PDA

Versiunea completa : Sali de sport /fitness

unik2000
04.03.2010, 10:07:21
Nu stie nimeni ? -parca era in vest una dar nu stiu preturi, program -e cam departe de unde stau eu (Piata noua)

Nu stie nimeni ? -parca era in vest una dar nu stiu preturi, program -e cam departe de unde stau eu (Piata noua)
Dupa sport eu ma simt mai energica si cu un alt tonus (nu mai vb de kg)!-daca as gasi o sala as merge makr de 2 ori pe saptamana

cosmina_g
04.03.2010, 11:00:49
Dupa sport eu ma simt mai energica si cu un alt tonus (nu mai vb de kg)!-daca as gasi o sala as merge makr de 2 ori pe saptamana

este o sala de fitnes la casa olteanu,una pe traian,si mai era una sus pe babadag.

unik2000
04.03.2010, 11:18:31
este o sala de fitnes la casa olteanu,una pe traian,si mai era una sus pe babadag.
cum e cea de pe traian? pe langa ce e? tie care ti-i se pare ok?^:)^

mariammocanueugenia
04.03.2010, 11:28:47

Pai, daca tot vrei miscare,mergi pe jos pana acolo...sa vezi...si eu voiam sa merg...deja s-a interesat o pritena la sala de pe Babadag si i-au spus ca abonamentul la aerobic 70 si la aparate 60...ceva de genu'.Totusi nu stiu dc o sa reusesc, bebele meu nu prea imi lasa tp, sotul lucreaza , trb sa stau cu ea...eu stau f aproape de sala de la Olteanu...dar aici n-am fost inca.

unik2000
04.03.2010, 11:42:17
Pai, daca tot vrei miscare,mergi pe jos pana acolo...sa vezi...si eu voiam sa merg...deja s-a interesat o pritena la sala de pe Babadag si i-au spus ca abonamentul la aerobic 70 si la aparate 60...ceva de genu'.Totusi nu stiu dc o sa reusesc, bebele meu nu prea imi lasa tp, sotul lucreaza , trb sa stau cu ea...eu stau f aproape de sala de la Olteanu...dar aici n-am fost inca.
Sa-ti traiasca bebele! Am fost eu la Olteanu , am intrat dar in 5 minute am iesit ca nu mai puteam repira de mirosul si aerul imbacsit de transpiratie de acolo.Nu vreau sa fie sala prea departe pentru ca iesi de acolo transpirat si pana acasa esti lemn . Pai n-ai si tu o soacra ceva sa lasi si tu bebele sa-ti faci un pic de timp si pentru tine?
Cred ca sambata o sa-mi fac timp sa merg pe babadag si pe traian -sper sa le gasesc !
Abonamentul asta de 60-70 ron cuprinde 2 ore pe saptamana?

mariammocanueugenia
04.03.2010, 11:49:36
Sa-ti traiasca bebele! Am fost eu la Olteanu , am intrat dar in 5 minute am iesit ca nu mai puteam repira de mirosul si aerul imbacsit de transpiratie de acolo.Nu vreau sa fie sala prea departe pentru ca iesi de acolo transpirat si pana acasa esti lemn . Pai n-ai si tu o soacra ceva sa lasi si tu bebele sa-ti faci un pic de timp si pentru tine?
Cred ca sambata o sa-mi fac timp sa merg pe babadag si pe traian -sper sa le gasesc !
Abonamentul asta de 60-70 ron cuprinde 2 ore pe saptamana?

Asta nu mai stiu, eu din cate stiu majoritatea au acces nelimitat daca ai abonament...

Soacra am in oras, dar sta destul de departe de noi...si nici nu vreau s-o ''impovarez'' cu bebe.Daca as fi avut permis auto, puteam s-o duc la ea, s-o las putin...dar...nu stiu, cel tarziu la anu' poate fac si eu scoala de soferi.

Ai dreptate la faza cu transpiratul, mai ales in anotimpurile reci.

alinanicoleta
04.03.2010, 11:53:39
nu e mai bine sa va luati o bicicleta ? costa de la 200 lei in sus si faceti cand vreti, acasa si numai stati in mirosul de acolo... parerea mea si plus ca e si mai convenabil asa... ma refer la bicicleta de camera...

eu fac sport pe gratis... chiar ar trebui sa ma apuc... urc si cobor scarile... (4 etaje) si sa vezi ce sport e... merge la fese, abdomen...

unik2000
04.03.2010, 12:19:40
eu fac sport pe gratis... chiar ar trebui sa ma apuc... urc si cobor scarile... (4 etaje) si sa vezi ce sport e... merge la fese, abdomen...
Eu stau la 10 si mai urc pe scari tocmai sa mai fac miscare -insa nu ma dau in vant.
Bicicleta are mama dar e alt stimulent la sala (plus ca vecina de dedesubt urla ca se aude ca o funie uda trasa pe ceva tare), te antrenezi numai vazandu-i pe ceilalti ca nu stau.Am facut sport cand eram mica -gimnastica -pana in clasa a 6-a si pot sa spun ca e alta atmosfera la antrenament.
Plus ca oricat de obosit ai fi dupa putin fitness si un dus reconfortant -esti ca nou!;))

unik2000
04.03.2010, 12:24:53
Asta nu mai stiu, eu din cate stiu majoritatea au acces nelimitat daca ai abonament...

Soacra am in oras, dar sta destul de departe de noi...si nici nu vreau s-o ''impovarez'' cu bebe.Daca as fi avut permis auto, puteam s-o duc la ea, s-o las putin...dar...nu stiu, cel tarziu la anu' poate fac si eu scoala de soferi.

Ai dreptate la faza cu transpiratul, mai ales in anotimpurile reci.
Eu permis am,n-am masina dar daca-mi iau si vrei sa mergi vin si te iau si pe tine si pe bebe.
Scuza-ma ca ma bag dar n-ar trebui sa fie o incantare ptr soacre sa stea cu nepoteii?:-" nu asa e legea firii?sau s-au "cuconit" soacrele?

alinanicoleta
04.03.2010, 12:25:29
Eu stau la 10 si mai urc pe scari tocmai sa mai fac miscare -insa nu ma dau in vant.
Bicicleta are mama dar e alt stimulent la sala (plus ca vecina de dedesubt urla ca se aude ca o funie uda trasa pe ceva tare), te antrenezi numai vazandu-i pe ceilalti ca nu stau.Am facut sport cand eram mica -gimnastica -pana in clasa a 6-a si pot sa spun ca e alta atmosfera la antrenament.
Plus ca oricat de obosit ai fi dupa putin fitness si un dus reconfortant -esti ca nou!;))

ma mir ca face zgomot... la ce persoane am fost si aveau asa ceva nici car nu se auzea... si eu am facut gimnastica pana in clasa a 6-a la scoala 8 era o profa de gimnastica... bine eu foarte mult am sarit coarda in tinere cred ca 3 ore pe zi cu siguranta... acum cred ca nici 15 min nu as putea... recunosc e altceva dar decat sa simt mirosul cuiva mai bine asa.. ori mai iau cateva persoane cu mine si alerg... nu as putea rezista... cel putin la noi in tulcea nu am vazut ca in bucuresti... aerisite bine, dusuri

alinanicoleta
04.03.2010, 12:29:28
Eu permis am,n-am masina dar daca-mi iau si vrei sa mergi vin si te iau si pe tine si pe bebe.
Scuza-ma ca ma bag dar n-ar trebui sa fie o incantare ptr soacre sa stea cu nepoteii?:-" nu asa e legea firii?sau s-au "cuconit" soacrele?

eu nu as putea sa o las pe bebita cu soacramea... desi a crescut 3... sincer... o stiu pe ficamea cum este si pur si simplu nu ar face fata... sau cine stie ce s-ar intampla... obisnuita sa o adorm doar eu... nu se culca si ar fi fff maraita... pe mine ma tenta ideea de sport dar prefer sa imi cumpar am intrat de 2 ori si in maxim 5 minute am iesit... din cauza mirosului si asta in 2 locuri diferite... bine... nu zic ca cei de acolo ma intrebau de ce vin sa fac sport?:-L da ce noi nu putem sa mergem sa ne mentinem silueta? dupa ce ca aveau clienti mai faceau si remarci... ca vai nu prea au intalnit persoane care sa vina doar pentru intretinere...

unik2000
04.03.2010, 12:33:18
ma mir ca face zgomot... la ce persoane am fost si aveau asa ceva nici car nu se auzea... si eu am facut gimnastica pana in clasa a 6-a la scoala 8 era o profa de gimnastica... bine eu foarte mult am sarit coarda in tinere cred ca 3 ore pe zi cu siguranta... acum cred ca nici 15 min nu as putea... recunosc e altceva dar decat sa simt mirosul cuiva mai bine asa.. ori mai iau cateva persoane cu mine si alerg... nu as putea rezista... cel putin la noi in tulcea nu am vazut ca in bucuresti... aerisite bine, dusuri
E o bicicleta destul de performanta la vre 600 de ron si se aud putin rotile ca-si iau viteza sau cam asa ceva-in fine e cam disperata vecina mamei .
Eu asta incerc sa gasesc o sala cu un confort moderat - m-a sunat o prietena si mi-a zis ca cea de pe babadag a auzit ca e destul de aerisita si incapatoare.
De alergat -am alergat anul trecut in jurul ciupercii si dupa o saptamana eram teapana de spate de la palele de vant.

alinanicoleta
04.03.2010, 12:36:42
E o bicicleta destul de performanta la vre 600 de ron si se aud putin rotile ca-si iau viteza sau cam asa ceva-in fine e cam disperata vecina mamei .
Eu asta incerc sa gasesc o sala cu un confort moderat - m-a sunat o prietena si mi-a zis ca cea de pe babadag a auzit ca e destul de aerisita si incapatoare.
De alergat -am alergat anul trecut in jurul ciupercii si dupa o saptamana eram teapana de spate de la palele de vant.

off... incearca sa mergi si vezi cum e acolo... daca iti convine poti sa iti faci abonament

unik2000
04.03.2010, 12:40:46
eu nu as putea sa o las pe bebita cu soacramea... desi a crescut 3... sincer... o stiu pe ficamea cum este si pur si simplu nu ar face fata... sau cine stie ce s-ar intampla... obisnuita sa o adorm doar eu... nu se culca si ar fi fff maraita... pe mine ma tenta ideea de sport dar prefer sa imi cumpar am intrat de 2 ori si in maxim 5 minute am iesit... din cauza mirosului si asta in 2 locuri diferite... bine... nu zic ca cei de acolo ma intrebau de ce vin sa fac sport?:-L da ce noi nu putem sa mergem sa ne mentinem silueta? dupa ce ca aveau clienti mai faceau si remarci... ca vai nu prea au intalnit persoane care sa vina doar pentru intretinere...
numai la noi in Tulcea se poate intampla asa ceva -denota ca nu sunt profesionisti in meseria lor.
Mama mea e profesor de sport si probabil ca mi-a implementat sportul,miscarea -cand fac sport simt ca sunt mai usoara sisi ca pot incepe o sapt de munca cu forte noi ,ma deconectez de tot si toate-ca atunci cand vii de la biserica si te simti mai curat!;;)

mariammocanueugenia
04.03.2010, 20:28:59

Nu, in nici un caz...a mea soacra abia o asteapta pe Diana,nu e problema...doar ca nu-mi place mie sa apelez tot timpul la ea...eu intotdeauna am incercat sa fiu cat mai independenta si sa nu apelez mereu la altii...

PS.Mersi de oferta, o sa tin cont.

simona_alexa
05.03.2010, 09:35:23
la olteanu mai merg din cand in cand,dar recunosc,nu prea-mi place sportul,ca sa fac?asta e!!!!
la aerobic e super mosto,se lucreaza toate grupele de muschi,simti asta la febra de a 2-a zi......
intr-adevar ....faza cu mirosul.....dar totusi e sala de sport nu magazin de parfumri.....in plus ziua e mai lejer se poate merge atunci

mariammocanueugenia
05.03.2010, 11:23:22
cum e cea de pe traian? pe langa ce e? tie care ti-i se pare ok?^:)^

Pe Str Traian e sala de aerobic, putine aparate: biciclete si banda de alergat si e doar pentru fete. Asta am aflat acum cateva zile si m-am gandit sa impartasesc informatia;-)

unik2000
05.03.2010, 15:09:53
Pe Str Traian e sala de aerobic, putine aparate: biciclete si banda de alergat si e doar pentru fete. Asta am aflat acum cateva zile si m-am gandit sa impartasesc informatia;-)
aham multumim ......deci prin excludere ramane cea de pe babadag ..........<:-P (sper sa nu-mi insele asteptarile).Ieri m-am apucat acasa de aerobic singura ...a mers -in lipsa de altceva.
Eu nu sunt chiar atat de pretentioasa sa nu-mi dau seama ca fiecare isi elimina la sala fel de fel de saruri dar macar un sistem de ventilatie tre sa ai -ca altfel lesini acolo.8-}

Lidia26
30.06.2010, 18:50:05
e prima data cand intru aici.dar as vrea sa specific,ca daca e sala de sport nu inseamna ca tre sa puta.O asala tre sa fie aerisita si clientii ce practica sportul sa fie spalati.
eu pana acum o luna am mers la sala,sa va zic ce scria la intrarare, "spalati-va si folositi un antiprespirant,daca nu esti in stare sa faci asa ceva mai bine stai acasa"deci pe scurt sa nu puti!!!

eu va zic ca era o placere sa merg la sala si sigur ma simteam minunat!!!dupa ce nasc,abia cum o sa pot voi merge din nou la sport
nu strica la nimeni si iti elibereaza mintea si corpul!!!

lyana_D
30.06.2010, 22:28:19
e prima data cand intru aici.dar as vrea sa specific,ca daca e sala de sport nu inseamna ca tre sa puta.O asala tre sa fie aerisita si clientii ce practica sportul sa fie spalati.
eu pana acum o luna am mers la sala,sa va zic ce scria la intrarare, "spalati-va si folositi un antiprespirant,daca nu esti in stare sa faci asa ceva mai bine stai acasa"deci pe scurt sa nu puti!!!

eu va zic ca era o placere sa merg la sala si sigur ma simteam minunat!!!dupa ce nasc,abia cum o sa pot voi merge din nou la sport

foarte tare faza cu ce scria acolo :)) cam asa este , pe intelesul tuturor ;))

unik2000
15.07.2010, 13:22:41

Recunosc ca n-am mai reusit sa ajung pe babadag , tot acasa practic gimnastica , sport . Inceputul de a merge la sala e mai greu ca dupa aia cred ca e ca 'unsa' treaba . Super tare anuntul!

unik2000
02.12.2010, 12:22:25
M-am interesat intr-un final iar abonamentul la sala de pe Traian este de 75 lei / luna , 8lei/ora (aici este si o antrenoare destul de dragutza).:)
Am fost si la Delta - m-a dat pe spate pretul abonamentului de 200 lei/ 10 sedinte.:(:O

alinanicoleta
02.12.2010, 12:24:42
M-am interesat intr-un final iar abonamentul la sala de pe Traian este de 75 lei / luna , 8lei/ora (aici este si o antrenoare destul de dragutza).:)
Am fost si la Delta - m-a dat pe spate pretul abonamentului de 200 lei/ 10 sedinte.:(:O

e Ok pretul! si ai perfecta dreptate! diferenta e mare!!!!!:O
pai mai pui 100 lei si iti iei bicicleta (de camera)

mariammocanueugenia
02.12.2010, 13:08:58

Sotul meu a fost 4 luni la sala pana a dat frigul, la Olteanu, abonamentul era 65 de lei si a fost multumit ;el a lucrat la aparate dar rezultatele chiar s-au vazut. Eu bineinteles ca n-am mai reusit sa ajung, ca n-am timp.

hellen_floryn
02.12.2010, 13:42:14
Sotul meu a fost 4 luni la sala pana a dat frigul, la Olteanu, abonamentul era 65 de lei si a fost multumit ;el a lucrat la aparate dar rezultatele chiar s-au vazut. Eu bineinteles ca n-am mai reusit sa ajung, ca n-am timp.
pe mine in schimb m-ar interesa sa merg dar nu am cu cine, iar singura nu prea as vrea sa merg :D

mariammocanueugenia
02.12.2010, 16:00:08
pe mine in schimb m-ar interesa sa merg dar nu am cu cine, iar singura nu prea as vrea sa merg :D

Si eu la fel la un moment dat, voiam sa ma mobilizez cu niste prietene, dar pana la urma, din cauza bebelui si a serviciului sotului eu m-am lasat pagubasa).Prietena mea spunea ca ar vrea macar sa isi ia bicicleta pt acasa. Ea vrea sa slabeasca, eu vreau pt tonusul muscular, ca slaba sunt deja.

teutza_m
04.01.2011, 12:19:51

buna fetelor!

si eu mi-am propus sa merg de luna asta la sala pentru ca in vara si mai ales la nunta sa fiu la inaltimea asteptarilor(in primul rand ale mele).
iti dau perfecta dreptate cu sportul acasa...cred ca am avut cel putin 10 tentative pana acum de a face miscare singura acasa, insa nu am putut sa ma tin mai mult de 2 saptamani de un astfel de ritual.
eu m-am interesat cu privire la sali de fitness si aerobic din TL si am inteles ca cea de pe Traian este cea mai dotata si cu instructor foarte bun, care se ocupa de tine, iar sala este numai pentru femei. de pretul abonamentului nu stiu nimic, dar nici nu voi merge acolo pt ca vreau sa merg la aceeiasi sala cu logodnicul meu care poseda o burtica destul de consistenta pentru inaltimea lui si mi-as dori sa il descotorosesc de ea pana la nunta ;)) iar daca nu mergem impreuna sunt convinsa ca va ceda in maxim o luna....

asa ca voi merge pana la urma la cea de pe babadag unde am auzit ca este f bine. aparate de tot felul, iar aerobic se face undeva dupa ora 18, iar sala este deschisa pana pe la 22. pretul abonamentului este cam 60 lei cu sedinte nelimitat.

alinanicoleta
04.01.2011, 14:26:35
fetelor... cred ca ar trebui sa o dau cu voi pe Bianca mea vreo 30 min... pe zi, sigur slabiti:)):)) glumesc acu...
pe langa sport va sugerez sa folositi si o dieta adecvata organismului vostru!

unik2000
10.01.2011, 13:04:16
Dupa 5 sedinte la sala de pe Traian sunt incantata si abia astept sa incepem fitnessul si pe anul asta .
E chiar curat si aerisit acolo , te stimuleaza atmosfera (daca ai inceput devine ca un viciu).
Daca vrei cu adevarat iti gasesti timp sa mergi si la sala (scuze de a nu merge gasim cu totii !!).
Mens sana in corpore sano!:*

alinanicoleta
11.01.2011, 17:00:20
Dupa 5 sedinte la sala de pe Traian sunt incantata si abia astept sa incepem fitnessul si pe anul asta .
E chiar curat si aerisit acolo , te stimuleaza atmosfera (daca ai inceput devine ca un viciu).
Daca vrei cu adevarat iti gasesti timp sa mergi si la sala (scuze de a nu merge gasim cu totii !!).
Mens sana in corpore sano!:*

ma bucur ca e bine! de cate ori mergi pe saptamana?

unik2000
25.02.2011, 12:34:06
ma bucur ca e bine! de cate ori mergi pe saptamana?
Pai sincer mergeam de 2-3 ori pe saptamana, dar acum am racit foarte tare pentru ca veneam pe jos pana acasa (chiar daca te schimbi de haine ramane parul ud , pielea infierbantata). O sa fac o pauza pentru ca inca e foarte frig afara si am ceva de mers-pana la Visa.