PDA

Versiunea completa : Rapsodia

Pagini : 1 [2]

anuska_dea
05.12.2010, 13:06:04
Da pai ce sa fac :( bine macar ca am gasit liber sper sa fie ok am auzit numai lucruri bune!!! tu ai tot in restaurant?

Cum adica daca am tot in restaurant? Daca te referi la care dintre sali, am sala de sus.

Irenee
05.12.2010, 14:45:21
Pe mine una m-ai facut tare curioasa si abia astept sa vad pozele de la sedinta foto :D Casa de piatra si multa fericire >:D<
Cred ca doar prin picasa pot pune poze de la nunta pe site:
http://picasaweb.google.com/118300350106952439549
Sper sa functioneze si sa va placa :)

irinuca27
05.12.2010, 14:46:01
Cum adica daca am tot in restaurant? Daca te referi la care dintre sali, am sala de sus.
Scuza-ma daca te deranjez cu ceva , dar restaurantul e restaurant celelalte sunt sali separate. adica restaurantul hotelului,te rog sa ma contrazici daca gresesc. Am impresia ca te calc pe nervi si nu inteleg de ce , sunt doar foarte cconfuza de cum o sa fie totul pt ca nu sunt din botosani....si mi se pare normal .Nu am intrat pe site-ul asta sa ma cert cu nimeni doar sa caut ajutor si sa ajut daca pot.daca gresec te rog sa ma ierti

irinuca27
05.12.2010, 15:10:57
Foarte frumoase pozele :> si noi suntem tot irina si bogdan:-p

alexutza_23
05.12.2010, 16:44:05
Foarte faine si foarte interesante pozele tale...numai ca eu nu as avea curajul tau...cred ca suntem si caractere diferite...dar ati fost foarte frumosi si se vedea pe chipurile voastre bucuria din suflet...Casa de piatra si sa fiti fericiti pana la adanci batraneti:*

medeadeea
05.12.2010, 19:43:48
Super pozele:)>-:DSa aveti parte de tot ce e mai frumos in viata:D

aryanna
05.12.2010, 19:57:07

frumoase pozele si voi la fel
ce fotograf ati avut?
sed foto e facuta la muzeu?

nu prea ai pus poze cu sala...eram curioasa de combinatia de culori

Irenee
05.12.2010, 22:31:10
Foarte faine si foarte interesante pozele tale...numai ca eu nu as avea curajul tau...cred ca suntem si caractere diferite...dar ati fost foarte frumosi si se vedea pe chipurile voastre bucuria din suflet...Casa de piatra si sa fiti fericiti pana la adanci batraneti:*
Multumim! :*

Irenee
05.12.2010, 22:33:58
Super pozele:)>-:DSa aveti parte de tot ce e mai frumos in viata:D
Mercic! Si pentru voi la fel!

Irenee
05.12.2010, 22:41:31
frumoase pozele si voi la fel
ce fotograf ati avut?
sed foto e facuta la muzeu?

nu prea ai pus poze cu sala...eram curioasa de combinatia de culori
Multumim. ;)
Fotografii sunt din Iasi. Ii recomand cu drag. Pot da si detalii pe private.
Da, sedinta foto a fost la muzeu, la Casa Sofian si la hotel in camera.
Am adaugat acum si poze cu aranjamentul din sala. Sunt ultimele doua poze :) .

anuska_dea
05.12.2010, 23:03:57

Frumoase fotografii! Sa fiti sanatosi si sa va iubiti mult!

anuska_dea
05.12.2010, 23:12:24
Scuza-ma daca te deranjez cu ceva , dar restaurantul e restaurant celelalte sunt sali separate. adica restaurantul hotelului,te rog sa ma contrazici daca gresesc. Am impresia ca te calc pe nervi si nu inteleg de ce , sunt doar foarte cconfuza de cum o sa fie totul pt ca nu sunt din botosani....si mi se pare normal .Nu am intrat pe site-ul asta sa ma cert cu nimeni doar sa caut ajutor si sa ajut daca pot.daca gresec te rog sa ma ierti

La Rapsodia se pot face nunti in 2 locuri: sala mare de la etaj si sala mai mica de jos. Nu stiu de unde ti s-a parut tie ca m-ai fi calcat pe nervi sau ca as avea chef de certa cu cineva. Stai linistita ca totul va fi bine si daca te pot ajuta cu ceva spune-mi. Tu care sala ai?

irinuca27
06.12.2010, 00:33:58
La Rapsodia se pot face nunti in 2 locuri: sala mare de la etaj si sala mai mica de jos. Nu stiu de unde ti s-a parut tie ca m-ai fi calcat pe nervi sau ca as avea chef de certa cu cineva. Stai linistita ca totul va fi bine si daca te pot ajuta cu ceva spune-mi. Tu care sala ai?
Sunt mai irascibila de fel te rog sa ma scuzi !!:)>- Stiam de pe site ca sunt 2 sali sala enescu si eminescu eu nu am fost in vara decat in restaurant :) deci a fost doar o greseala de exprimare adica .....in fine nu mai conteaza. eu o am pe cea de jos mai mica (restaurantul ) , si deocamdata sunt stresata la maxim :(( pt ca nu stiu biserica cat de mare e (desi am fost in vara 2 saptamani in sat la iubi ), nu stiu ce fac daca ploua , nu stiu de unde cum si ce, nu stiu sa conduc pe stanga pentru ca am invatat cu volanul pe dreapta , nu stiu nimic in botosani , am gasit niste invitatii pe placul meu dar sunt ingrozitor de scumpe, marturii vreau ceva special si nu gasesc decat cutiute si saculeti cu bomboane....si lista continua IMI PARE RAU >:D<

aryanna
06.12.2010, 01:20:20
Multumim. ;)
Fotografii sunt din Iasi. Ii recomand cu drag. Pot da si detalii pe private.
Da, sedinta foto a fost la muzeu, la Casa Sofian si la hotel in camera.
Am adaugat acum si poze cu aranjamentul din sala. Sunt ultimele doua poze :) .

aha... se vede diferenta ca am mai vazut niste poze din muzeu facute de un fotograf din bt si e maaare diferenta, nici mireasa nu era multumita deloc, i-a dat poze unde ea a iesitt cu ochii inchisi... in fine

auzisem de un tip afloarei in iasi, el e?

suuuper aranjamentul din sala, cine v-a ornat si cat a costat?....ma gandesc ca e costisitor cu atatea pahare negre:)

Irenee
06.12.2010, 10:27:03
aha... se vede diferenta ca am mai vazut niste poze din muzeu facute de un fotograf din bt si e maaare diferenta, nici mireasa nu era multumita deloc, i-a dat poze unde ea a iesitt cu ochii inchisi... in fine

auzisem de un tip afloarei in iasi, el e?

suuuper aranjamentul din sala, cine v-a ornat si cat a costat?....ma gandesc ca e costisitor cu atatea pahare negre:)
Nu, nu e Afloarei. Sunt trei fotografi de la Clubul Fotografilor din Iasi. Unul dintre ei ne e prieten.
La sala am avut aranjamentele florale de la Ioly, iar restul am cumparat noi din Iasi si am ornat oarecum de capul nostru :). Paharele alea negre au fost marturii. Am pus fluturasi cu numele invitatilor pe marginea paharului, ca place card-uri, pentru ca nu am avut plicuri cu nume. La sfarsit am avut niste pungi la iesire, ca sa poata lua fiecare paharele acasa. :)

aryanna
06.12.2010, 18:05:58
la ioly am facut si eu, chiar ma intrebam ca recunoscusem stilul lor dar ma ganddeam ca nu o fi fost ele ... ma refer la vazele inalte cu floare in interior...asa am avut si noi

dovada :)
http://picasaweb.google.com/bulina10.10/Nunta1010?authkey=Gv1sRgCPOXhMf0-96KWA#5441914099675843122

cat ti-a luat pe aranjemantele florale?

Irenee
06.12.2010, 20:07:42
la ioly am facut si eu, chiar ma intrebam ca recunoscusem stilul lor dar ma ganddeam ca nu o fi fost ele ... ma refer la vazele inalte cu floare in interior...asa am avut si noi

dovada :)
http://picasaweb.google.com/bulina10.10/Nunta1010?authkey=Gv1sRgCPOXhMf0-96KWA#5441914099675843122

cat ti-a luat pe aranjemantele florale?
Foarte tari si aranjamentele voastre. (si mireasa imi place :D)
Eu nici nu mai stiu cat am dat pe ele. Au fost mai multe de platit la florarie si s-a ocupat sotul, pentru el cunostea pe cineva acolo.

aryanna
06.12.2010, 21:11:06
ma bucur ca-ti plac

aha deci nu mai stii pretul...eram super curioasa

Creizilup
07.12.2010, 11:00:35
Super pozele! Din punctul meu de vedere, concureaza cu succes cu pozele Aryannei si ale lui Aquarelle ;;) Si voi ati fost tare frumosi, mai ales ca tu ai fost o miresica atipica =D> >:D<

Irenee
07.12.2010, 14:19:55
Super pozele! Din punctul meu de vedere, concureaza cu succes cu pozele Aryannei si ale lui Aquarelle ;;) Si voi ati fost tare frumosi, mai ales ca tu ai fost o miresica atipica =D> >:D<
I-auzi! Sunt in top! Nu ma asteptam. :))
Multumesc!

Creizilup
07.12.2010, 20:47:52
Multumesc!
:)) Cel putin din punctul meu de vedere, asa stau lucrurile :D

anuska_dea
07.12.2010, 21:45:22
Multumesc!

Eu am zis ca a fost super la nunta ta fara sa stiu ca esti pe aici prin preajma!:)>-

helena84
10.12.2010, 10:28:37
nu stiu daca te-am mai intrebat, si imi cer scuze daca o fac din nou, tu ai rezervat sala de jos? si noi avem in jur de 110 persoane maxim pe lista, dar inca nu am ales nasii si am pus cam 10 persoane din partea lor asa aproximativ, si eu as cam vrea 2 perechi de nasi... deci un total de 120 pers... sper sa nu comenteze nimic aia de acolo ca sunt cam putine persoane pt sala mare... dar noi alt restaurant si alta sala chiar nu vrem!

da ..sala de jos

anuska_dea
14.12.2010, 22:42:32
da ..sala de jos

Tu ai fost sa semnezi contractul cu ei?

helena84
19.01.2011, 14:18:15
Tu ai fost sa semnezi contractul cu ei?

Nu..nu am fost pentru semnarea contractului ...au spus ca ne vor suna dar nu am primit niciun telefon inca...
Cred ca duminica daca ajung in Bt voi trage o fuga pana acolo sa vedem ce zic.
Tu ai semnat contractul? ai mai fost la discutii pe acolo?

anuska_dea
20.01.2011, 22:12:13
Nu..nu am fost pentru semnarea contractului ...au spus ca ne vor suna dar nu am primit niciun telefon inca...
Cred ca duminica daca ajung in Bt voi trage o fuga pana acolo sa vedem ce zic.
Tu ai semnat contractul? ai mai fost la discutii pe acolo?

Da. Am semnat contractul, ca mai am 3 luni si un pic pana la nunta si ma gandeam sa nu fie probleme. Cu toate ca unele discutii le-am avut si la telefon mai inainte.

helena84
21.01.2011, 10:08:09
Da. Am semnat contractul, ca mai am 3 luni si un pic pana la nunta si ma gandeam sa nu fie probleme. Cu toate ca unele discutii le-am avut si la telefon mai inainte.

Ce fel de probleme ar putea fi?!...atata timp cat am achitat un avans pentru a rezerva sala pt data respectiva
Contractul pe care l-ai semnat e acela tip pe care il au ei sau ai mai facut modificari ? sunt scapari in contract ce ar trebui mentionate? cate meniuri ai trecut in plus fata de nr de invitati? la ce pret ai meniul? include acesta apa, sucul si prajiturile? scuze ca te bombardez cu atatea intrebari dar...fiindca ai trecut deja de faza contractului ma poti ajuta cu detaliile astea sper :">
stii si nr persoanelor care vor servi (personal adiacent)?

anuska_dea
21.01.2011, 20:51:07
Ce fel de probleme ar putea fi?!...atata timp cat am achitat un avans pentru a rezerva sala pt data respectiva
Contractul pe care l-ai semnat e acela tip pe care il au ei sau ai mai facut modificari ? sunt scapari in contract ce ar trebui mentionate? cate meniuri ai trecut in plus fata de nr de invitati? la ce pret ai meniul? include acesta apa, sucul si prajiturile? scuze ca te bombardez cu atatea intrebari dar...fiindca ai trecut deja de faza contractului ma poti ajuta cu detaliile astea sper :">
stii si nr persoanelor care vor servi (personal adiacent)?

Contractul e acela tip pe care il au ei. Nu sunt scapari. Inca nu am stabilit numarul de meniuri, asta se face cu 10 zile-o saptamana inaintea nuntii in functie de confirmarile pe care le ai.meniul e 160 lei si include apa, suc si prajituri, 2 cafele, inghetata... eu am intrebat la 180-200 de invitati personalul va fi in jur de 16 persoane, cate 150 lei de persoana.

helena84
22.01.2011, 18:48:59
Contractul e acela tip pe care il au ei. Nu sunt scapari. Inca nu am stabilit numarul de meniuri, asta se face cu 10 zile-o saptamana inaintea nuntii in functie de confirmarile pe care le ai.meniul e 160 lei si include apa, suc si prajituri, 2 cafele, inghetata... eu am intrebat la 180-200 de invitati personalul va fi in jur de 16 persoane, cate 150 lei de persoana.

Multumesc mult de detalii..cred ca maine o sa trec si eu pe la restaurant...

loryca
22.01.2011, 21:31:06
Contractul e acela tip pe care il au ei. Nu sunt scapari. Inca nu am stabilit numarul de meniuri, asta se face cu 10 zile-o saptamana inaintea nuntii in functie de confirmarile pe care le ai.meniul e 160 lei si include apa, suc si prajituri, 2 cafele, inghetata... eu am intrebat la 180-200 de invitati personalul va fi in jur de 16 persoane, cate 150 lei de persoana. apropo...anuska,te referi la tot pers auxiliar ca sunt 16,nu?pai si ti-au zis ca vine cate 150lei de pers??mi se pare cam putin ca un bucatar sef de exemplu sa ia aceeasi bani ca si femeia de serviciu....adica 150 lei.....cum e??':-\

be_happy
23.01.2011, 20:56:35
Loryca iti rasound eu pana una alta.

Noua asa ne-a zis la momentul respectiv sefa de sala ca fiecare angajat e platit cu 150 lei pentru seara respectiva, indiferent ca e e barman, chelner, bucatar sau femeie de serviciu. Acuma cat e de normal sau justificat, nu stiu

loryca
24.01.2011, 00:48:44
Loryca iti rasound eu pana una alta.

Noua asa ne-a zis la momentul respectiv sefa de sala ca fiecare angajat e platit cu 150 lei pentru seara respectiva, indiferent ca e e barman, chelner, bucatar sau femeie de serviciu. Acuma cat e de normal sau justificat, nu stiu
aha......am inteles....oricum destul de bine va incasa pt ei.....important e sa si fie atatia cati a zis,adica 16.....:>:-\

anuska_dea
27.01.2011, 22:30:20
aha......am inteles....oricum destul de bine va incasa pt ei.....important e sa si fie atatia cati a zis,adica 16.....:>:-\

De acord cu be_hapy. Acum vom vedea cati or fi, nu e fix 16, + - 2.

janinep
26.02.2011, 14:34:32
buna miresici si viitoare miresici din botosani!:*am fost astazi sa vorbesc cu cei de la rapsodia si am avut"norocul":gen_07: sa gasesc doamnele la cafeaua de amiza (nu cred ca era de dimineata) si m-au cam expediat cu informatiile plus ca nici macar nu s-au prezentat sau sa imi ofere o carte de vizita ,in fine...ca si idee salilele de restaurant arata bine ar fi frumoasa o nunta acolo insa personalul lasa de dorit ,aceasta a fost impresia pe care mi-au lasat cei de cum am intrat si pana am iesit din incinta locatiei:-<. va urez multa bafta si spor la pregatiri dak voi mai face vreo vizita va tin la curent:)

Lady_Anamaria
12.03.2011, 11:01:48
Buna fetelor, am nevoie de ajutorul vostru... din pacate nunta mea s-a anulat si vreau sa cedez sala altei miresici, este vorba de sala Mihai Eminescu pt data de 28 iulie 2012... am dat avans 1000 RON si nu as vrea sa ii pierd... stiti cumva cum functioneaza chestia asta cu cedatul salii? eu pe 22 martie vin in tara si stau pana pe 5 aprilie... o sa va scriu si nr meu de tel cand ajung... pana atunci daca aveti nelamuriri lasati-mi un mesaj pe privat
o zi buna

anuska_dea
13.03.2011, 12:03:19
Buna fetelor, am nevoie de ajutorul vostru... din pacate nunta mea s-a anulat si vreau sa cedez sala altei miresici, este vorba de sala Mihai Eminescu pt data de 28 iulie 2012... am dat avans 1000 RON si nu as vrea sa ii pierd... stiti cumva cum functioneaza chestia asta cu cedatul salii? eu pe 22 martie vin in tara si stau pana pe 5 aprilie... o sa va scriu si nr meu de tel cand ajung... pana atunci daca aveti nelamuriri lasati-mi un mesaj pe privat
o zi buna

Nu cred ca ar fi problema sa nu iti primesti banii. Eu zic sa vb cu sefa de sala. Eu stiu ca daca anunti din timp primesti banii inapoi si cum tu mai ai 1 an si ceva pana la nunta nu cred ca ar fi problema. Sa ne zici si noua te rog ce vei rezolva.

GIORGIANADRON
18.03.2011, 12:09:01
o zi buna
dak vedeam mesajul asta m devreme..as fi vrut eu:((dar de-acu am pe 22 sept 2012

aryanna
18.03.2011, 22:55:36
pai incearca ca poate poti muta data.

anuska_dea
14.04.2011, 22:58:33
Astazi am fost si am vorbit cu sefa de sala. Am avut de pus unele intrebari si am stabilit ce va contine meniul.

alexutza_23
14.04.2011, 23:08:40
Astazi am fost si am vorbit cu sefa de sala. Am avut de pus unele intrebari si am stabilit ce va contine meniul.
Inseamna ca azi ai avut o zi plina...multe lucruri ai rezolvat.Felicitari!:*

helena84
15.04.2011, 13:30:29

Cat de curand, urmeaza sa mergem si noi sa stabilim meniul. Sunt curioasa cat ti-a iesit pretul / meniu?:-SS

anuska_dea
15.04.2011, 17:48:32
Cat de curand, urmeaza sa mergem si noi sa stabilim meniul. Sunt curioasa cat ti-a iesit pretul / meniu?:-SS

160 lei. As avea o rugaminte la tine: cand te duci sa stabilesti pretul meniului, imi spui si mie te rog, cat costa prajiturile (100gr/pers). Ca in astia 160 lei avem inclus si 100gr de prajituri de persoana si nu stiu cat e kg. Scuze ca te intreb, mergi la dans?

anuska_dea
15.04.2011, 18:44:49
Inseamna ca azi ai avut o zi plina...multe lucruri ai rezolvat.Felicitari!:*

Multumesc. Pai am zis doar ca ma plictiseam. Si am inceput sa mai stresez lumea cu intrebarile mele...:))

alexutza_23
15.04.2011, 19:00:31
Multumesc. Pai am zis doar ca ma plictiseam. Si am inceput sa mai stresez lumea cu intrebarile mele...:))
Asa este cel mai bn...ca doar tu dai banul, si trebuie ca totul sa se faca asa cum vrei tu!!!;-)

anuska_dea
19.04.2011, 01:03:10
Asa este cel mai bn...ca doar tu dai banul, si trebuie ca totul sa se faca asa cum vrei tu!!!;-)

Am vrut sa clarific unele chestii....

alexutza_23
19.04.2011, 14:49:32
Am vrut sa clarific unele chestii....
Foarte bine...ca sa nu existe discutii dupa aia...:>

helena84
21.04.2011, 11:35:03
160 lei. As avea o rugaminte la tine: cand te duci sa stabilesti pretul meniului, imi spui si mie te rog, cat costa prajiturile (100gr/pers). Ca in astia 160 lei avem inclus si 100gr de prajituri de persoana si nu stiu cat e kg. Scuze ca te intreb, mergi la dans?

Cand o sa merg sa stabilim meniul o sa intreb de prejiturele. Eu stiu ca prajiturelele sunt de la rida asa ca pretul trebuie sa fie un pic mai mare ca acolo ....ma gandesc ca mai adauga ei un pic..:-\
In ceea ce priveste dansul, nu mi-e rusine sa recunosc ca DA mergem la dans. Nu ne dorim nimic sofisticat pt valsul miresei dar avem nevoie totusi de o coregrafie, asa ca am apelat la cei de la Boom Dance Suceava.

anuska_dea
21.04.2011, 23:00:42
Cand o sa merg sa stabilim meniul o sa intreb de prejiturele. Eu stiu ca prajiturelele sunt de la rida asa ca pretul trebuie sa fie un pic mai mare ca acolo ....ma gandesc ca mai adauga ei un pic..:-\
In ceea ce priveste dansul, nu mi-e rusine sa recunosc ca DA mergem la dans. Nu ne dorim nimic sofisticat pt valsul miresei dar avem nevoie totusi de o coregrafie, asa ca am apelat la cei de la Boom Dance Suceava.

Si eu merg la dans si acolo e o mireasa ce are nunta pe 28 mai la Rapsodia... si ma gandeam ca esti tu.:)

helena84
22.04.2011, 09:56:17
Si eu merg la dans si acolo e o mireasa ce are nunta pe 28 mai la Rapsodia... si ma gandeam ca esti tu.:)

:no_03: Nu, nu sunt eu

anuska_dea
16.05.2011, 00:07:34
Ufff.... a trecut si nunta...
Nota 10++++++ pentru RESTAURANT RAPSODIA impreuna cu sefa de sala Angela Miler, care e o profesionista. Servirea ireprosabila, mancarea care am avut-o, cu toate ca nu am gustat nimic, din ce mi-au zis invitatii, a fost excelenta. Au fost foarte corecti in toate.
Cu siguranta,dupa parerea mea si a invitatilor, este cel mai elegant si frumos local pentru nunta.
Inca o data, multumesc personalului restaurantului pentru excelanta de care a dat dovada.

alexutza_23
16.05.2011, 18:49:08
Nota 10++++++ pentru RESTAURANT RAPSODIA impreuna cu sefa de sala Angela Miler, care e o profesionista. Servirea ireprosabila, mancarea care am avut-o, cu toate ca nu am gustat nimic, din ce mi-au zis invitatii, a fost excelenta. Au fost foarte corecti in toate.
Cu siguranta,dupa parerea mea si a invitatilor, este cel mai elegant si frumos local pentru nunta.
Inca o data, multumesc personalului restaurantului pentru excelanta de care a dat dovada.
A fost buna mancarea...chiar am gustat din toate felurile...si la Anca la nunta am mancat...vad ca anul asta mi-a venit pofta de mancare la nunti, ca de obicei nu mancam nik...si dimineata cand ajungeam acasa eram rupta de foame...;))

alina_aly
16.05.2011, 21:09:21
A fost buna mancarea...chiar am gustat din toate felurile...si la Anca la nunta am mancat...vad ca anul asta mi-a venit pofta de mancare la nunti, ca de obicei nu mancam nik...si dimineata cand ajungeam acasa eram rupta de foame...;))

hei ziceai k te apuci de treaba inainte de nunta.....doar sa te incapa rochita....

alexutza_23
17.05.2011, 00:42:32
hei ziceai k te apuci de treaba inainte de nunta.....doar sa te incapa rochita....
La ce fel de treaba te referi?...ca nu mai stiu?...daca e vorba despre bebe...mai asteptam....nu stim cat, dar oricum dupa nunta, sau cel mai devreme in sapt nuntii...;))...vom vedea ce va fi!!!:-"

alina_aly
17.05.2011, 09:08:45
La ce fel de treaba te referi?...ca nu mai stiu?...daca e vorba despre bebe...mai asteptam....nu stim cat, dar oricum dupa nunta, sau cel mai devreme in sapt nuntii...;))...vom vedea ce va fi!!!:-"

pai la asta ma refeream....=D>

alexutza_23
17.05.2011, 10:43:39
pai la asta ma refeream....=D>
Este timp...;)):-"

helena84
19.05.2011, 14:04:47

Asemenea cuvinte de lauda inseamna ca pot fi linistita in ceea ce priveste desfasurarea evenimentului <:-P

anuska_dea
19.05.2011, 15:57:38
Asemenea cuvinte de lauda inseamna ca pot fi linistita in ceea ce priveste desfasurarea evenimentului <:-P
Da. Poti sta linistita! Si in saptamana aia din inaintea nuntii, daca ai ceva probleme, intrebari, poti suna oricand si ti le rezolva.

be_happy
22.05.2011, 09:56:41
Anuska_dea casa de piatra si sa fiti fericiti!!!
Eram sigura ca dupa nunta vei fi foarte multumita de cei de la Rapsodia! Ma bucur ca totul a fost asa cum ti-ai dorit!
Abia astept sa vad poze!!

Oana_Padurariu
13.09.2011, 12:59:06
buna ziua fetelor ... am si eu o intrebare mare :) eu la anu am nunta la rapsodia in sala eminescu as dori cat mai multe informatii despre cum e la restaurant cum e treaba cu ospatarii ... astept raspuns de la voi ca sa stiu cum sa ma pregatesc acum cand ma duc acasa eu ar trebui sa dau avansul

Roxis_BridetoBe
14.09.2011, 09:48:09
buna ziua fetelor ... am si eu o intrebare mare :) eu la anu am nunta la rapsodia in sala eminescu as dori cat mai multe informatii despre cum e la restaurant cum e treaba cu ospatarii ... astept raspuns de la voi ca sa stiu cum sa ma pregatesc acum cand ma duc acasa eu ar trebui sa dau avansul

iti voi da eu absolut toate detaliile...dar dupa data de 1 octombrie :D

andreea_bt
05.10.2011, 22:45:53
Buna seara si bine v-am gasit.Sunt din Botosani si am si eu nunta la raspodia ,sala eminescu.Eu am ales rapsodia de gura sotului,ca ii place sala.Daca era dupa mine as fi ales alta sala,mai ales ca cei de aici nu exceleaza la gustul mancarii.Eu inca nu am avut nunta,sa imi pot da cu parerea de corectitudinea din partea lor,dar mai am 2 saptamani Ceea ce e de comentat pana in prezent si pentru asta deja au cateva minusuri de la mine si nu o sa-i recomand pe viitor ,e ca nu sunt flexibili absolut deloc.Nu te lasa sa aduci tu apa,sucurile si prajiturile,ceea ce mi se pare foarte aiure.Si logic ca ti le vand la pret de restaurant.Sa nu uitam ca la o nunta se bea foarte multa apa minerala (la vin) si sucuri (la tarie).Iar prajiturile....cine stie cu ce fursecuri ieftine ma voi trezi in ziua nuntii.Alte detalii o sa va dau dupa nunta.Sunt sigura ca nu o sa lipseasca incarcatul la nota de plata ,ca asta se intampla la orice restaurant.In final sper sa fie bine.Dupa nunta vin cu parerile finale.Sper sa fie bine in final.Mult succes si deschideti bine ochii inainte sa va luati sala.;-)

andreea_bt
30.12.2011, 02:47:28
Buna seara ! Dupa cum am promis , am revenit cu pareri despre sala.Cam tarziu ce-i drept...au cam trecut 2 luni de la nunta.Informatiile nu sunt prea proaspete :)) Nu stiu cu ce sa incep.Am ramas foarte placut impresionata atat eu cat si sotul meu si parintii. Ce va recomand cu mare caldura sa luati de la ei sunt prajiturile.Sunt de un mare impact,foarte bune la gust si foarte ochioase.Nu am mai vazut la nici o nunta.Asta era teama mea cea mai mare.Pana la urma de praji am fost cea mai uimita.Chelnerii promti,au stat numai pe langa mese.Daca se termina ceva de pe masa nu se faceau ca ploua.
Sa nu va fie frica ca se fura.NU...sub nici o forma,nu se pun ei la 2 sticle de apa minerala.Vorbesc din propria experienta , ca si eu am fost speriata la randul meu de alte persoane.Din contra dimineata mi-au dat cu forta sticle de suc,apa,incepute,neincepute ,prajituri,tort,fructe,bauturi alcoolice,sarmale....tooooot ...sub pretextul ca nu au voie sa le tina.Sincer ... APRECIEZ.
Nota de plata de la sfarsit a fost frapanta.Ma asteptam sa platim undeva la 400 si ceva de milioane... surpriza dimineata a fost ca am platit foarte putin.Ne-au facut reducere la mancarea care nu s-a servit.Daca inainte de nunta eram foarte sceptica in ceea ce priveste Rapsodia , acum ii recomand din toata inima.Nu-mi pare rau ca mi-am facut nunta la ei,daca ar fi sa ma mai marit odata (doamne fereste ) tot la Rapsodia as face nunta.
Sala este de o eleganta iesita din comun.Impactul salii cand este ornata te da pe spate.Chelnerii toti unul si unul,fara chelnerite vulgare cu sanii pe afara si cu fusta sub fund.Sincer,isi merita stelele acest hotel/restaurant.Ce sa zic ...bravo lor,nota 10 si sper din toata inima sa nu si-o ia in cap si sa ramana la fel de profesionisti.
Multumesc Doamnei Angela , sefa de sala care saraca cred ca e satula de mirese si totusi are o rabdare de fier.Fiecare mireasa e cu gargaunii ei.Si eu i-am avut pe ai mei.Apreciez munca lor.Nu e usor sa lucrezi cu oameni.Imi pare rau ca la inceput m-am indoit de ei si ca am lasat acel mesaj rautacios de mai sus.Sa zicem ca erau influentele persoanelor din jur si emotiile inaintea nuntii.
Cand o sa ma ajute Dumnezeu sa raman insarcinata , cumatria o voi face evident la Rapsodia,cu prajiturile lor in aceeasi formatie.Singura schimbare care o sa fie,probabil ca o sa fac petrecerea in sala de jos,din cauza numarului de persoane.
Multumesc inca odata intregului personal Rapsodia !!!

aryanna
30.12.2011, 11:41:06
sunt 100% de acord cu ce ai scris, desi eu nu am avut prajituri de la ei, cred ca atunci nu era cu faza asta, insa am fost la un botez si cred ca stiu la ce prajituri te referi (alea asezate in rand asa, cu tarta cu fructe si altele?)

am vazut ca mai nou si casa lux au prajituri de alea...

oricum si noi am facut botezul tot acolo, doar ca in separeul de jos nu in sala ca noi nu am fost decat 30 de persoane si am facut ca un pranz in familie.

be_happy
30.12.2011, 19:47:21
Si noi intentionam sa facem cumatria tot la Rapsodia, daca va vrea si bebe sa vina
Dar in sala mica mica, cred ca de cea de care vorbesti tu Aryanna

anagh
02.01.2012, 22:24:24
o zi buna

Buna,

imi pare rau pentru anularea nuntii tale
m-ar interesa pe mine sala sa o inchiriez (daca nu ai gasit deja pe cineva)...lasa-mi te rog un mesaj cu o adresa de mail (eu nu pot sa iti las ca de abia m-am intregistat :()

alexutza_23
03.01.2012, 12:17:21
Si noi intentionam sa facem cumatria tot la Rapsodia, daca va vrea si bebe sa vina
Dar in sala mica mica, cred ca de cea de care vorbesti tu Aryanna
Sa va ajute Doamne-Doamne si sa vina bebele cat mai repede!!! :*

Like_a_butterfly
27.01.2012, 11:05:39
Buna fetelor! Miresici de 2012 sau de 2013 sunt prin Botosani?

ermen
14.05.2012, 18:13:46
Salutari la toata comunitatea de miresici!;-)
Raspund la intrebare-da,eu am nunta in 2013!

Like_a_butterfly
20.05.2012, 17:23:08
Salutari la toata comunitatea de miresici!;-)
Raspund la intrebare-da,eu am nunta in 2013!

super! Si eu tot la Rapsodia in 2013, dar mai devreme decat tine :) Am fost de curand la o nunta acolo si am fost foarte incantata de prajituri si de mancare, cu bautura a fost bine, chiar mi-a placut.

ermen
12.06.2012, 12:34:39
Da si mie mi-a placut din prima cand am vazut sala! am si eu o nunta vara aceasta acolo si sunt ft nerabdatoare sa vad cum e! :D
Cum te descurci cu pregatirile?:-s

ClaudiaVF
17.06.2012, 15:06:51
Salut miresicilor din 2013!

M-am interesat de cateva restaurante din BT dar nu am trecut pe la Rapsodia:(Acum nu sunt in BT si as aprecia daca ati impartasi cateva detalii despre oferta lor ca sa stiu daca sa trec sau nu...:)Multumesc!

Like_a_butterfly
19.06.2012, 16:00:07
Salut miresicilor din 2013!

M-am interesat de cateva restaurante din BT dar nu am trecut pe la Rapsodia:(Acum nu sunt in BT si as aprecia daca ati impartasi cateva detalii despre oferta lor ca sa stiu daca sa trec sau nu...:)Multumesc!

Depinde cam cate persoane ai. La Rapsodia sunt doua sali, una mare, una mica. Cea mica are multi stalpi si ringul de dans cam ferit si nu e cine stie ce. Eu prefer sa se vada lumea in sala. Iar cea mare e Mare :D si fara stalpi. Ti se cer 2000 lei avans dintre care 500 raman pentru cheltuielile lor (lumina, pahare sparte etc), iar restul se scad din meniuri. Meniul e cam 170 de lei dar ai incluse si apa minerala si plata, cola si cappy la cutie pe fiecare masa, nelimitat si prajituri. Astea ei le impun, deci intra in meniu si nu mai ai tu bataie de cap, iar meniurile le au ei in mai multe variante si iti alegi. cam atat

RitaRitescu
10.07.2012, 21:34:30
Buna fetelor!

Ajutati o mireasa disperata.
Are cineva rezervare dubla pentru 2013 si la Casa Lux (Ballroom), si la Rapsodia (Eminescu) pentru ca sunt in cautare de sala mare (250 pers) si toate datele sunt ocupate.
Sau daca cineva ar fi de acord sa faca schimb de sala (Rapsodia- Eminescu/Casa Lux-Ballroom cu Casa Lux sala noua- 200 pers, va fi inaugurata in 10.2012) sunt dispusa sa platesc si diferenta.

Multumesc in avans pentru ajutor si intelegere!

oana2013
27.08.2012, 13:02:56
Buna fetelor! Miresici de 2012 sau de 2013 sunt prin Botosani?

si eu am nunta in 2013 in Botosani, Rapsodia, Sala Eminescu :)

Deea2013
18.09.2012, 15:37:25
Buna fetelor!! Nu mai este nimeni cu nunta la anul la Rapsodia?

Like_a_butterfly
07.11.2012, 19:05:43
Buna fetelor!! Nu mai este nimeni cu nunta la anul la Rapsodia?

eu o sa am inaintea ta si o sa revin cu pareri :D

Deea2013
11.12.2012, 09:46:57
Buna..am inteles..
ai semnat contractul? cand am rezervta sala ne-au spus ca prin dec-ian vom semna contractul ..dar inca nu am fost..

eu o sa am inaintea ta si o sa revin cu pareri :D

Like_a_butterfly
11.12.2012, 12:19:50
Buna..am inteles..
ai semnat contractul? cand am rezervta sala ne-au spus ca prin dec-ian vom semna contractul ..dar inca nu am fost..

eu am sunat sefa de sala si mi-a zis ca abia prin ianuarie o sa ne vedem pentru ca acum planifica revelionul, inca nu sunt gata meniurile pentru 2013 si vor sa mai testeze ceva nou de revelion. Asa ca in ianuarie o sa mai sun odata sa merg pana acolo..

Deea2013
12.12.2012, 08:43:43
eu am sunat sefa de sala si mi-a zis ca abia prin ianuarie o sa ne vedem pentru ca acum planifica revelionul, inca nu sunt gata meniurile pentru 2013 si vor sa mai testeze ceva nou de revelion. Asa ca in ianuarie o sa mai sun odata sa merg pana acolo..

Am inteles...dar cu cine ai vb? cu Angela sau cu Alina?.. eu sunt curioasa daca mai au de plan sa scumpeasca meniul...noua ne-au spus ca nu v-a fi mai mult de 170 ron...dar acum cine stie...

Like_a_butterfly
12.12.2012, 21:53:04
Cu Alina. Mie mi s-a zis ca 170 a fost anul trecut si exista posibilitatea sa scumpeasca, dar nu cred ca mai mult de 5 lei.

Deea2013
14.12.2012, 09:52:32
Cu Alina. Mie mi s-a zis ca 170 a fost anul trecut si exista posibilitatea sa scumpeasca, dar nu cred ca mai mult de 5 lei.
Si eu tot cu Alina am vorbit..

Like_a_butterfly
28.01.2013, 09:33:56
Deea2013, mai stii ceva de meniuri? Mie mi-au zis sfarsitul lunii ianuarie, sau cel tz februarie. Daca mai afli ceva, poate ma anunti si pe mine

Deea2013
19.02.2013, 22:43:56
Deea2013, mai stii ceva de meniuri? Mie mi-au zis sfarsitul lunii ianuarie, sau cel tz februarie. Daca mai afli ceva, poate ma anunti si pe mine

Buna!
Pentru ca nici eu nu primisem nici un tel am decis sa o sun sapt trecuta pe Alina si mi-a raspuns ca nu e nici o graba avand in vedere ca noi am platit avansul integral..cand vrem putem merge sa semnam contractul care prevede chestii generale..urmand ca meniul sa fie ales si "discutat" cam cu o luna inaintea nuntii..am inteles ca pretul e max 170 ron in functie de ce alegem...
u ai mai vb intre timp?
alte noutati?

Like_a_butterfly
20.02.2013, 16:00:26
Buna!
Pentru ca nici eu nu primisem nici un tel am decis sa o sun sapt trecuta pe Alina si mi-a raspuns ca nu e nici o graba avand in vedere ca noi am platit avansul integral..cand vrem putem merge sa semnam contractul care prevede chestii generale..urmand ca meniul sa fie ales si "discutat" cam cu o luna inaintea nuntii..am inteles ca pretul e max 170 ron in functie de ce alegem...
u ai mai vb intre timp?
alte noutati?

Azi am fost acolo. Nu era Alina, era Angela. A scos un contract pentru semnat, a zis ca trebuie intai semnat de directoare si apoi sa mergem noi iar ca sa semnam. Intr-adevar cuprinde chestii generale, ni s-a zis ca tot ce vrem stabilim, vom stabili cu doua sapt inainte de nunta. Pretul variaza intre 150-170 in functie de ce meniu alegem. Inca nu e gata catalogul, a zis ca vor sa puna fiecare fel cu imagini si mai au de adaugat retete. Cam atat..

Deea2013
14.05.2013, 16:07:39
Buna,
Abia zilele astea am reusit sa mergem sa semnam contractul..oricum meniul il alegem atunci mai aproape..din ce am vazut variantele de meniu preturile ar fi de la 150 ron cel mai ieftin la 195 ron parca cel mai scump..doar ca se pot schimba felurile de mancare de la un meniu la altul...asa ca poti tu jongla cu pretul cum vrei..
oricum u ai nunta in iunie? probabil u deja ai semnat contractul..
ai tot in sala eminescu? cu ce florarie lucrezi pt ornatul salii?
mersi..

Like_a_butterfly
11.06.2013, 19:23:09
fetelor, eu am avut nunta si am fost foarte multumita de local desi n-am pornit cu incredere 100%. Daca mai aveti intrebari si pot sa ajut, sa imi spuneti.

Deea2013
19.06.2013, 00:13:31
Buna,
Ma bucur ca ai fost in final multumita de restaurant. Sainteleg ca mancarea a fost in ordine?, servirea ospatarilor? cu cine ai organizat?cu alina sau cu angela?
ce florarie ti-a ornat sala? si ce culori?
mersi.

fetelor, eu am avut nunta si am fost foarte multumita de local desi n-am pornit cu incredere 100%. Daca mai aveti intrebari si pot sa ajut, sa imi spuneti.

Like_a_butterfly
07.07.2013, 15:56:16
A cam intarziat raspunsul meu :)
Macarea a fost ok, cel putin nu s-a plans nimeni. Eu am gustat putin din fiecare si am fost multumita. Am facut cu Angela si s-a implicat destul de tare. Si ma bucur ca a fost Angela, pentru ca am mai avut contact cu Alina si nu mi s-a parut la fel de implicata.. Cu servirea n-am avut deloc probleme. Sala am ornat-o cu visiniu cu Floraria Carmen de langa Romarta. Si-a dat toata silinta doamna de acolo sa iasa exact cum am vrut si a iesit excelent. Buchetul e chiar cel pe care il am in avatar

selenite
30.08.2013, 19:01:25
Salut, pentru cele care au avut anul acesta nunta , puteti sa postati poze de la meniuri , si ce costuri au si ce includ ele ? Multumesc !

oanaonutza804
15.09.2014, 19:25:05
Buna fetelor! imi puteti spune,daca la sala mare de la Rapsodia vi s-au impus un anumit numar de meniuri?
Multumesc!