PDA

Versiunea completa : Restaurant Delfinul

alinacomsa
09.04.2010, 18:16:24
Buna, dragi viitoare sau foste miresici,

Doresc ca pe acest topic sa ne prezentam opiniile referitoare la restaurantul Delfinul din Constanta, zona Flamanda.

Precizez ca eu o sa am nunta in Octombrie la acest restaurant, in salonul mic si sper sa fie totul ok.

Aveti idee cam cati invitati incap maxim in acest salon?!

adriani
09.04.2010, 20:16:21
Buna, dragi viitoare sau foste miresici,

Doresc ca pe acest topic sa ne prezentam opiniile referitoare la restaurantul Delfinul din Constanta, zona Flamanda.

Precizez ca eu o sa am nunta in Octombrie la acest restaurant, in salonul mic si sper sa fie totul ok.

Aveti idee cam cati invitati incap maxim in acest salon?!
despre salonul mic nu stiu ce sa-ti spun ,dar in septembrie 2009,am fost la o nunta in salonul mare ,cam 240 de pers au fost,insa meniul a lasat mult de dorit.antreul nu m-am apropiat de el,nu ca nu ar fi fost proaspete produsele dar arucate cu lopata in farfurie,sarmalele 6buc.ca la pomana,si turtite,pestele nefacut si friptura ametita putin pe gratar si rece,nu vreau sa te descurajez,trebuie doar sa stii sa-ti impui punctul de vedere si sa stii ce sa ceri.spor la discutii.

blonda1111
11.04.2010, 17:18:04
despre salonul mic nu stiu ce sa-ti spun ,dar in septembrie 2009,am fost la o nunta in salonul mare ,cam 240 de pers au fost,insa meniul a lasat mult de dorit.antreul nu m-am apropiat de el,nu ca nu ar fi fost proaspete produsele dar arucate cu lopata in farfurie,sarmalele 6buc.ca la pomana,si turtite,pestele nefacut si friptura ametita putin pe gratar si rece,nu vreau sa te descurajez,trebuie doar sa stii sa-ti impui punctul de vedere si sa stii ce sa ceri.spor la discutii.
Sincer eu am auzit si lucruri bune despre acest restaurant. Dar parerile sunt impartite :-B

adriani
12.04.2010, 10:11:34
Sincer eu am auzit si lucruri bune despre acest restaurant. Dar parerile sunt impartite :-B
nu contest ,oriunde mergem gasim calitati si defecte,eu am spus e am vazut acolo,la acea nunta,asta nu inseamna ca intotdeauna este la fel,si daca nu spunem anumite chestii care pe unii deranjaeza,nu ii ajutam cu nimik pe cei care cer pareri,le facem doar rau.

nicoleta_c03
03.06.2010, 15:36:20
si eu am fost anul trecut la o nunta si mancarea nu mi a placut......

atlantis
05.06.2010, 09:52:23
Draga Alina,
Eu zic ca nu ai de sa-ti faci griji. Eu mi-am facut nunta la acest restaurant si am fost foarte multumita...drept dovada am facut si botezul fetitei mele acolo. Raportul calitate-pret este bun, mancarea este proaspata si f gustoasa, eu nu am primit nicio remarca negativa. In plus, de la nunta mea incoace, s-au tot adus modificari in bine restaurantului, din punct de vedere al aspectului cat si al serviciilor. Si trebuie sa iei in considerare ca preturile sunt omenesti daca stai sa compari cu alte localuri de acest gen din Constanta sau Mamaia care pt aceleasi servicii, te lovesc cu niste tarife care nu au auzit de criza. :)
Eu zic sa nu te stesezi din acest punct de vedere si sunt sigura ca vei avea o nunta frumoasa! Tu trebuie sa te gandesti doar sa fii o mireasa frumosa si vesela pentru ca este un moment unic in viata!

alinacomsa
06.06.2010, 11:28:23
Draga Alina,
Eu zic ca nu ai de sa-ti faci griji. Eu mi-am facut nunta la acest restaurant si am fost foarte multumita...drept dovada am facut si botezul fetitei mele acolo. Raportul calitate-pret este bun, mancarea este proaspata si f gustoasa, eu nu am primit nicio remarca negativa. In plus, de la nunta mea incoace, s-au tot adus modificari in bine restaurantului, din punct de vedere al aspectului cat si al serviciilor. Si trebuie sa iei in considerare ca preturile sunt omenesti daca stai sa compari cu alte localuri de acest gen din Constanta sau Mamaia care pt aceleasi servicii, te lovesc cu niste tarife care nu au auzit de criza. :)
Eu zic sa nu te stesezi din acest punct de vedere si sunt sigura ca vei avea o nunta frumoasa! Tu trebuie sa te gandesti doar sa fii o mireasa frumosa si vesela pentru ca este un moment unic in viata!

Multumesc de raspuns, Atlantis, sa stii ca nu sunt stresata din cauza restaurantului.
Si eu am o parere foarte buna despre acest restaurant pentru ca altfel nu mi-as fi facut nunta aici.
Foarte multe persoane mi-au spus ca mancarea este foarte buna si foarte proaspata.
Imi pare rau ca nu am gasit salonul mare liber si am arvunit salonul mic.
Doream ca si acest restaurant sa aiba forumul lui unde fostele sau viitoarele miresici sa isi spuna parerea obiectiva, oricare ar fi aceea.
Ma bucur foarte mult ca nunta ta a fost reusita si ca ai fost multumita de serviciile celor de la Delfinul si sper si in cazul meu sa fie la fel.
Te pup si itit doresc numai bine!

ana_mariasimona
19.07.2010, 11:14:45
Si eu am nunta pe 11 sept la Delfinul in salonul mic si sunt putin speriata ca n-o sa aiba lumea loc de dans. Noua ni s-a zis ca incap 120 de persoane maxim. Asta ar fi nr maxim de invitati al nostru, ba chiar cu o marja in jos, ar fi cam 100, asa ca am zis ca ar fi suficient. Cand am fost noi mesele erau aranjate pentru o pomana si ni s-a explicat cum ar fi aranjate pentru nunta. Locul de dans ramane pe mijlocul salonului intre cele 2 randuri de mese. O colega de-a mea a avut aici acum 2 ani, o nunta cu 90 de persoane si cica a avut loc de dans berechet.

In ceea ce priveste mancarea eu am auzit ca e f buna si bineinteles ca noi am ales si dupa pret si ce ni se include in acesta.

Te tin la curent cu ce a fost bine si ce nu la noi la nunta, desi eu sper din suflet sa nu regretam ca am ales salonul asta.

P.S. Si daca mai e ceva vb pe privat.

alinacomsa
28.09.2010, 12:41:16
Si eu am nunta pe 11 sept la Delfinul in salonul mic si sunt putin speriata ca n-o sa aiba lumea loc de dans. Noua ni s-a zis ca incap 120 de persoane maxim. Asta ar fi nr maxim de invitati al nostru, ba chiar cu o marja in jos, ar fi cam 100, asa ca am zis ca ar fi suficient. Cand am fost noi mesele erau aranjate pentru o pomana si ni s-a explicat cum ar fi aranjate pentru nunta. Locul de dans ramane pe mijlocul salonului intre cele 2 randuri de mese. O colega de-a mea a avut aici acum 2 ani, o nunta cu 90 de persoane si cica a avut loc de dans berechet.

In ceea ce priveste mancarea eu am auzit ca e f buna si bineinteles ca noi am ales si dupa pret si ce ni se include in acesta.

Te tin la curent cu ce a fost bine si ce nu la noi la nunta, desi eu sper din suflet sa nu regretam ca am ales salonul asta.

P.S. Si daca mai e ceva vb pe privat.

Acuma am vazut ca ai avut nunta pe 11.09.2010.
Casa de Piatra si multa, multa fericire!!!
Cum a fost petrecerea?! Ai fost multumimta de restaurant? V-ati descurcat cu locurile?:*:*:*>:D<

dreya_Elle
04.10.2010, 16:14:12
am participat si eu la o nunta la acest restaurant.....ce m-a deranjat fff mult a fost atitudinea personalului....atat inainte de nunta (cand am pus decoratiunile) ,cat si in timplul acesteia !!!....doamne ce nu au chef de munca ci doar de vorbalaie multa si degeaba !!!

corrinna
12.12.2010, 21:00:32
Buna seara tuturor!
Felicitari si Casa de piatra dragelor doamne!
Sunt noua pe forum, am si eu nunta la anul la Delfinul, si vreau sa va rog pe cele care ati avut nunta acolo sa va scrieti parerile, sa-mi fac si eu o idee. Am fost la cateva nunti acolo si mi-a placut, tocmai de aceea am si ales restaurantul, dar as vrea niste informatii "din interior".
O seara buna,
Dana

ana_mariasimona
15.12.2010, 09:38:36
Buna seara tuturor!
Felicitari si Casa de piatra dragelor doamne!
Sunt noua pe forum, am si eu nunta la anul la Delfinul, si vreau sa va rog pe cele care ati avut nunta acolo sa va scrieti parerile, sa-mi fac si eu o idee. Am fost la cateva nunti acolo si mi-a placut, tocmai de aceea am si ales restaurantul, dar as vrea niste informatii "din interior".
O seara buna,
Dana

Dana, stii bine ca parerile sunt impartite si n-o sa gasesti numai oameni multumiti, important este cum va fi la nunta ta. Eu arvunisem salonul mic, pentru ca aproximasem 110 persoane, dar pentru ca nunta din salonul mare s-a contramandat am facut acolo. Am aranjat mesele in asa fel incat sa para mai mari, iar in ceea ce priveste atmosfera generala, invitatii au declarat ca au fost f multumiti (cel putin asa au sustinut :) ). Mancarea a fost f buna, calda si proaspata (eu nu am putut manca mai deloc din cauza agitatiei), dar asa mi-au zis toti cei cu care am vorbit. Ospatarii (ca au fost numai baieti) si-au facut datoria f bine, au fost in permanenta in preajma invitatilor. In concluzie noi am fost f multumiti, desi initial am fost cam sceptica, dupa ce am citit tot felul de pareri negative.

pissymissy
05.01.2011, 17:41:53
buna ana-mariasimona, poti sa imi spui si mie cat a fost meniul anul asta la Delfinul?!merci frumos ...pupici

danielapascu
10.02.2011, 22:44:44
Buna seara,pissymissy,eu te cautam pe la Iani si abia in seara asta am vazut ca tu la inceputul anului intrebai cat este meniul la Delfinu.Ce s-a intimplat la Iani?Ma intereseaza si pe mine sa inchiriez un salon pt. la anu,iar o viitoare miresica care face nunta acolo, m-a sfatuit sa mergem acolo.Am inceput sa citesc pe forum si ultimul msg. era al tau,urma sa te duci acolo ptr.revelion si sa rezervi salonul.Ti-am lasat si un msg. prin care te rugam sa ne spui ce-ai facut.Please,help me! Este atat de greu sa ma hotarasc.Deja m-am saturat.Astept cat mai repede raspuns de la tine.Pup

pissymissy
28.02.2011, 16:01:25
buna,scuze,dar nu am mai intrat de foarte mult timp aici-jobul stresant-...cum au zis si fetele mai sus parerile sunt impartite...dar eu La Iani mi-am luat o teapa de toata frumusetea de revelion...nimic din ce am vorbit cand am fost sa dam banii nu a fost asa cum ne-am asteptat...servirea a lasat foarte mult de dorit,iar domnisoara care se ocupa de organizare ne-a tratat cu un sictir teribil in seara de revelion...mancarea a fost pur si simplu bataie de joc-rece,aruncata efectiv in farfurie-ce sa mai a fost urat de tot...Faza este caa tipa stia ca noi mergem acolo pentru ca vrem si nunta acolo,eram foarte incantati de local,de pret si de cum am fost tratatati cand am fost sa vorbim pentru revelion si nunta...te rog sa ma crezi ca am plecat de acolo cu un gust amar de tot...acum noi o sa facem la Queen mai mult ca sigur,pentru ca verisoara mea a facut botezul acolo si a fost super Ok...nu vreau sa te dezamagesc cu Iani,dar mai intreaba si alta lume,eu una cel putin nu imi doresc "surprize"la nunta si sunt convinsa ca nici tu...te poop...