PDA

Versiunea completa : Florarii in SM

ana_strumfi
27.03.2010, 20:30:00
Buchetul miresei trebuie sa fie superb. Ce flori vreti in buchet? Eu m-am gandit la orhidee dar nu sunt sigura. Lore, sunt sensibila? Nu au un parfum prea puternic?

Tilla
27.03.2010, 20:52:00
Buchetul miresei trebuie sa fie superb. Ce flori vreti in buchet? Eu m-am gandit la orhidee dar nu sunt sigura. Lore, sunt sensibila? Nu au un parfum prea puternic?

Iti raspund eu. Au un miros foarte puternic, si eu sunt sensibila. Chair si parfumurile puternice ma "irita".

ana_strumfi
27.03.2010, 21:08:00
Iti raspund eu. Au un miros foarte puternic, si eu sunt sensibila. Chair si parfumurile puternice ma "irita".

Mersi. Ma gandeam. Lore, tu cum te-ai descurcat?

lore_vasc
28.03.2010, 13:06:33
Mersi. Ma gandeam. Lore, tu cum te-ai descurcat?
Pe mine nu m-au deranjat deloc,sa fiu sincera nici nu am simtit sa aiva miros:)

ceska
13.04.2010, 12:31:57
Eu am ramas la aceste 2 buchete ...cel alb buchetul de mireasa...iar celalalt al domnisoarei de onoare...dar binenteles mai mic decat cel din poza...

manuelabutean
13.04.2010, 13:22:46
Eu am ramas la aceste 2 buchete ...cel alb buchetul de mireasa...iar celalalt al domnisoarei de onoare...dar binenteles mai mic decat cel din poza...
splendide,la ce floararie le-ai comandat?

ana_strumfi
13.04.2010, 13:29:30

Foarte frumoase, delicate :)

>:D<

ana_strumfi
13.04.2010, 13:30:53
Vazusem poze de la nunti, din alte zone, si am vazut ca si nasele aveau buchet. Mi s-a parut o idee faina dar dupa ce am vorbit cu nasele, am ajuns la concluzia ca nu are rost, ca la biserica tre sa tina lumanarile etc.

lore_vasc
13.04.2010, 19:21:21
Foarte frumoase amandoua,dar sa fiu sincera este prea frumos buchetul ptr a fi de domnisoara de onoare.....sper sa nu te superi este doar parerea mea:)>-.....prin asta sa nu intelegi gresit cum ca cel alb nu este frumos,ba din contra arata ffff bine:xDin ce flori este facut primul buchet??(cale in mijloc si mai ce?? ca la cel de-al doilea stiu:)

lore_vasc
13.04.2010, 19:22:38
Vazusem poze de la nunti, din alte zone, si am vazut ca si nasele aveau buchet. Mi s-a parut o idee faina dar dupa ce am vorbit cu nasele, am ajuns la concluzia ca nu are rost, ca la biserica tre sa tina lumanarile etc.
Exact de aceea nu am facut nici eu buchet,le-am pus trandafir in piept....daca vrei poti sa alegi corsajele daca nu vrei floare in piept.

ana_strumfi
13.04.2010, 19:27:30
Exact de aceea nu am facut nici eu buchet,le-am pus trandafir in piept....daca vrei poti sa alegi corsajele daca nu vrei floare in piept.

Corsajul imi place, dar mi se pare inestetic la poze, arata mai bine in piept, parerea mea. Eu una m-as zbengui la dans si nu mi-ar mai ramane flori la mana :)) deci bine ca sunt mireasa

Tilla
13.04.2010, 19:41:30
Corsajul imi place, dar mi se pare inestetic la poze, arata mai bine in piept, parerea mea. Eu una m-as zbengui la dans si nu mi-ar mai ramane flori la mana :)) deci bine ca sunt mireasa

Asa e mai bine prinse in piept. Inca nici nu stiu cate vor fi ...sau daca voi avea:))

ceska
14.04.2010, 07:12:47
Foarte frumoase amandoua,dar sa fiu sincera este prea frumos buchetul ptr a fi de domnisoara de onoare.....sper sa nu te superi este doar parerea mea:)>-.....prin asta sa nu intelegi gresit cum ca cel alb nu este frumos,ba din contra arata ffff bine:xDin ce flori este facut primul buchet??(cale in mijloc si mai ce?? ca la cel de-al doilea stiu:)

Primul buchet e din frezii albe si cale la mijloc...
Al doilea este al domnisoarei de onoare...care este sora mea...binenteles ca va fi mai mic...mai putine lalele...doar cateva...iar afara vreu tot frezii...totusi sa semene cu a mea putin...si lalelele sunt preferatele ei...

roxi_libo
14.04.2010, 12:57:16
Primul buchet e din frezii albe si cale la mijloc...
Al doilea este al domnisoarei de onoare...care este sora mea...binenteles ca va fi mai mic...mai putine lalele...doar cateva...iar afara vreu tot frezii...totusi sa semene cu a mea putin...si lalelele sunt preferatele ei...
sti ca in poza sunt hortensii si crin alb. vor intra muulte frezii :">

airiana
19.04.2010, 17:51:55
Eu la nasa mea nu vreau sa ii fac buchet ci un fel de bretara de flori..am vazut pe un site si arata f bine, asa poate tine si lumanarea. Buchetul meu va fi sau din lacrimioare sau din stephanotis, fara combinatii cu alte flori.

airiana
19.04.2010, 17:54:30
Sunt frumoaseeee ambele buchete, dar eu as fi mai zgarcita cu domnisoara de onoare, buchetul miresei trebuie sa fie nr 1;-)

lolicriss1234
19.04.2010, 18:09:19
Eu la nasa mea nu vreau sa ii fac buchet ci un fel de bretara de flori..am vazut pe un site si arata f bine, asa poate tine si lumanarea. Buchetul meu va fi sau din lacrimioare sau din stephanotis, fara combinatii cu alte flori.

si noi am avut bratari din flori la nase ...........

airiana
19.04.2010, 18:18:55
Ce frumos!!! Si ce au zis nasele? Le-au placut?

Tilla
20.04.2010, 12:07:10

Cred ca e idea cea mai buna.

gabitza_roca
20.04.2010, 12:28:30
Cred ca e idea cea mai buna.

si mie imi place ideea.. inca de cand vedeam in filmele americane cum primeau fetele inaintea balului ( prom) floarea...

gabitza_roca
20.04.2010, 12:31:44

foarte frumoase buchete..

nu stiu daca vreau buchet alb..am vazut un buchet delicat din cale galbene..deosebit..caut imagini

ceska
20.04.2010, 12:35:59
foarte frumoase buchete..

nu stiu daca vreau buchet alb..am vazut un buchet delicat din cale galbene..deosebit..caut imagini

eu vreau neaparat un buchet alb...mie imi plac foarte mult...
am gasit ceva pe galben...este frumos...

gabitza_roca
20.04.2010, 13:38:21
din pacate nu pot salva imaginea..
daca aveti chef..aruncati o privire pe digittelstudio .. la poze..un buchet din cale galbene..imi place la nebunie :x:x:x:x

roxi_libo
05.05.2010, 14:36:42
Uitati ce am gasit!!!! eee super:D

roxi_libo
05.05.2010, 14:39:06
mai am cateva...

roxi_libo
05.05.2010, 14:46:16
eu as vrea tare mult pe mese crizanteme cu floarea miresei, nu stiu daca ar aprecia inviatatii florile su nu stiu cum ar arata aranjamentul de la prezidiu si de la masina... dar pe mese ar fi frumos.

imi plac si buchetele astea de mireasa..voua?

gabitza_roca
06.05.2010, 07:47:57
sunt deosebite! toate! primul buchet e preferatul meu.. la fel si primul aranjament!.. arata de vis :x

airiana
06.05.2010, 17:13:08
Mie imi place fffff mult aranjamentul cu margarete si buchetul..

Tilla
06.05.2010, 19:14:55
De cand caut pe internet un buchet de mireasa facut din irisi si nu gasesc...uff

roxi_libo
06.05.2010, 19:18:52
De cand caut pe internet un buchet de mireasa facut din irisi si nu gasesc...uff

Tilla eu am un buchet de mireasa din irisi dar nu ti-l pot trimite pm... e pe site la perfectevent .ro

Tilla
06.05.2010, 19:20:27
Tilla eu am un buchet de mireasa din irisi dar nu ti-l pot trimite pm... e pe site la perfectevent .ro
Multumesc ma uit imediat.

Tilla
06.05.2010, 19:24:33
Am gasit dar parca e prea brut ar mai trebui ceva.

roxi_libo
06.05.2010, 20:21:38
pentru buchetul asta am luat eu avertisment :))
Ai putea sa mai pui cva flori albe...

lore_vasc
07.05.2010, 00:38:11
eu as vrea tare mult pe mese crizanteme cu floarea miresei, nu stiu daca ar aprecia inviatatii florile su nu stiu cum ar arata aranjamentul de la prezidiu si de la masina... dar pe mese ar fi frumos.

imi plac si buchetele astea de mireasa..voua?
Daca nu ma insel primul buchet este al mirescii just din Baia Mare:)
Foarte frumoase toate buchetele si decorarile postate de tine:)

airiana
10.05.2010, 16:50:53
Mi se pare un buchet cu personalitate, probabil pentru ca mie nu imi plac combinatiile de culoare si nici cele de flori, cu exceptia unei teme rustice, in care un buchet multicolor si din diverse flori ar merge fff bine.

lore_vasc
10.05.2010, 17:31:32
Mi se pare un buchet cu personalitate, probabil pentru ca mie nu imi plac combinatiile de culoare si nici cele de flori, cu exceptia unei teme rustice, in care un buchet multicolor si din diverse flori ar merge fff bine.
Tu din ce flori vrei buchetul de miresa si ce culoare?:)

airiana
10.05.2010, 17:55:06
Tu din ce flori vrei buchetul de miresa si ce culoare?:)
Alb..stephanotis..

airiana
10.05.2010, 17:57:28
Incerc sa postez poza..

airiana
10.05.2010, 18:01:05
incerc de 10 min si nu stiu cum sa pun pozaaaaaaaaaaa!!!!!!!!Pls helllppp!!

lore_vasc
10.05.2010, 18:02:13
Alb..stephanotis..
Am cautat pe google,este draguta floarea seamana putin la forma cu narcisa.....vezi sa ai grija ca am inteles ca Brianna a avut in buchet aceasta floare si s-au ofilit parca...sper sa nu gresesc:-SSBrianna poate sa-ti explice mai multe:)

lore_vasc
10.05.2010, 18:05:06
incerc de 10 min si nu stiu cum sa pun pozaaaaaaaaaaa!!!!!!!!Pls helllppp!!
Cand dai clik pe ,,Raspunde la subiect,, in josul paginii iti scrie ,,Ataseaza poze/fisiere,, dai clik pe acesta si apoi sus in dreapta iti apare,, Add files,, dai clik si apoi alegi ,,Upload de pe calculatorul meu,,;-)

roxi_libo
10.05.2010, 19:08:39

Tilla, in revista miresici sunt cateva buchete combinatii de flori, eu cred ca cele albastre pot fi foarte bine inlocuite cu iris, daca reusesc sa ajung la intalnire ti-o aduc sau poate o vezi u pana atunci >:D<

Lore_vasc.. buchetul e al miresicii din BM :D

Tilla
10.05.2010, 19:44:37
Tilla, in revista miresici sunt cateva buchete combinatii de flori, eu cred ca cele albastre pot fi foarte bine inlocuite cu iris, daca reusesc sa ajung la intalnire ti-o aduc sau poate o vezi u pana atunci >:D<

Multumesc. Ieri am fost sa-mi cumpar revista si n-au mai avut. Sper sa gasesc undeva.

ana_strumfi
10.05.2010, 20:02:07
Multumesc. Ieri am fost sa-mi cumpar revista si n-au mai avut. Sper sa gasesc undeva.

Am vazut la Inmedio in Kaufland

lore_vasc
11.05.2010, 19:44:38

Dupa cum am si spus cateva pagini in urma;-)

l0redana
14.05.2010, 21:04:50
sunt foarte frumoase buchetele, dar in legatura cu buchetele albe(si eu am avut alb, bine trandafirii dadeau putin spre crem parca) fotograful si cameramanul spuneau ca e dificil in poze, cica trebuie putin contrast cu rochia, mai multa culoare. Oricum eu nu i_am ascultat si se vede totusi buchetul in fotografii8-}

roxitzy_ra
14.05.2010, 21:16:51
sunt foarte frumoase buchetele, dar in legatura cu buchetele albe(si eu am avut alb, bine trandafirii dadeau putin spre crem parca) fotograful si cameramanul spuneau ca e dificil in poze, cica trebuie putin contrast cu rochia, mai multa culoare. Oricum eu nu i_am ascultat si se vede totusi buchetul in fotografii8-}

ai poze absolut superbe sunteti fff frumosi, sa aveti casa de piatra si cat mai multa fericire, care sa dureze toata viata!!! am vazut ca ai si fantana de cioco, ai putea sami trm un pm sa-mi zici cat a costat cu tot cu fructele si cu cine ai facut pozele si cat a costat ca imi plac tare mult, aaa si era sa uit unde ai facut tortul si tot asa ma intereseaza pretul, imi cer scz pt curiozitati:)

l0redana
14.05.2010, 21:18:44
357759357758357757poate va inspira...357756

l0redana
15.05.2010, 00:57:30
ai poze absolut superbe sunteti fff frumosi, sa aveti casa de piatra si cat mai multa fericire, care sa dureze toata viata!!! am vazut ca ai si fantana de cioco, ai putea sami trm un pm sa-mi zici cat a costat cu tot cu fructele si cu cine ai facut pozele si cat a costat ca imi plac tare mult, aaa si era sa uit unde ai facut tortul si tot asa ma intereseaza pretul, imi cer scz pt curiozitati:)
multumesc mult!!!! iti trimit PM cu tot ce m-ai intrebat

roxi_libo
15.05.2010, 09:50:21
loredana, u erai, ne-am intalnit la decorfast intr-o zi. ;-) mi-a placut ideea ta cu penele!!!
stiu cu cine ai facut florile, dar as vrea sa stiu niste preturi pt ca eu ajung rar in SM si nu am timp sa trec pe la ei. Imi trimiti pls un PM...:D

l0redana
15.05.2010, 11:27:10
loredana, u erai, ne-am intalnit la decorfast intr-o zi. ;-) mi-a placut ideea ta cu penele!!!
stiu cu cine ai facut florile, dar as vrea sa stiu niste preturi pt ca eu ajung rar in SM si nu am timp sa trec pe la ei. Imi trimiti pls un PM...:D
ah, imi aduc aminte ,a trebuit sa astepti un pic din cauza mea8-}. iti trimit .
doar sa ai grija cu cei de la decor ca sunt niste hoti, nu par asa de loc si eu am avut mare incredere, dar m-am inselat amrnic.asa ca iti dau un sfat sa supraveghezi bine totul si sa intrebi pretul total inainte de nunta sa nu ai surprize. spor la pregatiri

gabitza_roca
15.05.2010, 16:43:53
ah, imi aduc aminte ,a trebuit sa astepti un pic din cauza mea8-}. iti trimit .
doar sa ai grija cu cei de la decor ca sunt niste hoti, nu par asa de loc si eu am avut mare incredere, dar m-am inselat amrnic.asa ca iti dau un sfat sa supraveghezi bine totul si sa intrebi pretul total inainte de nunta sa nu ai surprize. spor la pregatiri

ne poti spune ce s-a intamplat cu cei de la decor? ti-au cerut mai multi bani fata de cat ati stabilit?

l0redana
15.05.2010, 18:11:19
ne poti spune ce s-a intamplat cu cei de la decor? ti-au cerut mai multi bani fata de cat ati stabilit?
ok , dar va raasp la decor

Tilla
16.05.2010, 13:52:50
Am avut timp vineri si am ales florile:
-Buchetul miresei din lalele albe cu tul si pene
-aranjamentele in vaze lungi de sticla cu trei fire de iris si 2 de hipericum
-pentru nasi orhidee, pentru parinti antorium rosu,pentru domnisoare de onoare frezii
-pe masina va fi o inima mare din crizanteme si verdeata
iar pentru masa de rezidiu iris.

lore_vasc
16.05.2010, 13:56:27
-pentru nasi orhidee, pentru parinti antorium rosu,pentru domnisoare de onoare frezii
Suna foarte frumos!Abia asteptam rezultatele:)

roxi_libo
16.05.2010, 14:28:21

si eu si eu!!!! chiar nu stiu cum sa mai fac florile asa ca astept toate nuntile sa va fur ideile :-p
va arat ce am furat ;-)

roxi_libo
16.05.2010, 14:32:37
tilla in aranjamentele de pe masa pui si verdeata?!

gabitza_roca
16.05.2010, 15:04:42
Tilla..suna ffbine alegerea ta in materie de flori! iti doresc sa fie si mai frumos decat te astepti sa fie :*:*
lalelele sunt deosebit de delicate..bravo!

Roxi.toate imaginile sunt frumoase..sunt infinit de multe aranjamente..indiferent de ce alegi dupa cateva clipe gasesti ceva si mai frumos..stiu ca vei ramane la ceva special..nu te ingrijora ca iti va placea altceva pe urma..conteaza doar sa iti placa aranjamentele! iar la nunta nu vei avea timp sa analizezi decorul,..te vei simti bine alaturi de mire si de nuntasi..si te vei simti deosebita, pt ca TU vei fi mireasa, cea mai frumoasa floare! :*

Tilla
17.05.2010, 19:50:28
tilla in aranjamentele de pe masa pui si verdeata?!

Nu, doar hipericum ;bobiele alea verzi.

Ce minunat decor ai gasit din iris!!

Tilla
17.05.2010, 19:51:53
Tilla..suna ffbine alegerea ta in materie de flori! iti doresc sa fie si mai frumos decat te astepti sa fie :*:*

Roxi.toate imaginile sunt frumoase..sunt infinit de multe aranjamente..indiferent de ce alegi dupa cateva clipe gasesti ceva si mai frumos..stiu ca vei ramane la ceva special..nu te ingrijora ca iti va placea altceva pe urma..conteaza doar sa iti placa aranjamentele! iar la nunta nu vei avea timp sa analizezi decorul,..te vei simti bine alaturi de mire si de nuntasi..si te vei simti deosebita, pt ca TU vei fi mireasa, cea mai frumoasa floare! :*

Multumesc...m-am indragostit de acel buchet desi era cu tul si pene negre.

roxi_libo
18.05.2010, 19:43:27

Gaby, mesc mult, scumpa ca intotdeuna!!

ana_strumfi
20.05.2010, 21:03:31
Am ales floraria cu care vom colabora, pe Lucaciu in jos, aproapte de piata. Sunt foarte multumita de doamna, am stat 2 ore si am discutat tot#:-S. Buchetul de mireasa mai ramane sa vad din ce il doresc.

ana_strumfi
20.05.2010, 21:10:15
Nu mai trebuie sa dau 75 de lei pentru 3 cosulete, le iau gratis de la florarie si le inapoiez \:D/\:D/\:D/

ana_strumfi
20.05.2010, 21:18:11
Pentru aranjamente am ales Amarilis alb, cocarde din trandafiri si nu stiu ce floricele ca mugurii, am incercat sa asortam la sala, crem cu maro. Am pus o poza, asta e de proba, ce am incercat sa cream. Mai avem timp, sa incercam si cu alta vaza

BRIana22
21.05.2010, 08:48:08
Pentru aranjamente am ales Amarilis alb, cocarde din trandafiri si nu stiu ce floricele ca mugurii, am incercat sa asortam la sala, crem cu maro. Am pus o poza, asta e de proba, ce am incercat sa cream. Mai avem timp, sa incercam si cu alta vaza
Foarte frumos ...si amarilisul este de efect ! Buna alegere !
=D>

Ramontzy
21.05.2010, 11:30:48

sa stii ca arata foarte bine, eu una, as ramane la modelul acesta de vaza pt ca arata bine in combinatie cu floarea respectiva. acuma tu stii exact ce iti doresti. :*

ana_strumfi
21.05.2010, 18:38:11
Multumesc. In poza nu e deschs de tot, mai avea vreo 2 boboci, va arata mai rotund. Floarea deschide in cateva zile. Am auzit pe cineva povestind despre o nunta la care mireasa a avut buchet din Amarilis, doar ca a fost foarte greu. Eu oricum nu imi doream buchetul din aceasta floare#:-S

Tilla
24.05.2010, 11:26:23
Asa e trebuie sa alegi un buchet usor, nu vrem sa ne incomodeze.

Sa va arat ce am gasit.

BRIana22
24.05.2010, 14:02:06
Asa e trebuie sa alegi un buchet usor, nu vrem sa ne incomodeze.

Sa va arat ce am gasit.
Foarte interesant, in special al doilea aranjament !

ana_strumfi
31.05.2010, 11:48:09
Cum ati procedat sau procedati cu cocardele? Ati pus tuturor rudelor care va vin acasa cocarde din flori naturale? Eu am ales naturale (desigur pentru nasi, parinti, surori) si pentru unchi, matusi, verisori, domnisoare de onoare....dar tot ne raman o multime de rude care vor veni probabil si acasa si m-am gandit sa iau niste cocarde dragute, mai mici, artificiale. Cocardele se pun toate acasa la mireasa? Ea poate fi ajutata de cine vrea, nu? Ca doar nu le pune singura pe toate :-p

ceska
31.05.2010, 11:55:09
Cum ati procedat sau procedati cu cocardele? Ati pus tuturor rudelor care va vin acasa cocarde din flori naturale? Eu am ales naturale (desigur pentru nasi, parinti, surori) si pentru unchi, matusi, verisori, domnisoare de onoare....dar tot ne raman o multime de rude care vor veni probabil si acasa si m-am gandit sa iau niste cocarde dragute, mai mici, artificiale. Cocardele se pun toate acasa la mireasa? Ea poate fi ajutata de cine vrea, nu? Ca doar nu le pune singura pe toate :-p

Eu pun cocarde doar la nasi, parinti, frati si surori, mire si domnisor de onoare...

lore_vasc
31.05.2010, 13:09:11

Asa am procedat si noi:la frati/surori,domnisori de onoare,parinti,nasi si socrii am pus flori naturale si la restul artificiale.Cocardele ptr neamurile tale se pun la tine acasa si ptr neamurile mirelui la el acasa.....se pot pune de oricune nu numai de mireasa(eu cel putin asa am procedat).

ana_strumfi
31.05.2010, 13:43:26
Asa am procedat si noi:la frati/surori,domnisori de onoare,parinti,nasi si socrii am pus flori naturale si la restul artificiale.Cocardele ptr neamurile tale se pun la tine acasa si ptr neamurile mirelui la el acasa.....se pot pune de oricune nu numai de mireasa(eu cel putin asa am procedat).

Mersi, deci m-am gandit bine....Vai, cred ca am nevoie de o duzina :-p

Tilla
31.05.2010, 19:42:00
Mi-e parca alea artificiale nu-mi plac. Cele naturale sunt superbe.

ana_strumfi
31.05.2010, 20:14:39
Mi-e parca alea artificiale nu-mi plac. Cele naturale sunt superbe.

Sunt frumoase cele naturale....dar sunt si unele artificiale reusite(raman mai usor ca si amintire). Si in plus, cre ca voi avea nevoie de vreo 50 =))=))=)) cel putin

gabitza_roca
01.06.2010, 12:09:04
Bravo VOUA ca le dati cocarde tuturor... noi ne limitam la cei foarte apropiati, domnisori si domnisoare de onoare, nasi, parinti, frati si bunici. .. mi se pare suficient.. :D
:gen_19::gen_17::gen_19::gen_17::gen_19::gen_17::g en_19::gen_17:

ana_strumfi
01.06.2010, 12:25:56
Bravo VOUA ca le dati cocarde tuturor... noi ne limitam la cei foarte apropiati, domnisori si domnisoare de onoare, nasi, parinti, frati si bunici. .. mi se pare suficient.. :D

Si mie mi se pare sufiecient, dar avem rude care ne vin de departe si nu cunosc orasul, deci vor veni la casele noastre. Macar atat pot face sa le pun o cocarda in piept, sa nu fie cu suparare ca doar cei "apropiati" au. Ii consideram pe toti apropiati.

roxi_libo
01.06.2010, 20:37:00
Ana, uite ce am vazut intr-o vitrina... i-am facut poza sa vezi. arata foarte bine!!:*

BRIana22
02.06.2010, 09:19:07
Subscriu.
Noi am dat cocarde doar parintilor, nasilor si domnisoarei/domnisorului de onoare.
:)

Ramontzy
06.06.2010, 16:11:58
fetelor voi v-ati decis la buchetul de mireasa? cum il faceti? ce flori? ce culori? poze? :D

negrutza25
06.06.2010, 19:30:51
fetelor voi v-ati decis la buchetul de mireasa? cum il faceti? ce flori? ce culori? poze? :D

Eu il voi avea din orhidee de culoare mov, ca cel din poza, simplu fara verdeata.

ceska
07.06.2010, 07:45:39
Eu voi avea frezii albe cu 3 sau 5 trandafiri crem...ceva genul ca si in poza

gabitza_roca
07.06.2010, 09:36:35
Negrutza25, Ceska.. buchete deosebite..

ma bucur c-am hotarat de ceva vreme sa am un buchet din cale galbene si mi-am impus sa nu ma mai razgandesc..pt ca imi plac fel si fel de buchete.. toate buchetele de mireasa sunt frumoase..:-p

airiana
06.10.2010, 22:56:47
In ceea ce priveste florile sunt fericita, au facut aranjamente deosebite. Am colaborat cu cei de la Ikebana.

stufy
10.01.2011, 08:56:04
Bună miresici de sm!
Aș avea și eu o curiozitate legată de buchetul de mireasă: Știe careva dacă se găsesc in florăriile din Satu Mare lalele și lăcrimioare, în extra -sezon?

gabitza_roca
10.01.2011, 09:54:00
Bună miresici de sm!
Aș avea și eu o curiozitate legată de buchetul de mireasă: Știe careva dacă se găsesc in florăriile din Satu Mare lalele și lăcrimioare, în extra -sezon?

din cate observ, nunta voastra e la sfarsitul lui mai..
legat de lacramioare..ce as face in locul tau e sa imi pun in ghiveci bulbi de lacramioare..iar in cazul in care nu ai noroc sa infloreasca de nunta...aproximativ cu o saptamana jumate inainte apuci sa faci comanda la o florarie care le comanda din olanda..atat lalelele cat si lacramioarele..

gabitza_roca
10.01.2011, 10:05:51
daca bine imi amintesc Tilla a avut lalele in buchet, nunta ei a fost in iunie...si-a colaborat cu o florarie din SM..

mady88
05.07.2011, 11:21:56
in august ce flori se poarta?...eu as vrea frezii...da nu e sezonul lor:(

adina_bodi
05.07.2011, 14:16:23
in august ce flori se poarta?...eu as vrea frezii...da nu e sezonul lor:(
Asta nu cred ca e o problema pt florarii pt ca se aprovizioneaza in functie de cerinte.Eu am facut aranjamentele si buchetul cu floraria Eden din centru de langa Somesul si tot frezii am avut si eu.E drept ca dc vrei sa pastrezi buchetul nu mai arata nicicum dar asta e.
In semnatura am cateva poze in care se vede cat de cat buchetul meu.

abyra
31.07.2011, 20:34:17
eu mi-am facut buchetul la floraria de pe Stefan cel Mare,intre liceul Doamna Stanca si Goldis ,cladirea noua,floraria se numete Blumen,parca,doamna lucreaza foarte,foarte,foarte frumos,eu am fost inainte de nunta la 3 florarii,sa vad ce preturi au si ce impresie imi lasa,si ea a fost cea mai amabila si a avut atata rabdare cu mine,pt ca am avut un buchet complicat,zic eu,iar la pret toate 3 florariile erau la fel,dar ea mi-a lasat cea mai buna impresie si nu m-am inselat,oricum si fratele meu tot acolo si-a facut florile cu un an inainte.V-o recomand cu mare caldura,aveti incredere in ea,si explicati-i cum vreti sa fie totul,si ea va va mai da niste sugestii,are multa rabdare.