PDA

Versiunea completa : Cortina

Alinuta_B
22.04.2010, 19:09:25
Pentru restaurant Cortina a optat careva?

biansi
22.04.2010, 20:10:28
Buna,

Daca este cel de pe calea Floresti, e dragut..am fost doar la o nunta acolo, la sfarsitul lui octombrie anul trecut, dar fost ok..poate ringul de dans putin cam mic, dar asta depinde si de cate persoane aveti; noi ne-am simtit tare bine:)

nunta_mea
23.04.2010, 14:58:04
Pentru restaurant Cortina a optat careva?

Initial eu, dar pana la urma face fratele meu nunta acolo:P
o sa-ti povestesc cum a fost:)

Alinuta_B
23.04.2010, 15:15:22
Multumesc pentru raspunsuri.

Da , este vorba despre Restaurantul de pe Calea Floresti.
Cand am mers si am vazut sala am stiut ca e ceea ce cautam.
Nici nu am mai mers in alta parte sa caut.
Intradevar localul e micut dar si nunta noastra va si cu putini invitati .
Stiu doar persoane care au fost acolo la botezuri si au fost foarte mutumiti de mancare si servire.
Acum o sa vedem
Astept informatii in continuare ...si daca mai aveti noutati:)

blueoana
05.05.2010, 00:10:50
Da , este vorba despre Restaurantul de pe Calea Floresti.
Cand am mers si am vazut sala am stiut ca e ceea ce cautam.
Nici nu am mai mers in alta parte sa caut.
Intradevar localul e micut dar si nunta noastra va si cu putini invitati .
Stiu doar persoane care au fost acolo la botezuri si au fost foarte mutumiti de mancare si servire.
Acum o sa vedem
Astept informatii in continuare ...si daca mai aveti noutati:)
Servus, am fost la 2 nunti acolo, foarte frumoasa sala , mancarea si servirea f bune

ALEXA_21
12.06.2010, 17:50:40
buna fetelor.sunt si eu o miresica de 2011 si am ales restaurantul Cortina.as vrea cateva pareri de la cineva carte a fost la nunta acolo sau cine v-a avea nunta acolo.

ella_hadasa
13.06.2010, 10:56:43
Buna fetelor...si eu am fost la o nunta acolo...Servirea a fost impecabila..mancarea foarte buna...Si sala arata foarte bine..Am sa atasez niste poze cu meniul..si o bucata din sala...

Alinuta_B
27.06.2010, 16:43:06
buna fetelor.sunt si eu o miresica de 2011 si am ales restaurantul Cortina.as vrea cateva pareri de la cineva carte a fost la nunta acolo sau cine v-a avea nunta acolo.

Salut.
Eu acum in octombrie o sa fac nunta . O sa-ti povestesc amanuntit cum a fost. Saptamana care vine vreau sa merg sa semnez contractul final.
Inca restaurantul nu e foarte cunoscut , acum doar cred ca isi fac clientela. Eu am auzit numai recomandari bune , sper din tot sufletul si ca realitatea sa fie la fel.
Localul e foarte frumos ..putine sunt asa in Cluj.

Alinuta_B
27.06.2010, 16:47:33
Buna fetelor...si eu am fost la o nunta acolo...Servirea a fost impecabila..mancarea foarte buna...Si sala arata foarte bine..Am sa atasez niste poze cu meniul..si o bucata din sala...

Daca mai ai poze te rog sa ne mai areti :) .

ella_hadasa
27.06.2010, 17:06:19
Daca mai ai poze te rog sa ne mai areti :) .
Nu am poze cu localul.....este un site cu localul.....www punct cortina punct ro aici gasiti poze cu localul

ALEXA_21
03.07.2010, 02:16:23
Salut.
Eu acum in octombrie o sa fac nunta . O sa-ti povestesc amanuntit cum a fost. Saptamana care vine vreau sa merg sa semnez contractul final.
Inca restaurantul nu e foarte cunoscut , acum doar cred ca isi fac clientela. Eu am auzit numai recomandari bune , sper din tot sufletul si ca realitatea sa fie la fel.
Mersi frumos alinuta_B.abia astept sa imi povestesti cum a fost.asa zic si eu.din cate restaurante am vazut in cluj e printre primele cele mai frumoase restaurante din cluj.si eu am auzit numai recomandari bune,dar stii cum e...pana nu vezi nu crezi :).

ALEXA_21
04.07.2010, 18:06:31
Salut.
sunt tot eu :).pe ce culoare iti faci sala si cine iti decoreaza?mi-e mi-au zis de la restaurant ca si ei au huse si fete de masa.

Alinuta_B
05.07.2010, 14:47:34
Eu cred ca cu ei o sa-mi fac decoratiunile . Sambata in data de 17 merg sa vad cum e sala aranjata de ei pt ca au o nunta .
Sala e frumosa si nu mai trebuie mult impopotonata .Am fost si am incheiat contractul cu ei . Cateva chestii nu mi-au placut. Daca vrei iti las adresa de mess sa vb .

ALEXA_21
06.07.2010, 01:44:03
Eu cred ca cu ei o sa-mi fac decoratiunile . Sambata in data de 17 merg sa vad cum e sala aranjata de ei pt ca au o nunta .
Sala e frumosa si nu mai trebuie mult impopotonata .Am fost si am incheiat contractul cu ei . Cateva chestii nu mi-au placut. Daca vrei iti las adresa de mess sa vb .
buna.da intradevar nu mai trebuie cine stie facut la sala ptr ca e foarte frumoasa sala.lasa-mi te rog adresa ta de mess sa povestim.mersi mult.

Alinuta_B
06.07.2010, 10:17:10
buna.da intradevar nu mai trebuie cine stie facut la sala ptr ca e foarte frumoasa sala.lasa-mi te rog adresa ta de mess sa povestim.mersi mult.

Salut
maria.alina80 e adresa mea .

Dyva_a
22.07.2010, 21:29:45
Puteti sa-mi dati si mie mai multe detalii legate de acest restaurant. M-ar interesa sa stiu cu muzica cum e, au un Dj cu care colaboreaza? Am fost sa-l vad intr-o sambata cand era amenajat pentru o nunta si arata superb. Mai rar in Cluj asa restaurant select.

Alinuta_B
23.07.2010, 09:57:09
Puteti sa-mi dati si mie mai multe detalii legate de acest restaurant. M-ar interesa sa stiu cu muzica cum e, au un Dj cu care colaboreaza? Am fost sa-l vad intr-o sambata cand era amenajat pentru o nunta si arata superb. Mai rar in Cluj asa restaurant select.

Salut, eu am auzit de dj ca e ok de la persoane diferite .Eu am avut dj inainte sa gasesc sala asa ca multe detalii nu am cerut. Uite iti las un link http://www.showmusic.ro/locatii.html.

Alinuta_B
23.07.2010, 10:00:57

Vad ca la data nuntii ai trecut 2008 . Te interesezi pentru altcineva?

melinda21
01.08.2010, 22:51:19
buna fetelor, ieri am fost la nunta la restaurantul cortina, atata pot sa va spun intr-un cuvant superb,
restaurantul nu prea trebuie decorat ca arata foarte bine, husele au fost bej cu maro
aerul conditionat se simte foarte bine
servirea ireprosabila, mancarea foarte buna, la nici o nunta nu am mancat atat de mult din mancare ca aici

ALEXA_21
07.08.2010, 16:29:07
buna fetelor, ieri am fost la nunta la restaurantul cortina, atata pot sa va spun intr-un cuvant superb,
restaurantul nu prea trebuie decorat ca arata foarte bine, husele au fost bej cu maro
aerul conditionat se simte foarte bine
servirea ireprosabila, mancarea foarte buna, la nici o nunta nu am mancat atat de mult din mancare ca aici
Multumim ptr parere melinda.poate ne dai niste detalii despre mancare,ce s-a servit.

melinda21
07.08.2010, 17:07:57
Multumim ptr parere melinda.poate ne dai niste detalii despre mancare,ce s-a servit.

de mancare a fost aperitivul obisnuit, chiftelute, rosii cu vinete, salam sibiu....etc
la gustarea calda a fost un snitel elvetian cu legume mexicane si preparatul de baza fost cartofi aurii cu orez piept de pui cu ceva sos si vreo 3 felii de carne de porc fript
foarte delicios a fost mancarea

moni_k84
03.09.2010, 10:14:35
Buna,
pentru fetele care deja si-au facut rezervare pentru perioada ce urmeaza sau anul viitor, as vrea sa stiu daca ati semnat deja un contract, daca ati lasat un avans si daca ati primit chitanta pentru banii lasati.

moni_k84
06.09.2010, 21:46:45

As vrea sa stiu si eu care sunt detaliile din contract care nu ti-au placut. Si sunt foarte curioase de ce cu mine nu a vrut patronul sa incheie un contract :-\

moni_k84
06.09.2010, 21:49:54

Select ca aspect.... dar stii cum e.... conteaza personalul ..... si mai ales conducerea.....

Nu te lasa impresionata de ambalaje!!!

Alinuta_B
06.09.2010, 22:17:41
Contractul a fost ok, eu zic ca era totul in favoarea noastra :)
Mi s-au parut si mie un pic ciudati cand am mentionat de contract initial , parca nu se asteptau.
Una din fetele de acolo a spus ca ei nu prea fac contracte pt ca se merge pe buna credinta.:-?
Acum eu nici nu vreau sa ma gandesc la ceva rau ...sper ca totul va fi bine. Saptama aceasta o sa mai trec pe acolo sa vorbesc mai multe cu fetele de pe sala. Ele au fost tare dragute cu mine si mi-au raspuns la toate intrebarile. Ce mai stiu e ca au bucatari foarte buni . Chiar am auzit-o pe sefa mea acum cateva luni ca povestea ca a mancat acolo si ce buna a fost mancarea , asta inainte sa-i spun eu ca acolo o sa am eu nunta.
Baia poate nu mi-a placut .Am lasat adresa mea de mail mai inainte . Daca vrei putem vb mai multe . Pe mess nu prea mai am timp sa intru , mi-e mai usor sa scriu mailuri.

Alinuta_B
06.09.2010, 22:18:36
Pe tine ce anume te-a facut sa te opresti la restaurantul asta?

moni_k84
07.09.2010, 08:01:16
Alina,
restaurantul este intr-adevar foarte frumos. Dar eram curioasa ce cuprinde contractul ... costul meniului.... si toate celelalte TAXE (de spargere, de racire a bauturii, pt ospatari, pt husele care exista numai pe maro.... etc) pe care ei le-au cerut. Nici eu nu am semnat un contract si nu inteleg de ce se tem ei sa faca contracte cu clientii. Vroiam sa vb cu cineva care are in fata un contract, sa stiu daca toate astea sunt mentionate si acolo.

Lyudmyla
28.09.2010, 15:43:06
Am si eu cateva intrebari: cat de mic este? e bun pentru 80 persoane? Husele si aranjarea mesei mirilor e de la ei? Cum ati semnat contractul: in caz de nu vin toti invitati, platiti doar antreurile sau intreg meniu?
Mersi mult pentru info si sa o nunta super reusita!

Alinuta_B
02.10.2010, 23:11:18
Am si eu cateva intrebari: cat de mic este? e bun pentru 80 persoane? Husele si aranjarea mesei mirilor e de la ei? Cum ati semnat contractul: in caz de nu vin toti invitati, platiti doar antreurile sau intreg meniu?
Mersi mult pentru info si sa o nunta super reusita!

Buna,
noi o sa avem o nunta de 70 de persoane si e numai bine .Ramane loc pentru dans :) deci da e bun si pentru 80 de persoane.In cazul in care nu vin inviatii se plateste cam peste tot cum e acum intreg meniul. Eu sunt in continuare tare incantata de alegerea facuta cu acest local si sunt convinsa ca voi avea o nunta frumoasa . Deja ma gandesc botezul sa il fac tot aici cand o sa vina momentul;))
Am stabilit si meniul ...cred ca o sa fie tare bun.
Dupa nunta daca te intereseaza o sa iti pot da mai multe detalii.

Lyudmyla
03.10.2010, 15:05:37
Buna,
noi o sa avem o nunta de 70 de persoane si e numai bine .Ramane loc pentru dans :) deci da e bun si pentru 80 de persoane.In cazul in care nu vin inviatii se plateste cam peste tot cum e acum intreg meniul. Eu sunt in continuare tare incantata de alegerea facuta cu acest local si sunt convinsa ca voi avea o nunta frumoasa . Deja ma gandesc botezul sa il fac tot aici cand o sa vina momentul;))
Am stabilit si meniul ...cred ca o sa fie tare bun.
Dupa nunta daca te intereseaza o sa iti pot da mai multe detalii.

Multumesc pentru raspuns ;-) !
Da, m-ar interesa mai multe detalii. Chiar sunt curioasa de meniul tau, cat de delicios este, pentru ca noi tinem mult la calitatea mancarii. Apropo, pe cand e fericitul eveniment? Succes la pregatiri!

Alinuta_B
22.10.2010, 12:01:02
A trecut si nunta noastra si deci pot sa vb acum despre restaurant si cum a fost pentru persoanele interesate.
Invitatii au fost tare incantati de locatie si au iesit niste poze superbe in restaurant . Ne-au dat voie sa facem poze si la etaj unde este un bar care e foarte frumos amenajat.
La fel lumea a fost multumita de mancare , eu sincer nu am prea putut manca . Le-au placut mult pestele .
Pesonalul a fost dragut cu noi , am colaborat foarte bine cu ei .
Am avut o singura plagere de la ceva invitati ca sevirea nu a fost tocmai prompta la masa , ma refer la bauturi.
Am mai intrebat pe urma si de la alte mese cum au fost serviti si mi-au spus ca fetele au fost tot timpul atente .Deci oricum invitati nemultumiti vor fi tot timpul.
Eu recomand sincer acest local . Noi cred ca vom face aici si botezul la anul .

Lyudmyla
01.11.2010, 14:02:35
Multumesc pentru raspuns,
intre timp am ajuns si eu acolo. E frumos, elegant, insa, din pacate, mi se pare ca sunt mult prea multe taxe (de racire a bauturii, si plata mult prea mare pentru amenajarea salii de catre ei si altele) si pentru ce ofera ei in meniu - pretul e cam mare, parerea mea. Probabil ca partonii vor sa-si recupereze repede banii investiti in renovare, dar mie mi se pare cam exagerat. Si mai este si treaba cu: ''asa se face'' - aici ma refer la hotararea lor de a servi, de ex, tortul, la ora 21.
Nu contest ca servirea e ok, sau calitatea mancarii, pentru ca nu stiu, dar din punct de vedere financiar mi se pare ca raportul oferta/plata nu este echitabil.

ATH
01.11.2010, 15:07:50
Mai demult, cand abia paseam in lumea capitalista, o domnisoara fotograf mi-a transmis din experienta ei de-a lungul timpului; printre altele mi-a spus ca fiecare furnizor de servicii are propriul segment de clienti si, mai mult, reciproca e valabila!
Am ajuns sa-i dau dreptate; iar la capitolul nunti, pretul meniului face selectia clientelei pana in punctul in care lumea e plictisita sa tot mearga la anumite locale preferate prin prisma pretului!

Alinuta_B
04.11.2010, 21:17:49
Multumesc pentru raspuns,
intre timp am ajuns si eu acolo. E frumos, elegant, insa, din pacate, mi se pare ca sunt mult prea multe taxe (de racire a bauturii, si plata mult prea mare pentru amenajarea salii de catre ei si altele) si pentru ce ofera ei in meniu - pretul e cam mare, parerea mea. Probabil ca partonii vor sa-si recupereze repede banii investiti in renovare, dar mie mi se pare cam exagerat. Si mai este si treaba cu: ''asa se face'' - aici ma refer la hotararea lor de a servi, de ex, tortul, la ora 21.
Nu contest ca servirea e ok, sau calitatea mancarii, pentru ca nu stiu, dar din punct de vedere financiar mi se pare ca raportul oferta/plata nu este echitabil.

Salut ,
Ai incercat sa vb cu ei , sa negociezi un pic preturile , sunt convinsa ca poate mai lasa de la ei. Adevaraul ca si mie mi s-au parut cam mari taxele lor. Intre timp am mai vb cu multi din invitatii care au fost si toti mi-au spus ca sala a fost super si numai cuvinte de lauda am avut.
Eu iti doresc sa iti gasesti restaurantul care ti se potriveste tie cel mai bine din toate punctele de vedere .
Pupici :)