PDA

Versiunea completa : Invitatii de nunta

yasminuta
20.04.2010, 14:25:42
De unde ati luat invitatii,ce modele ati ales,si la ce preturi?

elenucam
25.04.2010, 17:15:43
De unde ati luat invitatii,ce modele ati ales,si la ce preturi?

eu invitatiile mi le-am facut la veve....modelul e din colectia odisseea!!

Steffania
02.05.2010, 11:37:48
In caz ca poate fi de folos cuiva, eu am gasit pe internet un site cu toate modelele din magazine de la noi. Tot de acolo le comanda si ei. Zic eu ca e simtitoare diferenta de pret

krys9
11.05.2010, 11:59:33
356165langa anabela casa stiintei..multe modele, preturi bune, tiparire 0.15 bani /buc.cea din imag.=2.00lei.

Steffania
11.05.2010, 15:42:26
Buna krys, de unde mi le-am comandat eu pe ale mele, cele postate de tiine sunt 1.58lei. Cine are nevoie ii trimit pm.

Gioia
11.05.2010, 22:46:46
Eu mi le-am facut.......deasemnea si plicurile pt bani si numarul demasa si vreau sa incerc s fac bratarelele pt d-sorele mele de onoare;-)

Ina2010
16.05.2010, 17:35:45
Buna Stefania!
Tu ti-ai comandat invitatiile pe net? Cum au iesit? Trimite-mi si mie un pm cu site-ul, te rog!

gingasutza
20.05.2010, 17:41:11
Eu mi-am facut singura invitatiile de nunta, am gasit un text superb pe net si cu un fundal deosebit, tot ce m-a costat au fost colile,pe care le-am luat de la veve, coli colorate si cartonate, am dat 40 de lei pe 200 de coli si snuruletul ( 1oo m) ptr invitatii, marturii etc pe care am dat 60 de lei, eu le voi lega cu fundita gen papirus, si de asemenea marturiile mi le voi face tot eu, betisoare de scortisoara cu un spic de grau( ca se zice ca aduce bogatie) legate cu aceeasi fundita ca si invitatiile. Ies ff frumoase.

Lavi4
26.05.2010, 14:21:39
Eu mi le-am facut.......deasemnea si plicurile pt bani si numarul demasa si vreau sa incerc s fac bratarelele pt d-sorele mele de onoare;-)

Si eu vreau sa incerc sa fac bratari pentru domnisoarele de onoare.Nu stiu daca sa le fac din flori naturale (aici ma va ajuta cineva) sau din material gen saten cu tul...

alba10
27.04.2011, 15:03:12
In caz ca poate fi de folos cuiva, eu am gasit pe internet un site cu toate modelele din magazine de la noi. Tot de acolo le comanda si ei. Zic eu ca e simtitoare diferenta de pret

Buna Steffania!
Care este site-ul?
Internetul este plin de astfel de site-uri, insa ma intereseaza o recomandare....

aura832
27.04.2011, 20:15:43
Buna ,eu am dat comanda pe net.
Saptama viitoare trebuie sa vina

alba10
27.04.2011, 22:22:29
Buna ,eu am dat comanda pe net.
Saptama viitoare trebuie sa vina

de pe ce site ai comandat? Ai incredere in calitatea hartiei?

aura832
28.04.2011, 20:10:18
de pe ce site ai comandat? Ai incredere in calitatea hartiei?
invitatie-de-nunta.
am incredere ,dar mai sigur am sa iti spun cind vor sosi.

brunhilda
28.04.2011, 22:25:17
Postez si aici ca poate intereseaza pe cineva.
Daca inca nu v-ati facut invitatiile, va pot recomanda o fata care face invitatii hand-made si accepta orice fel de idei din partea clientilor. Se numeste Gabriela si o gasiti pe "invitatiiinedite punct wordpress punct com".
Invitatiile sunt de foarte buna calitate, iar preturile mai mult decat ok. Noua ne-au placut mult de tot. ;-)

alba10
29.04.2011, 15:03:09
invitatie-de-nunta.
am incredere ,dar mai sigur am sa iti spun cind vor sosi.

Mersi pt info. Astept impresiile dupa ce primesti invitatiile.

mya83
26.11.2011, 17:43:37
Eu le-am gasit in valcea si mi-au placut ptr ca sunt mai neobisnuite...si sper ca invitatul o va pastra ptr mai mult timp poate chiar va gasi un mod de a o refolosi...in plus voi pune si clasicul saculet cu confetti..voi ce parere aveti?

adinafrintu
27.12.2011, 23:42:19
Postez si aici ca poate intereseaza pe cineva.
Daca inca nu v-ati facut invitatiile, va pot recomanda o fata care face invitatii hand-made si accepta orice fel de idei din partea clientilor. Se numeste Gabriela si o gasiti pe "invitatiiinedite punct wordpress punct com".
Invitatiile sunt de foarte buna calitate, iar preturile mai mult decat ok. Noua ne-au placut mult de tot. ;-)

Poti sa mai scrii odata site-ul? Eu nu am reusit sa il gasesc, dar pare interesant

brunhilda
31.12.2011, 00:25:19
Poti sa mai scrii odata site-ul? Eu nu am reusit sa il gasesc, dar pare interesant

Ti-am dat pm.

tcv16
31.12.2011, 09:14:56
clasicul saculet cu confetti la ce foloseste?

Eu le-am gasit in valcea si mi-au placut ptr ca sunt mai neobisnuite...si sper ca invitatul o va pastra ptr mai mult timp poate chiar va gasi un mod de a o refolosi...in plus voi pune si clasicul saculet cu confetti..voi ce parere aveti?

adinafrintu
01.01.2012, 13:41:03
Brunhilda, am primit msg. ms. Am auzit de marturii ca cele clasice dar in loc de bomboane sa contina cativa bulbi mici de flori. Ati vazut pe undeva asa ceva, sau stiti pe cineva care face? Oare la ce pret ar ajunge?

mya83
05.01.2012, 10:54:54
clasicul saculet cu confetti la ce foloseste?

Sunt cele 5 bomboane(marturii)..cred ca m-am exprimat gresit..

Denyy
14.01.2012, 23:22:25
Sunt cele 5 bomboane(marturii)..cred ca m-am exprimat gresit..

parte interesanta aceasta invitatie. unde le faci?

mya83
19.01.2012, 13:35:55
parte interesanta aceasta invitatie. unde le faci?

In valcea am gasit acest magazin cu articole.ptr nunta,nu stiu exact cum se numeste,se afla in centru(presupun ca este si singurul,au si rochii de mireasa,cam uratele cei drept).ptr orice eventualitate, intreb socrela,cu siguranta stie cum se numeste...

Denyy
19.01.2012, 15:26:47
In valcea am gasit acest magazin cu articole.ptr nunta,nu stiu exact cum se numeste,se afla in centru(presupun ca este si singurul,au si rochii de mireasa,cam uratele cei drept).ptr orice eventualitate, intreb socrela,cu siguranta stie cum se numeste...

La ce pret este una?

mya83
19.01.2012, 18:33:33
La ce pret este una?

37lei parca....am dat un acont de 60lei..si cand vin in tara voi face plata finala.doar ca imi tot bat creierii si nu stiu ve text sa pun,am tot dat search si parca sunt trase la indigo...toate la fel. Rectific:3.70lei

Denyy
19.01.2012, 18:53:31
37lei parca....am dat un acont de 60lei..si cand vin in tara voi face plata finala.doar ca imi tot bat creierii si nu stiu ve text sa pun,am tot dat search si parca sunt trase la indigo...toate la fel. Rectific:3.70lei

:) asa e, textule au inceput sa se repete,poate iti creezi tu unul propriu.
nu e un pret fff mare, dar nici mic, pt niste invitatii.
de exemplu prietena mea care a avut nunta vara aceasta in iulie, a dat 2.2 lei pe una si au fost fff frumoase, chiar interesante...depinde...oricum e frumoasa a ta. trebuie sa-mi gasesc si eu un model pe plac, cele de botez pe care le-am facut saptamana trecuta pot spune k sunt extraordinar de frumoase si interesante, imi plac mult.

mya83
19.01.2012, 19:10:37
W
:) asa e, textule au inceput sa se repete,poate iti creezi tu unul propriu.
nu e un pret fff mare, dar nici mic, pt niste invitatii.
de exemplu prietena mea care a avut nunta vara aceasta in iulie, a dat 2.2 lei pe una si au fost fff frumoase, chiar interesante...depinde...oricum e frumoasa a ta. trebuie sa-mi gasesc si eu un model pe plac, cele de botez pe care le-am facut saptamana trecuta pot spune k sunt extraordinar de frumoase si interesante, imi plac mult.
am preferat modelul acesta deoarece tin ff mult sa pun in interior marturiile,altfel m-as fi hotarat asupra uneia cu linii clasice,unele erau chiar superbe si costau mult mai putin.dar cum nu vom face nunta mare,am tinut sa ii rasfat pe invitati cu ceva mai deosebit si sa nu primeasca doar invitatia.spre exemplu pe langa saculetul cu bomboane am gasit niste mini-sticlute de jack..

Denyy
19.01.2012, 19:52:56
W
am preferat modelul acesta deoarece tin ff mult sa pun in interior marturiile,altfel m-as fi hotarat asupra uneia cu linii clasice,unele erau chiar superbe si costau mult mai putin.dar cum nu vom face nunta mare,am tinut sa ii rasfat pe invitati cu ceva mai deosebit si sa nu primeasca doar invitatia.spre exemplu pe langa saculetul cu bomboane am gasit niste mini-sticlute de jack..

foarte interesant suna asta. ai vreo poza?
la ce pret le-ai gasit?
si pentru femei? :) acelasi lucru?

Denyy
19.01.2012, 19:55:25
W

cate persoane vei avea?

mya83
19.01.2012, 22:13:43
cate persoane vei avea?

In jur de80- 90pers..sticlutele de jack costa 1,50€ dar furnizorul unde lucrez mi le vinde la 0,60centi.inca nu am nici o poza,ptr ca incep munca in aprilie.ptr femei saculetul cu 5 bomboane glazurate in forma de inima si ni s-a propus sa le inscriptionam cu numele si data nuntii(10€kg)

Denyy
19.01.2012, 22:15:52
In jur de80- 90pers..sticlutele de jack costa 1,50€ dar furnizorul unde lucrez mi le vinde la 0,60centi.inca nu am nici o poza,ptr ca incep munca in aprilie.

Wau! suna foarte interesant!
M-ar tenta si pe mine!
Cat are sticluta?
Ce forma are?
Pentru femei acelasi lucru?

mya83
19.01.2012, 22:37:02
Wau! suna foarte interesant!
M-ar tenta si pe mine!
Cat are sticluta?
Ce forma are?
Pentru femei acelasi lucru?
sticlutele sunt din plastic si au 10cl, nu mai retin exact..sunt mai multe tipuri de alcoolice,vinuri si lichioruri.cand voi merge la cumparaturi daca le gasesc voi cumpara o sticluta si postez poza..ptr femei saculetul cu bomboane glazurate

adinafrintu
20.01.2012, 15:55:05
invitatii gasiti cele mai multe modele pe net. alegi modelul, textul, plicul si iti vin acasa in cca 2 saptamani. sunt mult mai multe modele decat in magazine. plus ca am gasit site-uri unde le au si mult mai ieftine fata de magazin.

alexia14
03.04.2012, 14:45:58
Pe net modele sunt asemanatoare la toate firmele specializate in invitatii de nunta.
Eu am gasit un model dragut si am cautat unde este cel mai ieftin.
Comanda vine in 5 zile