PDA

Versiunea completa : Stiti o croitoreasa buna?

alexandraelena86
29.03.2010, 11:08:20
Buna miresicilor.
Sunt si eu o miresica de august 2010 dar pana la nunta mea trebuie sa fiu domnisoara de onoare.
Vreau sa imi fac rochia pentru ca am gasit un model care imi place foarte mult.
Problema este ca nu am gasit pe nimeni care sa imi recomande o croitoreasa priceputa si care sa nu ma jupoaie de bani.
Daca puteti sa-mi recomandati pe cineva, va rog ajutati-ma!
Va atasez si poza rochitei!

alexandraelena86
29.03.2010, 11:13:22
Asta e rochita pe care o vreau!

zorzonica
29.03.2010, 12:20:24
Ai putea sa incerci la Catalina Fashion pe Buzaului undeva in apropiere de Billa nici eu nu stiu exact, dar stiu ca este f priceputa si are materiale de calitate. Am vazut haine facute de ea care erau f dragute.

orangina
02.04.2010, 23:08:06
Buna miresicilor.
Sunt si eu o miresica de august 2010 dar pana la nunta mea trebuie sa fiu domnisoara de onoare.
Vreau sa imi fac rochia pentru ca am gasit un model care imi place foarte mult.
Problema este ca nu am gasit pe nimeni care sa imi recomande o croitoreasa priceputa si care sa nu ma jupoaie de bani.
Daca puteti sa-mi recomandati pe cineva, va rog ajutati-ma!
Va atasez si poza rochitei!

Salut
Se pare ca avem nunta in aceeasi zi !!!<:-P<:-P<:-P
La ce restaurant faci petrecerea?
...poate ne intalnim cand ne fura ;-)
Pupici>:D<

alexandraelena86
06.04.2010, 21:41:02
Buna,
Facem petrecerea la Bosfor, restaurantul de pe Str.Chisinaului.
E o mare problema cu furatul in Braila.
Bine ca s-au mai dechis in ultimul timp cluburi ca altfel nici nu aveau unde sa ne duca#:-S.
Tu unde faci?Ti-ai luat rochita?

orangina
07.04.2010, 18:48:12
Buna,
Facem petrecerea la Bosfor, restaurantul de pe Str.Chisinaului.
E o mare problema cu furatul in Braila.
Bine ca s-au mai dechis in ultimul timp cluburi ca altfel nici nu aveau unde sa ne duca#:-S.
Tu unde faci?Ti-ai luat rochita?

Eu fac la Restaurant Continental :DSincer eu nu as vrea sa ma duca in club cand ma fura ...ori in oras, pe faleza..sa ma odihnesc , sa stau jos putin , la aer ,..ca la propria mea nunta nu o sa pot sa stau pe scaun mai deloc...si nici nu vreau :D
Rochita mi-am luat-o,pantofii,voalul(platit de nasa),bijuteriile..:D mai am putin si termin de cumparat pt mine ...dar cumparaturile pentru nunta nu se termina nicidecum aici ...mai sunt destule inca !!
pup:*

alexandraelena86
14.04.2010, 18:57:53
Am fost si eu ieri la cautat pantofi dar n-am gasit nimic.Eu mi-am luat doar rochita, mai am mult de umblat.
Spune-mi te rog de unde ti-ai luat bijuteriile, voalul, pantofii.
Eu am o rochita pe care cred ca o sa o asortez destul de greu.Initial am vrut sandale dar la rochia pe care mi-am cumparat-o nu mi se pare ca merg sandalele.Imi trebuie si lenjerie si...of...greu e sa fii mireasa :)
La ce salon mergi?
Pun o poza cu rochita mea poate imi dati o idee!:)

zarra
08.07.2010, 13:36:12
miresico, merge o sandalutza la rochia ta,daca e cea din poza! pt ca ai umerii goi si nu mere ceva inchis.

alexandraelena86
26.07.2010, 17:12:08
miresico, merge o sandalutza la rochia ta,daca e cea din poza! pt ca ai umerii goi si nu mere ceva inchis.

Multumesc mult pentru sfat.Eu m-am consultat cu multe prietene si toate au zis ca nu merg sandalute ci mai bine niste pantofi decupati in fata.Dupa multe cautari am gasit si pantofii.Astia sunt!Ce ziceti se potrivesc?

annybunny
27.07.2010, 11:56:09
Multumesc mult pentru sfat.Eu m-am consultat cu multe prietene si toate au zis ca nu merg sandalute ci mai bine niste pantofi decupati in fata.Dupa multe cautari am gasit si pantofii.Astia sunt!Ce ziceti se potrivesc?
Da se potrivesc foarte bine! >:D< Sa le porti sanatoasa!

ameli2008
30.07.2010, 20:03:33
imi poti spune si mie de unde i ai luat si daca aveau si alte culori?sunt frumosi si eu cred ca se potrivesc!:bye_01:

alexandraelena86
03.08.2010, 11:01:17
imi poti spune si mie de unde i ai luat si daca aveau si alte culori?sunt frumosi si eu cred ca se potrivesc!:bye_01:

Buna ziua,
I-am luat din City Park Constanta, de la Nine West.Mai aveau pe rosu si pe ivory.
Daca ai posibilitatea sa ti-i trimita cineva, comanda-i de pe site-ul ninewest.com pentru ca sunt la reducere si costa 40 dolari.Pe mine in magazin m-au ajuns cam 100 dolari adica 330 ron.Ei erau 410 ron dar am prins reducere 20%.
Ce pot sa-ti spun e ca sunt foarte, foarte comozi, au pernite moi pe talpa interioara iar pe talpa exterioara au lipit ceva care te impiedica sa aluneci.
Cred ca merg purtati si dupa aceea, la alte ocazii pentru ca nu sunt pantofii aia clasici de mireasa.
Sper ca ti-am fost de ajutor.Te pup!