PDA

Versiunea completa : Rochite de mireasa. De unde? Cum? Cu cat?

violena
07.03.2010, 21:45:03
As vrea sa postez pt inceput magazine unde sunt rochite de mireasa in Baia Mare si imprejurimi... va rog pe voi fetelor sa completati lista

se pot adauga poze, comentarii si tot ce vreti voi

violena
07.03.2010, 22:00:32
1. Salon Vera- rochite la comanda dar si de cumparat gata facute... langa piata si aproximativ vis a vis de statia de autobus de la nr. 8.

2. Salon Stela- rochite la comanda dar si de cumparat... tot langa piata dar pe partea cealalta langa Turnul Macelarilor. Punct vanzare bulevardul bucuresti nr. 16

3. Salon Gabriela- rochite de vanzare- str. George Cosbuc nr. 9 (langa salon frumusete Claudia).

4. Salon Woman Princess- centru de inchrieri si vanzari rochite si accesorii- la intersectia dintre unirii si george cosbuc... langa pod

5. Salon Akoya- inchirieri si vanzari- strada George Cosbucnr 9/32( langa Salon Gabriela)

6. Salon eddy k. vis a vis de oaza italiana

7. Magazin Carina- bulevardul bucuresti vis a vis de statia de autobus pietrosu

8. Magazin Kara- bulevardul bucuresti, langa magazinul Style( statia de autobus pietrosu)

Lista ramane deschisa pt completare... scuze ca nu am dat adresele exacte dar nu le-am gasit pe net... sper ca o sa localizati locurile in care sunt rochite in oras...

catharsis
09.03.2010, 11:18:15
chiar daca nu sunt deloc adepta rochiilor ce le-am vazut acolo, mai sunt 2 magazine cu rochii de mireasa pe b-dul unirii, Armany.
Tot pe bulevardul unirii, dar langa benvenutti mai este un magazin cu rochii de mireasa, intr-adevar nu au foarte multe, dar e si ala ceva, Alb Negru
si la Romarta vad de fiecare data cand trec pe acolo cate o rochita de mireasa in geam, dar nu am intrat niciodata sa vad ce au

violena
09.03.2010, 11:51:25
1. Salon Vera- rochite la comanda dar si de cumparat gata facute... langa piata si aproximativ vis a vis de statia de autobus de la nr. 8.

2. Salon Stela- rochite la comanda dar si de cumparat... tot langa piata dar pe partea cealalta langa Turnul Macelarilor. Punct vanzare bulevardul bucuresti nr. 16

3. Salon Gabriela- rochite de vanzare- str. George Cosbuc nr. 9 (langa salon frumusete Claudia).

4. Salon Woman Princess- centru de inchrieri si vanzari rochite si accesorii- la intersectia dintre unirii si george cosbuc... langa pod

5. Salon Akoya- inchirieri si vanzari- strada George Cosbucnr 9/32( langa Salon Gabriela)

8. Magazin Kara- bulevardul bucuresti, langa magazinul Style( statia de autobus pietrosu)

9. Magazinele Armany- bulevardul bucuresti si bulevardul unirii

10. Magazinul Style- bulevardul bucuresti( langa romarta)

11. Magazinul Alb Negru- rochii creatie Agnes Toma( Piatra Neamt) - langa Benvenuti- momentan au reduceri de 70%

crina_9mai
09.03.2010, 18:20:09
Mai este si Noela Style(un pic mai jos de Karina).

violena
09.03.2010, 21:46:51
pe unirii?

violena
11.03.2010, 13:01:27
Noela Style de pe unirii nu mai este demult... de anul trecut... numai daca nu l-au mutat in alta parte

violena
11.03.2010, 13:02:47

10. Magazinul Style- bulevardul bucuresti( langa romarta)

11. Magazinul Alb Negru- rochii creatie Agnes Toma( Piatra Neamt) - langa Benvenuti- momentan au reduceri de 70%

12. Magazinul Ona's fashion- pe bulevardul Bucuresti( langa Haotic)- are rochite dragutele si nu pare nu magazin scump

litlangel
11.03.2010, 13:10:49
Noela Style de pe unirii nu mai este demult... de anul trecut... numai daca nu l-au mutat in alta parte
nu e langa regma, pe unirii? este acolo c eva magazin de rochii e mireasa....

crina_9mai
11.03.2010, 15:58:38
Unde este Karina,pe b-dul Bucuresti,chiar in blocul urmator mai jos.Inca n-au firma expusa afara,e firma de la magazinul ce era inainte.Sper ca ati inteles ceva#-o

maia_anton
14.03.2010, 09:14:22
chiar daca nu sunt deloc adepta rochiilor ce le-am vazut acolo, mai sunt 2 magazine cu rochii de mireasa pe b-dul unirii, Armany.
Tot pe bulevardul unirii, dar langa benvenutti mai este un magazin cu rochii de mireasa, intr-adevar nu au foarte multe, dar e si ala ceva, Alb Negru
si la Romarta vad de fiecare data cand trec pe acolo cate o rochita de mireasa in geam, dar nu am intrat niciodata sa vad ce au
nu va costa mult sa dati o fuga si in cluj, e aproape. eu mi-am luat rochia cu 700 anu trecut, erau reduceri de sezon.rochia e compusa din 2 piese:corset si fusta,culoarea untului,ft eleganta ,clasica.
merita sa vedeti si in cluj ofertele.

ciohai_adriana
22.03.2010, 20:12:06
si eu sunt de aceeasi parere! azi am fost pentru prima data in magazinele din baia mare....si am ramas dezamagita! recomand Salon Gabriela din Cluj. Preturile sunt acceptabile (fata de cele din orasul nostru):-?

dianag2008
24.03.2010, 20:44:12
si eu sunt de aceeasi parere! azi am fost pentru prima data in magazinele din baia mare....si am ramas dezamagita! recomand Salon Gabriela din Cluj. Preturile sunt acceptabile (fata de cele din orasul nostru):-?
preturile sunt mai mari decat la baia mare crede-ma.eventual daca prinzi promotii.eu mi-am luat rochita cu vreo 300 de euro mai ieftina decat la cluj.:)) ma refer strict la salon gabriela si la rochite eddy k

irinag
30.03.2010, 09:22:42
Buna,
Daca nu va deranjeaza drumul spre Cluj, este o tipa care a terminat facultatea de design si face orice rochie, dupa modelul vostru, cu materialele ei sau cu materialele voastre la preturi f. bune, undeva intre 1500 - 3000 lei.
Siteul ei este www.delicate.ro (http://www.delicate.ro)

violena
30.03.2010, 09:39:03

10. Magazinul Line Lux- bulevardul bucuresti( langa romarta)

11. Magazinul Alb Negru- rochii creatie Agnes Toma( Piatra Neamt) - langa Benvenuti

12. Magazinul Noela Style- pe bulevardul Bucuresti( langa Haotic)

violena
08.04.2010, 12:10:50

10. Magazinul Line Lux- bulevardul bucuresti( langa romarta)

11. Magazinul Alb Negru- rochii creatie Agnes Toma( Piatra Neamt) - langa Benvenuti

12. Magazinul Noela Style- pe bulevardul Bucuresti( langa Haotic)

13. Ariana Design- George Cosbuc nr 22 A- vis a vis de scoala 11- inchirieri si vanzari rochii de mireasa si accesorii

Candia
14.04.2010, 21:00:36
Am vazut un magazin cu rochii de mireasa la capatul strazii Oituz.

ciohai_adriana
15.04.2010, 09:12:14

nu stii exact ce fel de rochii sunt acolo?
Din alea de duzina, sau ceva mai de calitate?

violena
15.04.2010, 09:55:11
unde e strada oituz?

Candia
15.04.2010, 17:54:14
nu stii exact ce fel de rochii sunt acolo?
Din alea de duzina, sau ceva mai de calitate?
Nu stiu exact sa-ti spun, nu apare nici o "sigla luminoasa" afara.

Candia
15.04.2010, 17:55:14
unde e strada oituz?
Cum cobori de la Rustic catre gara, unde e Muntele Sionului.

violena
15.04.2010, 21:45:33
ma gandeam ca in zona aia dar nu stiam exact unde... merci de info :*

Cum cobori de la Rustic catre gara, unde e Muntele Sionului.

Inghi
16.04.2010, 23:53:10
Fetelor... spre bucuria mea si a bugetului restrans primesc rochita de mireasa de la nasa mea ( care si-a permis sa dea pe ea in jur de 3000 lei ) as vrea sa v-o arat si voua sa imi ziceti parerile voastre sincere, da sincere de tot, sa stiu dak sa ma impovarez cu stresul cautarii si alegerii rochiei de mireasa sau sa stau linistita...aici sunt 2 poze cu nasa mea cand a fost mireasa...

catharsis
17.04.2010, 00:07:54
Fetelor... spre bucuria mea si a bugetului restrans primesc rochita de mireasa de la nasa mea ( care si-a permis sa dea pe ea in jur de 3000 lei ) as vrea sa v-o arat si voua sa imi ziceti parerile voastre sincere, da sincere de tot, sa stiu dak sa ma impovarez cu stresul cautarii si alegerii rochiei de mireasa sau sa stau linistita...aici sunt 2 poze cu nasa mea cand a fost mireasa...
foarte frumoasa, sincer ;-) tie cum iti vine? banuiesc ca ai probat-o.. N-ai poza s-o vedem toata? daca tie iti place atunci nu are rost sa mai cauti. Parerea mea e ca e ft frumoasa>:D<

Inghi
17.04.2010, 00:23:27
foarte frumoasa, sincer ;-) tie cum iti vine? banuiesc ca ai probat-o.. N-ai poza s-o vedem toata? daca tie iti place atunci nu are rost sa mai cauti. Parerea mea e ca e ft frumoasa>:D<

Sincer...am stat in Romania 10 zile si nu am avut timp sa o probez =))ma asteapta pana la sfarsitul lui iunie. faza ii k habar nu am cum imi sta, pacat k nu am poze cu ea intreaga, dar am sa o rog pe nasa sa imi trimita ceva poze mai reusite.

lore_vasc
17.04.2010, 00:39:58
Rochita este foarte frumoasa, dar am eu un fix si anume sa nu port rochita de mireasa a unei prietene,familiar.....fetele mai vechi stiu la ce ma refer.Dar ea fiind nasa ta,nu au mers prieteni comuni la nunta ei sau din familie...... neamuri?

Inghi
17.04.2010, 10:37:33
Rochita este foarte frumoasa, dar am eu un fix si anume sa nu port rochita de mireasa a unei prietene,familiar.....fetele mai vechi stiu la ce ma refer.Dar ea fiind nasa ta,nu au mers prieteni comuni la nunta ei sau din familie...... neamuri?

Nu, cand a facut ea nunta eu nici nu am cunoscut-o, cred k un singur prieten din partea mirelui si o prietena comuna au vazut rochia, dar nu au ei treaba cu din astea...pe mine una nu ma deranjeaza \:D/

violena
17.04.2010, 10:43:54
si mie imi place tare mult rochita... daca tu nu ai nici un stres si nici o superstitie atunci nu ai de ce sa nu o porti... mai ales ca salvezi niste banuti... si ai mai scapat de un stres...

QUOTE=Inghi;3203089]Fetelor... spre bucuria mea si abugetului restrans primesc rochita de mireasa de la nasa mea ( care si-a permis sa dea pe ea in jur de 3000 lei ) as vrea sa v-o arat si voua sa imi ziceti parerile voastre sincere, da sincere de tot, sa stiu dak sa ma impovarez cu stresul cautarii si alegerii rochiei de mireasa sau sa stau linistita...aici sunt 2 poze cu nasa mea cand a fost mireasa...[/QUOTE]

lore_vasc
17.04.2010, 12:43:24
Nu, cand a facut ea nunta eu nici nu am cunoscut-o, cred k un singur prieten din partea mirelui si o prietena comuna au vazut rochia, dar nu au ei treaba cu din astea...pe mine una nu ma deranjeaza \:D/
Nu ai cunoscut-o?:-\Nu prea inteleg.....i-a cunoscut doar sotul tau si apoi v-ati imprietenit si acum o sa-ti fie nasa?

lore_vasc
17.04.2010, 12:44:03
si mie imi place tare mult rochita... daca tu nu ai nici un stres si nici o superstitie atunci nu ai de ce sa nu o porti... mai ales ca salvezi niste banuti... si ai mai scapat de un stres...

QUOTE=Inghi;3203089]Fetelor... spre bucuria mea si abugetului restrans primesc rochita de mireasa de la nasa mea ( care si-a permis sa dea pe ea in jur de 3000 lei ) as vrea sa v-o arat si voua sa imi ziceti parerile voastre sincere, da sincere de tot, sa stiu dak sa ma impovarez cu stresul cautarii si alegerii rochiei de mireasa sau sa stau linistita...aici sunt 2 poze cu nasa mea cand a fost mireasa...[/QUOTE]
Subscriu ce zice violena:)

Inghi
17.04.2010, 12:49:46
Nu ai cunoscut-o?:-\Nu prea inteleg.....i-a cunoscut doar sotul tau si apoi v-ati imprietenit si acum o sa-ti fie nasa?

sorry daca nu m-am exprimat bine. pe viitoarea mea nasa nu am cunoscut-o cand a facut ea nunta acum 3 ani(?). acuma ni-s vecini pe dura de 2 ani si ne intelegem f bine...la nunta lor a fost un prieten de-al mirelui si o prietena de-a miresei pe care ii cunoastem si noi si care o sa vina si la noi...

lore_vasc
17.04.2010, 14:24:03
sorry daca nu m-am exprimat bine. pe viitoarea mea nasa nu am cunoscut-o cand a facut ea nunta acum 3 ani(?). acuma ni-s vecini pe dura de 2 ani si ne intelegem f bine...la nunta lor a fost un prieten de-al mirelui si o prietena de-a miresei pe care ii cunoastem si noi si care o sa vina si la noi...
Cum ai scris in mesajul anterior,,cand a facut ea nunta eu nici nu am cunoscut-o,, am crezut ca te referi la viitoarea ta nasa ca nu ai cunoscut-o si m-am gandit ca doar viitorul tau sot a cunoscut-o.

Inghi
17.04.2010, 17:45:30
Cum ai scris in mesajul anterior,,cand a facut ea nunta eu nici nu am cunoscut-o,, am crezut ca te referi la viitoarea ta nasa ca nu ai cunoscut-o si m-am gandit ca doar viitorul tau sot a cunoscut-o.

Na, deci conteaza k nu multa lume a vazut rochia, numai 2 prieteni comuni cu viitori nasi au vazut-o + nasa si nasul vor cunoaste rochita (nu multa lume deci)...asa k daca si voi ziceti k rochita e frumoasa, tre si eu sa vad cum arata pe mine si cred k am sa o pastrez...bineinteles k rochita mea de vis am gasit-o pe internet, dar nu ma indur sa dau intre 950-2500 euro pt o seara (e de la maggie sottero) . daca va uitati pe magicbride . ro o gasiti la oferte speciale- rochita Amber :x pt fetele care sunt in cautare de rochite, sunt multe modele deosebite si acolo, dar si buget pe masura

Inghi
17.04.2010, 18:39:48
Na, deci conteaza k nu multa lume a vazut rochia, numai 2 prieteni comuni cu viitori nasi au vazut-o + nasa si nasul vor cunoaste rochita (nu multa lume deci)...asa k daca si voi ziceti k rochita e frumoasa, tre si eu sa vad cum arata pe mine si cred k am sa o pastrez...bineinteles k rochita mea de vis am gasit-o pe internet, dar nu ma indur sa dau intre 950-2500 euro pt o seara (e de la maggie sottero) . daca va uitati pe magicbride . ro o gasiti la oferte speciale- rochita Amber :x pt fetele care sunt in cautare de rochite, sunt multe modele deosebite si acolo, dar si buget pe masura
acuma am vazut pretul rochitei care imi place...980 euro:-<8-}

lore_vasc
17.04.2010, 22:24:02
Daaaaa<:-PAbia astept sa ne spui ca ai luat-o si sa ne arati pozici:)

ana_strumfi
02.05.2010, 09:12:15
Buna >:D<
Este magazin Eddy K in BM? A fost cineva? Cum sunt preturile?

Mersi>:D<

Ana

ciohai_adriana
03.05.2010, 09:18:13
Buna >:D<
Este magazin Eddy K in BM? A fost cineva? Cum sunt preturile?

Mersi>:D<

Ana

Exista un magazin pe strada 22 decembrie, visavis de Rivulus, langa Cafe Dali, Sposabela se numeste, preturile in jur de 2000 lei rochia, depinde de model.

ana_strumfi
03.05.2010, 14:02:40
Exista un magazin pe strada 22 decembrie, visavis de Rivulus, langa Cafe Dali, Sposabela se numeste, preturile in jur de 2000 lei rochia, depinde de model.

Multumesc mult >:D<>:D<. Mi-ai dat multe indicatii, ma voi descurca.

Inghi
03.05.2010, 16:33:15

Am rugat-o pe nasa mea sa imi aduca rochia ( k nu o tine la ea, ci la mama ei) ca sa o pot proba, sa vad si eu cum imi vine si am sa postez cateva poze, sa vad ce ziceti si voi :)

zavadana
04.05.2010, 10:43:47
Am rugat-o pe nasa mea sa imi aduca rochia ( k nu o tine la ea, ci la mama ei) ca sa o pot proba, sa vad si eu cum imi vine si am sa postez cateva poze, sa vad ce ziceti si voi :)
super, abia asteptam

irinag
24.05.2010, 09:18:59
Buna,
Voaleta crem din plasa ati vazut pe undeva?

violena
28.05.2010, 10:55:00
eu zic ca poti merge linistita la una dintre croitoresele care fac rochii de mireasa si sa ii spui exact cum vrei sa fie voaleta... cred ca ti-o si face pe loc

Buna,

popmariana
24.11.2010, 21:02:54
eu mi-am cautat sa-mi cumpar de pe net, de pe miresici.ro din bazar, pentru ca sunt modele deosebite la jumate pretul. Mi-am gasit la o fosta miresica in Cluj o rochie care mi-a placut foarte mult, dar din pacate nu mi s-a potrivit marimea, dar am ramas cuplata la cel model, nu m-am putut gandi sa-mi cumpar altceva. am gasit-o in cele din urma noua in Germania la 1200 Euro. daca cineva o vrea, eu o vand mai departe la mai putin de jumate pretul, 2000 Ron. Rochia e Pronovias, model Helice, marime 36 germana (54 kg, 1,63 inaltime)

lore_vasc
25.11.2010, 23:57:37
eu mi-am cautat sa-mi cumpar de pe net, de pe miresici.ro din bazar, pentru ca sunt modele deosebite la jumate pretul. Mi-am gasit la o fosta miresica in Cluj o rochie care mi-a placut foarte mult, dar din pacate nu mi s-a potrivit marimea, dar am ramas cuplata la cel model, nu m-am putut gandi sa-mi cumpar altceva. am gasit-o in cele din urma noua in Germania la 1200 Euro. daca cineva o vrea, eu o vand mai departe la mai putin de jumate pretul, 2000 Ron. Rochia e Pronovias, model Helice, marime 36 germana (54 kg, 1,63 inaltime)
Foarte draguta rochita!Sa o porti fericita in ziua nuntii<:-P

violena
26.11.2010, 08:44:30
Unde poate fi probata rochita?

sofiam
01.12.2010, 17:59:42
Salut miresici din Baia Mare!
Merg sambata in Baia Mare sa probez niste rochii. Sper sa vad ceva dragut!Sugestii aveti pentru mine?

sofiam
01.12.2010, 18:02:34
E super rochia ta.Eu zic ca ai facut bine ca nu ai cumparat de pe net cao prietena a luat teapa mare. A trimis avansul si nu a mai auzit de rochie .

lore_vasc
02.12.2010, 10:28:47
Salut miresici din Baia Mare!
Merg sambata in Baia Mare sa probez niste rochii. Sper sa vad ceva dragut!Sugestii aveti pentru mine?
La pagina 1 sunt date nume de magazine si adresele lor...spor in cautari!

ankgeorgia2584
02.12.2010, 11:17:26
Fetelor, viitoarelor miresici!! Pentru cele interesate, si eu vand rochia mea de mireasa. :) Detalii in semnatura. Pupici!!!:*:*

ramona_zob
07.01.2011, 13:40:47
Iti mai spun eu unde este un salon cu rochii de mireasa: IN IOJIB (intre Baia Mare si Satu Mare) are anunt si in ziarul Gandul:D

monik84
12.01.2011, 10:50:37
Buna fetelor....ati inceput sa colindati magazinele cu rochii de mireasa,ati vazut ceva deosebit?eu ink nu am inceput sa mi caut dar urmeaza,sper sa imi si gasesc.....am inteles k si in satu mare sunt rochii frumoase si la preturi acceptabile....bafta la cautat....

violena
12.01.2011, 12:26:45
Eu am fost in cateva magazine din oras, sa stii ca in Baia Mare oferta este destul de slaba.

Depinde bineinteles si de ce tip de rochie vrei tu.

Deocamdata sunt destul de fericita ca am gasit un magazin singura reprezentanta a doua firme de rochii inrudite din Franta, sincer sa fiu eu nu am mai auzit de brandurile astea, insa calitatea este vizibila si rochiile nu sunt foarte scumpe.

Trimite-mi pm si iti zic unde poti merge sa cauti, daca vrei vin cu tine in ceva zi.

Buna fetelor....ati inceput sa colindati magazinele cu rochii de mireasa,ati vazut ceva deosebit?eu ink nu am inceput sa mi caut dar urmeaza,sper sa imi si gasesc.....am inteles k si in satu mare sunt rochii frumoase si la preturi acceptabile....bafta la cautat....

florina8710
13.01.2011, 11:32:36
Si eu am fost prin magazine, eu nu mi-am gasit pt k eu caut un model care nu tare este in magazine. Depinde de ce tip de rochie vrei cum zicea si violena.Si eu am fost in 2 magazine din baia mare care au rochii de calitate si sunt aduse din germania si olanda. In cluj de asemenea sunt fff multe magzine. si este targ acuma in 27-30 ianuarie la expo transilvania. Eu am stat in cluj si am fost prin multe magazine dar cum ziceam, modelul meu nu l-am tare gasit.

violena
13.01.2011, 14:10:30
Care sunt cele doua magazine din oras cu rochite din Germania si Olanda?

Si eu am fost prin magazine, eu nu mi-am gasit pt k eu caut un model care nu tare este in magazine. Depinde de ce tip de rochie vrei cum zicea si violena.Si eu am fost in 2 magazine din baia mare care au rochii de calitate si sunt aduse din germania si olanda. In cluj de asemenea sunt fff multe magzine. si este targ acuma in 27-30 ianuarie la expo transilvania. Eu am stat in cluj si am fost prin multe magazine dar cum ziceam, modelul meu nu l-am tare gasit.

florina8710
13.01.2011, 15:43:16
este unul acolo langa hotel rivulus, ala are rochii de mireasa de la eddy k. Si cel de vizavi de dunarea, pe cosbuc acolo in sensul giratiu. Acolo pe cosbuc au si pt inchiriere si pt vanzare. spor:*

violena
13.01.2011, 21:40:20
In aceste doua locuri am fost si eu si am probat rochite. Credeam ca mai sunt si alte magazine pe care eu nu le-am descoperit.

este unul acolo langa hotel rivulus, ala are rochii de mireasa de la eddy k. Si cel de vizavi de dunarea, pe cosbuc acolo in sensul giratiu. Acolo pe cosbuc au si pt inchiriere si pt vanzare. spor:*

marcelin
18.01.2011, 12:16:29
buna fetelor....ati inceput sa colindati magazinele cu rochii de mireasa,ati vazut ceva deosebit?eu ink nu am inceput sa mi caut dar urmeaza,sper sa imi si gasesc.....am inteles k si in satu mare sunt rochii frumoase si la preturi acceptabile....bafta la cautat....
bafta la probat si sa-ti gasesti rochita visata.

ramona_zob
24.01.2011, 19:12:30
Buna,
Ceau.Iti spun eu unde gasesti voalete foarte frumoase.Este un salon in IOJIB cum mergi spre Satu Mare.Iti dau si nr daca doresti. 0745467918

lore_edana
18.02.2011, 11:11:58
Dragi miresici,eu sunt din cluj si mi-am gasit rochita visurilor mele tocmai la o firma din baia mare,e o rochita superba.O sa va pun poze dupa nunta,e o rochita unicat si am gasit-o la un targ aici in cj.Deageaba sunt modele si aici in cluj ... important e sa simti ca e rochita ta.Rochia e de la magazinul stela si am luat-o la un pret super.va pup si spor la cautari!

gionela20
22.02.2011, 22:37:17
Mai este Salonul Sposa Bella vis a vis de oaza italiana :D

lore_vasc
23.02.2011, 00:10:38
Bun venit!>:D<Te asteptam sa ne spui cum stai cu pegatirile de nunta :)

florina8710
23.02.2011, 17:01:35

da da. mai este:)

andrutag
23.02.2011, 23:07:20
Eu nu am plecat in cautarea rochiei de mireasa!Am niste idei despre cum nu vreau sa fie...am nunta in sept.Ce parere aveti despre inchiriere?

violena
26.02.2011, 07:56:32
depinde de tine si de ideile tale doar... daca nu te deranjeaza ca acea rochie a mai fost purtata atunci go for it... si eu o sa am tot rochie inchiriata.

Eu nu am plecat in cautarea rochiei de mireasa!Am niste idei despre cum nu vreau sa fie...am nunta in sept.Ce parere aveti despre inchiriere?

lore_edana
01.03.2011, 16:55:03
Dragi miresici,eu sunt din cluj si mi-am gasit rochita visurilor mele tocmai la o firma din baia mare,e o rochita superba.O sa va pun poze dupa nunta,e o rochita unicat si am gasit-o la un targ aici in cj.Deageaba sunt modele si aici in cluj ... important e sa simti ca e rochita ta.Rochia e de la magazinul stela si am luat-o la un pret super.va pup si spor la cautari!
ceva pareri despre rochitele de la d-na stela???poate stiti vreuna :D

catharsis
01.03.2011, 17:48:33
ceva pareri despre rochitele de la d-na stela???poate stiti vreuna :D
eu mi-am facut rochia la d-na stela si am fost foarte multumita de ce a iesit. A fost exact cum am vrut, plus ca mi-a facut-o si intr-un timp extrem de scurt, aprox 2 zile. Eu o recomand. :)

lore_vasc
02.03.2011, 23:21:18
eu mi-am facut rochia la d-na stela si am fost foarte multumita de ce a iesit. A fost exact cum am vrut, plus ca mi-a facut-o si intr-un timp extrem de scurt, aprox 2 zile. Eu o recomand. :)
woooow 2 zile:O...asta da,nici nu am stiut :)

catharsis
03.03.2011, 10:58:28
woooow 2 zile:O...asta da,nici nu am stiut :)

da, ca eu mi-am gasit modelul rochiei cu 2 sapt inainte de nunta :D

lore_vasc
03.03.2011, 23:29:00
da, ca eu mi-am gasit modelul rochiei cu 2 sapt inainte de nunta :D
Curajoasa ai fost sa o lasi in ultimul moment pot sa zic...daca nu iti era gata asa repede?:-SS

catharsis
04.03.2011, 21:35:01
Curajoasa ai fost sa o lasi in ultimul moment pot sa zic...daca nu iti era gata asa repede?:-SS

ce sa fac daca mi-am vazut rochia MEA asa tarziu..am avut incredere in croitoreasa ;)

florina8710
14.03.2011, 22:55:47
eu imi fac rochia la lilia, fata doamnei vera, si viitoarea finuta, varamea, o face la stela. lucreaza ff bine amandoua. chiar au lucuri de calitate si sunt deschise spre nou. abia astept sa merg la probat desi inca nu mi-a luat materiale:(

alexandrabau
15.03.2011, 19:27:38
Eu abia mi-am facut curja sa intru prin magazine SA MA UIT doar (desi am nunta imediaat)...si am dat peste vanzatoare plictisite care isi mancau unghiile si nici nu se sinchiseau sa raspunda la intrebari...alta imi zice ca nimic din magazinul ala nu intra pe mine:O

sunt asa dezamagita....am vazut la Darfil o rochitza alb cu rosu draguta....aia o sa o incerc...in rest...nu m-a convins nimic...

florina8710
15.03.2011, 22:46:07
da stiu atitudinea vanzatoarelor. dar nu chiar toate sunt asa. singura pe care nu o suport eu e aia de la carina care nu m-a lasat sa probez in ianuarie k zicea k nu cumpar eu rochia acum pt septembrie. in rest au fost tare de treaba si am probat am vazut tot.:)

alexandrabau, bafta la cautari:)

corynusha
07.07.2011, 19:54:25
Buna miresici!!!!!!
Sunt o fosta miresica, actuala mamica de bebica care are deja 8 luni si doresc sa-mi impartasesc patania mea cu privire la inchirierea rochiei de mireasa, poate o sa fie de folos altor foste miresici naive, asa ca mine. Bun, treaba sta cam asa, am mers la un anume magazin de pe bd. unirii ( Woman Princess) care are rochii de vanzare si inchiriere si mi-am lasat rochita mea frumoasa pe care am dat 20 mil pentru a fi inchiriata (asa ca am vrut sa faca fericita si o alta fata, sa nu se ingalbeneasca in dulap) si graguta doamna de acolo dupa ce a analizat rochita pe toate partile mi-a oferit un pret ceva mai mult de un sfert din ce am dat eu pe ea, desi era cu tot cu voal care mi-a fost lung si brodat, urmand sa fiu contactata la prima inchiriere care ar fi facut-o ele si sa-mi primesc banii. =)) Bun, pana aici toate bune si frumoase dar.... au trecut 4 luni in care nu m-a contactat nimeni si m-am decis sa merg sa-mi iau acasa rochia sa nu se prafuiasca degeaba pe acolo, dar ce sa vezi cand ajung acolo...8-} rochita mea saraca era intr-o stare de nedescris, cica de la probat conform spuselor doamnei, nu ca ar fi fost inchiriata de cel putin cateva ori dupa cum arata, voalul urma sa fie inchiriat peste doua zile ca avea contract pentru el dar din nou pe mine nu ma anuntase nimeni si uite asa cu chiu cu vai, dupa un scandal de nedescris in care tot eu mai ca am fost pusa la plata ca mi-au tinut ele rochia in magazin, am reusit sa-mi primesc inapoi rochia+voalul+jupa+husa, iar ele au rams frumusel cu banii facuti din inchirierea bunurilor mele iar eu cu buza umflata, asteptand sa fiu contactata de doamna draguta in cuvantul careia am crezut ^:)^cand mi-am lasat rochia, desi semnasem un contract inainte care specifica faptul ca la prima inchiriere imi primesc banii, dar daca nu treceam eu pe acolo cred ca puteam sa astept si cativa ani si nu ma suna nimeni. In concluzie daca a mai patit si alta lume asa as dori sa stiu iar daca nu, macar sa invete cele care vor citi asta din patania mea si sa nu fie asa naive ca mine ca in ziua de azi esti furat pe fata.:-L

miha_miha
07.07.2011, 20:02:54
Buna miresici!!!!!!
Sunt o fosta miresica, actuala mamica de bebica care are deja 8 luni si doresc sa-mi impartasesc patania mea cu privire la inchirierea rochiei de mireasa, poate o sa fie de folos altor foste miresici naive, asa ca mine. Bun, treaba sta cam asa, am mers la un anume magazin de pe bd. unirii ( Woman Princess) care are rochii de vanzare si inchiriere si mi-am lasat rochita mea frumoasa pe care am dat 20 mil pentru a fi inchiriata (asa ca am vrut sa faca fericita si o alta fata, sa nu se ingalbeneasca in dulap) si graguta doamna de acolo dupa ce a analizat rochita pe toate partile mi-a oferit un pret ceva mai mult de un sfert din ce am dat eu pe ea, desi era cu tot cu voal care mi-a fost lung si brodat, urmand sa fiu contactata la prima inchiriere care ar fi facut-o ele si sa-mi primesc banii. =)) Bun, pana aici toate bune si frumoase dar.... au trecut 4 luni in care nu m-a contactat nimeni si m-am decis sa merg sa-mi iau acasa rochia sa nu se prafuiasca degeaba pe acolo, dar ce sa vezi cand ajung acolo...8-} rochita mea saraca era intr-o stare de nedescris, cica de la probat conform spuselor doamnei, nu ca ar fi fost inchiriata de cel putin cateva ori dupa cum arata, voalul urma sa fie inchiriat peste doua zile ca avea contract pentru el dar din nou pe mine nu ma anuntase nimeni si uite asa cu chiu cu vai, dupa un scandal de nedescris in care tot eu mai ca am fost pusa la plata ca mi-au tinut ele rochia in magazin, am reusit sa-mi primesc inapoi rochia+voalul+jupa+husa, iar ele au rams frumusel cu banii facuti din inchirierea bunurilor mele iar eu cu buza umflata, asteptand sa fiu contactata de doamna draguta in cuvantul careia am crezut ^:)^cand mi-am lasat rochia, desi semnasem un contract inainte care specifica faptul ca la prima inchiriere imi primesc banii, dar daca nu treceam eu pe acolo cred ca puteam sa astept si cativa ani si nu ma suna nimeni. In concluzie daca a mai patit si alta lume asa as dori sa stiu iar daca nu, macar sa invete cele care vor citi asta din patania mea si sa nu fie asa naive ca mine ca in ziua de azi esti furat pe fata.:-L

imi pare rau pt patania ta
eu as fi chemat protectia consumatorului. sa vezi ce se sperie ele cand aud de asta.

ety
08.07.2011, 08:47:27
imi pare rau pt patania ta
eu as fi chemat protectia consumatorului. sa vezi ce se sperie ele cand aud de asta.

Foarte urat din partea lor.

Am trecut si eu pe acolo cand mi-am cautat rochia de mireasa. Doamna intr-adevar era foarte draguta, dar dupa cum mi-am dat eu seama mai si "minte".
de ex. tot vroia sa ma incalte cu niste rochii (in special cu una) cica noua, desi se vedea pe ea ca a fost purtata de cateva ori, in plus ma si strangea de abia puteam respira, insa ea tot insista ca ce bine imi vine, e rochia perfecta... Iar legat de marime imi tot zicea ca inainte de nunta oricum mai slabesc si o sa-mi vina perfect, iar daca mi-as luat una care mi-e buna atunci la nunta sigur o sa-mi fie mare si n-o sa stea nicicum.
Noroc ca n-a reusit sa ma convinga si in final am luat o rochie chiar noua si care sa-mi vina bine, dar acum as vinde-o, dar la astfel de magazine sigur n-o voi duce, mai ales dupa povestea altora.

ramona_zob
09.01.2012, 16:56:02
Eu as spune ca cel mai bine este sa incercam toate genurile de rochii si asa o sa ne dam seama ce ne vine mai bine. Am vazut deja niste rochite superbe la un salon intre Satu Mare si Baia Mare.

Roxana18Radu
27.03.2012, 09:05:04
Buna fetelor,
magazinul cu rochite de pe Bdul Unirii (pe partea cu bijuteria Savoy) este tot Calin Events? Am vazut pe site-ul lor niste accesorii dragute si eram curioasa daca se gasesc si in Baia Mare. Momentan sunt in Cluj si ma gandeam ca ati trecut pe acolo recent.

larah
08.04.2012, 10:13:17
Buna fetelor,
magazinul cu rochite de pe Bdul Unirii (pe partea cu bijuteria Savoy) este tot Calin Events? Am vazut pe site-ul lor niste accesorii dragute si eram curioasa daca se gasesc si in Baia Mare. Momentan sunt in Cluj si ma gandeam ca ati trecut pe acolo recent.
De care magazin vorbesti,tu Roxi?

wendz86
18.04.2012, 09:08:29
Buna fetelor,

Nu stiti cam care sunt preturile la doamna Stela...bineinteles pt o rochie facuta la comanda..... tip printesuca....

Astept raspunsul vostru daca stiti careva.

ms

eti
18.04.2012, 12:24:43
Buna fetelor,

Nu stiti cam care sunt preturile la doamna Stela...bineinteles pt o rochie facuta la comanda..... tip printesuca....

ms

Buna,

Depinde foarte mult de materialul folosit si de model. Cel mai bine ar fi sa mergi pana acolo si vorbesti cu ea.

Oricum preturile nu sunt foarte mari, cred ca te incadrezi la max. 1500-2000lei, dar sunt rochii la ea si la 1000. Se poate si negocia.
Cum am scris si mai sus depinde de model si material, daca vrei multa matase sau ceva sofisticat evident e pretul mai mare.

catharsis
18.04.2012, 15:02:29
Buna fetelor,

ms

Buna
Eu mi-am facut rochia la d-na Stela, tot printesa si m-a costat 1800 ron. Am fost ft multumita de cum a aratat. :)

Roxana18Radu
24.04.2012, 09:27:47
De care magazin vorbesti,tu Roxi?

Ralu,
pe Bdul Unirii este un magazin de rochite de mireasa pe partea cu bijuteria Savoy, chiar langa. Auzisem ca e Calin Events (nu e sursa sigura). Dar... oricum nu mai conteaza...Pupici.

elisabeta_larisuk
25.04.2012, 16:05:16
Ralu,
pe Bdul Unirii este un magazin de rochite de mireasa pe partea cu bijuteria Savoy, chiar langa. Auzisem ca e Calin Events (nu e sursa sigura). Dar... oricum nu mai conteaza...Pupici.

Da, au rochite de la Calin si de la Maya Fashion si inca de undeva, dar nu mai stiu exact...

larah
04.05.2012, 21:30:47
Buna
Eu mi-am facut rochia la d-na Stela, tot printesa si m-a costat 1800 ron. Am fost ft multumita de cum a aratat. :)
ai o poza,sa vedem mai clar?

catharsis
05.05.2012, 22:16:55
ai o poza,sa vedem mai clar?

Aici am cateva poze de la nunta: http://picasaweb.google.com/110502371428817288345/VisDeToamna?gsessionid=xOd6ZS-B4vsC7a4_l_uG5Q

sweet2mona
18.05.2012, 11:14:09
As vrea sa postez pt inceput magazine unde sunt rochite de mireasa in Baia Mare si imprejurimi... va rog pe voi fetelor sa completati lista

se pot adauga poze, comentarii si tot ce vreti voi

Sunt noua aici pe forum si am nevoie de o informatie legata de restaurantul Golden Star din Lapusel. As vrea sa stiu cum este mancarea acolo. Ma poate ajuta cineva? Multumesc

Ayowen
01.08.2012, 13:58:55
Salutare!
Am o intrebare pentru miresicile care si-au luat rochita de la Woman Princess.

Cat de mult intarzie doamnele de acolo daca rochita e facuta la comanda? O verisoara care are nunta peste cateva saptamani a fost asigurata ca o sa primeasca rochita la inceputul lunii iulie si inca nu e gata.

Trebuie presate cu telefoane sau sa o linistesc ca rochita va fi gata si ca e ceva ce se poarta la toate magazinele cu rochii de mireasa?

Va salut!

oroslarisa
23.01.2013, 11:27:41
Buna! Imi cer scuze daca nu scriu unde trebuie. Azi e prima mea zi pe site. Scopul intrarii mele este sa anunt ca inchiriez rochie de mireasa facuta la comanda...din dantela + 2 voaluri: unul lung pana jos si celalalt pana la talie. Daca sunteti careva interesate, puteti sa-mi scrieti pe mail: [email protected] Imi cer scuze din nou daca am intrat peste o discutie care nu include tema mesajului meu. O zi frumoasa!

lore_vasc
23.01.2013, 12:16:04
Buna! Imi cer scuze daca nu scriu unde trebuie. Azi e prima mea zi pe site. Scopul intrarii mele este sa anunt ca inchiriez rochie de mireasa facuta la comanda...din dantela + 2 voaluri: unul lung pana jos si celalalt pana la talie. Daca sunteti careva interesate, puteti sa-mi scrieti pe mail: EMAIL STERS. Imi cer scuze din nou daca am intrat peste o discutie care nu include tema mesajului meu. O zi frumoasa!

Buna!
Din cauza regulamentului forumului,emailul ti-a fost sters....nu este voie sa postezi: email-uri,nume de site sau nr. de telefon. Daca cineva o sa fie interesata de rochita ta o sa iti scrie un mesaj privat si acolo poti sa ii dai pers. nr. de telefon ;)

ramonik8630
21.07.2013, 20:34:04
eu as spune ca cel mai bine este sa incercam toate genurile de rochii si asa o sa ne dam seama ce ne vine mai bine. Am vazut deja niste rochite superbe la un salon intre satu mare si baia mare.

buna!
Poti sa-mi spui niste magazine din satu mare care au rochii de mireasa frumoase?
Multumesc

Iza10
24.10.2013, 15:04:54
:-\ Stie cineva cam cat costa inchirierea unei rochii de mireasa? Eu am auzit de la niste prieteni ca ar costa 700 - 800 lei. In aceste conditii mai bine o cumpar noua.

andrag22
02.11.2013, 14:56:50
:-\ Stie cineva cam cat costa inchirierea unei rochii de mireasa? Eu am auzit de la niste prieteni ca ar costa 700 - 800 lei. In aceste conditii mai bine o cumpar noua.

depinde de unde si de care! Eu cand am vrut sa inchiriez (era pe vremuri un magazin langa spanzuratoare) au cerut 900 de ron in cd in care rochia de noua era cam 32 de mil! Si mi-au pus tot felul de conditii! Daca se pateaza cu vin sau ceara sau daca o ard undeva o platesc toata! Deci eu am spus pas pentru ca nu am vrut sa stau ca un bibelou la nunta mea! Mi-am facut rochia pe comanda si gata am patat-o am rupto am facut ce-am vrut cu ea si m-am distrat de numa fara grija ei! O sa ai alte griji de ce sa te mai complici cu asta! e gasesc rochite frumoase si la banii astia!