PDA

Versiunea completa : Platinum Events Hall

queen222
05.03.2010, 22:22:39
fetelor am fost zilele trecute la Platinum si e super fain.am auzit la radio si m-am dus. e noua si e facuta cu mult bun gust. am cam 400 pers si aici eu loc lejer si au si terasa mare. au decoratiuni si cam tot ce tine de nunta dar nu au patiserie si torturi. stie cineva de unde gasesc ceva intradevar de nunta? am fost in cateva locuri dar sunt prea artificiale. stie una din voi ceva frumos? ^:)^

rmissinred
18.03.2010, 22:32:29
Buna ziua. Ma numesc Ruxy si daca ajuta Dumnezeu o sa am nunta in 2011. Momentan caut de zor sala. Am fost si la Platinum Events Hall si mi s-a parut foarte frumoasa, dar am auzit de la un prieten care a fost la o nunta unde s-a servit mancare de la Buonavista catering (firma de catering care serveste si la Platinum Events Hall) si mi-a spus ca nu a fost prea buna mancarea ... :(. Stie cineva ceva despre asta?

kitana
21.03.2010, 14:15:36
Buna ziua. Ma numesc Ruxy si daca ajuta Dumnezeu o sa am nunta in 2011. Momentan caut de zor sala. Am fost si la Platinum Events Hall si mi s-a parut foarte frumoasa, dar am auzit de la un prieten care a fost la o nunta unde s-a servit mancare de la Buonavista catering (firma de catering care serveste si la Platinum Events Hall) si mi-a spus ca nu a fost prea buna mancarea ... :(. Stie cineva ceva despre asta?

Am fost si eu la o nunta cu mancare de la Buonavista...nu a fost pe gustul meu, in special pestele (era facut la cuptor daca nu ma insel) pentru ca avea oase iar gustul lasa mult de dorit(nu parea foarte proaspat)...in rest nu imi aduc aminte foarte bine meniul insa stiu doar ca nu am ramas prea impresionata. In orice caz, poate nu e o regula sa fie asa. Sunt sigura ca o sa mai vina miresici cu pareri. Bafta!

despinis
23.03.2010, 17:32:10

Pai de fapt este aceeasi firma...dupa ce lumea s-a fript cu meniurile si mancarea facuta de Bonavista ...normal ca ei s-au facut nevoiti sa schimbe numele si l-au inventat acum pe "Platinum Events Hall" dar de fapt sunt tot Bonavista dar cu alt nume :) te-ai prins acuma? alta Marie ..cu aceeasi palarie ..si cu aceeasi mancare :)

adelinapaun
24.03.2010, 11:37:58
Normal ca e vorba de aceeasi firma.....nici nu cred ca incearca sa sustina schimbarea numelui; alt nume are doar restaurantul cel nou-deci vorbim doar de o alta locatie/sala a firmei Buonavista.
Au in continuare si restaurantul dinainte.......

:)>-

Pai de fapt este aceeasi firma...dupa ce lumea s-a fript cu meniurile si mancarea facuta de Bonavista ...normal ca ei s-au facut nevoiti sa schimbe numele si l-au inventat acum pe "Platinum Events Hall" dar de fapt sunt tot Bonavista dar cu alt nume :) te-ai prins acuma? alta Marie ..cu aceeasi palarie ..si cu aceeasi mancare :)

Kristinne
20.05.2010, 14:08:13
dar am auzit de la un prieten care a fost la o nunta unde s-a servit mancare de la Buonavista catering (firma de catering care serveste si la Platinum Events Hall) si mi-a spus ca nu a fost prea buna mancarea ... :(. Stie cineva ceva despre asta?
Eu am fost recent la un eveniment acolo, intr-adevar toti chelnerii aveau haine cu Buonavista.
Mancarea nu pot spune ca nu a fost gustoasa, dar:
1) Aperitivul a fost format 70% din carne, legume ioc
2) Friptura avea cateva picaturi(molecule) de sos, si era din aia peste care de obicei se toarna sos si in farfurie
3) Garnitura a constat din 3 minibucatele de cartofi cu aceeasi cantitate de ceapa, restul farfuriei fiind plin cu morcovi fierti (baby carrot amestecati cu sfarturi mari si lungi de morcovi normali, ceea ce sincer nu am vazut in viata mea la un restaurant...)
4) Desertul (salata de fructe cu inghetata) a constat din 2 boabe de strugure, un triunghiulet de kiwi, vreo 4 triunghiulete de mar si o lingura de inghetata, servite in 3/4 pahar de vin.
In rest, decorarea salii ok, servirea ok.

lizuca1717
16.09.2010, 09:23:14
Am fost de curand la o nunta organizata in cadrul Platinum (ex barul Paroll din Valea Aurie) si as putea spune ca decorul e ok, servirea la masa noastra a fost la fel de ok, dar cand vine vorba de mancare sincer nu stiu daca e neaparat o chestiune de gust cat mai ales de cum inteleg unii oameni a face niste portii.

Desi mirii au optat pentru un meniu foarte bogat, ceea ce invitatii au primit la masa a fost un meniu care nu semana cu cel ales.

Exceptie a facut gustarea, care a fost plina de mezeluri.

In rest la ciorba carnea nu era fiarta suficient, legumele erau tari, la friptura ca si garnitura am avut mini morcovi cu cateva ramasite de cartofi natur. La final a fost gratar care din pacate a fost in sange facut si jumatate din invitati l-au lasat in farfurie.

Salata de fructe am auzit ca a fost dar am ratat-o cand am furat mireasa, dar banuiesc ca nu prea ai cum sa dai rateu la o salata...

Eu inca raman la parerea ca la Sibiu se pun foarte multe feluri la o nunta, mai bine 3 dar bune si gatite cum trebuie...

allle
17.09.2010, 20:37:06
maine merg si eu la o nunta la platinum, sunt tare curioasa cum v-a fi. o sa va povestesc dupa :D

allle
09.10.2010, 13:10:15
maine merg si eu la o nunta la platinum, sunt tare curioasa cum v-a fi. o sa va povestesc dupa :D

cum am promis, revin cu detalii:
sala mi-a placut f mult, eleganta, dar daca ai putine persoane pare golicioasa
meniul in afara de gustare care si mie mi sa parut ca a a fost prea"carnoasa" :D restul a fost ok
in rest ...toate bune si frumoase >:D<

Deiu
08.12.2010, 16:00:35

am fost si la o nunta la platinum events hall si papa a fost nasoala - am pus asta pe "economia" cuplului in alegerea meniului de nunta.

pe urma firma la care sunt angajata a avut un eveniment aniversar organizat de aceasta firma si stupoare - papa nasoala rau de tot. cel mai tare m-a enervat aperitivul care suna tare pompos dar eu impreuna cu niste colegi am fost de parere ca acele spiedini sau cum naiba le-au denumit au avut niste chiftelute ramase probabil de la un alt eveniment. ca sa nu mai pun la socoteala ca pe meniu scria ceva cu hrean (my favourite) si eu in farfuria aia nu am gasit nimic cu hrean. felul doi - sa mearga la toata lumea dar ce am avut eu in farfurie nu era gatit cum trebuie si am facut indigestie (si nu cred ca de la bere). asa ca ce sa zic ... asta este parerea mea :)