cerut o agentie din Ploiesti 300 Euro si mi- s-a parut enorm in conditiile in care o fantana este la Metro 1,5 mil si pot s-o pun pe mama sa incerce sa faca ciocolata pana ii iese. Daca stii pe cineva care se ocupa de asta la un pret normal astept un contact.
M-am programat sambata la Atticia pt coafat si machiaj (s-ar putea sa fie cosmeticiana in concediu - sper sa nu) preturile sunt mici, dar sper sa iasa fiu multumita.
Cam asta e...

Eu o sa am si huse in afara de flori, dar atat, din acelasi motiv ca si tine.Mi se pare prea frumoasa sala ca sa o stric cu baloane sau prea multe decoratiuni. Cat despre muzica, toata lumea mi-a laudat formatia asa ca sunt convinsa ca o sa iasa bine. Sigur fac pauze asa ca o sa poti sa pui si muzica ta, si eu am niste melodii pe care tin sa le ascult neaparat si o sa ma prezint cu CD-ul. Eu am renuntat la fantana de ciocolata cand am vazut preturile, din pacate nu pot sa te ajut cu info, mi-ar fi placut dar nu cred ca merita sa dau atatia bani. Nu cunosc salonul asta, Atticia, de fapt nu prea cunosc nici un salon in Ploiesti, in afara de Bluette pe care tot il lauda prietenele mele. Sa-mi zici cum a fost. Eu deocamdata ma ocup cu tratamentele corporale, mai am de slabit un pic, si daca se poate as vrea sa scap si de celulita, ca vine concediul acum si nu vreau s-o iau si pe ea la mare :)
Si de abia astept sa-mi iau rochita, luna asta, deja nu mai am rabdare mai ales ca stau in dubiu intre 2 modele

Andreea_2007
09.07.2007, 15:51:59
Eu o sa am si huse in afara de flori, dar atat, din acelasi motiv ca si tine.Mi se pare prea frumoasa sala ca sa o stric cu baloane sau prea multe decoratiuni. Cat despre muzica, toata lumea mi-a laudat formatia asa ca sunt convinsa ca o sa iasa bine. Sigur fac pauze asa ca o sa poti sa pui si muzica ta, si eu am niste melodii pe care tin sa le ascult neaparat si o sa ma prezint cu CD-ul. Eu am renuntat la fantana de ciocolata cand am vazut preturile, din pacate nu pot sa te ajut cu info, mi-ar fi placut dar nu cred ca merita sa dau atatia bani. Nu cunosc salonul asta, Atticia, de fapt nu prea cunosc nici un salon in Ploiesti, in afara de Bluette pe care tot il lauda prietenele mele. Sa-mi zici cum a fost. Eu deocamdata ma ocup cu tratamentele corporale, mai am de slabit un pic, si daca se poate as vrea sa scap si de celulita, ca vine concediul acum si nu vreau s-o iau si pe ea la mare :)
Si de abia astept sa-mi iau rochita, luna asta, deja nu mai am rabdare mai ales ca stau in dubiu intre 2 modele

Pai nici eu nu vreau sa dau 300 Euro, dar am colege de servici care au avut nunta in Bucuresti si au avut fantana de ciocolata cu 100 Euro + au cumparat fructele. Pana la 300 Euro e cale lunga... Nu inteleg de ce in Ploiesti e mai scump....
Eu am aflat de salon de aici. Vreau sa incerc cateva ca sa ma hotarasc. Nu vreau sa intru in crize in august ca n-am gasit nici o coafeza k lumea.
O sa-ti trimit si un mesaj privat sa te intreb mai multe...

maxine
09.07.2007, 16:12:57
Pai nici eu nu vreau sa dau 300 Euro, dar am colege de servici care au avut nunta in Bucuresti si au avut fantana de ciocolata cu 100 Euro + au cumparat fructele. Pana la 300 Euro e cale lunga... Nu inteleg de ce in Ploiesti e mai scump....
Eu am aflat de salon de aici. Vreau sa incerc cateva ca sa ma hotarasc. Nu vreau sa intru in crize in august ca n-am gasit nici o coafeza k lumea.
O sa-ti trimit si un mesaj privat sa te intreb mai multe...

Stiu, eu cand m-am interesat pe la sf anului trecut in Bucuresti mi s-a spus 150 euro cu fructe cu tot, dar se pare ca in Ploiesti sunt alte preturi, iar daca o aduci de la Bucuresti iti cer prea mult pentru transport

lupusor
10.07.2007, 08:58:10
ce bine monicela ca am mai gasit inca o miresica care are la Bulevard ;-) ... nici eu nu o sa incarc sala, imi place foarte mult asa cum arata...o sa fac doar niste aranjamente florale..cat despre formatie ma bucur sa aud numai lucruri bune...eu nu i-am ascultat deloc....imi dau seama ca sunt profesionisti...dar stiti cum e ..iti faci griji din orice..asta e

lupusor
10.07.2007, 09:05:08
monicela, eu am fost anul trecut la o nunta la Bulevard pe terasa si era si in restaurant nunta...sa stii ca nu au fost probleme cu servirea...a fost ok.
eu cand am fost sa vb cu ei sa ne alegem data, ne-au spus si posibilitatea de a face pe terasa....mai aveau liber cateva sambete ...deci cred ca mai organizeaza si pe terasa.

Andreea_2007
10.07.2007, 09:48:42
monicela, eu am fost anul trecut la o nunta la Bulevard pe terasa si era si in restaurant nunta...sa stii ca nu au fost probleme cu servirea...a fost ok.
eu cand am fost sa vb cu ei sa ne alegem data, ne-au spus si posibilitatea de a face pe terasa....mai aveau liber cateva sambete ...deci cred ca mai organizeaza si pe terasa.

Buna, da-mi mai multe detalii. Pt ce date ti-a propus terasa? Eu totusi sper ca in 22 sept sa nu fie nunta si pe terasa...
Nu se auzea muzica dintr-o parte in alta?
Pupici,

Danutza2007
10.07.2007, 10:25:52
Buna, da-mi mai multe detalii. Pt ce date ti-a propus terasa? Eu totusi sper ca in 22 sept sa nu fie nunta si pe terasa...
Nu se auzea muzica dintr-o parte in alta?
Pupici,
buna fetelor. ma bag si eu in discutie ca de.. tot la bulevard, desi la anul - norocul meu.
Ideea cu terasa e urmatoarea: din cate am inteles noi de la ei nuntile la terasa sunt mai mult de zi. noua ne propusesera tot terasa mai ales ca facem in iulie, dar ne-au spus ca nunta poate sa tina maxim pana la ora 12 noaptea din pricina vecinilor care ar fi deranjati de muzica si atmosfera de petrecere (lucru normal de altfel). Asa ca nu e cazul sa va faceti griji in privintza asta pentru ca pana se incinge atmosfera in restaurant ceilalti au plecat deja.
pupicei>:D<

Andreea_2007
10.07.2007, 10:59:04
Haricila, si tie tot asa ti-au propus pana la 12 noaptea?
Eu am scris pe invitatie de ora 20.00 asa ca pana la ora 24 nu mai e mare lucru...

maxine
10.07.2007, 12:22:05

Cum ti s-a parut mancarea lor? Dar tortul? Mai ales la tort am emotii...sper sa fie ok

maxine
10.07.2007, 12:25:25
Nu cred ca trebuie sa ne facem griji ca va fi nunta pe terasa. Eu una nu m-as risca sa fac pe terasa la sfarsitul lui septembrie, la tine Hariclia cred ca nici nu se pune problema, in octombrie e deja frig. Si pana la urma si daca va mai fi o nunta pe terasa, macar am aflat ca nu tine mult

maxine
10.07.2007, 12:48:57
Fetelor, am si eu o dilema. Trebuie sa cumparam noi servetelele la restaurant? Si daca da, aveti idee daca se gasesc servetele aurii?

Andreea_2007
10.07.2007, 13:32:28
Din cate imi aduc eu aminte la Bulevard aveau servete din material. In aceste conditii nu cred ca mai trebuie sa cumperi si servete din hartie.
Eu as vrea sa leg servetele cu acelasi snurulet pe care o sa-l am si la marturii. O sa-i rog pe cei de la restaurant...Poate ma ajuta...
Crezi ca e necesar sa punem pe masa si servete din hartie pt cei care doresc?

maxine
10.07.2007, 15:29:55
Din cate imi aduc eu aminte la Bulevard aveau servete din material. In aceste conditii nu cred ca mai trebuie sa cumperi si servete din hartie.
Eu as vrea sa leg servetele cu acelasi snurulet pe care o sa-l am si la marturii. O sa-i rog pe cei de la restaurant...Poate ma ajuta...
Crezi ca e necesar sa punem pe masa si servete din hartie pt cei care doresc?

Pai cred ca nu mai trebuie.....doar daca vrem servetele personalizate. Eu nu cred ca mai fac totusi, m-am gandit, dar nu stiu daca are vreun rost

maxine
10.07.2007, 16:23:15
Yupiiiiii! In sfarsit am dat comanda de invitatii!!!!!!! Le primesc pe 23, de abia astept

Danutza2007
11.07.2007, 13:50:52
Pai cred ca nu mai trebuie.....doar daca vrem servetele personalizate. Eu nu cred ca mai fac totusi, m-am gandit, dar nu stiu daca are vreun rost
cea mai buna idee e sa-ti faci propriile servetele. am un coleg de servici care a fost sambata (07.07) la o nunta la bulevard si mi-a zis ca, in afara de servetele, mai aveau puse pe farfurii servetele acelea de material care erau un roz ff spalacit, zice el ca dadeau o nota destul de proasta.

Andreea_2007
11.07.2007, 16:35:18
cea mai buna idee e sa-ti faci propriile servetele. am un coleg de servici care a fost sambata (07.07) la o nunta la bulevard si mi-a zis ca, in afara de servetele, mai aveau puse pe farfurii servetele acelea de material care erau un roz ff spalacit, zice el ca dadeau o nota destul de proasta.

nu-mi aduc aminte nimic de servetele roz. eu tin minte ca erau albe si aratau ok...o sa discut si aspectul acesta cand o sa stabilim meniul. multumesc pt atentionare!!!
te rog intreba-l pe colegul de servici si despre alte aspecte : servire, mancare, orchestra. as vrea sa stiu ce mai trebuie stabilit cu ei sa fie totul ok. multumesc !!!!!

maxine
11.07.2007, 16:35:55

Offfff, pai in cazul asta trebuie neaparat sa aduc eu servetelele, mai ales ca rozul n-are nici o treaba cu nunta mea

maxine
11.07.2007, 16:38:41
nu-mi aduc aminte nimic de servetele roz. eu tin minte ca erau albe si aratau ok...o sa discut si aspectul acesta cand o sa stabilim meniul. multumesc pt atentionare!!!
te rog intreba-l pe colegul de servici si despre alte aspecte : servire, mancare, orchestra. as vrea sa stiu ce mai trebuie stabilit cu ei sa fie totul ok. multumesc !!!!!

Daaaa, te rugam, da-ne mai multe detalii [-o< ^:)^

lupusor
11.07.2007, 16:41:48
monicela, meniul a fost foarte bun...si tortul a fost bun. totusi nu cred ca o sa se mai organizeze nunta pe terasa...cel putin eu una nu cred ca este o alegere buna..nici cand ai tu pe 29.09. ....ca totusi o sa se mai schimbe vremea...e sfarsit de septembrie....la mine in nici un caz....oricum mie chiar imi place asa mai racoare....si oricum in restaurant o sa fie bine

lupusor
11.07.2007, 16:43:27
ca mi-am adus aminte de servetele...tot la bulevard dar pe terasa aveau prosopele albe si ei si-au facut servetele personalizate

maxine
16.07.2007, 15:32:29
Pentru fetele de la Bulevard!!!! :)
Sambata verisoara mea a fost la o nunta la Bulevard, pe terasa ( se pare ca nu e adevarat ca nuntile de pe terasa dureaza doar pana la 12-1). Din pacate mirii nu au avut formatia de la restaurant asa ca nu mi-a putut da info despre asta. Dar mi-a sugerat sa fiu fff atenta la alegerea aperitivului pentru ca felurile acelea sofisticate si scumpe pe care le-ati vazut in meniu nu au fost prea bune !!!!! De asemenea, mi-a spus ca pestele nu a fost prea grozav, dar asta depinde si de felul in care e preparat, eu as prefera peste pane nu la cuptor, asa cred eu ca nu are cum sa dea gres. Sarmalele si friptura a zis ca au fost f bune. Mancarea s-a servit f tarziu, friptura a venit pe la ora 3, si din pacate nu a mai stat si la tort :( care ma interesa cel mai mult

andreear
16.07.2007, 16:40:03
Sambata verisoara mea a fost la o nunta la Bulevard, pe terasa ( se pare ca nu e adevarat ca nuntile de pe terasa dureaza doar pana la 12-1). Din pacate mirii nu au avut formatia de la restaurant asa ca nu mi-a putut da info despre asta. Dar mi-a sugerat sa fiu fff atenta la alegerea aperitivului pentru ca felurile acelea sofisticate si scumpe pe care le-ati vazut in meniu nu au fost prea bune !!!!! De asemenea, mi-a spus ca pestele nu a fost prea grozav, dar asta depinde si de felul in care e preparat, eu as prefera peste pane nu la cuptor, asa cred eu ca nu are cum sa dea gres. Sarmalele si friptura a zis ca au fost f bune. Mancarea s-a servit f tarziu, friptura a venit pe la ora 3, si din pacate nu a mai stat si la tort :( care ma interesa cel mai mult

Dar la cat a inceput nunta??? Mi se pare ca "s-au intins" prea mult...

Danutza2007
17.07.2007, 10:03:41

pai eu am fost la nunti care au tinut pana la 6 dimineatza. si ma gandeam ca tortul sa se serveasca pe la 4. e tarziu?

Danutza2007
17.07.2007, 10:05:08

si cum a fost cu 2 nunti in paralel? nu s-a auzit muzica dintr-o parte in cealalta?

Paideea
17.07.2007, 10:10:48
si cum a fost cu 2 nunti in paralel? nu s-a auzit muzica dintr-o parte in cealalta?
Am fost la Bulevard la o nunta, in restaurant, in timp ce dincolo , pe terasa era alta nunta. Nu mi-am dat seama de asta decat cand am iesit la "little lady's room", si invitatele care mai erau in toaleta se mirau si ele de unde aparusem si eu, ca ele credeau ca doar pe terasa este nunta. Deci , nici o grija, slabe shanse sa deranjeze zgomotul de pe terasa, sau cel de dinauntru, indiferent unde alegeti sa faceti nunta.
Bulevardul mi se pare o locatie foarte selecta, dar impune un numar minim de invitati, pe care eu nu l-am avut. Iar felurile de mancare cu nume sofisticate, intr-adevar, sunt mai mult decat ciudate, nu au un gust tocmai grozav, si nu spun asta din lipsa de experienta gastronomica, sincer. Mai bine va axati pe preparate clasice, decat sa aveti surprize. Mie, de exemplu, cand am fost la nunta acolo, mi s-a facut rau de la o clatita cu nu-stiu-ce in ea, si daca nu as fi fost dotata cu ceva anti-emetic, nu stiu daca as fi putut evita un eveniment neplacut. In rest, nunta aceea mi s-a parut superba, localul garanteaza reusita, parerea mea.

maxine
17.07.2007, 11:31:40

Nunta a inceput la 8

maxine
17.07.2007, 11:38:01
pai eu am fost la nunti care au tinut pana la 6 dimineatza. si ma gandeam ca tortul sa se serveasca pe la 4. e tarziu?

Pai si eu am fost la nunti care au tinut pana pe la 6-7 dimineata, dar totusi cred ca e tarziu sa servesti tortul la ora 4, pentru ca poate sunt oameni care nu pot sa stea pana atunci, iar momentul tortului e f important. Eu cred ca o sa-l servesc pe la 3, asa incat sa participe si cei care poate nu pot sta toata noaptea, in rest daca atmosfera e ok, petrecerea poate sa continue pana dimineata

maxine
17.07.2007, 11:41:41

Nu, a fost ok, poti sta linistita in caz ca vei avea "vecini" la nunta

Andreea_2007
17.07.2007, 16:55:06
Paideea, spune-mi te rog cum a fost tortul. Eu una nu prea vreau diplomat. As vrea ciocolata decorata cu martipat. Nu stiu daca pot sa schimb ca in meniu era trecut tort diplomat.

Paideea
18.07.2007, 09:11:48
Paideea, spune-mi te rog cum a fost tortul. Eu una nu prea vreau diplomat. As vrea ciocolata decorata cu martipat. Nu stiu daca pot sa schimb ca in meniu era trecut tort diplomat.
A fost un tort diplomat bun, nu extraordinar, dar la ora aceea tarzie a fost potrivit, racoros chiar ... Acum nu pot sa iti spun daca poti cere alt tort, doar cu cei de la restaurant poti negocia asta...

Yuki
18.07.2007, 12:07:08
Buna ziua tuturor miresicilor. Sunt noua intrat pe forum ..sper ca voi avea ocazia de a ma sfatui alaturi de voi in ceea ce privesc pregatirile pentru momentul mult asteptat. Pentru inceput am o nedumerire la care sper din tot sufletul sa ma ajutati: nu ma decid la alegerea localului: avand in vedere ca un meniu la orice restaurant din Ploiesti ajunge la peste 120 ron, m-am gandit ca ar fi o idee buna sa organizez nunta la munte; in acea perioada nu prea sunt turisti si cred ca as gasi un local care sa imi permita sa fac si cheful si sa-mi dea si cazare de o noapte pt toti invitatii...si cred ca ma duce la aceiasi bani.
astept cu nerabdare opinia voastra
multumesc anticipat

lupusor
27.07.2007, 15:19:01
Nu, a fost ok, poti sta linistita in caz ca vei avea "vecini" la nunta

monicela cum e la restaurant...se mai plateste ceva inainte ..in afara de avansul dat??

maxine
27.07.2007, 19:23:20
monicela cum e la restaurant...se mai plateste ceva inainte ..in afara de avansul dat??

Din cate stiu eu nu, restul se plateste dupa nunta

lupusor
30.07.2007, 14:09:08
pentru miresicile de la Bulevard....am fost duminica impreuna cu nasii nostrii sa vada si ei restaurantul...era inchis pentru ca se pregateau pentru o nunta mai mica aprox 70 persoane...si am gasit acolo pe cineva si ne-a lasat sa intram sa vedem...vreau sa spun ca au aranjat foarte frumos...aranjamentele florale erau facute de ei (daca le duci flori) si aratau super..erau niste crizanteme albe cu un trandafir galmen in centru...mesele erau aranjate frumos...servetelele_prosopele (despre care sa discutat aici) aratau bine ..erau aranjate in forma de "barcuta" cam asa mi sa parut si era unul alb si unul galben. Acum eu am o problema...eu cand am fost sa stabilim data acolo...erau alte scaune..unele cu o tapiterie crem brodate foarte frumos si cu margine aurie asa in ton cu sala ..stiti voi cum e acolo....insa acum am vazut alte scaune tot tapitate maro si cu marginea din lemn si pe la unele scaune cam era sarit lemnul acela ...nu foarte mult dar sufient si alea clar trebuie imbracate. Poate m-am inselat si astept raspuns ....in rest arata ffff frumos. va pup.

cookyy
30.07.2007, 22:26:07
fetele vroiam sa va multumesc pentru sfaturi..am reusit si noi de am rezervat la primavera...ne-a placut mult terasa si restaurantul si sper sa fie ok chiar daca e pe 2 nivele...acum...daca a facut cineva nunta acolo sa imi dea niste sfaturi ce a fost ok si ce nu ar fi super...va pup pe toate!!!!!

anne_septembrie
31.07.2007, 11:43:30
Eu am scris pe undeva aici pe forum despre Primavera. Nu am avut probleme ca a fost pe 2 etaje, desi la inceput si mie mi-a fost teama. Probleme f mari nu au fost.... unii chelneri cam neexperimentati si uneori nu tocmai serviabili - cand i-am mai rugat sa mute un scaun ceva, la aperitiv cam slabut si mie mi s-a parut ca nu era chiar tot ce scria in meniu. Dar n-au fost chestii majore, care sa le observe musafirii sau sa fie deranjazi de ele. Inainte au fost amabili, ne-au spus cam ce trebuie sa aducem noi, nu au exagerat cu cantitatile, iar la sfarsit mie mi s-au parut corecti. Dar poate miresicile de anul asta vin cu date proaspete, noi am facut acum 10 luni nunta.

andreear
31.07.2007, 13:54:55
fetele vroiam sa va multumesc pentru sfaturi..am reusit si noi de am rezervat la primavera...ne-a placut mult terasa si restaurantul si sper sa fie ok chiar daca e pe 2 nivele...acum...daca a facut cineva nunta acolo sa imi dea niste sfaturi ce a fost ok si ce nu ar fi super...va pup pe toate!!!!!

Noi am facut duminica nunta la Primavera si a iesit totul super. o sa postez poze de indata ce le avem. Nu o sa va pare rau de alegerea facuta! Pupici

cookyy
31.07.2007, 14:44:26
multumesc din suflet fetelor!!! m-ati mai linistit ...am avut ceva emotii mai ales ca noi nici macar la terasa nu am fost pana acum dar ne-a placut ambientul-plus ca noi am vrut un restaurant si cu terasa deci parea perfect..deci nu au fost probleme nici cu etajul..ce bine!!!! va pup si andreear astept pozici!! multumesc inca o data..:gen_17:

oana_popescu23
10.08.2007, 10:41:29
buna,
mai e cineva pe aici care a facut nunta la central,salon clasic?
Am auzit numai de rau pe aici....Deja nu mai am ce sa fac....Are cineva ceva sfaturi in legatura cu acest local.m.s.

andreear
10.08.2007, 22:17:54
Fetelor, am nevoie de ajutorul vostru, vreau sa fac un top cu restaurantele din Ploiesti potrivite pentru o nunta de vis, cu avantaje si dezavantajele lor, am o preitena ff buna care ar vrea sa faca nunta la anu' si nu a mai gasit loc la Primavera unde si-a dorit si are nevoie de alte idei, ce ne sugerati? Multumesc anticipat. Pupici.

andreear
11.08.2007, 11:41:27
Sa va dau cateva detalii legate de nunta lor, vor avea in jur de 100 invitatii, au nevoie de cateva camere pt cazare ( dar nu vor la hotel de n stele ), vor o locatie care sa aiba si curte...stiti voi, ceva elegant , frumos! Eu ma gandeam la Prestige sau Best...aveti alte idei? Multumim mult!

CONT-INCHIS-024
11.08.2007, 15:20:22
Sa va dau cateva detalii legate de nunta lor, vor avea in jur de 100 invitatii, au nevoie de cateva camere pt cazare ( dar nu vor la hotel de n stele ), vor o locatie care sa aiba si curte...stiti voi, ceva elegant , frumos! Eu ma gandeam la Prestige sau Best...aveti alte idei? Multumim mult!
ce sa iti zic eu am fost la o nunta in aprilie la prezident 2 si mi-a palcut ff mult.daca nu ai prea multi invitati (sa ea)e numai bine.bafta si pupici.

andreear
11.08.2007, 19:07:54
Buna. Unde e President 2 ca eu habar nu am? Sa mergem sa il vedem.Multumim mult.

raluk80
12.08.2007, 13:30:21
Restaurant President 2 este chiar la strand la Bucov!!Este foarte dragut!

andreear
12.08.2007, 20:25:26
Multumesc, dar e chiar linga strand, linga hoelul ala sau in spate?

raluk80
12.08.2007, 23:50:31
Este cladirea aceea rosie!!Cred ca in spatele strandului ar fi

andreear
13.08.2007, 08:32:57
Multumesc >:D< !

raluk80
13.08.2007, 11:00:40
>:D< Cu placere!!

andreear
14.08.2007, 00:45:18
Restaurantul Primavera la nunta noastra.....

cookyy
14.08.2007, 13:37:54
suuuper frumos!!! si scaritele cat de frumoase sunt!!!! :madlaugh:felicitari!!!! :A :A

andreear
14.08.2007, 15:38:04
Multumesc mult!!!>:D< >:D< >:D<

laurela
17.08.2007, 05:19:52
ce parere aveti de "REGINA NOPTII"?mi-a fost recomandat de mai multe persoane si este restaurantul unde am stabilit ca vom face nunta

danutzaxcata
17.08.2007, 16:03:11
Buna, fetelor. Am si eu o intrebare. Aveti idee cam cum este la Vatra Plaiesilor? Unii mi l-au recomandat, si ma gandesc sa-l pun pe lista de optiuni. Eu as vrea la Primavera, dar nu cred ca mai au loc vara viitoare. Am auzit ca sunt unele localuri inchiriate pana prin 2009.:((

Danutza2007
20.08.2007, 12:09:06
Buna, fetelor. Am si eu o intrebare. Aveti idee cam cum este la Vatra Plaiesilor? Unii mi l-au recomandat, si ma gandesc sa-l pun pe lista de optiuni. Eu as vrea la Primavera, dar nu cred ca mai au loc vara viitoare. Am auzit ca sunt unele localuri inchiriate pana prin 2009.:((

Buna.
E cam mic si destul de compartimentat. depinde la cate persoane te-ai orientat. oricum se manaca bine acolo, asa ca daca voua va place, go for it.

PS: incearca sa intrebi si la primavera inainte sa iei alta decizie, poate mai ai noroc.;;)

cookyy
20.08.2007, 13:45:25
iti spun eu la primavera nu mai sunt locuri de prin aprilie-mai pana in octombrie..si asta o stiu de acum o luna si jumatate cand am rezervat noi... poate duminica sa mai gasesti daca nu te-ar deranja...la vatra pliesilor e intradevar mic si compartimentat...acum daca tu vrei undeva la 70 de pers cred ca e super ok...

danutzaxcata
20.08.2007, 17:34:08
Eu am cam 100 de persoane. Ce alte localuri mai stiti care s-ar potrivi pentru cati invitati am? Nu vreau nici ceva de fitze, ca mai sunt si rude de pe la tzara, mai picate din luna, asa#-oEu ma gandeam sa incepem sa cautam peste vreo 2 sapt. O fi tarziu:-\

cookyy
20.08.2007, 22:25:40
danutza nu vreau sa te sperii sau sa te dezamagesc dar cred ca e cam tarziu peste 2 sapt...incercati sa mergeti cat mai repede...noi am facut rezervarea in 13 iulie si la primavera ti-am zis cum erau locurile...la best mai aveau in sept, oct si mai, la regina noptii nu stiu decat ca in iunie erau ocupate cele din iunie anul urmator si iulie la president era ocupat tot anul si la 1 si la 2...mergeti la prestij. la bulevard, la restaurantul de la nord, la prahova, la marlene stiu ca era o miresica care si-a facut sau isi va face si iti va putea spune ea cati incap..pentru 100 pers e buna oferta de la best- e chiar foarte buna daca stai sa te gandesti- noi avem 150 si erau prea multi, la regina noptii 2 nu te primeste decat peste 200, la president stiu ca face figuri ..cel putin noi i-am zis initial ca undeva la 120 am vrea si a cam strambat din nas dar..poate o gasiti voi intr-o stare mai buna...oricum eu va recomand sa va grabiti cat puteti...mai puteti incerca la romanesti la restaurant daca credeti ca nu aveti probleme asigurarea transportului...nou ni s-a parut putin peste mana...bafta multa!!!!

danutzaxcata
21.08.2007, 10:24:25
:O Oficial, am intrat in panica. Ms de recomandari. Ne punem pe treaba. Da-mi pare asa de rau de primavera :((

Danutza2007
21.08.2007, 11:09:12
Eu am cam 100 de persoane. Ce alte localuri mai stiti care s-ar potrivi pentru cati invitati am? Nu vreau nici ceva de fitze, ca mai sunt si rude de pe la tzara, mai picate din luna, asa#-oEu ma gandeam sa incepem sa cautam peste vreo 2 sapt. O fi tarziu:-\

sambata am trecut pe la nord si surprinzator (pentru noi cel putin) am aflat ca se fac nunti la fosta discoteca the club. Curiosi din fire am intrat si arata chiar dragutz. E numai bun pentru 100 de persoane, ai si terasa in fatza unde mai pot iesii invitatii sa se racoreasca, cred ca merita incercat.

danutzaxcata
21.08.2007, 12:33:37
Cu riscul de a parea picata din luna, dar... nu mai e discoteca la The Club? Habar nu aveam:-?

NMM
21.08.2007, 13:12:19
Buna
Se tot discuta despre restaurante , dar nimeni nu mentionaza si preturile pa tacimuri si din ce au fost formate. Sunt singura nedumerita de pe aici?

CONT-INCHIS-047
21.08.2007, 16:43:15
Nu esti singura nedumirita:((Noi nu am fost sa ne interesam deocamdata.Cred ca nunta o sa fie prin septembrie si nu stiu cum o sa fie preturile la anu,asa ca daca ar putea cineva sa ne ajute cu o informatie-doua ar fi super.

CONT-INCHIS-047
21.08.2007, 16:46:23
Eu stiu ca la Vatra Plaiesilor e cam naosol din cauza ca sunt cam multe separeuri si mi se pare cam micut,dar daca adori stilul rustic...BAFTA!

lupusor
21.08.2007, 20:08:39
s-a mai discutat de preturi ..restaurante in Ploiesti...pot sa-ti spun eu ca meniul meu este in jur la 120 RON dar o sa stiu exact inainte cu 2 saptamani de nunta cand mergem la restaurant sa discutam..acest pret nu include si bautura

laurela
22.08.2007, 04:30:27
da,cam atat este un meniu in jur de 120-130 de RON,iar pt anul urmator se vor scumpi cu 10-20 RON.asa ne-au spus in majoritatea locurilor unde am fost.locuri pt vara 2008 se gasesc cam greu daca ai mai putin de 100 invitati,de multe ori iti dau ca varianta zilele de duminica.noi nu puteam risca sa facem duminica pt ca multi invitati vin de departe.

Paideea
22.08.2007, 08:39:07
Mie imi place foarte mult la Vatra Plaiesilor. Intr-adevar, are multe separeuri, dar are mult spatiu pentru dans. Invitatii care stau la mese au intimitate, iar cei care danseaza au loc mai mult decat suficient. Am fost acolo la doua evenimente, si iti pot spune ca daca nu ai invitati peste 120 (cam in jur de cifra asta cred ca e capacitatea maxima) e un local super!;))

Danutza2007
22.08.2007, 10:38:22
Cu riscul de a parea picata din luna, dar... nu mai e discoteca la The Club? Habar nu aveam:-?
si noi am fost la fel de picati din luna:O . dar au mai fost si altii, stai linistita;)) . au fost vreo 4 mirese care fusesera furate si aduse la "discoteca", doar ca au avut o mica surpriza...............

M_Alexa
22.08.2007, 11:14:00
Buna Alexa si eu tot acolo o sa am nunta si am auzit numai de bine >:D< .Chiar am vb cu o miresica de pe forum care a avut nunta acolo si zicea ca totul a fost impecabil, mai ales servirea...aa....sigurul lucru care nu ia placut a zis ca au fost caunele care nu sunt intr-o stare prea buna...dar cine stie pana cannd avem noi nunta poate le schimba..:-p

Salutare!
Poate avem noroc sa mai schimbe ceva, mai ales ca localul este momentan in reamenajare....Sper sa-l termine!

VERA
22.08.2007, 11:29:24
Salutare!
Poate avem noroc sa mai schimbe ceva, mai ales ca localul este momentan in reamenajare....Sper sa-l termine!

Buna Alexa. Eu am auzit ca au termninat cu reamenajarea, oricum eu saptamana viitoare o sa ajung pe acolo sa vad cum se prezinta si revin cu informatii...;-)

NMM
24.08.2007, 13:19:40
Multumesc mult. Daca m-ai sunt si alte informatii le accept cu placere.
Eu si sotul meu ne-am hotarit sa ne ducem saptamina viitoare sa vedem restaurantele. Pe primul loc este Bulevard. Sper sa fie asa cum ne imaginam. :-?

cookyy
24.08.2007, 18:17:23
deci ce am eu: primavera: 150-180pers : 120 ron 4 feluri de mancare, 2 cafele, 2 ape, un aperitiv-tarie- pentru doamne la intrare, avans 10 mil
best 100-140pers :150 ron:4 feluri , 50 g tarie, sampanie+piscoturi, alune, fructe,vin, apa , suc, 2 cafele, tort de la doelpan, avans 15% in maxim 60 zile-dc vrea altcineva data si da banu pe loc pierzi rezervarea daca nu ai dat avansul
regina noptii mica(1): 190pers maxim: 120ron: 4 feluri mancare, 2 cafele, apa minerala,10 mil avans
president ploiesti: 200 pers maxim 130 ron, 4 feluri mancare plus decoratiunile nu stiu daca mai include ceva si nu stiu cat e avansul
nr tel:
president 0244596376
prahova: 0244526309
primavera: 0244515349
cam asta am avut eu

cookyy
24.08.2007, 18:18:40
ups ...sorry...nu stiam ca nu pot tel:">....daca le vrea cineva sa imi dea pm....sorry againo:-)

gata am modificat!!

raluca_popeasca
25.08.2007, 19:47:51
Fetelor, eu am o mare dilema. Viitoarea mea finica va face nunta la anu' si caut un local pentru 50-60 persoane. Unde as putea sa ma interesez, sa fie si misto. Ea e plecata din tara si va veni prin februarie (cand va fi tarziu deja).
Eu in afara de terasa aia din Mihai Bravu (am uitat numele) nu mai stiu unde ar putea sa mearga. Noi am fost deja acolo, dar ei nu accepta sa vii cu bautura ta, nici macar cu sampania. A mai vb la Seciu, am inteles ca au acolo o sala mai micuta, dar capacitatea e undeva la max 45-50.
Voi ce restaurante mai stiti?
Multumesc mult.
V-am pupat

maxine
27.08.2007, 16:17:02
s-a mai discutat de preturi ..restaurante in Ploiesti...pot sa-ti spun eu ca meniul meu este in jur la 120 RON dar o sa stiu exact inainte cu 2 saptamani de nunta cand mergem la restaurant sa discutam..acest pret nu include si bautura

Mie mi-au spus ca 120 a fost anul trecut si ca anul asta o sa creasca. Eu probabil ca o sa ma duc sa vorbesc weekendul viitor

danutzaxcata
27.08.2007, 17:13:25
Din cate stiu eu, astea nu sunt deja inchiriate? Dar un restaurant mai mic, pt vreo 100-110 nu se gaseste?
Nu de alta, dar nu am de unde sa scot atatia invitati, si daca am sala mare si goala ma deprim si fac urat :D

cookyy
27.08.2007, 18:25:49
danutza daca te referi la restaurantele scrise de mine atunci ma scuzi dar nu scria nicaieri ca trebuie sa scriu restaurante de xxx persoane..pe astea le-am vazut eu si la astea am date- evident sunt inchiriate pentru o mare parte a anului viitor poate sa se mai gaseasca loc duminica dar se poate suna si intreba de ex in noiembrie nu cred ca e chiar full sau in aprilie sau chiar si octombrie....sper ca vor ajuta pe cineva si eu zic ca am scris la ele cam ce ar avea nevoie o persoana ca sa se orienteze...restaurante de 100 persoane sunt prestij, hanul gazarilor -asta daca organizeaza nunti,best,prahova, mai multe poti afla tu luand ploiestiul la picior si vazandu-le pe fiecare

andreear
27.08.2007, 19:11:51
Din cate stiu eu, astea nu sunt deja inchiriate? Dar un restaurant mai mic, pt vreo 100-110 nu se gaseste?
Nu de alta, dar nu am de unde sa scot atatia invitati, si daca am sala mare si goala ma deprim si fac urat :D

Este adevarat ca aceste restaurante sunt deja inchiriate dar ar trebui sa le iei in considerare pt un numar de 100 invitati. De ex la Primavera, Best ( si iti spun asta din propria experienta, la Primavera am avut noi nunta iar la Best o prietena) cu 100 de persoane sala nu pare deloc goala, este suficient si ramane si spatiu pt dans; nu sta nimeni inchesuit si nici nu se vor muri de cald in cazul in care faci vara nunta! Bafta!

Andreea_2007
27.08.2007, 21:55:35
Buna, am fost sambata la Bulevard si am stabilit meniul. Am schimbat tortul diplomat cu unul de ciocolata, am schimbat chiftelutele cu oua de prepelita si carnaciorii cu gratar de pui. Au mai adaugat ei 2l de apa de persoana si 2 cafele si am ajuns la 141RON. Eu stiam ca bautura o aduc eu, dar n-am mai comentat nimic. La cafele a zis maxim una eu si una ei, dar nu avea sens sa dau 2 tipri de cafea, asa ca i-am lasat pe ei sa o dea pe toata. Restul bauturii o aduc eu. O sa va sfatuiasca ei cata bautura sa cumparati.
Sala era aranjata pt nunta, dar ori pt ca era inca ziua si luminile nu erau aprinse, ori pt ca mesele nu erau termminate de aranjat, sala nu arata la fel de bine ca atunci cand am incheiat contractul cu ei. Servetele erau roz-crem si nu erau foarte frumoase, cred ca in restul zilelor au altele mai frumoase. Si scaunele erau cam purtate. Pb e ca eu nu am comandat huse si nu stiu daca sa iau sau nu. Parca totul era mai dragut atunci cand am incheiat contractul. E drept era acum un an, au mai trecut cateva zeci de nunti de atunci...

maxine
28.08.2007, 13:15:42
Buna, am fost sambata la Bulevard si am stabilit meniul. Am schimbat tortul diplomat cu unul de ciocolata, am schimbat chiftelutele cu oua de prepelita si carnaciorii cu gratar de pui. Au mai adaugat ei 2l de apa de persoana si 2 cafele si am ajuns la 141RON. Eu stiam ca bautura o aduc eu, dar n-am mai comentat nimic. La cafele a zis maxim una eu si una ei, dar nu avea sens sa dau 2 tipri de cafea, asa ca i-am lasat pe ei sa o dea pe toata. Restul bauturii o aduc eu. O sa va sfatuiasca ei cata bautura sa cumparati.
Sala era aranjata pt nunta, dar ori pt ca era inca ziua si luminile nu erau aprinse, ori pt ca mesele nu erau termminate de aranjat, sala nu arata la fel de bine ca atunci cand am incheiat contractul cu ei. Servetele erau roz-crem si nu erau foarte frumoase, cred ca in restul zilelor au altele mai frumoase. Si scaunele erau cam purtate. Pb e ca eu nu am comandat huse si nu stiu daca sa iau sau nu. Parca totul era mai dragut atunci cand am incheiat contractul. E drept era acum un an, au mai trecut cateva zeci de nunti de atunci...

Hmmm...ma sperii cu aspectul salii, noroc ca eu am huse. Te rog spune-mi si mie exact ce contine meniul tau si poate ma lasi sa-ti vad si eu sala inainte de nunta.....[-o<

adriana_s
28.08.2007, 15:07:43
vreau sa intreb miresicile senioare care au facut nunta la President 2 cam cate persoane au avut la nunta si cum a iesit? Imi incap 200 de persoane? M-a speriat cineva ca iese urat cu multe persoane acolo, ca nu se vede lumea, dar mie mi-a placut cum arata acolo. Sunt speriata acum. Visez la o nunta ca-n povesti, frumoasa si vreau ca invitatii sa se simta si ei bine, k eu voi fi cea mai fericita atunci. Va pup

NMM
30.08.2007, 14:39:47
:O Oficial, am intrat in panica. Ms de recomandari. Ne punem pe treaba. Da-mi pare asa de rau de primavera :((
nu intra in panica.pot sa iti spun cu siguranta ca sunt destule restaurante care sunt libere,cauta si vei vedea.
nu te duce la primavera, best, president, central

NMM
30.08.2007, 14:44:25
RESTAURANT ROYALS
stie cineva de el?

danutzaxcata
30.08.2007, 18:08:01
N-am auzit de Royals. Dar mi-am adus aminte ca pe Bobalna e un restaurant-pizzerie-tot ce vrei.
Nu stiu cum e inauntru, dar mie imi place ca are o terasa mare si acoperita. Si cum nunta e in iulie, cat de frig poate fi? Ma gandesc ca mai iese omul, mai ia o gura de aer, chiar daca ploua. Eu am pus si localul ala pe lista cu "de vazut urgent". Cred ca se numeste "Beatrice", dar nu bag mana in foc.

maxine
30.08.2007, 18:22:38
N-am auzit de Royals. Dar mi-am adus aminte ca pe Bobalna e un restaurant-pizzerie-tot ce vrei.
Nu stiu cum e inauntru, dar mie imi place ca are o terasa mare si acoperita. Si cum nunta e in iulie, cat de frig poate fi? Ma gandesc ca mai iese omul, mai ia o gura de aer, chiar daca ploua. Eu am pus si localul ala pe lista cu "de vazut urgent". Cred ca se numeste "Beatrice", dar nu bag mana in foc.

Beatrice se numeste dar nu mi se pare chiar potrivit pentru nunta

maxine
30.08.2007, 18:24:11
RESTAURANT ROYALS
stie cineva de el?

Te referi cumva la royal draghici? Altfel n-am auzit

danutzaxcata
30.08.2007, 18:30:50
Nu faceam referire la modul critic. Ma gandeam doar ca e un oras destul de mare, cu destule localuri, si ca nu le stiu pe toate. Le stiu pe cele celebre si vehiculate de toata lumea, dar daca gasesc un restaurant mai putin cunoscut, pt k e nou, de exemplu, si care sa-mi placa, nu am de ce sa nu-l aleg. De aceea intrebam. Nu am vrut sa te superi. Pana la urma, fiecare stie la ce se asteapta la nunta si cauta lucruri pe masura, nu?

andreear
30.08.2007, 20:42:54
RESTAURANT ROYALS
stie cineva de el?

Si eu stiu tot doar de Royal Draghici? Despre acesta ai nevoie de info?

andreear
30.08.2007, 20:48:07
Nu faceam referire la modul critic. Ma gandeam doar ca e un oras destul de mare, cu destule localuri, si ca nu le stiu pe toate. Le stiu pe cele celebre si vehiculate de toata lumea, dar daca gasesc un restaurant mai putin cunoscut, pt k e nou, de exemplu, si care sa-mi placa, nu am de ce sa nu-l aleg. De aceea intrebam. Nu am vrut sa te superi. Pana la urma, fiecare stie la ce se asteapta la nunta si cauta lucruri pe masura, nu?

Nu m-am suparat>:D< >:D< Incercam sa iti explic ca acele restaurante sunt ff frumoase si e pacat sa nu le iei in calcul. Ca tot veni vorba de restaurante noi, am auzit ca sala noului hotel nord e super pt nunti si nici nu e f mare, iar la resturantul Corso ( tot destul de nou in Ploiesti) ai mai putea incerca. Succes. pupici

Danutza2007
31.08.2007, 09:28:43

nunti mai micutze(70-80) se pot face si la restaurantul hotelului Europa.

andreear
31.08.2007, 12:11:05
Asa e, pt nunti mici mai exista si hotelul Europa, aici se pune problema ringului de dans, nu exista si se danseaza in receptia hotelului, ceea ce nu e intotdeauna f placut ( stiu sigur pt ca stau in blocul de linga si am vazut ceva nuntii acolo):( .

NMM
31.08.2007, 13:04:56
Si eu stiu tot doar de Royal Draghici? Despre acesta ai nevoie de info?
Despre acesta este vorba. Numai ca cel de acolo, "un copil" fara minte nu a terminat de spus denumirea. Stiti ceva de restaurant?

danutzaxcata
31.08.2007, 13:45:02
Nici chiar asa. Da, voi incerca la Nord. Si la Corso. Ne-a mai zis cineva de Nord si chiar ne gandeam sa trecem pe acolo. Mersi. Bafta si voua. Pupici

raluca_popeasca
01.09.2007, 00:24:49
Despre acesta este vorba. Numai ca cel de acolo, "un copil" fara minte nu a terminat de spus denumirea. Stiti ceva de restaurant?
La Royal am fost noi la o nunta acum noi ani, insa nu am fost f incantati. Problema nu a fost neaparat restaurantul, cat mai multe aspecte: muzica, bautura si am stat in separeu unde era foarte curent, noi stateam langa geam. Mancarea a fost bunicica, nu extraordinara.
Sincer eu nu ti-as recomanda restaurantul asta.
Poti sa incerci la Regina Noptii 1 sau 2 (in fct de nr de invitati) , turist (am inteles ca au o sala f frumoasa). Optiuni sunt, nu dispera.
Asa eram si eu anul trecut pe vremea asta si am gasit pana la urma data dorita la restaurantul dorit.
Bafta multa,
Pup iu

CONT-INCHIS-047
01.09.2007, 20:47:40
Multumesc mult. Daca m-ai sunt si alte informatii le accept cu placere.
Eu si sotul meu ne-am hotarit sa ne ducem saptamina viitoare sa vedem restaurantele. Pe primul loc este Bulevard. Sper sa fie asa cum ne imaginam. :-?
Azi viitorul meu sot a fost la Hotel Prahova si a vorbit cu seful de sala de acolo.Meniul costa in jur de 120-130 Ron ("asta daca nu se mai scumpesc preturile pana la anu' ").In pret intra aperitiv,peste,sarmale, friptura.Bauturile le aducem de acasa.

CONT-INCHIS-047
01.09.2007, 20:52:51
Buna ziua tuturor miresicilor. Sunt noua intrat pe forum ..sper ca voi avea ocazia de a ma sfatui alaturi de voi in ceea ce privesc pregatirile pentru momentul mult asteptat. Pentru inceput am o nedumerire la care sper din tot sufletul sa ma ajutati: nu ma decid la alegerea localului: avand in vedere ca un meniu la orice restaurant din Ploiesti ajunge la peste 120 ron, m-am gandit ca ar fi o idee buna sa organizez nunta la munte; in acea perioada nu prea sunt turisti si cred ca as gasi un local care sa imi permita sa fac si cheful si sa-mi dea si cazare de o noapte pt toti invitatii...si cred ca ma duce la aceiasi bani.
astept cu nerabdare opinia voastra
multumesc anticipat
E o idee super, dar cati invitati sunt dispusi sa mearga pana la munte?Cazare gratis nu cred ca vei gasi.Eu iti doresc din tot sufletul sa iasa totul bine si sa te bucuri de acea zi!!!

CONT-INCHIS-047
02.09.2007, 10:14:13

Apropo de Beatrice...eu am fost la un suc si la o pizza acolo hiar sambata aceasta.Are terasa maricica dar inauntru nu e chiar atat de mare (asta in cazul in care ploua) si pe deasupra are forma literei L si nu vezi toata lumea.

danutzaxcata
02.09.2007, 13:59:26
Nasol. A mai zburat unul din lista#-o

mihocica
02.09.2007, 19:01:02
buna,
mai e cineva pe aici care a facut nunta la central,salon clasic?
Am auzit numai de rau pe aici....Deja nu mai am ce sa fac....Are cineva ceva sfaturi in legatura cu acest local.m.s.

sal....am stabilit si eu ziua nuntii si am ales centralul pt la anul ...dar deja m au speriat miresicile.... cica s ar fura din portii....si ca tortul mai bine l ai cumpara din alta parte ca mai scutesti 1 mil ............eu inca nu am incheiat contractul.....dar nici nu mai am unde sa merg....deci ..... multa bafta....si sa mi povestesti si mie cu ti a iesit nunta pina la urma. plzz

mihocica
02.09.2007, 19:02:22
nu intra in panica.pot sa iti spun cu siguranta ca sunt destule restaurante care sunt libere,cauta si vei vedea.
nu te duce la primavera, best, president, central

sal....atunci unde sa cautam?

adriana_s
02.09.2007, 21:53:23
vreau si eu un sfat fetelor! eu am zis k imi fac nunta la president 2 . am fost am facut rezervarea si acum mai toata lumea ma sperie ca nu o sa iasa frumos acolo. ce sa fac sa ma duc la alt local sau sa raman acolo? ma gandeam sa ma duc la prahova. eu am cam 200 de invitati, mai putini nu

raluca_popeasca
02.09.2007, 23:05:30
vreau si eu un sfat fetelor! eu am zis k imi fac nunta la president 2 . am fost am facut rezervarea si acum mai toata lumea ma sperie ca nu o sa iasa frumos acolo. ce sa fac sa ma duc la alt local sau sa raman acolo? ma gandeam sa ma duc la prahova. eu am cam 200 de invitati, mai putini nu
De ce sa nu faci la President 2? A, inteles ca sunt super, nu te fura si se poarta super misto. Am vazut si cateva poze de acolo si chiar e frumos localul. o prietena de-a mea a fost acolo la o nunta la care au fost aproximativ 240 invitati si ea a zis ca nu i s-a parut a fi inghesuit. Am intrebat-o intentionat pt ca vazusem o discutie pe aici in sensul asta.
Eu zic sa te mai interesezi.
Bafta!

NMM
03.09.2007, 08:44:29
La Coro e superb. Daca ai intre 75-80 persoane dupa cum spun cei de acolo e bine. Este foarte frumos aranjat , iar preturile nu sunt mari, plus mincarea foarte buna.

NMM
03.09.2007, 08:49:24
sal....atunci unde sa cautam?
Ai incercat la Bulevard, Club AS, Regina Noptii( cel de pe partea dreapta spre Carfourre) , Vienna Caffe, Restaurant Draghici, Mon Jardin, Prestije? Saptamina trecuta mai aveau liber in iunie - august.
Multa bafta

NMM
03.09.2007, 08:50:28
Ai incercat la Bulevard, Club AS, Regina Noptii( cel de pe partea dreapta spre Carfourre) , Vienna Caffe, Restaurant Draghici, Mon Jardin, Prestije? Saptamina trecuta mai aveau liber in iunie - august.
Multa bafta
Scuze ptr greselile de scriere de mai sus , dar seful e cu ochii pe mine :D

CONT-INCHIS-047
03.09.2007, 15:12:18
Stie careva cum e la Prahova in sala mare?Am inteles ca acum inchiriaza si terasa si ca au planuri ca pana la anul sa mai mareasca sala.

VERA
03.09.2007, 15:47:15
Stie careva cum e la Prahova in sala mare?Am inteles ca acum inchiriaza si terasa si ca au planuri ca pana la anul sa mai mareasca sala.

Nu stiu cum arata sala mare dar cea care au deschis-o acum arata super.Am fost sambata sa o vad pt ca eu am in Turist iar acela se renoveaza si toate nuntile sunt mutate in cel nou.Era aranjata sala pt 120 persoane si era loc suficient de mult pentru dans iar sala arata super cel putin mie una mi-a placut mult de tot

CONT-INCHIS-047
03.09.2007, 15:50:47
Nu stiu cum arata sala mare dar cea care au deschis-o acum arata super.Am fost sambata sa o vad pt ca eu am in Turist iar acela se renoveaza si toate nuntile sunt mutate in cel nou.Era aranjata sala pt 120 persoane si era loc suficient de mult pentru dans iar sala arata super cel putin mie una mi-a placut mult de tot

Multumesc frumos si spor la pregatiri.Mai ai foarte putin pana la ziua cea mare.

CONT-INCHIS-047
03.09.2007, 16:26:34
Am auzit de la o cunostinta care avea pile pe la directorul de la Prahova ca datorita faptului ca au inceput sa se scumpeasca toate o sa ajunga meniul la anu in jur de 190Ron.Noua ne-a spus de la Prahova ca acum e cam 120-130 dar ca la anul vor fi mai scumpe.Nu ma gandeam ca o sa fie mai mult de 10-20Ron scumpirea.ce ma fac daca achit avansul si cu 2 saptamani inainte de nunta imi tranteste un pret la tacam de imi vine sa ma urc pe pereti?Se poate sa aproximeze cu cat se va scumpi tacamul si sa inchei un contract in care sa specific asta(sa nu creasca cu mai mult de 20Ron)????

mihocica
03.09.2007, 16:34:23

salut....daca nu te ai rezervat pana in acest moment s ar putea sa nu ti mai gasesti.......si eu am avut aceeasi problema nu am mai mult de 80 de persoane si nici restauratente pe masura.....adica imi impuneau 100.
abia am gasit la central....in octombrie....toate celelalte luni erau ocupate.....eu vruiam pe la mijlocul lui septembrie....dar asta e....e bn si atunci
iar tacamult cica pt 2007 a fost 120 iar seful de restaurant preconizeaza ca se va scumpi cu cca 10%
deci bafta

maxine
03.09.2007, 16:43:59
Am auzit de la o cunostinta care avea pile pe la directorul de la Prahova ca datorita faptului ca au inceput sa se scumpeasca toate o sa ajunga meniul la anu in jur de 190Ron.Noua ne-a spus de la Prahova ca acum e cam 120-130 dar ca la anul vor fi mai scumpe.Nu ma gandeam ca o sa fie mai mult de 10-20Ron scumpirea.ce ma fac daca achit avansul si cu 2 saptamani inainte de nunta imi tranteste un pret la tacam de imi vine sa ma urc pe pereti?Se poate sa aproximeze cu cat se va scumpi tacamul si sa inchei un contract in care sa specific asta(sa nu creasca cu mai mult de 20Ron)????

Imposibil sa creasca atat. 10 max 20 ron e diferenta de la un an la altul, stai linistita.

CONT-INCHIS-047
03.09.2007, 17:02:35
Imposibil sa creasca atat. 10 max 20 ron e diferenta de la un an la altul, stai linistita.

Deci apreciasem bine initial.Ma simt mai usurata acum.Ce bine e sa stai de vorba cu cineva care nu arunca zvonuri aiurea.Mersi mult.

maxine
03.09.2007, 17:07:44
Deci apreciasem bine initial.Ma simt mai usurata acum.Ce bine e sa stai de vorba cu cineva care nu arunca zvonuri aiurea.Mersi mult.

Pai faza asta cu 190 ron la anul chiar ca e un zvon!!! Asta ar face din Prahova cel mai scump local de nunti din Ploiesti si ma indoiesc ca vor sa-si piarda clientii

VERA
04.09.2007, 08:43:52
Multumesc frumos si spor la pregatiri.Mai ai foarte putin pana la ziua cea mare.

Da asa este mai e fff putin si am inceput sa intru in criza de timp desi majoritatea lucrurilor sunt rezolvate si am niste emotii masi mari decat mine...#:-S

andreear
04.09.2007, 09:04:17
Da asa este mai e fff putin si am inceput sa intru in criza de timp desi majoritatea lucrurilor sunt rezolvate si am niste emotii masi mari decat mine...#:-S

Sa vezi ca dupa nunta iti vei aduce aminte cu nostalgie de perioada asta si iti va parea f rau ca a trecut asa repede.....

andreear
04.09.2007, 09:11:45
Imposibil sa creasca atat, in contract oricum ar trebui sa treci procentul max de crestere al pretului pentru anul viitor, asta pt linistea ta sufleteasca!

maxine
04.09.2007, 16:12:24
Imposibil sa creasca atat, in contract oricum ar trebui sa treci procentul max de crestere al pretului pentru anul viitor, asta pt linistea ta sufleteasca!

Bine ar fi sa poti sa precizezi in contract procentul max de crestere, dar cred ca nu se accepta asa ceva.

CONT-INCHIS-047
04.09.2007, 18:00:23
Noi deocamdata nu am dat acont la Prahova pentru ca am vrut sa mai vedem si Turistul,dar din pacate nu mai sunt sambete libere.Am vorbit cu cineva care a inchiriat la Prahova si a zis ca a dat avans 20mil si a incheiat contract pentru 150RON de tacam.Va spun sincer ca pana nu dam avansul eu nu ma mai pot odihni asa cum trebuie pentru ca imi doresc foarte mult sa fac nunta la anul acolo.Am nevoie de o sustinere din partea voastra.

CONT-INCHIS-047
04.09.2007, 18:03:51
Ca sursa informativa va spun ca am vazut restaurantul de la Hotel Turist si arata super dar din pacate pentru la anu nu mai sunt sambete libere:(

danutzaxcata
04.09.2007, 18:20:12
Aveti mare grija cu Turist. Acum vreo doua sapt s-a casatorit un cuplu pe care-l cunosc. Mirii s-au trezit prin primavara ca in iulie vor nunta. Si visau la Turist.. Unde s-au gasit pile, asa ca si-au facut capriciul dand afara alt cuplu, care avea programarea facuta cu mult inaintea lor pentru data respectiva. Verificati de 10 ori contractele, ca sunt neseriosi!

CONT-INCHIS-047
04.09.2007, 18:37:47
Aveti mare grija cu Turist. Acum vreo doua sapt s-a casatorit un cuplu pe care-l cunosc. Mirii s-au trezit prin primavara ca in iulie vor nunta. Si visau la Turist.. Unde s-au gasit pile, asa ca si-au facut capriciul dand afara alt cuplu, care avea programarea facuta cu mult inaintea lor pentru data respectiva. Verificati de 10 ori contractele, ca sunt neseriosi!

Multumesc frumos pentru sfat.Chiar aveam nevoie de unul avand in vedere ca nu am semnat inca un contract cu vreun restaurant.

andreear
04.09.2007, 18:50:07
Noi deocamdata nu am dat acont la Prahova pentru ca am vrut sa mai vedem si Turistul,dar din pacate nu mai sunt sambete libere.Am vorbit cu cineva care a inchiriat la Prahova si a zis ca a dat avans 20mil si a incheiat contract pentru 150RON de tacam.Va spun sincer ca pana nu dam avansul eu nu ma mai pot odihni asa cum trebuie pentru ca imi doresc foarte mult sa fac nunta la anul acolo.Am nevoie de o sustinere din partea voastra.

Noi te sustinem , sa nu ai nici o indoiala dar voi sunteti cei care trebuie sa va grabiti cu avansul!!!!

andreear
04.09.2007, 18:51:34
Grabiti-va daca vreti nunta la anul!!!!

CONT-INCHIS-047
04.09.2007, 19:00:30
Noi te sustinem , sa nu ai nici o indoiala dar voi sunteti cei care trebuie sa va grabiti cu avansul!!!!
Viitorul sot se duce saptamana asta cu avansul, dar nu stiu de ce sunt asa cu inima cat un purice...

CONT-INCHIS-047
04.09.2007, 19:04:30
Grabiti-va daca vreti nunta la anul!!!!

Sunt de acord cu tine!!!Am vorbit cu viitorul sot si se duce saptamana asta cu avansul.

andreear
04.09.2007, 21:31:22
Sa ne tii la curent !!! Si sa fie intr-un ceas bun!

NMM
05.09.2007, 14:22:58
La Royal am fost noi la o nunta acum noi ani, insa nu am fost f incantati. Problema nu a fost neaparat restaurantul, cat mai multe aspecte: muzica, bautura si am stat in separeu unde era foarte curent, noi stateam langa geam. Mancarea a fost bunicica, nu extraordinara.
Poti sa incerci la Regina Noptii 1 sau 2 (in fct de nr de invitati) , turist (am inteles ca au o sala f frumoasa). Optiuni sunt, nu dispera.
Asa eram si eu anul trecut pe vremea asta si am gasit pana la urma data dorita la restaurantul dorit.
Bafta multa,
Pup iu
Multumesc mult
Am ales totusi Royal Draghici. Imi place acolo, e spatiu foarte mare si nu o sa stam insepareu. De aranjatul salii, de muzica, bautura si tort ne ocupam noi, asa ca toate reclamatiile sau felicitarile sunt ale noastre. Iar la mincare suna destul de bine meniul propus, dar si acolo cred ca vom mai schimba.Important e sa ne simtim bine.

andreear
05.09.2007, 16:11:17
Sa fie intr-un ceas bun!!!

rox2081
06.09.2007, 14:11:44
Pt miresicile care vor nunta la Central-salon Clasic:

eu am avut nunta acolo pe 26 august si am fost multumita de servicii ;-) mi-era teama de cum o sa iasa tocmai datorita numeroaselor critici negative pe care le citisem, dar experienta proprie a fost una pozitiva. Insa trebuie discutat clar de la inceput ce si cum, iar cei care trebuie sa conduca discutia sunt mirii, in caz contrar reprezentantul restaurantului incearca sa "umfle" meniul asa incat se ajunge la un pret ridicat si nejustificat. Pe noi ne-a costat pana la urma 1140 Ron cu tortul inclus...mancarea a fost buna, in special pestele (somon), iar tortul mi-a placut foarte mult (noi am ales Ina - jumatate diplomat, jumatate ciocolata)...de asemenea, contrar asteptarilor, servirea a fost la inaltime, cu mici scapari, dar in general, invitatii au fost multumiti...in ceea ce priveste bauturile, cu siguranta si-au oprit si ei ceva, dar la sfarsitul nuntii noi am luat acasa destula bautura care ramasese...asadar, impresii bune, e necesar insa sa te impui in momentul cand discuti meniul...sper ca v-a fost de ajutor, daca doriti mai multe detalii, np ;-) ...

andreear
06.09.2007, 17:06:43
Casa de piatra!!!!

rox2081
06.09.2007, 20:47:01
multumesc mult...la fel iti doresc si tie :">

CONT-INCHIS-047
07.09.2007, 12:25:55
Duminica mergem sa dam acontul la Prahova.Am vorbit cu directorul si a zis ca meniul va fi intre 130-150 Ron si in ceea ce priveste data, pe 20 septembrie 2008 e liber:)vreau sa ma sfatuiti si pe mine pentru duminica...Ce anume se discuta atunci cand mergi sa inchei un astfel de contract?ar trebui sa negociezi sau cum?Cu cine trebuiesc discutate amanuntele?Cu seful de sala sau cu directorul?Va rog sa ma ajutati cu sfaturi ca duminica dimineata trebuie sa fiu pregatita.

VERA
07.09.2007, 13:19:04
Duminica mergem sa dam acontul la Prahova.Am vorbit cu directorul si a zis ca meniul va fi intre 130-150 Ron si in ceea ce priveste data, pe 20 septembrie 2008 e liber:)vreau sa ma sfatuiti si pe mine pentru duminica...Ce anume se discuta atunci cand mergi sa inchei un astfel de contract?ar trebui sa negociezi sau cum?Cu cine trebuiesc discutate amanuntele?Cu seful de sala sau cu directorul?Va rog sa ma ajutati cu sfaturi ca duminica dimineata trebuie sa fiu pregatita.

Noi cand am fost sa incheiem contractul ne-au povestit ei in mare (directorul) cam ce ofera , ne-a oferit o lista cu meniul de anu trecut si nea spus ca pt anul asta va creste cu max 20 ron., ne-au propus sa imbrace ei scaunele cu huse ..initial am acceeptat dar ulterior am gasit pe altcineva si cam atat nu prea ai ce negocia.Meniul nu este standar iti alegi ce vrei tu iar de fixat il fixezi cu 2 sapt innainte de nunta (pe mine m-a chemat luni acum)

CONT-INCHIS-047
07.09.2007, 13:59:03
M-am mai linistit putin...viitorul sot a fost la intalnirea cu directorul :D In urma acesteia am aflat ca este libera data de 20 septembrie si am stabilit si ziua pentru incheierea contractului...duminica aceasta.Sunt asa de bucuroasa...:D :D.Va povestesc dupa aceea ce am discutat, ce am stabilit si alte pareri. :*

MeMyself
07.09.2007, 14:08:36
M-am mai linistit putin...viitorul sot a fost la intalnirea cu directorul :D In urma acesteia am aflat ca este libera data de 20 septembrie si am stabilit si ziua pentru incheierea contractului...duminica aceasta.Sunt asa de bucuroasa...:D :D.Va povestesc dupa aceea ce am discutat, ce am stabilit si alte pareri. :*

Bravo! Va scade avansul din meniuri???

CONT-INCHIS-047
07.09.2007, 14:12:20
Da, avansul se scade din meniu la sfarsit!

andreear
07.09.2007, 15:07:48

Cred ca ar trebui sa stabiliti tot acum si cu directorul ce anume puteti aduce voi, sa stiti exact, poate chiar ar trebui mentionat undeva si in scris, am vazut la diverse miresici ca una au stabilit verbal cu restaurantele si alta au avut la nunta! Sa ne spui si noua ce ati facut!>:D<

CONT-INCHIS-047
07.09.2007, 15:32:18
Cred ca ar trebui sa stabiliti tot acum si cu directorul ce anume puteti aduce voi, sa stiti exact, poate chiar ar trebui mentionat undeva si in scris, am vazut la diverse miresici ca una au stabilit verbal cu restaurantele si alta au avut la nunta! Sa ne spui si noua ce ati facut!>:D<

Cu siguranta va voi tine la curent!!!Sper ca totul va iesi bine in final.

andreear
07.09.2007, 21:14:38
Succes !!!

CONT-INCHIS-047
08.09.2007, 15:27:18
Succes !!!

Multumesc!A mai ramas o zi pana mergem sa vorbim si sa dam acontul si am niste emotii...

anaismiaghi
09.09.2007, 13:32:59
Bafta multa,
Pup iu

Raluca draga,Pe mine nu ma ajuti in a-mi gasi o locatie ??Sunt eu viitoarea ta fina:)

CONT-INCHIS-047
10.09.2007, 20:51:20
Ma gandeam ca azi o sa fiu fericita si ca o sa impart cu voi bucuria mea,dar...nu e chiar asa...ieri trebuia sa mergem sa dam acontul la restaurant si a intervenit ceva si a trebuit sa amanam pentru duminica aceasta(16sept).Stau ca pe jar...viitorul sot mi-a spus ca la intalnirea cu directorul a vazut si care mai erau datele libere si ca erau destule si era si data noastra 20.08.2008.Asta ma bucura, dar sunt nelinistita...Totusi azi am compensat cu faptul ca am implinit 4 ani si 1 luna de cand suntem impreuna si 1 luna de cand m-a cerut in casatorie:)

andreear
10.09.2007, 22:39:22
Multi inainte!!!!!<:-P <:-P <:-P

VERA
11.09.2007, 12:01:03
Am fost ieri la restaurant si am fixat meniul care m-a dus la 130 Ron si cuprinde 4 feluri de mancare si parfe de ciocolata restul il aduc eu aduca fructe bautura (vin suc apa etc),cafea, tort.Este un mediu zic eu destul de plinut si sper sa fie pe gustul la toata lumea....<:-P .Astazi am depus dosarul la casa casatortiiilor si zic eu ca am mai facut un pas innainte.Mai e un pic si sincer parca nu asi vrea sa treaca perioada asta.....:x

CONT-INCHIS-047
11.09.2007, 18:09:07
Am fost ieri la restaurant si am fixat meniul care m-a dus la 130 Ron si cuprinde 4 feluri de mancare si parfe de ciocolata restul il aduc eu aduca fructe bautura (vin suc apa etc),cafea, tort.Este un mediu zic eu destul de plinut si sper sa fie pe gustul la toata lumea....<:-P .Astazi am depus dosarul la casa casatortiiilor si zic eu ca am mai facut un pas innainte.Mai e un pic si sincer parca nu asi vrea sa treaca perioada asta.....:x

intr-adevar este frumoasa perioada aceasta in care te aflii tu.Eu deocamdata nu simt asa ca se apropie cum probabil simtiti voi miresicile care mai aveti 1 luna-1luna si jumatate pana la nunta.gandeste-te ca dupa aceea va fi si mai frumos ca o sa locuiesti si o sa imparti absolut tot cu sotul tau.

andreear
11.09.2007, 18:18:33
intr-adevar este frumoasa perioada aceasta in care te aflii tu.Eu deocamdata nu simt asa ca se apropie cum probabil simtiti voi miresicile care mai aveti 1 luna-1luna si jumatate pana la nunta.gandeste-te ca dupa aceea va fi si mai frumos ca o sa locuiesti si o sa imparti absolut tot cu sotul tau.

E intr-adevar super dupa dar , crede-ma anumite momente dinainte de nunta ai vrea sa le mai retraiesti, erau atat de frumoase...emotiile, golul din stomac...au disparut!

CONT-INCHIS-047
11.09.2007, 18:21:24
E intr-adevar super dupa dar , crede-ma anumite momente dinainte de nunta ai vrea sa le mai retraiesti, erau atat de frumoase...emotiile, golul din stomac...au disparut!

Trebuie sa vezi partea buna a lucrurilor!Au disparut acele momente pentru a face loc altora.Gandeste-te cand te vei pregati sa devii mamica ce sentimente puternite vei trai!

andreear
11.09.2007, 18:30:21
Asa e. Dar si eu si Radu( sotul meu) ne-am dorisa mai retraim ziua nuntii, ne-am simtit super, cred ca a fost cea mai frumoasa zi din viata mea, sau una din cele mai frumoase zile!Cat despre pregatirile de viitoare mamica...lucram la ele:"> ...speram sa se intimple cat mai repede!

CONT-INCHIS-047
11.09.2007, 18:34:12
Asa e. Dar si eu si Radu( sotul meu) ne-am dorisa mai retraim ziua nuntii, ne-am simtit super, cred ca a fost cea mai frumoasa zi din viata mea, sau una din cele mai frumoase zile!Cat despre pregatirile de viitoare mamica...lucram la ele:"> ...speram sa se intimple cat mai repede!

Succes!!Sa ma tii la curent ca vreau sa ma bucur si eu odata cu tine!cat despre retrairea sentimentelor din ziua nuntii...urmeaza nunta de argint :suuuper:

andreear
11.09.2007, 18:42:48
Succes!!Sa ma tii la curent ca vreau sa ma bucur si eu odata cu tine!

Va tinem la curent , cum sa nu!

cat despre retrairea sentimentelor din ziua nuntii...urmeaza nunta de argint :suuuper:

Pe asta ne bazam si noi! pacat ca vom fi batranio si nu ne vom mai misca la fel de bine ca acum....dar sa traim pina atunci!

mihocica
13.09.2007, 09:53:52
Multa bafta

merci pt sfat .....la bulevard am fost si mi trebuiesc 100 de persoane minim, la fel si la regina noptii, la draghici mirosea urit....ce sa fac daca am cam 80 de invitati.....ghinionul meu. oricum merci:((

mihocica
13.09.2007, 09:56:17
multumesc mult...la fel iti doresc si tie :">
casa de piatra......cum a fost ?
centralul te a dezamagit?

mihocica
13.09.2007, 09:57:47
[quote=mihocica;3877
casa de piatra

lumiqgirl
14.09.2007, 21:23:05
Buna tuturor!!!
Sunt noua pe aici, am nunta la anul in august, am facut logodna, acum ne streseaza subiectul "restaurant".Stie cineva cam cat e meniul la Draghici si ce anume contine?
Va multumesc frumos>:D<

rox2081
16.09.2007, 19:53:06
Mihocica,

acesta este raspunsul meu de acum o saptamana si ceva legat de nunta la Central

"eu am avut nunta acolo pe 26 august si am fost multumita de servicii ;-) mi-era teama de cum o sa iasa tocmai datorita numeroaselor critici negative pe care le citisem, dar experienta proprie a fost una pozitiva. Insa trebuie discutat clar de la inceput ce si cum, iar cei care trebuie sa conduca discutia sunt mirii, in caz contrar reprezentantul restaurantului incearca sa "umfle" meniul asa incat se ajunge la un pret ridicat si nejustificat. Pe noi ne-a costat pana la urma 1140 Ron cu tortul inclus si 2 cafele...mancarea a fost buna, in special pestele (somon), iar tortul mi-a placut foarte mult (noi am ales Ina - jumatate diplomat, jumatate ciocolata)...de asemenea, contrar asteptarilor, servirea a fost la inaltime, cu mici scapari, dar in general, invitatii au fost multumiti...in ceea ce priveste bauturile, cu siguranta si-au oprit si ei ceva, dar la sfarsitul nuntii noi am luat acasa destula bautura care ramasese...asadar, impresii bune, e necesar insa sa te impui in momentul cand discuti meniul...sper ca v-a fost de ajutor, daca doriti mai multe detalii, np ;-) ..."
asadar, a fost foarte bine #:-S daca ai nevoie de mai multe detalii, ti le dau cu placere...

anyssia
17.09.2007, 10:25:23
Buna fetele! Noi am fost duminica asta pe la restaurantele din Ploiesti si singurul care ne-a impresionat a fost Best. Acum nu prea stim ce sa facem, initial ne doream o nunta mica, cu putini invitati, insa la acest restaurant minimul impus este de 100 de pers. (deci vom mari lista!)
Va rog, daca ati fost la vreo nunta acolo, scrieti-mi cateva opinii, pareri, orice. Stiti ceva de mancare? E buna? Personalul este sau nu amabil?
Va multumesc! >:D<

danutzaxcata
17.09.2007, 17:54:05
Eu am ales deja: President. Ala dela UZUC. L-am vazut sambata, gata pregatit de nunta. Era super. Abia astept diseara sa vb cu sefa de sala detaliile. Voi stiti ceva de restaurantul asta? Mie mi se pare perfect pt ce vreau eu, dar as vrea sa aud si pareri de la persoane care au mai dat p acolo.
Pe locul doi, daca pica varianta President, am Cetate. Si pe asta l-am vazut amenajat si mi-a placut., Arata bine si e spatios.

danutzaxcata
17.09.2007, 18:48:29
MOooooooooor. Nunta mea de vis s-a dus. La President e ocupat tot anul viitor. Mai ramane cetate. [-o< Ma duc inseara asta, si daca nu gasesc liber, protestez in fata restaurantului. Ma vedeti la stiri~x(

CONT-INCHIS-047
17.09.2007, 21:57:16
Buna miresicilor!Eu sunt cea mai fericita viitoare sotie din lume.In urma cu 10 minute am ajuns acasa de la marea intalnire dintre familii.Am fost si am dat acontul la Hotel Prahova pentru sala Turist care momentan este in renovare.Initial am vrut sala cea mare dar am inteles ca si aceea va suferi modificari si s-ar transforma intr-o sala foarte mare cam pentru 400 de persoane.Am fi vrut-o pe aceea mare chiar daca trebuia sa mai platim in plus dar pentru data de 20 septembrie se ocupase...Ne-a spus si varianta cu sala Turist,am vazut-o, e suficient de mare pentru invitatii pe care ii vom avea si sunt cea mai fericitaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!Oficial ma casatoresc pe 20.09.2008. :D :D :D

CONT-INCHIS-047
17.09.2007, 22:02:08
MOooooooooor. Nunta mea de vis s-a dus. La President e ocupat tot anul viitor. Mai ramane cetate. [-o< Ma duc inseara asta, si daca nu gasesc liber, protestez in fata restaurantului. Ma vedeti la stiri~x(

O nunta de vis nu se leaga neaparat de locul desfasurarii.Trebuie sa fii optimista.Eu sunt sigura ca vei reveni pe forum cu vesti foarte bune.

P.S. Probabil ca te vom vedea la stiri...alaturi de mine si de celelalte miresici...bineinteles vorbindu-se de faptul ca am inundat orasul cu veselie!

Brone
17.09.2007, 22:44:36
M'am uita putzin prin mesajele scrise in acest topic...shi am ajuns la concluzia ca mai bine faceam nunta la Plieshti :))) Se pare ca shi la cele mai de "fizze" localuri tot este pretzul meniului mai mic decat gasesc eu prin Buc.De fel sunt din Ploieshti shi am avut o idee de a face nunta la Pl insa i s'a ridicat tensiunea iubitului..ca de... este shi el barbat. :D
Bafta multa..sa va iasa totul cum va doritzi :*
PS: Dar pt ca totushi sunt ploieshteanca shi imi iubesc orashul de bashtina... ma ia mireasa de la ai mei din casa shi facem cununia religioasa la Ploieshti ;))

CONT-INCHIS-047
18.09.2007, 11:46:09
M'am uita putzin prin mesajele scrise in acest topic...shi am ajuns la concluzia ca mai bine faceam nunta la Plieshti :))) Se pare ca shi la cele mai de "fizze" localuri tot este pretzul meniului mai mic decat gasesc eu prin Buc.De fel sunt din Ploieshti shi am avut o idee de a face nunta la Pl insa i s'a ridicat tensiunea iubitului..ca de... este shi el barbat. :D
Bafta multa..sa va iasa totul cum va doritzi :*
PS: Dar pt ca totushi sunt ploieshteanca shi imi iubesc orashul de bashtina... ma ia mireasa de la ai mei din casa shi facem cununia religioasa la Ploieshti ;))

Trebuie sa te impaci cu ideea ca veti face nunta la Bucuresti si nu trebuie sa iti para rau pentru ca sunt sigura ca va iesi super nunta ta.Casa de piatra si sa fiti fericiti!!!

maxine
18.09.2007, 14:33:57
Am fixat si eu meniul la restaurant, 4 feluri de mancare, tort si apa minerala - 125 ron

oxigen333
18.09.2007, 15:02:12
Buna fetele! Noi am fost duminica asta pe la restaurantele din Ploiesti si singurul care ne-a impresionat a fost Best. Acum nu prea stim ce sa facem, initial ne doream o nunta mica, cu putini invitati, insa la acest restaurant minimul impus este de 100 de pers. (deci vom mari lista!)
Va rog, daca ati fost la vreo nunta acolo, scrieti-mi cateva opinii, pareri, orice. Stiti ceva de mancare? E buna? Personalul este sau nu amabil?
Va multumesc! >:D<

eu o sa fac la best....sper sa fie bine...din ce au spus ei, pare sa iasa bine....restaurnatul e renovat si arata bine....pana la anul tot ce pot sa fac e sa sper sa iasa bine

CONT-INCHIS-047
18.09.2007, 15:23:09
Am fixat si eu meniul la restaurant, 4 feluri de mancare, tort si apa minerala - 125 ron

Cam ce contine fiecare fel de mancare (ma refer la aperitiv). urmeaza apoi peste,sarmale, friptura,nu?Mi se pare super pretul.Ai negociat cu ei?Aveau si preturi mai mari?

CONT-INCHIS-047
18.09.2007, 16:44:01
eu o sa fac la best....sper sa fie bine...din ce au spus ei, pare sa iasa bine....restaurnatul e renovat si arata bine....pana la anul tot ce pot sa fac e sa sper sa iasa bine

Si in plus am auzit ca au oferta destul de buna la best in ceea ce priveste meniul.Felicitari!!!

danutzaxcata
18.09.2007, 17:30:48
A ramas Cetate. Am un gust amar, ca nu s-a putut unde mi-am dorit eu, [i nici pe data pe care ne-am dorit, dar asta este. Important este sa iasa totul bine. Daca stiti ceva de restaurantul asta, spuneti-mi si mie[-o< Va pup

CONT-INCHIS-047
18.09.2007, 17:42:17
A ramas Cetate. Am un gust amar, ca nu s-a putut unde mi-am dorit eu, [i nici pe data pe care ne-am dorit, dar asta este. Important este sa iasa totul bine. Daca stiti ceva de restaurantul asta, spuneti-mi si mie[-o< Va pup

Te asteptam cu nerabdare.Eram sigura ca vei gasi loc.Din pacate nu stiu nimic despre restaurant, dar totul va fii bine.Bafta!

maxine
18.09.2007, 18:07:01

Habar n-am unde e restaurantul asta. E nou?