PDA

Versiunea completa : Accesorii pentru miri si mirese in Judetul Bihor

v3ronicas
04.03.2010, 23:31:58
fetelor unde putem gasi niste accesorii sweet in oradea? m` am saturat sa vad peste tot prin magazine, piata si la chinezi colierele acelea cu pietricele... ceva mai sweet si mai elegant... si nu f scump putem gasi undeva?

v3ronicas
06.03.2010, 19:52:45
fetelor voi de unde ati cumparat cocardele?

Anne13
06.03.2010, 20:55:29
fetelor voi de unde ati cumparat cocardele?
pai daca iti place le faci din flori naturale,nu?

v3ronicas
06.03.2010, 22:52:05
surorile mele stau in grecia si ma vad f rar cu ele... sunt vitrege... a lui iubi stau in italia....si as vrea sa le raman amintire asa ca as vrea sa fie artificiale... pt nasi si mire vor fi naturale...

v3ronicas
09.03.2010, 16:09:18
fetele mi`am facut singura cocardele pt frati! ce ziceti? am iesit cam la 17Ron cu toate 10buc

ancamiresica
09.03.2010, 18:29:35
fetele mi`am facut singura cocardele pt frati! ce ziceti? am iesit cam la 17Ron cu toate 10buc

Tare fainute. Ai luat materiale pentru ele de la Microlit?

lunna
10.03.2010, 16:53:20
am fost azi la microlit, caut niste cale micutze, si nu am gasit. Stiti cumva unde altundeva as putea gasi? vreau sa le atasez la marturii

helly_bellyssima
10.03.2010, 17:57:31
am fost azi la microlit, caut niste cale micutze, si nu am gasit. Stiti cumva unde altundeva as putea gasi? vreau sa le atasez la marturii

unde e magazinul asta microlit???

sunday25
10.03.2010, 18:03:58
unde e magazinul asta microlit???undeva de pe lapusului, o straduta ingusta, str. erofte grigore...sau daca mergi de pe cazaban imediat dupa librarie o iei la dreapta. Eu baloane si caserole am cumparat de acolo...

v3ronicas
10.03.2010, 18:21:05
eu le`am luat de langa facultatea mea (Medicina)... am vazut acolo si cale parca dar nu sunt 100% sigura... e un magazin langa Bridge ... Art & Deco se numeste parca... sunt tot felul de chestii acolo din care poti sa iti confectionezi obiecte de decor, bijuterii, felicitari, cosulete, tablouri, etc..

helly_bellyssima
10.03.2010, 19:19:40
eu le`am luat de langa facultatea mea (Medicina)... am vazut acolo si cale parca dar nu sunt 100% sigura... e un magazin langa Bridge ... Art & Deco se numeste parca... sunt tot felul de chestii acolo din care poti sa iti confectionezi obiecte de decor, bijuterii, felicitari, cosulete, tablouri, etc..

hobby art se numeste acela il stiu si eu(ador magazinul ala) de acolo o sa imi iau cele necesare pt invitatii,vreau sa mi le fac singura.a mai incercat cineva??ceva sfaturi??

Anne13
10.03.2010, 20:29:11
Cauta si la depo de langa maternitate.......

v3ronicas
11.03.2010, 15:26:02
hobby art se numeste acela il stiu si eu(ador magazinul ala) de acolo o sa imi iau cele necesare pt invitatii,vreau sa mi le fac singura.a mai incercat cineva??ceva sfaturi??

ai dreptate... am zis ca nu mai tineam minte exact... stiam ca ceva cu art... :P sunt si preturi bune acolo! :P

helly_bellyssima
11.03.2010, 17:36:23
am fost la microlit fetelor,am avut impresia k intru in rai ador toate chestiile de genul ala.inca nu mi-am luat nimik dar cu siguranta o sa imi iau o groaza de chestii de acolo....ms pt indrumari:*

dramatzica
11.03.2010, 21:32:56
am fost la microlit fetelor,am avut impresia k intru in rai ador toate chestiile de genul ala.inca nu mi-am luat nimik dar cu siguranta o sa imi iau o groaza de chestii de acolo....ms pt indrumari:*
m-ati facut curioasa!!
acuma sigur o sa merg si eu sa vad ce e acolo.;))

luluka
11.03.2010, 21:52:12
Am o curiozitate: cocardele astea se pun la toti invitatii sau doar la cei apropiati?
Sincer eu pana acum am vazut doar la familia apropiata ca se puneau ceva flori in piept.

dramatzica
11.03.2010, 21:59:51
Am o curiozitate: cocardele astea se pun la toti invitatii sau doar la cei apropiati?
Sincer eu pana acum am vazut doar la familia apropiata ca se puneau ceva flori in piept.
si eu asa stiu ca doar la cei apropiati.
eu asa o sa le pun....

Anne13
11.03.2010, 22:06:44
mire,nasi,parinti si daca vrei frati surori.........

luluka
11.03.2010, 22:20:45
mire,nasi,parinti si daca vrei frati surori.........
Aha, deci mai mult la familie. Ok, merci! ;;)

Anne13
11.03.2010, 22:28:53
Aha, deci mai mult la familie. Ok, merci! ;;)
eu asa stiu...cu multa placere oricand

lunna
12.03.2010, 08:29:20
Cauta si la depo de langa maternitate.......
unde e exact, sau mai bine zis cum arata, k am fost intr-o zi sa il caut dar nu l-am gasit

Anne13
12.03.2010, 08:48:18
unde e exact, sau mai bine zis cum arata, k am fost intr-o zi sa il caut dar nu l-am gasit
AA dupa maternitate nu prima ci a doua strada pe partea cu maternitatea este un depo acolo sunt si flori si alte chesti de nunta.....nu stiu um se numeste sigur dar acolo ii......l

lunna
12.03.2010, 14:13:26
multumesc, am sa il caut, dar cred k renunt la cale...uh sunt atat de indecisa

helly_bellyssima
12.03.2010, 23:05:53
AA dupa maternitate nu prima ci a doua strada pe partea cu maternitatea este un depo acolo sunt si flori si alte chesti de nunta.....nu stiu um se numeste sigur dar acolo ii......l

se numeste floraria yvette e pe str gh sincai am si un site daca vreti k am fost azi acolo si l-am gasit(dupa ce l-am cautat jumatate de ora l-am rugat pe iuby sa caute pe forum unde vine mai exact=))).a fost amabila doamna de acolo desi ma asteptam sa aiba mai multe chestii,dar e ok totusi merita vazut....

helly_bellyssima
12.03.2010, 23:59:44

am vizitat site-ul magazinului de acolo,impresionant.nici nu am stiut ca au si decoratiuni pt sala,mi-au placut ff mult mai ales buchetele de mireasa daca va intereseaza va trim pm cu site-ul

adri2010ana
14.03.2010, 10:45:01
am vizitat site-ul magazinului de acolo,impresionant.nici nu am stiut ca au si decoratiuni pt sala,mi-au placut ff mult mai ales buchetele de mireasa daca va intereseaza va trim pm cu site-ul
Trimite-mi te rog si mie siteul

Anne13
14.03.2010, 11:01:11
si eu doresc un pm daca se poate.....

nadiat
15.03.2010, 11:15:59

si eu imi fac invitatiile singura. hartia o iau de la un depozit de pe malul crisului si panza de la magazinul ala de materiale de pe decebal
mi-am cumparat si o foarfeca din aceia care taie in curbe si sper sa iasa ok.
iti atasez modelul sa-mi daca iti plac

Anne13
15.03.2010, 11:53:35
si eu imi fac invitatiile singura. hartia o iau de la un depozit de pe malul crisului si panza de la magazinul ala de materiale de pe decebal
Foarte faina..........

ancamiresica
15.03.2010, 12:15:37
Va invidiez ca aveti rabdare si placerea de a vi le realiza singure! Eu una n-am nici timp nici rabdare de ele. Prefer sa le cumpar, insa de apreciat ideea de a vi le face singure! Cred ca va da si satisfactie personala :).

aandradaa
15.03.2010, 12:41:40

Mie imi place fff mult invitatia !!

luluka
15.03.2010, 14:29:04
Va invidiez ca aveti rabdare si placerea de a vi le realiza singure! Eu una n-am nici timp nici rabdare de ele. Prefer sa le cumpar, insa de apreciat ideea de a vi le face singure! Cred ca va da si satisfactie personala :).
La fel si eu ! La mine lenea e de vina ;-)

v3ronicas
17.03.2010, 19:46:42

f frumoasa! :P

coritz
06.04.2010, 20:53:27
la carla brillanti,la depozit unde au multe modele.

ru_4ada
12.05.2010, 13:29:27
la carla brillanti,la depozit unde au multe modele.
si unde vine asta? la expomariage am vazut niste bijuterii super la carla brillanti, dar apoi nu am stiut unde mai pot da de ei.
Eu am gasit bijuterii dragute si destul de ieftine la Roma, pe centru,.

ru_4ada
12.05.2010, 13:30:38
Fetelor, eu am nevoie de o floare mare de par, crin sau ceva asemanator. Aveti idee unde as putea gasi?

caramelushca
28.05.2010, 20:59:44
si unde vine asta? la expomariage am vazut niste bijuterii super la carla brillanti, dar apoi nu am stiut unde mai pot da de ei.
Eu am gasit bijuterii dragute si destul de ieftine la Roma, pe centru,.
Aveau sediul pe Schubert parca, dar am vazut acum la ei pe site ca s-au mutat pe Louis Pasteur nr. 45.

ank2010
24.06.2010, 11:47:19
Buna ziua. As avea si eu o intrebare. Daca stie careva sa-mi spuna si mie unde as putea gasi sa-mi cumpar un evantai alb de dantela. Astept raspunsuri. Multumesc anticipat

caramelushca
24.06.2010, 15:46:01
Buna ziua. As avea si eu o intrebare. Daca stie careva sa-mi spuna si mie unde as putea gasi sa-mi cumpar un evantai alb de dantela. Astept raspunsuri. Multumesc anticipat

Buna, am vrut si eu sa-mi cumpar, da n-am gasit, in schimb am gasit de inchiriat la salonul Madlen pe Str. Mihai Eminescu (langa salonul gabriela). Am mai vazut si la un salon din Nufarul, am uitat cum ii zice, dar cred ca se gasesc si la alte saloane. Dar numai de inchiriat. Eu cu 20 de lei il inchiriez.

ank2010
25.06.2010, 07:15:30
mersi pentru raspuns. Dar intre timp am vorbit cu fotograful si mi-a dat o idee: sa-l comand de pe internet. Asa ca l-am cautat si l-am comandat. Am gasit unul frumos din dantela alba si cu transport ajung cu el la 35 de lei.

corin
08.08.2010, 20:50:47
caut cerceii candelabru imensi, a vazut cineva undeva ceva de genul acesta ?

GEANI88
11.01.2011, 17:54:59
fetelor unde putem gasi niste accesorii sweet in oradea? m` am saturat sa vad peste tot prin magazine, piata si la chinezi colierele acelea cu pietricele... ceva mai sweet si mai elegant... si nu f scump putem gasi undeva?
BUNA,
Sunt din Oradea, am eu de vanzare o agrafa mare de par tip paianjen cu pietre swarovski de la CARLA BRILLANTI, cercei si colier. Sunt superbe, finute, unice. Daca te intereseaza iti stau la dispozitie.

ArianaLuvlee
12.01.2011, 18:12:12
BUNA,
Sunt din Oradea, am eu de vanzare o agrafa mare de par tip paianjen cu pietre swarovski de la CARLA BRILLANTI, cercei si colier. Sunt superbe, finute, unice. Daca te intereseaza iti stau la dispozitie.

:))Veronica a avut deja nunta...postarea cred ca era mai veche.Dar incearca totusi sa pui anunt in bazar daca vrei sa le vinzi,poate ai noroc acolo.

cristina_13
15.01.2011, 12:04:33
Fetelor am nevoie si eu de ajutorul vostru , please o adresa cu site-ul florariei Yvette si o indrumare pentru depozitul unde gasesc cartoane pentru invitatii , fiindca nu imi dau seama unde pe malul Crisulului .

Vreau sa incerc sa fac si eu cocardele si invitatiile , sa economisesc banuti pentru rochita :*

moniklm
16.01.2011, 20:21:37
Fetelor am nevoie si eu de ajutorul vostru , please o adresa cu site-ul florariei Yvette si o indrumare pentru depozitul unde gasesc cartoane pentru invitatii , fiindca nu imi dau seama unde pe malul Crisulului .

Vreau sa incerc sa fac si eu cocardele si invitatiile , sa economisesc banuti pentru rochita :*
depozitul este in partea stanga cum mergi de la bancpost spre bdul decebal pe malul cisului vis-a-vis cu podul pietonal pe colt parca poarta maroniu

moniklm
16.01.2011, 20:24:17
depozitul este in partea stanga cum mergi de la bancpost spre bdul decebal pe malul cisului vis-a-vis cu podul pietonal pe colt parca poarta maroniu
ce stii despre foraria yvette? au ceva mai deosebit?

ArianaLuvlee
16.01.2011, 21:46:01

De-acolo mi-am luat si eu cartoane,sunt la cel mai bun pret acolo...stiu k si eu am cautat foarte mult.Daca vreti sa va faceti singure invitatiile va spun si unde va taie cartonul,pe vasile alecsandri este un magazin de papetarie,parca totem se numeste...

moniklm
19.01.2011, 07:00:15
buna fetelor
dati-mi o idee, mi-am cumparat rochia, dar nu am nimic ce sa iau pe spate in biserica, sau daca va fi mai racoare, nu prea as vrea sa optez pt un bolerou din saten sau dantela pt ca fusta rochiei este dintr-un voal foarte foarte fin, orice idee este bine venita
mersi

moniklm
21.01.2011, 20:00:19
au explicat fetele la pagina 3 unde este floraria, povesteste-ne si noua ce vrei sa faci, eventual pune poze

intuitivebride
18.03.2011, 09:24:31
De-acolo mi-am luat si eu cartoane,sunt la cel mai bun pret acolo...stiu k si eu am cautat foarte mult.Daca vreti sa va faceti singure invitatiile va spun si unde va taie cartonul,pe vasile alecsandri este un magazin de papetarie,parca totem se numeste...

si ai de unde alege? au multe tipuri? si eu vreau sa imi fac invitatiile singura :">

intuitivebride
18.03.2011, 09:31:58
buna fetelor
dati-mi o idee, mi-am cumparat rochia, dar nu am nimic ce sa iau pe spate in biserica, sau daca va fi mai racoare, nu prea as vrea sa optez pt un bolerou din saten sau dantela pt ca fusta rochiei este dintr-un voal foarte foarte fin, orice idee este bine venita
mersi

ti-ai gasit ceva? daca nu, trimitemi id-ul tau pe pm ca sa iti trimit o poza. cred ca stiu ce ar merge ;)