PDA

Versiunea completa : Rochia de mireasa in Judetul Arges

Pagini : [1] 2 3

andreeavoicu
27.10.2005, 00:00:00
salut! sunt noua pe acest site si as vrea si eu sa ma ajutati,am nunta
in 2006 si as vrea sa stiu ce magazine de rochii de mireasa sunt in
pitesti.va multumesc mult!

victor
27.10.2005, 00:00:00
Incearca aici (http://www.miresimireasa.com/on/case-de-moda/pitesti.html) pe site in sectiunea cu case de moda.

andreeavoicu
28.10.2005, 00:00:00
Merci mult, o sa merg sa ma uit, si o sa va povestesc daca am gasit ceva interesant.Va pup!

anonymous
06.01.2006, 00:00:00
unde pot gasi magazine cu rochii de mireasa in Sibiu?

mihaelanegulescu
17.01.2006, 00:00:00
si eu am nunta in pitesti...magazine cu rochii de mireasa din pitesti nu prea stiu....dar stiu de casa de moda 'liz' din pitesti..atat!

anonymous
17.01.2006, 00:00:00
Imi poti spune unde sunt magazinele Only si Liz in Pitesti?
sunt din Pitesti dar nu stiu exact unde le gasesc.
multumesc

mihaelanegulescu
16.06.2006, 15:12:16
nunta facuta in pitesti,rochie luata din pitesti dintr-un magazin mic de pe langa liceul ZINCA GOLESCU! toata lumea m-a admirat crezand ca rochita e luata de la vreo casa de moda! incearca si tu acolo!

ALIDANUTA
30.07.2006, 02:22:47
@};- Eu Am Cumparat Rochia De La Un Magazin La Etajul Trei Din Cladirea Care Este Fata In Fata Cu Germanos,intrarea Este Prin Spate,sunt Super Si Ieftine,poti Chiar Inchiria Si Cape Si Trene,are Si Seturi Colier+bratara+cercei,flori De Nunta,voal,coronite,buchete Si Lumanari Pt Nunta.casa De Piatra!

rocsi6666
04.08.2006, 01:33:33
eu in pitesti nu am gasit nimic sa-mi placa....asa ca mi-am facut-o....pe comanda...

gabriela_olteanu2000
14.09.2006, 20:43:36
Chiar daca imi voi face majoritatea pregatirilor in pitesti, rochia de mireasa am s-o iau din bucuresti. Eu si viitorul meu sot locuim in bucuresti, de aceea, ne vom lua imbracamintea de aici.Dar orasul e asa mare...si tb luat la pas pentru a gasi ceea ce ne place...Si cum iubitul meu lucreaza f mult si e ocupat, aceasta sarcina imi revine mieee. :-SS
Dar ...sa cante muzica:rocking:

lorenazachia
20.09.2006, 08:55:53
Buna, eu sunt din Valcea si am o mare rugaminte la miresicile din Pitesti: imi puteti spune si mie unde gasesc cape in Pitesti ca la Valcea nu am gasit nimic.
Va multumesc frumos si va doresc din suflet casa de piatra, sa fiti iubite si sa iubiti.

irinavasile
04.10.2006, 13:05:18
Chiar daca imi voi face majoritatea pregatirilor in pitesti, rochia de mireasa am s-o iau din bucuresti. Eu si viitorul meu sot locuim in bucuresti, de aceea, ne vom lua imbracamintea de aici.Dar orasul e asa mare...si tb luat la pas pentru a gasi ceea ce ne place...Si cum iubitul meu lucreaza f mult si e ocupat, aceasta sarcina imi revine mieee. :-SS
Dar ...sa cante muzica:rocking:

Buna,
Eu sunt din Bucuresti si dupa luni de cautari, rochea mi-am facut-o la Pitesti.
depinde de gusturi

kiss_tyna
27.02.2007, 08:57:05
Fetelor,sunt o multime de magazine cu rochii de mireasa in Pitesti! Din cate am numarat eu,mi-au iesit vreo 10.Cine vrea sa-si ia rochita sa vina cu mine ca o duc in toate magazinele pe care le stiu...:D .E imposibil sa nu gasesti rochita in atatea magazine...

rocsi6666
05.03.2007, 12:40:38
Mie anul trecut nu mi-a placut nici o rochie, nici macar nu mi-a trezit interesul ptr. a o proba, si stiti ce am facut?
mi-am creat propriul model, inspirata de pe net, ce e drept, mi-am ales oi croitoreasa f. buna, de la o firma de profil si mi-am facut o super rochie, care mi-a venit extraordinar de bine si cu care am facut furori, toata lumea a crezut ca e din afara, si modelul a fost mai special si ma si avantaja! ca sa nu mai zic de ce pret total fain am avut parte!

adipink2000
05.03.2007, 20:57:13
Buna.
Si eu am gasit un model pe internet la care mi-a ramas gandul...Nu e decizia finala pt ca nu am inceput sa ma uit inca prin magazine, nunta este abia la sfarsitul lui octombrie. Poti sa-mi dai te rog detalii pe privat despre croitoreasa care ti-a facut tie rochia? (pret, in cat timp a fost gata, de unde ti-ai cumparat materialele, etc). Multumesc mult de tot!

Mie anul trecut nu mi-a placut nici o rochie, nici macar nu mi-a trezit interesul ptr. a o proba, si stiti ce am facut?
mi-am creat propriul model, inspirata de pe net, ce e drept, mi-am ales oi croitoreasa f. buna, de la o firma de profil si mi-am facut o super rochie, care mi-a venit extraordinar de bine si cu care am facut furori, toata lumea a crezut ca e din afara, si modelul a fost mai special si ma si avantaja! ca sa nu mai zic de ce pret total fain am avut parte!

inginermiha
06.03.2007, 16:22:19
Buna.
Si eu am gasit un model pe internet la care mi-a ramas gandul...Nu e decizia finala pt ca nu am inceput sa ma uit inca prin magazine, nunta este abia la sfarsitul lui octombrie. Poti sa-mi dai te rog detalii pe privat despre croitoreasa care ti-a facut tie rochia? (pret, in cat timp a fost gata, de unde ti-ai cumparat materialele, etc). Multumesc mult de tot!
Vreau si eu sa stiu detalii...!!!!!! Poze putem vedea??????
Multumesc!!!

blondy74
10.03.2007, 14:07:36
Buna fetele,

In urma cu ceva timp (martie 2006) am tot "navigat" pe net dupa rochitze, asa pur si simplu. Dintr-o intamplare am ajuns pe un site unde am gasit o rochitza de mireasa alba cu albastru indigo care a reusit sa-mi atraga atentia si care a reusit sa persiste in gandurile mele inca de atunci. :love: Plimbandu-ma de curand cu "baiatul meu" prin magazinele din Bucuresti, de pe strada Lipscani sau Smardan, am gasit si alte rochitze pe crem sau pe alb simplu deosebite, insa nici-una nu mi-a starnit acel interes.

Sunt de parere ca, fiecare dintre noi ar trebui sa poarte "aceea" rochitza de care se simte atrasa si care crede ca o reprezinta. In acelasi timp cred ca nimeni si nimik nu ar trebui sa intervina in deciziile vestimentatiei noastre fie ea cea de zi cu zi sau cea de participare la evenimente deosebite.

Multumesc,

GMC

alias
12.03.2007, 08:54:55
[quote=blondy74;134135]Buna fetele,

In urma cu ceva timp (martie 2006) am tot "navigat" pe net dupa rochitze, asa pur si simplu. Dintr-o intamplare am ajuns pe un site unde am gasit o rochitza de mireasa alba cu albastru indigo care a reusit sa-mi atraga atentia si care a reusit sa persiste in gandurile mele inca de atunci. :love: Plimbandu-ma de curand cu "baiatul meu" prin magazinele din Bucuresti, de pe strada Lipscani sau Smardan, am gasit si alte rochitze pe crem sau pe alb simplu deosebite, insa nici-una nu mi-a starnit acel interes.

Sunt de parere ca, fiecare dintre noi ar trebui sa poarte "aceea" rochitza de care se simte atrasa si care crede ca o reprezinta. In acelasi timp cred ca nimeni si nimik nu ar trebui sa intervina in deciziile vestimentatiei noastre fie ea cea de zi cu zi sau cea de participare la evenimente deosebite.

Buna! Am fost si eu pe acele strazi renumite din Bucuresti si chiar nu am gasit nimic interesant. Vezi ca in acest weekend este targul de mirese in pitesti la biblioteca judeteana incepe cred vineri si tine pina duiminica. Sa vii sa vezi, poate gaseshti ceva. Eu mi-o fac pe comanda la un magazion de pe calea Bucuresti miss fashion2. Lucreaza f bine si nu f scump. Poti sa te duci cu modelul tau si ti-o fac asa, si poti si proba ca sa vezi cum iti vin alte rochii. Multa bafta

georgya
14.04.2007, 23:24:10
v-ati cumparat rochita de mireasa?eu inca nu gasesc nimik care sa-mi placa.spuneti-mi si mie un magazin cu rochite frumos lucrate, fara sa se vada cercurile prin ele, da sa nu depaseasca suma de 10 mil.
mersic!;-)

lorellay
17.04.2007, 15:26:01
Si eu tot pana in 10 mil as vrea rochia..ca si asa sunt multe altele de cumparat pe langa ea...

rocsi6666
17.04.2007, 20:06:46
tatam!!!! uitati si rochita mea de mireasa!!! va place?

ayana2010
17.04.2007, 20:14:55

da!!!!!!!!!!!!!!!foarte tare!!
astea sunt pozele cu probleme,dea?:*

rocsi6666
17.04.2007, 20:34:23
da!!!!!!!!!!!!!!!foarte tare!!
astea sunt pozele cu probleme,dea?:*
astea sunt...fir-ar ele sa fie...you make my day.... <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

Fluturas
17.04.2007, 20:36:34

ne place, ne place! e super :)=D>

rocsi6666
17.04.2007, 20:44:37
ne place, ne place! e super :)=D>
eee, daca va place tin sa precizez ca e model creatie proprie, ca nu imi placea nimik...si ca a iesit foarte, foarte ieftina!!! asha ca nu m-am stresat deloc sa colind magazinele si sa disper vanzatoarele..ca ele nu au sanse cu mine...hihihihi
p.s. am eu o croitoreasa buna....

ayana2010
17.04.2007, 20:56:57
eee, daca va place tin sa precizez ca e model creatie proprie, ca nu imi placea nimik...si ca a iesit foarte, foarte ieftina!!! asha ca nu m-am stresat deloc sa colind magazinele si sa disper vanzatoarele..ca ele nu au sanse cu mine...hihihihi
p.s. am eu o croitoreasa buna....

uite mei unde era creatoarea si noi nu stiam :D bv=D> <:-P

georgya
18.04.2007, 22:09:31
Si eu tot pana in 10 mil as vrea rochia..ca si asa sunt multe altele de cumparat pe langa ea...
ai gasit vreo rochita care sa-ti placa?

lorellay
19.04.2007, 13:55:59
Of......acum am venit..In pauza de masa...de o ora..am fost la cateva magazine de pe langa piatza ceair...naspa rau...nu mi-a placut nimic nimic..parca Lady M se numeau magazinele...aveau rochii la 4 mil dar mie nu mi-au placut deloc.
Si am mai intrat intr-un magazin cum intrii in piatza de pe calea bucuresti pe partea dreapta ..un magazin micut la parterul blocului.Acolo erau faine tare si mi-a spus ca face si pe comanda si ca preturile sunt intre 8 si 10 mil.Orice model cu materialul lor.
Apropo..am vazut acolo niste tinute de ocazie tare faine...era ceva chiar in vitrina..pe rosu...
Si niste palarii ..pentru cele care vor...
Eu la cununia civila mi-as dori palarie!

georgya
19.04.2007, 19:12:46
Of......acum am venit..In pauza de masa...de o ora..am fost la cateva magazine de pe langa piatza ceair...naspa rau...nu mi-a placut nimic nimic..parca Lady M se numeau magazinele...aveau rochii la 4 mil dar mie nu mi-au placut deloc.
Si am mai intrat intr-un magazin cum intrii in piatza de pe calea bucuresti pe partea dreapta ..un magazin micut la parterul blocului.Acolo erau faine tare si mi-a spus ca face si pe comanda si ca preturile sunt intre 8 si 10 mil.Orice model cu materialul lor.
Apropo..am vazut acolo niste tinute de ocazie tare faine...era ceva chiar in vitrina..pe rosu...
am vazut ca sunt naspa alea de la piata, am auzit si eu ca pe calea bucuresti este o casa de moda elise si ca sunt rochii frumoase.o sa merg si eu sa vad.tu vrei sa iti faci sau o cumperi de-a gata?;;)

Fluturas
19.04.2007, 20:14:39
fetlor, am primit pe e-mail o invitatie, poate sunteti interesate...eu am sa ma duc!

INVITATIE

Renumita Casa de Moda din Bucuresti, MONICA DARIE, va invita la deschiderea Showroom-ului cu rochii de mireasa din Pitesti, strada 1 Decembrie 1918, Bl. M9, Sc B3, cartier Gavana 3, vineri 20 aprilie, la ora 18:00.
Pentru informatii va rugam sa ne contactati la numarul 0728.823.469, persoana de contact: Florentina Marin.

Va asteptam cu drag!

lorellay
20.04.2007, 09:02:50
Inca nu stiu cum sa fac...
Mi-as lua-o gata facuta ca nu prea am timp de mers la probe si mi-e si cam jena sa spun cand nu-mi convine si mi-e ca ma aleg cu ceva ce nu-mi place...Da acum ramane sa vad daca gasesc ceva....

Aura_Mariana
20.04.2007, 09:45:06
Buna!!!
Cam cu aceeasi problema ca si tine m-am confruntat si eu...am luat toate magazinele la rand...
Drept urmate iti impartasesc sau va impartasesc impresiile mele...
Magazinele sau casele de moda la care am fost sunt:
* Liz (langa liceul Maria Teiuleanu) - au rochite dragute, preturi acceptabile ... dar doamnele de acolo au idei fixe, de genul: nu v-ar sta bine intr-o rochie de genul asta...
* Miss faschion (calea Bucuresti) rochii si modele f dragute...in schimb doamna care lucreaza efectiv e tare dificila ... eu nu m-as fi inteles cu ea...
* Estele ( Bulevardul 1Mai) : modele si materiale frumoase ... preturi sa zic acceptabine ... in schimb nu mi-au placut bilutele si stasurile care le aveau pt lipit de rochite.
* mai e un magazin langa Bonita...nu stiu exact cum se numeate...nu m-a incantat deloc.
Din intamplare am auzit de Stela Lucici ... are atelier la ALCADIBO ... nu stiu daca ati auzit de ea ... aici m-am decis sa imi fac rochita pentru ca e o persoana deschisa, care a inteles ce mi-am dorit, a preluat ideile mele, le-a imbunatatit si le-a pus in practica.
Rochita e aproape gata peste o saptamana sau doua o sa o iau ... sunt incantata de ce a creat ...
Pretul...rezonabil...
Spor la cautari...:*

Fluturas
20.04.2007, 10:10:26
Buna!!!
Cam cu aceeasi problema ca si tine m-am confruntat si eu...am luat toate magazinele la rand...
* Liz (langa liceul Maria Teiuleanu) - au rochite dragute, preturi acceptabile ... dar doamnele de acolo au idei fixe, de genul: nu v-ar sta bine intr-o rochie de genul asta...
* Miss faschion (calea Bucuresti) rochii si modele f dragute...in schimb doamna care lucreaza efectiv e tare dificila ... eu nu m-as fi inteles cu ea...
* Estele ( Bulevardul 1Mai) : modele si materiale frumoase ... preturi sa zic acceptabine ... in schimb nu mi-au placut bilutele si stasurile care le aveau pt lipit de rochite.
* mai e un magazin langa Bonita...nu stiu exact cum se numeate...nu m-a incantat deloc.
Din intamplare am auzit de Stela Lucici ... are atelier la ALCADIBO ... nu stiu daca ati auzit de ea ... aici m-am decis sa imi fac rochita pentru ca e o persoana deschisa, care a inteles ce mi-am dorit, a preluat ideile mele, le-a imbunatatit si le-a pus in practica.
Rochita e aproape gata peste o saptamana sau doua o sa o iau ... sunt incantata de ce a creat ...
Pretul...rezonabil...

n-am auzit de Stela Lucici.. detalii in leg cu pretul rezonabil ne poti da?

Aura_Mariana
20.04.2007, 11:07:08
n-am auzit de Stela Lucici.. detalii in leg cu pretul rezonabil ne poti da?
Am cautat innebunita fotografia cu modelul de rochie cu care am colindat casele de moda ... cred ca am pierdut fotografia ...
O sa va explic sa va dati seama ... corset clasic si fustita larga pe crinolina (facute dintr-un material crem...nu stiu cum ii spune)...ambele inbracate in organza nisipoasa aurie ... peste care am tinut mortis sa aplic cristale, perlute, bilute si alte chestii de genul asta care sunt piperate ca pret ...
O rochie de genul asta ma duce undeva la 1500 RON. Acelasi pret l-am gasit si la LIZ, ESTELE si celelalte...poate chiar mai piperate tinand cont de aplicatii ...
Cum vi se pare?
Scump?

georgya
20.04.2007, 11:09:06
Buna!!!
Pretul...rezonabil...
am vazut si eu ca in incinta hotelului are expuse cateva rochite foarte frumoase, daca ne poti da o informatie in legatura cu pretul.........:*

georgya
20.04.2007, 11:13:01
Inca nu stiu cum sa fac...
Mi-as lua-o gata facuta ca nu prea am timp de mers la probe si mi-e si cam jena sa spun cand nu-mi convine si mi-e ca ma aleg cu ceva ce nu-mi place...Da acum ramane sa vad daca gasesc ceva....
sper sa ne gasim ceva frumos ca sincer..........nici eu nu am chef de probe si ale minunatii din partea unor croitorese, si in primul rand nu am rabdare sa astept pana cand au ele chef :*

Fluturas
20.04.2007, 11:18:12
Am cautat innebunita fotografia cu modelul de rochie cu care am colindat casele de moda ... cred ca am pierdut fotografia ...
O sa va explic sa va dati seama ... corset clasic si fustita larga pe crinolina (facute dintr-un material crem...nu stiu cum ii spune)...ambele inbracate in organza nisipoasa aurie ... peste care am tinut mortis sa aplic cristale, perlute, bilute si alte chestii de genul asta care sunt piperate ca pret ...
O rochie de genul asta ma duce undeva la 1500 RON. Acelasi pret l-am gasit si la LIZ, ESTELE si celelalte...poate chiar mai piperate tinand cont de aplicatii ...
Cum vi se pare?
Scump?

mi se pare un pret rezonabil! multumim ptr detalii! poate ma duc si eu p-acolo ca nu stiam de ei ! pupici

Aura_Mariana
20.04.2007, 11:35:21
mi se pare un pret rezonabil! multumim ptr detalii! poate ma duc si eu p-acolo ca nu stiam de ei ! pupici
Cu multa placere !!!
M-as bucura sa aud ca v-am fost de folos ... si imi pare rau ca nu am timp sa stau mai mult de vorba cu voi ... spun asta pt ca eu am cam pus la punct totul si am cutreierat orasul in lung si in lat pana m-am decis ... asta pt ca ... sunt cam pretentioasa:"> .

georgya
20.04.2007, 11:39:53
Cu multa placere !!!
M-as bucura sa aud ca v-am fost de folos ... si imi pare rau ca nu am timp sa stau mai mult de vorba cu voi ... spun asta pt ca eu am cam pus la punct totul si am cutreierat orasul in lung si in lat pana m-am decis ... asta pt ca ... sunt cam pretentioasa:"> .
ma bucur ca ai terminat cu toate.eu sunt la polul opus.....sper sa ai o nunta de vis:*

Aura_Mariana
20.04.2007, 11:46:54
ma bucur ca ai terminat cu toate.eu sunt la polul opus.....sper sa ai o nunta de vis:*
Multumesc :*... esti o draguta !!!
Acelasi lucru ti-l doresc si tie !!!
Spor la pregatiri !!!

georgya
20.04.2007, 11:47:28
Multumesc :*... esti o draguta !!!
Acelasi lucru ti-l doresc si tie !!!
Spor la pregatiri !!!
ms , chiar am nevoie!;;)

alias
20.04.2007, 12:07:03

Buna! Miss fashion se numeste, acolo mi-am facut eu rochita, am combinat vreo 3 modele de acolo ca sa iasa asa cum am vrut eu, m-a costat 11 mil cu voal cu tot, e un pret rezonabil zic eu, eram pregatita sa dau maxim 15 mil pe rochie, si am scapat chiar mai ieftin. toaletele de seara sunt superbe, dar cam scumpe sincer, desi sunt lucrate f bine fata de ceea ce gasesti in oras. Ideea este sa te duci din timp pentru ca au multe comenzi. Si vezi ca azi se deschide show-room in Gavana, a mai scris aici o miresica, cu creatii Monica Darie, desi la targ nu am vazut ceva extraordinar, doar niste pantofi. Multa bafta in continuare!

georgya
20.04.2007, 12:24:38
stiti cumva daca pe calea bucuresti exista casa de moda elisa?:-<

irinavasile
23.04.2007, 08:14:18
sper sa ne gasim ceva frumos ca sincer..........nici eu nu am chef de probe si ale minunatii din partea unor croitorese, si in primul rand nu am rabdare sa astept pana cand au ele chef :*

Eu sunt din Bucuresti si am fost doar de 2 ori la Pitesti pentru roche. O proba si peste o saptamana am venit si am luat rochea. Si totul s-a intamplat cand am vrut eu nu cand a vrut ea. Chiar a venit cu idei constructive, iar rochea a iesit mai bine decat ma asteptam, de pret nici nu mai vorbesc.

lorellay
23.04.2007, 10:16:23
Cine a fost la prezentarea Monicai Darie?Cum a fost?Ceva frumos?Deosebit?

georgya
23.04.2007, 20:40:18
Eu sunt din Bucuresti si am fost doar de 2 ori la Pitesti pentru roche. O proba si peste o saptamana am venit si am luat rochea. Si totul s-a intamplat cand am vrut eu nu cand a vrut ea. Chiar a venit cu idei constructive, iar rochea a iesit mai bine decat ma asteptam, de pret nici nu mai vorbesc.
nu zic ca nu sunt si croitorese pricepute dar eu prefer de-a gata, e mai sigur asa:*

Fluturas
24.04.2007, 15:43:26
Cine a fost la prezentarea Monicai Darie?Cum a fost?Ceva frumos?Deosebit?

fost, vazut, plecat!
numai porcarii,parerea mea! nu mi-a placut absolut nimic #-o

kiss_tyna
10.05.2007, 15:35:53
Fluturas, pune niste poze aici cu rochitza de mireasa pe care ai probat-o!PLS!

blondy
10.05.2007, 16:06:08
fost, vazut, plecat!
numai porcarii,parerea mea! nu mi-a placut absolut nimic #-o

Unde a fost prezentarea?

Fluturas
10.05.2007, 20:21:31
Fluturas, pune niste poze aici cu rochitza de mireasa pe care ai probat-o!PLS!

da iubita mea, imediat !

Rochie creatie Monica Darie, am trecut azi pe acolo pentru ca este in drumul meu spre piata :) Atat a insistat tipa de acolo, care este foooooooooarte amabila si dragutza... incat m-a facut sa o probez !
Este prima rochita probata..e mult mai frumoasa in realitate, este aurie, materialul are un fir metalic prin el si la soare are o stralucire aparte ...
Nu are crinolina ci o fustita cu 2 randuri de tull, ea ar sta mult mai infoiata daca ar avea lungimea corecta..

kiss_tyna
10.05.2007, 21:46:12
Iti vine foarte bine modelul acesta!Rochitza e dragutzica...nu prea imi place puful acela sau ce e.Insa asa,in mare,arata bine.Si iti sta tie bine cu ea!N-ai mai probat si alte modele?In sfarsit,ma mir ca ai gasit o vanzatoare care sa te roage sa probezi o rochie!N-am mai intalnit asa ceva pana acum la o casa de moda.
Probeaza si alte modele k sa vezi cum iti sta cu fiecare.Dar mie imi place foarte mult cum iti vine acest model(cred ca ti-am zis de 3 ori pana acum ca-ti sta bine:)) ).

Fluturas
10.05.2007, 22:13:32
Iti vine foarte bine modelul acesta!Rochitza e dragutzica...nu prea imi place puful acela sau ce e.Insa asa,in mare,arata bine.Si iti sta tie bine cu ea!N-ai mai probat si alte modele?In sfarsit,ma mir ca ai gasit o vanzatoare care sa te roage sa probezi o rochie!N-am mai intalnit asa ceva pana acum la o casa de moda.
Probeaza si alte modele k sa vezi cum iti sta cu fiecare.Dar mie imi place foarte mult cum iti vine acest model(cred ca ti-am zis de 3 ori pana acum ca-ti sta bine:)) ).

asta inseamna ca esti sincera ! merci mult! am sa ma i porbez, sigur ca da si vb serios chiar m-a rugat sa probez, extraordinar de dragutza !:x :*

kiss_tyna
10.05.2007, 22:16:22
asta inseamna ca esti sincera ! merci mult! am sa ma i porbez, sigur ca da si vb serios chiar m-a rugat sa probez, extraordinar de dragutza !:x :*

Eu de felul meu sunt sincera=P~

arinutza
11.05.2007, 08:29:40
Asa este .. chiar iti vine bine dar cu lungimea de rigoare ca asta parea cam mare in lungime... iar de puful ala ce sa zic ...cam mare dar cred ca ai putea sa-l dai jos, nu? In rest este super OK.:-p

lorellay
11.05.2007, 15:48:27
Si mie-mi place...si imi place si puful ala....E scumpa rochia?

Fluturas
11.05.2007, 17:08:32
Si mie-mi place...si imi place si puful ala....E scumpa rochia?

din pacate da, 24 mil :*

kiss_tyna
11.05.2007, 17:25:38
din pacate da, 24 mil :*

Si daca dai jos puful ala nu mai scade pretul?Ca banuiesc ca si ala costa ceva.=)) =)) =))

ayana2010
14.05.2007, 12:17:19
Si daca dai jos puful ala nu mai scade pretul?Ca banuiesc ca si ala costa ceva.=)) =)) =))

=)) =))
mie mi se pare ca puful ii da o nota aparte! iti vine f bine:*

simonique
14.05.2007, 12:20:15
buna miresicilor!
abia azi mi am facut si eu cont pe acest site!as dori si eu mai multe informatii despre magazinele din pitesti cu rochii superbe de mireasa.eu am gasit unul miss fashion 2 pe gustul meu dar poate mai sunt si altele!:) aaaa si apropo vad ca am uitat sa modific data nuntii e10/11/2007

lorellay
14.05.2007, 15:52:35
Si mie imi place f mult puful...
Si eu as vrea ceva cu puf...sau asa cu o bordura cu blanitza...cred ca merge pt luna octombrie....Ceva simplu simplu si cu bordura cu blanitza...Ce mult mi-ar placea...

lorellay
15.05.2007, 11:40:33
A fost cineva la Casa de moda Liz?Undeva vis-a-vis de Casa Cartii...
Am fost ieri acolo...foarte dragute tipele..si modele dragute..preturi bune

ayana2010
15.05.2007, 12:15:45

am fost eu.... sunt tipele dragute, dar rochiile nu ies f bine.... am vrut sa mi-o fac si eu pe cea pt cununia civila acolo, dar am renuntat

georgya
15.05.2007, 15:58:28
ce preturi aveau?

MeMyself
16.05.2007, 14:06:29
Buna,
Azi o sa ma duc si eu prin oras sa caut rochii de mireasa si sa vad care ma lasa sa probez.E o adevarata problema probatul asta![-X

georgya
16.05.2007, 17:18:08
Buna,
Azi o sa ma duc si eu prin oras sa caut rochii de mireasa si sa vad care ma lasa sa probez.E o adevarata problema probatul asta![-X
sa-mi spui si mie pe unde ai fost si ce ai facut..trebuie sa merg si eu zilele astea si sa stiu de cine trebuie sa ma feresc:-?

MeMyself
17.05.2007, 09:24:06
asa... am fost in urmatoarele locatii:
1. In spate la Trivale (parcarea Argesul, langa Alcadibo, la etajul3): rochite dragutele si ieftine, dar materialele sunt si mai ieftine. A zis tanti aia ca sunt facute la Piatra -Neamt si cine vrea sa-i zica cu o luna jumate inainte(face si dupa modelul tau, dar materialele lor care, again, sunt cam naspa)
2.Estelle (langa Casa de Pensii, pe colt): nu probezi nimic, am vazut o rochie frumoasa, dar era 15 milioane. Cam ciufuta tanti aia...
3. Langa piata mare(unde e fantana) sunt 2:
a)Lady M: rochii naspa, preturi mici. Modele nasoale.
b) un magazinas pe celalta parte(cum dai coltu spre piata),cred ca "Daisy" se numeste dar nu stiu sigur: rochii mult mai frumoase si materiale mai bune la preturi mici. Am si probat o rochie frumoasa la 5 mil. Tanti de treaba(mi-a zis ca stie ca nu iau rochia, dar m-a lasat sa probez 1 ca sa vad cum imi sta). E mai ok de cat altele.Recomand!!
4. Inno(langa Bonita): modele frumoase, preturi maricele(ce am putu sa vad prin vitrina), dar era inchis. O sa mai trec pe acolo.
5. Alb&Negru (langa Gelaterie): nu recomand! Fitze maxime. Nu numai ca nu probezi, dar nici nu poti sa pui mana pe rochii. Ca sa le vezi, trebuie sa le muti cu umerasu'. Aveau si rochii urate (cele mai nasoale din catalog). L-)

Cam atat! Diseara plec la Bucuresti si cred ca maine ajung pe Lipscani! Sapt viitoare va scriu si de pe acolo.
Va pup!

ayana2010
17.05.2007, 10:27:12
Cam atat! Diseara plec la Bucuresti si cred ca maine ajung pe Lipscani! Sapt viitoare va scriu si de pe acolo.
Va pup!

bafta la cumparaturi!!!!:)>- :D

blondy
17.05.2007, 14:18:46
1. In spate la Trivale (parcarea Argesul, langa Alcadibo, la etajul3): rochite dragutele si ieftine, dar materialele sunt si mai ieftine. A zis tanti aia ca sunt facute la Piatra -Neamt si cine vrea sa-i zica cu o luna jumate inainte(face si dupa modelul tau, dar materialele lor care, again, sunt cam naspa)
2.Estelle (langa Casa de Pensii, pe colt): nu probezi nimic, am vazut o rochie frumoasa, dar era 15 milioane. Cam ciufuta tanti aia...
b) un magazinas pe celalta parte(cum dai coltu spre piata),cred ca "Daisy" se numeste dar nu stiu sigur: rochii mult mai frumoase si materiale mai bune la preturi mici. Am si probat o rochie frumoasa la 5 mil. Tanti de treaba(mi-a zis ca stie ca nu iau rochia, dar m-a lasat sa probez 1 ca sa vad cum imi sta). E mai ok de cat altele.Recomand!!
4. Inno(langa Bonita): modele frumoase, preturi maricele(ce am putu sa vad prin vitrina), dar era inchis. O sa mai trec pe acolo.
5. Alb&Negru (langa Gelaterie): nu recomand! Fitze maxime. Nu numai ca nu probezi, dar nici nu poti sa pui mana pe rochii. Ca sa le vezi, trebuie sa le muti cu umerasu'. Aveau si rochii urate (cele mai nasoale din catalog). L-)

Va pup!

Eu am tot fost pe Lipscani si sunt foarte dezamagita o gramada de magazine cu aceleasi modele de rochii , parca sunt uniforme. Tot ce diferea era locul in care e aplicata dantela...
Eu am fost la un magazin de vizavi de Serif's e la intrarea in Pasajul Lipscani foarte frumos si elegant de acolo mi-am si luat rochita (au modele mai deosebite). Intrarea se face printr-un magazin de pantofi.Va recomand daca puteti sa va duceti.E o cladire de 3 etaje si se vad rochitele din strada.

georgya
17.05.2007, 15:33:59

Va pup!
:(( acelesi constatari le-am facut si eu......am inteles ca este un magazin cu rochii frumoase pe calea bucuresti....sper sa gasesc ceva[-o< [-o<

ayana2010
17.05.2007, 15:55:41
:(( acelesi constatari le-am facut si eu......am inteles ca este un magazin cu rochii frumoase pe calea bucuresti....sper sa gasesc ceva[-o< [-o<

parca miss se numeste....sunt rochite frumoase...

kiss_tyna
17.05.2007, 15:55:57

Aceleasi constatari....Am fost si la magazinul de pe calea bucuresti si tot asa zic vanzatoarele,ca te lasa sa probezi numai daca faci comanda la ei...mie mi s-a parut cam ciufuta vanzatoarea....
Mai este un magazin tot ce calea bucuresti putin mai sus decat cel amintit mai devreme,pe aceeasi parte(acolo nu am fost).Si mai este un magazin de rochii undeva prin gavana....mai bine o intrebi pe Fluturas ca ea a fost acolo si cica e o vanzatoare de treaba care te lasa sa probezi.

georgya
17.05.2007, 19:58:03
Aceleasi constatari....Am fost si la magazinul de pe calea bucuresti si tot asa zic vanzatoarele,ca te lasa sa probezi numai daca faci comanda la ei...mie mi s-a parut cam ciufuta vanzatoarea....
Mai este un magazin tot ce calea bucuresti putin mai sus decat cel amintit mai devreme,pe aceeasi parte(acolo nu am fost).Si mai este un magazin de rochii undeva prin gavana....mai bine o intrebi pe Fluturas ca ea a fost acolo si cica e o vanzatoare de treaba care te lasa sa probezi.
am vazut niste rochite dragute in spate la magnolia..de la 8 mil in sus...si vanzatoarea e draguta...in caz de urgenta acolo o sa merg...:)

georgya
17.05.2007, 19:59:57
ce.... ca sunt unele vanzatoare, in general, care te fac sa te simti prost si atunci cand privesti un lucru......dar sa il mai si atingi sau sa il probezi[-(

ayana2010
17.05.2007, 20:45:58

sa stii ca o prietena si-a luat rochia de acolo si a lasat-o sa probeze... bene..daca te gandesti e si normal... dava vin 10 fete pe zi sa probeze toate rochiile alea de mireasa adio alb, adio ivory... dar daca esti incantata de model... iti place...sau macar simulezi ;)) o sa te lase.. cu mine a fost f draguta vanzatoarea de acolo....

poisonivy
22.05.2007, 23:03:53
buna!
sunt si eu noua pe-aici... eu nu pricep cum dumnezeului sa nu te lase sa probezi? vorba ta, macar cand te arati interesata de model... eu una mai am pana ajung in faza asta, dar macar sondez piata. nu sunt toleranta cu vanzatoarele astea de 2 lei, care trateaza clientul intr-un mod groaznic!

ayana2010
22.05.2007, 23:19:19
buna!
sunt si eu noua pe-aici... eu nu pricep cum dumnezeului sa nu te lase sa probezi? vorba ta, macar cand te arati interesata de model... eu una mai am pana ajung in faza asta, dar macar sondez piata. nu sunt toleranta cu vanzatoarele astea de 2 lei, care trateaza clientul intr-un mod groaznic!

bine ai venit!!
faci nunta la pitesti? si cand o ai..vad ca nu ai setat-o:*

poisonivy
23.05.2007, 13:50:14
buna! da, o sa fac, e la stadiul de proiect. adica acum incercam sa gasim local, sa demaram toate pregatirile.
nunta sper ca va fi in 2008, pe 20 septembrie.;))

ayana2010
23.05.2007, 15:27:49
buna! da, o sa fac, e la stadiul de proiect. adica acum incercam sa gasim local, sa demaram toate pregatirile.
nunta sper ca va fi in 2008, pe 20 septembrie.;))

pei orientati-va deja spre un local....

kiss_tyna
23.05.2007, 19:19:00
Mi-a spus o colega care vrea sa faca nunta la anul,ca cica toate restaurantele ''mari''(cornul vanatorului,magic,castel,rehoma,etc) sunt inchiriate pana inclusiv in vara lui 2008(sunt inchiriate din anul 2006 pt anul 2008).Sincer,eu m-am speriat cand am auzit pt ca asta ar insemna deja la iarna sa fac rezervare pt 2010.Asa este?Ma refer la nuntile care se fac vara pt ca vara vrem.Daca vrei sa faci toamna sau iarna cred ca gasesti locuri.Si logodnicul meu a auzit tot asa.Este adevarat?

Fluturas
23.05.2007, 19:22:48
Mi-a spus o colega care vrea sa faca nunta la anul,ca cica toate restaurantele ''mari''(cornul vanatorului,magic,castel,rehoma,etc) sunt inchiriate pana inclusiv in vara lui 2008(sunt inchiriate din anul 2006 pt anul 2008).Sincer,eu m-am speriat cand am auzit pt ca asta ar insemna deja la iarna sa fac rezervare pt 2010.Asa este?Ma refer la nuntile care se fac vara pt ca vara vrem.Daca vrei sa faci toamna sau iarna cred ca gasesti locuri.Si logodnicul meu a auzit tot asa.Este adevarat?

parerea mea e ca se exagereaza !:O

kiss_tyna
23.05.2007, 19:27:57
Si mie mi s-a parut ciudat....Parerea mea este ca cu un an inainte trebuie sa faci rezervari.De exemplu,daca as vrea la anul in vara sa ma casatoresc ar trebui sa merg de pe acum sa fac rezervare k sa prind loc.

Fluturas
23.05.2007, 19:30:51
Si mie mi s-a parut ciudat....Parerea mea este ca cu un an inainte trebuie sa faci rezervari.De exemplu,daca as vrea la anul in vara sa ma casatoresc ar trebui sa merg de pe acum sa fac rezervare k sa prind loc.

eu am fost la restauran prin noiembrie,anul trecut..este foarte adevarat ca sambete libere nu prea mai erau, in iulie si august nici vorba!

georgya
23.05.2007, 19:53:44
eu zic ca inainte cu 1 an trebuie facuta rezervarea ........eu asa am facut...asta pt ca am vrut sa fac nunta de ziua mea ....dar directorul de la alcadibo mi-a zis ca m-am dus prea devreme (dar am vrut sa fiu eu linistita)..totusi mi se pare exagerat faptul ca s-au facut rezervari din 2006 pt 2008.....pai in atata timp te poti razgandi .. nu iti m-ai place localul,gasesti altceva :-\

poisonivy
23.05.2007, 19:59:30
cam asa este, cu un an inainte... e bataie mare pe localurile bune si cat de cat incapatoare...
eu am fost pe la castel sa vb, m-am indragostit pe loc de sala cea mica, dar din pacate ne obliga la 200 de persoane minim... iar eu am vreo 160-170...
sapt asta s-a dus tatal meu cu logodnicul sa vada si la alcadibo, le-a placut si a ramas sa stabilim clar cand ma duc si eu in Pitesti, sambata asta.
in rest, localuri slabute, la regat e mica sala, dar e dragut, la rehoma dragut dar imi stateau pe creier camerele de hotel care se vedeau sus, la carmen e :dn si cam atat.
apropos de rochie, in pitesti care dintre voi stia o croitoareasa buna? am si eu niste modele in cap si in caz ca nu-mi gasesc de unde sa iau rochie de-a gata, sa apelez la cineva care se pricepe.

ayana2010
23.05.2007, 20:32:00

asa e... si noi o sa mergem vara asta sa luam pt 2009

georgya
23.05.2007, 20:35:45
asa e... si noi o sa mergem vara asta sa luam pt 2009
unde vrei sa rezervi?

louise_mihai
23.05.2007, 21:29:18
Noi ne-am facut rezervarea din februarie anul acesta pt 9 iunie, si prin aprilie , cand am fost la preot sa vb despre ora, ne-a spus ca este post atunci. Ne-a zis ca face o dispensa la mitropolie si cere aprobare pentru a ne cununa, dar nu am vrut sa incepem cu stangul. A doua zi am fost la Cornul Vanatorului si am gasit liber pe 3 iunie. E adevarat, e duminica, dar era liber. Probabil se gaseste restaurant si cu mai putin timp inainte.

ayana2010
24.05.2007, 00:38:37
unde vrei sa rezervi?

inca nu si-a facut beib lista... la o prima vedere eu voi avea peste 200 de invitati.... sa vedem cati mai are si el(mai putini, oricum)... deci ne trebuie ceva mai marisor... inca nu ne-am hotarat!!! ceva...castel, magic:-w

ayana2010
24.05.2007, 00:39:20
Noi ne-am facut rezervarea din februarie anul acesta pt 9 iunie, si prin aprilie , cand am fost la preot sa vb despre ora, ne-a spus ca este post atunci. Ne-a zis ca face o dispensa la mitropolie si cere aprobare pentru a ne cununa, dar nu am vrut sa incepem cu stangul. A doua zi am fost la Cornul Vanatorului si am gasit liber pe 3 iunie. E adevarat, e duminica, dar era liber. Probabil se gaseste restaurant si cu mai putin timp inainte.

da...e adevarat, dar nu restaurantul pe care il vrei si nici sambata! si decat sa nu fiti multumiti pe deplin, mai bine cautati mai devreme :D

lorellay
24.05.2007, 09:45:18
Noi ne-am hotarat sa fecm nunta in martie si pe la sfarsitul lui martie am gasit si restaurant.Nu m-au interesat vara..m-a intreresat zilele de 6 si 13 oct...bine si in iulie ar fi fost bine, dar era prea repede si nu aveam timp sa rezolvam tot.Am gasit usor sala, am dat intai un tel la un restaurant...nici nu stiu cum se numea..am luat de pe net nr de tel restaurante din pitesti si acolo ne-a raspuns un domn care a azis ca s-a inchis localul respectiv.Am fost foarte dezamagita.Si dupa aia am sunat la Cornul Vanatorului si aveau liber si pe 6 si pe 13 oct.Am ales ziua de 6...am fost , am vb, am dat aconto, am vazut sala...si e ok.
Si la biserica am tot amanat si pana la urma cand am ajuns mai avea doar o singura ora la care se putea pe 6 oct...adica la ora 17...imi convine de minune...da cred ca daca mai statea cateva zile se putea sa nu mai fie nici ora aia....si sa fi vazut atunci ce plansete...

louise_mihai
25.05.2007, 08:40:59
da...e adevarat, dar nu restaurantul pe care il vrei si nici sambata! si decat sa nu fiti multumiti pe deplin, mai bine cautati mai devreme :D
Restaurantul e cel pe care l-am vrut si ziua ar fi fost (9 iunie) daca nu era in post.

georgya
01.06.2007, 11:50:50
sunt super fericita...mi-am gasit rochita de mireasa....e pe crem (asta dupa ce am cautat de mi- a venit rau pe alb si nu am gasit nimic deosebit).......dar acum e la modificat si apoi la scurtat.....abia astept sa fie gata ;;)

ayana2010
01.06.2007, 11:58:58
sunt super fericita...mi-am gasit rochita de mireasa....e pe crem (asta dupa ce am cautat de mi- a venit rau pe alb si nu am gasit nimic deosebit).......dar acum e la modificat si apoi la scurtat.....abia astept sa fie gata ;;)

hihi.. ce frumos! sa nu ne uiti cu pozele.. s-o vedem si noi;;)

lorellay
26.06.2007, 16:40:40
Am dat si eu comanda de rochie....la Liz...simpla simpla..da ma costa 1400 RON...si as fi vrut cam la 1000 ron...acum asta e..
o sa fie gata pana la jum lui august...

ayana2010
26.06.2007, 23:53:49
Am dat si eu comanda de rochie....la Liz...simpla simpla..da ma costa 1400 RON...si as fi vrut cam la 1000 ron...acum asta e..
o sa fie gata pana la jum lui august...
bv...asteptam sa ne-o arati >:D<

kiss_tyna
27.06.2007, 09:21:23
bv...asteptam sa ne-o arati >:D<

Ne-o arata cum ne-a aratat-o si Georgya.=)) =)) =))

georgya
27.06.2007, 16:46:45
Ne-o arata cum ne-a aratat-o si Georgya.=)) =)) =))
?????????........nu prea inteleg ce este de ras..........eu am rochia la modificat...abia saptamana viitoare o iau

kiss_tyna
27.06.2007, 19:25:56
?????????........nu prea inteleg ce este de ras..........eu am rochia la modificat...abia saptamana viitoare o iau

Ok,a fost o gluma mai proasta.....scuza-ma....Multe miresici promit ca arata rochita si nu o arata si am facut aluzie la tine pt ca nici tu nu ne-ai aratat-o....:sad:

ayana2010
27.06.2007, 20:11:03
Ok,a fost o gluma mai proasta.....scuza-ma....Multe miresici promit ca arata rochita si nu o arata si am facut aluzie la tine pt ca nici tu nu ne-ai aratat-o....:sad:
lasa ca ne-o arata saptamana viitoare daca tot o ia;-)

georgya
27.06.2007, 20:12:39
si ti-ai gasit cu cine sa faci gluma..>:P ......eu nici macar nu am promis.eu cand promit ma tin de cuvant.........si nici nu as avea ce sa va arat deocamdata

kiss_tyna
27.06.2007, 20:17:59
si ti-ai gasit cu cine sa faci gluma..>:P ......eu nici macar nu am promis.eu cand promit ma tin de cuvant.........si nici nu as avea ce sa va arat deocamdata

Bine,hai sa nu ne enervam...eu maine am ultimul examen si vreau sa fiu calma,sa nu ma mai stresez.N-am stiut ca nu stii de gluma.Data viitoare ma gandesc de 2 ori inainte sa mai zic ceva legat de tine.E a doua oara cand iti zic sa ma scuzi.^:)^

diavolita
27.06.2007, 20:27:35
Bine,hai sa nu ne enervam...eu maine am ultimul examen si vreau sa fiu calma,sa nu ma mai stresez.N-am stiut ca nu stii de gluma.Data viitoare ma gandesc de 2 ori inainte sa mai zic ceva legat de tine.E a doua oara cand iti zic sa ma scuzi.^:)^
bafta la examen si sa nu copiezi;))

georgya
27.06.2007, 20:31:41
nu e vorba de scuze....iti dai seama ca nu ma supar pe cineva pe care nici macar nu cunos....si nu e vorba ca nu stiu de gluma.........dar poate nici tie nu ti-ar pica bine sa vezi ca cineva se ia de tine asa...fara nici un motiv......sper ca ai inteles ce am vrtut sa spun.........sa ai bafta maine;-)

georgya
27.06.2007, 20:34:11
lasa ca ne-o arata saptamana viitoare daca tot o ia;-)
avand in vedere ca se apropie nunta cu pasi repezi8-} ...o sa va arat direct pozele de la nunta>:D<

kiss_tyna
27.06.2007, 20:37:35
nu e vorba de scuze....iti dai seama ca nu ma supar pe cineva pe care nici macar nu cunos....si nu e vorba ca nu stiu de gluma.........dar poate nici tie nu ti-ar pica bine sa vezi ca cineva se ia de tine asa...fara nici un motiv......sper ca ai inteles ce am vrtut sa spun.........sa ai bafta maine;-)

Multumesc!

ayana2010
27.06.2007, 21:13:21
avand in vedere ca se apropie nunta cu pasi repezi8-} ...o sa va arat direct pozele de la nunta>:D<

eeeeee...... sa ma mai gandesc!!!!/:) /:) /:) hai bine...cum vrei tu=P~ ;))

lorellay
28.06.2007, 09:15:04
LA prima proba o sa fac poze sa vi le arat..dar asta o sa fie pe la jum lunii iulie...ca nu le-am grabit...
oricum..deja vreau sa le sun azi sau maine sa le spun ca vreau cateva chestii modificate...pana nu se apuca de croit!;))

lorellay
29.06.2007, 12:14:02
Am sunat si le-am zis sa scoata toata dantela ca nu o mai vreau...
Cred ca o sa imi puna materialul in brate si bani si tot si o sama trimita unde vreau..ca sunt tare sucita..daca ma mai uit mult la alte modele iar ma razgandesc....

ayana2010
29.06.2007, 12:14:59
Am sunat si le-am zis sa scoata toata dantela ca nu o mai vreau...
Cred ca o sa imi puna materialul in brate si bani si tot si o sama trimita unde vreau..ca sunt tare sucita..daca ma mai uit mult la alte modele iar ma razgandesc....
:)) eeee.. mireasa trebuie sa fie multumita!!!!:D

lorellay
29.06.2007, 12:28:54
sincer nici nu stiu bine ce vreau...stiu doar ca vreau sa fie cu manecuta, sau bretel late..adica intr-un fel sa fie cu spatele plin...
nu vreau dantela decupata si aplicata...o vreau in clin...alba...lunga...dar un model exact nu am in cap...

ayana2010
29.06.2007, 12:43:04
sincer nici nu stiu bine ce vreau...stiu doar ca vreau sa fie cu manecuta, sau bretel late..adica intr-un fel sa fie cu spatele plin...
nu vreau dantela decupata si aplicata...o vreau in clin...alba...lunga...dar un model exact nu am in cap...
:)) mai ai timp sa te hotarasti

lorellay
03.07.2007, 17:43:59
am fost azi iar pentru rochie...le-am ametit de cap..dar sunt tare dragute...acum arata cu totul altfel decat era primul model:D ...
Nu o sa ma mai uit la nici o poza cu rochii de mireasa ca iar ma razgandesc....

Fluturas
04.07.2007, 07:42:27
rochia .. >:D< >:D< >:D<

kiss_tyna
04.07.2007, 09:27:18

WOOOW!E superba!!!!!!!!!!Sa o porti sanatoasa si iubita!!!=D>

kiss_tyna
04.07.2007, 09:27:56
De unde ai cumparat-o?

lorellay
04.07.2007, 10:26:17
Super rochia....sa o porti iubita....

mirela13stan
06.07.2007, 15:28:00
Buna! eu mi-am facut rochia la un magazinas pe Calea Bucuresti. Si am emotii pentru ca merg maine sa o iau in primire. Cand am fost la proba era divina:) . Dar eu am mai patit-o cu o rochie pe care croitoreasa nu a reusit sa o faca si cand m-a imbracat cu ea mi-a picat fata. Am incredere ca o sa fie bine mai ales ca au fost foarte amabile.

ayana2010
06.07.2007, 19:24:22
Buna! eu mi-am facut rochia la un magazinas pe Calea Bucuresti. Si am emotii pentru ca merg maine sa o iau in primire. Cand am fost la proba era divina:) . Dar eu am mai patit-o cu o rochie pe care croitoreasa nu a reusit sa o faca si cand m-a imbracat cu ea mi-a picat fata. Am incredere ca o sa fie bine mai ales ca au fost foarte amabile.
bafta atunci! :D sa ne-o arati si noua

lorellay
07.07.2007, 16:05:23
Am fost si eu la magazinasul ala...daca te referi la cel de pe colt cum mergi spre piata....au fost foarte amabile...
Cat te-a costat?

kiss_tyna
08.07.2007, 23:17:03
Am fost si eu la magazinasul ala...daca te referi la cel de pe colt cum mergi spre piata....au fost foarte amabile...
Cat te-a costat?
Sunt amabile doamnele de acolo....si pretul variaza de la calitatea materialului la modelul ales....Ceea ce mi-a placut este ca poti sa combini corsetul de la o rochitza care ti-a placut cu fusta de la alta rochie.:)>-

lorellay
12.07.2007, 11:28:00
Cine si-a facut rochia la casa de moda Liz?

MeMyself
06.08.2007, 12:59:43

Super frumoasa!!!!!!!Casa de Piatra!

kiss_tyna
13.09.2007, 12:02:33
Ati vazut ca s-a deschis pe Calea Bucuresti(pe partea cu piata) un nou magazin Monica Darie?Are rochii de mireasa si de ocazii.Nu am intrat dar am vazut de afara.;))

anesya
13.09.2007, 12:35:09
Ati vazut ca s-a deschis pe Calea Bucuresti(pe partea cu piata) un nou magazin Monica Darie?Are rochii de mireasa si de ocazii.Nu am intrat dar am vazut de afara.;))
Unde mai exact? Pe langa celalalt magazin cu rochii de mireasa? Vreau si eu sa merg sa probez cateva rochite....si nuj de unde sa incep...>:D<

Fluturas
13.09.2007, 13:04:31
Unde mai exact? Pe langa celalalt magazin cu rochii de mireasa? Vreau si eu sa merg sa probez cateva rochite....si nuj de unde sa incep...>:D<

Nu au cine stie ce, eu am probat o rochita de la ei, era singura mai deosebita si costa vreo 28 milioane ...
Am pe-aici pe undeva poze cu ea,stai sa caut ...

uite-o aici:

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=77&page=5

kiss_tyna
14.09.2007, 21:29:01
Pe partea cu piata,dar putin mai sus.E la parterul unui bloc.Au aparut o multime de magazine cu rochitze....o sa am de unde sa-mi aleg!Asta daca o sa-mi iau din Pitesti.:-$

kiss_tyna
14.09.2007, 21:29:50
Nu au cine stie ce, eu am probat o rochita de la ei, era singura mai deosebita si costa vreo 28 milioane ...
Am pe-aici pe undeva poze cu ea,stai sa caut ...

uite-o aici:

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=77&page=5

Mi-am adus aminte!Da, nu e cine stie ce.Dar totusi e bine sa mearga sa se convinga.Poate o sa-i placa ceva.Eu nu am intrat acolo sa vad cum e.Am vazut de afara.

mikyduta
15.09.2007, 09:09:26
Fetelor va dau un sfat CASA DE MODA ORGANZA,e aproape de centru undeva la etaj e chiar langa sediul BCR.Eu nu sunt din pitesti ci din Buc am cautat si in Buc si in Pitesti la magazine nu mi-au placut eu vroiam mai simpluta nu vroiam cu tiul pe deasupra sau cum ii spune si dupa ce am terminat toate magazinele posibile am zis:Mai e ceva pe langa BCR am vazut eu o rochie de mireasa la etaj Si toata lumea a inceput sa rada ca eu nu prea cunosc Pitestiul decat centru ;))dar adeseori ne intorceam si zaream acolo o rochie.Am intrat am vazut reviste pe care le vazusem si eu anterior ca am colectia acasa;))Si am comandat sg rochie care mi-a ramas in minte de cand am vazut.Nu am avut curajul sa intru acolo ca e de la DEMETRIOS si nu imi permit sa dau atat.Si fetelor a iesit super nici nu ma asteptam sa iasa asa;bine ca am fost la o sg proba pana acum si mai are de lucrat la ea ca am vrut niste schimbari, mai am pe 22sept;)haide sa va arat si poze

Fluturas
15.09.2007, 09:10:57
Fetelor va dau un sfat CASA DE MODA ORGANZA,e aproape de centru undeva la etaj e chiar langa sediul BCR.Eu nu sunt din pitesti ci din Buc am cautat si in Buc si in Pitesti la magazine nu mi-au placut eu vroiam mai simpluta nu vroiam cu tiul pe deasupra sau cum ii spune si dupa ce am terminat toate magazinele posibile am zis:Mai e ceva pe langa BCR am vazut eu o rochie de mireasa la etaj Si toata lumea a inceput sa rada ca eu nu prea cunosc Pitestiul decat centru ;))dar adeseori ne intorceam si zaream acolo o rochie.Am intrat am vazut reviste pe care le vazusem si eu anterior ca am colectia acasa;))Si am comandat sg rochie care mi-a ramas in minte de cand am vazut.Nu am avut curajul sa intru acolo ca e de la DEMETRIOS si nu imi permit sa dau atat.Si fetelor a iesit super nici nu ma asteptam sa iasa asa;bine ca am fost la o sg proba pana acum si mai are de lucrat la ea ca am vrut niste schimbari, mai am pe 22sept;)haide sa va arat si poze

ahaaaaaaaaaaa, foarte frumoasa! :)>-

mikyduta
15.09.2007, 09:17:39
si pretul acceptabil
rochia-1480lei
crinolina-60lei
voalul-60lei
CADOUUUUUUUUU :)) :))saculet

Fluturas
15.09.2007, 09:31:58
si pretul acceptabil
rochia-1480lei
crinolina-60lei
voalul-60lei
CADOUUUUUUUUU :)) :))saculet

da, e foarte bun pretul!<:-P

ayana2010
15.09.2007, 11:23:26

bv,,,iti sta ft bine in ea!=D> =D> <:-P

lorellay
15.09.2007, 12:04:41
Super..si mie imi place.....si modelul si pretul e ok...
Si eu am dat pe a mea 1480 rochia, 45 voalul..nu am nici un bonus....[-(

anesya
15.09.2007, 14:21:37
Super..si mie imi place.....si modelul si pretul e ok...
Si eu am dat pe a mea 1480 rochia, 45 voalul..nu am nici un bonus....[-(
De unde ai cumparat-o? Ai poze?

lorellay
15.09.2007, 14:50:20
De unde ai cumparat-o? Ai poze?
Mi-am facut-o la Casa de moda Liz....
E simpla simpla....asa am vrut eu....
Imi pare rau doar ca nu gasesc un bolero sa-mi placa....

anesya
15.09.2007, 20:55:17
E foarte frumoasa! Am vazut ceva frumos la alb&negru dar e o capa...este expusa in vitrina...mie mi-a placut mult...Si eu vreau sa-mi fac o rochita simpla si din acelasi material ca al tau, pentru ca nu sunt inalta..am doar 1,61m si imi treb ceva sa ma avantajeze....MUltumesc ca mi-ai spus unde ti-ai facut-o tu! Te pup!

kiss_tyna
15.09.2007, 21:48:32

Imi place rochita ta!Sa o imbraci sanatoasa, iubita si fericita!<:-P

kiss_tyna
15.09.2007, 21:50:50
haide sa va arat si poze

Si mie imi place!O sa iasa foarte frumoasa!:)>-

georgya
15.09.2007, 22:51:28
e super frumoasa rochita...........cred ca abia astepti sa o imbraci;-)

ayana2010
16.09.2007, 00:17:51
chiar voiam sa te intreb mai devreme de poze! iti vine ft bine rochia...<:-P <:-P

lorellay
17.09.2007, 13:24:19
E foarte frumoasa! Am vazut ceva frumos la alb&negru dar e o capa...este expusa in vitrina...mie mi-a placut mult...Si eu vreau sa-mi fac o rochita simpla si din acelasi material ca al tau, pentru ca nu sunt inalta..am doar 1,61m si imi treb ceva sa ma avantajeze....MUltumesc ca mi-ai spus unde ti-ai facut-o tu! Te pup!
Multumesc...daca te intereseaza si vrei sa stii ca eu dupa nunta vreau sa vand rochia...eu am 1,65 si vreo 52 kg...Daca o sa vrei sa o vezi...Oricum mai vorbim....
A...si in poza nu e forma finala..mai are 2 randuri de tulle pe fusta..."ciupit"....E din tafta alba cu tulle cristal..simplu...

anesya
17.09.2007, 15:58:42
Multumesc...daca te intereseaza si vrei sa stii ca eu dupa nunta vreau sa vand rochia...eu am 1,65 si vreo 52 kg...Daca o sa vrei sa o vezi...Oricum mai vorbim....
A...si in poza nu e forma finala..mai are 2 randuri de tulle pe fusta..."ciupit"....E din tafta alba cu tulle cristal..simplu...
OK MAI VB...PUPICI!:* :*

mmbr
06.11.2007, 15:03:02
Fetelor,

Please din experienta: cat de comoda/incomoda este rochia de mireasa cu "minunatiile" de cercuri?

va pup

Fluturas
06.11.2007, 15:15:10
Fetelor,

Please din experienta: cat de comoda/incomoda este rochia de mireasa cu "minunatiile" de cercuri?

va pup

eu nu am avut dar poti citi aici:
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2801

este un topic special pentru asta .... :*

matrix
06.11.2007, 17:31:18
Eu am avut cercuri si n-am avut nici o problema din contra m-au ajutat la dans si la mers.Dar trebuie sa alegi cu grija sa aiba cercurile din silicon si pe sub sa-ti cosi un material finut gen saten, ca sa nu te zgarie tull-ul cum am auzit cazuri.sfatul meu este sa-ti alegi rokia care-ti place si sa nu te gandesti la crinoline.Cand vei gasi ROKIA TA va fi dragoste la prima vedere.Bafta

kiss_tyna
22.01.2008, 22:16:24
Simona Ana, am vazut la avatarul tau ca ai probat o rochitza.Nu ne-o arati si noua?Te rugam!De unde ai probat?:x

simona_ana
23.01.2008, 10:49:56
Simona Ana, am vazut la avatarul tau ca ai probat o rochitza.Nu ne-o arati si noua?Te rugam!De unde ai probat?:x
Am probat o singura rochie de mireasa la targul de nunti din 2005 de la Bucuresti :) Nu imi cautam pentru mine, dar am vazut rochia asta si am zis ca trebuie sa o probez neaparat. Am sa atasez si poza cu toata rochia. oricum, trebuie sa gasesc un model care sa imi acopere putin umerii, pentru ca ii am cam mari :( Si nici de decolteu nu poate fi vorba, asa ca o sa fie o alta mare problema!!! :">

danutza_ionut
04.03.2008, 14:04:12
fetelor sunt f curioasa cat costa rochitele de mireasa de la demetrios si mariaj lux... stie cineva? eu am auzit ca sunt 2000 euro=((

lexi_ada
04.03.2008, 14:44:55
fetelor sunt f curioasa cat costa rochitele de mireasa de la demetrios si mariaj lux... stie cineva? eu am auzit ca sunt 2000 euro=((
scumpa ajung si la 2000 euro, dar le gasesti si la 1000 euro . Sfatul meu este daca iti doresti cu adevarat o rochie cum sunt cele de la demetrios sau mariaj lux, incerca sa te duci cu modelul la o croitoreasa, oricum te duce mai ieftin sau poti sa te uiti pe bazar , sunt unele fete care au avut rochite demetrios si le vand la jum de pret .
dar faci cum crezi .
bafta!!!!!

danutza_ionut
04.03.2008, 15:31:39
mie cam frik sa incerc sa o fak, dar dak nu gasesc rochia pe care mi-o doresc o sa apelez si la varianta asta... eu am gasit un model de vis, nu vreau neaparat sa fie de firma, dar sa fie exact cum vreau eu... si sunt cam mofturoasa#-o

ayana2010
05.03.2008, 14:20:14
pretul variaza de la model la model... intre 1000-3000 euro (poate chiar mai mult)
si eu tot o rochie demetrios vreau

andreea204
09.03.2008, 17:20:11
La casa de moda ANA (de langa Oriflame, fostul Trafalgar etc) nu a fost nimeni? Ea am fost mai demult si aveau rochii facute din materiale de foarte buna calitate, nimik nu era lipit ci lucrat manual. Faceau si pe comanda modele din reviste.

Lalely
12.03.2008, 09:59:28
La casa de moda ANA (de langa Oriflame, fostul Trafalgar etc) nu a fost nimeni? Ea am fost mai demult si aveau rochii facute din materiale de foarte buna calitate, nimik nu era lipit ci lucrat manual. Faceau si pe comanda modele din reviste.

Miresici din Pitesti, ce a-ti mai inteprins pt subiectul "Rochia de mireasa"?
A-ti mai fost la targuri?A-ti mai descoperit case de moda interesante??Eu deja intru in transa, trebuie sa i-mi iau rochita si vreau cat mai multe pareri,ca sa stiu unde ar trebuii sa merg si unde nu...
Nu si-a mai cumparat nimeni rochita??Vrem poze!!!

simona_ana
12.03.2008, 19:08:54
Miresici din Pitesti, ce a-ti mai inteprins pt subiectul "Rochia de mireasa"?
A-ti mai fost la targuri?A-ti mai descoperit case de moda interesante??Eu deja intru in transa, trebuie sa i-mi iau rochita si vreau cat mai multe pareri,ca sa stiu unde ar trebuii sa merg si unde nu...
Nu si-a mai cumparat nimeni rochita??Vrem poze!!!
Buna! Eu am reusit sa iau rochita de la Calin Events - model Viviana. Acum depinde si de bugetul tau, dar iti mai pot recomanda Maya din Craiova. Am vazut pe la targuri ca au modele intereasante. In Pitesti nu am gasit nimic care sa se apropie cat de cat de un raport pret-calitate bun... Spor la cautari!!

Lalely
13.03.2008, 10:02:28
Buna! Eu am reusit sa iau rochita de la Calin Events - model Viviana. Acum depinde si de bugetul tau, dar iti mai pot recomanda Maya din Craiova. Am vazut pe la targuri ca au modele intereasante. In Pitesti nu am gasit nimic care sa se apropie cat de cat de un raport pret-calitate bun... Spor la cautari!!

Simona, nu ne atasezi si noua poza cu rochita??Please...

Mai am auzitr de Calin Events...o sa merg si eu acolo...si cu Maya stiam deja!
Asteptam poza!!!

simona_ana
13.03.2008, 18:47:01
Nu am ce sa atasez momentan, deoarece proba a fost facuta fara crinolina si fara modificarile necesare. Am sa atasez poza cu rochia de pe site-ul lor si cu accesoriile cumparate. Abia dupa 16 aprilie, cand ma duc la retus am sa fac poze cu rochia ... As fi vrut sa am poze, dar pana nu e totul perfect nu am ce sa pun :)

simona_ana
13.03.2008, 18:51:01
Aceasta este rochita. Am ales modelul pe alb deoarece cel crem era mult prea galbui si nu mi-a placut. Sper ca dupa retus sa arate si pe mine rochita asa :)

Lalely
14.03.2008, 08:37:01
Aceasta este rochita. Am ales modelul pe alb deoarece cel crem era mult prea galbui si nu mi-a placut. Sper ca dupa retus sa arate si pe mine rochita asa :)

Va arata..sunt sigura!!
Tu ai optat pt crinolina am intels..nu este incomoda??...zic eu..asa am auzit pe aici....

Si bijuteriile??Pozici??

Fluturas
14.03.2008, 08:47:24

absolut supeba rochita!

flori_2002ro
14.03.2008, 09:17:42
Foarte frumoasa rochita.O sa arati foarte bine in ea.>:D<

simona_ana
14.03.2008, 09:58:01
Multumesc fetelor! Sunteti tare dragute! Dar totusi, nu sunt linitita pana nu vad ca arata cat de cat bine si pe mine. Stiti voi cum este cu rochitele pe manechine si cum stau pe alte persoane.
Crinolina am luat cu 5 cercuri si 7 randuri de volane (parca asa e... oricum ocupa un spatiu ffffff mare in camera:D) si nu este deloc incomoda. Am stat si jos , am mers cu ea atunci cand am probat-o, si m-am simtit bine. Oricum, realitatea e ca am vrut sa fie cat mai umflata rochita in partea de jos - am zis ca e singura data in viata cand pot purta asa ceva :) Asa ca daca era sa gasesc o crinolina si mai mare, probabil ca o luam :-p!

simona_ana
14.03.2008, 10:00:26
Foarte frumoasa rochita.O sa arati foarte bine in ea.>:D<
Am probat si eu Stefania pentru ca imi placea mult. Dar nu aveam sperante sa o cumpar din cauza ca am pieptului. Mi-a zis tipa de acolo ca nu o sa mi se potriveasca, insa am probat-o pentru ca imi place mult.
Felicitari pentru rochita ta! Tie iti vine perfect!!>:D<

lexi_ada
14.03.2008, 11:18:37
Multumesc fetelor! Sunteti tare dragute! Dar totusi, nu sunt linitita pana nu vad ca arata cat de cat bine si pe mine. Stiti voi cum este cu rochitele pe manechine si cum stau pe alte persoane.
Crinolina am luat cu 5 cercuri si 7 randuri de volane (parca asa e... oricum ocupa un spatiu ffffff mare in camera:D) si nu este deloc incomoda. Am stat si jos , am mers cu ea atunci cand am probat-o, si m-am simtit bine. Oricum, realitatea e ca am vrut sa fie cat mai umflata rochita in partea de jos - am zis ca e singura data in viata cand pot purta asa ceva :) Asa ca daca era sa gasesc o crinolina si mai mare, probabil ca o luam :-p!
scumpa crinolina de unde ai luat-o ? tot de la magazinul cu rochita? sau separat ? zi-mi si mie, ca parca si eu as vrea sa fie mai infoiata >:D<
pupici !!!

kiss_tyna
14.03.2008, 12:59:04
WOWWW!!!Este rochita pe care am pus si eu ochii!Cat te costa?

flori_2002ro
14.03.2008, 13:29:35
Am probat si eu Stefania pentru ca imi placea mult. Dar nu aveam sperante sa o cumpar din cauza ca am pieptului. Mi-a zis tipa de acolo ca nu o sa mi se potriveasca, insa am probat-o pentru ca imi place mult.
Felicitari pentru rochita ta! Tie iti vine perfect!!>:D<

Mersic mult de tot!!
:* :*

simona_ana
14.03.2008, 15:13:29
scumpa crinolina de unde ai luat-o ? tot de la magazinul cu rochita? sau separat ? zi-mi si mie, ca parca si eu as vrea sa fie mai infoiata >:D<
pupici !!!
Iubita, crinolina e tot de la Calin Events. Cea infoiata la maxim cum e cea luata de mine costa 150 RON. Dar aveau si cu 3 cercuri - cred ca e putin mai ieftina :*

simona_ana
14.03.2008, 15:15:03
WOWWW!!!Este rochita pe care am pus si eu ochii!Cat te costa?
Rochita Viviana costa 1980 din cate stiu. Eu am luat-o redusa la 1370 in perioada 1 - 8 martie. Cu siguranta mai prinzi promotii pana in 2009, insa vor aparea si alte modele in colectiile noi.

ayana2010
14.03.2008, 22:28:26
wow:x:x:x:O

lexi_ada
15.03.2008, 08:54:56
Iubita, crinolina e tot de la Calin Events. Cea infoiata la maxim cum e cea luata de mine costa 150 RON. Dar aveau si cu 3 cercuri - cred ca e putin mai ieftina :*
daca te rog mult , poti pune o poza cu crinolina infoiata , sa imi dau seama cam cum este ...ca la mine se cam vad cercurile alea si nu imi place , ma gandeam la ceva mai infoiat care sa estompeze vizibilitatea cercurilor .
te pupic si wk placut !!!!

simona_ana
15.03.2008, 12:02:17
daca te rog mult , poti pune o poza cu crinolina infoiata , sa imi dau seama cam cum este ...ca la mine se cam vad cercurile alea si nu imi place , ma gandeam la ceva mai infoiat care sa estompeze vizibilitatea cercurilor .
te pupic si wk placut !!!!
Am sa o dau jos sa o pozez. Dar daca mai am drum prin Pitesti sa vi la mine si sa probezi crinolina ca sa sti daca merge la rochita >:D<

kiss_tyna
23.03.2008, 17:33:50
Am sa o dau jos sa o pozez. Dar daca mai am drum prin Pitesti sa vi la mine si sa probezi crinolina ca sa sti daca merge la rochita >:D<
Si eu o sa vreau o rochitza super-extra-mega umflata....Asa ca te rog sa pui poze cu crinolina sa o vedem si noi.PLS![-o<

frosa_task
25.03.2008, 19:23:31
buna fetelor!
astazi am fost si am dat si eu avansul pentru rochita! sunt foarte fericita...
va atasez o poza cu ea
sper sa va placa

simona_ana
26.03.2008, 08:30:23
buna fetelor!
astazi am fost si am dat si eu avansul pentru rochita! sunt foarte fericita...
va atasez o poza cu ea
sper sa va placa
Este foarte frumoasa! Felicitari! =D> Parca ar fi model de la Ersa! Asa e, sau e alta casa de moda? :*

new_hope
26.03.2008, 09:34:11
buna fetelor.
si eu am dat avansul pentru rochita mea de mireasa.Va atasez poze cu ea.
Sa aveti o zi buna!>:D<

flori_2002ro
26.03.2008, 10:40:08
Foarte frumoasa..:*

frosa_task
26.03.2008, 10:44:11
Este foarte frumoasa! Felicitari! =D> Parca ar fi model de la Ersa! Asa e, sau e alta casa de moda? :*
da este ceva asemanator Ersa...
e facuta de Flori tipa care a plecat de la ersa
are acum La fleur maison de couture

new_hope
26.03.2008, 10:56:58
Foarte frumoasa..:*

Multumesc :*

kiss_tyna
26.03.2008, 12:21:19
Sunt foarte frumoase ambele rochitze!Sa puneti poze cu ele cand le aveti!

kiss_tyna
26.03.2008, 18:21:03
Asa as vrea sa-mi fac rochitza pentru cununia civila...dar cu material verde si cu mai mult tulle ca sa nu se mai vada cercurile.Sau acoperita cumva crinolina cu material alb sa nu se mai vada cercurile si cu mult mult tulle alb sau cu o tenta de verde.Ce ziceti?

lexi_ada
27.03.2008, 07:38:58
Asa as vrea sa-mi fac rochitza pentru cununia civila...dar cu material verde si cu mai mult tulle ca sa nu se mai vada cercurile.Sau acoperita cumva crinolina cu material alb sa nu se mai vada cercurile si cu mult mult tulle alb sau cu o tenta de verde.Ce ziceti?
foarte interesanta rochia !!! iti dau o idee care mi-a venit in minte cand te-am vazut cu rochita : ar veni interesant daca i-ai pune si ceva tulle si in partea de sus , prins cu niste trandafirasi in dreptul sanilor !!! iar legat de crinolina poti sa pui si o jupa mai groasa si acoperi cercurile fara probleme ( garantat, ca am incercat eu )
pupici

kiss_tyna
28.03.2008, 14:47:52
foarte interesanta rochia !!! iti dau o idee care mi-a venit in minte cand te-am vazut cu rochita : ar veni interesant daca i-ai pune si ceva tulle si in partea de sus , prins cu niste trandafirasi in dreptul sanilor !!! iar legat de crinolina poti sa pui si o jupa mai groasa si acoperi cercurile fara probleme ( garantat, ca am incercat eu )
pupici
Suuuuper idee!Multumesc!Am sa tin minte.:*

simona_ana
28.03.2008, 18:31:48
Va pun si eu poze cu accesoriile de mireasa. Sper sa va placa :)

anesya
28.03.2008, 19:18:38
sunt superbe...sa le porti sanatoasa si iubita....dar da-mi si mie cateva detalii...de unde le-ai luat ca imi plac mult!

kiss_tyna
28.03.2008, 19:22:16
Sunt potrivite pentru o printesa....ca tine!:x :*

ayana2010
28.03.2008, 19:33:47
ft dragute>:D<

simona_ana
28.03.2008, 21:13:31
Saru-mana fetelor! Sunteti foarte amabile! :* Au costat destul de multicel: adica ce am salvat cu reducerea de la rochia de mireasa, am dat pe accesorii. Colierul si cerceii au fost 250 RON iar diadema 380 RON... Initial am avut impresia ca au celasi pret, insa cand sa platesc am constat ca ne e chiar asa... Oricum, desi am o mica strangere de inima ca au fost cam scumpe, sunt foarte multumita de ele. Sincer, pozele nu au putut surprinde cat de frumoase sunt :"> Le-am luat la ultimul targ de nunti din Bucuersti de la Marrite.

Rocsaine
31.03.2008, 23:11:40

Buna, Simona!

Imi poti spune cat a costat rochita ta? Sau cam la cat se ridica rochitele de la Calin. Mersi :*

kiss_tyna
01.04.2008, 14:57:10
Fetelor!Am vazut o rochitza foarte frumoasa.....aici ma refer la model,pt ca materialul si culoarea erau naspa.Am vazut-o la unul din magazinele de la piata.Imi place foarte mult modelul...exact acelasi model vreau si la nunta...dar bineinteles ca nu o sa-mi iau rochia din piata...as vrea sa merg la Bucuresti sa vad ce-mi gasesc...Poate mai ajung prin piata si reusesc sa fac o poza cu rochia.

simona_ana
02.04.2008, 08:48:10
Buna, Simona!

Imi poti spune cat a costat rochita ta? Sau cam la cat se ridica rochitele de la Calin. Mersi :*
Buna! Am dat pe ea 1380 (redusa in perioada 1-8 martie). Pretul ei e de 1980 acum in magazin la Calin Events. Majoritatea sunt intre 1500-2000 ron din cate am inteles. :*

Rocsaine
02.04.2008, 09:24:31

Si pe cei de la Maya ii gasesti doar in Craiova?
In Pitesti, ai incercat si pe calea bucuresti? Sunt 2 magazinushe, din vitrina rochiile par ok, dar din cauza serviciului nu ajung niciodata acolo:-s Iar sambata sunt la Bucuresti #-o

simona_ana
02.04.2008, 09:40:16
Si pe cei de la Maya ii gasesti doar in Craiova?
In Pitesti, ai incercat si pe calea bucuresti? Sunt 2 magazinushe, din vitrina rochiile par ok, dar din cauza serviciului nu ajung niciodata acolo:-s Iar sambata sunt la Bucuresti #-o
Din cate stiu doar in Craiova (dar uite-te si pe site pentru ca mai au reprezentanta in cateva orase, cu exceptia Bucurestiului). Am fost si ep calea bucuresti, insa parca nu am vazut ceva extraordinar si la preturi ok. Oricum, e bine sa te uiti peste tot si sa probezi cat mai mult.:*

Lalely
07.04.2008, 08:55:32
Din cate stiu doar in Craiova (dar uite-te si pe site pentru ca mai au reprezentanta in cateva orase, cu exceptia Bucurestiului). Am fost si ep calea bucuresti, insa parca nu am vazut ceva extraordinar si la preturi ok. Oricum, e bine sa te uiti peste tot si sa probezi cat mai mult.:*

FPe cele care vor sa vada rochitele Maya:am fost la Craiova sambata...au un magazin frumos, select,cu fiecare model al lor expus pe un manechin..fetele te ajuta sa probezi cate vrei..dar ca si preturi au intre 800-2500...si bineinteles ca cele mai frumoasa sunt 2000-2500 ron.
Daca totusi nu va gasiti ..merita sa mergeti..eu de acolo mi-am luat-o..cam scumpicica..dar mi-a placut foarte mult...si au voaluri super!!!

ayana2010
07.04.2008, 09:42:01
FPe cele care vor sa vada rochitele Maya:am fost la Craiova sambata...au un magazin frumos, select,cu fiecare model al lor expus pe un manechin..fetele te ajuta sa probezi cate vrei..dar ca si preturi au intre 800-2500...si bineinteles ca cele mai frumoasa sunt 2000-2500 ron.
Daca totusi nu va gasiti ..merita sa mergeti..eu de acolo mi-am luat-o..cam scumpicica..dar mi-a placut foarte mult...si au voaluri super!!!
pai si poze????

Fluturas
07.04.2008, 09:49:16
pai si poze????

ca bine zici !
poze,poze,poze !!!<:-P <:-P <:-P

Lalely
07.04.2008, 11:52:57
ca bine zici !
poze,poze,poze !!!<:-P <:-P <:-P

Din pacate nu am poza imbracata cu ea....:D
dar este modelul nr 3 de pe site-ul lor.
Cand voi avea poza o voi posta

Rocsaine
07.04.2008, 12:23:42
Din pacate nu am poza imbracata cu ea....:D
dar este modelul nr 3 de pe site-ul lor.
Cand voi avea poza o voi posta

au si site? care-i acela, poti sa-mi spui, pls? >:/

Lalely
07.04.2008, 12:52:34
au si site? care-i acela, poti sa-mi spui, pls? >:/

www.*******.com (http://www.mayafashion.com)

Rocsaine
07.04.2008, 13:20:13
www.******.com (http://www.mayafashion.com)

mersi, dar nu merge :( domeniul nu e alocat :-"

new_hope
07.04.2008, 13:42:35
mersi, dar nu merge :( domeniul nu e alocat :-"

incearca cu .ro la sfarsit si o sa vezi ca merge.>:D<

simona_ana
07.04.2008, 20:28:54
Felicitari! Este foarte frumoasa rochita! Sa o porti fericita si iubita :* Abia astept sa te vad cu ea imbracata!!!>:D<

anesya
11.04.2008, 14:49:23
poze...dar scuze ca sunt facute cu telefonul mobil....o sa mai fac altele, promit

Rocsaine
11.04.2008, 14:59:53
poze...dar scuze ca sunt facute cu telefonul mobil....o sa mai fac altele, promit
Daca asa arata rochita ta pozata cu mobilul, imi dau seama cum arata in realitate: ESTE SUPERBA! Finuta, eleganta, imi place mult, arati ca o reginutza; imi da impresia ca e si usoara, nu?
S-o porti implinita si sa-ti aduca noroc in viata! :*

Rocsaine
11.04.2008, 15:00:46
Anesya, acum am vazut: ai si bolero? Nu ni-l arati mai in detaliu? PLsssss

new_hope
11.04.2008, 15:11:05

Foarte frumoasa!Felicitari pentru alegere =D>

kiss_tyna
11.04.2008, 15:43:43
S superba rochia!Sa o porti sanatoasa,fericita si iubita!<:-P :*

keity
11.04.2008, 16:45:05

ESTE SUPERBA!!! SA O PORTI SANATOASA SI FERICITA!! ITI STA SUPER IN EA!!FELICITARI!! poti sa-mi spui unde ai facut-o si cat te-a costat?

anesya
11.04.2008, 17:07:06
multumesc fetelor pentru complimente...:*. E putin cam grea...am 10 fuste la ea....:">
Rochita am comandat-o pe net la un magazin din Indiana (SUA) si este de la JASMINE, modelul F868. M-a costat cu tot cu taxe si transport 945$.
Dar ce sa te faci cu prostii de la noi....vroia idiotul de la vama sa-mi opreasca 5 milioane (cica nuj ce taxe)....sa si-i bage in buzunar....m-am certat cu el si pana la urma nu am platit nimik. Asa ca sa fiti atente la pachetele din afara....

anesya
11.04.2008, 17:08:02
Anesya, acum am vazut: ai si bolero? Nu ni-l arati mai in detaliu? PLsssss
este o capa...din blanita...o sa fac poze si cu ea...

kiss_tyna
11.04.2008, 17:13:50
Fetelor, eu m-am indragostit total de rochitzele Calin Events...In special modelul Mimi(va pun poze mai jos cu modelul).Pe aceasta mi-as cumpara-o dar e prea devreme.Daca imi mai place si la anul,o voi cumpara.Este exact cum mi-o doresc(cel putin in momentul de fata)!
PS: nu sunt eu in poze,am gasit pozele la rochite de mireasa.

ayana2010
11.04.2008, 17:17:57
felicitari pt alegere! este o rochita frumoasa>:D<

kiss_tyna
11.04.2008, 17:19:10
Si mi-a mai placut si modelul Catrinel:

kiss_tyna
11.04.2008, 17:20:27
Ruxandra imi mai place foarte mult:

kiss_tyna
11.04.2008, 17:21:51
Si Viviana mi-a placut foarte mult:

kiss_tyna
11.04.2008, 17:23:41
Alexa si Miruna mi-au mai placut:

kiss_tyna
11.04.2008, 17:24:50
Paula mi s-a parut cat de cat dragutza:

kiss_tyna
11.04.2008, 17:26:08
Stefania e la fel superba

kiss_tyna
11.04.2008, 17:27:30
Si ultima care mi-a placut, Saida:

kiss_tyna
11.04.2008, 17:28:36
Le-am trimis mail celor de la Calin Events si i-am intrebat cat costa modelele care le-am enumerat.Oricum,cred ca se incadreaza in bugetul meu(max 2500 ron).:)>-

simona_ana
11.04.2008, 20:21:13
Le-am trimis mail celor de la Calin Events si i-am intrebat cat costa modelele care le-am enumerat.Oricum,cred ca se incadreaza in bugetul meu(max 2500 ron).:)>-
Pai iti puteam spune si eu: costa intre 1500 - 2000 ron. Cam asa. Crinolina inca 150 si voalurile de la 80 in sus. Eu am luat Viviana la 1380 in martie (parca am mai scris). Acum e la pret intreg, aprox 1980.
Au multe modele frumoase, important e sa probezi. Uite-te pe topicul Case de moda- Calin Events, si ai sa vezi un model superb (prototip) al colectiei 2009.
Primele modele postate de tine sunt intr-adevar superbe. Si eu am probat Stefania, insa nu imi venea bine la piept. Daca tu ai pieptul mai mare, o sa iti vina perfect! Daca mai vrei detalii de la Calin Events, poti sa ma intrebi pt ca eu ma duc pe 16 aprilie la retus si pot sa ma informez. :*

kiss_tyna
12.04.2008, 08:17:34
Pai iti puteam spune si eu: costa intre 1500 - 2000 ron. Cam asa. Crinolina inca 150 si voalurile de la 80 in sus. Eu am luat Viviana la 1380 in martie (parca am mai scris). Acum e la pret intreg, aprox 1980.
Au multe modele frumoase, important e sa probezi. Uite-te pe topicul Case de moda- Calin Events, si ai sa vezi un model superb (prototip) al colectiei 2009.
Primele modele postate de tine sunt intr-adevar superbe. Si eu am probat Stefania, insa nu imi venea bine la piept. Daca tu ai pieptul mai mare, o sa iti vina perfect! Daca mai vrei detalii de la Calin Events, poti sa ma intrebi pt ca eu ma duc pe 16 aprilie la retus si pot sa ma informez. :*Tot nu am gasit rochita prototip 2009.Unde este?

kiss_tyna
12.04.2008, 08:21:21
Cumva este aceasta?Oricum,e superba....dar vreau pe alb.

simona_ana
12.04.2008, 14:03:48
Da, asta este. Am inteles ca au facut doua: una alba si aceasta pe care ai postat-o. Pe net nu am colectia 2009, pentru ca abia incep sa lucreze la ea. Am inteles ca va aparea "oficial" in toamna. Dar cred ca vor face multe rochite frumoase. Principalul model al lor este acesta, foarte amplu, gen "printesa" :)

Fluturas
12.04.2008, 17:44:17

waw, asta e superba !!!\:D/

felicitari fetelor pentru alegerile facute si spor la cumparaturi celor care urmaeaza sa-si cumpere rochita visurilor!

lexi_ada
14.04.2008, 09:07:48
fetelor,
ar reusit careva sa isi cumpere rochia de mireasa de la targ ??

kiss_tyna
14.04.2008, 12:22:59
Mi-au dat cei de la Calin Events raspunsul la preturile rochitelor.Deci:
Preturile rochitelor:

Mimi-2580 ron
Miruna-1900 ron
Saida-2580 ron
Alexa-1800 ron
Catrinel-2580 ron
Ruxandra-2580 ron
Paula-1980 ron
Stefania-2580 ron
Viviana-1980 ron
Simona, tu cat ai dat pe rochitza ta?Cred ca tot de la targul din Bucuresti mi-o voi lua si eu pt ca sunt mai ieftine.

Rocsaine
14.04.2008, 12:35:34
Preturile rochitelor:

Mimi-2580 ron
Miruna-1900 ron
Saida-2580 ron
Alexa-1800 ron
Catrinel-2580 ron
Ruxandra-2580 ron
Paula-1980 ron
Stefania-2580 ron
Viviana-1980 ron
Simona, tu cat ai dat pe rochitza ta?Cred ca tot de la targul din Bucuresti mi-o voi lua si eu pt ca sunt mai ieftine.

Despre care targ din Bucuresti vbesti? :O Mai e inca unul sau...?

kiss_tyna
14.04.2008, 12:44:46
Despre care targ din Bucuresti vbesti? :O Mai e inca unul sau...?
Nu,iubita, la anul in ianuarie.:D

Rocsaine
14.04.2008, 12:50:50
Nu,iubita, la anul in ianuarie.:D

ah, ok, ok, inteleg, mersi :*

Lalely
14.04.2008, 12:54:27
ah, ok, ok, inteleg, mersi :*

Fetele daca vreti de la Calin Events..anul asta stiu ca au avut reduceri in perioada 1-8 Martie..asa ca pt la anul poate vor aplica aceeasi strategie...
Si discountul a fost de 30%..deci s-a cunoscut...
Va doresc bafta..in cautarea rochitei!!!

simona_ana
14.04.2008, 18:15:26
Preturile rochitelor:

Mimi-2580 ron
Miruna-1900 ron
Saida-2580 ron
Alexa-1800 ron
Catrinel-2580 ron
Ruxandra-2580 ron
Paula-1980 ron
Stefania-2580 ron
Viviana-1980 ron
Eu am dat 1380 redusa. Sigur anul viitor vor avea reduceri la rochite si modelele vor fi mult mai frumoase!>:D<

kiss_tyna
14.04.2008, 18:46:20
Eu am dat 1380 redusa. Sigur anul viitor vor avea reduceri la rochite si modelele vor fi mult mai frumoase!>:D<
Suuuuper!Inseamna ca si eu sigur o sa o iau tot de la targ.

kiss_tyna
14.04.2008, 18:52:52
Simona, ce model ai zis ca ai luat?Si cand ne pui poze cu rochia?;-)
Chiar sunt curioasa cum arata in realitate.Cred ca e superba!Felicitari pt alegerea facuta!

simona_ana
14.04.2008, 19:08:39
Simona, ce model ai zis ca ai luat?Si cand ne pui poze cu rochia?;-)
Chiar sunt curioasa cum arata in realitate.Cred ca e superba!Felicitari pt alegerea facuta!
Am luat Viviana pentru ca nu prea mai aveau rochite pe stoc cand am mers eu in reduceri. Miercuri ma duc la retus cu rochita si am sa fac poze cand e modificata pentru corpul meu. Atunci am sa le si atasez! Parerea mea e ca arata ca in poza. Eu nu am vazut diferente intre poza si realitate, doar ca mai sunt necesare cateva mici retusuri care intra in pret.>:D<

kiss_tyna
17.04.2008, 23:24:10
Am gasit niste rochitze dragutze pe site-uri din Romania:

lexi_ada
25.04.2008, 08:04:01
fetelor, numai stiu daca v-am pus poze cu rochita mea de mireasa, dar aseara am gasit pe net exact modelul pe care il am eu , chiar nu ma asteptam . Am vrut sa pun poza mai demult dar site-ul de unde al luat-o a schimbat coletia si numai aparea .

va pupic >:D<

kiss_tyna
25.04.2008, 16:14:13
fetelor, numai stiu daca v-am pus poze cu rochita mea de mireasa, dar aseara am gasit pe net exact modelul pe care il am eu , chiar nu ma asteptam . Am vrut sa pun poza mai demult dar site-ul de unde al luat-o a schimbat coletia si numai aparea .

va pupic >:D<
E frumoasa!FELICITARI!Sa o porti sanatoasa si iubita!

simona_ana
07.05.2008, 22:42:40
Fetelor, vreau si eu o parere cat mai sincera referitoare la cele 2 rochite!

ayana2010
07.05.2008, 22:48:14
desi eu sunt fan rochie printesa pe tine vine mult mai bine prima! supeeer<:-P<:-P:x:x

Rocsaine
07.05.2008, 22:55:38

Mie imi place m mult prima, pt ca, desi imi plac rochiile printesa, nu imi plac cele din tull. Dar in fine, e chestiune de gusturi.

Pot sa te intreb unde ai gasit-o pe prima, in ce magazin?

ayana2010
07.05.2008, 23:04:20
Mie imi place m mult prima, pt ca, desi imi plac rochiile printesa, nu imi plac cele din tull. Dar in fine, e chestiune de gusturi.

Pot sa te intreb unde ai gasit-o pe prima, in ce magazin?
si eu vreau sa stiu :D

Lalely
08.05.2008, 08:09:41
si eu vreau sa stiu :D

Si eu vreau sa stiu...
Super prima rochita..dar si a doua..
cea de-a doua este a ta nu??
Sa o porti iubita!!!

Fluturas
08.05.2008, 08:18:04
Mie-mi plac amandoua !
Prima este mai eleganta si mai sofisticata iar a doua este mai flu-flu ...
Sunt de la Monica Darie ?

simona_ana
08.05.2008, 08:38:47
Multumesc fetelor pentru raspuns! Prima rochita este probata ieri la Bien Savy.. este rochita Marsella, care costa 1650 EUR. Este extrem de frumoasa si de eleganta, are o dantela minunata, iar pozele nu pot surprinde frumusetea ei. A doua este rochita achizitionata deja, Viviana, de la Calin Events. Sincera sa fiu, ieri cand am probat Marsella, am ramas impresionata.. Incerc sa o achizitionez pe aceasta, si poate sa vand a doua rochita. Am cerut si parerea viitorului sot, care a mers cu mine si a vazut ambele rochite: pe o scara de la 1 la 10, Viviana are 1, si Marsella 10.... Am sa va spun peste cateva zile ce am rezolvat!:*>:D<

Fluturas
08.05.2008, 08:40:05
Multumesc fetelor pentru raspuns! Prima rochita este probata ieri la Bien Savy.. este rochita Marsella, care costa 1650 EUR. Este extrem de frumoasa si de eleganta, are o dantela minunata, iar pozele nu pot surprinde frumusetea ei. A doua este rochita achizitionata deja, Viviana, de la Calin Events. Sincera sa fiu, ieri cand am probat Marsella, am ramas impresionata.. Incerc sa o achizitionez pe aceasta, si poate sa vand a doua rochita. Am cerut si parerea viitorului sot, care a mers cu mine si a vazut ambele rochite: pe o scara de la 1 la 10, Viviana are 1, si Marsella 10.... Am sa va spun peste cateva zile ce am rezolvat!:*>:D<

iti sta foarte bine si cu rochita achizitionata ! este superba !
dar tinem pumnii sa iasa asa cum vrei !>:D<

Lalely
08.05.2008, 08:51:51

Foarte frumoasa..intr-adevar!
Totusi si rochita ta este frumoasa..nu trebuie sa fii descurajata!!
Bafta..sa iasa cum vrei tu....

ayana2010
08.05.2008, 10:00:40

multa bafta!!!!![-o<

gabrielaBR
10.05.2008, 09:37:06
off topic : rochita din avatar este cea alasa de tine? Mie mi-a placut fff mult dar nu o aveau sa o probez si voiam sa ma hotarasc in februarie la rochie , in cazul in care voiam La sposa sa pot sa o comand 9 ceea ce am si facut)... imi pare rau ca nu am probat-o...:( ziceau ca o primesc de-abia la sfarsitul lui martie ca era colectia noua :( si mi s-a parut tarziu
ai poze cu tine imbracata in ea?
pupici

simona_ana
10.05.2008, 10:35:58
Fetelor, cred ca in proportie de 80% am sa renunt la rochita pe care deja am luat-o. Probabil am sa o pun pe bazar, deoarece am sa fac un efort sa iau rochita Marsella. Ma gandeam ca as putea sa le port pe amandoua, cum am vazut ca mai procedeaza si alte miresici, insa una este alba si una e ivoire... asa ca nu are rost sa ma mai complic.... Sper sa fie bine, desi e un efort financiar foarte mare in momentul asta :(

lexi_ada
10.05.2008, 12:11:01
Fetelor, cred ca in proportie de 80% am sa renunt la rochita pe care deja am luat-o. Probabil am sa o pun pe bazar, deoarece am sa fac un efort sa iau rochita Marsella. Ma gandeam ca as putea sa le port pe amandoua, cum am vazut ca mai procedeaza si alte miresici, insa una este alba si una e ivoire... asa ca nu are rost sa ma mai complic.... Sper sa fie bine, desi e un efort financiar foarte mare in momentul asta :(
scumpa, ai patit ceva cu rochita care deja ai luat-o ? nu a retusat-o cum trebuia la croitoreasa? ce s-a intamplat ? sau pur si simplu nu iti mai place?

simona_ana
10.05.2008, 13:07:16
scumpa, ai patit ceva cu rochita care deja ai luat-o ? nu a retusat-o cum trebuia la croitoreasa? ce s-a intamplat ? sau pur si simplu nu iti mai place?
Nu imi mai place. Dupa ce am probat rochita Marsella, de la La Sposa.... nu imi mai place rochita mea :(