PDA

Versiunea completa : Firme de transport

ursueltemail
05.05.2010, 22:34:20
Buna fetelor,

Puteti sugera niste firme de transport pentru miresicile care opteaza pentru un local in afara Clujului si au nevoie de transport organizat pentru invitatii lor pana la restaurant? Cum procedati cu locul de plecare al invitatilor, daca ora de intoarcere e una fixa pentru toata lumea sau se aranjeaza mai multe drumuri in functie de invitati?

Simona

ursueltemail
11.05.2010, 05:32:30
Chiar nimeni nu are nevoie de transport pentru invitatii sai?:-?

Biu
11.05.2010, 06:54:56
Chiar nimeni nu are nevoie de transport pentru invitatii sai?:-?

hai ca am eu, dar nu stiu cum se numeste firma :)). tot ce pot sa iti zic in schimb e ca din 150 de invitati cati vin la nunta mea, doar 45 doresc sa vina cu trasnportul oferit de noi :-?. noi ne pregateam sa luam 2 autobuse de 50 de locuri si ne-ar fi costat 1300 de lei, asa luam un singur autobus si ne costa 650 de lei.
studiem si varianta cu microbuse, daca gasim luam mai bine microbuse de 12 locuri ca ar fi mult mai comod pt inv

ursueltemail
11.05.2010, 07:29:15
Biu, ce ma bucur ca mi-ai raspuns chiar tu. Sunt Simona, am corespondat putin pe email (nunta la distanta, etc daca mai tii minte) si chiar vroiam sa iti trimi un email pentru ca se apropie nunta ta cu pasi repejori!!!
Sa aveti parte de o nunta ca in povesti, asa cum v-ati dorit-o si bineinteles ca abia astept parerile de dupa, poze, sugestii si poate pe atunci vei avea si datele de contact ale firmei de transport pe care o veti folosi. Chiar daca e mai devreme decat 22 Mai, Casa de piatra si multa fericire!

Biu
11.05.2010, 07:56:42
Biu, ce ma bucur ca mi-ai raspuns chiar tu. Sunt Simona, am corespondat putin pe email (nunta la distanta, etc daca mai tii minte) si chiar vroiam sa iti trimi un email pentru ca se apropie nunta ta cu pasi repejori!!!
Sa aveti parte de o nunta ca in povesti, asa cum v-ati dorit-o si bineinteles ca abia astept parerile de dupa, poze, sugestii si poate pe atunci vei avea si datele de contact ale firmei de transport pe care o veti folosi. Chiar daca e mai devreme decat 22 Mai, Casa de piatra si multa fericire!

da, simona, stiu ca esti tu ;-) voi cum ati ramas cu nunta pana la urma ?

sonia02gh
11.05.2010, 09:18:44
Buna fetelor,

Puteti sugera niste firme de transport pentru miresicile care opteaza pentru un local in afara Clujului si au nevoie de transport organizat pentru invitatii lor pana la restaurant? Cum procedati cu locul de plecare al invitatilor, daca ora de intoarcere e una fixa pentru toata lumea sau se aranjeaza mai multe drumuri in functie de invitati?

Simona

buna simona,
eu voi avea un autocar ptr invitati dar inca nu stiu exact daca va fi de 35 sau de 50 de locuri. cel de 50 locuri ne costa 1.000 ron. firma se numeste tabita, dar e din bistrita, deoarece eu de acolo voi avea invitati.

ursueltemail
11.05.2010, 18:53:56
da, simona, stiu ca esti tu ;-) voi cum ati ramas cu nunta pana la urma ?

Inca nu am rezervat nimic. Initial doream sa asept pana in toamna cand ajung acasa pentru a merge la restaurante si a discutat fatza in fatza cu personalul, dar citind pe miresici m-am descurajat vazand ca lumea rezerva sala cu mai bine de un an inainte, asa ca nu prea am sperante sa gasesc data pe care o vreau in Mai 2011. Inca mai exista o bruma de speranta ca visul ni se va indeplini in 2011 si nu 2012. Voi cum sunteti? Toate pregatite, emotii?

ursueltemail
11.05.2010, 19:18:23
buna simona,
eu voi avea un autocar ptr invitati dar inca nu stiu exact daca va fi de 35 sau de 50 de locuri. cel de 50 locuri ne costa 1.000 ron. firma se numeste tabita, dar e din bistrita, deoarece eu de acolo voi avea invitati.

Buna,

Merci de raspuns. Sunt familiara cu firma de care spui tu, mergand destul de des in Bistrita si judetul Bistrita. Nu e rau pretul oferit de ei pentru un intreg autocar. Bafta la pregatiri si casa de piatra ca si nunta ta e foarte aproape!

sonia02gh
12.05.2010, 11:04:52
Buna,

Merci de raspuns. Sunt familiara cu firma de care spui tu, mergand destul de des in Bistrita si judetul Bistrita. Nu e rau pretul oferit de ei pentru un intreg autocar. Bafta la pregatiri si casa de piatra ca si nunta ta e foarte aproape!

multumesc ptr urari.
eu mai am o nelamurire referitoare la soferul autocarului: se obisnuieste sa-l chemi in sala la masa furnizorilor si i se da ceva de mancare (foto-video-staroste-dj), sau se descurca el?

ursueltemail
12.05.2010, 18:15:23
multumesc ptr urari.
eu mai am o nelamurire referitoare la soferul autocarului: se obisnuieste sa-l chemi in sala la masa furnizorilor si i se da ceva de mancare (foto-video-staroste-dj), sau se descurca el?
Nu stiu cum se procedeaza dar eu una nu vad ce ar cauta soferul la nunta ta. Este platit pentru serviciile sale, poate daca esti multumita de el ii dai un bacsis, o sticla de ceva la sfarsit dar nu vad de ce sa ii dai si lui de mancare decat daca tii tu neaparat.

Arina3891
12.05.2010, 21:40:27
multumesc ptr urari.
La noi a stat in sala la masa cu fotograful, cameramanii si dj-ul si a avut un meniu pentru el. Doar nu era sa-l lasam sa astepte 12 ore in autocar la 40 de grade fara bautura sau mancare. Mi se pare un gest de bun simt sa il chemi inauntru si sa-l asezi la masa, ca doar nu e caine sa stea afara si nu cred ca te saraceste daca mai platesti un meniu in plus (de fapt probabil ca oricum vor fi meniuri in plus pentru ca nu va veni toata lumea care a confirmat).

ursueltemail
12.05.2010, 22:10:19
La noi a stat in sala la masa cu fotograful, cameramanii si dj-ul si a avut un meniu pentru el. Doar nu era sa-l lasam sa astepte 12 ore in autocar la 40 de grade fara bautura sau mancare. Mi se pare un gest de bun simt sa il chemi inauntru si sa-l asezi la masa, ca doar nu e caine sa stea afara si nu cred ca te saraceste daca mai platesti un meniu in plus (de fapt probabil ca oricum vor fi meniuri in plus pentru ca nu va veni toata lumea care a confirmat).

Ai si tu dreptate, mai ales daca vine cu invitatii de mai departe decat din Cluj. Cred ca depinde mai ales daca ramane la localul respectiv pana cand sunt invitatii gata sa plece de la restaurant sau se intoarce in Cluj pe perioada petrecerii pana cand este rechemat la restaurant. Eu asa ma gandesc, poate gresesc.

Biu
12.05.2010, 22:46:00
Ai si tu dreptate, mai ales daca vine cu invitatii de mai departe decat din Cluj. Cred ca depinde mai ales daca ramane la localul respectiv pana cand sunt invitatii gata sa plece de la restaurant sau se intoarce in Cluj pe perioada petrecerii pana cand este rechemat la restaurant. Eu asa ma gandesc, poate gresesc.

noi am intrebat soferul daca vrea sa stea la masa, si nu vrea :). e dept ca noi trasportam doar din cj in gilau si inapoi, dar totusi am intrebat. dupa ce aduce tura 2 de invitati, va pleca in cj, si se va intoarce cand ii spunem noi

clau1234dia
27.07.2010, 22:07:27
Am nevoie sa asigur si eu transport invitatilor la Motel Gilau. Am cerut oferte la mai multe firme...dar nu am primit decat una :( . Voi cu ce firme ati ati facut transportul si cat v-a costat? Merci

clau1234dia
07.08.2010, 21:05:31
Pana la urma am facut contract cu Huben. Sper sa nu fie probleme. La plecare din Cluj voi avea 2 microbuze, iar seara microbuzele vor face in total 5 drumuri.

sonia02gh
09.08.2010, 21:47:13

cred ca e putin exagerata comparatia soferului cu "un caine", iar de saracit dintr-un meniu, nu cred ca este cazul. am pus eu problema sub forma asta? eu eram precupata doar ca nu prea mai aveam locuri in sala si ca nu stiam cat de "prezentabil" e soferul. plus ca s-ar putea ca el sa nu aiba chef sa asiste la nunta unor persoane pe care nu le cunoaste doar pentru o masa gratis.
totusi, as mentiona ca pana la urma am intrebat soferul daca nu doreste sa serveasca ceva, dar nu a vrut. a preferat sa plece in oras, probabil avea de rezolvat ceva. deci as zice ca mi-am facut griji degeaba.

Alinadodea
27.10.2010, 20:06:55
Buna fetelor,
nu a colaborat nimeni cu Fany? cam ce preturi au???

curcubeu86
09.11.2010, 10:17:54
buna fetelor,
si eu voi avea nevoie de transport, cluj floresti, gilau, inca nu stiu exact chiar si pana si din dej. ma puteti ajuta cu ceva sugesti, firme tarife...tot tacamu. is complet pe dinafara subiectului si mi-ar fi de folos sa stiu la ce sa ma astept

blueoana
21.05.2011, 00:02:16
nu stiti de unde as putea inchiria un microbuz pt vreo 24 de persoane?

gazdacgina
11.09.2011, 09:32:56
Buna,

stie cineva de unde as putea inchiria un microbuz ??? si cam care sunt preturile???
multumesc