PDA

Versiunea completa : furatul miresei

catalina_mihaela
27.03.2008, 19:30:27
chiar nu am idee unde putem merge cand vom fi furate
ploiestiul de azi nu mai e cel de acum cativa ani!cand eram adolescenta si mergeam prin diva nu era sambata fara sa fie adusa la dans o mireasa furata!noi unde mai mergem??????????
doar nu o sa mergem intr-un bar sa stam pe scaun la un suc!!!!!!!!!!!!!!voi ce ziceti?unde ne mai distam si noi?

laurela
28.03.2008, 01:27:39
chiar nu am idee unde putem merge cand vom fi furate
ploiestiul de azi nu mai e cel de acum cativa ani!cand eram adolescenta si mergeam prin diva nu era sambata fara sa fie adusa la dans o mireasa furata!noi unde mai mergem??????????
doar nu o sa mergem intr-un bar sa stam pe scaun la un suc!!!!!!!!!!!!!!voi ce ziceti?unde ne mai distam si noi?
buna intrebarea.eu as fi curioasa sa aflu unde au fost duse fostele miresici:-"

andreear
28.03.2008, 09:38:11
buna intrebarea.eu as fi curioasa sa aflu unde au fost duse fostele miresici:-"

La mine o fost super, m-am dus intr-un club ( deasupara la cinema ) si acolo era furata alta mireasa si fotografii nostri au venit cu ideea geniala sa facem schimb si asa am ajuns mireasa la alta nunta ....a fost super!!!

mitzuskaya
28.03.2008, 10:39:30
super tare si eu am vrut dar nu am gasit o miresica destul de curajoasa sa faca asta ........
eu am fost parca in mercuryyyy , habar nu aveam pana atunci de el dar a fost super tare.....

luci_ana
28.03.2008, 14:41:34
Si eu ma gandeam la aceeasi idee. sa merg eu la o alta nunta iar miresica de acolo sa vina la nunta mea. Asa sigur iese distractie. Acum astept o miresica din 23/08/2008 care sa vrea sa participe la nunta mea cat sunt eu furata si eu sa merg la nunta ei cat este ea furata.

catalina_mihaela
28.03.2008, 17:04:23
foarte tareeeeeee
cine are nunta pe 26 iulie?
cea mai misto glumita:))
=))=))=))=))=))

laurela
29.03.2008, 05:16:48
foarte tareeeeeee
cine are nunta pe 26 iulie?
cea mai misto glumita:))
=))=))=))=))=))
catalina,eu am cu o sapt inaintea ta nunta,dar daca vrei ma imbrac si dupa o sapt cu rochita:D
p.s.:astept miresica din 19 iulie:-p

luci_ana
29.03.2008, 09:29:47
Ar fi tare sa devina un obicei ...ca o miresica de ploiesti , atunci cand este furata sa merga la o alta nunta din oras. :))

andreear
29.03.2008, 10:15:31
Ar fi tare sa devina un obicei ...ca o miresica de ploiesti , atunci cand este furata sa merga la o alta nunta din oras. :))

Merita experienta! O sa caut poze cu reactiii de atunci si vi le atasez! pupici

CONT-INCHIS-047
29.03.2008, 11:50:45
fetele...eu nu stiu de ce, dar parca nu as vrea sa fiu furata :( Ma convingeti voi sa ma las furata???

andreear
29.03.2008, 12:16:46
fetele...eu nu stiu de ce, dar parca nu as vrea sa fiu furata :( Ma convingeti voi sa ma las furata???

MERTITA!!!MERITA!!!MERITA!!! Mie mi-a placut f tare; am vrut de la inceput sa fiu furata dar aveam ceva emotii, nu stiam cine ma va fura ( au fost mai multe tentative dar Radu era ff vigilent)...oriucum ca si experienta merita!

luci_ana
29.03.2008, 14:02:52
Cum sa nu te lasi furata?! Trebuie , trebuie. Dar sa fie si mirele de acord. Am auzit de nunti unde mirele i-a rupt rochia miresei cand a fost sa fie furata, sau a facut scandal si s-a certat cu rapitorii... Mai nu te mai fura nimeni decta sa risti sa iti strici nunta.

VERA
29.03.2008, 14:46:34

Cum sa nu vrei sa fi furata? Pt. mine a fost unul din cele mai frumoase momente.M-au furat vreo 6-7 baieti si m-au dus intr-o discoteca undeva in apropiere de restaurrant , si au avut toti grija de mine sa nu calc pe rochie sa cobor scarile erau toti in jurul meu plus ca l-a intoarcere m-au adus in brate, au facut cu schimbul pana m-au dat sotului meu. M-am simtit ac o printesa..<:-P

analazarescu
29.03.2008, 17:56:24
eu de abia astept sa fiu furata si sa ma duca la un club

luci_ana
29.03.2008, 18:43:43
Cum sa nu vrei sa fi furata? Pt. mine a fost unul din cele mai frumoase momente.M-au furat vreo 6-7 baieti si m-au dus intr-o discoteca undeva in apropiere de restaurrant , si au avut toti grija de mine sa nu calc pe rochie sa cobor scarile erau toti in jurul meu plus ca l-a intoarcere m-au adus in brate, au facut cu schimbul pana m-au dat sotului meu. M-am simtit ac o printesa..<:-P
Bine ai revenit Vera. Ce face bebicu......?

CONT-INCHIS-047
30.03.2008, 14:24:49
Pai atunci...sa ma fure :D :D :D Iubi nu o sa zica nimic.Cine mai are nuta pe 20??Poate facem schimb...

VERA
31.03.2008, 13:44:02
Bine ai revenit Vera. Ce face bebicu......?

Buna Luciana, am revenit cu greu adevarul asta este pt ca ne mutam si sunt atatea de facut...#:-S .Bebicul este bine creste am fost la eco acum o sapt si are 2kg..<:-P ..e o grasuna.Tu ce mai faci cum stai cu pregatirile?

CONT-INCHIS-047
31.03.2008, 15:19:30
Buna Luciana, am revenit cu greu adevarul asta este pt ca ne mutam si sunt atatea de facut...#:-S .Bebicul este bine creste am fost la eco acum o sapt si are 2kg..<:-P ..e o grasuna.Tu ce mai faci cum stai cu pregatirile?
Vera ce bine imi pare ca te-am prins :D
Pune si tu cateva poze de la nunta ca nu am gasit la album.Eu am tot la Prahova si vreau sa ma mai linistesc pana atunci cu cateva pozici de la tine.
Am auzit ca ai bebel in burtica.Sa fie sanatos.Cat mai ai pana nasti??

VERA
01.04.2008, 19:51:16
Vera ce bine imi pare ca te-am prins :D
Pune si tu cateva poze de la nunta ca nu am gasit la album.Eu am tot la Prahova si vreau sa ma mai linistesc pana atunci cu cateva pozici de la tine.
Am auzit ca ai bebel in burtica.Sa fie sanatos.Cat mai ai pana nasti??

Anca iti promit ac iti pun dar momentan nu am net acasa si vb de la cineva, cum rez pb cu netul o sa iti pun pozici.Pana vine bebitza mai am o luna jumate intre 15-20 mai tb sa apara......\:D/

iuliutza
01.04.2008, 19:54:19
Si eu, si eu sunt interesata
Si as vrea sa aud de la tine Vera daca se poate ca totul a fost excelent si nu ti-a parut rau ca l-ai ales :)

Sa fiti amandoi sanatosi si si ai o nastere usoara ca o joaca!

VERA
02.04.2008, 18:24:44
Si eu, si eu sunt interesata
Si as vrea sa aud de la tine Vera daca se poate ca totul a fost excelent si nu ti-a parut rau ca l-ai ales :)

Sa fiti amandoi sanatosi si si ai o nastere usoara ca o joaca!

Pana o sa pot sa va atasez poze pot sa va spun ca pt mine alegerea localului a fost una din cele ami bune alegeri.Totul a fost ireprosabil incepand de la servire si aici ma refer la ospatarii care au stat tot timpul printre mese si au fost atenti la tot ce lipsea iar cu scrumirele mi-a zis lumea ca nu lasa sa se stranga 2-3 resturi ca imediat veneau si le strangeau, plus ca mereu intreba lumea daca au nevoie de ceva si au fost ff prompti.Mancarea a fost iarasi fff buna si frumos sevita...eu am avut o nebunie a mea si mi-am dorit ca mancarea sa ne fie prezentata prima data noua si apoi servita numnai ca am uitat sa le zic ..insa parca mi-au citit gandul si asa s-a intamplat iar la friptura ospatarii au fost condusi de un baiat cu o palarie mare de mexican..super a fost.Am putut sa vb cu ei si sa imi aranjez sala cum am vrut eu nu mi s-a impus (eu am vrut mese rotunde pt ca mi se par masi elegante). La final imi dateau innapoi si sticlele de suc si vin care mai aveau ceva in ele ..binenteles ca nu le-am luat dar gestul lor a fost unu de apreciat asa zic.Eu zic ca ati facut o alegere buna si nu aveti de ce as regretati sau sa va faceti griji <:-P .Daca va pota juta cu alte informatii ..cu mare placere..:*

lumiqgirl
06.04.2008, 13:12:15
Se poate... cum sa nu vrei sa fii furata...acum cat mai poti ca dupa casatorie nu te mai fura decat sotul;)) .E un obicei frumos si mai destinde atmosfera plus ca ai ocazie sa te mai distrezi si tu:*

monik24
07.04.2008, 16:18:51
Si eu ma gandeam la aceeasi idee. sa merg eu la o alta nunta iar miresica de acolo sa vina la nunta mea. Asa sigur iese distractie. Acum astept o miresica din 23/08/2008 care sa vrea sa participe la nunta mea cat sunt eu furata si eu sa merg la nunta ei cat este ea furata.
Ai nunta cu o saptamana inaintea mea. Cu mare placere m as fi bagat sa facem schimb. pupici

monik24
07.04.2008, 16:30:34
Se poate... cum sa nu vrei sa fii furata...acum cat mai poti ca dupa casatorie nu te mai fura decat sotul;)) .E un obicei frumos si mai destinde atmosfera plus ca ai ocazie sa te mai distrezi si tu:*

Ce coincidenta placuta.! Amandoua avem nunta pe 30.08.08 si cununia religioasa la Sf. Petru si Pavel. Ar fi tare sa avem si acelasi restaurant. Ce zici? Facem schimb cand vom fi furate?

monik24
07.04.2008, 16:35:15

ACUM MI A VENIT IDEEA...LA CE ORA AI PROGRAMARE LA BISERICA? POATE NE INTALNIM ACOLO.

mitzuskaya
07.04.2008, 17:43:22
ACUM MI A VENIT IDEEA...LA CE ORA AI PROGRAMARE LA BISERICA? POATE NE INTALNIM ACOLO.

superrrrrrrrrrr, ai ales aceleasi locatii ca si mine, decat ca eu ma casatorii in 2007....:(( mai vreau...
o sa fii foarte multumita , bafta la pregatiri

pupicesti

luci_ana
07.04.2008, 17:50:04
Nu se ofera nici o miresica pentru 23 august>Haideti fetelor. .....curaj......:)

CONT-INCHIS-047
07.04.2008, 19:16:54
Acelasi anunt si pentru 20 septembrie :D

monik24
08.04.2008, 13:31:38
superrrrrrrrrrr, ai ales aceleasi locatii ca si mine, decat ca eu ma casatorii in 2007....:(( mai vreau...
o sa fii foarte multumita , bafta la pregatiri

pupicesti
Sper din tot sufletul sa iasa totul bine. Chiar vroiam sa iau legatura cu tine intr un fel sau altul. Vreau sa ma ajuti cu niste poze de la nunta ta din interiorul restaurantului sa mi fac si eu o idee. Imi cer scuze daca sunt pe langa subiect. Daca exista probleme o sa iau legatura cu tine pe privat.pupici

mikimiki
08.04.2008, 13:57:42
Acelasi anunt si pentru 20 septembrie :D

<:-P mi-ar placea sa ma bag, dar daca nu ma fura nimeni, zapacitul meu zicea ca imi pune catuse ca s afie sigur ca nu ma fura nimeni;))

luci_ana
08.04.2008, 13:59:55
[quote=mikimiki;757867]<:-P mi-ar placea sa ma bag, dar daca nu ma fura nimeni, zapacitul meu zicea ca imi pune catuse ca s afie sigur ca nu ma fura nimeni;))[/quotBravo, curajoaselor. Voi v-ati gasit una pe alta......eu inca astept.

CONT-INCHIS-047
08.04.2008, 14:05:42
<:-P mi-ar placea sa ma bag, dar daca nu ma fura nimeni, zapacitul meu zicea ca imi pune catuse ca s afie sigur ca nu ma fura nimeni;))

Mai tinem legatura...inainte de eveniment poate schimbam si nr de telefon :D
Ce meserie are prietenul tau de are catuse?

mikimiki
08.04.2008, 14:10:40
Mai tinem legatura...inainte de eveniment poate schimbam si nr de telefon :D
Ce meserie are prietenul tau de are catuse?

lucreaza in politie militara:D

tu faci nunta la Prahova?

mikimiki
08.04.2008, 14:14:14

acum am vazut ca faci la Prahova, scuze
suntem aproape ca si restaurante, restaurantul meu este in spate la mall

CONT-INCHIS-047
08.04.2008, 14:21:52

Poate punem ceva misto la cale ca al meu sot lucreaza tot in politie :D

mikimiki
08.04.2008, 14:28:14
Poate punem ceva misto la cale ca al meu sot lucreaza tot in politie :D

cate coincidente la noi!

tzepuim politia=)) , o sa faca al meu o fatza8-}

CONT-INCHIS-047
08.04.2008, 14:36:52
cate coincidente la noi!

tzepuim politia=)) , o sa faca al meu o fatza8-}
Am primit PM-ul tau...organizam noi ceva special

andreear
08.04.2008, 19:53:22
Dar sa ne povestiti si noi dupa aceea ca suntem curioase.....

CONT-INCHIS-047
08.04.2008, 22:29:08
Dar sa ne povestiti si noi dupa aceea ca suntem curioase.....

Daaaaaaaa :D

ralu192000
14.05.2008, 13:35:42
ce idee super!
pentru 12 iulie e vreo miresica dornica de plimbare?\:D/

mada_lina22
14.05.2008, 22:28:04
pentru miresica din 26 iulie sa stie ca si eu am nunta tot in aceeasi zi.....:Ddar eu am restaurantul in nord, cred ca e cam departe....

luci_ana
16.05.2008, 15:58:31
Mai fetelor cu nunta pe 23 august chiar nu vreti sa va distrati la nunta mea?:)Eu inca mai astept.

madutza23
16.05.2008, 16:25:24
Mai fetelor cu nunta pe 23 august chiar nu vreti sa va distrati la nunta mea?:)Eu inca mai astept.
buna
unde faci nunta? Ar fi super tare. Se pomeneste sotul meu cu alta miresica ;)) ;)) :O

catalina_mihaela
16.05.2008, 18:37:55
nu e nicio problema ca eu voi fi in sud si tu in nord
ca doar nu o sa lipsim o ora de la nunta
ca apoi se plictiseste lumea si sotoirul meu e si cam gelos
doar nu o sa zica nu unei alte mirese
super tare
abia astept
facem schimb de nr de tel pe pm
te pup

mada_lina22
16.05.2008, 19:46:40
sper ca ti-a ajuns PM-ul cu nr meu de tel, pt ca e primul pe care il trimit. Si eu ma gandesc sa iasa bn si sa nu se sperie mirii prea tare;;) cand o sa ne vada le zicem ca am facut operatie estetica;))

luci_ana
17.05.2008, 11:22:47
buna
unde faci nunta? Ar fi super tare. Se pomeneste sotul meu cu alta miresica ;)) ;)) :O
In sfarsit o miresica de 23 august. Eu fac nunta la "ca la mama". Tinem legatura.

mikimiki
17.05.2008, 18:18:38
sper ca ti-a ajuns PM-ul cu nr meu de tel, pt ca e primul pe care il trimit. Si eu ma gandesc sa iasa bn si sa nu se sperie mirii prea tare;;) cand o sa ne vada le zicem ca am facut operatie estetica;))

fetelor o sa fie o pacaleala in masa =)) ce mutre o sa aibe!!!!!!!!!!!!!

CONT-INCHIS-047
21.05.2008, 09:45:08
fetelor o sa fie o pacaleala in masa =)) ce mutre o sa aibe!!!!!!!!!!!!!

Chiar sunt curioasa....dar eu am o intrebare...cand ne fura ce le zicem?Stati putin sa dau un tel la alta nunta sa vad...acolo cand o fura....cum facem sa fim furate in acelasi timp???

luci_ana
21.05.2008, 11:13:24
Chiar sunt curioasa....dar eu am o intrebare...cand ne fura ce le zicem?Stati putin sa dau un tel la alta nunta sa vad...acolo cand o fura....cum facem sa fim furate in acelasi timp???
cu un telefon la miresica complice.

mikimiki
21.05.2008, 11:30:13
cu un telefon la miresica complice.

cand ne fura le spunem si lor planul nostru... o sa le placa la nebunie, ii lasam sa ne negocieze cu nasu si mirele , sa para totul normal si apoi cand va veni momentul sa inapoieze mireasa .... surpriza

mirii nostrii se vor trezi la nunta cu alta mireasa =)) , nu numai el o s afie nedumerit ... si saracii invitati=))

abia astept... stie doar sora mea de plan , vreau s afie o surpriza chiar si pt parintii mei

alinacorha
21.05.2008, 12:53:51
Finuta Mea Are Nunta In Aceeasi Zi Cu Tine.

luci_ana
15.08.2008, 09:07:41
Sambata viitoare pentru mine e ziua cea mare. Si pentru multe alte mirsici din Ploiesti, cateva dintre ele aflandu-se pe forum. Unde vom merge cand vom fi furate. Pe mine inca ma bate gandul sa merg la o alta nunta. Dar nu pot merge neinvitata. Nu se baga nimeni?

Cristian13
15.08.2008, 23:58:28
tare schimbul....:)>-

Brone
16.08.2008, 00:02:55
Sambata viitoare pentru mine e ziua cea mare. Si pentru multe alte mirsici din Ploiesti, cateva dintre ele aflandu-se pe forum. Unde vom merge cand vom fi furate. Pe mine inca ma bate gandul sa merg la o alta nunta. Dar nu pot merge neinvitata. Nu se baga nimeni?

Daca erai pe 30 faceam eu schimb cu tine =)) Lipseam cam 3 ore de la nunta noastra ..petrecandu'le la nunta celeilalte shi pe drum :)))

Cristian13
16.08.2008, 00:10:53
cred ca si pe a mea mireasa ar distra-0 un schimb de nunti\:D/ dar noi avem pe 24:D

luci_ana
16.08.2008, 14:22:19
cred ca si pe a mea mireasa ar distra-0 un schimb de nunti\:D/ dar noi avem pe 24:D
Este cel putin o nunta in afara de a vostra pe 24. La ca la mama , miresica e pe forum. Bafta. La mine vad ca nu se baga nimeni. Asta e:(

olgutza26
29.08.2008, 09:50:31
Nu ne povesteste si noua nimeni cum a iesit schimbul intre miresici? eu una mor de curiozitate. ;-) ;-)

mikimiki
29.08.2008, 11:04:14
Nu ne povesteste si noua nimeni cum a iesit schimbul intre miresici? eu una mor de curiozitate. ;-) ;-)

o sa-ti povestim dupa 20 septembrie cum o sa iasa schimbul intre mine si Anca<:-P

CONT-INCHIS-047
30.08.2008, 08:41:29
Daca erai pe 30 faceam eu schimb cu tine =)) Lipseam cam 3 ore de la nunta noastra ..petrecandu'le la nunta celeilalte shi pe drum :)))
CASA DE PIATRA !!!
MULTA FERICIRE ALATURI DE SOTUL TAU!

andreear
30.08.2008, 11:33:47
CASA DE PIATRA, BRONE!!!!

ella83stef
08.09.2008, 17:23:02
da si eu ma gandeam la aceeasi chestie cu schimbul intre miresici,super ideea,mi-a propus-o nasa de mult,dar nu am fost atat de incantata,insa m-am gandit mai bine si pare o idee super:))SE OFERA CAREVA PE 27 SEPTEMBRIEEE?????o:-) :-$

luci_ana
09.09.2008, 15:12:52
Va povestesc eu.AM mers la o nunta ce avea loc la Regina noptii si nu ne-au primit acolo pe motiv ca nu e bine sa fie doua mirese intr-un local. Si am renuntat. Am fost in schimb sambata la o nunta la care a aparut o alta mireasa. A dansat putin dupa care a plecat. SPer ca la voi sa iasa mai bine asta cu schimbul intre mirese. Pe mine m-au dus in Why not unde a fost super. Si cat am lipsit eu de la nunta in locul meu a fost un nene grasun imbracat in mireasa si a facut spectacol cu mirele si cu nasu . Toata lumea vb de acea mireasa(miresoi)

olgutza26
12.10.2008, 19:18:42
o sa-ti povestim dupa 20 septembrie cum o sa iasa schimbul intre mine si Anca<:-P
Si pana la urma ai iesit schimbul? pupici multi si casa de piatra!!!

andreear
12.10.2008, 19:49:02
Si pana la urma ai iesit schimbul? pupici multi si casa de piatra!!!

Si eu sunt tare curioasa...dar pe Corina nu am mai vazu-o demult pe aici....

mamuska
13.10.2008, 10:07:13
Dupa Biserica nu mai este nici o problema daca vedem alta mireasa.....noi in general mergem cu miresele in MERCURY,in pasaj la Lipscani.....acolo se intalnesc nu 2 ci 4-5 mirese,danseaza impreuna se pozeaza,fac schimb de agrafe,etc...

cristina852002
22.12.2008, 00:08:04
Si asta-i o problema pentru ca nu sunt mai deloc discoteci sau cluburi faine...numai aiureli. Sper ca pana la nunta mea sa se mai deschida in oras ceva cluburi. In cazul in care va duceti intr-un club care v-a placut sa-mi dati si mie de veste, va rooog! ^:)^ Pana atunci sarbatori fericite si La multi ani! <:-PPupici si bulgari de zapada ;))

mamuska
22.12.2008, 00:10:23
Si asta-i o problema pentru ca nu sunt mai deloc discoteci sau cluburi faine...numai aiureli. Sper ca pana la nunta mea sa se mai deschida in oras ceva cluburi. In cazul in care va duceti intr-un club care v-a placut sa-mi dati si mie de veste, va rooog! ^:)^ Pana atunci sarbatori fericite si La multi ani! <:-PPupici si bulgari de zapada ;))
Majoritatea mireselor merg in Mercury

Paideea
22.12.2008, 13:45:24
Majoritatea mireselor merg in Mercury
N-am mai fost de mult timp in Ploiesti intr-un club, poti sa imi explici si mie pe unde vine Mercury acesta, te rog? Am vazut ca mai sus ai scris "pasaj Lipscani", dar desi m-am nascut in Ploiesti, nu am mai auzit denumirea asta de pasaj, poate imi poti explica si mie unde vine asta, plz. >:D< Multumesc frumos!

olgutza26
05.05.2009, 13:46:10
eu abia astept sa fiu furataaaaa!!! ma gandeam sa mergem in pub la doroftei ca e aproape de central. ce alte idei mai aveti?

strumf08
06.05.2009, 12:45:22
salut!
e cineva dispus de un schimb de nunti pe 19.09? si daca nu, unde va veti distra sau v-ati distrat cand ati fost furate?ca mercury s-a inchis de ceva vreme.

oanacroitoru2004
29.07.2009, 19:09:21
salut!
e cineva dispus de un schimb de nunti pe 19.09? si daca nu, unde va veti distra sau v-ati distrat cand ati fost furate?ca mercury s-a inchis de ceva vreme.

hmmm.....super tare ideea. aceeasi intrebare o pun si eu: e cineva dispus de un schimb de nunti pe 22.08?

mgh83
30.07.2009, 00:45:58
hmmm.....super tare ideea. aceeasi intrebare o pun si eu: e cineva dispus de un schimb de nunti pe 22.08?

Eu si hella deja am planuit un schimb pe 22 aug :-p :-$

strumf08
30.07.2009, 08:38:39

felicitari! asteptam feed-back :D

oanacroitoru2004
30.07.2009, 10:00:03

foarte frumos..........astept alte miresici pt un schimb pe 22 aug

strumf08
30.07.2009, 10:38:59
foarte frumos..........astept alte miresici pt un schimb pe 22 aug

merge schimbul si in 3 :-p

oanacroitoru2004
30.07.2009, 11:07:52

supeeeeeer \:D/

mgh83
30.07.2009, 23:47:19

La asta ma gandeam si eu :-p ...

oanacroitoru2004
31.07.2009, 09:19:37
La asta ma gandeam si eu :-p ...

fetelor, daca sunteti de acord eu accept cu cea mai mare placere.
sa ma anuntati ce hotarati, ok??? :-p

strumf08
31.07.2009, 09:20:35
si noi ar trebui sa fim 3, dar nu mai stiu nimic de cea de-a treia miresica :-\ :-\ :-\

identic
16.04.2010, 11:28:31
ce zice-ti miresicilor a-ti vrea sa fim furate la nunta ?? sau mai bine ne regizam noi furtul?? nu de alta dar numai ideea de a ma ""fura "" cineva pe care nu il cunosc imi da greturi.8-}

mady_kara
16.04.2010, 11:30:44
ce zice-ti miresicilor a-ti vrea sa fim furate la nunta ?? sau mai bine ne regizam noi furtul?? nu de alta dar numai ideea de a ma ""fura "" cineva pe care nu il cunosc imi da greturi.8-}

clar, regie........

identic
16.04.2010, 12:36:24
vad ca nu prea sunt miresici pe aici?? ce se intampla nu va-ti hotarat inca daca sa va fure sau sa va regizati furatul? dar daca ne regizam furatul unde ne ducem??:-?

brutaruciprian
17.04.2010, 00:25:31
pai trebuie sa ne fure prietenii apropiati nu cei necunoscuti:)

identic
19.04.2010, 13:54:23
fetelor va-ti gandit unde sa ne ducem cand vom fii furate??

neamucatalina
20.04.2010, 12:51:48
Eu ma gandeam sa fim furati si eu si mirele...sau sa plecam doar noi doi si cineva sa anunte ca au "evadat" mirii de la propria nunta. :))

identic
20.04.2010, 16:14:45
eu ma gandeam sa fim furati si eu si mirele...sau sa plecam doar noi doi si cineva sa anunte ca au "evadat" mirii de la propria nunta. :))
misto si eu ma gandisem la varianta asta=p~ dar lasam nuntatasi sa isi fac de cap???8-}::))

identic
22.04.2010, 09:29:14
sa inteleg ca nici o miresica nu va fii furata?? nu se va duce nicaieri??;)) hai fetelor mai cu curaj, indrazniti sa va spune-ti parerile, doar pentru asta suntem aici!

strumf08
22.04.2010, 14:34:51
sa inteleg ca nici o miresica nu va fii furata?? nu se va duce nicaieri??;)) hai fetelor mai cu curaj, indrazniti sa va spune-ti parerile, doar pentru asta suntem aici!

eu am avut noroc ca in aceeasi zi sa mai aiba nunta alte 2 miresici. ca atare am facut schimb si fiecare a fost la nunta celeilalte si asa am scapat de umblatul prin cluburi care nici nu sunt foarte multe in ploiesti...

identic
22.04.2010, 14:40:43
eu am avut noroc ca in aceeasi zi sa mai aiba nunta alte 2 miresici. ca atare am facut schimb si fiecare a fost la nunta celeilalte si asa am scapat de umblatul prin cluburi care nici nu sunt foarte multe in ploiesti...
frumos ,super dar nu prea am intalnit miresici din ploiesti de pe 21 august, si pe mine m-ar incanta ideea asta, iti dai seama ce fata ar face miresoiu meu?=))=)):)) miresicilor care aveti nunta pe 21 august hai sa vb poate ne schimbam intre noi .;))

sudden
29.05.2010, 22:20:12
eu chiar vreau sa fiu furata, si sa nu regizez nimic.sa ma fure cine m-o fura..cred ca e mai frumos si mai palpitant

dianadianna
05.10.2010, 19:14:29
Eu nu m-as lasa furata decat de prieteni.Dar am sa complotez cu prietenele mele si o sa fiu furata doar de fete ,sigur o sa fie mai interesanta negocierea;))Dar vreau sa pregatesc si o surpriza si tare m-ar incanta un schimb cu o alta miresica sau sa imbrac un baiat in roche de mireasa .Deja am o idee,oricum o sa am minim 2 perechi de pantofi,asa ca o sa iau un grup de fete si unul de baieti si o sa vina o fata si un baiat(din grpurile cu pricina),care o sa pretinda amandoi ca m-au rapit, si o sa-l puna sa aleaga din cele 2 perechi de pantofi, care e pantoful meu si indiferent ce pantof alege,o sa-i aduca mireasa baiat,beata si cu o sticla in mana si va puteti imagina machiajul cum o sa fie ;));)).Cred ca o sa fie distractiv.:D.deja-mi imaginez;));))Voi ce idei aveti???

asdirc
18.01.2011, 01:54:42
Am vazut, tot in Ploiesti ca se mai poarta furatul sotului. Atunci sa vad cine plange!

andreutza_1190
03.02.2011, 10:21:43
Asta cu furatul sotului nu am mai auzit. Si atunci cine plateste pentru el mireasa?

kty13
03.02.2011, 18:28:41
Am vazut, tot in Ploiesti ca se mai poarta furatul sotului. Atunci sa vad cine plange!

Nici eu nu am auzit nimic in legatura cu furatul mirelui...si am fost la ceva nunti prin Ploiesti...:))...oricum sper sa nu se intample prima oara la nunta mea pentru ca o sa am impresia ca s-a razgandit el si a plecat...:))))

olgutza26
03.02.2011, 18:44:19
eu am fost la nunti unde s-a furat si mirele. A fost chiar haios! Ideal este insa sa nu fie furati amandoi in acelasi timp

popescucostel
16.02.2011, 06:53:41
Da si eu as dori sa fiu furat... de ce sa plateasca numai mirele cand poate sa plateasca si mireasa pentru mire.
E o ideie chiar buna...

r_1212
01.03.2011, 14:29:38
La nunta mea o sa fie foarte complicat sa ma pazeasca mirele, pentru ca sunt vreo 3 tabere ca i-au promis ca ma vor fura si mi-e "teama" sa nu lipsesc prea mult! <:-P

Cat despre furatul mirelui, am fost si eu la nunti de genul asta si foarte frumos sa se negocieze cu mireasa care nu se asteapta sa ii lipseasca sotul. Asa, ca barbat si sot, te astepti sa iti fie furata mireasa, dar ca miresica... :P

miharaduu
28.03.2011, 11:45:57
Fetelor era bine daca aveam si noi in Ploiesti un Arc de Trumf ca in Bucuresti.... am fost la o nunta acolo si a fost chiar foarte super cand am furat-o pe verisoara mea. Voi unde va duceti cand va fura?

toaderanna
11.04.2011, 07:19:59
Fetelor era bine daca aveam si noi in Ploiesti un Arc de Trumf ca in Bucuresti.... am fost la o nunta acolo si a fost chiar foarte super cand am furat-o pe verisoara mea. Voi unde va duceti cand va fura?

Sa stii ca ai dreptate ... ar fi fost super. unde ma voi duce?/ depinde unde ma duc cei care ma fura. Cameramanul si fotograful sper sa imi dea vreo ideie.

Buffnitza
22.04.2011, 18:10:36
Noi avem nunta pe 28 august si m-ar tenta un shimb de miresici...:-$Mai are cineva dintre voi fetelor nunta in aceeasi zi cu mine?:>

crystyna1982
23.04.2011, 12:01:24
Eu una nu vreau sa fiu furata .Nu vreau sa lipsesc de la nunta mea nici macar 30 min ...o sa am timp toata viata sa gonesc cu nasina prin oras si sa merg la discoteca .In schimb nu stiu cum va reactiona lumea,Voi ce parere aveti?

tatiananegoita
01.06.2012, 13:47:07
Eu am vazut ca vin mirese in fostul "the club" la nord .

masinadebalonase
22.08.2013, 13:18:22
Eu una nu vreau sa fiu furata .Nu vreau sa lipsesc de la nunta mea nici macar 30 min ...o sa am timp toata viata sa gonesc cu nasina prin oras si sa merg la discoteca .In schimb nu stiu cum va reactiona lumea,Voi ce parere aveti?
Va reactiona bine,oricum cand este furata mireasa se cam sparge cheful...

strumf08
22.08.2013, 14:02:43
Va reactiona bine,oricum cand este furata mireasa se cam sparge cheful...

Nu neaparat, depinde de mire si cat de bine se pricepe sa intretina invitatii.

P.S. Mesajul la care ai raspuns e de prin 2011.