PDA

Versiunea completa : Accesorii pentru nunti in Judetul Bacau (marturii, carti de oaspeti, invitatii, etc)

AlexF
22.01.2009, 14:54:15
Care ar fi avantajele si dezavantajele cu forma meselor ? :gen_13:

ancapsy
22.01.2009, 15:12:41
Daca ai sala mare eu as alege mese rotunde. Avantajul e ca arata foarte bine si dezavantajul k acolo mult loc si incap invitati putini. Mesele dreptunghiulare sunt incapatoare si bune pentru spatiile mici.

simonicka
12.02.2009, 17:58:32
Daca ai sala mare eu as alege mese rotunde. Avantajul e ca arata foarte bine si dezavantajul k acolo mult loc si incap invitati putini. Mesele dreptunghiulare sunt incapatoare si bune pentru spatiile mici.

Perfect adevarat!
Arata foarte bine o sala cu mese rotunde, dar atata timp cat sala e mare, altfel ia mult din ringul de dans.

otilik
12.02.2009, 18:24:37
mesel rotunde dau eleganta salii......
nu va suparati pe mine dar unele sali cu mese dreptunghiulare arata de parca ar fi la pomana/:) au un stil de a le pune cap la cap pana se face un rand mareeeeee

mihaana
12.02.2009, 18:28:11
Depinde de forma salii si cum se pot aranja mesele. La o sala mare se preteaza mese rotunde dar si mesele patrate sau dreptunghiulare se pot aranja frumos. :)

pisoias
12.02.2009, 18:29:28
clar ...votez pentru mesele rotunde

just
12.02.2009, 18:32:57
parere personala, rotunde, patrate (frantuzesti) - cele mai frumoase, cele din urma au dezavantajul un pic atunci cand sunt cate 3pers/parte, nu intra perechile si atunci nimeresti ca si cuplu unu sa stea pe o parte si celalalt pe cealalta parte (vb peste colt)

CONT-INCHIS-23057
13.02.2009, 22:44:02
parere personala, rotunde, patrate (frantuzesti) - cele mai frumoase, cele din urma au dezavantajul un pic atunci cand sunt cate 3pers/parte, nu intra perechile si atunci nimeresti ca si cuplu unu sa stea pe o parte si celalalt pe cealalta parte (vb peste colt)

?? mese frantuzesti? cum vin alea? ..Is in ceatza:D N-am inteles ce-ai explicat..

Anna26
21.02.2009, 12:17:35
;))
am si eu o intrebare pentru miresicile din bacau.desi am nunta la vaslui invitatiile vreau sa le fac aici in bacau.
ideea este ca am deja un text potrivit ales impreuna cu nasii si familia......dar nu stiu la ce firma sa ma duc sa le printeze si sa aleg si invitatia pe care va fi scris textul.
imi puteti recomanda ceva? o firma care sa fie buna ca si raport calitate pret? si in orice caz nu una care sa ma trimita la nush ce tipografie........in concluzie.......sa faca ei tot.;;)

amalia_dogaru
21.02.2009, 19:38:13
;))
am si eu o intrebare pentru miresicile din bacau.desi am nunta la vaslui invitatiile vreau sa le fac aici in bacau.
ideea este ca am deja un text potrivit ales impreuna cu nasii si familia......dar nu stiu la ce firma sa ma duc sa le printeze si sa aleg si invitatia pe care va fi scris textul.
imi puteti recomanda ceva? o firma care sa fie buna ca si raport calitate pret? si in orice caz nu una care sa ma trimita la nush ce tipografie........in concluzie.......sa faca ei tot.;;)
eu cu DECORATIV am lucrat. Au multe modele frumoase, ptr toate buzunarele. Du-te la ei si vezi ce au.. iti tiparesc ce text vrei.

Anna26
21.02.2009, 23:05:59
eu cu DECORATIV am lucrat. Au multe modele frumoase, ptr toate buzunarele. Du-te la ei si vezi ce au.. iti tiparesc ce text vrei.
da-mi un private sau ceva si spune-mi si mie unde anume ii gasesc?unde au sediul si se ocupa ei de tot daca le duc textul?
ai idee cam in cat timp le livreaza si cam la ce suma sa ma astept?
ai platit tot o data sau ai dat o parte inainte si restul dupa?
intreb ca deh........e prima mea nunta;))

amalia_dogaru
23.02.2009, 14:09:57
da-mi un private sau ceva si spune-mi si mie unde anume ii gasesc?unde au sediul si se ocupa ei de tot daca le duc textul?
ai idee cam in cat timp le livreaza si cam la ce suma sa ma astept?
ai platit tot o data sau ai dat o parte inainte si restul dupa?
intreb ca deh........e prima mea nunta;))
sunt foarte de treaba, se poate colabora in orice fel cu el, nu dureaza mult e chestie de cateva zile, pretul este accesibil in functie de invitatiile care le alegi tu. daca vrei sa ajungi acolo nu iti pot da adresa ptr ca nu o stiu, eu am ajuns la ei prin idicii date la telefon , insa pot sa-ti d-au privat nr lor de tel.

Anna26
23.02.2009, 15:40:39
sunt foarte de treaba, se poate colabora in orice fel cu el, nu dureaza mult e chestie de cateva zile, pretul este accesibil in functie de invitatiile care le alegi tu. daca vrei sa ajungi acolo nu iti pot da adresa ptr ca nu o stiu, eu am ajuns la ei prin idicii date la telefon , insa pot sa-ti d-au privat nr lor de tel.
multumesc frumos......daca zici ca le si tipografiaza e ok.
oricum mersi si azi din curiozitate am dat un search pe google si le-am gasit si site-ul.pacat ca nu au modele si de invitatii.dar am sa merg pana acolo sa vedem;))

CONT-INCHIS-23057
24.02.2009, 09:19:22
;))

de ce nu astepti oferta celor de la targul de nunti?? Mai e f. putin pana atunci.

Anna26
24.02.2009, 12:20:50
de ce nu astepti oferta celor de la targul de nunti?? Mai e f. putin pana atunci.
hmmmm.........s-ar putea sa ai dreptate dar am inteles ca nu vin prea multi la noi......deh targul cel mare e la capitala si cica asta de la noi nu se prea compara.
daca imi spui si data si unde va avea loc atunci cu siguranta mai pot astepta cateva zile........>:D<

mikaella
24.02.2009, 15:23:21
hmmmm.........s-ar putea sa ai dreptate dar am inteles ca nu vin prea multi la noi......deh targul cel mare e la capitala si cica asta de la noi nu se prea compara.
daca imi spui si data si unde va avea loc atunci cu siguranta mai pot astepta cateva zile........>:D<
am inteles ca intre 12-15 martie

Anna26
24.02.2009, 16:09:12
am inteles ca intre 12-15 martie
;)) stii si locatia cumva???;-)

CONT-INCHIS-23057
24.02.2009, 16:39:08
;)) stii si locatia cumva???;-)

La sala sporturilor, langa bazinul de innot. Vor fi suficiente firme, pt invitatii.

Anna26
26.02.2009, 22:12:52
La sala sporturilor, langa bazinul de innot. Vor fi suficiente firme, pt invitatii.
pffff........pacat ca nu va fi si iubi aici sa merg cu el......suntem din orase diferite si e cam greu......:-<
mersi oricum de info......vedem noi cum facem.:*

monica_bc
28.02.2009, 22:07:53
La Amicitia(langa Trezorerie) au destule cataloage si ai de unde alege.

chisa
01.03.2009, 09:33:39
Mie mi-au spus cei de la Decorativ ca daca vreau si invitatii de la ei sa intru pe situl invitatia.ro (sper ca nu e reclama...). Eu pana la urma le-am luat de la un magazin din Bucuresti, pentru ca mi-a fost mai usor asa...

Anna26
12.03.2009, 15:32:05
La Amicitia(langa Trezorerie) au destule cataloage si ai de unde alege.
stii cumva si daca se ocupa de tiparit tot ei? ca eu una nu am timp si nici chef sa mai umblu si pe la tipografii.
noi avem deja un text facut deci a mai ramas de ales modelul invitatiei.......si de aia caut o firma care sa aiba si modele frumoase si sa le si tipareasca tot ei.
mersi frumos daca stii mai multe te rog sa imi spui.:*

CONT-INCHIS-23057
12.03.2009, 16:15:30
;)) eh parca am vazut ceva ceva modele pe gustul meu......stii noi nu vom avea o nunta atat de clasica si parca suntem in cautarea unor modele mai ciudate ca sa spun asa.......:-"
dar firma asta e din bacau? stii mai multe despre ea??

da, e din bacau, pe la zimbru au sediul, la o casa. Au foarte multe modele, atat de dragute..Graveaza si paharele, fac si marturii.. Gasesti datele lor de contact acolo pe site.

NicoAimee
15.03.2009, 20:38:45
Categoric sunt pentru mese rotunde. Mi se par mai elegante. De acord cu Otilik - unii chiar asa le aranjeaza, din dorinta de a incapea cat mai multi intr-o sala mica.

Anna26
18.03.2009, 14:49:25
Nu ai sa gasesti tipografie care sa iti tipareasca 100 - 200 de invitatii, sau daca ai sa gasesti, pretul va fi mare in comparatie cu un model cumparat din comert.
Deobicei textul invitatilor cumparate din comert se printeaza la imprimanta, nu la tipografie.
cum adica nu am sa gasesc???pai ce tipografiile nu vor bani???;))
si n-am inteles de ce sa ma oblige o anumita firma sa iau invitatia lor clasica,daca eu am un text ce ne reprezinta???#-o
stai ca nu inteleg
adica daca eu ma duc cu textul meu la o anumita firma nu poate face invitatia aleasa la ei si cu textul meu???chiar nu vad unde ar fi problema??//;;)

Anna26
18.03.2009, 15:40:34
Tipografiile vor bani, dar ar da faliment daca ar astepta clienti ca tine care vor sa tipareasca 100-200 de invitatii. Costul materialelor care se folosesc in productie se impart la nr de exemplare, si cu cat nr de invitatii sunt mai mari, cu atat ele vor fi mai ieftine.
Cat priveste raspunsul meu anterior, e posibil sa nu ma fi exprimat eu bine, am spus ca e mai convenabil sa cumperi invitatii din comert, cu o grafica aleasa de tine, nu impusa de nimeni, si textul tau, care te reprezinta, sa fie scris la imprimanta.
Sunt multe firme in Bacau care au invitatii aduse din Italia sau alte tari (in cantitati mari si cu modele diversificate), tu iti alegi modelul si dansii isi scriu textul preferat, ales de tine.
poate nici eu nu m-am exprimat tocmai bine......cand am zis tipografiat ma refream la scrisul textului meu pe modelul ales de mine de la firma respectiva.;-)
nu stiu nici eu cum se face exact ......doar caut firme care sa imi accepte textul si sa il scrie ei pe modelul de invitatie ales de mine de la ei.atat.
auzisem ca asta implica si o tipografie.....de aia am pus problema asa.
cum e prima mea nunta;)) iti dai seama ca nu stiu cum se procedeaza.
eu caut o firma care sa aiba modele frumoase la preturi rezonabile si sa imi ia textul meu si sa il insereze in acel model.atat.;;)
si daca tot zici de firme ce au invitatii aduse din italia......ce-ar fi sa imi dai cateva exemple......sa am de unde alege.......ca pana acum nu am auzit decat de cei de la decorativ.....care pe site nu au modele de invitatii si cei de langa trezorerie(imi scapa numele).
daca ti-e frica sa scrii aici cateva firme.....atunci da-mi un PM si daca au si site cu atat mai bine.......macar sa stiu de unde sa incep cautarea.;))

hriso85
20.06.2009, 17:36:23
Categoric sunt pentru mese rotunde. Mi se par mai elegante. De acord cu Otilik - unii chiar asa le aranjeaza, din dorinta de a incapea cat mai multi intr-o sala mica.

Ai dreptate, mult mai elegante sunt mesele rotunde

mamuska
20.06.2009, 17:49:22
mesel rotunde dau eleganta salii......
nu va suparati pe mine dar unele sali cu mese dreptunghiulare arata de parca ar fi la pomana/:) au un stil de a le pune cap la cap pana se face un rand mareeeeee
Mesele acelea puse "cap la cap" se intalnesc de obicei in salile inguste,care nu permit decat astfel de aranjament al meselor...
Cele rorunde,sunt intr-adevar cele mai elegante,dar daca nu-ti permite spatiul...
De curand (in luna mai) am fost la o nunta unde mesele rotunde erau de 8 persone,si mai aveau loc inca 2 persoane lejer,dar si 4 daca se inghesuiau putin. Pot spune ca mi-au placut enorm,spatiul a permis un astfel de aranjament,ringul de dans nu a fost afectat, iar spatiul dintre mese a fost destul de lejer. Dar daca locatia ar fi fost mai mica,sunt sigura ca nu ar fi aratat atat de bine:)>-

MeMioara
21.06.2009, 19:09:13
Multa lume isi face invitatiile acolo. Cred ca si noi vom urma acelasi drum:) Offf, mai sunt atat de mult de facut si atat de putin timp!!!

MeMioara
16.07.2009, 16:48:18
Am fost si noi ieri sa dam comanda la invitatii. Le-am ales pe cele mai frumoase:D ... Si doamna de acolo a fost fooooaaaaarte rabdatoare saraca. Ne-am uitat prin toate cataloagele si bineinteles ca in ultimul am gasit invitatia cea mai potrivita=)) Cred ca am stat aproape o ora si jumatate, dar doamna nu a dat nici un semn de oboseala. Chiar draguta :)

CONT-INCHIS-23057
16.07.2009, 17:19:08
Am fost si noi ieri sa dam comanda la invitatii. Le-am ales pe cele mai frumoase:D ... Si doamna de acolo a fost fooooaaaaarte rabdatoare saraca. Ne-am uitat prin toate cataloagele si bineinteles ca in ultimul am gasit invitatia cea mai potrivita=)) Cred ca am stat aproape o ora si jumatate, dar doamna nu a dat nici un semn de oboseala. Chiar draguta :)

e o scumpa d-na Lia. Ai poze?

dannemaria
15.10.2009, 12:11:38
Si eu sunt de parere ca mesele rotunde arata cel mai frumos, dar din pacate eu n-am reusit sa gasesc o sala pe care sa mi-o si permit, sa aiba si mese rotunde si mai ales sa aiba un ring mare de dans. Asa ca am facut compromis la .... mese - daca ne vom simti bine, nu mai conteaza forma meselor. Ma resemnez cu faptul ca mesele dreptunghiulare nu vor fi lungi (ci de 8-12 persoane) si am si cateva patrate care arata chiar bine!

alipety
15.10.2009, 12:37:15
pana sa citesc aici pe forum despre cum sa fie mesele la nunta (rotunde, patrate, lungi) nici nu ma gandeam ca are vreo importanta acest aspect ;)) bine, multor detalii nu le-am dat importanta cuvenita, decat dupa ce am citit pe forum pagini intregi despre parerile miresicilor.

la restaurantul unde am facut eu, erau atat mese rotunde mici de 6 persoane , cat si mese patrate. eu ma resemnasem cu aceasta oferta...pana ce am vorbit cu fetele de la decoratiuni si au zis ca vor fi clar mese rotunde mari de 10 persoane. si au vorbit cu administratorul si ne-au adus mesele despre care au vorbit. a fost ok, desi restaurantul nostru a fost unul mic, noroc cu terasa si cu vremea buna care a tinut cu noi si am pus jumatate din invitati afara. dansul de asemenea s-a tinut intai pe a doua terasa si apoi, cand ne-am incins ...direct pe ponton, la lumina reflectoarelor si a lunii :-"

ca si concluzie, zic ca nu trebuie sa va bateti capul si cu aceste aspecte. daca restaurantul vostru nu are mese rotunde (care sunt preferate de toatae miresicile) , asta e...frumusetea unei nunti nu consta in forma meselor ;;)

loridana
15.02.2010, 12:10:26
Incerc sa deschid un subforum pentru accesorii nunta si anume paharele mirilor si cine vrea si pentru nasi. Nu reusesc sa ma decid si cer ajutorul miresicilor de pe forum poate ma ajuta cu idei si mai ales cu sfaturi din partea miresicilor ce au trecut prin toata " nebuneala" asta atat de frumoasa.
Eu imi doresc pahare cat mai simple dar nu stiu daca sa optez pentru cele gravate sau legate doar la baza cu material cu o culoare ca cea a salii.
Va rog sa ma ajutati si pe mine [-o<
Pupici:*

duracita
15.02.2010, 14:16:45
Eu am avut pahare simple numai lipite pe ele cate o fundita ...eu cu mirele de culoare alba, :"> :"> :"> si nasii de culoare aurie ...sala fiind ornata .."crem cu auriu"...;;) ;;) ;;) ... spor la pregatiri.....pupici

simonabebe
22.03.2010, 11:58:35
buna ziua
ma intereseaza si pe mine daca stie cineva de unde pot cumparat fluturi si mici si mari de prin bacau
caut de ceva timp si nu gasesc cati a-si vrea eu

mihaela102
22.03.2010, 16:48:06
Incerc sa deschid un subforum pentru accesorii nunta si anume paharele mirilor si cine vrea si pentru nasi. Nu reusesc sa ma decid si cer ajutorul miresicilor de pe forum poate ma ajuta cu idei si mai ales cu sfaturi din partea miresicilor ce au trecut prin toata " nebuneala" asta atat de frumoasa.
Eu imi doresc pahare cat mai simple dar nu stiu daca sa optez pentru cele gravate sau legate doar la baza cu material cu o culoare ca cea a salii.
Va rog sa ma ajutati si pe mine [-o<
Pupici:*
daca ai timp fa-ti de treaba prin metro :D...am fost vineri si am vazut un set de pahare oarecum din cristal....adik ele pareau din cristal dar erau la un pret foarte avantajos :))....aratau super, ceva in genul celor din poza si erau 70 lei, set de 6 pahare
noi ne-am gandit in legea noastra ca mai bine luam niste pahare frumos gravate care sa ramana la fel ani si ani sa sarbatorim in ele, decat sa le decoram in ton cu sala sau de genu' asta.....daca apucam pana la nunta le gravam cu numele noastre si data nuntii pe marginea de sus a paharului (sper din tot sufletul sa fac si asta)...si fiind la un pret acceptabil vor avea si nasii si parintii :D

geocry
14.04.2010, 22:10:15
De unde va luati marturiile? Caut marturii ca cele din foto, dar la un pret mai rezonabil. Fostele miresici cred ca ne'ar putea ajuta mai mult in acest sens...

eupe
14.04.2010, 22:33:45
wow, stii ca ne casatorim in aceeasi zi si la aceeasi biserica ? eu ma cunun seara la ora 18.

loridana
15.04.2010, 08:44:53
De unde va luati marturiile? Caut marturii ca cele din foto, dar la un pret mai rezonabil. Fostele miresici cred ca ne'ar putea ajuta mai mult in acest sens...
Am vazut foarte multe modele pe site-uri specifice. Sa dai pe nenea Gogu ( Google) exact ce vrei si el te trimite direct. Iti spun ca initial si noi voiam marturii noi dar pana la urma ne-am hotarat la o poza din care sa reiasa povestea noastra.....Iesim mai ieftin :-"

carmen_anton21
15.04.2010, 08:48:52

si eu am in vara nunta,
chiar nu stiu c marturii sa dau, ma bate un gand sa trag o fuga pana la bucuresti in europa gasesti fel si fel de chestii ieftineeeee
cumpar panglicuta de la vreo mercerie, la decorez singura,
incerc sa mai scad din cheltuieli
:[email protected]
te pup

strumphy
15.04.2010, 11:29:29
si eu am in vara nunta,
chiar nu stiu c marturii sa dau, ma bate un gand sa trag o fuga pana la bucuresti in europa gasesti fel si fel de chestii ieftineeeee
te pup
Daca esti aproape de bucuresti se merita, dar zic eu doar sa mergi pt marturii cheltuiala nu se merita, doar sa iti iei mai multe;-)

mihaela102
15.04.2010, 14:51:00
si eu am in vara nunta,
te pup
e ceva benzina pana la bucuresti#-osi nush daca mai e o afacere

geocry
19.04.2010, 18:32:24
Daca faci un drum pana la Bucuresti nu mai faci nici o afacere. In acest caz mai bine apelezi la firmele din BC.
Ideea acestui topic mi'a venit deoarece am observat ca preturile acestor decoratiuni in BC este foarte exagerat si doream sa observ daca v'ati mai interesat de acest aspect si prin alte parti. In ultimele sapatamani am tot cautat kit'uri pentru astfel de marturii (desi nu agreez ideea, dar tot stand pe internet mai mereu...) si am gasit anumite firme specializate pe acest domeniu, doar ca nu am gasit culorile potrivite. Din pacate in BC nu am gasit nimic interesant.
Si inca un aspect: la capitolul organizari si accesorii pentru nunti si botezuri BC'ul a ramas mult in urma. Daca ajungeti de ex. prin IS, PN veti ramane suprinse de cate firme veti gasi pe acest domeniu ba chiar si in mall'uri.

Daca cunoasteti magazine, firme in BC care comercializeaza astfel de kit'uri pentru marturii va rog sa ajutati si miresicele care au nevoie de aceste informatii.

bolfilica
24.04.2010, 21:33:25
buna ziua
ma intereseaza si pe mine daca stie cineva de unde pot cumparat fluturi si mici si mari de prin bacau
caut de ceva timp si nu gasesc cati a-si vrea eu

Gasesti fluturasi de toate felurile dar foarte frumosi la floraria Lady Blue.Este una in ura la semafor si am vazut fluturasi super.Depinde de care vrei.
Sper ca ti-am fost de folos!

CONT-INCHIS-23057
27.04.2010, 16:02:31
daca ai timp fa-ti de treaba prin metro :D...am fost vineri si am vazut un set de pahare oarecum din cristal....adik ele pareau din cristal dar erau la un pret foarte avantajos :))....aratau super, ceva in genul celor din poza si erau 70 lei, set de 6 pahare
noi ne-am gandit in legea noastra ca mai bine luam niste pahare frumos gravate care sa ramana la fel ani si ani sa sarbatorim in ele, decat sa le decoram in ton cu sala sau de genu' asta.....daca apucam pana la nunta le gravam cu numele noastre si data nuntii pe marginea de sus a paharului (sper din tot sufletul sa fac si asta)...si fiind la un pret acceptabil vor avea si nasii si parintii :D

eu le-am gravat dupa nunta ca n-am avut timp inainte:D :)

mihaela102
29.04.2010, 14:16:36
buna fetelor...am si eu o intrebare....noi vrem sa cumparam ca pahare pt miri (si pt nasi) pahare de cristal (ca cele din poza) si sa le gravam cu numele noastre si data nuntii....stiti unde se face asa ceva in bacau?

loridana
29.04.2010, 14:34:33
buna fetelor...am si eu o intrebare....noi vrem sa cumparam ca pahare pt miri (si pt nasi) pahare de cristal (ca cele din poza) si sa le gravam cu numele noastre si data nuntii....stiti unde se face asa ceva in bacau?
Noi le-am comandat undeva langa Cascada, dar tot de la ei am luat si paharele si ne-a ajuns perechea 60 de lei. Daca e paharul tau poate e mai ieftin. Nu stiu strada exact dar o sa intreb pe miresoiul meu :-p

mihaela102
29.04.2010, 14:38:24
Noi le-am comandat undeva langa Cascada, dar tot de la ei am luat si paharele si ne-a ajuns perechea 60 de lei. Daca e paharul tau poate e mai ieftin. Nu stiu strada exact dar o sa intreb pe miresoiul meu :-p
chiar te rog sa-l intrebi daca nu uiti ca si tipa de la daisy a spus ca stia pe cineva prin zimbru (deci in aceeasi zona), dar nu stie concret cine si unde

ramona_gabriela
29.04.2010, 14:48:37
chiar te rog sa-l intrebi daca nu uiti ca si tipa de la daisy a spus ca stia pe cineva prin zimbru (deci in aceeasi zona), dar nu stie concret cine si unde
Stiu ca se mai pot grava pahare si in mall la parter aproape de iesirea de la parcare.

loridana
29.04.2010, 14:51:12
Stiu ca se mai pot grava pahare si in mall la parter aproape de iesirea de la parcare.
Acolo sunt mult mai scumpe ....parca 50 de lei paharul ....dar nu stiu exact:D

AndreeaLuiza
29.04.2010, 23:26:30
marturiile, eu le spun "amintiri pt invitati ;) " m-am decis sa le fac eu..daca mama m-a inzestrat cu arta cusutului..o folosesc pentru a lasa o "amintire", poate chiar si personalizata la nuntasii mei..daca stau bine si ma andesc ar trebui sa ma apuc de treaba, poate nu termin pana atunci! nu m-am decis exact ce voi face, noroc k exista netul, de unde te poti inspira..daca aveti idei!!! :)

ramona_gabriela
30.04.2010, 14:02:17
marturiile, eu le spun "amintiri pt invitati ;) " m-am decis sa le fac eu..daca mama m-a inzestrat cu arta cusutului..o folosesc pentru a lasa o "amintire", poate chiar si personalizata la nuntasii mei..daca stau bine si ma andesc ar trebui sa ma apuc de treaba, poate nu termin pana atunci! nu m-am decis exact ce voi face, noroc k exista netul, de unde te poti inspira..daca aveti idei!!! :)
eu am fost weekend-ul trecut in europa si doraly si mi-am luat de acolo marturiile pt doamne evantai din lemn 1 leu si ptr domni cuburi din sticla in interior mire si mireasa 2 lei.

AndreeaLuiza
01.05.2010, 12:46:32
eu am fost weekend-ul trecut in europa si doraly si mi-am luat de acolo marturiile pt doamne evantai din lemn 1 leu si ptr domni cuburi din sticla in interior mire si mireasa 2 lei.

ai putea pune niste poze? sunt curioasa! :P

simonabebe
01.05.2010, 20:41:37
buna miresici
eu am cumparat marturi de pe net in forma de fluturas (tematica nuntii mele fluturii) cu 0,7 bani
am cumparat pambliga din satin si le ornez eu
in interior nu stiu ce o sa pun poate gasesc un fluture din ciocolata ceva:-pdaca nu am am sa pun niste petale din acelea uscate care miros bine , invelit in tull

simonabebe
01.05.2010, 20:53:13
Gasesti fluturasi de toate felurile dar foarte frumosi la floraria Lady Blue.Este una in ura la semafor si am vazut fluturasi super.Depinde de care vrei.
Sper ca ti-am fost de folos!
multumesc frumos i-am vazut dar sunt cam scumpi 3-5 lei si eu vreau foarte multi
am gasit intre timp aici fluturasi

AndreeaLuiza
02.05.2010, 01:50:45
buna miresici
eu am cumparat marturi de pe net in forma de fluturas (tematica nuntii mele fluturii) cu 0,7 bani
am cumparat pambliga din satin si le ornez eu
in interior nu stiu ce o sa pun poate gasesc un fluture din ciocolata ceva:-pdaca nu am am sa pun niste petale din acelea uscate care miros bine , invelit in tull

petalele ar fii ok.. :).. cu ciocolata e posibil k cineva sa isi puna marturia in buzunar, si cand ajunge acasa ..sa fie topita in buzunarul lui :D..sigur isi va aminti mereu de tine!! :)

AndreeaLuiza
02.05.2010, 01:56:26
Cu siguranta daca trebuie sa ale intre masa rotunda si dreptunghiulara, o aleg pe cea rotunda :) ..motivele sunt multe, cum ar fii: sunt elegante, se pot orna si decora mai bine, centrul mesei este accesibil la toti si au toti vizibilitate totale asupra celor de la masa, linea continua a mesei se aseaza frumos cu farfuriile, cu florile.. colturile pe care nu le are, nu pot rani pe nimeni (mi se intampla des :D..), etc, etc..

myss
26.05.2010, 11:59:55
suna interesant si ieftin ... poti pune si cateva poze:*

geocry
27.05.2010, 18:07:52
wow, stii ca ne casatorim in aceeasi zi si la aceeasi biserica ? eu ma cunun seara la ora 18.

:) din cate stiu pana acum ar fi cam 4-5 cununii in acea seara, dar este posibil sa fie mai multe. La ce restaurant faci petrecerea?

Cine are drum spre Bucuresti ar avea ce sa gaseasca in Doraly sau Dragonul Rosu, timp sa ai sa iti poti permite sa te plimbi printre sutele de standuri. Preturile sunt ok comparandu'le cu cei de la firmele de decoratiuni care umfla preturile de cateva ori si atentie, produsele sunt aduse tot din Dragonul Rosu. Eu am gasit un pont, sper sa se si concretizeze.

AndreeaLuiza
05.06.2010, 13:22:00

sunt si eu curioasa de invitatiile tale! pls poze! :)

hatecris
06.06.2010, 12:30:16
:) din cate stiu pana acum ar fi cam 4-5 cununii in acea seara, dar este posibil sa fie mai multe. La ce restaurant faci petrecerea?

Cine are drum spre Bucuresti ar avea ce sa gaseasca in Doraly sau Dragonul Rosu, timp sa ai sa iti poti permite sa te plimbi printre sutele de standuri. Preturile sunt ok comparandu'le cu cei de la firmele de decoratiuni care umfla preturile de cateva ori si atentie, produsele sunt aduse tot din Dragonul Rosu. Eu am gasit un pont, sper sa se si concretizeze.

Imi poti spune si mie unde anume in Dragonul rosu ai gasit marturii penyru nunta si accesorii? In ce dragon?

multumesc

geocry
19.06.2010, 16:23:14
Sunt de parere ca invitatiile comandate pe internet sunt cea mai buna afacere. Pentru necunoscatori: toate invitatiile pe care vi le comandati la firmele din BC sunt la randul lor comandate la marile firme in general din Bucuresti, ridicand putin pretul fata de pretul lor real. Deasemeni si alte accesorii au aceeasi soarta. Acum cateva zile am facut o comparatie intre preturile din BC a mai multor accesorii pentru nunta cu preturile marilor firme (furnizor), si am avut supriza sa constat ca la unele produse preturille sunt si de 3 ori mai mari la cele din BC.

AndreeaLuiza
19.06.2010, 18:20:27
Sunt de parere ca invitatiile comandate pe internet sunt cea mai buna afacere. Pentru necunoscatori: toate invitatiile pe care vi le comandati la firmele din BC sunt la randul lor comandate la marile firme in general din Bucuresti, ridicand putin pretul fata de pretul lor real. Deasemeni si alte accesorii au aceeasi soarta. Acum cateva zile am facut o comparatie intre preturile din BC a mai multor accesorii pentru nunta cu preturile marilor firme (furnizor), si am avut supriza sa constat ca la unele produse preturille sunt si de 3 ori mai mari la cele din BC.

e normal sa fie mai scumpe dacat direct de la furnizor/fabricant.. platim comoditatea de a le avea fara sa cauti sau sa iti faci multe griji.. :)

mihaela102
21.06.2010, 11:20:40
am observat si eu ca sunt scumpe toate pe la firmele noastre, dar cum spunea si AndreeaLuiza, comoditatea se plateste...cat despre invitatii, eu am platit 2.8 lei pt ce vedeti in attach si pe site-ul unei firme din iasi gasisem la 4 lei ceva mult mai banal, deci sunt situatii si situatii :)

myss
21.06.2010, 21:43:01
am observat si eu ca sunt scumpe toate pe la firmele noastre, dar cum spunea si AndreeaLuiza, comoditatea se plateste...cat despre invitatii, eu am platit 2.8 lei pt ce vedeti in attach si pe site-ul unei firme din iasi gasisem la 4 lei ceva mult mai banal, deci sunt situatii si situatii :)
frumoasa invitatia ta .... in poza esti tu cu viitorul tau sot .... imi place ideea si e un pret acceptabil:*

AndreeaLuiza
29.01.2011, 21:51:57
dupa muulte cautari de invitatii..mi-a venit ideea de a le face eu..la inceput credeam k voi avea muult de muncit la ele, k era mai bine poate daca le comandam..am facut cateva probe pe hartie simpla, si vor iesi cam asa, ca in pozele atasate. Cat vor fii gata vi le arat.. ( pana acum materialele m-au costat cam 50 de euro, pt 130 de invitatii..)

myss
09.05.2011, 11:28:07
Gata am reusit si eu sa ma decid in ceea ce priveste invitatia si am gasit si textul potrivit ...sper sa iasa bine ca textul e un pic lungut ... ;-)

Raluuk
03.07.2011, 18:32:31
Buna,

Am si eu o rugaminte, poate ma puteti ajuta. Trebuie sa facem invitatiile cat mai repede, am nunta in septembrie si nu am apucat sa le facem inca. As vrea ceva personalizat, cu poza noastra si a copilului. Avem un bebe de 3 luni. Firma cu care lucrez, Decorativ, dar si altele, au invitatii standard. Am vazut aici o invitatie f frumoasa a Mihaelei (un mesaj din 2010). Daca mai intri pe site, spune-mi, te rog, unde le-ai facut. Sau daca altcineva stie incotro sa o iau, as fi reunoscatoare. Va pup

mihaela102
04.07.2011, 09:13:30
Buna,

Am si eu o rugaminte, poate ma puteti ajuta. Trebuie sa facem invitatiile cat mai repede, am nunta in septembrie si nu am apucat sa le facem inca. As vrea ceva personalizat, cu poza noastra si a copilului. Avem un bebe de 3 luni. Firma cu care lucrez, Decorativ, dar si altele, au invitatii standard. Am vazut aici o invitatie f frumoasa a Mihaelei (un mesaj din 2010). Daca mai intri pe site, spune-mi, te rog, unde le-ai facut. Sau daca altcineva stie incotro sa o iau, as fi reunoscatoare. Va pup

buna,

eu le-am facut la Daisy Sara, firma cu care am colaborat pt decorarea salii...am facut singura pe calculator modelul asa cum am vrut noi, pozele le-am facut la fotograf, iar ei doar le-au printat si le-au asezat :)

catre alta firma nu stiu sa te indrept

Raluuk
04.07.2011, 11:34:45
Multumesc frumos pt raspuns. O sa incerc atunci sa iau legatura cu cei de la aceasta firma.