PDA

Versiunea completa : Locatie nunta in mijlocul naturii

nicoleta_
04.04.2010, 15:49:31
Salutari tuturor,

Sunt din Botosani, acum locuiesc in alt oras, si mi-ar placea sa imi organizez nunta in orasul natal, in Mai 2011.

Ma gandesc la un loc in mijlocul naturii, langa malul unui lac sau ape, plin de verdeata jur imprejur si ciripituri de pasarele. Ok, sa revenim pe pamant, mi-as dori sa gasesc un locusor frumos, in natura, o atmosfera intima si primitoare pentru o nunta de 40-50 de persoane, familie si prieteni apropiati. Acest locusor ar avea si posibilitatea inchirierii a 6-7 camere pentru 2-3 nopti, cu facilitatile corespunzatoare (apa calda, tv etc). Poate fi si in afara orasului.

Sunt la primul mesaj pe forum, am mai rasfoit printre cuvintele voastre din trecut si sunt bucuroasa sa vad cat de multe detalii se pot gasi aici. Astept parerile voastre, si daca puteti sa postati poze ar fi grozav avand in vedere ca nu am o idee clara cum arata multe locuri din Botosani.

Multumesc.
Un Paste Fericit!
Nicoleta

bebika
30.04.2010, 10:47:24
cam ce doresti tu cam greu de realizat...poate pensiunea andreea are un pic de apa , verdeata , si camere de inchiriat...cat despre nunta ...de ce nu inchiriezi un cort pt nunta si fa nunta la lacul lui Eminescu asta dupa ce vb cu cineva sa te lase sa faci asa ceva ...este o poenitza acolo f misto si ar merge si de o nunta dar trebuie sa vb cu cineva asa mai important :-B

reeat
29.06.2010, 17:57:50
Pensiunea Andreea este si recomandarea mea.Pe langa peisajul usor rustic au si o servire ireprosabila iar sala este mai mult decat potrivita pentru acest numar de persoane.

FBMIRELA
01.08.2010, 15:36:06
ar mai fi si alte iazuri frumoase in jurul Botosaniului , cum au spus fetele la Stauceni, la Curtesti si am mai auzit si altele dar nici eu nu stiu exact cat se preteaza pt o nunta. Iti trebuie cort oricum- te ajunge in jur de 10000 euro numai cortul apoi cauti firma de catering si pentru cazare apelezi la o pensiune din zona..La ipotesti e destul de dificil pt partea de catering..
In rest nu prea avem astfel de locuri bine organizate .. cred si eu ca Pensiune Andreea e varianta cea mai buna si mai simpla

loryca
01.08.2010, 16:03:43
solmizel ....din cate am observat Deja ai Fost miresica .... felicitari si Casa de Piatra .... am vazut ca ai avut nunta Mai recente la Miorita , trebuia sa se renoveze, cum a iesit .... e speciala Cu ceva ? sunt curioasa chiar cand ajung la BT sa vad sala... nasica mea o vazut Doar de Afara si zicea CAI renovata , Dar ......ne-am luat Cu vb si Nu Mia dat detalii .... cum e ? SAU as dori sa stiu si de la Alte miresici de pe forum care a avut recent la Miorita ..... sa schimbat cu ceva sala ? ? VA rog spuneti si mie ... parca sunt curioasa ...:-?:-?

ioana19
01.08.2010, 17:28:37
ar merge un cort amplasat la lacul lu eminescu exact cand sunt nuferii infloriti adica mai-iunie ( din cate stiu eu) ....ar merge super acolo ;))...dar sa fie cort de nunta

eris_o
02.08.2010, 20:34:38
Lacul de la Ipotesti pare o locatie faina ...mai ales daca sunt nuferii infloriti ...dar trebuie sa ai grija la tantari...am fost acolo weekend-ul asta si erau foarte multi

Nunta in mijlocul naturii e o idee super ... spor la gasit locatia perfecta

alexutza_23
02.10.2010, 20:23:34
Nicoleta, daca iti doresti un restaurant mai linistit si care sa nu fie in oras ai putea sa te interesezi la rest Stejarul.Este la Baisa, la cam 11 km de oras.Este foarte frumos acolo, cu multa verdeata si cu un mic lacusor artificial amenajat de ei.
Eu am nunta acolo pe 30 iulie 2011 si abia astept.