PDA

Versiunea completa : Coroana Transilvaniei

mary_oana
17.04.2010, 23:59:50
Cine poate sa ofere cateva informatii despre aceasta locatie ar face un mare bine noua ... miresicilor care am ales aceasta sala. Mii de multumiri anticipate!!!

anamariasz
24.05.2010, 20:35:33
Si eu am inchiriat pt.anu viitor. care ati facut acolo puteti sa imi ziceti cu a fost va rog?

andreea16rous
29.06.2010, 23:42:45
Buna fetelor,
Eu am fost anul acesta la nunta unor prieteni si pot sa spun ca sunt multe probleme cu sala si personalul restaurantului. Multe dintre ele se pot rezolva insa sunt si cateva aspecte care nu pot fi schimbate.
1. Ospatarii - cei mai puturosi si lenesi din cate am vazut pana in prezent. Habar nu au sa serveasca. Intrebau doar pe 2-3 persoane de la masa (masa de 12 pers) daca doresc sa bea ceva, dupa care plecau langa gheridon si stateau. Am ajuns sa facem haz de necaz si ne serveam singuri...de la gheridon binenteles. Apoi cand aduceau mancarea serveau doar jumatate de masa si treceau la masa urmatoare. HOROR. Dar asta se poate schimba. Cred ca cu o "instruire" corecta isi schimba atitudinea de a servi in scarba.
2. Mesele - desi sunt rotunde si mari nu au nici o stabilitate. Se clatina in continuu. La un moment dat masa era sa le cada in brate unor invitati.
3. Tacamurile - nici un tacam nu seamana cu altul, foarte uzate.
4. Paharele - aceeasi poveste ca la tacamuri.
5. Ventilatia - doar de decor. Atata fum de tigara nu am inhalat nici in club/ discoteca. Norocul nostru ca era racoare afara ca altfel am fi murit de caldura.

Un punct forte e mancarea ....care e buna....doar ca dupa parerea mea cam putina. Dar asta cred ca e si la latitudinea mirilor care aleg gramajul mancarii. De furat nu am auzit sa se fure....desi daca ajungeti intr-un local din care miri nu sunt furati ....atunci cu siguranta ati trecut de granitele Romaniei.

Spor la pregatiri.

lumy00
21.07.2010, 15:48:16
si eu mai am o luna pana la nunta si sora mea a avut acum 2 ani acolo si foarte multumita a fost de tot ba mai mult cumnatu era sa bata un chelner ..asa se misca parca dormea si sa vezi apoi ce frumos servea si ce tinuta avea cu toata lumea, adevarul ca si eu am auzit multe dar cand am inchiriat sala i-am zis ce am auzit de restaurant si a zis sa nu imi fac griji k s-au schimbat lucrurile in bine..doamne da sa fie asa

Alinadodea
30.07.2010, 11:08:06
Buna fetelor,
mai stie cineva ceva de restaurantul asta, e chiar asa nasol cum se aude? ca ne gandeam si noi sa facem acolo nunta dar nu as vrea sa regret.

multumiri

codrutzza_22
05.08.2010, 12:16:27
Buna fetelor,
Eu am fost anul acesta la nunta unor prieteni si pot sa spun ca sunt multe probleme cu sala si personalul restaurantului. Multe dintre ele se pot rezolva insa sunt si cateva aspecte care nu pot fi schimbate.
1. Ospatarii - cei mai puturosi si lenesi din cate am vazut pana in prezent. Habar nu au sa serveasca. Intrebau doar pe 2-3 persoane de la masa (masa de 12 pers) daca doresc sa bea ceva, dupa care plecau langa gheridon si stateau. Am ajuns sa facem haz de necaz si ne serveam singuri...de la gheridon binenteles. Apoi cand aduceau mancarea serveau doar jumatate de masa si treceau la masa urmatoare. HOROR. Dar asta se poate schimba. Cred ca cu o "instruire" corecta isi schimba atitudinea de a servi in scarba.
2. Mesele - desi sunt rotunde si mari nu au nici o stabilitate. Se clatina in continuu. La un moment dat masa era sa le cada in brate unor invitati.
3. Tacamurile - nici un tacam nu seamana cu altul, foarte uzate.
4. Paharele - aceeasi poveste ca la tacamuri.
5. Ventilatia - doar de decor. Atata fum de tigara nu am inhalat nici in club/ discoteca. Norocul nostru ca era racoare afara ca altfel am fi murit de caldura.

Un punct forte e mancarea ....care e buna....doar ca dupa parerea mea cam putina. Dar asta cred ca e si la latitudinea mirilor care aleg gramajul mancarii. De furat nu am auzit sa se fure....desi daca ajungeti intr-un local din care miri nu sunt furati ....atunci cu siguranta ati trecut de granitele Romaniei.

Spor la pregatiri.

salutare ioana. Intradevar trebuie sa confirm tot ce ai spus . mare grija cu aceasta sala . am fost si eu la acceasi nunta , ocazie cu care ne-am si cunoscut personal :D ( ce mica e lumea !!! ) , si intradevar a fost exact asa cum ai descris tu . Pacat , caci sala e draguta , dar tot restul lasa de dorit !!!
Pupici.

anamariasz
11.08.2010, 20:25:01
lumy dupa nunta daca te rog nu lasi un mesaj sa imi spui cum a fost ca aud tot felul de povesti de rau despre sala. multumesc si casa de piatra <:-P

mihairacolta
28.08.2010, 22:13:19
lumy dupa nunta daca te rog nu lasi un mesaj sa imi spui cum a fost ca aud tot felul de povesti de rau despre sala. multumesc si casa de piatra <:-P

Va salutam miri si miresici, noi, mirii din 21 08 2010 de la Coroana Transilvaniei!
Vrem sa va spunem ca nunta noastră a fost de vis!!! Totul a fost bine, personalul amiabil si prompt.
Nu am avut probleme nici cu fumul de țigară, localul având un sistem foarte eficient de purificare si AC la discreție. Mâncarea de asemenea a fost foarte buna, iar sala arata foarte bine. ringul a fost suficent de incapator pt toti, mesele fiind aranjate strategic si ergonomic. Va recomandam localul din toata inima, daca vreti mai multe detalii, puteti sa ne contactati.
Semnat, o pereche de miri fericiti!!!

mihairacolta
29.08.2010, 08:06:51
Va salutam miri si miresici, noi, mirii din 21 08 2010 de la Coroana Transilvaniei!
Vrem sa va spunem ca nunta noastră a fost de vis!!! Totul a fost bine, personalul amiabil si prompt.
Nu am avut probleme nici cu fumul de țigară, localul având un sistem foarte eficient de purificare si AC la discreție. Mâncarea de asemenea a fost foarte buna, iar sala arata foarte bine. ringul a fost suficent de incapator pt toti, mesele fiind aranjate strategic si ergonomic. Va recomandam localul din toata inima, daca vreti mai multe detalii, puteti sa ne contactati.
Semnat, o pereche de miri fericiti!!!
Mesele nu se clatina, stati linistiti... nu e adevarat.

blueoana
29.08.2010, 10:00:31
te-ai inregistrat doar sa poti scrie comentariile? foarte interesant

andreea16rous
29.08.2010, 15:19:25
Angajatii si patronii de la Coroana sunt rugati sa nu mai posteze pe acesta pagina.

P.S.Masa la care am stat eu era sa imi cada in brate. Noroc cu masa mirilor care era mai stabila.
;))

mihairacolta
30.08.2010, 07:28:33
Angajatii si patronii de la Coroana sunt rugati sa nu mai posteze pe acesta pagina.

P.S.Masa la care am stat eu era sa imi cada in brate. Noroc cu masa mirilor care era mai stabila.
;))

sotia mea a fost inregistrata inainte, roxyrac era username-ul, dar nu mai stim parola, asa ca m-am inregistrat si eu. o sa postez si poze de la nunta.
O zi buna!

lumy00
30.08.2010, 16:30:18
fetelor eu am scapat de emotie si va spun k totul a fost bine, nu am nimik de reprosat la sala macarea foarte buna servirea impecabila sala superba.eu nu am nimik de reprosat ba chiar mai mult va sfatuiesc sa aveti incredere in cei de acolo si totul o sa iasa bine .am avut o nunta de vis nu stiu daca imi doream altceva ..nu sunt tacamuri uzate nici pahare nici mese rotunde care se clatina nici aer conditionat de decor ..toate sunt puse la punct ...asa ca fetelor din partea mea tot respectul pt cei de acolo...bafta si voua miresicilor...recomand staroste fff bun care l-am avut si eu mi-a ridicat toata sala in picioare..cine vrea detalii sa ma contacteze;))

reny_blueyes
09.09.2010, 12:29:45
fetelor eu am scapat de emotie si va spun k totul a fost bine, nu am nimik de reprosat la sala macarea foarte buna servirea impecabila sala superba.eu nu am nimik de reprosat ba chiar mai mult va sfatuiesc sa aveti incredere in cei de acolo si totul o sa iasa bine .am avut o nunta de vis nu stiu daca imi doream altceva ..nu sunt tacamuri uzate nici pahare nici mese rotunde care se clatina nici aer conditionat de decor ..toate sunt puse la punct ...asa ca fetelor din partea mea tot respectul pt cei de acolo...bafta si voua miresicilor...recomand staroste fff bun care l-am avut si eu mi-a ridicat toata sala in picioare..cine vrea detalii sa ma contacteze;))

Cate locuri are?Eu am nevoie de f multe,si mi-e greu sa gasesc locul potrivit...Ms.

mihairacolta
16.09.2010, 13:21:52
Cate locuri are?Eu am nevoie de f multe,si mi-e greu sa gasesc locul potrivit...Ms.

Noi am avut 210 persoane si am avut spatiu suficient!

Lyudmyla
30.09.2010, 16:23:29
Am fost recent acolo. Au doua 2 sali - una mare, cred ca de 200 pers, alta mai mica, buna de 80-100 pers. Arata ok ambele, aia mica e renovata recent, chiat nu e finalzata, mai au un pic. Aici mesele sunt partare si cred ca noi, asa ca poate nu e clatina :)
Ce nu mi-a placut:
1. Zona nu e tocmai ok, dar acum fiecare stie ce conteaza pentru el mai mult - sala si mancare sau zona;
2. Obligatoriu platesti 750 ron (jum de avans) care nu se restituie, se opreste pentru eventualele stricaciuni/uzura bunurilor
3. chelnerii, bucataresele, ajutoarele se paltesc 70 lei fiecare

In rest, arata ok, mie mi-a placut sala. Tipa cu care am vorbit explica totul f bine, se poate discuta cu ea si sa iti faci meniul pe care vrei. CUm e servirea si seriozitatea lor - nu stiu.

Sper ca v-am fost de folos!

ATH
10.11.2010, 19:57:20
He, he... de cand n-am mai vazut servetele bagate in pahare si PET-uri pe mesele acoperite cu matasuri!
Draguta sala, dar parca n-am fi in Cluj, ci pe undeva prin... (nu vreau sa ating pe nimeni)
Cum ziceam, fiecare sala cu mirii ei!

angie_cry
11.12.2010, 23:41:40

as fi eu interesata daca esti draguta.....:D

Shireen
04.04.2011, 23:19:24
Dragi viitoare miresici, am participat la o nunta in 2 apr si vroiam sa va impartasesc sincerele mele pareri. Restaurantul a fost frumos , renovat si decorul ales de miri a fost extrem de potrivit. Ce am sesizat si nu mi-a prea placut : platourile sunt la fel dar farfuriile in care vin aperitivele , respectiv friptura sunt din diverse seturi... furculitele si cutitele nu au acelasi model...( daca asta nu conteaza pt voi atunci e perfect). Analizand mai departe nu mi-a placut ca de fiecare data cand se termina o bere , personalul deschidea alta sticla , chiar daca nu era nimeni la masa. Se ajungea usor la situatia in care erau pe masa 2-3 beri desfacute . Aperitivul a fost bun, snitelul a fost mai interesant dar gustos, unii invitati aveau in farfurie 3 chiftele altii 2... Personalul nu este foarte atent si sa nu uit, la una din chelnerite i-a scapat o furculita pe jos de 2 ori si de 2 ori a impins-o cu piciorul pana la bucatarie(ma intreb, oare dupa ce s-a dus la baie unde nu era curat dupa atatea persoane.. mai poate sa curete acea furculita in mod corect?)... urat!

ioanachiorean
14.06.2011, 01:15:03
Salut miresici....Vreau sa va impartasesc cateva pareri sincere despre local..
Noi am dat avans pentru anul viitor, insa am renuntat fiind profund dezamagiti de toate serviciile oferite de cei de acolo dupa ce am participat la o nunta in calitate de nasi:P
In primul rand nu s-au tinut de cuvant cu aproape nimic din ceea ce au spus initial, dar cel mai rau si cel mai rau a fost aspectul legat de mancare....FRIPTURA NU ERA BINE FACUTA.....nu se putea manca....plus ca si-au permis sa schimbe meniul fara acordul mirilor, ei cerusera cartofi aurii si s-au adus un soi de cartofi condimentati, fierti si taiati in bucati mari si neuniforme. Dezastruuuuu
Pe langa toatea astea, servire proasta, ospatarite plictisite care se miscau in reluare si care nu debarasau mesele. La un moment dat aveam pe masa o gramada de servetele, doze de energizant, ceasca de cafea...aiuria.......
Sincer mie mi-a placut foarte mult sala, tocmai de accea am si dat avans, dar cred ca conteaza mult mai mult mancarea, servirea decat o sala frumoasa....Asa ca va sfatuiesc sa va handiti de 2 ori daca sa faceti nunta in acest local, sau daca chiar va hotarati sa va luati unele masuri de precautie pentru ca nu isi respecta angajamentele.

Doryci
14.08.2012, 10:26:11
Buna miresici! Si eu sunt in cautarea salii pentru nunta pe anul viitor. Am trecut si la Coroana Transilvaniei, mi-a placut foarte mult si sala si cum am fost tratati de catre doamna de acolo. Daca ati facut acolo nunta va rog sa-mi dati detalii si mie, cum a fost servirea, mancare, etc. Multumesc anticipat de informatii, spor l pregatiri!

ioanachiorean
17.01.2014, 15:57:25
Buna miresici! Si eu sunt in cautarea salii pentru nunta pe anul viitor. Am trecut si la Coroana Transilvaniei, mi-a placut foarte mult si sala si cum am fost tratati de catre doamna de acolo. Daca ati facut acolo nunta va rog sa-mi dati detalii si mie, cum a fost servirea, mancare, etc. Multumesc anticipat de informatii, spor l pregatiri!
Salut, noi am vrut sa facem nunta acolo, ba chiar am dat avans fiind impresionati de frumusetea salii si amabilitatea celor de acolo, insa ne-am razgandit in urma participarii ca si nasi la o nunta.
Mancarea nu a fost exact cum ar trebuii in sensul ca o parte era facuta, o parte nu, multi invitati s-au plans de asta, plus servirea sub orice critica.
Acuma ce pot sa-ti spun...poate a fost o intamplare singulara, insa dat fiind faptul ca acolo sunt doua sali si de cele mai multe ori se fac cate doua nunti odata adica in ambele sali si au o singura bucatarie este foarte greu sa faca fata cu mancarea:(
Sper sa-ti fie de folos raspunsul