PDA

Versiunea completa : Pantofi de mireasa in Suceava

andreeaonofrei
29.04.2010, 12:46:35
salutare fetelor!
am o mare problema: caut pantofi si nu gasesc nimic frumos.:-SS voi de unde v-ati cumparat?

bianca24sv
29.04.2010, 13:42:17
Buna...si eu am avut cam aceeasi problema dar am gasit o pereche de sandalute foarte simpatice(le-am cumparat zilele trecute).....pantofi am vazut doar cu varful foarte ascutit iar mie nu-mi plac.
Sandalutele le-am luat de La Scarpa din Mall si am mai vazut cateva modele cu botul inchis si de lac la Bucovina ( Salamander).

anuska_dea
30.04.2010, 14:21:33
Buna...si eu am avut cam aceeasi problema dar am gasit o pereche de sandalute foarte simpatice(le-am cumparat zilele trecute).....pantofi am vazut doar cu varful foarte ascutit iar mie nu-mi plac.
Sandalutele le-am luat de La Scarpa din Mall si am mai vazut cateva modele cu botul inchis si de lac la Bucovina ( Salamander).

Frumosi pantofi! Sa-i dansezi cu spor!

bianca24sv
30.04.2010, 15:08:16
Frumosi pantofi! Sa-i dansezi cu spor!

Multumesc!:*

mikabubu
30.04.2010, 18:17:22
astea sunt sandalutele mele de nunta..imi pare rau ca nu m-am interesat inainte de a le comanda daca pot sa fac tocul un pic mai mic..eu sper sa rezist:)..iau si ceva de schimb oricum

andreeaonofrei
01.05.2010, 08:38:27
foarte frumosi pantofii vostri! am fost in mall acu' doua saptamani si de pare ca trebuie sa iau toate magazinele iar la rand :"> poate au mai primit modele noi :)

elenaliliana
02.05.2010, 10:00:53
astea sunt sandalutele mele de nunta..imi pare rau ca nu m-am interesat inainte de a le comanda daca pot sa fac tocul un pic mai mic..eu sper sa rezist:)..iau si ceva de schimb oricum

draguti papuceii..am vazut si eu la un targ de nunti in iasi ca firma aceasta are modele cu tocuri foarte inalte....sa-i porti cu placere:">

andreutzaa
08.05.2010, 14:21:03
da da si eu am o problema cu tocurile, nu obisnuiesc sa port insa sper sa gasesc ceva comod, inschisi in fata si co botul rotund :D

roxutza88
26.05.2010, 20:42:30
am reusit sa-mi i-au si eu papucei si sunt tare incantata.mi-am luat si balerini si pantofiori.mi-s tare dragi.:x

andreeasmiley
26.05.2010, 21:39:18
Sa ii stapanesti sanatoasa! Sa iti aduca confort si noroc! :*

bianca24sv
26.05.2010, 22:19:23
am reusit sa-mi i-au si eu papucei si sunt tare incantata.mi-am luat si balerini si pantofiori.mi-s tare dragi.:x

Foarte draguti balerinii, de unde i-ai cumparat?

roxutza88
27.05.2010, 08:54:02
Foarte draguti balerinii, de unde i-ai cumparat?
balerinii i-am luat din mall...de la ina design..parca asa se cheama magazinul.si am dat 60 de lei pe ei.iar pantofii i-am luat de la benvenuti din carrefour

agness
27.05.2010, 09:29:04
balerinii i-am luat din mall...de la ina design..parca asa se cheama magazinul.si am dat 60 de lei pe ei.iar pantofii i-am luat de la benvenuti din carrefour
=D>foarte frumoshi si pantofii..ii vazusem si eu la benvenutti..
sa-i porti sanatoasa si sa dantuiesti toata noaptea cu ei..:P
si eu sunt in cautare de pantofi..nu voiam sa investesc mult in ei avand in vedere k o sa-i port doar o sg data dar vad k nu gasesc nimic accesibil si frumos in magazine..:(..cel putin la leonardo e jale..gasisem la deichmann 2 perechi f misto dar nu erau marimea mea..36:((((

roxutza88
27.05.2010, 09:35:14
=D>foarte frumoshi si pantofii..ii vazusem si eu la benvenutti..
sa-i porti sanatoasa si sa dantuiesti toata noaptea cu ei..:P
si eu sunt in cautare de pantofi..nu voiam sa investesc mult in ei avand in vedere k o sa-i port doar o sg data dar vad k nu gasesc nimic accesibil si frumos in magazine..:(..cel putin la leonardo e jale..gasisem la deichmann 2 perechi f misto dar nu erau marimea mea..36:((((
multumesc mult.nici eu nu am vrut sa investesc mult cu toate ca pantofii sunt cam scumpi,dar am mai gasit o pereche tot cam la acelasi pret si atat am ezitat sa-i cumpar pana s-a inchis magazinul.asa ca am zis ca urmatorii care ii gasesc ii i-au sigur.si am zis ca o sa-mi fac o rochita cu alb si negru...si o sa-i pun o floricica la fel cum au pantofii si o sa-i mai port.:-"

bianca24sv
27.05.2010, 10:40:37

Pantofiorii i-am vazut si eu in Benvenuti...foarte draguti.

bianca24sv
27.05.2010, 10:45:13
multumesc mult.nici eu nu am vrut sa investesc mult cu toate ca pantofii sunt cam scumpi,dar am mai gasit o pereche tot cam la acelasi pret si atat am ezitat sa-i cumpar pana s-a inchis magazinul.asa ca am zis ca urmatorii care ii gasesc ii i-au sigur.si am zis ca o sa-mi fac o rochita cu alb si negru...si o sa-i pun o floricica la fel cum au pantofii si o sa-i mai port.:-"

Eu zic ca merita sa investesti in pantofiori.....dc. de ei depind piciorusele tale ;-). Eu tare mult mi-am dorit sa gasesc de la Guban o pereche dc. ii consider cei mai comozi pantofi si cei mai rezistenti, insa nu am avut noroc :|.
Si eu o sa mai pot purta dupa nunta sandalutele......e pacat parca sa le uit intr-o cutie dupa nunta

adriben
28.05.2010, 15:17:57

Buna Mikabubu,

Foarte frumosi pantofiorii tai! De unde i-ai luat si cat ai dat pe ai?
Sa-i porti sanatoasa!!!!

andreutzaa
28.05.2010, 20:34:00
am vazut si eu la benvenuti pantofiori insa au un toc atat de inalt..cu toate astea am vrut sa`mi cumpar insa nu au 37 si 36 mi`e mic.sunt inchisi in fata si au o floricica prinsa cu un clips.o sa ma uit insa dupa o pereche de pantofi f simpli albi si o sa iau o floricica poate gasesc pe la meli melo si fac pantofiori de mireasa:D

roxutza88
28.05.2010, 21:56:06
am vazut si eu la benvenuti pantofiori insa au un toc atat de inalt..cu toate astea am vrut sa`mi cumpar insa nu au 37 si 36 mi`e mic.sunt inchisi in fata si au o floricica prinsa cu un clips.o sa ma uit insa dupa o pereche de pantofi f simpli albi si o sa iau o floricica poate gasesc pe la meli melo si fac pantofiori de mireasa:D
stiu pantofii aia.nu sunt ca ai mei.si-a luat o prietena de-a mea de aia cum ai vazut tu...si acum trebuie sa si-i schimbe.a zis ca nu poate sta nici juma de ora cu ei in picioare:-SS.si ea e invatata pe tocuri.sunt f incomozi.ai mei sunt chiar comozi si am avut grija sa ma plimb tot magazinul pana sa mi-i cumpar :D.am vrut si eu sa-mi fac singura pantofiorii dupa ideea unei miresici.tot cu o pereche de pantofi albi,simpli,din piele...a lipit pe ei o jarteluta alba :D.trimit si poza sa vezi daca iti place

roxutza88
28.05.2010, 22:00:25
sau alt model.astia nu prea inteleg cum sunt facuti,dar sunt frumosi

bianca24sv
28.05.2010, 23:26:21

acestia sunt foarte draguti.....ceilalti nu-mi prea plac dc. au varful foarte lung, oricum ideea este super, poti lipi chia o floare alba...poti face multe

andreutzaa
02.06.2010, 08:57:52

da astia sunt dragutzi..e greu sa`ti iasa un pantof frumos insa dak ai imaginatie nu ai nimic de pierdut.o sa dau o raita sa mai caut.as vrea totusi sa`i iau deja frumosi sa nu ma mai chinui eu.

ay_83dea
22.06.2010, 12:38:30
eu mi-am luat papucii de la creal design din iasi.in suceava n-am vazut nimic sa-mi placa si sa se potriveasca cu rochia mea.
370441370442

adriben
22.06.2010, 12:57:03
[QUOTE=ay_83dea;3388139]eu mi-am luat papucii de la creal design din iasi.in suceava n-am vazut nimic sa-mi placa si sa se potriveasca cu rochia mea.

Buna!

Foarte frumosi pantofiorii!!! Sa-i porti sanatoasa!
Cat ai dat pe ei?

adriben
22.06.2010, 13:02:18
Am intrat pe site-ul lui creal design si intr-adevar pantofiorii care i-ai ales tu sunt cei mai frumosi!!! :)
Felicitari pentru alegera facuta! Inca o intrebare...sunt comozi? :)

agness
22.06.2010, 14:29:59
buna fetelor! sunt f fericita..in sf mi-am gasit pantofii..unde nici nu ma asteptam..in centru la georgia:)am dat 80 lei p ei si sunt fff comozi si usori.ma simt tare bine cu ei in picioare si pt mine asta conteaza.=P~;;)

emili
22.06.2010, 15:07:26
buna fetelor! sunt f fericita..in sf mi-am gasit pantofii..unde nici nu ma asteptam..in centru la georgia:)am dat 80 lei p ei si sunt fff comozi si usori.ma simt tare bine cu ei in picioare si pt mine asta conteaza.=P~;;)
foarte frumosi sa-i porti sanatoasa .nu stii unde se fac la comanda din matasea rochiei ??

agness
22.06.2010, 15:19:59
foarte frumosi sa-i porti sanatoasa .nu stii unde se fac la comanda din matasea rochiei ??
mc;)..chiar nu stiu:-?

ay_83dea
22.06.2010, 15:47:16
Am intrat pe site-ul lui creal design si intr-adevar pantofiorii care i-ai ales tu sunt cei mai frumosi!!! :)
Felicitari pentru alegera facuta! Inca o intrebare...sunt comozi? :)
multumesc ..am dat 300 de lei pe ei...mie mi se par comozi..cu toate ca tocul pare cam mare..calapodul e ff bun...sper sa n-am surprize :))

roxutza88
22.06.2010, 16:08:03
f frumosi.chiar imi plac.tocu e cam cat al meu...deci nu f mare,ca sa putem dansa toata noaptea <:-P:rockon: felicitari

agness
22.06.2010, 16:13:51
f frumosi.chiar imi plac.tocu e cam cat al meu...deci nu f mare,ca sa putem dansa toata noaptea <:-P:rockon: felicitari
mc! asa sa fie;)<:-P

adriben
23.06.2010, 11:31:14
Sunt super dragutzi!!!!! Si foarte ieftini!!!! Sa-i portii sanatoasa!

roxutza88
23.06.2010, 11:33:34
fetelor,am niste papucei de mireasa de vanzare.au fost ai surorii mele dar din pacate a trebuit sa anuleze nunta si nu i-a mai purtat.si a decis sa-i vanda.eu nu pot sa-i port cu toate ca imi plac f mult,pt ca imi sunt f mici.is marimea 37 si eu port 38-39..deci ma strang tare.ii dau cu 80 de lei.daca ii vrea cineva,anuntati-ma :*

nelly_blinduta
08.07.2010, 21:02:05

F draguti pantofiorii. Sa-i porti cu placere!asa ceva vreau si eu , dar inca n-am ajuns la capitolul asta:-p

agness
09.07.2010, 10:44:32
roxutza am vazut ieri pantofi ca ai tai(benvenutti) la 320 lei:))..ai facut bine k i-ai luat din timp;)

adriben
15.07.2010, 12:17:37
Iata si pantofiorii mei!!!! Inca nu mi-am cumparat rochia insa pantofii i-am luat din timp ca sa ma asigur ca voi putea sta o noapte intreaga cu ei si sa nu mor ;) Sunt de Gloria Ortiz si m-au costat 89 euro, in caz ca intereseaza pe cineva. Partea buna e ca modelul nu e neaparat de mireasa...asa ca o sa-i pot purta si cu alte ocazii....

Poza am gasit-o pe net ca imi era lene sa le fac poza si sa o descarc...:D

Danillea
16.07.2010, 09:44:02
Iata si pantofiorii mei!!!! Inca nu mi-am cumparat rochia insa pantofii i-am luat din timp ca sa ma asigur ca voi putea sta o noapte intreaga cu ei si sa nu mor ;) Sunt de Gloria Ortiz si m-au costat 89 euro, in caz ca intereseaza pe cineva. Partea buna e ca modelul nu e neaparat de mireasa...asa ca o sa-i pot purta si cu alte ocazii....

Foarte eleganti si frumosi! Sa-i porti cu placere si sa poti dantui toata noaptea. Este o superstitie: sa-ti cumperi pantofii de nunta inchisi in fata ca sa nu-i iese norocul...:D

agness
16.07.2010, 09:49:53

sunt superbi! sa`i porti cu placere si sa poti dansa toata noaptea\:D/\:D/

adriben
16.07.2010, 17:06:23
Foarte eleganti si frumosi! Sa-i porti cu placere si sa poti dantui toata noaptea. Este o superstitie: sa-ti cumperi pantofii de nunta inchisi in fata ca sa nu-i iese norocul...:D

Merci mult! Chiar sper sa fie destul de comozi pentru ca nu cred ca este ceva mai naspa decat sa te doara picioarele la nunta ta si sa nu te distrezi...dar oricum o sa le fac proba inainte si cred ca pentru orice eventualitate imi voi lua si eu niste bailarini...

Nu sunt superstitioasa...chiar deloc...cred ca norocul ti-l faci cu manutza ta...in mare parte. Asa ca prefer sa am niste pantofi putin deschisi ca sa nu mor de cald cu ei...:D

nelly_blinduta
17.07.2010, 16:25:38
roxutza am vazut ieri pantofi ca ai tai(benvenutti) la 320 lei:))..ai facut bine k i-ai luat din timp;)

Da, da. i-am vazut si eu; stau de vreo 2 ani , ii vad si toamna si vara, erau si murdarici aia care erau expusi, Mi s-a parut un pret exagerat. Oricum, sunt draguti.

adina_i
17.07.2010, 16:48:42

Tare frumosi sunt!!! Sa ii porti sanatoasa si iubita!

roxutza88
18.07.2010, 12:14:18
Da, da. i-am vazut si eu; stau de vreo 2 ani , ii vad si toamna si vara, erau si murdarici aia care erau expusi, Mi s-a parut un pret exagerat. Oricum, sunt draguti.
nu cred ca i-ai vazut pe astia cum am eu,ca vara asta i-au scos.mai erau cateva perechi de papucei pt mireasa.poate ii confunzi.eu i-am luat la oferta...si am dat 300 pe astia si inca o pereche de balerini care erau 100.am vazut si eu ca s-au scumpit si nu inteleg de ce.bine ca i-am luat.suntem acum la cautari de papuci pt generica...si a vazut o pereche faini intr-un magazin din carrefour,dar erau cam scumpi...vreo 300 si ceva(nu ca as fi dat si eu aproape la fel :D ).am vazut intr-o zi reduceri la magazinul ala si am intrat...si surpriza!!i-au facut de un pret de vreo 500 apoi i-a taiat pretul si au pus 400.am incremenit!!adica scrie pe usa reduceri...si ei de fapt ii scumpesc si fac vrajeli din astea??/:):gen_07: acum mai cautam.sper sa gasim cat mai repede sa scap si de problema asta.:-SS

agness
18.07.2010, 12:33:42
nu cred ca i-ai vazut pe astia cum am eu,ca vara asta i-au scos.mai erau cateva perechi de papucei pt mireasa.poate ii confunzi.eu i-am luat la oferta...si am dat 300 pe astia si inca o pereche de balerini care erau 100.am vazut si eu ca s-au scumpit si nu inteleg de ce.bine ca i-am luat.suntem acum la cautari de papuci pt generica...si a vazut o pereche faini intr-un magazin din carrefour,dar erau cam scumpi...vreo 300 si ceva(nu ca as fi dat si eu aproape la fel :D ).am vazut intr-o zi reduceri la magazinul ala si am intrat...si surpriza!!i-au facut de un pret de vreo 500 apoi i-a taiat pretul si au pus 400.am incremenit!!adica scrie pe usa reduceri...si ei de fapt ii scumpesc si fac vrajeli din astea??/:):gen_07: acum mai cautam.sper sa gasim cat mai repede sa scap si de problema asta.:-SS

pantofii tai s-au scumpit dak TVA-ul s-a marit:)))
pt mirele meu am vazut niste pantofi dragutzi la scarpa in mall (200 lei) si cred k de acolo o sa-si cumpere,sunt si frumosi si accesibili ca pret..mai ales k pt ei e o investitie, o sa-i mai poarte..dar noi..L-)

roxutza88
18.07.2010, 13:06:56
pt mirele meu am vazut niste pantofi dragutzi la scarpa in mall (200 lei) si cred k de acolo o sa-si cumpere,sunt si frumosi si accesibili ca pret..mai ales k pt ei e o investitie, o sa-i mai poarte..dar noi..L-)
da,i-am vazut si eu pe aia de la scarpa.mi-au placut...dar lui nu :-w e f pretentios...are si piciorul lat si nu poate sa-si ia decat cu siret...acum incerc sa-l conving sa-si ia lacuiti ca sunt mai eleganti si sunt de mire.dar el vrea mai mati...:hm: o sa vedem pana la urma de unde isi ia.cred ca o sa dam si pe papucii lui mai mult.numa sa-si cumpere odata :talk_04:

Iulia_
10.08.2010, 14:53:26
da,i-am vazut si eu pe aia de la scarpa.mi-au placut...dar lui nu :-w e f pretentios...are si piciorul lat si nu poate sa-si ia decat cu siret...acum incerc sa-l conving sa-si ia lacuiti ca sunt mai eleganti si sunt de mire.dar el vrea mai mati...:hm: o sa vedem pana la urma de unde isi ia.cred ca o sa dam si pe papucii lui mai mult.numa sa-si cumpere odata :talk_04:
Eu ce sa zic de al meu... n-am cumparat inca nimic pentru el :))
Si eu mai am sa imi iau pantofiorii, abia astept sa vad daca gasesc la Cernauti ceva comod si frumos :)
Voi ati gasit pana la urma? :)

roxutza88
10.08.2010, 15:07:36
Eu ce sa zic de al meu... n-am cumparat inca nimic pentru el :))
Si eu mai am sa imi iau pantofiorii, abia astept sa vad daca gasesc la Cernauti ceva comod si frumos :)
Voi ati gasit pana la urma? :)
eu mi-am cumparat papuceii din primavara cred :)) da si cat am mai cautat!!!#-omi-am luat 2 perechi...si balerini si cu toc.ma gandeam acum cand merg la proba cu rochita sa-mi fac totusi lungimea pt balerini.nu stiu de ce,dar am impresia ca o sa stau cat mai putin cu cei cu toc...pt ca o sa am si burtica...si vreau sa ma simt bine...sa nu ma doara picioarele...si daca o fac dupa cei cu toc...o sa-mi fie lunga la balerini si eu nu suport rochiile de mireasa luuungi...sa le tii in mana :gen_07:
Iulia,mai trimit odata poze cu pantofiorii mei sa-i vezi si tu ca fetele i-au vazut deja :D

Iulia_
10.08.2010, 15:17:58
eu mi-am cumparat papuceii din primavara cred :)) da si cat am mai cautat!!!#-omi-am luat 2 perechi...si balerini si cu toc.ma gandeam acum cand merg la proba cu rochita sa-mi fac totusi lungimea pt balerini.nu stiu de ce,dar am impresia ca o sa stau cat mai putin cu cei cu toc...pt ca o sa am si burtica...si vreau sa ma simt bine...sa nu ma doara picioarele...si daca o fac dupa cei cu toc...o sa-mi fie lunga la balerini si eu nu suport rochiile de mireasa luuungi...sa le tii in mana :gen_07:
Iulia,mai trimit odata poze cu pantofiorii mei sa-i vezi si tu ca fetele i-au vazut deja :D
Foarte frumosi !! Cat de finuti sunt !
Eu in primavara nici nu stiam daca am nunta anul asta sau nu :)) prin iunie ne-am decis.
Joi merg din nou la Cernauti, sa vad ce gasesc si eu :)

Iulia_
17.08.2010, 20:24:26
N-am gasit nimic pe placul meu la Cernauti.
Azi m-am uitat in Leonardo la Shopping City si erau cateva modele dragute, dar cam inalti pentru mine.
In alta parte nu m-am uitat... oare ce sa fac? Pe unde ati mai vazut pantofiori?

roxutza88
17.08.2010, 20:35:52
Azi m-am uitat in Leonardo la Shopping City si erau cateva modele dragute, dar cam inalti pentru mine.
In alta parte nu m-am uitat... oare ce sa fac? Pe unde ati mai vazut pantofiori?
eu ti-am zis ca am cautat pantofi de mi-a venit acru.si nu cautam ceva iesit din comun ,ci niste pantofiori frumosi cu toc nu f mare.cauta la benvenuti.au colectia pt mirese si sunt si la reduceri.

AnnyyAnnyy
18.08.2010, 09:05:40
eu la nunta am avut 2 perechi de sandalute albe cu toc cui de 10 respectiv 12...le port si acum bine mersi la ocazii pt ca o pereche e de lac alb si una are insertii cu pietre finute deci sunt de ocazie...cine spune ca incaltamintea miresei nu poate fi folosita si dupa nunta?

carmenmariaconstantinescu
18.08.2010, 10:39:56
Eu mi-am luat ieri pantofii de la Denis..sunt foarte simpli dar se potrivesc perfect. I-am vazut si pe cei de la Benvenuti, insa mi s-au parut incomozi. Am vazut niste sandalute frumoase la Mall, pe alb, Salamander.

nyurka
18.08.2010, 20:23:08
poze carmen cu pantofii sa vedem si noi:-p

Roxik
19.08.2010, 08:25:08
am incercat sa atasez o foto cu pantofiorii mei si nu merge :(:( trebuie micsorata cumva fotografia?

AnnyyAnnyy
19.08.2010, 08:36:36
am incercat sa atasez o foto cu pantofiorii mei si nu merge :(:( trebuie micsorata cumva fotografia?
daca incercand sa-i dai upload pe miresici forumul iti da un avertisment ca e prea mare da...
in general pozele trebuiesc micsorate inainte de upload:)

19.08.2010, 13:22:47
poze carmen cu pantofii sa vedem si noi:-p
Pantofii mei..

andreeasmiley
19.08.2010, 13:25:42
Pantofii mei..

Suuuuuperbi. Albi? Cat au costat? De la Denis din centru?

19.08.2010, 13:41:10
Suuuuuperbi. Albi? Cat au costat? De la Denis din centru?
Multumesc. :*Nu sunt albi, nu cred ca au pe alb. E un crem mai deschis. Au fost 175, la reducere. Eu i-am luat de la magazinul dinspre Burdujeni, dar initial am probat in centru.

Iulia_
19.08.2010, 17:02:50
Pantofii mei..
Foarte frumosi si comozi si de calitate. Si ieftini, pentru calitatea lor.
Super alegere !

Roxik
19.08.2010, 17:29:35
Pantofii mei..
deosebiti...sa-i porti fericita si iubita! ;;)

23.08.2010, 20:45:33
deosebiti...sa-i porti fericita si iubita! ;;)
Multumesc pentru aprecieri, fetelor!

AnnyyAnnyy
16.12.2010, 17:03:08
Merci mult! Chiar sper sa fie destul de comozi pentru ca nu cred ca este ceva mai naspa decat sa te doara picioarele la nunta ta si sa nu te distrezi...dar oricum o sa le fac proba inainte si cred ca pentru orice eventualitate imi voi lua si eu niste bailarini...

Nu sunt superstitioasa...chiar deloc...cred ca norocul ti-l faci cu manutza ta...in mare parte. Asa ca prefer sa am niste pantofi putin deschisi ca sa nu mor de cald cu ei...:D
eu am avut sandale...2 perechi.ambele cu toc de 12 cm, deci eu chiar nu mi-am pus pb de vreo superstitie stupida.Nunta am avut-o in iulie si mi s-a parut normal sa nu stau sa ma chinui cu pantofi cand afara e canicula.
eu am stat pe tocuri pana dimineata la ora 8.cand m-am descaltat si-am facut primul pas fara tocuri am inceput sa simt ca ma dor picioarele...pana-n momentul ala n-am avut nimic;))

Anca10
22.02.2011, 10:38:49
Buna, stiti cateva magazine din Suceava unde as putea sa gasesc pantofi de mireasa? Multumesc.

raudia
01.04.2011, 09:10:15
Si-a cumparat cineva sandalute/ pantofiori de schimb pentru noapte? Eu ma gandeam ca in cazul in care ma vor durea picioarele de la tocuri sa le pot schimba cu ceva mai comod, dar tot inalt, cu platforma. Eu am tot cautat, insa n-am gasit nimic deocamdata. Vreo idee? :)

Danillea
01.04.2011, 11:17:59
Si-a cumparat cineva sandalute/ pantofiori de schimb pentru noapte? Eu ma gandeam ca in cazul in care ma vor durea picioarele de la tocuri sa le pot schimba cu ceva mai comod, dar tot inalt, cu platforma. Eu am tot cautat, insa n-am gasit nimic deocamdata. Vreo idee? :)

eu cred ca-mi voi comanda de pe net acesti pantofi. sunt din piele intoarsa, au platforma de 1,5 cm si tocul de 10 cm si costa 280 de lei. Eu una nu am gasit nimik prin magazinele din Suceava, o sa mai caut, poate au adus noi colectii, dar in principiu raman la acestia numai ca o sa fie pe mov :)

raudia
01.04.2011, 11:22:19
eu cred ca-mi voi comanda de pe net acesti pantofi. sunt din piele intoarsa, au platforma de 1,5 cm si tocul de 10 cm si costa 280 de lei. Eu una nu am gasit nimik prin magazinele din Suceava, o sa mai caut, poate au adus noi colectii, dar in principiu raman la acestia numai ca o sa fie pe mov :)
Sunt foarte frumosi! Eu mi-am gasit ceva de genul acesta in Bucuresti, numai ca din piele normala, un crem perlat si am dat 200 lei.
Nu stiu cat de sensibila ti-e tie piele picioarelor, insa la mine asta e o problema majora; pot sa umblu si cu pantofi de puf, si tot fac basici/ bataturi. Eu nu as cumpara fara sa probez! Un milimetru daca nu corespunde, e suficient cat sa-ti compromita buna-starea. Vezi ca mai sunt si site-uri care fac la comanda... iar pretul e undeva la 200-220 lei. Dar tot la probat as ramane. La Denis ai fost?

Danillea
01.04.2011, 12:07:47
Sunt foarte frumosi! Eu mi-am gasit ceva de genul acesta in Bucuresti, numai ca din piele normala, un crem perlat si am dat 200 lei.
Nu stiu cat de sensibila ti-e tie piele picioarelor, insa la mine asta e o problema majora; pot sa umblu si cu pantofi de puf, si tot fac basici/ bataturi. Eu nu as cumpara fara sa probez! Un milimetru daca nu corespunde, e suficient cat sa-ti compromita buna-starea. Vezi ca mai sunt si site-uri care fac la comanda... iar pretul e undeva la 200-220 lei. Dar tot la probat as ramane. La Denis ai fost?

Ma risc cred :D eu nu sunt sensibila la picioare, sper sa nu am probleme :p daca nu-mi vin, ii dau unei prietene sau caut sa-i vand la un pret mult mai accesibil :) chiar am fost ieri la denis si mi-a placut ceva, dar aveau numai pe negru si nu fac alte culori >:P

raudia
01.04.2011, 12:13:49
Ma risc cred :D eu nu sunt sensibila la picioare, sper sa nu am probleme :p daca nu-mi vin, ii dau unei prietene sau caut sa-i vand la un pret mult mai accesibil :) chiar am fost ieri la denis si mi-a placut ceva, dar aveau numai pe negru si nu fac alte culori >:P
Se pare ca esti norocoasa... Multa bafta in alegerea perechii potrivite! :)
La mine a fost o serie de lacrimi si nervi, dar s-a terminat cu bine... Sper! :)

Danillea
01.04.2011, 12:17:47
Se pare ca esti norocoasa... Multa bafta in alegerea perechii potrivite! :)
La mine a fost o serie de lacrimi si nervi, dar s-a terminat cu bine... Sper! :)

ai poze cu pantofiorii?
Ai fost la Bucuresti sa-ti achizitionezi lucrusoare pentru nunta sau acolo locuiesti? :D
maaaammmmaaaa, ce curioasa sunt :Y

raudia
01.04.2011, 12:31:36
ai poze cu pantofiorii?
Ai fost la Bucuresti sa-ti achizitionezi lucrusoare pentru nunta sau acolo locuiesti? :D
Aici locuiesc :)
Poze daca vrei, si sper sa nu uit :D, pun diseara. Mie mi-au placut teribil; a fost dragoste la prima vedere dupa ce am colindat, fara nicio exagerare, cel putin 50 magazine. Iti dai seama ginerica ce fericit a fost?! :))

siminai
01.04.2011, 13:12:49
Poze daca vrei, si sper sa nu uit :D, pun diseara. Mie mi-au placut teribil; a fost dragoste la prima vedere dupa ce am colindat, fara nicio exagerare, cel putin 50 magazine. Iti dai seama ginerica ce fericit a fost?! :))
Ce fain de voi ca puteti purta tocuri, eu mi-am luat pantofi din bazar pentru ca stiu ca ii voi purta doar la biserica si dupa aia nu ii mai folosesc,au toc de 6 cm si am dat 20 de lei . Mi-am luat si balerini care imi plac enorm,sunt foarte finuti,doar ca deocamdata ma strang ambele perechi-trebuie sa le mai incalt prin casa

raudia
01.04.2011, 13:23:49
Ce fain de voi ca puteti purta tocuri, eu mi-am luat pantofi din bazar pentru ca stiu ca ii voi purta doar la biserica si dupa aia nu ii mai folosesc,au toc de 6 cm si am dat 20 de lei . Mi-am luat si balerini care imi plac enorm,sunt foarte finuti,doar ca deocamdata ma strang ambele perechi-trebuie sa le mai incalt prin casa
:)
Personal sunt genul balerinilor/ tenisi/ adidasi in viata de zi cu zi. Imi plac tocurile, da' nu mi-s cele mai bune prietene... :) Oricum, este o zi care se vrea speciala, asa ca am sa incerc sa fac fatza. Acum bine, la mine nu e vorba de motive medicale... Ceea ce-mi permite sa fac ce si cum vreau! :)

Danillea
01.04.2011, 13:24:26

Am inteles :)
Da, cred si eu ca el a fost cel mai incantat, asa e si al meu :-w

Danillea
01.04.2011, 13:35:13

Ai iesit super bine ca pret, eu nu am gasit nimik ink in Suceava cum vreau si as fi vrut sa aiba toc de 8 cm sa nu am probleme :)

siminai
01.04.2011, 13:37:34
:)
Personal sunt genul balerinilor/ tenisi/ adidasi in viata de zi cu zi. Imi plac tocurile, da' nu mi-s cele mai bune prietene... :) Oricum, este o zi care se vrea speciala, asa ca am sa incerc sa fac fatza. Acum bine, la mine nu e vorba de motive medicale... Ceea ce-mi permite sa fac ce si cum vreau! :)
Nici la mine nu sunt motive medicale, ci comoditatea:-p, si eu am ca macar cand sunt mireasa sa port tocuri, sper sa rezist cat mai mult:D

raudia
01.04.2011, 13:51:27
Nici la mine nu sunt motive medicale, ci comoditatea:-p, si eu am ca macar cand sunt mireasa sa port tocuri, sper sa rezist cat mai mult:D
Pai asa m-am gandit si eu... Mai ales ca rochita e in forma de A si "cere" extra inaltime ca sa fie la potentialul maxim :) Mi-am propus sa ma uit si dupa niste sandalute cu platforma finute... Poate va fi nevoie de back-up! :)

raudia
01.04.2011, 19:00:14
457416457417
ai poze cu pantofiorii?
Nu stiu daca am atasat bine... :)
457414457415

siminai
01.04.2011, 21:35:25
457416457417
457414457415
foarte frumosi pantofiorii, sa-i porti cu placere

Danillea
01.04.2011, 22:18:42
457416457417
457414457415
sunt super si par si comozi ;-) ce inaltime are tocul? :D

raudia
03.04.2011, 17:10:42
sunt super si par si comozi ;-) ce inaltime are tocul? :D
Multumesc! Par comozi la prima incaltare; am sa incerc sa-i port la vreo ocazie inainte sa vad cum se comporta "pe termen lung". Tocul cred ca are vreo 8-9 cm... Nu stiu exact; oricum nu e mare avand in vedere si platforma. Eu i-am vrut simpli, poate se mai iveste vreo ocazie la care sa-i folosesc... mi-ar parea rau sa-i uit in dulap for ever and ever :)

raudia
03.04.2011, 17:11:14
foarte frumosi pantofiorii, sa-i porti cu placere
Multumesc! :*

siminai
06.04.2011, 08:37:56
poze cu pantofii:D

anna84
06.04.2011, 09:19:09

unde ai gasit pantofi
ca sunt si frumosi si au toc mic:D

siminai
06.04.2011, 09:37:38
unde ai gasit pantofi
ca sunt si frumosi si au toc mic:D
in bazar, cei cu toc m-au costat 20 de lei si balerinii 38, pantofii au un mic defect in varf dar se curata

raudia
06.04.2011, 09:55:19
Foarte finuti! Sa-i porti cu placere si sa faci cu ei primii pasi intr-o viata frumoasa, lipsita de griji si cu multa sanatate si fericire! :*

Danillea
06.04.2011, 10:13:57

foarte draguti, sa-i dantuiesti toata noaptea :-p

siminai
06.04.2011, 10:27:05
foarte draguti, sa-i dantuiesti toata noaptea :-p
multumesc fetelor

kya
07.04.2011, 12:08:42
nu stiu ink ce pantofi o sa am dar in schimb am pus ochii pe o pereche care tre sa ii comand de pe un site mie una imi plac foarte mult insa imi fac griji ca o sa fiu pe urma prea inalta pe langa ginerica ca tre sa iau in considerare si parul tapat si voalul care mai ridica si astea statura :D astia sunt pantofiori ce spuneti ?
458692

raudia
07.04.2011, 12:13:47
(...)astia sunt pantofiori ce spuneti ?
458692
Sunt foarte frumosi!
Da' presupun ca numai la comanda, nu?

kya
07.04.2011, 14:03:10
Sunt foarte frumosi!
Da' presupun ca numai la comanda, nu?
da intradevar sunt pe comanda si au mai multe nuante ce-i drept am inteles ca sunt super comozi dar ei au 8 cm tocul iar eu am 1.75 si mie frica sa nu fiu prea inalta ca oricum la petrecere trec pe balerini ca vreau sa petrec :D

Danillea
07.04.2011, 15:50:53
da intradevar sunt pe comanda si au mai multe nuante ce-i drept am inteles ca sunt super comozi dar ei au 8 cm tocul iar eu am 1.75 si mie frica sa nu fiu prea inalta ca oricum la petrecere trec pe balerini ca vreau sa petrec :D

Frumosi pantofiori, de unde ii comanzi? eu caut ceva pe mov :D
Dar tu nu ai avut nunta? :-p

kya
08.04.2011, 13:09:19
Frumosi pantofiori, de unde ii comanzi? eu caut ceva pe mov :D
Dar tu nu ai avut nunta? :-p
au si pe mov :))ink nu am avut nunta e pe 16 iulie anul asta

adriben
19.04.2011, 11:53:59

Foarte frumosi pantofii!!! Pe ce site i-ai gasit? Si cum stii daca sunt comozi sau nu? ..Eu nu am vrut sa-i comand prin internet pentru ca nu imi place sa cumpar pantofi fara sa stiu daca sunt comozi sau nu. I-ai vazut la cineva?

Sorina2000
19.04.2011, 20:54:20
Buna fetelor,

Eu mi-am gasit o pereche de pantofi pe net..acum trebuie doar sa imi fac "curaj" sa-i comand..si in ce priveste pretul si pentru faptul ca nu stiu daca sunt sau nu comozi. Imi plac mult si cred ca i-as mai purta si cu alte ocazii. Cum vi se par?

461694

kya
21.04.2011, 10:21:01
Foarte frumosi pantofii!!! Pe ce site i-ai gasit? Si cum stii daca sunt comozi sau nu? ..Eu nu am vrut sa-i comand prin internet pentru ca nu imi place sa cumpar pantofi fara sa stiu daca sunt comozi sau nu. I-ai vazut la cineva?
pai am intrat pe site-+ul respectiv la forum ...pt ca sunt lasate comentarii de la cele care au cumparat

raudia
27.04.2011, 14:03:38
Buna fetelor,

Eu mi-am gasit o pereche de pantofi pe net..acum trebuie doar sa imi fac "curaj" sa-i comand..si in ce priveste pretul si pentru faptul ca nu stiu daca sunt sau nu comozi. Imi plac mult si cred ca i-as mai purta si cu alte ocazii. Cum vi se par?

461694

Mie imi plac mult! Sunt foarte draguti, insa nu stiu cat sunt de comozi (pentru ca par putin rigizi). Eu personal nu cumpar incaltaminte de pe net (adica fara sa probez); sunt foarte sensibila la acest capitol, si nu pot face niciun compromis.
Daca stii ca piciorutele tale suporta usor incaltamintea noua, eu zic sa-i comanzi (mai ales daca ai rochita cu broderie).
Bafta multa! :*

Marigold
27.04.2011, 14:19:58
Buna fetelor,

461694
Sunt foarte frumosi pantofii! Cat costa? Par calitativi, deci nu cred sa ai probleme...si daca stii ca ti se potrivesc numerele de obicei..merita sa iti faci curaj!
Eu ultima data..am probat o perecehe cu platforma si erau numaru 35 !! Desi eu port 36-37..chiar nu inteleg ..:) de asta, parca mi-e frica sa ma risc..

Multumim!

chimista
27.04.2011, 16:28:43
Sunt foarte frumosi pantofii! Cat costa? Par calitativi, deci nu cred sa ai probleme...si daca stii ca ti se potrivesc numerele de obicei..merita sa iti faci curaj!
Eu ultima data..am probat o perecehe cu platforma si erau numaru 35 !! Desi eu port 36-37..chiar nu inteleg ..:) de asta, parca mi-e frica sa ma risc..

Multumim!

Si eu tot de la ei imi comand,eu am avut norocul sa si porbez si sunt singuri care mi-au placut calitate-pret si daca ai piciorul mai lat le poti zice ca au ceva masinarie care ii largesc si sunt intradevar un pic scumpi dar eu am probleme cu pantofi si au fost singuri care nu mau jenat atunci cand i-am probat.

Sorina2000
27.04.2011, 20:03:31

Multumim!

Da si mie mi se par de calitate..350 lei, la toata incaltamintea port 37, nu mi s-a intamplat sa-mi fie bun un alt numar..in privinta asta nu am dubii. Cum e pretul, mult, putin?:-?

chimista
27.04.2011, 20:46:58
Da si mie mi se par de calitate..350 lei, la toata incaltamintea port 37, nu mi s-a intamplat sa-mi fie bun un alt numar..in privinta asta nu am dubii. Cum e pretul, mult, putin?:-?

Mie sincer mi se pare un pret bun dar na fiecare cum considera eu cred ca o sa-i port si dupa, pt ca nu o sa fie chiar albi.

Marigold
27.04.2011, 22:13:25
Nu stiu ce sa zic..nu mi se par scumpi, daca spui ca sunt de calitate si te simti bine in ei. Am vazut la Il Paso parca in Iasi o pereche la aproape 500 de lei..si vreau sa spun ca pareau cuper kitsch...erau plini de paiete, care bateau in ape..mie nu mi-au placut...Astia sunt eleganti.

28.04.2011, 18:18:34
Nu stiu ce sa zic..nu mi se par scumpi, daca spui ca sunt de calitate si te simti bine in ei. Am vazut la Il Paso parca in Iasi o pereche la aproape 500 de lei..si vreau sa spun ca pareau cuper kitsch...erau plini de paiete, care bateau in ape..mie nu mi-au placut...Astia sunt eleganti.
Fetelor, luati-va pantofiori pe probate, ca urmeaza o zi lunga si multe multe dansuri...Eu am avut unii cu platforma si tocul relativ mic si nici nu am simtit ca ii am in picioare, desi am dansat non stop.

Sorina2000
28.04.2011, 20:53:27

M-ati convins ;)) Am dat deja comanda si au zis ca dureaza cam 20 zile pana mi-i trimite...mai ceva ca la o rochie de mireasa #-oSper sa fie ok...

chimista
28.04.2011, 21:46:16
M-ati convins ;)) Am dat deja comanda si au zis ca dureaza cam 20 zile pana mi-i trimite...mai ceva ca la o rochie de mireasa #-oSper sa fie ok...

Asa mult ca mie mi-au 7 zile deci cam tre sa ma decid si eu pe ce model si sami dau comanda...ce model ai ales?

helena84
29.04.2011, 13:49:34
457416457417
457414457415
;-) Foarte frumosi pantofiorii! Sper sa-ti fie bine in ei si sa dansezi cat mai mult!

raudia
29.04.2011, 14:32:32
;-) Foarte frumosi pantofiorii! Sper sa-ti fie bine in ei si sa dansezi cat mai mult!
Multumesc frumos! :)
Si eu sper sa nu-mi dea batai de cap. Am sa-i mai port pana atunci (sper sa am ocazia) sa-si ia forma piciorului...

andreeasmiley
02.05.2011, 15:42:36
Fetelor, luati-va pantofiori pe probate, ca urmeaza o zi lunga si multe multe dansuri...Eu am avut unii cu platforma si tocul relativ mic si nici nu am simtit ca ii am in picioare, desi am dansat non stop.

Si nu uitati de pantofii de schimb. Sigur veti avea nevoie. Eu am avut o pereche fara toc si am tot facut schimb intre ei. Daca as mai fi avut si a 3a pereche tare bine ar fi fost 8-}.

raudia
04.05.2011, 08:26:19
Si nu uitati de pantofii de schimb. Sigur veti avea nevoie. Eu am avut o pereche fara toc si am tot facut schimb intre ei. Daca as mai fi avut si a 3a pereche tare bine ar fi fost 8-}.
Mie pantofii/ sandalutele de schimb mi se par cea mai grea alegere :)
Voi ce ati avut? Eu nu vreau balerini, pentru ca rochita e facuta dupa pantofiorii cu toc (deci e lunga). As vrea niste sandalute cu talpa inalta, insa nu am gasit nimic sa ma cucereasca, si nu le-as vrea tot albe, pentru ca nu prea mai am la ce sa le port dupa aceea.
Voi ati gasit ceva?

siminai
04.05.2011, 09:29:59
Voi ce ati avut? Eu nu vreau balerini, pentru ca rochita e facuta dupa pantofiorii cu toc (deci e lunga). As vrea niste sandalute cu talpa inalta, insa nu am gasit nimic sa ma cucereasca, si nu le-as vrea tot albe, pentru ca nu prea mai am la ce sa le port dupa aceea.
Voi ati gasit ceva?
Eu mi-am luat balerini desi rochia e facuta dupa pantofi cu toc, dar am zis sa am o pereche de incaltari comfortabile si ca nu mai conteaza daca matur sala cu rochia

raudia
04.05.2011, 10:08:42
Eu mi-am luat balerini desi rochia e facuta dupa pantofi cu toc, dar am zis sa am o pereche de incaltari comfortabile si ca nu mai conteaza daca matur sala cu rochia
Da' eu nu vreau balerini :((
Imi place cum vine rochita cu ceva tocuri/ talpa inalta... Are alt farmec atunci cand e cum tre' sa fie decat atunci cand o tarai pe jos. E o singura noapte si vreau sa arat si sa ma simt la superlativ :)

siminai
04.05.2011, 10:13:50
Da' eu nu vreau balerini :((
Imi place cum vine rochita cu ceva tocuri/ talpa inalta... Are alt farmec atunci cand e cum tre' sa fie decat atunci cand o tarai pe jos. E o singura noapte si vreau sa arat si sa ma simt la superlativ :)
Din cate imi amintesc tu nu locuiesti in Sv, ma gandesc ca fiind oras mare gasesti ceva pana la urma, nah mai ai timp.Si eu ziceam la fel ca nimic nu imi place, mai ales ca sunt si lata si nu stiu sa merg pe tocuri, mi-am gasit ambele perechi,recunosc ca imi plac mai mult balerinii, dar si pantofii sunt ok, nu ma plang

raudia
04.05.2011, 10:59:17
Din cate imi amintesc tu nu locuiesti in Sv, ma gandesc ca fiind oras mare gasesti ceva pana la urma, nah mai ai timp.Si eu ziceam la fel ca nimic nu imi place, mai ales ca sunt si lata si nu stiu sa merg pe tocuri, mi-am gasit ambele perechi,recunosc ca imi plac mai mult balerinii, dar si pantofii sunt ok, nu ma plang
Da... mai am timp, dar nu stiu ce anume vreau exact. Ce stiu este ca trebuie sa ma incadrez intr-un buget decent si sa aleg de asa maniera incat sa ma mai pot folosi de ei/ ele si alta data. Nu vreau sa investesc si mai mult in tinuta de miresica pentru ca si asa am cheltuit cam multicel :)
Sper totusi sa se faca vremea frumoasa si sa ma pot reapuca de cautat. Asa pe ploaie parca nu vreau decat sa lenevesc. :)

adriben
04.05.2011, 11:43:27
Da... mai am timp, dar nu stiu ce anume vreau exact. Ce stiu este ca trebuie sa ma incadrez intr-un buget decent si sa aleg de asa maniera incat sa ma mai pot folosi de ei/ ele si alta data. Nu vreau sa investesc si mai mult in tinuta de miresica pentru ca si asa am cheltuit cam multicel :)
Sper totusi sa se faca vremea frumoasa si sa ma pot reapuca de cautat. Asa pe ploaie parca nu vreau decat sa lenevesc. :)

Si eu sunt de aceeasi parere...rochita se vede mult mai frumoasa cand esti pe tocuri, mai ales daca a fost facuta la milimetru cum e a mea sa ajunga pana in pamant..Eu cel putin as calca-o in picioare daca mi-as pune bailarni. Eu cred ca voi opta pentru o pereche de sandale cu toc putin mai gros si putina plataforma, pentru ca ai mai mare stabilitate si e mai comod. Daca nu le vrei albe, ar putea fi de exemplu argintii, sau un alb murdar (care vara le poti purta la orice). Important e sa fie comode si sa-ti lase piciorul sa respire(de asta cred ca e mai indicat sandale decat pantofi)

Nici eu nu am gasit inca...dar mai caut...avem exact acelasi timp la dispozitie :D
Batfa!

raudia
04.05.2011, 11:51:14
Si eu sunt de aceeasi parere...rochita se vede mult mai frumoasa cand esti pe tocuri, mai ales daca a fost facuta la milimetru cum e a mea sa ajunga pana in pamant..Eu cel putin as calca-o in picioare daca mi-as pune bailarni. Eu cred ca voi opta pentru o pereche de sandale cu toc putin mai gros si putina plataforma, pentru ca ai mai mare stabilitate si e mai comod. Daca nu le vrei albe, ar putea fi de exemplu argintii, sau un alb murdar (care vara le poti purta la orice). Important e sa fie comode si sa-ti lase piciorul sa respire(de asta cred ca e mai indicat sandale decat pantofi)

Nici eu nu am gasit inca...dar mai caut...avem exact acelasi timp la dispozitie :D
Batfa!
:))
Mda... exact acelasi timp! :)
Eu as merge pe platforma, insa trebuie ceva finut si foarte flexibil (sa respire piciorul, sa nu ma stranga - voi avea cu siguranta picioarele umflate, etc.)
Am sa incerc sa pun vata cu spirt in pantofiorii actuali; mama zice ca nu numai ca se inmoaie pielea, si ci trateaza nu stiu ce chestie specifica pielii din care e confectionata incaltamintea.
Bafta multa si tie!
Daca vezi ceva frumos, sa-mi dai si mie de stire.

adriben
04.05.2011, 15:41:11
Eu as merge pe platforma, insa trebuie ceva finut si foarte flexibil (sa respire piciorul, sa nu ma stranga - voi avea cu siguranta picioarele umflate, etc.)
Am sa incerc sa pun vata cu spirt in pantofiorii actuali; mama zice ca nu numai ca se inmoaie pielea, si ci trateaza nu stiu ce chestie specifica pielii din care e confectionata incaltamintea.
Bafta multa si tie!

Si eu am vrut sa pun spirt si mi-a zis cineva ca sa nu ma risc pentru ca poate pata pontoful, mai ales fiind alb.... Am auzit ca merge bine pus crema de maini pe dinauntru si sa-i porti asa prin casa...cica cedeaza si se inmoaie pielea..Inca nu am incercat, dar nu cred ca voi risca cu spirtul.

lorena_sv
04.05.2011, 15:42:03
Voi ati gasit ceva?

eu gasisem la Marelbo ceva frumos, e posibil sa mai aiba si acum modelul. eu mi-am luat pe alb si, apoi, i-am dat memei mele ca purtam acelasi nr(asta de schimb, pt seara)

lorena_sv
04.05.2011, 15:43:37
Bafta multa si tie!

sau crema de corp si ii porti prin casa cu o pereche de sosete. isi dau drumul f repede. testat recent de sora si de sotul meu!

raudia
04.05.2011, 15:47:02
Am sa incerc atunci cu crema intai!
Spirtul s-ar putea intr-adevar sa pateze daca nu este piele... cel putin asa am primit eu informatia :)

siminai
04.05.2011, 15:57:53
Spirtul s-ar putea intr-adevar sa pateze daca nu este piele... cel putin asa am primit eu informatia :)
Sigur crema asa procedez si eu

lorena_sv
04.05.2011, 19:07:44

si sa ii porti mai mult prin casa, sa fii sigura ca nu te vor strange in ziua nuntii...

Sorina2000
04.05.2011, 20:53:08
Asa mult ca mie mi-au 7 zile deci cam tre sa ma decid si eu pe ce model si sami dau comanda...ce model ai ales?

La aceeasi firma si ti-au zis 7 zile?? Curios...:-?

chimista
04.05.2011, 22:03:29
La aceeasi firma si ti-au zis 7 zile?? Curios...:-?

Da si ziceau ca daca ii au pe stoc si mai repede...bine eu nu ma grabesc ca eu cam in august tre sa-i am cam atunci o sa fie gata rochita, dar a fost asa un soc ca eu ma tot bazez la toate ca am timp dar ma bucur ca ma documentez si aflu si alte realitati...la unele lucruri...

adriben
27.05.2011, 11:58:02
In sfarsit mi-am cumparat sandalele de schimb!!! Am innebunit cautand, iar pana la urma am gasit...(m-au costat mai scumpe decat pantofii...dar asta este...ma saturasem de cautat). Partea buna e ca sunt super comode!!!!!!! :D

raudia
01.06.2011, 07:42:55
In sfarsit mi-am cumparat sandalele de schimb!!! Am innebunit cautand, iar pana la urma am gasit...(m-au costat mai scumpe decat pantofii...dar asta este...ma saturasem de cautat). Partea buna e ca sunt super comode!!!!!!! :D
Foarte delicate! Cat ai dat pe ele? Presupun ca-s din Spania, nu?

adriben
01.06.2011, 09:58:15
Foarte delicate! Cat ai dat pe ele? Presupun ca-s din Spania, nu?

Da, sunt din Spania, dar firma e franceza (Latouche). Au fost cam scumpe...150 euro, dar sunt multumita ca sunt comode si ca nu sunt prea de mireasa...adica o sa le pot purta si dupa nunta...

Tu ai gasit pana la urma ce cautai ?

raudia
01.06.2011, 11:05:29
Da, sunt din Spania, dar firma e franceza (Latouche). Au fost cam scumpe...150 euro, dar sunt multumita ca sunt comode si ca nu sunt prea de mireasa...adica o sa le pot purta si dupa nunta...

Tu ai gasit pana la urma ce cautai ?

N-am gasit... :( Si constat dupa fiecare proba prin casa ca pantofii sunt cam rigizi... O sa-i cremuiesc si am sa-i mai port, da' calapodul tot asa va ramane...

adriben
01.06.2011, 12:02:02
N-am gasit... :( Si constat dupa fiecare proba prin casa ca pantofii sunt cam rigizi... O sa-i cremuiesc si am sa-i mai port, da' calapodul tot asa va ramane...

Asa am patit si eu cu pantofii...i-am tot cremuit si i-am purtat prin casa...dar degeaba...De asta am decis ca mi-e indiferent cat ma costa sandalele...numai sa fie comode. Sigur o sa stau mai mult cu sandalele decat cu pantofii...:) Bafta la cautat!!!!

raudia
01.06.2011, 12:08:04
Asa am patit si eu cu pantofii...i-am tot cremuit si i-am purtat prin casa...dar degeaba...De asta am decis ca mi-e indiferent cat ma costa sandalele...numai sa fie comode. Sigur o sa stau mai mult cu sandalele decat cu pantofii...:) Bafta la cautat!!!!
Saru'mana! :)
Sper totusi sa-si revina ca-mi plac tare mult =((

Melia
03.06.2011, 21:44:13
Salutare miresici!:)Observ ca nu sunt singura cu dureri atat de cap,cat si de picioare cand vine vb de incaltaminte:D.....mai nou,mi-a fost recomandat un spray care dilata pielea pantofului;inca nu l-am achizitionat,dar eu cred ca merita incercat....

crysami
26.06.2011, 21:17:32
Buna seara miresici!
Spray de dilatat de care vorbeati voi am incercat si eu la o pereche de pantofi. Si-au dat drumul un pic dupa dat cu spray si purtat prin casa cu sosete dar nu foarte mult. Daca e vb de ceva cativa milimetri puteti incerca dar sa nu va asteptati sa faca minuni! =((

Melia
28.06.2011, 13:57:28
Buna seara miresici!
Spray de dilatat de care vorbeati voi am incercat si eu la o pereche de pantofi. Si-au dat drumul un pic dupa dat cu spray si purtat prin casa cu sosete dar nu foarte mult. Daca e vb de ceva cativa milimetri puteti incerca dar sa nu va asteptati sa faca minuni! =((

pantofii sunt din piele? stiu ca se dilata mai mult daca pantofii sunt din piele..

crysami
28.06.2011, 15:19:37
yup erau din piele

Melia
08.08.2011, 22:53:07
fetelor de unde imi pot cumpara pantofii de mireasa??? nu am gasit nimic pana acum desi am cautat ff mult....
#-o

lilium_rose
25.07.2012, 22:33:15
Fetelor,imi puteti spune si mie unde gasesc pantofi pentru dans in Suceava?Va multumesc!

elena_anca
05.09.2012, 21:15:05
Fetelor, vand pantofi mireasa de la Marelbo marimea 38, doar probati, 170ron.

seline_angel
02.02.2015, 12:16:56
Fetelor, unde se pot gasi balerini, inafara de magazinele online?$-)