PDA

Versiunea completa : Restaurante care organizeaza nunti de noapte

szcristina
08.05.2008, 20:57:40
buna miresicilor,
am nunta in septembrie anul acesta. as vrea sa aflu parerea voastra in legatura cu restaurantul olimp,daca ati fost la cineva la nunta acolo,cum v ati simtit ca invitat,sau daca aveti nunta cum merg pregatirile acolo.
mersi
O nunta frumoasa iti dorim !

Daisy1
12.03.2010, 14:35:14
Buna fetelor,

Am vazut ca in Cluj nuntile de noapte nu sunt foarte populare si poate de aceea informatiile sunt putine si restaurantele care organizeaza si mai greu de gasit... Din motive de obiceiuri de pe-acasa si de logistica(rudele ne vin cam de departe) o sa avem nunta de noapte, asa ca as avea nevoie de informatii.

Astept pareri/ experiente/ sfaturi de la voi.

Merci!

Shireen
12.03.2010, 20:47:44
Buna fetelor,

Am vazut ca in Cluj nuntile de noapte nu sunt foarte populare si poate de aceea informatiile sunt putine si restaurantele care organizeaza si mai greu de gasit... Din motive de obiceiuri de pe-acasa si de logistica(rudele ne vin cam de departe) o sa avem nunta de noapte, asa ca as avea nevoie de informatii.

Merci!

unul din restaurantele care organizeaza nunti de noapte fara nicio problema este Han Km 17, Orizont , daca nu ma insel si Havana (sunt mai multe de atat)<:-P

kitta78
13.03.2010, 20:46:52
Buna fetelor,

Merci!

la motel gilau mai fac nunti de noapte in septembrie, stiu sigur pt ca o prietena f buna face acolo

alexalia
15.03.2010, 08:40:44
Buna fetelor,

Merci!

cred ca si Aroma face nunti de noapte.

rodi_86
15.03.2010, 08:45:11
la restaurant mures s-au facut acuma nu stiu daca se mai fac, la cortez iar cred ca se mai fac.

bebezola
15.03.2010, 15:45:19
se mai face si la "sala sofia" este pe varianta manastur zorilor

Daisy1
16.03.2010, 14:43:04
Merci de raspunsuri, miresici! Cred ca e totusi mai complicat la noi pt ca nu vrem nunta mare, undeva la 100 - 150 de invitati maxim si am vazut ca toate salile astea au capacitate de peste 200-250 de persoane. nu as vrea nici sa para sala goala...

tati_sew
16.03.2010, 15:07:03
si la transporturi stiu ca mai fac nunti de noapte si parca au 2 sau 3 sali. doar ca e cantina si unii mai stramba din nas cand aud

georgipascu
16.03.2010, 16:28:59
Merci de raspunsuri, miresici! Cred ca e totusi mai complicat la noi pt ca nu vrem nunta mare, undeva la 100 - 150 de invitati maxim si am vazut ca toate salile astea au capacitate de peste 200-250 de persoane. nu as vrea nici sa para sala goala...

la gilau capacitatea este pana in 150 pers

georgiana84
16.03.2010, 16:42:03
la gilau capacitatea este pana in 150 pers

nici in Sibiu nu se fac nunti de noapte dar am cautat un restaurant din afara orasuului ... cand am gasit unul dragutz care se potricea cu cerintele nostre am mers si am negociat cu el...si din aproape in aproape am inteles ca nu vrea sa faca nunta de noapte sa nu deranjeze turistii cazati in camerele pensiunii sale...asa ca i-am propus sa-i inchiriem noi toate camerele sia sa l-am convins sa facem nunta de noapte. am calculat bine inainte pentru meniul era ceva mai ieftin ca in oras sia sa cu diferenta de la meniuri ne permitem sa inchiiem camerele :P

IONUTA
16.03.2010, 19:22:00
Buna fetelor,

Merci!

stiu eu o sala ff misto in cluj , unde se poate face nunta de noaptea, si eu am vrut dar din pacate a fost prea tarziu sa ma razgandesc facusem deja invitatiile, dar daca vrei o stiu pe managera de acolo , poti sa-mi lasi un mesaj pe privat

lore_edana
16.03.2010, 19:24:50
spune-ne despre ce sala e vorba,ne-ai facut curioase

Daisy1
17.03.2010, 08:36:00
Ionuta,

Inca nu pot da mesaj privat pt ca sunt noua pe forum, dar cred ca poti scrie numele restaurantului fara se se considere reclama, mai ales ca e informatie solicitata :D. In privinta numarului, poti sa mi-l trimiti tu direct pe privat?

Merci mult!

Daisy1
17.03.2010, 10:52:37
nici in Sibiu nu se fac nunti de noapte dar am cautat un restaurant din afara orasuului ... cand am gasit unul dragutz care se potricea cu cerintele nostre am mers si am negociat cu el...si din aproape in aproape am inteles ca nu vrea sa faca nunta de noapte sa nu deranjeze turistii cazati in camerele pensiunii sale...asa ca i-am propus sa-i inchiriem noi toate camerele sia sa l-am convins sa facem nunta de noapte. am calculat bine inainte pentru meniul era ceva mai ieftin ca in oras sia sa cu diferenta de la meniuri ne permitem sa inchiiem camerele :P

Felicitari pt reusita! Ma gandeam si eu la ceva de genul asta, mai ales ca noi vom avea nevoie si de cazare pt cateva rude, dar deocamdata nu am gasit o pensiune care sa aiba restaurant "pe gustul nostru". N-as zice ca suntem pretentiosi, dar tre sa fie cam de 100-150 de persoane, sa arate sala bine, preferabil fara imparteli, paravane, stalpi strategic pozitionati in mijloc :D, sa nu fie prea departe de oras, sa aiba imprejurimi/intrare cat de cat ok, iar mancare si servire de calitate...si, peste toate, sa mai faca si nunta noaptea si nici sa nu iesim cu un minus astronomic la buget...deci, cum am zis, nu suntem pretentiosi deloc:))

andreeaamalia
17.03.2010, 17:49:46
salut fete!eu am auzit de un restaurant nou care o sa faca si nunti de noapte se numeste Boema:)

Shireen
17.03.2010, 21:21:31
Felicitari pt reusita! Ma gandeam si eu la ceva de genul asta, mai ales ca noi vom avea nevoie si de cazare pt cateva rude, dar deocamdata nu am gasit o pensiune care sa aiba restaurant "pe gustul nostru". N-as zice ca suntem pretentiosi, dar tre sa fie cam de 100-150 de persoane, sa arate sala bine, preferabil fara imparteli, paravane, stalpi strategic pozitionati in mijloc :D, sa nu fie prea departe de oras, sa aiba imprejurimi/intrare cat de cat ok, iar mancare si servire de calitate...si, peste toate, sa mai faca si nunta noaptea si nici sa nu iesim cu un minus astronomic la buget...deci, cum am zis, nu suntem pretentiosi deloc:))

ai fost la Han ? dispune de bucatarie proprie, restaurant elegant si camere de hotel.

Daisy1
18.03.2010, 08:32:43
ai fost la Han ? dispune de bucatarie proprie, restaurant elegant si camere de hotel.

Nu am fost inca, dar aveam impresia ca restaurantul e mult prea mare pt cati invitati o sa avem noi...parca citisem ceva de 300-400 de persoane. Nu as vrea sa para sala goala si, daca au capacitate mare, nici celor de la restaurant n-o sa le convina sa faca nunta mica, mai ales la ce cerere au pt zilele de sambata :)

Shireen
18.03.2010, 11:45:05
Nu am fost inca, dar aveam impresia ca restaurantul e mult prea mare pt cati invitati o sa avem noi...parca citisem ceva de 300-400 de persoane. Nu as vrea sa para sala goala si, daca au capacitate mare, nici celor de la restaurant n-o sa le convina sa faca nunta mica, mai ales la ce cerere au pt zilele de sambata :)

au si nunti de 100-150 de persoane si nu pare mic pentru ca sunt mese rotunde la care tu poti pune de la 8 la 12 persoane. Crede-ma ca mesele sunt incapatoare si foarte frumoase, o sa iti atasez niste poze pentru a vedea despre ce vorbesc

camelia
18.03.2010, 12:27:10
in afara orasului gasesti multe restaurante care fac nunta de noapte. Si eu am cautat foarte mult si nu am gasit, imi pune au cateva conditii care nu le puteam indeplini(:| , si am renuntat.

Adriana1980ro
19.03.2010, 21:27:37
Noi o sa facem nunta la Rest Maestro. E nunta de zi, dar seful de sala ne-a spus ca ne putem lungi pana dimineata, ca nu deranjam pe nimeni acolo. Capacitatea salii e de max 120 cred.
Spor la cautat.

lore_edana
07.04.2010, 20:52:13
sala sofia organizeaza nunti de noapte,am atasat si ceva poze,e o sala chiar frumoasa si mare,e potrivita pt o nunta la vreo 250 de invitati :)

lore_edana
07.04.2010, 20:53:08
pozele sunt la comentarii legate de ,,SALA SOFIA"

lore_edana
07.04.2010, 23:36:54
Restaurantul Safir face si nunti de noapte :D

oana24
26.06.2010, 21:58:25
Si sala de la pensiunea Marion Floresti face nunti de noapte

felicia9
18.11.2010, 13:40:51
salut fete!eu am auzit de un restaurant nou care o sa faca si nunti de noapte se numeste Boema:)
servus miresicilor. nu cred ca la boema se fac nunti de noapte pt ca este situat intre case si sigur au probleme cu vecinii. eu am avut nunta de noapte la havana in vara si nu ne-a deranjat nimeni, pt ca nu prea au vecini sunt foarte sus deasupra orasului. chiar in centru. incearca restaurante mai izolate daca doresti nunta de noapte. sau mai sunt care fac mai de dupa-masa.

andreeaamalia
18.11.2010, 15:24:19
servus miresicilor. nu cred ca la boema se fac nunti de noapte pt ca este situat intre case si sigur au probleme cu vecinii. eu am avut nunta de noapte la havana in vara si nu ne-a deranjat nimeni, pt ca nu prea au vecini sunt foarte sus deasupra orasului. chiar in centru. incearca restaurante mai izolate daca doresti nunta de noapte. sau mai sunt care fac mai de dupa-masa.
salut!prima nunta de la Boema a fost de noapte ,din ce stiu eu au aprobare

alinaoltean
18.11.2010, 19:10:23
salut miresici!
vroiam sa va spun ca si la Da Vinci se fac nunti de zi si de noapte iar restaurantul e superb
eu am ales nunta de zi pentru ca nu mai aveau zile disponibile decat vinerea:(

lilisys
18.11.2010, 19:14:27
si la Chios se faceau vineri noaptea nunti, eu asa am facut si a fost foarte ok :)

Geta_Florina
17.04.2012, 18:28:27
stiu eu o sala ff misto in cluj , unde se poate face nunta de noaptea, si eu am vrut dar din pacate a fost prea tarziu sa ma razgandesc facusem deja invitatiile, dar daca vrei o stiu pe managera de acolo , poti sa-mi lasi un mesaj pe privat
Imi spui si mie te rog cum se numeste restaurantul, m-am inscris abia astazi pe miresici si inca nu pot trimite mesaj privat. Mersi

lore_edana
18.04.2012, 22:38:00
Imi spui si mie te rog cum se numeste restaurantul, m-am inscris abia astazi pe miresici si inca nu pot trimite mesaj privat. Mersi

Si la Hotel Olimp se fac nunti de noapte, eu acolo am avut anul trecut :)

Shireen
20.04.2012, 14:47:59
Un alt restaurant care face nunti de noapte si e cochet, e Han Km 17 din Jucu. Noi ne-am simtit foarte bine si cei care administreaza hotelul si restaurantul sunt niste domni seriosi( am avut nunta acolo in 31.07.2010 si inca 3 cupluri de prieteni au mai avut dupa noi :) )

Delia21
12.04.2013, 12:58:27
cred ca si Aroma face nunti de noapte.

Da, Aroma face nunti de noapte.

Dannny24
17.04.2013, 13:18:47
Si la Sofia Events se pot organiza nunti de noapte, nu au treaba cu orarul, si e chiar in oras. Noi vom avea nunta de la ora 16:00 pana la ultimul client - am vrut ceva intermediar, sa nu fim toata ziua pe drumuri si sa nici nu fie prea obositor pentru cei mai invarsta.