PDA

Versiunea completa : Coafura, cosmetica, machiaj in Judetul Arges

Pagini : [1] 2 3 4 5

gatta_salvaje
10.08.2006, 09:57:31
Salut ,
Nunta mea este in Campulung , dar m-am gandit sa intru in comunitatea Pitesti pt ca este cel mai apropiat oras de C-lung.
In C-lung nu pot sa gasesc un salon de doamne-ajuta unde sa-mi fac coafura si machiajul.Puteti sa-mi recomandati ceva in Pitesti?
N-ar fi o problema sa ma deplasez , am timp destul , cununia religioasa este la ora 16.30 iar cununia civila o fac cu o luna inainte de nunta

rocsi6666
10.08.2006, 12:49:54
bine ai vanit!
eu am programare intr-un salon f. bun, dar au si preturi pe masura....se numeste Visage si au nr. 251467, ptr programari.dupa 20 august iti pot da mai multe detalii....te pupic!

gatta_salvaje
11.08.2006, 15:33:13
Merci mult .Mi-am notat nr. dar astept impresii supa nunta si eventual poze.

Pupici

georgya
22.01.2007, 21:20:34
Unde va coafati si vreau sa stiu si eu daca faceti vreo proba inainte.:-p

Aura_Mariana
24.01.2007, 15:42:42
Unde va coafati si vreau sa stiu si eu daca faceti vreo proba inainte.:-p
Buna ... nici eu nu aveam idee de asta inainte de ami face cont aici ... insa acum m-am linistit ...
Am citit parerile fostelor miresici si am ales si eu Visage Style ... in primul rand pentru ca am inteles ca sunt buni si in al doilea rand ... sunt foarte aproape de mine...au salon pe str. Smardan si vis-a-vis de liceul Zinca Golescu...
Ma gandeam sa fac si proba ... sa nu cumva sa ma trezesc cu cine stie ce minunatie...

blondy
24.01.2007, 20:14:46
Buna,

si eu ma framant de foarte multa vreme de coafurape care o sa o am la nunta mai ales ca eu am si parul scurt si nu pot sa il las mai lung penru ca se ingrasa.
SI eu m-am gandit sa ma duc la Visage,insa pana la urma raman la coafeza mea care imi cunoaste parul si stie ce imi pica bine.
Aura Mariana,stii cumva daca la Visage fac si machiaje pentru nunta?

Pupici.

georgya
24.01.2007, 20:53:18
si stiti ce coafura vreti?ca eu caut disperata pe net sa gasesc ceva care sa fie pe placul meu si nu gasesc.vreau sa il prind dar nu vreau sa fie un coc banal .daca aveti imagini sa-mi trimite-ti si mie
unde e strada smardan? nu prea stiu
la cununia civila ce va faceti?
sper ca nu am pus prea multe intrebari dar sunt putin cam disperata.....:D

anna_stan
24.01.2007, 23:31:17
Si eu tot la Visage voi merge, mai exact la Dan. La el ma tund de vreo 4 ani si am fost mereu multumita de ce a iesit. Inca nu sunt prea sigura ce vreau, dar in principiu, ceva simplu, oricum o sa ma consult si cu Dan.

Aura_Mariana
25.01.2007, 08:37:55
Buna,

si eu ma framant de foarte multa vreme de coafurape care o sa o am la nunta mai ales ca eu am si parul scurt si nu pot sa il las mai lung penru ca se ingrasa.
SI eu m-am gandit sa ma duc la Visage,insa pana la urma raman la coafeza mea care imi cunoaste parul si stie ce imi pica bine.

Pupici.
Din cate stiu eu fac si macheaje ... si cu produse de calitate ... care sa reziste pana dimineata ... cred ca nu ar fi rau sa mergi pana la ei sa te convingi...
Mai vorbim :)

Aura_Mariana
25.01.2007, 10:54:37
si stiti ce coafura vreti?ca eu caut disperata pe net sa gasesc ceva care sa fie pe placul meu si nu gasesc.vreau sa il prind dar nu vreau sa fie un coc banal .daca aveti imagini sa-mi trimite-ti si mie
Eu tot colectionez modele de coronite si coafiuri ... am sa vi le arat si voua ... poate ne mai consultam ...
La mine e mai simplu ... am parul cretz si la casatoria civila vreau fa il indrept ...

claudica78
31.01.2007, 15:36:23
Fiind din Bucuresti, nu cunosc acest Salon Visage despre care vorbiti si pe care il recomandati, dar trebuie sa incerc sa trec pe acolo, ca timpul trece :-SS
Daca mai aveti idee si de alte saloane de coafura, m-ati ajuta fff mult :"> Inca nu sunt disperata, dar o sa ajung si acolo daca nu mai aranjez cate ceva [-o<

ellutza79
02.02.2007, 15:33:42
Salutare, Claudica78! Esti din Bucuresti si faci nunta in Pitesti? Si eu (gratie viitorului meu sot care este pitestean cu acte-n regula)! Ideea e ca, nefiind din Pitesti, si eu sunt cam confuza in legatura cu saloanele de frumusete, firmele de decoratiuni, florariile si alte cele trebuincioase pt o nunta existente in acest oras. Daca ai aflat ceva si poti sa ma ajuti, raman recunoscatoare. Oricum, trebuie sa fac si eu niste drumuri la Pitesti sa le caut...;-)

Mercic,
Miha

claudica78
05.02.2007, 16:23:36
Salutare, Claudica78! Esti din Bucuresti si faci nunta in Pitesti? Si eu (gratie viitorului meu sot care este pitestean cu acte-n regula)! Ideea e ca, nefiind din Pitesti, si eu sunt cam confuza in legatura cu saloanele de frumusete, firmele de decoratiuni, florariile si alte cele trebuincioase pt o nunta existente in acest oras. Daca ai aflat ceva si poti sa ma ajuti, raman recunoscatoare. Oricum, trebuie sa fac si eu niste drumuri la Pitesti sa le caut...;-)

Mercic,
Miha

Ellutzo, actualizeaza si tu datele din profil, ca sa stim si noi despre ce vorbim si daca ne grabim sau nu!!
io zic ca, daca ai (pardon de cacofonie) restaurant, biserica, muzica si foto aranjate, tot ce trebuie pentru momentul asta, si anume februarie
restul urmeaza sa le descoperim impreuna ;))

Fluturas
02.03.2007, 10:08:29
La mine e foarte simplu.Mama este coafeza asa ca m-am scos la faza asta!E foarte priceputa si stie foarte bine cum imi sta bine.
Daca va pot ajuta in privinta asta, cu placere!

arinutza
02.03.2007, 11:17:57
Salut, miresicilor sau nasicilor.Sunt din Pitesti si am aceeasi problema ca si voi, unde sa ma coafez pentru ca sunt nasica in mai.:-SS

ayana2010
02.03.2007, 19:20:28
Salut, miresicilor sau nasicilor.Sunt din Pitesti si am aceeasi problema ca si voi, unde sa ma coafez pentru ca sunt nasica in mai.:-SS

a...u nu esti miresica ci nasik? ai trecut pasu' asta deja :D

rocsi6666
02.03.2007, 21:38:08
Buna,

Pupici.
Da, se fac si machiaje ptr. nunta, eu acolo m-am si coafat si machiat, fara proba, fara nimic si a iesit super bine, mi-am prins si voalul acolo, am lasat-o pe nasha fara meserie...\:D/

arinutza
05.03.2007, 09:06:45
Fetelor, Visage este cel din piata Smardan?
Ati auzit pe cineva cu par scurt care s-a coafat acolo pentru o nasica?#-o

rocsi6666
05.03.2007, 12:19:46
da, Visage e din Smardan, si inca o data da, nashica mea a avut parul intre scurt si mediu si se pot face coafuri si pe o asemenea lungime.

arinutza
05.03.2007, 13:00:04
De preturi poti sa-mi spui daca sunt rezonabile?

rocsi6666
06.03.2007, 10:09:24
ti-am raspuns pe PM.

Dianutza
06.03.2007, 16:57:19
Si eu sunt interesata de niste preturi de la acest faimos salon...pt machiaj si pt coafura.
Sa ma ajute cineva.... va rog!

rocsi6666
09.03.2007, 16:02:43
uite nr: 0248251467,, poti suna sa intrebi, fetele sunt f. amabile, eu am fost anul trecut, era 50 ron fiecare.

ayana2010
09.03.2007, 18:50:36
uite nr: 0248251467,, poti suna sa intrebi, fetele sunt f. amabile, eu am fost anul trecut, era 50 ron fiecare.

merci k ai rsp la intrebare inainte s-o pun!:D

Adelinutza
13.03.2007, 13:36:28
Eu am avut nunta in septembrie, dar va pot ajuta....Visage nu stiu ce sa zic este mai mult un salon de fite....eu m-am aranjat in GAvana la un salon (o cunosteam pe coafeza si a iesit foarte bine) si pretul foarte accesibil...40lei

rocsi6666
13.03.2007, 18:05:00
Eu in "saloanele "de cartier nu am incredere, am apelat ptr. cununia civila la ceva de genul...dupa 30 de min de cand am ajuns acasa, la insistentele sora-mii si ale mamei am "stricat" tot ce imi "coafasera "si mi-am facut singurica o coafura f. tare....ca sa nu mai zic ca sapt. trecuta s-a dus o prietena la vopsit si cand a iesit de acolo avea 3 culori in cap si pielea capului iritata, inrosita ca naiba...nu zic ca nu exista si exceptii...
Si la salonul de " fite "costa cu 10 ron mai mult....si acolo sunt niste oameni profesionisti, cu o gramada de concursuri de gen castigate, diplome, etc, eu folosesc de mult serviciile lor si sunt foare multumita...

Fluturas
13.03.2007, 18:17:07
Eu in "saloanele "de cartier nu am incredere, am apelat ptr. cununia civila la ceva de genul...dupa 30 de min de cand am ajuns acasa, la insistentele sora-mii si ale mamei am "stricat" tot ce imi "coafasera "si mi-am facut singurica o coafura f. tare....ca sa nu mai zic ca sapt. trecuta s-a dus o prietena la vopsit si cand a iesit de acolo avea 3 culori in cap si pielea capului iritata, inrosita ca naiba...nu zic ca nu exista si exceptii...
Si la salonul de " fite "costa cu 10 ron mai mult....si acolo sunt niste oameni profesionisti, cu o gramada de concursuri de gen castigate, diplome, etc, eu folosesc de mult serviciile lor si sunt foare multumita...

Si mie-mi place de cei de la visage..

alias
14.03.2007, 07:37:59

Buna! E normal sa pui atatea intrebari, nu stiu cat de lung ai parul, dar nici eu nu vreau coc ca nu m-am chinuit degeaba sa mi-l las lung. Iti trimit 2 poze, poate te ajuta, sunt de pe aici.

Fluturas
14.03.2007, 10:58:59
Buna! E normal sa pui atatea intrebari, nu stiu cat de lung ai parul, dar nici eu nu vreau coc ca nu m-am chinuit degeaba sa mi-l las lung. Iti trimit 2 poze, poate te ajuta, sunt de pe aici.

Cum e primul model am sa-mi fac si eu parul la cununia civila.E foarte frumos,eu am vazut pe cineva 'live' si mi-a placut foarte mult.

lorellay
20.03.2007, 14:11:07
Eu inca nu stiu cum o sa imi fac parul..probabil un coc..ceva..
Dar de tuns si aranjat de obicei ma duc la un salon in gura trivaii, langa Banca Romaneasca...Alexia sau Alexis..nu stiu exact cum ii spune..dar eu sunt foarte multumita acolo...probabil acolo o sa merg si pentru nunta...

Dianutza
05.04.2007, 16:08:10
Mersi pt tel..
Am sunat acum la ei...chiar a fost amabila fata de la telefon si mi-a explicat exact ce am vrut sa stiu.
La acest salon se fac programari cu o luna inainte de nunta pt a fi sigur. Iar un machiaj complet cu produsele lor costa 450000 lei vechi iar pt par in jur de 500000. Dar a spus ca ar fi bine sa te vada cel care te aranjeaza sa discuti ce ai vrea pt a stii cat dureaza si la ce ora sa se faca programarea.
Acum o sa ma mai gandesc daca o sa fac proba inainte....voi ce ziceti?

Dianutza
05.04.2007, 16:15:39
Eu deja stiu cum sa-mi aranjez parul, e un pic complicat, dar am incredere in cei de la Visage, desi nu am fost niciodata la ei...
Parul meu, care este lung cam pana la breteaua din spate de la sutien (intelegeti voi..) va fi impartit in 2: partea de sus va fi ondulata si prins voalul (deci parul ramane pe deasupra voalului), iar restul parului care este sub voal va fi usor ondulat si lasat liber pe umeri. Am ales asta pt ca rochia este decoltata si nu-mi place sa vad umerii chiar goi...
Incerc sa caut o poza si o s-o pun aici sa o vedeti....

Dianutza
05.04.2007, 17:05:53
Am gasit o poza...asa as vrea..
Este trimisa de violeta2007

http://www.miresici.ro/attachment.php?attachmentid=12266&stc=1&thumb=1&d=1170410168 (http://www.miresici.ro/attachment.php?attachmentid=12266&d=1170410168)

Fluturas
05.04.2007, 18:06:53
Eu deja stiu cum sa-mi aranjez parul, e un pic complicat, dar am incredere in cei de la Visage, desi nu am fost niciodata la ei...
Parul meu, care este lung cam pana la breteaua din spate de la sutien (intelegeti voi..) va fi impartit in 2: partea de sus va fi ondulata si prins voalul (deci parul ramane pe deasupra voalului), iar restul parului care este sub voal va fi usor ondulat si lasat liber pe umeri. Am ales asta pt ca rochia este decoltata si nu-mi place sa vad umerii chiar goi...

mie nu-mi place,parca e mai frumos un coc....parerea mea !
fiecare face cum vrea si cum ii place :)

georgya
05.04.2007, 20:44:19
Mersi pt tel..
Am sunat acum la ei...chiar a fost amabila fata de la telefon si mi-a explicat exact ce am vrut sa stiu.
La acest salon se fac programari cu o luna inainte de nunta pt a fi sigur. Iar un machiaj complet cu produsele lor costa 450000 lei vechi iar pt par in jur de 500000. Dar a spus ca ar fi bine sa te vada cel care te aranjeaza sa discuti ce ai vrea pt a stii cat dureaza si la ce ora sa se faca programarea.

doar atat costa? mi se pare putin, avand in vedere ca in urma discutiilor de pe forum reiese ca acest salon e mai de fite;-)

ayana2010
05.04.2007, 21:17:22
Mersi pt tel..

1 luna inainte? ups.. dupa paste trebuie sa ma programez

IRA1
06.04.2007, 10:12:38
Buna fetelor
Si eu m-am programat de acum la coafor chiar daca am nunta in iulie, acolo unde ma fac eu mereu adica la salon Dana tot asa se fac programari cu o luna inainte, dar problema ar fi cu machiatul sper sa gasesc pe cine:D
Va urez Paste Fericit, si sa fiti iubite.

rocsi6666
06.04.2007, 10:17:51
E faina ideea ta, dar trebuie sa tii cont ca daca ai nunta vara iti va fi extrem de cald...mai ales daca iti place sa dansezi, sa te zbantui...cocurile sunt traditionale,dar am vazut multe mirese cu parul neprins si mi-au placut, asa ca go for it!

arinutza
06.04.2007, 12:20:11
1 luna inainte? ups.. dupa paste trebuie sa ma programez

.Eu m-am progaramat deja la cei de la Visage...

ayana2010
06.04.2007, 18:23:23
.Eu m-am progaramat deja la cei de la Visage...

o sa ma duc si eu sapt viitoare

ayana2010
11.04.2007, 10:14:29
gata, m-am programat si yo....#-o

MIOROI
13.04.2007, 14:02:20
Fetelor imi puteti spune si mie adresa salonului Visage...ca poate merg sapt viitoare la Pitesti si trec si eu pe acolo.

rocsi6666
14.04.2007, 11:00:48
pai.daca vrei sa iti faci programare vezi ca am dat eu numazrul pe undeva pe aici...daca vrei sa te coafezi, iti trebuie programare cu 2,3 saptamani inainte, asha ca daca te duci pe acolo, te duci degeaba, poate cine stie ce noroc sa ai, sa nu vine vreo programare..
Anyway, adresa e str. Smardan, nr. nu il stiu exact, dar strada asta nu e mare, il gaseste repede...e straduta de la piata de la gara, daca nu te descurci ajungi in zona pietei asteia si intrebi, e foarte putin de mers...

ayana2010
14.04.2007, 13:07:59
pai.daca vrei sa iti faci programare vezi ca am dat eu numazrul pe undeva pe aici...daca vrei sa te coafezi, iti trebuie programare cu 2,3 saptamani inainte, asha ca daca te duci pe acolo, te duci degeaba, poate cine stie ce noroc sa ai, sa nu vine vreo programare..
Anyway, adresa e str. Smardan, nr. nu il stiu exact, dar strada asta nu e mare, il gaseste repede...e straduta de la piata de la gara, daca nu te descurci ajungi in zona pietei asteia si intrebi, e foarte putin de mers...

nici eu nu stiu unde e.... dar cineva zicea ca e langa liceul zinca, tu zici ca pe la gara... din cate stiu eu e ceva distanta intre zinca si gara... de care e mai aproape?

kiss_tyna
14.04.2007, 18:00:40
Eu cunosc o doamna care ma tunde foarte bine si lucreaza si in centru la un salon (langa fornetti-vis-a-vis de fortuna).Dupa parerea mea,e super,te tunde exact cum vrei si cat vrei(nu-ti ia din par o tona cum iau altele) si face niste coafuri super....trebuie sa ma uit pe net de un coc misto.La ea o sa ma duc si imi ia si putin....Anul trecut a venit o mireasa la ea acasa si i-a facut un super coc(a stat cam 45 minute sa il faca) si i-a luat 200 mii....Mi-am luat niste floricele k sa mi le puna ea in par cum crede dupa ce imi face cocul....Va pun niste poze(pozele le-am facut pe o papusa-i-am prins eu parul si am aranjat florile...).Va place?

georgya
14.04.2007, 23:20:09
pana la urma unde e acest salon visage? stie cineva adresa exacta?8-|

ayana2010
15.04.2007, 00:01:05
mai bine suna la nr de tel scris intr-un mesaj anterior si o rogi pe fata de acolo sa-ti zica adresa exacta

rocsi6666
16.04.2007, 13:55:35
nici eu nu stiu unde e.... dar cineva zicea ca e langa liceul zinca, tu zici ca pe la gara... din cate stiu eu e ceva distanta intre zinca si gara... de care e mai aproape?
arina, la zinca e un centru spa, coaforul e pe strada smardan, cum urci pe scarile de la piata, se face o straduta in dreapta, care urca, iar salonul e la cateva sute de metri mai sus, pe stanga...oricum, se vede, au firma afara, etc...e o viluta..

ayana2010
16.04.2007, 14:14:15
o sa ma descurc eu in cele din urma... trebuie sa merg sa vad niste modele pt ca n-am nicio coafura in minte......

rocsi6666
16.04.2007, 16:09:51
o sa ma descurc eu in cele din urma... trebuie sa merg sa vad niste modele pt ca n-am nicio coafura in minte......
la cine te-ai programat? dan are sa zic asa, propria lui viziune...eu am intervenit doar cu florile naturale pe care le-am vrut drept ace de par si i-am zis sa imi dea cu fixativ pe ele...si asa au fost proaspete pana dimineata...deci l-am lasat pe el sa faca ce il taie capul, si a iesit super bine, mai alea ca nu aveam parul lung...

ayana2010
16.04.2007, 16:41:49
la cine te-ai programat? dan are sa zic asa, propria lui viziune...eu am intervenit doar cu florile naturale pe care le-am vrut drept ace de par si i-am zis sa imi dea cu fixativ pe ele...si asa au fost proaspete pana dimineata...deci l-am lasat pe el sa faca ce il taie capul, si a iesit super bine, mai alea ca nu aveam parul lung...

uf...pei am zis ca la oricine...daca n-am mai fost la salonul asta habar nu aveam ca e unul vestit pe acolo...

blondy
16.04.2007, 16:59:46

Buna,

am si eu o intrebare: daca ai parul scurt imi poti spune cum te-ai coafat?Voalul cum l-ai prins?Eventual daca ai si o poza.Multumesc.

Blondy.

rocsi6666
16.04.2007, 22:03:36
[quote=blondy;187446]Buna,

am si eu o intrebare: daca ai parul scurt imi poti spune cum te-ai coafat?Voalul cum l-ai prins?Eventual daca ai si o poza.Multumesc.

pai nu il am nici scurt, atunci il aveam mediu si foarte filat dar mi-a iesit un fel de coc...dar se poate prinde si pe par scurt...

Aura_Mariana
20.04.2007, 11:14:16
pana la urma unde e acest salon visage? stie cineva adresa exacta?8-|
Iti spun eu...
Sunt doua ...acelasi patron banuiesc ...
Unul este intradevar langa liceul Zinca ... aici au manechiura, pedichiura si altele...
Al doilea este pe strada Smardan ... langa piata de la gara si aici au coafiura si machiaj ... am fost personal la ei si am vb...
Daca vreti sa stiti parerea mea ... va spun ca preturile mi s-au parut exagerat de piperate ... de fapt eu una nu imi permit sa dau 75RON pt un con si 65 Ron pt machiaj ...
Cred ca intradevar fac treaba buna .... altfel nu li se facea atata reclama ...dar fiecare stie cat isi permite sa cheltuiasca pe asa ceva ...
Mai vb....

Fluturas
20.04.2007, 11:21:28
eu am aflat de un loc unde machiaza super, pe banatului vis-a-vis de mini piata de acolo la parterul unui bloc, nu stiu cum ii zice, cred ca helen style, machiaj ocazie 35 ron.

Fluturas
20.04.2007, 11:22:53
Iti spun eu...
Unul este intradevar langa liceul Zinca ... aici au manechiura, pedichiura si altele...
Al doilea este pe strada Smardan ... langa piata de la gara si aici au coafiura si machiaj ... am fost personal la ei si am vb...
Daca vreti sa stiti parerea mea ... va spun ca preturile mi s-au parut exagerat de piperate ... de fapt eu una nu imi permit sa dau 75RON pt un con si 65 Ron pt machiaj ...
Cred ca intradevar fac treaba buna .... altfel nu li se facea atata reclama ...dar fiecare stie cat isi permite sa cheltuiasca pe asa ceva ...
Mai vb....

pentru coc sa stii ca se ia si 100 ron ! mama e coafeza,lucreaza acasa si cred ca ia cam 40-50 ron ..

georgya
20.04.2007, 11:24:03
Iti spun eu...
Mai vb....
poate chiar se pricep cei de acolo altfel nu inteleg de ce toete miresicile opteaza pt acest salon, eu o sa ma aranjez la un salon unde am mai fost si stiu ca iese bine:*

Aura_Mariana
20.04.2007, 11:27:35
pentru coc sa stii ca se ia si 100 ron ! mama e coafeza,lucreaza acasa si cred ca ia cam 40-50 ron ..
Poate ca astea sunt preturile ... multumesc lui Dumnezeu ca am parul cret si nu am nevoie sa merg prea des la coafor ... si daca spun asta nu o spun ca sunt zgarcita ... ci pt ca mie personal mi se par exagerate ...

georgya
20.04.2007, 11:28:44
eu am aflat de un loc unde machiaza super, pe banatului vis-a-vis de mini piata de acolo la parterul unui bloc, nu stiu cum ii zice, cred ca helen style, machiaj ocazie 35 ron.
cristina style cumva?

rocsi6666
20.04.2007, 12:44:29
EU ANUL TRECUT, IN AUGUST, am dat 50 ron pe coc, 50 pe machiaj..la Visage....or fi crescut preturile?

ayana2010
20.04.2007, 13:54:54
EU ANUL TRECUT, IN AUGUST, am dat 50 ron pe coc, 50 pe machiaj..la Visage....or fi crescut preturile?

probabil...daca a zis ca a fost si s-a interesat asa o fi! eu una n-am intrebat cat costa atunci cand m-am programat

Dianutza
20.04.2007, 16:54:37
Buna
Eu am intrebat la tel cat costa un machiaj complet la Visage si mi s-a spus ca e cam 50 ron iar pt par de la 40-100 depinde cum vrei....
Oare tre sa merg personal sa intreb de preturi?! Vad ca este diferenta intre ce spun la tel si ce spun acolo....Eu stau exact langa salonul de pe Banatului dar nu am fost niciodata acolo...Locuiesc in Bucuresti, dar o sa am o nunta la vara si merg sa ma aranjaz acolo sa vad daca e ok...

Fluturas
20.04.2007, 21:17:28
cristina style cumva?

nu stiu, dar s-ar putea..ceva cu style sigur!

lorellay
30.04.2007, 14:30:48
99,9% mergeti la Visage!
nu stiu ce sa fac.....:-SS

georgya
30.04.2007, 17:56:57
99,9% mergeti la Visage!
eu sunt din 0,1 %......nu merg la visage[-X

georgya
30.04.2007, 17:58:19
99,9% mergeti la Visage!
eu zic sa te coafezi acolo unde ai m-ai fost si esti sigura ca iese bine totul:)

blondy
30.04.2007, 18:24:37
99,9% mergeti la Visage!

si eu merg la cineva la Mobilux care imi cunoaste foarte bine parul si stie ce sa-mi faca.

ayana2010
02.05.2007, 00:45:57
99,9% mergeti la Visage!

renunt si eu la visage... vine cineva sa ma faca acasa... s-a produs o schimbare... vin invitatii si acasa mai devreme si apoi plecam de acolo direct la primarie..asa ca nu ma mai pot duce de la 12 la 2 la salon..

Fluturas
02.05.2007, 07:48:26
renunt si eu la visage... vine cineva sa ma faca acasa... s-a produs o schimbare... vin invitatii si acasa mai devreme si apoi plecam de acolo direct la primarie..asa ca nu ma mai pot duce de la 12 la 2 la salon..

e mai bine sa vina acasa cineva, parerea mea!si eu sa vorbesc cu o cosmeticiana pentru asta...poate am noroc !
Ea lucreaza acasa, si-a facut un mic cabinet...

blondy
02.05.2007, 10:45:49
Fetelor,dar cu machiatul cum faceti?

alias
02.05.2007, 11:01:31
Fetelor,dar cu machiatul cum faceti?
Tot la un specialist apelam. Dupa cununia civila merg direct acolo. Ei au si produse mai bune si care rezista.

lorellay
02.05.2007, 17:34:15
Pai cel mai bine e sa vina acasa....dar daca lucreaza in ziua respectiva sigur nu va putea veni.Si nici nu imi poate spune de pe acum...
Daca stiti pe cineva care vine acasa vreau si eu nr de tel...

blondy
02.05.2007, 22:30:13
Tot la un specialist apelam. Dupa cununia civila merg direct acolo. Ei au si produse mai bune si care rezista.

Unde te duci?

arinutza
03.05.2007, 07:49:36
Aliasucule, ai vazut pe cineva machiat acolo? Ca m-as face si eu dar mai vedem ...mai intai sa te faca pe tine=)) , apoi am si eu curaj

alias
03.05.2007, 10:29:07
Aliasucule, ai vazut pe cineva machiat acolo? Ca m-as face si eu dar mai vedem ...mai intai sa te faca pe tine=)) , apoi am si eu curaj
o colega de serviciu s-a machiat acolo pt o nunt acand era nasa si a primit laude multe, si e si una mai pretentioasa....deci cred ca au nimerit-o!!

arinutza
03.05.2007, 12:32:27
:gen_19: Hai ca vom vedea ce iese... poate ne i-au banii si nici nu ne place=)) b-(

ayana2010
03.05.2007, 12:50:36
:gen_19: Hai ca vom vedea ce iese... poate ne i-au banii si nici nu ne place=)) b-(

riscul vostru... sa va duceti apoi acasa si sa va chinuiti sa va demakiati ;))

arinutza
03.05.2007, 13:17:20
=)) O mananc pe alias.....:-SS :-&

alias
03.05.2007, 13:33:12
=)) O mananc pe alias.....:-SS :-&

aoleooooooo....ramai fara miresica...<:-P

arinutza
03.05.2007, 14:08:33
=)) atunci vom arata ca doua chestii plouate:D

ayana2010
03.05.2007, 14:22:15
=)) atunci vom arata ca doua chestii plouate:D

eh...nici chiar asa!!! lasati ca o sa fie bine:)>-

arinutza
03.05.2007, 14:31:54
Vom fi super beton....eu una nu mai am rabdare... dar ca sa n-o stresez prea tare pe alias...:D

bluemoon
04.05.2007, 20:04:41
Buna, fetelor! Si eu am aceeasi problema cu machiajul, sa incerc sa ma fac singura sau sa apelez la cineva? Dar la cine???? Am vazut ca vorbiti de cineva care ar putea veni acasa. Aveti si un nr de telefon? Sunt stresata tare, mai e asa putin pana la nunta!!!! Va pup, spor mult la pregatiri!

Fluturas
05.05.2007, 08:13:04
Buna, fetelor! Si eu am aceeasi problema cu machiajul, sa incerc sa ma fac singura sau sa apelez la cineva? Dar la cine???? Am vazut ca vorbiti de cineva care ar putea veni acasa. Aveti si un nr de telefon? Sunt stresata tare, mai e asa putin pana la nunta!!!! Va pup, spor mult la pregatiri!

Seteaza data nuntii sa stim si noi ce si cum ....
Majoritatea fetelor vor merge la Visage, citeste topicul...:*

adipink2000
05.05.2007, 10:25:46
Buna fetelor,

Va mai pot recomanda ceva: nu stiu exact numele salonului, insa este in centru, vizavi de cinematograful Bucuresti. M-am tuns o singura data acolo, acum un an, la Costel si am fost foarte multumita, i-am zis ca vreau o coafura care nu necesita gel, spuma, indreptat parul sau alte ingrijiri speciale pentru ca nu am timp (si am parul ondulat) si chiar asa m-a tuns. Intr-adevar, cocuri pentru nunta nu am vazut cum face. Insa sora mea se duce mereu acolo sa se tunda, la acelasi Costel, si e foarte multumita.

Intrebare: credeti ca un coafat (in principiu vreau coc)+machiat, pot sa dureze mai mult de o ora jumatate-doua?

Fluturas
05.05.2007, 10:38:58
Buna fetelor,

Va mai pot recomanda ceva: nu stiu exact numele salonului, insa este in centru, vizavi de cinematograful Bucuresti. M-am tuns o singura data acolo, acum un an, la Costel si am fost foarte multumita, i-am zis ca vreau o coafura care nu necesita gel, spuma, indreptat parul sau alte ingrijiri speciale pentru ca nu am timp (si am parul ondulat) si chiar asa m-a tuns. Intr-adevar, cocuri pentru nunta nu am vazut cum face. Insa sora mea se duce mereu acolo sa se tunda, la acelasi Costel, si e foarte multumita.

Intrebare: credeti ca un coafat (in principiu vreau coc)+machiat, pot sa dureze mai mult de o ora jumatate-doua?

din cate stiu eu, cam 2 ore dureaza, 1 ora coc+1 ora machiat

adipink2000
05.05.2007, 10:54:14
din cate stiu eu, cam 2 ore dureaza, 1 ora coc+1 ora machiat

Mama-mama...ia ceva, mersi

Fluturas
05.05.2007, 11:06:29
Mama-mama...ia ceva, mersi

da, bigudiuri, chestii trestii...

ayana2010
06.05.2007, 22:39:21
da, bigudiuri, chestii trestii...

tot asa stiu si eu:D

rocsi6666
07.05.2007, 18:49:58
depinde si de par...poate dura si mai mult chiar, si depinde de ca mana are stylistul...sau cat de migalos este..la mine cred ca a durat mai mult, dar nu mai retin exact...dar cel putin o ora si jumatate...

georgya
07.05.2007, 21:36:50
tot asa stiu si eu:D
pana la urma unde te-ai coafat? ai fost multumita de rezultat?:*

ayana2010
07.05.2007, 21:40:57
pana la urma unde te-ai coafat? ai fost multumita de rezultat?:*

f multumita.... am fost de dimineata la coafor sa-mi puna bigudiurile apoi a venit la mine sa ma aranjeze

georgya
07.05.2007, 21:46:52
f multumita.... am fost de dimineata la coafor sa-mi puna bigudiurile apoi a venit la mine sa ma aranjeze
ma bucur pt tine:-p

ayana2010
07.05.2007, 23:04:29
uitasem sa va zic...anul asta se poarta cat mai natural... fara cocuri.. bucle naturale....

arinutza
08.05.2007, 15:24:50
Fetelor care ati fost la Helene Style? la o tipa Nuti? cica ar fi super buna...
Pe undeva dupa statia de la teatru pe colt ... langa farmacie
Va rog sa-mi spuneti si mie

arinutza
10.05.2007, 11:34:42
=D> Eu am rezolvat.. vine acasa sa ma coafeze

ayana2010
14.05.2007, 12:27:10
=D> Eu am rezolvat.. vine acasa sa ma coafeze
:)) si ti-ai gasit vreo coafura?

kiss_tyna
14.05.2007, 12:34:18
Eu as vrea sa ma faca ceva de genul asta la par.Sa vedem acum daca se poate ca eu am parul putin mai lung de umeri.Mie daca mi-ar face bucle,mi s-ar scurta rau parul ca am incercat si eu sa-mi fac.Si nu-mi sta bine.O sa-i zic sa-mi faca un coc k cel din poza(cu suvitze lasate) si sa vada cum pune floricelele in cap.

ayana2010
14.05.2007, 13:14:07
Eu as vrea sa ma faca ceva de genul asta la par.Sa vedem acum daca se poate ca eu am parul putin mai lung de umeri.Mie daca mi-ar face bucle,mi s-ar scurta rau parul ca am incercat si eu sa-mi fac.Si nu-mi sta bine.O sa-i zic sa-mi faca un coc k cel din poza(cu suvitze lasate) si sa vada cum pune floricelele in cap.

aha...dar cred ca tipa avea parul mai lung de umeri... dar o sa-ti iasa suvitele putin mai scurte....:)>-

lorellay
14.05.2007, 15:57:46
Oare pe parul negru tot asa fain ar arata?

arinutza
14.05.2007, 18:55:18
:)) si ti-ai gasit vreo coafura?
Da, am mai fost sunt exact asa ca si in avatar... dar ii mai fac suvite blonde

ayana2010
14.05.2007, 22:33:15
Da, am mai fost sunt exact asa ca si in avatar... dar ii mai fac suvite blonde

aha...esti f draguta in avatar>:D<

MeMyself
16.05.2007, 14:12:36
eu am fost la Visage si am intrbat ce si cum ca acolo o sa ma coafez si machiez. O sa ma duc cu o luna inainte sa fac programare, apoi cu o saptamana inaimte ma duc sa ma vopsesc si sa fac o proba. Nu stiu inca in ce fel sa-mi aranjez parul, dar ma mai gandesc.

matrix
22.05.2007, 12:19:33
Si eu tot la Visage voi merge, mai exact la Dan. La el ma tund de vreo 4 ani si am fost mereu multumita de ce a iesit. Inca nu sunt prea sigura ce vreau, dar in principiu, ceva simplu, oricum o sa ma consult si cu Dan.
Anna si machiajul tot akolo il faci? La cine?

matrix
22.05.2007, 12:22:26
Da, se fac si machiaje ptr. nunta, eu acolo m-am si coafat si machiat, fara proba, fara nimic si a iesit super bine, mi-am prins si voalul acolo, am lasat-o pe nasha fara meserie...\:D/
Rocsi spune-mi si mie te rog numele celor care te-au coafat si te-au machiat.mersi

rocsi6666
22.05.2007, 16:17:15
Rocsi spune-mi si mie te rog numele celor care te-au coafat si te-au machiat.mersi

pai la coafat dan si la machiaj parca roxana, nu mai stiu sigur. oricum, la machiaj, daca ai tu o anumita preferinta sau idee poti sa o spui, mie cand mi-a vazut voalul, care era cu dantela de un roz prafuit mi-a schimbat si rujul la care se gandise...oricum, foloseste niste creme de camuflaj foarte bune, care iti imbunatatesc vizibil aspectul...si e si foarte rezistent, ptr. mine asta a contat mult, ca nu aveam de gand sa fac ture la baie sa imi reimprospatez machiajul...daca e f. cald poti sa iti iei un spray cu apa termala, sa mai pulverizezi din cand in cand...
Spor la pregatiri!!

blondy
22.05.2007, 16:57:25
Cu cat timp inainte ati facut rezervare la Visage?
Sambata pana la ce ora au program?

matrix
23.05.2007, 10:02:48
mersi mult Rocsi! cred ca o sa am duc sa fac o proba sa vad ce-mi iese. o poza cu machiajul de aproape nu ai?

ayana2010
23.05.2007, 12:04:12
Cu cat timp inainte ati facut rezervare la Visage?
Sambata pana la ce ora au program?

sambata au program pana la 2

matrix
23.05.2007, 12:33:37
pai la coafat dan si la machiaj parca roxana, nu mai stiu sigur. oricum, la machiaj, daca ai tu o anumita preferinta sau idee poti sa o spui, mie cand mi-a vazut voalul, care era cu dantela de un roz prafuit mi-a schimbat si rujul la care se gandise...oricum, foloseste niste creme de camuflaj foarte bune, care iti imbunatatesc vizibil aspectul...si e si foarte rezistent, ptr. mine asta a contat mult, ca nu aveam de gand sa fac ture la baie sa imi reimprospatez machiajul...daca e f. cald poti sa iti iei un spray cu apa termala, sa mai pulverizezi din cand in cand...
Spor la pregatiri!!
Am inteles ca au program pana la 2 sambata.Nu stii dc stau si peste sau vin acasa ca eu am religioasa la 18.30 si civila la 11 si vreau sa ma fac diferit si la par si la machiaj

blondy
23.05.2007, 13:22:40
Am inteles ca au program pana la 2 sambata.Nu stii dc stau si peste sau vin acasa ca eu am religioasa la 18.30 si civila la 11 si vreau sa ma fac diferit si la par si la machiaj

As vrea sa ma duc si eu la ei,dar nu as vrea sa ma mai tund pentru ca si asa am parul scurt... Oare ma va primii doar ca sa ma aranjeze pentru nunta?

matrix
23.05.2007, 13:48:28
De primit te primeste stai linistita.Eu ma tundeam in facultate la daniel si e fff de treaba.dar parerea mea este sa te duci la o proba inainte.eu asa am sa fac sa fiu sigura.Si de tuns nici eu nu ma tund ca m-am kinuit atata timp sa-l la ssa creasca.pe ce am vreau sa ma coafeze.Cd ai timp du-te la daniel si discuta personal.

ayana2010
23.05.2007, 15:26:18
As vrea sa ma duc si eu la ei,dar nu as vrea sa ma mai tund pentru ca si asa am parul scurt... Oare ma va primii doar ca sa ma aranjeze pentru nunta?

normal!!!!

blondy
23.05.2007, 17:56:57
De primit te primeste stai linistita.Eu ma tundeam in facultate la daniel si e fff de treaba.dar parerea mea este sa te duci la o proba inainte.eu asa am sa fac sa fiu sigura.Si de tuns nici eu nu ma tund ca m-am kinuit atata timp sa-l la ssa creasca.pe ce am vreau sa ma coafeze.Cd ai timp du-te la daniel si discuta personal.

Dar la voal se pricep? Ma intereseaza sa ma invete cum se prinde, poate ca trebuie sa ma mai duc la o croitoreasa cu el ca sa il arnajeze,dar nu stiu ce sa ii cer...
Ma gandeam cand ma duc la ei sa ma duc si cu voalul.

ayana2010
23.05.2007, 18:06:40
Dar la voal se pricep? Ma intereseaza sa ma invete cum se prinde, poate ca trebuie sa ma mai duc la o croitoreasa cu el ca sa il arnajeze,dar nu stiu ce sa ii cer...
Ma gandeam cand ma duc la ei sa ma duc si cu voalul.

vrei sa-ti faci coc?

louise_mihai
23.05.2007, 18:08:29
Eu am vb cu coafeza mea si mi-a zis ca NICIODATA nu iese aceeasi coafura, oricat s-ar stradui. Si decat sa nu-mi mai placa in ziua nuntii, mai bine am incredere in ce zice ea. Oricum si la cununie tot ea m-a facut si a fost foarte bine. I-am aratat o fotografie si m-a facut exact ca acolo.

blondy
23.05.2007, 18:26:05
vrei sa-ti faci coc?

Nu, tocmai ca am parul foarte scurt.

louise_mihai
23.05.2007, 21:33:03
Eu optasem pentru un coc. Dar am vazut ca acum se poarta parul liber. Nu stiu ce sa zic... Daca il tin toata noaptea pe spate, ma incalzesc...

ayana2010
24.05.2007, 00:36:06
Eu optasem pentru un coc. Dar am vazut ca acum se poarta parul liber. Nu stiu ce sa zic... Daca il tin toata noaptea pe spate, ma incalzesc...

asa mi-a zis si mie coafeza mea...se poarta cat mai natural... nu se mai poarta cocurile....;-)

ayana2010
24.05.2007, 00:36:43
Nu, tocmai ca am parul foarte scurt.

pei te duci cu el, ti-l fizeaza atunci cand te coafeaza, iar nasa doar se preface ca ti-l pune.....;))

blondy
24.05.2007, 17:13:03
pei te duci cu el, ti-l fizeaza atunci cand te coafeaza, iar nasa doar se preface ca ti-l pune.....;))

Dar cu ce il prinde? Cu agarafe sau trebuie facuta o coronita sau ceva special?

ayana2010
24.05.2007, 18:54:33
Dar cu ce il prinde? Cu agarafe sau trebuie facuta o coronita sau ceva special?

pei voalul am vazut ca se prinde se tiara.. si apoi fixat cu agrafe! o sa ai tiarA?

blondy
24.05.2007, 22:27:42
pei voalul am vazut ca se prinde se tiara.. si apoi fixat cu agrafe! o sa ai tiarA?

Nu, nu mi-am cumparat tiara.Trebuie neaparat? Alta solutie nu exista?

matrix
25.05.2007, 09:34:06
Blondy stai linistita nu te mai stresa.Du-te la ei si in functie de forma fetei si de modelul rokiei o sa-ti dea ei sugestii, tocmai asta e rolul lor sa te ajute si sa-ti dea sugestii cum sa arati perfect in ziua nuntii.dc tu nu vrei tiara nu tre sa-ti pui exista destule alternative.Sfatul meu este sa te duci cu voalul si o poza cu rokia si vei vedea la fata locului ce-ti sugereaza si ce-ti place.eventual ia-ti de pe net cateva modele care-ti plac si arata-i. Rezultatul te va multumi.Si poti sa stai linistita ca din mana lui Daniel ce-ti iese la proba iese si in ziua nuntii.asa ca mai bine fa o proba inainte si fa-ti poze si apoi cere parerea unei prietene. eu asa o sa fac pt ca vreau sa arat super in ziua nuntii.spor la pregatiri si nu te mai stresa pe tema asta.pupici

blondy
27.05.2007, 00:14:25
Blondy stai linistita nu te mai stresa.Du-te la ei si in functie de forma fetei si de modelul rokiei o sa-ti dea ei sugestii, tocmai asta e rolul lor sa te ajute si sa-ti dea sugestii cum sa arati perfect in ziua nuntii.dc tu nu vrei tiara nu tre sa-ti pui exista destule alternative.Sfatul meu este sa te duci cu voalul si o poza cu rokia si vei vedea la fata locului ce-ti sugereaza si ce-ti place.eventual ia-ti de pe net cateva modele care-ti plac si arata-i. Rezultatul te va multumi.Si poti sa stai linistita ca din mana lui Daniel ce-ti iese la proba iese si in ziua nuntii.asa ca mai bine fa o proba inainte si fa-ti poze si apoi cere parerea unei prietene. eu asa o sa fac pt ca vreau sa arat super in ziua nuntii.spor la pregatiri si nu te mai stresa pe tema asta.pupici

ok.Multumesc pentru sfat, m-ai convins o sa imi fac rezervare la ei... cat mai repede posibil.

kiss_tyna
27.05.2007, 21:44:26
Eu nu stiu ce sa aleg:coc dar mai ciudat(cu suvitze lasate pe dinafara) sau par prins la spate lasat liber si facut bucle...Faza e ca eu am parul pana la umeri si daca il ondulez imi sta naspa(zici ca sunt oaie ca am incercat acasa=)) ).Si ma mai gandesc ca o sa fie cald si daca dupa ce ca am rochitza destul de ''sufocanta'',sa mai am si parul pe umeri sa-mi tina de cald....nu ma prea incanta.Mentionez faptul ca eu transpir foarte mult si asta mi-ar mai trebui.O sa ma aranjeze la par o doamna care lucreaza pe partea cealalta de fortuna la coafor jos,insa o sa merg la ea acasa pt ca imi ia mai putin.Se pricepe ea ce coc sa-mi faca k sa arat bine.:D
Trebuie sa merg si cu o saptamana inainte sa-mi mai ia din varfuri si sa ma vopseasca.Abia astept.Pana atunci nu ma mai vopsesc desi imi creste repede parul,dar lasa ca nu are nimic...se mai regenereaza si el ca e vai de capul lui de la atata vopsea(inainte ma vopseam lunar in tot capul iar parul de la varfuri era intotdeauna varza,aspru;nici acum nu e prea moale si de aceea zic ca e mai bine sa raman asa si sa ma mai vopsesc in iulie).

georgya
27.05.2007, 22:31:56
eu am o nunta sambata si am zis ca o sa fac o proba.....am gasit o coafura misto da nu stiu cum sa atasez poza

louise_mihai
27.05.2007, 22:38:46
eu am o nunta sambata si am zis ca o sa fac o proba.....am gasit o coafura misto da nu stiu cum sa atasez poza
Vreau sa vad si eu poza. Iti dau adresa de mail : [email protected]
Multumesc anticipat!

louise_mihai
27.05.2007, 22:40:05
Vreau sa vad si eu poza. Iti dau adresa de mail : luiza . radu @ austral . ro ([email protected])
Multumesc anticipat!

georgya
27.05.2007, 22:52:57
sper sa va placa;-)

georgya
27.05.2007, 23:04:28
Vreau sa vad si eu poza. Iti dau adresa de mail : luiza . radu @ austral . ro ([email protected])
Multumesc anticipat!
nu te-ai gandit pana acum la nimic? unde o sa te coafezi?:*

ayana2010
27.05.2007, 23:18:32
sper sa va placa;-)

pei si la care te-ai gandit?

georgya
27.05.2007, 23:22:11
pei si la care te-ai gandit?
pai in primele 2 e aceeasi coafura ( asa vreau la cununia civila) iar pt seara a treia poza dar cu niste suvite mai rebele.......sper sa iasa cum vreau....ca sunt cam ciudata de felul meu:*

matrix
28.05.2007, 11:22:13
Georgya, eu cred ca cel mai bine ar fi ca din coafura de dimineata sa iasa cea pt seara.SI la pozele ce le-ai atasat e ff simplu .Seara doar iti face coc.parerea mea.

georgya
28.05.2007, 16:29:37
Georgya, eu cred ca cel mai bine ar fi ca din coafura de dimineata sa iasa cea pt seara.SI la pozele ce le-ai atasat e ff simplu .Seara doar iti face coc.parerea mea.
asta era si ideea..........sa nu stric ceea ce imi face dimineata...si asa m-ai economisesc si din timp:*

claudica78
01.06.2007, 15:28:44
o prietene din Pitesti mi-a recomandat si facut programare la un salon (ca vad ca asa se zice acuma) pe o straduta pe langa Laguna, zice ca s-ar numi CrisSpa sau CrisStyle;
ati auzit de el ceva? zice ca ar fi super tipa, iar pretul de asemenea (in sensul de destul de mare!!!)

Fluturas
01.06.2007, 16:09:15
o prietene din Pitesti mi-a recomandat si facut programare la un salon (ca vad ca asa se zice acuma) pe o straduta pe langa Laguna, zice ca s-ar numi CrisSpa sau CrisStyle;
ati auzit de el ceva? zice ca ar fi super tipa, iar pretul de asemenea (in sensul de destul de mare!!!)

e un coafor intr-un bloc vechi, am fost o data pe acolo,mi-a placut f mult, dac nu stiu cum ii zice..se urca pe straduta aia pe langa laguna si este pe stanga...

georgya
01.06.2007, 21:26:11
eu stau prin zona............dar nu am fost niciodata acolo:-s

georgya
02.06.2007, 13:24:49
:gen_07: nu mai suport nici o coafeza ..........numai nepricepute...si cel mai tare ma enerveaza alea carora le spui cum se te faca si fac tot ce vor ele.......cred ca pana la nunta o sa iau toate saloanele la rand ....poate o sa gasesc si pe cineva k-lumea:-s

Fluturas
02.06.2007, 14:04:53
:gen_07: nu mai suport nici o coafeza ..........numai nepricepute...si cel mai tare ma enerveaza alea carora le spui cum se te faca si fac tot ce vor ele.......cred ca pana la nunta o sa iau toate saloanele la rand ....poate o sa gasesc si pe cineva k-lumea:-s

ce s-a intamplat ? unde ai fost si nu ti-a placut?

georgya
02.06.2007, 14:14:29
ce s-a intamplat ? unde ai fost si nu ti-a placut?
astazi am o nunta si am zis sa fac o proba ca idee...pt nunta mea.....am fost la o fata cunostinta de-a matusii mele....are salon la stadion......si m-am dus cu poza sa ii arat cum vreau......si m-a luat ea cu verzi si uscate.......ca am rochia prea complexa , ca nu merge coafura aia ..pana la urma mi l-a facut indreptat si facut coama (cred ca stii ce vreau sa spun).......am m-ai fost asa si imi sta bine........da eu nu vreauuuuuuu pt nunta mea.........si o sa am duc sa fac probe pana gasesc una care sa imi faca
am m-ai pus pozele

blondy
04.06.2007, 10:23:47
Eu mi-am facut (in sfarsit) rezervare la Visage (la Dan) sa vedem ce o sa iasa. Ma duc sambata si iau si voalul cu mine.

ayana2010
04.06.2007, 11:29:11
Eu mi-am facut (in sfarsit) rezervare la Visage (la Dan) sa vedem ce o sa iasa. Ma duc sambata si iau si voalul cu mine.

sa te si pozezi ca sa ne dam si noi cu parerea ;))

blondy
04.06.2007, 15:46:00
sa te si pozezi ca sa ne dam si noi cu parerea ;))

Mai greu cu pozatul, ca am un aparat foarte mare si foarte greu de transportat.
Poate cand ma intorc inapoi in Bucuresti,daca o sa mai tina...

AdrianaLory
04.06.2007, 19:27:11
Maine la ora 16,30 am si eu programare pentru proba de coc.O sa iau si voalul cu mine sa vedem ce-o sa iesa.

Fluturas
04.06.2007, 20:46:59
astazi am o nunta si am zis sa fac o proba ca idee...pt nunta mea.....am fost la o fata cunostinta de-a matusii mele....are salon la stadion......si m-am dus cu poza sa ii arat cum vreau......si m-a luat ea cu verzi si uscate.......ca am rochia prea complexa , ca nu merge coafura aia ..pana la urma mi l-a facut indreptat si facut coama (cred ca stii ce vreau sa spun).......am m-ai fost asa si imi sta bine........da eu nu vreauuuuuuu pt nunta mea.........si o sa am duc sa fac probe pana gasesc una care sa imi faca
am m-ai pus pozele

asa vrei tu? ca in poze? pai imi pare ca e simplu, de ce sa nu-ti poata face?!

georgya
04.06.2007, 20:57:19
asa vrei tu? ca in poze? pai imi pare ca e simplu, de ce sa nu-ti poata face?!
e simplu ca buna ziua.....da stii cum e cand dai peste o coafeza "sisi"...care face numai ce vrea ea.......#-o

Fluturas
04.06.2007, 21:01:53
e simplu ca buna ziua.....da stii cum e cand dai peste o coafeza "sisi"...care face numai ce vrea ea.......#-o

pai mai bine te faci singurica, par pe bigudiuri, fixativ, agrafe si gata, ai rezolvat !<:-P

georgya
04.06.2007, 21:03:04
pai mai bine te faci singurica, par pe bigudiuri, fixativ, agrafe si gata, ai rezolvat !<:-P
la cat de priceputa sunt..........sigur imi iese;))

ayana2010
06.06.2007, 01:22:45
la cat de priceputa sunt..........sigur imi iese;))

eu ma coafez la o tipa de la salonul ala de langa trio b si mereu imi face ce-i zic... nu se apuca ea de opere de arta in capul meu.. ii arat poza si asa imi iese

matrix
06.06.2007, 09:58:35
Georgya, de ce nu te duci la cineva care se pricepe decat saiei toate saloanele la rand?Eu iti recomnad sa te duci la visage la daniel sau la costel care e la un salon vis-a-vis de cinema bucuresti.parerea mea e ca nu are rost sa te enervezi pe la toate nepriceputele du-te la niste oameni care chiar au experienta.

alias
06.06.2007, 10:01:06
am m-ai pus pozele
Intradevar nu pare grea, buclele cred ca sunt facute cu placa acolo, tb sa iti dea cu mult fixativ care sa reziste. Insa, tu ai nunta in iulie cand va fi f ald, nu stiu in care sala ai tu la Alcadibo, dar ideea este ca o sa mori de cald cu parul pe spate avand in vedere ca o sa si voalul! Si eu vroiam tot o coafura de genul tau dar am renuntat pana la urma.

georgya
06.06.2007, 18:28:58
Intradevar nu pare grea, buclele cred ca sunt facute cu placa acolo, tb sa iti dea cu mult fixativ care sa reziste. Insa, tu ai nunta in iulie cand va fi f ald, nu stiu in care sala ai tu la Alcadibo, dar ideea este ca o sa mori de cald cu parul pe spate avand in vedere ca o sa si voalul! Si eu vroiam tot o coafura de genul tau dar am renuntat pana la urma.
pai asa vreau sa ma fac la cununia civila iar seara sa il prind intr-un coc mai ravasit;;)

mirela13stan
16.06.2007, 16:29:19
Din cate stiu eu fac si macheaje ... si cu produse de calitate ... care sa reziste pana dimineata ... cred ca nu ar fi rau sa mergi pana la ei sa te convingi...
Mai vorbim :)
Eu nu sunt din pitesti viitorul meu sot este, puteti va rog sa-mi da-ti mai multe detalii despte adresa de la visage? cam cu cat timp trebuie sa fac o programare ca vad ca toate mergeti acolo. :-\

anna_stan
16.06.2007, 23:35:56
Eu nu sunt din pitesti viitorul meu sot este, puteti va rog sa-mi da-ti mai multe detalii despte adresa de la visage? cam cu cat timp trebuie sa fac o programare ca vad ca toate mergeti acolo. :-\

mirela13stan nici eu nu sunt pitesti, e doar sotul meu, dar deja am inceput sa cunosc destul de bine orasul
Uite adresa de la Visage style:
Str. Smardan nr. 32B
Tel: 0248/251467
Eu mi-am facu programare saptamana asta si nunta o sa o am pe 07 iulie

diavolita
27.06.2007, 00:37:43
care este cel mai bun coafor din pitesti? am o prietena a mers cu o poza si a spus cam cum sa o aranjeze si a avut o mare surpriza s-au batut joc de capul ei tare as vrea sa nu mi se intample asta

Raza_de_soare
02.07.2007, 10:57:28
Nu e nici o fosta miresica sa ne arate si noua coafura si makiajul a la Visage?Nu s-a coafat pana la urma nimeni la ei?Sau macar de makiat nu s-a makiat nimeni?

Mi-am facut o programare pt coafat la Gabi si makiaj la Roxana.Am emotii ca nu pot face nici o proba si la nunta respectiva e musai sa fiu "rapitoare":D!Si la cat de pretentioasa sunt, tare mi-e teama sa nu le paruiesc p'alea daca nu fac gigea!

Cat despre preturi, se pare ca o coafura e 1 mil si un makiaj 500.000 ron.

selena2007
11.07.2007, 13:23:18
Buna miresici.
Sti-ti cumva vreun salon de coafura in Curtea de Arges ?
Sa fie bun si sa-ti faca coafura pt.nunta asa cum i-o ceri tu,nu sa-ti bata joc de parul tau.

Mai am o intrebare pt.miresicile din Ramnicu Valcea,restaurantul la care fac eu nunta ,are un contract cu o cofetarie de acolo.Am auzit ca este foarte renumita in Valcea,sti-ti de ce este vorba ?
Ce praji au ?
Ce torturi fac ?

Multumesc de pe acum pt.raspunsurile voastre,care stiu ca nu vor intarzia sa apara.

:* :* :* :* 'cesc miresicile.

gabrielaalina
18.07.2007, 10:29:13
buna! astazi mi-am facut o programare la visage pentru proba. o sa ma duc marti (pe 24.07) si o sa va spun cum este! sper sa iasa bine.

ayana2010
18.07.2007, 11:27:57
buna! astazi mi-am facut o programare la visage pentru proba. o sa ma duc marti (pe 24.07) si o sa va spun cum este! sper sa iasa bine.
bv... sa faci si poze ca sa ne dam cu parerea;-)

gabrielaalina
18.07.2007, 14:22:41
bv... sa faci si poze ca sa ne dam cu parerea;-)

ok! sper sa iasa bine. am sunat si ma programat la Dan. nu s-a mia facut nimeni la el?

arinutza
24.07.2007, 14:33:31
Cred ca nu, daca nu zice nimeni nimic, nu?8-| :-\

rocsi6666
30.07.2007, 13:24:10
ba da, eu m-am facut la dan, si am mai trimis multe miresici la el....mie mi-a placut ce mi-a facut, l-am lasat pe el sa ma aranjeze, oricum aveam parul destul de scurt ptr. un coc, dar a iesit ceva de senzatie...care a tinut toata noaptea fara probleme....si eu, si nasica am fost coafate de el atunci...
oricum, fetelor, daca nu va place ceva (la par, atunci cand va coafati), nu va sfiiti sa spuneti si eventual sa o ia de la capat...nu ca ar fi cazul la dan....dar am intalnit o mireasa care daca nu a terorizat-o pe coafeza....nu a facut nimic...:D si pana nu a iesit cum a vrut ea nu a plecat de acolo...dar macar a fost multumita si nu a stat imbufnata toata seara din cauza coafurii.....

lorellay
30.07.2007, 13:29:55
ba da, eu m-am facut la dan, si am mai trimis multe miresici la el....mie mi-a placut ce mi-a facut, l-am lasat pe el sa ma aranjeze, oricum aveam parul destul de scurt ptr. un coc, dar a iesit ceva de senzatie...care a tinut toata noaptea fara probleme....si eu, si nasica am fost coafate de el atunci...
oricum, fetelor, daca nu va place ceva (la par, atunci cand va coafati), nu va sfiiti sa spuneti si eventual sa o ia de la capat...nu ca ar fi cazul la dan....dar am intalnit o mireasa care daca nu a terorizat-o pe coafeza....nu a facut nimic...:D si pana nu a iesit cum a vrut ea nu a plecat de acolo...dar macar a fost multumita si nu a stat imbufnata toata seara din cauza coafurii.....
unde e "dan"?o adresa?nr de tel?

ayana2010
30.07.2007, 14:16:52
unde e "dan"?o adresa?nr de tel?
la visage:D

claudica78
30.07.2007, 14:55:57
Astea au fost coafura si machiajul meu
ce ziceti, va plac?

ayana2010
30.07.2007, 15:59:09
Astea au fost coafura si machiajul meu
ce ziceti, va plac?
daaaaaaa..ne plac! pei si doar atatea poze ne pui????:-s

adipink2000
30.07.2007, 21:22:26
Salut miresici, eu am sunat la Visage si m-am interesat de preturi. Nu bag mana in foc deoarece am notat pe o hartiutza pe care am pierdut-o, dar mi se pare ca ar fi in jur de 700 mii machiajul, 1.200.000 cocul de mireasa si 600-700.000 o coafura lejera pentru civila...Eu zic ca e cam mult. Poate se ofera detalii variante diferite legate de pret deoarece depinde si ce iti face, cat de complicat e. Bafta tuturor!

daisy
31.07.2007, 20:41:51
Fetelor, stie cineva un salon in Pitesti unde se pun gene false?
Din acelea, fir cu fir...:-? nu stiu exact cum le zice...

Fluturas
31.07.2007, 21:26:40
Fetelor, stie cineva un salon in Pitesti unde se pun gene false?
Din acelea, fir cu fir...:-? nu stiu exact cum le zice...

mai eu nu stiu...
chiar crezi ca ai nevoie de gen false ?! eu as zice ca nu >:D< >:D< >:D<

diavolita
31.07.2007, 22:23:14
mai eu nu stiu...
foarte dragutza ai fost fluturas...casa de piatra ...imi plac pozele:>
ps spune-mi rochia de cununie de unde ai luat-o si cat ai dat pe ea>?

Fluturas
31.07.2007, 22:24:41
foarte dragutza ai fost fluturas...casa de piatra ...imi plac pozele:>

multumesc frumos >:D< >:D< >:D<

diavolita
31.07.2007, 22:28:16
multumesc frumos >:D< >:D<
ai raspuns asa de repde>:D< ...da sa fii fericitaaaa ....ai avut fluturasi asa cum ai vrut tu...:D

daisy
01.08.2007, 08:45:14
mai eu nu stiu...
Esti atat de draguta, Fluturas:* :* :* Cred ca o sa rezolv problema cu un rimel bun;;)

Fluturas
01.08.2007, 09:06:46
Esti atat de draguta, Fluturas:* :* :* Cred ca o sa rezolv problema cu un rimel bun;;)

asa ziceam si eu..poti incerca din gama L'oreal-lash architect sau volumissime x4 ,sunt excelente....>:D< >:D< >:D<

diavolita
03.08.2007, 00:41:32
asa ziceam si eu..poti incerca din gama L'oreal-lash architect sau volumissime x4 ,sunt excelente....>:D< >:D< >:D<
eu mi le-am facut permanet..si chiar au aratat f bine ...incercati da bine apoi cu un rimel bun:-B

bianca17
08.08.2007, 22:50:33
Eu am fost la proba la Visage Style si am fost multumita. Folosesc produse Wella pentru coafat si Artdeco si Malu Wilz pentru machiat.

bianca17
08.08.2007, 22:57:03
M-am tot plimbat prin Curtea de Arges si sunt chiar multe saloane de coafura: Jasmin si Salon En Vogue pe langa Posada, Happy Salon pe Negru Voda, langa Vidraru. Eu am fost la o proba la Voctorian Salon care este in spatele bisericii Sf. Gheorghe. Folosesc produse Londa, dar eu n-am facut proba de coc... eu zic sa incerci.

Andra_St
13.08.2007, 20:16:16
mi s-a spus recent de catre o fata - mireasa acum in septembrie - ca a fost la un salon in pitesti sa se programeze si i-au spus ca trebuie sa se programeze cu un an inainte. este posibil asa ceva?
m-a lasat masca.
ce parere aveti de dan milos de la salonul demilo -e langa liceul zinca -.
am inteles ca s-ar pricepe. ati fost vreuna acolo?

Fluturas
13.08.2007, 20:20:09
mi s-a spus recent de catre o fata - mireasa acum in septembrie - ca a fost la un salon in pitesti sa se programeze si i-au spus ca trebuie sa se programeze cu un an inainte. este posibil asa ceva?
m-a lasat masca.

eu n-am auzit ...
despre ce vorbesti?coafura?machiaj ?

Fluturas
13.08.2007, 20:20:51
Eu am fost la proba la Visage Style si am fost multumita. Folosesc produse Wella pentru coafat si Artdeco si Malu Wilz pentru machiat.

Si mie-mi place, foarte frumos!<:-P

Andra_St
13.08.2007, 20:46:36
eu n-am auzit ...
despre ce vorbesti?coafura?machiaj ?
coafura are sigur, machiaj nu stiu insa.

MeMyself
14.08.2007, 11:06:28
Si eu ma duc la visage , dar vreau sa te intreb cu cat timp inainte sa-i sun? ar fi aiurea daca ii sun azi sau maine pentru programare, avand in vedere ca mai am aproape 2 luni pana la nunta?

diavolita
14.08.2007, 19:44:49
m-a lasat masca.
da este adevarat ca aproape cu un an am facut si eu programarea...si am auzit de salonul de langa zica ....dar numai cu programare altfel nu te primeste

MeMyself
15.08.2007, 12:52:50
Gata!! cam devreme , dar m-am programat la Visage!

bianca17
15.08.2007, 15:56:27
Gata!! cam devreme , dar m-am programat la Visage!

NU e prea devreme. Eu am fost la proba acum doua saptamani si cu mari insistente am reusit sa obtin programare. Foarte multe nunti sambata asta... Ti-as recomanda sa mergi si la o proba ca sa nu ai surprize... asta daca e prima data cand mergi acolo, cum a fost la mine... altfel nu.

lorellay
16.08.2007, 14:54:16
Am o recomandare de la o colega....pe calea bucuresti, cum urci primul bloc pe dreapta....a fost cineva acolo?

Fluturas
16.08.2007, 14:54:59
Am o recomandare de la o colega....pe calea bucuresti, cum urci primul bloc pe dreapta....a fost cineva acolo?

cand vii din centru sau cum ?
cum ii spune salonului ?

lorellay
16.08.2007, 14:58:59
Nu stiu cum se numeste..eu am obtinut doar un nume al stylistei si un nr de telefon...
Am sunat si mi-au spus ca e primul bloc pe dreapta cum urci dinspre podul viilor....
Stii cumva ceva?

Fluturas
16.08.2007, 15:01:27
credeam ca e salonul unde am mers eu la machiaj...dar nu e..
sorry,nu stiu ..

lorellay
16.08.2007, 15:06:30
Aaa...sigur nu e..pentru ca acolo au doar coafor si manichiura...
Tu unde ai fost la maciaj..ca asta caut si eu...si ti-a iesit foarte bine machiajul tau....

MariV
16.08.2007, 15:37:51
eu am avut un botez in familie intr-o duminica si am fost sambata la salonul En Vogue unde doamna Roxana m-a coafat.
Vreau sa spun ca este o doamna foarte draguta si priceputa. Pe mine m-a coafat f f frumos , exact asa cum am vrut eu, si, desi am un par destul de greu de coafat, coafura a tinut mai mult de 3 zile, de imi era mila sa ma spal pe cap. Era foarte frumoasa.
Eu am nunta in octombrie si m-am programat la ea. voi face proba pentru coc dar nu imi fac griji. mie mi-a placut mult cum m-a coafat la botez.
de restul saloanelor nu pot sa spun nimic pentru ca nu am fost decat la En Vogue.
va pup!

MariV
16.08.2007, 16:09:17
cand am fost la restaurant sa discutam zilele acestea cu seful de restaurant, un cuplu ne-a auzit discutia si ne-a spus ca la Valcea este un laborator f ffffff bun, care face niste prajituri excelente si ni l-a recomandat. nu stia cum se numeste dar a zis ca e suficient sa intrebam pe cineva de acolo ca sunt cunoscuti.
poate reusesti sa mergi pana acolo, nu ar fi f departe si sa vezi exact ce fel de prajituri au.:*

AdrianaLory
16.08.2007, 21:44:26
Pot sa-ti dau eu informatii despre tipa care m-a machiat pe mine ,lucreaza langa liceul Miu la parterul unui bloc si salonul se numeste ESSENTA,IAR TIPA ESTE ADEVARATA PROFESIONISTA ,O CHEAMA CARMEN.

MeMyself
17.08.2007, 10:53:49
NU e prea devreme. Eu am fost la proba acum doua saptamani si cu mari insistente am reusit sa obtin programare. Foarte multe nunti sambata asta... Ti-as recomanda sa mergi si la o proba ca sa nu ai surprize... asta daca e prima data cand mergi acolo, cum a fost la mine... altfel nu.
O sa ma duc si la proba cam prin septembrie ca tot am 2 nunti intr-un weekend :)>- si o sa ma programez pentru atunci. Sper sa poata sambata ca la cate nunti sunt!!!

MeMyself
17.08.2007, 10:55:12
Bianca, azi e ultima zi de burlacie????:D:D:D Iti doresc o nunta frumoasa!

Fluturas
17.08.2007, 11:11:40
Pot sa-ti dau eu informatii despre tipa care m-a machiat pe mine ,lucreaza langa liceul Miu la parterul unui bloc si salonul se numeste ESSENTA,IAR TIPA ESTE ADEVARATA PROFESIONISTA ,O CHEAMA CARMEN.

fata,eu tot acolo am fost!!! te-am vazut cand ai iesit...abia acum mi-am dat seama :)
erai imbracata foarte elegant,intr-o rochita rosie cu negru,pantofiorii..aaaaa,veneai de la cununie!!
iti spun si cat ai platit: 100 ron...
foarte frumos machiajul, m-am uitat foarte insistent la tine pentru ca aveam emotii,nu stiam cum machiaza tipa...erai sclipicioasa :)
Carmen este cea mai tare :x

Fluturas
17.08.2007, 11:16:11
Aaa...sigur nu e..pentru ca acolo au doar coafor si manichiura...
Tu unde ai fost la maciaj..ca asta caut si eu...si ti-a iesit foarte bine machiajul tau....

Daca vrei sa mergi la Carmen sa ne spui..
Am nr ei de mobil :*

lorellay
17.08.2007, 12:30:25
Pai daca voi ati fost la ea si ati fost multumite..o sa merg si eu...
Zi-mi te rog cat te-a costat si un nr de telefon...
Multumesc...
Pupici pt bb din burtica....

Fluturas
17.08.2007, 12:33:58
Pai daca voi ati fost la ea si ati fost multumite..o sa merg si eu...
Zi-mi te rog cat te-a costat si un nr de telefon...
Multumesc...
Pupici pt bb din burtica....

vezi pm
pupici >:D< >:D< >:D< >:D<

lorellay
17.08.2007, 12:39:20
La coafor tot acolo ai fost?

Fluturas
17.08.2007, 12:47:38
La coafor tot acolo ai fost?

am fost la ........mine in dormitor :)
mama este coafeza :x

lorellay
17.08.2007, 12:50:38
Super...bine ai si un par de invidiat....bogat..lung...
Al meu e lesinat rau..si drept....

Fluturas
17.08.2007, 12:59:24
Super...bine ai si un par de invidiat....bogat..lung...
Al meu e lesinat rau..si drept....

multumesc <:-P
se poate lucra pe orice tip de par, daca gasesti o coafeza buna iti face ce vrei si cum vrei !:)>-
chiar asa, cum vrei sa-ti faci parul ?

lorellay
17.08.2007, 13:07:40
Inca nu ma pot hotara....

Fluturas
17.08.2007, 13:08:57
Inca nu ma pot hotara....

prima si a treia imi plac....

Dianutza
17.08.2007, 15:33:03
Fluturas spune-mi si mie cat costa un machiaj la Carmen... nu stiu unde sa merg: la Carmen sau la Visage...vreau si coafor si machiaj in acelas loc. Carmen este si coafeza? Poate ai un nr de tel de acolo...
Multumesc!

Fluturas
17.08.2007, 15:35:19
Fluturas spune-mi si mie cat costa un machiaj la Carmen... nu stiu unde sa merg: la Carmen sau la Visage...vreau si coafor si machiaj in acelas loc. Carmen este si coafeza? Poate ai un nr de tel de acolo...
Multumesc!

Costa 75 ron dar merita si dublu,pe cuvant! Ea nu este coafeza dar are colege pricepute,asa am auzit ...
Eu am nr de mobil al ei,fix nu am ...

adipink2000
18.08.2007, 08:28:46
Costa 75 ron dar merita si dublu,pe cuvant! Ea nu este coafeza dar are colege pricepute,asa am auzit ...

Fluturas, am si eu o intrebare: pana la urma cat costa un machiaj la Carmen de la Essenta: 75 lei sau 100, cum apare cu 2 pagini in urma?

Am citit ca exista si coafor la ei. Dar sunt cel putin 2 coafeze acolo? Pt ca as vrea sa ma duc la un coafat lejer inainte de civila, in acelasi timp cu viitoarea cumnata, care vrea coc...
Mersi, pupici tuturor!

Fluturas
18.08.2007, 08:30:16
Fluturas, am si eu o intrebare: pana la urma cat costa un machiaj la Carmen de la Essenta: 75 lei sau 100, cum apare cu 2 pagini in urma?

Am citit ca exista si coafor la ei. Dar sunt cel putin 2 coafeze acolo? Pt ca as vrea sa ma duc la un coafat lejer inainte de civila, in acelasi timp cu viitoarea cumnata, care vrea coc...
Mersi, pupici tuturor!

nu am spus ca a dat 100 pe machiaj, daca nu ma insel ea si-a facut ceva si la coafor..
este 75 ron ...
da, sunt 2 sau 3 coafeze ...

adipink2000
18.08.2007, 09:07:14
nu am spus ca a dat 100 pe machiaj, daca nu ma insel ea si-a facut ceva si la coafor..
este 75 ron ...
da, sunt 2 sau 3 coafeze ...

aaa, intelesesem eu gresit inseamna. Deci e langa Miu, sus pe Calea Bucuresti, in intersectie? Si poti sa imi dai atunci nr ei de mobil?
Mersi mult!

lorellay
18.08.2007, 10:00:50
Adipink sunteti din Bucuresti si faceti nunta in Pitesti?

lorellay
18.08.2007, 10:50:49
Sa va spun ce am aflat...
V e l v e t cosmetics.... 0 2 4 8 2 1 6 2 6 0
750.000 machiaj
800.000 aranjat mireasa
250.000 manichiura
290.000 pedichiura

Picasso... 0 3 4 8 8 0 7 8 3 6
600.000 machiaj
600.000 ÷ 1.000.000 aranjat mireasa
200.000 manichiura
200.000 pedichiura

C&C g i r l s .....0 2 4 8 2 1 5 3 3 9
500.000 machiaj
500.000 ÷ 600.000 aranjat mireasa
120.000 manichiura
170.000 pedichiura

Peste tot doar am aflat toate astea telefonic...si am precizat ca e vorba de o mireasa....
Daca mai aflu ceva va spun si voua...

adipink2000
18.08.2007, 22:21:37
Adipink sunteti din Bucuresti si faceti nunta in Pitesti?
Locuiesc in Bucuresti dar sunt din Pitesti :)

lorellay
19.08.2007, 11:13:54
Aha...deci ai domiciliul in Pitesti....ok..ca eu am avut probleme cu domiciliul si mi-am facut viza de flotant....

Dianutza
20.08.2007, 14:38:23

E ok si mobil. Multumesc...as vrea sa intreb mai intai daca lucreaza duminica pt ca nunta mea e duminica...

Fluturas
20.08.2007, 14:39:35
E ok si mobil. Multumesc...as vrea sa intreb mai intai daca lucreaza duminica pt ca nunta mea e duminica...

eu tot duminica am fost :)
iti trimit pm cu nr ei ..

Dianutza
20.08.2007, 14:48:57
eu tot duminica am fost :)
iti trimit pm cu nr ei ..

Multumesc frumos. Am luat nr si o sa sun un pic mai tarziu (sunt la serviciu acum). Ma bucur ca lucreaza duminica si mai mult ca sigur o sa merg acolo pt ca am tot dat tel. si nu gasesc pt duminica...nu stiu Visage...dar e cam aglomerat acolo...Iar daca la Carmen se gaseste si coafeza..e ok. Tu ai fost multumita din cate am vazut in paginile anterioare...dar la coafor a fost cineva acolo?

Dianutza
20.08.2007, 14:50:52
Ai avut nunta duminica...cum a fost? E vreo diferenta intre sambata si duminica? Mie imi este un pic teama ca-mi pleaca prea devreme invitatii...si se termina repede petrecerea....

Fluturas
20.08.2007, 14:51:12
Multumesc frumos. Am luat nr si o sa sun un pic mai tarziu (sunt la serviciu acum). Ma bucur ca lucreaza duminica si mai mult ca sigur o sa merg acolo pt ca am tot dat tel. si nu gasesc pt duminica...nu stiu Visage...dar e cam aglomerat acolo...Iar daca la Carmen se gaseste si coafeza..e ok. Tu ai fost multumita din cate am vazut in paginile anterioare...dar la coafor a fost cineva acolo?

de coafor nu stiu ce sa-ti zic...dar poti face o proba inainte...

Fluturas
20.08.2007, 14:54:12
Ai avut nunta duminica...cum a fost? E vreo diferenta intre sambata si duminica? Mie imi este un pic teama ca-mi pleaca prea devreme invitatii...si se termina repede petrecerea....

depinde de invitati....noi am stat pana pe la 5.30 ...
este o diferenta in sensul in care duminica 80% din invitati nu lucreaza insa cine se simte bine si vrea sa stea pana la capat va sta ..
eu am fost la nunti duminica,am stat pana la 5-6 dimineata,am dormit 2 ore si m-am dus la birou ...

georgya
20.08.2007, 15:08:33
eu zic ca daca e atmosfera...invitatii vor sta cu siguranta pana dimineata..........altfel pleaca indiferent ca nunta e sambata sau duminica........>:D<

AdrianaLory
20.08.2007, 19:53:39
Acum am citit ce ai scris Fluturas si i-ti pot spune ca eu nu am vazut pe nimeni ,iti dai seama ce ratutita eram ?!
Am fost foarte multumita de Carmen si eu chiar nu i-mi mai aminteam cat am dat.Iar fetele de la coafor ,am auzit ca nu sunt cine stie ce.

AdrianaLory
20.08.2007, 19:56:55
Si eu am avut nunta duminica si am ajuns acas la ora 7,iar invitatii au plecat in jur de 5.Am avut si persoane care au plecat mai devreme, dar foarte putine,asa ca au zic sa stai calma ,ca asta nu e un motiv de stres.

Fluturas
20.08.2007, 19:59:12
Si eu am avut nunta duminica si am ajuns acas la ora 7,iar invitatii au plecat in jur de 5.Am avut si persoane care au plecat mai devreme, dar foarte putine,asa ca au zic sa stai calma ,ca asta nu e un motiv de stres.

nu aveai cum sa ma vezi pentru ca stateam pe un scaun..
stiu sigur ca tu erai..ti-ai uitat telefonul mobil acolo si te-ai intors dupa el..
by the way, esti mult mai frumoasa in realitate <:-P

AdrianaLory
20.08.2007, 20:00:46
Merci de compliment,si asa e ,chiar mi-am uitat telefonul acolo.:)

AdrianaLory
20.08.2007, 20:06:00
Poze cu machiajul de la cununia civila si de la nunta

Fluturas
20.08.2007, 20:07:18
Poze cu machiajul de la cununia civila si de la nunta

si pentru cununie te-ai machiat la ea?

AdrianaLory
20.08.2007, 20:09:06
Da Fotografia mi-am facut-o singura si era chiar inainte de cununia civila,de-aia sunt asa serioasa.

Fluturas
20.08.2007, 20:11:35
Da Fotografia mi-am facut-o singura si era chiar inainte de cununia civila,de-aia sunt asa serioasa.

foooooooarte serioasa :)
superbe amandoua machiajele !

AdrianaLory
20.08.2007, 20:16:01
Cine ti-a facut fotografiile prelucrate Fluturas?Sunt super frumose!

Fluturas
20.08.2007, 20:20:13
Cine ti-a facut fotografiile prelucrate Fluturas?Sunt super frumose!

o miresica tare draguta...nu stiu ce ce program le-a facut..
si mie-mi plac tare mult..<:-P
am mai facut si eu cateva dar mi-a fost lene sa le incarc in album :)

AdrianaLory
20.08.2007, 20:24:38
Vreau si eu!!!!!!!!!!!!!^:)^

Dianutza
21.08.2007, 14:16:12
Multumesc tuturor pt incurajare...Pana la urma asta e daca pleaca mai devreme...rudele si prietenii apropiati raman...sper sa iasa bine...nu stiu ce sa zic...am inceput sa am emotii !

georgya
21.08.2007, 15:23:01
Multumesc tuturor pt incurajare...Pana la urma asta e daca pleaca mai devreme...rudele si prietenii apropiati raman...sper sa iasa bine...nu stiu ce sa zic...am inceput sa am emotii !
emotiile sunt firesti cand e vorba de un asemenea eveniment:*

Dianutza
22.08.2007, 16:33:33
Fetelor sunt foarte dezamagita ca saloanele de coafura la care vroiam sa ma coafez pt nunta nu au program duminica...am vorbit la Visage si pana la urma a spus sa merg acolo personal sa vorbim...Ce chestie...doar nu era sa ma fac de sambata!!!!:-<

Fluturas
22.08.2007, 16:37:21
Fetelor sunt foarte dezamagita ca saloanele de coafura la care vroiam sa ma coafez pt nunta nu au program duminica...am vorbit la Visage si pana la urma a spus sa merg acolo personal sa vorbim...Ce chestie...doar nu era sa ma fac de sambata!!!!:-<

Eu am vrut sa merg la machiaj la Visage, tot asa duminica...Oricum, tot raul spre bine ! Poate nu iesea machiajul meu atat de frumos la ei ...
Ti-au spus ca lucreaza duminica ?

Dianutza
22.08.2007, 20:15:10
Eu am vrut sa merg la machiaj la Visage, tot asa duminica...Oricum, tot raul spre bine ! Poate nu iesea machiajul meu atat de frumos la ei ...
Ti-au spus ca lucreaza duminica ?

Fata care a raspuns la telefon a fost foarte amabila si a spus ca nu au program duminica. Cand i-am spus ca e vorba despre o nunta si vreau sa fac mai multe programari la coafor si la machiaj pt mama, sora si o matusa iar pt mine doar coafat (pt ca vreau sa merg la machiaj la Carmen) a spus sa trec pe acolo sa vorbim mai multe si la final a spus ca se poate sa vina cineva si duminica...
Acum o sa ma duc sambata sa vad ce zice si daca accepta imi fac programare.
O sa-ti spun ce am rezolvat.

alias
22.08.2007, 20:29:56
Fata care a raspuns la telefon a fost foarte amabila si a spus ca nu au program duminica. Cand i-am spus ca e vorba despre o nunta si vreau sa fac mai multe programari la coafor si la machiaj pt mama, sora si o matusa iar pt mine doar coafat (pt ca vreau sa merg la machiaj la Carmen) a spus sa trec pe acolo sa vorbim mai multe si la final a spus ca se poate sa vina cineva si duminica...
Acum o sa ma duc sambata sa vad ce zice si daca accepta imi fac programare.
O sa-ti spun ce am rezolvat.
Mergi la Carmen cu toata increderea, si eu tot acolo m-am machiat si a stat intact pina a doua zi. Uite o poza aici dar cred ca nu se vede f bine , nu e de aproape.

Dianutza
22.08.2007, 20:32:20
Mergi la Carmen cu toata increderea, si eu tot acolo m-am machiat si a stat intact pina a doua zi. Uite o poza aici dar cred ca nu se vede f bine , nu e de aproape.

Multumesc mult. La ea o sa merg la machiaj dar la coafor? Stii cumva sunt pricepute fetele?

alias
22.08.2007, 20:35:59
Multumesc mult. La ea o sa merg la machiaj dar la coafor? Stii cumva sunt pricepute fetele?
Nu stiu sincer, eu m-am coafat la tipa la care merg de un an de zile si imi cunoaste parul f bine. Am facut si proba inainte, nu ne-a placut la nici una f mult cum a iesit si am schimbat. De-asta e bine sa faci proba pt ca ce alesasem eu nu mi se potrivea, ma imbatranea. Pt altcineva ar fi fost super.

Dianutza
27.08.2007, 15:31:34
Am fost sambata la celebrul Visage si Dan o sa fie in concediu pe 23 sept. si altcineva de la coafor nu lucreaza duminica...asa ca am luat la rand saloanele de care mai auzisem cate ceva si tot nimic...nimeni nu lucreaza duminica. M-am enervat si in drum spre casa, pe strada mea, vad un salon la parterul unui bloc, am intrebat si mare mi-a fost surpriza cand a spus ca ei lucreaza. Asa ca am facut acolo programare pt coafor si imi face cate probe vreau eu pe gratis. Am vazut cateva poze cu mirese aranjate acolo si mi s-a parut ok, dar tot o sa fac proba inainte...

leggo
28.08.2007, 16:03:39
salut fetelor! eu sunt o viitoare miresica si deja am inceput sa ma preocup de cum ma voi imbraca si cum imi voi face parul. eu ma duc de ceva timp la salon picasso si sunt foarte multumita de serviciile lor, cred ca la nunta la ele o sa ma fac ( mai e un an:> ).am vazut niste mirese facute acolo intr-o sambata si erau super- chiar mi-au placut

alias
28.08.2007, 16:57:30
salut fetelor! eu sunt o viitoare miresica si deja am inceput sa ma preocup de cum ma voi imbraca si cum imi voi face parul. eu ma duc de ceva timp la salon picasso si sunt foarte multumita de serviciile lor, cred ca la nunta la ele o sa ma fac ( mai e un an:> ).am vazut niste mirese facute acolo intr-o sambata si erau super- chiar mi-au placut
E cel mai bine sa mergi la salonul tau pt ca cea de acolo iti cunoaste parul si ii va fi mai usor sa-ti o coafura care sa iti stea bine. Si sa faci proba inainte

Dianutza
29.08.2007, 14:42:07

Am sunat-o pe Carmen si era in spital....nu putea vorbi si a spus sa sun peste 2 saptamani...daca nu ma poate aranja ce ma fac? Ce mare ghinion am....o sa vorbesc cu o tipa sa vad... daca Carmen nu poate sa am unde sa ma duc...

Dianutza
29.08.2007, 14:47:18
E cel mai bine sa mergi la salonul tau pt ca cea de acolo iti cunoaste parul si ii va fi mai usor sa-ti o coafura care sa iti stea bine. Si sa faci proba inainte

Ai mare dreptate, sunt de acord cu tine, numai ca mai sunt exceptii...in cazul meu nu se poate asa..Stau in Bucuresti din 2003 si am un salon la care merg, insa nunta mea o sa fie in Pitesti...duminica...numai eu stiu cat am umblat dupa coafor care sa fie deschis duminica...Si fara proba, nici nu ma gandesc. Oricum eu zic ca trebuie sa faci proba indiferent ca mergi la un anumit salon sau nu...poate nu te avantajeaza o anumita coafura...

IRA1
30.08.2007, 08:39:53
Buna fetelor,
Eu tot la carmen m-am machiat, mi-a placut ff mult, iar la coafor eu m-am dus la coafeza la care ma duc de 3 ani si care imi cunoaste parul, la salon dana.

alias
31.08.2007, 12:56:59
Am sunat-o pe Carmen si era in spital....nu putea vorbi si a spus sa sun peste 2 saptamani...daca nu ma poate aranja ce ma fac? Ce mare ghinion am....o sa vorbesc cu o tipa sa vad... daca Carmen nu poate sa am unde sa ma duc...
Isi revine pana atunci stai linistita, tine f mult la clientii ei.

adipink2000
07.09.2007, 21:27:27
Buna fetelor,
Eu tot la carmen m-am machiat, mi-a placut ff mult, iar la coafor eu m-am dus la coafeza la care ma duc de 3 ani si care imi cunoaste parul, la salon dana.

Buna,

Si eu am auzit de acest salon (cred ca este vorba despre acela situat in centru langa statia de maxi-taxi-uri pentru Mioveni), a fost nasa mea sa ma programeze chiar la patroana (Dana) insa i-a spus ca se pricepe la coafuri, dar nu prea face cocuri..Si am lasat-o balta, iar acum am ramas fara coafor..La visage mi se pare putin cam scump, avand in vedere ca eu vreau un machiaj si 2 coafuri la ei (pt civila+nunta).

mikyduta
08.09.2007, 10:37:42
Am fost joi la Visaje si mi-am facut programare sa va spun eu exact preturile
Manichiura-18lei
Pedichiura-22lei
Strasuri-17lei
Machiaj-75lei
Coafura speciala-112lei
Aranjat parul(pt cununie)-60lei
Vopsit+Suvite-200lei(un tub de vopsea 60lei)
Deci daca am calculat bine ma cam costa 5 mil,e cam scump dar tinand cont ca nu sunt din pitesti si nu cunosc saloanele si din cate am inteles de la voi e cel mai bun.Asa stau linistita ca nu imi cade cocul sau mai stiu eu ce