PDA

Versiunea completa : Verighete

ALINUZA
20.02.2008, 20:20:50
eu am auzit tot felul despre verighete de ex aurul alb nu e aur alb ci e doar suflat stiu multi care au fost mintiti in aceasta privinta si nu as vrea sa mi se intample si mie

ALINUZA
20.02.2008, 20:24:13
stiu o prietena are s-a casatorit anul trecut si a cump verighetele de la real gold un model f frumos cu o dunga din aur alb pe mijloc iar acum sa vad ca aurul alb este sters ,pacat doar nu iti iei verigheta in fiecare zi nu?sunt f dezamagita mai ales ca eu imi doresc combinatie de aur alb si aur galben

alexa21
21.02.2008, 12:59:14
stiu o prietena are s-a casatorit anul trecut si a cump verighetele de la real gold un model f frumos cu o dunga din aur alb pe mijloc iar acum sa vad ca aurul alb este sters ,pacat doar nu iti iei verigheta in fiecare zi nu?sunt f dezamagita mai ales ca eu imi doresc combinatie de aur alb si aur galben
inelul meu de logodna este din aur alb si nu am avut probleme cu el sper sa nu am surprize.
am optat pt verighete din aur alb

nirona
05.03.2008, 16:27:15
pai...cel mai bine e sa-ti duci tu aurul si sa faci la cineva de incredere..noi am avut noi aurul si ne-a costat doar manopera si gravarea...

zeke
12.03.2008, 12:45:30
Azi am fost si eu sa vad de verighete, si am vazut cateva modele dragute. Am ales 2 modele, decizia finala o vom face impreuna cu iubi pt ca el nu a putut veni azi cu mine. Nu-mi fac griji de calitatea nici a aurului nici a manoperei pentru ca viitorul meu socru este bijutier:D asa ca nu cred ca vor fi probleme.

ALINUZA
13.03.2008, 01:35:50
am vazut un model super frumos azi la garibaldi,sunt verighete vanda,va atasez si o poza tre sa le comandam cu o luna inainte

ALINUZA
04.04.2008, 15:14:29
ne-au venit verighetele super frumoase poze in curand voi nu v-ati luat niciuna?

LaviCarmen
05.04.2008, 05:52:12
ne-au venit verighetele super frumoase poze in curand voi nu v-ati luat niciuna?

Fetelor aceste sunt vergetele noastre ce zice-ti cum au iesit?
http://www.coriolan.ro/images/pictures/jewelry//v137_1.big.jpg (javascript: window.close())

ALINUZA
05.04.2008, 20:20:23
f frumoase unde le-ati facut?cate grame au?

LaviCarmen
11.04.2008, 23:30:49
f frumoase unde le-ati facut?cate grame au?
La IOSA ,impreuna au 18 grame

ALINUZA
16.04.2008, 12:05:54
a noastre au 12,7 dar sunt late si frumoase.a voastre sunt si mai late sau poate is mai groase..

zeke
12.05.2008, 10:22:27
Sunt gata verighetele, sunt superbe, dar le-am lasat la socrii in custodie, sunt mai in siguranta la ei. Eu am tendinta de a pune lucrisile bine, sa fie in siguranta si nu le mai gasesc:-$ . Mai asta imi trebuie si la verighete:">

Swanheart
18.09.2008, 12:26:16
eu am auzit tot felul despre verighete de ex aurul alb nu e aur alb ci e doar suflat stiu multi care au fost mintiti in aceasta privinta si nu as vrea sa mi se intample si mie

Noi le-am luat de la bijuteria Gold Aztec, si chiar acest lucru l-am intrebat, daca aurul alb este aur galben suflat cu rodiu. D-na de acolo a fost foarte amabila, si mi-a spus ca nu e suflat cu rodiu, ci este un aliaj, din aur galben cu un alt material, alb (nu am retinut cum ii zice), si in timp nu se va duce, va ramane exact asa cum este acum. In schimb, mi-a spus ca aurul alb de pe inelul de logodna (care e luat tot de acolo) e de fapt aur galben suflat cu rodiu, si va trebui sa merg anual sa ii faca baie de rodiu...8-| .

Nu se vede prea bine in poze modelul, dar in mijloc e aur galben, grunjos (ca o pila pt unghii) iar pe margini este aur alb.

raluruben
29.01.2009, 20:48:49
Am gasit pe net verighetele perfecte. Sunt din mai mute dungi alternante de aur galben si alb.
Am ales sa merg la Iosa pentru ca stiu ca ei lucreaza cu aur alb, eu am inelul de logodna de la ei in combinatie de aur alb cu galben si in doi ani nu s-a sters deloc.
Maine merg sa vad cum arata modelul pe care l=am ales.
Am mers la ei cu o poza de pe net, i-am convins cam greu dar au facut un model doar ca sa vedem cum arata si le comandam doar daca ne place cum sunt lucrate.
Eu zic ca e super asa. Va spun mai multe dupa ce le vad maine. :* :* :*

newcomer
29.01.2009, 22:59:59
Am gasit pe net verighetele perfecte. Sunt din mai mute dungi alternante de aur galben si alb.
Am ales sa merg la Iosa pentru ca stiu ca ei lucreaza cu aur alb, eu am inelul de logodna de la ei in combinatie de aur alb cu galben si in doi ani nu s-a sters deloc.
Maine merg sa vad cum arata modelul pe care l=am ales.
Am mers la ei cu o poza de pe net, i-am convins cam greu dar au facut un model doar ca sa vedem cum arata si le comandam doar daca ne place cum sunt lucrate.
Eu zic ca e super asa. Va spun mai multe dupa ce le vad maine. :* :* :*
Bravo!!! poi sa ne arati si noua poze...asteptam!

AndreeaEugen
07.12.2009, 14:47:30
Bravo!!! poi sa ne arati si noua poze...asteptam!

Fetelor,ati inceput cautarile pentru verighete?Eu tot ma uit prin oras,sunt frumoase toate,insa parca nu le-am gasit pe ,,ale noastre".La Iosa mi-au placut o pereche,cred ca daca nu gasesc altele raman acelea.

adri_anne
07.12.2009, 17:23:22
Fetelor,ati inceput cautarile pentru verighete?Eu tot ma uit prin oras,sunt frumoase toate,insa parca nu le-am gasit pe ,,ale noastre".La Iosa mi-au placut o pereche,cred ca daca nu gasesc altele raman acelea.

Eu am gasit un model frumos la bijuteria de la parter la ziri, chiar aia cum intri pe usa, dar mi s-au parut cam scumpe- 600 euro. Modelul in schimb era super. Ma gandeam sa merg la iosa sa vad daca ar putea face ei respectivul model la comanda. Era destul de simplu...dar f frumos.

AndreeaEugen
07.12.2009, 20:17:48
Eu am gasit un model frumos la bijuteria de la parter la ziri, chiar aia cum intri pe usa, dar mi s-au parut cam scumpe- 600 euro. Modelul in schimb era super. Ma gandeam sa merg la iosa sa vad daca ar putea face ei respectivul model la comanda. Era destul de simplu...dar f frumos.

Buna,cred ca stiu la care te referi,sunt frumoase,dar intr-adevar cam scumpe.Maine mergem la Timi,sper sa vedem ceva ce sa ne placa.

cristina1212
30.03.2010, 17:38:13
Buna viitoare miresici <:-P Voi de unde v-ati cumparat verighetele? Eu am fost la Jasmin in TM, dar domnisoara de acolo era cam pasiva(:| si dupa aceea ne-am dus pe L.Blaga la Belissima Gold si acolo le-am gasit pe cele care ne-au facut sa avem fluturasi in stomac ;;) Plus ca poti sa-ti alegi ce model vrei (patratos, rotunjit etc.) si poti sa-l comanzi in ce fel de combinatie de aur vrei si daca e prea gros poti sa comanzi acelasi model dar mai subtire , mai lat etc. Noua ne-a placut combinatia de la o pereche, dar nu ne placea modelul, asa ca am comandat exact cum vroiam (un model mai clasic, rotunjit, o linie la mijloc aur galben lucios si marginile aur mat). Abia astept sa vina. A zis domnisoara (care a fost suuuuuper amabila) ca dureaza maxim 10 zile pana vine comanda. Si la pret am iesit foarte bine, nici nu-mi venea sa cred.

VMona
30.03.2010, 18:00:21
Buna viitoare miresici <:-P Voi de unde v-ati cumparat verighetele? Eu am fost la Jasmin in TM, dar domnisoara de acolo era cam pasiva(:| si dupa aceea ne-am dus pe L.Blaga la Belissima Gold si acolo le-am gasit pe cele care ne-au facut sa avem fluturasi in stomac ;;) Plus ca poti sa-ti alegi ce model vrei (patratos, rotunjit etc.) si poti sa-l comanzi in ce fel de combinatie de aur vrei si daca e prea gros poti sa comanzi acelasi model dar mai subtire , mai lat etc. Noua ne-a placut combinatia de la o pereche, dar nu ne placea modelul, asa ca am comandat exact cum vroiam (un model mai clasic, rotunjit, o linie la mijloc aur galben lucios si marginile aur mat). Abia astept sa vina. A zis domnisoara (care a fost suuuuuper amabila) ca dureaza maxim 10 zile pana vine comanda. Si la pret am iesit foarte bine, nici nu-mi venea sa cred.

Si eu am fost in weekend la Jasmin in Timisoara dar vanzatoarea cu care am vorbit eu era chiar foarte amabila doar ca am ajuns noi prea tarziu pe cand ele se pregateau de inchidere si am spus ca mergem in alta zi sa vedem ce ne place si sa ne hotaram asupra unui model. Si Jasmin ti le modifica cum vrei tu in ce combinatie le vrei si dureaza 1 luna pana sunt gata.
Verighetele pe care le-ati ales voi cate grame au si la ce pret ati ajuns cu ele ?
>:D<

Sandra_Soleil
30.03.2010, 18:21:35
Si eu am fost in weekend la Jasmin in Timisoara dar vanzatoarea cu care am vorbit eu era chiar foarte amabila doar ca am ajuns noi prea tarziu pe cand ele se pregateau de inchidere si am spus ca mergem in alta zi sa vedem ce ne place si sa ne hotaram asupra unui model. Si Jasmin ti le modifica cum vrei tu in ce combinatie le vrei si dureaza 1 luna pana sunt gata.
Verighetele pe care le-ati ales voi cate grame au si la ce pret ati ajuns cu ele ?
>:D<

Si noi ni le-am luat tot de la Jasmin din TM si au fost tare draguti, mai ales ca eu si viitorul sot ne-am tot dus si intors,;;) nu ne puteam hotari intre 2 modele lucrate manual. Au si cateva cataloage cu modele, in caz ca nu-ti place ce au expus.

pupici

VMona
30.03.2010, 18:26:06
Si noi ni le-am luat tot de la Jasmin din TM si au fost tare draguti, mai ales ca eu si viitorul sot ne-am tot dus si intors,;;) nu ne puteam hotari intre 2 modele lucrate manual. Au si cateva cataloage cu modele, in caz ca nu-ti place ce au expus.

pupici

Nici noi nu ne puteam hotari .. erau prea multe si cum am spus am ajuns chiar pe inchidere si nu era frumos din partea noastra sa tinem fetele peste program.Pe mine m-a interesat si daca accepta aur la chimb si chiar a fost draguta doamna de acolo si mi-a explicat tot ce aveam nevoie ..
De gasit sunt sigura ca gasim ceva sa ne placa deoarece avem de unde alege chiar daca initial noi am vazut pe internet o pereche care ne-a placut foarte mult si cand le-am probat mi-am dat seama ca nu ni se potrivesc ..

AndreeaEugen
30.03.2010, 18:37:40
Nici noi nu ne puteam hotari .. erau prea multe si cum am spus am ajuns chiar pe inchidere si nu era frumos din partea noastra sa tinem fetele peste program.Pe mine m-a interesat si daca accepta aur la chimb si chiar a fost draguta doamna de acolo si mi-a explicat tot ce aveam nevoie ..
De gasit sunt sigura ca gasim ceva sa ne placa deoarece avem de unde alege chiar daca initial noi am vazut pe internet o pereche care ne-a placut foarte mult si cand le-am probat mi-am dat seama ca nu ni se potrivesc ..

Buna,noi ne-am gasit verighetele la Iosa,dar la Fortuna,eram hotarati sa mergem la Jasmin in Timisoara,dar cand le-am vazut pe cele de la Iosa ne-am razgandit.Intr-adevar sunt foarte frumoase la Jasmin.
Verighetele noastre au impreuna 15 grame si ne-au costat 1350 lei.Voi incerca sa pun o poza diseara sa va arat.

IngerViolet
30.03.2010, 18:46:35
vezi ca la Belissima au aceleasi modele ca la Iosa si pretul gramului era un pic mai mare decat la IOsa, cand le-am luat noi. poate intre timp s-au stabilizat :P

cristina1212
31.03.2010, 15:06:02
Inca nu stiu cate grame vor avea, deoarece acelea pe care le-am ales erau mici, dar le-a cantarit si ne-a spus ca acelea costa 1300 ron si ale noastre vor fi putin mai scumpe, ca am ales un model putin mai lat si marime mai mare.

onukka
07.04.2010, 15:12:25
Buna fetelor,

Tocmai mi-au venit verighetele:x Sunt mai mult decat incantata de ele.:D Puteti apela cu incredere la cei de la Iosa

AndreeaEugen
07.04.2010, 16:03:59
Buna fetelor,

Tocmai mi-au venit verighetele:x Sunt mai mult decat incantata de ele.:D Puteti apela cu incredere la cei de la Iosa

Buna,asa ceva sunt si ale noastre,doar ca aurul galben este mat la noi si la mine sunt 3 pietricele,tot de la Iosa le-am comandat si noi.

bamboocha88
08.04.2010, 17:23:20
Buna,

As avea o intrebare.La Iosa se fac si verighete la comanda?Daca de ex.ma duc cu o poza cu verighetele pe care le vreau le fac?:-?

onukka
08.04.2010, 22:55:44
Noi le-am ales din catalogul La Rosa prin intermediul celor de la bijuteria Iosa. Alte variante mai sunt si cele de la Coriolan

AndreeaEugen
18.04.2010, 14:08:52
Noi le-am ales din catalogul La Rosa prin intermediul celor de la bijuteria Iosa. Alte variante mai sunt si cele de la Coriolan

Verighetele noastre de la Iosa,pozele sunt facute cu telefonul,de aceea poate nu se vad asa clar

onukka
18.04.2010, 15:24:01
Felicitari! Sunt foarte frumoase:). Sa le stapaniti bucurosi.

P.S Noi nu le purtam inainte de nunta (superstitii) insa asta nu inseamna ca nu le privesc/admir in fiecare zi spre disperarea miresoiului:))

adri_anne
03.05.2010, 13:40:30
Ne-am facut si noi verighetele. A mea trebuie putin largita... dar suntem multumiti de rezultat.

motocel_88
22.06.2010, 18:30:02
Ne-am comandat si noi verighetele de la Bijuteria Jasmin din Atrium Mall. Abia peste 5 saptamani vor fi gata, bine ca ne-am hotarat din timp sa nu avem surprize pe nunta.

Voi le-ati comandat si de unde?

Am atasat si o poza sa va dati cu parerea( sunt exact ca in poza , pe aur alb)

Va pup >:D<

simonaa
22.06.2010, 18:55:15
Noi la Belissima Gold le-am comandat...abia astept sa vina!!!!!O sa va zic atunci cum au iesit!!;;)

bella_mirabela
23.06.2010, 09:26:49
eu le-am luat de la iosa,ne-au costat 1100,am facut poza dar nu se vede f bine.sunt cu aur alb si galben si cu pietre tot roata,amandoua sunt la fel

Ruxxi
25.06.2010, 14:57:01
Noi am fost ieri la bijuteria Jasmin si Bellissima Gold din Timisoara, insa nu am cumparat inca nimic, modelele ce ne-au placut erau pe la 3.000 ron :( ..... ne mai uitam...

VMona
25.06.2010, 15:14:50
Noi am fost ieri la bijuteria Jasmin si Bellissima Gold din Timisoara, insa nu am cumparat inca nimic, modelele ce ne-au placut erau pe la 3.000 ron :( ..... ne mai uitam...

Noi ne-am cumparat verighetele de la Jasmin din Timisoara si suntem foarte multumiti de ele .. un singur lucru nu imi place la ele si anume ca este gravat numele prea micut pe ele si trebuie sa te uiti chiar foarte atent sa vezi ce scrie ...
Acesta este modelul

motocel_88
25.06.2010, 16:52:39
Noi ne-am cumparat verighetele de la Jasmin din Timisoara si suntem foarte multumiti de ele .. un singur lucru nu imi place la ele si anume ca este gravat numele prea micut pe ele si trebuie sa te uiti chiar foarte atent sa vezi ce scrie ...
Acesta este modelul

Foarte frumoase.Sa le purtati cu placere.Cat au costat?

Si noi tot de la Jasmin le-am comandat dar in Arad si a fost 2200 lei.

Ruxxi
23.07.2010, 22:22:55
Noi ne-am comandat sapt trecuta verighetele de la Iosa si joi le-am primit, au iesit foarte frumoase, de abia am gasit un model pe placul meu, si la pret acceptabil. Au fost in jur de 1800 lei, au 14 grame si ceva.
Atasez o poza, sa le vedeti.

Va pup

bella_mirabela
24.07.2010, 18:10:57
Noi ne-am comandat sapt trecuta verighetele de la Iosa si joi le-am primit, au iesit foarte frumoase, de abia am gasit un model pe placul meu, si la pret acceptabil. Au fost in jur de 1800 lei, au 14 grame si ceva.
Atasez o poza, sa le vedeti.

Va pup
si eu le-am comandat tot de la iosa,si ne-au venit in doua sapt,dar sunt extraordinare,sunt exact cum am vrut.;;)

l0rry
31.10.2010, 16:31:33
Ce spuneti de FiresQ Constanta?

Babyball
31.10.2010, 18:59:32
Personal as spune ca e cam departe :P
Si verighetele nu am curaj sa le cumpar de pe internet totusi...

joyi85
03.02.2011, 09:07:46
Buna fetelor,

ne-am gasit si noi dupa multa cautare si stres verighetele perfecte. Normal ca am ajus la iedea de a le face la comanda. Dupa un exemplu foarte apropiat vazut live in bijuterie. Vineri o sa le scoatem de la bijutier si suntem foarte curiosi cum au iesit. Noi ne-am fixat pe un model care contine toate cele trei culori de aur (rosu,galben si alb)
Bine ca am scapat si de verighete. Foarte mare stres am avut in privinta lor. Ce imi placea mie nu ii placea lui, si invers. Ba erau prea groase, ba prea impodobite.

capshuna007
25.03.2011, 19:46:17
Buna fetelor,

vai cat de mult imi plac modelele,superbe....totusi am o intrebare sunt lucrate manual sau? eu am o cunostinta pe strada metianu fiid bitutier dar el face doar inele lucrate manual...care ar fi diferanta???

dana88
04.04.2011, 14:39:16
Si noi ne-am comandat verighetele, vor fi gata intr-o luna:X:X:X

dana88
04.04.2011, 14:42:31
Si noi ne-am comandat verighetele, vor fi gata intr-o luna:X:X:X

Acesta e modelul:X

Babyball
04.04.2011, 15:01:17
Si la noi a fost bataie de cap, ce ii placea la unul mai mult la celalalt nu, si invers, unul vroia mai impodobit, altul mai simplu, pana la urma am gasit ceva ce sa ne placa la amandoi. E o combinatie de culori si textura - mat/lucios, si eu am vrut neaparat pe a mea o pietricica. Tot de la bijuteria Iosa, ca o miresica de mai sus am luat, desi modelul ales de noi este fabricat de Coriolan. Avea modelul acesta in magazin si le-am avut a 2-a zi gravate si cu pietricica montata :D

In mare din ce am vazut preturile se invart intre 120-160 ron gramul, manopera inclusa. La cele facute de masina pretul e mai mic, dar nici nu se prea pot face modificari la latimea verighetei. Aaaaa si inca ceva important... pe net toate pozele sunt frumoase, in realitate nu e chiar asa, si pana nu vezi cum sta verigheta pe mana e diferenta mare.

capshuna007
05.04.2011, 22:58:41
Acesta e modelul:X
da chiar sunt super verighetele...."ati stres" vb ta;))..sa le porti foooooooooooooooooooooooarte mult timp(adica pana la adanci batraneti iti doresc)

dana88
06.04.2011, 20:47:31
da chiar sunt super verighetele...."ati stres" vb ta;))..sa le porti foooooooooooooooooooooooarte mult timp(adica pana la adanci batraneti iti doresc)

Mersi mult draga, si abia astept sa le vad si eu pe ale tale:X:X:X

capshuna007
15.04.2011, 16:21:45
Mersi mult draga, si abia astept sa le vad si eu pe ale tale:X:X:X

Si in sfarsit ne-am gasit un model care ne pla la amandoi,am dat comanda deja si dupa pasti le vom primi....doar ca noi le vrem din aur galben nu din aur alb,mi se par mult mai frumoase si in plus si inelul de logodna este din aur galben....ce parere aveti???

capshuna007
15.04.2011, 16:23:46
Si in sfarsit ne-am gasit un model care ne pla la amandoi,am dat comanda deja si dupa pasti le vom primi....doar ca noi le vrem din aur galben nu din aur alb,mi se par mult mai frumoase si in plus si inelul de logodna este din aur galben....ce parere aveti???

As avea o intrebare daca cineva ma poate ajuta...noi am dori sa ne gravam pe verighete un poem chiar motoul de pe invitatiile noastre doar ca trebuie gravate cu laser fiind mai multe caractere,iar bijutierul nostru nu are asa ceva...stiti unde este in arad gravare cu laser???

dana88
18.04.2011, 16:00:56

Sunt foarte frumoase, si noi tot dupa pasti trebuie sa le primim, abia astept:P
Da vor fi mai frumoase din aur galben, abia astept sa le vad;-)

dana88
18.04.2011, 16:05:11
As avea o intrebare daca cineva ma poate ajuta...noi am dori sa ne gravam pe verighete un poem chiar motoul de pe invitatiile noastre doar ca trebuie gravate cu laser fiind mai multe caractere,iar bijutierul nostru nu are asa ceva...stiti unde este in arad gravare cu laser???

In problema asta chiar nu pot sa te ajut...:(
Incearca eventual la iosa sau la bijuteriile de la mall, sau eventual bijutierul tau nu iti poate spune unde sa mergi? Sper sa te fi ajutat putin...:)
:*:*:*

capshuna007
18.04.2011, 16:59:30
In problema asta chiar nu pot sa te ajut...:(
Incearca eventual la iosa sau la bijuteriile de la mall, sau eventual bijutierul tau nu iti poate spune unde sa mergi? Sper sa te fi ajutat putin...:)
:*:*:*

din pacate el a precizat ca nu stie unde ar putea fi deoarece sunt prea putine si mi-a spus sa intreb peste tot asta e ideea...sper sa gasesc in arad oricum:P