PDA

Versiunea completa : Vila lui Ceausescu de la Micesti Arges

elenaenache14
30.03.2010, 10:18:15
Stie cineva dasa se mai fac nunti la vila lui Ceausescu de la Micesti? Daca au si restaurant acolo sau doar inchiriezi localul si mancarea o aduci tu?

Dorina_08
30.03.2010, 10:27:12
buna! si pe mine ma intereseaza vila de la micesti, am inteles ca au restaurant si iti organizeaza ei totul.dar ma oftic ca nu au poze pe net si nici la alte miresici n-am vazut,cu toate asta am inteles ca iese totul foarte frumos! meniul ar fi 110 ron de pers, de aranjament tre sa te ocupi tu...daca mai aflati informatii,poze sau orice,aratati-ne si noua.

delfinu02
14.04.2010, 13:18:53
Salutare,

Eu am fost la un botez acolo organizat pe marginea piscinei cu corturi cu protap cu ring de dans , a fost totul de vis . Firma care organizase totul ( nu stiu daca se poate spune dar daca imi dati mesaj pe privat va transmit). ei le au pe toate toata logistica.
Meniul celor de acolo e destul de saracacios si nici cu ornamentare anu stau prea bine.

suricata
02.08.2010, 14:19:22
Buna!
As vrea sa aflu si eu mai multe de la cei care au avut nunta la vila de la micesti, si cred ca cel mai bine ar fi sa vad poze, am fost si am vazut locatia dar nu mi-am putut da seama cum este la o nunta.
Multumesc frumos!

iryna_oprea
06.08.2010, 05:23:34
Buna,

Eu imi fac nunta pe 11 sept acolo la Micesti.
De aranjamentul locatiei (voal pe pereti, pe stalpi) s-a ocupat o firma de la ei si s-a impartit costul total la toate nuntile din vara asta, adica dam undeva la 700 de RON.
In rest iti inchiriezi tu (tot de la ei daca vrei) huse, fete de masa etc. Noi facem cu grena.
Acum locatia este superba (au renovat piscinat, au taiat iarba frumos, au pus flori). Si sala unde se fac nunti arata destul de bine (e imbracata aproape toata in voal alb, ca un fel de cort), dar dupa buget poti sa o faci cum vrei tu.
Ce lucruri nu prea imi convin (si poate le rezolv cumva): pe terasa au ciment si daca ai foarte multi invitati trebuie sa-i pui si pe terasa, mesele sunt dreptunghiulare, baile sunt cam naspa (da poti folosi si vila), nu poti sa dai cu artificii (noi n-am obtinut inca aprobare).
Administratorul de acolo este super de treaba. Meniul incepe de la 110,120 dar poti sa-l faci de cat vrei tuh.
Cand ai nunta? Daca vrei putem sa ne intalnim, sau poti sa vii cand avem noi sa vezi.

Pup

anca65
20.11.2011, 18:33:06
Si eu as vrea sa fac nunta aici. Imi poate da cineva mai multe detalii? De exemplu daca organizatorii sunt ok, daca mancarea e buna sau daca stie cineva cu ce firma de decoratii colaboreaza
Va multumesc