PDA

Versiunea completa : Casa cu tei

maju1810
14.03.2010, 22:04:59
Buna fetelor,

Sunt o miresica noua, care va avea nunta anul acesta pe 2 oct in Craiova la restaurantul Casa cu Tei. Vom avea o nunta micuta (in jur de 60 de persoane), si mi s-a parut cel mai dragut ci cochet restaurant din cate am vazut in Craiova. Am platit deja un avans de 500 ron (inca nu am semnat contract cu ei, urmeaza sa il semnam cand stabilim meniul) ca sa fim siguri ca ne pastreaza data.
A mai facut cineva nunta acolo? Cum vi s-a parut restaurantul? Cum s-au purtat ospatarii, cum a fost mancarea?
M-ar ajuta orice sfat pentru ca eu nu mai locuiesc in Craiova de cativa ani, si de toata nunta se ocupa parintii mei, in special mama. Totusi, fiind nunta mea evident ca vreau sa am si eu un cuvant de spus... :P

Orice pareri si sfaturi sunt binevenite!

Pupici

roxanaelvis
15.03.2010, 10:10:24
Tot ce pot sa-ti spun ca imi place mult restaurantul. Nu stiu detalii. Poate daca te uiti la topicul cu restaurante mici gasesti mai multe informatii.

claudia112
15.03.2010, 20:42:57
Buna , nici eu nu sunt din Craiova, dar intr-un week-end am mancat acolo, si sa sti ca mi-a placut f. mult. Au si o terasa afara fff. frumoasa. Este foarte cochet si dragut restaurantul, si chelnerul care ne-a servit pe noi la masa a fost ok. Nu stiu daca te-am ajutat prea mult, dar din ce am mai vazut eu prin Craiova, e un restaurant frumos.

mihaellaB
07.10.2010, 10:52:40
Buna,

am vazut ca ai avut nunta luna aceasta la restaurantul Casa cu tei din Craiova.
Tot acolo o sa am si eu nunta, anul urmator.
Vroiam sa te intreb detalii despre cum a fost: cat a costat meniul, cum a fost mancarea, cum a fost servirea...

Multumesc frumos.

Mary19
30.11.2010, 01:46:05
Si eu m-am hotarat sa fac acolo botezul. As vrea mai multe detalii despre restaurant.

andreealaura
14.12.2010, 15:23:12
buna fetelor,sunt si eu noua aici si am sute de intrebari.Eu vreau sa fac nunta la anu in august la casa cu tei din craiova.A facut cineva nunta acolo?cat a fost meniu?ce facilitati v-au oferit?servirea buna sau nu?va rog raspunsuri ca eu sunt in alta tara deocamdata

mihaellaB
13.05.2011, 12:21:43
Buna,
noi o sa avem toamna aceasta nunta la Casa cu tei. Nu am stabilit inca meniul pentru nunta, deci nu stiu exact care va fi pretul. Noua ne-a placut foarte mult restaurantul, am inteles ca au mancare buna... detaliile legate de meniu si pret o sa le discutam cam peste o luna, cand o da vedem si ce variante ne propun ei, daca te mai intereseaza iti pot spune atunci ce am stabilit. Bautura, fructele si tortul le vom aduce noi, de acolo luam doar mancarea.

andreealaura
26.05.2011, 02:40:09
Buna,
noi o sa avem toamna aceasta nunta la Casa cu tei. Nu am stabilit inca meniul pentru nunta, deci nu stiu exact care va fi pretul. Noua ne-a placut foarte mult restaurantul, am inteles ca au mancare buna... detaliile legate de meniu si pret o sa le discutam cam peste o luna, cand o da vedem si ce variante ne propun ei, daca te mai intereseaza iti pot spune atunci ce am stabilit. Bautura, fructele si tortul le vom aduce noi, de acolo luam doar mancarea.
OK astept detalii de la tine pentru ca nu mai facem anul asta ci la anul in august si chiar mi-a placut casa cu tei

asined22
18.09.2012, 08:50:22
Buna,

am vazut ca ai avut nunta luna aceasta la restaurantul Casa cu tei din Craiova.
Tot acolo o sa am si eu nunta, anul urmator.
Vroiam sa te intreb detalii despre cum a fost: cat a costat meniul, cum a fost mancarea, cum a fost servirea...

Multumesc frumos.
Buna!Imi poti da te rog cateva detalii despre cum a fost nunta la Casa cu Tei?Am nunta anul viitor ,va fi una mica si ne-am gandit la acest restaurant.Vreau sa stiu cum a fost mancarea,cam cate persoane ar intra ,daca te-a nemultumit ceva.Multumesc!