PDA

Versiunea completa : Bauturi in Satu Mare-de unde?cu cat?ce fel de bauturi?

lore_vasc
28.02.2010, 00:08:05
sunt total offtopic la offtopic dar nu stiu unde sa scriu...iar :)

Vreau sa va intreb cum faceti cu bautura pentru femei?
Ce cumparati?puneti pe fiecare masa cate o sticla?
De exemplu Angeli lichior nu cred ca trece o sticla la o masa si se face doar risipa. Daca as lua mai multe tipuri, le-as trece in meniu si doamnele ar putea cere chelnerilor cand doresc, ar fi bine? Nu le-ar fura osparatii?!

Nu am idee cum sa fac. Initial am zis ca le pun pe masa dar acuma, in criza ma gandesc k nu are sens :-p
Eu am pus pe fiecare masa cate o sticla,chelnerii au si servit la inceput pe fiecare invitat dar apoi noi am lasat sticla pe masa.Eu daca as fi invitat si as vrea sa beau la nunta cred ca nu as astepta ca de fiecare data sa-mi puna ospatarul bautura in pahar ca el poate atunci ii ocupat cu servirea mancarii sau stiu eu....apoi pana sa vina sa ma serveasca imi trece de sete/chef de baut:D...asta este doar parerea mea:)>-....la femei si eu Angeli am luat iar la barbati Jim Beam:)...si apoi restul bauturilor......palinca,vin,racoritoare,apa minerala.

Tilla
28.02.2010, 19:36:47
Multumim de raspuns. Eu sincer ma gandesc sa las pe masa numai palinca iar chelnerii sa serveasca restul. Este risipa sa deschizi 10 sticle de bautura daca se consuma in total 4 ,nu?

roxi_libo
28.02.2010, 19:43:42
Multumim de raspuns. Eu sincer ma gandesc sa las pe masa numai palinca iar chelnerii sa serveasca restul. Este risipa sa deschizi 10 sticle de bautura daca se consuma in total 4 ,nu?

Asa Tilla si eu imi fac curaj. Nu stiu daca e buna ideea, dar lucrul bun pe care il vad e ca poti cumpara o gama mai larga. Daca e trecuta in meniu ma gandesc ca nu le va deranja sa ceara... habar nu am cum e mai bine!!! ma gandesc si sa nu li se para ciudat...

roxi_libo
28.02.2010, 20:11:56
ce bautura credeti ca e mai recomandata? campari, cinzano, gin befeater, lichior crema, angely chery? Cum e asta ultimul, e bun?

Voi ati dat sampanie si la intrare si la tort? La cate sticle ati ajuns?

Tilla
28.02.2010, 20:32:57
Roxi eu zic ca pentru femei e recomandat Bailey's sau Martini (sub nici o forma angelli, e gretoasa), iar pentru barbati taria de inceput adica palinca, bere (putin) ,vinul (mult) si whisky (pentru pretentiosi).
Cantitate inca nici eu nu stiu ,depinde cati vor confirma.

roxi_libo
28.02.2010, 20:40:38
Roxi eu zic ca pentru femei e recomandat Bailey's sau Martini (sub nici o forma angelli, e gretoasa), iar pentru barbati taria de inceput adica palinca, bere (putin) ,vinul (mult) si whisky (pentru pretentiosi).
Angeli crema nu iti place sau cel simplu? astea sunt mai ieftine.

ceska
01.03.2010, 08:48:34
ce bautura credeti ca e mai recomandata? campari, cinzano, gin befeater, lichior crema, angely chery? Cum e asta ultimul, e bun?

Voi ati dat sampanie si la intrare si la tort? La cate sticle ati ajuns?

Eu in loc de angely chery voi avea cinzano alb...
Eu la sampania de la inceput cred ca voi renunta

gabitza_roca
02.03.2010, 10:20:54
de unde procurati toate aceste bauturi?

whisky ne gandeam sa luam de la shop..dar ni s-a spus ca nu se vor mai comercializa tigari si bauturi in shopuri..e o noua lege..

roxi_libo
02.03.2010, 17:35:55

whisky ne gandeam sa luam de la shop..dar ni s-a spus ca nu se vor mai comercializa tigari si bauturi in shopuri..e o noua lege..

Stiu si noi asa ne-am facut planul..dar se pare ca e cam urata treaba pe acolo, sper sa se linisteasca apele pentru ca pretul din magazin la 750ml e ca cel din shop la 1l si se aduna... Noi Teachers vroiam... sunt cam ingrijorata...

roxi_libo
02.03.2010, 17:38:21

Martini e cam scump daca pui pe fiecare masa, e mai scump decat sticla de whisky...

Cum e Cinzano la gust?!

Tilla
02.03.2010, 17:50:29
Martini e cam scump daca pui pe fiecare masa, e mai scump decat sticla de whisky...

Cum e Cinzano la gust?!

Cinzano e ca si martini (dar nu e la fel de dulce)...cel alb.
Angelli chiar nu e ok...si ai sa vezi ca nu-ti va trece deloc.

roxi_libo
02.03.2010, 17:57:08
Cinzano e ca si martini (dar nu e la fel de dulce)...cel alb.
Angelli chiar nu e ok...si ai sa vezi ca nu-ti va trece deloc.

Mesc, u ce alegi? Este Cinzano si alta culoare(:| ? Celalalt e mai bun?

airiana
02.03.2010, 18:15:53
Gnditi-va ca ce o sa puneti pe masa aceea o sa fie bun. Eu cred ca o sa pun palinca, vin alb sau rosu (depinde ce meniu va fii), si in rest nu m-am hotarat. Eu pentru femei as prefer vinul alb demidulce, am gasit unul ffff bun, bouchet. La intrare as renunta si eu la sampanie, dar mai vad. Daca gasesc una care sa merite raman la sampanie, daca nu o sa am un coktail sau martini la intrare. Sa il vad pe ala care comenteaza.;)) ;-)

lore_vasc
02.03.2010, 19:37:06
Nu stiu daca va ajuta informatia mea.....eu am luat vinul Feteasca Neagra(am luat si alb si rosu),apa minerala si sucurile de pe closca de la DER....DAN(nu scriu tot numele sa nu fie ca am facut reclama)..... ne-au ramas sticle neancepute si le-am dus inapoi......daca vreti va trimit Pm cu numele complect.;-)......de bautura ptr femei si whiskey v-am zis ce am ales:)

lolicriss1234
02.03.2010, 20:51:16

noi am avut whisky(de la shop).....palinca .....bere la 0.33l......vin....martini (shop)......suc cola/fanta/sprite la 1l ,apa plata la 0.5l care a avut cel mai mare succes pe langa bere .............si apa minerala tot la 0.5 ....de la gordius....si sunt depozite pe closca cu asa ceva
am preferat gramajele mici ca sa nu se aduca pe mese sa se incalzeasca dar..................ramane la aprecierea fiecaruia

roxi_libo
02.03.2010, 22:06:41
noi am avut whisky(de la shop).....palinca .....bere la 0.33l......vin....martini (shop)......suc cola/fanta/sprite la 1l ,apa plata la 0.5l care a avut cel mai mare succes pe langa bere .............si apa minerala tot la 0.5 ....de la gordius....si sunt depozite pe closca cu asa ceva
am preferat gramajele mici ca sa nu se aduca pe mese sa se incalzeasca dar..................ramane la aprecierea fiecaruia

Ai putea sa imi spui pls cat a costat Martini?

gabitza_roca
03.03.2010, 11:44:52
Gnditi-va ca ce o sa puneti pe masa aceea o sa fie bun. Eu cred ca o sa pun palinca, vin alb sau rosu (depinde ce meniu va fii), si in rest nu m-am hotarat. Eu pentru femei as prefer vinul alb demidulce, am gasit unul ffff bun, bouchet. La intrare as renunta si eu la sampanie, dar mai vad. Daca gasesc una care sa merite raman la sampanie, daca nu o sa am un coktail sau martini la intrare. Sa il vad pe ala care comenteaza.;)) ;-)

:)) ce ii faci?
fara bere?

Tilla
04.03.2010, 21:04:01
Asa e. Fara bere? Bere trebuie. Idea ta Lolicriss e foarte buna cu berea la 0,33 si apa la 0,5. Imi da de gandit.

airiana
05.03.2010, 13:56:07
Hmmmmm, aveti dreptate, trebuie si urata aia de bere. Dar nu ar trebi sa mearga cu felul de mancare servit? La ce merge berea? La mici......si..atat?;)):-\

airiana
05.03.2010, 13:57:52
Poate pun berea la intrare, in loc de sampanie, daca nu se potriveste nici unui fel de mancare=))=))=))Glumeam=))=))

ceska
05.03.2010, 14:03:20
Eu am de gand sa pun si bere...Se consuma...stiu de la mai multi...

gabitza_roca
05.03.2010, 15:01:54
Poate pun berea la intrare, in loc de sampanie, daca nu se potriveste nici unui fel de mancare=))=))=))Glumeam=))=))

saratele..alune..
barbatii stiu un lucru..nu exista petrecere fara bere!

gabitza_roca
05.03.2010, 15:02:41
Eu am de gand sa pun si bere...Se consuma...stiu de la mai multi...

da..mai ales vara..barbatii prefera sa se racoreasca cu bere..

airiana
06.03.2010, 16:14:58
Eu am nunta petrecere toamna...atunci mai vor sa se racoreasca?;))

gabitza_roca
06.03.2010, 16:41:39
Eu am nunta petrecere toamna...atunci mai vor sa se racoreasca?;))

da..crede-ma..aseara am iesit cu prietenii sa-l sarbatorim pe vlad..
au fost 5 baieti ..care au consumat bere..in valoare de 99lei..de la ora 9 ..pana pe la 2..:gen_05: :gen_05:
nu stiu daca ati fost afara aseara..dar era frigul siberian pt mine..nu aveau nevoie de racoritoare..:D

airiana
07.03.2010, 14:09:50
Bine..pun si eu bere pe masa;;)

BRIana22
07.03.2010, 23:17:30

Cum e Cinzano la gust?!
Noi am avut Cinzano alb la nunta. Mai am sticle acasa asa ca te/va astept la un pahar=)). Al nostru a fost luat de la shop, insa nici Cinzano nu este foarte ieftin. Dupa nunta sticlele neincepute le-am vandut unor prieteni tot pentru nunta...si de la ei ce a ramas sigilat le-au vandut pentru un botez.;))

Airiana, berea e musai pentru barbati...are dreptate Gabi, se bea nu gluma (ca e vara ca e iarna). Exista posibilitatea sa nu treaca foarte multa bere in cazul in care ai un vin bun. Comanda mai multa bere (sa fie) ca oricum depozitele o iau inapoi si nu trebuie sa platesti.

Noi ne-am aprovizionat din shop (varianta care acum cade fiindca s-au schimbat treburile pe acolo), de la Der...dan:)) si vinul de la cramele din Beltiug (va recomand cu incredere - foarte bun vin=P~). Iar palinca...am tot cules o vara intreaga prune ;))si am facut-o noi ca sa stim sigur ca e buna si curata.

Tilla
08.03.2010, 13:00:57
Noi vom avea palinca din Turc si vinul din Beltiug(o ruda are cel mai bun vin de acolo, sunt premiate). Inca de preturi nu m-am interesat dar mai am timp...aici in firma ma intreba femeile din turc cat ?...cand ?vrem palinca.

airiana
09.03.2010, 15:54:19
Noi am avut Cinzano alb la nunta. Mai am sticle acasa asa ca te/va astept la un pahar=)). Al nostru a fost luat de la shop, insa nici Cinzano nu este foarte ieftin. Dupa nunta sticlele neincepute le-am vandut unor prieteni tot pentru nunta...si de la ei ce a ramas sigilat le-au vandut pentru un botez.;))

Airiana, berea e musai pentru barbati...are dreptate Gabi, se bea nu gluma (ca e vara ca e iarna). Exista posibilitatea sa nu treaca foarte multa bere in cazul in care ai un vin bun. Comanda mai multa bere (sa fie) ca oricum depozitele o iau inapoi si nu trebuie sa platesti.

Noi ne-am aprovizionat din shop (varianta care acum cade fiindca s-au schimbat treburile pe acolo), de la Der...dan:)) si vinul de la cramele din Beltiug (va recomand cu incredere - foarte bun vin=P~). Iar palinca...am tot cules o vara intreaga prune ;))si am facut-o noi ca sa stim sigur ca e buna si curata.

Am vb si cu ai mei si vom pune bere. Voi ce bere ati ales pentru nunta? Ursus? Eu nu beau deloc bere si nu cunosc marcile decat din auzite, tata are o marca a lui, dar e cam scumpa pentru atatea persoane iar iubi nu bea bere, ii place vinul. Habar nu am ce sa aleg...Fostul bea ursus rosu:))

gabitza_roca
09.03.2010, 16:15:50
Am vb si cu ai mei si vom pune bere. Voi ce bere ati ales pentru nunta? Ursus? Eu nu beau deloc bere si nu cunosc marcile decat din auzite, tata are o marca a lui, dar e cam scumpa pentru atatea persoane iar iubi nu bea bere, ii place vinul. Habar nu am ce sa aleg...Fostul bea ursus rosu:))

daca il inviti si pe fostul...atunci alege ursus rosu.. ;)) ...
inca nu stiu...sunt sigura ca imi va sugera Dragoste berea care ne trebuie ..
cred ca ursus e in regula..

airiana
09.03.2010, 16:34:14
daca il inviti si pe fostul...atunci alege ursus rosu.. ;)) ...
inca nu stiu...sunt sigura ca imi va sugera Dragoste berea care ne trebuie ..
cred ca ursus e in regula..
Nu il invit ca imi e frica..s-ar putea sa se inece cu berea:)) Ce rautacioasa sunt:-$

roxi_libo
09.03.2010, 17:18:21
Si noi vom avea ursus in sticlute mici, imi place si cum arata sticla, am vazut la Real ca are forma noua, e scris in relief "ursus".

Eu tot insist cu intrebari. Am o mare nelamurire cu bautura asta pt dame pt ca eu niciodata nu o gust si nu ma pricep deloc. De acum voi gusta mereu, daca tot s-a stresat lumea sa o cumpere macar sa gust. :">

Asa:
*daca eu am 10mese si pun whiski pe fiecare masa, cate sticle sa iau de rezerva?eu am zis ca 2 pt ca mai mult de 2 mese cu tineri nu vom avea si restul lumii nu prea bea..
* ce e mai bun Cinzano alb,rosu, Garone, Martini? e mult mai bun Martini decat un cinzano? diferenta de de 10Ron.. e asa de mare si la gust sau e doar ...fitza?!

gabitza_roca
10.03.2010, 08:31:22
Si noi vom avea ursus in sticlute mici, imi place si cum arata sticla, am vazut la Real ca are forma noua, e scris in relief "ursus".

Eu tot insist cu intrebari. Am o mare nelamurire cu bautura asta pt dame pt ca eu niciodata nu o gust si nu ma pricep deloc. De acum voi gusta mereu, daca tot s-a stresat lumea sa o cumpere macar sa gust. :">

Asa:
*daca eu am 10mese si pun whiski pe fiecare masa, cate sticle sa iau de rezerva?eu am zis ca 2 pt ca mai mult de 2 mese cu tineri nu vom avea si restul lumii nu prea bea..
* ce e mai bun Cinzano alb,rosu, Garone, Martini? e mult mai bun Martini decat un cinzano? diferenta de de 10Ron.. e asa de mare si la gust sau e doar ...fitza?!

daca vor fi doar 2 mese cu tineri nu cred ca vei avea nevoie de mai multe sticle de whisky..2 sticle in plus vor fi suficiente..
nici eu nu stiu diferenta intre Martini si Cinzano..dar nici Cinzano nu e de lepadat..mai ales daca stai si te gandesti ca femeile beau poate 2 inghitituri sa inchine la inceput..dupa care..prefera vinul..
parerea mea e sa nu iei tot ce e mai scump..

lore_vasc
10.03.2010, 10:40:37
Daca nu ma insel ursus am ales si noi la sticla mica dar nu mai stiu ce culoare.Ce tare esti cu fostul:))da chiar il inviti la nunta?

roxi_libo
10.03.2010, 12:44:18
daca vor fi doar 2 mese cu tineri nu cred ca vei avea nevoie de mai multe sticle de whisky..2 sticle in plus vor fi suficiente..
nici eu nu stiu diferenta intre Martini si Cinzano..dar nici Cinzano nu e de lepadat..mai ales daca stai si te gandesti ca femeile beau poate 2 inghitituri sa inchine la inceput..dupa care..prefera vinul..
parerea mea e sa nu iei tot ce e mai scump..
Merci gabitza_roca, ce m-as face fara voi. M-am linistit, nu stiu ce voi lua dar nu Martini!;))

airiana
10.03.2010, 15:59:19
Daca nu ma insel ursus am ales si noi la sticla mica dar nu mai stiu ce culoare.Ce tare esti cu fostul:))da chiar il inviti la nunta?
Nu Lore, nu-l invit. Nu as vrea sa fie intr-o situatie penibila..#:-S(Cu el nu am vrut sa ma casatoresc, l-am refuzat..asa ca..)

roxi_libo
11.03.2010, 17:42:16
>:D< Lore_vasc, BRIana la voi cat whisky s-a consumat? Lore, daca ai pus cate o sticla pe fiecare masa a ajuns? cate s-au mai cerut? ;;)

Va tot stresez pentru ca vreau sa le iau acum, pana nu se inchide magazinul ;)) ..shop

Airiana, fata hotarata... iti urez sa fie alegerea cu noroc!

gabitza_roca
13.03.2010, 17:52:51
>:D< Lore_vasc, BRIana la voi cat whisky s-a consumat? Lore, daca ai pus cate o sticla pe fiecare masa a ajuns? cate s-au mai cerut? ;;)

Va tot stresez pentru ca vreau sa le iau acum, pana nu se inchide magazinul ;)) ..shop

shopul nu se inchide..dar nu se vor mai comercializa bauturi si tigari..
si noi vrem sa ne ocupam de asta cat de repede..doar ca nu suntem siguri de numarul invitatilor..
nu stii cumva pana cand se poate cumpara alcool de la shop?

ceska
13.03.2010, 17:54:47
shopul nu se inchide..dar nu se vor mai comercializa bauturi si tigari..
si noi vrem sa ne ocupam de asta cat de repede..doar ca nu suntem siguri de numarul invitatilor..
nu stii cumva pana cand se poate cumpara alcool de la shop?

eu parca asa imi aduc aminte ca pana in 28 martie...si eu tre sa rezolv cumva...dar nu stiu cum si cu cine...pentru cat va aduce whisky?sau cate este acuma?

gabitza_roca
13.03.2010, 18:03:30
eu parca asa imi aduc aminte ca pana in 28 martie...si eu tre sa rezolv cumva...dar nu stiu cum si cu cine...pentru cat va aduce whisky?sau cate este acuma?

inca nu stim nici noi cu cine..poate ne ducem noi..
whisky..am cam hotarat sa luam Jim Beam... e la 10eur sticla.. dar nu mai stiu daca e la 0.75 ori 1 litru..

BRIana22
13.03.2010, 20:20:41

Am avut 30 de sticle de ballentine's si s-au consumat asa: 3 s-au golit si vreo 10 s-au desfacut.
Ne-am asteaptat sa se mai ceara wisky la mese, insa nici o sticla in plus nu s-a cerut. Nu ne-am asteptat, insa se pare ca lumea a lasat wisky-ul pe vin (care a fost bun).
:*

ceska
15.03.2010, 08:46:17
inca nu stim nici noi cu cine..poate ne ducem noi..
whisky..am cam hotarat sa luam Jim Beam... e la 10eur sticla.. dar nu mai stiu daca e la 0.75 ori 1 litru..

si eu tot la jim bean ne am gandit sau la ballentines...dar as mai lua si cinzano tot de acolo...numai nu stiu cum sa ajung,eu nu am pasaport #-o

Tilla
15.03.2010, 15:36:53
si eu tot la jim bean ne am gandit sau la ballentines...dar as mai lua si cinzano tot de acolo...numai nu stiu cum sa ajung,eu nu am pasaport #-o

Sper sa gasesti pe cineva care are pasaport.;-)

roxi_libo
15.03.2010, 16:02:17
Ca sa mergi in ucraina va trebuie pasaport? eu stiu ca trebuie si viza.
cautati ceva smecheri :)) .

noi am luat whisky<:-P 14litri, daca nu ajung, ghinion:)
vermut vom lua din magazin real, cora... cand vom avea bani...

gabitza_roca
15.03.2010, 18:01:15
Ca sa mergi in ucraina va trebuie pasaport? eu stiu ca trebuie si viza.
cautati ceva smecheri :)) .

noi am luat whisky<:-P 14litri, daca nu ajung, ghinion:)
vermut vom lua din magazin real, cora... cand vom avea bani...

voi de unde ati luat? din ucraina?
eu ma gandeam la cel din ungaria..8-}

cum sa nu ajunga 14l la 120 pers? parerea mea..e: c-ajung!

gabitza_roca
15.03.2010, 18:06:11

de ce nu incerci si in ungaria? treci repede...cu buletinul

lore_vasc
15.03.2010, 19:31:23

Eu daca bine retin s-au baut 11 sau 12 sticle de wiskey in total.Depinde de fiecare nunta nu ii obligatoriu sa se consume atatea sticle si la tine la nunta,poate se consuma mai putin.

lore_vasc
15.03.2010, 19:33:16
Nu Lore, nu-l invit. Nu as vrea sa fie intr-o situatie penibila..#:-S(Cu el nu am vrut sa ma casatoresc, l-am refuzat..asa ca..)
Asta e cursul vietii ce sa-i faci unii castiga altii pierd.

roxi_libo
15.03.2010, 20:09:52
eu tot citesc pe topicul mare dar nu am rabdare sa ma prind, acum ca am scapat de stresul cu whisky am altul :) , ce vin ati avut. Alb sau rosu? dulce sau demisec? daca ar fi sa aleg eu as lua dulce..rosu...

si..vinul si berea de la depozite se pot plati dupa nunta?;))

ceska
16.03.2010, 08:18:17
de ce nu incerci si in ungaria? treci repede...cu buletinul

acolo mam gandit...la tesco...poate mai prind si ceva promotii de pasti...aia astept

BRIana22
16.03.2010, 11:58:25
eu tot citesc pe topicul mare dar nu am rabdare sa ma prind, acum ca am scapat de stresul cu whisky am altul :) , ce vin ati avut. Alb sau rosu? dulce sau demisec? daca ar fi sa aleg eu as lua dulce..rosu...

Si eu votez pentru rosu dulce !!!!!!!!!=P~

Daca te gandesti sa iei vin imbuteliat, si nu varsat, atunci il poti lua tot de la depozit (la fel ca berea si sucurile) si se achita dupa nunta cat s-a consumat.
>:D<

Tilla
16.03.2010, 14:29:13
In Ukraina e mult mai ieftin. In Ungaria la Tesco numai daca prinzi promotie e mai ieftin. In rest sunt preturi ca la noi in real.

ceska
16.03.2010, 14:38:21
In Ukraina e mult mai ieftin. In Ungaria la Tesco numai daca prinzi promotie e mai ieftin. In rest sunt preturi ca la noi in real.

tilla rie cine ti le aduce?ai cunostinta/sau stii pe cineva care se ocupa cu asa ceva?

Tilla
16.03.2010, 14:40:42
tilla rie cine ti le aduce?ai cunostinta/sau stii pe cineva care se ocupa cu asa ceva?

Cred ca voi merge chiar eu! Sa vad cu cat imi da la depozit (cunoaste tata pe cineva) daca nu-mi place pretul va trebui sa ma ocup si de asta.;-)

gabitza_roca
16.03.2010, 14:51:49
Cred ca voi merge chiar eu! Sa vad cu cat imi da la depozit (cunoaste tata pe cineva) daca nu-mi place pretul va trebui sa ma ocup si de asta.;-)

apropo..mai e nevoie de viza (pt ucraina)? nu mai stiu nimic de cand nu mai lucrez la agentie.. :(

roxi_libo
16.03.2010, 18:10:01
Si eu votez pentru rosu dulce !!!!!!!!!=P~

Daca te gandesti sa iei vin imbuteliat, si nu varsat, atunci il poti lua tot de la depozit (la fel ca berea si sucurile) si se achita dupa nunta cat s-a consumat.
vai, ce bine!!! eu m-am saturat tare rau de avansuri...#-o
Vinul ma gandeam sa il iau de la recas. Al vostru a fost rosu?

BRIana22
16.03.2010, 19:47:08
vai, ce bine!!! eu m-am saturat tare rau de avansuri...#-o
Vinul ma gandeam sa il iau de la recas. Al vostru a fost rosu?
Da, a fost vin rosu dulce de la cramele din beltiug.
Vinul rosu dulce de la recas este bun, insa nu stiu daca la recas accepta sa platesti dupa nunta. Din cate stiu eu nu accepta.

Tilla
16.03.2010, 21:51:46
apropo..mai e nevoie de viza (pt ucraina)? nu mai stiu nimic de cand nu mai lucrez la agentie.. :(

Gabi, nu mai e nevoie de viza doar de pasaport. Numai din Rusia daca vin cetateni trebuie sa-i trimitem invitatie.

gabitza_roca
17.03.2010, 16:51:56
Gabi, nu mai e nevoie de viza doar de pasaport. Numai din Rusia daca vin cetateni trebuie sa-i trimitem invitatie.

multumesc!...ce de informatii pe forumul miresicilor..;))

ceska
18.03.2010, 10:49:19
In ultimul timp ma tot uit la promotiile de la mrile magazine...am vazut la selgros whisky ballentines in pachet de 3 bucati la pretul de 432000 lei veghi /bucata...in alte parti cu 2 pahare incluse este in jur de 510000/sticla...
si cinzano alb la 220000 lei /sticla

lore_vasc
18.03.2010, 23:42:06

Eu am raspuns la pag 2 cu completaria ca vinul parca a fost demi-sec...dar am sa-l intreb pe tata sa fiu 100%.Am vrut sa luam de la Recas dar ne-am hotarat in ultimul moment sa schimbam doar ptr simplu fapt ca daca ne ramaneau multi litri nu aveam ce face cu el noi venind in Spania si plus ca a iesit cu putin mai scump la sticla.

ceska
19.03.2010, 08:12:45
fetelor...daca face mese rotunde cu maxim 10 persoane,sau mese patrate de 12 persoane...tre sa pun whisky pe fiecare masa?

Tilla
19.03.2010, 11:13:33
Da pentru ca altfel risti sa ofensezi lumea.

gabitza_roca
19.03.2010, 14:59:25
fetelor...daca face mese rotunde cu maxim 10 persoane,sau mese patrate de 12 persoane...tre sa pun whisky pe fiecare masa?

noi inca nu stim ce mese vom avea..dar cu siguranta vom pune cate o sticla pe fiecare masa..

BRIana22
19.03.2010, 19:56:08
Asa ar fi cel mai bine...ca e cu suparare altfel .

ceska
30.03.2010, 11:09:58
Gata...Am cumparat si sticlele de Cinzano...Am mai scapat de inca o grija...Posibil sa mai am nevoie de cateva sticle dar asta mai incolo...La confirmari...1-2 sticle mai cumpar dupa...

Tilla
30.03.2010, 14:59:08
Gata...Am cumparat si sticlele de Cinzano...Am mai scapat de inca o grija...Posibil sa mai am nevoie de cateva sticle dar asta mai incolo...La confirmari...1-2 sticle mai cumpar dupa...

Bravo esti harnica...ai prins ceva reducere?

gabitza_roca
30.03.2010, 16:20:10

de unde le-ati luat?

ceska
30.03.2010, 18:02:02
Nu era reducere...Le am luat cu 190 000 lei vechi,sticla de 0.7 l
Aici la noi la real parca am vazut dar sticle numai de 1 l la 250.000 cred...
Tilla ai rezolvat cu whisky?

ana_strumfi
30.03.2010, 18:33:15
Lolicriss, m-ai intrebat la intalnire ce am mai rezolvat, si uitasem de whiskey si palinca, de parca ar fi lucru putin=))

ceska
30.03.2010, 18:38:28
Lolicriss, m-ai intrebat la intalnire ce am mai rezolvat, si uitasem de whiskey si palinca, de parca ar fi lucru putin=))

Ana ce whisky ai luat si de unde...si binenteles cu cat;;)

ana_strumfi
30.03.2010, 18:54:04
Ana ce whisky ai luat si de unde...si binenteles cu cat;;)

Tata a luat, de la shop, Johnny Walker, dar nu stiu cu cat.

ana_strumfi
30.03.2010, 18:54:37
Tata a luat, de la shop, Johnny Walker, dar nu stiu cu cat.

Nu stiu cu cat, dar mai ieftin oricum ca in magazin, si la gramaj mai mare

lolicriss1234
30.03.2010, 19:15:05

ce harnicute sunteti
ma bucur

ceska
30.03.2010, 21:19:12
Revin la lista bauturilor...
Am luat si whisky
Am gasit la reducere la real...

Lavinia_Balint
30.03.2010, 22:21:18
Revin la lista bauturilor...
Am luat si whisky
Am gasit la reducere la real...

la cat si ce ? ca si eu tot ma uit dar la real nu am fost

ceska
31.03.2010, 09:29:21
la cat si ce ? ca si eu tot ma uit dar la real nu am fost

Am luat Ballentunes de 0.7 l la 40 lei
Eu zic ca este bine...Era la promo...Mai este si Jack Daniels la promo dar e putin c am scump si asa...

Tilla
31.03.2010, 11:44:54
Ceska, n-am rezolva nimic, iubi mi-a spus ca trebuie sa-l las pe el. Nici vorba sa ma bag...e treaba de barbati(binenteles si parerea mea conteaza)

gabitza_roca
31.03.2010, 12:02:28
Ceska, n-am rezolva nimic, iubi mi-a spus ca trebuie sa-l las pe el. Nici vorba sa ma bag...e treaba de barbati(binenteles si parerea mea conteaza)

cu certitudine o treaba de barbati: "iubi, du-te si cumpara x sticle de ... si y sticle de... ! ai retinut? ";)) :-p:-p

...just kidding

Tilla
31.03.2010, 12:16:27
cu certitudine o treaba de barbati: "iubi, du-te si cumpara x sticle de ... si y sticle de... ! ai retinut? ";)) :-p:-p

...just kidding

Exista carnetel si nici un sms nu strica dupa ce pleaca...de siguranta!:))

ceska
31.03.2010, 12:20:55
Noi am fost impreauna aseara la Real...
Cinzano am luat cand am fost cu ai mei vineri in Ungaria...
Restul bauturilor si racoritoarelor este misiunea lui cu cumnatu sau...$-)
Sa le las si lor ceva de lucru...:>

Tilla
31.03.2010, 14:41:51
Noi am fost impreauna aseara la Real...
Cinzano am luat cand am fost cu ai mei vineri in Ungaria...
Restul bauturilor si racoritoarelor este misiunea lui cu cumnatu sau...$-)
Sa le las si lor ceva de lucru...:>

Foarte bine asa mai impartiti din munca.

ana_strumfi
09.04.2010, 09:44:02
Am luat vinul <:-P<:-P<:-P

lore_vasc
09.04.2010, 12:01:04
Super<:-PDe unde si cu cat?

manuelabutean
09.04.2010, 12:18:49

super. vrem detalii :)

noi am luat whiskiul si licihiorul :)

ceska
09.04.2010, 13:17:26
Si noi avem whisky si cinzano...si vinul caci punem de casa facut de socrii...noua ne place...si tuica avem tot noi...de casa...

raman doar sucurile, apa si berea...mai tre ceva?:-"

ana_strumfi
09.04.2010, 13:34:40
super. vrem detalii :)

noi am luat whiskiul si licihiorul :)

De la Valea Calugareasca direct de la producator, cu 5lei/l. Am luat 50 l alb si 50 l rosu. Oare ajunge la aprox 120?

ceska
09.04.2010, 14:16:17
De la Valea Calugareasca direct de la producator, cu 5lei/l. Am luat 50 l alb si 50 l rosu. Oare ajunge la aprox 120?

Eu stiu nunta de iulie unde s au consumat 20 l...la varul meu in iunie anul trecut intre 20-30 l

Tilla
11.04.2010, 21:15:20
La mine a rezolvat tata.#:-S A vorbit deja cu cateva depozite si nici avans nu trebuie sa dam. In curand ma duc la Beltiug pentru vin asa ca si eu sunt curioasa cam cat s-a consumat si la cate persoane. Asteptam raspunsuri...

roxitzy_ra
02.05.2010, 16:07:23
La mine a rezolvat tata.#:-S A vorbit deja cu cateva depozite si nici avans nu trebuie sa dam. In curand ma duc la Beltiug pentru vin asa ca si eu sunt curioasa cam cat s-a consumat si la cate persoane. Asteptam raspunsuri...

astept si eu detalii despre vin, ca in rest cu era de cumparat am terminat, noi am luat pt femei cherry dance si in loc de whisky am luat ceva coniac fin chevalie parca, palinca avem, iar berea si racoritoarele le vom lua mai incolo de la ceva depozit. Nush cam cati lictri de vin sa cumparam pt ~ 200 pers :(

BRIana22
03.05.2010, 09:16:48
Dupa parerea mea ajung. Mai ales ca este vara si se consuma si multa bere.
Foarte bun vin...si noi de acolo luam mai nou;)).

BRIana22
03.05.2010, 09:20:03
Si noi am avut la nunta vin de la Beltiug. Foarte bun:-"!
Am cumparat 100 l pentru 240 persoane, insa s-au consumat vreo 50 l, in conditiile in care s-a baut mai mult vin decat orice.
Daca lumea se distreaza si nu se opreste din dans nu are timp nici sa bea bautura oferita;-).

Tilla
03.05.2010, 14:16:03
Si noi am avut la nunta vin de la Beltiug. Foarte bun:-"!
Am cumparat 100 l pentru 240 persoane, insa s-au consumat vreo 50 l, in conditiile in care s-a baut mai mult vin decat orice.
Daca lumea se distreaza si nu se opreste din dans nu are timp nici sa bea bautura oferita;-).

Multumesc pentru raspuns. Nu creau sa sar calul sa comand foarte mult vin si apoi sa ramana la noi. Am primit de la fratele meu un vin din 1984, abia astept sa-l desfac. O vom desface la inagurarea apartamentului ca inainte de nunta ma va pili si o inghititura.:">

ana_strumfi
03.05.2010, 15:00:48
Multumesc pentru raspuns. Nu creau sa sar calul sa comand foarte mult vin si apoi sa ramana la noi. Am primit de la fratele meu un vin din 1984, abia astept sa-l desfac. O vom desface la inagurarea apartamentului ca inainte de nunta ma va pili si o inghititura.:">

Bine te-ai gandit=)). O inghititura mica sau mare?

manuelabutean
04.05.2010, 11:43:09
noi am luat whiski Jack Daniels si lichior sheridans

airiana
06.05.2010, 13:29:57
Va rog spuneti-mi si mie niste adrese de depozite cu bauturi in Satu Mare.

Tilla
06.05.2010, 20:11:46

Pe str depozitelor sunt vreo doua.

lore_vasc
07.05.2010, 01:50:33
Eu stiu ca pe Closca sunt mai multe depozite;-)

airiana
07.05.2010, 11:33:15
Multumes fetelor!!

ceska
21.05.2010, 16:49:38
Noi ne am razgandit...si am comandat 50 l vin alb din ungaria...eu zic ca ajunge...dupa cat am auzit ca s a consumat si la alte nunti015-25 l max)...in schimb berea a intrecut orice...

Bere luam de 0.5 l ursus rosu...si luam si cateva fara alcool totusi...

Tre sa iau neaparat sticle de whisky in plus?caci la prietenii nostri mai apropiati de exemplu ,li totuna ca e whisky, voin sau bere...ca trece orice =P~

lore_vasc
21.05.2010, 18:39:07
Noi ne am razgandit...si am comandat 50 l vin alb din ungaria...eu zic ca ajunge...dupa cat am auzit ca s a consumat si la alte nunti015-25 l max)...in schimb berea a intrecut orice...

Bere luam de 0.5 l ursus rosu...si luam si cateva fara alcool totusi...

Tre sa iau neaparat sticle de whisky in plus?caci la prietenii nostri mai apropiati de exemplu ,li totuna ca e whisky, voin sau bere...ca trece orice =P~
Cum de ati cumparat doar vin alb.....adica ma refer ca rosu nu ati cumparat deloc?

ceska
21.05.2010, 19:52:59
Cum de ati cumparat doar vin alb.....adica ma refer ca rosu nu ati cumparat deloc?

Nu am cumparat deloc...nu vream sa amestecam...este super bun dar ala rosu nu mi a placut chiar asa tare...ajunge asta...Multi ne au zis sa luam doar un fel...iar parintii au fost de aceeasi parere

lore_vasc
24.05.2010, 00:25:53
Nu am cumparat deloc...nu vream sa amestecam...este super bun dar ala rosu nu mi a placut chiar asa tare...ajunge asta...Multi ne au zis sa luam doar un fel...iar parintii au fost de aceeasi parere
Fiecare face intraevar cum doreste si depinde si ce fel de invitati are la nunta:)

Ramontzy
16.06.2010, 19:25:59
fetelor, ati fost careva recent la shop? stiti ceva preturi la jack daniels si la martini? :*

ana_strumfi
16.06.2010, 22:34:12
fetelor, ati fost careva recent la shop? stiti ceva preturi la jack daniels si la martini? :*
Poate nu stiu bine, dar credeam ca s-a interzis cumparatul de la shop

Ramontzy
16.06.2010, 23:59:13
Poate nu stiu bine, dar credeam ca s-a interzis cumparatul de la shop

eu azi am fost la un depozit de bauturi si mi s-a recomandat sa merg la shop. deci ma gandesc ca se mai poate.

gabitza_roca
17.06.2010, 09:48:42
daca afli ceva anunta-ne! :*

Tilla
17.06.2010, 12:24:49
Am aflat eu jack la 1 l e la 60 lei de martini nu stiu. Noi ne luam de la depozit ca asa nu platesc in avans si duc inapoi ce ramane. Iar diferenta de pret e nesimificativa.

Eu vorbesc de shopul din Petea acolo se poate cumpara

manuelabutean
17.06.2010, 12:55:48
Am aflat eu jack la 1 l e la 60 lei de martini nu stiu. Noi ne luam de la depozit ca asa nu platesc in avans si duc inapoi ce ramane. Iar diferenta de pret e nesimificativa.

la shopul din Halmeu s-a interzis,unde erau mai ieftine pt. ca nu aveau accize,in petea se poate si acuma,dar acolo nu sunt asa de ieftine pt ca pretul contine accize.dar cred ca totusi sunt mai ieftine ca in magazine,cred nu stiu sigur.

Ramontzy
17.06.2010, 13:01:37

de la ce depozit ti-ai luat jack si cu cat? eu unde am cautat am gasit doar la peste 100 lei.

Tilla
17.06.2010, 16:58:56
de la ce depozit ti-ai luat jack si cu cat? eu unde am cautat am gasit doar la peste 100 lei.

De la cine facem rost e prieten cu tata. Sincer nu stiu care depozit este sau daca da la acest pret. Sorry

Ramontzy
17.06.2010, 18:44:04
De la cine facem rost e prieten cu tata. Sincer nu stiu care depozit este sau daca da la acest pret. Sorry

nu-i nimic. ca noi oricum am zis ca mergem la shop, sau sa vedem cum sunt preturile in duty free-ul din aeroport din germania.

roxi_libo
17.06.2010, 20:20:33
la shopul din Halmeu s-a interzis,unde erau mai ieftine pt. ca nu aveau accize,in petea se poate si acuma,dar acolo nu sunt asa de ieftine pt ca pretul contine accize.dar cred ca totusi sunt mai ieftine ca in magazine,cred nu stiu sigur.

sustin, sunt mai ieftine in petea, martini era 30ron si mai era cva lichior westwood cred...la care i-am uitat pretul, dc mergeti sa imi spuneti plsss cat e. Voi puneti martini sau lichior?sau cinzano?
la mine e mare nehotararea, fetele de la scoala vor martini, fetele de la mami de la servici lichior ;))

airiana
17.06.2010, 23:20:16
sustin, sunt mai ieftine in petea, martini era 30ron si mai era cva lichior westwood cred...la care i-am uitat pretul, dc mergeti sa imi spuneti plsss cat e. Voi puneti martini sau lichior?sau cinzano?
la mine e mare nehotararea, fetele de la scoala vor martini, fetele de la mami de la servici lichior ;))
Si tu Roxi ce vrei? Dar mama ta?

Ramontzy
17.06.2010, 23:23:35

noi punem martini. cat despre preturi pot sa-ti spun exact in iulie cand am programat sa merg in shop.

roxi_libo
25.06.2010, 19:39:05
fetelor va intreb pe toate ca sa nu va mai stresez pe toate in parte, cum faceti cu vinul, cat ati luat si de unde/de la cine.

Eu vreau sa rezolv odata asta, doar ca se pare ca toata lumea a vandut vinul rosu si a ramas doar alb....

gabitza_roca
25.06.2010, 22:12:55
nu-mi spune ca nu mai este vin rosu in Beltiug.. sau la Recas...!!!!! :))

Tilla
28.06.2010, 20:37:50
Mai este vin rosu in beltriug dar am platit 10 lei/l. A fost asa de bun ca mi-a trcut tot si am mai facut noaptea rost.
Noi pentru femei am pus Angelli vermuth alb. N-a trecut nici o sticla. Mi-au mai ramas 7 nedesfacute. Sa va ganditi bine ce cumparati.

roxi_libo
29.06.2010, 20:45:13
Mai este vin rosu in beltriug dar am platit 10 lei/l. A fost asa de bun ca mi-a trcut tot si am mai facut noaptea rost.
Noi pentru femei am pus Angelli vermuth alb. N-a trecut nici o sticla. Mi-au mai ramas 7 nedesfacute. Sa va ganditi bine ce cumparati.

eu stiu ca initial te gandeai sa pui chelnerii sa serveasca bautura pt femei, nu ai mai facut asa?!
iubi e pus pe economii si zice ca e super risipa sa pui pe fiecare masa pt ca nu se bea, in shop nu mai este tva zero, salarii taiate... ar fi si o dovada de risipa...ca sa nu ii spun altfel ;)) nu stiu ce sa fac..pt ca doamnele se vor rusina sa ceara, fiind pudice. Noi din shop-ul din petea ne gandim sa luam sau lichior sau Martini... doamnele mai in varsta prefera lichior, celelalte martini ambele sunt la 30Ron, ar fi 3mil bautura pt dame ...care nici nu se consuma... aiurea, nu prea stiu ce sa fac desi am dilema asta de foarte mult timp. cred ca 3sticle de martini si 3de lichior ar fi extra suficient...
Mie mi tot una... nu beau nimik si nu sunt pocaita :P

gaby nu s-a terminat la astia dar am mama mofturoasa ;)) vrea vin medaliat.. am luat alb si cred ca ramanem doar la alb, desi multi zic k nu e bine.... asta e.

Tilla, tu ai avut vin alb sau rosu... sau combinatie :-p

LaRubia
29.06.2010, 21:39:57
noi am avut asa:
sucuri: cola,fanta si suc natural si apa minerala si plata
whisky Jack
lichior Angelli de capuccino...cred
vin rosu si alb...dar nu mai stiu de care....era in sticla...de la Re...l
sampanie
cred ca atat....

ALICEc
30.06.2010, 14:24:41
eu stiu ca initial te gandeai sa pui chelnerii sa serveasca bautura pt femei, nu ai mai facut asa?!
iubi e pus pe economii si zice ca e super risipa sa pui pe fiecare masa pt ca nu se bea, in shop nu mai este tva zero, salarii taiate... ar fi si o dovada de risipa...ca sa nu ii spun altfel ;)) nu stiu ce sa fac..pt ca doamnele se vor rusina sa ceara, fiind pudice. Noi din shop-ul din petea ne gandim sa luam sau lichior sau Martini... doamnele mai in varsta prefera lichior, celelalte martini ambele sunt la 30Ron, ar fi 3mil bautura pt dame ...care nici nu se consuma... aiurea, nu prea stiu ce sa fac desi am dilema asta de foarte mult timp. cred ca 3sticle de martini si 3de lichior ar fi extra suficient...

gaby nu s-a terminat la astia dar am mama mofturoasa ;)) vrea vin medaliat.. am luat alb si cred ca ramanem doar la alb, desi multi zic k nu e bine.... asta e.

Bauturile alcoolice....Jim Beam-ul: nu stiu daca l-am pus pe masa..nu mai tin minte....dar de fiecare data cand se cerea o noua sticla, (sau nu asteptau chelnerii sa se ceara, duceau ei la mese cand se termina sticla) chelnerul spunea unui membru din familie...asta ca sa nu sterpeleasca din ele.
Angelli : nu le-am pus pe masa...ca ar fi fost o risipa....chelnerii au stat cu ochii-n patru si mergeu mereu intrebandu-le pe femei daca mai doresc, si le turnau in pahare, astfel ca nu se simtea nimeni prost ca mai cerea....erau intrebate.
Restul, bineinteles, vinul, palinca...au fost la discretie pe mese.
La noi s-a stat cu "biciul" pe chelneri ;))

ana_strumfi
30.06.2010, 19:09:35
Bauturile au fost luate, sucuri, apa. Pentru 150 de persoane am luat 10 sticle de Martini, dar nu cred ca punem pe fiecare masa, ar fi chiar o risipa, nu s-ar bea.

Tilla
02.07.2010, 20:49:32

Am combinat vin alb si vin rosu. 40 si 30L.

gabitza_roca
03.07.2010, 13:04:40
si s-a consumat si vin alb si rosu?

Tilla
04.07.2010, 21:45:08
si s-a consumat si vin alb si rosu?

Ambele. Dar la noi s-a consumat mai mult rosu.

gabitza_roca
05.07.2010, 09:38:49
Tilla.. s-a consumat si bere multa? si whisky?

la nunta la care am fost sambata au avut vin alb, din ungaria, tare, dupa cateva paharele lumea era deja ametita bine.. si-am fost sfatuita sa ne aprovizionam doar cu vin alb, unul usor, din beltiug..sa nu se ameteasca invitatii dupa o ora..:D

Tilla
06.07.2010, 12:19:22

la nunta la care am fost sambata au avut vin alb, din ungaria, tare, dupa cateva paharele lumea era deja ametita bine.. si-am fost sfatuita sa ne aprovizionam doar cu vin alb, unul usor, din beltiug..sa nu se ameteasca invitatii dupa o ora..:D

Cu vinul tare ai dreptate. Sa fie unul mai slabut dar din struguri. Berea ne-a trecut destul de bine, am luat in jur de 400 sticle la 0.33 si au trecut cam 300. Iar whisky am avut 18 sticle doua mi-au ramas dar si acele desfacute.

lore_vasc
06.07.2010, 17:00:22
Fetelor va rog sa-mi spuneti niste preturi la wiskey si lichior atat din shop cat si de la magazin.....multumesc:)

Ramontzy
06.07.2010, 17:27:02
Fetelor va rog sa-mi spuneti niste preturi la wiskey si lichior atat din shop cat si de la magazin.....multumesc:)

wiskey jack daniel's am vazut la oferta in f multe magazine, 62 lei - 700 ml si 87 lei- 1 l. in shop habar nu am deocamdata, dar oricum am inteles ca nu prea se mai poate cumpara cantitati mari din shop. iar lichior nu stiu.

lore_vasc
06.07.2010, 18:12:41
wiskey jack daniel's am vazut la oferta in f multe magazine, 62 lei - 700 ml si 87 lei- 1 l. in shop habar nu am deocamdata, dar oricum am inteles ca nu prea se mai poate cumpara cantitati mari din shop. iar lichior nu stiu.
Multumesc,daca mai sti si la alte marci sa-mi spui te rog...restul fetelor la fel[-o<

gabitza_roca
08.07.2010, 08:44:14
miresici..am fost la nunti unde s-au consumat energizante..voi ati avut? aprox cat?

Lala4you
08.07.2010, 08:49:32

Da,da in Beltiug este vin bun!;))
Taria de unde vi-o procurati?ma refer la whisky in special...

lore_vasc
08.07.2010, 10:24:22
miresici..am fost la nunti unde s-au consumat energizante..voi ati avut? aprox cat?
Noi nu am avut avand in vedere ca am avut:palinca,bere,vin alb+vin rosu,wiskey,lichior,apa minerala si sucuri am zis ca ii suficient.

ana_strumfi
08.07.2010, 12:08:01
Noi am avut:
-apa plata
-apa minerala
-cola
-sprite
-vin alb
-vin rosu
-Whisky
-lichior Tiramisu-Martini
-bere 0.33 Ursus Rosu
-12 sticle bere fara alcool
-sampanie(la intrare)

S-au cosumat cam 25 l de vin in total, am luat 350 sticle bere dar am returnat 144.
Suc am avut in total 110 l, adica 55 sticle, iar la 2 noaptea ni s-a terminat cola si am trimis la benzinarie :))

roxi_libo
08.07.2010, 12:30:09
Noi am avut:
-apa plata
-apa minerala
-cola
-sprite
-vin alb
-vin rosu
-Whisky
-bere 0.33 Ursus Rosu
-sampanie(la intrare)

S-au cosumat cam 25 l de vin in total, am luat 350 sticle bere dar am returnat 144.
Suc am avut in total 110 l, adica 55 sticle, iar la 2 noaptea ni s-a terminat cola si am trimis la benzinarie :))
ana, s-a servit lichior sau martini la cererea fiecaruia?! s-au consumat? nu s-au simtit stanjenite doamnele si sa nu comande?!

l0redana
08.07.2010, 14:25:52
da noi am avut, am luat 5 baxuri(cred ca sunt vreo 25 buc inauntru nu mai stiu sigur) si nu ne-a mai ramas decat unul si cateva buc(vreo 9)
am avut wisky(pt el era de fapt energizantul pt ca am auzit ca multa lume bea redbull+wisky)
lichior sheridans(am avut doar 10sticle dar a ajuns chiar a ramas destul de mult in fiecare sticla--era la1L)
vin alb+ vin rosu ( nu mai tin minte exact cate sticle am avut dar am avut mai mult rosu decat alb)
sampanie ( la intrare dar si cine vroia putea sa ceara dar nu s-a prea baut sampanie)
apa minerala+ apa plata
bere la 0,33 + bere fara alcool(doar 2 lazi fara alcool)
cola + fanta+sprite la 1L
prigat (grapefruit + kiwi)
cocktail-uri( cu sau fara alcool)
aaaaa si nelipasita palinca!!!!

ana_strumfi
08.07.2010, 22:23:05
Noi am avut:
-apa plata
-apa minerala
-cola
-sprite
-vin alb
-vin rosu
-Whisky
-bere 0.33 Ursus Rosu
-sampanie(la intrare)

am uitat palinca:-p

ceska
09.07.2010, 09:39:37

noi nu am avut...

roxi_libo
27.07.2010, 19:43:47
intrebare:
Cata sampanie ati cumparat? se da si la tort, asai? am citit pe forum undeva ca 150ml/persoana daca pui la intreare si la tort, voi cum ati facut?

Ramontzy
27.07.2010, 20:38:52
intrebare:
Cata sampanie ati cumparat? se da si la tort, asai? am citit pe forum undeva ca 150ml/persoana daca pui la intreare si la tort, voi cum ati facut?

noi am fost la multe nunti, si mai de fite sa zic asa si mai clasice si mai modeste, la nici una nu s-a dat sampanie la tort, la unele nu s-a dat nici la primire, doar mirilor si nasilor.
noi ne-am decis sa dam la primire la toata lumea si atat. nu vad rostul sa dai si la tort. acuma fiecare cum considera.

natalia_sima
27.07.2010, 21:33:25
Sampanie eu dau la inceput, fiecariu invitat, nu dau la tort, poate unii nu mai stau pana atunci, nu mai vreau sa amestece bauturile etc., asa ca la intrare o cupa de sampanie e foarte perfecta. Iar pentru nuntasii cei intarziati e motiv sa vina la masa mirilor, macar sa si ciocneasca un pahar...pe langa retul urarilor, sa nu vina asa cu mana goala ^:)^.=P~

lore_vasc
02.08.2010, 00:03:29
noi am fost la multe nunti, si mai de fite sa zic asa si mai clasice si mai modeste, la nici una nu s-a dat sampanie la tort, la unele nu s-a dat nici la primire, doar mirilor si nasilor.
noi ne-am decis sa dam la primire la toata lumea si atat. nu vad rostul sa dai si la tort. acuma fiecare cum considera.
Asa am facut si noi:)

vampirita_alina
02.08.2010, 11:50:22
La tort nici eu nu am mai auzit sa se dea...doar la intrare si atat :D

- eu o sa am palinca invarita de mine =)) am fo la palincie sa o facem eu si sotul impreuna cu socrii ca de la ei o sa avem palinca ....si a iesit nota 10 :D asa zice tata ca eu nu am gustat-o. eu ajunge so miros si ma ametesc :"> . Sper sa le placa si invitatilor mai ales ca am si prins o raceala de numa...1 saptamana numa in pat ma stat deci macar efortul asta sa imi fie rasplatit prin faptul ca le va placea invitatilor.
- am luat angely pt femei
- eu wiski nu iau desii in prima etapa vroiam si noi sa luat dar si la fratemiu nu a trecut decat f putin apai e rsipa de bani parerea mea ( o sa iau vreo 2 stile pt cand vin dupa nunta preitenii , fratii mai exact tineretu de la nunta si apai or putea bea si asa ceva ) :D
- vin o sa iau rosu si alb de la Recas
- berea la 0.33 pt k ca e mai bine din cate ma inteles asa mai ales ca noi ne asteptam sa se consume f mult fiind august (luna lui cuptor) , va fi si bere fara alcool pt k si la fratemiu s-a consumat
- suc, apa minerala, apa plata,
- energizante nu vor fi
- cred ca le voi cumpara de la barta ati pt k aoclo fac si nunta la restaurantul lor apai sa vad poate ies cu ceva mai ieftin dar am sa ma interesez si de la Der...Dan pt k aoclo am auzit ca ei ti le si aduc si ti le si duc inapoi ce ramane. Acum sa vad de am ceva beneficii daca tot fac la restaurantul lui Barta.

Si cam atat cu bauturile :D

Tilla
05.08.2010, 10:29:18
La tort nici eu nu am mai auzit sa se dea...doar la intrare si atat :D

- eu o sa am palinca invarita de mine =)) am fo la palincie sa o facem eu si sotul impreuna cu socrii ca de la ei o sa avem palinca ....si a iesit nota 10 :D asa zice tata ca eu nu am gustat-o. eu ajunge so miros si ma ametesc :"> . Sper sa le placa si invitatilor mai ales ca am si prins o raceala de numa...1 saptamana numa in pat ma stat deci macar efortul asta sa imi fie rasplatit prin faptul ca le va placea invitatilor.
- am luat angely pt femei
- eu wiski nu iau desii in prima etapa vroiam si noi sa luat dar si la fratemiu nu a trecut decat f putin apai e rsipa de bani parerea mea ( o sa iau vreo 2 stile pt cand vin dupa nunta preitenii , fratii mai exact tineretu de la nunta si apai or putea bea si asa ceva ) :D
- vin o sa iau rosu si alb de la Recas
- berea la 0.33 pt k ca e mai bine din cate ma inteles asa mai ales ca noi ne asteptam sa se consume f mult fiind august (luna lui cuptor) , va fi si bere fara alcool pt k si la fratemiu s-a consumat
- suc, apa minerala, apa plata,
- energizante nu vor fi
- cred ca le voi cumpara de la barta ati pt k aoclo fac si nunta la restaurantul lor apai sa vad poate ies cu ceva mai ieftin dar am sa ma interesez si de la Der...Dan pt k aoclo am auzit ca ei ti le si aduc si ti le si duc inapoi ce ramane. Acum sa vad de am ceva beneficii daca tot fac la restaurantul lui Barta.

Si cam atat cu bauturile :D

Si noi am avut bere la 0.33 si a trecut surprinzator. Angelli n-o sa treaca deloc, noi am ramas cu 7 sticle din 13 nedesfacute iar restul risipa. In schimb noi am ramas fara vin si jim beam-ul a trecut aproape tot.

Ramontzy
20.08.2010, 23:55:29
fetelor, voi cum ati facut sau cum veti face cu wiskey-ul si cu taria pt femei? le puneti pe masa sau vor fi servite de catre ospatari? eu chiar nu stiu cum sa fac. in rest toata bautura va fi pe mese, bine, in afara de bere. si toti cu care am vb mi-au recomandat sa ca wiskey si martini ( ion cazul nostru) sa fie servite de ospatari, asta si ca sa nu se risipeasca atat de mult dar si ca e mai elegant cica asa. eu chiar nu stiu cum sa fac.

natalia_sima
21.08.2010, 11:01:13
fetelor, voi cum ati facut sau cum veti face cu wiskey-ul si cu taria pt femei? le puneti pe masa sau vor fi servite de catre ospatari? eu chiar nu stiu cum sa fac. in rest toata bautura va fi pe mese, bine, in afara de bere. si toti cu care am vb mi-au recomandat sa ca wiskey si martini ( ion cazul nostru) sa fie servite de ospatari, asta si ca sa nu se risipeasca atat de mult dar si ca e mai elegant cica asa. eu chiar nu stiu cum sa fac.

Ramona draga, si eu voi merge dupa modelul barului care va fi amenajat in 3 locuri, acolo se vor afla toate sortimentele de bauturi pe care le-am ales noi, e mult mai elegant asa. Palinca si vinul vor fi pe mese, atat! Eu chiar nu vreau sa patesc sa se desfaca o sticla pt un pahar. Oricum ospatarii vor fi acolo sa serveasca si sa isi faca treaba, cat si invitatii vor face bine si se vor servi.

roxi_libo
22.08.2010, 20:35:47
si eu am avut dilema asta cam un jumate de an. Decizia trebuie sa o iei tu in functie de tipul de invitati pe care ii ai. Eu am hotarat cu mami sa punem si whiski si lichior pe fiecare masa pt ca la noi asa e lumea obijnuita si doamnelor le e rusine sa ceara, in schimb daca e in fata lor servesc mai usor.
Sunt de acord cu faptul ca s-ar putea sa fie o risipa dar si la decorat se face risipa asa ca nu ne vom zgarci la bautura, daca ramane asta e...:-p

Vedeti voi cum faceti;-)

biancaszolomajer
22.08.2010, 20:36:07
Noi am cumparat wisky sa fie pe fiecare masa sa nu iasa discutii. Am fost la nunti unde numai pe masa mirilor era wisky si ceilalti au stat si s-au uitat sau au fost vreo 3 sticle in toata sala. Intra-devar, e mai elegant sa fie servit de ospatari dar, decat sa iasa discutii mai bine pun wisky-ul pe masa si-si ia fiecare cat doreste. Cat despre lichior, acela va fi servit doamnelor de catre ospatari, doar sunt niste doamne invitatele noastre;;). Daca tot am luat 20 de sticle de wisky atunci sa fie pt toata lumea, eu asa zic, macar nu dam motive de barfa. Oricum nu-i putem multumi pe toti...:(

Ramontzy
24.08.2010, 00:53:25
am decis si noi sa punem wiskey p efiecare masa, asa e cel mai bine, sa fie toata lumea multumita.

biancaszolomajer
24.08.2010, 08:27:31
am decis si noi sa punem wiskey p efiecare masa, asa e cel mai bine, sa fie toata lumea multumita.
Ramontzy, ma bucur ca suntem de aceeasi parere, dupa nunta, am sa-ti spun cum a iesit totul inclusiv partea cu wiskyul, daca nu uit sa-mi duc laptop-ul in luna de miere =)):)):D

BRIana22
24.08.2010, 10:32:26
Noi am pus pe fiecare masa o sticla de wisky si cinzano pentru doamne. Am vrut ca toata lumea sa fie multumita, chiar daca dupa nunta noi am ramas ca multa bautura inceputa.

manuelabutean
24.08.2010, 11:33:35
Noi am pus pe fiecare masa o sticla de wisky si cinzano pentru doamne. Am vrut ca toata lumea sa fie multumita, chiar daca dupa nunta noi am ramas ca multa bautura inceputa.

la fel facem si noi,pe fiecare masa punem o sticla de whiski si una de seridans,apoi dupa nunta o sa dam din sticlele incepute la cei mai apropiati

agneta_b
11.01.2011, 14:43:44
Buna fetelor, sunt noua pe site, voi avea si eu nunta anul acesta si as avea nevoie de ajutorul vostru.
Am inteles ca unele dintre voi a-ti cumparat vin din Beltiug, foarte bun. Poate sa-mi dea si mie cineva un nr. de contact? merci mult

lore_vasc
12.01.2011, 11:56:26
Buna fetelor, sunt noua pe site, voi avea si eu nunta anul acesta si as avea nevoie de ajutorul vostru.
Am inteles ca unele dintre voi a-ti cumparat vin din Beltiug, foarte bun. Poate sa-mi dea si mie cineva un nr. de contact? merci mult
Bine ai venit pe forum!:*Te asteptam si la restul topicurilor :)

adriana12345
31.05.2011, 18:23:59
buna fetelor

am citit toate discutiile de la acest topic,e tare laudat vinul din Beltiug (eu nu stiu ca nu beau alcool)
as vrea sa va rog sa imi dati un nr de tel,sau pot sa merg direct la crama sau c o fi;))
m-ar mai interesa pretul la Sheridans in shop,am inteles ca doar cel din petea mai functioneaza,ca dupa cate am citit angeli nu prea trece ,deja nu mai stiu ce sa luam.
Astept sugestiile voastre

adina_bodi
09.06.2011, 09:38:55
Fetelor voi de unde ati luat bauturile pt nunta?Am auzit mai multa lume ca depozitul Dersidan este mai avantajos decat restul din oras insa noua de ex cand am fost sa ne interesam si am intrebat dc la o cantitate mai mare nu ne ofera ceva discount sau fructe bonus (cum ne-au spus unii) ne-a rasp ca ne recomanda el un depozit ok.Atat, nimic mai mult.De Barta Ati ce ziceti?Si-a luat cineva de la ei?Ofera ceva beneficii?
Merci :*

roxa_delia
09.06.2011, 10:18:10
Fetelor voi de unde ati luat bauturile pt nunta?Am auzit mai multa lume ca depozitul Dersidan este mai avantajos decat restul din oras insa noua de ex cand am fost sa ne interesam si am intrebat dc la o cantitate mai mare nu ne ofera ceva discount sau fructe bonus (cum ne-au spus unii) ne-a rasp ca ne recomanda el un depozit ok.Atat, nimic mai mult.De Barta Ati ce ziceti?Si-a luat cineva de la ei?Ofera ceva beneficii?
Merci :*

Adina,noi marti mergem sa luam bautura ,noi la Dersidan mergem ca am auzit ca e mai ieftin,dar nu cred ca ofera undeva discount sau fructe bonus,este un depozit cu fructe,noi acolo vom merge sa luam,referitor la Barta nu stiu ce preturi sunt ,incearca sa vezi ,cum stai cu emotiile??? eu sapt viitoare cred ca voi avea o tona de emotii:D

adina_bodi
09.06.2011, 10:55:14
Adina,noi marti mergem sa luam bautura ,noi la Dersidan mergem ca am auzit ca e mai ieftin,dar nu cred ca ofera undeva discount sau fructe bonus,este un depozit cu fructe,noi acolo vom merge sa luam,referitor la Barta nu stiu ce preturi sunt ,incearca sa vezi ,cum stai cu emotiile??? eu sapt viitoare cred ca voi avea o tona de emotii:D

Vai Roxi numai de sapt viitoare?Eu deja de pe acum am emotii :-SSDe sapt trecuta dorm 4-5 ore pe noapte si cred ca sapt viitoare voi dormi si mai putin.Azi merg sa ma interesez si la Barta si revin cu info.
Spor la tot ce mai ai de pregatit.
Apropo am o vecina care merge la voi la nunta.Ieri am aflat :D

roxa_delia
09.06.2011, 13:10:42
Vai Roxi numai de sapt viitoare?Eu deja de pe acum am emotii :-SSDe sapt trecuta dorm 4-5 ore pe noapte si cred ca sapt viitoare voi dormi si mai putin.Azi merg sa ma interesez si la Barta si revin cu info.
Spor la tot ce mai ai de pregatit.
Apropo am o vecina care merge la voi la nunta.Ieri am aflat :D

acum inca nu prea am emotii dar sunt sigura ca de sapt vitoare vor fi,de vreo sapt iau ceva vitamine antistres sa stii ca ma ajuta ca nu am nimic,nici o emotie...ce vecina vine la noi la nunta??? pupici si tie si sa-mi spui cum e la Barta cu preturile...:)

adina_bodi
09.06.2011, 14:37:52
acum inca nu prea am emotii dar sunt sigura ca de sapt vitoare vor fi,de vreo sapt iau ceva vitamine antistres sa stii ca ma ajuta ca nu am nimic,nici o emotie...ce vecina vine la noi la nunta??? pupici si tie si sa-mi spui cum e la Barta cu preturile...:)
Lore o cheama pe vecina mea dar iubitul ei am inteles ca e ceva var cu sotul tau.Coco il cheama pe el.Asa mi-au spus ca la Dora au si ei in 18.06.2011 apoi am zis ca numai a ta poate fi nunta.:D

roxa_delia
09.06.2011, 20:36:32
Lore o cheama pe vecina mea dar iubitul ei am inteles ca e ceva var cu sotul tau.Coco il cheama pe el.Asa mi-au spus ca la Dora au si ei in 18.06.2011 apoi am zis ca numai a ta poate fi nunta.:D

Asa dupa Coco nu stiu cine e si nici sotu nu isi da seama,,nah inseamna ca numai la noi poate veni:D:Dpup

juliuta
10.06.2011, 23:03:44
buna fetelor

am citit toate discutiile de la acest topic,e tare laudat vinul din Beltiug (eu nu stiu ca nu beau alcool)
as vrea sa va rog sa imi dati un nr de tel,sau pot sa merg direct la crama sau c o fi;))
m-ar mai interesa pretul la Sheridans in shop,am inteles ca doar cel din petea mai functioneaza,ca dupa cate am citit angeli nu prea trece ,deja nu mai stiu ce sa luam.
Astept sugestiile voastre
buna!!!! se pare ca o sa avem nunta in aceeasi zi!!!!

adriana12345
11.06.2011, 11:38:05
buna!!!! se pare ca o sa avem nunta in aceeasi zi!!!!

da,asa este
si inca mai am atatea de rezolvat:)
daca tot suntem la subiectul "bauturi" , te-ai gandit ce fel de bauturi o sa aveti la nunta?

juliuta
14.06.2011, 00:21:31
da,asa este
si inca mai am atatea de rezolvat:)
daca tot suntem la subiectul "bauturi" , te-ai gandit ce fel de bauturi o sa aveti la nunta?
in principiu ce se gaseste de obicei la o nunta ( suc apa, o bautura pentru femei angeli sau ceva de genu ,wiski, bere si vin, cam atat)

adina_bodi
29.06.2011, 10:37:01
Fetelor care urmeaza sa faceti nunta va recomand cu caldura sa luati bautura de la Dersidan deoarece se pare ca acolo este cel mai ieftin.Noi inainte de nunta am fost la mai multe depozite sa ne interesam si pan la urma tot la Dersidan am ajuns.Sa intrebati detalii legate de livrare, avans, dc se mai accepta returnarea baxurilor de suc cu folia rupta, dc marfa returnata se preia la acelasi pret sau altul, etc.
Va spun doar ce m-au sfatuit si pe mine altii sa intreb ca sa nu am surprize.

roxi_libo
29.06.2011, 19:11:40
Fetelor care urmeaza sa faceti nunta va recomand cu caldura sa luati bautura de la Dersidan deoarece se pare ca acolo este cel mai ieftin.Noi inainte de nunta am fost la mai multe depozite sa ne interesam si pan la urma tot la Dersidan am ajuns.Sa intrebati detalii legate de livrare, avans, dc se mai accepta returnarea baxurilor de suc cu folia rupta, dc marfa returnata se preia la acelasi pret sau altul, etc.
Va spun doar ce m-au sfatuit si pe mine altii sa intreb ca sa nu am surprize.

Adina ai fost superba!!!!!!!!!!!!!!! o mireasa perfecta, felicitari! se vede cum radiai!!

Si noi am luat bautura tot de la Dersidan :P

adina_bodi
30.06.2011, 09:35:44
Merci Roxi.Acestea sunt doar cateva din pozele facute de nasa mea.Pozele de la fotograf abia ieri am fost sa le alegem pt albume si mai am o sapt de asteptat pan vor fi gata.Atunci le voi uploada pe Picassa.:D

mady88
05.07.2011, 12:58:13
buna fetelor! eu abia la anu am nunta dar deja ma tot gandesc...vreau sa va intreb se pune si vin alb si rosu???....ne-am gandit sa avem pe terasa bere la halba, avand in vedere ca e august...asa ca nu stim daca merita sa punem 2 tipuri de vin

manuelabutean
05.07.2011, 13:29:02
buna fetelor! eu abia la anu am nunta dar deja ma tot gandesc...vreau sa va intreb se pune si vin alb si rosu???....ne-am gandit sa avem pe terasa bere la halba, avand in vedere ca e august...asa ca nu stim daca merita sa punem 2 tipuri de vin

Noi am avut si vin alb si vin rosu,si nu imi pare rau pentru ca au trecut din amandoua. Gusturile sunt atat de diferite si daca vrei sa multumesti pe cat mai multi merita sa pui doua tipuri de vin.

adina_bodi
05.07.2011, 14:09:29
Si noi tot asa am avut si vin alb si vin rosu insa cel mai mult a trecut din cel rosu.Bine inafara de bere care a fost cea mai consumata fiind si vara.Cat despre bere la halba la terasa nu stiu ce sa zic, nu prea cred ca vor merge din nuntasi sa stea la terasa cand nunta e in sala.Acum cum crezi tu.

adriana12345
05.07.2011, 15:43:00
Eu zic ca totusi trebuie si vin alb si rosu,asa cum scriau si fetele,cumva trebuie sa ii multumim pe cat mai multi
Adina si Manu,imi scrieti va rog de unde ati luat vinul?

adina_bodi
05.07.2011, 15:49:09
Eu zic ca totusi trebuie si vin alb si rosu,asa cum scriau si fetele,cumva trebuie sa ii multumim pe cat mai multi
Adina si Manu,imi scrieti va rog de unde ati luat vinul?
Vinul rosu l-am avut de la tati dar cel alb l-am luat de la Recas cu 6 RON/l.Am mai auzit pe cineva ca vrea sa il ia de la Beltiug insa acolo nu stiu cat costa litrul.

mady88
05.07.2011, 19:46:39
aha...ms de sfaturi...ramanem la berea la halba deoarece nunta e de zi...cu vinul o sa cautam...oricum eu nu ma pricep;))

adina_bodi
06.07.2011, 09:31:20
aha...ms de sfaturi...ramanem la berea la halba deoarece nunta e de zi...cu vinul o sa cautam...oricum eu nu ma pricep;))
Sigur, fiecare face cum crede de cuviinta.Noi iti dam doar sfaturi daca putem daca nu atunci ne sar in ajutor si alte miresici ;-)

manuelabutean
07.07.2011, 13:30:21
Sigur, fiecare face cum crede de cuviinta.Noi iti dam doar sfaturi daca putem daca nu atunci ne sar in ajutor si alte miresici ;-)

Vinul rosu l-am luat de la beltiug cu 7 lei/litru...foarte apreciat a fost si dupa cel alb am mers in Ungaria la Tokaj,unde au un vin alb foarte bun.

juliuta
08.07.2011, 12:54:28
wiski de unde ati luat? e adevarat ca e mai ieftin la shop? aveti ceva preturi ca sa facem o comparatie?

juliuta
08.07.2011, 12:58:01
miresele care vor sa dea tuica acasa invitatiilor, eu am gasit la oradea sticlute de 0,33 si au ceva autocolant care se lipeste pe care poti scrie ce vrei .pretul este de 1,50 sticla+ autocolant. daca stiti ceva oferta mai buna spuneti-mi si mie va rog. eu din cate stiu in satu mare nu se gasesc sticlute, sau poate sunt si nu am auzit eu

roxi_libo
08.07.2011, 19:00:17
miresele care vor sa dea tuica acasa invitatiilor, eu am gasit la oradea sticlute de 0,33 si au ceva autocolant care se lipeste pe care poti scrie ce vrei .pretul este de 1,50 sticla+ autocolant. daca stiti ceva oferta mai buna spuneti-mi si mie va rog. eu din cate stiu in satu mare nu se gasesc sticlute, sau poate sunt si nu am auzit eu

in SM sunt sticle din plastic, sticla nu stiu sa fie, acestea sunt din sticla? pretul e foarte bun!!

mady88
10.07.2011, 13:43:54
si pe mine ma intereseaza daca sunt din sticla...pretul e ok

juliuta
18.08.2011, 14:42:08
si pe mine ma intereseaza daca sunt din sticla...pretul e ok
sunt din plastic, cele din sticla sunt foarte scumpe, nu stiu daca are sens sa investesti bani in ele.

adriana12345
22.08.2011, 17:07:28
as vrea sa comand si eu niste flaconase pentru bautura,
voi de unde le-ati comandat?si autocolantul cu poze sau cu scrisul de pe el l-a facut tot firma de unde ati comandat flaconasele sau separat de altundeva?

abyra
23.08.2011, 15:25:10
eu mi-am luat flacoanele din baia mare si autocolantele le-am facut la design service pe Iuliu Maniu.Nu mai stiu exact cat am platit,undeva pe la 50 de lei,daca-mi aduc bine minte ,pt 120 de autocolante si mi-au facut vreo 140 .Oricum sub 100 de lei.Le-am dus poza care am vrut-o si mi-au prelucrat-o tot ei.