PDA

Versiunea completa : Rochia de mireasa in Calarasi

danutaa
05.03.2010, 19:51:20
Buna fetelor. Am deschis acest topic pentru a ne sfatui impreuna.
Cu cat inainte de nunta va luati rochia de mireasa? De unde o achizitionati si cat sunteti dispusa sa dati pe ea. >:D<

daneza_1983
06.03.2010, 15:24:11
Buna fetelor. Am deschis acest topic pentru a ne sfatui impreuna.
Cu cat inainte de nunta va luati rochia de mireasa? De unde o achizitionati si cat sunteti dispusa sa dati pe ea. >:D<

Buna, eu am sperat sa imi gasesc rochita la noi in oras dar nu a fost sa fie asa, am fost si am luat-o de la Bucuresti, nu am dat foarte multi banii pe ea dar mi-a placut foarte mult. Am cumparat-o la inceputul lui august si nunta o pe 26 sept.
Numai bine.

moticica
08.03.2010, 11:12:15
Buna la toate calarasencele!
Eu sunt tot din Calarasi, dar acum stau in Bucuresti.
Rochia de mireasa, dupa parerea mea, poti s-o cumperi si inainte cu 1 an, daca esti in saptamana oarba si ti se pune pata pe o rochie, o iei...daca te stapanesti si nu vrei s-o ti in dulap.....mai te gandesti si astepti. Impoertant e sa te simti tu bine cu ea, in ea.
Eu am achizitionat-o cu 6 luni inainte (am dat comanda), defapt ia mi-a sosit cu 1 luna inainte de nunta, si deci nu am stat mult cu ia acasa.
Asta e parerea mea.

eliss
21.04.2010, 08:46:03
chiar daca am avut nunta acum 7 ani,eu mi-am luat rochia cu o luna inaintea nuntii...din firea mea sunt foarte pretentioasa si ma gandeam ca nu o s agasesc ce-mi place si am sa probez "n" rochii dar nu a fost asa...mi-am luat-o de la Constanta de la casa de moda Agnes Toma si nu am probat decat 2 rochite...iar pe a doua am si luat-o...a fost de culoarea untului...super...o am si acum...iar sotul si-a luat costumul de gineric tot de acolo de Alb Negru

Cri_si
03.05.2010, 19:42:00
nu am probat decat 2 rochite...iar pe a doua am si luat-o...a fost de culoarea untului...super...o am si acum...iar sotul si-a luat costumul de gineric tot de acolo de Alb Negru

si eu la fel, pe prima am probat-o la rugamintea mamei, vroia sa vada cum imi venea un anumit model, apoi am refuzat sa probez orice pana la 'the one' , am vazut-o, am stiut ca e a mea ;))
Mai greu a fost cu rochia de la cununia civila.
Ca sa ii raspund danutei, cred ca ideal e sa o iei cu 2-3 luni maxim inainte, asta ca sa n-ai surprize in ziua nuntii ca e prea larga sau stramta. Dai pe ea cat te tine buzunarul si o iei dupa lungi cautari pe net sau prin magazine. ;-)

BabyBlu
05.05.2010, 12:34:49
Buna miresici!
Si eu sunt din Calarasi, dar stau in Bucuresti( de 9 ani deja).
Eu am dat comanda pt rochita in Martie si in Iulie tr sa ajunga in tara, iar in august voi face modificarile necesare (daca va fi nevoie)!

denydenisa
19.06.2010, 09:00:56
rochita mea va arata ceva de genul asta...

lenutza28
19.06.2010, 15:10:01

imi place mult prima.:)>-:)>-

alina_cl
06.12.2010, 18:09:41
Voi cu cat timp inainte de nunta ati avut rochia?

oLiMpIa_cl
24.08.2011, 22:16:48
Buna. Iata de ce m-am indragostit eu...o voi cumpara de la un magazin din Bucuresti si da stiu ca mai am mai bine de un an pana la nunta dar luna viitoare intetionez sa imi fac programare, sa o probez si eventual sa o cumpar.Asa daca imi sta bn pot urmari preturile, eventualele promotii, iar daca nu gasesc marimea mea oricum dureaza intre 4-6 luni sa o aduca asa ca....

ralukii_rtz
18.09.2011, 18:31:03
pe prima o am si eu salvata acolo undeva...:))

bride_angel
06.10.2013, 14:09:20
Salutare miresici!

Eu am avut nunta acum o luna si desi ma declar total indragostita de rochita mea de mireasa de aproximativ 8 luni de zile (de cand ne-am vazut prima datahttp://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_smiley.gif m-am hotarat s-o vand din lipsa de spatiu si pentru a se bucura de ea si alta viitoare miresica. Eu am 1.60 dar am purtat tocuri de 13 (deci poate fi purtata si de o miresica mai inalta). Am 50 de kg dar sistemul de inchidere la spate este pe siret, deci poate fi purtata de aproape orice miresica care si-o doreste. Rochita este din dantela si tiul si are trena cu sistem de prindere. Sincer va spun ca m-am simtit foarte confortabil in ea. Rochita este de culoare ivoire si prin dantela are si anumite cristale, toata lumea mi-a spus ca este mult mai frumoasa in realitate decat in poze. Este in stare impecabila. Eu am dat pe ea 3000 lei si o vand la jumatate de pret.

Cele care sunteti interesate, va astept sa-mi lasati mesaj privat pentru mai multe detalii si mai multe poze.

Spor la miresit

bride_angel
06.10.2013, 14:13:14
Salutare miresici! Eu am avut nunta acum o luna si desi ma declar total indragostita de rochita mea de mireasa de aproximativ 8 luni (de cand ne-am vazut prima data si m-am hotarat s-o vand din lipsa de spatiu si pentru a se bucura de ea si alta viitoare miresica. Eu am 1.60 dar am purtat tocuri de 13 (deci poate fi purtata si de o miresica mai inalta). Am 50 de kg dar sistemul de inchidere la spate este pe siret, deci poate fi purtata de aproape orice miresica care si-o doreste. Rochita este din dantela si tiul si are trena si sistem de prindere. Sincer va spun ca m-am simtit foarte confortabil in ea.Rochita are culoarea ivoire si prin dantela are si anumite cristale, toata lumea mi-a spus ca este mult mai frumaosa in realitate decat in poze. Este in stare impecabila.Pretul de achizitie a fost de 3000 lei, eu o dau la jumatate de pret.

Cele care sunteti interesate, va astept sa-mi lasati mesaj privat pentru mai multe detalii si mai multe poze.

Spor la miresit