PDA

Versiunea completa : Pensiunea Marion , Floresti

codrutzza_22
01.04.2010, 16:21:29
Salutare miresici . Sunt noua pe acest forum , dar il citesc de ceva vreme , si mi-a fost de un real ajutor in organizarea nuntii. Sunt o miresica de 17 iulie 2010 <:-P, si voi avea nunta la Marion in Floresti . Ati avut careva nunta acolo , sau ati fost la vreo-una ??? Sala e nou deschisa ( din toamna anului trecut , cred ), si ca orice miresica stresata , asi vrea sa aflu mai multe detalii despre sala . Mie personal imi place sala foarte mult , iar patronii sunt super ok , cel putin pana la proba contrarie " doamne fereste " .
V-am pupat si spor la pregatiri.

Shireen
01.04.2010, 23:24:04
Salutare miresici . Sunt noua pe acest forum , dar il citesc de ceva vreme , si mi-a fost de un real ajutor in organizarea nuntii. Sunt o miresica de 17 iulie 2010 <:-P, si voi avea nunta la Marion in Floresti . Ati avut careva nunta acolo , sau ati fost la vreo-una ??? Sala e nou deschisa ( din toamna anului trecut , cred ), si ca orice miresica stresata , asi vrea sa aflu mai multe detalii despre sala . Mie personal imi place sala foarte mult , iar patronii sunt super ok , cel putin pana la proba contrarie " doamne fereste " .
sunt curioasa cum arata, ne pui si niste poze?:*

codrutzza_22
06.04.2010, 14:02:51
astea sunt poze de la ei de pe site ....:*

codrutzza_22
06.04.2010, 14:06:00
astea le-am facut eu cand am fost sa vad sala .... altele nu mai am ....
Nu a fost nimeni la o nunta acolo ...sau nu a avut nimeni de pe aici nunta la ei???? .... tare asi vrea niste pareri ....
Pupici tuturor miresicilor...

Shireen
06.04.2010, 15:03:01
astea le-am facut eu cand am fost sa vad sala .... altele nu mai am ....
Nu a fost nimeni la o nunta acolo ...sau nu a avut nimeni de pe aici nunta la ei???? .... tare asi vrea niste pareri ....
Pupici tuturor miresicilor...
pare tare draguta, are scaune frumoase, eu de exemplu am scaune aprox la fel si o sa aleg un decor pe culorile crem si maro cu flori albe si rosii:x. Sper sa gasesti o miresica pt a afla mai multe informatii

codrutzza_22
06.04.2010, 16:52:53
pare tare draguta, are scaune frumoase, eu de exemplu am scaune aprox la fel si o sa aleg un decor pe culorile crem si maro cu flori albe si rosii:x. Sper sa gasesti o miresica pt a afla mai multe informatii

eu o sa merg pe visiniu/crem ( am eu o fixatie pe combinatia asta :D ) . Si eu sper sa gasesc pe cineva pt. a afla detalii , poate mai scap de o parte din stresss . Spor la pregatiri ...

lore_edana
09.04.2010, 12:55:20
ne poti spune la cat ajunge meniul si ce ai inclus in el?:)eu o sa fac cununia religioasa la manastire in floresti si mi-ar placea sa nu mai venim pana in cluj si sa gasesc un restaurant in floresti ...

codrutzza_22
10.04.2010, 13:46:46
ne poti spune la cat ajunge meniul si ce ai inclus in el?:)eu o sa fac cununia religioasa la manastire in floresti si mi-ar placea sa nu mai venim pana in cluj si sa gasesc un restaurant in floresti ...
Meniul inca nu l-am definitivat , deci nu asi putea sa iti spun ce o sa contina , pot sa iti spun ce oferta mi-au facut ei cand am rezervat sala.
Mi-au dat o lista cu ce pot ei sa imi pregateasca , de la aperitiv rece , aperitiv cald , preparatele de baza , garnituri , sosuri , salate , ultimul fel ( cel de dupa tort ) , de unde pot sa imi fac eu singura meniul . Ca si pret , un meniu clasic s-ar ridica undeva in jurul a 120 RON/pers , iar un meniu mai de fite , cu un aperitiv rece de genul : cas pe rondea de ananas , somon pe lamaie , si alte minunatii ... , aperitiv cald cu pastrav ... etc , ar putea urca pana la 150 RON / pers (asta e valoarea maxima ce o poate ajunge un meniu , orice asi alege ) .
Nu pot garanta ca nu si-au modificat preturile , deoarece eu am fost clienta cu nr.3 :D, care a facut contractul cu ei , si au tinut cont ca sunt la inceput , si nu au dat preturi mari , cel mai bine e sa mergi pe la ei si sa intrebi .
Aaaa, fiecare meniu are inclus si 2 cafele .
Sper ca ti-am putut fi de ajutor ... :*

lore_edana
10.04.2010, 18:27:11
iti multumesc mult,o sa merg cu siguranta :*

codrutzza_22
12.04.2010, 10:06:32
iti multumesc mult,o sa merg cu siguranta :*
cu placere ... ma bucur ca ti-am putut fi de ajutor .

andreea16rous
21.04.2010, 20:16:22

Buna Codrutzza,

Si noi avem nunta la Marion, pe data de 2 octombrie. Si noi am ales sala pentru ca arata bine iar patroni sunt ok. Nu stiu pe nimeni care sa fi avut nunta acolo. Stiu doar din auzite ca mancarea e foarte buna. Am inteles ca in data de 24 aprilie au prima nunta anul acesta si m-am gandit sa merg inainte de a incepe nunta sa vad cum au aranjat si cum arata un meniu. Mi-ar placea sa tinem legatura, iar in caz ca mai auzi sau sti ceva legat de sala de nunti sa ii zici si mie.
Spor la pregatiri.
Ioana

codrutzza_22
23.04.2010, 10:30:49
Buna Codrutzza,

Si noi avem nunta la Marion, pe data de 2 octombrie. Si noi am ales sala pentru ca arata bine iar patroni sunt ok. Nu stiu pe nimeni care sa fi avut nunta acolo. Stiu doar din auzite ca mancarea e foarte buna. Am inteles ca in data de 24 aprilie au prima nunta anul acesta si m-am gandit sa merg inainte de a incepe nunta sa vad cum au aranjat si cum arata un meniu. Mi-ar placea sa tinem legatura, iar in caz ca mai auzi sau sti ceva legat de sala de nunti sa ii zici si mie.
Spor la pregatiri.
Ioana

Buna Ioana ,
Imi pare bine ca mai e cineva pe aici cu nunta la Marion. Si mie mi-ar placea sa tinem legatura. Eu nu o sa pot ajunge la sala pe 24 ( o sa fiu plecata din cluj ) , insa daca ajungi pe acolo , astept si eu niste pareri , eventual niste poze . Oricum , eu am nunta pe 17 iulie , asa ca o sa te tin la curent cu desfasurarea evenimentului :D .
Pupici si spor si tie la pregatiri.
Codruta

lore_edana
25.04.2010, 00:40:04
miresici...astept cu nerabdare noutati de aceasta sala :)

codrutzza_22
26.04.2010, 12:10:50
miresici...astept cu nerabdare noutati de aceasta sala :)
Si eu astept noutati , sa speram ca a ajuns Ioana pe la ei ... poate ne da niste detalii ... eventual niste poze cu aranjarea salii si cu un meniu ....
Ioana ..... asteptam cu nerabdare !!!!!! :*
Ai reusit sa ajungi pe la ei ??? Eu cred ca le voi face o vizita saptamana asta , asa ca o sa va tin la curent .... pupici

codrutzza_22
30.04.2010, 10:59:04
Nu am reusit sa ajung la sala saptamana asta , dar am inteles de la tipa care le coase huse pt scaune si fete de masa , ca are comanda de la ei pt fete de masa ROTUNDE <:-P, deci si-au luat mese rotunde , abia astept sa merg sa vad , mesele rotunde mi se par mult mai elegante si mai usor de aranjat ...
Eu inca sper ca apare cineva care a avut nunta la ei , sau care a fost la una ....

lore_edana
05.05.2010, 12:35:55
ohhh nimeni nimic inca....astept noutati pt k inca nu m-am decis si nu exclud pensiunea asta,mai ales ca vreau cazare pt invitatii de departe:)fetelor,nu stiti daca as putea sa pun cateva mese in curte,gen terasa,am vzt ca nu au,asta pt invitatii care vor sa ia o gura de aer :)

codrutzza_22
06.05.2010, 11:02:48
ohhh nimeni nimic inca....astept noutati pt k inca nu m-am decis si nu exclud pensiunea asta,mai ales ca vreau cazare pt invitatii de departe:)fetelor,nu stiti daca as putea sa pun cateva mese in curte,gen terasa,am vzt ca nu au,asta pt invitatii care vor sa ia o gura de aer :)

Cred ca poti sa pui mese in curte , ufff , eu inca nu am mai ajuns pe la ei ( e drum lung din apahida pana in floresti :D , si inca nu am avut timp ) , dar ei au terasa in spatele salii , sau cel putin aveau , spun cel putin pt ca am auzit ca vor sa mareasca sala ...sa o extinda si pe terasa .... dar inca nu am vazut cu ochii mei ... dar oricum ... sunt niste oameni cu care chiar ca poti sa te intelegi ...nu vad de ce nu s-ar putea ...

andreea16rous
15.05.2010, 00:13:18
Cred ca poti sa pui mese in curte , ufff , eu inca nu am mai ajuns pe la ei ( e drum lung din apahida pana in floresti :D , si inca nu am avut timp ) , dar ei au terasa in spatele salii , sau cel putin aveau , spun cel putin pt ca am auzit ca vor sa mareasca sala ...sa o extinda si pe terasa .... dar inca nu am vazut cu ochii mei ... dar oricum ... sunt niste oameni cu care chiar ca poti sa te intelegi ...nu vad de ce nu s-ar putea ...

Buna miresici,
In primul rand vreau sa va cer scuze pentru intarzierea cu care va raspund. Insa am fost ocupata cu pregatirile pentru nunta si nu am prea ajuns la calculator.
Deci......am ajuns in 24 la sala si am ramas uimita de cat de frumos poate arata. Aveam mari emotii ca nu o sa se descurce cu amenajatul si cu servitul dar totul a fost ireprosabil. Mesele sunt ovale (8-10 persoane), arata mult mai bine, mai elegant. Au marit sala. Unde era terasa acum e schimbat, face parte din sala. Dar nici nu se observa ca a fost modificat. Totul e facut cu bun gust. Ce imi place la ei e faptul ca sunt oameni de cuvant. Tot ce au zis ca o sa schimbe si o sa imbunatateasca au facut.
Si eu zic ca se poate face terasa afara daca iti doresti. E o idee buna.
Ce mai imi place la ei sunt tacamurile si farfuriile. Deocamdata is ca si noi. ;-)
Am facut si ceva poze ....dar nu le am la mine. Revin cu pozele in zilele care urmeaza.
In concluzie ....putem sta linistite .....eu cel putin una sunt, mai ales dupa ce am vazut ca totul e ok.
Va pup.
Ioana

lore_edana
22.05.2010, 15:46:52
miresici am fost si eu la sala,e mare si frumoasa,mese ovale,scaune frumoase...un meniu ajunge la 125-135 ,pe anul viitor nu se stie cu cat va creste,depinde de euro,tva,impozit.,se face contract doar ca nu se stie cat va fi anul viitor,ramane sa se stabileasca pretul final doar anul viitor.acum lucreaza si la o gradina de vara,cu verdeata ,flori,pana la anul va fi gata .au mese ovale ce se pot pune pt o nunta de maxim 220 pers,pt mai multe pers mese dreptunghiulare...in pretul meniului intra o cafea,paine si servetele.restu aduci tu fara taxa,nu se platesc ospatari...pretul unei huse e 3-4 lei.pt persoanele ce nu vin la nunta trebuie sa platesti tot meniul,nu doar aperitivul,asta e nasol.spor la cautari :)

codrutzza_22
01.06.2010, 14:06:55
niste poze cu mesele ovale ... sala era aranjata pentru un majorat ... eu una m-am linistit ...sala arata bine , servirea am auzit ca e ireprosabila .... mancarea foarte buna ... deci din punctul de vedere al salii , nu mai am emotii !!

andreea16rous
18.07.2010, 21:39:36
Buna Codruta,

In primul rand doresc sa iti urez Casa de piatra si multa fericire. Nu am ajuns la sala inainte de nunta deoarece am fost plecata din judet asa ca astept cu nerabdare niste poze cu voi. Is curioasa si cum ati amenajat sala. Ati ramas pe maro pana la urma? Cum sau descurcat cei de la Marion cu servirea, mancarea?

Te pup si astept vesti de la tine.
:)

codrutzza_22
04.08.2010, 17:19:59
Buna Codruta,

In primul rand doresc sa iti urez Casa de piatra si multa fericire. Nu am ajuns la sala inainte de nunta deoarece am fost plecata din judet asa ca astept cu nerabdare niste poze cu voi. Is curioasa si cum ati amenajat sala. Ati ramas pe maro pana la urma? Cum sau descurcat cei de la Marion cu servirea, mancarea?

Te pup si astept vesti de la tine.
:)

salutare , si multumesc mult de urari. Intradevar , a trecut nunta , si vreau sa iti dau un sfat : bucura-te de acea zi , si nu te stresa de nimic , pt ca nu ai de ce , totul o sa fie perfect.. Acum ..., ca sa nu fiu offtopic , sa revenim la sala : nu am suficiente cuvinte sa ii laud , totul a fost excelent , chiar nu am ce sa le reprosez , a fost perfect absolut tot : mancare excelenta ( ma asteptam eu sa fie buna , ca auzisem ca mancarea e buna la ei , dar a fost mult mai buna decat imi imaginam ,) toata lumea a zis ca mancarea a fost excelenta.
servirea a fost foarte ok. Nu s-a intamplat sa stea lumea cu paharele goale sau sa aibe mai mult de 2-3 chistocuri de tigara in scrumiera. Chelneri de nota 10. Sala excelenta . Am mers pe maro cu crem , binenteles ...e cea mai mortala combinatie avand in vedere culorile zugravelii salii ... parerea mea ...
Pot sa zic cu mana pe inima ca totul a fost mai mult decat perfect , lumea s-a simtit foarte bine , avand in vedere faptul ca la ora 1 noaptea inca se dansa !!!! ( si s-a vazut si la plicuri ca lumea s-a simtit bine :D ) O sa revin cu poze ... cand o sa le am ....
Asa ca din punct de vedere al salii , poti sa stai foarte linistita.
Eu o sa ii recomand tuturor cu cea mai mare incredere , am doar cuvinte de lauda pentri ei , si le multumesc din suflet ca mi-au oferit o nunta minunata ....
Sa ai spor la pregatiri , si revin cu poze....
pupici.

andreea16rous
06.08.2010, 22:30:22
salutare , si multumesc mult de urari. Intradevar , a trecut nunta , si vreau sa iti dau un sfat : bucura-te de acea zi , si nu te stresa de nimic , pt ca nu ai de ce , totul o sa fie perfect.. Acum ..., ca sa nu fiu offtopic , sa revenim la sala : nu am suficiente cuvinte sa ii laud , totul a fost excelent , chiar nu am ce sa le reprosez , a fost perfect absolut tot : mancare excelenta ( ma asteptam eu sa fie buna , ca auzisem ca mancarea e buna la ei , dar a fost mult mai buna decat imi imaginam ,) toata lumea a zis ca mancarea a fost excelenta.
servirea a fost foarte ok. Nu s-a intamplat sa stea lumea cu paharele goale sau sa aibe mai mult de 2-3 chistocuri de tigara in scrumiera. Chelneri de nota 10. Sala excelenta . Am mers pe maro cu crem , binenteles ...e cea mai mortala combinatie avand in vedere culorile zugravelii salii ... parerea mea ...
Pot sa zic cu mana pe inima ca totul a fost mai mult decat perfect , lumea s-a simtit foarte bine , avand in vedere faptul ca la ora 1 noaptea inca se dansa !!!! ( si s-a vazut si la plicuri ca lumea s-a simtit bine :D ) O sa revin cu poze ... cand o sa le am ....
Asa ca din punct de vedere al salii , poti sa stai foarte linistita.
Eu o sa ii recomand tuturor cu cea mai mare incredere , am doar cuvinte de lauda pentri ei , si le multumesc din suflet ca mi-au oferit o nunta minunata ....
Sa ai spor la pregatiri , si revin cu poze....
pupici.

Ma bucur pt tine ca ai avut o nunta reusita. M-am mai linistit cu ce mi-ai scris mai sus. Nu am de ce sa imi fac griji. Atat de la tine cat si de la alte persoane am auzit numai lucruri bune despre Marion. Abia astept sa ne areti si niste poze.

Lalukina
27.08.2010, 16:26:04
Am fost saptamana trecuta la nunta aici ( cu 7 nunti anul acesta suntem nuntasi profesionisti:) )
Am fost f placut impresionati. Sincer nu stiam nimic despre locatie, insa e super ok. Mancarea f buna, sala aerisita, in spate o mica terasa + gradina. Am apreciat interesul proprietarului (sau administratorului) care a fost prezent si atent cu cerintele mirilor-invitatilor.
Chiar mi-a placut :)
Succes fetelor!

caty
16.10.2010, 14:54:20
Buna fetelor! Am fost si eu sa vad aceasta sala si mi-a placut f mult. Au loc de parcare mare, gradina, foisor, sala este mare si arata f bine. Meniul incepe de la 120 RON si in afara de mancare nu te obilga sa iei nimic de la ei. Ceea ce este la fel de important este ca proprietarii sunt f ok.
Acum nu mai au libere decat duminici pt 2011.

CocolinoC
16.10.2010, 16:24:07
Buna fetelor! Am fost si eu sa vad aceasta sala si mi-a placut f mult. Au loc de parcare mare, gradina, foisor, sala este mare si arata f bine. Meniul incepe de la 120 RON si in afara de mancare nu te obilga sa iei nimic de la ei. Ceea ce este la fel de important este ca proprietarii sunt f ok.
Acum nu mai au libere decat duminici pt 2011.
Da, si noi am fost la o nunta in sept acolo si mancarea a fost ff buna, clasica, asa si-au ales mirii....
Localul e chiar ok, au parcare mare, un foisor dragut in spate, zona verde multa.
Am avut placerea sa cunoastem si patronii, sunt super faini si deschisi, asta ne-au spus si mirii, au avut o colaborare excelenta, fara taxe aparute pe parcurs, cu sfaturi sincere ca pt prieteni, oameni super de treaba...

MihaelaDogaru
12.12.2010, 01:34:44
super
are cineva poze cu o nunta acolo?, preturile par ok dar sala mi se pare cam mica din pozele pe care le ati pus....
cate locuri sunt?
mi ar place si mie in floresti pt ca aici stau.....
mersi mult

andreea16rous
22.01.2011, 19:28:40
Salutare.
Eu am avut nunta anul trecut la Marion. A iesit super. Am sa pun niste poze pentru viitoarele miresici.

434776434777434778434779434780434781http://www.miresici.ro/themes/miresici/images/misc/pencil.png

ToIo11
29.04.2011, 11:58:02
Buna
noi vom avea nunta la Marion. Am inteles ca s-au facut ceva modificari la sala. Stie careva ce si cum anume? Mersi

Ramona87cj
07.05.2011, 17:51:05
Buna
noi vom avea nunta la Marion. Am inteles ca s-au facut ceva modificari la sala. Stie careva ce si cum anume? Mersi

Buna,
si eu voi avea anul acesta nunta la Marion si am fost de o saptamana sa vad cum au renovat. E ok, mie nu mi se pare ca e diferenta mare, e tot frumos. Au schimbat forma si culoarea stalpilor (acum sunt rotunzi si aurii), iti creeaza impresia ca e mai mare sala decat inainte, au modificat ceva la tavan, dar cred ca eu nu as fi observat daca nu imi zicea Iulia (tipa care se ocupa de sala si care e foarte ok). In spate la masa mirilor au pus un tablou mare care e maro si are ceva forme aurii si care ajuta, pentru ca nu mai e nevoie sa pui tu nimic acolo. Au schimbat si perdelele, sunt crem. Per total arata foarte frumos. Husele pe maro si crem merg super cu culorile salii, parerea mea :).

Casa de piatra si sper ca te-am ajutat!

ToIo11
09.05.2011, 08:01:46
Mersi mult de informatii, sper sa ajung si eu intro sambata sau duminica sa vad cum e amenajata sala.
Spor la pregatiri!

malvina
09.06.2011, 19:41:47
Noi inca mai cautam sala, dar am fost la marion si ne-a placut si noua tare mult plus ca am auzit numai cuvinte de lauda la adresa lor. Noi mai avem de vazut inca vreo trei locatii pentru a ne putea hotari odata, mi e pare asa de greu de ales locatia... va pup pe toate

malvina
14.07.2011, 20:46:14
Am ales pana la urma Marion si sunt foarte incantata, pe data de 15 septembrie 2012 ca ptr data de 1 si 8 septembrie au fost alte miresici mai rapide, cine a fost acolo la nunti sau miresicile care au avut nunta acolo sa ne dea mai multe detalii eventual poze.
spor la miresit :P

ramona_89
15.08.2011, 15:28:35
Salut miresici de Marion!!!!!si eu voi avea nunta aici in 21 iulie 2012!!!!!!am vazut sala si e superba!!!!!mie imi place ffff mult!!!din pacate nu am facut poze sa atasez...

malvina
19.08.2011, 19:34:37
eu am ceva poze pe care voi incerca sa le atasez, de mentionat ca pozele nu sunt facute cu aparat profesional, poate va ajuta ca idee de decorare

andreea16rous
19.08.2011, 20:36:25
eu am ceva poze pe care voi incerca sa le atasez, de mentionat ca pozele nu sunt facute cu aparat profesional, poate va ajuta ca idee de decorare

Sala arata foarte frumos. Se vede ca cei de la Marion se straduiesc sa faca sala sa arate din ce in ce mai bine. Si la nunta la noi sala a fost impecabila insa mie cel mai mult mi-au placut oamenii care lucreaza acolo. Oameni constienti ca nunta este un eveniment unic in viata unor tineri, oameni care isi dau seama ca aceasta zi trebuie sa fie de neuitat, perfecta pana la cel mai mic detaliu. Din acest motiv am sa le fiu vesnic recunoscatoare pentru tot ce au facut pentru noi.
Daca cautati nu numai o sala frumoasa dar si niste oameni competenti si dornici ca nunta voastra sa fie minunata atunci Marion este locul unde trebuie sa ajungeti. Stiu ca suna a reclama dar sunt atat de multumita de cum a iesit nunta mea in ceea ce priveste locatia incat va doresc la toate sa aveti parte de acelasi lucru.

Spor la pregatiri si sper sa va fie de folos ce am scris mai sus.

malvina
24.08.2011, 22:25:42
Sala arata foarte frumos. Se vede ca cei de la Marion se straduiesc sa faca sala sa arate din ce in ce mai bine. Si la nunta la noi sala a fost impecabila insa mie cel mai mult mi-au placut oamenii care lucreaza acolo. Oameni constienti ca nunta este un eveniment unic in viata unor tineri, oameni care isi dau seama ca aceasta zi trebuie sa fie de neuitat, perfecta pana la cel mai mic detaliu. Din acest motiv am sa le fiu vesnic recunoscatoare pentru tot ce au facut pentru noi.
Daca cautati nu numai o sala frumoasa dar si niste oameni competenti si dornici ca nunta voastra sa fie minunata atunci Marion este locul unde trebuie sa ajungeti. Stiu ca suna a reclama dar sunt atat de multumita de cum a iesit nunta mea in ceea ce priveste locatia incat va doresc la toate sa aveti parte de acelasi lucru.

Spor la pregatiri si sper sa va fie de folos ce am scris mai sus.

Si mie mi-au lasat o impresie tare buna, te-as ruga daca poti sa atasezi niste poze de la nunta ta pentru ca noi viitoarele miresici sa ne putem ispira vis-a-vis de decoratiunile de la sala, meniul ales etc , multumesc mult

malvina
24.08.2011, 22:26:48
Foarte reușite pozele! Felicitări!!!

ms mult, meritul este al celor care au facut ca sala sa arate asa :P

ToIo11
29.08.2011, 09:54:07
Fetelor, ati facut careva din voi o harta cu localizarea restaurantului? Am multi invitati din afara Clujului si as atasa de invitatie si o mica harta. De pe google map e prea incarcata, si nu ma pricep la editare, desenata de mana....nu-mi prea iese...:bye_04:

alyona
08.09.2011, 17:03:23
am fost sambata trecuta la o nunta care a avut loc aici.
mie mi-a placut sala si personalul foarte mult, mai mult chiar decat o buna parte din salile de nunti din cluj. mancarea a fost nu buna, ci foarte buna, servirea la fel, nu a trebuit sa asteptam sa ni se umple paharele, sala foarte curata si eleganta, inclusiv husele (au avut fundite dintr-un soi de catifea, care aratau minunat) si fetele de masa care sunt ale lor din cate am inteles (ale salii).

imi pare rau ca nu am poze, dar am sa cer cateva sa le pun aici.

daca va pot ajuta cu ceva, va rog sa-mi spuneti.

malvina
16.09.2011, 12:59:48
am fost sambata trecuta la o nunta care a avut loc aici.
mie mi-a placut sala si personalul foarte mult, mai mult chiar decat o buna parte din salile de nunti din cluj. mancarea a fost nu buna, ci foarte buna, servirea la fel, nu a trebuit sa asteptam sa ni se umple paharele, sala foarte curata si eleganta, inclusiv husele (au avut fundite dintr-un soi de catifea, care aratau minunat) si fetele de masa care sunt ale lor din cate am inteles (ale salii).

imi pare rau ca nu am poze, dar am sa cer cateva sa le pun aici.

daca va pot ajuta cu ceva, va rog sa-mi spuneti.

daca poti sa ne spui ce mancare a fost servita? adica felul doi, friptura si aperitivul final?
multumesc mult

cocosmina
13.10.2011, 13:16:32
Buna viitoare miresici,
Eu am avut nunta anul acesta la inceputul lui iunie la Pensiunea Marion, si pot sa spun cu mana pe inima ca am avut NUNTA DE VIS.
In ziua nuntii a fost fff cald dar invitatii nostri nu au simtit acest lucru datorita celor de la sala care au dat drumul aparatului de aer conditionat cu 4 ore inainte ( au achizitionat aparate fff moderne, nu le simti ca iti sufla in fata sau in spate, sunt puse in tavan si simti doar ca e fff racoare in sala) asa ca doamnele multe dintre ele stateau cu sacourile sotilor pe ele, dansai si nu iti era cald deloooc.
Mancarea, EXCEPTIONALA....noi ne-am facut un meniu ff bogat era bazat pe f multe fructe, legume si carne of course, mai ales la aperitiv, un aperitiv fff racoros cum spunea si Iulia cea care se ocupa in mare parte de meniu si ce inseamna sala Marion, o pers extraordinara.Va recomand la friptura cartofii copti si morcovii baby langa o friptura de pui si vita, gust, estetica de neimaginat...arata ff bine acei cartofi facuti asa bine si cu o culoare galbena f placuta, langa ei morcovii baby rosii, mici, carnea si cateva bucati de gogosar....ce mai de exceptie, noua ne-au laudat invitatii mancarea, au fost care au cerut si 2 portii:)).
Va mai recomand sarmalutele in paine de casa, mmmm sunt extrem de bune si iti produc o pofta de mancare in momentul in care sunt puse pe masa, invitatii se vor bate pt ele...un gust si la fel o imagine fff faina si buuuna.
Cine si-a ales sala Marion a facut o afacere pe cinste...preturile sunt mai mici decat in Cj, loc de parcare pt masini inclusiv 2 autocare mari, aer curat, fff multa verdeata in jur, poti sa faci poze f faine la sala si inafara ei si pe deasupra ofera mirilor 1 camera unde sa isi petreaca noaptea nuntii, noi am ramas, camerele nu sunt extraordinare dar de dormit si putina LOVE in noaptea nuntii merge:)))....noi le-am inchiriat pe toate, au 4 camere, si am avut noroc ca au fost invitati care nu se prea puteau deplasa si camerele sunt chiar langa sala.
Chelnerii sunt suuuper, f prompti, respectosi, si cu zambetul pe buze all the time, si servesc fff frumos si fin.
Iulia si restul Echipei, sotul ei, cumnatii, ca doar e afacere de familie, la fel sunt oamnei de exceptie.

P.S Ne-au dat voie sa repetam in sala dansul mirilor, tipa cu care am facut dansul a tinut mortis sa repetam de cateva ori in sala, idee f buna, te obisnuietsi cu sala si iti iei repere daca ai un dans mai dificil, vals, tango, etc....si patronii au fost de acord desi de multe ori ii trezeam dimineata la 7.30...dar nu au spus NU...ne-au sustinut si ne-au sfatuit fff bine...si in legatura cu aprovizionarea, nu am luat putin dar nici nu am facut paguba vb aia....nu am cheltuit mai mult decat trebuia.
Va pup si sa aveti o nunta de vis...eu una am avut si sincer....as vrea sa mai fie o data ziua nuntii noastre....si asta si datorita celor de la Marion, miresici, nu fiti stresate, distrati-va si fiti happy din pacate ziua Noastra trece atat de rapid ca nici nu iti dai seama.
O NUNTA DE VIS va doresc.

ToIo11
22.11.2011, 08:19:42
Recomand cu mult drag restaurantul Marion. Celor care ati ales aceasta locatie, va spun sa nu aveti nici o emotie legata de sala. Mancarea delicioasa (sarmalutele in paine foarte bune si de efect), iar proprietarii de milioane, te ajuta cu tot ce vrei, sunt niste draguti la care le multumim inca o data ca ne-au ajutat sa avem o nunta de vis.

simon_reka
20.01.2012, 22:41:20
Buna viitoare si foste miresici,

desi am rezervat sala de aproape jumatate de an, abia acum am intrat aici pe forum sa citesc pareri despre ea. Ma bucur enorm de mult ca am dat numai de cuvinte de lauda!!!

Mie mi-a placut sala din prima, m-a coplesit amenajarea cu stil si bun gust si faptul ca au curte afara, de tabloul din spatele mirilor nici nu va zic... Desi noi inca nu am interactionat prea mult cu proprietarii, sper sa simtim si noi ce simtiti voi pentru ei, dupa nunta, si sa fim la fel de multumiti.

Aparent fac bine ce fac, pentru ca in august 2011 deja erau ocupate toate sambetele din 2012, in afara de una, ce am luat noi :P, 2 iunie :D.

Sunt fooarte bucuroasa ca am ales sa colaboram cu ei, si o sa va tin la curent!

Bafta la pregatiri, viitoare miresici!!!

ToIo11
28.01.2012, 20:50:30
de tot ceea ce inseamna "sala" sa nu-ti faci griji, esti pe maini bune
Spor la pregatiri si sa ai o nunta de vis!

ary_rusu
06.04.2012, 21:08:09
de tot ceea ce inseamna "sala" sa nu-ti faci griji, esti pe maini bune
Spor la pregatiri si sa ai o nunta de vis!

Si eu o sa am nunta la Marion si nu am nici un fel de emotie in privinta salii :)

Geta_Florina
17.04.2012, 17:55:12
Buna, stie cineva daca se fac nunti de noapte a Marion sau pana la ce ora tine o nunta la acest local? VA multumesc

malvina
26.04.2012, 11:38:15
Buna, stie cineva daca se fac nunti de noapte a Marion sau pana la ce ora tine o nunta la acest local? VA multumesc

Din ce stiu eu se fac si noi eram interesati la un moment dat si am intrebat si sefac, in schimb cele de zi cred ca tin pana la ora obisnuita 22-23, dar nu cred ca te scoate cineva afara daca se prelungeste putin

malvina
28.06.2012, 11:45:25
fetele care au avut nunta deja anul acesta la marion pot sa ne ofere mai multe informatii, am vazut ca in spate s-a facut spalatorie auto, a fost vreo problema legata de acest aspect? v-as fi recunoscatoare daca a-ti posta poze cu sala amenajata, eventual meniul pe care voi l-ati ales. pupici

chantilly
30.07.2012, 12:00:21
Salut fete, cele care ati facut aici nunta ati avut surprize neplacute ca lumea sa se planga ca e prea departe de Cluj sau sa ofere mai putin la dar din cauza asta sau alte probleme legate de faptul ca este in Floresti?

Shireen
03.08.2012, 11:21:14
Salut fete, cele care ati facut aici nunta ati avut surprize neplacute ca lumea sa se planga ca e prea departe de Cluj sau sa ofere mai putin la dar din cauza asta sau alte probleme legate de faptul ca este in Floresti?
Noi am participat de curand la o nunta si ne-a placut tot, spatiul verde, servire, personal etc. ar putea in schimb sa mai stearga din cand in cand prin baie, avand in vedere ca e destul de umed si se face mizerie. mult succes!

Shireen
03.08.2012, 11:22:27
Noi am participat de curand la o nunta si ne-a placut tot, spatiul verde, servire, personal etc. ar putea in schimb sa mai stearga din cand in cand prin baie, avand in vedere ca e destul de umed si se face mizerie. mult succes!

Referitor la acea spalatorie nu aveti de ce sa va faceti griji, chiar nu am stiut ca e o spalatorie acolo, nunta a fost in iunie.

Asherit
16.09.2012, 03:02:48
Pentru ca ne dorim doar o anumita tema la nunta ne-a fost greu sa gasim o sala pentru nunta. Dar dupa ce am gasit ceva ce sa ne placa si am primit completarea listei de la parinti am realizat ca numarul maxim de invitati in total la care ne asteptam(100-130) este mai mic decat invitatii din partea mea.. si mai sunt si din partea lui cativa si prieteni din Cluj.. Asa ca in loc de 100-130 o sa fie peste 200. Si trebuie sa cautam alta sala

Din tot ce am vazut pana acum, Marion pare cea mai buna alegere. Stiti cumva care sunt preturile pentru anul viitor la meniu?

cereve
17.09.2012, 10:23:10
Pentru ca ne dorim doar o anumita tema la nunta ne-a fost greu sa gasim o sala pentru nunta. Dar dupa ce am gasit ceva ce sa ne placa si am primit completarea listei de la parinti am realizat ca numarul maxim de invitati in total la care ne asteptam(100-130) este mai mic decat invitatii din partea mea.. si mai sunt si din partea lui cativa si prieteni din Cluj.. Asa ca in loc de 100-130 o sa fie peste 200. Si trebuie sa cautam alta sala

Din tot ce am vazut pana acum, Marion pare cea mai buna alegere. Stiti cumva care sunt preturile pentru anul viitor la meniu?

Buna,

Meniul este de minim 130 lei/persoana...include serviciile ( tot ce tine de sala, bucatari, ospatari) si aranjatul saliii.

Asherit
17.09.2012, 12:27:27
Multumesc mult de raspuns. Tu spuneai ca ai libera o data de cedat, nu? Mai este dispoibila "oferta" ?

Am sunat acum la sala si au aproape tot ocupat pe 2013, de la inceputul lui mai incolo :( inclusiv zilele de post, sambetele si duminicile.
Singurele zile libere sunt cele 2 duminici din august cand e post. Si din anumite motive ar fi trebuit sa facem nunta mai devreme si nu in august, desi noi atunci am fi vrut initial, dar au aparut ceva complicatii.

Acum, singura solutie ar fi aprilie si mi-e teama sa nu fie cam frig

cereve
17.09.2012, 14:27:39
Multumesc mult de raspuns. Tu spuneai ca ai libera o data de cedat, nu? Mai este dispoibila "oferta" ?

Am sunat acum la sala si au aproape tot ocupat pe 2013, de la inceputul lui mai incolo :( inclusiv zilele de post, sambetele si duminicile.
Singurele zile libere sunt cele 2 duminici din august cand e post. Si din anumite motive ar fi trebuit sa facem nunta mai devreme si nu in august, desi noi atunci am fi vrut initial, dar au aparut ceva complicatii.

Acum, singura solutie ar fi aprilie si mi-e teama sa nu fie cam frig

Tocmai am sunat sa vad daca au reusit ei sa dea sala pentru a ne recupera avansul si au spus ca da au dat-o. prin urmare nu mai este disponibila oferta. Stiu cum e cu modificarile...si noi am avut unele :).
Sper sa gasesti ceva pe gustul tau.

Asherit
17.09.2012, 23:45:31
Era de preferat sa fie mai devreme pentru ca printre prieteni, familii vor fi multe nunti inainte, ca in august incep concediile, ca atunci se scumpesc biletele de avion pentru cei din alte tari..
Pana la urma am zis ca cine va vrea sa vina la nunta va veni si in august, mai exact, pe 4 :) Fiind baptista nu e problema ca e post si ca e duminica.
o singura data mai au libera pe 2013, 11 august... in rest cred ca libere mai au doar din noiembrie incolo

Sunt mai mult decat incantata de oferta, de atitudinea domnului Cristian Lar. Maine mergem sa platim avansul. Ma bucur ca am scapat de un stress. :)

dandreeaf
04.10.2012, 14:49:43
salut miresici,ma ajutati cu un pret de meniu standard de la marion?si daca au all-inclusiv nu stiti la ce suma urca?si daca fac si nunti mai mici,de aprox 80 pers?multumesc!

Asherit
04.10.2012, 15:40:01
salut miresici,ma ajutati cu un pret de meniu standard de la marion?si daca au all-inclusiv nu stiti la ce suma urca?si daca fac si nunti mai mici,de aprox 80 pers?multumesc!

Daca nu ti-ai rezervat inca la Marion, nu mai au nicio data libera pentru 2013 intre mai si octombrie. Asa era cand am fost noi acum 3 saptamani.
Preturile la meniuri incep de la 135 lei pentru anul viitor. 125 daca ceri reducere de duminica. Cel putin asa ni s-a spus. Nu cred ca au all-inclusive. In schimb, in pretul meniului ni s-au oferit fructe, o gama de apa si una de suc nelimitat, taxa de ospatar(adica nu mai platesti nimic separat pentru ei, decor.. si pentru ca am refuzat decorul, am negociat sa ni se dea altceva si am primit camerele gratis. 4 sunt
Ei sunt la inceput si nu prea au contracte cu firme sau dj. Noi n-am intrebat despre astea, dar au vrut sa ne dea decorul gratis, dar doar huse, funde, fete de masa, vaze..etc. dar fara flori. Asa ca ma gandesc ca daca aveau incluse si alte lucruri ne spuneau sau daca aveau la dispozitie formatii, dj, foto..etc

Iar nunti mici, nu stiu sigur daca fac. In sala incap lejer 220 persoane, dar noua ni s-a spus ca intra si 280. Totusi, nu stiu cum ar arata numai 8 mese in restaurant. Cel mai bine cred ca poti sa suni si sa vorbesti cu domnul Gal. Iti va raspunde la orice intrebari

Asherit
06.11.2012, 14:41:00
Asa..noi informatii despre Marion. Am fost la o nunta duminica si am putut vedea live toate detaliile si cum eu sunt extrem de atenta la orice lucru marunt am zis sa va scriu si voua cateva idei.
In mare, a fost super ok, chiar sunt super linistita acum. E faina sala, se vede foarte bine totul de la masa mirilor, sonorizarea foarte buna(desi mirii au mai avut ei doua boxe mari), ospatarii sunt foooarte promti. Au stat toata nunta in picioare si nici nu apuca sa se goleasca paharul ca ne intreba ce dorim sa mai bem, mancarea a fost foarte buna, multi au spus asta. (mie nu mi-a placut sosul de la gustarea calda, dar asta doar pentru ca nu imi place in general, nu ca el nu a fost bun).
Daca vreti fantana de ciocolata sa stiti ca e de recomandat sa fie un ospatar sa stea sa puna ciocolata. Mi-era oarecum mila de el, dar asa nu s-a murdarit masa, nu s-a stricat fantana, ca la alte nunti la care am fost se infundase ca oamenii bagau fructele acolo in loc sa ia cu lingura ciocolata. Plus ca a fost singura nunta la care a fost masa de fructe plina pe tot parcursul nuntii. Erau cateva persoane(personal al restaurantului) care taiau si puneau mereu fructe.

Doar 3 lucruri au fost ca minus pentru mine:
1. hartia de la wc. Daca aveti nunta mare, cum a fost acum, 253 persoane, sa le spuneti sa mai puna hartie, ca aici se terminase. Erau aparate cu hartie baie, deci nu te stergeai cu rochia :D dar e de preferat sa fie mereu si la wc.
2. nu-mi plac vazele lor super lungi de sticla. Pentru a vedea arajamentul(florile) trebuia sa stai in picioare. Nu stiu in poze cum s-ar vedea
3. arata foarte bine husele lor in poze, dar mie nu mi-au placut in realitate cum aratau. Sunt exact ca husele alea elastice pentru saltelele de pat. Chiar o tipa spunea ca e superb totul, dar nu intelege ce e cu chilotii aia de pe scaune :D Noi o sa avem de la firma de decoratiuni doar ceva material cu broderie de dantela cam de 3-4 palme (am pus o poza). Sunt curioasa cum o sa arate in sala.

hertely
10.01.2013, 09:12:52
Asa..noi informatii despre Marion. Am fost la o nunta duminica si am putut vedea live toate detaliile si cum eu sunt extrem de atenta la orice lucru marunt am zis sa va scriu si voua cateva idei.
In mare, a fost super ok, chiar sunt super linistita acum. E faina sala, se vede foarte bine totul de la masa mirilor, sonorizarea foarte buna(desi mirii au mai avut ei doua boxe mari), ospatarii sunt foooarte promti. Au stat toata nunta in picioare si nici nu apuca sa se goleasca paharul ca ne intreba ce dorim sa mai bem, mancarea a fost foarte buna, multi au spus asta. (mie nu mi-a placut sosul de la gustarea calda, dar asta doar pentru ca nu imi place in general, nu ca el nu a fost bun).
Daca vreti fantana de ciocolata sa stiti ca e de recomandat sa fie un ospatar sa stea sa puna ciocolata. Mi-era oarecum mila de el, dar asa nu s-a murdarit masa, nu s-a stricat fantana, ca la alte nunti la care am fost se infundase ca oamenii bagau fructele acolo in loc sa ia cu lingura ciocolata. Plus ca a fost singura nunta la care a fost masa de fructe plina pe tot parcursul nuntii. Erau cateva persoane(personal al restaurantului) care taiau si puneau mereu fructe.

Doar 3 lucruri au fost ca minus pentru mine:
1. hartia de la wc. Daca aveti nunta mare, cum a fost acum, 253 persoane, sa le spuneti sa mai puna hartie, ca aici se terminase. Erau aparate cu hartie baie, deci nu te stergeai cu rochia :D dar e de preferat sa fie mereu si la wc.
2. nu-mi plac vazele lor super lungi de sticla. Pentru a vedea arajamentul(florile) trebuia sa stai in picioare. Nu stiu in poze cum s-ar vedea
3. arata foarte bine husele lor in poze, dar mie nu mi-au placut in realitate cum aratau. Sunt exact ca husele alea elastice pentru saltelele de pat. Chiar o tipa spunea ca e superb totul, dar nu intelege ce e cu chilotii aia de pe scaune :D Noi o sa avem de la firma de decoratiuni doar ceva material cu broderie de dantela cam de 3-4 palme (am pus o poza). Sunt curioasa cum o sa arate in sala.

Buna fetelor,

Am citit multe lucruri interesante pe forum, dar pana acum nu am "indraznit" sa pun si eu intrabari. Mi-am dat seama ca voi avea nevoie de ajutor la pregatiri si parerile altor persoane m-ar putea ajuta extrem de mult.
Si noi vom avea nunta la Marion pe 10 august 2013. Sunt linistita din punct de vedere al salii dupa toate parerile citite de aici :D
Asherit, mersi mult pentru observatii. Sa stii ca si eu am aceleasi probleme cu sala: vazele inalte si husele de scaun. Poza aceea cu materialul brodat imi place foarte mult, poti sa-mi zici de la ce firma le inchiriezi si la ce pret?

Mersi mult si bafta la pregatiri :D

Asherit
23.01.2013, 06:43:13
Buna :)

Hmm..10 august, deci voi sunteti vinovatii :D In biserica unde o sa facem nunta nu prea se putea pe 4 august si am fi vrut pe 10, dar era ocupata sala deja, iar pe 4 vroiau 2 prieteni de-ai nostri sa se casatoreasca, dar pentru ca noi am vrut musai Marion, atunci ei fac nunta in alta zi si au acceptat si cei de la biserica..cu greu :) Totul e bine cand se termina cu bine. :)

Funditele sunt de la DecoLife. Nu stiu sa iti dau detalii de pret, nici eu nu am povestit inca nimic cu ei concret pentru ca abia au revenit in tara de curand, dar ma pot interesa.

Cam de cate persoane aproximati ca va fi nunta? V-ati gandit deja la culori, decor?

alexa_cris
23.01.2013, 23:56:48
Buna miresici! Va rog sa-mi spuneti daca stiti in legatura daca in acest restaurant se pot face nunti si mai mici, adica de 80-100 de persoane! Multumesc!

Asherit
24.01.2013, 00:40:52
Buna miresici! Va rog sa-mi spuneti daca stiti in legatura daca in acest restaurant se pot face nunti si mai mici, adica de 80-100 de persoane! Multumesc!

Am spus si mai sus. Nu stiu sigur de asta. In agenda domnului Lar erau doar nunti peste 150 persoane pe paginile ce le-am vazut eu. Plus ca probabil ar arata ciudat 8-10 mese intr-o sala in care incap peste 20 de mese. Dar puteti sa dati un telefon. E ieftin :D Si domnul Lar e un dragut si cu siguranta o sa va lamureasca el, pentru ca noi degeaba ne dam cu parerea. Iar daca vreti pe 2013 nu stiu daca mai gasiti ceva liber. Doar in extra extra sezon. Noi am fost anul trecut in septembrie si mai era doar o singura data libera. In rest, doar inainte de mai si dupa octombrie

Asherit
31.01.2013, 01:51:31
Ati vazut sau ati stat in camerele de la Marion? Cum sunt?

hertely
11.02.2013, 10:47:25
Buna :)

Hmm..10 august, deci voi sunteti vinovatii :D In biserica unde o sa facem nunta nu prea se putea pe 4 august si am fi vrut pe 10, dar era ocupata sala deja, iar pe 4 vroiau 2 prieteni de-ai nostri sa se casatoreasca, dar pentru ca noi am vrut musai Marion, atunci ei fac nunta in alta zi si au acceptat si cei de la biserica..cu greu :) Totul e bine cand se termina cu bine. :)

Funditele sunt de la DecoLife. Nu stiu sa iti dau detalii de pret, nici eu nu am povestit inca nimic cu ei concret pentru ca abia au revenit in tara de curand, dar ma pot interesa.

Cam de cate persoane aproximati ca va fi nunta? V-ati gandit deja la culori, decor?

Ooops, scuza-ma, nu am furat data voastra intentionat :)
Si noi a trebuit sa de decidem intre 3 si 10 si in final a ramas la 10 august. Dar ma bucur ca ati gasit si voi o data libera.
Dupa calculele noastre, vor fi cca 120-130 de persoane. Nici prea multe, nici prea putine. Chiar de ajuns :)

La decor nu m-am gandit inca... stiu doar ca vreau buchet de floarea soarelui. Iar pe masa as dori tot buchete de floarea soarelui, dar nu in vasele lor inalte. De aceea m-am gandit ca as putea sa fac eu vazele de pe mase din borcan, cu dantela si panglica de satin. Am vazut pe net mai multe optiuni si sunt foarte dragute.
Culorile... cum sala e bej-auriu, ne-am gandit ca mergem pe bej/alb-maro si cu florile portocalii de la floarea soarelui.
Invitatiile vor fi facute manual de noi. Am deja o ideea de cum vor fi, dar mai am ceva de lucru la design. Daca am ceva noutati, le voi imparti si cu voi.

Voi cum stati cu toate aranjamentele? La meniu v-ati gandit deja? Eu personal incep sa ma stresez deja, pentru ca sunt atatea lucruri la care nici nu ma pot gandi acum... Dar sper sa iasa totul bine.

Daca ai ceva noutati in legatura cu funditele, te rog sa imi zici. Mersi mult.

Asherit
19.02.2013, 10:49:45
Ooops, scuza-ma, nu am furat data voastra intentionat :)
Si noi a trebuit sa de decidem intre 3 si 10 si in final a ramas la 10 august. Dar ma bucur ca ati gasit si voi o data libera.
Dupa calculele noastre, vor fi cca 120-130 de persoane. Nici prea multe, nici prea putine. Chiar de ajuns :)

La decor nu m-am gandit inca... stiu doar ca vreau buchet de floarea soarelui. Iar pe masa as dori tot buchete de floarea soarelui, dar nu in vasele lor inalte. De aceea m-am gandit ca as putea sa fac eu vazele de pe mase din borcan, cu dantela si panglica de satin. Am vazut pe net mai multe optiuni si sunt foarte dragute.
Culorile... cum sala e bej-auriu, ne-am gandit ca mergem pe bej/alb-maro si cu florile portocalii de la floarea soarelui.
Invitatiile vor fi facute manual de noi. Am deja o ideea de cum vor fi, dar mai am ceva de lucru la design. Daca am ceva noutati, le voi imparti si cu voi.

Voi cum stati cu toate aranjamentele? La meniu v-ati gandit deja? Eu personal incep sa ma stresez deja, pentru ca sunt atatea lucruri la care nici nu ma pot gandi acum... Dar sper sa iasa totul bine.

Daca ai ceva noutati in legatura cu funditele, te rog sa imi zici. Mersi mult.
Am glumit, stai linistita :) Ni am facut un calcul cu tot ce tine de nunta pe 200 de persoane. E posibil sa fie mai multi, sa fie mai putini. Daca nu as fi apelat la aceasta firma, atunci si eu mi-as fi facut cu borcanse/sticlute. Mi se par atat de frumoase :x Nici eu n-am vrut vazele lor. Mi se par prea inalte.

Tema nuntii noastre va fi muzica si ca si culori in flori vor fi diverse nuante pastelate. Vom avea in decor diverse instrumente muzicale, portative, iar pe mese am optat pentru ghivece decorative de la Ikea. Am pus si ceva poze. Si mi-a placut o idee ce am vazut-o pe net cu carti. O sa incerc sa imbrac cateva carti si sa merg intr-o zi sa fac o proba sa vad cum ar arata pe masa, sub ghiveci. La flori nu m-am gandit inca, nu am o preferinta anume, imi plac toate :D
Noi vom pregati si o masa pentru copii, unde sa se joace, sa deseneze..etc. Si vreau sa decorez si foisorul. Asta o sa fac eu, ca am facut pentru mine, in apartament ceva ghirlande si am zis ca fac si pentru nunta, dar las asta doar in iulie. Si o sa imi fac singura invitatiile, meniurile, guest book-ul si tot ce mai tine de hartie :D Si o sa imi decorez cateva cutii prin tehnica decoupage cu servetele cu imprimeuri muzicale. O sa fac si chestii din alea pentru poze. Gen mustati, ochelari, mesaje. Vreau sa incerc sa fac vopsea din aia pentru tabla, ca sa se scrie mesaje pe ea. Si o sa avem un panou facut de firma, cu rame, si se mai pt face si acolo poze. Cam asta in mare, restul detaliilor doar in ultima luna le voi sti, dupa ce voi putea vizualiza mai bine cum se impaca toate in decor.

La meniu nu m-am gandit inca, desi am discutat cu iubi, dar concret vom sti dupa ce vom gusta. Am fost la nunta acolo si mi-a placut mancarea, desi nu mi s-a parut wow gustarea calda, a fost ceva snitel cu sos de smantana si ciuperci. Cel putin eu asta am inteles ca e din ce am vazut in farfurie :D Sarmalele sunt foarte bune, dar iubi nu vrea sarmale la nunta. Asa ca in mare noi vom avea aperitiv rece, supa, aperitiv cald, friptura(a fost buna tare :D )

Ti-as fi spus ca veneam sa te ajut cu decorul, dar noi vom fi in cele 10 zile de miere atunci. Dar daca ai nevoie de ajutor inainte, te pot ajuta cu mare drag. Idei, pareri sau chiar si practic :) Orice ai nevoie

hertely
26.02.2013, 15:16:15
Am glumit, stai linistita :) Ni am facut un calcul cu tot ce tine de nunta pe 200 de persoane. E posibil sa fie mai multi, sa fie mai putini. Daca nu as fi apelat la aceasta firma, atunci si eu mi-as fi facut cu borcanse/sticlute. Mi se par atat de frumoase :x Nici eu n-am vrut vazele lor. Mi se par prea inalte.

Tema nuntii noastre va fi muzica si ca si culori in flori vor fi diverse nuante pastelate. Vom avea in decor diverse instrumente muzicale, portative, iar pe mese am optat pentru ghivece decorative de la Ikea. Am pus si ceva poze. Si mi-a placut o idee ce am vazut-o pe net cu carti. O sa incerc sa imbrac cateva carti si sa merg intr-o zi sa fac o proba sa vad cum ar arata pe masa, sub ghiveci. La flori nu m-am gandit inca, nu am o preferinta anume, imi plac toate :D
Noi vom pregati si o masa pentru copii, unde sa se joace, sa deseneze..etc. Si vreau sa decorez si foisorul. Asta o sa fac eu, ca am facut pentru mine, in apartament ceva ghirlande si am zis ca fac si pentru nunta, dar las asta doar in iulie. Si o sa imi fac singura invitatiile, meniurile, guest book-ul si tot ce mai tine de hartie :D Si o sa imi decorez cateva cutii prin tehnica decoupage cu servetele cu imprimeuri muzicale. O sa fac si chestii din alea pentru poze. Gen mustati, ochelari, mesaje. Vreau sa incerc sa fac vopsea din aia pentru tabla, ca sa se scrie mesaje pe ea. Si o sa avem un panou facut de firma, cu rame, si se mai pt face si acolo poze. Cam asta in mare, restul detaliilor doar in ultima luna le voi sti, dupa ce voi putea vizualiza mai bine cum se impaca toate in decor.

La meniu nu m-am gandit inca, desi am discutat cu iubi, dar concret vom sti dupa ce vom gusta. Am fost la nunta acolo si mi-a placut mancarea, desi nu mi s-a parut wow gustarea calda, a fost ceva snitel cu sos de smantana si ciuperci. Cel putin eu asta am inteles ca e din ce am vazut in farfurie :D Sarmalele sunt foarte bune, dar iubi nu vrea sarmale la nunta. Asa ca in mare noi vom avea aperitiv rece, supa, aperitiv cald, friptura(a fost buna tare :D )

Ti-as fi spus ca veneam sa te ajut cu decorul, dar noi vom fi in cele 10 zile de miere atunci. Dar daca ai nevoie de ajutor inainte, te pot ajuta cu mare drag. Idei, pareri sau chiar si practic :) Orice ai nevoie

Wow! Pozele sunt atat de frumoase... Poate ca o sa fur cateva idei de la tine :)
Ma bucur sa stiu ca nu sunt singura care vrea sa faca totul singura. Incet incet incep sa simt ca nu voi putea face totul. Mai ales ca ieri am ramas fara fotograf. Din greseala si-a rezervat doua nunti pentru aceasi zi si cum noi am fost cea de-a doua pereche, a renuntat la noi :( Ne-ar fi placut sa vina el pentru ca era o cunostinta foarte apropiata. Dar asa iar incep cautarile.
La invitatii am gasit pe cineva care face handmade, foarte simple si elegante. Tot ma gandesc sa le comand in loc sa le fac eu, caci nu mai am atata rabdare cat credeam ca o sa am. Daca te intereseaza, iti pot trimite in PM (nu cred ca am voie sa postez aici blogul ei).

In final am renuntat si la fundite, ca nu vreau sa ma complic :) Stiu ca este o scuza jalnica, dar nu vreau sa ma stresez degeaba. Chiar azi am fi vrut sa mergem la sala sa vedem culorile pentru fundite si sa imi reimprospetesc memoria despre sala si am dl Gal ne-a zis sa mergem mai bine in aprilie, ca acum renoveaza sala, schimba scaunele. Sunt tare curioasa cum o sa fie. M-am gandit ca te intereseaza si pe tine :) As fi vrut sa ma decid asupra culorilor pentru a putea face comanda la invitatii si la marturii pe care le-am gasit. Sunt doua lumanari mici (mire si mireasa) in forma de rege si regina de sah. Sunt asa dragute, dar nu stiu ce culori sa fie :)

Daca mai aflu ceva, te anunt.
(Off topic: Acum am vazut ca pot sa ma abonez la subiect. Sunt pierduta pe forum :P)

Asherit
27.02.2013, 00:21:15
Wow! Pozele sunt atat de frumoase... Poate ca o sa fur cateva idei de la tine :)
Ma bucur sa stiu ca nu sunt singura care vrea sa faca totul singura. Incet incet incep sa simt ca nu voi putea face totul. Mai ales ca ieri am ramas fara fotograf. Din greseala si-a rezervat doua nunti pentru aceasi zi si cum noi am fost cea de-a doua pereche, a renuntat la noi :( Ne-ar fi placut sa vina el pentru ca era o cunostinta foarte apropiata. Dar asa iar incep cautarile.
La invitatii am gasit pe cineva care face handmade, foarte simple si elegante. Tot ma gandesc sa le comand in loc sa le fac eu, caci nu mai am atata rabdare cat credeam ca o sa am. Daca te intereseaza, iti pot trimite in PM (nu cred ca am voie sa postez aici blogul ei).

In final am renuntat si la fundite, ca nu vreau sa ma complic :) Stiu ca este o scuza jalnica, dar nu vreau sa ma stresez degeaba. Chiar azi am fi vrut sa mergem la sala sa vedem culorile pentru fundite si sa imi reimprospetesc memoria despre sala si am dl Gal ne-a zis sa mergem mai bine in aprilie, ca acum renoveaza sala, schimba scaunele. Sunt tare curioasa cum o sa fie. M-am gandit ca te intereseaza si pe tine :) As fi vrut sa ma decid asupra culorilor pentru a putea face comanda la invitatii si la marturii pe care le-am gasit. Sunt doua lumanari mici (mire si mireasa) in forma de rege si regina de sah. Sunt asa dragute, dar nu stiu ce culori sa fie :)

Daca mai aflu ceva, te anunt.
(Off topic: Acum am vazut ca pot sa ma abonez la subiect. Sunt pierduta pe forum :P)

What? Cum sa schimbe scaunele? Multumesc ca mi-ai spus. Eu nu vreau alte scaune, ca le vreau asa, fara huse pe ele :(( De ce le schimba, are prea multi bani si nu are ce face cu ei? Sa dea tabloul ala din spatele mesei jos :D Ca eu vreau portativ si instrumente muzicale acolo :D

Da, stiu de care marturii spui, sunt superbe :)
Te pot ajuta cu foto, ca si recomandare, dar nu vreau sa fie considerata reclama.
Poti sa imi trimiti macar de curiozitate blogul, dar eu imi fac singura si invitatiile :)

hertely
27.02.2013, 08:55:45
What? Cum sa schimbe scaunele? Multumesc ca mi-ai spus. Eu nu vreau alte scaune, ca le vreau asa, fara huse pe ele :(( De ce le schimba, are prea multi bani si nu are ce face cu ei? Sa dea tabloul ala din spatele mesei jos :D Ca eu vreau portativ si instrumente muzicale acolo :D

Da, stiu de care marturii spui, sunt superbe :)
Te pot ajuta cu foto, ca si recomandare, dar nu vreau sa fie considerata reclama.
Poti sa imi trimiti macar de curiozitate blogul, dar eu imi fac singura si invitatiile :)

Am vrut sa iti trimit PM, dar fiind noua cu mai putin de 10 mesaje, nu pot, iar aici nu cred ca pot posta blogul ei :(

Imi pare rau ca ti-am dat o veste proasta cu scaunele. Acum ramane sa asteptam, sa vedem cum vor fi.

Eventual poti sa-mi trimiti numele sau site-ul fotografului sa ne interesam.
Mersi!

Asherit
27.02.2013, 13:02:25
Am vrut sa iti trimit PM, dar fiind noua cu mai putin de 10 mesaje, nu pot, iar aici nu cred ca pot posta blogul ei :(

Imi pare rau ca ti-am dat o veste proasta cu scaunele. Acum ramane sa asteptam, sa vedem cum vor fi.

Eventual poti sa-mi trimiti numele sau site-ul fotografului sa ne interesam.
Mersi!
Da, nu poti. E ok. :) Ti-am trimis eu mesaj. Am asa emotii si nu mai am credit, asa ca trebuie sa astept sa vina iubi de la lucru ca sa sun. Crede-ma...am atatea scenarii in minte, la cum ar putea sa arate scaunele. Sper sa nu trebuiasca sa imi schimb o parte din decor ca nu o sa se potriveasca :-< Apreciez mult ca mi-ai spus. Oricum, si eu vroiam sa merg la sala, sa vad exact dimensiunea meselor, ca sa se incadreze bine decorul. Pentru mine conteaza orice detaliu.

Sa ma anunti daca mai afli ceva. Te anunt si eu :)

Asherit
27.02.2013, 16:47:51
Am vorbit cu domnul Gal si a spus ca doar scaunele se vor schimba:
"Doresc sa va spun ca se vor schimba doar scaunele nu se va schimba si altceva in salon.Noi am vazut scaunele in realitate la un salon din Bucuresti si pot sa iti spun ca arata foarte bine.
Iti atasez si o poza cu modelul de scaun pe care dorim sa il achizitionam.
O zi frumoasa in continuare."

Mie nu imi plac si strica toata imaginea, ca eu vroiam nunta alb-negru, iar la flori ceva nuante pastelate foarte deschise :( N-o sa mai pot folosi nici funditele. Sunt foarte suparata

Dannny24
27.02.2013, 17:19:21
Am vorbit cu domnul Gal si a spus ca doar scaunele se vor schimba:
"Doresc sa va spun ca se vor schimba doar scaunele nu se va schimba si altceva in salon.Noi am vazut scaunele in realitate la un salon din Bucuresti si pot sa iti spun ca arata foarte bine.
Iti atasez si o poza cu modelul de scaun pe care dorim sa il achizitionam.
O zi frumoasa in continuare."

Mie nu imi plac si strica toata imaginea, ca eu vroiam nunta alb-negru, iar la flori ceva nuante pastelate foarte deschise :( N-o sa mai pot folosi nici funditele. Sunt foarte suparata

>:D<

Adevarul e ca multe restaurante / sali de nunti nici macar nu accepta sa lase scaunele fara huse. Daca vad eu bine, noile scaune vor fi transparente, nu?
Daca e asa, atunci vor avea nevoie de huse, dar poti sa pastrezi combinatia alb-negru-culori pastelate. Uite, am gasit niste poze cu decoruri foarte finute, alb cu negru si cu huse (in ultima e intr-adevar maro, dar se poate inlocui cu negru) :):

Asherit
27.02.2013, 17:33:48
>:D<

Adevarul e ca multe restaurante / sali de nunti nici macar nu accepta sa lase scaunele fara huse. Daca vad eu bine, noile scaune vor fi transparente, nu?
Daca e asa, atunci vor avea nevoie de huse, dar poti sa pastrezi combinatia alb-negru-culori pastelate. Uite, am gasit niste poze cu decoruri foarte finute, alb cu negru si cu huse (in ultima e intr-adevar maro, dar se poate inlocui cu negru) :):

La Marion era ok, iti faceai cum vroiai tu. Inainte erau scaune negre de piele. Am pus o poza cum erau ele cu husa si una fara, dar cu fundita de care vroiam eu. Eu nu vroiam huse pe scaune. Da, sunt transparente. Ma duce cu gandul la scaunele alea din plastic de pe terase. Si le trebuie musai huse. Plus ca ar fi deja prea mult alb..si ia si ceva timp pt echipa de deco sa puna peste 200 de huse plus ceva fundite. Ar fi cateva ore de munca risipite degeaba. Si e vorba si de visele mele. Acum parca s-a dat totul peste cap. Abia astept sa le vad si in realitate. Sper sa nu arate mai groaznic decat in poze.

Acum, solutia ar fi probabil cea din a treia poza.. in caz ca nu gasim ceva fundite faine...

gabytza08
06.03.2013, 12:10:39
Buna fetelor,

Scuze ca ma bag si eu in discutie.. Si eu am nunta tot la Marion in data de 6 iulie. Eu zic ca nu aveti de ce sa fiti suparate pentru scaune.. in cazul in care chiar nu va plac cele noi (din punctul meu de vedere sunt foarte frumoase si dau impresia de mult spatiu in sala) se pot si imbraca. Noi am vorbit cu cei de la sala si ne-au spus ca daca vrem le putem si imbraca.
Si poate ve-ti putea opta si pentru scaunele vechi daca vorbiti cu ei si le spuneti ca le vreti neaparat pe acelea.
Mie imi plac foarte mult..daca vreti uitati-va si pe net la sali de nunti arajate cu acest tip de scaune.. mie mi se par chiar elegante si de bun gust.
Asta e parerea mea :)
Sper sa nu va deranjeze ca am intrat si eu in discutie.

O zi frumosa! :)

Asherit
09.03.2013, 08:31:32
Buna fetelor,

Scuze ca ma bag si eu in discutie.. Si eu am nunta tot la Marion in data de 6 iulie. Eu zic ca nu aveti de ce sa fiti suparate pentru scaune.. in cazul in care chiar nu va plac cele noi (din punctul meu de vedere sunt foarte frumoase si dau impresia de mult spatiu in sala) se pot si imbraca. Noi am vorbit cu cei de la sala si ne-au spus ca daca vrem le putem si imbraca.
Si poate ve-ti putea opta si pentru scaunele vechi daca vorbiti cu ei si le spuneti ca le vreti neaparat pe acelea.
Mie imi plac foarte mult..daca vreti uitati-va si pe net la sali de nunti arajate cu acest tip de scaune.. mie mi se par chiar elegante si de bun gust.
Asta e parerea mea :)
Sper sa nu va deranjeze ca am intrat si eu in discutie.

O zi frumosa! :)
Stai linistita, ca doar n-ai intrat la noi in casa sa ne comentezi nu stiu ce :D Poti spune orice. Pe langa faptul ca nu sunt fan al scaunelor din plastic si nici dupa cum arata astea nu ma omor, eu aveam in minte o idee clara de decor. Alb-negru si nuante pastelate. Iar acele scaune negre erau perfecte pentru ca puteam pune pe ele acea panglica cu dantela care arata exact ca si ghivecele dantelate de pe mese. Si la noi iese din discutie faza cu scaunele imbracate. Mie nu imi plac, cel putin nu pentru mine, plus ca stiu cate ore ar lua sa fie imbracate toate scaunele si nu vreau sa mai pun fetele la munca in plus doar ca sa ascunda scaunele.

Am fost ieri la o intalnirea cu cei de la firma de deco si "sefa" era wow! A spus ca sunt foarte scumpe si ca multi platesc sume foarte mari doar ca sa le inchirieze si ca dau un aer aparte salii. Totusi, eu tot la ideea mea raman. Cel putin pana le vad, desi nu stiu daca s-ar schimba cu ceva. Sa ne anunti daca te anunta cand ajung scaunele

Asherit
11.04.2013, 05:18:47
Am cautat din curiozitate preturi la acele scaune si am gasit de la 100 euro la 350 lire. In Romania am gasit intr-un loc, cu 470 lei. Chiar sa fie atat de scumpe?? Oare chiar numai mie nu mi se par potrivite pentru sala?

scumpidutza
16.04.2013, 23:13:05
Buna,

Eu am vazut cum arata o sala de evenimente cu astfel de scaune si mi se par ff elegante, dau impresia de mai mult spatiu. Mie imi plac foarte mult. Ti-am atasat cateva imagini de la o sala din Bucuresti, ca sa-ti faci o idee.

Asherit
17.04.2013, 03:21:53
Buna,

Eu am vazut cum arata o sala de evenimente cu astfel de scaune si mi se par ff elegante, dau impresia de mai mult spatiu. Mie imi plac foarte mult. Ti-am atasat cateva imagini de la o sala din Bucuresti, ca sa-ti faci o idee.
Cat de cat se potrivesc cu sala, ca au chestiile alea atarnate. Crede-ma, am cautat tot ce se poate despre scaunele astea. Am vazut poze din alte tari, tot cu astfel de scaune si decor super wow. Dar la Marion nu mi se pare ca se potrivesc. Plus ca nu-mi plac scaunele. Stiu ca sunt scumpe si ca sunt foarte apreciate, dar mie nu-mi plac. Plus ca tot decorul nuntii a inceput de la funditele ce vroiam sa le pun pe scaune(scaune ce le-am cautat in multe restaurante), un material alb cu margini dantelate, ca sunt indragostita de ele. Si acum nu le voi mai putea folosi..

Astept totusi sa vad scaunele in realitate.

julica88
18.04.2013, 16:54:46
Fetelor nu schimba scaunele stati linistite. Am fost de curand si am vorbit cu ei si ne-au spus sigur. Cel putin nu anul acesta si nu persoanelor care au ales sala cu scaunele existente. Asa ca nu va suparati, ca nu e cazul stati linistite. Spor la pregatiri.

Asherit
19.04.2013, 10:59:35
Fetelor nu schimba scaunele stati linistite. Am fost de curand si am vorbit cu ei si ne-au spus sigur. Cel putin nu anul acesta si nu persoanelor care au ales sala cu scaunele existente. Asa ca nu va suparati, ca nu e cazul stati linistite. Spor la pregatiri.

Eu am vorbit cu domnul Gal acum cateva saptamani si a spus ca a dat comanda de scaune si ca le asteapta sa ajunga. Trebuie sa il sun iar, ca ultima data mi-a spus clar ca nu vor face alte modificari, dar vor schimba scaunele. Mersi ca mi-ai spus

Geta_Florina
20.04.2013, 08:24:21
Am vorbit si eu cu cei de la Marion si nu schimba scaunele :)

Hencsi
30.04.2013, 23:08:52
Am vorbit si eu cu cei de la Marion si nu schimba scaunele :)

Buna Miresici, sunt Henrietta si sunt noua pe sait, voi fi miresica in data de 7 Iunie 2014 si nunta va avea loc la Pensiunea Marion din Floresti...imi poate cineva trimite poze cu fantana din gradina...am inteles ca e noua, cine are nunta apropiata la Marion ne poate trimite cateva poze???[] Multumesc si va pup

Asherit
03.05.2013, 03:38:14
Buna Miresici, sunt Henrietta si sunt noua pe sait, voi fi miresica in data de 7 Iunie 2014 si nunta va avea loc la Pensiunea Marion din Floresti...imi poate cineva trimite poze cu fantana din gradina...am inteles ca e noua, cine are nunta apropiata la Marion ne poate trimite cateva poze???[] Multumesc si va pup

Fantana in gradina? Cred ca trebuie musai sa fac o vizita cat mai curand ;)) Sa vad cum il prind pe domnul Gal liber si fac si poze in caz ca nu face altcineva mai devreme :)
A avut o prietena a unei prietene nunta acolo acum 2 saptamani. O intreb pe ea daca a fost sau nu sau daca are poze

Hencsi
07.05.2013, 17:11:22
Fantana in gradina? Cred ca trebuie musai sa fac o vizita cat mai curand ;)) Sa vad cum il prind pe domnul Gal liber si fac si poze in caz ca nu face altcineva mai devreme :)
A avut o prietena a unei prietene nunta acolo acum 2 saptamani. O intreb pe ea daca a fost sau nu sau daca are poze

ei...gresisem cu fantana...ceva iaz, mini piscina...asa ceva auzisem...te rog sa ma anunti si daca reusesti sa faci poze te rog sa mi le trimiti si mie. Merci mult :D

julica88
22.08.2013, 19:41:41
Pentru fetele ce au nunta la sala noua. Ati fost sa o vedeti? Mie mi se pare superba! Asa sunt de indragostita de ea!!!

Claudiabianca
23.08.2013, 15:25:32
Pentru fetele ce au nunta la sala noua. Ati fost sa o vedeti? Mie mi se pare superba! Asa sunt de indragostita de ea!!!

Eu am nunta in sala noua anul viitor. Am fost si eu sa o vad, si mie mi se pare foarte frumoasa ! :)

io_ioana85
14.09.2013, 10:54:09
Eu am nunta in sala noua anul viitor. Am fost si eu sa o vad, si mie mi se pare foarte frumoasa ! :)
Si eu am nunta acolo anul viitor. Astept pareri de la miresele de anul asta, care au avut nunta acolo.

f.e.
06.11.2013, 17:40:20
bună,

știu că mi-ar trebui un miracol, dar totuși încerc :) anul viitor, 2014, în iunie 21 sau 28, dacă știți că a renunțat cineva la sala nouă de la Marion, Florești, îmi scrieți vă rog? Poate cineva și-a găsit altceva și se eliberează o dată.

mersi mult,

ninia_guapa4u
07.11.2013, 11:53:21
Buna fetelor,

sunt noua pe acest forum, am ales sala veche de la Marion intrucat ne-a placut foarte mult.
am vazut ca au sala noua. de ce capacitate este sala cea noua?
noi urmeaza sa mergem luna viitoare sa vorbim si eventual sa dam avansul

iuliautza
08.01.2014, 00:06:26
buna miresici,
am fost si eu la pensiunea marion, sincer imi place foarte foarte mult sala cea noua, dar eu imi doresc nunta sa fie de noapte. a-ti avut careva nunta de noapte aici? pana la ce ora vi s-a permis sa chefuiti? :D
o seara frumoasa in continuare

iuliautza
08.01.2014, 00:11:15
salut. sala cea noua are capacitate din cate am inteles eu de max 300. ceva de genu. dar sa stii ce e foarte foarte frumoasa! :D

ninia_guapa4u
28.01.2014, 13:03:51
salut. sala cea noua are capacitate din cate am inteles eu de max 300. ceva de genu. dar sa stii ce e foarte foarte frumoasa! :D

Noi am ales sala veche intrucat nu avem o nunta cu foarte multi invitati. dar sala noua e superba si patronii sunt niste oameni exceptionali.

Panseluta24
30.01.2014, 13:47:10
Noi am ales sala veche intrucat nu avem o nunta cu foarte multi invitati. dar sala noua e superba si patronii sunt niste oameni exceptionali.

Noi am avut nunta la Marion, in sala mica, anul trecut in toamna. Am avut in jur de 190 de invitati. Mancarea a fost extraordinar de buna, toata lumea a laudat-o. Baietii de la sala se asigurau mereu de buna desfasurare a evenimentului. Sala a aratat minunat, mi-am ales aranjamente florale pe nuante de verde, alb si un rosu/caramiziu, iar funditele de la scaune maro.

Lalukina
06.05.2014, 17:43:14
Am fost duminica la nunta in sala noua.
Am fost ff placut impresionata. In sfarsit o sala aerisita, luminoasa, ce mai... foarte frumoasa.
Din pacate, a plouat si nu am putut sta afara insa asta cred ca nu i-a deranjat pe miri :)

julica88
27.05.2014, 13:45:17
La noi pana pe la 23 cred ca a durat cu totul nunta...cand deja s-a stat si s-a adunat...nu te scot afara sunt niste oameni extraordinari, doar ca pleaca lumea, si crede-ma ajungi sa vrei si tu plece...Niciodata n-as fi crezut, intotdeauna am zis ca la nunta mea vreau sa stea lumea multtt sa dansammm....pe la 10 deja voiam sa stau jos si nu puteam :P

buna miresici,
am fost si eu la pensiunea marion, sincer imi place foarte foarte mult sala cea noua, dar eu imi doresc nunta sa fie de noapte. a-ti avut careva nunta de noapte aici? pana la ce ora vi s-a permis sa chefuiti? :D
o seara frumoasa in continuare

biutzaa
28.05.2014, 14:30:47
Miresici,

Aveti cumva ceva poze facute la aperitive?

Cum vi s-a parut mancarea la Marion?

julica88
13.06.2014, 13:52:13
Miresici,

Aveti cumva ceva poze facute la aperitive?

Cum vi s-a parut mancarea la Marion?

Mancarea e foarte foarte buna, laudata de toata lumea. Noi am mers pe ceva putin mai neconventional si chiar a apreciat lumea. Am atasat o poza cu aperitivul ales de noi, noi am mers pe calitate nu cantitate, dar orice vrei iti pot face. Sper ca m-am priceput sa atasez

Erika_Pataki
27.01.2016, 15:49:08
Va recomand Marion, sala Cristal>
Oameni priceputi, curati.
Preturi ok, curatenie, tranparenta.

Noi acolo o sa avem, abia asteptam.

Ps. Au modernizat, in loc de pensiune au facut sala Cristal, care are o capacitate de 300-350 persoane. Echipat foarte modern!