PDA

Versiunea completa : Crismona

o_moaka
03.03.2010, 16:05:10
Buna fetelor....A participat cineva la vreo nunta la restautantul Crismona din Moara Grecilor? Eu acolo as vrea sa imi fac nunta insa nu stiu prea multe despre el, despre cum se serveste, meniul si altele....O sa merg in curand sa ma interesez insa as vrea cateva pareri inainte de a merge.

Cat_Eyes
03.03.2010, 16:15:38
este cineva pe aici care va avea nunta la crismona
din cate am auzit eu, sunt foarte corecti la meniuri, bauturi etc
daca nu alegeam Stilul as fi ales cu siguranta crismona
cel mai bine e sa mergi sa vorbesti cu ei!
bafta!

ciocolatika
03.03.2010, 18:00:30
Buna fetelor....A participat cineva la vreo nunta la restautantul Crismona din Moara Grecilor? Eu acolo as vrea sa imi fac nunta insa nu stiu prea multe despre el, despre cum se serveste, meniul si altele....O sa merg in curand sa ma interesez insa as vrea cateva pareri inainte de a merge.

cand ai nunta?
te sfatuiesc si eu ce'a zis Cateyes...mergi si vorbeste cu ei....
mie imi place ....e frumos...eu nu am gasit liber dekt pe 4 sept..si era prea tarziu ptr noi..

tcv16
04.03.2010, 20:34:30
BUna! Eu am semnat in ianuarie anul acesta pt la anu la Crismona. Am toata increderea ca va iesi ff bine.

Tu cand vrei sa ai nunta?

happy_wife
05.03.2010, 14:24:19
dupa mine, cea mai buna papica e la crismona

tcv16
06.03.2010, 18:12:29
Eu zic ca daca vrei decor din alta parte ai mai putea discuta.Poate poti plati o taxa suplimentara ..sau ceva de genu..

aliiuli
17.03.2010, 04:01:18
buna miresicilor de vs, eu am nunta la crismona pe 25 iulie 2010, daca vreti mai multe detalii nu ezitati sa ma contactati:)

tcv16
17.03.2010, 06:44:33
Ai anul acesta ,,,,,,super. Abia astept sa vad poze cum decorezi sala. CE culori crezi ca se potrivesc acolo ca eu nu mai retin in ce nuante era sala sau se va mai schimba ceva anul acesta in nuanta salii?

Ce muzica vei avea si foto?

Mult spor cu pregatirile!

buna miresicilor de vs, eu am nunta la crismona pe 25 iulie 2010, daca vreti mai multe detalii nu ezitati sa ma contactati:)

o_moaka
21.03.2010, 23:17:29
Scuzati de intarziere... Pe 20August 2011 am nunta iar referitor la decor al meu viitor barbat are ceva pile pe acolo si sper sa le bag pe gat un decor din afara...

o_moaka
21.03.2010, 23:19:49
tcv16 Cat avans ai platit?

tcv16
22.03.2010, 06:33:58
Ai rezervat doar localul sau te- ai mai ocupat si de altceva?

Scuzati de intarziere... Pe 20August 2011 am nunta iar referitor la decor al meu viitor barbat are ceva pile pe acolo si sper sa le bag pe gat un decor din afara...

o_moaka
22.03.2010, 12:23:59
Nu m-am ocupat inca de nimic altceva...Cred ca e prea devreme, o sa icep pe la vara sa ma ocup de restul

mihaelam10
08.04.2010, 10:58:36
buna tuturor miresicilor!!! >:D<
sunt nou inscrisa pe acest forum as vrea si eu mai multe informatii despre restaurant Crismona (meniul cat costa si ce include,daca se fac si nunti micute aprpox 70 de pers) eu nu sunt din Vaslui dar viitorul meu sot ar vrea sa facem acolo nunta (el e din VS).
va rog ajutati-ma si pe mine cu informatii!
multumesc!

o_moaka
26.04.2010, 22:30:30
Bun venit Mihaela si scuze intarzierea...
Referitor la Crismona...au o sala mare si o sala mica...Sala mare o inchiriaza la un minim de 130 de persoane iar sala mica cred k e tocmai potrivita pt tine cu 70 de persoane si arata foarte bine. Meniul este cel mai ieftin din Vaslui 80-85Ron cu 3 feluri de mancare si o cafea sau 95 Ron cu 4 feluri de mancare...restul iti aduci tu de acasa...Referitor la decor esti obligata sa faci cu ei cu suma de 1500 Ron dar daca platesti un comision de 500 Ron poti sa aduci alta firma.Avansul e de 1000Ron cand inchiriezi contractul si se plateste un ospatar si un bucatar la 25-30 de persoane cate 1 mil de fiecare. Sper ca nu am postat prea tarziu si ca ti-am fost de folos.Eu ieri am inchiriat contract cu ei si patroana a fost foarte de treaba! Succes:-*

tcv16
27.04.2010, 07:06:20
Felicitari pt rezervarea salii

Bun venit Mihaela si scuze intarzierea...
Referitor la Crismona...au o sala mare si o sala mica...Sala mare o inchiriaza la un minim de 130 de persoane iar sala mica cred k e tocmai potrivita pt tine cu 70 de persoane si arata foarte bine. Meniul este cel mai ieftin din Vaslui 80-85Ron cu 3 feluri de mancare si o cafea sau 95 Ron cu 4 feluri de mancare...restul iti aduci tu de acasa...Referitor la decor esti obligata sa faci cu ei cu suma de 1500 Ron dar daca platesti un comision de 500 Ron poti sa aduci alta firma.Avansul e de 1000Ron cand inchiriezi contractul si se plateste un ospatar si un bucatar la 25-30 de persoane cate 1 mil de fiecare. Sper ca nu am postat prea tarziu si ca ti-am fost de folos.Eu ieri am inchiriat contract cu ei si patroana a fost foarte de treaba! Succes:-*

o_moaka
27.04.2010, 10:24:56
Multumesc mult;)) Chiar sunt foarte fericita ca am reusit sa inchiriez la Crismona pentru ca acolo mi-am dorit sa o fac de cand s-a inceput constructia restaurantului...Ca sa nu mai zic ca acelasi vis il avea si socrul mare;))

mihaelam10
27.04.2010, 15:43:07
Multumesc mult;)) Chiar sunt foarte fericita ca am reusit sa inchiriez la Crismona pentru ca acolo mi-am dorit sa o fac de cand s-a inceput constructia restaurantului...Ca sa nu mai zic ca acelasi vis il avea si socrul mare;))

Multumesc mult pentru informatii>:D<
sper sa mai gasesc vreun loc liber pt anul viitor avand in vedere ca reusim sa ajungem acasa abia in august!:-s

o_moaka
27.04.2010, 15:50:09
Cere parintilor sa merga sa rezerve daca esti hotarata pe Crismona..in august sigur nu o sa mai gasesti[-X Eu am vrut sa fac in august si fiindca nu am gasit liber am mutat pe septembrie pentru ca acolo voiam neaparat sa fac nunta...

mihaelam10
27.04.2010, 15:55:25
Cere parintilor sa merga sa rezerve daca esti hotarata pe Crismona..in august sigur nu o sa mai gasesti[-X Eu am vrut sa fac in august si fiindca nu am gasit liber am mutat pe septembrie pentru ca acolo voiam neaparat sa fac nunta...

O sa vb cu viitorul meu sot si daca si el e hotarat o sa trimitem cu siguranta parintii sa rezerve! sper sa fie totul ok, eu nu sunt din vaslui si nu cunoc restaurantul dar viitorul meu sot e de acolo si zice ca la Crismona e cea mai buna papica:) chiar e ffoarte putin 85-95RON meniul!!!

o_moaka
27.04.2010, 16:08:23
Nici eu nu il cunosteam inainte...insa cand l-am vazut m-am indragostit de el...este foarte bine amenajat spre deosebire de alte restaurante...Nu are stalpi de sustinere sau altceva care sa optureze vederea...Eventual poti cere parintilor sa-ti faca ceva foto inainte...Daca vedeam mesajul tau inainte sa semnez contractul iti faceam eu poze la sala mica;) Dar o scoateti voi la capat;)) Mult succes:*

tcv16
23.05.2010, 13:27:59
buna! a mai fost cineva recent la Crismona? Stiti daca au schimbat cumva culorile salii sau au facut alte modificari ? Ajunge una dintre voi pe acolo recent sa faca si niste poze din toate unghiurile :) la sala mare cumva ?
[-o<

o_moaka
23.05.2010, 20:25:49
Socrul meu merge la o nunta saptamana viitoare la Crismona sala mare si a promis ca face poze inclusiv la aranjamentele de pe masa;)) ca e si el interesat intr-o oarecare masura cum va arata sala la nunta noastra.Deci toate pozele care le va face o sa ti le trimit si tie;)

tcv16
23.05.2010, 21:03:28
multumesc mult
Socrul meu merge la o nunta saptamana viitoare la Crismona sala mare si a promis ca face poze inclusiv la aranjamentele de pe masa;)) ca e si el interesat intr-o oarecare masura cum va arata sala la nunta noastra.Deci toate pozele care le va face o sa ti le trimit si tie;)

ralukaG
05.08.2010, 23:04:05
Am participat la o nunta la Crismona acum 2 saptamani. Mancare bunicica, cam clasica, dar buna.
Ca si idee, cele care aveti mai mult de 60-70 de invitati Nu faceti in sala mica, se face mare aglomeratie8-|

Va atasez si cateva poze, cele cu portocaliu sunt din sala mica si cele cu verde din cea mare:)

tcv16
05.08.2010, 23:07:15
multumim pt poze . ce culoare aveau peretii din sala mare? mai ai poze cu sala aceea?

Am participat la o nunta la Crismona acum 2 saptamani. Mancare bunicica, cam clasica, dar buna.
Ca si idee, cele care aveti mai mult de 60-70 de invitati Nu faceti in sala mica, se face mare aglomeratie8-|

Va atasez si cateva poze, cele cu portocaliu sunt din sala mica si cele cu verde din cea mare:)

ralukaG
05.08.2010, 23:16:03
multumim pt poze . ce culoare aveau peretii din sala mare? mai ai poze cu sala aceea?

Din pacate alte poze nu mai am din sala mare, dar din cate retin, desi nu erau lumini aprinse, deci era destul de intuneric, peretii erau albi cu o oarecare tenta de verde.

o_moaka
17.11.2010, 23:51:32
Peretii sunt albi si au cateva ornamente decorative din rigips cred de un verde inchis.Perdelele la fel sunt de un verde inchis aproximativ la fel cu cel de pe ornamentele din rigips.La mine problema e ca as vrea sa imi fac decorul cu alb/grena si nu stiu cum ar da in combinatie cu verdele ala de pe pereti si de pe perdele:-s:-s:-s:-s:-s

tcv16
18.11.2010, 08:51:16
ai fost de curand pe acolo ?

Peretii sunt albi si au cateva ornamente decorative din rigips cred de un verde inchis.Perdelele la fel sunt de un verde inchis aproximativ la fel cu cel de pe ornamentele din rigips.La mine problema e ca as vrea sa imi fac decorul cu alb/grena si nu stiu cum ar da in combinatie cu verdele ala de pe pereti si de pe perdele:-s:-s:-s:-s:-s

o_moaka
19.11.2010, 16:07:35
ai fost de curand pe acolo ?

Am fost luna trecuta dar nu cred ca s-au schimbat prea multe intr-o luna.Daca au vre-un gand sa modifice ceva poate se vor apuca acum ca intram in post si nu vor mai avea petreceri acolo.da nu cred ca vor modifica prea mult fata de acum e acum

tcv16
06.08.2011, 18:00:05
mai putin de o luna mai ai........cum stai cu pregatirile pt restaurant ? :)

Am fost luna trecuta dar nu cred ca s-au schimbat prea multe intr-o luna.Daca au vre-un gand sa modifice ceva poate se vor apuca acum ca intram in post si nu vor mai avea petreceri acolo.da nu cred ca vor modifica prea mult fata de acum e acum

o_moaka
07.08.2011, 21:10:49
Deocamdata merg bine pregatirile:D Acus trebuie sa merg sa stabilim meniul, decorul am reusit sa il fac cum am vrut eu...a ajuns la un consens si cu plata aceea suplimentara pe care o cere restaurantul.Maine merg dupa rochia de mireasa la Bucuresti...am ceva emotii pentru ea:-s insa deocamdata nu am inceput sa pierd noptile:D mai am maruntisurile care nu le poti face decat in ultima luna si apoi sa vina distractia<:-P

tcv16
07.08.2011, 21:17:12
vei plati pana la urma suplimentar ?

vii maine in bucuresti ?=D> mult succes cu rochia ..
Deocamdata merg bine pregatirile:D Acus trebuie sa merg sa stabilim meniul, decorul am reusit sa il fac cum am vrut eu...a ajuns la un consens si cu plata aceea suplimentara pe care o cere restaurantul.Maine merg dupa rochia de mireasa la Bucuresti...am ceva emotii pentru ea:-s insa deocamdata nu am inceput sa pierd noptile:D mai am maruntisurile care nu le poti face decat in ultima luna si apoi sa vina distractia<:-P

o_moaka
07.08.2011, 21:20:53
vei plati pana la urma suplimentar ?

vii maine in bucuresti ?=D> mult succes cu rochia ..
Multumesc.....da maine ajung in Bucuresti...plecam in noaptea aceasta:D
Sunt nevoita sa platesc taxa aceea de 400 ron pe care mi-a impus-o patroana de la restaurant...am ajuns cu iuby la concluzia ca nu are rost sa ne certam cu ea k dk vrea musai ne trage din alta parte si tot isi scoate taxa aia amarata.Am vorbit si cu tipa cu care am incheiat contract la deco si de comun acord am hotarat k platim jumate jumate...ea 200 si eu 200...fetele de la kiki mi-au specificat express k doar eu platesc taxa aia in cazul in care fac cu ele=((

tcv16
07.08.2011, 21:24:39
eu n am platit nimic sau am avut noroc ca nu m am intalnit cu patroana ca era bolnava ?

Multumesc.....da maine ajung in Bucuresti...plecam in noaptea aceasta:D
Sunt nevoita sa platesc taxa aceea de 400 ron pe care mi-a impus-o patroana de la restaurant...am ajuns cu iuby la concluzia ca nu are rost sa ne certam cu ea k dk vrea musai ne trage din alta parte si tot isi scoate taxa aia amarata.Am vorbit si cu tipa cu care am incheiat contract la deco si de comun acord am hotarat k platim jumate jumate...ea 200 si eu 200...fetele de la kiki mi-au specificat express k doar eu platesc taxa aia in cazul in care fac cu ele=((

o_moaka
07.08.2011, 21:25:54
eu n am platit nimic sau am avut noroc ca nu m am intalnit cu patroana ca era bolnava ?

Probabil ai avut norocul acesta...Mi se pare o taxa aiurea pusa pe degeaba:gen_20::gen_20::gen_20::gen_20::gen_20::ge n_07::gen_07::gen_07::gen_07::gen_07:

tcv16
07.08.2011, 21:30:16
atat sa fie pierderea voastra .stai linistita se mai intampla :(
Probabil ai avut norocul acesta...Mi se pare o taxa aiurea pusa pe degeaba:gen_20::gen_20::gen_20::gen_20::gen_20::ge n_07::gen_07::gen_07::gen_07::gen_07: