PDA

Versiunea completa : Bistro Casa de piatra

blueoana
10.02.2010, 22:54:56
Servus fetelor,am fost azi sa vad o sala de nunti si am ramas fascinata

blueoana
10.02.2010, 23:15:09
Sampanie la intrarea in sala pentru invitati
Aperitivul
Masa de fructe si salate de fructe
Gustare calda
Preparat de baza(friptura)
Tortul mirilor
Gustare finala
Bauturi incluse de la bar (cat puteti duce):
-whiskey
-cafea expresso
-cognac
-tuica de prune
-vin
-bere cu si fara alcool
-apa plata si minerala
-suc carbogazos si necarbogazos
Decorul salii:
-suport pt pahare de sampanie
-covor rosu la intrarea in sala
-decorarea caii de acces si a portii
-huse si esarfe pt toate scaunele
-fete de masa si naproane
-numerotarea meselor
-meniuri,plicuri,pixuri
-vaza pt flori la fiecare masa
-masa mirilor la alegere orice varianta
-cutie de cinste
-masina de fum
-laser si lumini
Organizator(staroste)
Filmare digitala-4 ore de filmare,transpunere pe 4 seturi dvd
Fotografiere digitala-album+100fotografii, 1 dvd cu 500 poze
Muzica de insotire pe traseu
Sonorizare profesionala

Buchet de mireasa (din 11-17 fire+verdeata si accesorii)
Buchet de nasa( din 5-7fire)
Decor de piept pt mire-1buc
Decor de piept pt nas-1buc
Decor de piept pt familie - 10buc
Aranjament pt masina mirilor

Bonus :
- Limuzina alba cu 8 locuri
- porumbei albi la biserica
- lumanari de cununie,panglica

blueoana
10.02.2010, 23:16:05
oferta asta am primit-o azi si ar veni de persoana 200 lei , e mult?

Ancky
11.02.2010, 01:25:52
oferta asta am primit-o azi si ar veni de persoana 200 lei , e mult?

Unde-i restaurantul asta? Acuma eu nu stiu daca e mult sau putin, la prima vedere nu pare scump, mai ales avand in vedere ca eu anul trecut am dat 200 lei / persoana pentru tot ce tine de mancare, tort, bauturi de tot felul (mai putin vin si tuica de care am dus de acasa). Ideea insa este ce calitate a serviciilor obtii tu de banii aia, eu una nu as lua de acolo foto, video, muzica...si nici partea de buchete. La acest gen de servicii eu iti recomand sa alegi cu atentie si sa nu te lasi pe mana colaboratorilor unui restaurant, pentru ca e clar ca includ toate astea in pachet ca sa faca bani de pe mai multe servicii. In plus, sunt convinsa ca la aceste preturi serviciile nu sunt de calitate (la cele de mai sus ma refer). Si eu pot sa vin sa iti fac 1000 de poze, si cu cealalta mana sa te filmez, iti livrez cantitativ tot ce ai enumerat mai sus, dar iti vor placea?

alexalia
11.02.2010, 09:31:45
Sampanie la intrarea in sala pentru invitati
Aperitivul
Masa de fructe si salate de fructe
Gustare calda
Preparat de baza(friptura)
Tortul mirilor
Gustare finala
Bauturi incluse de la bar (cat puteti duce):
-whiskey
-cafea expresso
-cognac
-tuica de prune
-vin
-bere cu si fara alcool
-apa plata si minerala
-suc carbogazos si necarbogazos
Decorul salii:
-suport pt pahare de sampanie
-covor rosu la intrarea in sala
-decorarea caii de acces si a portii
-huse si esarfe pt toate scaunele
-fete de masa si naproane
-numerotarea meselor
-meniuri,plicuri,pixuri
-vaza pt flori la fiecare masa
-masa mirilor la alegere orice varianta
-cutie de cinste
-masina de fum
-laser si lumini
Organizator(staroste)
Filmare digitala-4 ore de filmare,transpunere pe 4 seturi dvd
Fotografiere digitala-album+100fotografii, 1 dvd cu 500 poze
Muzica de insotire pe traseu
Sonorizare profesionala

Buchet de mireasa (din 11-17 fire+verdeata si accesorii)
Buchet de nasa( din 5-7fire)
Decor de piept pt mire-1buc
Decor de piept pt nas-1buc
Decor de piept pt familie - 10buc
Aranjament pt masina mirilor

Bonus :
- Limuzina alba cu 8 locuri
- porumbei albi la biserica
- lumanari de cununie,panglica

Eu zic ca e ok dar nu as merge pe mana lor in ceea ce priveste partea de foto, video si daca nu toate florile cel putin buchetul miresei si al naselor le-as face in alta parte unde sa fiu sigura ca ceea ce primesc e ceea ce imi doresc cu adevarat.

In general cei care ofera meniuri in acestea all-inclusive lucreaza cu copii care sunt la inceput de drum intr-ale fotografiatului/filmatului de nunti, care acum invata si nu poti avea nici o garantie ca vei primi ceva de calitate la sfarsit. E la fel si cu florile... oricine poate sa faca un buchet dar pentru ca sa iasa ceva cu adevarat extraordinar si care sa fie the one trebuie mai mult decat niste cunostiinte tehnice... trebuie multa inspiratie, imaginatie, talent si pasiune. Buchetul miresei, ca si rochia, e unic si trebuie sa te reprezinte pe tine.

Si daca nu te-am convins in ceea ce priveste partea de foto/video iti recomand sa citesti topicurile aferente celor doua subiecte http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1705 si http://www.miresici.ro/showthread.php?t=17343. Acestea sunt amintirile care iti raman fizic o viata si nu merita sa risti pentru ca la final e prea tarziu sa regreti alegerile facute.

blueoana
11.02.2010, 13:02:15
legat de foto si video nu am primit inca informatii

mihaela_78
26.02.2010, 18:07:13
Si noi am primit oferta de la ei si e foarte buna oferta, partea de foto si de video este facuta de oameni vechi in meserie. Am vazut albume foto si filmari si am fost multumita. Partea de decor si de flori o sa o fac tot cu ei, lucreaza cu o firma cunoscuta pe piata.

blueoana
28.02.2010, 08:42:39
Si noi am primit oferta de la ei si e foarte buna oferta, partea de foto si de video este facuta de oameni vechi in meserie. Am vazut albume foto si filmari si am fost multumita. Partea de decor si de flori o sa o fac tot cu ei, lucreaza cu o firma cunoscuta pe piata.
la cat iesiti?

lavinia_mihai
07.04.2010, 22:54:28
miresici eu la anu am nunta la acest restaurant si sant curioasa , ce parere ati avut voi de sala

lavinia_mihai
07.04.2010, 22:57:40
miresici eu la anu am nunta la acest restaurant si sant curioasa , ce parere ati avut voi de sala
este vreo mireasa care are nunta acolo , acuma cat de repede . sunt putin stresata :-SSde faptu ca nu au mai organizat nici o nunta pana anu asta .

lore_edana
08.04.2010, 00:01:48
se pare ca nimeni nu stie nimic...eu tot incerc sa-mi dau seama care ar fi,am mai trecut pe lng spitalul clujana si tot nu-mi pot da seama,n-ai ceva pozee?:)

lore_edana
08.04.2010, 00:02:43
si eu sunt in cautare de restaurant pe anul viitor,e cam dificil:d

rodi_86
08.04.2010, 11:18:24
este vreo mireasa care are nunta acolo , acuma cat de repede . sunt putin stresata :-SSde faptu ca nu au mai organizat nici o nunta pana anu asta .

salut

ce pot sati spun de sala esta e ca este super beeeeetooooon, merita
iarasi eu il cunosc pe domnul ce se ocupa de sala de acolo, ne este staroste noua la nunta , este foarte serios si corect. din punctul asta de vedere nu cred ca ai d c sati faci griji. isi da silinta sa fie totul bine si pentru ei ca si firma dar si pentru miri.
faptul ca nu au organizat nici o nunta se datoreaza faptului ca si-au prezentat sala abia la targul de le expo.
pana cand o sa ai u nunta sunt sigura ca o sa fie miresici care sati spuna parerea, mai ales ca pe anul 2011 sunt aproape full

deci ... eu zic sa stai foarte impacata ca o sa iasa excelent>:D<

lore_edana
08.04.2010, 16:09:44
niste poze ne-ar fi de mare ajutor....si lavi ai putea sa ne spui cam cat e meniu,ce e inclus,ce te obliga sa cumperi de la eil ???msms

lavinia_mihai
08.04.2010, 19:22:18
niste poze ne-ar fi de mare ajutor....si lavi ai putea sa ne spui cam cat e meniu,ce e inclus,ce te obliga sa cumperi de la eil ???msms

din pacate poze nu am . am doar pliantu care l-am luat de la targ , voi incerca sa fac o poza sa vezi cum e sala , sper sa se vada ceva .

meniu l-am luat ol inclusiv in care am :- 4 feluri de mancare

- bauturile(apa minerala, apa plata, bere 3 tipuri, wischi, vin, tuica de prune, suc natural si gazos , pt femei ceva mai slab cafea si cred ca atat)

- aranjamentu de pe poarta pana in sala +flori,

-tortu+prajiturile de pe mese +alune , fundite , fructe
total 165 de pers

avans am dat 1000 ron in momentu in care am semnat contractu iar la inceputul lui 2011 vom duce inca 1000 ron.care se scad la sfarsit

sala e tare draguta , mie mia placut ca e alba ( foarte luminoasa) , are stalpi , dar sant ingusti si rotunzi , baia nu e chiar in sala, sant locuri de parcare si mesele rotunde .

vor fi doar ospatarite, cate una la 20 pers, care se plateste dupa nunta inca 100 ron pentru fiecare.

sala are capacitatea de 250 pers.
daca nu vrei ol inclusiv , meniu incepe de la 90 ron de pers.

nu te obliga cu nimic , patroni sunt tare comunicativi si intelegatori , eu de exemplu vreau sa duc vin facut de parinti mei la tara care e foerte bun si au spus ca daca am destul vin sa ajunga si daca le duc un certificat de calitate( sau asa ceva) atunci pot sa duc vinu si scade din pret la meniu. daca nu se fac struguri si nu am destul vin imi dau ei

daca nu ai gasit inca sala , zic sa mergi sa vezi ca e tare draguta si merita vazuta

bafta >:D<

lavinia_mihai
08.04.2010, 19:29:35
salut

ce pot sati spun de sala esta e ca este super beeeeetooooon, merita
iarasi eu il cunosc pe domnul ce se ocupa de sala de acolo, ne este staroste noua la nunta , este foarte serios si corect. din punctul asta de vedere nu cred ca ai d c sati faci griji. isi da silinta sa fie totul bine si pentru ei ca si firma dar si pentru miri.
faptul ca nu au organizat nici o nunta se datoreaza faptului ca si-au prezentat sala abia la targul de le expo.
pana cand o sa ai u nunta sunt sigura ca o sa fie miresici care sati spuna parerea, mai ales ca pe anul 2011 sunt aproape full

deci ... eu zic sa stai foarte impacata ca o sa iasa excelent>:D<

mersi de incurajari . sambata pe la 1 dau o fuga pana acolo sa vad daca au nunta sa vad cum arata sala. cand am semnat contractu mia spus patronu sa ma duc in fiecare sambata daca vreau ca nu e nici un deranj .
abia astept

rodi_86
08.04.2010, 19:54:48
mersi de incurajari . sambata pe la 1 dau o fuga pana acolo sa vad daca au nunta sa vad cum arata sala. cand am semnat contractu mia spus patronu sa ma duc in fiecare sambata daca vreau ca nu e nici un deranj .
abia astept

cu mare placere
o sa incerc si eu sa va fac rost de niste poze, poate reusesc

va pup

lore_edana
08.04.2010, 20:01:33
nici eu nu am gasit sala,imi pare foarte avantajos pretul,daca si sala e frumoasa atunci foarte bine :)

lavinia_mihai
08.04.2010, 20:06:26
nici eu nu am gasit sala,imi pare foarte avantajos pretul,daca si sala e frumoasa atunci foarte bine :)
file:///C:/Documents%20and%20Settings/Lavi/Desktop/08042010%28002%29.jpgam reusi sa fac niste poze sper sa va placa

lore_edana
08.04.2010, 20:18:47
e superba...si pretul de asemenea,eu inca nu stiu daca nu o sa am mai multi inv de 250,trebuie sa stau cu ai mei si cu socrii sa ne aducem bine aminte ,sa nu fie sala prea mica,dar chiar imi place :).ai mai umblat si pe la alte restaurante?au bucatarie acolo unde fac mancarea,sau lucreaza cu o firma de catering?si ink o intrebare,fac nunti de noaptee?

lavinia_mihai
08.04.2010, 20:44:29
e superba...si pretul de asemenea,eu inca nu stiu daca nu o sa am mai multi inv de 250,trebuie sa stau cu ai mei si cu socrii sa ne aducem bine aminte ,sa nu fie sala prea mica,dar chiar imi place :).ai mai umblat si pe la alte restaurante?au bucatarie acolo unde fac mancarea,sau lucreaza cu o firma de catering?si ink o intrebare,fac nunti de noaptee?

ai bucatarie acolo , totul e nou, din inox , bucataria are in jur de 300 mp. au in alta incapere mai in fata , un fel de impinge tava unde poti sa mananci mancarea facuta de acelasi bucatar ca la nunta si prajitura de la cofetariile (2) cu care colaboreaza

la alta sali am mai fost da asta mia placut cel mai mult.
am fost la : hotel olimp , la strelitia , la impact , la orizont , la mercur , la cantina pedagogic si la sala de la clujana . si sala de la clujana e super faina si au capacitatea maxima de 600 de pers si nu e scump
serios merita sa o vezisi am o colega care anu trecut a fost acolo la o nunta si a zis ca a fost super

eu te sfatuiesc sa va calculati numaru de invitati si sa incepi sa cauti sa nu fie prea tarziu sa nu mai gasesti sala care sa iti placa
nunti de noapte nu stiu sigur intreaba daca vrei iti dau nr .de tel

multa bafta

lore_edana
09.04.2010, 12:52:00
da un pm cu nr,dar spune-mi daca mrg acolo,gasesc pe cineva?

rodi_86
10.04.2010, 00:00:37
da un pm cu nr,dar spune-mi daca mrg acolo,gasesc pe cineva?

mai bine suni inainte de a merge pana acolo sa fi sigura

lore_edana
05.05.2010, 12:55:46
miresici nu ati mai trecut pe la sala,ceva noutati?:)

rodi_86
05.05.2010, 15:23:38
fetelor poze cu sala, sper ca nu o sa am probleme ca le-am postat

lore_edana
10.05.2010, 18:59:04
poze nu aveti?:)

miruna_crisan
10.05.2010, 19:56:22

care este firma "cunoscuta pe piata"?

rodi_86
10.05.2010, 19:57:05
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=27870

fetelor mi se pare mie sau si topicu asta e tot pt sala asta?
daca am gresit scuze

blueoana
11.05.2010, 23:10:13
am vazut ca au mai aparut legat de sala asta

rodi_86
12.05.2010, 08:01:08
la link-ul ala sunt si cateva poze,daca mai fac rost va mai pun

AlyssaRoxana
12.05.2010, 11:38:23
Si eu am nunta la aceasta sala anu viitor in august..sala e super..eu il cunosc pe unu dintre cei care organizeaza nunta la aceasta sala si el e si staroste..e super ok tipu si cam toti par asa si incerca sa faca tot ca sa iasa bine..noua nea fost prezentat meniul cu all inclusive de 200 lei /pers si ni sa aparut interesant pentru ca intra multe in acest pret si am intrebat altii care au facut nunta anul trecut in sali mai mici da tot cam asa la 200 pers si au zis ca cu toate au iesit mai mult de 200 lei de pers..deci eu zic ca se merita si sala arata super in comparatie cu altele..asteptam pareri a celor care au avut nunta aici....

rada_beatrice
12.05.2010, 12:57:57
unde e rest asta?

rodi_86
12.05.2010, 23:21:41
unde e rest asta?

langa spitalul clujana

rada_beatrice
13.05.2010, 09:43:52
langa spitalul clujana
mersi mult

lore_edana
22.05.2010, 15:33:42
dragele mele,am reusit sa ajung si eu la acest restaurant.ce pot sa va zic e ca 100% pana in 1 octombrie toate sambetele sunt ocupate,mai au doar duminici libere.e frumos,spatios si ca marime si datorita peretilor albi si marmurei ....e frumos...la 1 mil 100 ai meniu cu 4 feluri de mancare(doar macare,fara cafea si fara o bere sau mai stiu eu ce) .amenajatul e 2 lei de scaun,restul aduci si iti faci tu.pentru anul viitor va fi cu un maxim 5 lei mai scump:D

Teodora_1
26.05.2010, 12:26:29
salut miresici ..am eu nunta acolo peste 2 luni in 31 iulie.. ..si eu am emotii deja ,si mie mi-e staroste domnul Maier mi-a fost recomandat de cineva care a lucrat cu el..si am auzit ca e foarte bun,imi inspira incredere e placut ca persoana,sper sa fie ok..cat despre sala e superba am fost pe la foarte multe sali din cluj ..asta m-a atras cel mai mult per ansamblu..sunt deschisi la orice..va recomand sa vizitati sala...e chiar foarte frumoasa....e genul de sala simpla si eleganta ,amenajata cu bun gust..

AlyssaRoxana
26.05.2010, 12:30:37
salut miresici ..am eu nunta acolo peste 2 luni in 31 iulie.. ..si eu am emotii deja ,si mie mi-e staroste domnul Maier mi-a fost recomandat de cineva care a lucrat cu el..si am auzit ca e foarte bun,imi inspira incredere e placut ca persoana,sper sa fie ok..cat despre sala e superba am fost pe la foarte multe sali din cluj ..asta m-a atras cel mai mult per ansamblu..sunt deschisi la orice..va recomand sa vizitati sala...e chiar foarte frumoasa....e genul de sala simpla si eleganta ,amenajata cu bun gust..

Si eu acolo am nunta in 20 august anul viitor..si staroste imi e tot Dan Maier..e foarte ok a fost coleg de facultate cu prietenul meu..asa ca nici o grija....sa ne mai ti la curent ...

lavinia_mihai
27.05.2010, 12:50:06

salut o cunostinte dea mea a fost la o nunta la sala unde facem noi si mia spus ca a fost foarte multumit de mancare , de servire , de muzica , de locu de dans ,de tot , si ca miri au iesit bine si ca au fost multumiti de colaborarea cu sala
sper sa fie si la noi bine

bafta la pregatiri

Teodora_1
30.05.2010, 12:39:21
salut o cunostinte dea mea a fost la o nunta la sala unde facem noi si mia spus ca a fost foarte multumit de mancare , de servire , de muzica , de locu de dans ,de tot , si ca miri au iesit bine si ca au fost multumiti de colaborarea cu sala
sper sa fie si la noi bine

bafta la pregatiri
ms ms, inseamna ca asa va fi si la noi cu siguranta,si mie imi plac cei de acolo..sper ca am facut o alegere buna ,ba pup

dona
10.06.2010, 00:14:06
Mie mi-a placut sala. E mare, luminoasa si aranjata simplu, fara aberatii. Servirea si mancarea au fost in regula, mancarea chiar foarte buna. Ringul de dans e destul de mare, si desi am crezut ca se aluneca pe el (e ceva marmura pe jos), se poate dansa fara probleme. Baile sunt suficiente si curate.
Un alt plus din partea mea e ca are o curte mare unde se poate iesi. Si e pe o strada draguta, cu multa verdeata.
Un singur minus, dar mare, dupa parerea mea. O fi ea strada draguta, dar zona e sinistra! Si n-ai cum sa ajungi fara sa treci pe langa fantomele de la Clujeana.
Oricum, una peste alta, da cu plus.

Alinadodea
12.07.2010, 19:28:56
Buna fetelor,
am hotarat si noi sa facem nunta la Bistro-casa de piatra anul viitor asa ca daca mai aveti noutati,le astept, sau daca o sa am eu va anunt

Speram sa fie bine
Va pupik

blueoana
16.07.2010, 21:22:02
nu puneti va rog niste poze cele care ati fost acolo la nunta

Teodora_1
19.08.2010, 11:59:56
Salutare...scuza ca va raspund asa tarziu,m-am mutat si nu am avut timp :D
asa.... sa va spun despre sala...e super atat serviciile cat si mancarea,invitatii mei au fost super multumiti de mancare le-a placut sala..ne-am distrat toate bune,puteti sta linistite,am platit doar atat cat a trebuit nici un ban in plus asta mi-a placut,ca la toata lumea am auzit ca au platit mai mult de fapt, decat trebuia..in fine..
Starostele.. Dan Maier a fost super din toate punctele de vedere,a respectat programul nuntii fiecare minut..a tinut cont de tot ce ne-am dorit noi..sunt foarte multumita de colaborarea cu firma lui.am avut mai multe persoane decat am asteptata.
acuma imi renovez casuta unde voi locui cu sotiorul meu...si inca emotiile nu s-au terminat :X va pup
puteti sta linistite in ceea ce priveste colaborarea cu sala si cu Dan Maier.
daca mai aveti vreo intrebare o sa intru mai des acum ;-):*

Teodora_1
19.08.2010, 13:29:32
din pacate sunt la munca si nu am aici ..pun un site .sper sa nu fie pb..desi nu cred ca am mai vazut undeva http://hi5.com/friend/p51815036--TeodoRa--html

andreea_moo
11.11.2010, 16:59:52
Si eu am auzit numai lucruri bune despre ei. Am o prietena care isi face nunta acolo anul viitor. Dupa eveniment o sa va dau mai multe detalii despre meniu si servire :)

blueoana
12.11.2010, 17:20:18
Si eu am auzit numai lucruri bune despre ei. Am o prietena care isi face nunta acolo anul viitor. Dupa eveniment o sa va dau mai multe detalii despre meniu si servire :)

bine ar fi sa avem acum niste pareri si poze

AlyssaRoxana
27.11.2010, 18:03:20
pentru cele care nu a-ti aflat..si-au facut pagian de internet cei de la Bistro si au o gramada de poze... aici aveti adresa http://www.bistrocasadepiatra.ro/

orsika
26.01.2011, 20:14:52

Buna fetelor,

eu azi am trecut pe la Bistro C d Piatra si sala arata bine. puteti vedea poze pe www.bistrocasadepiatra.ro. Preturile sunt chiar ok, merita vazut!

blueoana
26.01.2011, 20:54:27
Buna fetelor,

eu azi am trecut pe la Bistro C d Piatra si sala arata bine. puteti vedea poze pe www.bistrocasadepiatra.ro (http://www.bistrocasadepiatra.ro). Preturile sunt chiar ok, merita vazut!
ce preturi au?

Adina78
30.01.2011, 19:57:17
Salutare fetelor. Am avut si eu nunta anul trecut la Casa de piatra. NUMAI CUVINTE DE LAUDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!! Calin este un tip foarte OK. Orice i-am cerut ne-a oferit. Din punct de vedere al pretului pot sa va spun ca am platit DOAR ce am comandat. Pot recomanda oricui cu mare drag...

blueoana
30.01.2011, 22:07:40
Salutare fetelor. Am avut si eu nunta anul trecut la Casa de piatra. NUMAI CUVINTE DE LAUDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!! Calin este un tip foarte OK. Orice i-am cerut ne-a oferit. Din punct de vedere al pretului pot sa va spun ca am platit DOAR ce am comandat. Pot recomanda oricui cu mare drag...
nu pui te rog ceva poze?

mihaela_78
12.02.2011, 00:07:15
Foarte multe poze au postate de site, oare cand au prima nunta anul asta? Sunt curioasa daca au modificat ceva in sala.

blueoana
12.02.2011, 11:02:37
Foarte multe poze au postate de site, oare cand au prima nunta anul asta? Sunt curioasa daca au modificat ceva in sala.
tot asa e, am fost la inceputul anului sa discutam ceva cu calin si am vazut

andreea_moo
06.03.2011, 13:29:20

Am fost de curand la o nunta acolo. Nu am observat nici o diferenta fata de pozele de pe site.
Mirii au fost foarte multumiti de colaborarea cu ei.

blueoana
21.05.2011, 01:13:15
nu a mai avut nimeni nunta acolo?

blueoana
27.06.2011, 17:58:06
daca stiti pe careva care a avut nunta all inclusive acolo va rog sa imi dati un semn, am mare nevoie de niste informatii

AlyssaRoxana
02.07.2011, 20:03:10
Buna fetelor..cum stati cu pregatirile??eu am o veste acum nu stiu proasta sau buna...inainte cu o luna jumatede nunta(20 august) am primit o veste de la Dan Maier, starostele cu care colaboram pentru nunta la Bistro..el se ocupa de toate serviciile pt nunta:foto,video.muzica,aranjat..tot..la sata trebuia sa platim doar meniul...vestea a fost: Calin patronul de la sala s-a certat cu Dan si Dan nu mai are ce cauta cu nici un serviciu la Bistro:((..acum ne ramaneau 2 variante..ori ramanem la aceasi sala si schimbam firma de servicii ori ramane cu firma de servici si schimbam sala(ne-am gandit ca acum pe ultima suta de metri cam greu sa gasesti fotograf si tot si era cam scurta perioada sa cauti mai multe oferte)......a fost un soc de toate zilele..deci jur ca nu doresc la nimeni sa treaca prin asa ceva..acum problema era gasitu altei sali...tocmai in 20 august cu o luna jumate inainte...ne-a gasit Dan la Orizont..asa ca ne-am hotarat sa ramnem cu el cu toate serviciile si sa renuntam la sala Bistro(aa si am primit fara comentarii avansul inapoi)...speram doar ca sa fie bine pana la urma desi asa am ramas amandoi cu o senzatie aiurea....ati mai fost care ati trecut prin aceasi poveste in legatura cu Bistro???spor la pregatiri

Alinadodea
19.07.2011, 21:26:18
oana asteptam sa ne spui cum a fost la nunta

blueoana
20.07.2011, 00:16:46
Buna fetelor..cum stati cu pregatirile??eu am o veste acum nu stiu proasta sau buna...inainte cu o luna jumatede nunta(20 august) am primit o veste de la Dan Maier, starostele cu care colaboram pentru nunta la Bistro..el se ocupa de toate serviciile pt nunta:foto,video.muzica,aranjat..tot..la sata trebuia sa platim doar meniul...vestea a fost: Calin patronul de la sala s-a certat cu Dan si Dan nu mai are ce cauta cu nici un serviciu la Bistro:((..acum ne ramaneau 2 variante..ori ramanem la aceasi sala si schimbam firma de servicii ori ramane cu firma de servici si schimbam sala(ne-am gandit ca acum pe ultima suta de metri cam greu sa gasesti fotograf si tot si era cam scurta perioada sa cauti mai multe oferte)......a fost un soc de toate zilele..deci jur ca nu doresc la nimeni sa treaca prin asa ceva..acum problema era gasitu altei sali...tocmai in 20 august cu o luna jumate inainte...ne-a gasit Dan la Orizont..asa ca ne-am hotarat sa ramnem cu el cu toate serviciile si sa renuntam la sala Bistro(aa si am primit fara comentarii avansul inapoi)...speram doar ca sa fie bine pana la urma desi asa am ramas amandoi cu o senzatie aiurea....ati mai fost care ati trecut prin aceasi poveste in legatura cu Bistro???spor la pregatiri
noi am patit aceeasi faza luni si duminica aveam nunta, ne-a anuntat Calin ca el ne aranjeaza sala si nu Dan dar staroste tot Dan ramane(noi am ales huse maro cu panglica aurie si fete de masa cu broderie,el nu avea decat huse albe si fetele de masa a localului), plecam de la local cu un gust amar si il sunam pe Dan,el ne anunta ca nu vine nici ca staroste, nu aduce nici foto,video,dj.. am ramas masca,nu va puteti imagina prin ce am trecut,ne intoarcem la Calin si ii spun ca uite care ii faza la care el f lejer ca care-i stresu ca aduce alt staroste, noi tot insistam ca il vrem pe Dan ca el ne-a dus la bistro, el nu ca nu ,s-a enervat pe noi ca de ce tot insistam, m-am enervat si am strigat putin la el si i-am zis si de aranjatul salii ca nu ma intereseaza ce huse are si ce nu mie imi aduce ce am vrut si imi zice ca daca vreau neaparat aia primesc, daca mai aveam o luna crede-ma ca schimbam sala dar asa am ramas mai departe

blueoana
20.07.2011, 00:38:36
Am vb cu fotograful si cameramanul marti si am vazut lucari de a lor, totul ok, doar ca am avut surpriza dupa nunta ca era vb de aprox 1000 e poze pe dvd , da erau 1000 dar cam 600erau dubluri la restu, filmarea ...sunt pierdute momente importante din nunta si nu e clara, am vb cu cineva si imi spunea ca fotograful e profi dar probabil a avut o intelegere cu Calin sa faca de fusareala . tortul alta poveste , are contract cu steaua, am fost de 3 ori acolo si de 3 ori mi-a vb ca la un jeg,nu recomand nimanui, era precizat in contract 3 torturi (1 pt miri si 2 pt perechile de nasi )si restu feliat pt sala+ tortulete pt pachet, merg prima data si ii spun uitati eu am o singura pereche de nasi, faceti unu pt ei si unu suprapus pt noi, ea nu si nu ca nu arata bine si insista ca trebuie un suport cu 3 brate rotunde, ar mai avea o varianta in forma de inima da ar fi prea mare pt noi ca ar avea 6 kg per total si e suficient max 4 kg pt noi, am ramas masca, am plecat si am revenit cu o sapt inainte de nunta iar ii spun de faza cu tort cum il vreau ea ca nu si nu ,eu tot insistam si la un moment dat mama imi spune ca poate are dreptate ,ea in ideea sa nu ajungem la cearta, ma crizez si ii spun auzi mami pe banii mei face cum vreau eu nu cum vrea ea, am vazut ca s-a schimbat la fata si a spus ca daca vreau imi face un tort cu cateva nivele false si unu real la care iubi intreaba da cat de mare va fi cel real , la care ea nu are imp ca va ajunge oricum si ne spune sa revenim in sapt nunti si iar plecam, venim miercuri, se repeta faza cu tortul cateva min , lamurim ce cum la care ea da cine il plateste? si stia ca e all inclusive si ii spun ca Calin, zice ok si ii spun de cele 2 torturi separat si ea da ce si alea tot el le plateste? era f revoltata, si zic da, la tortuletele pt pachet faza se repeta si ma enervez si ii spun practic doamna noi platim nu Calin, noi ii dam lui banii si el voua, apoi imi zice ca la nasi nu le trebuie cu martipan ca sunt bine si simple si tot felul de magarii,precizez ca discutiile le-am avut cu patroana, pana la urma tortul a iesit fain dar cel a nasilor era cat palma mea ,l-a trimis in ditamai ambalajul si cand il desface nasa mi-a cazut fata, asa rusine mi-a fost,le-am cerut scuze , nu vreau sa creada ca m-am zgarcit la un tort

blueoana
20.07.2011, 01:30:33
aranjamentul floral de pe masina/masa mirilor a fost jenant de urat,bine ca am fost inspirata si am comandat separat un aranjament cu 3 zile inainte, trebuia sa ne aduca o pereche de porumbei la biserica , s-a uitat de asta pana la nunta, am avut noroc ca am dat de un tip cu porumbei o pereche era 50lei,5perechi 100lei si 10 perechi 150lei si am comandat 10 perechi si ne-a mai adus bonus inca 10 si am avut 40 de porumbei a fost fain
starostele a fost ok in mare, a avut grija de fiecare moment pana pe la 21:00 cand ne-a anuntat ca pleaca acasa ca nu mai are ce face pe acolo, mi s-a parut aiurea, tipu e profesionist nu am de ce sa nu recunosc dar mi s-a parut ca a grabit totul si la noi la miri cat si la nasi si tot repeta ca nu e timp de poze desi programul asa era facut incat sa avem timp,tind sa cred ca toti erau intelesi cu Calin!
nunta a iesit foarte fain, la 23:00 era plin ringul tinand cont ca a fost duminica e bine, muzica a fost extraordinara, vi-l recomand cu drag pe dj, mancarea buna , servirea de aseamenea, au fost tare dragute ospataritele, f atente, baia curata,era o doamna ce tot curata, pacat ca s-a pretat patronul la faze de astea,pierde mult cu asta, poate fi mancarea si servirea buna daca nu respecti ce ai promis in rest
am luat all inclusive in ideea ca nu mai avem batai de cap pana la nunta dar nu a fost asa, am avut mai mult stres decat altii, un sfat va dau, cand alegeti o sala si faceti contract daca vi se promite si un servetel pana si asta sa treceti in contract
ma scuzati ca nu am scris totul in ordine dar le-am scris cum mi-am amintit
va pot arata si ceva poze cu sala dar sunt facute de prietenii mei si nu sunt f clare

Lalukina
18.08.2011, 10:04:36
Administratorul (Calin sau cum l-o chema) e un iresponsabil daca isi imagineaza ca tratand asa clientii va avea viata lunga pe piata asta. Pe Dan Maier l-am cunoscut mai demult si stiu ca e un om de super-calitate.

AlyssaRoxana
18.08.2011, 11:40:47
noi am patit aceeasi faza luni si duminica aveam nunta, ne-a anuntat Calin ca el ne aranjeaza sala si nu Dan dar staroste tot Dan ramane(noi am ales huse maro cu panglica aurie si fete de masa cu broderie,el nu avea decat huse albe si fetele de masa a localului), plecam de la local cu un gust amar si il sunam pe Dan,el ne anunta ca nu vine nici ca staroste, nu aduce nici foto,video,dj.. am ramas masca,nu va puteti imagina prin ce am trecut,ne intoarcem la Calin si ii spun ca uite care ii faza la care el f lejer ca care-i stresu ca aduce alt staroste, noi tot insistam ca il vrem pe Dan ca el ne-a dus la bistro, el nu ca nu ,s-a enervat pe noi ca de ce tot insistam, m-am enervat si am strigat putin la el si i-am zis si de aranjatul salii ca nu ma intereseaza ce huse are si ce nu mie imi aduce ce am vrut si imi zice ca daca vreau neaparat aia primesc, daca mai aveam o luna crede-ma ca schimbam sala dar asa am ramas mai departe

da asa a zis si catre noi..insa noi am avut norocul ca ne-am gasit alta sala..mi-a povestit dan de voi..oricum din cat am vb eu cu amandoi mi-am cam dat seama cine are vina..Calin..imi zicea si dan ca el a cumparta toate aranjamentele pt sala si nu il lasa la voi la nunta..pai daca tu vrei sa aduci pe cineva staroste ce treaba are el??eu zic ca ns stilul acesta nu o sa ii mai mearga lui mult..noi am gasit la Orizont si toate au ramas cu Dan..imi pare rau pt tine ca nu ai fost multumita

blueoana
19.08.2011, 14:31:31
ma bucur ca ati rezolvat, noi am avut noroc ca a iesit f bine si toti ne-au laudat nunta, nimeni nu a aflat de necazurile care le-am avut, e pacat doar ca nu a ramas o filmare ca lumea sa se vada cum a iesit, nu recomand nimanui sa ia all inclusive in Romania

seluna
05.12.2011, 00:03:20
buna miresicilor, am citit povestile voastre si am ajuns la o concluzie acu sa imi spuneti voi dac e gresita sau ba deci mai bine inchiriezi sala si restul (staroste fotograf...) sa ti le aduci din alta parte, sincer imi place tare sala si aranjamentele care la au dar ma si speriu de ce a-ti povestit voi pana acu. Sper sa ma lamuriti si pe mine pls

blueoana
06.12.2011, 09:05:14
buna miresicilor, am citit povestile voastre si am ajuns la o concluzie acu sa imi spuneti voi dac e gresita sau ba deci mai bine inchiriezi sala si restul (staroste fotograf...) sa ti le aduci din alta parte, sincer imi place tare sala si aranjamentele care la au dar ma si speriu de ce a-ti povestit voi pana acu. Sper sa ma lamuriti si pe mine pls
Buna, adevarul e ca legat de mancare si servire nu as avea ce reprosa, noi am avut discutii in sapt nuntii dar in ziua nuntii totul a iesit bine la sala, mancarea buna, ospataritele nu au stat un minut, nimeni nu a trebuit sa astepte dupa bautura, Calin era tot prin sala si urmarea sa iasa bine, la cum a iesit nunta de bine eu zic in momentul de fata ca au meritat toti nervii:).

seluna
08.12.2011, 23:46:21
mss mult blue dar tousi prefer sa imi duc fotograful eu nu de alta dar e o cunostintza de cand eram mica.....sper sa iasa bine. imi place tare cum e imbracata sala cu verdele fistic si i-a placut si la miresoiul meu asa ca sper sa pot merge la anul acasa sa vad ce si cum....casa de piatra si mersii de pont

RozMarin
12.12.2011, 17:48:16
Buna
Am si eu nunta anul viitor la Bistro Casa de Piatra, dar in sala fostei cantine Miu, nu in cea de la Clujana.
M-am bucurat citind ca ospatarii s-au miscat si Calin a supravegheat totul, insa imi pun niste semne de intrebare datorita povestii cu starostele. Ati putea cumva sa-mi dati niste detalii in ceea ce priveste conflictul? Nu de alta, dar poate stiind despre ce a fost vorba exact voi putea evita repetarea povestii.
In alta ordine de idei, noi am ales varianta standard de meniu, am considerat ca iesim mai bine asa decat cu varianta all inclusive :-)
O zi frumoasa!

MuresanRoxana
16.02.2012, 14:14:39
Buna miresicilor,
Am fost cu miresoiul meu sa vedem sala de la Miu si ne-a placut tare mult. Problema e ca nu stim pe nimeni care sa fi avut nunta acolo de cand se ocupa de sala cei de la Casa de Piatra si deci nu avem informatii despre serviciile oferite de ei.
Cele care a-ti avut nunta sau a-ti fost la vreo nunta acolo imi puteti spune cate ceva despre ei?:D

seluna
24.04.2012, 00:04:15
buna fetelor in sfarsit am apucat si eu sa ma plimb, prima mea alegere a fost bistro....pe cat mergeam de entuziasmata din spania..citind mesajele voastre pe atat am fost de dezamagita cand am plecat de la sala, am impresia..nu sunt sigura, calin s-a certat cu firmele care colabora ,probabil, dar nu mai oferea nimic imbracatul salii il avea decat pe o culoare maro parca ..intradevar meniul mi-a placut da mi s-a parut ca am fost un pic tratati cu indiferentza..am ramas cu un gust putin amar...in fine sper ca a fost dor cazul meu, dar sincer daca aveti oportunitatea mai plimbati-va ca sunt sali superbe si la acelas pret la meniu aproape peste tot spor la pregatiri>:D<>:D<

DEYA
05.07.2012, 22:47:15
buna fetelor in sfarsit am apucat si eu sa ma plimb, prima mea alegere a fost bistro....pe cat mergeam de entuziasmata din spania..citind mesajele voastre pe atat am fost de dezamagita cand am plecat de la sala, am impresia..nu sunt sigura, calin s-a certat cu firmele care colabora ,probabil, dar nu mai oferea nimic imbracatul salii il avea decat pe o culoare maro parca ..intradevar meniul mi-a placut da mi s-a parut ca am fost un pic tratati cu indiferentza..am ramas cu un gust putin amar...in fine sper ca a fost dor cazul meu, dar sincer daca aveti oportunitatea mai plimbati-va ca sunt sali superbe si la acelas pret la meniu aproape peste tot spor la pregatiri>:D<>:D<

Seluna, la care sala te-ai oprit pana la urma? eu acum incep cautarile si pe lista era si Bistro dar nu sunt decisa...as vrea totusi sa mai vad si altele

Asherit
12.09.2012, 14:30:20
A fost cineva de curand la Bistro? Am vazut poze pe site cu New Look. Asa arata acum sala? Peretii...
http://www.bistrocasadepiatra.ro/galerie.php?tip=foto&album=70#!prettyPhoto

Ca acolo imi doream, dar daca e asa mi-au stricat toate planurile :| ca vroiam nunta pe alb-negru..si cel mult o culoare pe langa.. Si era sala perfecta, cu pereti albi.. Acum mi se pare foarte incarcata sala cu acele imprimeuri

RozMarin
19.09.2012, 00:44:03
Mie mi se pare ca in realitate arata mult mai bine sala ca in aceste poze. Insa daca tu iti doreai peretii albi...
Oricum, merita sa mergi sa o vezi!

RozMarin
19.09.2012, 00:48:50
Buna miresicilor,
Am fost cu miresoiul meu sa vedem sala de la Miu si ne-a placut tare mult. Problema e ca nu stim pe nimeni care sa fi avut nunta acolo de cand se ocupa de sala cei de la Casa de Piatra si deci nu avem informatii despre serviciile oferite de ei.
Cele care a-ti avut nunta sau a-ti fost la vreo nunta acolo imi puteti spune cate ceva despre ei?:D

In primul rand, nu stiu nici o sala din Cluj care sa ofera mancare atat de buna la asemenea preturi. Chelneritele s-au miscat foarte bine, nimeni nu a avut paharul gol.
Desi era foarte cald afara, aerul conditionat a facut fata. Am auzit si eu povesti inaintea nuntii cum ca a fost insuportabil de cald, insa la noi nu au fost probleme de genul asta.
Noi suntem de-a dreptul incantati de toate!
Daca vreti mai multe detalii despre colaboratorii nostri, le gasiti aici (http://rozsaunu.ro/2012/08/nunta-partea-tehnica.html).
Succes!

RozMarin
19.09.2012, 00:51:53

Poti colabora cu oricine pentru partea de decor a salii, insa poti alege si firma cu care lucreaza ei in mod direct. Au cateva modele noi de huse de scaune & co chiar deosebite, asa ca merita luati in considerare. Oricum, e important sa vedeti cu ochii vostri sala si partea de decoratiuni, pentru ca arata mult mai bine ca si in poze!

RozMarin
19.09.2012, 00:54:50
Seluna, la care sala te-ai oprit pana la urma? eu acum incep cautarile si pe lista era si Bistro dar nu sunt decisa...as vrea totusi sa mai vad si altele

Sala si-a construit un nume datorita seriozitatii si calitatii, astfel incat pe 2013 nu mai are decat in cateva duminici zile libere. Asta spune multe despre o sala noua! Totodata, cealalta sala a lor, de la Clujana, a fost recent renovata si arata mult mai bine!

Asherit
19.09.2012, 01:54:34
Mie mi se pare ca in realitate arata mult mai bine sala ca in aceste poze. Insa daca tu iti doreai peretii albi...
Oricum, merita sa mergi sa o vezi!

Nu mi-as pierde timpul sa merg sa vad sala, dupa ce s-au facut aceste schimbari. Mi se par extrem de incarcati peretii.
Noi vrem o anumita tema la nunta, anumite culori si nu renuntam la visele noastre pentru ca s-au facut modificari la un restaurant.

Plus ca, am gasit o oferta extrem de buna la alt restaurant, cum cu siguranta nu am fi gasit in alta parte

adina2288
03.10.2012, 20:47:26
Buna fetelor, a avut cineva nunta la Senior Bistro?? fosta cantina Miu?? puteti sa mi spune ti cum vi s-a parut sala, mancarea, serviciile?? as dori si eu sa fac anul viitor acolo si nu sunt sigura ce alegere sa fac.. daca cumva a fost cineva la vreo nunta acolo sau a avut cineva nunta acolo sa mi spune-ti va rog cum vi s-a parut!! Multumesc!!!

biancaelvira
04.10.2012, 14:07:48
Buna fetelor, a avut cineva nunta la Senior Bistro?? fosta cantina Miu?? puteti sa mi spune ti cum vi s-a parut sala, mancarea, serviciile?? as dori si eu sa fac anul viitor acolo si nu sunt sigura ce alegere sa fac.. daca cumva a fost cineva la vreo nunta acolo sau a avut cineva nunta acolo sa mi spune-ti va rog cum vi s-a parut!! Multumesc!!!

Buna si eu am vazut sala mi-a placut dar trebuie sa m ainteresez de mai multe detali,stiti careva ce date mai au libere ,sambata sau duminica?Cine ar putea sa ne de mai multe detali.Multumesc.

adina2288
04.10.2012, 22:39:20
Buna si eu am vazut sala mi-a placut dar trebuie sa m ainteresez de mai multe detali,stiti careva ce date mai au libere ,sambata sau duminica?Cine ar putea sa ne de mai multe detali.Multumesc.

Din cate stiu eu ... ca m am interesat pentru datele lor libere..luna mai era plin tot.. prin iunie mai aveau 2 duminici libere parca si iulie august nu am mai fost interesata sa intreb, eu vroiam mai iunie.. dar cred ca sunt pline si lunile iulie august cu sigurantza.. poti suna sa i intrebi . eu sunt foarte curioasa cum e mancarea si servirea acolo.. sala arata foarte bine!! daca stie cineva ceva va rog dati-ne un raspuns.. ! Multumesc!

clausel
10.10.2012, 09:23:21
Salut,sunt noua in aceasta comunitate,as dori daca se poate,cele care au avut nunta mai recent in aceasta sala de nunti sa ne mai spuna niste detalii,cum a fost,cum se comporta personalul,de ce trebuie sa ne ferim...lucruri care ar trebui sa le stim...eu am inchiriat sala de la Clujana,cea vis-a -vis de spital..Multumesc!

martie
16.04.2013, 14:08:45
Salut,
Eu am avut nunta in septembrie anul trecut la acest restaurant si a iesit impecabil. Personalul a fost amabil si atent. Am ales varianta all inclusive pentru ca ni s-a parut mai avantajoasa. Inainte de nunta cu o saptamana ne-am ales meniul si ne-am dus sa facem o degustare (gustarea calda si fripura-fara aperitiv) si nu a trebuie sa platim nimic. Cu o zi inainte de nunta, seara, ne-am dus sa vedem aranjamentul salii si in caz ca am avut obiectii sau modificari de facut, au fost amabili si ne-au ajutat fara comentarii. Mancarea a fost foarte buna, am primit doar laude de la invitati. Singurul lucru care nu mi-a placut a fost ca i-am rugat sa nu puna bauturile pe masa ci pe suport, iar in ziua nuntii, cand am ajuns la sala, sucurile si apele erau puse pe masa, doar bauturile alcoolice erau puse pe suport. In rest, nicio obiectie.
Sper sa-ti fie de ajutor :)

clausel
17.04.2013, 08:07:44
Mersi de raspuns ...si pana la ce ora v-au lasat?

Salut,
Eu am avut nunta in septembrie anul trecut la acest restaurant si a iesit impecabil. Personalul a fost amabil si atent. Am ales varianta all inclusive pentru ca ni s-a parut mai avantajoasa. Inainte de nunta cu o saptamana ne-am ales meniul si ne-am dus sa facem o degustare (gustarea calda si fripura-fara aperitiv) si nu a trebuie sa platim nimic. Cu o zi inainte de nunta, seara, ne-am dus sa vedem aranjamentul salii si in caz ca am avut obiectii sau modificari de facut, au fost amabili si ne-au ajutat fara comentarii. Mancarea a fost foarte buna, am primit doar laude de la invitati. Singurul lucru care nu mi-a placut a fost ca i-am rugat sa nu puna bauturile pe masa ci pe suport, iar in ziua nuntii, cand am ajuns la sala, sucurile si apele erau puse pe masa, doar bauturile alcoolice erau puse pe suport. In rest, nicio obiectie.
Sper sa-ti fie de ajutor :)