PDA

Versiunea completa : Supriza pentru mire

Pagini : 1 [2] 3

iubitel
04.05.2008, 16:34:42
Cel mai pretios cadou pe care ni-l vom face reciproc,este chiar propria noastra nunta intrucat va fi realizata cu investitii proprii si fara sprijinul nimanui.

ALINUZA
14.05.2008, 14:17:18
Cel mai pretios cadou pe care ni-l vom face reciproc,este chiar propria noastra nunta intrucat va fi realizata cu investitii proprii si fara sprijinul nimanui.
asa e si la noi:gen_17:

alexandra2009
17.05.2008, 12:22:20
noi avem nunta in 9 mai, ziua sotului este in 10 mai... ceva idei de cadouri romantice... am citit ce ati scris pana acum dar sunt cu prea timida ca sa ma apuc sa dansez eu cu fetele doar in vazut la atata lume... deci ceva idei care sa implice ceva mai putine persoane...
Va pup si spor la pregatiri...

corinuta
17.05.2008, 14:29:43
Cred k si eu o sa-i fac o surpriza lui iubi meu in ziua in kre o sa zicem "Da", nush exact ce, dar mai e timp...Faza e k nu stiu dak o sa si primesc, el nu prea e atent la astfel d chestii=(( Pupici

Petro79
19.05.2008, 07:29:45
Eu am intrat in saptamana nuntii si nu stiu exact cand sa-i dau cadoul: chiar in dimineata nuntii sau miercuri, de Constantin si Elena, cand isi serbeaza si el onomastica si alt cadou nu mai am sa-i dau:-?
Cred ca si el mi-a luat ceva, pentru ca am gasit prin casa o eticheta care ar putea fi de la ceva ce imi doream eu;))

cinderella
19.05.2008, 08:44:15
Eu am intrat in saptamana nuntii si nu stiu exact cand sa-i dau cadoul: chiar in dimineata nuntii sau miercuri, de Constantin si Elena, cand isi serbeaza si el onomastica si alt cadou nu mai am sa-i dau:-?
Cred ca si el mi-a luat ceva, pentru ca am gasit prin casa o eticheta care ar putea fi de la ceva ce imi doream eu;))

Poti sa iti cumperi o tinuta sexy de noapte, o pijamaluta...cu care sa il surprinzi in noaptea nuntii, dupa ce se termina nunta:-p
Asta a fost una din surprizele mele pentru el; de asemenea i-am mai facut o surpriza...noi am facut civila cu doua zile inainte de nunta. Dupa civila am facut o masa in familie si cu prietenii cei mai apropiati. Si la civila i-am comandat un tort- tortul mirelui...uite aici linkul pt tort, unde am discutat cu miresicile despre o astfel de surpriza:
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=4376

tmihaela
19.05.2008, 08:54:36

Si la noi e la fel, insa tot trebuie sa-i iau ceva pentru ca nunta noastra e sambata, duminica dupa nunta e cioba de potroace unde reluam dantuiala si luni este ziua lui, asa ca... trebuie sa ma gandesc bine...#-o

Petro79
19.05.2008, 09:12:32
Pai eu AM deja cadoul penrtu el, l-am luat de cateva luni, dilema mea e doar cand sa i-l dau.
Faina ideea cu tortul mirelui. Ai gasit pana la urma unde sa faci unul „tematic”?

Poti sa iti cumperi o tinuta sexy de noapte, o pijamaluta...cu care sa il surprinzi in noaptea nuntii, dupa ce se termina nunta:-p
Asta a fost una din surprizele mele pentru el; de asemenea i-am mai facut o surpriza...noi am facut civila cu doua zile inainte de nunta. Dupa civila am facut o masa in familie si cu prietenii cei mai apropiati. Si la civila i-am comandat un tort- tortul mirelui...uite aici linkul pt tort, unde am discutat cu miresicile despre o astfel de surpriza:
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=4376

alina2408
19.05.2008, 21:18:57
De acord cu tine! Mai ales ca ne luam "pe viata", vom avea enspe mii de ocazii sa en luam cadouri: in fiecare an sunt si Pasti, si Craciun, si zi de nastere, si de nume... In plus la nunta ne batem capul cu cadoul pentru nasi, petrecere, tinute, bla-bla... In luna de miere nici nu stiu daca o sa plecam, dar banii aceia oricum ii putem investi in ceva legat de nunta, care e pana la urma evenimentul central...
Decaord cu voi,asta este darul cel mai de pret de care avem parte in acea zi:Casatoria cu persoana iubita.

cinderella
19.05.2008, 22:05:29
Pai eu AM deja cadoul penrtu el, l-am luat de cateva luni, dilema mea e doar cand sa i-l dau.
Faina ideea cu tortul mirelui. Ai gasit pana la urma unde sa faci unul „tematic”?

Da, am gasit. Nu l-au facut chiar cum am visat eu, dar a fost foarte apreciat...si simpatic momentul. Pentru ca toata lumea stia ca o sa vina tortul, dar nu se asteptau la unul in forma de stadion;));)) Iar lui i-a placut foarte mult!
Asa ca va sfatuiesc daca vreti sa ii faceti o surpriza, asta chiar e simpatica! Un tort al mirelui care sa simbolizeze una din pasiunile lui;))

dcrissu
21.05.2008, 14:32:44

in primul rand sa ai o nunta asa cum iti doresti si sa fiti atat de fericiti cat visati si mai mult! >:D<

ai putea sa ii dai cadoul (ceasul) fie dimineata inainte sa plecati la cununia civila, fie exact dupa ce va declara in fata starii civile sot si sotie...sa ii dai cadoul...adica dupa cununia civila :)

si eu vreau sa ii iau ceva...sunt intre un ceas (asta s-ar putea sa-mi ia si el mie :) ) fie un lantisor cu cruciulita de aur...depinde f mult de finantele care nu prea mai sunt :((

Petro79
21.05.2008, 15:09:47
Noi civila o avem facuta, dar mi-a venit o idee, sa i-l dau cand vine „sa ma ia”, la parintii mei. El imi va darui atunci buchetul de mireasa si eu sa i-l dau atunci, cred ca l-ar bucura.
Daca nu ajung finantele de un lantisor cu cruciulita, poti sa-i iei doar lantisorul sau doar cruciulita.

Multumesc de urari, spor la organizat si tie si sa ai parte de nunta la care visezi!!>:D<

in primul rand sa ai o nunta asa cum iti doresti si sa fiti atat de fericiti cat visati si mai mult!

ai putea sa ii dai cadoul (ceasul) fie dimineata inainte sa plecati la cununia civila, fie exact dupa ce va declara in fata starii civile sot si sotie...sa ii dai cadoul...adica dupa cununia civila :)

si eu vreau sa ii iau ceva...sunt intre un ceas (asta s-ar putea sa-mi ia si el mie :) ) fie un lantisor cu cruciulita de aur...depinde f mult de finantele care nu prea mai sunt :((

mari2407
21.05.2008, 18:38:13
Eu m-am gandit la un alt tip de cadou pt sotul meu...

Voi cumpara o sticla de vin din anul 2005 (anul in care ne-am cunoscut) si i-o voi oferi cu un mesaj gen potrivit
Inca nu am gasit cuvintele potrivite, dar sunt multumita de idee...
Un ceas sau alt obiect se va pierde prin sertare peste cativa ani, dar sticla de vin va ramane intacta atata vreme cat vom considera noi de cuviinta...

Si printr-un calcul simplu nu vom uita nici nr-ul anilor ce vor trece odata cu noi...

anca1230_pop
25.05.2008, 22:17:20
noi avem nunta in 9 mai, ziua sotului este in 10 mai... ceva idei de cadouri romantice... am citit ce ati scris pana acum dar sunt cu prea timida ca sa ma apuc sa dansez eu cu fetele doar in vazut la atata lume... deci ceva idei care sa implice ceva mai putine persoane...

No! Am vazut ca ai avut deja nunta! Spene-ne pana la urma ce surpriza i-ai facut sotului tau?
[-o<

iubitel
26.05.2008, 00:02:39
Nu pricep ceva:-? :scrii ms.pe 17 mai cerand ceva sfaturi legat de nunta care a avut loc pe 9 mai.Incredibil!=))

alexandra2009
03.06.2008, 14:17:55
Scuze am uitat sa precizez...9 mai 2009, sambata, inca ma mai gandesc... poate sunteti draguta si imi dati voi idei.
Ms. pupici

nya
24.06.2008, 22:44:31
Dragele mele, am o problema:D ...,vreau sa ii iau dragului meu un dar...si sunt in "pana" de idei, asa ca nadejdea mea e la voi...[-o<

calina
24.06.2008, 22:45:39
Dragele mele, am o problema:D ...,vreau sa ii iau dragului meu un dar...si sunt in "pana" de idei, asa ca nadejdea mea e la voi...[-o<

O prietena i-a luat sotului la nunta lor un ceas destul de scump..a fost un cadou frumos.

bellutza
25.06.2008, 14:44:37
>:D< buna miresici ............cred ca oricare dintre noi vrea sa surprinda cat mai placut persoanele care sunt alaturi in ziua cea mare...........dar cum ?? cu o surpriza.................dar care ? asta as vrea sa raspundem fiecare cu pareri si sugestii................\:D/

Firefly
25.06.2008, 15:19:05
Surpriza mea o sa fie un invitat special... inca nu m-am hotarat care dar oscilez intre pepe, andra si fuego...
asa a fost la nunta fratelui meu... si nimeni nu stia decat el! chiar a fost o surpriza pe cinste!

gabitza_86
25.06.2008, 17:35:52
eu ii voi aduce lui bibi meu o dansatoare de muzica orientala,el nu stie nimic:-$

nya
26.06.2008, 01:21:30
e o idee ok.. si daca as avea putinta sa-l personalizez cumva...ar fi minunat.multam...

Firefly
26.06.2008, 11:48:57
da ma , dar toata lumea daruieste ceasuri. la aniversari, ce craciun, de iepuras... deja a devenit un cadou normal...
si spun asta pentru ca eu spre exemplu i-am cumparat alui meu un ceas saptamana trecuta. :-w si asta fara nici un motiv.

nya
26.06.2008, 14:42:41
Ghinion....trb sa renunt la ceas,are deja 1 elegant foarte...:-< ....ma gandeam sa-i ofer o seara cu"tema"...as putea sa ornez camera in stil japonez...un evantai urias,muzica adecvata,am un kimono..;-) si ne vom delecta cu un ceai parfumat (am vazut un serviciu fain de 2 persoane)...astept idei:*

Donutza
19.07.2008, 12:47:38
eu vreau sa ne facem reciproc cadouri... si nu neaparat surproza.. ceva semnificativ.. ceva ce ar avea un mesaj oarecare... dar inca nu shtiu ce poate fi.. ma mai gandes:-? :-? :-?

nanutza
22.07.2008, 13:23:49
si eu vreau sa ii fac un cadou dar chiar nu stiu ce as putea sa-i iau...mai ales ca el nu poarta ceas...nu ii place...aveti alte idei?:)

miresicamica
22.07.2008, 15:46:55
Eu merg pe o cina romantica,sau un week-end doar voi doi la o cabana...hai ca ne mai gandim:-\

smecheritza
03.09.2008, 18:56:28
eu am o problema..in data d 5 septembrie e ziua lui..si in 7 e nunta..si cum is pregatirile nu dispun d bani pt cadou..si m-am gandit sa ii fac o surpriza la nunta cu ocazia zilei d nastere..sa cant..n-am voce..sa dansez nici atat..mi-a dat o vecina o idee..dupa furtul miresei, hotii aduc un pachet...mare...d la mireasa...si in pachet sa fiu eu...si sa ii recit o declaratie d dragoste.. desigur sa vb cu organizatorul nuntii sa rezolve p atunci ca luminile sa fie stinse..atmosfera frum..da nush...o sa mi se para nasol sa se uite toata lumea la mine cum recit...voi c ziceti?

dcrissu
04.09.2008, 08:31:55
eu am o problema..in data d 5 septembrie e ziua lui..si in 7 e nunta..si cum is pregatirile nu dispun d bani pt cadou..si m-am gandit sa ii fac o surpriza la nunta cu ocazia zilei d nastere..sa cant..n-am voce..sa dansez nici atat..mi-a dat o vecina o idee..dupa furtul miresei, hotii aduc un pachet...mare...d la mireasa...si in pachet sa fiu eu...si sa ii recit o declaratie d dragoste.. desigur sa vb cu organizatorul nuntii sa rezolve p atunci ca luminile sa fie stinse..atmosfera frum..da nush...o sa mi se para nasol sa se uite toata lumea la mine cum recit...voi c ziceti?
eu zic ca este o idee foarte frumoasa. si daca o sa se uite putin ciudat la tine ce? oricum nu o sa se uite nimeni cu rautate.
pe mine cand m-au furat au cerut recompensa ...printe altele si o declaratie de dragoste din partea lui pentru mine. a fost foarte emotionant, foarte frumos (cu tot cu glumele invitatilor menite sa-l deconcentreze).
Cel mai important e cum te va privi el in momentul ala:x
I say: go for it!!!>:D<

smecheritza
04.09.2008, 14:25:40
da..usor de zis..dar cand o sa fiu acolo...:-SS spun asta pt k eu sunt cam emotiva..imi fac emotii si deja ma vad cum mi-ar fi inima acolo..sa vad cum se uita toti la mine cum recit..nu sunt suficiente emotiile de la primul dans?;))

Annakonda
16.09.2008, 22:57:01
Multumesc frumos ubita sper sa-mi iasa.

Foarte frumoase pozele voastre. Amandoi sunteti draguti foc. Si viitorul meu sot este sportiv, doar ca e fotbalist. Mi-a placut mult costumul sotului tau. Poti sa imi spui de unde l-a achizitionat? Tot asa isi doreste si al meu.

Merci mult!

mamarutza
23.09.2008, 15:32:08
Eu m-am gandit sa ii fac cadou in noaptea nuntii un apartament superb in cel mai luxos hotel din localitate, cu jacuzzi, petale, sampanie, tot tacamul=P~ ... dar mi-au stricat rudele planul:( ... La ei "se poarta" cheful de dupa nunta cu cavalerii si domnisoarele (tineretul in general).... Nu trebuie sa va spun ce chef de "noaptea nuntii" vom avea dupa se termina tot...
Va trebui sa ramana pentru luna de miere:-B .
Dar pentru miresicile care nu pot sa cante sau sa recite, cred ca este ceva frumos si romantic :D

iepurashu
23.09.2008, 21:58:46
Eu m-am gandit k sa-i aduc la nunta o dansatoare. Sper sa-i placa. Sigur o sa fie surpriza serii. Voi ce parere aveti?

ginutza83
24.09.2008, 20:45:26
draga iepurash, mie ideea cu dansatoarea nu mi se pare prea buna....parerea mea. mai degraba ii faci un cadou personalizat care sa-i ramana amintire sau ii faci chiar tu o surpriza. mi se pare mai "personal", sa spun asa. :-p si, in plus, chiar vrei sa-i aduci o dansatoare aproape dezbracata care sa-i danseze in poale? :D eu nu sunt genul de femeie geloasa, dar nici chiar asa ceva n-as face. ma rog, asta e parerea mea.:"> tu faci cum iti place tie si cum crezi tu mai bine.
mult succes la pregatiri in continuare si sa ai o nunta de vis!:*

Bulina2008
10.10.2008, 14:12:55
Sa stiti ca ma gandesc serios la asta!
Mai exact la o prezentare in power point pe un video-proiector cu niste imagini sonore cu viata lui paralel cu viata mea+ de cand ne-am cunoscut pana la nunta:)
Ce parere aveti fetelor?

iubiana
06.11.2008, 13:49:18
Am tot citit despre cadouri pe forum si atunci mi-a venit o idee *:-) .
In timpul nunti sa-i fac o surpriza mirelui, ma gandeam la o dansatoare exotica.
Voi ce spuneti ? Aveti si alte propuneri ?

Nikkole
07.11.2008, 00:15:02
Am tot citit despre cadouri pe forum si atunci mi-a venit o idee *:-) .
In timpul nunti sa-i fac o surpriza mirelui, ma gandeam la o dansatoare exotica.
Voi ce spuneti ? Aveti si alte propuneri ?

Exista un subiect asemanator aici : http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1706&page=27

Sunt multe idei de facut surprize sotilor...;-)

iubiana
07.11.2008, 08:11:36
Exista un subiect asemanator aici : http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1706&page=27

Sunt multe idei de facut surprize sotilor...;-)

mersi mult, cand am cautat nu l-am vazut .

iubiana
07.11.2008, 08:12:48
Eu m-am gandit k sa-i aduc la nunta o dansatoare. Sper sa-i placa. Sigur o sa fie surpriza serii. Voi ce parere aveti?

La asa ceva ma gandeam si eu.

Nikkole
07.11.2008, 16:03:11
Cu placere! Sunt foarte multe subiecte pe aici, nici eu nu stiam de existenta unora...:)

alinaflorinela
08.11.2008, 12:33:52
Buna fetelor,eu si viitorul sot suntem pasionati dem uzica populara si de traditii in general,nu o sa pot sa ii cant pt ca nu m-a inzestrat mama natura in sensul asta dar stiu sa joc foarte bine asa ca am pregatit un moment cu dansatorii de muzica populara de la nunta in care in suita lor de jocuri v-a lipsi o fata la care ii voi lua locul eu,asta v-a fii cadoul meu pentru mire si pentru nasi,avand in vedere ca nasa e solista de muzica populara si stiu(adica banuiesc,dar e mai mult ca sigura treabao:-) )ca si ea imi v-a face un cadou,v-a canta

sper sa iasa bine si sa nu ma impiedic=)) =)) =)) =)) ^:)^

Ballet
08.11.2008, 12:56:59
Buna fetelor,eu si viitorul sot suntem pasionati dem uzica populara si de traditii in general,nu o sa pot sa ii cant pt ca nu m-a inzestrat mama natura in sensul asta dar stiu sa joc foarte bine asa ca am pregatit un moment cu dansatorii de muzica populara de la nunta in care in suita lor de jocuri v-a lipsi o fata la care ii voi lua locul eu,asta v-a fii cadoul meu pentru mire si pentru nasi,avand in vedere ca nasa e solista de muzica populara si stiu(adica banuiesc,dar e mai mult ca sigura treabao:-) )ca si ea imi v-a face un cadou,v-a canta

sper sa iasa bine si sa nu ma impiedic=)) =)) =)) =)) ^:)^

E geniala ideea....Asta surpriza i-as face-o eu tatalui mei.....
Cu ce dansatori vei face momentul?
Eu nu stiu deloc sa jos, oare as putea invata intr-un an?

falcute
09.11.2008, 14:46:01
Noi am fost nashi acum 2 saptamani si pentru mire am avut urmatoarea surpriza:cand i sa furat mireasa am negociat cu furaciosii sa o platim dar cu conditia ca mirele sa imbrace un tricou pregatit de noi pt el de acasa cu poza lor si un text.Vreau sa spun ca a fost deliciul tuturor si nu a fost un moment jenant pt mire sau mireasa .
Pentru exemplificare va atasez o poza:a fost o surpriza simpla, necostisitoare si de efect pentru toti cei implicati.:D

Donutza
13.11.2008, 10:26:51
sa va spunce surpriza a fost la mine.... la un moment (desi nu mam gandit sa fac acest lukru .. adica nu a fost planuit… dar simteam nevoia sa o fac) iau microfonul si ii multumesc dragului meu, scumpului meu, in final sotului meu ca mi-a oferit asa o sarbatoare ca ma sustinut in tot ce am vrut sa fac si ca il iubesc si ca as vrea ca o lume intreaga sa shtie ca il iubesc … si mai zic ca e suftelul meu pereke.. ca lam cautat o viatza intreaga.. lam gasit… si sunt a lui .. ca e sensul vietii mele… ca e lumina ochilor mei ... promit sa fiu o sotie buna... sai fac copii frumosi ... si sa am grija de ei toti... la care fetelor vad cum lacrimile ii joaca in ochii lui... si la mine curg siroaie de lacrimi de fericire … toti se uitau la noi cum radiam de fericire si doar cu lacrimi de fericire pe obrajori…. Ma luat in brate si mi-a zis “te invit in viatza mea… hai sa mergem in viatza noastra fericita” … a fost cel mai frumos si emotional moment al serii!!! si intradevar IL IUBESC!!!
deci asta a fost surpriza.. iam facut o declaratie de dragoste fatza de toata lumea... :* :x

Donutza
13.11.2008, 10:28:18
Noi am fost nashi acum 2 saptamani si pentru mire am avut urmatoarea surpriza:cand i sa furat mireasa am negociat cu furaciosii sa o platim dar cu conditia ca mirele sa imbrace un tricou pregatit de noi pt el de acasa cu poza lor si un text.Vreau sa spun ca a fost deliciul tuturor si nu a fost un moment jenant pt mire sau mireasa .
Pentru exemplificare va atasez o poza:a fost o surpriza simpla, necostisitoare si de efect pentru toti cei implicati.:D

mi-a placut ideia cu tricoul.. e originala :x bravo!!!

chika
13.11.2008, 11:43:13
sa va spunce surpriza a fost la mine.... la un moment (desi nu mam gandit sa fac acest lukru .. adica nu a fost planuit… dar simteam nevoia sa o fac) iau microfonul si ii multumesc dragului meu, scumpului meu, in final sotului meu ca mi-a oferit asa o sarbatoare ca ma sustinut in tot ce am vrut sa fac si ca il iubesc si ca as vrea ca o lume intreaga sa shtie ca il iubesc … si mai zic ca e suftelul meu pereke.. ca lam cautat o viatza intreaga.. lam gasit… si sunt a lui .. ca e sensul vietii mele… ca e lumina ochilor mei ... promit sa fiu o sotie buna... sai fac copii frumosi ... si sa am grija de ei toti... la care fetelor vad cum lacrimile ii joaca in ochii lui... si la mine curg siroaie de lacrimi de fericire … toti se uitau la noi cum radiam de fericire si doar cu lacrimi de fericire pe obrajori…. Ma luat in brate si mi-a zis “te invit in viatza mea… hai sa mergem in viatza noastra fericita” … a fost cel mai frumos si emotional moment al serii!!! si intradevar IL IUBESC!!!
deci asta a fost surpriza.. iam facut o declaratie de dragoste fatza de toata lumea... :* :x
cred ca a avut mai mult efect decat o declaratie planuita si invatata pe de rost de acasa.
eu nu as fi in stare sa fac asa ceva, mi-ar tremura si picioarele si vocea

Donutza
13.11.2008, 16:34:33
cred ca a avut mai mult efect decat o declaratie planuita si invatata pe de rost de acasa.
eu nu as fi in stare sa fac asa ceva, mi-ar tremura si picioarele si vocea

eu te-as sfatui so faci... va ramine integistrata pe video si mereu iti vei aminti cit de frumos ai spus... ai spuso lumii intregi!!! te sfatui sa faci asta aproape de sfirsitul nuntii... deci pina atunci tu reusesti sa te femiliarizezi cu postura de mireasa... si cu toti okishorii ce sunt pe tine... si atunci nu mai tremura genunchii... dupa atita dans si veselie... vei avea o dispozitie buna... e sarbatoarea voastra... toata lumea va doreste voua kite ceva... ar fi frumos ca si tu la rindul tau sai doresti lui ceva... si sa porniti in viatza amindoi de maina! :*

aria_cluj
11.01.2009, 21:02:51
as vrea sa ii fac si eu o surpriza viitorului meu sot,inafara de cantat,sau declaratii de dragoste,sau cadouri mai aveti si alte idei
?>:/

Maiev
12.01.2009, 22:50:45
Eu m-am gandit sa fac un dans frumos, cu o coregratie profesionista, etc, eu si domnisoarele de onoare, adica vreo 6-7 fete :)

crisili
15.01.2009, 18:36:43
Sa va spun si eu ce idei mi-au venit tot citindu-va pe voi :)
Pentru el ma gandeam sa fac in asa fel incat peste tot la nunta sa gaseasca biletele cu diverse citate sau doar simple afirmatii prin care sa ii spun cat de mult il iubesc. As putea de exemplu sa vorbesc cu cei de la restaurant ca in farfuria lui sa puna cumva astfel de biletele (nu in supa totusi ;)) ) sau sa gaseasca prin diferite buzunare furisate biletele fara sa stie el sau diversi invitati sa i le dea. Si toate vor fi semnate "Doamna ta" pentru ca pana acum obisnuia sa ma alinte domnita.
Pentru inviati ma gandeam ca la un moment dat sa se anunte "strangerea si strigarea darului" sau asa ceva si invitatii sa fie rugati sa se pregateasca. Ma gandesc ca va urma un moment de panica totala si atunci noi sa incepem sa strigam darul din partea noastra pentru fiecare invitat. Ceva in genul "de la miri pentru parintii miresei toata dragostea lor si multumiri pentru tot ce au facut pentru ei" si tot asa chestii simbolice. Acum ramane de vazut daca gasesc cate ceva frumos de spus pentru fiecare invitat si daca nu ar dura prea mult.
Pe langa asta imi place mult si ideea cu colajele de poze dar pentru asta cred ca voi vorbi cu specialistii.
Ce parere aveti? Vi se pare realizabil?

junebride
16.01.2009, 10:26:38
Pentru el ma gandeam sa fac in asa fel incat peste tot la nunta sa gaseasca biletele cu diverse citate sau doar simple afirmatii prin care sa ii spun cat de mult il iubesc. As putea de exemplu sa vorbesc cu cei de la restaurant ca in farfuria lui sa puna cumva astfel de biletele (nu in supa totusi ;)) ) sau sa gaseasca prin diferite buzunare furisate biletele fara sa stie el sau diversi invitati sa i le dea. Si toate vor fi semnate "Doamna ta" pentru ca pana acum obisnuia sa ma alinte domnita.
Pentru inviati ma gandeam ca la un moment dat sa se anunte "strangerea si strigarea darului" sau asa ceva si invitatii sa fie rugati sa se pregateasca. Ma gandesc ca va urma un moment de panica totala si atunci noi sa incepem sa strigam darul din partea noastra pentru fiecare invitat. Ceva in genul "de la miri pentru parintii miresei toata dragostea lor si multumiri pentru tot ce au facut pentru ei" si tot asa chestii simbolice. Acum ramane de vazut daca gasesc cate ceva frumos de spus pentru fiecare invitat si daca nu ar dura prea mult.
Pe langa asta imi place mult si ideea cu colajele de poze dar pentru asta cred ca voi vorbi cu specialistii.

Sigur ca este realizabil si mai mult ca sigur vor fii bine-primite surprizele tale, mai ales pentru sotul tau. Cele pentru invitati sunt mai greu de realizat, in valtoarea momentului sa nu uiti pe cineva ca sigur se vor supara. Dar daca reusesti, se vor simti foarte apreciati si mi se pare foare original! Succes! >:D<

Arina3891
16.01.2009, 10:41:29
Si eu m-am gandit la ceva oarecum asemanator. Doar ca eu ii voi scrie pe o foaie, intr-un plic prima poezie pe care mi-a trimis-o (inca inainte de a fi impreuna;))). El nici nu cred ca mai stie daca am retinut poezia pentru ca de atunci n-am mai vorbit de ea, dar stiu ca ii place f mult si ii merge drept la suflet. Si i-o voi da cand va veni sa ma ia de acasa si imi va da buchetul. ;))

gecrenguta
16.01.2009, 10:44:58
Sa stii ca e o idee foarte faina am sa o folosesc si eu
=P~

Alisori
16.01.2009, 11:02:10

la ce nebunie e la nunta...numai la biletele nu o sa-i stea gandul
dar daca vei face....spor la treaba:)>-

aria_cluj
16.01.2009, 18:38:57
mi se pare super ideea cu biletele!bravo pentru imaginatie si inventivitate...

eu tot nu stiu cum o sa procedez si ce surpriza ii voi face,pls help

RalucaBordea
06.02.2009, 00:50:00
si eu as vrea sa ii fac o surpriza...dar nu stiu ce :(

MiaS
15.02.2009, 12:43:43
Sa stiti ca ma gandesc serios la asta!
Mai exact la o prezentare in power point pe un video-proiector cu niste imagini sonore cu viata lui paralel cu viata mea+ de cand ne-am cunoscut pana la nunta:)
Ce parere aveti fetelor?

la ceva asemanator ma gandesc si eu doar ca nu stiu de unde as putea inchiria un videoproiector (ca nu dau 20 de mil pe el :D)..vad eu cum oi face :)

bibiboo
27.02.2009, 01:46:21
Noi am facut filmulet in powerpoint, dar s-a blocat la nunta... mai bine nu faceam.

puffvivi
27.02.2009, 09:47:45
la ceva asemanator ma gandesc si eu doar ca nu stiu de unde as putea inchiria un videoproiector (ca nu dau 20 de mil pe el :D)..vad eu cum oi face :)

Multe fete se gandesc la acest filmulet care poate fi o surpriza sau care poate rula pe tot parcursul nuntii...Si eu vroiam neaparat,nu stiam de unde sa iau,sa inchiriez,pe cine sa intreb si intr-o zi am pus o intrebare celor cu care am incheiat contract pt foto&video;;) Raspunsul a fost afirmativ ca da au videoproiector (desi pe net sau cand am mers la ei nu ne-au zis:"> ) si au spus ca pot pune poze cu noi2 de cand ne-am cunoscut sau pot rula pozele facute pe parcursul acelei zile: de la starea civila si biserica;;)
Trei zile am sarit in sus de bucurie ca am gasit<:-Piar cu pretul chiar m-au socat:O : pentru toata noaptea imi iau 150 RON$-)
Asa ca intrebati pe oricine...nu se stie niciodata de unde sare norocul:*

RalucaBordea
03.03.2009, 00:04:49
si eu as vrea sa ii fac o surpriza...dar nu stiu ce...cred ca nu prea am imaginatie :(:(:(

aria_cluj
22.03.2009, 10:36:28
fetelor ceva idei noi?

MiaS
22.03.2009, 12:14:54
Multe fete se gandesc la acest filmulet care poate fi o surpriza sau care poate rula pe tot parcursul nuntii...Si eu vroiam neaparat,nu stiam de unde sa iau,sa inchiriez,pe cine sa intreb si intr-o zi am pus o intrebare celor cu care am incheiat contract pt foto&video;;) Raspunsul a fost afirmativ ca da au videoproiector (desi pe net sau cand am mers la ei nu ne-au zis:"> ) si au spus ca pot pune poze cu noi2 de cand ne-am cunoscut sau pot rula pozele facute pe parcursul acelei zile: de la starea civila si biserica;;)
Trei zile am sarit in sus de bucurie ca am gasit<:-Piar cu pretul chiar m-au socat:O : pentru toata noaptea imi iau 150 RON$-)
Asa ca intrebati pe oricine...nu se stie niciodata de unde sare norocul:*

pretul asta l-am gasit si eu si nu cred ca se merita sa dau atat pentru 2-3 minute cat dureaza filmuletul..

cristina852002
04.04.2009, 21:35:32
Buna, miresicilor!!! Vreau sa-i fac o surpriza mirelui : sa ma costumez in cadana si sa dansez alaturi de dansatoare profesioniste. Ce parere aveti? Voua cum vi se pare? Astept pareri . Va pup !!! :*:*:*

vlarox
06.04.2009, 12:40:40
Super tare!!! Si mie mi-ar place sa fac ceva de genul asta. Ma tot gandesc la o surpriza, dar nu stiu ce si cum. Te-ai interesat de dansatoare? :D Asta inseamna ca trebuie sa te schimbi de rochita... mai zi, mai zi :-p

cristina852002
06.04.2009, 19:24:20
Super tare!!! Si mie mi-ar place sa fac ceva de genul asta. Ma tot gandesc la o surpriza, dar nu stiu ce si cum. Te-ai interesat de dansatoare? :D Asta inseamna ca trebuie sa te schimbi de rochita... mai zi, mai zi :-p

Da , m-am interesat. Am gasit o trupa de fete care danseaza si oriental. Am vorbit cu ele sa fac cateva sedinte de dans inainte de nunta, pentru a invata. Eu as vrea sa avem si fata acoperita, dar cred ca n-are cum sa nu-si dea seama mirele ca eu sunt. Sper sa nu ma fac de ras, mai ales ca voi avea un public de vreo 180-200 de persoane. O sa-ti spun ce note am primit de la public....dar mai am ceva pana atunci. Pupici!!! :*:*:*

alex_torok
06.04.2009, 19:38:41
Da , m-am interesat. Am gasit o trupa de fete care danseaza si oriental. Am vorbit cu ele sa fac cateva sedinte de dans inainte de nunta, pentru a invata. Eu as vrea sa avem si fata acoperita, dar cred ca n-are cum sa nu-si dea seama mirele ca eu sunt. Sper sa nu ma fac de ras, mai ales ca voi avea un public de vreo 180-200 de persoane. O sa-ti spun ce note am primit de la public....dar mai am ceva pana atunci. Pupici!!! :*:*:*
Sincer mi se pare mortala ideea! Mult succes si asteptam sa ne spui cum iese!!!=D>

vlarox
06.04.2009, 19:58:14
Pacat ca tu ai nunta dupa mine :-< Dar sa sti ca mi-ai dat tema de gandire.... Eu as lua niste lectii de canto.... dar cred ca dansul e mai usor :-\

cristina852002
06.04.2009, 23:32:05
Pacat ca tu ai nunta dupa mine :-< Dar sa sti ca mi-ai dat tema de gandire.... Eu as lua niste lectii de canto.... dar cred ca dansul e mai usor :-\
Pentru mine este mult mai usor dansul, pentru ca voce n-am nice de vorbit, dar mai ales pentru cantat...desi ar fi o idee,in cazul in care vrem ca invitatii sa plece mai devreme, incep sa cant cum numai eu stiu ;)) Buna idee!!! Pupici :*:*:*

Ela_Cj
17.04.2009, 11:25:32
Chestia asta cu rapitul miresei de Contele Dracula la mine s-ar potrivi perfect. Numai costumul imi trebuie :D :D
Geniala idee!!! :*

Buna fetelor,
la nunta verisoarei mele mireasa a fost furata de niste rromi adevarati!Au vorbit cu ei in prealabil, bineinteles. I-au si platit. Cert e ca au venit 3 fete(frumoase foc) si trei baieti. Iar rascumpararea a fost un sac de fan pentru cai. A fost foarte frumos mai ales pentru ca au dansat niste dansuri traditionale tiganesti. A fost superb. Toata lumea a fost placut impresionata si a fost cu adevarat o surpriza. Va pup.

Ela_Cj
17.04.2009, 11:51:03
Ajutati-ma si pe mine cu niste idei, pt ca nunta noastra e in aceeasi zi cu ziua de nastere a viitorului meu sot. Asi vrea sa-i fac o surpriza de neuitat, o combinatie intre romantic si comic, sa-l imprezionez atat pe el cat si pe restul invitatilor.
Dati-mi va rog ideeeei!!!!!!!!!!
Si la noi e la fel. Ziua nuntii si ziua lui. As vrea sa ii fac si eu o surpriza dar nu stiu ce...Daca aveti idei, va rog sa le impartasiti.

RalucaBordea
17.04.2009, 15:49:10
Buna fetelor,
la nunta verisoarei mele mireasa a fost furata de niste rromi adevarati!Au vorbit cu ei in prealabil, bineinteles. I-au si platit. Cert e ca au venit 3 fete(frumoase foc) si trei baieti. Iar rascumpararea a fost un sac de fan pentru cai. A fost foarte frumos mai ales pentru ca au dansat niste dansuri traditionale tiganesti. A fost superb. Toata lumea a fost placut impresionata si a fost cu adevarat o surpriza. Va pup.

foarte tare ideea!

lleicam821
23.04.2009, 11:06:50
si la noi ziua nuntii coincide cu ziua de nastere a mirelui meu..eu am vb deja cu o dansatoare de dansuri arabe si va prezenta un moment de aprox 10-15 min, ca surpriza pentru el dar si pentru restul invitatilor. Am studiat terenul foarte bine inainte si nu este asa cum spun multe miresici pe forum "ca nu aduc o dansatoare aproape goala sa se puna in bratele lui sau ale invitatilor sau sa ceara bacsisuri la chilotei" asta chiar mi s-ar parea dezgustator.... este o femeie foarte stilata cu mult bun simt si care este pasionata de dansuri arabe, are costumatie traditionala specifica si nu e deloc dezbracata! cred ca va fi o surpriza interesanta.....;-)

roxienea
23.04.2009, 11:39:31
Cat de frumos!!! =D>=D>=D>Mi-au dat si lacrimile cand am citit!!! :"> Eu cred ca e o surpriza f frumoasa, insa nu sht daca as avea curajul sa fac asta...mi-ar tremura si vocea si picioarele...

aria_cluj
28.04.2009, 00:47:40
Cat de frumos!!! =D>=D>=D>Mi-au dat si lacrimile cand am citit!!! :"> Eu cred ca e o surpriza f frumoasa, insa nu sht daca as avea curajul sa fac asta...mi-ar tremura si vocea si picioarele...

sa stii ca si mie mi-au dat lacrimile.
daca am avea parte de o nunta restransa...as face poate si eu asa ceva,as avea curajul
dar avem o nunta cu fel de fel de oameni si nu am acest curaj
ma mai gandesc sa ii scriu pe biletele...si sa i le plasez peste tot
sa ii scriu versuri de iubire
declaratii de dragoste
multumiri pt toate clipele minunate pe care mi le-a oferit,
pt toate lucrurile pe care mi le-a facut pe plac,etc

dar as mai vrea ceva,
si nu mai stiu ce!

voi ce idei mai aveti?;))

scufita_rosie
28.04.2009, 20:10:17
si eu tot in situatia asta sunt..e ziua lui de nastere si nu stiu ce cadou sa-i fac ..off...eu vroiam un tablou pictat cu noi 2 ..mare dar nu stiu pe nimeni care stie sa picteze...cunoasteti voi pe cineva?

Cory83
05.05.2009, 08:38:31
eu voi lua niste ore de canto cu vreo 3 luni inainte incat sa imi iasa cat mai bine melodia...pe care de altfel inca nu o stiu...dar am destule variante! Sper doar sa nu ma emotionez... trac din cate stiu nu am! Eu cred... ca valoreaza mai mult un astfel de moment decat un cadou material .:*

Olgaa2008aug
05.05.2009, 08:41:56
Este frumos sa te ghandesti la mirele tau.
Cadoul nu trb sa fie costisitor trb sa fie o surpriza simpatica care sa l uimeasca.

aria_cluj
06.05.2009, 10:12:20
Este frumos sa te ghandesti la mirele tau.
Cadoul nu trb sa fie costisitor trb sa fie o surpriza simpatica care sa l uimeasca.

si eu sunt de aceasi parere!:)

roxxana1
07.05.2009, 01:45:24
buna miresici.dupa cum se stie in ziua nuntii mirii isi fac cate o surpriza reciproca....hhmmm si nu prea am idee km ce surpriza sa i fac,de fapt mi as dori ceva f. mult dar nu se poate realiza acel lucru in ziua nuntii asa ca astept idei de la voi...poop si astept sa ma inspirati:)

olgutza26
07.05.2009, 07:39:10
la mine surpriza o sa fie cand voi fi furata. el s-a pregatiit deja cu sticle de bautura in plus, eu i-am anuntat pe toti ca daca cer bautura, eu nu ma mai intorc :D abia astept sa vada ce fata face cand va vedea ca nu se cere bautura. si in plus, pentru el, toata ziua o sa fie o continua surpriza: nu stie cum arata nici macar rochia de la cununia civila si in general nimic in ceea ce ma priveste in ziua respectiva.

hella
07.05.2009, 10:48:05
buna miresici.dupa cum se stie in ziua nuntii mirii isi fac cate o surpriza reciproca....hhmmm si nu prea am idee km ce surpriza sa i fac,de fapt mi as dori ceva f. mult dar nu se poate realiza acel lucru in ziua nuntii asa ca astept idei de la voi...poop si astept sa ma inspirati:)
buna roxy,si eu m-am gandit de mult sa-i fac o surpriza viitorului meu sot8-}si cred ca stiu......am sa aduc niste dansatoare orientale am auzit ca iti iau 50 euro pentru o ora....si mie mi se pare ok nu&#191;

Ela_Cj
07.05.2009, 13:51:34
Eu ma gandeam sa ii fac un tort in forma de Shrek. I-a placut foarte mult filmul si ce-i drept alte idei nu mai am. Daca va mai vine voua inspiratia astept......

ioanalupascu
07.05.2009, 14:01:53
EU NU AM SA II DUC DANSATOARE ORIENTALE CA SURPIZA CA S-AR PUTEA CA MIRELE SA FUGA CU ELE :madlaugh: SI CE O SA FAC EU DUPA AIA?
DAR AM SA II FAC CADOU UN TRICOU PE CARE AM SA SCRIU " TE-AI INSURAT CU IOANA,GATA CU BURLACIA" :gen_05: CRED CA O SA FIE SOCAT AM SA IL PUN SA SE IMBRACE CU EL :gen_01:

aria_cluj
08.05.2009, 10:17:27
Eu ma gandeam sa ii fac un tort in forma de Shrek. I-a placut foarte mult filmul si ce-i drept alte idei nu mai am. Daca va mai vine voua inspiratia astept......

f buna ideea...eu nu stiu ce surpriza sa -i fac...inca!:(

pisicamiresica
08.05.2009, 11:42:42
eu vreau sa i iau un ceas pe care si l doreste de doi ani, dar care este foarte greu de gasit ... :( l am gasit intamplator in pitesti dar candva cand nu ma asteptam si nu aveam bani evident :))
daca reusesc sa dau de el as vrea sa l si gravez pe spate (sper sa se poate grava chiar daca nu e din aur :D)
este un ceas elegant ce merge perfect la costum si sunt convinsa k o sa l pastreze si o sa l poarte cu placere... :)
dar Doamne ajuta sa l gasesc!

aria_cluj
08.05.2009, 12:04:08
eu vreau sa i iau un ceas pe care si l doreste de doi ani, dar care este foarte greu de gasit ... :( l am gasit intamplator in pitesti dar candva cand nu ma asteptam si nu aveam bani evident :))
daca reusesc sa dau de el as vrea sa l si gravez pe spate (sper sa se poate grava chiar daca nu e din aur :D)
este un ceas elegant ce merge perfect la costum si sunt convinsa k o sa l pastreze si o sa l poarte cu placere... :)
dar Doamne ajuta sa l gasesc!

fetelor ce multe idei aveti...
se poate sa nu imi vine nicio idee?
:(((

pisicamiresica
08.05.2009, 20:23:10
mai ai timp sa analizezi dorintele iubitului tau :)
eu sunt fericita pentru ca am fost contactata de un angajat de la un lant de magazine de ceasuri , care mi a spuns unde gasesc ceasul mult dorit :D
bafta la cautari indicii :D
poop fetele

kikioana
09.05.2009, 00:44:47
Eu ma gandeam sa ma duc la un fotograf profesionist sa-mi faca o poza sexy (nu chiar dezbracata!) da' de unde un astfel de fotograf... si mai ales de unde atata tupeu pe capu' meu! :"> dar asta chiar ar fi o surpriza! si cred ca ar aprecia-o...:-?

Ai facut poza? Cum ti-a iesit surpriza?

Eu ma gandesc la un intreg album cu poze sexy:"> (las sa se vada numai ce vreau eu), Boudoir Photography (in termen profesional), sub forma de album artistic sau revista, depinde de cum vor iesi pozele. El nu se asteapta la asa ceva, dar il va primi in noaptea dinaintea nuntii sau in luna de miere. ;)) ....In luna de miere zic eu ;;)

Dianet
09.05.2009, 08:43:26
Buna fetelor,

Foarte frumoasa surpriza. Dar la mine nu ar merge. 1. prietenul meu cel mai bun a fost o vreme buna in nu stiu ce trupe speciale anti-tero, are pregatire de parasutist, bodyguard si alte asemenea, a luat nu stiu ce centura la arte martiale etc etc si se tot pregateste sa ma fure el. 2. fianseul meu e cat dulapul si are niste brate si o forta in ele de te darama de pe picioare. Deci, daca s-ar apropia niste "surprize" de-astea rrome de mine, ar iesi cu bataie. :)
Insa surpriza asta cu rromii, ca idee, e excelenta! Bravo tie!

hella
10.05.2009, 11:22:02
EU NU AM SA II DUC DANSATOARE ORIENTALE CA SURPIZA CA S-AR PUTEA CA MIRELE SA FUGA CU ELE :madlaugh: SI CE O SA FAC EU DUPA AIA?
DAR AM SA II FAC CADOU UN TRICOU PE CARE AM SA SCRIU " TE-AI INSURAT CU IOANA,GATA CU BURLACIA" :gen_05: CRED CA O SA FIE SOCAT AM SA IL PUN SA SE IMBRACE CU EL :gen_01:
Buna idee insa eu raman la idea mea ......asa o sa se simta bine toata lumea:)>-

andre10
11.05.2009, 10:33:48
Imi place ideea hellei. Si eu am fost mai demult la o nunta si mireasa i-a facut o surpriza mirelui : 2 dansatoare orientale. PE vremea aia (acum 3 ani) de abia incepusera la noi

andre10
11.05.2009, 10:54:43
cristina...eu sunt la fel ca tine!! Voce...deloc!
Buna ideea sa te costumezi si u !=D> =D> =D> =D>

hella
11.05.2009, 10:59:23
Imi place ideea hellei. Si eu am fost mai demult la o nunta si mireasa i-a facut o surpriza mirelui : 2 dansatoare orientale. PE vremea aia (acum 3 ani) de abia incepusera la noi
ideea am preluat-o de la o prietena buna care a avut nunta anul trecut in aug.:-"si mi-a spus ca fetele au ridicat tot salonul in picioare la dans .asa ca sper sa iasa ok.Tu ce zici?:-?

roxxana1
12.05.2009, 00:30:14
:-? hella nu prea stiu ce sa zic cu ideea de dansatoare....la noi sincer e cam trecuta ''faza'' asta.chiar am avut o discutie cu el despre acest subiesct in contextul ca ar vrea cineva sa ne faca noua aceasta surpriza si nu prea a parut incantat de idee ceea ce chiar nu ma asteptam chiar am ramas uimita....asa ca e posibil sa i displaca acest lucru sau nu...poop

roxxana1
12.05.2009, 00:38:45
tare ideea ta ioana insa mie mi ar trebui mai mult curaj s-o pun in ''schema''....nu stiu totusi as vrea ceva mai romantic ceva mai de ''suflet'' sa zic asa....sa fie un moment unic...ce ziceti?>:D<

hella
12.05.2009, 11:20:57
:-? hella nu prea stiu ce sa zic cu ideea de dansatoare....la noi sincer e cam trecuta ''faza'' asta.chiar am avut o discutie cu el despre acest subiesct in contextul ca ar vrea cineva sa ne faca noua aceasta surpriza si nu prea a parut incantat de idee ceea ce chiar nu ma asteptam chiar am ramas uimita....asa ca e posibil sa i displaca acest lucru sau nu...poop
nu cred co sa-i displaca mai ales invitatiilor care sunt mai mult de 50%tineret;))Sper sa iasa bine....puuuupsi mercy pentru parere:*

andre10
12.05.2009, 16:49:01
eu cred ca o sa ii placa

cristina852002
12.05.2009, 21:19:55
cristina...eu sunt la fel ca tine!! Voce...deloc!
Buna ideea sa te costumezi si u !=D> =D> =D> =D>
sa inteleg ca si tu te costumezi,nu? i-am spus mamei de idee si a zis ca ea are retineri, ca n-ar face asa , bla-bla :[email protected] bine ca eu nu ma iau dupa nimeni si fac numai ce vreau eu .... pupici :*:*:*

cristina852002
12.05.2009, 21:31:08
si eu tot la un dans oriental m-am gandit,numai ca una dintre dansatoare voi fi chiar eu ;-) atunci sa vad cum o sa i se para surpriza :)) sper sa nu fie un fiasco =((

hella
13.05.2009, 00:09:36
si eu tot la un dans oriental m-am gandit,numai ca una dintre dansatoare voi fi chiar eu ;-) atunci sa vad cum o sa i se para surpriza :)) sper sa nu fie un fiasco =((
Super tare ideea .....la asta nu m-am gandit;));));))o sa fie tare rau surpriza:-$:-$

andreeatat
13.05.2009, 11:52:07
Fetelor,miresici, viitoare miresici,
eu imi doresc enorm sa invit o trupa de dansatoare moderne, sau dansuri sportive sau orientale......sa fie un moment dedicat lui si invitatilor; consider ca va anima atmosfera si deasemenea va fi o bucurie pt el.Problema mea e ca nu stiu unde sa gasesc si la ce pret. Nunta va avea loc in Cluj Napoca. Ma puteti voi ajuta? Va multumesc......spor la pregatiri si idei cat mai multe!!!

ramibami
14.05.2009, 22:58:05
Eu ma gandesc la un intreg album cu poze sexy:"> (las sa se vada numai ce vreau eu), Boudoir Photography (in termen profesional), sub forma de album artistic sau revista, depinde de cum vor iesi pozele. El nu se asteapta la asa ceva, dar il va primi in noaptea dinaintea nuntii sau in luna de miere. ;)) ....In luna de miere zic eu ;;)

Ce ma bucur ca nu sunt singura cu asemenea idei! eu sunt programata la sedinta foto sambata. nunta mea va fi mai incolo. aceste poze erau initial doar pentru mine, cateva cadou pentru logodnicul meu. sunt curioasa cum vor iesi. Dar nu e rea ideea cu surpriza lasata la nunta.

Tu ai facut deja pozele? sau esti la faza de idei?

MiaS
15.05.2009, 08:08:39
Ce ma bucur ca nu sunt singura cu asemenea idei! eu sunt programata la sedinta foto sambata. nunta mea va fi mai incolo. aceste poze erau initial doar pentru mine, cateva cadou pentru logodnicul meu. sunt curioasa cum vor iesi. Dar nu e rea ideea cu surpriza lasata la nunta.

fetelor cat costa o asemenea idee? mi se pare chiar interesanta :D

Melek
15.05.2009, 08:52:44

Si eu am facut deja o astfel de sedinta foto. Marti primesc pozele. Abia astept >:)

kikioana
15.05.2009, 10:15:17
Si eu am facut deja o astfel de sedinta foto. Marti primesc pozele. Abia astept >:)

Important este sa fi multumita de tine insuti...cred ca pozele vor fi foarte reusite. Cate garderobe ai schimbat? Cate poze vei avea in final? Imi dai detalii, te rog?

kikioana
15.05.2009, 10:20:45

Sunt in faza de pregatiri, alegerea unei teme etc. Iti doresc success si te rog sa ne spui mai multe detalii si impresii.

just_elenah
19.05.2009, 12:25:13
Sunt in faza de pregatiri, alegerea unei teme etc. Iti doresc success si te rog sa ne spui mai multe detalii si impresii.

frumoase idei fetelor !

aria_cluj
19.05.2009, 13:09:07
frumoase idei fetelor !

fetelor eu inca nu stiu ce surpriza sa-i fac mirelui meu,
dar despre lenjeria deosebit de sexy ce parere aveti?aia nu poate fi o surpriza?#-o

micky81bv
19.05.2009, 15:12:31

foarte interesanta idee...nu-i rau deloc

compact
20.05.2009, 11:33:28
fetelor eu inca nu stiu ce surpriza sa-i fac mirelui meu,
dar despre lenjeria deosebit de sexy ce parere aveti?aia nu poate fi o surpriza?#-o

nu cred ca e o lenjerie sexy in noaptea nuntii este o surpriza pentru mire ;))

kikioana
20.05.2009, 11:50:54
nu cred ca e o lenjerie sexy in noaptea nuntii este o surpriza pentru mire ;))

Este daca inainte nu ai mai purtat ... hmmmmmmm, depinde ce intelegi prin lenjerie sexy ... :-B

compact
20.05.2009, 11:53:09
Este daca inainte nu ai mai purtat ...
=)) asta asa e

hmmmmmmm, depinde ce intelegi prin lenjerie sexy ... :-B

pai cam toata lumea intelege acelasi lucru prin lenjerie sexy....

kikioana
20.05.2009, 11:55:08
Miresici? Ce surpriza a pregatit mirele pentru voi? <:-P

aria_cluj
20.05.2009, 12:02:58

hahahaha
asta e buna intrebarea!!!:)))
inca nu stim!doar e surpriza!o sa vedem atunci
eu sper sa imi faca o surpriza care sa ma lase cu gura cascata:))
o masina noua ,sau un sejur in Maldive...ceva de genul...tot necazul e ,ca nu se gandeste la absolut nimic!!:?)))))))))))))))))))))))))))))))))))

evenstar
20.05.2009, 13:34:17

Tu la asta te referi cand zici ca ai deschis subiectul? de fapt trebuie sa ajungi aici http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=18 si sa apesi pe "subiect nou"... ;-)

Acum hai sa-ti zic si ce m-ai intrebat... De fapt nu chiar ce ai intrebat ca la aceeaa nu am raspuns... Sincer nu cred ca exista "solutii prefabricate" intr-un cuplu... important e ca nevoile celor doi sa se intalneasca si ei sa se simta bine impreuna... eu nu sunt o persoana romantica, indiferent cat de mult mi-as iubi sotul. Nu simt nevoia de "dovezi de iubire" marunte de genul surprize cine romantice etc pentru ca simt ca imi ofera suficient de multe dovezi de iubire in fiecare zi... prin faptul ca vine seara si i se lumineaza chipul cand ma vede... prin fleacurile cotidiene... Nu mai vorbesc de faptul ca mi-a demonstrat ca ma iubeste - si eu lui - pentru ca ne-am casatoriit si vom avea un copil impreuna...
Important e ca noi suntem fericiti. Nu as vrea sa schimb nimic si nu am obiceiul sa ma uit in "curtea altuia" sa vad ca al meu nu face x lucru (pe care nici eu nu-l fac, de altfel).
Nu cred ca te-am lamurit, dar alt raspuns nu am... Doar ca iti doresc o casnicie si o relatie la fel de frumoasa si senina ca a noastra...>:D<

kikioana
20.05.2009, 14:59:31
Tu la asta te referi cand zici ca ai deschis subiectul? de fapt trebuie sa ajungi aici http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=18 si sa apesi pe "subiect nou"... ;-)

Acum hai sa-ti zic si ce m-ai intrebat... De fapt nu chiar ce ai intrebat ca la aceeaa nu am raspuns... Sincer nu cred ca exista "solutii prefabricate" intr-un cuplu... important e ca nevoile celor doi sa se intalneasca si ei sa se simta bine impreuna... eu nu sunt o persoana romantica, indiferent cat de mult mi-as iubi sotul. Nu simt nevoia de "dovezi de iubire" marunte de genul surprize cine romantice etc pentru ca simt ca imi ofera suficient de multe dovezi de iubire in fiecare zi... prin faptul ca vine seara si i se lumineaza chipul cand ma vede... prin fleacurile cotidiene... Nu mai vorbesc de faptul ca mi-a demonstrat ca ma iubeste - si eu lui - pentru ca ne-am casatoriit si vom avea un copil impreuna...
Important e ca noi suntem fericiti. Nu as vrea sa schimb nimic si nu am obiceiul sa ma uit in "curtea altuia" sa vad ca al meu nu face x lucru (pe care nici eu nu-l fac, de altfel).
Nu cred ca te-am lamurit, dar alt raspuns nu am... Doar ca iti doresc o casnicie si o relatie la fel de frumoasa si senina ca a noastra...>:D<

Am reusit! http://www.miresici.ro/showthread.php?p=1929657#post1929657
Rog moderatorii sa mute postarile anterioare, daca considera necesar ^:)^

Iti multumesc pentru indrumare si raspuns evenstar. Iti doresc casa de piatra si multa multa fericire!:x

Subiectul este mai mult o curiozitate. Observ ca majoritatea miresicilor isi doresc partenerii multumiti si fac tot ce e posibil ca nunta sa fie o zi minunata. Si este bine de stiut cum s-au gandit mirii sa-si surprinda si multumeasca jumatatea ........... va las pe voi sa aduceti completari:*

MirelaConstantinescu
20.05.2009, 15:38:47
Buna tuturor!
Mie mi-a venit o super idee cand am auzit ce mi-a spus un prieten, ca daca esti atent, poti sa prinzi niste low-costuri pana in Venetia, la 50 de euro chiar. Pai nu merita sa il iau intr-o zi pe al meu si sa il duc la o cafea acolo?
Eh, asta e bineinteles inafara lunii de miere.

aria_cluj
20.05.2009, 17:56:35
Buna tuturor!
Mie mi-a venit o super idee cand am auzit ce mi-a spus un prieten, ca daca esti atent, poti sa prinzi niste low-costuri pana in Venetia, la 50 de euro chiar. Pai nu merita sa il iau intr-o zi pe al meu si sa il duc la o cafea acolo?
Eh, asta e bineinteles inafara lunii de miere.

f buna ideea
si eu ma gandesc sa iau catre paris,cu ocazia zilei lui de nastere:))

stanciuanamaria
21.05.2009, 11:42:31

mai ai un pic...sa ai cea mai frumoasa nunta :)
bafta!

cristina852002
28.05.2009, 11:36:22
Super tare ideea .....la asta nu m-am gandit;));));))o sa fie tare rau surpriza:-$:-$
Sper sa iasa fain, daca nu, va anunt ! =)) Pupici :*:*:*

mihaelaaa
28.05.2009, 14:36:16
eu nu cred ca este o idee magnifica- in primul rand pana te dezbraci de rochia de mireasa,pana iti dai voalul jos,dureaza.apoi parca il vad pe bietul tata si pe ceilalti invitati,cum isi dau ei coate ca apar eu in buricu gol sa dau din solduri languros pe acolo,sa ma fac de ras (de penibilul situatiei).la final-dupa 10,15 min de buric,ma duc,pun iar rochia de mireasa,voalu n cap si ma intorc mandra de mine,mama ce bravura am facut de parca nu as fi putut sa i fac surpriza asta iubitului meu pana atunci in intimitatea dormitorului,a casei,etc. ce sa spun totusi celor ce vor a face acest lucru "original",o sa aveti 2 in 1- si dans si penibil.=)) =)) =)) :suuuper: =P~

p.s.- apoi va vom vedea si la otv alaturi de magda ciumac?ea va canta si voi veti dansa?pe masa sau in platou?=)) =)) =))

strumf08
28.05.2009, 15:00:48
eu nu cred ca este o idee magnifica- in primul rand pana te dezbraci de rochia de mireasa,pana iti dai voalul jos,dureaza.apoi parca il vad pe bietul tata si pe ceilalti invitati,cum isi dau ei coate ca apar eu in buricu gol sa dau din solduri languros pe acolo,sa ma fac de ras (de penibilul situatiei).la final-dupa 10,15 min de buric,ma duc,pun iar rochia de mireasa,voalu n cap si ma intorc mandra de mine,mama ce bravura am facut de parca nu as fi putut sa i fac surpriza asta iubitului meu pana atunci in intimitatea dormitorului,a casei,etc. ce sa spun totusi celor ce vor a face acest lucru "original",o sa aveti 2 in 1- si dans si penibil.=)) =)) =)) :suuuper: =P~

p.s.- apoi va vom vedea si la otv alaturi de magda ciumac?ea va canta si voi veti dansa?pe masa sau in platou?=)) =)) =))

cum vine cineva cu o idee...hop pe ei....

mihaelaaa
28.05.2009, 17:30:33
cum vine cineva cu o idee...hop pe ei....

pardon,pe ele :)).le incurajez si eu de,magda cum a inceput?acum ati vazut ce mare vedeta,o secunda de cantat pe masaegal celebritate,o secunda de dat din buric egal....la fel banuiesc..=))=))=))

strumf08
28.05.2009, 20:02:45
pardon,pe ele :)).le incurajez si eu de,magda cum a inceput?acum ati vazut ce mare vedeta,o secunda de cantat pe masaegal celebritate,o secunda de dat din buric egal....la fel banuiesc..=))=))=))

da' cine zice ca daca dansezi la propria nunta = OTV???:-\
surpriza mea as vrea sa fie ca in locul meu sa vina alta miresica....sa vad daca se baga cineva...ca mai sunt vreo 2 pe 19.09...pe mine cum ma incurajezi???:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS

mihaelaaa
29.05.2009, 09:20:54
da' cine zice ca daca dansezi la propria nunta = OTV???:-\
surpriza mea as vrea sa fie ca in locul meu sa vina alta miresica....sa vad daca se baga cineva...ca mai sunt vreo 2 pe 19.09...pe mine cum ma incurajezi???:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS

pai tot cu otv ul!!!<:-P <:-P <:-P nu ai vazut ce se poarta ca atunci cand se fura mireasa sa i o duca lu diaconescu in direct? si e taman bine,tu vii mireasa,iar alte fete (foste mirese),vor canta si vor da din buric.=)) =)) =)) hai ca se poate strumf!!!!!!!!!

vlarox
29.05.2009, 10:52:23
pai tot cu otv ul!!!<:-P <:-P <:-P nu ai vazut ce se poarta ca atunci cand se fura mireasa sa i o duca lu diaconescu in direct? si e taman bine,tu vii mireasa,iar alte fete (foste mirese),vor canta si vor da din buric.=)) =)) =)) hai ca se poate strumf!!!!!!!!!

=)) =)) =)) Tare asta....

Strumf... nu te necaji, ca vedem noi cum facem ;-) Eu zic sa ne intalnim si sa discutam pe larg :)>-

strumf08
29.05.2009, 12:18:14

=)) =)) =)) =)) =)) =))
deci pe 19.09 sa nu uiti sa te uiti pe otv (in cazul in care stii pe unde e canalul asta, ca eu una habar n-am) sa ma vezi la otv....:)) :)) :))

strumf08
29.05.2009, 12:19:49

Strumf... nu te necaji, ca vedem noi cum facem ;-) Eu zic sa ne intalnim si sa discutam pe larg :)>-

deci te bagi???? eu cred ca vor ramane cu gura cascata....=)) =)) =))

mihaelaaa
29.05.2009, 12:30:49

sa stii ca este o idee minunata si strumf,stai linistita,noi vom fi langa tine cu sticla de tuica in mana,ca de,sa ne facem curaj sa mai moara dusmanii....hai cu maneaua si orientala strumfff=)) =)) =)) la otvvv!!!!

p.s.- promit ca sun inainte sa vina invitatii cei mai de seama-florin alias naomi si nikita mamica sinucigasa!

strumf08
29.05.2009, 15:17:28
sa stii ca este o idee minunata si strumf,stai linistita,noi vom fi langa tine cu sticla de tuica in mana,ca de,sa ne facem curaj sa mai moara dusmanii....hai cu maneaua si orientala strumfff=)) =)) =)) la otvvv!!!!

p.s.- promit ca sun inainte sa vina invitatii cei mai de seama-florin alias naomi si nikita mamica sinucigasa!

pe mine m-ai pierdut pe pe drum...eu nu cunosc personajele si nici nu mai inteleg ce vrei sa zici....#-o #-o #-o

aria_cluj
31.05.2009, 14:22:00
pana la urma,cred ca nu avem prea multe idei cu care sa ne surprindem mirii...:-"

cristina852002
07.06.2009, 15:32:59

Iubita, imi pare rau despre tine daca tu crezi ca a dansa oriental se face numai in casa ,sau in intimitatea dormitorului L-)...s-ar putea sa ai dreptate , ca aceasta "fapta" a mea sa fie sau nu apreciata... in fond si la urma urmei nu prea ma intereseaza ce crede sau spune lumea, poate de-asta sunt atat de nonconformista, cat depre ce ar spune tata nici atat , pentru ca nu are mentalitatea atat de invechita,traieste in secolul nostru, iar prietenii lui sunt din aceeasi generatie si cunosc destul de bine termenul de "petrecere" <:-P ...nu cred ca o sa-mi fie greu sa ma schimb, pentru ca voi fi deja la a treia tinuta in acea seara ... pentru ca voi avea doua rochii de mireasa.. si nu mi se pare cine stie ce inginerie sa te schimbi..acu depinde si cu ce te "ornamentezi", cat despre voal si aranjarea parului nu cred ca o sa am probleme prea mari pentru ca am vorbit cu coafeza mea sa stea pana tarziu, pentru ca intentionez sa am 2 coafuri :-"...daca o sa ajung vedeta de Otv o sa-ti dedic o emisiune special numai si numai pentru tine, sa-ti demonstrez cum poti ajunge vedeta in Romania....:)>- ....Pupici :*:*:*

strumf08
07.06.2009, 15:50:30
Iubita, imi pare rau despre tine daca tu crezi ca a dansa oriental se face numai in casa ,sau in intimitatea dormitorului L-)...s-ar putea sa ai dreptate , ca aceasta "fapta" a mea sa fie sau nu apreciata... in fond si la urma urmei nu prea ma intereseaza ce crede sau spune lumea, poate de-asta sunt atat de nonconformista, cat depre ce ar spune tata nici atat , pentru ca nu are mentalitatea atat de invechita,traieste in secolul nostru, iar prietenii lui sunt din aceeasi generatie si cunosc destul de bine termenul de "petrecere" <:-P ...nu cred ca o sa-mi fie greu sa ma schimb, pentru ca voi fi deja la a treia tinuta in acea seara ... pentru ca voi avea doua rochii de mireasa.. si nu mi se pare cine stie ce inginerie sa te schimbi..acu depinde si cu ce te "ornamentezi", cat despre voal si aranjarea parului nu cred ca o sa am probleme prea mari pentru ca am vorbit cu coafeza mea sa stea pana tarziu, pentru ca intentionez sa am 2 coafuri :-"...daca o sa ajung vedeta de Otv o sa-ti dedic o emisiune special numai si numai pentru tine, sa-ti demonstrez cum poti ajunge vedeta in Romania....:)>- ....Pupici :*:*:*

>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

strumf08
07.06.2009, 15:51:40

din cate am citit se pare ca vei avea o nunta deosebita...se poate sa arunc si eu o provire???ca pe 31.10 nu am nimic planificat :-SS:-SS:-SS:-SS:-SS

cristina852002
07.06.2009, 16:02:40
din cate am citit se pare ca vei avea o nunta deosebita...se poate sa arunc si eu o provire???ca pe 31.10 nu am nimic planificat :-SS:-SS:-SS:-SS:-SS

nu pot spune ca voi avea o nunta deosebita, ci un pic nonconformista.....sigur ca poti veni....te astept cu drag pupici :*:*:*

strumf08
08.06.2009, 10:41:48
nu pot spune ca voi avea o nunta deosebita, ci un pic nonconformista.....sigur ca poti veni....te astept cu drag pupici :*:*:*

multumesc!;-)

andreear
08.06.2009, 14:04:14

M-ai uns la suflet cu raspunsul asta!!! Sa ai o nunta de vis!!!!

cristina852002
08.06.2009, 17:35:11
M-ai uns la suflet cu raspunsul asta!!! Sa ai o nunta de vis!!!!

Multumesc mult! :* Asta ii doresc fiecarei miresici: sa aiba o nunta in totalitate asa cum si-au dorit si cum au visat de mici !! Pupici :*:*:*

alipety
10.06.2009, 13:23:14
am vazut ceva foarte frumos sambata la o nunta.
noi am fost sa vorbim cu preotul unei biserici si cand am plecat am vazut un avion micut care arunca cu ceva (eram cam departe si nu am realizat ce este) si avea un banner cu un mesaj de dragoste. era pentru o pereche care tocmai se cununase, iesisera toti din biserica si erau in parc.
foarte frumoasa ar fi o surpriza de genu asta...:x
ma interesez si revin cu detalii>:D<

mara_cluj
10.06.2009, 23:37:52
am vazut ceva foarte frumos sambata la o nunta.
noi am fost sa vorbim cu preotul unei biserici si cand am plecat am vazut un avion micut care arunca cu ceva (eram cam departe si nu am realizat ce este) si avea un banner cu un mesaj de dragoste. era pentru o pereche care tocmai se cununase, iesisera toti din biserica si erau in parc.
foarte frumoasa ar fi o surpriza de genu asta...:x
ma interesez si revin cu detalii>:D<

chiar ca e buna ideea asta!
eu m-am gandit sa ii fac un tort in forma de carte:)pe ca m-a ajutat o miresica
sa iau decizia asta
lui ii place f mult sa citeasca ...a citit multe sute de carti si la nunta
dupa tortul miresei se va stinge lumina din nou si se va anunta tortul mirelui!!! care va fi pt el in forma de carte
ce parere aveti?

roxxana1
11.06.2009, 00:06:22
mda... si in afara de dansuri orientale si otv :))ce alte idei mai aveti ?

alipety
11.06.2009, 06:54:24
sa iau decizia asta
dupa tortul miresei se va stinge lumina din nou si se va anunta tortul mirelui!!! care va fi pt el in forma de carte
ce parere aveti?
foarte interesant, nu m-am gandit la un tort pentru mire :-" eu voiam tortul miresei sa fie din ciocolata (adica si la exterior sa fie din ciocolata), dar mirele s-a opus...i-am zis ca ala alb va fi al lui si cel din cioco al miresei =))
la mine pica varianta asta, ca nu e surpriza, avand in vedere aceasta discutie:[email protected]

compact
11.06.2009, 07:25:57
sa iau decizia asta
ce parere aveti?
e interesant :)

mara_cluj
11.06.2009, 12:17:14
astept sa va hotarati si voi si sa ne spuneti ce surpriza ii faceti mirelui:)[-(

cristina852002
11.06.2009, 18:36:16
un DD TV, o mireasa beata (asta ar fi o surpiza si pentru mireasa,nu numai pentru mire), un amant sinucigas, sau mai stiu eu ce =)) pupici :*:*:*

corinuta
12.06.2009, 09:07:25
Buna miresici!

Si eu ma gandeam initial la un cadou pt mirele meu drag:), i-am zis "subtil" k tre sa ne facem cate un cadou insa acum am o alta idee: sa strangem niste banuti si sa plecam undeva inainte de nunta, 2-3 zile, nu f mult sa fim odihniti pt "ziua cea mare"...poate reusim sa ajungem la Budapesta sau macar undeva in tara:)..ce ziceti?

P.S. mi se pare super interesanta ideea fetelor cu albumul sexy:x...as vrea si eu niste detalii daca se poate (pret, unde anume...etc)

lemecris
12.06.2009, 11:18:17
sa iau decizia asta
ce parere aveti? mie mi se pare o idee f buna...eu n-am idei =))

pisicamiresica
12.06.2009, 11:31:42
foarte draguta ideea cu albumul sexy , dar daca se supara k te ai lasat pozata :P mai sunt si barbati dintr astia care nu suporta asa ceva (al meu nu se numara printre ei din fericire) :)cred k urmatorul cadoul asta va fi ... un album sexy :D
eu i am luat cadou un ceas pe care si l dorea de vreo 3 ani si saliva la el cand il vedea prin vitrinele magazinelor :P

aaa , ma refeream la fotografi profesionisti care majoritatea sunt barbati :P dar ar putea si o prietena sa fie in locul lor , nu? :P

lemecris
12.06.2009, 13:06:01
foarte draguta ideea cu albumul sexy , dar daca se supara k te ai lasat pozata :P mai sunt si barbati dintr astia care nu suporta asa ceva (al meu nu se numara printre ei din fericire) :)cred k urmatorul cadoul asta va fi ... un album sexy :D
eu i am luat cadou un ceas pe care si l dorea de vreo 3 ani si saliva la el cand il vedea prin vitrinele magazinelor :P

aaa , ma refeream la fotografi profesionisti care majoritatea sunt barbati :P dar ar putea si o prietena sa fie in locul lor , nu? :P da, cred k ar putea sa fie si o prietena, de ce nu?? asa nu dai nici multi bani si cu siguranta te simti mult mai in largul tau .. si e si fun!!!>:D<>:D<

pisicamiresica
12.06.2009, 13:13:17
da , chiar am vb mai devreme cu o prietena sa ne facem poze reciproc =)) ca si ea vrea sa i faca iubitului un calendar cu ea :D dar nu ies asa de bine pozele si nu sunt surprinse detaliile care ar trebui surprinse ... dar oricum o sa incercam si asa :P

lemecris
12.06.2009, 13:44:14
da , chiar am vb mai devreme cu o prietena sa ne facem poze reciproc =)) ca si ea vrea sa i faca iubitului un calendar cu ea :D dar nu ies asa de bine pozele si nu sunt surprinse detaliile care ar trebui surprinse ... dar oricum o sa incercam si asa :P doesn't matter, intentia conteaza!!!!

compact
12.06.2009, 13:51:32
da , chiar am vb mai devreme cu o prietena sa ne facem poze reciproc =)) ca si ea vrea sa i faca iubitului un calendar cu ea :D dar nu ies asa de bine pozele si nu sunt surprinse detaliile care ar trebui surprinse ... dar oricum o sa incercam si asa :P
unde scoti pozele? :-"

Dianet
21.06.2009, 20:45:22
Uite surpriza pentru mire:

http://www.youtube.com/watch?v=4g2hCKF-BYw&feature=related

MiaS
21.06.2009, 20:53:34

=)) =)) ce tare e faza :))

mihaela79
21.06.2009, 21:03:23
eu i-am adus mirelui meu un ansamblu de dansatori de muzica populara. avand in vedere ca mie nu-mi place muzica populara el a apreciat si mai mult surpriza.;;)

compact
22.06.2009, 09:23:52

e f dragut :))

otilix
22.06.2009, 23:02:31

ce misto... din pacate e only in america. mi=ar placea sa vad si la noi oameni asa veseli si deschisi.

otilix
22.06.2009, 23:09:31
mie mi-a placut dansul asta, care poate fi o alternativa la traditionalul dans de inceput mireasa-mire. si mi-a placut f mult rochita- asa lejera si minunata.
http://www.youtube.com/watch?v=uNCArhL0QSw

otilix
22.06.2009, 23:16:56
iar asta e super-super funny. din nou ce pacat ca noi nu afcem mai multe momente din astea amuzante. pe bune ca ne-am distra toti. \:D/
http://www.youtube.com/watch?v=e4OzHWvVyb8&NR=1

zambiluta
22.06.2009, 23:26:34
iar asta e super-super funny. din nou ce pacat ca noi nu afcem mai multe momente din astea amuzante. pe bune ca ne-am distra toti. \:D/
http://www.youtube.com/watch?v=e4OzHWvVyb8&NR=1

M-am gandit la asta i nainte de nunta si i-am propus sotului dar a dat inapoi. Mi-a spus ca lumea nu e deschisa la cap la noi incat sa priveasca cu ochi buni astfel de iesiri, suntem inca foarte traditionali, parca si vedeam ce fata ar fi facut matusile, bunicile si toti cei care ne-ar fi batut obrazul. Asa ca am revenit la intrebarea de baza, pentru cine facem nunta? In primul rand pentru ai nostri, deci trebuie sa mentinem standardul lor. Noi o sa ne facem de cap la petreceri nesupravecheate de ochiul de vultur al rudelor de la a 7-a spita. :)

chika
23.06.2009, 13:46:50
mie mi-a placut dansul asta, care poate fi o alternativa la traditionalul dans de inceput mireasa-mire. si mi-a placut f mult rochita- asa lejera si minunata.
http://www.youtube.com/watch?v=uNCArhL0QSw
nu ar fi mare minune sa il vad pe tata asa:))

shiftemoll
24.06.2009, 23:03:03
eu m-am hotarat sa-mi fac pe comanda pantofii de miresica pt ca sunt intre numerele de pe piata8-|. ideea mea a fost sa-i scriu numele din pietricele pe unul dintre pantofi ( de fapt o porecla capatata de cand este cu mine:D.....). din pacate si-a dat seama, dar a fost super incantat cand a realizat ce vroiam sa fac!!! nu stiu, poate o s-o fac pana la urma.... pupici

alisa_o
25.06.2009, 19:33:33
Ma scuzati ca ma bag si eu in discutie, felicitari pt raspuns, nu cred ca trebuie sa tii cont de prea multe cand vine vorba de nunta ta.... pur si simplu ce iti place si ce crezi ca poti face pt a realiza acel lucru.
Sa aveti cele mai frumoase nunti...... poate nu mai frumoase decat a mea >:D< =P~
...... si de unde plecasem... o alta idee pt mire? ca si eu caut putina inspiratie:-p

cristina_c
14.07.2009, 20:10:16
help!!!
am și eu nevoie de o idee, e ziua miresoiului de nunta noastră, mă gândeam la o surpriză când ne aduc tortul, ceva idei are cineva?

sim77
17.07.2009, 10:16:32
help!!!
am și eu nevoie de o idee, e ziua miresoiului de nunta noastră, mă gândeam la o surpriză când ne aduc tortul, ceva idei are cineva?

Si sora mea a avut nunta de ziua mirelui...si cand au adus-o dupa ce au rapit-o a aparut cu un tort plin de artificii in brate...mentionez ca tortul era facut de ea si preferatul mirelui...A fost foarte frumos momentul...el nici macar nu banuia ce i se pregateste....a inceput lumea sa cante "La multi ani!"...frumos...>:D<

roxxana1
18.07.2009, 16:33:27
mda...pai de cand v-am rugat sa ma ajutati si pe mine cu o idee uite ca m-am hotarat ce "cadou" sa-i fac si poate va inspirati si voi asta dak va place binenteles.noi ne dorim f mult sa avem "noaptea nuntii"si cum aksa la noi cu siguranta nu se va putea pt.ca vor fi mama tata,matusa etc.si tot neamul lor;)) o sa inchiriez o camera la hotel unde vom face o baie fierbinte cu spuma,petale de trandafiri,lumanari, vom bea sampanie si apoi ce va urma:-" vom vedea numai sa nu adormim in cada:)).eiiiiiiii sper sa avem parte de o noapte a nutii makr cateva ore k apoi urmeaza potroacele si alta nebunie va fi.poop.sper sa va plak.

vlarox
18.07.2009, 17:40:15
mda...pai de cand v-am rugat sa ma ajutati si pe mine cu o idee uite ca m-am hotarat ce "cadou" sa-i fac si poate va inspirati si voi asta dak va place binenteles.noi ne dorim f mult sa avem "noaptea nuntii"si cum aksa la noi cu siguranta nu se va putea pt.ca vor fi mama tata,matusa etc.si tot neamul lor;)) o sa inchiriez o camera la hotel unde vom face o baie fierbinte cu spuma,petale de trandafiri,lumanari, vom bea sampanie si apoi ce va urma:-" vom vedea numai sa nu adormim in cada:)).eiiiiiiii sper sa avem parte de o noapte a nutii makr cateva ore k apoi urmeaza potroacele si alta nebunie va fi.poop.sper sa va plak.

Super ideea ta... chiar mi-ai dat de gandit!;-)

strumf08
19.07.2009, 21:24:19

super ideea, dar eu nu cred ca voi mai fi in stare.am de gand sa dansez toata noaptea la nunta mea, eu voi alege muzica, si tinand cont de faptul ca se va termnina undeva in jurul orei 5 si la pranz sunt potroacele....oricum e de tinut minte pt de ex aniversarea de unui an de la casatorie.;-)

cristina852002
23.07.2009, 22:57:38
Superba idee!!! Sa inteleg ca v-ati gandit sa-l concepeti pe bebe in noptea nuntii <:-P. Foarte frumos!!! Si eu mi-as dori acelasi lucru, dar daca scap de invitati pe la 7 dimineata suntem cei mai tari. Iti doresc sa iasa asa cum iti doresti !!! Pupici :*:*:*

roxxana1
24.07.2009, 12:34:14
mersi mult cristina.si eu iti doresc sa iasa cum vrei tu si la fel le doresc si celorlalte miresici.cat despre bebe e km devreme pt.mine dar dak arfi dupa el si maine l-am concepe;))....dar cine stie poate la anu pe vremea asta ma pregatesc de botez<:-P.eiii mai vedem noi.va poop

jade_geo
28.07.2009, 22:53:53
Buna fetelor !!!! Observ ca fiecare dintre voi aveti idei cat mai inedite pt nunta. Viitorul meu sot e pasionat de arhitectura si lucreaza in domeniu ca si arhitect...Stau si-mi storc creierii ce surpriza sa-i fac, legat de acest lucru. Plsssssssssssssssss help ... pupici la toata lumea

rosiana84
31.07.2009, 14:05:24
Vreau sa stiu si eu va rog de unde faceti rost de dansatoare orientale [-o<si cat costa.

strumf08
31.07.2009, 14:22:48
Vreau sa stiu si eu va rog de unde faceti rost de dansatoare orientale [-o<si cat costa.

Salut! si bine ai venit pe mireisci \:D/

te pot intreba ceva (sunt din pacate cam curioasa din fire :D ): faci nunta marti? si mai exista the club?:-\

Dianet
01.08.2009, 17:56:08
Am gasiiiiiiit! Am gasiiiiiit!
Surpriza mea pentru mire va fi urmatoarea: la una din mese va sta (ca invitata) o amica de-a mea, colega de studii. Fianseul meu habar n-are cine e, oricum la momentul ala nici n-o sa mai stie cine ne mai calca pragul restaurantului, deci tipa va trece neobservata. O sa-i murui eu ceva mirelui ca e o colega, el va da din cap (iham, stiu fiecare gest), ea va sta langa o alta colega de-a noastra de studii. Ceea ce nu stie mirele si nici 99% din invitati este ca tipa a facut scoala populara de arta, sectia canto. Noi avem la nunta doar DJ, caruia ii vom da din timp negativul unei melodii. Asa ca Oana mea, micutsa, ochelarista si cu mutritsa de tocilara, la un semn, va incepe sa cante live, de la masa, stand jos. Cu siguranta vor fi cateva clipe in care toata lumea se va intreba de unde canta si cine. Oana va sta jos pret de vreun minut, pana ajunge la primul refren si abia apoi se va ridica. Daca reusesc sa-l tarasc si pe fianseul pe ringul de dans pana atunci, va fi PERFECT!
Deocamdata ne-am hotarat la melodia "I have nothing (if I don't have you)" a lui Whitney Houston.
Si sunt convinsa ca fianseul meu, pe atunci ridicat la rang de sots, va ramane cu gura cascata! Nah!
Haideti ca sunt data in spume! :D
Sau poate ca nu. As fi fost data-n spume daca de dupa o perdea aparea si Kevin Costner, cu parul falfaind in vant... hm... Pe ala de unde-l iau?????

radovits_mirela
01.08.2009, 18:56:38
Am gasiiiiiiit! Am gasiiiiiit!
Surpriza mea pentru mire va fi urmatoarea: la una din mese va sta (ca invitata) o amica de-a mea, colega de studii. Fianseul meu habar n-are cine e, oricum la momentul ala nici n-o sa mai stie cine ne mai calca pragul restaurantului, deci tipa va trece neobservata. O sa-i murui eu ceva mirelui ca e o colega, el va da din cap (iham, stiu fiecare gest), ea va sta langa o alta colega de-a noastra de studii. Ceea ce nu stie mirele si nici 99% din invitati este ca tipa a facut scoala populara de arta, sectia canto. Noi avem la nunta doar DJ, caruia ii vom da din timp negativul unei melodii. Asa ca Oana mea, micutsa, ochelarista si cu mutritsa de tocilara, la un semn, va incepe sa cante live, de la masa, stand jos. Cu siguranta vor fi cateva clipe in care toata lumea se va intreba de unde canta si cine. Oana va sta jos pret de vreun minut, pana ajunge la primul refren si abia apoi se va ridica. Daca reusesc sa-l tarasc si pe fianseul pe ringul de dans pana atunci, va fi PERFECT!
Deocamdata ne-am hotarat la melodia "I have nothing (if I don't have you)" a lui Whitney Houston.
Si sunt convinsa ca fianseul meu, pe atunci ridicat la rang de sots, va ramane cu gura cascata! Nah!
Haideti ca sunt data in spume! :D
Sau poate ca nu. As fi fost data-n spume daca de dupa o perdea aparea si Kevin Costner, cu parul falfaind in vant... hm... Pe ala de unde-l iau?????

foarte tare surpriza ta chiar imi place si faza cu KEVIN super eu cred ca ii va placea surpriza si mie miar place:D

Dianet
01.08.2009, 19:11:56
foarte tare surpriza ta chiar imi place si faza cu KEVIN super eu cred ca ii va placea surpriza si mie miar place:D

Daca fac rost de numarul de telefon al amicului Kevin, iti dau mesaj privat. Fianseul meu sunt convinsa ca nu l-ar aprecia pe american...

alipety
01.08.2009, 21:10:04
:)>-super tare....si mai ales cum ai povestit intreaga scena...deja il vedeam pe sotzul tau emotionat si nedumerit...dar sa apara si Kevin :D
Daca fac rost de numarul de telefon al amicului Kevin, iti dau mesaj privat. Fianseul meu sunt convinsa ca nu l-ar aprecia pe american...

rosiana84
04.08.2009, 10:33:32
Nunta este pe 24 aprilie la rest. Cetate. Trebuie sa modific. =))

strumf08
04.08.2009, 11:00:22
Nunta este pe 24 aprilie la rest. Cetate. Trebuie sa modific. =))

=)) =)) =)) =)) =))
ai pus asa la deruta, sa vezi daca suntem atente sau nu ;-)

rosiana84
04.08.2009, 14:04:37
Adevarul este ca nu data nuntii mele este subiectul acetui forum. Eu pusesem alta intrebare.

jessie393
09.08.2009, 23:38:30
Eu as fi vrut sa i-l aduc pe maestrul Tudor Gheorghe la nunta. Ar fi fost o surpriza nemaipomenita pentru barbatelul meu, il adora pe maestru.
Din pacate bugetul nu ne permite...trebuie sa ma gendesc la altceva. >:P

danusza
20.08.2009, 09:43:28
Eu as fi vrut sa i-l aduc pe maestrul Tudor Gheorghe la nunta. Ar fi fost o surpriza nemaipomenita pentru barbatelul meu, il adora pe maestru.
Din pacate bugetul nu ne permite...trebuie sa ma gendesc la altceva. >:P

Dar oare cat ar costa? Si mie imi place Tudor Gheorghe...nu stiu iuby cat de incantat ar fi, dar fratele meu ar fi in extaz..de vreo 2 ani se chinuie sa ajunga la un concert ;))
Cred ca ar fi o surpriza placuta si pentru invitati...ma refer la cei cu cultura muzicala :-"

AnaMaria1986
22.08.2009, 18:46:02
Si la noi e la fel. Ziua nuntii si ziua lui. As vrea sa ii fac si eu o surpriza dar nu stiu ce...Daca aveti idei, va rog sa le impartasiti.

La noi e si mai si... In 13 februarie e nunta noastra si ziua "lui" iar in 14 e ziua mea si Valentine' s Day #:-Ssi... nu stiu ce surpriza sa pregatesc!!!:-SS Ajutorrrrrrr!!!!

cristina852002
01.09.2009, 22:27:36
Buna! Daca vrei te ajut cu un numar de telefon PM. Trupa de care vorbesc este compusa din 4 fete si are un program compus din mai multe dansuri, printre care si oriental. Vor dansa si la mine la nunta. Asa ca daca esti interesata, anunta-ma. Pupici :*:*:*

strumf08
02.09.2009, 10:52:12
Adevarul este ca nu data nuntii mele este subiectul acetui forum. Eu pusesem alta intrebare.

ai dreptate asta e adevarul, dar nu vad unde e problema ca am intrebat (:|

andreeatat
08.09.2009, 11:48:40
Ramibami,
Am vazut ca si tu esti din Cluj………poti sa imi oferi cateva detalii despre surpriza gandita pt viitorul sot [-o< ? Am inteles ca ai fost déj&agrave; la o sedinta foto; unde?; cat a durat?; poti sa imi spui pls si pretul-daca nu sunt indiscreta?
Vreau sa-I ofer sotului meu o surpriza, fara o ocazie deosebita……iar idea ta mi se pare genial.<:-P
Merci de raspunsurile oferite.
Pupicei tuturor!!!!!:*

P.S.Eventual, imi poti da detalii pe adresa mea personala, pe YAHOO, ID-ul este acelasi, andreeatat.

Dianet
22.09.2009, 08:12:43
Eu i-am facut surpriza de care scriam intr-un post anterior: o prietena de-a mea a cantat "I have nothing if I don't have you". Surpriza a fost mare pentru ca noi aveam numai DJ si stabilisem clar cu sotsul ca nu aducem formatie si nu dam dedicatii. A fost exact cum m-am asteptat. El a cascat ochii cat cepele, Oana a cantat absolut divin, desi avea niste emotii de crapa (cameramanul i-a luat numarul de telefon dupa aceea, sa o recomande unor cunoscuti), m-am simtit superb.

Dar si el imi facuse deja o surpriza mie: cand m-am intors dupa ce ma furasera am dansat pe melodia "Zece", a lui Florin Chilian. Asta dupa ce deciseseram ca nu vom avea muzica romaneasca la nunta (decat populara, si aia foarte bine "cernuta"). Insa auzisem melodia Zece si imi placea la nebunie. Am avut o discutie cu el, lui nu-i placea, mi-a zis ca nu si nu, n-o s-o avem la nunta si hop! m-am trezit cu el ca mi-o dedica. Iar in timpul melodiei mi-a facut numai declaratii de dragoste!

LauraPopian
22.09.2009, 10:53:05
Eu i-am facut surpriza de care scriam intr-un post anterior: o prietena de-a mea a cantat "I have nothing if I don't have you". Surpriza a fost mare pentru ca noi aveam numai DJ si stabilisem clar cu sotsul ca nu aducem formatie si nu dam dedicatii. A fost exact cum m-am asteptat. El a cascat ochii cat cepele, Oana a cantat absolut divin, desi avea niste emotii de crapa (cameramanul i-a luat numarul de telefon dupa aceea, sa o recomande unor cunoscuti), m-am simtit superb.

Dar si el imi facuse deja o surpriza mie: cand m-am intors dupa ce ma furasera am dansat pe melodia "Zece", a lui Florin Chilian. Asta dupa ce deciseseram ca nu vom avea muzica romaneasca la nunta (decat populara, si aia foarte bine "cernuta"). Insa auzisem melodia Zece si imi placea la nebunie. Am avut o discutie cu el, lui nu-i placea, mi-a zis ca nu si nu, n-o s-o avem la nunta si hop! m-am trezit cu el ca mi-o dedica. Iar in timpul melodiei mi-a facut numai declaratii de dragoste!

Ce dragut a fost sotul tau.

Dianet
22.09.2009, 14:22:14
Ce dragut a fost sotul tau.

Foarte dragut! Dar nu ma intreba cate kile avea botul meu de suparare ca nu vrea melodia aia la nunta!

LauraPopian
22.09.2009, 16:24:51
Foarte dragut! Dar nu ma intreba cate kile avea botul meu de suparare ca nu vrea melodia aia la nunta!

Te cred. Dar iti dai seama ce se amuza el =)) . Stiind ce surpriza o sa-ti faca.

Dianet
22.09.2009, 19:43:25
Te cred. Dar iti dai seama ce se amuza el =)) . Stiind ce surpriza o sa-ti faca.

Asa m-a si cerut de nevasta... Mi-a facut o faza asemanatoare.

pisiana
23.09.2009, 14:10:27

Super dragut soul tau !!!

pisiana
23.09.2009, 16:00:51
Super dragut soul tau !!!

ups... limba romana ... vroiam sa spun "Super dragut sotul tau !!!"

#-odintr-un motiv total necunoscut nu am reusit sa editez :-"

maddy8
26.09.2009, 17:01:47
Si sora mea a avut nunta de ziua mirelui...si cand au adus-o dupa ce au rapit-o a aparut cu un tort plin de artificii in brate...mentionez ca tortul era facut de ea si preferatul mirelui...A fost foarte frumos momentul...el nici macar nu banuia ce i se pregateste....a inceput lumea sa cante "La multi ani!"...frumos...>:D<

Hmm, super ideea! S-ar putea sa o aplic si eu la nunta noastra! <:-P

MiaS
26.09.2009, 18:06:29
fetelor, vi s-ar parea deplasat ca la nunta voastra sa se cante "la multi ani" unui prieten de-al sotului?

uana
26.09.2009, 18:23:01
fetelor, vi s-ar parea deplasat ca la nunta voastra sa se cante "la multi ani" unui prieten de-al sotului?

La nunta nasilor nostri, s'a cantat 'la multi ani' pentru iubitul meu ( cavalerul de onoare), si nimeni nu a spus nimic, din contra, nasul a sugerat formatiei. A fost un moment ..altfel:)

Dianet
26.09.2009, 19:02:04
NU. Deloc! E chiar un gest frumos.

MiaS
26.09.2009, 22:42:07
intreb asta pentru ca la anul unul din prieteni face nunta exact de ziua altui prieten, iar cand am sugerat sa-i cantam la multi ani, fetele din grupul nostru mi-au sarit in cap ca e doar noaptea mirilor si ei trebuie sa fie in centrul atentiei..eu zic ca ar fi dragut pentru ca ne este prieten si sa canti la multi ani nu dureaza o noapte intreaga :-<

uana
26.09.2009, 22:58:27
intreb asta pentru ca la anul unul din prieteni face nunta exact de ziua altui prieten, iar cand am sugerat sa-i cantam la multi ani, fetele din grupul nostru mi-au sarit in cap ca e doar noaptea mirilor si ei trebuie sa fie in centrul atentiei..eu zic ca ar fi dragut pentru ca ne este prieten si sa canti la multi ani nu dureaza o noapte intreaga :-<

Sunt de acord cu tine, cand i s'a cantat 'la multi ani' iubitului meu, toti au venit sa'l felicite, chiar si cei pe care nu ii stiam, si apoi baietii l'au aruncat in aer ..l'au si prins dupa aceea :D

compact
27.09.2009, 09:41:33
eventual ii pot canta la multi ani cand te fura pe tine :)

alecssandra
27.09.2009, 12:16:17
eventual ii pot canta la multi ani cand te fura pe tine :)

E chiar o idee foarte buna:D asa eviti orice discutii.

Dianet
27.09.2009, 17:20:39
intreb asta pentru ca la anul unul din prieteni face nunta exact de ziua altui prieten, iar cand am sugerat sa-i cantam la multi ani, fetele din grupul nostru mi-au sarit in cap ca e doar noaptea mirilor si ei trebuie sa fie in centrul atentiei.. :-<

Bla bla bla... De ce sa fie urat? De parca mirii aia nu stiu ca sunt in centrul atentiei!

livyutza26
30.09.2009, 10:11:38
Dragi miresici am atatea emotii inainte de nunta incat am uitat cu desavarsire de cadoul pentru mire...ma hotarasem sa ii cumpar o bratara de aur deosebita dar am fost atat de ocupati cu pregatirile incat nu am ajuns la magazin pentru a o achizitiona...dar nici nu stiu,cand sa i-o dau?in ziua nuntii in ce moment anume?dati-mi o idee va rog

redfoxxy
30.09.2009, 11:56:50
Este obligatoriu sa existe schimbul acesta de cadouri?

maria27
30.09.2009, 11:59:27
Si eu ma gandeam sa-i iau ceva viitorului meu sot, dar avand in vedere ca am avut foarte multe cheltuieli acum, cred ca nu i mai iau nimic.
Cred ca momentul pentru dat cadoul ar fi atunci cand vine sa te ia de acasa.

kayli
02.10.2009, 13:20:55
Si eu ma gandeam sa-i iau ceva viitorului meu sot, dar avand in vedere ca am avut foarte multe cheltuieli acum, cred ca nu i mai iau nimic.
Cred ca momentul pentru dat cadoul ar fi atunci cand vine sa te ia de acasa.

cadoul pt mire nu ar trebui sa fie costumul si restul vestimentatiei? :D

LauraPopian
02.10.2009, 16:22:28
Eu zic ca depinde de fiecare. Si ce posibilitati ai la momentul respectiv. si eu as vrea sa ii iau ceva si acum zic ca sigur o sa-i iau dar pana atunci mai vedem. Depinde de ce bani o sa am. Si momentul il alegi tu. Dar daca el nu iti ia nimic ai grija sa nu il dai in public sa nu se simta prost. Adica daca nu ati vorbit sa va faceti cadouri ca ei nu sunt asa de receptivi la chestii din astea. Nu ca ar face-o cu intentie. ;))

pepenas
02.10.2009, 16:52:12
Buna!
Fetelor am citit in acest subiect despre problema cadourilor pt mire, eu sincer e prima oara cand aud de aceste cadouri, e ceva obligatoriu, sau :-? ???
va pup

livyutza26
05.10.2009, 10:36:52
Asa am auzit ca se face acest schimb de cadouri..si noi am vrut sa respectam si aceasta traditie.I-am cumparat pana la urma o bratara de aur foarte finuta iar el mie o pereche de cercei Swarovski super frumosi...am facut acest schimb de cadouri cand a venit cu alaiul la mine acasa sa ma ia mireasa...totul a iesit superb.

Neraida
06.10.2009, 08:40:08
Eu am vrut sa ii i-au o bratara de aur,la ziua lui,dar erau foarte scumpe,in jur de 500.600 euro.
Acuma na cu ocazia asta ce sa fac poate bag mana mai adanc in portofel,dar chiar sunt intre 3 cadouri,si nu stiu ce sa aleg.
1.Bratara
2.Costum,dar ma gandesc ca nu o sa il poarte mult timp,pt ca sunt decisa sa il pun la cura de slabire vreo 10-15 kile.El e mai masiv dar are corpul ca piatra,ca se antreneaza.Acuma nu stiu,cu costumul,dupaia alti bani sa il modificam.Mai ales ca ii place cum gatesc si nu stiu daca o sa slabeasca=))=)),cer e ca nu il las sa se mai ingrase.
3.Ma gandeam sa ii cumpar o casca de motocicleta,dar sunt scumpe la 400,500 de euro,dar nu cred ca se potriveste la evenimnetul lui,poate la ziua lui de nastere.
Alte idei fetelor?

consuelo
22.11.2009, 04:40:29

Da da da stiu despre ce prieteni vbesti tu!! :> Evident k o sa-i cantam "la multi ani"!!!! ( numai k am vbit deja cu sarbatoritul....si i-am zis k dak simt k se indreapta prea multa atentie asupra lui cred k o sa iau foc ;))) :spider: :talk_04: ....... iar el o sa arate asha ::gen_02: :D

MiaS
22.11.2009, 10:25:19
Da da da stiu despre ce prieteni vbesti tu!! :> Evident k o sa-i cantam "la multi ani"!!!! ( numai k am vbit deja cu sarbatoritul....si i-am zis k dak simt k se indreapta prea multa atentie asupra lui cred k o sa iau foc ;))) :spider: :talk_04: ....... iar el o sa arate asha ::gen_02: :D
ii vom canta "la multi ani" cand vei fi furata (de noi :))...deci esti in siguranta, miresico :* )

Tarya
23.11.2009, 13:42:45
Surpriza pt mire cu ocazia nuntii.
Stiu ca era (parca la catolici) traditia ca miri sa isi faca cate un cadou in ziua nuntii). Mie mi se pare super si vreau sa-i iau viitorului meu sot o chitara electrica. I s-a pus pata pe ea, si i-am spus ca nu ne permitem asa ceva vis-a-vis de faptul ca el nu stie sa cante la chitara8-| si tocmai de aceea cred ca bucuria si supriza va fii mai mareo:-)

consuelo
23.11.2009, 21:19:20
ii vom canta "la multi ani" cand vei fi furata (de noi :))...deci esti in siguranta, miresico :* )

:O:O:Ohmmm ..nimeni nu o sa reuseasca sa ma fure...pt k o sa fiu fff bine pazita de iubi al meu!!!!! :love::love::love:
Sau deja v-a platit...ca sa scape de mine in seara nuntii makr vreo jum d ora????:hm::hm: hmm la asta nu m-am gandit:gen_13:

consuelo
23.11.2009, 21:33:08
Surpriza pt mire cu ocazia nuntii.
Stiu ca era (parca la catolici) traditia ca miri sa isi faca cate un cadou in ziua nuntii). Mie mi se pare super si vreau sa-i iau viitorului meu sot o chitara electrica. I s-a pus pata pe ea, si i-am spus ca nu ne permitem asa ceva vis-a-vis de faptul ca el nu stie sa cante la chitara8-| si tocmai de aceea cred ca bucuria si supriza va fii mai mareo:-)

E o idee fff buna...mai ales ca stii ca viitorul tau sot asta isi doreste!
Si eu ma gandesc sa-i fac o surpriza...numai k al meu isi doreste cam multe in ultima vreme :gen_07:....si trebuie sa fac o alegere care sa-l surprinda cu adevarat in ziua nuntii!o:-):love:

MiaS
24.11.2009, 10:44:50
:O:O:Ohmmm ..nimeni nu o sa reuseasca sa ma fure...pt k o sa fiu fff bine pazita de iubi al meu!!!!! :love::love::love:
Sau deja v-a platit...ca sa scape de mine in seara nuntii makr vreo jum d ora????:hm::hm: hmm la asta nu m-am gandit:gen_13:
ehe..e totul aranjat >:)

redfoxxy
24.11.2009, 10:47:33
Noi am cazut de acord ca avem toata viata inainte sa ne facem surprize, asa ca la nunta nu vom face nimic extra.

consuelo
24.11.2009, 12:13:24
ehe..e totul aranjat >:)

:O :O :O :O :O o sa-mi cumpar catuse...ca sa fiu sigura k nu ma ia nimeni de langa el:-p :-p :-p :-p :*

MiaS
24.11.2009, 14:52:52
:O :O :O :O :O o sa-mi cumpar catuse...ca sa fiu sigura k nu ma ia nimeni de langa el:-p :-p :-p :-p :*
din alea cu puf roz ;;)

consuelo
26.11.2009, 00:46:34
din alea cu puf roz ;;)

:"> :"> :"> :"> numai la prostii te gandesti!! ;)) ;))

ioana27m
26.11.2009, 13:17:09
Ce-ar fi daca i-ai canta ceva? Daca ai voce, bineinteles! :)>-

da, da :D eu o sa-i cant :*

cristina_val1986
26.11.2009, 13:43:07
fetelor eu prima data am vrut sa-i fac surpriza o masina inchiriata cu care sa mergem noi dar avand in vedere ca este destul de scump am renuntat si am ramas la porumbeii la biserica...nu va stii nimic despre asta si sincera sa fiu imi doresc si eu ft mult asta

ce ziceti?

raluk86
27.11.2009, 15:38:12

CE FRUMOS......;;)
vreau si eu .....sa ma parte de ceva asemanator[-o<

raluk86
27.11.2009, 15:48:46
Eu i-am facut o declaratie de dragoste cand am fost furata...pe care o va auzi doar cand vom primi dvd-urile de la cameraman.
Super ideea.Pote o aplic si eu:-p

Dianet
29.11.2009, 18:15:15
CE FRUMOS......;;)
vreau si eu .....sa ma parte de ceva asemanator[-o<
Pai ti-l trimit pe sotul meu! :)

je_ramy
12.01.2010, 21:18:37
hop si eu!
vad ca multe au ideea asta cu ceasul sau un obiect....ideea e ca nu tre sa fie costisitoare, dar sa valoreze mult pentru el.
Imi place foarte tare ideea cu albumul foto "doar pentru el" dar am o problema :( al meu are deja poze cu mine "explicit" ca sa zic asa, poate doar facuta ceva de genu cand ajungem la restaurant sa i-l dau si sa-i soptesc "asta te asteapta dupa" si bineinteles ca dupa ce vor pleca toti urmeaza "doar noi doi" cu muuuultaaaa spuma, lumanarici, sampanie (baia cu spuma e preferata lui :D iar eu sunt vinovata) si bineinteles toate insotite de un pachet "nebunie maxima"
Oricum cea mai mare surpriza pentru el va fi toata nunta, deoarece este plecat in Germania si eu organizez totul <:-P iar el vine doar cu cateva zile inainte :)>-
Spor la miresit!

PS: neaparat la furatul miresei....cea mai siropoasa declaratie de dragoste pe care sa o vada de-abia cand sunt aduse DVD-urile

MiaS
12.01.2010, 21:36:09
hop si eu!
vad ca multe au ideea asta cu ceasul sau un obiect....ideea e ca nu tre sa fie costisitoare, dar sa valoreze mult pentru el.
Imi place foarte tare ideea cu albumul foto "doar pentru el" dar am o problema :( al meu are deja poze cu mine "explicit" ca sa zic asa, poate doar facuta ceva de genu cand ajungem la restaurant sa i-l dau si sa-i soptesc "asta te asteapta dupa" si bineinteles ca dupa ce vor pleca toti urmeaza "doar noi doi" cu muuuultaaaa spuma, lumanarici, sampanie (baia cu spuma e preferata lui :D iar eu sunt vinovata) si bineinteles toate insotite de un pachet "nebunie maxima"
Oricum cea mai mare surpriza pentru el va fi toata nunta, deoarece este plecat in Germania si eu organizez totul <:-P iar el vine doar cu cateva zile inainte :)>-

Spor la miresit!

PS: neaparat la furatul miresei....cea mai siropoasa declaratie de dragoste pe care sa o vada de-abia cand sunt aduse DVD-urile
nu stiu daca veti mai avea puterea necesara ptr spuma, lumanarici etc. imediat ce se termina nunta ;))..noi am cazuti lati de oboseala, am dormit 3 ore si dupa am plecat pe la neamuri sa culegem pareri :D

oricum ideea e super ;-)

je_ramy
12.01.2010, 21:57:29
nu stiu daca veti mai avea puterea necesara ptr spuma, lumanarici etc. imediat ce se termina nunta ;))..noi am cazuti lati de oboseala, am dormit 3 ore si dupa am plecat pe la neamuri sa culegem pareri :D

oricum ideea e super ;-)

se gaseste, mai ales ca el vine acasa doar cu 2-3 zile inainte de nunta. Si daca stau sa ma gandesc bine de sarbatori a fost acasa, in 2 saptamani n-am dormit mai mult de 3 ore/ noapte iar de revelion am ajuns la 7 dimineata acasa si tot am avut energie pentru lumanarici si spuma<:-P

MiaS
12.01.2010, 22:03:41
se gaseste, mai ales ca el vine acasa doar cu 2-3 zile inainte de nunta. Si daca stau sa ma gandesc bine de sarbatori a fost acasa, in 2 saptamani n-am dormit mai mult de 3 ore/ noapte iar de revelion am ajuns la 7 dimineata acasa si tot am avut energie pentru lumanarici si spuma<:-P
;)) stiu cum e cu dormitul cand vine acasa (si acum am cearcane :D)

Dianet
12.01.2010, 22:16:02
hop si eu!

Stiu cum e cand vine acasa doar 3 saptamani si in alea constati ca n-ai nevoie de somn. Dar dupa nunta, no offence, cu toata iubirea, am cazut lati amandoi (eu lata, el mai mult lung), rasfirati intr-un pat in care ne-am trezit la distanta de juma' de metru unul de altul, fiecare aninat pe partea lui de pat (incepuse casnicia, vezi? s-a vazut din prima zi!).

Cat despre album si "asta te asteapta dupa", parerea mea e sa nu i-l dai LA NUNTA ci mai inainte. Sa nu risti sa puna mina pe el vreo zgatie de copchil care sa i-l arate lu' ta-su' si sa incepi sa primesti solicitari de dubluri dupa poze ori sa te trezesti ca iti proiecteaza pozele pe peretele din spatele vostru... NU lua albumul dupa tine in ziua nuntii! Parerea mea!

Bzz-Bzz
13.01.2010, 09:40:09
Surpriza din partea mea va fi chiar la dansul mirilor
melodia va fi pe versurile mele ( am ales cele mai frumoase versuri pe care i le-am scris de-a lungul relatiei ) si orchestratia formatiei
am discutat deja cu formatia si astept sa ascult produsul finit :)

Inutza82
25.01.2010, 14:15:30
Miresicilor voi va ganditi sa le faceti cadouri miresoilor insa ei oare se gandes la un cadou pt voi?
Eu una nu-i fac niciun cadou lui, doar astept de la el k asa l-am invatat.

tsukinoakari
25.01.2010, 17:59:14
Miresicilor voi va ganditi sa le faceti cadouri miresoilor insa ei oare se gandes la un cadou pt voi?
Eu una nu-i fac niciun cadou lui, doar astept de la el k asa l-am invatat.
=)) =)) =))Ce tare! Totusi sa stii ca, desi nu recunosc, barbatii au si ei nevoie sa le aratam ca sunt importanti.

roxanaelvis
12.03.2010, 15:26:09
Eu o sa-i cumpar un lant din aur (maxim 10 gr), pentru ca isi doreste unul nou. Ii cumpar si pt ca o sa termine facultatea si pt ca o sa fie nunta.

miki_cochi
12.03.2010, 21:35:38
De cadou la mire nu am auzit,pe meleagurile noastre se obisnueste ca mirele sa faca cadou la mireasa ,in general sant accesoriile miresei;;),cand ii pune floricica ;;)in piept

adynamaria
13.03.2010, 17:58:51
sa inteleg ca si tu te costumezi,nu? i-am spus mamei de idee si a zis ca ea are retineri, ca n-ar face asa , bla-bla :[email protected] bine ca eu nu ma iau dupa nimeni si fac numai ce vreau eu .... pupici :*:*:*

asteptam pareri dupa nunta. cum a iesit dansul? ce note ai luat...:*

Mira_mica
02.04.2010, 11:25:02
De cadou la mire nu am auzit,pe meleagurile noastre se obisnueste ca mirele sa faca cadou la mireasa ,in general sant accesoriile miresei;;),cand ii pune floricica ;;)in piept

Nu am pretentia ca le stiu pe toate dar asta chiar nu am auzit:-?.
Deci trebuie sa-i fac un cadou viitorului sot?
Ufffff...cum de n-am vazut pana acum...si ma plimb de ceva vreme pe aici:-w
Ce sa fie?

SIMONABOGDAN
02.04.2010, 11:32:54
buna fetelor!!! am citit ce ati scris, nici eu nu stiam k trebuie sa-i faci cadou mirelui....cred ca fiecare trebuie sa faca cum simte....eu de exemplu m-am hotarat sa-i fac o surpriza la nunta dupa ce sunt furata si el ma rascumpara (sper=))) , cadou pentru ca m-a luat inapoi voi pregati un slide-show cu poze de-ale noastre de cand eram prichindei pana in momentul de fata iar pe fundal va fi melodia lui preferata.
sper sa reusesc sa tin secret pana atunci!!!

RalucaAndreea
03.04.2010, 17:07:45
traditia romaneasca spune ca mirele ii ia miresei cadou un obiect din aur (de obicei salba/lant sau cercei)...

faza asta cu mireasa care ii ia si ea cadou mirelui e o gaselnita, ca sa nu ramana ginerica mai necadorisit :)

picolina_anutza
08.04.2010, 15:26:06
buna fetelor!!! am citit ce ati scris, nici eu nu stiam k trebuie sa-i faci cadou mirelui....cred ca fiecare trebuie sa faca cum simte....eu de exemplu m-am hotarat sa-i fac o surpriza la nunta dupa ce sunt furata si el ma rascumpara (sper=))) , cadou pentru ca m-a luat inapoi voi pregati un slide-show cu poze de-ale noastre de cand eram prichindei pana in momentul de fata iar pe fundal va fi melodia lui preferata.
sper sa reusesc sa tin secret pana atunci!!!

e super ideea ta!!
eu fara sa stiu k e o traditie in a face cadou mirelui, m-am gandit sa- iau o sabie de samurai ( isi doreste fff mult de cand il cunosc, e fascinat de tot ce are legatura cu samuraii ) iar ca moment cred k este potrivit sa-i dau cadoul la local, sa vb cu formatia sa intrerupa intr-un mod frumos nunta special pentru acest moment. ca si acoperire deja i-am dat surorii mele sarcina de a tine secret si de a se ocupa de obiect in aceea zi.

poop

cucush
10.04.2010, 15:15:30
:-p eu ma gandeam sa ii dedic un dans...sa fac cu prietenii nostri cv de genu' evolution of dance. mi'a placut tare mult ideea asta, sa il iei prin surprindere pe miresoi :D cautati pe net michael jackson thriller (dansat de miri si ajutoare).

angi300
11.04.2010, 18:44:19
traditia romaneasca spune ca mirele ii ia miresei cadou un obiect din aur (de obicei salba/lant sau cercei)...

faza asta cu mireasa care ii ia si ea cadou mirelui e o gaselnita, ca sa nu ramana ginerica mai necadorisit [/B]:)

ce tare ai fost in exprimare. no m-am linistit atuci.:-"

buturuga_sorina
19.04.2010, 17:45:02
ce tare ai fost in exprimare. no m-am linistit atuci.:-"
eu ma gandeam sa ii fac pe comanda iubitului niste butoni din aur cu initialele lui pe ele...ma mai gandesc.

gnm
19.04.2010, 23:49:46
dapai,nu sunt eu un cadou destul de mare,greu si scump?:O
39 de ani am muncit ca sa ajung asao:-)!la fel ca si coniacul, cu cat mai batran, cu atat mai bun!:-"
si nu-i rezerv eu o viata de chin si jale>:) cu sare si piper,ca sa nu se plictiseasca? hai,ca-i invatam cu narav!=))
fetelor,glumesc=))

eu i-am pregatit o surpriza , placuta cred eu: i-am cumparat un costum+casca ptr motocicleta, ca-i innebunit,e hobby-ul lui(sper ca am scris corect). le-am ascuns la varul meu.

Bzz-Bzz
20.04.2010, 12:53:12
impreuna cu nasul am pus la cale o surpriza pt miresoi ...dupa dezgatitul meu,va urma si dezgatitul lui de catre nas,care-i va acorda un tricou cu imprimeul acela de "game over" si o pereche de catuse cu care-l va lega nasul de mine =))
presimt ca va fi show

andreea_si_adi
21.04.2010, 21:30:10
suna interesanta ideea ta

corina_const
10.05.2010, 11:33:21
Buna fetelor,

Eu as vrea sa organizez un moment special (mai emotionant...) pt sotul meu in timpul petrecerii de nunta. Ma gandeam la o poezie ceva, dar nu cred ca este asa impresionant... Aveti alte idei?

Melek
10.05.2010, 12:44:37
Buna fetelor,

Eu as vrea sa organizez un moment special (mai emotionant...) pt sotul meu in timpul petrecerii de nunta. Ma gandeam la o poezie ceva, dar nu cred ca este asa impresionant... Aveti alte idei?

Eu zic ca ar fi impresionant, de ce nu? Orice vine din suflet este impresionant, parerea mea :)>-

Raluca_C
10.05.2010, 20:15:11
surpriza mea pt mire va fi melodia de inceput,dansata de noi,cantata de formatie pe versurile compuse de mine,special pt sotul meu :x

maria_miresica
18.05.2010, 17:33:41
Am ajuns pe aici in cautarea unei surse de inspiratie. Nunta noastra va fi la anul...exact de ziua cand jumatatea mea isi aniverseaza si ziua de nastere. As vrea sa ii fac o surpriza insa ...nu imi vine nici o idee :(
Ma gandeam ca poate ma inspirati voi .... :)