PDA

Versiunea completa : Casa alba

gingasutza
18.03.2010, 19:28:40
Cum vi se pare sala de jos de la restaurantul casa alba(lordu)? au deschis-o de putin timp in locul discotecii mie mi s-a parut superba!

cirsteairina
18.03.2010, 19:37:56
E superba sala.

eu am acolo nunta in vara si sunt f incantata de ea.

pupici

krys9
30.03.2010, 21:50:46
si pe mine m-a cucerit sala..de-asta am ales-o, dar nu pot spune acelasi lucru despre patron.sper sa fie ok!cu ce firma amenajati pt. nunta? vedeti ca trebuie sa va interesati si de dozator pt. vin, ca nu au.ce culori credeti ca merg?

krys9
11.05.2010, 10:50:06
ce stiti de meniuri?pret?ce variante sunt?in rest, sut pregatiti?cu a.c., gheata, ospatari de calitate sau lasa de dorit?poate ati aflat de la cunostinte ceva..!pup

krys9
27.05.2010, 09:33:24
nu ati mai aflat nimic nou?
nici eu nu am ajuns sa mai intreb ceva, dar sper sa merg la sf. sapt. va pup

krys9
06.06.2010, 16:44:54
buna, din nou!nu vreti sa mai povestiti nimic?credeam ca stiti mai multe si imi spuneti ceva nou...ce culori alegeti pt. aranjam. salii?de meniu ce mai stiti?masa mirilor cum o faceti:dreapta, rotunda?!
astept sa discutam. pup

krys9
09.06.2010, 11:35:31
am aflat o chestie tare pt. cele ce fac nunta la club: stiati ca nu au aer conditionat?f. tare, nu?
si cum ne asteapta o vara fierbinte....ma gandeam ca poate mai mergeti si voi la rest. sa mai insistati pe langa ei...eu, una, chiar am incercat, poate impreuna reusim sa-i convingem.va pup.

gingasutza
16.06.2010, 10:47:43
In legatura cu aranjarea salii, nu te lasa decat cu firma lu fiesa, alta firma nu are intrare acolo, meniu mi-e mi-a zis 130 jos, aerul conditionat mie mi-a zis ca au, cu toate ca eu am in octombrie nunta mi-ar fi de folos, culoarea aranjamentului, am vazut sala aranjata cu un portocaliu somon foarte pal si foarte dragut, la ei aranjamentele te costa intre 3 si 10 lei pe scaun, dar in pretul asta e inclus totul si masa prezidiu si arcada, tot. dar credema am fost acolo la o nunta avea aranjat de 9 lei ca pret dar nu mi-a placut sub nici o forma. putina imaginatie are fiesa.
Eu voi sta de capu ei in sapt cu nunta, ma duc sa aranjez o masa cu ea cum vreau eu si restu sa mi le faca.

krys9
17.06.2010, 20:14:57
te-as sfatui sa te inarmezi cu f. multa rabdare sau sa faci tot posibilul sa nu te enervezi. si eu am gandit tot ca tine, aveam in gand o culoare, imi facusem o idee, dar nu ai cu cine discuta..cand am plecat de-acolo, dupa ce imi batusem capul cu ea vreo 20 de min, imi venea sa plang de nervi. nici eu nu inteleg de facpt ce treaba are ea cu domeniul aranjamentelor, pt. ca e total aeriana. la flori am renuntat sa o las sa puna crizanteme, o sa le fac eu.masa mirilor am insistat sa fie rotunda(noi o sa stam doar 4 la masa), si aici au cam strambat din nas ca ei pun masa dreapta de 12 pers.pt. flori, ba zice ca are suporturi de fier forjat, ba nu are.sfesnice=lipsa.....deci, nu are nici o treaba cu acest capitol. ma bucur totusi ca i-am zis asta in fata..nu poti sa impresionezi omul cu doar 3 culori banale si in rest o lipsa totala de idei. m-a dezamagit complet. din pacate, e prea tarziu sa mai fac ceva. dar eu zic ca daca o enervezi indeajuns renunta ea singara si poti veni cu cine vrei sa amenajezi.in principiu, nu ai contract cu fiica patronului. ideea este ca sunt o familie de ciudati.problema e ca noi i-am ales pe ei. multa bafta!pup.

gingasutza
20.06.2010, 20:48:08
tin sa spun ca m-ai speriat ff rau!!! la ce naiba si-a mai facut firma de aranjamente daca nu are imaginatie si toate obiectele ptr aranjamente???? sau macar sa ne lase pe noi sa ne folosim imaginatia daca ea nu are, pana la urma noi platim nu ea......

krys9
20.06.2010, 23:48:06
intentia mea nu a fost sa te sperii, ci doar sa te pregatesc moral, psihic....asta e, ghinionul nostru ca am dat de asemenea oameni..sper sa imi lase o alta parere dupa nunta.bine ar fi sa ma fi inselat eu!in concluzie, alege o culoare sa-ti placa un pic, flori de care vrei(te lasa sa alegi)si incearca sa fii de nota 20 la alte capitole(tort, muzica, distractie). gandeste pozitiv:pana la urma cata lume crezi ca da atata importanta culorilor de la scaune, sau, in fine, la perdeaua de lumini.atata poate, atata face! nu mai poti da inapoi! eu una am renuntat sa ma mai enervez pe astfel de chestii, pana la urma, daca as face asta, n-as mai dormi noptile si m-as chinui degeaba....sunt convinsa ca va fi f. ok totul, ideea e sa fii tu fericita si iubita si sa-i faci si pe altii sa se simta asa. pup

ligia2005
08.08.2010, 17:17:40
si cum a iesit nunta la casa Alba pana la urma?