PDA

Versiunea completa : Luna de miere in Rusia

danutza21
12.03.2010, 19:01:08
buna fetelor!ce parere aveti despre luna de miere in Moscova?este un oras scump:-" :-" dar foarte frumos=P~

danutza21
12.03.2010, 19:06:18
si niste poze\:D/

alida27
12.03.2010, 22:07:27
va recomand cu caldura sa mergeti la Moscova sau in Sankt Petersburg.sunt doua orase minunate.eu am locuit la Moscova 3 luni in timpul facultatii si a fost cea mai frumoasa perioada din studentia mea. eu cu miresoiul meu am hotaratca luna de miere sa fie intr-o tara in care niciunul din noi nu a mai fost dar sper sa mai ajung candva acolo, mai ales impreuna cu my baby.:">

adelat
16.03.2010, 14:33:42
Am fost acum un an in Sint Petersburg si am fost foarte impresionata de obiectivele turistice pe care le poti vizita.
cateva poze:

Geanina82
12.05.2010, 12:47:22
Si eu recomand cu cea mai mare placere Sankt Petersburg, este unul dintre cele mai frumoase orase pe care le-am vizitat, mi-a placut enorm de mult!!!! Am fost anul trecut in Septembrie

Si la Moscova vreau sa ajung neaparat, am auzit ca si acolo e superb si am vazut din fofografii!!!

karinakty
16.09.2010, 12:11:43
mi-ar placea tare mult sa vizitez orasele Rusiei....speram in viitor...:*

bluelightcube
16.09.2010, 19:30:20
Mi se pare o idee foarte originala, o sa o iau in considerare...:)

Flamingo
10.04.2013, 08:22:23
Buna!

Cine imi poate spune daca e usor de obtinut viza pentru Rusia?
Eu o sa ajung acolo intr-o croaziera, pentru numai 2 zile in Sankt Petersburg.

teodorescu.anca
10.04.2013, 15:25:36
Buna!

Cine imi poate spune daca e usor de obtinut viza pentru Rusia?
Eu o sa ajung acolo intr-o croaziera, pentru numai 2 zile in Sankt Petersburg.

Buna,
Si noi vom merge in croaziera in luna de miere, si vom vizita St.Peterburg 2 zile (croaziera Costa cu plecare din Amsterdam).
Nu ai nevoie de vize din Romania. Totul se rezolva pe vapor/in port, se acorda o viza pentru vizitare.
Iti spun sigur, deoarece am mai fost in croaziera, iar una din tari era Marocul, unde era necesara viza, si nu am facut nimic din tara.

Flamingo
10.04.2013, 15:50:54
Buna,
Si noi vom merge in croaziera in luna de miere, si vom vizita St.Peterburg 2 zile (croaziera Costa cu plecare din Amsterdam).
Nu ai nevoie de vize din Romania. Totul se rezolva pe vapor/in port, se acorda o viza pentru vizitare.
Iti spun sigur, deoarece am mai fost in croaziera, iar una din tari era Marocul, unde era necesara viza, si nu am facut nimic din tara.

Probabil difera in functie de companie,nu stiu.Eu o sa merg cu Princess si mi s-a spus ca trebuie sa obtin viza. :|

adelat
11.04.2013, 07:56:57
Buna,

Pt maroc nu trebuie viza.

Flamingo
11.04.2013, 10:07:09
Buna,

Eu te sfatuiesc sa te interesezi putin ca nu cumva sa ai surpriza sa nu poti iesi in port.

http://www.mae.ro/travel-conditions/3740#783

teodorescu.anca
11.04.2013, 11:21:16
Eu te sfatuiesc sa te interesezi putin ca nu cumva sa ai surpriza sa nu poti iesi in port.

http://www.mae.ro/travel-conditions/3740#783

Eu nu zic ca nu trebuie viza, ci ca nu trebuie viza luata personal de la ambasada Rusiei din Romania. Toate formalitatile de intrare se rezolva la vama, avand in vedere ca vom face parte dintr-un grup organizat de turisti.
O sa mai intreb, sa fiu sigura.

Flamingo
11.04.2013, 11:23:10
Eu nu zic ca nu trebuie viza, ci ca nu trebuie viza luata personal de la ambasada Rusiei din Romania. Toate formalitatile de intrare se rezolva la vama, avand in vedere ca vom face parte dintr-un grup organizat de turisti.
O sa mai intreb, sa fiu sigura.

"Nu se poate obține viza la frontieră."
Asta m-a pus pe ganduri.

teodorescu.anca
11.04.2013, 11:33:06
Am sunat la agentie, sefa a fost anul trecut in aceeasi croaziera:
Toate formalitatile se fac in port, nu trebuie viza in prealabil. Se acorda o viza de 24 ore, cu obligativitatea de a sta in grup, prin cumpararea excursiei oferite pe vapor. Ghidul semneaza ca e raspunzator de turisti.
Deci: poti sa-ti iei viza deca vrei tu sa pleci de capul tau, cele doua zile, si sa vizitezi Rusia singura.
Atata timp cat stai cu ghidul nu e nevoie. Noi oricum voiam sa luam excursia oferita de ei, pentru toata ziua, si pentru jumatate de zi in ziua urmatoare.