PDA

Versiunea completa : Targ de nunti in Brasov

Pagini : [1] 2

georgianan
25.01.2007, 01:28:52
poate sa ma ajute si pe mine cineva? as vrea sa stiu si eu cand va fi targul de nunti la brasov. Am auzit ca merita sa mergi pentru ca acolo gasesti de toate si chiar daca nu cumperi iti formezi o idee.
cine a zis ca nu-i usor sa fii mireasa a avut dreptate. nu stiu voi cum sunteti dar eu sunt tare stresata deja.

va pup pe toate

vrbctln
25.01.2007, 08:37:20
chiar nu stiu
in schimb si eu sunt interesata sa aflu cand va fi targ in brasov.
Si crede-ma sunt la fel de stresata:-SS

aredwynn
25.01.2007, 20:30:23
Targul "MIRII ANULUI 2007" - editia a IV-a o sa fie la International Trade Center (BV) in perioada 01 - 04 martie 2007 ;-)

PS: In Bucuresti o sa fie din 9 februarie, parca la hotel Sofitel.

georgianan
31.01.2007, 19:04:09
Aredwynn iti multumesc mult pentru informatie. Nu stiu voi cum sunteti dar eu parca pe zi ce trece ma stresez tot mai tare. nici nu stiu la ce sa ma gandesc mai intai. mai trebuie o multime de lucruri.
cred ca ar trebui sa incepem de pe acum sa ne uitam dupa costume, rochii, si verighete.

multi pupici:* :* :*

Kati
31.01.2007, 19:20:12
Fetelor nu stiu care este starea voastra dar eu cred ca pana la nunta o sa ma inbolnavesc de ulcer.Care sunt preturile la meniuri pe unde faceti voi nunta/

georgianan
31.01.2007, 20:19:17
Fetelor nu stiu care este starea voastra dar eu cred ca pana la nunta o sa ma inbolnavesc de ulcer.Care sunt preturile la meniuri pe unde faceti voi nunta/

pe mine ma costa 35 euro meniul si intra mancarea, doua cafele si sampania de la primirea mirilor si nuntasilor.

sa stii ca peunde am fost si am intrebat meniul oscila intre 100 si 150 ron.

PS: cred ca nici eu nu sunt departe de ulcer, dar incerc totusi sa iau totul cu calm. bineintales ca nu prea reusesc si am facut cateva "crize de nervi". nu ma mai inteleg cu nimeni sau nimeni nu ma mai intelege nici eu nu mai stiu:-<

georgianan
01.03.2007, 21:02:48
ce ziceti? merita sa mergem? eu una abia astept sa vad ce va fi acolo.
as fi curioasa daca a fost vreuna din voi acolo azi. daca ati fost astept si eu parerile voastre.:* :* :*

ioanalivia
02.03.2007, 08:58:28
buna fetelor! Eu am fost ieri la targul de nunti si am fost foarte placut surprinsa de organizare si de modelele de rochii. Se poate sa am parerea aceasta deoarece am fost pe la 12 si era cam putina lume asa ca am putut proba in voie rochii. Sunt si multe firme de decoratiuni, foto-video si sonorizare care au adus chiar si aparatura care o folosesc pentru a putea fi vazuta. Mie mi s-a parut ok. am sa incerc zilele urmatoare sa postez poze cu rochitele probate si poate sa ma ajutati sa si aleg. Spor la cumparaturi!

monicutza
02.03.2007, 09:03:28
Eu n u prea mai am de ce sa ma duc la targ pt ca noi an rezolvat cam totul pt nunta...;-)
Poate doar asa de curiozitate sa ma duc sambata ca alta data nu am cum

iulia
02.03.2007, 17:41:01
Si eu as vrea sa merg... numai ca sunt prea departe de casa... :(

iulia
05.03.2007, 14:21:30
Servus fetelor,

Ati fost pe la targ? Ce impresii v-a facut? Ati gasit ceva frumos?
Let me know... asa stiu daca merita sa ma duc la cel care va fi in Sibiu.

Pupici la toate.:*

georgianan
07.03.2007, 20:54:48
am fost si eu sambata dupa amiaza si sincera sa fiu nu pot spune ca am ramas impresionata. am vazut intradevar ceva lucruri frumoase. despre rochitele de mireasa nu pot sa spun decat ca majoritatea semanau,am vazut doar doua care sa-mi placa. mie nu-mi plac cele cu corset fara bretelute, in schimb am vazut modele frumoase de torturi si de verighete, unele cam scumpe dar erau superbe. poze, muzsica si filmat erau o gramada, dar eu deja mi-am rezolvat. am vazut si niste modele de invitatii ceva mai deosebite.

in concluzie a fost bine, nu pot spune totusi ca am fost foarte multumita.

va pup

iulia t eu zic ca ar merita sa mergi la cel de la sibiu pentru ca nu se stie ce iti va placea, poate iti vei gasi ceva. eu sunt cam pretentioasa si recunosc asta.;-)

:* :* :*

iulia
08.03.2007, 02:58:30
am fost si eu sambata dupa amiaza si sincera sa fiu nu pot spune ca am ramas impresionata. am vazut intradevar ceva lucruri frumoase. despre rochitele de mireasa nu pot sa spun decat ca majoritatea semanau,am vazut doar doua care sa-mi placa. mie nu-mi plac cele cu corset fara bretelute, in schimb am vazut modele frumoase de torturi si de verighete, unele cam scumpe dar erau superbe. poze, muzsica si filmat erau o gramada, dar eu deja mi-am rezolvat. am vazut si niste modele de invitatii ceva mai deosebite.

in concluzie a fost bine, nu pot spune totusi ca am fost foarte multumita.

va pup

iulia t eu zic ca ar merita sa mergi la cel de la sibiu pentru ca nu se stie ce iti va placea, poate iti vei gasi ceva. eu sunt cam pretentioasa si recunosc asta.;-)

:* :* :*

Si eu sunt pretentioasa rau... atat de rau incat nu am facut mai nimic pana acum. Am ales doar sotul, data, restaurantul, biserica, nasii si djul. :-SS Parca imi vine sa mai tai din mofturi.... :^o

O sa dau o fuga pana in sibiu, sa vad ce gasesc. Mersi mult ptr impresii...
<se pare ca suntem doar noi doua pe aici.. ;)) ;))>

ancutza21
08.03.2007, 11:21:46
am fost si io la tg de nunti si primul lucru pe care l-am obs a fost proasta organizare.nu mi-am dat seama unde se term un stand si incepe altul.am probat si io o rochita,era frumoasa,dar nu era...preturile erau mai mari pt k au avut chiriile f mari la itc.am intrebat io.n-am vazut mimik interesant si am asteptat tg asta 3 luni de zile.am fost dezamagita.:(( pup

georgianan
08.03.2007, 14:27:34
am fost si io la tg de nunti si primul lucru pe care l-am obs a fost proasta organizare.nu mi-am dat seama unde se term un stand si incepe altul.am probat si io o rochita,era frumoasa,dar nu era...preturile erau mai mari pt k au avut chiriile f mari la itc.am intrebat io.n-am vazut mimik interesant si am asteptat tg asta 3 luni de zile.am fost dezamagita.:(( pup.

sa stii ca si eu am fost putin dezamagita de organizare, si ce nu mi-a placut deloc a fost mirosul de tul de la intrare, rochiile alea de mireasa miroseau atat de tare , ca parca erai la un priveghi.:D si eu am fost nerabdatoare sa vad targul asta si sa sti ca nu sunt multumita de ce am vazut, ma asteptam la mai mult. >:D<

georgianan
08.03.2007, 14:56:18
stici ce am mai vazut la targ si aratau chiar f bine. foarte multe aranjamente pentru masa mirilor si buchete de mireasa din cale. nu sunt eu adepta lor desi sunt niste flori frumoase, elegante dar chiar aratau bine acele buchete.
>:D<

Monny
08.03.2007, 15:39:48
stici ce am mai vazut la targ si aratau chiar f bine. foarte multe aranjamente pentru masa mirilor si buchete de mireasa din cale. nu sunt eu adepta lor desi sunt niste flori frumoase, elegante dar chiar aratau bine acele buchete.
Eu nu pot sa zic ca a fost rau,doar invalmaseala aceea.Acuma ce sa va zic nu am avut eu rabdare sa probez rochii,dar ce e cert e ca eu mi-am cumparat rochie si sotzul si-a cumparat costum.Asa ca depinde si de noroc.AA si era sa uit am dat comanda si de invitatii,care au fost super ieftine si in plus de asta am vazut niste flori de pus in piept care mi-au placut la nebunie.Asa ca fetelor cum a fost targul anul asta dar macar eu mi-am clatit privirea si mi-am amintit ca ne asteapta un moment deosebit.Pupici

georgianan
08.03.2007, 16:07:39
Eu nu pot sa zic ca a fost rau,doar invalmaseala aceea.Acuma ce sa va zic nu am avut eu rabdare sa probez rochii,dar ce e cert e ca eu mi-am cumparat rochie si sotzul si-a cumparat costum.Asa ca depinde si de noroc.AA si era sa uit am dat comanda si de invitatii,care au fost super ieftine si in plus de asta am vazut niste flori de pus in piept care mi-au placut la nebunie.Asa ca fetelor cum a fost targul anul asta dar macar eu mi-am clatit privirea si mi-am amintit ca ne asteapta un moment deosebit.Pupici

ei tu esti o norocoasa, eu imi caut rochie si nu imi gasesc ceva care sa-mi placa, la targa am vazut doar doua modele care miau placut. oi fi eu prea pretentioasa :D , dar sper sa imi gasesc ca mai am timp.>:D<

sultanica
10.03.2007, 00:56:58
Fetelor eu nu am reusit sa ajung la targ. Ce ati vazut interesant in materie de decoratiuni???

georgianan
11.03.2007, 14:29:08
Fetelor eu nu am reusit sa ajung la targ. Ce ati vazut interesant in materie de decoratiuni???

sincera sa fiu pe mine nu m-a impresionat nimic. erau numai cateava modele de decoratiuni si nu mi s-au parut extraordinare. nu pot spune ca ai pierdut ceva. in schimb erau f multe stansuri cu rochii de mireasa, poate atat ai pierdut daca unca nu ti-ai luat rochita.:*

sultanica
11.03.2007, 21:02:09
Pai in privinta rochiei am deja o idee formata. Decorurile m-ar fi interesat...ceva simplu si elegant si la un pret rezonabil.
Are cineva o ideee, o sugestie ???

iulia
12.03.2007, 02:07:38
Pai in privinta rochiei am deja o idee formata. Decorurile m-ar fi interesat...ceva simplu si elegant si la un pret rezonabil.
Are cineva o ideee, o sugestie ???

In acest weekend care vine va fi targ la Sibiu. Daca vrei, ne punem pe masina si mergem. Pun eu masina la bataie! >:D<
Pe de alta parte... eu aranjamentul salii mi-l fac eu, cu manuta mea. O sa pun mult accent pe flori si lumanari. Fara baloane enervante, fara huse din material lucios si ieftin.
Ceva simplu si discret.

sultanica
13.03.2007, 08:49:17
Pai huse se gasesc si mate, din material mai bun (adica scump), si cu esarfe din organza. Dar cand o sa ai tu timp sa-ti decorezi localul? Mai ales cu flori, tinand cont ca florile sunt mai pretentioase...daca o sa fie si foarte cald?

iulia
13.03.2007, 11:27:18
Pai huse se gasesc si mate, din material mai bun (adica scump), si cu esarfe din organza. Dar cand o sa ai tu timp sa-ti decorezi localul? Mai ales cu flori, tinand cont ca florile sunt mai pretentioase...daca o sa fie si foarte cald?

De decorat eu, logic ca nu decorez... Ca nu am timp. Voi avea pe cineva care sa ma ajute la capitolul asta... Eu doar le fac schita cu dispozitia meselor, si obiectele ce trebuie puse pe mese, si unde pe masa...

Iar florile... flori tot pun, ca huse si baloane nu am - ca nu imi plac. Deci tot o sa pun ceva pe mese. O sa am lumanari - nu stiu inca de care. Si ceva cu flori - nu stiu inca ce flori, si cum... Nu prea stiu mare lucru, dar mai am timp ... :D:D:D

As putea alege flori care sunt rezistente la cald. Iar pe 1 iulie, cand ma marit eu, sus in munti - unde e restaurantul, nu cred ca o sa fie exagerat de cald.

Ma mai gandesc... :-SS:-SS

TOFI
14.03.2007, 07:40:48
Ti-ai Gasit Rochie, Caci Eu Nu Am Gasit Nimic Care Sa-mi Placa! Vreau Ceva Simplu, Amplu, Fara Strasuri, Dantele, Perlute Si Alte "straluciri".
Plus Ca Am Intrat Deja In Panica!tu Cum Te Descurci???

iulia
14.03.2007, 22:27:34
Ti-ai Gasit Rochie?? Ca Eu Nu Am Gasint Nimic Care Sa-mi Placa! Toate Au Strasuri, Perle, Dantele,"straluciri".
Plus Ca Am Intrat In Panica! Tu Cum Te Descurci??

Oare care "tu".... :zz::zz::zz: Eu una nu am rochie.... Si ma disperaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :-w

georgianan
21.03.2007, 16:49:43
Oare care "tu".... :zz::zz::zz: Eu una nu am rochie.... Si ma disperaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :-w

nu dispera ca pana la nunta o sa facem si riduri si o sa fim urate:D :-p . sa stii ca eu am vazut ceva dragut pe republici , daca nu ai fost ar trebui sa mergi. pupici>:D<

iulia
23.03.2007, 01:31:27
nu dispera ca pana la nunta o sa facem si riduri si o sa fim urate:D :-p . sa stii ca eu am vazut ceva dragut pe republici , daca nu ai fost ar trebui sa mergi. pupici>:D<

Hehehe - am rochita acum.... ;))

sultanica
13.04.2007, 18:41:47
Astazi s-a deschis Targul de nunti la Aro....Am ramas tare dezamagita..pacat de cei 5 roni pe care i-am dat la intrare. Mai bine-i dadeam la un amarat pe strada...
Mi s-a parut tare slabutz...

CrisB
15.04.2007, 12:51:59
este trag de nunti la Brasov la Aro
a inceput vineri si tine pana azi

ciufi
15.04.2007, 15:10:34
este trag de nunti la Brasov la Aro
a inceput vineri si tine pana azi

Si gasiti numai rochite...dar nu prea multe.... in rest de toata jena... Eu sunt tare furioasa ca mi-am cautat accesorii si oferta a fost slaba... In general mi-a lasat un gust tare amar....

Va pup!>:D<

iulia
15.04.2007, 19:43:39
Si gasiti numai rochite...dar nu prea multe.... in rest de toata jena... Eu sunt tare furioasa ca mi-am cautat accesorii si oferta a fost slaba... In general mi-a lasat un gust tare amar....

Va pup!>:D<

Of.... esti a doua care zice ca nu merita sa mergi pana acolo... :-<:-<:-<

As fi avut nevoie de niste place carduri.

sultanica
15.04.2007, 21:09:25
Cum ai vrea sa arate place cardurile ???? Eu am luat unele care sunt set cu servetelele...erau mai multe modele....au un chenar finutz cu auriu, si o fundita f.f. mica (sunt si alte culori), iar servetelele sunt cu acelasi model, calitate f. buna(o hartie matasoasa), sunt 2 dimensiuni. Eu le-am luat de la o firma din Bucuresti si in cursul acestei saptamani e posibil sa merg pana acolo. Daca imi spui cam ce ai vrea intreb ce culori sau ce modele mai au.

In privinta targului de la Aro....dezamagire totala...am regretat ca am intrat....

iulia
15.04.2007, 22:08:02
Cum ai vrea sa arate place cardurile ???? Eu am luat unele care sunt set cu servetelele...erau mai multe modele....au un chenar finutz cu auriu, si o fundita f.f. mica (sunt si alte culori), iar servetelele sunt cu acelasi model, calitate f. buna(o hartie matasoasa), sunt 2 dimensiuni. Eu le-am luat de la o firma din Bucuresti si in cursul acestei saptamani e posibil sa merg pana acolo. Daca imi spui cam ce ai vrea intreb ce culori sau ce modele mai au.

In privinta targului de la Aro....dezamagire totala...am regretat ca am intrat....

Habar nu am cum sa arate place cardurile. Nu vreau sa pun plicuri pe masa, imachetate etc etc. Asa ca o sa pun doar un mic cartonas cu numele fiecaruia. Cartonul o sa il vreau pe bordeaux, iar acea hartiuta pe crem: culorile restaurantului.

Servetele dau cei de la restaurant. Asa ca nu ma bag sa iau nu stiu ce set. Daca gasesti ceva de genul asta prin bucuresti, anunta-ma. Merg si eu sa imi iau. Sau poate mi le fac eu... :-\:-\:-\

Mai e timp... :D

ciufi
15.04.2007, 22:53:14
Of.... esti a doua care zice ca nu merita sa mergi pana acolo... :-<:-<:-<

As fi avut nevoie de niste place carduri.

Ca sa nu regreti deloc...si eu am cautat... erau la un singur stand... (din cele 3 existente!!!) un singur model... urate rau...
Eu m-am gandit sa folosesc place cardul si ca plic pentru dar o:-) (bani...). Ca alta solutie mai desteapta nu am gasit... Am exclus impartitul plicurilor dimineata... ca se creaza un moment neplacut de rumoare! Voi cum procedati?

CrisB
15.04.2007, 23:10:45
Mai bine nu va spuneam de targ!
vreo 6 standuri cu rochii, unul cu bijuterii si o florarie(sau avea si invitatii parca)!!!
rochite da erau ceva cele de la salonul Gabriela de pe republicii, de la alb si nergu, evergreen si restul nu am retinut

sultanica
15.04.2007, 23:47:02
Habar nu am cum sa arate place cardurile. Nu vreau sa pun plicuri pe masa, imachetate etc etc. Asa ca o sa pun doar un mic cartonas cu numele fiecaruia. Cartonul o sa il vreau pe bordeaux, iar acea hartiuta pe crem: culorile restaurantului.

Servetele dau cei de la restaurant. Asa ca nu ma bag sa iau nu stiu ce set. Daca gasesti ceva de genul asta prin bucuresti, anunta-ma. Merg si eu sa imi iau. Sau poate mi le fac eu... :-\:-\:-\

Mai e timp... :D

O sa vad daca au si pe bordo si iti spun...nu stiu insa la ce hartiuta te referi???...care sa fie crem???
A propo de plicuri am vazut la o nunta plicul utilizat pe post de place card. Pe o parte era scris numele invitatilor iar pe cealalta o urare de bun venit din partea mirilor.
Cine are timp si o imprimanta le poate face din carton de carti de vizita si arata super bine... se mai poate lipi eventual o floricica, o fundita....

georgianan
27.04.2007, 17:02:14
Mai bine nu va spuneam de targ!
vreo 6 standuri cu rochii, unul cu bijuterii si o florarie(sau avea si invitatii parca)!!!
rochite da erau ceva cele de la salonul Gabriela de pe republicii, de la alb si nergu, evergreen si restul nu am retinut

credeam ca numi mie mi-a lasat un gust amar targul, daca este vb despre cel de la aro palace, desi dupa descriere asa mi se pare. pe langa faptul ca nu mi-am gasit nimic si mi s-au parut destul de scumpe unele rochite pentru cum aratau, am mai platit si intrare. nu stiu ce fel de organizare au avut dar mie mi s-a parut jalnica. :-<
:*

iulia
27.04.2007, 18:27:37
credeam ca numi mie mi-a lasat un gust amar targul, daca este vb despre cel de la aro palace, desi dupa descriere asa mi se pare. pe langa faptul ca nu mi-am gasit nimic si mi s-au parut destul de scumpe unele rochite pentru cum aratau, am mai platit si intrare. nu stiu ce fel de organizare au avut dar mie mi s-a parut jalnica. :-<

Mi se pare aberant sa percepi taxa de intrare. Ar trebui sa te plateasca ei ca intri, si nu invers....

Si la ITC tot cu taxa a fost? :-?

georgianan
27.04.2007, 18:43:32
Mi se pare aberant sa percepi taxa de intrare. Ar trebui sa te plateasca ei ca intri, si nu invers....

Si la ITC tot cu taxa a fost? :-?

nu , tocmai asta m-a socat la aro palace. cand am intrat ne-a spus cel de la usa ca daca vrem sa intram la targ trebuie sa platim intrare. madar daca as fi vazut ceva nu m-as fi ofticat dar mnici macar drumul pana acolo nu a meritat sa-l bat. dar asta e m-am lamurit inca o data de romanu nostru... $-)

la ITC a fost pot spune super in comparatie cu asta, acolo chiar ai avut ce vedea.:*:*

CrisB
28.04.2007, 21:08:32
nu , tocmai asta m-a socat la aro palace. cand am intrat ne-a spus cel de la usa ca daca vrem sa intram la targ trebuie sa platim intrare.

Am platit si la ITC cred ca 2 lei nu 5 ca la Aro.

georgianan
30.04.2007, 11:06:05
Am platit si la ITC cred ca 2 lei nu 5 ca la Aro.

eu am fost sambata si nu am platit intrare , poate am scapat eu desi am mai auzit pe multi ca nu au platit. oricum si daca ar fi fost cu intrare la ITC a fost de o mie de ori mai misto decat la aro, parerea mea.>:D<

CrisB
03.05.2007, 20:34:20
eu am fost sambata si nu am platit intrare , poate am scapat eu desi am mai auzit pe multi ca nu au platit. oricum si daca ar fi fost cu intrare la ITC a fost de o mie de ori mai misto decat la aro, parerea mea.>:D<

si a mea, a fost un fiasco la aro, mai bine nu faceau publicitate ca s-au facut de ras

georgianan
04.05.2007, 15:55:31
si a mea, a fost un fiasco la aro, mai bine nu faceau publicitate ca s-au facut de ras

unele au fost mai multumite decat de ITC si nu am inteles de ce.
in finr, si-au luat rochita pana la urma de la aro...

e ce sa mai zici pana la urma gusturile nu se discuta...;-)>:D<

MaryT
17.07.2007, 18:48:53
si eu vreau la targ de nunti..are cineva idee cand si unde se mai tine??
ca vreau sa probez rochii de miresica ;)) ;)) ;)) ;)) ;)) ;))

oana_bomboana
18.07.2007, 10:29:33
Nu gasesc nimic pe net...
Oricum, o sa fie unul in primavara ca de obicei... daca nu chiar 2...:">
Si eu vreau sa probez...

iulia
18.07.2007, 10:47:03

Eu zic sa nu va puneti mari sperante in targuri. Primul de la ITC a fost chiar fain.... dar al doilea de la ARO... :-&:-&:-&:-&

oana_bomboana
18.07.2007, 11:09:14
Eu zic sa nu va puneti mari sperante in targuri. Primul de la ITC a fost chiar fain.... dar al doilea de la ARO... :-&:-&:-&:-&
mie nu mi-a plcut la ARO de nici o culoare...[-(

MaryT
18.07.2007, 11:41:09

aaa...da v-am zis ca eu imi fac pe comanda rochita..eu vreau doar sa probez...:"> :"> :"> :"> :"> :"> :"> :">

Monny
18.07.2007, 14:44:25
aaa...da v-am zis ca eu imi fac pe comanda rochita..eu vreau doar sa probez...:"> :"> :"> :"> :"> :"> :"> :">
Deci asa smechera mica ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)

Mutzy
06.02.2008, 22:29:59
Servus Miresici,
Am gasit pe net cand sunt cele 2 targuri de nunti din Brasov:

1. 28 februarie-2 martie la ITC : Mirii Anului 2008
Program vizitare expozitie:
- joi - sambata (28.02. - 01.03.2008) orele 11.00 - 20.00
- duminica 02.03.2008 orele 11.00 - 17.00 Intrarea libera

2. 11,12,13 aprilie - e organizat de Expo Mariage...cred ca va fi la Aro Palace

V-am pupat! :)

andai
07.02.2008, 10:41:52
Servus Miresici,

Multumim frumos!!! ^:)^

delhel2001
07.02.2008, 12:59:46
Salutare,

Daca intereseaza pe cineva, in perioada 8-10 feb 2008 are loc la Sibiu un targ de nunti.
Locatia este Hotel RAMADA, program 10-20.

Sporuri multe.
Pupici la toata lumea.:*

andai
07.02.2008, 14:32:04
Salutare,

Daca intereseaza pe cineva, in perioada 8-10 feb 2008 are loc la Sibiu un targ de nunti.
Locatia este Hotel RAMADA, program 10-20.

Sporuri multe.
Pupici la toata lumea.:*
Merci de info! :*

sultanica
29.02.2008, 23:00:45
S-a deschis targul....ati fost sa-l vizitati??? Ce v-a placut? Ce impresie v-a facut??

CONT_INCHIS_11991
01.03.2008, 07:42:00
S-a deschis targul....ati fost sa-l vizitati??? Ce v-a placut? Ce impresie v-a facut??

s-a discutat pe off topic despre targ, uitasem ca e un subiect separat...

pusa
20.04.2008, 23:23:53
Servus Miresici,

A fost targul saptamana trecuta?? Sau a trecut pe langa mine fara sa aud ceva?Nu m-ar mira...la cat de prinsa am fost in ultimele 2 saptamani:-s

Flippi
21.04.2008, 07:53:54
A fost targul saptamana trecuta?? Sau a trecut pe langa mine fara sa aud ceva?Nu m-ar mira...la cat de prinsa am fost in ultimele 2 saptamani:-s
Nu a fost niciun targ, am fost acolo pe 11 aprilie si nimic, dupa care am cautat pe net ca poate nu am retinut bine si acolo scria 18,19,20. Am fost acolo si nimic.

Lores
18.09.2008, 09:17:14
Servus. Cand e urmatorul targ de nunti in Brasov? Merita vizitarea unui targ de nunti?

oana_bomboana
18.09.2008, 12:32:15
Servus. Cand e urmatorul targ de nunti in Brasov? Merita vizitarea unui targ de nunti?
In general in primavara e un targ sigur.
Eu cred ca merita. Sa vezi ce e pe piata.
Multe miresici si-au gasit rochiile la targ si tot ce implica tinuta de mireasa.

pusa
18.09.2008, 13:31:04
In general in primavara e un targ sigur.
Eu cred ca merita. Sa vezi ce e pe piata.
Multe miresici si-au gasit rochiile la targ si tot ce implica tinuta de mireasa.
Si eu zic ca merita, le ai pe toate intr-un loc...nu mai trebuie sa colinzi tu magazinele prin diverse colturi ale brasovului. In prima zi, la primele ore, nici nu aveau bilete, imi amintesc ca am intrat moka, crezand ca e moka. Si cand am mai venit a doua zi sa comand invitatiile, mi-au cerut intrare...am ramas surprinsa :))

Sanaria
18.01.2009, 10:53:55
Stie cineva cand o sa fie targul la Brasov? Nu am gasit nimic pe internet de Brasov. Multumesc.

Mirela83
20.01.2009, 11:56:37
Stie cineva cand o sa fie targul la Brasov? Nu am gasit nimic pe internet de Brasov. Multumesc.

cred ca se va tine candva pe la inceputul lui martie.
oricum stai linistita ca se va mediatiza foarte mult cu ceva timp inainte sa se tina, asa ca nu ai cum sa-l ratezi :P

Sanaria
21.01.2009, 10:55:50
cred ca se va tine candva pe la inceputul lui martie.
oricum stai linistita ca se va mediatiza foarte mult cu ceva timp inainte sa se tina, asa ca nu ai cum sa-l ratezi :P

Ai dreptate,cu siguranta o sa se mediatizeze,nu-l ratez.Am cauta pe internet si nu am gasit nimic, in Cluj,Timisoara, Ploiesti,Targu Mures, Iasi,peste tot sunt deja anuntate...doar Brasovul nu.

adip
21.01.2009, 13:37:25
Targul "Mirii Anului 2009" o sa aiba loc la ITC intre 12 si 15 martie 2009.

Cel organizat de Expomariage (la Aro) nu stie inca daca se face sau nu. Spuneau ca spera sa faca si la BV anul asta, dar nu e sigur inca nimic.

blancaady
21.01.2009, 17:50:50
am aflat ca targul Mirii Anului de la ITC va fi in perioada 28 feb-3 martie 2009;))

adip
21.01.2009, 20:31:44
Eu am o oferta de participare de acum aproximativ o luna pe care scria 12-15 martie. E posibil sa se fi schimbat intre timp.

clodi
03.02.2009, 11:32:58
Tocmai ce am fost la targul de nunti din Bucuresti Ideal Mariaj... desi era ceva aglomeratie a meritat efortul. Preturile erau cu aprx 20% mai jos decat in magazine. Mi-am luat rochita de mireasa de la targ de la o firma din Bv. Oferta a fost de foarte buna si felul in care s-au purtat cu mine excelent .. au avut o rabadare de fier. Va recomand sa ii vizitati!

popclarisa
05.02.2009, 23:07:22
Care sunt, ca vreau si eu ...

Mirela83
06.02.2009, 21:02:57
chiar, clodi...spune-ne te rog de la ce firma ti-ai luat-o...sau macar da-ne indicii daca nu poti face reclama.
apropos, fetelor: cam la ce preturi mai sunt rochiile anul acesta? mai mari sau mai mici decat cele de anul trecut?

deea2210
13.03.2009, 16:16:30
Fetele din forum ,ESTE TARG DE NUNTI LA ITC,din 12.03.2009 pana in duminica adica 15.03.2009.
Maine ma duc si eu....:-SS

mimi2010
13.03.2009, 22:33:05
Fetele din forum ,ESTE TARG DE NUNTI LA ITC,din 12.03.2009 pana in duminica adica 15.03.2009.
Maine ma duc si eu....:-SS

Am fost la targ....si sunt cam dezamagita. Rochii de mireasa din belsug si cam atat. In rest nimic interesant, nimic tentant. Parca e cea mai slaba editie din cate am vazut eu pana acum.

Mirela83
14.03.2009, 12:11:12
abia astept sa vad si eu cum este ca merg azi; ma cam pui pe ganduri ca zici ca nu e prea fain...mai mult rochitze...eu tin neaparat sa gasesc sa-mi fac invitatii
oricum intru sa postez mesaj si cu aprecierile mele

karmella19
17.03.2009, 12:25:06
Fetelor,ati fost la targ??? DEZAMAGIRE TOTALA!!! In ceea ce priveste agentii de organizare,mi s-a parut 0, iar rochiile erau mai scumpe ca la targul din Bucuresti...Pana la urma tot la Bucuresti se da "ora exacta"

micky81bv
17.03.2009, 14:53:01
pt mine a fost ok targul.mi-am luat rochita, bijuterii si am gasit si firma pt aranjamente si flori la un pret superfain..chiar sunt f incantata

Fetelor,ati fost la targ??? DEZAMAGIRE TOTALA!!! In ceea ce priveste agentii de organizare,mi s-a parut 0, iar rochiile erau mai scumpe ca la targul din Bucuresti...Pana la urma tot la Bucuresti se da "ora exacta"

rox0319
17.03.2009, 16:34:54
pt mine a fost ok targul.mi-am luat rochita, bijuterii si am gasit si firma pt aranjamente si flori la un pret superfain..chiar sunt f incantata

felicitari pentru achizitii!!! nu ne arati si noua poze?
ce firma ai gasit pentru decoratiuni? cum e oferta lor?

micky81bv
18.03.2009, 08:38:25
poze am doar pe telefon, inca nu am apucat sa le descarc
pt decoratiuni e casa de piatra si mi s-au parut cei mai ok din tot ce am analizat

felicitari pentru achizitii!!! nu ne arati si noua poze?
ce firma ai gasit pentru decoratiuni? cum e oferta lor?

rox0319
18.03.2009, 13:53:13
pt decoratiuni e casa de piatra si mi s-au parut cei mai ok din tot ce am analizat

Nu e nimic avem rabdare ;))

mimi2010
19.03.2009, 08:48:06

N-am auzit de agentia asta. Sunt din Brasov?? Mai da-ne niste detalii daca poti.

micky81bv
19.03.2009, 10:00:16
DA, SUNT DIN BRASOV
au si un site, este casadepiatrabv, dai asa pe google si ti-l gaseste
eu platesc 1800 cu tot cu flori, aici intrand buchetele de nasa, mireasa, domnisoare, cocarde, aranjament de masina cu ventuza care ulterior va sta pe masa,aranjamente pt masa din fier forjat cu flori si lumanari, arcada, impodobirea scarilor plus cele neflorale

N-am auzit de agentia asta. Sunt din Brasov?? Mai da-ne niste detalii daca poti.

rox0319
19.03.2009, 13:39:38
DA, SUNT DIN BRASOV
au si un site, este casadepiatrabv, dai asa pe google si ti-l gaseste
eu platesc 1800 cu tot cu flori, aici intrand buchetele de nasa, mireasa, domnisoare, cocarde, aranjament de masina cu ventuza care ulterior va sta pe masa,aranjamente pt masa din fier forjat cu flori si lumanari, arcada, impodobirea scarilor plus cele neflorale

1800 de euro??? :-s mi se parecam mult... noi nu depasim 1000 de euro, si avem la fel totul inclus!

clodi
19.03.2009, 14:32:04
1800 de euro??? :-s mi se parecam mult... noi nu depasim 1000 de euro, si avem la fel totul inclus!

Si mie mi se pare mult 1800 euro pe flori si decoratiuni, insa trebuie sa recunosc ca este un pret pe care l-am intalnit la mai multe agentii. Dupa cautari intense am gasit aceste servicii la un pret de 3300 ron.

ingerM
19.03.2009, 15:30:03

nu vad sa scrie nicaieri ca sint 1800 EURO
eu cred ca se refera la 1800 lei:*

rox0319
19.03.2009, 15:32:46
nu vad sa scrie nicaieri ca sint 1800 EURO
eu cred ca se refera la 1800 lei:*

... hmmm :-B, nici nu am observat, mda! atunci mi se pare prea putin :O
Important e ca ei sa fie multumiti. :*

ingerM
19.03.2009, 15:50:13
micky81bv va spune cu siguranta cat o costa:)

micky81bv
19.03.2009, 15:57:30
asa este, sunt 1800 ron
e drept ca la cetate nu tb f multe decoratiuni, dar avem inclusiv plasa de lumini
eu zic ca e mai mult decat ok

micky81bv va spune cu siguranta cat o costa:)

micky81bv
19.03.2009, 15:58:19
am uitat sa zic de artficii pt dans si tort care sunt si astea incluse

asa este, sunt 1800 ron
e drept ca la cetate nu tb f multe decoratiuni, dar avem inclusiv plasa de lumini

pgabi
19.03.2009, 16:03:45

Eu am apelat la aceasta agentia pentru flori (buchet mireasa, nasa, domnisoare, concarde, lumanari, aranajamente sala), pentru meniurile care au fost pe mese si pentru artificii. Am fost multumita, mai ales ca plata a trebuit sa o fac dupa nunta.

Atat preturile pe care le practica cat si poze cu ce pot face se gasesc pe site.

Pe mine m-a costat intr-adevar mai mult de 1800, dar depinde de nr de invitati, de ce flori doreste mireasa si de multe altele...

ingerM
19.03.2009, 16:04:08
asa este, sunt 1800 ron
e mai mult decat bun pretul atunci
spor la pregatiri in continuare>:D<

micky81bv
19.03.2009, 16:07:13
pretul este orientativ, ca punct de reper
intr-adevar, inca nu am ales propriu-zis florile, dar mi s-a facut un calcul aproximativ ca sa stiu la ce sa ma astept
probabil va mai fi ceva peste, dar pe la suma asta se invarte totul

e mai mult decat bun pretul atunci
spor la pregatiri in continuare>:D<

ingerM
19.03.2009, 16:12:54
intr-adevar, inca nu am ales propriu-zis florile, dar mi s-a facut un calcul aproximativ ca sa stiu la ce sa ma astept

da asa e poate mai difera umpic dar poate mai scadeo:-)

micky81bv
19.03.2009, 16:15:38
nu ar fi rau, dar nici nu vreau sa intind coarda

da asa e poate mai difera umpic dar poate mai scadeo:-)

ingerM
19.03.2009, 16:25:27
nu ar fi rau, dar nici nu vreau sa intind coarda
normal ca nu dar stiu cum e sa pregatesti o nunta si sa platesti totul din buzunarul tau, noi asa facem, nu apelam la parinti, vrem sa platim noi totul, sper sa reusim<:-P

karmella19
19.03.2009, 17:01:52
Super,adica sunt ok preturile?? Mie asa mi se pare dar vreau si eu pareri!

super
important e sa fiti voi multumiti!!!!!!!!!!>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

rox0319
20.03.2009, 13:07:25

Felicitari pentru oferta gasita!!!! Sa ai o nunta de vis! :*

adelat
03.10.2009, 14:27:50
Stiti cumva daca va fi un targ al nuntilor in Brasov la inceputul anului 2010?
Multumesc

dea79
12.10.2009, 20:14:20
Stie cineva daca in 2010 se va mai organiza vreun targ de nunti in Brasov?Eu nu am gasit nimic pe net pentru Brasov.

buburuza_007
12.10.2009, 21:11:13
Stie cineva daca in 2010 se va mai organiza vreun targ de nunti in Brasov?Eu nu am gasit nimic pe net pentru Brasov.
sigur vor fi ca in fiecare an dar cred ca e prea devreme sa gasesti ceva pe net acum, poate de la inceputul anului o sa se anunte;-)

rocsana12
13.10.2009, 10:01:48
Salut,
se poate sa dati mai multe detalii despre oferta firmei. Am citit foarte multe pareri bune pe forum despre aceasta firma si as vrea sa am cat mai multe informatii.
Multumesc

Poti sa le cauti situl pe net. Este denumirea firmei si domeniul ".eu"
Daca nu gasesti trimite-mi un mesaj si iti dau eu link-ul.

kittybv
21.10.2009, 22:36:07
Hello,

Stie cineva cand va fi primul targ de nunti pentru 2010, in Brasov? si unde?

Cristina

denisse13
22.10.2009, 11:17:47
Hello,

Stie cineva cand va fi primul targ de nunti pentru 2010, in Brasov? si unde?

Cristina
Buna,

targurile de nunti vor fi la anul in februarie-martie 2010, la ITC.

Pa pa

cristinamicu
30.11.2009, 20:19:38
Buna,

targurile de nunti vor fi la anul in februarie-martie 2010, la ITC.

Pa pa
targ de nunti intra 11 si 14 martie la ITC

rpacurariu
01.12.2009, 09:53:53
targ de nunti intra 11 si 14 martie la ITC
sigur e in aceea perioada?

futurebride2b
04.12.2009, 21:05:10
sigur e in aceea perioada?
cel mai bine se poate afla de la ITC, organizatorii au rezervat cu siguranta deja incinta pentru eveniment...

kittybv
14.12.2009, 22:05:47
cel mai bine se poate afla de la ITC, organizatorii au rezervat cu siguranta deja incinta pentru eveniment...

Servus,

Targuri de nunti sunt doar in prima parte a anului? sau se mai repeta si pe parcurs?
Eu am nunta in octombrie si nu stiu cand sa-mi cumpar rochia? e prea devreme in februarie-martie cand sunt anuntate targurile?

Cristina

blankadina
14.12.2009, 22:26:23
in brasov cred ca e doar in primavara dar in bucuresti sunt mai dese targurile.

denisse13
15.12.2009, 14:34:17
Buna,
targul din Brasov este o singura data

ovidiuv
16.12.2009, 13:20:47
sal eu sunt nou pe aici
sper sa nu deranjez pe nimeni daca am o sugestie pt viitorele mirese:
daca doriti o rochie cu adevarat speciala nu ocoliti creatori de moda.
chiar daca preturile sunt mai mari rezultatul va fi unul unicat creat special pt voi.
sa nu intelegeti gresit ' nu vreau sa fac reclama nimanui dar am avut ocazia sa dau o tura pe la bucharest fashion week anul acesta si am vazut cateva modele superbe unele dintre ele apartinand unei firme din brasov
cine doreste sa stie numele ii pot trimite un mesaj privat.
spor la pregatiri ! :smile:

dea79
08.01.2010, 20:25:07
Buna, ati mai aflat ceva de vreun targ de nunti in curand in Brasov?

denisse13
09.01.2010, 09:25:53
Targul este intre 11-14 martie la ITC.

dea79
09.01.2010, 14:02:49
Multumesc.Speram sa fie unul mai devreme. Oare merita sa-ti iei haine de acolo? Sunt reduceri considerabile sau se gasesc aceleasi preturi ca prin magazine?

blankadina
09.01.2010, 14:47:42
Multumesc.Speram sa fie unul mai devreme. Oare merita sa-ti iei haine de acolo? Sunt reduceri considerabile sau se gasesc aceleasi preturi ca prin magazine?
mai devreme sunt in bucuresti

bebeloi
10.01.2010, 07:57:57
reducerile numai la invitatii sunt considerabile iti zic eu ca am fost ieri la targ la tm....la rochii nu erau reduceri si nici la papucei,iar costumele barbatesti lipseau cu desavarsire! :)

denisse13
12.01.2010, 15:49:40
reducerile numai la invitatii sunt considerabile iti zic eu ca am fost ieri la targ la tm....la rochii nu erau reduceri si nici la papucei,iar costumele barbatesti lipseau cu desavarsire! :)

Eu stiu ca si la targuri sunt promotii la rochii de mireasa...cel putin asa stiu din anii trecuti. Bine....nu este prea mare reducerea, dar....10% sau 20% maxim... Pantofii nu au sigur reduceri.... In schimb asa cum ai spus si tu, invitatiile au reduceri mari. Ori cumperi inviatia si iti da printarea scrisului gratis, ori iti da la amandoua reducere.<:-P

vladymyry
28.01.2010, 17:43:21
interesant subiect dar mie mi se pare ca se duc cei care nu stiu cum sa atraga clientii:[email protected]:[email protected] iti zic si cand ajungi la sediul lor alta fac(stiu de la prieteni care au patit asa)... asa ca fiti atente la targurile astea va dau preturile pe care le fac inainte cu o zi iar dupa targ daca mergeti sa semnati contractul va face reducere dar de fapt ajung la pretul lor de fapt:-w:-w

futurebride2b
28.01.2010, 22:27:02
E oficial, vine targullllllllllllll: http://www.itcbv.ro/html/expozitii/expo_detalii.php3?id=143

Serena18
29.01.2010, 13:52:32
Pacat ca nu putem sa vedem cine participa, se pare ca inca nu este actualizata listuta cu particiantii :(

futurebride2b
29.01.2010, 22:23:51
Pacat ca nu putem sa vedem cine participa, se pare ca inca nu este actualizata listuta cu particiantii :(
da-mi pe pm adresa ta de mail si iti trimit participantii...nu pot atasa pe forum pt ca este in format PDF si nu este acceptat...

Ela_ela_ela
04.03.2010, 08:42:49
Nu vreau sa fiu rea, insa stiu ca la targuri se intampla ca reducerile sa fie doar de fatada... adica x ia pentru invitatii 900 de lei... el spune ca, de fapt, pretul e de 1000 de lei si ca are o reucere de 10%=>pret final 900 de lei, adica exact pretul REAL fara falsa reducere.
Sfat: daca incheiati vreun contract la targ, citit CU ATENTIE toate clauzele..

vladymyry
04.03.2010, 21:38:41
Nu vreau sa fiu rea, insa stiu ca la targuri se intampla ca reducerile sa fie doar de fatada... adica x ia pentru invitatii 900 de lei... el spune ca, de fapt, pretul e de 1000 de lei si ca are o reucere de 10%=>pret final 900 de lei, adica exact pretul REAL fara falsa reducere.
Sfat: daca incheiati vreun contract la targ, citit CU ATENTIE toate clauzele..
asa e...si eu am auzit la fel de la prieteni

ioanamaria
08.03.2010, 08:22:05
asa e...si eu am auzit la fel de la prieteni

cine stie cat costa intrarea? sau cat a fost anul trecut? sau nu e cu intrare?

daniela20
08.03.2010, 14:07:11
sigur este targ de nunti intre 11-14 martie?poate sa-mi spuna si mie cineva sigur chiar sunt interesata.ms

cricla12
08.03.2010, 17:14:40
da, este.am vazut reclama.spor!!

gaya24
09.03.2010, 16:15:40
da, este.am vazut reclama.spor!!

buna miresici si eu sunt interesata de targ nu am mai fost cat este intrarea daca aveti idee...si cam care sunt preturile...gasesti de toate pt nunta?:*

aditzu_web
10.03.2010, 18:57:43
Targul este intre 11 si 14 Martie la ITC, intrarea e oricum mai putin ca in Bucuresti!!??!!

ioanamaria
10.03.2010, 20:51:28
Targul este intre 11 si 14 Martie la ITC, intrarea e oricum mai putin ca in Bucuresti!!??!!

si in bucuresti cat a fost :D

ioanamaria
11.03.2010, 14:00:24
a fost cineva astazi? sau mai asteptam pana maine ca poate vin mai multi furnizori?

futurebride2b
11.03.2010, 17:16:39
Targul??De tot rasul, bine ca n-a fost cu intrare (am fost pe la 12:30 si batea vantul, parca toti se pregateau de plecare, asa atmosfera de apatie era, trebuia sa ceri tu oferte unora, ca ei n-aveau nicio treaba sa isi faca reclama... Nici nu sufera comparatie cu bucurestiul, unde chiar ai ce vedea si daca intri zilnic acolo....la sibiu a fost un fel de ce e acum la ITc....slab d tot, aveam impresia ca n-au nici un interes ofertantii astia, ca erau plictisiti...nici nu ma mai duc, ca n-am ce vedea, am probat vreo 2 rochii, nimic notabil si scumpe, am vazut niste pantofi misto de la veronesse si cam atat, in rest o gramada de oferte foto video...
Sunt curioasa daca o sa fie cu intrare in restul zilelor

gaya24
11.03.2010, 20:29:47
miresici fac o paranteza de la subiect...cele care suntety din bv caut un loc de munca si nu gasesc am terminat fac anu trecut asistenta sociala nu caut in domeniu neaparat dar daca stiti ceva va rog dati-mi un pm din suflet va rog... va multumesc

shu
12.03.2010, 08:47:57
stiti cumva la ce ora se inchide?

ioanamaria
12.03.2010, 09:20:14
stiti cumva la ce ora se inchide?

la 20 am citit eu undeva pe net, dar nu mai stiu unde...

shu
12.03.2010, 12:40:27
e bine atunci, ca vroiam sa ma duc diseara, dupa munca. multumesc :*

emma_emma
15.03.2010, 15:34:34
Targul??De tot rasul, bine ca n-a fost cu intrare (am fost pe la 12:30 si batea vantul, parca toti se pregateau de plecare, asa atmosfera de apatie era, trebuia sa ceri tu oferte unora, ca ei n-aveau nicio treaba sa isi faca reclama... Nici nu sufera comparatie cu bucurestiul, unde chiar ai ce vedea si daca intri zilnic acolo....la sibiu a fost un fel de ce e acum la ITc....slab d tot, aveam impresia ca n-au nici un interes ofertantii astia, ca erau plictisiti...nici nu ma mai duc, ca n-am ce vedea, am probat vreo 2 rochii, nimic notabil si scumpe, am vazut niste pantofi misto de la veronesse si cam atat, in rest o gramada de oferte foto video...
Sunt curioasa daca o sa fie cu intrare in restul zilelor

Am fost si eu la targ, ca am zis ca poate gasesc acolo ce m-ar interesa..... dar foarte putine agentii, foarte multe rochii. Rochiile nu m-au interesat ca mi-o fac la comanda, dar agentiile m-au cam dezamagit..... totul era atat de incarcat si de ..... la fel.... huse facute pe scaun, ca la croitor, dar cand am intrebat daca se pot pune si la restaurant au zis ca nu, ca sunt doar de prezentare..... Pe mine nu ma intereseaza ce se poate face!!!!! Dati-mi si mie niste sfaturi, mai ales cele care ati facut nunta. Am venit acasa cu o multime de pliante, cate 5-6 buc la fel..... o sa le studiez intens, dar daca stiti voi ceva, va rog...... AJUTOOOOOR !!!!!!!:((. Multumiri anticipate.

ioanamaria
15.03.2010, 15:53:50
Am fost si eu la targ, ca am zis ca poate gasesc acolo ce m-ar interesa..... dar foarte putine agentii, foarte multe rochii. Rochiile nu m-au interesat ca mi-o fac la comanda, dar agentiile m-au cam dezamagit..... totul era atat de incarcat si de ..... la fel.... huse facute pe scaun, ca la croitor, dar cand am intrebat daca se pot pune si la restaurant au zis ca nu, ca sunt doar de prezentare..... Pe mine nu ma intereseaza ce se poate face!!!!! Dati-mi si mie niste sfaturi, mai ales cele care ati facut nunta. Am venit acasa cu o multime de pliante, cate 5-6 buc la fel..... o sa le studiez intens, dar daca stiti voi ceva, va rog...... AJUTOOOOOR !!!!!!!:((. Multumiri anticipate.

mie mi-a placut la targ ca mi-am luat rochitza ieftina :D si frumoasa pe deasupra;-)

gaya24
15.03.2010, 16:16:58
mie mi-a placut la targ ca mi-am luat rochitza ieftina :D si frumoasa pe deasupra;-)

ma bucur pt u sa o stapanesty sanotoasa..si noi am vrut sa mergem am ajuns ieri acolo si se pregateau toti de plecare sotu e de vina k am mers tarziu....dar o sa colindam magazinele bani sa fie>:D<

mitze_katze
15.03.2010, 19:39:55

Vad ca avem nunta in aceeasi zi. Poate de aia mi-a placut si mie la targ......;-)

Pe mine m-au asaltat cu pliante, o fata draguta m-a si convins sa probez o rochie desi ma dusesem hotarata ca nu vreau, am incercat niste creme de tort, foarte bune (n-am retinut insa cofetaria pentru ca la noi tortul intra in meniu si nu imi mai bat capul si cu el).Intr-un cuvant mi-a placut. Mult mai mult ca la Bucuresti, la targul din ianuarie.

ellena082
16.03.2010, 20:29:56
Buna,

Am fost si eu la targul de nunti de anul acesta..Pot spune ca a fost slab.
Mi-am cautat o rochie de ocazie dar nu am gasit ceea ce vroiam.

monica99
13.10.2010, 12:32:28
Eu m-am gandit sa astept targul din 2011 pentru rochia de mireasa, daca nu gasesc acolo o sa incep sa caut si in alte parti, oare e prea tarziu sa caut in aprilie pentru septembrie? Daca nu au marimea mea si fac comanda in cat timp e gata? multumesc

bunyymonyy
13.10.2010, 13:40:44
Eu m-am gandit sa astept targul din 2011 pentru rochia de mireasa, daca nu gasesc acolo o sa incep sa caut si in alte parti, oare e prea tarziu sa caut in aprilie pentru septembrie? Daca nu au marimea mea si fac comanda in cat timp e gata? multumesc
nu e deloc tarziu,mie mi se pare chiar prea devreme. eu mi-am luat-o in iulie si am avut nunta in septembrie. i-a in calcul ca poate mai slabesti,eu am slabit anul asta 10kg.rochia a fost marimea 44 dar in ziua nuntii cred ca intram si in 42.:-$

shu
13.10.2010, 14:23:02
nu e tarziu in aprilie. la toate magazinele, dureaza maxim 3 luni sa aduca o rochie pe masura. mai putin de 3 luni sa nu lasi, ca risti sa nu mai fie timp sa vina modelul si masura dorite si sa iei ce au pe stoc :-s.

GuritaBV
14.10.2010, 10:57:26

Eu am nunta la anul in iunie si sigur o sa astept si eu targul de nunti pentru rochita (si in general luna aia e cu reduceri, din cauza targului) si eventual si alte accesorii de nunta. Deci daca din martie (cand e targul de obiei) pana la nunta mea mai sunt cam 3 luni, eu zic ca si pentru tine va fi mai mult decat ok, poate si putin devreme, nu-ti fa griji.

monica99
16.10.2010, 12:41:43
multumesc de sfaturi si incurajari :)

evelinabv
19.10.2010, 12:26:54
Eu am nunta la anul in iunie si sigur o sa astept si eu targul de nunti pentru rochita (si in general luna aia e cu reduceri, din cauza targului) si eventual si alte accesorii de nunta. Deci daca din martie (cand e targul de obiei) pana la nunta mea mai sunt cam 3 luni, eu zic ca si pentru tine va fi mai mult decat ok, poate si putin devreme, nu-ti fa griji.
Credeti-ma ca la targuri doar se preconizeaza reducerile, dar in realitate nu e prea mare afacerea :) Am fost in 3 randuri nasica pana acum, inclusiv eu mireasa, iar magazinele din bv practica aceleasi preturi la rochii, atat la targ, cat si dupa sau inainte...una din finele mele pusese ochii pe o rochita, cam scumpa pt bugetul ei, la targ era la acelasi pret, desi isi pusese speranta sa o cumpere mai ieftin.
Avantajul targului este ca le ai pe toate la un loc acolo, nu mai trebuie sa umbli in 10 colturi ale orasului sau in orase invecinate.

shu
19.10.2010, 12:44:16
la targul de anul acesta le-am intrebat pe vanzatoarele de la evergreen de pretul unei rochii si mi-au raspuns: "daca o cumparati in perioada targului, costa atata, daca o cumparati dupa, este mai scumpa" (cu vreo 600-800 lei, daca imi amintesc bine). n-am mai verificat daca chiar a fost mai scumpa rochita dupa targ, va spun doar ce mi s-a zis...

dana1973
23.11.2010, 10:37:16
majoritatea firmelor care participa la targ fac reduceri unele mai mari, altele mai mici...

dana1973
23.11.2010, 10:37:59

nu este tarziu deloc... E numai bine!;;)

GuritaBV
23.11.2010, 11:05:57
Nu stiu inca perioada in care va fi targul de nunti la Brasov, dar pentru cele interesate vi le pot spune pe cele de la Romexpo (Bucuresti) - Wedding Show:
13 Ianuarie 2011 - 16 Ianuarie 2011
06 Aprilie 2011 - 10 Aprilie 2011
16 Noiembrie 2011 - 20 Noiembrie 2011
Inafara de astea in Bucuresti mai sunt si pe la Sala Palatului parca, dar nu stiu cand.

vladymyry
23.11.2010, 14:08:05
din cate stiu in afara de cel la itc(care a fost destul de slabut anul asta) va mai fii unul la anul prin februarie la macromall

deliamm
19.01.2011, 15:13:07
Stie cineva in ce perioada este Targul de nunti in Brasov? si unde?

vladymyry
20.01.2011, 20:45:01
Stie cineva in ce perioada este Targul de nunti in Brasov? si unde?
sunt doua anul asta,unul la macromall prin februarie si unul probabil la itc ca in alti ani probabil prin martie

deliamm
21.01.2011, 08:33:45
sunt doua anul asta,unul la macromall prin februarie si unul probabil la itc ca in alti ani probabil prin martie

multumesc... auzisem eu ceva ca ar fi in februarie... dar nu stiu exact cand

shu
21.01.2011, 09:40:20
uite aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=4786&p=3910042#post3910042) a scris cineva despre targul de la macromall.

GuritaBV
26.01.2011, 09:33:03
Eu stiu doar de targul de la Macromall, intre 10 si 14 februarie, de cel de la itc inca nu am auzit nimic.

ArianaBrasov1
27.01.2011, 06:53:43
Eu stiu doar de targul de la Macromall, intre 10 si 14 februarie, de cel de la itc inca nu am auzit nimic.

ITC fara discutii, e cel mai consacrat, chiar daca locatia nu e asa ok, dar acolo vin toti.

shu
27.01.2011, 09:57:56
anul trecut mi s-a parut destul de rasuflat targul de la itc. pe mine nu m-a ajutat cu nimichttp://www.hidden-smileys.com/img/yahoo-hidden-smileys-31.gif

GuritaBV
28.01.2011, 13:47:42
Apropo de targul de anul trecut, eu fiind proaspat "ceruta" m-am dus mai mult sa casc gura si m-am ales cu o multime de pliante. Nu pot compara cu alti ani ca nu am fost (deh, lipsa motivatiei ;-)) dar macar mi-am facut o idee de preturi la rochite si modele de invitatii. Bineinteles ca anul asta o sa fiu mult mai critica ;)).

ioanamaria
29.01.2011, 12:56:13
anul trecut mi-am cumparat rochia de la targul ITC...950 Ron.

Mi-a facut reducere de la 1300 Ron.....E adevarat ca inafara de rochii nu prea aveai ce sa vezi..oricum merita sa mergi sa te uiti....

GuritaBV
31.01.2011, 09:20:36
Mi s-a confirmat de catre cei din domeniu, la ITC va fi targul intre 10-13 martie. Dintre firmele de rochii de mireasa vor fi prezente, din cate stiu pana acum, cu noile colectii Evergreen si Divine Atelier. Probabil ca vor mai veni si altele. Din pacate la MacroMall nu se anunta participarea prea multor firme, intr-adevar ITC e poate mai consacrat, dar de dat o fuga sigur ca putem. Stie cineva daca intraraea e cu plata?
Tot din pacate magazinul Alb si Negru, care anul trecut a participat la targ (si era printre putinele standuri cu costume barbatesti), s-a desfiintat, nu mai exista in Brasov, asa ca nu va mai fi prezent.

shu
31.01.2011, 10:28:03
ITC e poate mai consacrat, dar de dat o fuga sigur ca putem. Stie cineva daca intraraea e cu plata?anul trecut a fost fara taxa.

Tot din pacate magazinul Alb si Negru, care anul trecut a participat la targ (si era printre putinele standuri cu costume barbatesti), s-a desfiintat, nu mai exista in Brasov:O serios??? pacat, acum mirii au foarte putine optiuni si nici foarte calitative :(

GuritaBV
31.01.2011, 14:02:17
:O serios??? pacat, acum mirii au foarte putine optiuni si nici foarte calitative :(Dap, in locul lui e in acum in Piata Sfatului o patiserie/cafenea - cu produse foarte apetisante de altfel ;;)
Se pare ca sunt sanse sa revina totusi prin aprilie brandul Dinasty, cel dedicat barbatilor, dar nu e sigur. Intr-adevar, viitorii domni soti nu prea au de unde alege in oras, sunt doar cateva magazine...

roxanabk
11.02.2011, 15:50:18
Fetelor,a fost vreouna la targul de la macro mall?

truli
13.02.2011, 09:28:27
Fetelor,a fost vreouna la targul de la macro mall?

da, am fost eu. e foarte slab. nu merita sa mergeti. nu am gasit un stand cu costume pentru miri, cu bijuterii, etc.. pentru mirese parca erau 2 sau 3 standuri cu rochii putine, nu foarte frumoase si un stand cu pantofi destul de ciudatei.
fffff slab. am intrebat la un stand care este urmatorul targ in bv si mi-a spus ca in perioada 10-13 februarie la itc.

roxanabk
13.02.2011, 09:32:14
Asa este.Am fost si eu ieri si am ramas f dezamagita.Chiar nu era mai nimic.

Roxynutza
13.02.2011, 09:32:33
da, am fost eu. e foarte slab. nu merita sa mergeti. nu am gasit un stand cu costume pentru miri, cu bijuterii, etc.. pentru mirese parca erau 2 sau 3 standuri cu rochii putine, nu foarte frumoase si un stand cu pantofi destul de ciudatei.
fffff slab. am intrebat la un stand care este urmatorul targ in bv si mi-a spus ca in perioada 10-13 februarie la itc.

pai asta e in perioada 10-13 februarie :D
deci urmatorul? :)

zgrabuntza
13.02.2011, 09:42:47

pai nu acum suntem in13 februarie? 8-}
si eu care ma gandeam sa ma grabesc la targ...m-am linistit. ;;)

roxanabk
13.02.2011, 10:17:14
martie,nu februarie.la itc:)

vladymyry
13.02.2011, 12:09:30
martie,nu februarie.la itc:)
de obicei la itc este in martie si anul trecut tot in martie a fost...erau ceva foto-video,agentii nunti,florarii la targ,etc?

roxanabk
13.02.2011, 12:19:25
foto-video erau vreo 2-3,agentii parca 2,2 standurii cu rochii mireasa,unul de pantofi (veronesse),unul de machiaj si cam atat.florarii nu erau.slabut de tot...

truli
13.02.2011, 19:57:10
[QUOTE=zgrabuntza;3974258]pai nu acum suntem in13 februarie? 8-}
si eu care ma gandeam sa ma grabesc la targ...m-am linistit. ;;)[/QUO

scuze, 10-13 martie, nu februarie.

zgrabuntza
14.02.2011, 09:38:01
speram sa fie mai mare si mai diversificat decat cel de la macromall.

GuritaBV
14.02.2011, 11:10:17
Dap, asa cum ma asteptam dupa ce am vazut pe net lista de participanti, slabut targul de la Macromall. Cei mai bine reprezentati erau foto-video (3-4), in rest o formatie (Claudia&Nocturno Band), pantofi (Veronesse), 3 standuri cu rochii din care la unul nu se putea proba pt ca nu te lasau cu pretextul ca erau fff scumpe si doar de vanzare direct, nu si de probat (peste 3500 de lei, La Sposa si alte branduri mai mari), 2 agentii de organizare nunti, 2 oferte de machiaj (dintre care una d-nsoara Dana care e destul de des pomenita la topic-ul aferent) si cam atat. Sper si eu ca la ITC sa fie mai plin (cu rochii vin sigur Evergreen si Divine Atelier, poate si altii).
Spor la pregatiri!

deliamm
14.02.2011, 14:20:06
Dap, asa cum ma asteptam dupa ce am vazut pe net lista de participanti, slabut targul de la Macromall. Cei mai bine reprezentati erau foto-video (3-4), in rest o formatie (Claudia&Nocturno Band), pantofi (Veronesse), 3 standuri cu rochii din care la unul nu se putea proba pt ca nu te lasau cu pretextul ca erau fff scumpe si doar de vanzare direct, nu si de probat (peste 3500 de lei, La Sposa si alte branduri mai mari), 2 agentii de organizare nunti, 2 oferte de machiaj (dintre care una d-nsoara Dana care e destul de des pomenita la topic-ul aferent) si cam atat. Sper si eu ca la ITC sa fie mai plin (cu rochii vin sigur Evergreen si Divine Atelier, poate si altii).
Spor la pregatiri!

uuufffffff, macar nu-mi pare rau ca n-am ajuns la brasov week-end-ul asta.#:-S
sa speram ca vor fi mai multi participanti la ITC si sa gasim tot ce dorim.

vladymyry
14.02.2011, 14:49:26
uuufffffff, macar nu-mi pare rau ca n-am ajuns la brasov week-end-ul asta.#:-S
sa speram ca vor fi mai multi participanti la ITC si sa gasim tot ce dorim.
acum depinde si ce cauti pentru nunta,cat de "incarcata"vrei sa fie.de obicei sunt agentiile oraganizatoare care colaboreaza cu foto-video,dj,florarii si ai si reduceri daca iei mai tot de la ei

deliamm
10.03.2011, 15:20:23
<:-Ps-a deschis targul la ITC?
sambata ma prezint si eu acolo :))

zgrabuntza
11.03.2011, 08:26:38
A fost cineva? Ceva impresii?

cricla12
11.03.2011, 16:44:07
Nu mi s-a parut cine stie ce. Iesi de acolo plin de pliante...parca asta ar fi scopul. Ma rog...depinde ce cauti. E 3 lei intrarea! Numai bine!

roxanabk
11.03.2011, 19:06:58
da,nu e mare lucru,dar in comparatie cu ce a fost la Macro Mall e...

GuritaBV
14.03.2011, 09:14:16
Ei, da, tot a fost mai ceva decat cel de la MacroMall dar nu la fel de mare ca cel de anul trecut, partea de la intrarea din fata nu a fost deschisa. Multe firme cu rochii de mireasa, 3 formatii, cateva agentii organizatoare de nunti, pentru miri un stand (Tata&Fiul, si cateva costume pe la standurile de rochii), 2 restaurante, 3 cu invitatii parca si cam atat.... Preturile la rochite (ca pe mine astea m-au interesat mai mult) erau destul de ok dupa parerea mea, chiar si cele de la Christian Philippe, acum depinde de model, caci nu am vazut multe ff deosebite. Oricum, macar de vazut si probat a meritat.

deliamm
15.03.2011, 15:54:30
eu mi-am facut damblaua si am probat o rochie aproape la fel cu cea pe care mi-o doresc :D si am vazut invitatiile pe care le-am ales live
oricum, nu m-a impresionat prea mult :-$

GuritaBV
17.03.2011, 14:39:53
Pai si daca era rochita cam cum ti-o doreai nu ai si pus mana pe ea? :-) Ca am vazut eu la "Say YES to the dress" ca nu e bine nici sa cauti prea mult si sa probezi ff multe :-p.

cristina11
18.03.2011, 10:40:31
Am vazut o rochita draguta la targ, dar nu mai stiu de la ce firma. :-(
Stiti cumva numele firmei care a avut stand pe randul din spate? Cum vii din coltul stang, pe partea dreapta, era mai intai o agentie cu decoratiuni, apoi firma aceasta cu rochite.

Multumesc,
Cristina

cristina11
18.03.2011, 11:49:00
Am aflat intre timp. :)

Spor la pregatiri !

AlexandraU
19.03.2011, 23:58:08
Pai si daca era rochita cam cum ti-o doreai nu ai si pus mana pe ea? :-) Ca am vazut eu la "Say YES to the dress" ca nu e bine nici sa cauti prea mult si sa probezi ff multe :-p.

Si eu ma mai uit la emisiunea aia, dar n-am vazut ce zici tu. De ce nu e bine? Eu am probat vreo 20 pana acum si tot nu am gasit-o pe The One, dar in schimb am reusit intr-un final sa imi dau seama ce model ma avantajeaza mai mult.

deliamm
21.03.2011, 12:01:21

pai nu era cea pe care mi-o doresc, dar se asemana foarte mult :) plus ca imi era scurta cea pe care am probat-o :D

GuritaBV
21.03.2011, 14:24:03
@AlexandraU: Ai dreptate, 20 de rochii nu e asa de mult, si eu cam tot atatea am probat ca sa-mi dau seama ce model ma avanatajeaza (si sa ma si hotarasc pana la urma), dar ma refeream la fetele care probeaza 100 (au fost si de-astea in emisiune) si dupa aceea sunt total confuze. Sau le place ceva foarte mult (dupa fff multe probate) dar tot spera ca o sa gaseasca ceva si mai bun si continua sa probeze inca vreo 50, adica nu sunt sigure. Si chestia cu The One e oarecum subiectiva...adica asta am observat pe pielea mea, nu fiecare reactioneaza la fel la rochia la care o sa se si decida, daca intelegi ce vreau sa spun. Adica sa simti fluturi in stomac sau sa-ti bubuie inima, sa ai un feeling coplesitor....cel putin la mine a fost intuitie combinata cu ce-mi doream mai mult decat "Uau, asta e!"...si nu m-am emotionat super tare sau ceva :). Depinde de fiecare, dar cred ca realitatea e altfel, adica nu toata lumea o gaseste pe the one, din diverse motive...
@deliamm: Am inteles, iti doresc atunci sa o gasesti pe cea pe care o doresti si sa te simti minunat in ea!

deliamm
22.03.2011, 18:54:02
@AlexandraU: Ai dreptate, 20 de rochii nu e asa de mult, si eu cam tot atatea am probat ca sa-mi dau seama ce model ma avanatajeaza (si sa ma si hotarasc pana la urma), dar ma refeream la fetele care probeaza 100 (au fost si de-astea in emisiune) si dupa aceea sunt total confuze. Sau le place ceva foarte mult (dupa fff multe probate) dar tot spera ca o sa gaseasca ceva si mai bun si continua sa probeze inca vreo 50, adica nu sunt sigure. Si chestia cu The One e oarecum subiectiva...adica asta am observat pe pielea mea, nu fiecare reactioneaza la fel la rochia la care o sa se si decida, daca intelegi ce vreau sa spun. Adica sa simti fluturi in stomac sau sa-ti bubuie inima, sa ai un feeling coplesitor....cel putin la mine a fost intuitie combinata cu ce-mi doream mai mult decat "Uau, asta e!"...si nu m-am emotionat super tare sau ceva :). Depinde de fiecare, dar cred ca realitatea e altfel, adica nu toata lumea o gaseste pe the one, din diverse motive...
@deliamm: Am inteles, iti doresc atunci sa o gasesti pe cea pe care o doresti si sa te simti minunat in ea!

multumesc >:D<la fel doresc tuturor miresicilor

AlexandraU
22.03.2011, 19:19:28

Aa, acum inteleg ce zici, se pare ca am ratat episoadele alea. Sincer, cred ca nu m-ar tine nervii sa probez atatea, ca e mult de munca si e si crunt de obositor. N-am nicio sansa sa imi placa 50, sunt muuult prea mofturoasa si pretentioasa pentru asta. Problema e ca din cele probate, daca e sa stau sa analizez la rece, doar vreo 3-4 se apropiau de ,,da, e ok, se aseaza cat de cat, DAR.." La asta ma refeream, ca nu ma astept sa lesin cand o gasesc. ;)) Dar clar o sa simt ceva, ce nu am mai simtit pana acum la niciuna...

GuritaBV
23.03.2011, 10:02:43
Nici eu nu am lesinat la cea pe care am ales-o, dar era un fir invizibil care ma tragea spre ea, chiar daca poate ar fi fost si altele mult mai spectaculoase ramase neprobate. Eu ramasesem la 2 modele si dintre ele l-am ales pe cel catre care ma tragea ata, in care ma vedeam eu imbracata, chiar daca poate nu este chiar intru-totul asa cum imi doream (de ex. nu vroiam crinolina si ea are....asa ca imi spun ca asa a fost sa fie :), si pana la urma chiar nu e asa un criteriu definitoriu, acum depinde de cat de flexibila esti). Succes in gasirea rochiei dorite si potrivite!

blonda18
12.12.2011, 14:02:02
Buna dragi miresici,

stiti cumva cand va mai fi targ anul viitor in brsaov?
multumesc mult :)

reshizzo83
21.12.2011, 12:31:25
care este primul / urmatorul targ in 2012 prin apropiere?

alexandraroxana
21.12.2011, 23:30:11
care este primul / urmatorul targ in 2012 prin apropiere?
Targuri de nunti in Ardeal:
Alba Iulia - 17-19 februarie 2012 Alba Mall
Sibiu - 24-26 februarie 2012 Casa Armatei
17-19 februarie Sala Transilvania
Cluj-Napoca 20-22 ianuarie Muzeul de Arta
26-29 ianuarie Expo Transilvania
Eu cu siguranta voi merge in Alba si in Sibiu la targuri, yupee, de abia astept!

blonda18
22.12.2011, 15:56:04
Targuri de nunti in Ardeal:
Alba Iulia - 17-19 februarie 2012 Alba Mall
Sibiu - 24-26 februarie 2012 Casa Armatei
17-19 februarie Sala Transilvania
Cluj-Napoca 20-22 ianuarie Muzeul de Arta
26-29 ianuarie Expo Transilvania
Eu cu siguranta voi merge in Alba si in Sibiu la targuri, yupee, de abia astept!

Multumim de noutati..dar am vazut ca brasovul nu apare pe nicaieri...sa inteleg ca trebuie sa mergem pana in sibiu???? cel mai apropiat :(((

alexandraroxana
22.12.2011, 19:51:36
Multumim de noutati..dar am vazut ca brasovul nu apare pe nicaieri...sa inteleg ca trebuie sa mergem pana in sibiu???? cel mai apropiat :(((
Nu stiu cand se tine in Brasov? De-asta nu am scris. Poate alfati voi mai incolo.

reshizzo83
23.12.2011, 11:01:22
27.-29. Ianuarie ROMEXPO Bucuresti
vom fi acolo

Flamingo
23.12.2011, 12:03:30
Nu stiu cand se tine in Brasov? De-asta nu am scris. Poate alfati voi mai incolo.

Din cate stiu e unul in februarie/martie la Macromall, dar nu stiu o data certa.

blonda18
23.12.2011, 19:20:56
Din cate stiu e unul in februarie/martie la Macromall, dar nu stiu o data certa.

asa am auzit si eu.....dar nu am vazut nici o data concreta...pe net....Craciun fericit!!!

reshizzo83
02.01.2012, 09:34:21
Târgul miresei Brașov
27. - 29.02.2012

Este un panou reclama mare in fata la spitalul județean

reshizzo83
03.01.2012, 08:11:19
Târgul miresei Brașov
27. - 29.02.2012

Este un panou reclama mare in fata la spitalul județean

imi pare rau dar nu am vazut bine este pe 24-26feb si este la ROMEXPO Bucuresti :(

blonda18
07.01.2012, 15:59:37
imi pare rau dar nu am vazut bine este pe 24-26feb si este la ROMEXPO Bucuresti :(

pacat tare ma bucurasem ca va fi si la noi :)

Flamingo
07.01.2012, 16:44:13
pacat tare ma bucurasem ca va fi si la noi :)

Eu cred ca merg la București weekend-ul următor La târg.

melasrb
07.01.2012, 17:36:33
Si eu merg...Sper sa avem ce vedea

aneee
09.01.2012, 20:35:20

Si eu merg \:D/. Sper sa merite efortul !

Flamingo
09.01.2012, 21:34:21
Si eu merg \:D/. Sper sa merite efortul !

Cand vei fi acolo?Eu merg sambata.

aneee
10.01.2012, 10:44:41
Cand vei fi acolo?Eu merg sambata.

Si eu tot sambata :) De dimineta .. ( Exista si posibilitatea sa mergem de vineri avem niste rude in Mogosoaia si putem ramane acolo peste noapte ) Ar fi culmea sa nu reusim sa ne vedem in Brasov si sa ne vedem in Bucureti ;;)

reshizzo83
10.01.2012, 14:09:55
Am auzit ca târgul de nunti va fi in martie la Brașov

aneee
10.01.2012, 20:48:26
Am auzit ca târgul de nunti va fi in martie la Brașov
Pentru mine e tarziu in martie :(am nunta in iunie si vreau sa rezolvam problema tinutelor pana la sfarsitul lui februarie :)
Daca este vorba de targul de la ITC , cel de anul trecut nu mi-a placut deloc :>

shu
11.01.2012, 16:48:19
de ce atata graba? eu am cumparat rochia cu o luna inainte de nunta.

Flamingo
11.01.2012, 22:09:42
de ce atata graba? eu am cumparat rochia cu o luna inainte de nunta.

Pentru ca acolo sunt multi expozanti, iar acesta este cel mai mare targ.Restul sunt mai mici.
In plus, am speranta ca acum voi gasi rochii din colectiile vechi reduse.Mai tarziu ma astept sa gasesc doar colectii actuale la preturi mult mai mari.
Nu e o fericire pentru mine sa merg in Bucuresti insa aici magazinele sunt limitate.Ce este pe gustul meu este si mmuuult peste buget :(

aneee
12.01.2012, 11:54:16
Pentru ca acolo sunt multi expozanti, iar acesta este cel mai mare targ.Restul sunt mai mici.
In plus, am speranta ca acum voi gasi rochii din colectiile vechi reduse.Mai tarziu ma astept sa gasesc doar colectii actuale la preturi mult mai mari.
Nu e o fericire pentru mine sa merg in Bucuresti insa aici magazinele sunt limitate.Ce este pe gustul meu este si mmuuult peste buget :(

Sunt trista :(( :(( zice viitorul meu sot sa mergem la targul din febriarie :( Dar eu vreau si la asta :) Mai am totusi 2 zile sa il conving !!!

Flamingo
12.01.2012, 12:00:32
Sunt trista :(( :(( zice viitorul meu sot sa mergem la targul din febriarie :( Dar eu vreau si la asta :) Mai am totusi 2 zile sa il conving !!!

spune-i ca la targul asta sunt cei mai multi expozanti, restul targurilor sunt mai micute ...si acum inca mai sunt colectii mai vechi la care sunt reduceri..poate il convingi.iti ures succes cu munca de convingere!

aneee
12.01.2012, 12:24:22
spune-i ca la targul asta sunt cei mai multi expozanti, restul targurilor sunt mai micute ...si acum inca mai sunt colectii mai vechi la care sunt reduceri..poate il convingi.iti ures succes cu munca de convingere!

Da............ o sa vedem :)) Sper sa inving :)) O sa te tin la curent ;;)

melasrb
12.01.2012, 14:30:22

Al meu e tocmai invers...zice ca doar la asta o sa mergem...deci trebuie sa fiu fooooooarte atenta...$-)$-)$-)

aneee
16.01.2012, 09:39:15

Buna fetele ,
In final am ajuns la targ !!! Nu stiu daca sa o zic cu <:-P sau cu $-)!!!
Am probat 7 rochii .. si nr 7 a fot The One !!! Nu mai ca depasea cu mullttttt bugetul !!!! Inca mai sunt in negocieri cu sotul !!!

Voi ce ati facut ?????
Care este rezultatul ... expeditiei !????

aneee
16.01.2012, 10:10:58
Uite care este rezultatul! :D
Scuze ca nu am intors pozele.Rochita mai necesita mici ajustari ca mi-e putin larguta :)

Deci ramane ???

aneee
16.01.2012, 11:17:01
dap!am platit jumate, restul cand vine la Brasov la Bien Savvy. <:-P

Super !!!
E forte diferita fata de modelul precedent !!!
Sa te bucuri de ea !!
In final cat a costat ??

melasrb
17.01.2012, 07:37:44
Si eu mi-am gasit rochita acolo, vineri...dar nu am apucat sa scriu...Tot de la Bien Savvy, asa cum imi doream...

qoribv
17.01.2012, 19:10:56
Intr-adevar e altceva decat ce aveam in cap, dar cand am probat-o m-am indragostit de ea :)

si cam cat au fost rochitele voastre ... eu inca nu am fost sa vad nicio rochie ...dar am impresia ca nu o sa imi gasesc ..ca rochiile pe care le-am vazut pe net si imi placeau costau mult..:((

aneee
18.01.2012, 09:24:43
Si eu mi-am gasit rochita acolo, vineri...dar nu am apucat sa scriu...Tot de la Bien Savvy, asa cum imi doream...

Foarte frumoasa !!! Sa te bucuri de ea !

aneee
18.01.2012, 09:27:58
si cam cat au fost rochitele voastre ... eu inca nu am fost sa vad nicio rochie ...dar am impresia ca nu o sa imi gasesc ..ca rochiile pe care le-am vazut pe net si imi placeau costau mult..:((

Sunt in aceiasi situatie ca si tine :) eu am fost si la targ la Bucuresti :)) si tot nimic :)) Am gasit una care mi-a placut la nebunie dar depaseste bugetul o prezint in atasament ... acum sa vad daca o gasesc mai iefitina !! Eu am probat 9 modele la targ ... modele diferite ca sa imi dau seama care ma avantajeaza ... Nu dispera... sigur exista o rochita si pentru noi doua:)

melasrb
18.01.2012, 11:37:06
Foarte frumoasa !!! Sa te bucuri de ea !
Multumesc frumos...Deja ma bucur :)Si sper sa am parte de ziua speciala pe care mi-o doresc. Sunt convinsa ca o sa iti gasesti si tu rochita...Eu nici nu ma asteptam...si atunci am gasit-o...avand sentimentul acela ca e THE ONE...:):*<:-P

qoribv
18.01.2012, 20:15:13
Sunt in aceiasi situatie ca si tine :) eu am fost si la targ la Bucuresti :)) si tot nimic :)) Am gasit una care mi-a placut la nebunie dar depaseste bugetul o prezint in atasament ... acum sa vad daca o gasesc mai iefitina !! Eu am probat 9 modele la targ ... modele diferite ca sa imi dau seama care ma avantajeaza ... Nu dispera... sigur exista o rochita si pentru noi doua:)

da..trebuie sa ne gasim si noi rochitele...e foarte faina rochia din poza...dar ma gandesc ca si pretul :P
vreau sa merg si eu la urmatorul targ in bucuresti...sa vedem ce o sa gasesc...

alexandraroxana
18.01.2012, 22:21:55
Este foarte frumoasa, si mie imi place o rochita care in partea de sus a bustului este la fel.

aneee
20.01.2012, 08:48:35
Daca va este in drum incercati si in Sibiu..desi e un oras mai micut are mai multe magazine cu rochite decat Brasovul, si din cate am vazut pe site-uri sunt si frumoase.

Da stiu mi-a zis o amica de Sibiu.. eu nu ma impacientez .. inca... sunt dotata cu calm... sunt sigura ca o voi gasi .. si ca va fi ceea ce mi-am dorit !

qoribv
21.01.2012, 19:59:45
Hey..am gasit pe net ca o sa fie un targ de mirese in brasov din 1 pana pe 4 martie 2012 dar la Brasov Business Park....poate e mai mare ca cele care au fost in anii trecuti la ITC...

Roxynutza
21.01.2012, 21:02:10
yupeeeeeeeeeee!!!!!!!!!
de cand il asteptam :)
sper sa imi gasesc voaleta...si cine stie...poate si pantofi...

super...cea mai buna veste pe ziua de azi :)

SilvanaM
22.01.2012, 22:04:03
Si eu sper sa imi gasesc pantofi atunci dar nu cred ca voi gasi combinatia de toc(cea mai mare problema), culoare si pret potrivita :))

Tu ce mai vrei sa faci cu tocuri? :D Unde te mai cocoti?

aneee
23.01.2012, 09:57:49
da..trebuie sa ne gasim si noi rochitele...e foarte faina rochia din poza...dar ma gandesc ca si pretul :P
vreau sa merg si eu la urmatorul targ in bucuresti...sa vedem ce o sa gasesc...

Urmatorul la Bucuresti este in perioasa 27-29 ianuarie Ideal Mariaj la Romexpo ... as merge si eu cu sis : (( la primul targ nu a fost si mi-a lipsit :( probabil daca eram cu ea ma intorceam cu rochia cumparata :)

aneee
23.01.2012, 10:09:01
Pai vreau sa ma asigur ca ma vede lumea :)))

Nu cred ca o sa te rateze cineva ... o sa fie piesa principala oricum :D.

Flamingo
24.01.2012, 09:51:13
Targ de nunti :

1-4 martie 2012 - "Lifestyle Mariage" la Brasov Business Park

melasrb
25.01.2012, 07:23:43
Nu cred ca o sa te rateze cineva ... o sa fie piesa principala oricum :D.
Si ce piesa....:">\:D/\:D/\:D/

aneee
25.01.2012, 10:00:47
:">:">

Toate vom fi "piese" la nunta noastra...hmmm..abia astept pozicile, abia astept sa dea tonul Silvana :)

DA, DA , DA Sivana da tonul !!! cu un mars nuptial :) .

blonda18
27.01.2012, 13:03:41
Targ de nunti :

1-4 martie 2012 - "Lifestyle Mariage" la Brasov Business Park

A mai fost cineva la business park? stie cineva cam ce firme vin? merita sa astept pana in martie cu rochia,
eu avand nunta in mai?
multumesc

Flamingo
27.01.2012, 13:11:52
A mai fost cineva la business park? stie cineva cam ce firme vin? merita sa astept pana in martie cu rochia,
eu avand nunta in mai?
multumesc

Unde am gasit informatia scrie doar perioada si locatia, fara alte detalii.

blonda18
27.01.2012, 13:29:16
Unde am gasit informatia scrie doar perioada si locatia, fara alte detalii.

multumesc mult...dar vroiam sa stiu daca ai mai fost la targuri din brasov....daca sunt ok si daca ai ce alege?

mersi

Flamingo
27.01.2012, 13:32:44
multumesc mult...dar vroiam sa stiu daca ai mai fost la targuri din brasov....daca sunt ok si daca ai ce alege?

mersi

Nu am fost si nu cred ca voi merge.Am fost la Bucuresti, de unde am luat si rochia iar altceva nu prea ma intereseaza.

qoribv
27.01.2012, 19:01:04

mersi

e prima data cand se tine la business park....nu cred ca vin aceleasi firme care veneau la itc....si cred ca va fi mai mare decat ce era pana acum la itc...dar e doar parerea mea...

blonda18
30.01.2012, 10:13:04
e prima data cand se tine la business park....nu cred ca vin aceleasi firme care veneau la itc....si cred ca va fi mai mare decat ce era pana acum la itc...dar e doar parerea mea...

sa speram...ca o sa fie fain ..si o sa avem ce alege si o ca o sa vina si firme consacrate

eva_nagy
14.02.2012, 16:01:05
Avand azi o zi libera atat eu cat si logodnicul meu am decis sa facem un tur al mai multor furnizori...La un moment dat, am intrebat un furnizor daca va fi prezent la targul de nunti de la inceputul lunii martie de la BusinessPark... Cu ocazia asta am aflat ca targul a fost anulat din cauza faptului ca nu s-au inscris participanti. Asadar, targ nu va fi la BusinessPark ci la ITC, undeva la jumatatea lunii martie....

Flamingo
14.02.2012, 16:53:21
Avand azi o zi libera atat eu cat si logodnicul meu am decis sa facem un tur al mai multor furnizori...La un moment dat, am intrebat un furnizor daca va fi prezent la targul de nunti de la inceputul lunii martie de la BusinessPark... Cu ocazia asta am aflat ca targul a fost anulat din cauza faptului ca nu s-au inscris participanti. Asadar, targ nu va fi la BusinessPark ci la ITC, undeva la jumatatea lunii martie....

Nu e de mirare, la fel s-a intamplat si anul trecut in toamna.

eva_nagy
14.02.2012, 17:00:35
Nu e de mirare, la fel s-a intamplat si anul trecut in toamna.

Mai, nu stiu de ce furnizorii nu s-au inscris sau ce s-a intamplat in toamna, nu am fost niciodata la un targ de nunti, nici nu stiu la ce sa ma astept de la cel din martie...Din curiozitate as fi vrut insa sa particip la unul cat mai repede..

aneee
14.02.2012, 17:05:54
Mai, nu stiu de ce furnizorii nu s-au inscris sau ce s-a intamplat in toamna, nu am fost niciodata la un targ de nunti, nici nu stiu la ce sa ma astept de la cel din martie...Din curiozitate as fi vrut insa sa particip la unul cat mai repede..

Eu merg la cel de la Bucuresti de la Romexpo din 24-26 februarie, este musai sa plec cu rochita de acolo,de data asta merg pregatita , adica cu fetele ca sa pot alege cu ceva opinii pe langa, eu vreau ca experienta cu achizitionarea rochiei, sa fie intradevar o experienta .

Sper sa imi iasa cum vreau !

aneee
17.02.2012, 11:26:37
Asta inseamna weekend-ul viitor. Abia astept sa vad rochita ta!!! Sa fie o experienta fericita! ;;)

Sper sa fie !!! Chiar vrea sa raman cu o amintire frumoasa din acesta escapada , de asta am inercat sa merg cu cele mai apropiata prietene, sper ca parerea lor va fi sincera , alegerea va fi cea mai buna si experienta remarcabila !

Flamingo
17.02.2012, 14:04:16
Sper sa fie !!! Chiar vrea sa raman cu o amintire frumoasa din acesta escapada , de asta am inercat sa merg cu cele mai apropiata prietene, sper ca parerea lor va fi sincera , alegerea va fi cea mai buna si experienta remarcabila !

Cred ca va fi cu noroc escapada, mai ales ca am vazut ca vor fi niste super-reduceri; cel putin la Isa'dorable am vazut o rochita care era prea scumpa cand mi-am cautat eu iar acum e la un pret foarte bun.

mitro
22.02.2012, 15:49:28

Si eu eram curioasa sa probez rochite la targul de la Brasov Business Park (1-3 martie); si am aflat si de la organizatori ca se va tine abia in septembrie in aceasta locatie; zic: putin cam tarziu! :) ramane acela de la ITC care nu e laudat prea tare din ce am citit :)
Am in plan sa merg la Romexpo in mai :D

Succes si o zi frumoasa tuturor! :*

eva_nagy
22.02.2012, 15:57:56
Si eu eram curioasa sa probez rochite la targul de la Brasov Business Park (1-3 martie); si am aflat si de la organizatori ca se va tine abia in septembrie in aceasta locatie; zic: putin cam tarziu! :) ramane acela de la ITC care nu e laudat prea tare din ce am citit :)
Am in plan sa merg la Romexpo in mai :D

Succes si o zi frumoasa tuturor! :*

Eu as fi tentata sa merg in bucuresti saptamana asta... Dar parca e cam in scurt... Daca pana in mai nu vom gasi pantofi si costum pt el, ramane in picioare ideea targului din Bucuresti si pt mine.

iacob_alinaadriana
29.02.2012, 12:09:52
Stiu sigur ca la ITC este in perioada 15-18 Martie 2012.

eva_nagy
29.02.2012, 14:20:01
Fetelor uitati ce am gasit astazi : Stirea e publicata cu data de azi... Pana la urma oare se tine sau nu targul asta? http://www.brasov.net/targ-de-nunti-la-brasov-business-park

mary_85
29.02.2012, 15:36:52
Fetelor uitati ce am gasit astazi : Stirea e publicata cu data de azi... Pana la urma oare se tine sau nu targul asta? http://www.brasov.net/targ-de-nunti-la-brasov-business-park

Stirea e recenta...ar fi o surpriza placuta sa se tina, cadou de martisor :D

eva_nagy
29.02.2012, 16:07:37
REvin cu informatii noi. Tocmai am vbit cu Dj-ul meu care a confirmat faptul ca se tine targul. El personal nu este tocmai incatat de organiare si clauzele impuse de organizatori asa ca a ales sa nu participe. Din cate mi-a dat de inteles sunt multi furnizori care au ales sa nu participe tocmai pentru ca li s-a parut ciudat ce li se cerea...
Noi nu avem insa nimic de pierdut daca dam o fuga pana acolo, nu? Cine stie de unde sare iepurele... Spor la miresit si daca ajungeti la targ sper sa considerati ca ati pierdut timpul degeaba!!! ;)

mary_85
29.02.2012, 16:19:20
REvin cu informatii noi. Tocmai am vbit cu Dj-ul meu care a confirmat faptul ca se tine targul. El personal nu este tocmai incatat de organiare si clauzele impuse de organizatori asa ca a ales sa nu participe. Din cate mi-a dat de inteles sunt multi furnizori care au ales sa nu participe tocmai pentru ca li s-a parut ciudat ce li se cerea...
Noi nu avem insa nimic de pierdut daca dam o fuga pana acolo, nu? Cine stie de unde sare iepurele... Spor la miresit si daca ajungeti la targ sper sa considerati ca ati pierdut timpul degeaba!!! ;)

Good news ;) eu o ajung vineri seara, chiar sunt curioasa cum e, e prima oara cand merg la un targ de nunti :P sper sa nu fiu dezamagita :))